Cuma, 22 Mart 2019
e-Eğitimde Dev Güçbirliği Teknoloji/Bilim/İnternet e-Eğitimde Dev Güçbirliği

Dünyanın yazılım devi Microsoft, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi ve ülkemizin Uzaktan Eğitim Teknolojilerini en etkin şekilde kullanan kurumu Element Eğitim Teknolojileri A.Ş., güçlerini ve sinerjilerini tek çatı altında birleştirdiler.


Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz” Ekonomi/Turizm Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz”

Ramazan ayında beklenin aksine pirinç fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket beklemediklerini belirten Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, kriz nedeniyle Ramazan'da beklenen tüketim hareketliliğinin yaşanmayacağını söyledi.


ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı

8 Ağustos 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) olağanüstü toplandı. Yaz tatili olmasına karşın Batı Trakya’da cereyan eden olaylar nedeni ile ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Yönetim Kurulu üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı.


En yeşil ofis: Unilever En yeşil ofis: Unilever

Türkiye’ nin ilk yeşil ofis binalarından biri olanUnilever Genel Müdürlüğü 2009 yılının ilkçeyreğinde kullanıma açıldı.


HP, CIO’ların yardımcısı Teknoloji/Bilim/İnternet HP, CIO’ların yardımcısı

Yeni BT finansal yönetim çözümü, şirketlerin şeffaflığını artırmalarına ve maliyetleri optimize etmelerine yardımcı oluyor.


Aksu şölene hazırlanıyor Aksu Aksu şölene hazırlanıyor

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Perge Festivali Geleneksel Sünnet Şöleni Cuma günü akşam saat 19:00’da Anfaş Fuar alanında düzenlenecek.


EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor

EMITT 2010 Fuarı’nın ikinci konuk ülkesi Mısır, küresel ekonomik krizin yarattığı durgunluğu aşmayı hedefliyor


İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com Ekonomi/Turizm İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com

Avrupa’nın lider iş ağı XING hiçbir yerde duyulmamış 4 keyifli iş ilanıyla ekonomik kriz ve işsizlik ortamında beklenmedik iş teklifleri sunuyor. Sadece okurken bile gülümseterek moral verecek olan iş fırsatları arasına masaj müfettişliği, yeme içme gurusu, moda deneyicisi ve tatil köyü örnek müşterisi olmak yer alıyor!


Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya Spor Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya

Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk tüm hemşerilerini ve Antalya'da yaşayanları Antalyaspor kombine biletlerini almaya davet etti.


M. Ali Şahin Antalya’da Siyaset M. Ali Şahin Antalya’da

Meclis başkanı seçildikten sonra, Ankara dışındaki ilk seyahatini Antalya’ya yapan Mehmet Ali Şahin, vali Alaaddin Yüksel ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.


Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu Güncel Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu

Antalya Fotoğraf Kulübü’nün davetlisi olarak Türkiye’nin her köşesinden Antalya’ya gelen 100 fotoğraf sanatçısı, şehir gezilerindeki kahve molasını Starbucks Coffee’de verdi.


GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor

Bir açık kaynak projesi olan Social Beans, sosyal medya yayın platformlarında, İskelet Taşınabilirliği çözümünün aciliyetine dikkat çekiyor.


Tedavi olayım derken… Sağlık/Kadın Tedavi olayım derken…

Beyin tümörü nedeniyle ışın tedavisi gören 65 kişi üzerinde 12 yıl sonra yapılan araştırmada kullanılan ışınların beyine zarar verdiği saptandı.


Türkiye ilk defa temsil edildi Türkiye ilk defa temsil edildi

T.C. Sağlık Bakanlığı, tarihte ilk defa Türkiye’yi temsil ettiği “Yer değiştiren Bireylerin* HIV/AIDS Epidemisindeki Yeri” başlığındaki toplantıya katıldı.


