Çarşamba, 19 Haziran 2019
Turizm eğitimini kimyager veya ziraatçiler veriyor Turizm eğitimini kimyager veya ziraatçiler veriyor

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Ar-Ge bölümünün yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de turizm eğitimi veren yüksekokul müdürlerinin yüzde 73'ü ''veterinerlik'', “ziraat”, ''kimyagerlik'', ''felsefe'' gibi sektör dışı alanlarda uzmanlığa sahip.


Korkuteli Belediyesi muhtarlarla kucaklaştı Korkuteli Korkuteli Belediyesi muhtarlarla kucaklaştı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce verdiği yemekte, merkeze ile beldelere bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla kucaklaştı. MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Korkuteli İlçe Başkanı Salih Yörük, yöneticiler, meclis üyeleri, birlik ve oda başkanlarının da hazır bulunduğu yemekte konuşan Başkan Gökce, verdiği brifingde önemli konulara değindi.


Döşemealtı-Bucak şimdi de Korkuteli Korkuteli Döşemealtı-Bucak şimdi de Korkuteli

Akademisyen Kahraman Köktürk tarafından başlatılan Döşemealtı’na 5000 defter kampanyası doğrultusunda Döşemealtı köylerine dağıtılan defterlerden Bucak ilçesinden sonra Korkuteli Yelten Kasabasında da dağıtıldı.


Muratpaşa’dan Meydankavağı Mahallesi’ne kaldırım Güncel Muratpaşa’dan Meydankavağı Mahallesi’ne kaldırım

Muratpaşa Belediyesi, imar sorunu bulunmayan mahallelerdeki kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Muratpaşa Belediyesi ekipleri, Meydankavağı Mahallesi’nde kaldırım ve bordür çalışması başlattı


Şekerbank Esnafım Kredisi yeni yılda hediyeli Ekonomi/Turizm Şekerbank Esnafım Kredisi yeni yılda hediyeli

Şekerbank, %1.25 ile cazip faiz oranlı, 36 aya varan vadeli ve 3 ay taksit ertelemeli Esnafım Kredisi alana, SBN Sigorta’dan bir yıllık acil sağlık sigortası hediye ediyor


Otokar’dan Tan Tur’a 3 Adet Doruk 215T Otomotiv Otokar’dan Tan Tur’a 3 Adet Doruk 215T

Toplu taşımacılık alanında farklı modelleriyle dikkat çeken Otokar, Tan Tur’a 3 adetlik Doruk 215T teslimatı gerçekleştirdi.


Domates suyu Likopen deposu Sağlık/Kadın Domates suyu Likopen deposu

Son zamanlarda karşımıza sıkça çıkıyor: Likopen… Peki likopenin ne olduğunu, hangi besinlerin içinde bulunduğunu ve neye iyi geldiğini gerçekten biliyor muyuz?


Stoneexpo 2010, mermercilik sektörüne yeni bir soluk getirecek Ekonomi/Turizm Stoneexpo 2010, mermercilik sektörüne yeni bir soluk getirecek

Antalya Fuarcılık A.Ş. (ANFAŞ) tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan Stonexpo 2010 Doğaltaş, Mermer, Tasarım ve Teknolojileri Fuarı 12-15 Mayıs 2010 tarihinde Antalya Expo Center’da yapılacak.


Modern yaşam doğurganlığı etkiliyor mu? Sağlık/Kadın Modern yaşam doğurganlığı etkiliyor mu?

Teknoloji ilerliyor ve buna bağlı olarak yaşamımız kolaylaşıyor. Peki tüm bu kolaylıklar sağlığımız üzerinde olumsuz etki yaratıyor mu? Günlük yaşamda kullandığımız cep telefonu, diz üstü bilgisayar gibi cihazlar kısırlığa yol açıyor mu?


Anneler kendi facebook’unu buldu Anneler kendi facebook’unu buldu

Anne ve anne adaylarının toplandığı bir sosyal ağ olan anneysen.com anneliğin zorluklarının ve keyiflerinin paylaşıldığı interaktif bir platform olma amacı taşıyor.


Yeşilyayla Kasabası kırtasiye yardımlarına kavuştu Korkuteli Yeşilyayla Kasabası kırtasiye yardımlarına kavuştu

Akademisyen Kahraman Köktürk, Korkuteli Yeşilyayla Kasabası İlköğretimokulu öğrencilerine yeni yıl hediyesi olarak,kırtasiye hediye etti.


