Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Dal’dan Meclis’e ziyaret Siyaset Dal’dan Meclis’e ziyaret

Antalya İl Genel Meclisi’ni ziyaret eden CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal, CHP Antalya İl örgütünde İl, İlçe ve beldeler arasındaki bağın azaldığını kaydetti.


MHP’li kadınlar iddialı geliyor Siyaset MHP’li kadınlar iddialı geliyor

MHP Muratpaşa Kadın Kolları ilçe başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Gaziantep Restorantta verdikleri yemekle kutladılar.


Kepez Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı Güncel Kepez Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı

Kepez’de, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya’ya gelişinin 80. yıldönümünü, Atatürk Anadolu Lisesi’nin düzenlediği törenle kutlandı.


Kepez kültür merkezine kavuşuyor Güncel Kepez kültür merkezine kavuşuyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeni Emek Mahallesi’nde içerisinde 500 kişilik bir salonunun da bulunacağı bir kültür merkezi inşa edeceklerini açıkladı.


“Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız” Siyaset “Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, deprem master planı için çalışmalara başladıklarını belirterek, ü“Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız. Ben bu konuda siyasi risk almaktan ürken bir belediye başkanı değilim” dedi.


Siyaset "İftiranın merkezi ABD"

Dün ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu “Ermeni soykırımını” kabul kararı aldı. Kabul edilen tasarı şöyle: “Ermeni Soykırımı, Osmanlı İmparatorluğu tarafından tasarlanmış ve 1915’ten 1923’e kadar uygulanmıştır”. Böylece Lozan’ı tanımayan ABD’ye göre, Kurtuluş Savaşımız, “soykırım”, Atatürk ise “soykırımcı”! ilan edilmiştir.


Antalya derbisi Kepez Belediyesi'nin Spor Antalya derbisi Kepez Belediyesi'nin

Beko Basketbol Ligi'nin 21. haftasında Antalya'da oynan derbi maçta 75-61'lik skorla gülen taraf Kepez Belediyesi oldu.


Kemer "Kemerdeki çalışmaları görünce büyülendik"

AK Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı ve Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkanı Ali Çetin ile Büfeciler Odası Başkanı ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Adlıhan Dere Kemer’de GATAB tarafından yapılan çalışmaları görünce büyülendiklerini söylediler.


Mastanlı Azınlık İlkokulu’na arsa tahsis edilecek Mastanlı Azınlık İlkokulu’na arsa tahsis edilecek

24 Şubat 2010 tarihinde Paratiritis gazetesinde Damon Damianos ismi ile kaleme alınan yorumda Mastanlı Azınlık İlkokulu için yeni bir arsanın tahsis edileceği açıklandı.


MOBESE yapımında son nokta Kemer MOBESE yapımında son nokta

GATAB Başkanı Yusuf Üras, MOBESE yapım işinde son aşamaya geldiklerini belirterek, 20 gün içerisinde kurulum çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini söyledi.


Kocaemir: “Köle Olmayacağız” Siyaset Kocaemir: “Köle Olmayacağız”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir bir açıklama yaparak “Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı”nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme getirilmesine tepki gösterdi.


Ermeni tasarısı kabul edildi Ermeni tasarısı kabul edildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (AB D) 46 üyeli Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'nde oylanan Ermeni tasarısından „evet“ oyu çıktı.


Ovacık’ın üç km.’cik yolu yapılmayı bekliyor Kemer Ovacık’ın üç km.’cik yolu yapılmayı bekliyor

Kemer'e bağlı Ovacık Köyü’nde 3 km.’lik yol asfaltlanmayı bekliyor. Bölgeyi inceleyen İl Genel Meclisi üyeleri, konu ile ilgili bir rapor hazırlayarak İl Genel Meclisi Başkanlığına sunmaya hazırlanıyor.


