Çarşamba, 20 Mart 2019
Avrasyalı güzeller Antalya’da Güncel Avrasyalı güzeller Antalya’da

Türkiye'de ilk kez düzenlenecek ''Miss Avrasya'' güzellik yarışmasına katılacak güzeller, Antalya'da kampa girdi.


Gökçen: “Çin, kültürel soykırım gerçekleştiriyor” Güncel Gökçen: “Çin, kültürel soykırım gerçekleştiriyor”

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Antalya İl Temsilcisi Süleyman Gökçen, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde Uygur Türk'lerine uygulanan şiddet olaylarını kınadı.


Başbakan Erdoğan Kepez Belediyesi’nde Siyaset Başbakan Erdoğan Kepez Belediyesi’nde

Antalya’da bir dizi görüşme ve programlara katılmak üzere Antalya’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kepez Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile görüşme yaptı.


Antalya’da denizi kirleten gemilere ceza Güncel Antalya’da denizi kirleten gemilere ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi, son bir ay içinde denizi kirlettiği tespit edilen beş gemiye, toplam 209 bin 784 TL ceza uyguladı.


Büyükşehir Belediyespor’un güreşçileri Akaydın’ı ziyaret etti Spor Büyükşehir Belediyespor’un güreşçileri Akaydın’ı ziyaret etti

Edirne'de bu yıl 648. düzenlenen Tarihi Kırkpınar güreşlerinde dereceye giren Antalya Büyükşehir Belediyespor güreşçileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


Step etkinliğine tatilciler de katıldı Gazipaşa Step etkinliğine tatilciler de katıldı

Gazipaşa'nın Selinus plajında düzenlenen step etkinliğine tatilciler de ilgi gösterdi.


Antalya Çevre ve Orman Müdürlüğü’nden araç sahiplerine uyarı Güncel Antalya Çevre ve Orman Müdürlüğü’nden araç sahiplerine uyarı

Antalya Çevre ve Orman Müdürlüğü'nce araç sahipleri uyarılarak, motorlu kara taşıtlarından kaynaklanan hava kirliliğinin kontrole alınması için egzoz emisyon ölçümlerini yaptırmaları istendi.


Kumluca’ya yatılı Anadolu Öğretmen Lisesi açılacak Kumluca Kumluca’ya yatılı Anadolu Öğretmen Lisesi açılacak

Kumluca'da 2009-2010 eğitim öğretim yılında yatılı Anadolu Öğretmen Lisesi açılacak.


Tatilde heyecan arayanların mekanı: Köprülü Kanyon Manavgat Tatilde heyecan arayanların mekanı: Köprülü Kanyon

Tatilde heyecan arayanlar, soluğu, Manavgat'ın Beşkonak köyündeki Köprülü Kanyon'da alıyor. Turizm sezonunda günde yaklaşık iki bin kişi bölgede rafting turlarına katılıyor.


Kumluca’da güreşçilere görkemli karşılama Kumluca Kumluca’da güreşçilere görkemli karşılama

648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde mücadele eden ve boylarında dereceye giren Kumluca Belediyesi sporcuları, ilçeye dönüşlerinde törenle karşılandı.


Plaj voleybolu sahası, Caretta Caretta yuvasını korumak için kapatıldı Gazipaşa Plaj voleybolu sahası, Caretta Caretta yuvasını korumak için kapatıldı

Gazipaşa'daki caretta caretta yuvasının yakınındaki plaj voleybolu sahası, yavru kaplumbağalar denize ulaşıncaya kadar kapatıldı.


Akseki Belediyesi hurda satacak Akseki Akseki Belediyesi hurda satacak

Akseki Belediye Başkanı Mehmet Gölcü, ihale yasası kapsamında, belediyenin hurda ve iş makinesi satacağını söyledi.


Hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı Güncel Hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarda hayatını kaybedenler için Antalya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.


Antalya’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı Güncel Antalya’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

Antalya'da, çocuklarının koluna yapışan keneyi hastanede çıkarttıktan sonra kaldıkları eve dönmek üzere yola çıkan ailenin bulunduğu otomobilin kamyonla çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.


