Çarşamba, 19 Haziran 2019
Mevsimlik işçilerin hayatları belgesel oldu Mevsimlik işçilerin hayatları belgesel oldu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine giden yazın 40 derece sıcaklıkta, kışın yağmur ve çamurun içinde günlüğü 15-25 TL’ye çalışarak ekmek mücadelesi veren tarım işçilerinin kaderi “Mevsimlik İşçiler/ Karkerên Demsalî” adıyla 13 bölümden oluşan bir belgesel oldu.


Manavgat Belediyespor Deepo'da Manavgat Manavgat Belediyespor Deepo'da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’ın bu haftaki konukları Manavgat Belediye Spordu.


Spor malzemelerinde Outlet Dönemi Güncel Spor malzemelerinde Outlet Dönemi

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da yer alan Nike mağazasında Spor tutkunlarının vazgeçilmez markası olan Sportive 2010 model spor malzemeleri ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.


Genç ABTTF kuruldu Genç ABTTF kuruldu

12 Aralık 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Fatma Reşit oybirliği ile Genç ABTTF’nin başkanı seçildi.


Güncel "Kadının Siyasetteki Yeri ve Önemi"

Akdeniz Belediyeler Birliği, Konrad Adenauer Stiftung Vakfı işbirliği ile “Kadının Siyasetteki Yeri ve Önemi” konulu sempozyum düzenledi


Talyagöz’ün gözü yükseklerde... Güncel Talyagöz’ün gözü yükseklerde...

Abay” Hedefimiz ulaşabildiğimiz her noktadaki tüm insanlara hizmet vermektir.Kendimizi alanlarla sınırlamıyoruz.Hedefimiz sağlık turizminde marka olmak” dedi.


Elmalı Belediyesi parke döşeme çalışmalarında hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi parke döşeme çalışmalarında hız kesmiyor

Belediye Başkanı Hüseyin ALTINTAŞ yaptığı açıklamada "Elmalı'da parkesiz yol kalmayacaktır" dedi.


Döşemealtı Belediye Spor : 1 Antalyaspor : 0 Spor Döşemealtı Belediye Spor : 1 Antalyaspor : 0

Döşemealtı Şehir Stadyumunda Pazar günü oynanan maçta, U17 grubunda Döşemealtı Belediye Spor, Antalyaspor’u 1-0 mağlup etti.


Antalyalı eczacılar anlaşmayı imzalamıyor Güncel Antalyalı eczacılar anlaşmayı imzalamıyor

Antalya Eczacı Odası Başkanı Cihan Dinç ve Antalyalı eczacılar, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kendilerine imzalatmak istediği söyleşmeyi imzalamayacaklarını açıkladı.


ATSO’dan “Turizm Buluşmaları” Güncel ATSO’dan “Turizm Buluşmaları”

2010 yılına girerken ''Küresel Krizin Türk Turizmine Yansımaları: Sorunlar ve Çözüm Önerileri'' ATSO’da masaya yatırılıyor.


Bilge Köyü’nün efsane hocasının mücadelesi kitap oldu Bilge Köyü’nün efsane hocasının mücadelesi kitap oldu

4 Mayıs 2009 günü Türkiye ve dünyayı ayağa kaldıran tüyler ürpertici bir olay yaşanmıştı. Mardin’in Bilge Köyün de, bir nişan töreni sırasında 44 kişi katliama tabi tutulmuş, bu vahşi olaydan köyün efsanevi imamı Hacı Kazım Ozan da kurtulamamıştı.


Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulunda Ağaçlandırma Çalışmaları Kemer Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulunda Ağaçlandırma Çalışmaları

Geçtiğimiz aylarda Kemer Emniyet Müdürlüğü koordinesi ve Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğünün katkılarıyla Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulu'na " Trafik Eğitim Parkuru " kurulmuştu.


"Memurların Yüzde 71’i Yoksul, Yüzde 18’i Aç!"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) tarafından Pi Gruba yaptırılan araştırmaya göre, Türkiye’deki memurların yüzde 71’i yoksulluk sınırının altında, yüzde 18’i ise açlık sınırı altında yaşıyor.


Kemer Belediyesi sahil temizliği yaptı Kemer Kemer Belediyesi sahil temizliği yaptı

Bölgemizde meydana gelen fırtına ve etkili sağanak yağış nedeniyle Kemer sokaklarında yıkılan ağaçlar ve fırtınanın getirdiği çöpler Kemer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi.


