Perşembe, 20 Haziran 2019
Aleviler, TEKEL işçilerinin yanında Güncel Aleviler, TEKEL işçilerinin yanında

Ankara’da eylem yapan TEKEL işçilerine bir destek de Konyaaltı Alevi Kültür Derneği’nden geldi


Kepez’li Wushu sporcularından başarı Spor Kepez’li Wushu sporcularından başarı

Kepez Belediyespor Wushu branş sporcuları Bursa’da düzenlenen Ji Kyu kuşak ve Duan sınavına katılarak başarı elde etti.


Başarılı turizmci Yeliz Gül Ege anne oldu Kemer Başarılı turizmci Yeliz Gül Ege anne oldu

Rose Hotelleri Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege’nin annelik sevinci. Kemer’de bulunan Rose Otellerinin sahibi Kazım Gül’ün kızı olan ve Rose Otellerinin Genel Koordinatörlüğünü yapan Yeliz Gül Ege anne olmanın heyecanını yaşadı.


Aleviler Cem Evi’nde Muharrem orucu açtı Güncel Aleviler Cem Evi’nde Muharrem orucu açtı

Alevilerin büyük önem verdiği ‘Muharrem Ayı Oruç Açma Yemeği’ Cem Evi’nde yapıldı. Etkinliğe çok sayıda Alevi vatandaş katıldı


Muratpaşa Belediyesi lezzet ustaları yetiştiriyor Güncel Muratpaşa Belediyesi lezzet ustaları yetiştiriyor

Eğitim çalışmaları ile onbinlerce yurttaşa beceri kazandıran Muratpaşa Belediyesi, bu dönem aşçılık kursu da açtı. Aşçı adayları, kursu ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e yaptıkları yemekleri ikram ederek hünerlerini sergiledi


Türkiye’nin Teknoloji Liderleri HP CIO Forum’da Buluşuyor Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’nin Teknoloji Liderleri HP CIO Forum’da Buluşuyor

HP CIO Forum çevrimiçi ortamda zengin içeriğini koruyarak İnternet ortamının sağladığı Facebook, Twitter ve RSS desteğiyle genişleterek günceli yakalıyor. Forumda başarı hikayeleri, CIO-CEO röportajları, dosya çalışmaları yanında güncel haber, atama ve etkinliklere de ulaşılabiliyor.


“Akaydın’a istifa, Evcilmen’e Ankara yolu” Siyaset “Akaydın’a istifa, Evcilmen’e Ankara yolu”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Mercan Radyo’da Gündem Özel programının konuğu oldu.Genel siyasi meselelerin yanında yerel konuların da konuşulduğu programda Aktaş “Sayın Akaydın ara sıra çeker giderim diyor. Keşke çekip gitse de seçimleri yenilesek." dedi


Bucak, gümbür gümbür geliyor Güncel Bucak, gümbür gümbür geliyor

Semt Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ali Bucak, pazarcı esnafını tek tek gezerek sorunlarını dinliyor. Bucak, “Seçimi kazanmamız halinde pazarcılar çok güzel günler görecek” dedi


AKEV'liler küresel ısınmaya karşı Güncel AKEV'liler küresel ısınmaya karşı

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda Yarının İzleri Projesi kapsamında Unilever ve Kipa, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde seminer tadında bir tiyatro gerçekleşti.


Alanya Tarım Fuarı’na hazırlanıyor Alanya Alanya Tarım Fuarı’na hazırlanıyor

ALTSO öncülüğünde 18-20 Mart 2010 tarihinde Antalya Expo Center’de yapılacak olan “Fresh Antalya” Fuarına katılacak olan tarım sektör temsilcileri ANFAS Yetkililerinin de katıldığı toplantıda fuara hazırlık konusunda görüş alışverişinde bulundu.


2 park yapımı tamamlandı Güncel 2 park yapımı tamamlandı

Konyaaltı Belediyesi ile İŞKUR Antalya İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttükleri Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 2 park yapımı tamamlandı


Sivil toplum örgütlerinden Antalya Halk Ekmek’e tam not Güncel Sivil toplum örgütlerinden Antalya Halk Ekmek’e tam not

Lara İhtisas Tenis Kulübü Başkanı ve üyeleri Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti. Antalya Halk Ekmek İşletme Müdürü Mükremin Asil tarafından karşılanan Kulüp Başkanı Sedat Belen ve üyelere fabrika gezdirilerek ekmek ve diğer unlu mamüllerin üretimi hakkında bilgi verildi.


“Birikimlerimi partime katacağım” Döşemealtı “Birikimlerimi partime katacağım”

Mevcut Döşemealtı İçe Başkanı ve yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Burhan Emin Biçer, İlçe yönetimine adaylığını açıkladı.


