Cumartesi, 19 Ekim 2019
Vodafone, 1.7 milyon öğrenciyle buluşuyor Vodafone, 1.7 milyon öğrenciyle buluşuyor

Vodafone, Türkiye’nin dört bir yanındaki 23 üniversitede yapacağı Özgür Festival ile üniversite gençliğini renkli ve eğlenceli etkinliklerin yanı sıra Athena konserleriyle coşturacak, mobil iletişim teknolojilerinin etkileyici yeniliklerini gençlerle buluşturacak.


Varsak’ta Tütüncü farkı Güncel Varsak’ta Tütüncü farkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ta, başarılı belediyecilik hizmetleri yaptıklarını ve bu hizmetleri arttırarak sürdüreceklerini söyledi.


Rixos Premium Belek, dünyaca ünlü psor yazarlarını ağırladı Güncel Rixos Premium Belek, dünyaca ünlü psor yazarlarını ağırladı

Rixos Premium Belek, Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS)'ın bu yılki Genel Kurulu'na ev sahipliği yaptı. 3 gün boyunca devam eden kongreye 100’ü aşkın ülkeden 400 yabancı spor yazarı katıldı


İstanbul Optimum’da Neşeli Günler! İstanbul Optimum’da Neşeli Günler!

Mart 2010’da İstanbul Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nde başlayan “Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri” Mayıs ayında da yepyeni sürprizlerle miniklere neşe dolu günler yaşatacak…


Et krizi geliyorum dedi Ekonomi/Turizm Et krizi geliyorum dedi

Son günlerde Türkiye’nin sıcak gündeminin önemli konularından birisi haline gelen et fiyatları ve ithalat tartışmaları, temel olarak hem üretici hem de tüketicileri yakından ilgilendiriyor.


Turizm Fuarı’nda Minicity’ye yoğun ilgi Güncel Turizm Fuarı’nda Minicity’ye yoğun ilgi

Turizm sektörünün önemli tur operatörlerinden TUI, Belek Gloria Golf Resort Hotel’de Turizm Fuarı düzenledi. Sektörden firmaların bulunduğu fuarda, bu yıl ilk kez katılımcı olarak yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Minyatür Kent Parkı’na (Minicity) büyük ilgi gösterildi.


RMI Konferansı’nda Dr. Holger Merkel sunum yapacak RMI Konferansı’nda Dr. Holger Merkel sunum yapacak

Türkiye her yıl yalıtımsız binalar yüzünden ortalama 7.5 milyar doları çöpe atıyor, hızla tükenen enerji kaynaklarıyla birlikte maliyetler artıyor, faturalar kabarıyor, binalar çürüyor ve çevre kirleniyor. Oysa ekonomi, ekoloji, sağlık ve güvenlik için çok önemli bir yatırım var


Başkanlar, Çağdaş Hekimler diyor Güncel Başkanlar, Çağdaş Hekimler diyor

9 Mayısta yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimleri öncesi geçtiğimiz dönemlerde tabip odası başkanlığı görevini yürütmüş olan doktorlar Çağdaş Hekimlere destek olduklarını açıkladılar.


Nez ve Eray coşturdu Kültür/Sanat Nez ve Eray coşturdu

Antalya’nın tanınmış mekanlar arasında yerini alan nezih ve güven veren hizmeti ile her zaman dikkat çeken Calypso Düden Gençlik Parkı içinde hizmet vermeyi sürdürüyor


Yüksek Sadakat büyüledi Kültür/Sanat Yüksek Sadakat büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Şenliği sürüyor. Yüksek Sadakat grubu şenlik kapsamında muhteşem bir konser verdi. Konser alanını dolduran binlerce genç, büyük coşku yaşadı.


AK Partili gençler ilçe turunda Kumluca AK Partili gençler ilçe turunda

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hıfzullah Şahbaz ve yönetim kurulu üyeleri Kumluca ve Demre ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.


Muratpaşa kursiyerlerinden ilk sergi Kültür/Sanat Muratpaşa kursiyerlerinden ilk sergi

Muratpaşa Belediyesi kursiyerlerinin 2009-2010 dönemini içeren ilk sergisi, Muratpaşa Belediyesi fuayesinde, Başkan Süleyman Evcilmen ve davetliler tarafından açıldı.


