Cuma, 22 Kasım 2019
Salsa'nın devleri Belek'te Kültür/Sanat Salsa'nın devleri Belek'te

Grammy adayı dünyaca ünlü canlı müzik grubu “The New Swing Sextet” ve dünya salsa şampiyonları “Luis Vazquez” ve “Melissa Fernandez”, “II. Türkiye Uluslararası Salsa Festivali”ne katılıyor


Döşemealtı’nda 19 Mayıs coşkusu Döşemealtı Döşemealtı’nda 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Döşemealtı’nda coşkuyla kutlandı.


Tütüncü’den moral ziyareti Güncel Tütüncü’den moral ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iadeyi ziyarette bulunduğu Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesi’nin Halk Oyunları Ekibi’ne Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diledi.


Matematikte Türkiye birinciliği ve ikinciliği Toros Akdenizlilerin Güncel Matematikte Türkiye birinciliği ve ikinciliği Toros Akdenizlilerin

Toros Akdeniz Liseliler Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatlarında(UAMO) Türkiye birinciliği ve ikinciliğini aldı


Eksi 5 derecede Hapkido gösterisi Spor Eksi 5 derecede Hapkido gösterisi

Uluslar arası Hapkido Antrenör Kursu Antalya’da Delphin Otel’de devam ediyor. Kursiyerler izinli oldukları günde dünyaca Ünlü Düden Şelalesine gitti.


Siyaset "AK Parti kurumsal bir partidir"

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.


Siyaset "Akaydın’a kimse güvenmiyor"

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, ‘Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında ‘İşçi alacaklarının ödenmesi’ bahanesiyle borçlanma yetkisi isteyen Başkan Akaydın’ın gerçekleri saptırdığını, maaşlarını ödemediği belediye işçilerini ve Antalya kamuoyunu kandırmaya çalıştığını söyledi.


19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Güncel 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS 1919 RUHUYLA ULU ONDER MUSTAFA KEMAL ATATURK'UN IZINDE VE CUMHURIYET'IN BEKCISIYIZ. 19 MAYIS ATATURK'U ANMA,GENCLIK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLU OLSUN


AİFD’den “1 Haziran” uyarısı Güncel AİFD’den “1 Haziran” uyarısı

16 Mayıs pazar günü uygulamaya giren İlaç Takip Sistemi (İTS) kapsamında stoktaki karekodsuz ilaçların satışına daha önce öngörülen yıl sonu yerine, 1 Haziran 2010 tarihine kadar izin verilmesi ilaç sektöründe kaygılara yol açtı.


ODE Yalıtım’dan CLİMA 2010’a altın sponsorluk Ekonomi/Turizm ODE Yalıtım’dan CLİMA 2010’a altın sponsorluk

Dünyadaki gelişmelerin takipçisi olan ODE Yalıtım Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve dünyanın önde gelen uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı Clima 2010 Dünya Klima Kongresi’ ne altın sponsor olarak destek verdi.


Polonyalı heyet Büyükşehir’de Siyaset Polonyalı heyet Büyükşehir’de

İşbirliği fırsatlarını araştırmak için Antalya’ya gelen Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) ve Polonya’nın Wielkopolska Eyaleti’nden bir heyet, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


Profilo’da “Değişim” AVM’lerde devam ediyor Güncel Profilo’da “Değişim” AVM’lerde devam ediyor

“Değişim 2010” süreci kapsamında atılımlarını sürdüren Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, İstanbul dışındaki ilk konsept mağazasını Antalya Özdilek Alışveriş Merkezi’nde açtı.


Siyaset "Malını nerden kazandın, nereye harcadın?"

Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şubesi Çalışan Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen “helal Kazanç ve alınteri” konulu konferansta İlahiyatçı Yazar Mehmet Talu konuştu.


ZyXEL, Türkiye’de bir ilke imza atıyor Teknoloji/Bilim/İnternet ZyXEL, Türkiye’de bir ilke imza atıyor

Ağ teknolojileri alanında eğitim alarak kariyerine yeni bir yön vermek isteyenler şimdi ZyXEL’in Türkiye’de ilk defa ücretsiz ve online olarak sunulan eğitimlerine katılabiliyor.


