Pazar, 25 Ağustos 2019
Yapı Kredi’den maaş gibi mevduat Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den maaş gibi mevduat

Yapı Kredi, birikimlerini sabit getirili bir yatırıma yönlendirmek isteyen müşterileri için Sabit Düzenli Gelir Mevduatı ve Endeksli Düzenli Gelir Mevduatı isimli iki yeni ürünü piyasaya sundu.


Konyaaltı yönetiminden Başkan Evcilmen’e ziyaret Güncel Konyaaltı yönetiminden Başkan Evcilmen’e ziyaret

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ömer Dalbudak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Deniz Feneri'ne bir ödül daha Deniz Feneri'ne bir ödül daha

Deniz Feneri Derneği sağlık alanındaki yardım ve katkılarından dolayı Kutup Yıldızı Derneği tarafından ödüle layık görüldü. Deniz Feneri Derneği sağlık alanındaki yardım ve katkılarından dolayı Kutup Yıldızı Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından ödüle layık görüldü.


Selden zarar görenlere 6 ay ödemesiz kredi Güncel Selden zarar görenlere 6 ay ödemesiz kredi

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, geçen hafta yaşanan sel baskınında 35 bin dekar arazinin zarar gördüğünü, 15 milyon TL’nin üzerinde maddi zarar meydana geldiğini belirterek, zararın karşılanması için borsanın üzerine düşen görevi yapacağını kaydetti.


Sezon Pirinç’ten sofralara Siyah Pirinç Sezon Pirinç’ten sofralara Siyah Pirinç

Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, anavatanı Çin olan, ancak uzun çalışmalar sonucu İtalya’da çok kısıtlı miktarda üretilebilen lif ve mineral zenginliği ile dikkat çeken Siyah Pirinci yarım kiloluk paketlerde piyasada satışa sunduklarını açıkladı.


Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümü görücüye çıktı Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümü görücüye çıktı

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim çözüm geliştiricisi Kaspersky Lab, akıllı telefonları her türlü tehdide karşı korumak için tasarlanan ve entegre bir çözüm sağlayan, Kaspersky Mobile Security 9’u sunduğunu açıkladı.


Duacı’ya kurs binası ve park Güncel Duacı’ya kurs binası ve park

Kepez Belediyesi, Duacı Köyü’nün simgesi olan su sarnıcının ve çınarın bulunduğu 1700 metrekarelik alanda yeşillendirme ve kurs binası çalışması yapacak.


“ETDER’e yardımcı olacağız” Güncel “ETDER’e yardımcı olacağız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Engel Tanımayanlar Derneği’nin (ETDER) talepleriyle ilgili, “Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olacağız.” dedi.


Defter dağıtım kampanyasına İstanbul'dan destek Güncel Defter dağıtım kampanyasına İstanbul'dan destek

Akademisyen Kahraman Köktürk tarafından yürütülen ve Antalya ile Burdur ilçe köy okullarını kapsayan defter dağıtım kampanyası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gelirler Müdürlüğü desteği ile devam ediyor.


Soğuk kış günleri için sıcacık bir dost Soğuk kış günleri için sıcacık bir dost

Soğuğun etkisini iyice arttırdığı günlerde sıcacık bir kahve ve televizyon keyfi yapmak, üşümekten dolayı çoğu zaman problem olur. Kat kat giyiniyor, fakat yine de ısınamıyorsanız buldumbuldum.com tam da size göre bir ürün sunuyor.


SanDisk Extreme ve Extreme Pro Sahneye Çıkıyor Teknoloji/Bilim/İnternet SanDisk Extreme ve Extreme Pro Sahneye Çıkıyor

SanDisk’in yeni ürünleri Extreme ve Extreme Pro, İstanbul’da gerçekleşen organizasyonla sahneye çıktı. Etkinlik SanDisk EMEA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stephen Daverio ve SanDisk MMEA (Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Satış Direktörü Tareq Husseini’nin katılımıyla gerçekleşti.


Abdurrahman Göçmen yeniden başkan Elmalı Abdurrahman Göçmen yeniden başkan

Elmalı Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanlığına; Yeniden Abdurrahman Göçmen seçildi.