MMO’dan ilk güneş enerjisi imalatçısına plaket Siyaset MMO’dan ilk güneş enerjisi imalatçısına plaket

Makina Mühendisleri Odası (MMO)Başkanı Mustafa Karaman, odada düzenledikleri Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi Semineri’nde Antalya’da ilk güneş enerjisi imalatı yapan üyelerine plaket verdi.


Milli Eğitim Bakanı Diamandopulu Gümülcine’deydi Milli Eğitim Bakanı Diamandopulu Gümülcine’deydi

20 Aralık 2009 tarihinde Yunanistan Milli Eğitim, Yaşam Boyu Öğrenim ve Din İşleri Bakanı Anna Diamandopulu, Gümülcine’ye gerçekleştirdiği ziyaret dolayısı ile düzenlendiği basın toplantısında azınlık eğitimi ile ilgili soruyu yanıtladı.


Yerel Yönetimler Başkanı’ndan Tütüncü’nün hizmetlerine tam not Siyaset Yerel Yönetimler Başkanı’ndan Tütüncü’nün hizmetlerine tam not

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, 9 aylık performansını başarılı bulduğunu söyledi. Tanrıverdi, personelinin sosyal haklarını zamanında ödediği için de Tütüncü’yü kutladı.


9 Ayda Rekor Asfalt Döşemealtı 9 Ayda Rekor Asfalt

Döşemealtı Belediyesi deyim yerindeyse 9 ayda asfaltta rekor kırdı. 29 Mart seçimlerinin hemen sonrasında yapılan tespit çalışmalarıyla birlikte, belediyenin tüm imkanları en iyi şekilde kullanıldı.


Pastacı’dan Sevimçok’a tam destek Güncel Pastacı’dan Sevimçok’a tam destek

Antalya Pastacılar Odası Başkanı Abdullah Sevimçok,oda seçimlerine az bir süre kala pastacı esnafına yaptığı ziyaretleri sürdürdü.Bu çerçevede Başkan Sevimçok kentin her noktasındaki pastahaneleri ziyaret ediyor.


Turizmci her sezon Deniz’le gülecek Ekonomi/Turizm Turizmci her sezon Deniz’le gülecek

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ve özel çözümler sunan DenizBank, turizm sektörüne özel yeni ürün ve hizmetlerini Antalya ile Alanya’daki turizm toplantılarında tanıttı.


SES Antalya Şubesi 2009 Yılı Son İşyeri Temsilci Eğitimi Siyaset SES Antalya Şubesi 2009 Yılı Son İşyeri Temsilci Eğitimi

SES Antalya Şubesi işyeri temsilcilerine yönelik bir eğitim programı gerçekleştirdi. Royal Hıll Otelde gerçekleştirilen eğitime Manavgat, Kumluca, Korkuteli, Alanya ilçeleri ile Tıp Fakültesi, Atatürk Devlet, Eğitim Araştırma Hastaneleri, Sağlık Ocakları,112,SHÇEK ve Adli Tıp Kurumu işyeri temsilcileri katıldı.


Alkan nakliyecilerin yanında Güncel Alkan nakliyecilerin yanında

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan Eski sanayi bölgesinde bulunan nakliyecileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Dr. Öz  Amerika'nın yeni tv yıldızı oldu Dr. Öz Amerika'nın yeni tv yıldızı oldu

Amerika’da halk arasında Oprah Winley’den boşalan tahta aday gösterilen Dr. Mehmet Öz, Amerika’da son 7 yılda yeni başlayan programlar arasında en yüksek reytingi alan program seçildi.


ÖDP’den Elektrik Zammına Sert Tepki Siyaset ÖDP’den Elektrik Zammına Sert Tepki

Elektriğe 1 Ocak 2010’dan itibaren geçerli yeni zam yapılacağının açıklanmasına ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen yatığı açıklama ile sert tepki gösterdi.


Melekler Deepo’da Güncel Melekler Deepo’da

Akdeniz’in en Büyük Outlet Alışveriş Merkezi Olan Deepo Outlet Center Yeni Yıla Meleklerle Giriyor.


Türk Telekom’dan eğitime çifte destek Türk Telekom’dan eğitime çifte destek

Telekom eğitim yatırımlarına, devlet liselerine Vitamin bağışı ve Antalya Türk Telekom Lisesi açılışı ile devam ediyor.Türk24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli okulun açılması ile “Türk Telekom Okulları”nın sayısı 48’e ulaşırken, imzalanan protokol ile de interaktif eğitim yazılımı Vitamin’in Lise versiyonunun daha fazla öğrenci ve öğretmene ulaşması sağlanmış oldu


“Yılda 3 milyon lira enerji tasarrufu sağlayacağız” Siyaset “Yılda 3 milyon lira enerji tasarrufu sağlayacağız”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü tarafından Hurma Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi sahası içinde yapımı tamamlanan Termal Çamur Kurutma Tesisi ve Kojenerasyon Ünitesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın katıldığı törenle elektrik deneme üretimine başlandı.