Turkcell 3G için erken başvuru fırsatı Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell 3G için erken başvuru fırsatı

Turkcell 3G’li olmak, ücretsiz ve çok kolay: “3G” yazıp 2323’e gönderenler, 30 Temmuz’da 3G dünyasına ilk adım atanlardan olacak.


E-faturanız geldi: Ödül kazanmışsınız E-faturanız geldi: Ödül kazanmışsınız

Türk Telekom, çevre bilincinin artırılması amacıyla hayata geçirdiği E-Fatura Ormanları projesiyle bir uluslararası ödül daha kazandı.


Öncü ailesinin çifte doğum günü partisi Kemer Öncü ailesinin çifte doğum günü partisi

Kemer Belediyesi Basın Danışmanı Halil öncü, kızı Yağmur ile oğlu Umutcan’ın doğum günlerini birlikte kutladı. Doğum günleri Temmuz ayı içinde olan ve aralarında 6 yaş bulunan Yağmur ve Umutcan’ın yaş günleri Botanik Restaurant’ın eşsiz atmosferinde gerçekleşti.


Tütüncü, ‘Ata sporuna desteğimiz sürecek’ Spor Tütüncü, ‘Ata sporuna desteğimiz sürecek’

Edirne’de düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerini izleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Güreş Federasyonu Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Ayhan ile görüşerek Kepez güreşlerinin gelişmesi için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.


Sağlık özelleştirilirken turizme açılıyor Sağlık özelleştirilirken turizme açılıyor

Kamu sağlık hizmetleri parça parça özelleştirilirken sağlık sektörü turizme açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ortak proje hazırlayarak daha çok “turist hastayı” ülkeye çekmeyi planlıyor.


Antalya’da nem bunaltıyor Güncel Antalya’da nem bunaltıyor

Antalya Meteoroloji Bölgesel Tahmin Merkezi'nden alınan bilgiye göre, Antalya'da maksimum sıcaklık 31 dereceyi gösterirken, gün boyu belirlenen nem oranı yüzde 50 ile 80 arasında değişiyor.


“Aldanmayın, kanmayın, sonrada yanmayın” Güncel “Aldanmayın, kanmayın, sonrada yanmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş cep operatörleri ve yürürlükteki kampanyalar için geniş uyarılar yaptı.


Ozan yine zirvede Spor Ozan yine zirvede

Antalya Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden Ozan MUTİ,Kabotaj Kupası Yelken Yarışlarında birçok rakibini geride bırakarak il birinciliği ünvanını almaya hak kazandı.


Gebelere sağlıklı yaz tatili önerileri Sağlık/Kadın Gebelere sağlıklı yaz tatili önerileri

Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Figen Taşer Güney, rahat bir yaz dönemi geçirmek için gebelere önerilerde bulundu.


Meyve yemenin tam zamanı Gazipaşa Meyve yemenin tam zamanı

Tarih boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Anadolu toprakları, doğal güzelliklerinin yanı sıra yetiştirilen ürünlerle de bir adından söz ettiriyor. Hemen hemen her yöre bir meyve ya da sebzeyle öne çıkarken, bazıları bu ürünleri ihraç ederek, dış piyasada da pazarlarda söz sahibi oluyor.


Selçuk Üniversitesi Cevizli beldesindeki eski evleri inceledi Akseki Selçuk Üniversitesi Cevizli beldesindeki eski evleri inceledi

Selçuk Üniversitesi öğretim görevlileri, Akseki'nin Cevizli beldesindeki eski evleri inceledi.


Yatlar, Kekova koylarını kirletmeyecek Kaş Yatlar, Kekova koylarını kirletmeyecek

Deniz Temiz Derneği-TURMEPA ve Opet tarafından bağışlanan bir tekne, Antalya'nın Demre ilçesindeki Kekova koylarını temizliyor.


Hollandalı kadın eşinin küllerini Manavgat’ta denize döktü Manavgat Hollandalı kadın eşinin küllerini Manavgat’ta denize döktü

Hollandalı bir kadın, ölen eşinin küllerini, vasiyeti üzerine Manavgat'ta denize döktü.


