Cumartesi, 7 Aralık 2019
Envar’ın Almanca pratiği Güncel Envar’ın Almanca pratiği

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu öğrencileri Almanca dersi etkinlikleri çerçevesinde Almanca Öğretmeni Yücel Karakılıç’ın yönetiminde LINGVO Dil Okulu ile birlikte Almanca dersi işlediler.


Döşemealtı Toki konutlarında yerleşim başladı Döşemealtı Döşemealtı Toki konutlarında yerleşim başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Mahallesinde yapımı tamamlanan konutlarda yerleşim başladı.


Engellilerde cinsel gelişim anlatıldı Güncel Engellilerde cinsel gelişim anlatıldı

Antalya Gönüllüleri Derneği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Engelliler Haftası kapsamında “Engellilerde Cinsiyet Eğitimi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Anadolu Gençlik Demre, Asr-ı Saadet’e koştu Demre Anadolu Gençlik Demre, Asr-ı Saadet’e koştu

Anadolu Gençlik Dergisi Demre Temsilciliği tarafından organize edilen Asr-ı Saadet Programında Gözyaşı Geceleri sahnelendi. Geceye Demreliler adeta sel olup aktı.


Talya Göz görme engellileri ağırladı Güncel Talya Göz görme engellileri ağırladı

Altı Nokta Körler Derneği üyesi bir grup görme engelli vatandaş Talya Göz Merkezini ziyaret ederek, bir dizi taramadan geçti.


Festival başlıyor Manavgat Festival başlıyor

Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali başlıyor


Tekstil Baronlarının Karşı, Bakan Çubukçu’nun Yanındayız Siyaset Tekstil Baronlarının Karşı, Bakan Çubukçu’nun Yanındayız

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ nun özgür, nitelikli, pedagojik ve demokratik bir eğitim sistemi adına göstermiş olduğu duruşunu ve tavırlarını destekliyoruz, dedi.


Başbakan R. Tayyip Erdoğan Atina’da Başbakan R. Tayyip Erdoğan Atina’da

14 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile bir araya geldi.


Engelliler Haftası’nda Vodafone Türkiye çalışanları iş başında Engelliler Haftası’nda Vodafone Türkiye çalışanları iş başında

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle hayat bulan Düşler Akademisi’nin, Kişisel Gelişim Atölyesi’nde Vodafone Türkiye üst düzey yöneticileri eğitim vermeye devam ediyor.


Berlin’de Yekdane Müzik ve Dans Okulu açıldı Berlin’de Yekdane Müzik ve Dans Okulu açıldı

Berlin’in Kreuzberg semtinde açılan müzik ve dans okulu „Yekdane“, Türkiye kökenli gençleri ezgi ve ritim dolu bir dünya ile buluşturuyor.


Schwarzenegger tasarruf orağını elinden bırakmıyor Schwarzenegger tasarruf orağını elinden bırakmıyor

Kaliforniya Valisi Schwarzenegger’in son dönemelerde elinden hiç bırakmadığı tasarruf orağı sosyal yardımları da biçti.


Nijerya’dan geldiler Türkiye’de top koşturdular Nijerya’dan geldiler Türkiye’de top koşturdular

Hem eğitim kurumlarını hem de kültürel merkezleri gezmek amacıyla Türkiye’ye gelen Nijeryalı öğrenciler İhlas Koleji’ni ziyaretleri sırasında ilginç karelere imza attılar.


Benim Yuvam miniklerine uygulamalı trafik eğitimi Güncel Benim Yuvam miniklerine uygulamalı trafik eğitimi

Benim Yuvam kreşindeki minikler, Trafik Parkı’nda uygulamalı olarak trafik ve bisiklet sürme eğitimi aldı.


Çocuk gözüyle ‘Esnaf ve Zanaatkâr’ Güncel Çocuk gözüyle ‘Esnaf ve Zanaatkâr’

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlediği ilköğretim öğrencileri arası “Çocuk Gözüyle Esnaf ve Zanaatkâr” konulu Resim, Şiir ve Mektup Yarışmasına başvurular için son başvuru tarihi 31 Mayıs


Bisiklet yolu için pedal çevirdiler Güncel Bisiklet yolu için pedal çevirdiler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile 7’den 77’ye Antalyalıların, Dokuma Fabrikası’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar pedal çevirdiği Antalya Kent Konseyi’nin 13 Geleneksel Bisiklet Turu’nda “Bisiklet yolu istiyoruz” mesajı verildi.