Vali Yüksel’den ATSO’ya veda ziyareti Siyaset Vali Yüksel’den ATSO’ya veda ziyareti

Antalya Valisi iken Ankara Valiliği’ne atanan Alâaddin Yüksel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı ve ATSO Yönetim Kurulu üyeleri ile vedalaştı. Ziyarete Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.


Vektör mücadelesi Kemer Vektör mücadelesi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) ve Akdeniz Üniversitesi tarafından, turizm işletmelerine yönelik “Vektörle Mücadele” semineri düzenlendi.


Samani: “Anayasa değişikliği halkın talebi” Elmalı Samani: “Anayasa değişikliği halkın talebi”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani Anayasa değişikliği talebinin halktan geldiğini belirterek, “Milletin talebine karşı bir iktidar partisi, bir hükümet duyarsız kalamaz. Bugünde AK Parti bunu yapmıştır, duyarsız kalmamıştır” dedi.


“Baykal geri dön” mitingine Antalya’dan büyük katkı Siyaset “Baykal geri dön” mitingine Antalya’dan büyük katkı

Cumhuriyet Halk Partili gençler, Başkent’te Angora Evleri’nin girişinde "Baykal geri dön" mitingi düzenledi. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Gençlik Kolları’ndan 10 otobüs dolusu genç, Ankara’ya giderek etkinliğe katıldı.


‘Dezenformasyon gazeteciliği yayılıyor’ ‘Dezenformasyon gazeteciliği yayılıyor’

Gazeteci Leyla Tavşanoğlu ise konuşmasında zaman geçtikçe ‘dezenformasyon gazeteciliğinin’ yaygınlaştığını kaydetti. Gazeteci Can Ataklı, günümüzde medyanın hiç olmadığı kadar baskı altında olduğunu savunarak, bu baskının yollarının da değiştiğini söyledi.


Kepez’den hafızlara umre ödülü Güncel Kepez’den hafızlara umre ödülü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki Kuran kurslarında hafızlıklarını 12 aydan önce tamamlayacak olan öğrencileri, ödüllendirdi.


Avrupa Birliği ve Medya ATSO’da tartışıldı Güncel Avrupa Birliği ve Medya ATSO’da tartışıldı

ATSO Antalya AB Bilgi Merkezi’nin 2010 yılı etkinlikleri kapsamında, Antalya ve Nürnberg Gazeteciler Cemiyeti işbirliğinde 15 Mayıs 2010 Cumartesi günü 10:00–12:30 saatleri arasında Odamız Meclis Salonu’nda ‘’Türkiye Avrupa Birliği’nin Neresinde? Avrupa Birliği’ne Uyum Sürecinde Medyanın Rolü’’ konulu bir panel düzenlenmiştir.


Rose hotels'de eğitim Kemer Rose hotels'de eğitim

Ayşe Kartal Eğitim ve Danışmanlık firması adına "Konaklama İşletmelerinde Misafir Memnuniyeti Yaratma " konulu eğitim Rose Hotels çalışanlarına verilirken, eğitimler iki gün sürdü.


Tütüncü Tokatlılar’ın pikniğinde Güncel Tütüncü Tokatlılar’ın pikniğinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerinin bölgelerin kültürlerini yaşatarak şehirliliğe katkı sağladığını; dayanışmayı, dostluğu artırarak da sosyal yapının kuvvetlendirdiğini söyledi


Halk Ekmekten kompozisyon yarışması Güncel Halk Ekmekten kompozisyon yarışması

Sağlıklı ekmek konusunda bilinç oluşturmak ve ilköğretim öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol sonucunda okullardan öğrenci grupları Halk Ekmek Fabrikasını ziyaret etmekte.


Muratpaşa Challenge Kupası’nda Spor Muratpaşa Challenge Kupası’nda

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, ligi dördüncü tamamlayarak, Avrupa’da Challenge Kupası’nda mücadele etme hakkı kazandı.