Kepez 35 dönümlük alanı yeşillendiriyor Güncel Kepez 35 dönümlük alanı yeşillendiriyor

Kepez Belediyesi, Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerindeki 35 dönümlük alandaki çirkin görüntüyü, yeşillendirme çalışmasıyla ortadan kaldırıyor.


ATSO Meclis Üyeleri futbol turnuvasında stres attı Güncel ATSO Meclis Üyeleri futbol turnuvasında stres attı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Spor Komisyonu tarafından Meclis Üyeleri arasında düzenlenen halı saha turnuvası sona erdi. ATSO Meclis üyeleri arasında dayanışmayı arttırmak amacıyla yapılan turnuva renkli görüntülere sahne oldu.


Konyaaltı Belediyesi’nden, kadınlara kanser taraması Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden, kadınlara kanser taraması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Konyaaltı Belediyesi ile Özel Uncalı Meydan Hastanesi, kadınlara yönelik kanser erken tanı muayenesi başlatıyor.


Dal adaylığını açıklıyor Siyaset Dal adaylığını açıklıyor

İl kongresine az bir süre kala seçim çalışmalarına devam eden, CHP Antalya İl Başkan Adayı Menderes Dal, 6 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da CHP İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak.


Esnaf ve sanatkara ucuz sağlık hizmeti Güncel Esnaf ve sanatkara ucuz sağlık hizmeti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) ile Anamas Şelale Tıp Merkezi arasında imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarlar sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanacak. Hazırlanan protokolden yararlanacak esnaf ve sanatkarlara yüzde 20 ile yüzde 30 arasında indirimler uygulanacak.


Kemer belediyesinden büyük kutlama Kemer Kemer belediyesinden büyük kutlama

Dünya kadınlar günü dolayısıyla Kemer Belediyesi, Bayanların çok sevdiği ve sahne performansıyla Türkiye’nin en iyi sanatçılarından birisi olan Fatih Ürek konseri organize etti.


Tütüncü ile yeniden sağlık hizmetine kavuştular Güncel Tütüncü ile yeniden sağlık hizmetine kavuştular

Özgürlük Mahallesi sakinleri, Fabrikalar Mahallesi’ne taşınan 4. Nolu Sağlık Ocağı’nın kullanımına semt pazarındaki iki dükkanı tahsis ederek, yeniden sağlık ocağından yararlanmamalarını sağladığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler


Siyaset "Hal yasası Antalya'yı mağdur edecek"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, TBMM gündeminde bulunan Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ile ilgili basın açıklaması aşağıdadır.


Dal başkanlık yolunda Alanya Dal başkanlık yolunda

CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal, 13 Mart’ta yapılacak olan CHP Antalya İl Kongresi öncesi, seçim çalışmalarına hız verdi. Dal, Alanya ve Gazipaşa’da İlçe ve Belde delegeleriyle yüz yüze konuştu. Delegelerin sorunlarını paylaştı.


Başkan Altıntaş'ın dev proje inşaatı başladı Elmalı Başkan Altıntaş'ın dev proje inşaatı başladı

Elmalı ilçesine 2. Kez Belediye başkanı seçilen MHP’li Hüseyin Altıntaş hayalini kurduğu 7 trilyonluk İnşaat projesinin inşaatı başladı.


Hal kontrol noktasına 60 tonluk kantar Elmalı Hal kontrol noktasına 60 tonluk kantar

İlçenin yeni mahalle Antalya yolu üzerinde Yeşil yayla sitelerinin yanında Bulunan Elmalı Belediyesi Hali kontrol noktasına 60 tonluk kantar kuruldu.


Günseli Akaydın Kepezlilere yüksek tansiyonu anlattı Güncel Günseli Akaydın Kepezlilere yüksek tansiyonu anlattı

Kepezaltı Toplum Merkezi’nde mahalle sakinlerine yönelik sağlık bilgilendirme toplantısına katılan Dr. Günseli Akaydın, “Tansiyon kötü bir düşman” dedi.