AKP tarımı da bitirdi Siyaset AKP tarımı da bitirdi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yapılmadığı mesajda; 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlarken, AKP’nin yanlış politikaları nedeniyle tarım ve hayvancılığın yok olma noktasına geldiğini vurguladı.


Okul yararına kermes Güncel Okul yararına kermes

Kültür İlköğretim Okulu 3-B Sınıfı öğrenci velileri, okul yararına düzenledikleri kermesten elde edilen 500 TL’yi okul yönetimine teslim etti


İkiz hemşirler hastaların gözbebeği Güncel İkiz hemşirler hastaların gözbebeği

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık 6 aydır görev yapan tek yumurta ikizi hemşirler (Erkek hemşireler) hastaların ilgisini çekiyor.


Kızılağaç’a yatırım atağı Manavgat Kızılağaç’a yatırım atağı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP’li meclis üyeleri Manavgat Belediyesi’nin Kızılağaç’ta sürdürdüğü yol, kaldırım ve parke çalışmalarını yerinde incelemek ve yeni turizm sezonunun verimli geçmesi dileğinde bulunmak amacıyla bölge esnafını ziyaret etti.


Küçük, sanayi esnafını geziyor Siyaset Küçük, sanayi esnafını geziyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, 15 gündür sanayi esnafını geziyor.


Belediyeden engelli vatandaşlara yemek Kemer Belediyeden engelli vatandaşlara yemek

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Özürlüler Haftası dolayısıyla Kemerde bulunan Özürlü vatandaşlara ve ailelerine Merkez Aspava Restaurantta yemek verdi.


Güncel "Kepez’de açılmamış ana cadde kalmayacak"

Baraj Mahalle Muhtarı Osman Uç, mahallenin yıllardır kapalı olan imarlı yollarını açtığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye ve Fen İşleri çalışanlarına teşekkür yemeği verdi.


Toros Akdenizliler Matematikte sınır tanımıyor Güncel Toros Akdenizliler Matematikte sınır tanımıyor

Toros Akdeniz Koleji’nin Akdeniz Üniversitesi 15. Ulusal Matematik Olimpiyatları’ndaki başarısı göz doldurdu… Lise 1, 2. 3. Sınıflar kategorilerinde tüm Antalya birinciliklerini Toros Akdenizliler aldı


“Böcek, sözlerini tutmuyor” Siyaset “Böcek, sözlerini tutmuyor”

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek, Konyaaltı’nda ikamet eden mahalle sakinlerinden belediyenin hizmet etmediği yönünde çok fazla şikâyet aldıklarını belirterek, belediyenin verilen sözlere rağmen hala imar sorununu çözmediğini ve Beldibi beldesinin Konyaaltı belediyesine bağlandığından bu yana hizmetten yoksun kaldığını söyledi.


SKY Airlines’ dan Kararlı Adımlar Güncel SKY Airlines’ dan Kararlı Adımlar

SKY Airlines son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar ile lider yaklaşımlarından sıkça söz ettirirken 14 uçaklık filosu ile sürdürdüğü operasyonlarına yeni bir uçak daha ekleyerek filosundaki uçak sayısını 15 e yükseltti.


Çiçek festivali başlıyor Güncel Çiçek festivali başlıyor

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği, Antalya Ticaret Borsası, Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl 6’ncısı düzenlenecek Antalya Çiçek Festivali, 29 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak.


Eczacılık günü kutlandı Güncel Eczacılık günü kutlandı

Antalya Eczacı Odası, 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Antalya Eczacı Odası Başkanı Dinç ve Oda yöneticileri daha sonra, önümüzdeki günlerde Antalya’dan ayrılacak olan Vali Alaladdin Yüksel’i de ziyaret etti.