Öğrenciler yararına etkinlik Güncel Öğrenciler yararına etkinlik

Üniversite Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararına 08 Ağustos 2009 Cumartesi günü Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon'da rafting etkinliği düzenlendi.


fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz Teknoloji/Bilim/İnternet fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz

3G ile birlikte yaygınlaşacak mobil iletişim sayesinde kullanıcılar cep telefonundan internete bağlanabilecek; fring sayesinde Skype, MSN, Google Talk, Yahoo Messenger, AIM, Facebook, Twitter gibi birçok servisten ücretsiz yararlanıp, üye oldukları bütün sosyal ağlardaki arkadaşlarını tek bir dinamik profilden yönetebilecekler.


Şebnem Keskin’den muhteşem konser Serik Şebnem Keskin’den muhteşem konser

ATV’de yayınlanan Bir Şarkısın Sen isimli reyting rekorları kıran şarkı programının ilgi çeken seslerinden Şebnem Keskin Belek Beach Parkta,Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’in daveti üzerine ilk konserini gerçekleştirdi.


Briç ustaları dostça yarıştı Korkuteli Briç ustaları dostça yarıştı

Korkuteli Şehzade Korkut Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl 2.’si düzenlenen Briç Turnuvası heyecanlı oyunlara sahne oldu.


Sokak köpeklerine çağdaş uygulama Güncel Sokak köpeklerine çağdaş uygulama

Muratpaşa Belediyesi, aylık ortalama 25 başıboş sokak köpeğini kısırlaştırırken kuduz başta olmak üzere karma aşılarını da yapıyor


Onur Öymen : ‘Türkiye’de hukuk perişan’ Siyaset Onur Öymen : ‘Türkiye’de hukuk perişan’

Aydınlanma Söyleşisi’ne konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen, Türkiye’de hukukun perişan olduğuna işaret ederken, “Hukuk çökerse demokrasi çöker. Gerçek hukuk ve demokrasinin kurulması için halkımıza güveniyoruz” dedi


Diyanet-Sen’den Tütüncü’ye ziyaret Siyaset Diyanet-Sen’den Tütüncü’ye ziyaret

Diyanet-Sen Antalya Şubesi Yönetim Kurulu ve AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları, ziyaret ettikleri Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, başkanlık görevinde başarılar diledi.


Tütüncü “Vakıf Zeytinliği Antalya’nın olacak” Siyaset Tütüncü “Vakıf Zeytinliği Antalya’nın olacak”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’ni ziyaretinde bir esnafın “Vakıf Zeytinliği’ni peşkeş çektirmeyin.” sözleri üzerine “Vakıf Zeytinliği’ni, birilerine peşkeş çekmeyi düşünen bir iktidar, ihaleyi 2 kez iptal ettirmezdi.” dedi.


AK Partililer, Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ettiler Güncel AK Partililer, Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ettiler

AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde AK Partililer Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nı ziyaret ettiler.


Kepez’de Şahin sevinci Siyaset Kepez’de Şahin sevinci

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in, TBMM Başkanı seçilmesinin, ilçenin mülkiyet sorununun çözümü için bir şans olduğunu söyledi.


ABD’li Yatırımcıların Yeni Gözdesi Türkiye Ekonomi/Turizm ABD’li Yatırımcıların Yeni Gözdesi Türkiye

Global ekonomik krizin etkilerini silmeye başlayan ABD, yeni yatırımlar için Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor. ABD’li firmalar Türkiye’de özellikle turizm, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji yatırımlarıyla ilgileniyor.


Sevimçok: “Acil Kurtarma Planı’na ihtiyaç var” Siyaset Sevimçok: “Acil Kurtarma Planı’na ihtiyaç var”

Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ,Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine iade-i ziyarette bulundu.


“2009 yılı performansını 2010’da mumla arayabiliriz” Ekonomi/Turizm “2009 yılı performansını 2010’da mumla arayabiliriz”

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut’un 4 Ağustos 2009 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Ekonomik Koordinasyon Toplantısı(EKK) ile ilgili açıklaması aşağıda yer almaktadır.


İran gözünü Gazipaşa Havalimanı’na çevirdi Alanya İran gözünü Gazipaşa Havalimanı’na çevirdi

ALTSO'nun daveti üzerine Alanya'ya gelen İran Spor Bakan Yardımcısı Khazaeei Mohammad "Alanya'yı İran'da bir numaralı turizm merkezi yapmak için çalışacağız" dedi.