Sevgililer Günü’nde toplam 639 milyon TL harcadık Sevgililer Günü’nde toplam 639 milyon TL harcadık

Bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla, daha küçük bütçeli hediyeleri tercih ettik. Hediye için ortalama 86.- TL bütçe ayırdık. Bu sene telefon ve internet üzerinden hediye alımlarında rekor artış yaşandı. Adrese teslim çiçekler, en favori hediyemiz oldu. Kuyumcular, telefon ve internetten yapılan alışverişleri takip etti.


Çalışkan öğrenciye sinema ödülü Güncel Çalışkan öğrenciye sinema ödülü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Ahmet Coşkun Bulut İlköğretim Okulu’nun çalışkan öğrencilerini sinema ile ödüllendirdi.


Deloitte 2010 Medya Öngörüleri raporu yayınlandı Deloitte 2010 Medya Öngörüleri raporu yayınlandı

Deloitte, 2010 yılının medya trendlerini açıkladı. TV ve radyo içerik tüketiminde üstünlüğünü korurken, İnternet ve TV medyası birlikte büyüyecek.


RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı Teknoloji/Bilim/İnternet RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı

Research In Motion (RIM) 2010 Mobil Dünya Kongresi’den ödülle dönüyor. Kongrenin Mobil Dünya Ödülleri çerçevesinde,BlackBerry Kurumsal sunucusu v5 (BlackBerry Enterprise Server) “En İyi Kurumsal Mobil Ürün veya Hizmet” dalındaki ödülünün sahibi oldu.


Kemer "İnadına pansiyonculuk"

Kemer Merkez’de bulunan ve 20 yıldan bu yana Kemer’e hizmet eden Serkan Pansiyon’un sahibi Veyis Saylan, Kemer’de 20 yıldır sürdürdüğü Pansiyonculuğu sonuna kadar sürdürmeye kararlı olduğunu söyledi.


AB Ekonomi ve Maliye Bakanları Yunanistan’a üç ay süre tanıdı AB Ekonomi ve Maliye Bakanları Yunanistan’a üç ay süre tanıdı

16 Şubat 2010 tarihinde AB Ekonomi ve Maliye Bakanları, Yunanistan’ın Ekonomik İstikrar ve Gelişme Paketi’nde aldığı önlemleri bütçe gerçekleşmelerine göre 3 ay sonra yeniden değerlendireceklerini ve gerek duyulur ise Komisyon’un önerisiyle Yunanistan’dan ek önlemler almasını isteyeceklerini açıkladılar.


Yeni Votka lezzetleri sektör ile tanıştı Ekonomi/Turizm Yeni Votka lezzetleri sektör ile tanıştı

Sektörde birinci yılını tamamlayan ve alkollü içecekte segment ve ürün çeşitlemesine giden, Topkapı İçecek Dağıtım ve Pazarlama A.Ş., yeni votka çeşitlerini Antalya’da düzenlenen Anfaş Food Product Fuarı’nda sektör ve tüketici ile buluşturdu.


CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir’de Siyaset CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir’de

6 Şubat 2010 tarihinde yenilenen seçimle göreve başlayan CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti


Doküman yönetimi pazarı büyüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Doküman yönetimi pazarı büyüyor

Dünyanın önemli araştırma şirketlerinden NelsonHall tarafından yayınlanan “Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013” raporunda, pazarın 2013 yılında 45 milyar dolara ulaşacağı açıklandı. Raporda Xerox, bu pazarda dünya lideri olarak gösterildi.


Bu kez erkekler kadınlar için söylüyor! Kültür/Sanat Bu kez erkekler kadınlar için söylüyor!

İkinci Güldünya konseri, Türkiye’nin ünlü erkek seslerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya getiriyor.


İnsan Hakları Komiseri Hammarberg Yunanistan’daydı İnsan Hakları Komiseri Hammarberg Yunanistan’daydı

Adalet Bakanı, Vatandaş Koruma Bakanı dahil olmak üzere ulusal, uluslar arası ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya gelen Hammarbeg, sığınma ve mülteci ile azınlık hakları alanında Yunanistan’ın kaydettiği ilerlemeyi yerinde gözlemledi.