Bağışlanan organ hayat oldu Güncel Bağışlanan organ hayat oldu

Denizli’de beyin ölümü gerçekleştiği için ailesi tarafından organları bağışlanan Erdal Kaya (17) Antalya’da acil böbrek listesinde kayıtlı bulunan Hatice Özmen’e (41) hayat verdi.


Muratpaşa Belediyesi’nden Toplum Merkezi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Toplum Merkezi

Muratpaşa Belediyesi, Gençlik Merkezi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin ardından Dutlubahçe Mahallesi’nde Toplum Merkezi’nin inşaat çalışmalarını başlatıyor


Türk Eğitim Derneği’nin burs sınavına başvurular başladı Türk Eğitim Derneği’nin burs sınavına başvurular başladı

Türk Eğitim Derneği’nin başarılı ama maddi olanakları yetersiz çocuklar için düzenlediği “Tam Eğitim Bursu Sınavı”, 10 Nisan 2010 tarihinde yapılacak.


Çomaklı Kasabası kırtasiye yardımlarına kavuştu Korkuteli Çomaklı Kasabası kırtasiye yardımlarına kavuştu

Akademisyen Kahraman Köktürk, Korkuteli Çomaklı Kasabası İlköğretim okulu öğrencilerine yeni yıl hediyesi olarak,kırtasiye hediye etti.


Güncel "ODTÜ Yılın Tezi Ödülü" Akdeniz Üniversitesi’ne

Akdeniz Üniversitesi Ögr. Gor. Dr. Kemal Reha Kavas, Prof. Dr. Jale Erzen danışmanlığında gerceklestirdiği “Akdeniz Dağlık Yerleşimindeki Kırsal Mimari Gelenekte Çevre Estetiği: Ürünlü” konulu doktora tezı ile ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarafından "2008–2009 Egıtım Ogretım Yılı ODTÜ Yılın Tezi Ödülü" ne layık görüldü.


Kepez’den hemşehri derneklerine futbol turnuvası Güncel Kepez’den hemşehri derneklerine futbol turnuvası

Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği sıra gecesine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlkbahar’da hemşehri derneklerine yönelik futbol turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.


Sigara zamlandı ama bakkalın karı düştü Ekonomi/Turizm Sigara zamlandı ama bakkalın karı düştü

Son günlerde sigarada yaşanan vergi artışna bağlı fiyat ayarlamaları ile iniş-çıkışlarının yankıları süre dursun, yaşanan gelişmeden en zararlı çıkan kesimin bakkal esnafı olduğunu dile getiren Antalya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran yaşananlara itiraz etti.


Türk kahvesinin ünlü markası İstanbul Üniversitesi’ndeydi Türk kahvesinin ünlü markası İstanbul Üniversitesi’ndeydi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Araştırmaları Ana Bilim Dalı, 2010 Avrupa Kültür Başkenti kutlamaları kapsamında düzenlediği “Lezzet-i İstanbul Söyleşileri”nde, İstanbul’un 138 yıllık kahvecisi Kurukahveci Mehmet Efendi’yi konuk etti.


“Siyasetteki boşluğu doldurmaya geliyoruz” Siyaset “Siyasetteki boşluğu doldurmaya geliyoruz”

TDH Kurucu Üyesi Belgin; Liderliğini Mustafa Sarıgül'ün yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), Antalya'da örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor.


Plastik sektörünün 2010 hedefi yüzde 10 büyüme Ekonomi/Turizm Plastik sektörünün 2010 hedefi yüzde 10 büyüme

Küresel ekonomik kriz ve iç pazardaki daralmaya rağmen Türk plastik sektörü, 2009 yılında küçülmedi. Hedeflerini tutturan plastik sektörü, 2009 yılında 5,1 milyon tonluk üretim yaparak Avrupa 5’incisi olmayı sürdürdü.


Seğel Dağı yamaçlarında doğa yürüyüşü Kemer Seğel Dağı yamaçlarında doğa yürüyüşü

Kuzdere Çevreyi Koruma Avcılık Atıcılık ve Sportif Aktiviteler Kulübü Derneği tarafından sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü sloganıyla başlatılan yürüyüşün ilki gerçekleştirildi.


Başkan Evcilmen’e kurs merkezi teşekkürü Güncel Başkan Evcilmen’e kurs merkezi teşekkürü

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Haydar Aksu ile birlikte Konuksever Mahallesi Kurs Merkezi’ni ziyaret etti.