Antalya Yaş Grupları Satranç Turnuvası Deepo'da yapıldı Güncel Antalya Yaş Grupları Satranç Turnuvası Deepo'da yapıldı

Akdenizin en büyük outlet merkezi olan Deepo Outlet Center’ da bulunan satranç merkezinde.Federasyonca düzenlenen Antalya yaş grupları turnuvası yoğun bir katılımcı kitlesi ile gerçekleşti.


Yüzüğü taktı, golü attı, nişanlısına armağan etti Spor Yüzüğü taktı, golü attı, nişanlısına armağan etti

Takımının galip gelmesinde büyük rol oynayan Hüseyin Şener, Cumartesi günü Isparta Öğretmenevi'nde nişanlandı. Şener, golünü nişanlısı Melek Kahraman'a armağan ettiğini bildirdi.


Eroin bağımlısı zanlı Güncel Eroin bağımlısı zanlı

Asayiş şubesi ekiplerinin yakaladığı hırsızlık zanlısı eroin bağımlısı çıktı


Muratpaşa’da yılın son meclisi Siyaset Muratpaşa’da yılın son meclisi

Muratpaşa Belediye Meclisi, 2009 yılının son meclis toplantısında Süleyman Evcilmen başkanlığında 20 gündem maddesini karara bağladı.


Yılın sporcuları Muratpaşa’dan Spor Yılın sporcuları Muratpaşa’dan

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçilen Birkan Başbuğ ve Melis Dümen, Başkan Evcilmen’i makamında ziyaret etti. Başarılı sporculara kutlayan Başkan Evcilmen, “Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.


Orijinal yazılımın tüm güvencelerinden yoksun paketlere dikkat! Teknoloji/Bilim/İnternet Orijinal yazılımın tüm güvencelerinden yoksun paketlere dikkat!

Korsan yazılımları sahte ambalajlarla pazara sunan organize suç örgütleri nedeniyle tüketiciler mağdur oluyor. Taklit ambalajlar içinde kurulum CD’si olmayan, el kitapçığı fotokopileri ve hatalı etiketlerle satılan sahte ve ikinci el Windows paketleri, kullanıcıları ciddi sorunlarla baş başa bırakıyor.


Dow Bina Çözümleri’nden yeni yıla yeni ürünler Ekonomi/Turizm Dow Bina Çözümleri’nden yeni yıla yeni ürünler

Yalıtım sektörünün öncü kuruluşu Dow Bina Çözümleri, 2009 yılında yaptığı yüksek teknolojili yatırımların sonucunda, 2010 yılının Ocak ayı itibariyle piyasaya iki yeni ürün sunarak sektörde bir ilke daha imza atıyor.


Domuz gribinin çözümü Bacoban Sağlık/Kadın Domuz gribinin çözümü Bacoban

Domuz gribine karşı en uzun ömürlü dezenfektan Bacoban. Sünger tabaka ile asgari 10 gün koruma sağlıyor


Kepez’den İsviçre’ye minare protestosu Güncel Kepez’den İsviçre’ye minare protestosu

Kepez Belediyesi Meclisi ortak bir bildiri yayınlayarak İsviçre’nin minare yasağını protesto etti. Bildiri de özgürlük ve hoşgörü vurgusu yapıldı.


Tütüncü çocuklarla müzeyi gezdi Güncel Tütüncü çocuklarla müzeyi gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin (SAYD), “Cumhuriyet’in 86. yılında 86 okuldan 2670 öğrenci Antalya tarihi ile buluşuyor” organizasyonu çerçevesinde Kepez’deki okullardan gelen 800 öğrenci ile birlikte Antalya Müzesi’ni gezdi.


Ulusal Radyo ve Televiyon Kurulu Tele Radio FM’e uyarıda bulundu Ulusal Radyo ve Televiyon Kurulu Tele Radio FM’e uyarıda bulundu

30 Kasım 2009 tarihinde İskeçe’den Türkçe yayın yapan Tele Radio FM hakkında Ulusal Radyo ve Televizyon Kurulu tavsiye kararı aldı.


Kemer Belediye Tiyatrosu “Kanaviçe” ile “perde” dedi Kemer Kemer Belediye Tiyatrosu “Kanaviçe” ile “perde” dedi

Kemer Belediye Tiyatrosu, 2009- 2010 tiyatro sezonunu Turgut Özakman’ın yazdığı “Kanaviçe” adlı oyunla açtı.