Tütüncü’ye Afrika’dan konuk Güncel Tütüncü’ye Afrika’dan konuk

Nijerya’nın Ankara Büyükelçisi Ahmed Abdülhamid Mallammadori’yi kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her iki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerle birlikte dostluğun ve kardeşliğin pekiştirilmesinin de hem Afrika hem de Türkiye adına anlamlı olduğunu söyledi.


Baba Zula ve Levent Yüksel’den unutulmaz konser Kültür/Sanat Baba Zula ve Levent Yüksel’den unutulmaz konser

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Şenliği hız kesmiyor. Şenliğin üçüncü gününde sahne alan Baba Zula ve Levent Yüksel, Antalyalılara unutulmaz anlar yaşattı.


TOBB ve Halkbank'tan KOBİ'lere Tam Destek Kredisi Ekonomi/Turizm TOBB ve Halkbank'tan KOBİ'lere Tam Destek Kredisi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, TOBB ve Halk Bankası arasında imzalanan protokolle KOBİ'lerin kullanımı için Halk Bankası'na 100 milyon liralık yeni kaynak aktarılacağını söyledi.


Kepez’den taksicilere “şehir rehberi” Güncel Kepez’den taksicilere “şehir rehberi”

Taksi duraklarına modern bir kimlik kazandıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdi de ilçedeki taksici esnafı için “ şehir rehberi” hazırlatıyor.


Kemer ve Çamyuva belediyeleri arasında tarihi protokol Kemer Kemer ve Çamyuva belediyeleri arasında tarihi protokol

Kemer Belediyesi ve Çamyuva Belediyesi arasında geçtiğimiz aylarda Meclislerinde görüşülerek uygun bulunan ortak İtfaiye çalışması için Kemer Belediyesinde başkanlar arasında bir protokol imzalandı.


Kaş'ta Kaş Kaş'ta "Anahtar Teslimi Türkiye" konferansı

Prof. Dr. Alparslan Işıklı ve yazar Orhan Özkaya'nı vereceği "Anahtar Teslimi Türkiye" başlıklı konferansta, küreselleşme ve özelleştirmeler yoluyla ulusal servetlerin elden çıkarılmasının yarattığı olumsuzluklar ele alınacak.


“Özgür basın yoksa demokrasiden söz edilemez” Siyaset “Özgür basın yoksa demokrasiden söz edilemez”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, “Özgür basın demokrasinin güvencesidir. Çünkü basın, kamu adına görev yapan önemli denetim mekanizmalarından biridir. Özgür basının olmadığı bir ülkede, demokrasiden söz edilemez.” dedi


Camili köyünün ilk şenliği yapıldı Döşemealtı Camili köyünün ilk şenliği yapıldı

Antalya’nın yeni kurulan ilçesi Döşemealtı’na bağlı Camili köyü ilk defa kaynaşma şenliği düzenledi. Camili Köyü Muhtarı Halil Hüseyin Taş’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlik Döşemealtı Kaymakamı İbrahim Hayrullah Sun’un konuşması ile devam etti.


Kanserliye umut Sağlık/Kadın Kanserliye umut

Kanser hastalarına umut doğdu. Bölgenin en ileri teknolojisini ve kadrosunu kullanan An-Deva Yıldız Hastanesi, kanserli hastaların umudu oldu.


TDH Antalya Teşkilatı açılışta buluştu Siyaset TDH Antalya Teşkilatı açılışta buluştu

TDH Antalya teşkilatı, hareketin Aksu İlçe Binası’nın açılışında buluştu. İl Temsilcisi Dinç, “İktidara hazırız” dedi.


Muşlular piknikte buluştu Güncel Muşlular piknikte buluştu

Muşlular Dayanışma Derneği tarafından Düzlerçamı mevki Güveruçurum piknik alanında geniş bir katılımıyla ayran aşı günü tertip edildi


Sarısu halka açık kalacak Güncel Sarısu halka açık kalacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ANTEPE A.Ş’nin sorumluluğunda Sarısu Projesi’nin kapalı alanları ihale edildi.


Döşemealtı Belediyesi’nden büyük yatırım Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden büyük yatırım

Antalya’nı parlayan yıldızı Döşemealtı’nda altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor. İlçenin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren ASAT ve Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Ekipleri karınca misali hummalı bir çalışma yapıyorlar.