“Hasan Tahsin, gerçek bir vatanseverdir” Siyaset “Hasan Tahsin, gerçek bir vatanseverdir”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, “İzmir’in işgaline karşı ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin gerçek bir vatanseverdir. Hasan Tahsin ulusal direnişin simgelerinden biri olarak tarihe adını yazdırmıştır ve her Türk kahramanı gibi asla unutulmayacaktır.” dedi.


Akaydın: “Vali Yüksel’i Antalyalı olarak görüyorum” Siyaset Akaydın: “Vali Yüksel’i Antalyalı olarak görüyorum”

Ankara Valisi olarak atanan Alaaddin Yüksel, veda ziyaretlerine başladı. Yüksel, ilk veda ziyaretini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a gerçekleştirdi.


Tp Muratpaşa Tokatlılarla bir araya geldi Siyaset Tp Muratpaşa Tokatlılarla bir araya geldi

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Bülent Önder ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tokat Dostları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu piknik şöleninde Tokatlılarla bir araya geldi.


Işıklar ışıldayacak Güncel Işıklar ışıldayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Işıklar Caddesi, 19 Mayıs’ta törenle açılacak. Saat 19.00’da başlayacak açılış töreni, karnaval havasında geçecek.


Muratpaşa’da karma sergiye büyük ilgi Kültür/Sanat Muratpaşa’da karma sergiye büyük ilgi

Kursiyer sayısı 10 bini aşan Muratpaşa Belediyesi’nde çeşitli kurslardan oluşan karma sergi büyük ilgi gördü. İngilizce kursuna devam eden Sezgin Dirken’in sergi açılışında teşekkür konuşmasını İngilizce yapması herkesin takdirini kazandı.


Polonya heyetinden Arı'ya ziyaret Siyaset Polonya heyetinden Arı'ya ziyaret

Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) ve Polonya’nın Wielkopolska Eyaleti’nden bir heyet, İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ederek meclis çalışmaları hakkında bilgi aldılar.


Sümer Tilmaç’tan gençlere öğüt Manavgat Sümer Tilmaç’tan gençlere öğüt

Ünlü sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, Manavgat Belediyesi’nin organize ettiği “16. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat ve Gençlik Festivali kapsamında bir söyleşi gerçekleştirdi.


CHP’li kadınlar seçimlere başladı Siyaset CHP’li kadınlar seçimlere başladı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’in önerileri doğrultusunda Antalya’daki tüm CHP örgütlerinin kadın kolları ve gençlik kolları yönetimleri seçimle belirlenmeye başlandı.


Antalya firmalarının “Marka” serüveni başladı Ekonomi/Turizm Antalya firmalarının “Marka” serüveni başladı

2010’u “Marka Yılı” ilan eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi” kapsamında, ATSO üye ve çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen marka eğitimlerinin birincisi sona erdi.


Lisenin bahçesine ilk fidan Tütüncü’den Güncel Lisenin bahçesine ilk fidan Tütüncü’den

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi planlanan Baraj Mahallesi’ndeki spor salonlu, 24 derslikli lisenin bahçesine ilk fidanı dikti.


Servet Çavuşoğlu dünya evine girdi Güncel Servet Çavuşoğlu dünya evine girdi

Antalyaspor Dış İlişkiler Sorumlusu Servet Çavuşoğlu, dün akşam Lara Fame Residence Otel’de yapılan muhteşem bir törenle dünya evine girdi.


Kaymakam sezon öncesi toplantı yaptı Kemer Kaymakam sezon öncesi toplantı yaptı

Kaymakamlık Makamında yapılan ve sezon öncesi son çalışma ve eksikliklerin değerlendirildiği toplantıda önemli kararlar alındı.


Başkan sözünü tuttu Kemer Başkan sözünü tuttu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, daha önce tespiti yapılan 2 aileyi ziyaret ederek yardımda bulundu.