İÜ İletişim Fakültesi, kalite denetiminden geçti İÜ İletişim Fakültesi, kalite denetiminden geçti

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2004’ten bu yana uyguladığı kalite yönetim sistemi uygulamasında başarıyla geçti.


Almanların “Gül” mutluluğu Kemer Almanların “Gül” mutluluğu

Kemer’in kardeş şehri Schwabach Belediyesi’nin davetlisi olarak “Noel Pazarı” etkinliğine katılmak üzere Almanya’ya giden Başkan Gül’ün ziyareti yerel basında büyük ilgi gördü. Schwabach gazetesi haberi “Eski bir dostun dönüşü” başlığı ile duyurdu.


Diyabet bunama riskini artırıyor Sağlık/Kadın Diyabet bunama riskini artırıyor

Araştırmalar diyabetin bunama riskini yüzde 63 oranında artırdığını gösteriyor. Bu nedenle henüz kesin tedavisi bilinmeyen Alzheimer’de risk faktörlerini düşürmek için öncelikle kan şekerini kontrol altında tutmak gerekiyor.


Kemer’de sadece turizm değil, “narenciye” de var Kemer Kemer’de sadece turizm değil, “narenciye” de var

Kemer, son yıllarda ismini tüm dünyaya turizm ile duyursa da yılların geçim kaynağı olan Narenciye’den de vazgeçemiyor. Kemer’de yaşayanların çoğu turizm ile uğraşırken, çok sayıda kişi ise tarımda ve Narenciye üretimi ile ilgili çalışarak hayatlarını sürdürüyorlar.


8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı 8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı

Zorlu Tekstil Grubu’nun lider markası TAÇ’ın düzenlediği 8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı.


Yeni fiyat kararnamesi ilaç sektörünü % 25 küçültecek Ekonomi/Turizm Yeni fiyat kararnamesi ilaç sektörünü % 25 küçültecek

“Beşeri İlaçların Fiyatlandırılması Hakkındaki Kararın Değiştirilmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı”nın yürürlüğe girmesi ardından ilaç sektöründe küçülme başlıyor.


Kemer'de geleceğin güreşçileri Kemer Kemer'de geleceğin güreşçileri

Kemer’de okuyan ve güreşe meraklı çocuklara Kemer Belediyesi Hizmet alanı içerisinde, Kemer Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı antrenman alanında eğitimler veriliyor.


AvivaSA,Üniversitesi öğrencilerini yarışmaya davet ediyor Güncel AvivaSA,Üniversitesi öğrencilerini yarışmaya davet ediyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, toplumda tasarruf ve geleceğe yatırım bilinci oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla “Kumbara Tasarım Yarışması” başlattı.


Kaspersky Lab, Kaspersky Password Manager’ı piyasaya sürüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab, Kaspersky Password Manager’ı piyasaya sürüyor

Kaspersky Lab uzmanları, geliştirdikleri Kaspersky Password Manager çözümü, Windows uygulamalarına erişimde kullanılan parolaların güvenliğini garanti altına alıyor.


Siyaset "Telefonları değil açlığın sesini dinle"

AKP hükümetinin son günlerdeki uygulamaları ile Nazi Almanya’sını çağrıştırdığını ifade eden CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Eren Kurt, Erdoğan’a “Tarih senin dersini verecek” dedi.


Eşit bütçeye, eşit yatırım Güncel Eşit bütçeye, eşit yatırım

Antalya İl Özel İdaresinin 2010 mali yılı bütçesinin 67 milyon TL olarak gelir ve gideri ile denk bir bütçe olduğu açıklandı.


Muratpaşa puan avında Spor Muratpaşa puan avında

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, haftasonu sahasında İzmir Büyükşehir Belediyespor’u konuk ediyor.


Kepezspor, takım kurmakta zorlanıyor Spor Kepezspor, takım kurmakta zorlanıyor

Kepez Belediyespor Basketbol Takımı’nın Antrenörü Tab Baldwin, Yardımcı Antrenörler Mehmet Bitim ve Aziz Bekir ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 5 oyuncunun son durumu ve Aliağa Petkim maçının oynanıp oynanmayacağı ile ilgili bilgi verdi.


Mustafa Gül “zehir zemberek” Kemer Mustafa Gül “zehir zemberek”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyeye kazandırılan 3 adet binek araç için düzenlenen törende zehir zemberek açıklamalar yaptı. Başkan Gül, bir yandan ülkeyi kan gölüne çeviren terör olaylarını lanetlerken, diğer yandan da 10 yıl boyunca belediyeyi sadece zarara uğratan yöneticilere göndermelerde bulundu.