Alkan’dan İkinci Ziyaret Döşemealtı’na Döşemealtı Alkan’dan İkinci Ziyaret Döşemealtı’na

Yeniden Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı seçilen Mehmet Ali Alkan ve yönetim kurulu, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u makamında ziyaret etti.


2009’da kredi kartlarımızla 205 milyar TL harcadık Ekonomi/Turizm 2009’da kredi kartlarımızla 205 milyar TL harcadık

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2009 yılı raporuna göre kredi kartlarımız ile yıl boyunca 1 milyar 841 milyon 755 bin 124 adet işlemle, 205 milyar TL’ye yakın harcama yaptık. 2008 yılına göre toplam işlem tutarında ciroda yüzde 10 oranında artış meydana geldi.


Yapı Kredi, EFT saatini uzattı Ekonomi/Turizm Yapı Kredi, EFT saatini uzattı

Yapı Kredi, İnternet ve Telefon Bankacılığı’nda EFT saatini uzattı.


Otokar pazar liderliğini treylere de taşıdı Otomotiv Otokar pazar liderliğini treylere de taşıdı

Otokar 2009’da küçük ve orta boy otobüsteki pazar liderliğini treyler kategorisine de taşıdı. Frigorifik treyler ve ADR’li tanker kategorisinde Otokar 2009’un pazar lideri oldu. Otokar, frigorifik treylerde 9 yılı üst üste pazar lideri olarak kapatmış oldu.


4 oda seçimini tamamladı Siyaset 4 oda seçimini tamamladı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne bağlı odaların genel kurulları devam ediyor. Bugün (24.01.2010) 4 odanın genel kurulu yapıldı.


Yarıyıl tatilinde öğrenciler için özel yol Güncel Yarıyıl tatilinde öğrenciler için özel yol

Muratpaşa Belediyesi, yarıyıl tatilinde Ermenek İlköğretimokulu’nun ana cadde ve sokak bağlantılarını sağlayacak yolların açım ve asfalt çalışmalarını başlattı


MHP İl Başkanı Kaya, Yörük Kültür Derneği'ni ziyaret etti Siyaset MHP İl Başkanı Kaya, Yörük Kültür Derneği'ni ziyaret etti

Yörük Kültür Derneği Başkanı Abdullah Duman, Yörük İşadamları Derneği Başkanı Semih Beken’ in ve Dernek Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, İl Başkanı A.Adnan Kaya, İl Yardımcıları A.Alpay Bilge, Fevzi Yarbaş, Aksu İlçe Başkanı C. Murat Coşkun, Aksu Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ateş’ le birlikte katıldılar.


Kanadalı eğitimciler İhlas Koleji’ni ziyaret ettiler Kanadalı eğitimciler İhlas Koleji’ni ziyaret ettiler

Kanada’nın Nova Scotia bölgesinde Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan Uluslararası öğrenci programı yöneticileri David White ve Paul Millman, İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç’u ziyaret ettiler.


Limak Limra Otel yemek ustaları ödüle doymadı Kemer Limak Limra Otel yemek ustaları ödüle doymadı

Kemer Limak Limra Otel’i aşçıları ödüle doymadı. Türkiye’nin en kapsamlı yemek yarışması olan ve Şefler Birliği Aşçılar Derneği tarafından 2. Kez düzenlenen Uluslar arası Altın Kep Yemek Yarışmasında 7 dalda ve okul dalında aldıkları 7 kupa ve 21 madalya ile adeta ödüle doymadılar.


Tütüncü’den Gürbüz’e geçmiş olsun ziyareti Spor Tütüncü’den Gürbüz’e geçmiş olsun ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kulüp yönetimiyle birlikte, beyin kanaması geçiren ve tedavisi süren Kepez Belediyespor Tekvando Takımı Antrenörü Cihat Ramazan Gürbüz’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.


Kepez’e 4 tenis kortu yapılacak Spor Kepez’e 4 tenis kortu yapılacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mevcut 4 tenis kortunun yanına, iki tanesinin üstü kapalı olmak üzere, 4 tenis kortu daha yapacaklarını söyledi. Yeni kortların inşasıyla da Kepez’de, ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenlenebilecek.


Köktürk, Ağlasun'da defter  dağıttı Güncel Köktürk, Ağlasun'da defter dağıttı

Kahraman Köktürk tarafından “Antalya-Burdur ilçeleri köy okulları kırtasiye yardımı” olarak devam eden defterler Ağlasun ilçesinin tüm köy okulu öğrencilerine ulaştı.


