Perşembe, 22 Ağustos 2019
Deloitte 2010 Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu yayınladı Ekonomi/Turizm Deloitte 2010 Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu yayınladı

Deloitte’un telekomünikasyon endüstrilerindeki temel eğilimleri ortaya koyan raporu 2010 ve sonrasına ışık tutuyor. Geçen yıl 3,2 milyar dolarlık telekomünikasyon pazarında %7 gibi çok büyük bir ivmeyle gelişen mobil iletişim ağ teknolojileri, her yönüyle gelecek için cazip bir pazarın altyapısını hazırlıyor.


Gazeteciliğin yaşadığı ve yaşattıkları İÜ İletişim’de tartışılacak Gazeteciliğin yaşadığı ve yaşattıkları İÜ İletişim’de tartışılacak

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, kuruluşunun 60. yılı nedeniyle Türkiye’de ve dünyada basın, gazetecilik ve haber üretimi konularını masaya yatırıyor.


Hem Başarılı Hem Çevreci Delphin Hotels Hem Başarılı Hem Çevreci Delphin Hotels

Her yıl holiday check ödüllerini alarak misafir memnuniyetinde sektörde liderlik yapan Delphin Hotels geçen yıl başlattıkları Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarını bu sezonda aldıkları Çevre Eğitimleri ile artırıyor.


Deichmann grubu krizi büyümeyle kapadı Ekonomi/Turizm Deichmann grubu krizi büyümeyle kapadı

Avrupa’nın ayakkabı devi Deichmann Grubu, 2009 yılında 138 milyon çift ayakkabı satışıyla 3,4 milyar Avro’luk ciro elde etti.


Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası Spor Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası

1978 yılından beri Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan ve 2008 yılında da Türkiye’de düzenlenmeye başlanan Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası (LET) bugün Yeni Zelanda’da başladı.


“Türkiye’yi yaşanılacak bir yer olarak konumlandırmalıyız” Siyaset “Türkiye’yi yaşanılacak bir yer olarak konumlandırmalıyız”

Yılmaz Argüden, Türkiye’nin geleceğini doğru şekillendirebilmesi için dünyaya kendisini bugünden farklı bir bakış açısıyla anlatması gerektiğini belirterek “Türkiye’yi yaşanılacak ve yaratıcı bir yer olarak konumlandırmalıyız. Yenilik her zaman ilgi çeker” dedi.


Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları Cumhuriyet’in İngilizce sayfasında Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları Cumhuriyet’in İngilizce sayfasında

19 Şubat 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinin İngilizce internet sitesinde “Avrupa Birliği’nin Çifte Standardı Şaşırtıyor” başlıklı yazıda Türkiye’de İstanbul Ortodoks Rum Azınlığı ile ilgili sorunların Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları ile bağlantılı olduğu konusu ayrıntılı şekilde incelendi.


Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı yerini sağlamlaştırıyor Spor Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı yerini sağlamlaştırıyor

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Ligde yer alan Akdeniz Üniversitesi Hentbol Takımı, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Burdur Özel İdare maçının hazırlıklarını sürdürüyor.


Usta oyunculara büyük ilgi Kültür/Sanat Usta oyunculara büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatı halkla buluşturmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Can Gürzap ve Nurseli İdiz’in sahnelediği ‘Evliliğe Gelinceee!’ adlı oyunu Antalyalılarla ücretsiz buluşturdu. Antalyalılar oyuna büyük ilgi gösterdi.


Perwoll’ün marka yüzü: Meltem Cumbul Perwoll’ün marka yüzü: Meltem Cumbul

Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir numaralı sıvı çamaşır deterjanı markası Perwoll, marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin her zaman ilklerine imza atan Meltem Cumbul.


Yamaha yeni modelini Türkiye'de tanıtıyor Otomotiv Yamaha yeni modelini Türkiye'de tanıtıyor

Uzun yıllardır Türkiye’ye motor satışı yapmasına rağmen ilk kez bu yıl kendi firmasıyla Türkiye pazarına giren Yamaha Motor, sınırları aşan çok yönlü motosikleti 1200 cc Super Ténéré modelini dünyaya Türkiye’den tanıtıyor


Türkiye Partisi kaynaşma gecesinde buluştu Güncel Türkiye Partisi kaynaşma gecesinde buluştu

Türkiye Partisi Muratpaşa ve Kepez İlçe Teşkilatları, Beachpark’taki Taraça Restoran’da düzenlenen kaynaşma gecesinde buluştu.