Gençlik haftası başladı Kemer Gençlik haftası başladı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını içine alan ve her yıl Gençlik Haftası olarak kutlanan 14-22 Mayıs gençlik haftası çelenk koyma töreni ile başladı.


AESOB’dan Tursun’a ziyaret Döşemealtı AESOB’dan Tursun’a ziyaret

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Birliği yeni yönetim kurulu’nu kabul etti.


AK Parti İl Başkanı Samani: “Bunun adı hizmet hırsızlığı” Siyaset AK Parti İl Başkanı Samani: “Bunun adı hizmet hırsızlığı”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, hükümet tarafından yaptırılan Gazipaşa Havaalanını Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç’in kendisi yaptırmış gibi beyanatlar verdiğini belirterek, “CHP zihniyetinde hizmet hırsızlığını da gördük” dedi.


Rose Hotels'in mavi bayrak mutluluğu Kemer Rose Hotels'in mavi bayrak mutluluğu

Kemer'de bulunan 5 yıldızlı Rose Residence Beach Otel’de düzenlenen bir törenle Mavi Bayrak göndere çekildi.


Genç Saadet  Diyanet-Sen'in ziyaret etti Siyaset Genç Saadet Diyanet-Sen'in ziyaret etti

Saadet Partisi Antalya İl Gençlik Kolları Diyanet-Sen Antalya Şubesini ziyaret ederek Yeni Anayasa Taslağı ile ilgili Saadet Partisinin dosyasını takdim etti.


Yıldırım’dan Saydam’a teşekkür Aksu Yıldırım’dan Saydam’a teşekkür

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Aksu İlçe Emniyet Müdürü Ali Saydam’ı makamında ziyaret ederek başarılı çalışmalarından dolayı İlçe halkı adına teşekkür etti


Böbrek hastalarından bir günlük askerlik Güncel Böbrek hastalarından bir günlük askerlik

Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri, bir günlüğüne asker oluyor.


Saadet Gençlik Yeryüzü Vakfı'nı ziyaret etti Siyaset Saadet Gençlik Yeryüzü Vakfı'nı ziyaret etti

Saadet Partisi Antalya İl Gençlik Kolları Yeryüzü Vakfı’nı ziyaret ederek Yeni Anayasa Taslağı ile ilgili Saadet Partisinin dosyasını takdim etti.


Esnaftan CHP’ye destek ziyareti Siyaset Esnaftan CHP’ye destek ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik komplonun ortaya çıktığı 8 Mayıs Cumartesi gününden bu yana partinin Antalya İl Örgütü’ne bizzat gelerek veya telefon ederek Baykal’a ve partiye destek verenlerin sayısı çığ gibi büyüyor.


Mavi bayraklar törenle teslim ediliyor Kemer Mavi bayraklar törenle teslim ediliyor

3 – 4 Mayıs tarihlerinde yapılan denetimlerde Kemer’de Mavi Bayrak almaya hak kazanan ilk tesislere bayrakları törenle teslim edilmeye başlandı.


Kaynaklar hızla tükeniyor Kaynaklar hızla tükeniyor

Petrol, doğalgaz, kömür ve bunların türevi malzemelerin sınırsız kullanımının yol açtığı küresel ısınmanın iklim değişikliğine neden oluğu ispatlanan bir gerçek.


Çiçekler solmasın, anneler ağlamasın Güncel Çiçekler solmasın, anneler ağlamasın

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “ Çiçekler solmasın, Anneler ağlamasın” Projesi kapsamında düzenlenen” Sokakta çalışan çocuklar “ konulu Panel Antalya Ticaret Odası Konferans salonunda gerçekleştirildi.


“Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmalıyız” Siyaset “Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmalıyız”

Antalya Ülkü Ocakları tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.


Başkan Evcilmen’den belediyecilik dersi Güncel Başkan Evcilmen’den belediyecilik dersi

Üç ilköğretim okulunun 4. sınıf öğrencileri ile buluşan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, yerel yönetimleri anlattı. Başkan Evcilmen, öğrencilerin sorularını da yanıtladı


ABT’nin 3 oyununa halk jürisinden 4 ödül Kültür/Sanat ABT’nin 3 oyununa halk jürisinden 4 ödül

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun (ABT) bu sezon sahneye koyduğu 3 oyunu, 2009-2010 10’uncu Lions Tiyatro Ödülleri kapsamındaki Direklerarası Seyircileri Halk Jürisi tarafından 4 ayrı ödüle layık bulundu.