“Otyamlar'ın Gözüyle” fotoğraf sergisi açıldı Kültür/Sanat “Otyamlar'ın Gözüyle” fotoğraf sergisi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Gazetecinin Objektifinden” sergileri kapsamında ilk olarak, gazeteci-yazar Fikret Otyam ile sanatçı eşi Filiz Otyam'ın 68 eserinden oluşan fotoğraf sergisi, Antalya Kent Meydanı’nda törenle açıldı.


Vodafone’dan sağlıkta önemli hizmet Vodafone’dan sağlıkta önemli hizmet

Vodafone, Medline ile yaptığı işbirliği ile yenilikçi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Vodafone aboneleri, Vodafone Sağlık Hattı’ndan Medline’e 365 gün 24 saat tek telefonla ulaşabilecek ve sağlıkla ilgili sorularının cevabını alabilecek.


Saadet partisi'nden tebrik ziyareti Alanya Saadet partisi'nden tebrik ziyareti

Saadet Partisi Alanya ilçe teşkilatı başkanı Hasan Uğur ve yönetim kurulu üyeleri tekrar seçilen Alanya Pansiyoncular Otelciler Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ziyaretinde bulundu.


Toros Akdeniz Koleji Yılın Kadını Olarak Gaye Doğanoğlu’nu seçti Güncel Toros Akdeniz Koleji Yılın Kadını Olarak Gaye Doğanoğlu’nu seçti

08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle son dört senedir Toros Akdeniz Koleji Yılın Kadını olarak Antalya’ya ve ülkemize hizmetlerinden dolayı Yılın Kadını’nı seçiyor.


Kemer 1 girişinde çalışma başladı Kemer Kemer 1 girişinde çalışma başladı

Kemer 1 girişindeki çalışmalar Kurban kesilerek başladı. Kurban kesiminde Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Gatab Başkanı Yusuf Üras beraber hazır bulundular.


Kepezspor’un yeni başkanı Ünlüoğlu Spor Kepezspor’un yeni başkanı Ünlüoğlu

Kepez Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Erkin Demir’in görevden ayrılmasının ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında Ahmet Ünlüoğlu, Kulüp başkanlığına getirildi.


“Tütüncü açıklama yapmalı” Siyaset “Tütüncü açıklama yapmalı”

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında AKP Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’a ve Kepez Belediye Başkanı HakanTütüncü’ye çağrıda bulunarak kamuoyunu aydınlatmaları gerektiğini söyledi.


AK Kadınlardan Hatıra Ormanı Güncel AK Kadınlardan Hatıra Ormanı

AK Parti İl Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.


Kadınlar 8 Martta sahnede Güncel Kadınlar 8 Martta sahnede

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadınlar Tiyatro ile Buluşuyor Projesi” kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kendi yazdıkları tiyatro oyununu sahneleyecek olan amatör oyuncu kadınlar, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.


Belediye hazır beton şantiyesi kuruyor Elmalı Belediye hazır beton şantiyesi kuruyor

Elmalı Belediyesi hazır beton şantiyesi malzemeleri geldi.


"Gençler sizi örnek alıyor"

Yeşilay Genel Başkanı Av. M. Necati Özfatura yaptığı basın açıklamasında: “Sanatçılar, sporcular, toplumun önde gelen kanaat önderleri gençliğe örnek olmalıdır. Biz Yeşilay olarak buradan hepsine sesleniyoruz, gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim, gençliğimiz ve geleceğimiz kararmasın.” Diye konuştu.


Runtalya’ya hazırlık Güncel Runtalya’ya hazırlık

Antalya Büyükşehir Belediyesi, düzenleme çalışmaları yürüttüğü Işıklar Caddesi’ne çevreye saygılı ve çok dayanıklı beton yol uygulaması yapıyor. Işıklar Caddesi Pazar günü yapılacak Runtalya koşusuna hazır olacak.


Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’nin temeli atıldı Güncel Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’nin temeli atıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Güneş Kent Antalya Projesi’nin ilk meyvesi olan Antalya Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’nin törenle temeli atıldı.