Fikret Çıtırgı istifa etti Siyaset Fikret Çıtırgı istifa etti

Türk-Çin İş Adamları Derneği’nden Antalya’nın tanınmış işadamlarından Fikret Çıtırgı’da istifa etti.


Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki olaylar kınandı Güncel Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki olaylar kınandı

Antalya Kalekapısı esnafı, Sincan Uygur Özerk bölgesindeki olayları kınamak için vitrinlerine ''Katliama Hayır'' yazısı astı.


SGK denetçileri sağlık kuruluşlarının kapısını çalacak SGK denetçileri sağlık kuruluşlarının kapısını çalacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bir yılda kurumla sözleşmesi bulunan eczaneleri en az 1, sağlık kurum ve kuruluşları ile optisyenleri en az 2 kere mevzuat ve sözleşme hükümlerine uyumluluk açısından denetleyecek.


Avrupa Birliği’nden “Popüler Bilim Yazarlığı” fırsatı Avrupa Birliği’nden “Popüler Bilim Yazarlığı” fırsatı

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı ve Türkiye'den TÜBİTAK'ın işbirliğiyle düzenlenen proje kapsamında, üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören toplam 80 öğrenci, popüler bilim yazarlığı konusunda eğitim alma fırsatını yakalayacak.


Trafik yoğunluğu, cep telefonlarından tespit ediliyor Trafik yoğunluğu, cep telefonlarından tespit ediliyor

Hayatın her alanına sınır tanımadan giren cep telefonları, birçok ülkede, otoyolda trafik yoğunluğu yaşanıp yaşanmadığının belirlenmesi için kullanılıyor.


Dalış için batırılan nakliye uçağı Limanağzı Fener mevkisine yerleştirildi Kaş Dalış için batırılan nakliye uçağı Limanağzı Fener mevkisine yerleştirildi

Türk Hava Kuvvetlerine hizmet veren ve emekliye ayrılan C-47 Dakota tipi nakliye uçağı, dalış turizminde kullanılması amacıyla batırıldığı Kaş'ın İnceboğaz mevkisinden yüzdürme balonları yardımıyla alınarak, nihai konumu olan Limanağzı Fener mevkisine yerleştirildi.


Alanya’da trafik kazası: 2 yaralı Alanya Alanya’da trafik kazası: 2 yaralı

Alanya'da meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı.


Kumluca’da trafik kazası: 3 yaralı Kumluca Kumluca’da trafik kazası: 3 yaralı

Kumluca'da meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 3 kişi yaralandı.


Yaban Hayatı Geliştirme sahasının yönetim planı tartışıldı Akseki Yaban Hayatı Geliştirme sahasının yönetim planı tartışıldı

Akseki-İbradı arasındaki İbradı-Üzümdere Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nın yönetim ve gelişim planının katılımcılık ilkesiyle hazırlanması amacıyla düzenlenen toplantıda, sahanın sorunları ve beklentiler tartışıldı.


Antalya Günelektrik Potansiyeli Uygulama Stratejileri Çalıştayı Ekonomi/Turizm Antalya Günelektrik Potansiyeli Uygulama Stratejileri Çalıştayı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis üyesi, Makine Mühendisi Mustafa Karabağır, Antalya'nın güneş enerjisi ile elektrik üretiminde pilot il olarak değerlendirilmesi için çaba içinde olduklarını belirterek, güneş enerjisinin kullanıldığı bir evdeki enerji tasarrufunun, normal bir evdekine göre yüzde 92 olduğunu söyledi.


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi Alanya’da Alanya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi Alanya’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, nüfusu 100 binin üzerindeki belediyelerde yerel yönetimlerle ilgili Türkiye genelinde bir proje yürüttüklerini bildirdi.


Demre plajlarında kirliliğin arttığı iddiası Demre Demre plajlarında kirliliğin arttığı iddiası

Andrake Liman Kenti’ndeki Çayağzı Limanı ve yazlık sitelerin bulunduğu kum tepesi plajlarında yaşayan vatandaşlar, plajdaki kirlilikten dolayı denize giremediklerini, kükürtlü suyun denize döküldüğü bölgelerde yosunlar oluştuğunu ileri sürerek, çözüm bulunmasını istedi.


