Cumartesi, 19 Ekim 2019
İsmail Cem Televizyon Ödülleri Kültür/Sanat İsmail Cem Televizyon Ödülleri "Geleneği" başladı

Bu yıl ilk kez düzenlenen “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” başladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın verdiği açılış kokteyline birbirinden önemli konuklar, televizyon ve sinema yıldızları katıldı.


Aktur’da 23 Nisan coşkusu Güncel Aktur’da 23 Nisan coşkusu

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamındaki çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Aktur Lunapark 23 Nisan Bayramı nedeniyle onüç bin çocuğu ücretsiz olarak eğlendirdi


Dansın Ateşi Döşemealtı’nda yandı Döşemealtı Dansın Ateşi Döşemealtı’nda yandı

Tüm yurtta olduğu gibi Antalya’nın yeni ilçesi Döşemealtı’nda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.


Antalya Koleji Resim Sergisi Deepo'da Kültür/Sanat Antalya Koleji Resim Sergisi Deepo'da

Antalya’nın ilk ve tek Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center 23 Nisan şenliklerinde ‘Bu yılda Deepo’dayız’ sloganıyla tüm çocukları deepoya bekliyor.


“Haşim İşcan nasıl yaşamalı”nın ikinci çalıştayı gerçekleştirildi Güncel “Haşim İşcan nasıl yaşamalı”nın ikinci çalıştayı gerçekleştirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarihi Haşim İşcan Mahallesi’yle ilgili, sivil toplum kuruluşları ve mahallelilerinin de katıldığı “Haşim İşcan nasıl yaşamalı” konulu ikinci çalıştayı düzenledi.


Enç: “Kutlu doğum dünyaya armağan” Güncel Enç: “Kutlu doğum dünyaya armağan”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, Antalyalıların ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik etti.


Kickboks final kupası Tütüncü’den Spor Kickboks final kupası Tütüncü’den

Antalya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks şampiyonası başladı. Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Dilek Sabancı Spor Salonu’nda düzenlenen mücadelelerle start aldı. Şampiyonada 73 ilden 2 bin sporcu, 4 kategoride mücadele edecek.


Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladı Güncel Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladı

Adile Teyze Etüt Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı etüt etkinlik salonunda düzenlediği törenle kutladı.


Akaydın’dan öğretmenlere teşekkür yemeği Güncel Akaydın’dan öğretmenlere teşekkür yemeği

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sonrasında tören tertip komitesinde yer alan öğretmenlere teşekkür yemeği verdi.


Başkan Ülken’e anlamlı hediye Güncel Başkan Ülken’e anlamlı hediye

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’e Antalya’nın 4 bir yanından yapılan kutlama ziyaretlerine kent dışından yapılan ziyaretler de eklendi.


Kepez’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı Güncel Kepez’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kepez’de coşku ile kutlandı. Kepez Spor Kompleksi Hasan Doğan Stadında gerçekleştirilen törende, çocukların tören geçişi yoğun katılım ile izlendi.


Tolunay; “Odalara hep destek olduk” Güncel Tolunay; “Odalara hep destek olduk”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, imkanlar çerçevesinde hiçbir ayrım gözetmeden, tüm odalara yardım yapıldığını söyledi.


İllerimiz ve ilçeleri şiirlerle tanıtılacak Kültür/Sanat İllerimiz ve ilçeleri şiirlerle tanıtılacak

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonuçlandı..


OSB Meslek Lisesi öğretmenleri, Budak’ı ziyaret etti Güncel OSB Meslek Lisesi öğretmenleri, Budak’ı ziyaret etti

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ali Yarar ve Matbaacılık Bölümü öğretmenlerini makamında kabul eden ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Türkiye’nin en önemli sorunun işsizlik olduğunu, bunun da önlenmesi için mutlaka mesleki eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.


Bağışlanan organlarıyla umut oldular Güncel Bağışlanan organlarıyla umut oldular

Konya’da otomobilin çarpması sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin kanaması geçiren Halil Tuncer ile Antalya’da bulunan ve beyin ölümü gerçekleşen yabancı uyruklu İnga Van Wassenberg’in organları üç kişiye umut oldu.


