Salı, 20 Ağustos 2019
Yaşlılar piknikte buluştu Güncel Yaşlılar piknikte buluştu

Antalya’daki huzurevlerinde kalan yaşlılar, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen mangal partili piknikte bir araya geldi.


Nevruz kutlandı Elmalı Nevruz kutlandı

Elmalı'ya bağlı Tekke Köyündeki Abdal Musa Türbesinde toplanan yüzlerce kişi Nevruz'u kutladı.


Elmalı belediyesi sözleşme imzaladı Elmalı Elmalı belediyesi sözleşme imzaladı

Elmalı Belediyesi sınırları içerisinde ambalaj atıklarının ayrı toplanması Değerlendirilmesi ve geri kazanım projesinin uygulanmasına dair sözleşme ihalesini Bülbül plastik geri dönüşüm tekstil sanayi inşaat gıda nakliyat ve ticaret ltd. şti. ile 5 yıllık sözleşme imzalandı.


Kemer'li yöneticiler Moskova'da bir araya geldi Kemer Kemer'li yöneticiler Moskova'da bir araya geldi

Rusya’da 17 Mart tarihinde başlayan MITT Moskova Turizm Fuarına bu yıl 150 ülkeden 3 bine yakın şirket katılırken fuarda özellikle bölge stantları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.


Kepez Kartal avladı Spor Kepez Kartal avladı

Beko Basketbol Ligi'nin 24. haftasında Kepez Belediye, baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı, 77-71 kazandı.


Kalite ve lezzetin buluştuğu nokta Güncel Kalite ve lezzetin buluştuğu nokta

Name lezzet sofrası kalite ve lezzetin buluştuğu nokta.. Yükseliş mahallesi Gazi Bulvarı no 147 adresinde müşterilerine 5 yıldızlı kusursuz bir hizmet sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.


Güncel "Meteoroloji teşkilatının tahmin performansı yüksek"

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü nedeniyle Meteoroloji Bölge Müdürü Mehmet Arandı’ya gönderdiği mesajda “ Son yıllarda bölgemizde ve ilimizde meydana gelen iklim değişikliklerine dayalı meteorolojik gelişmeleri, önceden doğru tahmin ederek olumsuz etkilerinin erken, yerinde ve zamanında alınan tedbirlerle azaltılması hususundaki çalışmalarınız her türlü takdirin üzerindedir” dedi ve Antalya Meteoroloji Teşkilatının bu anlamlı ve önemli günlerini kutladı.


Akseki’de Arslan’la devam Akseki Akseki’de Arslan’la devam

Akseki Esnaf Sanatkarlar ve Şoförler Odası Olağan Genel Kurulu bugün (20.03.2010) yapıldı. Divan Başkanlığı’na oy birliği ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay’ın seçildiği genel kurulda, odanın faaliyetleri, gelir ve giderleri üyelere aktarıldı.


Akdeniz Üniversitesi’nde Çanakkale Zaferi kutlandı Güncel Akdeniz Üniversitesi’nde Çanakkale Zaferi kutlandı

Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma-Uygulama Merkez Müdürlüğü tarafından, Çanakkale Destanı’nın 95. yıldönümü nedeniyle 18 Mart 2010 Perşembe günü Çanakkale Destanı konulu konferans düzenlendi.


Akdeniz Üniversitesi başarılarını tanıtıyor Güncel Akdeniz Üniversitesi başarılarını tanıtıyor

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-21 Mart tarihleri arasında düzenlenen 17’inci Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz Teşhis Tedavi Koruma ve Rehabilitasyon Ürün Cihaz Teknik ve Ekipmanları Fuarı (EKSPOMED), 13’üncü Uluslararası İstanbul Laboratuar Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı (LABTEK) ve bu fuarlar ile birlikte eş zamanlı düzenlenen Termal ve Doğal Sağlık Merkezleri, Sağlık Ürünleri, Ekipman, Donanım, Malzemeleri ve Hastaneler Özel Bölümüne (EKSPO TERMAL ) katılan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, tıp sektöründeki başarılarını tanıtıyor.