Anadolu Isuzu Anfaş City Expo'da Otomotiv Anadolu Isuzu Anfaş City Expo'da

Antalya Expo Center’de düzenlenen birinci Anfaş City Expo 2010 – Şehircilik ve Teknolojileri Fuarında Anadolu Isuzu Antalya Yetkili Bayii Seyidoğlu Otomotiv ile birlikte yerini aldı. Açılışını Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in yaptığı, fuarı 3 günde yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etti.


Kemer'de tiyatroya ilgi Kemer Kemer'de tiyatroya ilgi

Kemer Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu işbirliği ile Kemer Belediyesi Kültür Salonunda oynanan “Düğün Ya da Davul” isimli 2 perde oyunu tiyatro sever Kemerliler izlediler.


Evleri yıkılacak vatandaştan Tütüncü’ye kahve Güncel Evleri yıkılacak vatandaştan Tütüncü’ye kahve

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne giderek, açılacak olan yollar üzerinde, evleri yıkılacak olan vatandaşları, imar planıyla, yolların açılmasıyla ilgili bilgilendirdi.


Çin’e taş satmak için 500 yılık sedirleri katlettiler! Elmalı Çin’e taş satmak için 500 yılık sedirleri katlettiler!

Elmalı Çığlıkara ormanlarında, 1 Derece Doğal Sit Alanı’ndaki 500 yıllık anıt sedirlerin de içinde olduğu binlerce ağaç Çin ve ABD’ye ‘taş’ satmak için yerle bir edildi! Bölgede taş çıkaran şirketlerden birinin de İspanyol kökenli olduğu öğrenildi.


Kent Ormanı’nda hedef gerçekleşti Güncel Kent Ormanı’nda hedef gerçekleşti

Kent merkezinde betonların arasına sıkışan çocuklar, Kepez Belediyesi’nin yeniden düzenlediği ve yüz dönümlük alanı çimlendirdiği Kent Ormanında, doğa ile iç içe çimlere basarak oyun oynamanın mutluluğunu yaşıyor.


İşçilere en güzel bayram hediyesi Büyükşehir’den Güncel İşçilere en güzel bayram hediyesi Büyükşehir’den

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle sigortasız çalışan işçi ve emekçileri ücretsiz sağlık taramasından geçireceklerini açıkladı.


CHP’de komiteler arı gibi çalışıyor Siyaset CHP’de komiteler arı gibi çalışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü bünyesinde kurulan 12 komite çalışmalarına hız verdi. CHP İl Başkanı Özer Ülken, bu komitelerin Antalya’nın 19 ilçesinde de kurulması için titizlikle çalışıyor.


LEGO 2010 Türkiye Şampiyonası yapıldı Güncel LEGO 2010 Türkiye Şampiyonası yapıldı

LEGO 2010 Türkiye Şampiyonası’nın Antalya ön elemesi Özdilekpark AVM’de gerçekleşti


Çankaya ismi gibi olacak Güncel Çankaya ismi gibi olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 12 kilometre sıcak asfalt çalışmasıyla yollarının tamamına yakını asfaltlanan Çankaya Mahallesi’ni, ismine yakışır hale getireceklerini söyledi.


Mustafa Ertuğrul heykeline ilgi büyük Güncel Mustafa Ertuğrul heykeline ilgi büyük

Atatürk Parkı içerisinde 2007 yılında yerine koyulan, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ile Antalya Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla yaptırılan, 1. Dünya Savaşı sırasında Kaş ve Kemer’de düşman gemilerini topçu ateşiyle batıran gizli kahramanlardan Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un heykeli, bölgeye gelen yerli ve yabancıların büyük ilgisini çekiyor


Gençlik şenliği devam ediyor Kültür/Sanat Gençlik şenliği devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlen Gençlik Şenliği, büyük coşkuya sahne oluyor. Şenlik kapsamında sahneye çıkan Türk Rock Müziği’nin öncü temsilcisi Moğollar, Antalyalılara unutulmaz bir konser verdi.


Kemer'de ulaşım devrimi Kemer Kemer'de ulaşım devrimi

Kemer Şehir içi ulaşımı için yapılan ihalenin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma Kuzdere Tur ile sözleşme imzalanarak ulaşım Kuzdere Tur’a bırakıldı.


Dünya Konya Şeker’i izliyor Ekonomi/Turizm Dünya Konya Şeker’i izliyor

Dünyanın en modern teknolojilerini bünyesine katarak adını “örnek alınması gereken tesisler” diye dünyaya duyuran Konya Şeker, dünyanın değişik ülkelerinden gelen konukların ilgi odağı olmaya devam ediyor.