Devlet Hastanesi’nden Evcilmen’e eğitim plaketi Güncel Devlet Hastanesi’nden Evcilmen’e eğitim plaketi

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine kurulan ilköğretim sınıfının tefrişini yaparak, tüm gereksinimlerini karşıladı. Bu nedenle, Başkan Evcilmen’e teşekkür plaketi verildi.


Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı Güncel Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı

Kreşli öğrenciler, otomobil servisini ziyaret etti. Arabalarla ilgili merak ettikleri tüm soruları soran minikler, büyüyünce makine mühendisi olmak istediklerini söyledi.


Çöllü: “Orman alanları yine hedefte” Siyaset Çöllü: “Orman alanları yine hedefte”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, Antalya Demre’deki ormanlık alanın turizm amaçlı tahsisine ilişkin basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.


“Bay Hooop Evde Şamata”Antalyalı çocuklarla buluştu! “Bay Hooop Evde Şamata”Antalyalı çocuklarla buluştu!

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından çocuklara sigorta bilinci kazandırabilmek amacıyla hazırlanan “Bay Hooop Evde Şamata” oyunu, Antalyalı çocuklarla buluştu.


Döşemealtı’nda Yılın Son Fırsatı Döşemealtı Döşemealtı’nda Yılın Son Fırsatı

Döşemealtı Belediyesi 165 adet ticari ve villa arsasını ihale yöntemi ile satışa çıkardı. Yeşilbayır bölgesinde 400 metre kare ile 35.292 metre kare arası, net imarlı altyapısı hazır arsalara vatandaşlardan yoğun talep geliyor.


Sıfır kilometre otomobil rehberi Otolansman.com yayında… Sıfır kilometre otomobil rehberi Otolansman.com yayında…

Türkiye’ de satışı yapılan tüm sıfır kilometre otomobiller detaylı olarak tarafsız bir şekilde bu siteden incelenebiliyor.


ADT Aralık 2009 Programı Kültür/Sanat ADT Aralık 2009 Programı

Antalya Devlet Tiyatrosu Aralık 2009 Programı


AKEV'de satranç heyecanı Güncel AKEV'de satranç heyecanı

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Santranç Turnuvası ile öğrencilerin gelişimini destekleyen etkinliklerin bir yenisine daha imza atıldı.


BAGEV İstihdam Bürosu ilk toplantısını yaptı Güncel BAGEV İstihdam Bürosu ilk toplantısını yaptı

BAGEV üyesi kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan BAGEV İstihdam Bürosu yetkilileri ilk toplantısını Antalya’da yaptı.


TÜGİK’te Genel Kurul heyecanı Teknoloji/Bilim/İnternet TÜGİK’te Genel Kurul heyecanı

Türkiye’nin ilk ve tek genç işadamları konfederasyonu olan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK), 23 Ocak 2010 tarihinde Genel Kurul’a gidiyor.


100 bin işletmeye 2.5 milyar kredi uygulaması değerlendirildi Alanya 100 bin işletmeye 2.5 milyar kredi uygulaması değerlendirildi

KOSGEB Kredi desteği uygulaması bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 04.12.2009 Saat:16.00’da Odamız konferans salonunda yapıldı. Toplantıya konuşmacı olarak KOSGEB Denizli İş Geliştirme Merkezi Müdürü Kemal BİLDİŞ ve KOSGEB Antalya Sinerji dağı yöneticisi Öğ Gör Şükrü Yıldız katıldı.


Süleyman Kılınç üniversitelilerle buluştu Güncel Süleyman Kılınç üniversitelilerle buluştu

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığının her hafta periyodik olarak düzenlediği ‘’BİRLİK VE DAYANIŞMA’’ toplantılarından bir yenisi daha, bu kez MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman KILINÇ ’ ın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirildi.


Sosyete gözlemecileri Oda’da temsil edilecek Güncel Sosyete gözlemecileri Oda’da temsil edilecek

Sosyete Pazarı’nın gerek büyüme, gerekse yeni olmasından dolayı bazı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Börekçiler Odası Başkanı Kama, pazardaki gözlemecileri temsilen iki üyeyi listesine alacak.


