Perşembe, 22 Ağustos 2019
Türk Barter'ın yurtdışı açılımı Türk Barter'ın yurtdışı açılımı

Türk Barter, işbirliğini Belçika, Hollanda, Fransa, Amerika, Meksika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Rusya, Polonya, Azerbaycan, Singapur ve Dubai ülkelerine taşıyarak Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak.


Et fiyatları mutfak şeflerini düşündürüyor Kemer Et fiyatları mutfak şeflerini düşündürüyor

Antalya Şefler Birliği Aşçılar Dernek Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda Limak Limra Otel Mutfak Şefliğini yapan Ali Rıza Dölkeleş, son günlerde artan et fiyatlarının Otel mutfaklarındaki hesaplamalarda şaşmalara neden olacağını ifade etti.


hem ekmek hem de reçel yapabiliyor hem ekmek hem de reçel yapabiliyor

Sinbo’dan mutfağınıza sihirli dokunuş! Sabahları iştahınızı açacak mis gibi taze ekmek ve ona eşlik eden leziz ev reçeli tek makinede buluşuyor. Sinbo Ekmek Yapma Makinesi size, evinizde damak tadınıza uygun pek çok çeşitte ekmek ve reçel yapmanın keyfini yaşatıyor.


Rodop İli Türk Kadınları Derneği’nin başvurusu reddedildi Rodop İli Türk Kadınları Derneği’nin başvurusu reddedildi

4 Şubat 2010 tarihinde Gümülcine Asliye Hukuk Mahkemesi, Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği’nin kuruluş dilekçesinin reddedildiği kararın iptali ve derneğin kayıt edilerek kurulmasına izin verilmesi istemi ile yapılan başvuruyu reddetti.


Türkiye Finans'tan prefabrik konut finansmanı Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan prefabrik konut finansmanı

Kullanımı giderek yaygınlaşan prefabrik konutlara yönelik Türkiye Finans yeni bir finansman paketi oluşturdu. Prefabrik konut sahibi olmak isteyenler, Türkiye Finans Prefabrik Konut Finansmanı paketinden yararlanarak uzun vadeli geri ödeme avantajı ile yeni bir ev sahibi olabilecek.


Okul yapacak hayırsever aranıyor Döşemealtı Okul yapacak hayırsever aranıyor

Antalya’nın yeni kurulan ilçelerinden Döşemealtı köylerine okul yapacak hayırsever aranıyor.


Fazıl Say 19 Şubat akşamı CRR’de Kültür/Sanat Fazıl Say 19 Şubat akşamı CRR’de

“Fazıl Say ve Arkadaşları” başlıklı konserde Say ve arkadaşları İstanbul bestecilerinin eserlerini yorumlayacak. Konserde Fazıl Say’a kemanda Cihat Aşkın, viyolonselde Çağ Erçağ, Viyolada Atilla Aldemir, neyde Burcu Karadağ, bariton Güvenç Dağüstün, piyanoda Iraz Yıldız, kemanda Sevil Ulucan ve Berfin Aksu eşlik edecek.


Dağınık masaüstlerine son! Teknoloji/Bilim/İnternet Dağınık masaüstlerine son!

Mini PC sınıfında gerçek kişisel bilgisayar performansını sunan ESPRIMO Q9000, şık tasarımı ve boyutları ile tüketicinin kalbini fethedecek.


Windows'a güçlü güvenlik kalkanı Teknoloji/Bilim/İnternet Windows'a güçlü güvenlik kalkanı

Kullanıcılarına güvenli ve konforlu bir İnternet deneyimi sunan Microsoft, yeni güvenlik yazılım seti Microsoft Security Essentials ile kötü niyetli yazılımları ve casus kodları bilgisayarlardan uzak tutacak.


Gençlik Muhalefeti, Tekel işçilerine mektup yazıyor Siyaset Gençlik Muhalefeti, Tekel işçilerine mektup yazıyor

Antalya Gençlik Muhalefeti, Kışlahan Meydanında stant kurarak, Tekel işçilerine mektup yazma kampanyası başlattı.


Tarihi İpek Yolu Projesi ele alındı Tarihi İpek Yolu Projesi ele alındı

Her hafta farklı konu ve konuklar ile ekrana gelen Turizme Dair TV Programı Tarihi İpek Yolu Projesini tüm yönleri ile ele aldı.