Runtalya Maratonu İkincilik Ödülü The Marmara’dan Güncel Runtalya Maratonu İkincilik Ödülü The Marmara’dan

Bu yıl beşincisi koşulan ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Runtalya Maratonu’nu The Marmara Antalya tarafından da destekleniyor.


FRA 2009 Yıllık Raporu FRA 2009 Yıllık Raporu

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) Avrupa Temel Haklar Ajansı (FRA) 2009 Yıllık Raporu ile ilgili geribildirim ve önerilerini içeren raporu ile FRA 2010 Çalışma Programı ile ilgili önerilerini içeren raporları yayımlandı.


Dünya lideri GROHE, Türkiye’de de liderlik hedefliyor Dünya lideri GROHE, Türkiye’de de liderlik hedefliyor

GROHE, 1936 yılında Frederich Grohe tarafından Almanya’nın Hemer kentinde kurulan ve dünyanın tek marka ile üretim yapan en büyük batarya ve sıhhi tesisat malzemeleri üreticisi.


İstanbul’un semt pazarları film oldu İstanbul’un semt pazarları film oldu

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın projelerinden olan, ”Bana Her gün Pazar “adlı filmin galası, İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda yapıldı.


Türk Telekom’dan otomotiv sektörüne katkı Türk Telekom’dan otomotiv sektörüne katkı

Türk Telekom Avrupa Otomotiv Endüstrisi’nin ENX sertifikasyonunu alarak dünyada bu sertifikaya sahip 6 operatör arasına girdi. Böylece Türk otomotiv sektörü Avrupa otomotiv sektörü ile aynı iletişim ağına dahil olurken, sertifikalanmış güvenli iletişim sayesinde rekabet avantajı sağlama olanağı doğdu.


İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul 3.’sü oldu Spor İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul 3.’sü oldu

İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul il genelinde yapılan basketbol turnuvası Final grubunda İstanbulspor’u 93-87 yenerek final grubunda 3. oldu.


‘Birlikte hareket etmek isterim’ Siyaset ‘Birlikte hareket etmek isterim’

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kongre sonrası oluşan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu’nu kabul etti.


Küçük izciler Başkan Evcilmen’in konuğu Güncel Küçük izciler Başkan Evcilmen’in konuğu

Antalyalı izcileri kabul eden Başkan Evcilmen, ‘Önümüzdeki süreçte en önemli yaşam biçimi çevrecilik olacak. İzcilerin de erken yaşta çevre bilincini almış olmaları çok önemli’ dedi


Hisar'dan solaklara özel cezve Hisar'dan solaklara özel cezve

Artık solaklarda Türk kahvesini rahatlıkla yapabilecek. Hisar’ın solak tüketicilerini düşünerek özel olarak ürettiği cezveler, kahve dökme sorunlarını ortadan kaldırarak rahat bir kullanım sunuyor.


VOB hakkında merak edilenler Ekonomi/Turizm VOB hakkında merak edilenler

Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi işbirliğiyle yatırımcıları Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB) hakkında tüm yatırımcıları bilgilendirmeyi amaçlayan interaktif bir site tasarladı.


ABTTF 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi ABTTF 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), 20 Şubat 2010 tarihinde 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği katıldı.


Türk mutfağına Koreli eli değdi Güncel Türk mutfağına Koreli eli değdi

Hayranı olduğu Türk yemeklerini daha güzel ve doğru şekilde yapabilmek için İSMEK’in yemek kurslarına katılan Koreli Lale, ülkesine döndüğünde bir Türk lokantası açmayı planlıyor.


Vodafone–Burger King işbirliğinde yine Türkiye’de bir ilk Vodafone–Burger King işbirliğinde yine Türkiye’de bir ilk

Numara taşımada 1 numaralı operatör olan Vodafone, Türkiye’de hızlı yiyecek sektörünün lideri Burger King ile numarasını taşıyanlar için yepyeni bir kampanya daha başlattı.


Tütüncü’nün hediyesi ‘kitap’ Güncel Tütüncü’nün hediyesi ‘kitap’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir araya geldiği ilköğretim okulu öğrencilerine hem kitap hediye etti, hem de gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için derslerine çok iyi çalışmaları nasihatinde bulundu.