Hayvanlara Doğal Yaşam Park’ı geliyor Güncel Hayvanlara Doğal Yaşam Park’ı geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı içinde yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde sokakta yaşayan hayvanlar için “Doğal Yaşam Parkı” yapılacak.


Yeni Yönetim Elmalı’da Elmalı Yeni Yönetim Elmalı’da

CHP İl kongresinin hemen ardından İl Başkanı Özer Ahmet Ülken Önderliğindeki yeni yönetim Elmalı İlçesi Tekke Köyünde Abdal Musa Türbesinde düzenlenen Nevruz kutlamalarına katıldılar.


Yaşamın Yeni Adı “Döşemealtı” Döşemealtı Yaşamın Yeni Adı “Döşemealtı”

Antalya’nın yeni ilçelerinden Döşemealtı yatırımcıların ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yeni adresi oldu. Hava sıcaklığı ve nem oranın kent merkezine göre daha düşük olması, etrafının çam ağaçları ile çevrili olması gibi özellikler Döşemealtı’nı cazip kılıyor.


HES’ler Anadolu Vaşağı’nı da vuracak! Güncel HES’ler Anadolu Vaşağı’nı da vuracak!

Antalya-Finike’deki Gökbük kanyonu çevresinde, soyu tehlikede olan vaşak (karakulak) gördüklerini öne süren köylüler kanyonu besleyen Akçay deresine yapılması planlanan HES’lere karşı mücadele başlatıyor.


Sinema izlemek için gelen öğrenciye Portakal hediye Güncel Sinema izlemek için gelen öğrenciye Portakal hediye

Daha önce yürüttüğü başarılı kampanyalarla adından sıkça söz ettiren Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center, 15 Mart’ta başlayan ve 15 Nisan’a kadar sürecek olan kampanyasıyla da alışveriş için Deepo’yu tercih edenleri mutlu ediyor


Çanakkale Destanı 1915 Çadırı açıldı Manavgat Çanakkale Destanı 1915 Çadırı açıldı

Çanakkale Savaşı`nı 3 boyutlu görsellerle anlatan `Çanakkale Destanı 1915 Çadırı” açıldı. Çanakkale Savaşı’nın görsel ögelerle anlatıldığı çadırda, siperlerin içine girerek gezenler, bir anda savaş yıllarına döndü.


Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ilk yardım eğitimi Güncel Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ilk yardım eğitimi

Her yıl farklı projelerle insan yaşamının kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğü, İlk Yardım Eğitimi Projesi ile ilkyardımın önemine dikkat çekiyor.


Twitter çılgınları Kaş’ta buluşacak Kaş Twitter çılgınları Kaş’ta buluşacak

Twitter kullanıcıları 25 Mart’ta 300’ün üzerinde dünya kentinde Twitter Partisi Düzenliyor. Yardım amaçlı organizasyona Kaş’ın yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Didim ve Alaçatı’nın ekleneceği belirtildi.


Almanya’da kitap satışları düştü Almanya’da kitap satışları düştü

Almanya’da geçen yıl satılan kitapların sayısında bir önceki yıla kıyasla düşüş yaşandı.


100 bin kaçak Ermeni sınırdışı edilebilir 100 bin kaçak Ermeni sınırdışı edilebilir

Başbakan Erdoğan, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde yaşanan normalleştirilme sürecinden sonuç alınamazsa Türkiye’deki kaçak Ermeni işçilerin sınırdışı edilebileceğini söyledi.


Başpiskopos Schick: Başpiskopos Schick: "Bu irin artık patlatılmalı"

Baspiskopos Schick Katolik Kilisesi’nin, papazların şimdiye değin işlediği taciz suçlarına sessiz kalmasını "yanlış" olarak niteledi.


ÇİMSA, krizi aştı büyümeye odaklandı Ekonomi/Turizm ÇİMSA, krizi aştı büyümeye odaklandı

Türkiye Çimento sektörünün lider kuruluşu Çimsa, 2009 yılının olağanüstü koşullarında nakit ve işletme sermayesi yönetimi konularına odaklandı; ihracat ve Hazır Beton gelirlerini artırdı.