Büyükşehir Neyzen Tevfik’i andı Kültür/Sanat Büyükşehir Neyzen Tevfik’i andı

Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen dinletide Filiz Uysal, Ersin Coşar, Emrah Uysal ve Onur Baki Vural, Neyzen Tevfik’in unutulmaz eserlerini seslendirdi.


Kulübün onuru oldular Korkuteli Kulübün onuru oldular

Okullar arası güreş müsabakalarında il genelinde dereceye giren pehlivanlar, Korkuteli Belediyespor Kulübü’nün onuru oldu. Kulüp Başkanı Ramazan Gezen, Antrenör Sarıcalar, Kafile Başkanı Cabbar ve sporcuları tek tek kutladı


“Evcilmen kimlere göz kırpıyor, kimleri cezalandırıyor?” Siyaset “Evcilmen kimlere göz kırpıyor, kimleri cezalandırıyor?”

AK Parti Muratpaşa ilçe Başkanı Mesut Topcu, “Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’ın kendi yandaşlarına göz kırparak ödüllendirirken, kendisine oy vermeyenleri de cezalandırıyor” dedi.


Akseki heyeti destek istedi Akseki Akseki heyeti destek istedi

İlçelerindeki birçok projeyi hayata geçirmek için destek turuna çıkan Akseki heyeti Kurum ve Kuruluşları dolaşarak projelerine destek istediler.


Onaran: “Kanunsuz borçlanan utansın” Siyaset Onaran: “Kanunsuz borçlanan utansın”

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ahmet Onaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.


“Eğitimde fırsat eşitliğini mutlaka yaratacağız” Siyaset “Eğitimde fırsat eşitliğini mutlaka yaratacağız”

Katsayı farlılığından dolayı mağdur olduklarını dile getirmek ve bu konuda siyasilerin desteğini almak amacıyla oluşturulan meslek liseleri okul aile birlikleri platformu üyeleri CHP il Başkanı Ömer Melli’yi makamında ziyaret ettiler.


Domino’s Pizza 1’e 3 veriyor! Domino’s Pizza 1’e 3 veriyor!

Domino’s Pizza, şubat ayında da çarpıcı bir kampanyayla daha pizzaseverlerin karşısına çıkıyor. 22-26 Şubat tarihleri arasında Domino’s Pizza’dan 3 pizza alanlar yalnızca 1 pizzanın fiyatını ödüyorlar.


Korkuteli Belediyesi’nden vatandaşlara büyük kolaylık Korkuteli Korkuteli Belediyesi’nden vatandaşlara büyük kolaylık

Korkuteli Belediyesi’nde bir yenilik. Yıllardır sadece belediyede tahsil edilen su ücreti artık banka aracılığı ile de ödenebilecek. Akbank Korkuteli Şubesi ile protokol imzalayan Başkan Gökce, “Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağladık. Artık belediyede kuyruk çilesi olmayacak” dedi


Siyaset "Borç Antalyalılar'ın değil"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, Büyükşehir Belediyesinin haciz kıskacında olmasının gerekçe gösterilerek gayrimenkullerini satmaya başlamasına tepki gösterdi.


MHP Yöneticileri siyaset okulundan döndü Siyaset MHP Yöneticileri siyaset okulundan döndü

Yaklaşan Genel seçimlerde tüm kadrolarıyla Türkiye’yi hak ettiği şekilde yönetmeye talip olan MHP, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da kendisini daha da geliştirmek için Siyaset Okulu’na katıldı.


Yeşilay çalışıyor, içki satışı azalıyor Yeşilay çalışıyor, içki satışı azalıyor

2006 yılından beri büyük bir gayretle çalışan Yeşilay, Türkiye’deki 100 noktada gönüllü ordusuyla hizmet ediyor. Geçen yıl sadece İstanbul ve Kocaelinde 215 bin öğrenciye eğitim programları yapıldı.


Diamandopulu Yunanistan göç politikasını anlattı Diamandopulu Yunanistan göç politikasını anlattı

Milli Eğitim, Yaşam Boyu Öğrenim ve Din İşleri Bakanı Anna Diamandopulu, Yunanistan Ekonomik ve Sosyal Konseyi ile Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi tarafından düzenlenen “Avrupa Göç Politikası: Mevcut Sorunlar ve Akdeniz Ülkeleri-AB Devletleri-Üzerindeki Etkisi” konulu uluslararası konferansa katıldı.