Vali Yüksel ALTSO'nun konuğu olacak Alanya Vali Yüksel ALTSO'nun konuğu olacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine 19 Ağustos Çarşamba günü, yine ALTSO Konferans Salonu’nda oda üyelerinin sorunlarını dinleyecek. Vali Yüksel’in beraberinde Antalya birim amirleri ile geleceği açıklandı.


Akıllı değnek ile ağrılar diniyor Sağlık/Kadın Akıllı değnek ile ağrılar diniyor

Fizyoterapi alanında çalışmalar yapan İngiliz mühendis ve bilim adamlarının ivmeölçer (akselometre) ve basınç algılayıcı yerleştirerek geliştirdikleri akıllı koltuk değnekleri ile bacaklardaki sorunların tedavisini hedefliyor.


Putin’e Taksim’de protesto Putin’e Taksim’de protesto

İnsan Müdafaa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in Türkiye gelişini Taksim’de protesto etti.


Hiroşima’nın yıldönümünde nükleer santrale tepki Hiroşima’nın yıldönümünde nükleer santrale tepki

2. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nin, Japonya’nın Hiroşima kentine ilk atom bombası ‘Little Boy’u (Küçük Çocuk) atmasının 64. yıldönümü nedeniyle TMMOB Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması düzenledi.


3G Uyumlu telefonlara ilgi arttı Teknoloji/Bilim/İnternet 3G Uyumlu telefonlara ilgi arttı

Akakce.com fiyat karşılaştırma sitesi verilerine göre son bir haftanın en popüler 3G uyumlu telefonu Nokia 6220 oldu.


Geçici dövmeler de en az kalıcılar kadar tehlikeli Sağlık/Kadın Geçici dövmeler de en az kalıcılar kadar tehlikeli

Son yıllarda özellikle gençler arasında hızla yayılan piercing ve dövme modası, güzel bir görünüm sağlasa da yol açtığı allerjik reaksiyonlar ciddi sorunlar yaratabiliyor.


Yeni iPhone 3GS 28 Ağustos’ta Vodafone’la satışa sunuluyor Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni iPhone 3GS 28 Ağustos’ta Vodafone’la satışa sunuluyor

Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü olan Vodafone, Apple ile imzaladığı anlaşmayla, şimdiye dek üretilmiş en güçlü iPhone modeli iPhone 3GS’i 28 Ağustos’ta Türkiye’deki müşterileri ile buluşturacak.


“İnsanların sağlıklı yaşam hakkını gasp ediyorlar” Siyaset “İnsanların sağlıklı yaşam hakkını gasp ediyorlar”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş sokak ortasında yapılan düğün ve nişan merasimlerine kim, neden, niçin izin veriyor diyerek, bu işin çok büyük görüntü, çevre ve gürültü kirliliği yarattığını söyledi.


Koltukaltı ve avuç içi terlemesine cerrahi çözüm Sağlık/Kadın Koltukaltı ve avuç içi terlemesine cerrahi çözüm

Yaz aylarında sıkça görülen aşırı koltukaltı terlemesinin 20 dakika süren cerrahi bir müdahale ile ortadan kaldırılabileceği bildirildi.


Dow’ın yalıtım uygulamalarıyla enerji sınıfı F’den A’ya çıkıyor Ekonomi/Turizm Dow’ın yalıtım uygulamalarıyla enerji sınıfı F’den A’ya çıkıyor

Türkiye, her yıl enerji ithalatına ortalama 35 milyar dolar ödüyor. Yani ülkemizin toplam ithalatının yaklaşık 5’te biri enerji faturasından kaynaklanıyor.