Büyükşehir cenaze evlerine yemek yardımı başlattı Güncel Büyükşehir cenaze evlerine yemek yardımı başlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Uncalı Mezarlığı’na defnedilen cenazelerin sahiplerine yemek yardımında bulunuyor. Başkan Akaydın, ‘Cenazesi olan vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz” dedi.


“Güçbirliği” börekçileri kenetleyecek Siyaset “Güçbirliği” börekçileri kenetleyecek

Muratpaşa Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nde yönetimi devraldıktan sonra yaptığı başarılı çalışma ile, kooperatifi Türkiye genelinde ilk 10’a yerleştiren Başkan Turgut Bucak, Antalya Börekçiler, Etli Pideciler, Yufkacılar, Kafeteryacılar, Kafeler ve Barcılar Odası seçimleri öncesi mevcut Başkan Raif Kama ile güçbirliği yaptı. Bucak’ın, Kama’nın listesinde yer alması camia içinde dengeleri değiştirirdi.


Peyzajda da tasarruf Kemer Peyzajda da tasarruf

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, geçmiş dönem yönetiminden kalan 11 trilyonluk borcu kapatabilmek amacıyla tüm kalemlerde tasarrufa yöneldi. Belediyede uygulanan bu tedbirlerle bugüne kadar 4 trilyon liralık borç ödenirken, Başkan Gül’ün hedefi 2010 yılı sonunda belediye borçlarını sıfırlamak.


Antalya Ülkü Ocakları kan bağışı kampanyasında bulundu Güncel Antalya Ülkü Ocakları kan bağışı kampanyasında bulundu

Antalya Ülkü Ocakları Kızılay’a kan bağışı kampanyasında bulundu. Antalya Ülkü Ocakları, Antalya’nın 8 ilçesinde bağış kampanyasını düzenlemiştir, son olarak da bugün Antalya’da düzenlediler.


Termal su kaynaklı tesislerin yüzü güldü Termal su kaynaklı tesislerin yüzü güldü

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli tesislerde kullanılan “Termal Suların Fiyatlandırılması” ile ilgili belirsizlik giderildi.


AKEV Koleji’nin yarı final sevinci Spor AKEV Koleji’nin yarı final sevinci

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonunda düzenlenen, Liselerarası Hentbol İl Birinciliği müsabakalarında, Özel AKEV Lisesi Erkek Hentbol Takımı , Beden Eğitimi Öğretmeni Nazım Uçarcı yönetiminde, Furkan KILIÇ kaptanlığında ; Muratpaşa Lisesini 44-9 , Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesini 36-12 ve son olarak final maçında Endüstri Meslek Lisesini 28-17 yenerek Antalya Şampiyonu olmuştur.


Akaydın’a yılın başkanı ödülü Siyaset Akaydın’a yılın başkanı ödülü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, merkezi Ankara’da bulunan Tüm Anadolu Çalışan ve Emekçiler Birliği Derneği (TAÇED) tarafından yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.


Kepez’e Türkiye parkı Siyaset Kepez’e Türkiye parkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapacakları hemşehri dernekleri parkı ve kültür parkı ile Türkiye’nin kültürünü, folklorunu, geleneklerini Antalya’da yaşatacaklarını söyledi.


Varsak’ta 2. park da tamam Güncel Varsak’ta 2. park da tamam

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Antalya’nın en güzel bölgesi olacak dediği Varsak’ta, içerisinde süs havuzunun, basketbol sahasının ve yürüyüş yolunun bulunduğu 3 dönümlük parkın inşası tamamlandı.


Topkapı içecek sektörde birinci yılını tamamladı Ekonomi/Turizm Topkapı içecek sektörde birinci yılını tamamladı

Antalya Güç Birliği Holding öncülüğünde, 32 işadamının bir araya gelerek kurduğu ve geçtiğimiz yıl sonunda alkollü içecekler sektöründeki yerini alan Topkapı İçecek Dağıtım ve Pazarlama A.Ş, aradan geçen bir yılda rakı ve votka segmentlerinde 5 marka yaratarak, pazardaki iddiasını ortaya koydu.


Arslanbucak yağmura teslim olmayacak Kemer Arslanbucak yağmura teslim olmayacak

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde sık sık yaşanan yağmursuyu sorunu çözüldü.