Alışveriş sektöründe farklı bir konsept Ekonomi/Turizm Alışveriş sektöründe farklı bir konsept

Türk Barter perakende ve toptan alışveriş sektöründe faaliyet gösteren firmalara alternatif pazarlamanın yolunu açıyor. Türk Barter, Barter shop alışveriş merkezinde üye kuruluşların ürünlerine barter hizmeti ile yer veriyor ekonomiye katkısını sürdürüyor.


Başkan Gül'den eğitime destek Kemer Başkan Gül'den eğitime destek

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül eğitime verdiği desteğe durmadan devam ediyor. Kemerde okul ayırımı yapmadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Gül Kuzdere Hacı Mehmet Saygın ilköğretim okuluna ihtiyaç duydukları fotokopi makinesini hediye etti.


Antalyaspor en iyilerini belirledi Spor Antalyaspor en iyilerini belirledi

Turkcell Süper Lig 2009-2010 Futbol Sezonu 1. yarısında en iyi futbolcu olarak Avusturalyalı Michael John Jedinak olarak belirleyen Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı, bu kez 2. devrenin ve sezonun en iyi oyuncusunu seçti.


“Herkes eşit haklara sahip olacak” Aksu “Herkes eşit haklara sahip olacak”

Türkiye Partisi Antalya İl Teşkilatı tarafından Aksu’da düzenlenen toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.


Aksu’da makilik yangın korkuttu Aksu Aksu’da makilik yangın korkuttu

Aksu’nun Karatepe Köyü’nde makilik alanda yangın çıktı. Yangın, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin işbirliği ile söndürüldü.


Ali Gürbüz Kepez’in kispetini giydi Spor Ali Gürbüz Kepez’in kispetini giydi

1988 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Recep Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz, artık er meydanında Kepez Belediyesi’nin pehlivanı olarak güreşecek.


Tütüncü’den kitap okuma isteği Güncel Tütüncü’den kitap okuma isteği

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kendisini okuluna davet Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu’nun öğrencisi Şule Akçay’ı ve arkadaşlarını ziyaretiyle mutlu etti. Tütüncü, öğrencilerden kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını istedi.


Nürnbergli gazeteciler Büyükşehir’de Güncel Nürnbergli gazeteciler Büyükşehir’de

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak Antalya’da bulunan Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfried Zelnhefer, Emniyet Müdürü Gerhard Hautpmanni ile gazetecilerden oluşan heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ı ziyaret etti.


Antalya İl Genel Meclisinden müjde Güncel Antalya İl Genel Meclisinden müjde

Antalya İl Genel Meclisi, Özel gereksinimli zihinsel engelli öğrencilerin yararlanabileceği yaklaşık 1000 takım kaynak kitabını ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi.


Aktur’da eğlenceye devam Güncel Aktur’da eğlenceye devam

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark yaklaşan yaz ayları öncesinde yeniliklere devam ediyor. Yeni sezon öncesi dönme dolabı yenilediklerini belirten İşletme Müdürü Ramazan Aydemir tüm vatandaşları heyecan ve eğlencenin dorukta olduğu Aktur Park’a davet etti


Sanyo’da sanat köşesi Güncel Sanyo’da sanat köşesi

Aşçı Ayhan Usta, Ebruli eserlerini Sanyo Restoran’ın bir köşesinde sergiliyor.


Veliler kermeste bir araya geldi Güncel Veliler kermeste bir araya geldi

Atatürk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmen,öğrenci ve velileri düzenlenen kermeste bir araya geldi.


GATAB otellere göz açtırmıyor Kemer GATAB otellere göz açtırmıyor

GATAB oteller tarafından pis suların dereye bırakılmasına göz yummuyor. Gelen ihbarlarları anında değerlendiren GATAB ekipleri gerekli çalışmalara anında başlıyorlar.