Güneş enerjisi bilgilendirme seminerleri sürüyor Güncel Güneş enerjisi bilgilendirme seminerleri sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörlüğü’nün yürüttüğü Güneş Enerjisi Projeleri’nin bir ayağı olan ‘Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları’ devam ediyor.


“Siyasetçinin değerini belirleyen en esaslı unsur siyasi ahlakıdır” Siyaset “Siyasetçinin değerini belirleyen en esaslı unsur siyasi ahlakıdır”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık “Siyasetçinin değerini belirleyen en esaslı unsur siyasi ahlakıdır” dedi.


Atatürk hayranı tango topluluğu Türkiye’ye geliyor Atatürk hayranı tango topluluğu Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük Tango gösterisi Tango Metropolis ilk kez Türkiye’ye gelirken, projenin yaratıcılarından ve koreograflarından olan ve gösterinin direktörü Claudio Hoffmann, Türkiye'nin büyük önderi Atatürk'ün tangoya duyduğu sevgiyi okuduğunu ve her konuda çağdaş adımlar atan çağdaş bir önderin ülkesine geliyor olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti.


Spor Dünyası Fuarı sona erdi Spor Dünyası Fuarı sona erdi

Spor kulüpleri, federasyonlar, profesyonel ve/veya amatör sporcular, spor için mal ve hizmet üretenler, tedarikçiler, spor tesisi yapanlar ve toptancılarla spora meraklı tüketiciler arasında bir köprü görevi görmesi ve genç kuşağa sporu sevdirmek amacıyla düzenlenen Spor Dünyası Fuarı, 13-16 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.


Döşemealtı 2. Bilim ve Kültür Şenliği Döşemealtı Döşemealtı 2. Bilim ve Kültür Şenliği

2. Bilim ve Kültür Şenliğinin açılışına Döşemealtı Kaymakamı İbrahim Hayrullah Sun, İlçe Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Gurbet Keskin, Döşemealtı Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgay Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.


Pasta süslemeyi Mutfağın Okulu’nda öğrenin Pasta süslemeyi Mutfağın Okulu’nda öğrenin

Uluslararası mesleki eğitim programlarının yanı sıra, mutfak meraklılarına da birbirinden özel eğitici ve keyifli workshoplar düzenleyen Mutfak Sanatları Akademisi’nde (MSA) uzun zamandır beklenen “Pasta Süsleme ve Modelleme” eğitimi 31 Mayıs’ta başlıyor!


Türk Telekom Invitel International’ı satın aldı Türk Telekom Invitel International’ı satın aldı

Türk Telekom, 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın önde gelen bağımsız data ve toptan kapasite servis sağlayıcılarından biri olan Invitel International'ı almak için satın alma anlaşması imzaladı


Zitouni ve Polat’la imza atıldı Spor Zitouni ve Polat’la imza atıldı

Antalyaspor, iç transferde Kaleci Polat Keser ve Ali Zitouni ile anlaştı. Keser 3, Zitouni ise 2 yıllık sözleşmeye imza atarak, başarılı bir sezon geçirdikleri kırmızı-beyazlı kulüpte kaldı.


Vali Yüksel’den Akdeniz Üniversitesi’ne veda ziyareti Güncel Vali Yüksel’den Akdeniz Üniversitesi’ne veda ziyareti

Ankara Valiliği'ne atanan Alaaddin Yüksel, Akdeniz Üniversitesi’ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile vedalaştı.


Kepez’de “Bilinmeyen Atatürk Fotoğrafları” sergisi Güncel Kepez’de “Bilinmeyen Atatürk Fotoğrafları” sergisi

Kepez Belediyesi, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk’ün yayınlanmamış 50 fotoğrafından oluşan sergiyi törenle açtı. Kamyon içerisinde oluşturulan sergi bölgemizdeki okulları gezecek.


Haşim İşcan’da sertifika heyecanı Güncel Haşim İşcan’da sertifika heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği tarafından başlatılan eğitim programına katılan engelli öğrenciler ve Kibelya bebek yapımı kursu gören kadınlar, Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.