11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali başladı Güncel 11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali, geleneksel kortej yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Büyükşehir Belediyesi önünde sona eren geleneksel korteje Acaristan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Litvanya, Moldova, Tataristan, Yakutistan, Romanya olmak üzere 9 ülkeden 13 grup ile Antalya’daki çeşitli okullardan öğrenciler katıldı.


Denizdelen'den Cavit Arı'ya ziyaret Siyaset Denizdelen'den Cavit Arı'ya ziyaret

Türkiye’de İlk defa Avrupa-Asya Ticari Misyonu tarafından ‘Senatörlük Nişanı’ verilen Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi Murat Denizdelen, İl Genel Meclisi Üyesi Süleyman Sakin ile birlikte Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’ yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.


Kullandıktan sonra, atıp geçmeyin; düşünün! Güncel Kullandıktan sonra, atıp geçmeyin; düşünün!

Levent Aydın Anadolu Lisesi tarafından “Geri dönüşüm malzemelerinin değerlendirilmesi” konulu defile Özdilekpark Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atık ürünler defilesi büyük bir beğeni ile izlendi.


Muratpaşa Belediyesi’nde yeni Başkan Yardımcısı Budak Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde yeni Başkan Yardımcısı Budak

Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Deniz Fırat Budak, 16 Nisan 2010 tarihi itibariyle Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atandı.


MHP’li kadınlar pişi dağıttı Güncel MHP’li kadınlar pişi dağıttı

MHP İl Kadın Kolları, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle pişi dağıttı. İl Kadın Kolları Başkanı Gül Nihal Gürel, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.


Muratpaşalı yelkenci Optimistte birinci Spor Muratpaşalı yelkenci Optimistte birinci

Muratpaşa Belediyespor’un yelken branşındaki başarılı sporcusu Melis Dümen, İl Birinciliği ve Egemenlik Kupası Yelken Yarışları’nda, bayanlarda birinci oldu.


Ülkü Ocakları piknik düzenledi Güncel Ülkü Ocakları piknik düzenledi

Antalya Ülkü Ocakları 18 Nisan 2010 tarihinde Antalya Düzlerçamı’nda piknik düzenledi. Pikniğe Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya ve İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Üniversiteli gençlerden yoğun katılım sağlandı.


Çocuklara 23 Nisan Coşkusunu Erken Yaşatan Proje Güncel Çocuklara 23 Nisan Coşkusunu Erken Yaşatan Proje

Akdeniz Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü öğrencileri; üniversite öğrencilerinin toplumsal sorunlara ve ihtiyaçlara yönelik duyarlılıklarının geliştirilmesi ve sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması amacıyla 19.04.2010 ve 20.04.2010 tarihinde gerçekleştirdikleri “Eğitim ve Sosyal Etkinlik” konulu sosyal sorumluluk projesi ile çocuklara 23 Nisan coşkusunu erken yaşattılar.


“Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009” Güncel “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009”

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009” sahipleri belli oldu.


Osman Bağdatlıoğlu oy birliğiyle yeniden Başkan Güncel Osman Bağdatlıoğlu oy birliğiyle yeniden Başkan

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği’nin 2009 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Nisan 2010 Salı günü saat 13.30’da Antalya İhracatçı Birlikleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.


“Çakırlar’a verilecek yüksel emsal doğaya ihanet olur” Siyaset “Çakırlar’a verilecek yüksel emsal doğaya ihanet olur”

Çakırlar bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, “Bu bölge Antalya’nın cenneti konumunda. Buraya verilecek yüksel emsalli imar planı, doğaya ve halka ihanet olur” dedi.


Dünya çocukları Vali Yüksel'le buluştu Güncel Dünya çocukları Vali Yüksel'le buluştu

11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali'ne katılan yerli ve yabancı grup temsilcileri Vali Alaaddin Yüksel'i makamında ziyaret etti


“Yeşil Yıldız “ projesi ile oteller büyük tasarruflar yapabilir “Yeşil Yıldız “ projesi ile oteller büyük tasarruflar yapabilir

Arısoy: “Yeşil Yıldız alarak işletmemiz de milyarlarca liranın cebimizde kalmasını sağlayabiliriz.”