Hollywood'lu keman konçertosu Antalya'da Kültür/Sanat Hollywood'lu keman konçertosu Antalya'da

Uluslararası keman sanatçısı Orhan Ahıskal, Erich Wolfgang Korngold’un Op. 35 Re Majör Keman ve Orkestra için Konçertosunu şef Sıdıka Özdil yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Şubat 2010 Cuma akşamı saat 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde seslendirecek.


Mermerciler’de Yüksel’le devam Güncel Mermerciler’de Yüksel’le devam

Antalya Mermerciler Karocular ve Alçıcılar Esnaf Odası’nın olağan genel kurulu AESOB Kültür Salonu’nda yapıldı. Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkan Vekili Ömer Duman’ın yaptığı genel kurulda, odanın çalışmaları üyelere aktarıldı.


Akaydın çözümü halkla üretiyor Siyaset Akaydın çözümü halkla üretiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalyalıların sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Vatandaşlarla bir araya gelmeye önem veren Başkan Akaydın’ın bu haftaki ziyaret durakları sırasıyla Yenigün, Kızılarık ve Gebizli mahalleleri oldu.


AKEV'de bilgilendirme semineri Güncel AKEV'de bilgilendirme semineri

Milli Eğitim Bakanlığı 2007/30 sayılı genelge doğrultusunda Mesleki Eğitim Tanıtım çalışmaları kapsamında düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları ve Meslek Alanları” konusunda bilgilendirme seminer planı AKEV Koleji konferans salonunda yapıldı.


Ali Aktaş: ‘Ancak bizimle olur!’ Siyaset Ali Aktaş: ‘Ancak bizimle olur!’

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, partisinin Antalya il teşkilatı konferans salonunda binasında “Ekonomi ve Yol Gösterici Siyaset” konulu bir konferans verdi.


Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda yarı finalde Spor Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda yarı finalde

Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası 1. tur maçları tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 26-25 yenen Muratpaşa Belediyesi Hentbol Takımı yarı finale çıkmayı başardı.


Medyasoft'tan eğitim kılavuzu Teknoloji/Bilim/İnternet Medyasoft'tan eğitim kılavuzu

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, Adobe Flash CS4 Professional’ı en hızlı, en kolay ve en kapsamlı öğrenmenin yolunu sunan ActionScript 3.0 Yetkili Eğitim Kılavuzu’nu yayınladı.


Konyaaltı Belediyesi’nin acı günü Güncel Konyaaltı Belediyesi’nin acı günü

Konyaaltı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Kınav Saygu, tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.


RIM’den KOBI’lere “BlackBerry Enterprise Server Express” Teknoloji/Bilim/İnternet RIM’den KOBI’lere “BlackBerry Enterprise Server Express”

Microsoft Exchange ve Microsoft Windows Small Business Server (Küçük ölçekli işletme sunucusu) için geliştirilen yeni ücretsiz BlackBerry yazılımı, güvenlikten veya idareden ödün vermeden çalışanların kurumsal e-postalarına erişim sağlıyor.


“TDH ve Sarıgül iktidar alternatifi” Siyaset “TDH ve Sarıgül iktidar alternatifi”

Mustafa Sarıgül’ün liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Kurucu Üyesi Gürsel Belgin, son anketlerin kendilerinin iktidar alternatifi olduğunu ortaya çıkardığını söyledi. Belgin, “Türkiye’nin her yerinde AKP’nin ensesindeyiz. Yakında onları geride bırakacağız” dedi.


Gazeteci Özmen’in sergisi Muratpaşa Belediyesi’nde Kültür/Sanat Gazeteci Özmen’in sergisi Muratpaşa Belediyesi’nde

Gazeteci Nizamettin Özmen’in ‘Dünden Bugüne’ isimli sergisi, Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde açıldı.


‘Kampüsten İşe’ öğrenciye ulaşıyor ‘Kampüsten İşe’ öğrenciye ulaşıyor

‘Kampüsten İşe Projesi’ kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nde ikinci forum toplantısı yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kankaya, Ziraat Fakültesi öğrencilerine sektörde geleceğin modern meyvecilikte olduğunu anlatarak, öğrencilerden kendilerini bu konuda geliştirmelerini istedi.