”Türk-Alman Üniversitesi Bilimsel Kurulu” ”Türk-Alman Üniversitesi Bilimsel Kurulu”

Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Vakıf başkanı Prof. Dr. Faruk Şen yaptığı açıklamada; İzmir Alaçatı’da 2011 yılının kış sömestrinde faaliyete geçecek olan Türk-Alman Üniversitesi Almanya bilimsel kurulu ünlü Alman Profesörleri tarafından oluşturuldu.


Türk perakende sektöründe gelişim Ekonomi/Turizm Türk perakende sektöründe gelişim

Gayrimenkul sektörünün aktörlerini bir araya getiren önemli etkinliklerinden olan MIPIM, bu yıl Fransa'nın Cannes kentinde 16 – 19 Mart tarihlerinde düzenlendi.


Koobface zararlısı yayılma hızını ikiye katladı Teknoloji/Bilim/İnternet Koobface zararlısı yayılma hızını ikiye katladı

Güvenli içerik yönetim çözümlerinin lider geliştiricisi Kaspersky Lab uzmanları, zararlarını yok etmek için günde üç kez güncelleme yaptıkları Koobface solucanı hakkında uyarıyor.


‘Sütten çıkmış ak kaşık değilim’ ‘Sütten çıkmış ak kaşık değilim’

Hürriyet Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök,. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, “Buraya sütten çıkmış ak kaşık olduğumu iddia ederek gelmedim. Gazeteci, kariyerini hatalarıyla şekillendirir” dedi.


AVG araştırması şaşırttı Teknoloji/Bilim/İnternet AVG araştırması şaşırttı

AVG araştırmasına göre dünyada zararlı web sitelerinin %40’ından fazlası Amerika’daki sunucularda bulunuyor.


Antalya İnternet Medyası toplanıyor Güncel Antalya İnternet Medyası toplanıyor

Antalya ve çevresinde internet gazeteciliği yapan medya temsilcileri bir çatı altında toplanıyor


Yaşlılar Haftası kutlanıyor Güncel Yaşlılar Haftası kutlanıyor

Yaşlılar Haftası, Antalya’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Başkan Mustafa Akaydın, “Yaşlılara gereksinim duydukları her alanda destek vermeliyiz” dedi.


Saadetliler ekonomi için toplandı Elmalı Saadetliler ekonomi için toplandı

Saadet Partisi Elmalı İlçe Teşkilatınca Farklı Çözüm ve Ekonomi için düzenlenen Konferansa 21. Dönem Kırşehir Milletvekili Cafer Güneş katıldı.


“Açıkta satılan yiyeceklerden uzak durun” Manavgat “Açıkta satılan yiyeceklerden uzak durun”

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilköğretim okulu öğrencilerine “Açıkta satılan yiyecekler ve zararları” konusunda eğitim veriyor. Eğitimin yıl içinde tüm okullarda yapılacağı belirtildi


Vodafone yeni rekorlar kırmaya devam ediyor Ekonomi/Turizm Vodafone yeni rekorlar kırmaya devam ediyor

Vodafone Türkiye, Dual Carrier HSPA+ OTA teknolojisiyle 43.1 Mbps hıza ulaşarak Türkiye 3G hız rekorunu bir kere daha kırdı. Diğer yandan bağımsız ölçümleme şirketi LCC International’ın Mart ayında yaptığı yeni test sonuçları da Vodafone’un 3G’deki üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.


İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması

Türkiye'nin seçkin okullarından olan İstanbul Lisesi, 6 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye'deki lise öğrencileri arasında düzenlenen ve ilk ulusal kısa film yarışması özelliğine sahip olan “Liselerarası Kısa Film Yarışması”na bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ediyor.


Belçikalı öğretmenlerden Tekirova’ya okul ziyareti Kemer Belçikalı öğretmenlerden Tekirova’ya okul ziyareti

Kemer Meder otele tatil amacıyla gelen emekli Belçikalı öğretmen kafilesi Tekirova Halit Narin İ.Ö.O’nu ziyaret etti. Belçika’dan gelen 22 kişilik emekli öğretmen kafilesi rehberleri Şahin KÜLEĞE eşliğinde Kemer’in eşsiz yaylası Gedelme’yi ve tarihi yerleri gezdiler.