Samani’den belediyelere ziyaret Siyaset Samani’den belediyelere ziyaret

İlçe ziyaretlerini sürdüren AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, muhalefet partilerine mensup belediyeleri de ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, ilçe ve beldelerini aralıksız sürdürüyor.


Van'ın kedisi, Sivas'ın Kangal köpeği YÖREX'te Güncel Van'ın kedisi, Sivas'ın Kangal köpeği YÖREX'te

Anadolu’nun bütün renklerini buluşturan 1. Yöresel Ürünler Fuarı, ‘özel hayvanlara’ da ev sahipliği yaptı. Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’nin koruması altında bulunan 2 yaşındaki Van kedisi, özel izin alınarak uçak kargosuyla Antalya’ya getirildi.


YÖREX’te Döşemealtı Rüzgarı Esti Güncel YÖREX’te Döşemealtı Rüzgarı Esti

Antalya Expo’da düzenlenen 1. Yöresel Ürünler Fuarı’na Döşemealtı damgasını vurdu. ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur’ adı altında düzenlenen fuara Antalya’nın yeni ilçelerinden olan Döşemealtı dünyaca ünlü halısı ile katıldı


Ak Parti’ye ‘beceriksiz’ yakıştırması Siyaset Ak Parti’ye ‘beceriksiz’ yakıştırması

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Şeref Malkoç, Anayasa değişiklik paketinden, ithal et konusuna, tarımda yaşanan sıkıntılardan ahlaki çöküntüye kadar ülkenin içinde bulunduğu durumu ‘Ak Parti hükümetinin beceriksizliği’ değerlendirdi.


DİSk bölge temsilciliğine ziyaret Siyaset DİSk bölge temsilciliğine ziyaret

1 Mayıs İşçilerin birlik dayanışma ve mücadele günü öncesi CHP Muratpaşa İlçe yöneticileri ve İşçi komisyonu DİSK Genel İş Antalya Bölge temsilciliğini ziyaret ettiler.


Fahrettin Altay Caddesi pazar günü trafiğe kapatılıyor Güncel Fahrettin Altay Caddesi pazar günü trafiğe kapatılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın yağmur suyu drenaj çalışmaları nedeniyle Andızlı Mezarlığı önündeki Fahrettin Altay Caddesi 2 Mayıs Pazar Günü’nden itibaren trafiğe kapatılacak.


Tütüncü’den eğitime destek Güncel Tütüncü’den eğitime destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüseyin Ak İlköğretim Okulu’nun, bilgisayar ihtiyacını karşılayarak, bahçenin yağmur suyu sorununu çözerek, eğitimin yanında sözde değil, özde olduklarını gösterdiklerini söyledi.


Kepezaltın’da 3 bin hak sahibi belirlendi Güncel Kepezaltın’da 3 bin hak sahibi belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Kepezaltı ve Santral mahallelerindeki vatandaşların hak sahipliliği durumunun sağlıklı ve güncel şekilde belirlenmesi için açtığı durum tespit bürosuna 2.5 ayda yaklaşık 3 bin vatandaş başvurdu.


Seriklilerden başkan Ülken’e yoğun ilgi Serik Seriklilerden başkan Ülken’e yoğun ilgi

Serikli olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’e hemşehrilerinden gelen kutlamalar devam ediyor. Başkanlık koltuğunda 45 günü doldurmasına karşın ziyaretçi akınına uğrayan Özer Ülken, bu kez aralarında 2 belediye başkanının yer aldığı Serik heyetini ağırladı.


Türkiye ve Antalya değişime hazır Siyaset Türkiye ve Antalya değişime hazır

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Kurucu Üyesi Gürsel Belgin, haziran ayında Ankara’da görkemli bir törenle kuracakları partinin şimdiden iktidar alternatifi olduğunu söyledi.


“İthalat ancak ilkyardım olabilir, tedavi bir an önce yapılmalı” Siyaset “İthalat ancak ilkyardım olabilir, tedavi bir an önce yapılmalı”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, et fiyatlarındaki artış üzerine ithalatın gerçekleştirilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.


Türkiye Partisi Muratpaşa çalışmalara hız verdi Siyaset Türkiye Partisi Muratpaşa çalışmalara hız verdi

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlara balon, büroşür ve Genel Başkan Abdullatif Şener’in kitabını dağıtan partililer, çalışmalara hız verdiklerini söyledi.