Kreş ve Çocuk Kulübü’nde karne heyecanı Güncel Kreş ve Çocuk Kulübü’nde karne heyecanı

Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü’nde ilk dönem 22 Ocak 2010 Cuma günü yapılan karne töreni ile sona erdi.


YÖK, YÖS Sınavı’nı kaldırdı YÖK, YÖS Sınavı’nı kaldırdı

21 Ocak 2010 tarihinde T.C. Yükseköğretim Kurulu(YÖK), Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurul, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin esasları yeniden düzenlediği toplantıda Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı(YÖS)’nın kaldırılmasına karar verdi.


Türkiye’nin Keyveni’si belli oldu Türkiye’nin Keyveni’si belli oldu

Türkiye’nin önde gelen catering firmalarından Keyveni’nin, bu yıl ikinci kez düzenlediği “Türkiye’nin Keyveni’si aranıyor” yarışmasının finali 22 Ocak Cuma günü Mutfak Sanatları Akademisi’nde gerçekleşti.


Tütüncü sorunları dinledi Siyaset Tütüncü sorunları dinledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez Kadın Kolları ile birlikte Hüsnü Karakaş ve Güneş Mahallesi’ndeki bayanlarla sohbet toplantısında bir araya geldi.


Türk Telekom’dan yarıyıl hediyesi Türk Telekom’dan yarıyıl hediyesi

Okulların yarıyıl tatile girdiği ilk hafta boyunca tüm Türk Telekom müşterilerine her akşam saat 19:00’dan her sabah 07:00’e kadar şehirlerarası ve şehiriçi bedava görüşme hediye ediliyor. Türk Telekom hattına sahip olan herkes herhangi bir başvuru ya da taahhüt olmadan bu kampanyadan faydalanabiliyor.


Rehberlerde görev değişimi Güncel Rehberlerde görev değişimi

Antalya Rehberler Esnaf Odası genel kurulunu yaptı. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde yapılan ve divan başkanlığını Birlik Başkanı Orhan Tolunay’ın yaptığı genel kurulda, odanın 4 yıllık gelir ve gideri üyelere açıklandı.


Asansörler emin ellerde Siyaset Asansörler emin ellerde

Muratpaşa Belediyesi ile Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası arasında asansörlerin denetlenmesi konusunda üçlü protokol imzalandı.


Akdeniz Belediyeler Birliği Türkler'de toplandı Siyaset Akdeniz Belediyeler Birliği Türkler'de toplandı

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek, Türkler Beldesi’nde bölge belediye başkanlarıyla toplantı yaptı.


Turkcell Goller Cepte servisi yenilendi Turkcell Goller Cepte servisi yenilendi

“GOL” yazın, 2222’ye gönderin, yenilenen Turkcell Goller Cepte servisiyle Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig coşkusunu her an her yerde yaşayın, futboldan kopmayın.


Dinç, Kumluca muhtarlarını ziyaret etti Kumluca Dinç, Kumluca muhtarlarını ziyaret etti

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya İl Temsilcisi Cihan Dinç ve İl Yönetim Kurul Üyeleri Kumluca muhtarlarını ziyaret etti.


Hentbolün kalbi Muratpaşa’da atacak Spor Hentbolün kalbi Muratpaşa’da atacak

Muratpaşa Belediyespor tarafından organize edilen ve bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan ‘Muratpaşa Cup Bayanlar Hentbol Turnuvası’ 28 Ocak’da başlıyor.


“Ya gönüllü birliktelik ya da kölelik” Siyaset “Ya gönüllü birliktelik ya da kölelik”

Saadet Partisi Osmaniye İl Başkanlığı “Barış ve Kardeşlik için Gönüllü Birliktelik Projesini” anlatmak için bir konferans düzenledi.


Uzmanlardan tatil önerisi Uzmanlardan tatil önerisi

Uzmanlar, ilk ve orta öğretim öğrencilerine, nitelikli bir tatil geçirmeleri gerektiği uyarısında bulundu. Velilerin de iki haftalık tatil sürecinde bilinçli davranmaları gerektiğinin altı çiziliyor.


Tütüncü: “Kepez’i birlikte yöneteceğiz” Siyaset Tütüncü: “Kepez’i birlikte yöneteceğiz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlikte yönetim anlayışı ile hizmetlerini sürdürüyor. Düzenlenen toplantıda Kepez bölgesinde bulunan mahalle muhtarları ile Kepez’ in sorunları ele alındı.