Diyette doğru bildiğimiz yanlışlar Sağlık/Kadın Diyette doğru bildiğimiz yanlışlar

Güzellik ve estetiğin adresi MEDİEST son zamanların büyük problemi düzensiz ve sağlıksız beslenmeyle ilgili alternatif çözümler sunuyor.


İdari Personel için yılbaşı kokteyli Güncel İdari Personel için yılbaşı kokteyli

Akdeniz Üniversitesi 2009 Yılı Rektörlük İdari Birimleri Kalite Yönetim Sistemi Uygulamaları Ödül Töreni ve Yeni Yıl Kokteyli Gerçekleştirildi


Aksu’da yılın ilk meclisi Aksu Aksu’da yılın ilk meclisi

Aksu Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İsa Yıldırım başkanlığında toplanan meclis üyeleri 2010 yılında Aksu için önemli çalışmalar yapacaklarını söylediler.


Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim semineri Siyaset Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim semineri

Nitelikli hizmet üretimini ilke edinen Muratpaşa Belediyesi, personeli için bir dizi hizmet içi eğitim semineri düzenliyor. Programda, etkili iletişim ve halkla ilişkiler gibi konular yer alıyor


ATB’de borsa ücretleri aynı kaldı Siyaset ATB’de borsa ücretleri aynı kaldı

Antalya Ticaret Borsası Meclisi, Hüseyin Cahit Kayan Başkanlığında yılın son toplantısını düzenledi. Toplantıda mevzuatlar çerçevesinde 2010 yılında borsa hizmetlerinden alınacak ücretler görüşüldü.


Sınav stresinden antik kentlere yolculuk Güncel Sınav stresinden antik kentlere yolculuk

Özel AKEV Lisesi Doğa ve Gezi Kulübü tarafından düzenlenen Olympos ve ören yerleri gezisine 80 öğrenci katılım gösterdi. Hafta sonu sabahın erken saatlerinde AKEV KOLEJİ’ nde toplanıp yola çıkan öğrencilere yol üzerindeki tarihi yerler rehber işliğinde tanıtıldı.


DP’li kadınlar aşure dağıttı Siyaset DP’li kadınlar aşure dağıttı

DP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları, muharrem ayı dolayısıyla yaptıkları aşureyi, parti önünde halka dağıttılar.


Milletvekili Yıldız ATSO’nun konuğu oldu Alanya Milletvekili Yıldız ATSO’nun konuğu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ı ziyaret etti. Ziyarette ilçemizin çözüm bekleyen sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerileri değerlendirildi.


Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde geri sayım Güncel Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde geri sayım

Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Gençlik Merkezi inşaatlarını inceleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, hava koşulları nedeniyle gecikmeler yaşanan kompleksin yeni yılı ilk haftalarında hizmete gireceğini söyledi.


2009 yılında sanal emlak sektörünün galibi sanalemlakofisi.com Güncel 2009 yılında sanal emlak sektörünün galibi sanalemlakofisi.com

Sanal dünyada emlak ofislerinin sıkıntıları sona eriyor. Bir çok emlak ofisinin internette yaşadıkları sıkıntıları analiz eden sanalemlakofisi.com ürettiği çözümlerle herkesi memnun ediyor.


Kirişçiler köyüne defterler ulaştı Güncel Kirişçiler köyüne defterler ulaştı

Akademisyen Kahraman Köktürk Kirişçiler köyünde öğrencilerin defter ihtiyacını karşıladı. Antalya - Kepez Kirişçiler Köyü, Kirişçiler ilköğretim okuluna defterler ulaştırdı.


Kepez Odabaşı köyünün 2 aylık kırtasiye ihtiyacı karşılandı Güncel Kepez Odabaşı köyünün 2 aylık kırtasiye ihtiyacı karşılandı

Akademisyen Kahraman Köktürk, kırtasiye dağıtımı hizmetlerine Kepez Odabaşı Köyü Sevinç Fahri Aydın İlköğretim okulunda devam etti.


Antalya Devlet Konservatuvarı’nda Yeni Yıl Kutlaması Güncel Antalya Devlet Konservatuvarı’nda Yeni Yıl Kutlaması

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri, geleneksel hale getirdiği yılbaşı kutlamalarının ikincisini, 28 Aralık 2009 Pazartesi günü gerçekleştirdi.


Hizmette Tütüncü farkı Siyaset Hizmette Tütüncü farkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, önceki dönemki iki belediye başkanının 5 yılda yaptığı sıcak asfalt çalışmasının daha fazlasını, 9 aylık görev süresinde gerçekleştirdi.