İzinsiz iki İsrail savaş uçağı Macar semalarında İzinsiz iki İsrail savaş uçağı Macar semalarında

Gerekli izni almaksızın Macar hava sahasına giren iki İsrail savaş uçağı bu ülkenin politikacılarını birbirine düşürdü.


Alanya standı ses getiriyor Alanya Alanya standı ses getiriyor

ALTSO ve Ziraat Odası işbirliğinde açılan Alanya Standı “Anfas Fresh Antalya “ tarım fuarının ilk gününde en beğenilen ve en çok ziyaret edilen stand oldu.


Avon'la sağlığa yolculuk tırı Antalya'da Güncel Avon'la sağlığa yolculuk tırı Antalya'da

AVON, 14 yıldır meme kanseri hakkında toplumu bilinçlendirmek ve kadınlara meme kanserine karşı erken teşhis olanağı sağlamak amacıyla ‘AVON’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ni yürütüyor.


Kepez kefalet Sevimçok'la devam dedi Siyaset Kepez kefalet Sevimçok'la devam dedi

Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Bugün gerçekleştirildi. Çok sayıda ortak, davetli ve oda başkanının katıldığı genel kurulda divan başkanlığını Göller Bölesi Kefalet ve Kredi Kooperatifleri Bölge Başkanı Recep Kalkan yaptı.


AK Parti Muratpaşa yaşlıları unutmadı Güncel AK Parti Muratpaşa yaşlıları unutmadı

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı “Yaşlılar Haftası” nedeniyle Muratpaşa Bölgesinde bulunan yaşlıları ziyaret ediyor.


Femtosecond cihazı emrinizde... Güncel Femtosecond cihazı emrinizde...

Talya Göz Merkezi hem yurt içi hem de sağlık turizmi çerçevesinde yurtdışından gelen hastalar için hedef büyütmeye devam ediyor.


DÜFA'nın bayi toplantısı yapıldı Güncel DÜFA'nın bayi toplantısı yapıldı

‘Boyanın Ustası Düfa’ Geleneksel Bayi toplantısı, 12-14 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.Antalya Akka Antedon Otel’de yapılan Düfa Bayi Toplantısı’nda bayiler, seminer, eğitim ve etkinliklerle gönüllerince eğlenme ve dinlenme fırsatı buldular.


Papazlar kör öğrencileri de taciz etmiş Papazlar kör öğrencileri de taciz etmiş

Hollanda’daki bir körler okulunda Katolik papazlar çocuklara yıllarca cinsel tacizde bulunmuş ve eziyet etmiş.


Kepez’den Çanakkale konferansı Güncel Kepez’den Çanakkale konferansı

Kepez Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. yıldönümü ve Şehitler Haftası dolayısıyla Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran’ın konuşmacı olarak katılacağı “95. yılında Çanakkale Destanı” konulu konferans düzenleyecek.


Sağlıksız gıdayı bir bakışta tanıyın Sağlık/Kadın Sağlıksız gıdayı bir bakışta tanıyın

Yediğimiz içtiğimiz gıdalar bizim fiziksel yapımıza tesir ettiği gibi, psikolojik yapımızı da etkiliyor. Bu nedenle sağlıklı yaşamak adına yiyeceklerimize dikkat etmek gerekiyor.


Başarıya ödül desteği Aksu Başarıya ödül desteği

Aksu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Birlik, Beraberlik ve Vatan Sevgisi” yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri törenle dağıtıldı


Şanlıurfalı işadamları ATSO’yu ziyaret etti Güncel Şanlıurfalı işadamları ATSO’yu ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamlarını ağırlayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Antalya’ya iade-i ziyarette bulundu. 40 kişiden oluşan heyet, Expo Center’da açılan Fresh Antalya Yaş Sebze ve Meyve Fuarı’nın ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


Şehitler İçin Şiir Yarışmasına girdiler ödüllerini aldılar Güncel Şehitler İçin Şiir Yarışmasına girdiler ödüllerini aldılar

Adile Teyze Etüt Merkezi Çanakkale Şehitlerini konu alan bir şiir yarışması düzenledi. Şiirler kurumun internet sitesinde yer alan anketle değerlendirildi.