Trend Micro çocuk pornosuna savaş açtı Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro çocuk pornosuna savaş açtı

Trend Micro, internette çocuk pornosunun önlenmesine yönelik olarak ABD Ulusal Kayıp ve Sömürülen Çocuklar Merkezi ile işbirliğine giden ilk internet güvenliği şirketi oldu.


İncecik Hamur, pizza dünyasına damgasını vurdu İncecik Hamur, pizza dünyasına damgasını vurdu

Domino’s Pizza’nın pizza hamurundan yaptığı incecik hamur devrimi pizza tutkunları tarafından büyük ilgi görüyor. 2 mm incelikte olan bu hamur, pizza dünyasında yeni bir trend başlattı.


Üniversite Hastanesi’ne bir ödül daha Güncel Üniversite Hastanesi’ne bir ödül daha

2010 yılı Türk Nöroşirurji Derneği Dr. Mahir Tevruz Bilimsel Araştırma Ödülü Üniversite Hastanesi’ne verildi


AK Partili kadınlardan Erzincan’a kütüphane Güncel AK Partili kadınlardan Erzincan’a kütüphane

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Kardeşlik Projesi’ kapsamında çalışmalara başlayan AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, Erzincan’da kütüphane kurmak için çalışmalarını tamamladı.


Üstün Dökmen AKM’de konferans verecek Güncel Üstün Dökmen AKM’de konferans verecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Prof. Dr. Üstün Dökmen’i 19 Mayıs Çarşamba günü Antalyalılarla buluşturuyor.


Çiçekçi ucuz elektrik bekliyor Güncel Çiçekçi ucuz elektrik bekliyor

Antalya Ticaret Borsası Çiçekçiler Meslek Komitesi Başkanı Hasan Yazıcı, çiçek üretiminde ve depolanmasında kullanılan elektriğin farklı fiyatlandırıldığını belirterek, sulamada uygulanan indirimli elektriğin depolama ve paketlemede uygulanmadığını söyledi.


Her yer Samsun hepimiz Mustafa Kemaliz Güncel Her yer Samsun hepimiz Mustafa Kemaliz

CHP Muratpaşa Gençlik Kollarının Her Yer Samsun Hepimiz Mustafa Kemaliz etkinliği 19 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30 da Kale içi yat limanında yapılacak.


Köprülü Kanyon’a HES kıskacı Güncel Köprülü Kanyon’a HES kıskacı

Manavgat Değirmenözü köyünde incelemelerde bulunan Antalya Isparta Burdur Dereleri Gönlünce Aksın Çevre Platformu üyeleri, Köprülü Kanyon’da yapılacak HES’lerle ilgili bölgedeki yurttaşlarla bir araya geldiler.


EMFO Envar’da yapıldı Güncel EMFO Envar’da yapıldı

Özel Envar Fen Lisesi tarafından düzenlenen Matematik , Fen ve Teknoloji Olimpiyatları (EMFO 2010) Envar Koleji’nde gerçekleştirildi.


Turizm Meclisi yayına başladı Güncel Turizm Meclisi yayına başladı

TRT Turizm ve Belgesel Kanalında yayın hayatına merhaba diyen “Turizm Meclisi” isimli turizm tanıtım programı ilk yayınını Antalya Karaalioğlu Parkında yaptı.


İstiklal Marşı’nı ağlayarak okuyorlar Güncel İstiklal Marşı’nı ağlayarak okuyorlar

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İstiklal Marşı’nın tamamını, ezbere okurken ağlayan 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Hülya Tırak ile onu ağlayarak dinleyen sınıf arkadaşlarını sinema ve gezi ile ödüllendirdi.


Antalyaspor’da sevinç ikiye katlandı Spor Antalyaspor’da sevinç ikiye katlandı

Turkcell Süper Lig 2009-2010 futbol sezonunu 49 puanla 9. sırada tamamlayan Antalyasporumuzun 4 farkla kazandığı Kayserispor maçının sevinci, tesislerde de sürdü.