MHP il teşkilatı Kumluca’da muhtarlarla buluştu Kumluca MHP il teşkilatı Kumluca’da muhtarlarla buluştu

MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerinden, Mehmet Saraçoğlu, Ramazan Duranal ve İl genel Meclis Üyesi Adnan Aydın, Kumluca Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu yemeğe katıldı.


Deepo’da eğlence hiç bitmiyor Güncel Deepo’da eğlence hiç bitmiyor

Alışverişin Eğlenceye dönüştüğü, Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center, 2010’a Kent mızıkacıları ile merhaba dedi.


Tütüncü’den birlik ve beraberlik vurgusu Siyaset Tütüncü’den birlik ve beraberlik vurgusu

Alevi derneklerinin aşure dağıtımına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Demokrasilerde kafa sayısı kadar düşünce, yürek sayısı kadar sevgi vardır. Biz herkesi. hiçbir ayrıma tabi tutmadan seviyoruz.” dedi


2009 yılının en büyük satranç turnuvası Güncel 2009 yılının en büyük satranç turnuvası

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center satranç merkezinde Yaş grupları ve kulüpler arası satranç turnuvası yapıldı.


Epson ürünleri ödül şampiyonu oldu Teknoloji/Bilim/İnternet Epson ürünleri ödül şampiyonu oldu

Epson yazıcı ve projektör cihazları, tasarım ödüllerinin Oscar’ı sayılan iF Product Design Award 2010’da ödül şampiyonu oldu.


Gündoğmuş’ta Şükrü Yüksel güven tazeledi Gündoğmuş Gündoğmuş’ta Şükrü Yüksel güven tazeledi

İlçelerde yapılan kongre heyecanı Gündoğmuş’ta mevcut ilçe başkanı Şükrü Yüksel’in listesinin 37 oy alması ile güven tazeledi. Divan başkanlığını milletvekili Tayfur Süner’in yaptığı ilçe kongresi 61 delegenin 55’inin katılımı ile gerçekleştirildi.


Grip kalp krizini tetikliyor Sağlık/Kadın Grip kalp krizini tetikliyor

An-Deva Hayat Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Refik Emre Altekin, bilinen bir kalp hastalığı olan kişilerin gribe yakalandıklarında kalp krizinden ölme riskinin yüksek olduğunu belirtti.


Minikler yeni yılı erken kutladı Güncel Minikler yeni yılı erken kutladı

Laik ve Demokratik, Cumhuriyetimize sahip çıkacak yeni nesiller yetiştiren Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü, minik öğrencileri için 29 Aralık 2009 Salı günü Kreş binasında yeni yıl partisi düzenledi.


Tarımda Küçük İşletme Kalmasın Paneli Isparta ayağı yapıldı Güncel Tarımda Küçük İşletme Kalmasın Paneli Isparta ayağı yapıldı

BAGEV- Batı Akdeniz Geliştirme Vakfı ile Ziraat Bankası işbirliğinde hazırlanan ‘Tarımda Küçük İşletme Kalmasın’ projesinin Batı Akdeniz Sohbetleri toplantısının Isparta ayağı gerçekleştirildi.


Demre’de Zühra Doğan’a tam destek Demre Demre’de Zühra Doğan’a tam destek

Antalya’nın tek kadın ilçe başkanı ünvanını koruyan ve ilçe başkanlığında da başarılı çalışmalara imza atan CHP Demre İlçe Başkanı Zühra Doğan, yapılan kongrede, katılan tüm delegelerin imzası ile tek aday olmasının yanısıra 60 delegenin oy kullandığı kongrede 60 oyun tamamını alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi.


Eyilik’ten seferberlik çağrısı Güncel Eyilik’ten seferberlik çağrısı

Yılın son gününde bir açıklama ile devlete ve öğretmenlere çağrı yapan Eyilik Eğitim Sanat, Kültür, Tanıtım ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı ile ANTİKAD Başkanı Sevinç Eyilik, Türkiye'deki eğitim çıkmazının bir an önce düzeltilmesini ve yeni bir eğitim seferberliğinin başlatılması gerektiğini söyledi.


Elmalı Ülkü Ocakları'na ziyaret Elmalı Elmalı Ülkü Ocakları'na ziyaret

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya ve yönetimi, Elmalı Ülkü Ocakları'nı ziyaret etti. Elmalı Ülkü Ocakları üniversite teşkilatının düzenlendiği toplantıya İl Başkanı Lokman Kaya ve yönetimi katıldı. Üniversite gençlerinin yoğun katılımı sağlandı.


Yelken Federasyonu’ndan Evcilmen’e özel teşekkür Spor Yelken Federasyonu’ndan Evcilmen’e özel teşekkür

Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip Antalya’da su sporlarına destek veren tek yerel yönetim olan Muratpaşa Belediyesi, 2009’da yelken sporuna damgasını vurdu.