Kepez’den Çanakkale sergisi Güncel Kepez’den Çanakkale sergisi

Kepez Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 95. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlediği “Çanakkale Savaş Fotoğrafları ve Asker Mektupları” adlı sergi ile “Çanakkale Geçilmez” destanını yazan kahraman Mehmetçiklerimizi andı.


Düşmez bu sancak! Güncel Düşmez bu sancak!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri ,95.Yıldönümünde, Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulunda ,öğrencilerin yine aynı ruhu yaşattıkları programla anıldı.


Güncel "Tozu dumana katın"

Kent ve ülke gündemini belirleyen etkili isimlerin sık sık öğrenci ve öğretmenlerle buluştuğu AKEV Koleji’inde son konuk, FİFA kokartlı hakemlerimizden İlhami Kaplan oldu.


Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi Güncel Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi

Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Dişhekimleri Odası, öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim veriyor


TED Antalya Koleji’nde Pİ coşkusu Güncel TED Antalya Koleji’nde Pİ coşkusu

14 Mart Dünya Pi günü hafta boyunca TED Antalya Koleji Matematik Bölümü tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Gözleme zamlandı Güncel Gözleme zamlandı

Daha çok “Sosyete Pazarı”nda üretilip tüketilen “gözleme”ye zam geldi. Börekçiler Odası Başkan Vekili Bucak, “Biz piyasa koşullarına göre azami rakamları verdik” dedi.


Rus turist sayısında artış bekleniyor Güncel Rus turist sayısında artış bekleniyor

Türkiye için her geçen yıl önemini artıran Rus pazarının göstergesi olan turizm fuarı MITT Moskova’da Türkiye için çok olumlu rüzgarlar esiyor.


Moskova'da Kemer coşkusu Kemer Moskova'da Kemer coşkusu

Rusya`nın başkenti Moskova`da 17 Mart 2010 günü başlayan MITT 2010 Moskova Turizm Fuarına katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet katılımcılar tarafından gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnunlar.


Ermenek mahallesinde ücretsiz göz taraması Güncel Ermenek mahallesinde ücretsiz göz taraması

Ermenek Mahallesi Muhtarı Akif Yasan, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ve İbradı Yardımlaşma Derneği Başkanı Düriye Coşkun’un katkı ve işbirliği ile Muratpaşa Belediyesi,Türkan Saylan Toplum Merkezinde 19 Mart 2010 Cuma günü mahalle halkına ve kursiyerlere göz taraması yapıldı.


Çanakkale şehitleri İhlas Koleji'nde anıldı Güncel Çanakkale şehitleri İhlas Koleji'nde anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında; İhlas Koleji Marmaraevleri ve Bahçelievler Kampüslerinde etkinlikler düzenlendi.


Hentbolun yıldızlarına Tütüncü’den destek Spor Hentbolun yıldızlarına Tütüncü’den destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kırıkkale’de düzenlenen Hentbol Yıldızlar Kız Grup Müsabakaları’nda 2’inci olan Profesör İhsan Koz İlköğretim Okulu’nun, Türkiye Şampiyonu olabilmesi için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını söyledi.


Meme kanseri taraması Güncel Meme kanseri taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Avon işbirliği ile 22-23 Mart tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde meme kanserine yönelik tarama gerçekleştirilecek.


"Radyoya aşık oldum, evlendim"

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin, 60.yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Dünden Bugüne Radyo Yayıncılığı” konulu panel bugün İÜ İletişim Fakültesi’nde yapıldı.


Aktur’dan drama eğitimi Güncel Aktur’dan drama eğitimi

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark tarafından kurulan Aktur Yıldızlar Tiyatrosu bünyesinde drama eğitimi verilmeye başlandı. Aktur Lunapark İşletme Müdürü Ramazan Aydemir işletme olarak sanata destek vermeye devam edeceklerini söyledi


AESOB’a bağlı odalarda ilk bayan başkan Güncel AESOB’a bağlı odalarda ilk bayan başkan

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin (AESOB) kurulduğu 1966 yılından buyana bağlı odalarına ilk kez bir bayan oda başkanı seçildi.


