Cuma, 18 Ekim 2019
Esnaf sicil affı bekliyor Ekonomi/Turizm Esnaf sicil affı bekliyor

Dünyada yaşanan ekonomik kriz, küçük esnafı vurdu. Bir çok esnaf ve sanatkar, borcunu ödeyemez duruma geldi.


MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı Teknoloji/Bilim/İnternet MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı

MBIS, Türkiye’de yoğun ihtiyaç duyulan yazılım danışmanlarını yetiştirmek üzere Türkiye çapında yeni bir program başlatıyor.


Kumlucalılardan şikayet yönetim sistemine tam destek Kumluca Kumlucalılardan şikayet yönetim sistemine tam destek

Kumluca Belediyesi 10 Nisan 2010 tarihinde Kumluca Cumhuriyet Meydanı'nda organize edilen törenle “TS ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE ŞİKAYET YÖNETİM SİSTEMİ” belgesini Türkiye’de alan ilk belediye oldu.


ADSYP'den dernekleşme çalışmaları Güncel ADSYP'den dernekleşme çalışmaları

Antalya Diş Sağlığı Yardımcı Personelleri (ADSYP) seslerini duyurmak, hizmet kalitesini arttırmak, komik rakamlarla çalışmaları engellemek için dernekleşme çalışmalarını başlattı.


Böyle olur “sanatçı”nın finali Kültür/Sanat Böyle olur “sanatçı”nın finali

ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi resim- heykel sergisi ve konserden oluşan 2009-2010 dönemi sezon etkinliğini AKM’de gerçekleştirdi.


Vali Altıparmak, İl Özel İdaresi'nde Güncel Vali Altıparmak, İl Özel İdaresi'nde

Antalya Valisi Dr Ahmet Altıparmak İl Özel İdaresini Ziyaret etti.


AK Partili Belediyeler Tekirova’da bir araya geldi Kemer AK Partili Belediyeler Tekirova’da bir araya geldi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı Tekirova’da yapıldı.


Dereler Ankara’ya akacak! Güncel Dereler Ankara’ya akacak!

Antalya ve çevresindeki hidroelektrik santrallere (HES) karşı verilen mücadele başkente taşınıyor. “Dereler Halkla Ankara’ya Akıyor” kampanyası çerçevesinde Ankara’daki meslek odaları, sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin merkezleri ziyaret edilecek.


Kan kırmızısı karpuza Türkiye haritası çizildi Güncel Kan kırmızısı karpuza Türkiye haritası çizildi

Limak Lara Deluxe Otel Dömi Şef Depatı Yakup Topçu, her gün farklı bir günün sebze ve meyvesi üzerine yaptığı işlemeler ile oteli tercih eden müşterilerin dikkatini çekiyor. Topçu bu kez kan kırmızısı Karpuz üzerine Türkiye haritası çizdi


Konya Şeker’den bir haftada ikinci can suyu Ekonomi/Turizm Konya Şeker’den bir haftada ikinci can suyu

Bir hafta önce dağıtılan motorinle birlikte üreticilere toplam 91.3 milyon liralık katkı verildi.


Kemer Oflaz Turizm büyüyor Kemer Kemer Oflaz Turizm büyüyor

Kemer’de bulunan Oflaz Turizm, emin adımlarla yükselişini sürdürüyor. Oflaz Turizm Sahibi Ozan Güven yaptığı açıklamada, Oflaz Turizmin yükselişini sürdürdüğünü ve yeni anlaşmalar ile daha da güçlendiğini ifade etti.


Canon hem eğlendiriyor, hem de en eğlenceli anları ölümsüzleştiriyor Teknoloji/Bilim/İnternet Canon hem eğlendiriyor, hem de en eğlenceli anları ölümsüzleştiriyor

Görüntüleme ve baskı teknolojileri konusunda dünya lideri Canon, yepyeni bir etkinlikle daha yollarda.


“Türkiye EXPO’yu en iyi değerlendiren ülkeler arasında” “Türkiye EXPO’yu en iyi değerlendiren ülkeler arasında”

Shanghai EXPO 2010’un en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Türkiye Pavyonu, sadece ağırlıklı ziyaretçileri olan Çinlileri değil, Türkiye’yi yakından tanıyan diğer ülke vatandaşlarını, hatta Türk heyetlerini dahi hayran bırakıyor.


Öğrenci korosu konserinde alkış tufanı Kültür/Sanat Öğrenci korosu konserinde alkış tufanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olan İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Öğrenci Korosu, Yıl sonu konseri verdi.