Gıda fiyatları hızla artıyor Ekonomi/Turizm Gıda fiyatları hızla artıyor

Son yıllarda gıda fiyatlarının hızla arttığını söyleyen Keyveni Hazır Yemek ve Catering Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Çelik, son bir yıldır en fazla fiyat artışının kırmızı et, süt ve süt ürünlerinde görüldüğünü, bu artışların hazır yemek üreticilerini fiyat-kalite kıskacında sıkıştırdığını söyledi.


Antalya’da yeni bir gelenek başlıyor Güncel Antalya’da yeni bir gelenek başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl “ilk kez” düzenlenecek “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” İstanbul Conrad Otel’de verilen öğle yemeği ve ardından düzenlenen basın toplantısıyla televizyon yöneticilerine, yapımcılara ve basın mensuplarına tanıtıldı


En genç başkandan en yaşlı adama ziyaret Güncel En genç başkandan en yaşlı adama ziyaret

Türkiye’nin en genç belediye başkanı olan Hakan Tütüncü, 3 padişah, 11 cumhurbaşkanı ve 60 hükümet gören ve dünyanın en yaşlı adamı kabul edilen 125 yaşındaki Nuri Öztunç’u, Kuzeyyaka’daki evinde ziyaret etti.


“Hükümet, Eşit İşe Eşit Ücret Projesini devam ettirmelidir” Siyaset “Hükümet, Eşit İşe Eşit Ücret Projesini devam ettirmelidir”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, hükümetin 2006 yılında hayata geçirdiği eşit işe eşit ücret projesinin rafa kaldırıldığını ve memur maaşlarının eşitlenmesi çalışmasının yılan hikayesine döndüğünü söyledi.


“Profesyonellere Kredi Kampanyası” Ekonomi/Turizm “Profesyonellere Kredi Kampanyası”

Şekerbank, ekonomik hayatın önemli aktörleri olan ve ihtiyaçları açısından farklılaşan profesyonellerin finansman ihtiyaçlarını karşılamaları için “Profesyonellere Kredi” adında yeni bir kampanya başlattı.


Tütüncü’ye çiçekle teşekkür Güncel Tütüncü’ye çiçekle teşekkür

Altıayak İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, okullarının fiziki sorunlarını çözdüğü, spor malzemesi ihtiyacını karşıladığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, çiçekle teşekkür ettiler.


Turizm sektörüne ‘Enerji’ dopingi Ekonomi/Turizm Turizm sektörüne ‘Enerji’ dopingi

Otellerin ihtiyacı olan enerjiyi en ekonomik şekilde sağlamak amacıyla TÜROFED ile Türkiye’nin önde gelen özel sektör elektrik üreticilerinden Akenerji arasında bir çerçeve protokol imzalandı ve bugüne kadar turizm sektöründe görülmemiş bir destek hayata geçirildi.


Avrupa edebiyatı Antalya'da Güncel Avrupa edebiyatı Antalya'da

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen “Kültür Köprüleri” programı çerçevesinde Goethe Enstitüsü’nün, “Avrupa Edebiyatı Türkiye’de – Türk Edebiyatı Avrupa’da” adlı kültür projesi; 2-5 Mart 2010 tarihleri arasında Antalyalı sanatseverlerle buluşacak!


“Kent kültürü hareketi başlatılsın” Siyaset “Kent kültürü hareketi başlatılsın”

Vali Alâaddin Yüksel, Makina Mühendisleri Odası’ndan kent kültürü hareketi başlatmalarını istedi


“AKP, oynamak istemeyen gelin gibi” Siyaset “AKP, oynamak istemeyen gelin gibi”

İzmir İl Teşkilatının ‘Divan Toplantısı’na katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu


Saadet Partisi Şubat ayı divan toplantısı Elmalı Saadet Partisi Şubat ayı divan toplantısı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Seyfullah Şahin, İl Başkanı Galip Akın, Elmalı İlçe Başkanı Duran Karadağ İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Osman Çetin, Halil Şahin, Veysel Aker, Hasan Aydın, Mustafa Kaya ve Saadet Partisi mahalle temsilcileri ile Elmalı Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Yasin Köken’in katılımıyla gerçekleştirdiği Şubat ayı genişletilmiş Divan Toplantısı yapıldı.