Tütüncü “Bedensel engellilerin yanındayız” Spor Tütüncü “Bedensel engellilerin yanındayız”

Antalya Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bedensel engellilerin sosyal hayat içerisinde daha çok yer alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Tekfen-OZ’dan, Kâğıthane’ye 100 milyon dolarlık proje Ekonomi/Turizm Tekfen-OZ’dan, Kâğıthane’ye 100 milyon dolarlık proje

Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Kâğıthane İlçesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Kâğıthane OfisPark Projesi’ni başlatıyor


Antalya Üniversitesi’nde durmak yok! Güncel Antalya Üniversitesi’nde durmak yok!

Antalya Üniversitesi 2’nolu binanın kaba inşaatı bitiminden sonra hız kesmeden lojman ve yurt çalışmalarına başladı.


Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı belgeseli Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı belgeseli

29 Temmuz 2009 tarihli Hronos gazetesinde Melahrini Martidu, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) ve üyesi derneklerin katkıları ile hazırlanan “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” başlıklı belgesel ile ilgili bir yazı kaleme aldı.


Volvo FH16 700’ün ilk teslimatı gerçekleşti Otomotiv Volvo FH16 700’ün ilk teslimatı gerçekleşti

Volvo Kamyon fabrikası, dünyanın en güçlü kamyonu Volvo FH16 700hp’nin ilk teslimatı için kapılarını açtı. Norveç’ten Spesial og Tungtransport AS Taşımacılık, dünyanın en güçlü seri üretim kamyonun ilk sahibi oldu.


Birleşen taraftarlarımız toplu kombine aldı Spor Birleşen taraftarlarımız toplu kombine aldı

Antalyaspor’un en önemli destekçilerinden olan taraftar gruplarından “Red Soldiers” ve “Shadows” toplu kombine aldı.


Kepezli boksörlerden madalya sözü Spor Kepezli boksörlerden madalya sözü

Kepez Belediyespor Boks Takımı, Nevşehir’de düzenlenecek olan Büyük Minikler Türkiye Şampiyonası’ndan madalya ile dönmek istiyor.


Akdeniz kıyılarındaki zehirli denizanasına dikkat! Güncel Akdeniz kıyılarındaki zehirli denizanasına dikkat!

Son günlerde kıyılarımızda fazla sayıda denizanasına rastlanmaktadır. Kıyılarımızda görülen denizanası Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından incelemeye alınmış ve bu denizanasının Rhopilema nomadica türü olduğu ortaya çıkmıştır.


Vodafone 3G+ farkıyla İstanbul'luları şaşırttı Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone 3G+ farkıyla İstanbul'luları şaşırttı

Dünya 3G lideri olan Vodafone, fark yaratan 3G+ hizmetleri çerçevesinde her an her yerde süper hızlı internet ayrıcalığını sağlayan Mobil Modem İnternet hizmetini çok farklı bir şekilde tanıtırken İstanbulluları da şaşırtıyor.


Kemal Kükrer Turşukur’la beş dakikada evde turşu Kemal Kükrer Turşukur’la beş dakikada evde turşu

Kolay ve hazır turşuluk sirkeli salamura olan Kemal Kükrer Turşukur’la turşu kurmak artık hem çok pratik, hem de eğlenceli. Ev yapımı turşu uygun koşullarda en az 3 yıl özellikleri bozulmadan saklanabiliyor.


Fabrikalar’da tepki büyüyor Güncel Fabrikalar’da tepki büyüyor

Fabrika Mahallesi sakinleri inşaatı süren baz istasyonlarına tepkilerini artırarak sürdürüyorlar. Fabrika Mahalle sakinleri bir araya gelerek inşaatı süren baz istasyonunun bulunduğu alanda akşam saatlerinde bir basın açıklaması yaptılar.


Extrablatt’ten Antalyaspor’a ekstra destek Spor Extrablatt’ten Antalyaspor’a ekstra destek

Turkcell Süper Lig 2009 – 2010 sezonunun başlamasıyla Antalyaspor’a verilen manevi desteğin belki de en önemlilerinden biri Alman markası Cafe Extrablatt’ten geldi.


ÖSS Yerleştirme Sonuçları Avea ile ‘Cep’e Geliyor Teknoloji/Bilim/İnternet ÖSS Yerleştirme Sonuçları Avea ile ‘Cep’e Geliyor

Avea ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Avea aboneleri ÖSS yerleştirme sonuçlarını açıklandığı anda kısa mesaj ile öğrenilebilecek.