Çetin Group’ta eğitim kesintisiz devam ediyor Çetin Group’ta eğitim kesintisiz devam ediyor

Trakya da sektöründe lider, ülke genelinde ilk beş içerisinde olmanın haklı gururunu yaşayan Çetin Group; Çerkezköy, Çorlu ve Lüleburgaz Özel Güvenlik Eğitim Kurumları ile Temel, Silahsızdan Silahlıya geçiş ve Yenileme eğitimlerine ara vermeden devam ederek, Trakya’da meslek edindirme konusunda öncü olmaya devam ediyor.


Trend Micro ücretsiz virüs tarama hizmetini güncelledi Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro ücretsiz virüs tarama hizmetini güncelledi

Trend Micro’nun talebe dayalı ücretsiz virüs tarama hizmeti HouseCall, virüsleri, Truva atlarını, solucanları, istenmeyen tarayıcı eklentilerini ve diğer tehdit içeren yazılımları tanımlıyor ve ortadan kaldırıyor.


Döşemealtı CHP’de Burhan Emin Biçer dönemi Döşemealtı Döşemealtı CHP’de Burhan Emin Biçer dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Döşemealtı ilçe başkanlığı yarışı Burhan Emin Biçer ile Mehmet Çelik arasında geçti. Her iki adayın da başkanlık için geçerli oyu alması sonrası yapılan seçimlerin sonucunda Burhan Emin Biçer 65, Mehmet Çelik ise 61 oy aldı. Burhan Emin Biçer’i ilk kutlayan ise ilçe başkanı Sadık Doğan oldu.


Kemer Belediyesi yeni yıla Kemer halkıyla giriyor Kemer Kemer Belediyesi yeni yıla Kemer halkıyla giriyor

Kemer Belediyesi yeni yönetim, yeni anlayış düşüncesiyle göreve geldiği ilk günden bu güne yaptığı büyük organizasyonlarıyla göz doldururken, bu kez de yeni yıla konser ve etkinliklerle girmeye hazırlanıyor.


Mermerler Otomotiv’e tecrübeli bir isim: Muhittin Kora Otomotiv Mermerler Otomotiv’e tecrübeli bir isim: Muhittin Kora

Mermerler Otomotiv Teknik Genel Müdür Yardımcılı görevin Muhittin Kora getirildi.


HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri’nde 1 Numara Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri’nde 1 Numara

HP Türkiye, HP’nin kendi içinde yaptığı performans değerlendirmesi sonucunda MEMA Bölgesi Teknoloji Hizmetlerinde hem yeni iş geliştirme hem de satış sonrası servis mükemmelliği konularında yılın en iyi ülkesi ödüllerini kazandı.


Kayalar Kimya ve Abratek İşbirliği Ekonomi/Turizm Kayalar Kimya ve Abratek İşbirliği

Kayalar Kimya, 2002 yılından beri Kore’nin en eski ve en büyük zımpara üreticisi Deerfos’un geniş ürün yelpazesini Türkiye pazarına sunan Apratek ile güç birliği yapacak.


AKEV Koleji miniklerinde erken gelen yeni yıl Güncel AKEV Koleji miniklerinde erken gelen yeni yıl

AKEV Anaokulu Müdürü Güler Yılmaz başkanlığında, Müdür Yardımcısı Nural Müftüoğlu minik öğrencilerine sürpriz yılbaşı kutlaması düzenledi.


Bakan Kavaf, Siyaset Bakan Kavaf, "Tütüncü bir ilk"

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Hakan Tütüncü’nün, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’ndan sonra metropol bir ilde belediye başkanı seçilmesinin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.


Gazetecilerin gözü, Ferşat Muhacir'de Güncel Gazetecilerin gözü, Ferşat Muhacir'de

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Şelale Göz Klinikleri arasında yapılan anlaşma sonrasında Antalya'lı gazeteciler göz muayenelerini Hiçbir ücret ödemeden FEBO diploması sahibi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Ferşat Muhacir'e yaptırabilecekler.


Galip Akın: ‘Halk marketten ilaç alamaz’ Siyaset Galip Akın: ‘Halk marketten ilaç alamaz’

Eczanelerle olan sözleşmenin iptalinin ardından Başbakan Erdoğan’ın ‘ilaçlar marketlerde satılacak’ ifadesini değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, sistemin hayata geçirilmesi için öncelikle eğitim seviyesinin artırılması gerektiğini söyledi.