Dalbudak’tan İl Genel Meclisi Başkanlığı’na ziyaret Siyaset Dalbudak’tan İl Genel Meclisi Başkanlığı’na ziyaret

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ömer Faruk Dalbudak ve beraberindeki yönetim Kurulu Üyeleri İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


Antalya Kafkas Derneği’nden Arı’ya ziyaret Siyaset Antalya Kafkas Derneği’nden Arı’ya ziyaret

Antalya Kafkas Derneği Başkanı Eyüp Uzun ile Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Kaplan İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret etti.


Şoförler Odası Başkanı'ndan ziyaret Siyaset Şoförler Odası Başkanı'ndan ziyaret

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan ve Oda Yönetimine seçilen Servet Yıldız İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret etti.


Yapı Kredi’den maaş gibi mevduat Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den maaş gibi mevduat

Yapı Kredi, birikimlerini sabit getirili bir yatırıma yönlendirmek isteyen müşterileri için Sabit Düzenli Gelir Mevduatı ve Endeksli Düzenli Gelir Mevduatı isimli iki yeni ürünü piyasaya sundu.


Konyaaltı yönetiminden Başkan Evcilmen’e ziyaret Güncel Konyaaltı yönetiminden Başkan Evcilmen’e ziyaret

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ömer Dalbudak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Deniz Feneri'ne bir ödül daha Deniz Feneri'ne bir ödül daha

Deniz Feneri Derneği sağlık alanındaki yardım ve katkılarından dolayı Kutup Yıldızı Derneği tarafından ödüle layık görüldü. Deniz Feneri Derneği sağlık alanındaki yardım ve katkılarından dolayı Kutup Yıldızı Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından ödüle layık görüldü.


Selden zarar görenlere 6 ay ödemesiz kredi Güncel Selden zarar görenlere 6 ay ödemesiz kredi

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, geçen hafta yaşanan sel baskınında 35 bin dekar arazinin zarar gördüğünü, 15 milyon TL’nin üzerinde maddi zarar meydana geldiğini belirterek, zararın karşılanması için borsanın üzerine düşen görevi yapacağını kaydetti.


Sezon Pirinç’ten sofralara Siyah Pirinç Sezon Pirinç’ten sofralara Siyah Pirinç

Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, anavatanı Çin olan, ancak uzun çalışmalar sonucu İtalya’da çok kısıtlı miktarda üretilebilen lif ve mineral zenginliği ile dikkat çeken Siyah Pirinci yarım kiloluk paketlerde piyasada satışa sunduklarını açıkladı.


Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümü görücüye çıktı Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümü görücüye çıktı

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim çözüm geliştiricisi Kaspersky Lab, akıllı telefonları her türlü tehdide karşı korumak için tasarlanan ve entegre bir çözüm sağlayan, Kaspersky Mobile Security 9’u sunduğunu açıkladı.


Duacı’ya kurs binası ve park Güncel Duacı’ya kurs binası ve park

Kepez Belediyesi, Duacı Köyü’nün simgesi olan su sarnıcının ve çınarın bulunduğu 1700 metrekarelik alanda yeşillendirme ve kurs binası çalışması yapacak.


“ETDER’e yardımcı olacağız” Güncel “ETDER’e yardımcı olacağız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Engel Tanımayanlar Derneği’nin (ETDER) talepleriyle ilgili, “Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olacağız.” dedi.


Defter dağıtım kampanyasına İstanbul'dan destek Güncel Defter dağıtım kampanyasına İstanbul'dan destek

Akademisyen Kahraman Köktürk tarafından yürütülen ve Antalya ile Burdur ilçe köy okullarını kapsayan defter dağıtım kampanyası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gelirler Müdürlüğü desteği ile devam ediyor.


Soğuk kış günleri için sıcacık bir dost Soğuk kış günleri için sıcacık bir dost

Soğuğun etkisini iyice arttırdığı günlerde sıcacık bir kahve ve televizyon keyfi yapmak, üşümekten dolayı çoğu zaman problem olur. Kat kat giyiniyor, fakat yine de ısınamıyorsanız buldumbuldum.com tam da size göre bir ürün sunuyor.