Kemer Enduro'dan turizme katkı Kemer Kemer Enduro'dan turizme katkı

Kemer Enduro Kulübü Başkanı Semih Özdemir,” Kulüp olarak Kemer’de kurulduğumuz yıldan bu yana her geçen gün hızlı gelişimimiz artarak devam ediyor.”


Paratiritis’ten ABTTF’ye yönelik çirkin suçlama Paratiritis’ten ABTTF’ye yönelik çirkin suçlama

30 Temmuz 2009 tarihli Paratiritis gazetesi, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nu (ABTTF) sayfalarında taşıdı.


Ipanema Sahillerinden, Antalya Sahillerine… Güncel Ipanema Sahillerinden, Antalya Sahillerine…

Twigy, 14 Ağustos 2009 tarihinde Antalya Özdilek Alışveriş Merkezi’nde 14. mağazasını özel indirimli ürünlerle açıyor…


Son Şampiyon Korkuteli’nin Sesi Gazetesi Korkuteli Son Şampiyon Korkuteli’nin Sesi Gazetesi

Şehzade Korkut Yaz Senlikleri Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Ve Mantar Festivali kapsamında yapılan futbol turnuvasında Korkuteli’nin Sesi Gazetesi Futbol takımı şampiyon oldu.


Dernek mi kahvehane mi belli değil... Güncel Dernek mi kahvehane mi belli değil...

Olmaz olmaz demeyin burası Türkiye her şey olur kimse de ses çıkarmaz. Kahvehanelerin ardından dernekler apartman altında oyun oynatmaya başladı. Bunun en son örneği de Etiler Mahallesi Fatma Dölen Okulu karşısında bulunan bir apartmanın altında yaşanıyor.


Muratpaşa Belediyesi’ne Yavru Vatan’dan kardeş geldi Siyaset Muratpaşa Belediyesi’ne Yavru Vatan’dan kardeş geldi

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ve KKTC Girne Belediye Başkanı Aygın iki kenti kardeş yapan protokolü imzaladı. ‘Kardeş Şehir’ protokolü Girne’de imzalandı


Portakal’a başvurular başladı Kültür/Sanat Portakal’a başvurular başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından organize edilen 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali 10 – 17 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


AB onaylı kuaförler Güncel AB onaylı kuaförler

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, üyelerinin kendilerini yenilemeleri, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri amacıyla eğitim çalışmalarına devam ediyor.


Tütüncü, mahalleleri sevindiriyor Siyaset Tütüncü, mahalleleri sevindiriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gündoğdu Mahallesi’ne sağlık ocağı ve PTT şubesi kazandırılması için çalışma başlattı.


Birçok rahatsızlık Behçet hastalığının habercisi olabilir Sağlık/Kadın Birçok rahatsızlık Behçet hastalığının habercisi olabilir

Genetik mirasın etkili olduğu Behçet hastalığı, genellikle 20- 30’lu yaşlarda belirti göstermeye başlıyor. Halk arasında İpek Yolu hastalığı olarak da bilinen Behçet hastalığı, toplumda yeterince tanınmadığı için çoğu zaman ihmal ediliyor.


Başkan Gül’den MHP Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret Kemer Başkan Gül’den MHP Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Mhp Kemer İlçe Başkanlığının haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına misafir olarak katıldı.


Nesin Vakfı: Güneşin Çocukları Nesin Vakfı: Güneşin Çocukları

Yazar Aziz Nesin tarafından 1973’te eğitim olanaklarından yoksun çocukların topluma kazandırılması amacıyla kurulan Nesin Vakfı, bünyesinde barındırdığı 42 çocukla geleceğe emin adımlarla yürüyor.


Kafanızdaki saatli bombaya dikkat Sağlık/Kadın Kafanızdaki saatli bombaya dikkat

Memorial Hastanesi Nöroşirurji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kaynar, “Anevrizma ve tedavisi” hakkında bilgi verdi.