Adile Teyze etüt merkezi şehitler haftasını andı Güncel Adile Teyze etüt merkezi şehitler haftasını andı

95 yıl önce iki yüz elli bin genç evladımızı şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşları’nın; Çanakkale Ruhunu yeni nesillere anlatmak için Adile Teyze Etüt Merkezi’nde etüt müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin de katılımıyla bir anma töreni düzenlendi.


Çöllü'den denizcilik sektörüne destek Siyaset Çöllü'den denizcilik sektörüne destek

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, krizin denizcilik sektörüne etkilerinin azaltılması için liman ücretlerinde ciddi yük getiren fener ve sağlık resmi ücretlerinde indirim yapılmasını gündeme taşırken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeşil ışık yakmadı.


Çöllü Perge'deki ihmali gündeme taşıdı Siyaset Çöllü Perge'deki ihmali gündeme taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Perge Antik Kenti’ndeki güvenlik sorunlarını TBMM gündemine taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, antik kentte bir bekçinin görev yaptığını, son 3 yılda 3 kaçak kazının tespit edildiğini, Perge Antik Kenti’ne mobese sisteminin kurulması çalışmalarının sürdüğünü söyledi.


Çanakkale Şehitleri Döşemealtı’nda anıldı Döşemealtı Çanakkale Şehitleri Döşemealtı’nda anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Döşemealtı’nda kutlandı.


Kemer "Çanakkale azmin ve inancın zaferidir"

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, yazılı olarak yaptığı açıklamada "Çanakkale Zaferi, bir azmin, bir inancın zaferidir" dedi.


Büyükşehir Aşık Veysel’i anıyor Kültür/Sanat Büyükşehir Aşık Veysel’i anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, değerli ozan Aşık Veysel Şatıroğlu’nu Anma Gecesi düzenliyor.


Kepez’de Çanakkale yeniden yaşandı Güncel Kepez’de Çanakkale yeniden yaşandı

Kepez Kaymakamlığı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 95. yılı dolayısıyla tören düzenledi. Törende öğrencilerin sunduğu “Ben Uzun Bir Serviyim” gösterisi ile Çanakkale ruhu yeniden yaşandı.


Ak Parti’den sağlık konferansı Siyaset Ak Parti’den sağlık konferansı

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı, “AK Parti’nin İnsan Sevgisi, Sağlıkta Yapılan Reformlar ve Tam Gün Yasası” konulu konferans düzenliyor.


Muratpaşa adım adım Türkiye Kupası’na Spor Muratpaşa adım adım Türkiye Kupası’na

Bayanlar Türkiye Kupası finali ilk maçında rakibi Üsküdar Belediyesi’ni 42-33 yenen Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı, kupaya bir adım daha yaklaştı. Muratpaşalı sporcular karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşadı.


Akdeniz Üniversitesi’nden her öğrenciye bir fidan Güncel Akdeniz Üniversitesi’nden her öğrenciye bir fidan

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Her Öğrenciye Bir Fidan Projesi kapsamında 200 çam fidanı Akdeniz Üniversitesi Kampusu’ne dikildi.


Permak teknolojisi güneş enerjisi fuarında parlıyor Ekonomi/Turizm Permak teknolojisi güneş enerjisi fuarında parlıyor

Enerji alanında en ileri teknolojileri kullanarak ekonomik, çevre dostu ve etkin çözümler sunan Permak Enerji Sistemleri, tüketicilere ve kurumlara güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanma seçeneğini sunan üstün teknolojili Permak ET Solar PV güneş panellerini, Güneş Enerjisi Teknolojileri Fuarı’nda sergiledi. Permak


TP Muratpaşa’dan anlamlı ziyaret Güncel TP Muratpaşa’dan anlamlı ziyaret

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder ve yönetim kurulu üyeleri, Hakkari’de verilen şehitlerin anısına, Antalya Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret etti.