Kemer'de futbol okulu açıldı Spor Kemer'de futbol okulu açıldı

Attığı emin adımlarla “Bölge Takımı” olmayı büyük oranda başaran Antalyaspor, yeni spor okulunu Kemer’de açtı. Azmi İnamcı ve Hüseyin Özkan’ın ortaklığında faaliyete girecek olan yeni merkezin adı; “Antalyaspor Kemer Futbol Okulu” olacak.


Erkan: “Yaptıkları sandıkta sorulacak” Siyaset Erkan: “Yaptıkları sandıkta sorulacak”

Eczacılığın akademik kuruluşunun 171.kuruluş yıldönümünde açıklama yapan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ecz Ercan Erkan; Eczacıların hakları ve halkımızın sağlığıyla oynayan AKP hükümetinin yaptıklarının sandıkta sorulacağını söyledi.


Günseli Akaydın’dan emekli hemşirelere karanfil Güncel Günseli Akaydın’dan emekli hemşirelere karanfil

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın eşi Dr. Günseli Akaydın, Hemşirelik Haftası nedeniyle emekli hemşirelerle bir araya gelerek karanfil dağıttı. Günseli Akaydın, hemşireliğin çok onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu söyledi.


Yapı Kredi'nin ilk çeyrek net kârı 564 milyon TL Ekonomi/Turizm Yapı Kredi'nin ilk çeyrek net kârı 564 milyon TL

Yapı Kredi’nin 2010 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği net kâr bir önceki yılın aynı dönemine göre %20 artarak 564 milyon TL olarak gerçekleşti.


Akdeniz Üniversitesi “Eco-siklet 2010 Yarışması”nda Finallere Kaldı Güncel Akdeniz Üniversitesi “Eco-siklet 2010 Yarışması”nda Finallere Kaldı

Turgut Reis Belediyesi sponsorluğu ve TÜBİTAK desteği ile organize edilerek Aralık 2009’da duyurulan 1.Turgut Reis Estetik, Çevresel ve İşlevsel Deniz Aracı Tasarımı Yarışması (Eco-siklet 2010) finalistleri belli oldu.


Günseli Akaydın “Yılın simge annesi” seçildi Güncel Günseli Akaydın “Yılın simge annesi” seçildi

Antalya Evrensel Sanatçılar Derneği Başkanı Mustafa Balık ve yönetim kurulu üyeleri, sosyal hizmet alanında birçok başarılı projeye öncülük eden Dr. Günseli Akaydın’ı Antalya’da yılın simge annesi seçerek, plaketle ödüllendirdi.


Raylı sistemin küçük konukları Güncel Raylı sistemin küçük konukları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Merkezi’ni ziyaret eden Cengiz Topel İlköğretim Okulu Öğrencileri yetkililerden sistem hakkında bilgi aldı.


Tekerlekli sandalyeye binip basket oynadılar Spor Tekerlekli sandalyeye binip basket oynadılar

Sakatlar Haftası nedeniyle Antalyasporlu futbolcular, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde oynayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları ile “farkındalık” gösteri maçı yaptı.


CHP örgütleri tek vücut oldu Siyaset CHP örgütleri tek vücut oldu

CHP’nin Antalya’nın 19 ilçesindeki örgüt başkanıyla birlikte basın açıklaması yapan İl Başkanı Özer Ülken, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kurulan komplo karşısında Antalya’da ve ülke sathında tek vücut ve tek yumruk olduklarını vurguladı.


AESOB yönetiminden Vali Yüksel’e ziyaret Güncel AESOB yönetiminden Vali Yüksel’e ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile birlikte Vali Alaaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.


“Emeğin konuştuğu” sergiler Kültür/Sanat “Emeğin konuştuğu” sergiler

Muratpaşa Belediyesi ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nce Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kursa katılan kursiyerlerin birbirinden güzel eserleri sergilenmeye başlandı


Vedat Erbay Magıc Lıfe’ta eğitim verecek Spor Vedat Erbay Magıc Lıfe’ta eğitim verecek

Olimpiyat oyunları,Dünya,Avrupa, Uluslar arası şampiyonalarda madalyalara sahip olan ve Okçuluk Milli Takım Antrenörü Vedat Erbay Magıc Lıfe misafirlerini eğitecek.