“Bir olmak, diri olmak zamanı” Güncel “Bir olmak, diri olmak zamanı”

“Ülkenin gündemini olur olmaz sorunları öne çıkararak değiştirmenin adet olduğu günümüzde, bu tartışmaların odağına alevilerin konulmasından oldukça rahatsızlık duymaktayız” diyen Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Örgütlenme Genel Sekreteri Ergun Kurt, emekçiler arasında ayrıştırma yaratarak onların birleşmesi ve aynı çatı altında örgütlenmesinin engellenmesi çabalarını emperyalistlerin ‘böl yönet’ politikalarının hayata geçirilme çabaları olarak nitelendirdi.


Avrupa Birliği’ne Uyum Sürecinde Kadın Girişimciliği Paneli Güncel Avrupa Birliği’ne Uyum Sürecinde Kadın Girişimciliği Paneli

Odamız Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde düzenlenen “Avrupa Birliği’ne Uyum Sürecinde Kadın Girişimciliği Paneli” 12 Aralık 2009 Cumartesi günü ATSO Meclis Salonu’nda yapıldı.


Kemer Devlet Hastanesi göz kamaştırıyor Kemer Kemer Devlet Hastanesi göz kamaştırıyor

Kemer, hem turizm potansiyeli hem de doğal güzelliği ile yalnızca ülkemizin değil dünyanın gözbebeği yerleşim yerlerinden birisi. Her yıl milyonlar Kemer’e akıp geliyor ve bu güzellikleri keşfediyor.


ANTİKAD’dan hoşgörü çağrısı Güncel ANTİKAD’dan hoşgörü çağrısı

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Eyilik, Mevlana Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan hoşgörü ve dayanışma ile çıkılabileceğini söyledi.


Minikler geri dönüşüm tesisinde Güncel Minikler geri dönüşüm tesisinde

Geri Kazanım Projesi ile örnek olan Muratpaşa Belediyesi, bu projeyi miniklere geri dönüşüm tesisinde uygulamalı anlattı.


Yeni yıl alışverişi Deepo’da yapılır Güncel Yeni yıl alışverişi Deepo’da yapılır

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da Yeni yıla özel indirimler şimdiden başladı. Ziyaretçilerine 365 gün indirimli alışveriş imkanı sunan Deepo, Yeni yıl alışverişlerinize özel indirimleriyle tüm alışveriş severlerin yüzünü güldürüyor.


Yılın son turnuvası Deepo’da Spor Yılın son turnuvası Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’ da bulunan Satranç merkezinde Federasyonca düzenlenen Antalya 2009 il birinciliği, bu senenin son turnuvası Deepo Alışveriş merkezinde yapıldı.


Gül; “Kemer, bizim için bir tutku” Kemer Gül; “Kemer, bizim için bir tutku”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, turizmin Kemer için, olmazsa olmaz olduğunu söyleyerek çalışmaları, hizmetleri de turizm odaklı olarak gerçekleştirdiklerini söyledi.


ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da! Ekonomi/Turizm ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da!

Türkiye ile ABD’nin sadece siyasi ve askeri konularda işbirliği yapmalarının yeterli olmadığını söyleyen TABA / AmCham Genel Başkanı Uğur Terzioğlu iki ülke arasındaki ticaretin arttırılması gerektiğine dikkat çekerek “ABD ile ekonomide yeni açılıma ihtiyaç var. Bu da 2010’da gerçekleşecektir” dedi.


Muratpaşa deplasmandan mutlu döndü Spor Muratpaşa deplasmandan mutlu döndü

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, haftasonu deplasmanda karşılaştığı Anadolu Üniversitesi’ni 35-20 yendi.


Karagöz’den hodri meydan Güncel Karagöz’den hodri meydan

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mustafa Karagöz,mevcut başkan ve diğer adaylara hodri meydan dedi.


Yapı Kredi’den turizmcilere ödemesi kolay turizm kredisi Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den turizmcilere ödemesi kolay turizm kredisi

Yapı Kredi, turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketler için “Ödemesi Kolay Turizm Kredisi”ni hizmete sundu. Geliri sezonsal olarak değişen turistik işletmeleri desteklemek üzere tasarlanan kredinin geri ödemesi nakit ve gelir akışlarının yoğun olduğu aylarda 4 taksit olarak yapılabiliyor.


Sokak dostları emin ellerde Korkuteli Sokak dostları emin ellerde

Korkuteli Belediyesi artan şikayetleri değerlendirerek sokak köpeklerinin yarattığı soruna el attı. Başkan Hasan Gökce, “Sokak köpekleri ile ilgili sürekli şikayet alıyoruz. Ekiplerimiz gereken çalışmayı yaptı ve toplanan sokak köpeklerini emin ellerde olması için Kemer Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim eti” dedi.