SanDisk Extreme ve Extreme Pro Sahneye Çıkıyor Teknoloji/Bilim/İnternet SanDisk Extreme ve Extreme Pro Sahneye Çıkıyor

SanDisk’in yeni ürünleri Extreme ve Extreme Pro, İstanbul’da gerçekleşen organizasyonla sahneye çıktı. Etkinlik SanDisk EMEA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stephen Daverio ve SanDisk MMEA (Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Satış Direktörü Tareq Husseini’nin katılımıyla gerçekleşti.


Abdurrahman Göçmen yeniden başkan Elmalı Abdurrahman Göçmen yeniden başkan

Elmalı Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanlığına; Yeniden Abdurrahman Göçmen seçildi.


Sevgililer Günü’nde toplam 639 milyon TL harcadık Sevgililer Günü’nde toplam 639 milyon TL harcadık

Bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla, daha küçük bütçeli hediyeleri tercih ettik. Hediye için ortalama 86.- TL bütçe ayırdık. Bu sene telefon ve internet üzerinden hediye alımlarında rekor artış yaşandı. Adrese teslim çiçekler, en favori hediyemiz oldu. Kuyumcular, telefon ve internetten yapılan alışverişleri takip etti.


Çalışkan öğrenciye sinema ödülü Güncel Çalışkan öğrenciye sinema ödülü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Ahmet Coşkun Bulut İlköğretim Okulu’nun çalışkan öğrencilerini sinema ile ödüllendirdi.


Deloitte 2010 Medya Öngörüleri raporu yayınlandı Deloitte 2010 Medya Öngörüleri raporu yayınlandı

Deloitte, 2010 yılının medya trendlerini açıkladı. TV ve radyo içerik tüketiminde üstünlüğünü korurken, İnternet ve TV medyası birlikte büyüyecek.


RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı Teknoloji/Bilim/İnternet RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı

Research In Motion (RIM) 2010 Mobil Dünya Kongresi’den ödülle dönüyor. Kongrenin Mobil Dünya Ödülleri çerçevesinde,BlackBerry Kurumsal sunucusu v5 (BlackBerry Enterprise Server) “En İyi Kurumsal Mobil Ürün veya Hizmet” dalındaki ödülünün sahibi oldu.


Kemer "İnadına pansiyonculuk"

Kemer Merkez’de bulunan ve 20 yıldan bu yana Kemer’e hizmet eden Serkan Pansiyon’un sahibi Veyis Saylan, Kemer’de 20 yıldır sürdürdüğü Pansiyonculuğu sonuna kadar sürdürmeye kararlı olduğunu söyledi.


AB Ekonomi ve Maliye Bakanları Yunanistan’a üç ay süre tanıdı AB Ekonomi ve Maliye Bakanları Yunanistan’a üç ay süre tanıdı

16 Şubat 2010 tarihinde AB Ekonomi ve Maliye Bakanları, Yunanistan’ın Ekonomik İstikrar ve Gelişme Paketi’nde aldığı önlemleri bütçe gerçekleşmelerine göre 3 ay sonra yeniden değerlendireceklerini ve gerek duyulur ise Komisyon’un önerisiyle Yunanistan’dan ek önlemler almasını isteyeceklerini açıkladılar.


Yeni Votka lezzetleri sektör ile tanıştı Ekonomi/Turizm Yeni Votka lezzetleri sektör ile tanıştı

Sektörde birinci yılını tamamlayan ve alkollü içecekte segment ve ürün çeşitlemesine giden, Topkapı İçecek Dağıtım ve Pazarlama A.Ş., yeni votka çeşitlerini Antalya’da düzenlenen Anfaş Food Product Fuarı’nda sektör ve tüketici ile buluşturdu.


CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir’de Siyaset CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir’de

6 Şubat 2010 tarihinde yenilenen seçimle göreve başlayan CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti


Doküman yönetimi pazarı büyüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Doküman yönetimi pazarı büyüyor

Dünyanın önemli araştırma şirketlerinden NelsonHall tarafından yayınlanan “Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013” raporunda, pazarın 2013 yılında 45 milyar dolara ulaşacağı açıklandı. Raporda Xerox, bu pazarda dünya lideri olarak gösterildi.