ABTTF, FYK Yaz Değişim Programı’nda ABTTF, FYK Yaz Değişim Programı’nda

26 Temmuz-2 Ağustos 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Avrupa Azınlıkları Gençliği (YEN) üyesi Frysk Uluslararası Kontakt (FYK) tarafından Hollanda’nın Frizye (Frysian) bölgesinde düzenlenen “Azınlıklar ve Pazarlama” temalı Yaz Değişim Programı’na katıldı.


EMITT 2010 Fuarı’nın ikinci konuk ülkesi Mısır EMITT 2010 Fuarı’nın ikinci konuk ülkesi Mısır

Geçen yıl bir ilke imza atarak konuk ülke uygulamasını başlatan EMITT Fuarı, 2010’da Mısır’ı ağırlıyor. 2006 yılında 44 bin, 2007 yılında 50 bin, 2008 yılında da 52 bin Türk turisti misafir eden Mısır, EMITT 2010 Fuarı’na konuk ülke olarak katılarak dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor.


“Antalyamızı sermayeye peşkeş çektirmeyeceğiz” Siyaset “Antalyamızı sermayeye peşkeş çektirmeyeceğiz”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen bir açıklama yaparak, kent merkezinde yer alan 2 bin 800 dekarlık Vakıf Zeytinliği alanının sermayenin iştahını kabartmaya devam ettiğine dikkati çekerek, AKP’nin bir oldubitti ile bu alanı sermayeye peşkeş çekmesine izin vermeyeceklerini söyledi.


Antalya müzik garında Kurtalan Ekspres fırtınası Kültür/Sanat Antalya müzik garında Kurtalan Ekspres fırtınası

Bugüne kadar Antalya’da 50’den fazla konsere ev sahipliği yapan Orpheus Pub, bu hafta sonu Barış Manço ile tanıdığımız Kurtalan Ekspres’i konuk ediyor.


ATB’de yılın personeli seçildi Güncel ATB’de yılın personeli seçildi

Antalya Ticaret Borsası Tescil Memuru Gülhan Balcı, 2009 yılı performans değerlendirmesinde yılın personeli seçildi.


Genç Saadet eğitimde… Siyaset Genç Saadet eğitimde…

Saadet Partisi Antalya İl Gençlik Kolları üyeleri Korkuteli’de Eğitim Seminerinde buluştu.


Samani’den anlamlı ziyaret Siyaset Samani’den anlamlı ziyaret

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kurucu il başkanı Habip Akhan ve 22. Dönem Antalya Milletvekili Osman Akman’ı ziyaret etti.


Başarılı pehlivanlardan Tütüncü'ye ziyaret Spor Başarılı pehlivanlardan Tütüncü'ye ziyaret

Kepez Belediyesi güreşçilerinden Osman Yasak ve İsmail Varol, 15. Geleneksel Konyaaltı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başarı gösterdiler. Başarılı pehlivanlar Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


Tütüncü’den örnek davranış Siyaset Tütüncü’den örnek davranış

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, MHP Grup Sözcüsü Reşat Oktay’ın, Altınova Sinan Mahallesi’ndeki plan değişikliği eleştirisiyle ilgili “Uyarılarınızı dikkate alacağım.” dedi ve plan tadilatının yapılacağı alanda incelemede bulundu.


Aydınlanma Söyleşileri’nde Onur Öymen dış politikayı anlatacak Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nde Onur Öymen dış politikayı anlatacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi işbirliğinde gerçekleştirdiği Aydınlanma Söyleşileri sürüyor.


Sinek ilacı ama insan öldürüyor Sağlık/Kadın Sinek ilacı ama insan öldürüyor

Birçok sineksavar ilaçlarda kullanılan DEET adlı maddenin özellikle farklı maddelerle birlikte kullanıldığında sinirlere zarar verici etkisi olduğu belirlendi.