CHP Kumluca ilçe yönetiminden ziyaret Kumluca CHP Kumluca ilçe yönetiminden ziyaret

Kumluca CHP İlçe Başkanı Dilek Engin ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Bayram Erdoğan, Şakir Yıldırım, İrfan Önal ve Hüseyin Ergun İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret ederek ilçenin sorunlarını aktardılar.


Muratpaşalı yelkenci Mersin’de de birinci Spor Muratpaşalı yelkenci Mersin’de de birinci

Muratpaşa Belediyespor’un başarılı yelken sporcusu Melis Dümen, Mersin’de düzenlenen Akdeniz Bölge Kupası Yelken Yarışları’nda da birinci oldu.


Liselerarası Tiyatro Şenliği kortej geçişi ile başlıyor Kültür/Sanat Liselerarası Tiyatro Şenliği kortej geçişi ile başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenecek Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği 4 Mayıs Salı günü saat 16.00’da şenliğe katılan tüm okul tiyatro topluluklarının kostümlü ve makyajlı kortej geçişiyle başlayacak.


Yalçın Ayhan’a eğlenceli kutlama Spor Yalçın Ayhan’a eğlenceli kutlama

Antalyaspor’un sevilen futbolcularından Yalçın Ayhan’ın doğum günü, kulüp binasında düzenlenen bir partiyle kutlandı.


Hadi Gel Köyümüze Gidelim Döşemealtı Hadi Gel Köyümüze Gidelim

Döşemealtı Camili köyü hafta sonu köylerinde buluşuyorlar. Antalya’ya 40km mesafede bulunan Döşemealtı Camili Köyü tarafından düzenlenen etkinlikle hafta sonu insanları köylerinde buluşturmak hedefleniyor.


İl Genel Meclis üyeleri Antalya'da toplandı Güncel İl Genel Meclis üyeleri Antalya'da toplandı

Türkiye İl Genel Meclis Üyelerinin Antalya Topkapı otelinde 9 ncu İl Özel İdaresi Semineri başladı.Seminere Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, İçişleri Bakanlığı üst düzey yöneticileri, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri ile Genel Sekreterler katıldı.


Varsak’ta Tütüncü farkı Güncel Varsak’ta Tütüncü farkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ta, başarılı belediyecilik hizmetleri yaptıklarını ve bu hizmetleri arttırarak sürdüreceklerini söyledi.


Kepez’in tekvandoda yüzü gülüyor Spor Kepez’in tekvandoda yüzü gülüyor

Kepez Belediyespor Kulübü Tekvando Takımı, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 3. Etap Lig Müsabakası’nda 9 birincilik kazandı.


Tabip odası hekimlere sahip çıkmadı Manavgat Tabip odası hekimlere sahip çıkmadı

Manavgat’ta bulunan hastane, tıp merkezi, sağlık ocağı gibi kuruluşlarda çalışan meslektaşlarını tek tek ziyaret eden Çağdaş Hekimler, bu ziyaretlerin ardından Manavgat Tabip Odası lokalinde düzenlenen yemekte hekimlerle bir araya geldiler.


Zafer Sevimçok’un Siyaset Zafer Sevimçok’un

AESOB seçimlerinde, 594 üyenin oy kullandığı seçimlerde Abdullah Sevimçok 350 oy alırken mevcut Başkan Orhan Tolunay’a 237 oyda kaldı.


Saklıkent’i HES’lerden koruyacaklar Güncel Saklıkent’i HES’lerden koruyacaklar

Her yıl 200 binden fazla turistin ziyaret ettiği Fethiye’nin dünyaca ünlü Saklıkent kanyonunda kurulması planlanan iki adet hidroelektrik santrale (HES) karşı mücadele etmek için platform oluşturuldu.


Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Silifke yolcusu Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Silifke yolcusu

İlimizi Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.Liginde başarı ile temsil eden Antalya Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız 01 Mayıs 2010 Cumartesi günü Mersin Silifke Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile müsabaka yapacaktır.


Toros İdeal öğrencileri resim sergisinde tüm hünerlerini gösterdiler Güncel Toros İdeal öğrencileri resim sergisinde tüm hünerlerini gösterdiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Real ve Özdilek AVM’de Toros İdeal Çocuk Akademisi öğrencileri muhteşem gösteriler ve resim sergileri ile kutlamalarda bulundular.