Başkan Tolunay, “Rehberler Günü”nü kutladı Güncel Başkan Tolunay, “Rehberler Günü”nü kutladı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, 21 Şubat Rehberler Günü dolayısıyla, Antalya Rehberler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.


Tongüç: “Gençlik en kıymetli hazinemizdir” Siyaset Tongüç: “Gençlik en kıymetli hazinemizdir”

AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Gençliğin en kıymetli hazinemiz olduğunu belirterek, bu hazineye hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.


Hakan Tütüncü’den, Başkan Evcilmen’e ziyaret Siyaset Hakan Tütüncü’den, Başkan Evcilmen’e ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti. Başkanlar, kent sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.


“Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz” Siyaset “Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz”

Ülkede son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP İl Başkanı Ömer Melli, parti il binasında yapılan partiye katılım töreninde “CHP olarak 72 milyona kucağımızı açtık. Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz. Halkın beklenti ve gereksinimlerini yerine getirmek istiyoruz.” Dedi.


Bisiklette ilk kupa Evcilmen’e Spor Bisiklette ilk kupa Evcilmen’e

Katıldıkları ilk yarışmadan derece ile dönen Muratpaşa Belediyespor Bayan Bisiklet Takımı, kazandıkları kupayı Başkan Evcilmen’e sundu.


Folklorik Bebek Tasarımı Kursu ilk sergisi Manavgat Folklorik Bebek Tasarımı Kursu ilk sergisi

Ilıca Belediyesi ve Halk Eğitim ortaklığında gerçekleştirilen kurslarımızdan olan “Folklorik Bebek Tasarımı” kursu ilk sergisini gerçekleştirdi.


ASMEK Knauf işbirliği ile meslek kursu düzenliyor Güncel ASMEK Knauf işbirliği ile meslek kursu düzenliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) ile yapı sistemleri firması Knauf A.Ş. işbirliği ile yapı sektörüne yönelik meslek kursları düzenliyor.


Menderes Dal hızlı başladı Siyaset Menderes Dal hızlı başladı

CHP il başkanı adayı Menderes Dal, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Önceki gün Kışla Mah.49.sok.5/3 (Antkoop İş Merkezi) adresinde seçim bürosu açan Menderes Dal, dün de ekibiyle birlikte Korkuteli, Elmalı, Akçay ve Gömbe’de ziyaretlerde bulundu.


Kültür/Sanat "Bizim Hikmet"'ten Nasrettin Hoca'ya "Türkiye Sevdası"

İstanbul Beylikdüzü, TÜYAP Turizm Fuarı'ndaki standları ziyaret eden dağların ve çobanların şairi "Bizim Hikmet", dünyanın merkezindeki Akşehir standında ziyaret ettiği Nasrettin Hoca'ya "Okuyar" diyerek Türkiye Sevdası verdi


Ödüllü aşçılardan Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Ödüllü aşçılardan Başkan Sözen’e ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı’nın turizm meslek liseleri arasında açtığı yemek yarışmasında Antalya 1.’si olan Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nin 3 öğrencisi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret etti.


Akdeniz Üniversitesi’ne birincilik ödülü Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne birincilik ödülü

Ülkemizde, madencilik ve turizm sektörlerinin gelişmesini desteklemek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 6. sı gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Dedeman İstanbul’da yapılan törenle verildi.


Saadet Partisi’nden yeni seçilen oda başkanlarına ziyaret Alanya Saadet Partisi’nden yeni seçilen oda başkanlarına ziyaret

Saadet Partisi Alanya ilçe teşkilatı Başkanı Hasan Uğur ve yönetim kurulu üyeleri yeni seçilen oda başkanlarına ziyaretlerini sürdürüyor.


Alo 174 gıda denetim aracı hizmete girdi Alanya Alo 174 gıda denetim aracı hizmete girdi

Antalya İl Özel İdaresi tarafından Tarım İlçe Müdürlüğüne alınan ve 55.000 TL ye mal olan Alo 174 Gıda Denetim Aracı Alanyalıların hizmetine sunuldu.


“Parçalı alanlarda yapılan tarım ekonomik değil” Ekonomi/Turizm “Parçalı alanlarda yapılan tarım ekonomik değil”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı ve Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanlığı ile Antalya Tarımsal Bankacılık Şubesi tarafından desteklenen Batı Akdeniz Sohbetleri Tarım Toplantıları Projesi’nin Isparta ayağı, Eğirdir’de düzenlenen toplantı ile tamamlandı.