Anadolubank'tan kredilerde faiz indirimi Ekonomi/Turizm Anadolubank'tan kredilerde faiz indirimi

Müşterisinin ve tüketicinin yanında olma misyonuyla hareket eden Anadolubank, faiz oranlarında sunduğu uygun koşullar ile faiz indirimi rekabetinde de ön plana çıkıyor.


ÖDP: Siyaset ÖDP: "TEKEL İşçileri İle Direniş Nöbeti İçin Ankara‘ya gidiyoruz"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen parti binasında yaptığı açıklamada direnişteki TEKEL işçileri ile dayanışmak amacıyla Cuma günü Ankara‘ya yola çıkacaklarını söyledi.


Spor ve Medya'nın Altın 11'i ödülleri sahiplerini buldu Spor ve Medya'nın Altın 11'i ödülleri sahiplerini buldu

Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bahis Oyunlarının Türk Futboluna Etkileri” konulu panel ve "Spor ve Medya'nın Altın 11'i 2009" ödül töreni salı günü Tepeköy yerleşkesinde yapıldı.


İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü açılıyor İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü açılıyor

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü yeni tedavi planlama cihazları 18 Şubat 2010 tarihinde hizmete girecek.


MHP İl teşkilatı Ankara siyaset okulunda Siyaset MHP İl teşkilatı Ankara siyaset okulunda

Geçtiğimiz günlerde seçim startı verilen Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı A.Adnan Kaya, İl yöneticileri, İlçe Başkanları ve İlçe Yönetimleri Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde 15-16 Şubat tarihlerinde düzenlenen Parti Yöneticilerinin eğitimlerinin tamamlandığı Siyaset Okuluna katıldılar.


AK Partili kadınlardan Aksu’ya çıkarma Aksu AK Partili kadınlardan Aksu’ya çıkarma

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, Aksu İlçe Teşkilatı’nda Aksulu kadınlar ve partililer ile bir araya geldi. Enç, toplantının ardından selden etkilenen vatandaşları ziyaret edip, bölgede inceleme yaptı..


Turistlerin meyve çayı keyfi Kemer Turistlerin meyve çayı keyfi

Kemer’de kurulan pazarlarda stand açan pazarcı esnafları arasında yer alan ve faydaları sayılamayacak kadar çok olan meyve çayları turistler tarafından büyük ilgi görüyor.


Öğrencilere unutulmayacak hediye Güncel Öğrencilere unutulmayacak hediye

Özel AKEV İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Seval Demirci’den anlamlı bir hediye aldılar.


Aksu Zabıtası göz açtırmıyor Aksu Aksu Zabıtası göz açtırmıyor

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçede yiyecek, içecek üretim ve satış noktaları ile restaurantları denetlemeye devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Nurfi Yar “Amacımız halkın sağlığını tehdit edecek ortamların oluşmasını engellenmek” dedi


Siyaset "Sel olayı alt yapı eksikliğimizi gösterdi"

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak; “Sel olayları, gerek altyapı eksiklerimizi gerekse yanlış yerlerde yapılmış konut, işyeri, turistik tesis ve seraların karşı karşıya olduğu riskleri bir kez daha göstermiştir. Doğal riskler dikkate alınmadan, geçmişte kullanılmayan bataklık gibi alanlarda konut ve sera kurulmasının engellenmemesi bu sorunları artırmaktadır.” dedi.


“Tercihimiz birleşik mücadele” Siyaset “Tercihimiz birleşik mücadele”

SES Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, düzenlediği basın toplantısında sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin geleceği de tekel işçilerininkinden farklı değil, iş ve güvencesi için birleşik mücadele yürütmeliyiz, dedi.


EMITT Türk turizmine moral verdi Güncel EMITT Türk turizmine moral verdi

TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, EMITT’in 2010 yılına yönelik 28 milyon turist, 24 milyar dolarlık turizm geliri hedeflerinin hayal olmadığının ilk ipuçlarını verdiğini söyledi.


Medyasoft 2010 yılında yüzde 60 büyüyecek Teknoloji/Bilim/İnternet Medyasoft 2010 yılında yüzde 60 büyüyecek

Dünyanın önde gelen eğitim ve yazılım markalarını bir araya getiren Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, 2010 yılına da iddialı başlıyor.