Konyaaltı Kent Konseyi kuruldu Siyaset Konyaaltı Kent Konseyi kuruldu

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76. maddesi ve Kent Konseyi Yönetmeliği uyarınca oluşturulan Yerel Gündem 21 Konyaaltı Kent Konseyi’nin ilk genel kurul toplantısını yaptı


28 Şubat’ın maliyeti 1 Trilyon Dolar’ı aştı Siyaset 28 Şubat’ın maliyeti 1 Trilyon Dolar’ı aştı

Saadet Partisi Antalya Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Akif Bilgin yaptığı açıklamada “Hükümetin küresel ekonomik krizin ülkemizin üzerinde oluşturduğu etkileri görmezden gelerek “bizi teğet geçti” iddiası asla gerçekçi değildir.” dedi.


Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması sürüyor Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması sürüyor

Muratpaşa Belediyesi’nin, halk sağlığının korunması ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için erken teşhise yönelik uygulamaları sürüyor.


Çiçekler toprakla buluştu Güncel Çiçekler toprakla buluştu

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Kepez Belediyesi ve Antalya Ticaret Odası (ATSO) İşbirliği ile hazırlanan "Çiçekler Solmasın Anneler Ağlamasın” projesi çerçevesinde Nebiler’de 15 dönümlük alanda hatıra ormanı oluşturuldu.


AKEV; Veda filmiyle Ata'sının izinde Güncel AKEV; Veda filmiyle Ata'sının izinde

Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri Atatürk’ü anlatan ‘Veda’ filmini büyük bir ilgiyle izledi.


Başkan Böcek’in minik konukları Güncel Başkan Böcek’in minik konukları

25-26 Nisan tarihlerinde konser verecek minik öğrenciler Konyaaltı Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ettiler


TDH Antalya, Sarıgül’ü bekliyor Siyaset TDH Antalya, Sarıgül’ü bekliyor

Türkiye Değişim Hareketi Antalya İl Temsilciliği yeni hizmet binasına taşındı.


“2010 patlama yılımız olacak” Güncel “2010 patlama yılımız olacak”

Muratpaşa Belediyesi 2010’un ilk temelini Dutlubahçe Mahallesi Toplum Merkezi için attı. Başkan Evcilmen, ‘Yapacak çok işimiz var, 2010 Muratpaşa için patlama yılı olacak’ dedi


Muratpaşalı hentbolcüler Milli Takım’da Spor Muratpaşalı hentbolcüler Milli Takım’da

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı’nın 6 oyuncusu Milli Takım kadrolarına çağrıldı.


Miniklerden Başkan Evcilmen’e park teşekkürü Güncel Miniklerden Başkan Evcilmen’e park teşekkürü

Muratpaşa Belediyesi’nin kent dokusuna kazandırdığı yeşil alanlar küçük öğrencilerin de takrini kazanıyor.


Tütüncü’ye hizmet teşekkürü Güncel Tütüncü’ye hizmet teşekkürü

Yükseliş Mahallesi sakinleri, mahallelerine yapılacak olan sağlık ocağı, cami, park ve okul alanındaki mülkiyet sıkıntısının çözümü için imar planı tadilatını Mart meclisinden geçirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Tursun: Döşemealtı Tursun: "Hedef 500 m² Asfalt"

Döşemealtı Belediyesi ana arter yollarla beraber eş zamanlı olarak ara sokaklarda asflat çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Büyükşehir’in Yıldızları Antalya Şampiyonu oldu Spor Büyükşehir’in Yıldızları Antalya Şampiyonu oldu

Antalya Büyükşehir Belediyespor Yıldız Basketbol Takımı, Antalya Yıldızlar Kategorisi Final Grubu’nda şampiyon oldu. Genç basketbolcular gelecek için umut verdi.