Başkan Vekili Yılman’a kadın desteği Siyaset Başkan Vekili Yılman’a kadın desteği

AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, Kepez Belediye Başkan Vekili olan Ayşe Güliz Yılman’ın, Türk kadınının siyasette başarılı olabileceğini kanıtlayan örnek bir isim olduğunu söyledi.


Ardahan İl Genel Meclisi'nden Arı'ya ziyaret Siyaset Ardahan İl Genel Meclisi'nden Arı'ya ziyaret

Ardahan İl Genel Meclisi Başkanı İlimdar Senem ve İl Encümen Üyelerinden Ömer Yılmaz , Nejdet Kanbir, Ali Cevge ve Zakir Özyılmaz Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Derneği’nin düzenlemiş olduğu 9.Eğitim Seminerine katılmak üzere geldikleri Antalya’da İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


Bisiklet Şenliği’nde buluşalım Güncel Bisiklet Şenliği’nde buluşalım

Muratpaşa Belediyesi ve TED Antalya Koleji işbirliğinde gerçekleştirilen 4. Bisiklet Şenliği, 2 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de Eski Lara Caddesi Falez 2 Parkı’ndan başlayacak


Astana belediye başkanından ziyaret Kemer Astana belediye başkanından ziyaret

Kazakistan’ın Başkenti Astana Şehri Belediye Başkan Yardımcısı Vassiliy Krylov, kısa bir süreliğine geldiği Kemer’de Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret etti


Gül'den personele 1 Mayıs pikniği Kemer Gül'den personele 1 Mayıs pikniği

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Kemer Belediye Personeline bir piknik düzenletti.


Bocce takımı kupayı Başkan Gül'e götürdü Kemer Bocce takımı kupayı Başkan Gül'e götürdü

Kemer Belediyespor Bocce Takımı Türkiye Bocce Ligi final müsabakalarında Üçüncü oldu. Kemer’de gerçekleşen üçüncü etap final müsabakalarında 18 takım içinden 3.lüğü alan kemer Belediyespor Bocce Takımı zorlu geçen 2009-2010 sezonunu Türkiye Üçüncüsü olarak başarı ile bitirmiş oldu.


Siyaset "Alnımız açık başımız dik"

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, uzlaşmacı bir anlayışla, üyelerin tümünü kucaklayıp, onlardan aldığı yetkiyi, onlar için kullanıp, hiçbir şaibeye karışmadıklarını söyledi.


Özdilek ve efsane futbolcular “Umut” için sahada Güncel Özdilek ve efsane futbolcular “Umut” için sahada

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Gaziantep’teki kanser hastaları ve yakınları için düzenlenen gösteri maçına katıldı.


Tarım komisyonu Gazipaşa'da Gazipaşa Tarım komisyonu Gazipaşa'da

Antalya İl Genel Meclisi Tarım ve Orman Komisyonu Üyeleri Gazipaşa’nın Güney Köyünde yapılacak olan içme suyu sondaj alanında incelemelerde bulundular.


Anadolu Gençlik'ten selamı yayma haftası Güncel Anadolu Gençlik'ten selamı yayma haftası

Peygamber Efendimizin “Aranızda selamı yayınız.” buyruğundan hareket ederek 29 Nisan-5 Mayıs tarihlerini selamı yayma haftası olarak kabul eden AGD, selamı yayma projesi’nin startını verdi.


Uçuruma yuvarlanan araçtaki yaşlı kadın sağlığına kavuştu Güncel Uçuruma yuvarlanan araçtaki yaşlı kadın sağlığına kavuştu

Kemer’de geçirmiş olduğu kazada kırık nedeniyle Antalya Yaşam Hastanesi’ne getirilen 73 yaşındaki Muzaffer Çoban, yapılan tetkiklerle kalça eklem kırığı olduğu tespit edilmiştir.


Türkiye Partili kadınlar ‘Kaynaşma Çayı’nda coştular Güncel Türkiye Partili kadınlar ‘Kaynaşma Çayı’nda coştular

Türkiye Partisi İl Başkanlığı Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Kaynaşma Çayı’nda partili kadınlar coştular. TP Kadın Kolları Genel Başkanı Filiz Kozan’ın da katıldığı ‘Kaynaşma Çayı’nda birbirleriyle sohbet edip, neşeli saatler geçirdiler.