Arena Bilgisayar Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü Teknoloji/Bilim/İnternet Arena Bilgisayar Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü

Bilişim sektörünün en yaygın dağıtıcısı Arena Bilgisayar, 8-11 Şubat tarihlerinde Monaco'da düzenlenen Distree XXL etkinliği sırasında “Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü” Ödülü’nü aldı.


TUDAV, Dolphinarium standartlarını belirliyor Güncel TUDAV, Dolphinarium standartlarını belirliyor

İkinci Dolphinarium toplantısı Troy Aqua Dolphinarium’un sponsorluğunda Rixos Premium Belek'te 18.02.2010 tarihinde gerçekleşecek.


Valera, Homedics ve Salter tüketicileriyle buluşuyor Valera, Homedics ve Salter tüketicileriyle buluşuyor

Amerika’nın ve dünyanın 1 numaralı masaj aletleri markası Homedics, İsviçre’nin önde gelen saç ve kişisel bakım markası olan Valera ve İrlanda’nın 250 yıllık banyo, mutfak tartıları ve mutfak ekipmanları markası Salter, Gizpa A.Ş. distribütörlüğünde şubat ayında tüketicileriyle buluşuyor.


Ünlülerin okulu 60. yaşında Ünlülerin okulu 60. yaşında

Türkiye’deki medya, kültür ve sanat alanına çok sayıda başarılı isim yetiştiren İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, 60. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.


Kevser Türkiye Şampiyonu oldu Spor Kevser Türkiye Şampiyonu oldu

12-14 Şubat tarihleri arasında Aydın’da düzenlenen Türkiye Ümitler Judo Turnuvası’nda İhlas Koleji 9.sınıf öğrencisi Kevser Çevik 52 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.


ABTTF bölgesel toplantılarına devam ediyor ABTTF bölgesel toplantılarına devam ediyor

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 13 Şubat 2010 tarihinde Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bölgesel toplantı düzenledi.


Kamuran Ali Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçildi Kamuran Ali Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçildi

7 Şubat 2010 tarihinde Batı Trakya Türk Azınlığı üyesi Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan Kamuran Ali, Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçilmiştir.


Otobüsler hizmete alındı Kemer Otobüsler hizmete alındı

Kemer Belediyesinin kendi kaynakları ile aldığı 6 şehir içi otobüsü kurban kesilerek teslim alındı. Kemer belediye Hizmet Binası önünde yapılan törene belediye personeli, meclis üyeleri, müdürler ve vatandaşlar katıldı.


AVG 2010 İnternet güvenlik tahminleri Teknoloji/Bilim/İnternet AVG 2010 İnternet güvenlik tahminleri

Dünyanın lider internet güvenlik yazılım şirketlerinden AVG Technologies, 2010 yılı internet tehditleri konusunda kullanıcıları uyarıyor.


Öğretmenler satranç turnuvasında buluştu Güncel Öğretmenler satranç turnuvasında buluştu

Özel AKEV Koleji öğrencileri arasında daha önce özel bir çalışma ile sürdürülen satranç turnuvasının ilk etabı anlamlı bir şekilde ödül töreni ile sonlandırıldı.


Yeni yönetmin ilk ziyareti Başkan Evcilmen’e Siyaset Yeni yönetmin ilk ziyareti Başkan Evcilmen’e

CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi, kongre sonrası ilk ziyaretini Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e yaptı. Evcilmen, ilçe yönetiminin 2009 seçimlerindeki başarıyı daha üst seviyelere çıkaracağından kuşku duymadığını söyledi


Metropolün yeni ikonu HOTSTOP® Metropolün yeni ikonu HOTSTOP®

Şehir hayatına yeni bir renk katacak önemli bir uluslararası yiyecek-içecek projesi, HOTSTOP® adıyla yaşam buluyor. Metropollerdeki ayaküstü sıcak içecek kültürünün evrensel simgesi olan "KUPA", HOTSTOP® markasıyla seçkin mola yerlerine dönüşüyor.


Fabrikalar Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor Güncel Fabrikalar Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi’nin 3051 Sokak ile Dumlupınar arasında kalan ve imarsız olan bölümüyle ilgili imar çalışması başlattıklarını söyledi.