Belediye ekipleri çalışıyor Kemer Belediye ekipleri çalışıyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Ana ve Ara yollarla ilgili çalışmalarına hız verdi.


Kepez, Türkiye Şampiyonası’nda Spor Kepez, Türkiye Şampiyonası’nda

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yerel ligi ve playoff grubunu 1’inci sırada tamamlayarak Denizli’de düzenlenecek olan U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçlarına katılacak olan Kepez Belediyespor Futbol Takımı’na moral ziyaretinde bulundu.


Tütüncü Envar’da Güncel Tütüncü Envar’da

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Özel Antalya Envar Koleji’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.


Engelliler Kepez’le yaşama bağlandı Güncel Engelliler Kepez’le yaşama bağlandı

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği sosyal etkinlikte, bedensel ve zihinsel engelliler, aileleriyle birlikte hem piknik yaptı hem de eğlendi.


‘Nâzım Oratoryosu’ nun biletleri satışa sunuldu Kültür/Sanat ‘Nâzım Oratoryosu’ nun biletleri satışa sunuldu

Nazım Hikmet’in ölümsüzlüğünün 47’nci yılı anısına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı işbirliği ile 3 Haziran Perşembe günü saat 21.30’da Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek Fazıl Say Nazım Oratoryosu’nun biletleri ‘Biletix’ tarafından satışa sunuldu.


Deepo'da teknoloji tasarım sergisi Güncel Deepo'da teknoloji tasarım sergisi

İstek Antalya Yeditepe Koleji ilköğretim okulu 6.,7ve8 sınıf öğrencilerinin atık malzemelerden hazırladıkları “ Teknoloji Tasarım Sergisini” Deepo Outlet Center’da misafirlerin beğenisine sundular.


Yeliz Gül Ege 'Tuzim Meclisi'nde Güncel Yeliz Gül Ege 'Tuzim Meclisi'nde

TRT Turizm ve Belgesel kanalı, yeni bir programla, Türkiye turizmini masaya yatırdı. Türk turizminin duayen isimlerinden Hüseyin Baraner’in moderatörlüğünde Antalya Karaalioğlan Parkında canlı olarak yayınlanan programda saatlerce Türk Turizmi konuşuldu.


Hapkido antrenör kursu başladı Spor Hapkido antrenör kursu başladı

Uluslar arası Hapkido Antrenör Kursu Antalya’da Delphino Otel’de devam ediyor. Türkiye ve yurt dışından kursa katılan 50’yi’ aşkın Hapkido ustası ve antrenör gelişim kurusunda son bilgilerle donatılıyor


Siyaset "Parlamento Erken seçim havasına girmiştir"

Kurtulmuş, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Yardımcıları Tahsin Aktı, Ahmet Tek ve AA'nın diğer yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.


Talyaço yılın ödülleri belirlendi Kültür/Sanat Talyaço yılın ödülleri belirlendi

3 yıldır yayın hayatını sürdüren ‘Bağımsız Çocuk Gazetesi’ Talyaço, 2009-2010 eğitim-öğretim döneminde gazeteye gönderilen yazılar arasından yılın En’lerini seçti


“Türkiye’de değerler erozyonu yaşıyoruz” Güncel “Türkiye’de değerler erozyonu yaşıyoruz”

Avrupa Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Kentler Koalisyonu üyeliğine seçilen Antalya Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda “Hoşgörü ve Demokrasi” paneli düzenledi.


Anafen sanat günleri Kumluca Anafen sanat günleri

6.Anafen Sanat Günleri yarışmasında Özel Kumluca Kolejinden Ali Melih Baydoğan takdim dalında jüri özel ödülü, Hatice Gökçe şiir dalında Türkiye Üçüncülüğü elde ederek bronz madalya almaya hak kazandı.


Çelebi'nin çevreciliği tescil edildi Çelebi'nin çevreciliği tescil edildi

Çelebi’nin göstermiş olduğu çevre duyarlılığı, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından tescil edildi. Çelebi Hava Servisi A.Ş. (ÇHS) yürütülen Yeşil Havaalanı (Gren Airport) projesi kapsamında “Yeşil Kuruluş” unvanı almaya hak kazandı.