Badak’tan Arı’ya ziyaret Siyaset Badak’tan Arı’ya ziyaret

Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret etti.


Elmas: Güncel Elmas: "Odamız koltuk uğruna siyasileştiriliyor"

Servisçi Esnafından iki denemiş ve denenmekte olan arasından tercih yapmasının istendiğini ifade eden Antalya Umum Serviçiler Odası Başkan Adayı Arif Elmas,denenmemiş tek ismin kendisi ve ekibi olduğunu belirtti.Ve servisçi esnafından kendisine sandıkta destek olmalarını istedi.


Kovanlık köyünün 4 aylık kırtasiye ihtiyacı giderildi Döşemealtı Kovanlık köyünün 4 aylık kırtasiye ihtiyacı giderildi

Kahraman Köktürk bu senede Döşemealtı bölgesindeki ilköğretim okullarına kırtasiye yardımlarına devam ediyor. Tarihi Döşeme yolunun bulunduğu Kovanlık Köyünün kırtasiye ( defter, silgi, kalem ) ihtiyacını karşılandı.


Arena, Windows 7 tanıtımı için Antalya’daydı Teknoloji/Bilim/İnternet Arena, Windows 7 tanıtımı için Antalya’daydı

Arena Bilgisayar, ekonominin sevilen yazarlarından Deniz Gökçe’nin de katılımıyla Windows 7’yi tanıtmak amacıyla Antalya bayileriyle biraraya geldi.


Kızılağaç, elmada marka olmak istiyor Kaş Kızılağaç, elmada marka olmak istiyor

Kaş’ın Kızılağaç Köyü Elması, tadı, kokusu, lezzeti ve yüksek aromasıyla adeta keşfedilmeyi bekliyor. Yılda 7 bin tona ulaşan üretimiyle Kızılağaç, Elmacılıkta marka olmak istiyor.


Meclis üyelerinden 2009'dan 2010'a uzanan dostluk mesajı.. Güncel Meclis üyelerinden 2009'dan 2010'a uzanan dostluk mesajı..

CHP Grup Sözcüsü İlhan Buğdaycı ve MHP Grup Sözcüsü Zeki Tunç “Bizler Antalya’ya en iyi hizmeti vermek noktasında buradayız. Kişisel sürtüşmemiz olmamıştır. ama istemeyerek birbirimizin kalbini kırmış isek bizler de özür dileriz “dediler.


Türkiye Sevdası'nın 350. Tanıtımı Beypazarı'nda yapıldı Türkiye Sevdası'nın 350. Tanıtımı Beypazarı'nda yapıldı

''Türkiye Okuyor'' kampanyasına ''Okuyar'' diyerek yüzde yüz katkı yapmak; Türkiye'nin, illerimiz ve ilçelerinin özelliklerini ve güzelliklerini şiirlerle aksettiren eserleri toplayarak kaynak oluşturmak ilkesiyle Hikmet Okuyar tarafından Giresun Şebinkarahisar Köprübaşı'nda ilginç ve ciddi bir proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası'nın 350. Tanıtımı; 11 -12 Aralık 2009 Tarihinde Ankara'nın birçok özelliği ve güzelliği ile ünlü turizm kültür sanat merkezi Beypazarı ilçesinde yapıldı.


Türk Telekom ve Garanti Bankası’ndan bir ilk: “MultiMatik” Türk Telekom ve Garanti Bankası’ndan bir ilk: “MultiMatik”

Garanti Bankası’nın Paramatik’i ve Türk Telekom Nokta’nın birleşimi olan Multimatik, hem bankacılık hizmetlerini hem de telefon görüşmesi, internet erişimi gibi birçok farklı iletişim hizmetini tek noktada buluşturuyor.


Kepez tiyatroda Güncel Kepez tiyatroda

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun hazırladığı Cem Günay’ın yazdığı, Semir Sergen’in yönettiği “Hünkar ile Mimar” adlı oyunla personelini tiyatro ile buluşturdu.


Rixos ile göğüs reklamı sözleşmesi Spor Rixos ile göğüs reklamı sözleşmesi

Antalyaspor’a göğüs reklamını veren Rixos Grubu ile sözleşme imzalandı. Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Antalyaspor yönetim kurulu üyeleri, Hasan Subaşı Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde bir araya geldi.