Muratpaşa CHP ilçe örgütünden Başkan Arı’ya ziyaret Siyaset Muratpaşa CHP ilçe örgütünden Başkan Arı’ya ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe örgütünden İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


ATSO’dan “Marka” toplantısı Ekonomi/Turizm ATSO’dan “Marka” toplantısı

2010’u “Marka Yılı“ olarak belirleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, “Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi”ne başladı.


Ünlü iletişim bilimciler İstanbul Üniversitesi’ne geliyor Ünlü iletişim bilimciler İstanbul Üniversitesi’ne geliyor

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 60. yılında Van Dijk ve Bentele’nin konferansına ev sahipliği yapacak


Trend Micro’dan mobil çalışanlara özel güvenlik Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro’dan mobil çalışanlara özel güvenlik

Trend Micro, kanal dostu Worry-Free™ Business Security Services çözümünü kullanıma sundu. Küçük boy işletmeler için web tabanlı, zaman ve yer bağımsız koruma sağlayan çözüm, özellikle mobil çalışanlar için tasarlandı.


İl Genel Meclisi üyeleri afet bölgesinde Güncel İl Genel Meclisi üyeleri afet bölgesinde

Antalya İl Genel Meclis Üyeleri Tarlaların adeta göle dönüştüğü Aksu bölgesinde incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundular.


Türkiye Kamu Sen bütün üyelerini ücretsiz sigortaladı Türkiye Kamu Sen bütün üyelerini ücretsiz sigortaladı

Her hizmette önceliği açık ara önde götüren Türkiye Kamu Sen’in ferdi kaza sigortası hizmeti kesintisiz sekiz yıldır devam ediyor


Yıldırım ve Çelik afet bölgesinde Aksu Yıldırım ve Çelik afet bölgesinde

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çelik yoğun yağışlarda zarar gören mahalle ve köyleri ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu


“Çavuşoğlu gururumuz” Siyaset “Çavuşoğlu gururumuz”

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaret ettiği Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, başarılı hizmetlerini görmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti, yapılacak hizmetlere destek sözü verdi.


Koçtaş'tan hediye çeki kampanyası Koçtaş'tan hediye çeki kampanyası

Koçtaş’ta seçili ürünlerden Paro kartla yapacağınız toplamda 1.000 TL ve üzeri alışverişinizde 250 TL’lik hediye çekinizi almayı unutmayın!


Muratpaşalı bisikletçiler ilk madalyalarını aldı Spor Muratpaşalı bisikletçiler ilk madalyalarını aldı

Amatör sporlardaki başarısı ile Antalya’nın gururu olan Muratpaşa Belediyespor, yeni açtığı bisiklet branşında da ilk kupa ve madalyalarını aldı.


Siyaset "Yaralar bir an önce sarılmalı"

Aksu ve civarında meydana gelen sel felaketini yerinde görmek ve selden zarar gören kesimlerin sorun ve istemlerini dinlemek için iki gündür CHP heyeti sel bölgesinde çalışmalar yaptı.


Anlamlı ziyaret Siyaset Anlamlı ziyaret

Antalya Diabetikler Derneği Başkanı Melike Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya’yı makamında ziyaret ettiler.


Kurtulmuş'tan Erdoğan'a sert mesajlar Siyaset Kurtulmuş'tan Erdoğan'a sert mesajlar

Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş SÖZCÜ'ye konuştu. Erdoğan'ın TEKEL isçilerine yönelik tavrını eleştiren Kurtulmuş, "İsçinin yoksulun oyuyla iktidar oldu. Kuzuların arasından kurtlara karıştı" dedi...


Antalya'dan Alanya'ya destek Spor Antalya'dan Alanya'ya destek

Antalya Basketbol İl Temsilciliği heyeti, Türkiye Bayan Basketbol 1. Ligi'ne çıkan Alanya Belediyesporlu bayan basketbolcuları yalnız bırakmadı.


Alanyalı kızlar şampiyonluk kupasını aldı Spor Alanyalı kızlar şampiyonluk kupasını aldı

Ligin bitmesine bir hafta kala şampiyonluğu garantileyerek Türkiye Bayan Basketbol 1. Ligi'ne çıkan Alanya Belediyespor kendi evinde yaptığı son maçı da kazandıktan sonra kupasını aldı.