Belek Beach Park’ta muhteşem kutlama Serik Belek Beach Park’ta muhteşem kutlama

Nadide Sultanın konser verdiği Belek Beach Park'ta yapılan kutlamaya halk büyük ilgi gösterdi.


Antalya’da cinayet Güncel Antalya’da cinayet

Antalya'da Burhan Çopuroğlu'nun 3 kişi tarafından öldürüldüğü olaya ilişkin soruşturma sürerken, olay sırasında Çopuroğlu'nun oğlunun saldırganın silahının tutukluk yapması sayesinde kurtulduğu belirtildi.


2. Bedensel Engelliler Spor Şenliği Spor 2. Bedensel Engelliler Spor Şenliği

Giresun'da bu yıl ikincisi düzenlenen Bedensel Engelliler Spor Şenliği'nde mücadele eden Antalya Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ilk maçını kazandı.


“Öğrenim bedeli istenmesi, üniversite eğitimini hak olmaktan çıkarmaktadır” Siyaset “Öğrenim bedeli istenmesi, üniversite eğitimini hak olmaktan çıkarmaktadır”

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, üniversite eğitimi alabilmek karşılığında öğrencilerden öğrenim bedeli istenmesinin, üniversite eğitimini bir hak olmaktan çıkartıp, karşılığı peşin ödenen özel bir hizmet haline getirdiğini iddia etti.


Taşlık ve kayalık alanda sera kurdu Demre Taşlık ve kayalık alanda sera kurdu

Demre'de üreticilik yapan Tahsin Coşkun, satın aldığı 75 dekar taşlık ve kayalık alanın 25 hektarına sera kurdu.


Sara hastası genç düştüğü kanalda boğuldu Güncel Sara hastası genç düştüğü kanalda boğuldu

Antalya'da DSİ kanalına düşen sara hastası genç, boğularak yaşamını yitirdi.


Su ve Doğa Sporları Kulübü’nce cankurtaran kursu Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü’nce cankurtaran kursu

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı.


Kemer’de dalış turizmi Kemer Kemer’de dalış turizmi

Kemer'de, su altı güzelliğinin daha iyi tanıtımı için belediye harekete geçti.


Üleşik deresi Islahı ve Sarıkavak’a gölet yapımı Kumluca Üleşik deresi Islahı ve Sarıkavak’a gölet yapımı

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Devlet Su İşleri(DSİ) Bölge Müdürlüğü ile Üleşik Deresi'nin ıslahı ve Sarıkavak'a gölet yapımıyla ilgili iki proje üzerine çalıştıklarını belirterek, her iki projenin de Kumluca'nın geleceğine yatırım olacağını söyledi.


Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde devir teslim Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde devir teslim

Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ali Yılmaz, görevi, yurt dışına atanan Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'dan törenle devraldı.


AÜ Manavgat Meslek Yüksekokulu’nun çevresi düzenlendi Manavgat AÜ Manavgat Meslek Yüksekokulu’nun çevresi düzenlendi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu çevresinin yeni eğitim öğretim yılına hazırlandığını bildirdi.


Akaydın: “Raylı sistem Ekim’de başlıyor” Siyaset Akaydın: “Raylı sistem Ekim’de başlıyor”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, raylı sistemde yakın zamanda deneme seferlerine başlanacağını bildirirken, sistemin Ekim ayında çalışmaya başlayacağını kaydetti.


Canlı hayvan pazarında şap hastalığı Güncel Canlı hayvan pazarında şap hastalığı

Isparta'nın merkeze bağlı Yazısöğüt köyündeki canlı hayvan pazarında hayvanlarda şap hastalığı belirlendi ve bölge karantinaya alındı.


İki genç kızın intihar girişimi iddiası Güncel İki genç kızın intihar girişimi iddiası

Antalya'da iki genç kızın internetten tanışarak ailelerinden habersiz yaklaşık bir aydır Antalya'da kaldıkları evde intihar girişiminde bulunmalarıyla ilgili soruşturma başlatıldı.


Dilencilik yapan kadın ve çocuklar MOBESE'ye yakalandı Güncel Dilencilik yapan kadın ve çocuklar MOBESE'ye yakalandı

Antalya'da dilenen iki kadın ve bir çocuk, topladıkları paraları otomobilde bekleyen bir kişiye verirken MOBESE kameralarından görüntülendi.