Satranç DEEPO’da öğrenilir Güncel Satranç DEEPO’da öğrenilir

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’ın çocuklar için hazırladığı çok özel etkinlikler Deepo’da devam ediyor.


Kültür Başkentleri Futbol ile Buluşuyor Spor Kültür Başkentleri Futbol ile Buluşuyor

Avrupa Kültür Başkentleri 2010 projesi kapsamında hayata geçirilen 19 Yaş Altı Genç Futbol Turnuvası „RUHR.2010-CUP“ın ilk karşılaşması Fenerbahçe ve Borussia Dortmund arasında gerçekleştirilecek.


Hunault’un raporu AKPM gündeminde Hunault’un raporu AKPM gündeminde

25-29 Ocak 2010 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi(AKPM) 2010 I. Olağan Genel Oturumu’na katılacaktır.


Kemer CUP 2010 başladı Kemer Kemer CUP 2010 başladı

Kemer Belediyesinin desteği ile yapılan yıldız erkek Küçük erkek A ve Küçük erkek B kategorilerinde 14 takımın katıldığı Kemer Cup 2010 Hentbol turnuvası Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Hentbol federasyonu yetkililerinin katıldığı açılış programı ve ilk maçlar ile başladı.


Uğur Mumcu Demre’de törenle anıldı Demre Uğur Mumcu Demre’de törenle anıldı

Demre CHP ilçe örgütü tarafından Demre belediyesi önünde düzenlenen Uğur Mumcu’yu anma etkinliği, geniş bir katılımla yapıldı.


ATSO’dan 2. Turizm Buluşmaları Güncel ATSO’dan 2. Turizm Buluşmaları

Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinin yöneticilerinin katılacağı “2. Turizm Buluşmaları”nda “Antalya’nın 2010 Sezonunda Avrupa Turizm Pazarındaki Konumu: Katkılar ve Beklentiler” masaya yatırılacak.


Genç Aşçılar ödüllendirildi Güncel Genç Aşçılar ödüllendirildi

5.000 metrekarelik alana KAPP Endüstriyel Mutfak Malzemeleri tarafından kurulan 22 profesyonel mutfak peronu, 1.500 aşçının kıyasıya mücadelesine ev sahipliği yaptı.


Vatandaşın 10XY ile ucuza konuşma hakkı hayal mi oluyor? Ekonomi/Turizm Vatandaşın 10XY ile ucuza konuşma hakkı hayal mi oluyor?

Tüketicilerin yüzünü güldüren, telefon faturalarında önemli ölçüde ekonomi yapmayı sağlayan 10XY ile arama, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) Kasım ayında aldığı bir kararla artık tarihe karışabilir.


Team İletişim'e yeni müşteri Ekonomi/Turizm Team İletişim'e yeni müşteri

Kozmetik sektörünün dev ismi Fulser Ecza Sanayii, iletişim ortağı olarak TEAM İletişim ve Danışmanlık’ı seçti.


“Bu hırsızlar düzenidir” Siyaset “Bu hırsızlar düzenidir”

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Eren Kurt, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 17. Yılı nedeniyle, CHP Gençlik Kolları tarafından Kepez Semtevi’nde düzenlenen etkinlikte konuştu.


Sinbo’dan traş makinesinde bir ilk: “5’i bir arada” Ekonomi/Turizm Sinbo’dan traş makinesinde bir ilk: “5’i bir arada”

Bugüne kadar tasarlanan en fonksiyonel ve en etkili tıraş makinesi olma özelliğine sahip Sinbo 5 döner bıçaklı tıraş makinesi ile, erkeklerin kadınları bile kıskandıracak pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlanıyor.


İstenmeyen tüyler erkeklerin de sorunu Sağlık/Kadın İstenmeyen tüyler erkeklerin de sorunu

Erkekler de sırt, omuz, kaş ve ense gibi bölgelerdeki tüylerinden rahatsız olup kurtulma çareleri arıyor. Uyguladığı son teknolojik lazer sistemleri ile MD Dermatoloji istenmeyen tüylerden birkaç seansta kurtulmanızı sağlıyor.


“Servisçi esnafına önem veriyoruz” Siyaset “Servisçi esnafına önem veriyoruz”

Antalya Servisçiler Odası yeni yönetim kurulurunu kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, değer verdikleri servisçi esnafının her zaman yanında olduklarını söyledi.