Akdeniz üniversitesi sporda da ödüle doymuyor Güncel Akdeniz üniversitesi sporda da ödüle doymuyor

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2009–2010 eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında, dereceye girerek Akdeniz Üniversitesi’nin adını spor alanında tüm Türkiye’ye duyuran Akdeniz Üniversitesi öğrencileri için 27 Nisan Salı günü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Konferans Salonu’nda tören düzenlendi.


Kemer belediye itfaiyesi eğitimde Kemer Kemer belediye itfaiyesi eğitimde

Kemer Belediye İtfaiyesi yaz hazırlıklarına başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliğinden Uzman Eğitimci Ahmet COŞTAN’ın katılıyla yaz sezonu eğitimleri yapılıyor.


“Başbakan Millete “HAP”ı Yutturmaya Çalışıyor” Siyaset “Başbakan Millete “HAP”ı Yutturmaya Çalışıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet Günal, katıldığı bir televizyon programında et ve sebze fiyatlarındaki artış ve Başbakan’ın müdahalesi ile işsizlik rakamlarındaki artış ve krize ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


ASMEK kursiyerlerinden çocuk oyunu Kültür/Sanat ASMEK kursiyerlerinden çocuk oyunu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) Lara Kurs Merkezi kursiyerleri ve öğretmenleri, senaryosunu kendilerinin yazdığı “Gökkuşağı Kelebeği” isimli oyunu 23 Nisan haftasında çocuklar için sahneledi.


“Siz laf üretin biz hizmet” Siyaset “Siz laf üretin biz hizmet”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Türkiye ve Antalya’ya hizmet için herkesle beraber olmaya hazır olduklarını belirterek, “Biz bazı siyasi parti başkanları gibi 'Sus, konuşma' demeyiz, gel beraber konuşalım deriz” dedi.


Akaydın’ın halk buluşmaları sürüyor Siyaset Akaydın’ın halk buluşmaları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Lara bölgesinin kanalizasyon bağlantısının bu yıl bitirileceğini müjdeledi.


Siz de anneniz için bir Gezer seçin Siz de anneniz için bir Gezer seçin

Terlik sektörünün lider firması Gezer, yeni sezona yine iddialı girdi. Birbirinden güzel ve şık modellerin bulunduğu koleksiyonda, hanımlar her ortamda kullanabilecekleri terlik ve ayakkabı modellerini bulabilecekler.


“Annesinin Kopyası Fotoğraf Yarışması” Güncel “Annesinin Kopyası Fotoğraf Yarışması”

Özdilekpark Alışveriş Merkezi, Anneler Gününe özel “Annesinin Kopyası Fotoğraf Yarışması” düzenliyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan ödüllü yarışmada, birbirlerine en çok benzeyen anne ve çocukları belirlenecek.


ATSO Meclis Üyeleri kahvaltıda buluştu Siyaset ATSO Meclis Üyeleri kahvaltıda buluştu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Yeşilbayır’daki Orfe At Çiftliği’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO Meclis Üyeleri’ni oda dışında bir araya getirerek, farklı konularda fikir alışverişi yapmak istediklerini belirtti.


Yöresel ürünler fuarına görkemli açılış Güncel Yöresel ürünler fuarına görkemli açılış

Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın ev sahipliğinde düzenlenen 1. Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Expo Center’da açıldı.


Bayan Tütüncü’den sevindiren ziyaret Güncel Bayan Tütüncü’den sevindiren ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün eşi Ayşe Tütüncü, Kızılarık Mahallesi’nde, bir gecekonduda oturan 5 çocuklu Köstek ailesini, ziyaretiyle mutlu etti.


“Şoför esnafı toplumun bir aynasıdır” Güncel “Şoför esnafı toplumun bir aynasıdır”

Çevre Ve Tüketici Hakları Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi toplumsal kalkınma, bilinçlenme, mutabakat adına yaptığı gönüllü ve ücretsiz faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Şoför esnafına yönelik bir eğitim çalışması yapan Dernek esnafa önemli bilgiler aktardı.


Antalya Ampute Futbol Takımı, Başkent Ampute'yi ağırlıyor Spor Antalya Ampute Futbol Takımı, Başkent Ampute'yi ağırlıyor

Antalya Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, 2 Mayıs Pazar günü Ankara Başkent Ampute Futbol Takımı'nı evinde konuk ediyor


Kalekapısı son saniyelerde kaybetti: 61-59 Spor Kalekapısı son saniyelerde kaybetti: 61-59

Sezonun ilk maçında Dilek Sabancı Spor Salonu'nda Batı Gençlik ile karşılaşan Kalekapısı Basketbol Kulübü maçtan 61-59'luk mağlubiyetle ayrıldı.