Toros eğitim kurumları, en zekilerin adresi Güncel Toros eğitim kurumları, en zekilerin adresi

Türkiye Zeka Vakfı tarafından bu sene yedincisi düzenlenen Ulusal Zeka Oyunları Etkinliği Antalya’da gerçekleştirildi.


Türel suskunluğunu bozuyor Siyaset Türel suskunluğunu bozuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel 14 ay süren suskunluğunu Akdeniz TV’de bozuyor.


Dantelya açıldı Kültür/Sanat Dantelya açıldı

Antalya Gönüllüleri Derneği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile kadınların el emeklerini değerlendirmek ve istihdama dönüştürmek amacıyla hazırlanan “Dantelya Projesi” kapsamındaki dantel ve oya yarışmasına katılan ürünler, Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nde açılan sergi ile beğeniye sunuldu.


Çocuklar umutlarını resimle anlattı Güncel Çocuklar umutlarını resimle anlattı

Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi’nin sakinleri, hayallerini, özlemlerini ebru ve resim ile anlattı. Çocukların eserleri, Kepez Belediyesi fuayesinde sergilenmeye başlandı.


Yıldırım sözünü tuttu Aksu Yıldırım sözünü tuttu

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım yapılması için söz verdiği İlçe Emniyet Müdürlüğü binası için protokol yaparak ilk adımı attı. En kısa zamanda inşaatına başlanacak bina Antalya’nın en modern Emniyet Müdürlüğü olacak


Özel sporculara, özel şenlik Spor Özel sporculara, özel şenlik

Muratpaşa Belediyesi ile Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği’nin birlikte düzenlediği 2. Özel Sporcular Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Şenlikte, derneğe katkıları nedeniyle Dilek Evcilmen’e de teşekkür plaketi verildi.


Sağlıkta 5 yılda 6 milyon 200 bin lira tazminat Sağlık/Kadın Sağlıkta 5 yılda 6 milyon 200 bin lira tazminat

“Hekimlerin Hukuki Sorumlulukları ve Sigorta Malprastik Sigorta Sistemleri ve Hekim Hakları” konulu panelde konuşan Yrd. Doç Dr. Haluk Özsarı, önümüzdeki 7-8 yılda hekimlere açılan dava sayısında patlama yaşanacağını kaydetti.


Çocuklar asbest yığınlarında oynuyor Sağlık/Kadın Çocuklar asbest yığınlarında oynuyor

Asbest Maruziyeti Ülkemiz İçin Ne Düzeyde Sorundur?” başlıklı oturumda konuşan TTD Eski Başkanı Prof. Dr. İzzettin Barış, asbestin yol açtığı en önemli hastalık olan akciğer zarı ve karın zarı kanseri “Mezotelyoma” konusunda bilgiler verdi.


Göğüs çökmesine kapalı cerrahi ile çözüm Sağlık/Kadın Göğüs çökmesine kapalı cerrahi ile çözüm

“Göğüs Deformiteleri’nde Minimal İnvaviz Cerrahi” başlıklı oturumda Avrupa’da en geniş Nuss prosedürü serisine sahip olan Danimarka’dan Prof. Dr. Hans Pilegaard, bu prosedürde yaptığı uygulamaları ve 740 olguya ulaşan serisini sundu.


Küresel ısınma ölümcül olacak Sağlık/Kadın Küresel ısınma ölümcül olacak

“Küresel Isınma - Hava Kirliliği ve İnsan Sağlığı” başlıklı oturumda konuşan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bayram, ‘küresel ısınmanın, akciğer sağlığına etkileri’ne değindi.


Obozite astıma yol açar mı? Sağlık/Kadın Obozite astıma yol açar mı?

“Obezite ve Astım” başlıklı oturumunda konuşan Doç. Dr. Berna Dursun; obezitenin Türkiye için de bir sorun olduğunu belirterek, “Türkiye’de erişkinlerin üç de ikisi, obez olma yolunda” dedi.