İstiklal Ruhu Güncel İstiklal Ruhu

Aydınlar Ocağı’nın mutad cumartesi toplantılarının bu haftaki konuğu Türkolog Muharrem Yelliceydi .


Tekirova'da kaçağa af yok Kemer Tekirova'da kaçağa af yok

Kemer'e bağlı Tekirova Beldesinde belediye ekipleri kaçak yapılaşmayla mücadeleye devam ediyor.


Antalyalı gençler bütçe yapmayı öğrenecek Güncel Antalyalı gençler bütçe yapmayı öğrenecek

Visa Europe Türkiye ve 24 üye bankasının, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat için Gençlik Derneği işbirliği ile geliştirdiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesinde eğitmen eğitimleri tamamlandı.


Kemer "Bu sene çok iyi bir sezon bekliyoruz"

Kemer'de doğanın tüm güzelliklerinin titizlikle korunduğu Ulupınar’da bulunan Botanik Restaurant yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.


Büyükşehir Laboratuvarı’na ulusalararası kimlik Güncel Büyükşehir Laboratuvarı’na ulusalararası kimlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvarı, yine bir ilki gerçekleştirdi. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgesi”ni alan Büyükşehir Laboratuvarı’nın vereceği raporlar, uluslararası bir kimlik kazandı.


Acı itiraf… Siyaset Acı itiraf…

CHP’nin 29 Mart yerel seçim öncesinde 100 bin kişiye iş vaadinin kandırmaca olduğu, İl başkanlığını kaybeden Ömer Melli tarafından da itiraf edildi.


Kepez basketbolda şampiyon Spor Kepez basketbolda şampiyon

Kepez Belediyespor Yıldızlar Basketbol Takımı, Burdur’da düzenlenen Yıldızlar Bölge Şampiyonası’nda, oynadığı 5 maçı da kazanarak şampiyon oldu. Kepez Belediyespor da şimdi hedef Türkiye Şampiyonu olmak.


Topcu: “Mahkeme bizi doğruladı” Siyaset Topcu: “Mahkeme bizi doğruladı”

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in, kaçaklara göz yummasıyla ilgili olarak defalarca yaptığı açıklamaların, 8.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da tescillendiğini söyledi.


Terziler Odası ve öğrenciler hatıra ormanına ağaç dikti Güncel Terziler Odası ve öğrenciler hatıra ormanına ağaç dikti

Antalya Terziler, Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası ile Karatay Lisesi ortaklığı ile hatıra ormanı oluşturuldu. Döşemealtı Bölgesi’nde, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hatıra Ormanı’nın yanındaki alana fidan diken oda yöneticileri ve öğrenciler, doğanın korunması için herkesin bir fidan dikmesi çağrısında bulundu.


Özel çocuklara, özel ziyaret Güncel Özel çocuklara, özel ziyaret

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nı ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, çocuklarla yakından ilgilendi


Başar, Akaydın’a yüklendi Siyaset Başar, Akaydın’a yüklendi

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar, İlçe başkanlarıyla parti binasında düzenlediği toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştirdi.


Başkan Gül Kemer için Rusya'da Kemer Başkan Gül Kemer için Rusya'da

Rusya`nın başkenti Moskova`da düzenlenen Dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen MITT 2010 Moskova Turizm Fuarı’nın 17 Mart 2010 günü başlaması nedeniyle Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet Moskova’ya yeni turizm sezonu öncesi büyük umutlarla gitti.


Ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi Güncel Ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi gösterildi. Pilates ve yogada ikinci etap kursların açılması planlanıyor.


Yılın Binası Yapı Kredi'den Yılın Binası Yapı Kredi'den

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan ArchDaily tarafından eğitim kategorisinde Yılın Binası (Building of the Year 2009) seçildi.


Miracle Resort Hotel “Önce Kalite” diyor Güncel Miracle Resort Hotel “Önce Kalite” diyor

Miracle Resort Hotel de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitimleri devam ediyor. Hizmet verdiği ilk günden beri kalite ve misafir memnuniyeti ile ön plana çıkan Miracle Resort Hotel bu yıl almış olduğu eğitimlerle kalite yönetim sistemi uygulamalarını hızlandırdı.