Yüksel: “Antalyaspor gurur kaynağımızdır” Spor Yüksel: “Antalyaspor gurur kaynağımızdır”

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, “Antalyaspor’un Süper Lig’de bulunması hiç kuşku yoktur ki Türk futbolu için fevkalade önemlidir. Antalyaspor taraftarlarının da takımlarına tüm yıl boyunca destek vermelerini bekliyorum” dedi.


Sinpaş GYO 6 yılda 1 milyar 900 milon TL kar dağıtacak Ekonomi/Turizm Sinpaş GYO 6 yılda 1 milyar 900 milon TL kar dağıtacak

Gayrimenkul sektörünün öncü şirketi Sinpaş GYO, 2009 yılı 6 aylık faaliyetlerini değerlendirdi. Krize rağmen başarılı bir satış grafiği olan Sinpaş GYO önümüzdeki döneme yönelik hedef ve beklentilerini paylaştı.


ALTSO, Rusya ile köprü kurmaya devam ediyor Alanya ALTSO, Rusya ile köprü kurmaya devam ediyor

Karadeniz Ülkeleri Ekonomik İşbirliği Komitesi Rusya Başkanı Dr Arkiphov Viktor, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Rusya Müftü Yardımcısı Rashid Abdullahoglu İzmaylov da eşlik etti.


Yaz aylarında gıda zehirlenmesine dikkat! Sağlık/Kadın Yaz aylarında gıda zehirlenmesine dikkat!

Hijyen ve lezzete önem veren yaklaşımıyla catering sektörünün önde gelen firması olan ISS Sardunya’nın gıda güvenliği uzmanları, artan hava sıcaklıklarına bağlı olarak beslenmemize azami dikkat göstermemiz gerektiğini belirtiyorlar.


Gold Expo Karadeniz Fuarı KOSGEB Desteği kapsamında… Ekonomi/Turizm Gold Expo Karadeniz Fuarı KOSGEB Desteği kapsamında…

Sereks Fuarcılık tarafından, Karadeniz’in ilk takı fuarı olarak Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde 2, 3 ve 4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Gold Expo Karadeniz, KOSGEB desteği kapsamına alındı.


Tütüncü’den kandil ziyareti Siyaset Tütüncü’den kandil ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Özgürlük Mahallesi’ni ziyaret ederek Beraat Kandilleri’ni kutladığı mahalle sakinlerinin, kapalı semt pazarı esnafının sıkıntılarını dinledi.


Kemer Belediyesi çalışmalarına hız verdi Kemer Kemer Belediyesi çalışmalarına hız verdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün talimatları doğrultusunda Kiriş Mahallesinde kanal temizliği yapıldı.


İÜ'de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı İÜ'de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Lisans sonrası öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için İstanbul Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarına ön kayıtlar başladı.


Avea Aboneleri, Tuttukları Takımın Haberlerini Cep Telefonundan İzliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Avea Aboneleri, Tuttukları Takımın Haberlerini Cep Telefonundan İzliyor

Avea 3G teknolojisi ile yenilenen “Futbol Bilgi Paketleri”ne üye olan aboneler tuttukları takımın en önemli haberlerine cep telefonlarından görüntülü olarak ulaşıyor


Kortlarda Kepez fırtınası Spor Kortlarda Kepez fırtınası

Kepez Belediyespor Tenis Takımı, İzmir’de düzenlenen 14 Yaş ve 10 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda da derece almayı başardı.


Gül’den Beraat Kandili Mesajı Kemer Gül’den Beraat Kandili Mesajı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, mübarek Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin kandilini tebrik etti.


Başkan Gül’den Kaymakam Seddar Yavuz’a Veda Yemeği Kemer Başkan Gül’den Kaymakam Seddar Yavuz’a Veda Yemeği

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Kaymakamı Seddar Yavuz’un İstanbul Gaziosmanpaşa’ya tayin olması sebebiyle kendisine ve eşi Selda Yavuz onuruna bir akşam yemeği verdi.