Acılı pizzayı en çok Antalyalılar tercih ediyor Güncel Acılı pizzayı en çok Antalyalılar tercih ediyor

İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 16 ile yayılmış 132 şubesi, Gebze, İzmir ve Ankara’daki fabrikalarıyla Türkiye pizza endüstrisine öncülük eden Domino’s Pizza, 25-27 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği bir etkinlikte şube müdürleri ve franchisee’leri ile bir araya geldi.


Türkiye Vodafone Vakfı gençleri iş hayatına hazırlıyor Türkiye Vodafone Vakfı gençleri iş hayatına hazırlıyor

Türkiye Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi ile Vodafone Plaza’da düzenlediği Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı ile Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine iş hayatına hazırlanma konusunda rehberlik ediyor.


TODOSK’ta “İlk Yardım” Söyleşisi Güncel TODOSK’ta “İlk Yardım” Söyleşisi

20/01/2010 Çarşamba Etkinliğinde Doç.Dr. Murat Yılmaz’ın üyeler ve rehberlerimize verdiği “İlk Yardım” adlı söyleşiye yoğun ilgi gösteren Todosklular ilk yardım konusunda bilgilerini tazeleyip, eksikliklerini giderdiler.


Avea, Kızılay’ın Haiti İnsani Yardım kampanyasına destek veriyor Avea, Kızılay’ın Haiti İnsani Yardım kampanyasına destek veriyor

Avea aboneleri 2868’e SMS göndererek Haiti deprem mağdurları için 5 TL’lik bağışta bulunabiliyor.


Papandreu, Erdoğan’a cevap mektubunu iletti Papandreu, Erdoğan’a cevap mektubunu iletti

25 Ocak 2010 tarihinde Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap mektubunu Yunanistan Ankara Büyükelçisi aracılığı ile iletti.


Kent Konseyi’nden Evcilmen’e ziyaret Güncel Kent Konseyi’nden Evcilmen’e ziyaret

Antalya Kent Konseyi Çevre, Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri, Tüketici Grubu ve Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri ile birlikte Başkan Evcilmen’i ziyaret ederek, pazarlarda naylon poşet yerine file kullanılması konusunda destek istedi.


Siyaset "Vicdanlara sığmıyor"

Tekel işçilerinin haklı direncini desteklediğini belirten CHP İl Başkanı Ömer Melli, AKP’nin kendi emekçisine saldırmasını kınadı.


Doğa Derneği’nden Hasankeyf protestosu Güncel Doğa Derneği’nden Hasankeyf protestosu

Hasankeyf ve Dicle Vadisi’nin yok olmasına neden olacak Ilısu baraj projesine kredi vermesi söz konusu olan Akbank ve Garanti Bankası’na karşı Doğa Derneği ülke çapında bir kampanya başlattı.


Robot operatörlerle telefonda beklemeye son Teknoloji/Bilim/İnternet Robot operatörlerle telefonda beklemeye son

Speechouse, ses tanıma sistemi ile entegre çalışan Robot Operatörler aracılığıyla Turkcell abonelerinin hayatına hız ve değer katmaya devam ediyor.


Anadolubank ve Western Union İşbirliği Ekonomi/Turizm Anadolubank ve Western Union İşbirliği

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Anadolubank, dünya çapında 200 ülke ve bölgedeki 350.000 acente hizmet noktasıyla para gönderme-alma hizmeti sağlayan Western Union’la işbirliği anlaşması imzaladı.


“2009 Başarı Hikayeleri” yarışıyor Teknoloji/Bilim/İnternet “2009 Başarı Hikayeleri” yarışıyor

“2009 XING Başarı Hikayeleri” projesi kapsamında XING Türkiye, üyelerinin 2009 yılı içerisinde XING üzerinden kurduğu bağlantılar, geliştirdiği projelerle yakaladığı başarı hikayelerinin sahiplerini ödüllendiriyor.


Pizza Pizza’dan Çılgın Menü Pizza Pizza’dan Çılgın Menü

Bu menü başka menü… Bu menü çıldırtan menü… Pizzalarıyla olduğu kadar menüleri ile de dikkat çeken Pizza Pizza, “Çılgın Menü”sü ile pizzaseverlerin heyecanına ortak oluyor. Enfes Gino pizza, soğan halkaları, patates kızartması ve buz gibi kola ile “Çılgın Menü” ekonomik bir lezzet şöleni.


Kayalar Kimya, sektörle buluştu Güncel Kayalar Kimya, sektörle buluştu

Kayalar Kimya, Antalya’da ANFAŞ Hotel Equipment “21 Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarı” na katıldı.