Envar Koleji Kaymakamlıkta Güncel Envar Koleji Kaymakamlıkta

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim öğrencileri, Okul Müdürü Yüksel Aslan ve Müdür Yardımısı Erhan Baydur ile birlikte Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş’ı makamında ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundular.


17. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne 47 okul katılacak Güncel 17. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne 47 okul katılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Mayıs-18 Haziran 2010 tarihleri arasında bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne bu yıl 26’sı il dışından 47 okul katılacak. Şenliğe katılacak okullar kura çekerek, oyun günlerini belirledi.


Samani; “Körler sağırlar birbirini ağırlar” Siyaset Samani; “Körler sağırlar birbirini ağırlar”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP İl Başkanı Özer Ülken’in, ‘Akaydın’ın arkasında kale gibi durduğu sözünü hatırlatarak, “CHP’li Ülken ‘Kale gibi dururuz’ derken kumdan kaleden bahsediyor galiba. Unutmasın ki; kumdan kaleler ilk yağmurda yıkılır” dedi.


İstanbul'a kültür ve iletişim gezisi İstanbul'a kültür ve iletişim gezisi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, Bucak Belediyesi ve Bucaklı esnafların destekleriyle İstanbul’a kültür ve iletişim gezisi düzenledi.TV8 televizyonu, Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı ve Çamlıca Tepesi ziyaret edildi.


“5. Antalya Türk Müziği Günleri” başlıyor Kültür/Sanat “5. Antalya Türk Müziği Günleri” başlıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Antalya Türk Müziği Günleri” 23 – 24 – 25 Nisan tarihlerinde ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.


Döşemealtı’nda Sağlıklı Günler Döşemealtı Döşemealtı’nda Sağlıklı Günler

Döşemealtı Belediyesi ve Özel Medisu Hastanesi işbirliği ile bölgede sağlık taraması başlatıldı. Döşemealtı Belediyesi sağlık ekiplerinin kontrolü altında gerçekleştirilen sağlık taramasında kronik hastalıkların teşhisine yönelik kan tahlilleri yapıldı.


Çöp transfer istasyonu açılıyor Manavgat Çöp transfer istasyonu açılıyor

Manavgat Belediyesi’nin uzun süredir alt yapısını hazırladığı Konut Dışı Kentsel Dönüşüm Alanı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Çöp Transfer İstasyonu açılıyor.


Kültür Mahallesi’ne lise Güncel Kültür Mahallesi’ne lise

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kat artışı ile ilgili imar düzenlemesi yaptıkları Kültür Mahallesi’ne, hayırsever desteği ile lise kazandırılacağını söyledi.


TED Antalya Koleji tenis takımı dördüncü oldu Spor TED Antalya Koleji tenis takımı dördüncü oldu

12-16 Nisan 2010 tarihleri arasında ATİK’de yapılan Tenis İl Birinciliği müsabakalarında TED ANTALYA KOLEJİ Yıldız Erkek tenis takımı İl 4.’sü oldu.


Yüzme müsabakalarında TED Koleji fırtınası Spor Yüzme müsabakalarında TED Koleji fırtınası

İlköğretim Okulları arasında yapılan Antalya İl Birinciliği Yüzme müsabakalarında TED Antalya Koleji öğrencileri girdikleri havuzdan madalyaları toplayarak çıktılar.


Yanardağ patladı, Ran Lojistik çift şoför uygulaması başlattı Yanardağ patladı, Ran Lojistik çift şoför uygulaması başlattı

Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., İzlanda’daki Eyjafjallajökull Yanardağındaki patlama nedeniyle hava trafiği felç olan Avrupa’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Avrupa’ya mallarını göndermekte sıkıntı yaşayan Türk ithalatçı ve ihracatçılarına destek vermek amacıyla “çift şöfor uygulaması” başlattı.


İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nin Resmi Sponsoru Banvit A.Ş. Güncel İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nin Resmi Sponsoru Banvit A.Ş.

Kültür, sanat ve spor alanında pek çok kurumsal sosyal sorumluluk projesine destek veren Banvit A.Ş. bu yıl Antalya’da ilki gerçekleştirilecek olan “İsmail Cem Televizyon Ödülleri”nin resmi sponsoru oldu.


LykiaWorld Antalya doğaya olan sorumluluğunu yerine getiriyor Güncel LykiaWorld Antalya doğaya olan sorumluluğunu yerine getiriyor

Bir tarafta Akdeniz, diğer tarafta sık ormanlar ve Toros Dağları arasında çok özel bir konuma sahip olan LykiaWorld Antalya, daha temiz bir çevre için “Yeşil Gün/Green Day” etkinliğinde tüm çalışanları ile bir araya geldi.


Tivoli Turizm’den, ‘Biletinle Gel’ kampanyası Tivoli Turizm’den, ‘Biletinle Gel’ kampanyası

Türkiye’de ilk defa, erken rezervasyon indirimi ile ‘Biletinle Gel’ kampanyasını birleştirdiklerini kaydeden Tivoli Turizm Genel Müdür Yardımcısı Kaan Erdoğan, “Kredi kartlarının alışveriş puanları veya mil programlarıyla biletlerini almak isteyen müşterilerimize; uçak biletlerini ilgili banka veya havayolu programından almak üzere, rezervasyonunun yapılması ve tüm yer hizmetlerini (otel, transfer, ekstra turlar vs) sağlıyoruz." dedi.


Sevimçok, tam yol devam Güncel Sevimçok, tam yol devam

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 1 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel kuruluna çok az bir zaman kala AESOB Başkan Adayı Abdullah Sevimçok, Antalya Merkezde kendisini destekleyen Oda Başkanları ile bir araya geldi.


ÖDP'den, Siyaset ÖDP'den, "Dostluk ve Dayanışma" yemeği

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü 24 Nisan Cumartesi akşamı “Dostluk ve Dayanışma” yemeği düzenliyor. Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütünün düzenleyeceği "Dostluk ve Dayanışma" yemeği, 24 Nisan Cumartesi akşam Konyaaltı Royal Hill Otel’de yapılacak.


Türkiye Finans'tan 'Acil Tedavi Sigortası' Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan 'Acil Tedavi Sigortası'

Taşıt kredisi ve kaskoda Türkiye Finans’ı tercih eden tüketicilere Eureko Sigorta’dan bir yıl süreyle geçerli 10 bin TL’lik Acil Tedavi Sigortası hediye edilecek.


Jimmy Key, yeni bayilerle büyümesini sürdürüyor Jimmy Key, yeni bayilerle büyümesini sürdürüyor

1997 yılında Sun Tekstil tarafından kurulan, Türkiye’nin en genç ve dinamik bayan giyim markası olan, Turquality sahibi Jimmy Key, açılan yeni bayileriyle büyümesini sürdürüyor.


Gençlik Ankara'da buluşuyor Siyaset Gençlik Ankara'da buluşuyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Gençlik Şurası 25 Nisan Pazar günü Ankara Anadolu Gösteri Merkezinde yapılacak.


Genç Erkekler Antalya’nın gururu oldu Spor Genç Erkekler Antalya’nın gururu oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Anadolu Şampiyonası’nda ikinciliği elde etti.


CHP’ye esnaf akını Siyaset CHP’ye esnaf akını

Kendisi de esnaf kökenli olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’e esnaf ve sanatkar kesimi yoğun ilgi gösteriyor. Bu nedenle Başkan Ülken’e yönelik esnaf ziyaretlerinin ardı arkası kesilmiyor.


Almanyalı Türkler medyayı iki dilde takip ediyor Almanyalı Türkler medyayı iki dilde takip ediyor

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı´nın geçtiğimiz ay yayınlanan 10. Almanya´da Yaşayan Türklerin Yaşam Koşulları Anketi, Almanya´da yaşayan Türklerin % 85,3´ünün enformasyon ihtiyaçlarını Türk ve Alman medyalarını eş zamanlı kullanarak giderdiklerini gösteriyor.