Bu kez erkekler kadınlar için söylüyor! Kültür/Sanat Bu kez erkekler kadınlar için söylüyor!

İkinci Güldünya konseri, Türkiye’nin ünlü erkek seslerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya getiriyor.


İnsan Hakları Komiseri Hammarberg Yunanistan’daydı İnsan Hakları Komiseri Hammarberg Yunanistan’daydı

Adalet Bakanı, Vatandaş Koruma Bakanı dahil olmak üzere ulusal, uluslar arası ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya gelen Hammarbeg, sığınma ve mülteci ile azınlık hakları alanında Yunanistan’ın kaydettiği ilerlemeyi yerinde gözlemledi.


Anadolubank'tan kredilerde faiz indirimi Ekonomi/Turizm Anadolubank'tan kredilerde faiz indirimi

Müşterisinin ve tüketicinin yanında olma misyonuyla hareket eden Anadolubank, faiz oranlarında sunduğu uygun koşullar ile faiz indirimi rekabetinde de ön plana çıkıyor.


ÖDP: Siyaset ÖDP: "TEKEL İşçileri İle Direniş Nöbeti İçin Ankara‘ya gidiyoruz"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen parti binasında yaptığı açıklamada direnişteki TEKEL işçileri ile dayanışmak amacıyla Cuma günü Ankara‘ya yola çıkacaklarını söyledi.


Spor ve Medya'nın Altın 11'i ödülleri sahiplerini buldu Spor ve Medya'nın Altın 11'i ödülleri sahiplerini buldu

Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bahis Oyunlarının Türk Futboluna Etkileri” konulu panel ve "Spor ve Medya'nın Altın 11'i 2009" ödül töreni salı günü Tepeköy yerleşkesinde yapıldı.


İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü açılıyor İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü açılıyor

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü yeni tedavi planlama cihazları 18 Şubat 2010 tarihinde hizmete girecek.


MHP İl teşkilatı Ankara siyaset okulunda Siyaset MHP İl teşkilatı Ankara siyaset okulunda

Geçtiğimiz günlerde seçim startı verilen Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı A.Adnan Kaya, İl yöneticileri, İlçe Başkanları ve İlçe Yönetimleri Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde 15-16 Şubat tarihlerinde düzenlenen Parti Yöneticilerinin eğitimlerinin tamamlandığı Siyaset Okuluna katıldılar.


AK Partili kadınlardan Aksu’ya çıkarma Aksu AK Partili kadınlardan Aksu’ya çıkarma

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, Aksu İlçe Teşkilatı’nda Aksulu kadınlar ve partililer ile bir araya geldi. Enç, toplantının ardından selden etkilenen vatandaşları ziyaret edip, bölgede inceleme yaptı..


Turistlerin meyve çayı keyfi Kemer Turistlerin meyve çayı keyfi

Kemer’de kurulan pazarlarda stand açan pazarcı esnafları arasında yer alan ve faydaları sayılamayacak kadar çok olan meyve çayları turistler tarafından büyük ilgi görüyor.


Öğrencilere unutulmayacak hediye Güncel Öğrencilere unutulmayacak hediye

Özel AKEV İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Seval Demirci’den anlamlı bir hediye aldılar.


Aksu Zabıtası göz açtırmıyor Aksu Aksu Zabıtası göz açtırmıyor

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçede yiyecek, içecek üretim ve satış noktaları ile restaurantları denetlemeye devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Nurfi Yar “Amacımız halkın sağlığını tehdit edecek ortamların oluşmasını engellenmek” dedi


Siyaset "Sel olayı alt yapı eksikliğimizi gösterdi"

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak; “Sel olayları, gerek altyapı eksiklerimizi gerekse yanlış yerlerde yapılmış konut, işyeri, turistik tesis ve seraların karşı karşıya olduğu riskleri bir kez daha göstermiştir. Doğal riskler dikkate alınmadan, geçmişte kullanılmayan bataklık gibi alanlarda konut ve sera kurulmasının engellenmemesi bu sorunları artırmaktadır.” dedi.


“Tercihimiz birleşik mücadele” Siyaset “Tercihimiz birleşik mücadele”

SES Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, düzenlediği basın toplantısında sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin geleceği de tekel işçilerininkinden farklı değil, iş ve güvencesi için birleşik mücadele yürütmeliyiz, dedi.