AKP’ye dur deme vakti geldi Kumluca AKP’ye dur deme vakti geldi

Divan Başkanlığını 22.dönem milletvekillerinden Nail Kamacı’nın yaptığı Kumluca ilçe kongresi’ni bayan başkan kazandı. Böylece Demre ilçe başkanlığının yanısıra Kumluca’da da bayan ilçe başkanı seçilmesiyle CHP iki ilçede bayan başkana sahip oldu.


“Kişisel emellerin için örgütü kullanma” Siyaset “Kişisel emellerin için örgütü kullanma”

Ali Balkız’ın ABF yönetimi nden istifa etmeden yeni bir parti kurma çalışmalarını sert bir dille kınayan Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Ergun Kurt, Balkız’ın bu tutumu ile hem Alevi camiasını rencide ettiğini, hem de kendi kişisel emelleri için şu anda bulunduğu görevden ayrılması gerektiğini belirtti.


Muratpaşa Belediyesi’nden yaşlılara sağlık kontrolü Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden yaşlılara sağlık kontrolü

Muratpaşa Belediyesi Yaşlıları Koruma Evi’nde barınan yaşlıların hepatit, şeker ve kan tahlilleri yapılarak, sağlık kontrolünden geçirildi.


2010/3. Hafta TODOSK Etkinlikleri Güncel 2010/3. Hafta TODOSK Etkinlikleri

Kulüp binamızda 11/01/2010 günü başlayan özellikle yeni üyelerimize yönelik dağcılık temel eğitiminin nazari bölümü Dağcılık Birimi Sorumlusu Ahmet Şimşek tarafından 5 gün süreyle 39 kişinin katılımıyla tamamlandı.


Oyuncak sektörü de CRM dünyasına adım atıyor Oyuncak sektörü de CRM dünyasına adım atıyor

CRM alanında Türkiye’de pek çok başarılı çalışmaya imza atan Wicasa Group, oyuncak sektöründe bir ilke imza atıyor. Wicasa ve Toyzzshop, CRM çalışmalarını birlikte uygulayarak müşteri yönetimi konusunda markanın daha da ileriye gitmesini sağlayacak.


Miniklere sihirbazlı geri kazanım dersi Güncel Miniklere sihirbazlı geri kazanım dersi

Geri Kazanım Projesi’ni başarıyla uygulayan Muratpaşa Belediyesi, projeyle ilgili olarak öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışmalarını değişik aktivitelerle sürdürüyor


Sütçüler, Ekin dedi Güncel Sütçüler, Ekin dedi

Ant alya Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu AESOB Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Tütüncü: “Zarar ediyordu kara geçti” Siyaset Tütüncü: “Zarar ediyordu kara geçti”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Hijyen şartları bakımından örnek ekmek üretmek, hem de piyasa şartlarını dengeleyici fiyatta halkımıza ekmek sunmak gibi hassasiyetimiz var.” dedi.


52 milyon 561 bin 830 metrekare hazine arazisi tahsis edilecek Ekonomi/Turizm 52 milyon 561 bin 830 metrekare hazine arazisi tahsis edilecek

ALTSO’nun daveti üzerine ilçemize gelen Antalya Defterdarı Hidayet Mat, 5838 Sayılı yasa çerçevesinde Antalya Bölgesinde tespit edilen hazine arazilerin tahsisi konusunda ilçemi z iş adamlarını bilgilendirdi.


Turkcell bayileri Antalya’da İbrahim Tatlıses’le coştu Güncel Turkcell bayileri Antalya’da İbrahim Tatlıses’le coştu

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, uygulamalarıyla her yıl fark yarattığı bayi strateji toplantısını bu yıl da her zaman olduğu gibi Antalya’da gerçekleştirdi.


Döşemealtı’nda fırınlar denetlendi Döşemealtı Döşemealtı’nda fırınlar denetlendi

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Amiri Cahit Uygur ve Belediye Doktoru Sinan Çetintürk, bölgede bulunan dokuz ekmek ve simit fırınını denetledi.


Xerox 2009 yılına 350 ödül sığdırdı Teknoloji/Bilim/İnternet Xerox 2009 yılına 350 ödül sığdırdı

Dünyadaki çeşitli bağımsız kuruluşlar ve sektörel yayınlardan 2009 yılı genelinde 350’nin üzerinde ödül alan Xerox, yılı Buyers Laboratory Inc.(BLI) tarafından verilen “IT Dostu Üstün Başarı Ödülü” ile kapattı.