Yörükoğlu’nun günlük üretimi yüzde 33 arttı Ekonomi/Turizm Yörükoğlu’nun günlük üretimi yüzde 33 arttı

Yörükoğlu Süt Ürünleri Ticaret AŞ'nin günlük üretiminin yüzde 33 oranında arttığı bildirildi.


Evrenseki Halk Plajı mavi bayrak aldı Manavgat Evrenseki Halk Plajı mavi bayrak aldı

Manavgat'ın Evrenseki beldesi halk plajı, mavi bayrak almaya hak kazandı.


‘Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara bırakmayız’ Siyaset ‘Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara bırakmayız’

Aydınlanma Söyleşileri’nin üçüncüsüne konuk olan gazeteci-yazar Zileli, ulus devletin sonunun getirilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, “Türkiye’ye diz çöktürmek, yıkmak isteyenler son oyunlarını oynuyor. Biz Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara da bırakmayız” dedi


Batı Trakya Türkleri, AGİT İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı Güncel Batı Trakya Türkleri, AGİT İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı

9-10 Temmuz 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGİT) İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı.


Tütüncü Fatih Mahallesi’nde Siyaset Tütüncü Fatih Mahallesi’nde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eski Adalet Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin’le birlikte Fatih Mahallesi’ni ziyaret etti.


“Aksu’da herşey güzel olacak” Aksu “Aksu’da herşey güzel olacak”

Türkiye Partisi Aksu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Ali Rahmi Hocalar; “siyasette her zaman bir heyecan mutlaka olmalıdır” dedi.


MATSO Başkanı Vural’dan esnaf ziyareti Manavgat MATSO Başkanı Vural’dan esnaf ziyareti

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Vural, Gündoğdu bölgesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Akaydın’dan İl Genel Meclisi’ne ziyaret Siyaset Akaydın’dan İl Genel Meclisi’ne ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti.


Demre Nüfus Müdürlüğü’ne atanan Meral Kepçe, görevine başladı Demre Demre Nüfus Müdürlüğü’ne atanan Meral Kepçe, görevine başladı

Kepçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Demre'nin çok güzel bir ilçe olduğunu söyledi. Demreliler'in sıcak kanlı olduklarını belirten Kepçe, ''Herkese yasalar çerçevesinde eşit mesafede hizmet vereceğim'' dedi.


Palet Zengin artık Akdeniz TV’de Kültür/Sanat Palet Zengin artık Akdeniz TV’de

Magazin Programlarının aranan ismi Palet Zengin Akdeniz Tv ‘de.. Uzun yıllar bir çok televizyon kanalında magazin programı hazırlayıp sunan Palet Zengin Akdeniz Tv’ye transfer oldu.


Muratpaşa Meclisi’nde tatil başladı Siyaset Muratpaşa Meclisi’nde tatil başladı

Temmuz dönemi devam toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi, başarılı sporculara ödül verilmesini içeren maddeleri karara bağladıktan sonra 1 aylık tatil dönemine girdi


Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı Spor Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı

Kepez Belediyesi’nin, Antalya’nın en büyüğü olan ve 1000 öğrencinin katıldığı 10 branşta açılan yaz spor okulu, düzenlenen törenle eğitime başladı.


Ekene Ibekve de Kepez’de Spor Ekene Ibekve de Kepez’de

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz sezon Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi’nde oynayan power forvet Ekenechukwu Brian Ibekve’yi de (24) renklerine bağladı.


TİM 1000’deki plastikçiler 1 milyar dolarlık ihracat yaptı Ekonomi/Turizm TİM 1000’deki plastikçiler 1 milyar dolarlık ihracat yaptı

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından açıklanan ve Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 1000 firmasının sıralandığı listede, plastik sektöründen 18 firma yer aldı. PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) tarafından hazırlanan rapora göre, listede yer alan 18 plastik firması 2008 yılında ihracatlarını 1 milyar 65 milyon dolara çıkarma başarısı gösterdi.