Kafaları karıştıran tabela Güncel Kafaları karıştıran tabela

Kemer-Antalya arasında Göynük köprüsünü geçtikten hemen sonra karşılaşılan Antalya’nın nüfus bilgilerinin de yer aldığı tabelanın hemen ardından Beldibi’ne gelmeden önce yer alan Antalya 30km. tabelası kafaları karıştırıyor.


Çağdaş hekimler iddialı Güncel Çağdaş hekimler iddialı

9 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimlerinde oldukça iddialı olan Çağdaş Hekimler Grubu üyeleri sabah kahvaltısında bir araya geldiler.


Kırkpınar’ın ilk heyecanı Kepez’de Spor Kırkpınar’ın ilk heyecanı Kepez’de

Kepez Belediyesi’nin, Kırkpınar’ın ilk heyecanını yaşatacağı, 42’si başpehlivan olmak üzere 650 güreşçinin katılacağı ve Sümer Ezgü’nün bir konser vereceği 6. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 24–25 Nisan’da şölen havasında gerçekleştirilecek.


Ispartalı kooperatif ve birlik başkanları toplandı Güncel Ispartalı kooperatif ve birlik başkanları toplandı

Isparta bölgesinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifleri ve üretici birliklerinin başkanları, Antalya’da bir araya geldi. Üç günlük toplantı boyunca, birlik ve kooperatif başkanlarının çeşitli hibe ve destek programları ile kredi imkanları hakkında detaylı biçimde bilgilendirilmesi amaçlandı.


Siyaset "Kepez bölgesinin sorunlarını birlikte çözelim"

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu üyeleri Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Ender'den ödüllü resim yarışması Ender'den ödüllü resim yarışması

Ender Mağazaları, 6-10 yaş arası çocukların katılacağı 23 Nisan temalı resim yarışması düzenliyor.


“Siyaset dibine kadar kirlenmiş” Siyaset “Siyaset dibine kadar kirlenmiş”

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Kepez’den örnek dayanışma Güncel Kepez’den örnek dayanışma

Kepez Emniyet Hizmetlerini Geliştirme Derneği, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu araçları alabilmesine katkı sağlamak amacıyla yardımlaşma ve dayanışla gecesi düzenledi.


Öğrencilerden Tütüncü’ye hizmet teşekkürü Güncel Öğrencilerden Tütüncü’ye hizmet teşekkürü

Çankaya İlköğretim okulunun bahçesine asfalt döktüğü ve okulun diğer ihtiyaçlarını karşıladığı için öğrenciler ve veliler, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Kemer'in tarihi resimleri sergileniyor Kemer Kemer'in tarihi resimleri sergileniyor

Kemer’in tarihçisi olarak bilinen ve yaptığı çeşitli araştırmaları ve oluşturduğu arşivi ile eski Kemer’i günümüze taşıyan Ramazan Kar, “Geçmişten geleceğe Kemer “ adlı sergisinde yer alan 400 fotoğrafı Rose Residence Becah Hotel’de Kemer’liler ile buluşturdu.


Arkan Akkan anısına fidan dikme töreni Güncel Arkan Akkan anısına fidan dikme töreni

Akdeniz Üniversitesi Dans Topluluğu tarafından düzenlenen “Akdeniz Üniversitesi (AKDANS) 4. Dans Festivali" 16 Nisan 2010 Cuma günü; 21 Şubat 2010 tarihinde Ankara’da katıldığı dans yarışmasından dönerken trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, Akdeniz Üniversitesi Dans Topluluğu Etkinlik Sorumlusu Arkan AKKAN’ın anısına gerçekleştirilen Fidan Dikme Töreni ile başladı.


Kumluca kolejinden okuma bayramı Kumluca Kumluca kolejinden okuma bayramı

Özel Kumluca Koleji 1/A sınıfı öğrencileri okumaya geçerek hünerlerini anne ve babalarına yaptıkları okuma bayramında gösterdiler. Öğrencilerin yapmış oldukları ront gösterilerinden özellikle ıspanaklı yumurta-aşçılar paradosi çok alkış alarak velileri coşturdu.