Anadolu’nun umudu EMITT Fuarı Anadolu’nun umudu EMITT Fuarı

Turizmi Anadolu’ya yayarak iç turizmi geliştirmeyi amaçlayan Anadolu’daki il ilçe ve beldeler turizm yatırım ve işletmecilerini çekmek için EMITT Fuarı’na katılıyor.


“Türkiye’nin gül bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda! “Türkiye’nin gül bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda!

Gül diyarı Isparta, turizmin tüm dallarında verdiği hizmetleri EMITT Fuarı’nda anlatıyor! Dağları, gölleri, ormanları, yaylaları, milli parkları ve tabiatı koruma alanları ile adeta cennetin yeryüzündeki yansıması olan Isparta, turizmde öne çıkan tarihi ve tabii güzelliklerini dünyaya sunuyor.


Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta Türkiye’de Teknoloji/Bilim/İnternet Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta Türkiye’de

Nintendo DS oyunlarınızı artık iki büyük ekranda oynayabileceksiniz. Dünya çapında 100 milyondan fazla oyun tutkunu tarafından kullanılan Nintendo DS ailesinin dördüncü üyesi Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta tüm Avrupa ile birlikte Türkiye’de satışa çıkıyor.


Tüprag’da teknolojik transformasyon Teknoloji/Bilim/İnternet Tüprag’da teknolojik transformasyon

MBIS’in gerçekleştirdiği SAP projesi, Tüprag’ın entegre bir yapıda; maliyetlerini kontrol altına almasını, iş standartlarını geliştirmesini, raporlama sistemini iyileştirmesini ve verimliliğini artırmasını sağladı.


Tütüncü sayesinde spor yapabilecekler Güncel Tütüncü sayesinde spor yapabilecekler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kasım 2009’da hizmete açılan, ancak spor malzemesi olmadığı için öğrencilerin spor yapamadığı Altıayak İlköğretim Okulu’nun hem spor malzemesi ihtiyacını karşıladı hem de futbol sahasını düzenleme sözü verdi.


Trend Micro’dan 2010 öngörüleri Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro’dan 2010 öngörüleri

Trend Micro’nun 2010 Gelecekteki Tehditler Raporu’na göre, sanallaştırma, bulut bilişim ve internet altyapısında değişim, siber suçun kapsamını genişletecek.


Sanatçılarla Yarıyıl Sanat Okulu Sanatçılarla Yarıyıl Sanat Okulu

Sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, İstanbul Modern’in 25 Ocak- 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştireceği Yarıyıl Sanat Okulu’nda buluşuyor. Bu buluşmada müzenin eğitim atölyesi bir oyun alanına, sergi salonları ise laboratuara dönüşüyor.


Derimodlar Türk Kızılayı ile ihtiyaç sahiplerini ısıtacak Derimodlar Türk Kızılayı ile ihtiyaç sahiplerini ısıtacak

Gardıroplarda kullanılmadan duran deri ceket ve montlar ihtiyaç sahiplerini ısıtacak. Derimod’un hayata geçirdiği “Ceket Değişim Kampanyası” kapsamında müşterilerinden topladığı 30 bin deri ceket ve mont Türk Kızılayı aracılığı ile yeni sahiplerine ulaşıyor.


Kepez Gençlik Tiyatrosu seyirci ile buluştu Kültür/Sanat Kepez Gençlik Tiyatrosu seyirci ile buluştu

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından kurulan Kepez İlçesindeki tamamı amatör oyunculardan oluşan ilk “Kepez Gençlik Tiyatrosu” Kepez Halkı ile buluştu.


Kapodistrias II Planı Mayıs ayında Meclis’te Kapodistrias II Planı Mayıs ayında Meclis’te

Yerel Yönetim Yasası’nda değişiklik öngören Kapodistrias II Planı’nın Mayıs 2010 tarihinde Yunan Meclisi’nde onaylanması planlanıyor.


Atatürk'ün hayat hikayesi Kültür/Sanat Atatürk'ün hayat hikayesi "Veda" ile beyazperdede

Dünya sinema tarihinde Ghandi, De Gaulle, Mandela, Napolyon gibi büyük liderleri anlatan sinema filmlerinin yanındaki yerini alacak olan Veda, Zülfü Livaneli’nin kaleminden ve gözünden bir sinema filmi olarak beyazperdeye taşınıyor.


Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim Güncel Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim

Muratpaşa Belediyesi hizmet içi eğitim seminerlerine devam ediyor. Son olarak Psikolog Doktor Olcay Kulakoğlu, belediye personeline eğitim semineri veriyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...