Ormanlar Kraliçesi Kim Olacak? Kültür/Sanat Ormanlar Kraliçesi Kim Olacak?

Genel Sanat Yönetmenliğini Ümit Atalay Ekmekçi'nin,Senarist Serap Devrim'in yazdığı ve Yönetmenliğini Erdinç Çaylıkoca'nın yaptığı, Black-Light ''Ormanlar Kraliçesi Kim Olacak'' adlı oyun 4-12 yaş grubuna ücretsiz oynanacak.


Yunanistan grevde! Yunanistan grevde!

9 Şubat 2010 tarihinde Yunanistan Maliye Bakanı Yorgo Papakostantinu tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar ve Kalkınma Programı’na tepki göstermek amacı ile bugün Yunanistan’da kamu çalışanları bir günlük grev yapıyor.


AÜ Personel Tiyatrosu’ndan kader mahkumlarına moral Güncel AÜ Personel Tiyatrosu’ndan kader mahkumlarına moral

Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu, Haşmet Zeybek’in yazdığı Erkan Altay’ın yönettiği “Düğün ya da Davul” adlı oyunu Ocak ayında Antalya/Kepez İlçesi’nde bulunan Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlüler, Şubat ayında da Antalya/Döşemealtı Beldesi’nde bulunan Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki bayan hükümlüler için sahneledi.


Sağlam yeniden başkan Güncel Sağlam yeniden başkan

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne (AESOB) bağlı Antalya Emlak Komisyoncuları Oto Galericiler ve İş Takipcileri Esnaf Odası’nde genel kurul heyecanı vardı.


Lavazza, 2010’da 150 ton kahve satacak Güncel Lavazza, 2010’da 150 ton kahve satacak

Dünyanın en önemli kahve markalarından Lavazza, 2010 yılında Türkiye’de 150 ton çekirdek kahve satacak. Best İthalat İhracat Pazarlama distribütörlüğüyle Türkiye pazarında hedef büyüten Lavazza, Türkiye’deki Best Coffee Shop sayısını da yılsonunda 30’a ulaştıracak.


Kurtcephe’den Bosnalı öğrencilere sertifika Güncel Kurtcephe’den Bosnalı öğrencilere sertifika

Akdeniz Üniversitesi ile Cemal Biyediç Üniversitesi arasında imzalanan Bilimsel İşbirliği Protokolü kapsamında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne eğitime gelen Bosnalı öğrencilere sertifika verildi.


Rekortmen atlete Başkan Evcilmen’den altın Spor Rekortmen atlete Başkan Evcilmen’den altın

Muratpaşa Belediyesporlu atlet Sümeyye Erol, 1000 metrede Türkiye rekoru kırdı. Başkan Evcilmen, altınla ödüllendirdiği Erol’u kutladı


Hagi’ye doğum günü jesti Güncel Hagi’ye doğum günü jesti

Dünya futbolunun yetiştirdiği efsane isimlerden Gheorghe Hagi, 45. yaş gününü Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in de katıldığı bir partiyle kutladı. Doğum günü jesti karşısında çok duygulanan Hagi, “Antalya’da sizlerin arasında olmaktan mutluyum” dedi.


 “İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi” Türkiye’de veriliyor! “İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi” Türkiye’de veriliyor!

Her yıl yaklaşık olarak işletme karının 1/3’ünü araştırma ve geliştirmeye ayıran Novo Nordisk, Yakın Doğu ve Güney Asya ülkelerine “İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi” Türkiye’de veriliyor!


Vodafone, ilinizin haberlerini cebinize taşıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone, ilinizin haberlerini cebinize taşıyor

Vodafone Türkiye, “İl Haber Paketi” ile bir ilke daha imza attı. Vodafone, abonelerine yaşadıkları veya doğdukları illerin haberlerini anında SMS ile gönderiyor.


Kemer Belediyesi Şubat meclis toplantısı yapıldı Kemer Kemer Belediyesi Şubat meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün şehir dışında bulunmasından dolayı katılmadığı ve yerine Başkan Vekili Galip Gün’ün vekalet ettiği Şubat Meclis toplantısı yapıldı.