EMITT Türk turizmine moral verdi Güncel EMITT Türk turizmine moral verdi

TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, EMITT’in 2010 yılına yönelik 28 milyon turist, 24 milyar dolarlık turizm geliri hedeflerinin hayal olmadığının ilk ipuçlarını verdiğini söyledi.


Medyasoft 2010 yılında yüzde 60 büyüyecek Teknoloji/Bilim/İnternet Medyasoft 2010 yılında yüzde 60 büyüyecek

Dünyanın önde gelen eğitim ve yazılım markalarını bir araya getiren Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, 2010 yılına da iddialı başlıyor.


Arena Bilgisayar Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü Teknoloji/Bilim/İnternet Arena Bilgisayar Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü

Bilişim sektörünün en yaygın dağıtıcısı Arena Bilgisayar, 8-11 Şubat tarihlerinde Monaco'da düzenlenen Distree XXL etkinliği sırasında “Güneybatı Avrupa'nın En İyi Distribütörü” Ödülü’nü aldı.


TUDAV, Dolphinarium standartlarını belirliyor Güncel TUDAV, Dolphinarium standartlarını belirliyor

İkinci Dolphinarium toplantısı Troy Aqua Dolphinarium’un sponsorluğunda Rixos Premium Belek'te 18.02.2010 tarihinde gerçekleşecek.


Valera, Homedics ve Salter tüketicileriyle buluşuyor Valera, Homedics ve Salter tüketicileriyle buluşuyor

Amerika’nın ve dünyanın 1 numaralı masaj aletleri markası Homedics, İsviçre’nin önde gelen saç ve kişisel bakım markası olan Valera ve İrlanda’nın 250 yıllık banyo, mutfak tartıları ve mutfak ekipmanları markası Salter, Gizpa A.Ş. distribütörlüğünde şubat ayında tüketicileriyle buluşuyor.


Ünlülerin okulu 60. yaşında Ünlülerin okulu 60. yaşında

Türkiye’deki medya, kültür ve sanat alanına çok sayıda başarılı isim yetiştiren İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, 60. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.


Kevser Türkiye Şampiyonu oldu Spor Kevser Türkiye Şampiyonu oldu

12-14 Şubat tarihleri arasında Aydın’da düzenlenen Türkiye Ümitler Judo Turnuvası’nda İhlas Koleji 9.sınıf öğrencisi Kevser Çevik 52 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.


ABTTF bölgesel toplantılarına devam ediyor ABTTF bölgesel toplantılarına devam ediyor

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 13 Şubat 2010 tarihinde Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bölgesel toplantı düzenledi.


Kamuran Ali Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçildi Kamuran Ali Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçildi

7 Şubat 2010 tarihinde Batı Trakya Türk Azınlığı üyesi Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan Kamuran Ali, Duisburg Belediyesi Uyum Meclisi’ne seçilmiştir.


Otobüsler hizmete alındı Kemer Otobüsler hizmete alındı

Kemer Belediyesinin kendi kaynakları ile aldığı 6 şehir içi otobüsü kurban kesilerek teslim alındı. Kemer belediye Hizmet Binası önünde yapılan törene belediye personeli, meclis üyeleri, müdürler ve vatandaşlar katıldı.


AVG 2010 İnternet güvenlik tahminleri Teknoloji/Bilim/İnternet AVG 2010 İnternet güvenlik tahminleri

Dünyanın lider internet güvenlik yazılım şirketlerinden AVG Technologies, 2010 yılı internet tehditleri konusunda kullanıcıları uyarıyor.


Öğretmenler satranç turnuvasında buluştu Güncel Öğretmenler satranç turnuvasında buluştu

Özel AKEV Koleji öğrencileri arasında daha önce özel bir çalışma ile sürdürülen satranç turnuvasının ilk etabı anlamlı bir şekilde ödül töreni ile sonlandırıldı.