Envar’ın Almanca pratiği Güncel Envar’ın Almanca pratiği

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu öğrencileri Almanca dersi etkinlikleri çerçevesinde Almanca Öğretmeni Yücel Karakılıç’ın yönetiminde LINGVO Dil Okulu ile birlikte Almanca dersi işlediler.


Döşemealtı Toki konutlarında yerleşim başladı Döşemealtı Döşemealtı Toki konutlarında yerleşim başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Mahallesinde yapımı tamamlanan konutlarda yerleşim başladı.


Engellilerde cinsel gelişim anlatıldı Güncel Engellilerde cinsel gelişim anlatıldı

Antalya Gönüllüleri Derneği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Engelliler Haftası kapsamında “Engellilerde Cinsiyet Eğitimi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Anadolu Gençlik Demre, Asr-ı Saadet’e koştu Demre Anadolu Gençlik Demre, Asr-ı Saadet’e koştu

Anadolu Gençlik Dergisi Demre Temsilciliği tarafından organize edilen Asr-ı Saadet Programında Gözyaşı Geceleri sahnelendi. Geceye Demreliler adeta sel olup aktı.


Talya Göz görme engellileri ağırladı Güncel Talya Göz görme engellileri ağırladı

Altı Nokta Körler Derneği üyesi bir grup görme engelli vatandaş Talya Göz Merkezini ziyaret ederek, bir dizi taramadan geçti.


Festival başlıyor Manavgat Festival başlıyor

Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali başlıyor


Tekstil Baronlarının Karşı, Bakan Çubukçu’nun Yanındayız Siyaset Tekstil Baronlarının Karşı, Bakan Çubukçu’nun Yanındayız

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ nun özgür, nitelikli, pedagojik ve demokratik bir eğitim sistemi adına göstermiş olduğu duruşunu ve tavırlarını destekliyoruz, dedi.


Başbakan R. Tayyip Erdoğan Atina’da Başbakan R. Tayyip Erdoğan Atina’da

14 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile bir araya geldi.


Engelliler Haftası’nda Vodafone Türkiye çalışanları iş başında Engelliler Haftası’nda Vodafone Türkiye çalışanları iş başında

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle hayat bulan Düşler Akademisi’nin, Kişisel Gelişim Atölyesi’nde Vodafone Türkiye üst düzey yöneticileri eğitim vermeye devam ediyor.


Berlin’de Yekdane Müzik ve Dans Okulu açıldı Berlin’de Yekdane Müzik ve Dans Okulu açıldı

Berlin’in Kreuzberg semtinde açılan müzik ve dans okulu „Yekdane“, Türkiye kökenli gençleri ezgi ve ritim dolu bir dünya ile buluşturuyor.


Schwarzenegger tasarruf orağını elinden bırakmıyor Schwarzenegger tasarruf orağını elinden bırakmıyor

Kaliforniya Valisi Schwarzenegger’in son dönemelerde elinden hiç bırakmadığı tasarruf orağı sosyal yardımları da biçti.


Nijerya’dan geldiler Türkiye’de top koşturdular Nijerya’dan geldiler Türkiye’de top koşturdular

Hem eğitim kurumlarını hem de kültürel merkezleri gezmek amacıyla Türkiye’ye gelen Nijeryalı öğrenciler İhlas Koleji’ni ziyaretleri sırasında ilginç karelere imza attılar.


Benim Yuvam miniklerine uygulamalı trafik eğitimi Güncel Benim Yuvam miniklerine uygulamalı trafik eğitimi

Benim Yuvam kreşindeki minikler, Trafik Parkı’nda uygulamalı olarak trafik ve bisiklet sürme eğitimi aldı.