Bronşit en çok Aborjinlerde görülüyor Sağlık/Kadın Bronşit en çok Aborjinlerde görülüyor

“Çocuklarda Bronşetizede Güncel Gelişmeler” konulu kursta konuşma yapan Doç. Dr. Demet Can, bronşitin geçmişten günümüze sürecini anlattı.


Zengin ülkeler sigara içmiyor Sağlık/Kadın Zengin ülkeler sigara içmiyor

Kongre kapsamında “Tütün Kontrolü Kavramı ve Sigara Bırakma Tedavisi” başlıklı oturumda konuşan Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi Başkanı Prof. Elif Dağlı, elinde sigarayla viziteye çıkan doktorlardan, dumansız hava sahasını kapsayan bu günlere gelindiğini vurgulayarak gerekli önlemler alınmazsa, 21’nci yüzyılda sigara kullanımından 1 milyar insanın öleceğini söyledi.


Tüberküloz öldürmeye devam ediyor Sağlık/Kadın Tüberküloz öldürmeye devam ediyor

“Çocukluktan erikinliğe akciğer hastalıkları” kursu Prof. Dr. Bülent Karadağ ve Prof. Dr. İpek Türktaş’ın başkanlığında yapıldı.


Türkiye’de 6,5 milyon kişi domuz gribi oldu Sağlık/Kadın Türkiye’de 6,5 milyon kişi domuz gribi oldu

“H1N1 (Domuz Gribi) Pandemisi, Neler Öğrendik” konulu oturumda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Recep Öztürk, 2000’li yıllardan bu yana dünyada 30’a yakın büyük salgın hastalık vakası gerçekleştiğini belirtti.


Yaşlılara kemoterapi uygulanması Sağlık/Kadın Yaşlılara kemoterapi uygulanması

“Yaşlı Hastalarda Kemoterapi Uygulanmalı mıdır?” başlıklı oturumda ise Dr. Rudolf Huber ile Doç. Dr. Tuncay Göksel, karşıt görüşleri savundular.


Sağlık/Kadın "İşçiler çalışırken ölüyor"

"Kömür Madenciliği Pnömokonyozundan Kot Taşlamacılığına Değişen iş Koşulları ve Yeni Maruziyetler" başlıklı oturumda konuşma yapan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurhan Köksal özellikle maden ve kot taşlamacılığı işçilerini etkileyen "Silikozis" hastalığıyla ilgili bilgi verdi.


En iyi kurallar İrlanda ve Türkiye'de Sağlık/Kadın En iyi kurallar İrlanda ve Türkiye'de

Türkiye’deki sigara yasağının tartışıldığı “Yasanın 19 Temmuz 2009’da Yürürlüğe Giren İkinci Basamağı” konulu oturumda, Türkiye’deki Tütün Yasağı fikrinin oluşumuna büyük katkıda bulunan İrlanda Tütün Araştırmaları Enstitüsü’nden Prof. Dr. Luke Clancy de yer aldı.


Tam gün yasası tartışıldı Tam gün yasası tartışıldı

“Tam Gün Yasası“ başlıklı oturumda, Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipler Birliği yetkilileri, doktorlar ve akademisyenler, yasayı tartıştı.


Sağlık/Kadın "Türkiye'de akciğer nakli formula1 yarışlarına benziyor"

"Akciğer Transplantasyonu 5N1K" konulu oturumda konuşan Doç. Dr. Cemal Asım Kutlu, Türkiye'deki akciğer nakliyle ilgili sorunlara dikkat çekti.


Gençler arasında sigara kullanımı arttı Sağlık/Kadın Gençler arasında sigara kullanımı arttı

Sigaranın yanı sıra dünyada çiğneme tütünü, enfiye, sunus, betel ve gutka gibi maddeler bulunduğunu belirten Prof. Dr. Nazmi Bilir, bunların yanak içine konularak emildiğini belirtti.


Buğdayda rekolte düşük fiyat yüksek olacak Ekonomi/Turizm Buğdayda rekolte düşük fiyat yüksek olacak

‘Buğday sektör toplantısı’ Antalya Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında ATB toplantı salonunda yapıldı.