“Dokunduğum Renk” “Dokunduğum Renk”

İstanbul Modern Sanat Müzesi, İstanbul Modern Eğitim Dostları’nın katkılarıyla görme engelli çocuklara yönelik “Dokunduğum Renk” başlıklı yeni bir eğitim programı düzenledi.


Yazar Işık Soytürk TED’in konuğu Güncel Yazar Işık Soytürk TED’in konuğu

TED Antalya koleji 2.3.4.5. sınıf öğrencileri “Anadolu Uygarlıkları” ve 6.7.8 . sınıf öğrencilerine “ Mevlana ” konulu sunular eşliğinde Yazar ve Arkeolog Işık Soytürk ile buluştu.


Kurtulmuş, 81 İl'e aynı anda hitap etti Siyaset Kurtulmuş, 81 İl'e aynı anda hitap etti

Saadet'in yönetim kurulu toplantısı 'fark'lı yapıldı. Kurtulmuş, Türkiye'nin dört bir yanındaki teşkilat mensupları ile toplandı.


“Evcilmen davalar için ‘Skorbord’ tutsun” Siyaset “Evcilmen davalar için ‘Skorbord’ tutsun”

MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in kaçaklarla ilgili mahkeme tarafından verilen hapis cezasını değerlendirip, “Evcilmen kaçak yapılara göz yummaya devam ediyor. Kendisini istifaya davet ediyorum” dedi.


Başarılı futbolculardan Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Başarılı futbolculardan Başkan Sözen’e ziyaret

İlköğretim Okulları arasında yapılan Danone Küçük Erkekler Futbol Şampiyonası’nda İl Birincisi olan Çağlayan İlköğretim Okulu ile İl ikincisi olan Atatürk İlköğretim Okulu futbol takımı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret ederek başarı sevincini paylaştı


“Çanakkale geçilmez, o ruh asla ölmez” Döşemealtı “Çanakkale geçilmez, o ruh asla ölmez”

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir açıklama yapan Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, ‘Çanakkale geçilmez, o ruh,asla ölmez’ dedi.


Tütüncü’den dünya rekoru denemesine destek Güncel Tütüncü’den dünya rekoru denemesine destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu’nun 600 öğrenci ile Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) yararına düzenleyeceği keman konserindeki dünya rekoru denemesinin başarılı olması için, gereken desteği sağlayacaklarını söyledi.


TED Antalya Koleji okul öncesi eğitim semineri Güncel TED Antalya Koleji okul öncesi eğitim semineri

Türk Eğitim Derneği Önderliğindeki Okul Öncesi Hizmet İçi Eğitim Semineri, Antalya ilinde faaliyet gösteren 30 resmi ve özel eğitim kurumunda görevli 130 öğretmen ve yöneticinin katılımıyla 13 Mart 2010 Cumartesi günü TED Antalya Koleji kampüsünde yapıldı.


“Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” Siyaset “Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum”

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Vatan toprakları üzerinde istiklâl ve egemenlik içerisinde hür ve bağımsız bir Millet olarak bayrak dalgalandırmamızın ve yaşamamızın gerçek kahramanları Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum" dedi .


İnternet, öğrencilerin gelişimlerini olumsuz etkiliyor Güncel İnternet, öğrencilerin gelişimlerini olumsuz etkiliyor

Demokrat Eğitimciler Sendikası’na (DES) bağlı DESAM)tarafından hazırlanan 3. Eğitim Bileşenleri Araştırma Raporuna göre internette aşırı zaman geçiren öğrencilerin okul başarısında ve sosyal ilişkilerinde olumsuzluklar yaşadığı kaydedildi.


“CHP’deki değişim AKP’yi de değiştirecek” Siyaset “CHP’deki değişim AKP’yi de değiştirecek”

Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sabri Şahin’den mazbatasını alan CHP İl Başkanı Özer Ülken, Türkiye’miz için, Antalya’mız için, halkımız için hayırlı olsun diyerek, ilçe seçim kuruluna kongre sırasında yaptıkları özverili çalışmaları için teşekkür etti ve pasta ikramında bulundu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...