“Biz hiçbir zaman yetimin hakkını yemedik” Siyaset “Biz hiçbir zaman yetimin hakkını yemedik”

Ankara’da direnişde bulunan TEKEL işçilerinden Batmanlı Mehmet Durmaz bugün CHP Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti ve Antalya’da bulunan yaklaşık 150 kadar yakınını İl Başkanı Ömer Melli’ye emanet etti ve tüm yakınlarının CHP için gece gündüz çalışacaklmarını söyledi.


Kepezaltı ve Santral’de durum tespiti sürüyor Güncel Kepezaltı ve Santral’de durum tespiti sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Kepezaltı ve Santral mahallelerindeki vatandaşların hak sahipliliği durumunun sağlıklı ve güncel şekilde belirlenmesi için bölgede açtığı durum tespit bürosuna bugüne kadar 800 vatandaş başvurdu.


TDH Muhtarlarla el ele Siyaset TDH Muhtarlarla el ele

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Temsilcisi Cihan Dinç ve Yönetim Kurul Üyeleri muhtar dernekleri başkanlarıyla bir araya geldi.


Büyükşehir’in tenis kortları engellilerin hizmetinde Spor Büyükşehir’in tenis kortları engellilerin hizmetinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Düden Park Spor Kompleksi içindeki tenis kortları, engelli sporcuların ücretsiz hizmetine sunuldu. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı bir grup sporcu Antalya’da ilk kez tekerlekli sandalye tenis çalışmalarını Düden Park Spor Kompleksi’nde gerçekleştiriyor.


İl Genel Meclisi’nden Alanya’da Basın Turu Alanya İl Genel Meclisi’nden Alanya’da Basın Turu

Antalya İl Genel Meclisi Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Zeki Tunç,İl Genel Meclisi I.Başkan Vekili Ali Arslan, yine Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Üyelerinden Yusuf Mayıslar, Alim Uysal ve İl Genel Meclis üyelerinden , Mustafa Sümbül ve İbrahim Cephaneci ‘den oluşan üyeler basının sorunları hakkında bilgi aldılar.


“Kemer, klasikler arasına girmiş bir turizm kentidir” Kemer “Kemer, klasikler arasına girmiş bir turizm kentidir”

Kemer’de bulunan Rose Hotellerinin Genel Koordinatörlüğünü yapan Yeliz Gül Ege, yaptığı açıklamasında, Kemer’in klasikler arasına girmiş bir turizm kenti olduğunu söyledi.


AKEV’de genel kurul coşkusu Güncel AKEV’de genel kurul coşkusu

Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı 22. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Selahattin Çiçek ve ekibi yeniden seçilerek güven tazeledi.


“Esnafımızın her zaman yanındayız” Siyaset “Esnafımızın her zaman yanındayız”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Adaylığını açıklayan, Antalya Pastacılar Odası Başkan Abdullah Sevimçok ve ekibi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


GATAB’ dan kan bağışına büyük destek Kemer GATAB’ dan kan bağışına büyük destek

Kızılay tarafından ülke genelinde başlatılan “1 Milyon iyi insan aranıyor” isimli kan bağış kampanyasına GATAB personeli büyük ilgi gösterdi.


Vergi Haftası başladı Güncel Vergi Haftası başladı

Toplumda vergi bilincinin arttırılması, verginin sosyal boyutunun topluma daha iyi anlatılması amacıyla her yıl çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanan vergi haftası etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu ile başladı.


Zabıta’yı kandıramadılar Korkuteli Zabıta’yı kandıramadılar

Yankesicilik ve hırsızlık gibi çok sayıda sabıkası olan iki kadın, kılık değiştirseler de bu kez Korkuteli Belediye Zabıtası’ndan kaçamadı. Şalvar giyip başına yazma örten şüpheli kadınlar, Pazar kalabalığından dilencilik yaparken veya müşteri gibi davranırken zabıtalara yakalandı


Tütüncü “Kınalı Kuzuları” uğurladı Güncel Tütüncü “Kınalı Kuzuları” uğurladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1990/1 celp döneminde vatani görevlerini yapacak olan asker adaylarını, Antalya Otogarı’nda “ Hayırlı teskereler” dileği ile görev yerlerine uğurladı.