“Bölünmüş Amerika “Bölünmüş Amerika"nın yönetmeni İÜ İletişim Fakültesi’ndeydi

Ödüllü “Split: A Divided America” belgesel filminin yazarı ve yönetmeni Amerikalı Kelly Nyks, hem filmini hem de Amerika’nın dinle bölünmüş siyasi portresini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde anlattı.


ODTÜ kampüs gelişim günleri ODTÜ kampüs gelişim günleri

Türkiye’de parasız ticaret sistemini her alanda başarıyla uygulayan Türk Barter, ülkemizin en büyük üniversitelerinden ODTÜ’de “Kampüs Gelişim Günleri”’ne “Barter Brokerliği” kariyer fırsatı ile öğrencilere geleceğin mesleğini sundu.


Isparta’da iklime uyum tartışıldı Güncel Isparta’da iklime uyum tartışıldı

“Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat” Projesi kapsamında iklim değişikliğinin etkileri ve iklim değişikliğine uyum masaya yatırıldı.


İmkansızlıklar dil öğrenmeyi engelleyemeyecek! İmkansızlıklar dil öğrenmeyi engelleyemeyecek!

Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Elçiliği İngilizce Eğitim Ataşeliği işbirliğiyle 9 TED okulunda TED öğretmenleri tarafından toplam 360 saat ücretsiz İngilizce eğitim verilecek. “Access Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında hazırlanan programda maddi imkanları yetersiz 216 öğrenci İngilizce dil eğitimi görecek.


Başar: “Siyaset çok kirlendi” Siyaset Başar: “Siyaset çok kirlendi”

Türkiye Partisi Yönetim kurulu üyelerinin tanıtıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Sedat Başar, Türkiye’de ve Antalya’da siyasetin artık çok kirlendiğini belirtti.


Topcu’dan Evcilmen’e sert uyarı Siyaset Topcu’dan Evcilmen’e sert uyarı

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e sert bir uyarıda bulunup, “Şimdiye kadar rant kapısı olarak kullandığın pazarçıların sorunlarını derhal çöz” dedi.


Büyükşehir personeline yangın eğitimi Güncel Büyükşehir personeline yangın eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, kurum içi hizmet eğitimi kapsamında belediye personeline, teorik ve uygulamalı olarak ‘olası yangına müdahale’ eğitimi verdi.


Siyaset "Üreticilerin kredi mağduriyetleri giderilmeli"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Antalyalı üreticilerin karşılaştığı kredi mağduriyetinin giderilmesini istedi.


Cengiz Elbeye’nin ismi Kepez’de yaşayacak Güncel Cengiz Elbeye’nin ismi Kepez’de yaşayacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Kırkpınar eski başpehlivanlarından Cengiz Elbeye’nin ismini, bir parka ve caddeye vererek yaşatacaklarını söyledi.


Medyasoft, SAP ekosisteminde yükseliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Medyasoft, SAP ekosisteminde yükseliyor

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, SAP’nin Türkiye iş ortakları arasına katıldı. Medyasoft 70 kişilik uzman SAP kadrosuyla gıdadan telekomünikasyona, çelikten ambalaja farklı sektörlerden ekonomiye güç veren kurumların geleceğine, sunacağı SAP çözümleriyle yön verecek.


Tütüncü’den örnek sınıfa kitap hediyesi Ekonomi/Turizm Tütüncü’den örnek sınıfa kitap hediyesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin en teknolojik sınıfı olan Baraj İlköğretim Okulu 3/C sınıfını, 3. kez ziyaret ederek, mektup arkadaşları olan öğrencilere kitap hediye etti.


Ampute Futbol Ligi başlıyor Spor Ampute Futbol Ligi başlıyor

Ampute Futbol Ligi 2009-2010 sezonu 2. yarı maçlarına 7 Mart 2010 Pazar günü yapılacak karşılaşmalarla devam edecek.