SKY Havayolları’nda gurur günü Güncel SKY Havayolları’nda gurur günü

SKY Havayolları nın merkezi olan Kayı Plaza da gerçekleştirilen tören ile Kaptan Pilot olmaya hak kazanan 7 First Officer (F/O) a apoletleri takıldı.


Çağdaş hekimler göreve hazır Güncel Çağdaş hekimler göreve hazır

Antalya Tabip Odası'nda düzenledikleri basın toplantısıyla Çağdaş Hekim Grubu 9 Mayısta yapılacak Antalya Tabip Odası seçimlerinde tüm kurullara aday olduklarını açıkladılar.


TED Antalya Koleji’nde Yakartop Şenliği Güncel TED Antalya Koleji’nde Yakartop Şenliği

TED Antalya koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kapsamında Beden Eğitimi Zümresi tarafından organize edilen ve üçüncü sınıfların katılımıyla renklenen yakar top turnuvası, coşkulu, dayanışmalı ve kıyasıya mücadele ile sona erdi.


Yunanistan AB ve IMF’ye resmi olarak mali yardım başvurusunda bulundu Yunanistan AB ve IMF’ye resmi olarak mali yardım başvurusunda bulundu

23 Nisan 2010 tarihinde Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Yunanistan’ın resmi olarak Avrupa Birliği-Uluslararası Para Fonu’nda mali yardım talebinde bulunduğunu açıkladı.


TED’li öğrencilerden davulla şov Güncel TED’li öğrencilerden davulla şov

TED Antalya Koleji Halk Dansları Kulübü öğrencileri Kulüp Saatlerinde geleneksel ritim sazımız davul çalmayı öğreniyorlar. Öğreticileri Özgür Kara tarafından titiz bir çalışmayla yetiştirilen TED’li öğrencileri halk oyunlarında gösterdikleri üstün performansı davulda da gösteriyorlar.


MHP seçime hazır! Aksu MHP seçime hazır!

MHP Antalya İl Başkanlığı , 2010 yılındaki ikinci toplantısını Aksu Öztürk Restaurantta gerçekleştirdi.MHP İl Başkanı A.Adnan KAYA’nın başkanlığında yapılan toplantıya İl İcra Kurulu üyeleri ve 19 İlçe Başkanı katıldı.


Elektromanyetik dalga kirliliği masaya yatırıldı Güncel Elektromanyetik dalga kirliliği masaya yatırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği işbirliği ile düzenlenen sempozyumda ‘Elektromanyetik Dalga Kirliliği” masaya yatırıldı.


Siyaset "Esnaf can çekişiyor"

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, hükümetin hazırladığı "Esnaf ve sanatkarlar Değişim ve Destek Planı"nın, esnaf ve sanatkarların sorunlarını çözmeye yetmeyeceğini savunarak, piyasaları hareketlendirecek daha ciddi ve gerçekçi tedbirlere ihtiyaç bulunduğunu belirtti.


ABT sanatçıları ayakta alkışlandı Kültür/Sanat ABT sanatçıları ayakta alkışlandı

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) sanatçılarının İstanbul turnesi çerçevesinde sahnelediği ‘Barış İçin Aşk Grevi’ ve ‘Vatan Kurtaran Şaban’ yoğun ilgi gördü. ABT oyuncuları ayakta alkışlandı.


UyumSoft Akademi’den, ERP Sertifika Programı Teknoloji/Bilim/İnternet UyumSoft Akademi’den, ERP Sertifika Programı

‘UyumSoft Akademi- ERP eğitimi’ günleri start aldı. UyumSoft Akademi ile Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) işbirliği ile ‘ERP Sertifika Programı’ eğitimleri hafta başı başladı.


Sanatı, eğitimi ve sporu buluşturan sergi Kültür/Sanat Sanatı, eğitimi ve sporu buluşturan sergi

Metin Çiviler Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan ve 33 eserden oluşan resim sergisi, Kepez Belediyesi fuayesinde ziyarete açıldı. Başkan Hakan Tütüncü, serginin kurdelesini, öğrencilerle, meclis üyeleriyle, pehlivanlarla ve muhtarlarla birlikte kesti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...