Murat Denizdelen'e “Senatörlük Nişanı” Güncel Murat Denizdelen'e “Senatörlük Nişanı”

Avrupa – Asya Ticari Misyonu tarafından “Senatörlük Nişanı” verilen Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi Murat Denizdelen temsilcilik nişanını ATSO’da düzenlenen törende ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in elinden aldı.


Manavgat Belediyesi’nde İlan Reklam Vergisi tahsilatı sürüyor Manavgat Manavgat Belediyesi’nde İlan Reklam Vergisi tahsilatı sürüyor

Manavgat Belediyesi, İlan-Reklam Vergisi’nin 1. taksiti tahsilatını sürdürüyor. İlan-Reklam Vergisi’nin 1. taksiti için son ödeme tarihi ise 30 Nisan


Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Güncel Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından birincisi 2009 yılında düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu Fotoğraf Yarışmasının ikincisi için geri sayım başladı. Başvurular 22 Nisan’dan itibaren kabul edilecek.


Türkiye’nin İlk Gerontoloji binası Güncel Türkiye’nin İlk Gerontoloji binası

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Gerontoloji Bölümü Yeni Eğitim ve Hizmet Binası'nın temeli görkemli bir törenle atıldı.


Tütüncü, sorunları yerinde dinliyor Güncel Tütüncü, sorunları yerinde dinliyor

Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü’nün, seçildiği günden beri halkıyla iç içe olması, Kepezlileri mutlu ediyor. İlçe halkı, Tütüncü’nün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Belediye başkanlarını aramızda görmeye alışık değiliz. Sizi takdir ediyoruz.” sözleriyle dile getiriyor.


23 Nisan'da tüm çocuklar Deepo'da Güncel 23 Nisan'da tüm çocuklar Deepo'da

Antalya’nın ilk ve tek Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center bu senede 23 Nisan şenliklerinde ‘Bu yılda Deepo’dayız’ sloganıyla tüm çocukları deepo’ya davet ediyor.


“Yapamıyorsanız, karalamayın” Siyaset “Yapamıyorsanız, karalamayın”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP İl Başkanı Özer Ülken’in yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirerek, “Şehit cenazesini istismar konusu yapan CHP İl Başkanı, AK Parti hükümetinin iki önemli yatırımının açılışını gölgelemek adına ‘Çamur at izi kalsın’ anlayışıyla asılsız iftiralarda bulunmuştur” dedi.


Miniklerin tiyatro sevgisi Güncel Miniklerin tiyatro sevgisi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, Tekeli oğlu Kütüphanesi Konferans salonunda “ Dinozor biricik” isimli tiyatro oyununu izleyip, kütüphaneyi gezdiler.


Bisikletçilerden Kemer'e büyük tanıtım Kemer Bisikletçilerden Kemer'e büyük tanıtım

11-18 Nisan tarihleri arasında koşulan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Finike-Antalya etabı renkli görüntülere sahne oldu.


Dagi 23 Nisan'da çocukları unutmadı Dagi 23 Nisan'da çocukları unutmadı

İç Giyimde Türkiye’nin trendlerini belirleyen Dagi’den, “23 Nisan’a özel sezon çocuk kampanyası “ başlayacak. Çocuk tüm yaş gruplarına hitap eden indirim kampanyası 23-24-25 Nisan süresince devam edecektir.


Mahalle toplantıları sürüyor Manavgat Mahalle toplantıları sürüyor

Manavgat’ın Yukarıhisar Mahallesi’nde yaşayanların oluşturduğu Mahalle Meclisi, ikinci toplantısını yaptı


Deepo ve Medical Park sosyal sorumluluk projesinde el ele Güncel Deepo ve Medical Park sosyal sorumluluk projesinde el ele

Akdenizin en büyük alışveriş merkezi Deepo Outlet Center geçtiğimiz günlerde Medical Park Hastanesini konuk etti.