Özel sporcular yeni yılı Başkan Evcilmen’le karşıladı Güncel Özel sporcular yeni yılı Başkan Evcilmen’le karşıladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in sahip çıktığı Özel Sporcular, yeni yılı erken kutladı. Başkan Evcilmen de, yeni yıl kutlamasına katılarak mutluluklarına ortak oldu.


MHP'liler Abdal Musa Tekkesi'nde... Elmalı MHP'liler Abdal Musa Tekkesi'nde...

Elmalı tekke köyünde Abdal Musa Tekkesinde yapılan geleneksel Muharrem ayında düzenlenen, oruç açma merasimine yapılan davet üzerine Antalya MHP İl Başkan Yardımcısı Fevzi YARBAŞ yönetim kurulu üyeleri Mustafa BASKAK, Mehmet SARAÇOĞLU, Süleyman AKSOY, Elmalı İlçe Başkan Yardımcısı Muharrem ZEYBEK, MHP’ li İl Genel Meclis üyesi Zeki TUNÇ, Ali ARSLAN ve Ali GÜZEL katıldılar.


Her şeyin başladığı yer Mısır EMITT’te! Her şeyin başladığı yer Mısır EMITT’te!

İnsanlık tarihine yüzyıllardır ilham veren Mısır, “Mısır… Her şeyin başladığı yer” sloganıyla ve ülkenin antik çağlardan bu yana sahip olduğu çeşitliliği ifade eden yeni logosuyla EMITT Fuarı’ndaki yerini alıyor.


Kepez’den kader mahkumlarına yılbaşı eğlencesi Güncel Kepez’den kader mahkumlarına yılbaşı eğlencesi

Kepez Belediyesi’nin, konserin ve akrobasinin yer aldığı yılbaşı eğlencesi ile kader mahkumları, hem hüzünlendiler hem de eğlendiler. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, şiir okuduğu eğlencede kader mahkumları ile birlikte oynadı.


Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları

Kaspersky Lab uzmanları, 2010 yılında siber suçluların saldırılarında ana hedeflerinin sosyal paylaşım ağları olacağına dikkat çekiyor. Uzmanlar ayrıca, web hizmetleri ve mobil telefon kullanıcılarının da saldırılara maruz kalabileceği uyarısında bulunuyor.


Yılbaşında alkole dikkat! Yılbaşında alkole dikkat!

Yeşilay, yaklaşan yılbaşı ile ilgili basın bülteni yayınladı. Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas ve Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sefa Saygılı Yeşilay Genel Merkezinde yaptıkları basın açıklamasında “Alkol tüketiminin had safhaya ulaştığı yılbaşlarında kazaların çoğaldığını ve insanların haysiyetine zarar verecek sahnelerin yaşandığını, birçok gencin çevre baskısıyla ilk defa alkol kullanmaya adım attığını” belirttiler.


Yılbaşında telefon ile konuşmak bedava Yılbaşında telefon ile konuşmak bedava

Türk Telekom, yeni yıl sevincini sevdikleriyle paylaşmak isteyen tüm müşterilerine yılbaşında şehiriçi ve şehirlerarası aramalarda kullanabilecekleri tam 4 saat konuşma hediye ediyor.


Eskiden oturdukları sıralarda şimdi ders veriyorlar Teknoloji/Bilim/İnternet Eskiden oturdukları sıralarda şimdi ders veriyorlar

Bir zamanlar öğrenci olarak bulunduklara sınıflara öğretmen olarak dönen İhlas Koleji’nin 12 öğretmeni, heyecan ve gururu aynı anda yaşıyorlar.


Burdur’a Antalyaspor Futbol Okulu Spor Burdur’a Antalyaspor Futbol Okulu

Antalyaspor, bölge takımı olma yolunda yeni bir adım daha atarak komşu il Burdur’da futbol okulu açtı. Hasan Subaşı Tesisleri’nde dün imzalanan sözleşme ile “Antalyaspor Burdur Futbol Okulu” resmen faaliyete başladı.


BES’ten Başbakan Erdoğan’a mektup Siyaset BES’ten Başbakan Erdoğan’a mektup

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES), memur ve emeklilerine 2010 yılı Ocak ayı itibariyle yüzde 2,5 zam yapılacağının belli olmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a doğalgaza, elektriğe, tütün ürünlerine, akaryakıta, köprü ve otoyollara, ekmeğe, kamu cezalarına, dershane ücretlerine ve ulaşıma yapılacak yüzde 20-30’luk zamları hatırlatan bir mektup gönderdi.


Tütüncü Mısır Çarşısı’nı canlandırıyor Güncel Tütüncü Mısır Çarşısı’nı canlandırıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ederek esnafın taleplerini dinlediği Mısır Çarşısı’nı, canlandırmak ve cazibe merkezi haline getirmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.