Hastalara medulla zulümü Siyaset Hastalara medulla zulümü

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan Pazartesi gününden beri reçetesi ile ilaç almak isteyen veya muayene olmak isteyen SGK'lı vatandaşlara Medulla Zulümü yapıldığını söyledi


Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması”na katıldı


AKM’de DELADAP Konseri Kültür/Sanat AKM’de DELADAP Konseri

Avrupa Birliği’nin Kültür Köprüleri programı çerçevesinde Antalya’da düzenlenen“Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri” kapsamında Avusturyalı !DELADAP Grubu 4 Mart 2010 Perşembe günü saat 20.00’de AKM Aspendos Salonu’nda bir konser verecek.


Güncel "Anne Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları"

Antalya Bahçeşehir Koleji'nde "Prensler,Prensesler ve Kurbağalar" adlı konferans düzenlendi.Konferans,Ege Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı hocalarından Doç. Dr. Azmi Varan tarafından verildi.


Dal’dan Akaydın’a ziyaret Siyaset Dal’dan Akaydın’a ziyaret

CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal, 2011 Genel Seçimleri’nde CHP’nin Antalya’da başarılı olabilmesi için, il başkanlığı görevinde taze kana ihtiyaç olduğunu söyledi.


Envar’lı öğrencilerden vergi ziyareti Güncel Envar’lı öğrencilerden vergi ziyareti

Bu yıl 21. kutlanan “Vergi Haftası” programı çerçevesinde Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleriyle Antalya Vergi Dairesini ziyaret etti


Muratpaşa Belediyesi’nde tatil yok hizmet var Siyaset Muratpaşa Belediyesi’nde tatil yok hizmet var

Mart dönemi olağan toplantısını gerçekleştiren Muratpaşa Belediye Meclisi, CHP Grubu’nun oybirliği ile kabul gören önerisi sonucu bu yıl tatil yapmayacak. Muratpaşa Belediye Meclisi, 1 aylık tatil hakkından vazgeçerek 12 ay çalışma kararı aldı.


Özdilekpark Halk Koşusu’nda rekora doğru Güncel Özdilekpark Halk Koşusu’nda rekora doğru

07 Mart 2010 Pazar günü Antalya Müzesinden başlayacak ve Atatürk Stadyumunda sona erecek olan Özdilekpark Halk Koşusu’na şu ana kadar 4600 kişi başvuruda bulundu.


“Çocuk Eğitiminde Anne Babanın Rolü” Güncel “Çocuk Eğitiminde Anne Babanın Rolü”

Adile Teyze Etüt Merkezi’nin velilerine yönelik her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği eğitim seminerlerinin şubat ayı konusu: “Çocuk Eğitiminde Anne Babanın Rolüydü.”


Atatürk caddesinde çalışmalar hızlandı Kemer Atatürk caddesinde çalışmalar hızlandı

Araç trafiğinin yoğun olduğu ve bu nedenle artık bozulmaya başlamış olan Atatürk Caddesinde altyapı işleri hızla devam ediyor. Su borularının değişiminden sonra hızla taş döşenmeye başlanacak olan caddenin 1 hafta içinde bitmesi bekleniyor.


“Direnişte destan yazan TEKEL işçilerinin yanındayız” Siyaset “Direnişte destan yazan TEKEL işçilerinin yanındayız”

Geniş güvenlik altına alınmış olan AKP il binasına, CHP gençliği olarak TEKEL işçilerine yapılanları kınamak amacıyla siyah çelenk bırakma etkinliğine çok sayıda gençlik katıldı.


Başkan Gül canlı yayında Kemer Başkan Gül canlı yayında

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Kaymakamı Bayramali Köse ile beraber yayın hayatına 17 Ekim 2009 da başlayan TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Bir Yer Var” isimli turizm programına konuk oldular.


Deloitte Futbol Para Ligi 2010 yayınlandı Ekonomi/Turizm Deloitte Futbol Para Ligi 2010 yayınlandı

Deloitte, futbol kulüplerinin sezon gelirlerini incelediği Futbol Para Ligi 2010 raporunu yayınladı. Futbolun 20 dev kulübü 2008-2009 sezonunu 3,9 milyar Euro ciroyla kapattı.


CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Avrupa’da! Siyaset CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Avrupa’da!

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Dinç’in Almanya ziyareti çok faydalı ve yararlı geçti. 10 gün süren uluslar arası toplantılar ve ikili görüşmeler yapıldı.


İÜ’de afişlerle, jönlerle zaman yolculuğu İÜ’de afişlerle, jönlerle zaman yolculuğu

Türk sinemasından birçok ünlü sanatçının katıldığı “Türk Filmleri Afişleri Sergisi” izleyenleri Türk sinema tarihinde duygusal bir gezintiye çıkardı.


Nasreddin Hoca ne yapıyor? Kültür/Sanat Nasreddin Hoca ne yapıyor?

TürkiyeSevdası'nın 351.Tanıtımı için 12-14 Şubat 2010 Tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Tüyap Turizm Fuarı'nda Akşehir standını da ziyaret eden Dağların ve Çobanların Şairi Bizim Hikmet dünyanın merkezindeki canlandırmada Nasrettin Hoca ile görüşmüştü.


Dutlubahçe Toplum Merkezi'nin temeli atılıyor Güncel Dutlubahçe Toplum Merkezi'nin temeli atılıyor

Muratpaşa Belediyesi’nce yaptırılacak Dutlubahçe Mahallesi Toplum Merkezi’nin temeli 3 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de atılacak.


Kepez, Kemer’i yendi: 3-1 Spor Kepez, Kemer’i yendi: 3-1

Antalya Süper Amatör Lig’de mücadele eden Kepez Belediyespor, Kemerspor’u kendi saha ve seyircisi önünde 3-1 yenerek ligdeki istikrarını sürdürdü. Karşılaşmayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de izledi.


Folklor araştırmacıları Side’de buluşuyor Manavgat Folklor araştırmacıları Side’de buluşuyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Halk Kültürü Sempozyumu 8 Mart’ta Side’de başlıyor.


Bayraktar; “Belediye başkanımızın arkasındayız” Siyaset Bayraktar; “Belediye başkanımızın arkasındayız”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ yü emlakçılık yapmakla suçlayan CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci’yi iddiasını ispat etmeye davet etti.


Gürel’den Yar’a ziyaret Aksu Gürel’den Yar’a ziyaret

MHP Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Nihal Gürel, MHP İl Başkan Yardımcısı Ayşe Yunak ve Kadın Kolları yöneticileri ile birlikte Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Nurfi Yar’ı ziyaret etti


Kırmızı Palmiye Böceği’yle mücadele başladı Güncel Kırmızı Palmiye Böceği’yle mücadele başladı

Konyaaltı Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kırmızı Palmiye Böceğine karşı mücadele başlattı


Enç, ‘Engelliler’ konulu şiir ve resim yarışmasına katıldı Güncel Enç, ‘Engelliler’ konulu şiir ve resim yarışmasına katıldı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç Antalya’da ilköğretim okulları arasında gerçekleştirilen ‘Engelliler’ konulu şiir ve resim yarışmasına katıldı.


Yapı Kredi'den ihtiyaç kredisi Ekonomi/Turizm Yapı Kredi'den ihtiyaç kredisi

Yapı Kredi, tüketicilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için ayda sadece 0,49’dan başlayan faiz oranları ile Bireysel İhtiyaç Kredisi vermeye başladı.


Antalya Ticaret Borsası Meclisi toplandı Siyaset Antalya Ticaret Borsası Meclisi toplandı

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır: “Yörex Fuarı’yla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan destek istedik” Antalya Ticaret Borsası (ATB) Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında ATB toplantı salonunda yapıldı.


Konservatuvar’dan Türkü şöleni Kültür/Sanat Konservatuvar’dan Türkü şöleni

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Topluluğu, AKM Perge Salonu’nda Antalyalılara unutulmaz bir konser verdi.