Kepez’de tenise büyük ilgi Spor Kepez’de tenise büyük ilgi

Kepez Belediyespor Tenis Takımı’nın, “Hedef Wimbledon” sloganıyla gerçekleştirdiği yetenek taramasına 800’e yakın çocuk katıldı. Yetenek taramasını izleyen Başkan Tütüncü de, katılımın yüksek olmasını “muhteşem” olarak nitelendirdi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker maçının ardından... Spor Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker maçının ardından...

Antalya Büyükşehir Belediyesi- Fenerbahçe Ülker maçının ardından...


Çekişmeli karşılaşma Fenerbahçe Ülker'in: 71-78 Spor Çekişmeli karşılaşma Fenerbahçe Ülker'in: 71-78

Beko Basketbol Ligi 9.haftasında Fenerbahçe Ülker, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 78-71'lik skorla mağlup etti.


Masa tenisinde kupanın adı Antalyaspor Spor Masa tenisinde kupanın adı Antalyaspor

Masa Tenisi Türkiye Kupası maçlarında Antalyaspor erkek ve bayan masa tenisi takımları, güçlü rakipleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni aynı skorla (3-1) yenerek bu grubun şampiyonu oldu. Erkeklerde, Antalyaspor 10 puanla ilk sırayı alırken, İzmir dışında tüm maçlarını 3-0 kazandı.


Pirolli ile yemekte buluştular Güncel Pirolli ile yemekte buluştular

Antalya Devlet Opera ve Balesi ile çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Pirolli Antalya’nın doğal güzelliklerine de hayranlığını dile getirdi.


İskeçe Sünne Mahallesi Camii’ne saldırı İskeçe Sünne Mahallesi Camii’ne saldırı

6 Aralık 2009 tarihinde İskeçe Sünne Mahallesi Camii kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı.


easyJet, 2010’da 10 yeni rotaya uçacak easyJet, 2010’da 10 yeni rotaya uçacak

Avrupa’nın lider düşük tarifeli havayolu şirketi easyJet, 2010 yılında 10 yeni rotaya uçacak. Uçuş filosunu 6 yeni Airbus 319s ile güçlendiren easyJet, uçuş ağını da genişletiyor.


Kepez’de lezzetler yarıştı Güncel Kepez’de lezzetler yarıştı

Kepez Belediyesi’nin ve Chef Clup Akdeniz Turizm Aşçıları Birliği organize ettiği, Özdilekpark AVM ana sponsorluğunda yapılan 1. Akdeniz Ev Hanımları Yemek Yarışması’nda 200’e yakın ev hanımı, Antalya’nın en iyi aşçısı olabilmek için yarıştı. Başkan Hakan Tütüncü eşi Ayşe Tütüncü ile birlikte yarışmada gurmelik yaptı.


IRTA Avrupa İstanbul’da toplandı IRTA Avrupa İstanbul’da toplandı

Uluslararası Dünya Barter Birliği IRTA’nın her yıl düzenlenen IRTA Avrupa Barter Birliği toplantısı bu yıl Türk Barter International’ın ev sahipliği ile İstanbul’da gerçekleşti. IRTA Avrupa Barter şirketleri arasında gerçekleşecek işlemler bundan böyle Türk Barter alt yapısı ve garantörlüğünde yapılacak.


Türk KOBİ’leri daha sağlıklı olacak Güncel Türk KOBİ’leri daha sağlıklı olacak

Dünyada her alanda büyük fuarlar yapılıyor. Her sektörün önemli fuarları var ve şirketler her yıl söz konusu organizasyonlarda bir araya gelerek, dünya çapında alıcılara çok daha kolay ulaşıyor.


Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Topluluğu üretim yapan işletmeyi yerinde inceledi Güncel Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Topluluğu üretim yapan işletmeyi yerinde inceledi

Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Topluluğu öğrencileri, üretim yapan işletmeyi yerinde görmek için Bucak’a geldi. Topluluk Başkanı Hasan Karadeli tarafından oluşan 35 kişilik topluluk İş Adamı Mehmet Cadıl’ı Porstan Mermer A.Ş.’de ziyaret ederek işletmeyle ilgili bilgiler aldılar.


Fujitsu ısınan dizüstü pilleri için değişim programı başlattı Teknoloji/Bilim/İnternet Fujitsu ısınan dizüstü pilleri için değişim programı başlattı

Bazı AMILO P serisi modelleri için başlatılan ücretsiz pil değiştirme programı tüketici memnuniyetini ve güvenliğini hedefliyor


Rock'n Dark'ın Rock Yıldızı Antalya'dan çıkabilir Kültür/Sanat Rock'n Dark'ın Rock Yıldızı Antalya'dan çıkabilir

Efes Dark tarafından 4. kez düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı rock müzik yarışması ‘Rock’n Dark2010’a başvurular başladı. En iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansının seçileceği yarışmaya www.rockndark.com adresinden başvurulabiliyor.