Turizmde başarı için insana yatırım Ekonomi/Turizm Turizmde başarı için insana yatırım

Turizmde başarının sırrının insana yatırımda gizli olduğuna inanan otel yetkilileri, toplam kalite için her hizmette kalite bilincini tüm çalışanlarına aşılamak amacıyla henüz inşaat aşamasındayken yaklaşık 500 bin dolarlık bir yatırımla Akademi Q’yu faaliyete geçirmiş.


Gürsu ve Işıklar Tekpa açıldı Güncel Gürsu ve Işıklar Tekpa açıldı

Mağazalarında yenilenme hareketine hızla devam eden Tekpa Alışveriş Merkezleri,Gürsu ve Işıklar Mağazalarını yenileyerek hizmete açtı.


AKP’nin zam yağmuru devam ediyor Siyaset AKP’nin zam yağmuru devam ediyor

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen yaptığı açıklamada, 2010 bütçesini eleştirerek, “eğitime sağlığa yatırıma,..yine yeterli kaynak yok. Ama yeni vergiler yeni zamlar var” dedi.


ATSO, Vakıfbank ile protokol imzaladı Siyaset ATSO, Vakıfbank ile protokol imzaladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıfbank arasında, ATSO üyelerine uygun koşullarda kredi kullandırılmasına yönelik protokol imzalandı.


Oda temsilcileri bir dönemi geride bıraktı Siyaset Oda temsilcileri bir dönemi geride bıraktı

AESOB'a bağlı oda başkanları 2005-2009 döneminin bitimi dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi. AESOB Başkanı Orhan Tolunay, esnaf ve sanatkar için 4 yıl hizmet eden oda başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.


İnterpress İzmir Ofisi Açıldı İnterpress İzmir Ofisi Açıldı

Türkiye'nin ilk medya takip merkezi Interpress, İzmir ofisini müşterilerinin hizmetine açtı. 1940 yılından bu yana medya takibi alanında bir çok yeniliğe öncülük yapan Interpress, açtığı İzmir ofisi ile Ege bölgesindeki tüm müşterilerinin taleplerine yerinde cevap verecek.


MHP'liler aşure dağıtımından sonra kan bağışladı Siyaset MHP'liler aşure dağıtımından sonra kan bağışladı

MHP Antalya İl Başkanı A.Adnan KAYA, İl Başkanlığınca düzenlenen geleneksel Aşure dağıtımı etkinliğinin ardından, Antalya Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Kızılay’la ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılarak kan bağışında bulundu.


Yağış Kaleiçi’nde yolları söktü Güncel Yağış Kaleiçi’nde yolları söktü

Antalya şehir merkezinde dün hakim olan şiddetli yağış ve fırtına Kaleiçi’ni vurdu.


Dört aday hazerona ortak itiraz etti Siyaset Dört aday hazerona ortak itiraz etti

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerine çok az bir zaman kala Şoförler ve Otomobilciler Odası hazeron listesi askıya çıktı.Listeye göre 6015 esnaf oy kullanma şartlarına haiz gözüküyor.


Kepez’e iki müjdeli haber Siyaset Kepez’e iki müjdeli haber

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara’da Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanı ile görüştü, Antalya’ya sevindirici gelişmelerle döndü. Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki semt polinikliği tamamlanacak, ilçeye ihtisas hastanesi yapılacak.


İstenmeyen kilolara veda... Fit olmak hayal değil.. Sağlık/Kadın İstenmeyen kilolara veda... Fit olmak hayal değil..

Kilonun en çabuk yerleştiği ve en zor eriyen bölgemiz mide-göbek kısmımızdır. Ne kadar şınav ve mekik çekersek çekelim, ünlülerinki gibi ilham verici karın kaslarına sahip olamayız.


Microsoft’un lisanssız yazılımlar hakkındaki uyarısı haklı çıktı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft’un lisanssız yazılımlar hakkındaki uyarısı haklı çıktı

Dünyaca ünlü danışmanlık kuruluşu KPMG yaptığı “Uygunsuz Gerçeklik” adlı araştırma, korsan yazılım mücadelesinde zayıf düşen ülkelerin İnternet ataklarından daha çok etkilendiğini somut bulgularla ortaya koyuyor.


ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da! Ekonomi/Turizm ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da!

Türkiye ile ABD’nin sadece siyasi ve askeri konularda işbirliği yapmalarının yeterli olmadığını söyleyen TABA / AmCham Genel Başkanı Uğur Terzioğlu iki ülke arasındaki ticaretin arttırılması gerektiğine dikkat çekerek “ABD ile ekonomide yeni açılıma ihtiyaç var. Bu da 2010’da gerçekleşecektir” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...