Töre Kurbanı Medine fidan dikme töreniyle anıldı Güncel Töre Kurbanı Medine fidan dikme töreniyle anıldı

Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sosyal Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleceğimizin Yarısı Kızlarımıza ve Tamamı Çocuklarımıza Sahip Çıkalım” projesi kapsamında 24 Şubat 2010 Çarşamba günü, çocuk yaşta töre kurbanı olan Medine Memi adına fidan dikme töreni gerçekleştirildi.


Karikatür sanatçısı Batıbeki’nin çizgileri sevenleri ile buluştu Güncel Karikatür sanatçısı Batıbeki’nin çizgileri sevenleri ile buluştu

Karikatür Sanatçısı Tuncay Batıbeki’nin geçtiğimiz günlerde Özdilekpark AVM’de açtığı sergiye gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü karikatürlerini sevenleriyle buluşturan Batıbeki, isteyen AVM misafirlerinin de karikatürlerini çizdi.


İstanbul Dersleri’nde Trafik konusu işlendi İstanbul Dersleri’nde Trafik konusu işlendi

Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen ve İstanbul’un çeşitli sorunlarının masaya yatırıldığı ‘İstanbul Dersleri’ programına, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın trafik konusundaki sunumuyla devam edildi. Ilıcalı, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.


Konyaaltı Belediyesi KYS belgesini aldı Güncel Konyaaltı Belediyesi KYS belgesini aldı

Konyaaltı Belediyesi, yenilenen ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni düzenlenen törenle aldı


MMO’dan, Tütüncü’ye ziyaret Siyaset MMO’dan, Tütüncü’ye ziyaret

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Yeni Yönetim Kurulu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Kepezli tenisçiler yine kürsüde Spor Kepezli tenisçiler yine kürsüde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9–10 ve 11 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazanan Kepez Belediyespor Tenis Takımı’nın sporcularını başarılarından dolayı kutladı.


Kemer Meclisi olağanüstü gündemle toplandı Kemer Kemer Meclisi olağanüstü gündemle toplandı

Kemer belediye Meclisi Şubat ayında olağanüstü toplantı yaptı.


Sözen, “Vergilendirilmiş gelir kutsaldır” Manavgat Sözen, “Vergilendirilmiş gelir kutsaldır”

Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban, 21. Vergi Haftası nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çoban ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Başkan Sözen, vergilendirilmiş gelirin kutsal olduğunu dile getirdi.


KOSGEB Başkanı, MÜSİAD'ın konuğu Güncel KOSGEB Başkanı, MÜSİAD'ın konuğu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan ve Antalya Şubesinden Sorumlu MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Develioğlu MÜSİAD üyeleri ile şube merkezinde bir araya geldiler.


Maliye’den Korkuteli Belediyesi’ne teşekkür Korkuteli Maliye’den Korkuteli Belediyesi’ne teşekkür

Korkuteli Mal Müdürü İnal, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret etti. İnal, belediyenin vergi borcu bulunmadığını belirterek, duyarlılığından dolayı Başkan Gökce’ye teşekkür etti. Başkan Gökce ise “Vergi kutsaldır ve halka hizmet olarak geriye döner” dedi


Vergi haftası kutlanıyor Kemer Vergi haftası kutlanıyor

Vergi haftası kutlamaları çerçevesinde belediye binası önündeki Atatürk Büstüne çelenk koyan Vergi Dairesi çalışanları daha sonra Başkan Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.


Başkan Gül Liman Caddesini gezdi Kemer Başkan Gül Liman Caddesini gezdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Meclis üyeleri ve birim amirleri ile birlikte liman Caddesinde yıkılarak açılan ve yeniden taş döşenen ara yolları gezdi.


Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi Akdeniz’in yıldızı olacak Kaş Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi Akdeniz’in yıldızı olacak

Yapılan biyolojik çeşitlilik araştırmalarıyla bin denizel türün tespit edildiği Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi, Akdeniz Korunan Alanlar Ağı (MedPAN)’a dâhil oldu. Antalya’daki tanıtım toplantısında konuşan WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, bölgenin önemine değindi.