2010’nun ilk karaciğer nakilleri gerçekleşti Güncel 2010’nun ilk karaciğer nakilleri gerçekleşti

Organ naklinde Avrupa’nın lokomotifi haline gelen Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi’nde yılın ilk karaciğer nakilleri gerçekleştirildi.


Full HD, her ışıkta mükemmel görüntü ve sessiz çalışma Teknoloji/Bilim/İnternet Full HD, her ışıkta mükemmel görüntü ve sessiz çalışma

Video projektör Türkiye pazarı lideri Epson, ev sineması projektörü alanında HD Ready 1080p (Full HD) teknolojisiyle geliştirdiği iki yeni ürünü EH-TW5500 ile EH-TW4400’ü piyasaya sundu.


Elektrikçiler “Hisarkaya” dedi Siyaset Elektrikçiler “Hisarkaya” dedi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne bağlı Antalya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurul toplantısı yapıldı.


Turunçova’da Erbaş’la devam Siyaset Turunçova’da Erbaş’la devam

Turunçova Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurul toplantısı, belediye düğün salonunda yapıldı. Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkanı Orhan Tolunay’ın yaptığı genel kurulda, odanın 4 yılda yaptığı çalışmalar üyelere aktarıldı.


TDH etkili siyaset için iletişim dersi alıyor Siyaset TDH etkili siyaset için iletişim dersi alıyor

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya İl Başkanı Cihan Dinç ve Yönetim Kurul Üyeleri siyasette doğru iletişim kurmak amacıyla “İletişim” kursuna başladılar.


İşyerlerinin en tehlikeli düşmanları! Sağlık/Kadın İşyerlerinin en tehlikeli düşmanları!

İşyerlerinin en büyük problemlerinden biri, bulaşıcı olan ve insan sağlığını tehdit eden mikroplar taşıyan davetsiz misafirlerdir. Hamamböcekleri, pireler, karıncalar, sinekler ve kemirgenler evlerde ve işyerlerinde en çok yer alan haşere çeşitlerindendir.


“Tapularınızı bu dönem alacaksınız” Siyaset “Tapularınızı bu dönem alacaksınız”

10 aylık görev süresinde 3 bin tapu tahsisi yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duraliler, Avni Tolunay ve Gülveren mahallelerindeki 30 yıllık tapu sorununun çözümü için de çalışma başlattı.


MHP Muratpaşa’dan Esnaf’a ziyaret Siyaset MHP Muratpaşa’dan Esnaf’a ziyaret

MHP Muratpaşa ilçe yönetimi, genel kurulunu tamamlayan Esnaf odalarına “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunuyor.


Kıldıran'la devam... Siyaset Kıldıran'la devam...

S.S. Antalya Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi genel kurulu Bakkallar Odası toplantı salonunda yapıldı.


Tütüncü köylerin sorunlarını çözüyor Siyaset Tütüncü köylerin sorunlarını çözüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, dertleri dinlemek, sorunlara çare bulmak için gittiği Kızıllı Köyü’nde, vatandaşların köyü şehir merkezi bağlayan yolun yapılması isteğini, İl Özel İdare ile görüşerek yerine getirdi.


Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’na Ziyaret Güncel Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’na Ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ve eşi Üniversite Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadriye Kurtcephe 28 Ocak 2010 Perşembe günü Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV)’na ziyarette bulundular.


‘Tabakhane bahanesiyle yüzmeye giderdim’ ‘Tabakhane bahanesiyle yüzmeye giderdim’

Türk deri sektörünün önemli firması Derimod’un kurucusu Hasan Yelmen, “Çocukluğumda Tabakhane’de çalışma bahanesiyle Vardar nehrinde yüzmeye giderdim” dedi.


Talya Göz, Hasyurt’ta esnafla buluştu Güncel Talya Göz, Hasyurt’ta esnafla buluştu

Hizmete girdiği günden itibaren sahip olduğu birikimi sosyal bir sorumluluk olarak toplumla paylaşmayı bir kurum felsefesi haline getiren Talya Göz Merkezi, Hasyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odasında esnafa yönelik ücretsiz göz taraması gerçekleştirdi.