Türkiye Finans'tan Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan "Ticari hat kredisi"

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, taksi, dolmuş ve minibüs gibi ticari taşımacılık yapan araç sahiplerine özel kredi imkânı sunuyor. Türkiye Finans araç yenileme ve hat bedeli gibi harcamalara “Ticari Hat Kredisi” ile finansman desteği sağlıyor.


Kepez’de hedef  “Wimbledon” Spor Kepez’de hedef “Wimbledon”

Teniste Antalya’nın markası olan Kepez Belediyespor, tenis alt yapısına sporcu almak ve geleceğin tenisçilerini belirlemek amacıyla “Hedef Wimbledon” sloganıyla 12 Aralık’ta yetenek seçimi yapacak.


Growtech Eurasia 2009 Uluslararası Tarım Fuarı sektörün yıldızı oldu Ekonomi/Turizm Growtech Eurasia 2009 Uluslararası Tarım Fuarı sektörün yıldızı oldu

Türk tarım sektörünü Antalya’da dünyanın her yerinden gelen profesyonel ziyaretçiler ve katılımcılar ile buluşturan Growtech Eurasia 2009 Tarım Fuarı’na 420 ulusal ve uluslararası firma katıldı.


Gül’den Kemer’e “kurtuluş reçetesi” Kemer Gül’den Kemer’e “kurtuluş reçetesi”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, her platformda uzun vadede nasıl bir Kemer planladığını anlatıyor. Kemer’in bir sanat kenti olduğunu vurguluyor ve bu alandaki çalışmalarının spor ve eğitimi de içine alarak devam edeceğini söylüyor.


Engelleri Kaldır Hareketi & Photoshop Magazin İşbirliği Engelleri Kaldır Hareketi & Photoshop Magazin İşbirliği

Her bireyin toplumda eşit haklara sahip olması gerektiği görüşünü benimseyen ve bu doğrultuda insan haklarına yönelik toplumdaki engelleri, kalıcı çözümlerle kaldırmayı amaçlayan Engelleri Kaldır Hareketi, Türkiye'nin grafik sanatlar ve dijital sanatlar anlamında ilk ve sektör lideri dergisi Photoshop Magazin işbirliği ile hazırlanan “Engelleri Kaldır” isimli tasarım yarışması başlıyor.


Tamirciler Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak: “Tamirciler güzel günler görecek” Güncel Tamirciler Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak: “Tamirciler güzel günler görecek”

Oto Tamircileri Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak, “Odamız siyaset üstü bir duruş sergileyecek, paranın ve kırgınlığın değil, birlik ve başarının adresi olacak” dedi.


Offshore kupaları sahiplerini buldu Offshore kupaları sahiplerini buldu

Architon Dünya ve Türkiye Offshore 225 Şampiyonası, 2009 sezonunda büyük mücadelelerin yaşandığı 14 yarışa şahit oldu. Uluslararası bir organizasyon olmanın heyecanının yaşandığı 2009 sezonunun ödülleri takdim edildi.


Başkan Gökce: “Yüreğimiz yandı” Korkuteli Başkan Gökce: “Yüreğimiz yandı”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Tokat Reşadiye’de kurulan hain pusuda şehir düşen askerler ve açılım ile ilgili yaptığı açıklamada, terörü kınadı.


Güncel "Her türlü desteği vermeye hazırız"

Antalya – Ekşili köyü Fatma Yusuf Bilgiç İlköğretim Okulu’na defterler dağıtıldı. Akademisyen Kahraman Köktürk tarafından başlatılan defter dağıtım kampanyasının adresi bu sefer Ekşili köyü Fatma Yusuf Bilgiç İlköğretim Okulu oldu.


Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı Güncel Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı

Kreşli öğrenciler, otomobil servisini ziyaret etti. Arabalarla ilgili merak ettikleri tüm soruları soran minikler, büyüyünce makine mühendisi olmak istediklerini söyledi.


HP Türkiye'de 20.yılını bilişim liderleriyle kutladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye'de 20.yılını bilişim liderleriyle kutladı

Bilgi teknolojileri alanında küresel lider olan ve bilgi teknolojilerinin ülkemize girmesine katkıda bulunan HP, bu yıl dünyada 70. Türkiye’de 20. yaşını kutluyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...