Öğrenci Belediye yardım kampanyasında işbirliği Güncel Öğrenci Belediye yardım kampanyasında işbirliği

Bucak Belediyesi Üniversite öğrencileri işbirliği ile Bucak Cumhuriyet Meydanında “Evlerde Kullanılmayan İlaçları Haiti’ye Göndermek” için stand açıldı.


Zabıtadan okul kantinlerine denetim Manavgat Zabıtadan okul kantinlerine denetim

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki okul kantinlerine baskın denetim yaptı. Aralarında bir güvenlik görevlisi, bir de Çevre Mühendisi’nin bulunduğu 6 kişilik zabıta timi, gün boyunca 22 okul kantinini hijyen, ruhsat ve sağlık karneleri bakımından denetledi.


Başkan Gül çalışmaları inceledi Kemer Başkan Gül çalışmaları inceledi

Akdeniz Caddesinde Kemer Belediyesi ile Gatabın ortaklaşa yaptıkları çalışma bütün hızıyla devam ediyor.


CHP’ye katılımlar yoğunlaştı Alanya CHP’ye katılımlar yoğunlaştı

İlçe Kongresi’nde CHP’ye toplu katılım gerçekleşti. SHP Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Yalçınkaya ile beraber yönetim kurulu üyeleri Bülent Ede, Aynur Şahin, Musa Duman, Hamit Konak, Mustafa Zavlak ve Aynışah Gürsoy’la beraber 119 SHP üyesi partilerinden istifa ederek CHP’ye katıldılar.


Ilıca Belediyespor 5- Antalya Konukseverspor 1 Spor Ilıca Belediyespor 5- Antalya Konukseverspor 1

Antalya 2. Amatör ligde mücadele eden Ilıca Belediyespor sahasında oynadığı Antalya Konukseverspor maçından 5-1 skorla ayrıldı. Oynadığı futbolla göz dolduran Ilıca Belediyespor ilk yarıyı Ali (2) ve Harun’un attığı gollerle 3-0 önde kapadı.


Başpehlivan Ali Gürbüz Ata yurdunu unutmuyor Korkuteli Başpehlivan Ali Gürbüz Ata yurdunu unutmuyor

Son yılların gözde pehlivanı Ali Gürbüz memleketi ata yurdu Korkuteli’ni unutmuyor. Fırsat buldukça ilçeye gelen Gürbüz, ailesi ve 2009 Korkuteli Altın Kiraz Güreş Ağası Naim Adrasan ile birlikte Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret ederek hayır duasını aldı


TÜGİK Başkanı Güral'dan Emniyet Müdürü Yılmaz'a ziyaret Güncel TÜGİK Başkanı Güral'dan Emniyet Müdürü Yılmaz'a ziyaret

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı Güral, İl Emniyet Müdürü Yılmaz'ı ziyaret etti


Ilıca Belediyespor doludizgin Spor Ilıca Belediyespor doludizgin

Ilıca Belediye Başkanı Rafet Ünal spora ve sporcuya verdiği önemi beldesine kazandırdığı spor kulübüyle gözler önüne seriyor.


Çağlayan Mahallesi’nde alt ve üst yapı atağı Manavgat Çağlayan Mahallesi’nde alt ve üst yapı atağı

Manavgat Belediyesi, Çağlayan Mahallesi Hastane Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenlemesi çalışmalarına başladı. Başkan Sözen, bölgede yağmur suyu drenaj hattı ve asfaltın yenileneceğini, yolun her iki tarafına kaldırım yapılacağını, işlerin yeniden kavşak düzenlemesi ile tamamlanacağını söyledi.


Samani Muratpaşalı muhtarlar ile buluştu Siyaset Samani Muratpaşalı muhtarlar ile buluştu

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kahvaltıda Buluşalım, Antalya Konuşalım’ adlı toplantıların bu haftaki konukları, Muratpaşa İlçesi mahalle muhtarları oldu. İl Başkanı Hüseyin Samani, toplantıya katılan muhtarlar ile sohbet edip, sorunlarını ve önerilerini dinledi.


Tütüncü, Prof. Dr. Yakıt’ın nikahını kıydı Güncel Tütüncü, Prof. Dr. Yakıt’ın nikahını kıydı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Anayasa Mahkemesi Üyesi Sacit Adalı ve Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga’nın nikah şahidi olduğu törende Prof. Dr. İsmail Yakıt ile Ayşe Serim çiftinin nikahını kıydı.