Korkuteli'de Asr-ı Saadet heyecanı Korkuteli Korkuteli'de Asr-ı Saadet heyecanı

Anadolu Gençlik Dergisi Korkuteli Temsilciliği Asr-ı Saadet programları kapsamında Gözyaşı Geceleri’ni Korkutelililerle buluşturdu. Yoğun ilgiye mazhar olan program İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.


Gazetecinin ölümle dansı Gazetecinin ölümle dansı

Gazeteci Metin Eroğlu “Kurşun…Kalem” adlı ikinci kitabında, haber uğruna hayatını hiçe saydığı anıları kaleme aldı


Kalekapısı'nda galibiyet sevinci Spor Kalekapısı'nda galibiyet sevinci

Büyük Erkekler Basketbol Ligi'nde Atatürk Spor Salonu'nda dün Merkez Gençlik ile karşılaşan Kalekapısı Basketbol takımı sahadan 59-35'lik skorla galip ayrıldı.


Siyaset "Özürlülerimize sahip çıkmalıyız"

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, AK Parti iktidarı döneminde çıkarılan “Özürlüler Kanunu” ve beraberinde getirdiği yenilikler ile özürlü vatandaşlarımızın şartlarında önemli iyileşmeler kaydedildiğini belirterek,”özürlü politikalarında dönemimizde kaydedilen başarıdan güç alarak tüm engeli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanında olup, çalışmalar yürütmenin çabasındayız” dedi.


Demokrat Parti yine karıştı! Siyaset Demokrat Parti yine karıştı!

Genel seçimler öncesinde kongreye gitmeye hazırlanan DP Antalya teşkilatında sular durulmuyor. Geçtiğimiz hafta yapılan il kurulu toplantısında DP İl Başkanı İbrahim Özcan ile tartışan DP İl Başkan Vekili Servet Ünal (Anavatan eski İl Başkanı) ve arkadaşları toplantıyı terk etmişlerdi.


Spor "Seneye şampiyon olacağız"

Türkiye 3. profesyonel liginde ilk sezonunda sıkıntılı bir dönem geçirmesine rağmen kümede kalmayı başaran Tekirova Belediyespor’un Onursal Başkanı Yusuf Üras, önümüzdeki sezon şampiyonluk için mücadele edeceklerini söyledi.


“Ekonomi, Hukuk ve Demokrasi de istikrarı vurgulamalıyız” Siyaset “Ekonomi, Hukuk ve Demokrasi de istikrarı vurgulamalıyız”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Av. Fatih Şahin, “Demokrasi tehdit oluşturmaz, aksine tehdit olma potansiyeli taşıyan unsurları aynı potada eritir, onları bir zenginliğe dönüştürür. Ekonomide istikrarı vurgularken, demokraside de, hukukta da istikrarı aynı derecede vurgulamalıyız “ dedi.


Anneler turistler gibi gezdi Güncel Anneler turistler gibi gezdi

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa olarak organize edilen Anneler Günü etkinliğinde, 152 anne ve 189 çocuk Antalya’nın kültürel ve tarihi zenginliklerini yaşayarak, farklı bir Anneler Günü yaşadı.


Kemerağzı’ndaki gayrimenkuller ihale ile satışa çıkıyor Güncel Kemerağzı’ndaki gayrimenkuller ihale ile satışa çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemerağzı bölgesindeki 27 gayrimenkulünü 14 Mayıs Cuma günü saat 09.30’dan itibaren ihale ile satışa çıkarıyor.


Kadınlara ev kazalarından korunma semineri Güncel Kadınlara ev kazalarından korunma semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Kepezli kadınlara yönelik “Ev Kazalarından Korunma ve İlk Yardım” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Bu akıllı cihaz annenize ilaç saatini hatırlatacak! Sağlık/Kadın Bu akıllı cihaz annenize ilaç saatini hatırlatacak!

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kişi ve mekan güvenliğini bir arada sunan İvgen Sağlık ve Güvenlik Sistemleri, ilginç ve fonksiyonel ürünleriyle bunun en güzel örneğini veriyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...