ATB Meclisinden Hisarcıklıoğlu’na destek Siyaset ATB Meclisinden Hisarcıklıoğlu’na destek

Antalya Ticaret Borsası Meclisi önceki gün yılın ilk toplantısını düzenledi. Meclis toplantısında TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu hakkında yayımlanan iddialara karşılık, ATB’den destek geldi.


Emirdağlı, yeniden başkan Korkuteli Emirdağlı, yeniden başkan

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu yapıldı. Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkanı Orhan Tolunay’ın yaptığı genel kurula, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe ve Antalya’dan çok sayıda oda başkanı ile üyeler katıldı.


Bebek odalarında bahar heyecanı başladı Bebek odalarında bahar heyecanı başladı

Bebek odası dekorasyonu, anne-baba adaylarının bebeklerinin doğumunu beklerken en keyifli uğraşlarından biri! Bu tatlı telaşı kolaylaştırmak için Rasch birbirinden güzel, şirin ve sıradışı duvar kağıtları sunuyor. Miniklerin bitmek bilmeyen oyun enerjilerine, baharda duvarlar da eşlik edecek!


Duvarlara bahar geliyor Duvarlara bahar geliyor

Yeni hayallerin başlayacağı renkli bahar kapıda! Bu bahar evinize dair şimdiye kadar köşede kalan hayallerinizi gerçekleştirmenin tam zamanı. Duvarlarınızı Rasch duvar kağıtları ile istediğiniz tarzda dekore etmeniz mümkün.


Hububat Çalışma Grubu sektör firmalarını ziyaret ediyor Siyaset Hububat Çalışma Grubu sektör firmalarını ziyaret ediyor

Hububat Çalışma Grubu, sektörün önde gelen firma ve kuruluşlarını ziyaret programı çerçevesinde Tasaco Tarım firmasını ziyaret etti. Çalışma Grubu üyeleri 2010 yılının Ocak ayı toplantısını Tasaco Tarım firmasının Antalya Organzie Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerinde gerçekleştirdi.


Tramvayda elektrik arızası vatandaşı çıldırttı Tramvayda elektrik arızası vatandaşı çıldırttı

Yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattında sabah saatlerinde meydana gelen elektrik arızası, tramvay çalışmadı.


Çapa’da daha çok kanserli çocuk tedavi olacak Çapa’da daha çok kanserli çocuk tedavi olacak

Modernize edilen ve yatak kapasitesi arttırılan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Çocuk Hastalıkları Bölümü Hematoloji-Onkoloji Kliniği, törenle hizmete açıldı.


Kepez Meclisi önemli kararlar aldı Siyaset Kepez Meclisi önemli kararlar aldı

Kepez Belediye Meclisi’nde, 10 mahalleye hizmet verecek olan Çamlıbel Mahallesi’ndeki 13 dönümlük arazi içerisinde yapılacak olan lisenin mülkiyet sorununu çözecek olan imar planı tadilatı, oy çokluğu ile kabul edildi.


Aşkın tatlısı Domino’s Pizza’dan… Aşkın tatlısı Domino’s Pizza’dan…

Sevgilisini benzersiz ve baş döndürücü bir çikolata lezzetiyle etkilemek isteyenlere Domino’s Pizza ideal bir Sevgililer Günü tatlısı sunuyor.


Galatasaray futbol okulu'ndan ziyaret Kemer Galatasaray futbol okulu'ndan ziyaret

İstanbul Kemerburgaz-Gazi Osman Paşa Galatasaray Futbol Okulu genç futbolcu ve Teknik Heyetiyle Kemer Belediye Başkan Vekili Galip Gün’ü ziyaret ettiler.


Haiti depremi için ilaç topluyorlar Güncel Haiti depremi için ilaç topluyorlar

Bucak Hikmet tolunay MYO Halkla ilişkiler bölümü öğrencileri depremle sarsılan Haiti için evlerde kullanılmayan ilaçları topluyor. Öğrenciler evlerde kullanılmayan ilçaları Kızılay Genel Merkezine ulaştırarak bu yardımların Haitiye gitmesi için çaba harcıyorlar


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...