Muratpaşa Avrupa Kupası’nda Spor Muratpaşa Avrupa Kupası’nda

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Kastamonu Üniversitesi’ni 42-28 yenerek ligi dördüncü sırada tamamladı. Türkiye Kupası’nda da mücadele eden başarılı sporcular, bu sonuçla Avrupa Kupası’nda mücadele etmeye hak kazandı.


AGC’ye 6. kardeş geliyor Güncel AGC’ye 6. kardeş geliyor

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) 6. kardeşi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden. AGC ile Kıbrıs Dış Basın Birliği önümüzdeki günlerde kardeşlik protokolü imzalayacak.


Başkan Evcilmen özel sporcuları sevindirdi Güncel Başkan Evcilmen özel sporcuları sevindirdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Muratpaşa Belediyesi himayesinde yürütülen Özel Sporcular Spor Eğitim Programı'na devam eden özel sporculara spor kıyafeti ve çanta armağan ederek sevindirdi


Toros Akdeniz Koleji’nde hüzünlü bir tiyatro gösterisi Kültür/Sanat Toros Akdeniz Koleji’nde hüzünlü bir tiyatro gösterisi

Toros Akdeniz Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri Polis Şehitlerine vefa duygularını onların ailelerine sergiledikleri tiyatro oyunu ile gösterdiler


Lokantacılar gecede buluştu Güncel Lokantacılar gecede buluştu

Antalya Lokantacılar, Aşçılar, Kebapçılar, Köfteciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın geleneksel hale getirdiği kaynaşma gecesinde üyeler bir araya geldi.


Gökbüklüler HES’e karşı ayaklandı! Finike Gökbüklüler HES’e karşı ayaklandı!

42 yıl önce diktiği ağaçların HES çalışması sırasında kesildiğini gören Finike’nin Gökbük köyü Muhtarı İsmail Altıntaş, “Türkiye’nin geleceği bu mu?” diyerek isyan etti. Çevre örgütleriyle bir araya gelen Gökbüklüler, HES’lere karşı hukuk mücadelesi başlatıyor.


Turizmcilerden Yörex'e tam destek Güncel Turizmcilerden Yörex'e tam destek

Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek 1. Yöresel Ürünler Fuarı’na destek çığ gibi büyüyor.


Büyükşehir 'den 23 Nisan’da satranç turnuvası Güncel Büyükşehir 'den 23 Nisan’da satranç turnuvası

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Satranç Turnuvası düzenleyecek.


Yeni iç hatlar terminali açıldı Güncel Yeni iç hatlar terminali açıldı

ICF Airports, Akdeniz çanağının en gözde şehri ve Türkiye’nin turizme açılan kapısı Antalya’ya yeni ve modern bir iç hatlar terminali kazandırmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı 100 Milyon Avro’ya mal olan dev projeyi tamamlayarak hizmete açtı.


Ukraynalılar Türkçe öğreniyor Güncel Ukraynalılar Türkçe öğreniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerleşik yaşayan Ukraynalıların Türkçe öğrenebilmesi için kurs açtı.


Ülkücü gençler Gülsuyu dağıttı Güncel Ülkücü gençler Gülsuyu dağıttı

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Ülkücü gençler “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde 16 Nisan 2010 tarihinde Cuma Namazının ardından Akmescit Camii’nde Namazdan çıkanlara gül suyu, gül lokumu ve meyve suyu ikram etti.


“Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri” Güncel “Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Eğitim-İş Antalya Şubesi işbirliği ile Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü olan 17 Nisan Cumartesi günü, Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) “Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri” adlı bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.


Kumluca-Finike çevresinde  asayiş Kumluca Kumluca-Finike çevresinde asayiş

Kumluca’da geçtiğimiz günlerde, narenciye bahçelerinde bekçilik yapan Elmalı’lı Hüseyin Demirtaş (77) ın, vurularak öldürülmesinden sonra, bugün de Beykonak Kasabası’nda faaliyetini sürdüren “İyi Ekmek” fabrikasının şoförü silahlı saldırıya uğradı.


Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı


Hasanağa Restaurant'ta Türküler ve Deyişler Gecesi Kültür/Sanat Hasanağa Restaurant'ta Türküler ve Deyişler Gecesi

Bu yıl iki yeni işletmeyle sezona başlayan Hasanağa Restaurant, Çakırlar Hasanağa Restaurant ve Hasanağa Sanat Kafe ile yeni etkinliklerle Antalya’da ki eğlence merkezlerine alternatif bir bakış açısı getirmeye devam ediyor.


Rus pazarı %40 büyüyecek.. Güncel Rus pazarı %40 büyüyecek..

Skal International Antalya Kulübü Robinson Golf Club Nobilis’te 2010 yaz sezonunu değerlendirdi


Ruh sağlığı masaya yatırıldı Sağlık/Kadın Ruh sağlığı masaya yatırıldı

Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 13 -17 Nisan 2010 tarihleri arasında Kervansaray Lara Otel, Antalya’da düzenlenmekte olan Türkiye Psikiyatri Derneği Yıllık Toplantısı ve 14. Bahar Sempozyumu’nda ruh sağlığına dair tüm konular ve güncel tedaviler masaya yatırıldı.


Denizli maçı öncesi penaltı finali Spor Denizli maçı öncesi penaltı finali

Turkcell Süper Lig’in 30. haftasında Antalyaspor ile Denizlispor arasında oynanacak olan karşılaşma öncesi Antalya Atatürk Stadyumu, müthiş organizasyona ev sahipliği yapacak.


Bisikletçiler siyah kurdele takacak Spor Bisikletçiler siyah kurdele takacak

46.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Yarın Koşulacak Antalya-Alanya Etabında Sporcular Uçak Kazasında Hayatını Kaybeden Polonya Cumhurbaşkanı’nın Anısına Saygı Duruşunda Bulunup Siyah Kurdele Takacaklar


CHP İl Başkanı Özer Ülken’den AKP’ye kınama Siyaset CHP İl Başkanı Özer Ülken’den AKP’ye kınama

Ülken, geçtiğimiz gün Batman’da şehit olan Gür’ün cenazesinin töreni yapılırken, aynı saatlerde Gazipaşa’nın çeşitli mahallerinde AKP araçlarının dolaşarak Başbakan’ın Kemer Tüneli açılışına halkı davet etmesini şehidin anısına ve ailesine büyük saygısızlık olarak nitelendirdi.


ATSO Başkanı Budak’tan “Çevre Yolu” Uyarısı Güncel ATSO Başkanı Budak’tan “Çevre Yolu” Uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Kemer tünelleri hizmete açılırken, Çevre Yolu’ndaki gecikme için “Denizi geçip derede boğuluyoruz” benzetmesi yaptı.


Eğitim-İş’ten Akaydın’a ziyaret Güncel Eğitim-İş’ten Akaydın’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Sağlığım yerinde olduğu sürece Atatürk ilke ve devrimleri, ulus bütünlüğü konusunda çalışmaktan asla yorulmam” dedi.


Cilde zeytinyağı dokunuşu Sağlık/Kadın Cilde zeytinyağı dokunuşu

Kişisel bakım ürünlerine içerdiği zeytinyağı özü nedeniyle yeni bir soluk getiren,Selesta Life'ın cilde dost ürünleri Antalya'da seçkin eczanelerde ve belirli satış noktalarında müşterilerin beğenisine sunuldu.


AKEV koleji öğrencileri Antalya müzesini gezdi Güncel AKEV koleji öğrencileri Antalya müzesini gezdi

Özel AKEV ilköğretim okulu 4. Sınıf öğrencileri, Müdür Yardımcıları Nadir Çiçek ve Selim Yılmaz rehberliğinde Antalya Müzesi’ni gezdiler.


İngiltere Büyükelçisi Akaydın’ı ziyaret etti Siyaset İngiltere Büyükelçisi Akaydın’ı ziyaret etti

İngiltere Büyükelçisi David Reddaway, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı Kemer Kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı

Kemer Müftülüğü tarafından organize edilen ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Kutlu Doğum Parkında yapılan açılış seremonisi ile başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...