TSE’den Büyükşehir’e tam not Güncel TSE’den Büyükşehir’e tam not

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Antalya Bölge Müdürlüğü denetçileri tarafından yapılan incelemelerde, Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve üst yönetimi tam not aldı. Yetkililer 5 gün süren inceleme sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


Tarım Danışmanları “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” Eğitimine Katıldı Güncel Tarım Danışmanları “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” Eğitimine Katıldı

Tarım Ajansı tarafından organize edilen ve Tarım Danışmanları Derneği üyelerinin katıldığı “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” eğitimi 20 Şubat 2010 Cumartesi günü gerçekleştirildi.


Alanya CHP “Osman Özcan” dedi Alanya Alanya CHP “Osman Özcan” dedi

Süregelen ilçe kongrelerinin sonuncusu Alanya’da gerçekleşti ve Alanya İlçe Kongresinin kazananı Osman Özcan oldu.


Masa Tenisi’nde Antalya İkinciliği Toros Akdeniz'in oldu Spor Masa Tenisi’nde Antalya İkinciliği Toros Akdeniz'in oldu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Liseler Arası düzenlediği Genç Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında Toros Akdeniz Lise- Fen Lisesi Masa Tenisi Takımı Antalya İkincisi oldu.


Belediye binlerce liralık masraftan kurtuldu Korkuteli Belediye binlerce liralık masraftan kurtuldu

Korkuteli Belediyesi’ne kazandırdığı torna makinesi ile büyük masraflardan kurtulduklarını belirten Başkan Gökce, “Torna makinemiz ile çöp bidonlarını kendi ustamız üretecek. Ayrıca iş makinelerinin tamiratına da faydası olacak. Belediyemizi büyük sanayi masraflarından kurtardık” dedi.


Engelli bireyler bale, hiphop ve kolbastı oynayacak Güncel Engelli bireyler bale, hiphop ve kolbastı oynayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği üyeleri, anlamlı bir proje düzenleyerek engelli bireyleri, “Engel-sizsiniz” etkinliğinde buluşturuyor. Türkiye’nin ilk tekerlekli sandalye bale topluluğu da gösteri sunacak. Etkinlikten elde edilecek gelir yine engelli bireyler için harcanacak.


Başlama vuruşu Tütüncü’den Spor Başlama vuruşu Tütüncü’den

Antalya Yörükler Derneği’nin düzenlediği 5. Geleneksel Futbol Turnuvası’nın başlama vuruşunu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


Danıştay’ın katsayı tavrı protesto edildi Güncel Danıştay’ın katsayı tavrı protesto edildi

Kışlahan Otel önünde "Meslek Liseleri Okul Aile Birlikleri Platformu" tarafından basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasını Platform sözcüsü Mustafa Ece yaptı.


Tütüncü Wushu Takımı’nı kutladı Spor Tütüncü Wushu Takımı’nı kutladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Minikler, Yıldızlar ve Gençler Wushu Şampiyonası'nda madalya kazanan Kepez Belediyesporlu sporcuları başarılarından dolayı kutladı.


ALTSO kişisel eğitim seminerleri devam ediyor Güncel ALTSO kişisel eğitim seminerleri devam ediyor

ALTSO tarafından, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen eğitim programlarına “Çocuklarda Yaramazlıkları Anlama ve Önleme Yolları 3 -6 Yas Çocuklarının Gelişim Özellikleri” semineri ile devam etti.


AK Parti Konyaaltı İlçe teşkilatı kahvaltıda bir araya geldi Siyaset AK Parti Konyaaltı İlçe teşkilatı kahvaltıda bir araya geldi

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Bülent Yüksel, ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi.


Sevimçok ve ekibi Akaydın'ı ziyaret etti Siyaset Sevimçok ve ekibi Akaydın'ı ziyaret etti

Perşembe günü muhteşem bir katılımın sağlandığı törenle Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Adaylığını açıklayan ,Antalya Pastacılar Odası Başkan Abdullah Sevimçok vakit kaybetmeden yerel yöneticilerle bir araya gelmeye ve düşüncelerini başkanlara aktarmaya başladı.


AK Partili kadınlardan üye yarışı Siyaset AK Partili kadınlardan üye yarışı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, bir ay boyunca en fazla kadın üye yapan Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan’a albüm hediye etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...