Büyükşehir’den dostça turnuva Spor Büyükşehir’den dostça turnuva

Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu birimler arası dostluk turnuvası gerçekleştirildi


Kepez’de Ramazan Şenliği büyüleyecek Güncel Kepez’de Ramazan Şenliği büyüleyecek

Kepez Belediyesi, ünlü sanatçıların konser vereceği, kültürel sanatsal etkinliklerin, eğlencenin, lunaparkın ve Osmanlı evlerinden oluşan satış stantlarının yer alacağı Ramazan etkinliği düzenliyor, 5 noktada da iftar çadırı kuruyor.


Tütüncü’den başarıya ödül Spor Tütüncü’den başarıya ödül

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kickboks spor dalında Avrupa Şampiyonu olan Demir Pençe Spor Kulübü sporcuları Volkan Başak’a ve Mehmet Köktaş’a teşekkür plaketi verdi.


Arık: “Tasarrufu biz değil, cihaz yapacak” Ekonomi/Turizm Arık: “Tasarrufu biz değil, cihaz yapacak”

Antalya üretimi elektrik tasarruf cihazıyla her gün zam üstüne zam alan elektriği yüzde 30-40 ucuz kullanmak mümkün.


Tekirova Belediyespor Kongresi yapıldı Kemer Tekirova Belediyespor Kongresi yapıldı

Türkiye 3. Lig 2. Grupta mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor’un Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.


Antalya semalarında Pegasus ile hediye yağmuru Güncel Antalya semalarında Pegasus ile hediye yağmuru

Uçmanın kolay yolu Pegasus Havayolları, yaz aylarını renklendirmeye Antalya’dan başladı. Konyaaltı plajı semalarında 2 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen aktiviteyle gökyüzünden sürpriz hediyeler yağdı.


Gebelikte cinsel yaşam Sağlık/Kadın Gebelikte cinsel yaşam

Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Altuğ Semiz, “Gebelikte cinsel yaşam “hakkında bilgi verdi.


Kepez’in yolları modernleşiyor Güncel Kepez’in yolları modernleşiyor

Kepez Belediyesi, Baraj ve Beşkonak Mahallesi’ni birbirine bağlayan 4445 Sokak’ta 6 km, Osman Serdengeçti Caddesi’nde de 4.5 km.lik sıcak asfalt çalışmasını tamamladı.


Kuruyemiş ve oyuncak parçaları çocuğunuz için büyük risk Sağlık/Kadın Kuruyemiş ve oyuncak parçaları çocuğunuz için büyük risk

Anne babaların yaşadığı en büyük korkulardan biri hiç kuşkusuz bebeklerinin ağızlarına etraftan buldukları herhangi bir materyali atmaları sonucu ölüme dahi neden olabilen solunum durmalarıdır.


MANN-FILTER’den kirli havaya son! Otomotiv MANN-FILTER’den kirli havaya son!

Avrupa’da kullanımdaki otomobillerinin dörtte üçünde araç içinde daha rahat ve sağlıklı bir ortam yaratmak için kabin filtresi takılı. MANN+HUMMEL şimdi bu rahatlığı ve sağlıklı ortamı Türkiye’deki kullanıcılarına doğrudan sunuyor.


Döşemealtı’nda eğitimde başarı seviyesi yükseliyor Döşemealtı Döşemealtı’nda eğitimde başarı seviyesi yükseliyor

Döşemealtı’nda ÖSS ve SBS’de ilk ona giren öğrencilere, Döşemealtı Belediyesi tarafından Cumhuriyet altını ve kitap hediye edildi.


TTNET'ten ücretsiz nakil kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET'ten ücretsiz nakil kampanyası

Hızlı ve güvenli internetin adresi TTNET, adres değişikliklerinde ADSL bağlantısının nakli için ücret almazken, yeni müşterilerine 2 GB kapasiteli USB bellek hediye ediyor.


Jinefem yeni adresinde… Güncel Jinefem yeni adresinde…

Kadın Sağlığı Merkezi Jinefem Hastanesi Şirinyalı’daki yeni binasına ve yeni adresine taşındı. Sinanoğlu caddesinde 5 katlı modern binasında güler yüzlü ekibiyle hizmet verecek olan Jinefem sağlık merkezinin açılışı seçkin konukları ağırladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...