Çocuk gözüyle ‘Esnaf ve Zanaatkâr’ Güncel Çocuk gözüyle ‘Esnaf ve Zanaatkâr’

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlediği ilköğretim öğrencileri arası “Çocuk Gözüyle Esnaf ve Zanaatkâr” konulu Resim, Şiir ve Mektup Yarışmasına başvurular için son başvuru tarihi 31 Mayıs


Bisiklet yolu için pedal çevirdiler Güncel Bisiklet yolu için pedal çevirdiler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile 7’den 77’ye Antalyalıların, Dokuma Fabrikası’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar pedal çevirdiği Antalya Kent Konseyi’nin 13 Geleneksel Bisiklet Turu’nda “Bisiklet yolu istiyoruz” mesajı verildi.


AKP tarımı da bitirdi Siyaset AKP tarımı da bitirdi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yapılmadığı mesajda; 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlarken, AKP’nin yanlış politikaları nedeniyle tarım ve hayvancılığın yok olma noktasına geldiğini vurguladı.


Okul yararına kermes Güncel Okul yararına kermes

Kültür İlköğretim Okulu 3-B Sınıfı öğrenci velileri, okul yararına düzenledikleri kermesten elde edilen 500 TL’yi okul yönetimine teslim etti


İkiz hemşirler hastaların gözbebeği Güncel İkiz hemşirler hastaların gözbebeği

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık 6 aydır görev yapan tek yumurta ikizi hemşirler (Erkek hemşireler) hastaların ilgisini çekiyor.


Kızılağaç’a yatırım atağı Manavgat Kızılağaç’a yatırım atağı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP’li meclis üyeleri Manavgat Belediyesi’nin Kızılağaç’ta sürdürdüğü yol, kaldırım ve parke çalışmalarını yerinde incelemek ve yeni turizm sezonunun verimli geçmesi dileğinde bulunmak amacıyla bölge esnafını ziyaret etti.


Küçük, sanayi esnafını geziyor Siyaset Küçük, sanayi esnafını geziyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, 15 gündür sanayi esnafını geziyor.


Belediyeden engelli vatandaşlara yemek Kemer Belediyeden engelli vatandaşlara yemek

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Özürlüler Haftası dolayısıyla Kemerde bulunan Özürlü vatandaşlara ve ailelerine Merkez Aspava Restaurantta yemek verdi.


Güncel "Kepez’de açılmamış ana cadde kalmayacak"

Baraj Mahalle Muhtarı Osman Uç, mahallenin yıllardır kapalı olan imarlı yollarını açtığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye ve Fen İşleri çalışanlarına teşekkür yemeği verdi.


Toros Akdenizliler Matematikte sınır tanımıyor Güncel Toros Akdenizliler Matematikte sınır tanımıyor

Toros Akdeniz Koleji’nin Akdeniz Üniversitesi 15. Ulusal Matematik Olimpiyatları’ndaki başarısı göz doldurdu… Lise 1, 2. 3. Sınıflar kategorilerinde tüm Antalya birinciliklerini Toros Akdenizliler aldı


“Böcek, sözlerini tutmuyor” Siyaset “Böcek, sözlerini tutmuyor”

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek, Konyaaltı’nda ikamet eden mahalle sakinlerinden belediyenin hizmet etmediği yönünde çok fazla şikâyet aldıklarını belirterek, belediyenin verilen sözlere rağmen hala imar sorununu çözmediğini ve Beldibi beldesinin Konyaaltı belediyesine bağlandığından bu yana hizmetten yoksun kaldığını söyledi.


SKY Airlines’ dan Kararlı Adımlar Güncel SKY Airlines’ dan Kararlı Adımlar

SKY Airlines son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar ile lider yaklaşımlarından sıkça söz ettirirken 14 uçaklık filosu ile sürdürdüğü operasyonlarına yeni bir uçak daha ekleyerek filosundaki uçak sayısını 15 e yükseltti.


Çiçek festivali başlıyor Güncel Çiçek festivali başlıyor

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği, Antalya Ticaret Borsası, Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl 6’ncısı düzenlenecek Antalya Çiçek Festivali, 29 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...