Diş gıcırdatma “depresyona” sürükleyebilir Sağlık/Kadın Diş gıcırdatma “depresyona” sürükleyebilir

Halk arasında diş gıcırdatma ya da sıkma olarak bilinen ''Bruksizm''in bir süre sonra dişlerde, yüz ve çenede ağrıya yol açarak, kronikleşmesi halinde diş kaybına neden olabildiği ve zamanla ağrının kişiyi depresyona sokabildiği bildirildi.


ÖSS başarısı kızların sosyal güvenliği için de gerekli ÖSS başarısı kızların sosyal güvenliği için de gerekli

Liseden bu yıl mezun olan kızların alacakları sonuç, sosyal güvenliklerini de doğrudan etkileyecek.


Özürlülerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak Özürlülerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak

Özürlü bireylere, her bir özrü için bir günde en fazla 2 ders saati bireysel veya 2 ders saati grup eğitimi verilecek ve eğitim giderleri Milli Eğitim Bakanlığınca karşılanacak.


Dondurma çubuğu sahtekarlığı Güncel Dondurma çubuğu sahtekarlığı

Antalya'da bir kişi, 36 bin sahte ''hediyeli dondurma çubuğu'' ile yakalandı.


Dim’den uyarı Alanya Dim’den uyarı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, gazetecilik mesleği ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bazı kişilerin ''cemiyet kurduk'' diyerek AGC'nin toplumdaki prestij ve kredibilitesini yanıltma yoluyla kendilerine tahvil etmeye çalıştıklarını söyledi.


Basit yöntemlerle gıda zehirlenmelerinin önüne geçilebilir Sağlık/Kadın Basit yöntemlerle gıda zehirlenmelerinin önüne geçilebilir

Türkiye'de yaz ve kış aylarında, sıkça gıda zehirlenmelerine rastladığını belirten Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Yıldırım, gıda zehirlenmelerinin en önemli nedenlerinin, hijyen şartlarına uyulmaması, yeterince pişirilmemiş et ve zamanında tüketilmeyen yiyecekler olduğunu söyledi.


11 yaşındaki çocuğun öldürülmesiyle ilgili dava açıldı Güncel 11 yaşındaki çocuğun öldürülmesiyle ilgili dava açıldı

Antalya'da geçen yıl aralık ayında, 11 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Ural Giray Çelikcan'ın halasının oğlu Beşir Anıl Hüyük tarafından kaçırılması ve öldürülmesine ilişkin cinayetle ilgili dava açıldı.


Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak Alanya Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak

Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il Müdürü Selim Erol, Alanya'da SGK Şube Müdürlüğü açılacağını söyledi.


Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü Güncel Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü

Antalya'da bir kişi, evinde uğradığı silahlı saldırıda öldü.


Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi Siyaset Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kaleiçi'ni cazip hale getirmek için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirterek, burasının tek elden yönetilmesi gerektiğini söyledi.


Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme” Ekonomi/Turizm Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme”

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa ülkelerinde turist ''pazarlama devri''nin tamamlandığını ve artık ''kapma devri''nin başladığını, bunun ''fırsata dönüştürülmesi'' gerektiğini belirterek, ''Avrupa'yı bugün olduğu gibi hiç bir zaman zayıf bulamayız. O nedenle çok çalışıp, hizmet üreten ve cazibesini artıran bir ülke olmalıyız'' dedi.


Başkana telefon yasağı Aksu Başkana telefon yasağı

Baş ağrısı şikayetiyle nöroloğa giden Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım'a altı ay cep telefonu kullanmaması önerildi.


Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti Siyaset Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Lara Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.


Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da Güncel Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında, Şanlıurfa'dan 120 öğrenci Antalya'ya geldi.


Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği Güncel Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, belediyenin Yarım Elma Projesi çerçevesinde muhtaç yaşlıların evde bakımına destek sağlanacağını bildirdi.


Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı Kemer Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı

Kemer Milliyetçi Hareket Partisi düzenlediği bir basın bildirisiyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarda hayatlarını kaybedenler ve yaşanan olayları kınamak için Atatürk Büstü önünde bir basın açıklaması yayınladı.


İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye Güncel İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle İngiliz turistlerin Avrupa'daki ülkeler yerine Türkiye'ye tatile gelmeye başladığını söyledi.


Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı Sağlık/Kadın Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı

Türkiye'de üretilen tarımsal ürünlerin besin ögelerinin ileri laboratuvar analiz teknikleriyle belirleneceği proje sayesinde elde edilecek verilerin, ulusal sağlıklı ve dengeli beslenme programının oluşturulmasında kullanılabileceği bildirildi.


Sağlık/Kadın "Dondurma çocuklar için vitamin ve mineral deposu"

Havaların ısınmasıyla birlikte tüketimi artan dondurmanın, içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle besleyici değerinin oldukça yüksek olduğu bildirildi.


Yenidoğan bebeğin göbek bakımı Sağlık/Kadın Yenidoğan bebeğin göbek bakımı

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bumin Dündar, yeni doğan bebeklerde göbek bakımının yüksek iyot içeren solüsyonlarla yapılmasının, iyodun hızla emilmesine ve tiroid hormon sentezinin bozulmasına neden olabildiğini bildirdi.


SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek Ekonomi/Turizm SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek

Belediye poliklinikleri, Danıştay kararı doğrultusunda birinci basamak sağlık kuruluşları arasına alındı. Buna göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), belediye polikliniklerinde görevli hekimlerin yazdığı ilaçların bedelini karşılayacak.


Patara plajı ortak yaşam alanı Kaş Patara plajı ortak yaşam alanı

Türkiye'nin en uzun, dünyanın da en güzel plajları arasında yer alan Patara plajı, gündüz insanların, gece ise deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olma özelliği taşıyor.


Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak Güncel Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak

Kırgızistan'dan gelen 5 öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde staja başladı.


Akdeniz üniversitesi'nden uyarı Güncel Akdeniz üniversitesi'nden uyarı

Akdeniz Üniversitesi'nce, bazı kişilerin Antalya ve ilçelerinde üniversitenin adını kullanarak, yardıma muhtaç öğrencilere bağış adında usulsüz yardım topladıkları belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı.


Halk Ekmek 2 yaşında Güncel Halk Ekmek 2 yaşında

2007 yılında Aktif Group’un yatırımıyla kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası 2. yaşını kutladı.


Kepezli Gençler eğitim seminerinde Siyaset Kepezli Gençler eğitim seminerinde

AK Parti Kepez İlçe AR-GE Başkanlığı ve Kepez Gençlik Kolları işbirliği ile gerçekleştirilen Avrupa Birliği Gençlik Programları hakkında bilgi ve proje teklifi hazırlama eğitimi Kepez İlçe Teşkilatı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor Spor Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor

Kepez Belediyespor Tenis Takımı, Antalya Tenis İhtisas Tenis Kulübü’nde düzenlenen 10 yaş turnuvasında bir ikincilik, iki de dördüncülük elde etti.


Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü Kemer Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü

Tekirova sahilinde yaralı olarak turistler tarafından bulunan Caretta Caretta kaplumbağası turistlerin ve vatandaşların duyarlı yaklaşımı ile Tekirova belediyesine haber verildi.


Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu

Melis Birkan ve Ozan Güven, Avea’nın aşk temalı yeni reklam kampanyasında başrolleri paylaşıyor.


Ligin sayı kralı Kepez’de Spor Ligin sayı kralı Kepez’de

Kepez Belediyespor, geçen sezon Beko Basketbol Ligi’nde sayı kralı olan Alex Raymond Gordon’la (24) 1 yıllık sözleşme imzaladı.


“Doğru seçim Türkiye Partisi” Siyaset “Doğru seçim Türkiye Partisi”

Henüz yeni kurulmasına rağmen Türkiye Partisi, yapılanmasını neredeyse bitirmek üzere. Partinin Antalya Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Özgür Akdağ, Kentten İzlenimler ekibini ziyaret ederek başarı diledi.


TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi

Cezaevindeki mahkumlara sahip çıkmak ve onları ekonomiye kazandırmak amacı ile ‘Cezaevinden Ekonomiye Girişimci Projesi’ni geliştiren TÜGİK, Adalet Bakanlığı ile de mutabakata vardı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...