Aşk Grevi’nin Dönüş Galası Kültür/Sanat Aşk Grevi’nin Dönüş Galası

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun (ABT) efsane oyunu Aşk Grevi, 6 yıl aradan sonra “Barış İçin Aşk Grevi” adıyla yeniden Antalyalı sanatseverlerle buluştu.


Bir Dünya Klasiği Antalya’da.. Kültür/Sanat Bir Dünya Klasiği Antalya’da..

Eşek; Horoz, Köpek ve Kedi dört kafadar Bremen’e gidip bir müzik grubu kurmaya karar verirler. Macera dolu bir yolculuk başlar.


Martin Brettschnider'in ruhuna El Fatiha Kemer Martin Brettschnider'in ruhuna El Fatiha

Her yıl milyonlarca yabancı turiste ev sahipliği yapan Kemer, bunun yanı sıra son dönemde de çok sayıda yabancının yerleşik olarak yaşadığı bir ilçe haline geldi.


Başkan Evcilmen’den CHP Muratpaşa’ya ziyaret Siyaset Başkan Evcilmen’den CHP Muratpaşa’ya ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe Örgütü’ne iade-i ziyarette bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, kırgınlıkların, küskünlüklerin bir kenara bırakılıp insanların etkin ve dinamik yapı için heyecan koyması gerektiğini söyledi


Masa Tenisinin Sultanları: Özel Toros Yağmur Lisesi Spor Masa Tenisinin Sultanları: Özel Toros Yağmur Lisesi

Milli Eğitim Bakanlığı Liseler Arası Genç Kızlar Masa Tenisi Şampiyonasında Özel Toros Yağmur Lisesi, rakiplerini eleyerek Türkiye birinciliği unvanını kazandı.


Milletvekili Ünal'dan Arı'ya ziyaret Siyaset Milletvekili Ünal'dan Arı'ya ziyaret

Ziyaretlerinden dolayı Antalya Eski Milletvekili Nesrin ÜNAL’a teşekkür eden Başkan Av.Cavit ARI İl Genel meclisinin çalışmaları konusunda bilgiler vererek, Eskiden yılda sadece iki kez toplanan İl Genel meclisinin 5302 Sayılı İl Özel İdaresi kanunundan sonra daha etkin çalışarak, her ay beş kez toplandıklarını söyledi.


Büyükşehir’den kadınlara ücretsiz pilates kursu Güncel Büyükşehir’den kadınlara ücretsiz pilates kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden itibaren Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kadınlara yönelik ücretsiz pilates ve yoga kursları başlatıyor.


Engelsiz yürekler gönülleri fethetti Güncel Engelsiz yürekler gönülleri fethetti

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen “Engel-sizsiniz” etkinliğinde çeşitli engel grubundaki bireyler, gösterileri ile izleyenlerin gönlünü fethetti.


Kepez’de sosyal donatı alanlarındaki sıkıntılar gideriliyor Siyaset Kepez’de sosyal donatı alanlarındaki sıkıntılar gideriliyor

Kepez Belediye Meclisi, Yükseliş Mahallesi’ndeki, cami, okul, park ve sağlık ocağı alanındaki mülkiyet sıkıntısının çözümü amacıyla imar planı değişikliği yaptı. Meclis’te, Kepez Pazar Yerleri Yönetmeliği kabul edilirken, 2B ile ilgili kadastro çalışmalarına katılacak bilirkişinin seçimi de gerçekleşti.


Topkapı İçecek'e gurmelerden tam not Güncel Topkapı İçecek'e gurmelerden tam not

Antalya Güç Birliği Holding öncülüğünde, Antalyalı 32 işadamının bir araya gelerek Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 milyon dolarlık bir yatırımla kurduğu rakı ve votka fabrikasını, ‘Chaine des Rotisseurs’ün gurmeleri ziyaret etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...