Yeni yönetmin ilk ziyareti Başkan Evcilmen’e Siyaset Yeni yönetmin ilk ziyareti Başkan Evcilmen’e

CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi, kongre sonrası ilk ziyaretini Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e yaptı. Evcilmen, ilçe yönetiminin 2009 seçimlerindeki başarıyı daha üst seviyelere çıkaracağından kuşku duymadığını söyledi


Metropolün yeni ikonu HOTSTOP® Metropolün yeni ikonu HOTSTOP®

Şehir hayatına yeni bir renk katacak önemli bir uluslararası yiyecek-içecek projesi, HOTSTOP® adıyla yaşam buluyor. Metropollerdeki ayaküstü sıcak içecek kültürünün evrensel simgesi olan "KUPA", HOTSTOP® markasıyla seçkin mola yerlerine dönüşüyor.


Fabrikalar Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor Güncel Fabrikalar Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi’nin 3051 Sokak ile Dumlupınar arasında kalan ve imarsız olan bölümüyle ilgili imar çalışması başlattıklarını söyledi.


Muratpaşa CHP ilçe örgütünden Başkan Arı’ya ziyaret Siyaset Muratpaşa CHP ilçe örgütünden Başkan Arı’ya ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe örgütünden İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


ATSO’dan “Marka” toplantısı Ekonomi/Turizm ATSO’dan “Marka” toplantısı

2010’u “Marka Yılı“ olarak belirleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, “Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi”ne başladı.


Ünlü iletişim bilimciler İstanbul Üniversitesi’ne geliyor Ünlü iletişim bilimciler İstanbul Üniversitesi’ne geliyor

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 60. yılında Van Dijk ve Bentele’nin konferansına ev sahipliği yapacak


Trend Micro’dan mobil çalışanlara özel güvenlik Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro’dan mobil çalışanlara özel güvenlik

Trend Micro, kanal dostu Worry-Free™ Business Security Services çözümünü kullanıma sundu. Küçük boy işletmeler için web tabanlı, zaman ve yer bağımsız koruma sağlayan çözüm, özellikle mobil çalışanlar için tasarlandı.


İl Genel Meclisi üyeleri afet bölgesinde Güncel İl Genel Meclisi üyeleri afet bölgesinde

Antalya İl Genel Meclis Üyeleri Tarlaların adeta göle dönüştüğü Aksu bölgesinde incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundular.


Türkiye Kamu Sen bütün üyelerini ücretsiz sigortaladı Türkiye Kamu Sen bütün üyelerini ücretsiz sigortaladı

Her hizmette önceliği açık ara önde götüren Türkiye Kamu Sen’in ferdi kaza sigortası hizmeti kesintisiz sekiz yıldır devam ediyor


Yıldırım ve Çelik afet bölgesinde Aksu Yıldırım ve Çelik afet bölgesinde

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çelik yoğun yağışlarda zarar gören mahalle ve köyleri ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu


“Çavuşoğlu gururumuz” Siyaset “Çavuşoğlu gururumuz”

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaret ettiği Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, başarılı hizmetlerini görmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti, yapılacak hizmetlere destek sözü verdi.


Koçtaş'tan hediye çeki kampanyası Koçtaş'tan hediye çeki kampanyası

Koçtaş’ta seçili ürünlerden Paro kartla yapacağınız toplamda 1.000 TL ve üzeri alışverişinizde 250 TL’lik hediye çekinizi almayı unutmayın!


Muratpaşalı bisikletçiler ilk madalyalarını aldı Spor Muratpaşalı bisikletçiler ilk madalyalarını aldı

Amatör sporlardaki başarısı ile Antalya’nın gururu olan Muratpaşa Belediyespor, yeni açtığı bisiklet branşında da ilk kupa ve madalyalarını aldı.


Siyaset "Yaralar bir an önce sarılmalı"

Aksu ve civarında meydana gelen sel felaketini yerinde görmek ve selden zarar gören kesimlerin sorun ve istemlerini dinlemek için iki gündür CHP heyeti sel bölgesinde çalışmalar yaptı.


Anlamlı ziyaret Siyaset Anlamlı ziyaret

Antalya Diabetikler Derneği Başkanı Melike Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya’yı makamında ziyaret ettiler.


Kurtulmuş'tan Erdoğan'a sert mesajlar Siyaset Kurtulmuş'tan Erdoğan'a sert mesajlar

Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş SÖZCÜ'ye konuştu. Erdoğan'ın TEKEL isçilerine yönelik tavrını eleştiren Kurtulmuş, "İsçinin yoksulun oyuyla iktidar oldu. Kuzuların arasından kurtlara karıştı" dedi...


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...