Abdal Musa dergâhında taş ocağı eylemi Güncel Abdal Musa dergâhında taş ocağı eylemi

Aleviliğin en önemli inanç önderlerinden Abdal Musa’nın Antalya-Elmalı Tekke Köyündeki türbesinin yakınında açılan taş ocağına çıplak protesto eylemi. Dur dağının eteğinde bir araya gelen binden fazla köylü el ele tutuşarak taş ocağına ‘dur’ dedi.


Şampiyon Efes oldu Spor Şampiyon Efes oldu

Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası oynanan final mücadelesi ile sona erdi. Final karşılamasında Karşıyakayı açık ara farklı yenen Efes Pilsen Türkiye şampiyonu oldu


12'den sonra Kemer'e giriş yasak Kemer 12'den sonra Kemer'e giriş yasak

Kemer Belediyesi yaz aylarında Kemer Merkezdeki trafik sorununa neşter vurdu. Her türlü büyük toptancı aracının Kemer’e girişi gündüz saat 06:00 ile 12:00 saatleriyle sınırlandırıldı.


Adanalı Harika Şair bir birincilik daha kazandı Kültür/Sanat Adanalı Harika Şair bir birincilik daha kazandı

Adanalı Harika Şair Harika Ufuk'un ödülü; 04.06.2010 Cuma günü Kuşadası'nda tertiplenen sade bir tören ile Aydınlı Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şair Şükrü Öksüz tarafından verildi.


İhlas Koleji öğrencileri resim yarışmasında da birinci İhlas Koleji öğrencileri resim yarışmasında da birinci

ÇEKÜD (Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Yaprak İstiyoruz” temalı resim yarışmasında, Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu öğrencileri Tuba Güney 2. kademe, Taha Talha İmanlı da 1. kademe birinciliğini kazandılar.


Herşey temiz bir çevre için... Kemer Herşey temiz bir çevre için...

Kemer’de bulunan Rose Hotels çalışanları 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle sahilde ve otel önündeki caddede mıntıka temizliği yaptı.


"Hükümet Atıl Kaynakları Kullanmalıdır"

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Küresel ekonomik krizin kimi ülkelerin ekonomilerini çökerttiğini, Türk ekonomisinde ise daralma ve küçülmelere neden olduğunu söyledi.


‘Çevre’ Konulu Afişi Birincilik Getirdi Güncel ‘Çevre’ Konulu Afişi Birincilik Getirdi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Barbaros Acay, Antalya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen ‘Çevre’ konulu afiş, slogan, şiir ve kompozisyon yarışmasında, tasarladığı afişiyle il birincisi oldu.


Türk Telekom’dan İTÜ'de Dev Ar-Ge Merkezi Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan İTÜ'de Dev Ar-Ge Merkezi

Türk Telekom’un iştiraklerinin birlikte Ar-Ge faaliyetlerini yürüteceği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent bölgesi içinde bulunan yeni Ar-Ge merkezinin tahsisine ilişkin anlaşma İTÜ ve Türk Telekom arasında imzalandı.


Kepez sathi kaplama asfalt sezonunu açtı Güncel Kepez sathi kaplama asfalt sezonunu açtı

Kepez Belediyesi, sathi kaplama asfalt sezonunu, kurban kesimiyle, dualarla Duacı Köyü’nde açtı. Başkan Hakan Tütüncü, sezonun sathi kaplama hedefini 170 km olarak açıkladı.


Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor

Zeytinburnu Belediyesi tarafından 11.si düzenlenen, 17 bilim insanının katıldığı, Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamındaki, “Bitkilerle Tedavi Sempozyumu”nun ilk gün oturumu büyük bir ilgi ile izlendi.


CHP çevreye sahip çıkıyor Siyaset CHP çevreye sahip çıkıyor

5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanırken Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, çevrecilerle bir toplantı düzenledi.


Üç Yılın Birincisi Bahçeşehir Koleji Yalova’dan  Hüma Gülseçkin oldu Üç Yılın Birincisi Bahçeşehir Koleji Yalova’dan Hüma Gülseçkin oldu

2010-SBS 8.sınıf uygulaması yapıldı. 2008 yılından bu yana uygulanan ve 2008 yılında 6.sınıfta olan öğrenciler bu yıl 8.sınıf olarak sınava girdiler dolayısıyla sistemin ilk mezunları sınava girmiş oldu.


ABD'li öğrenciler TAD'da... Güncel ABD'li öğrenciler TAD'da...

ABD’li öğrenciler Türk Amerikan Derneği (TAD) Antalya Yabancı Dil Kursunu Ziyaret etti.


Geleneksel Rhadiopolis Yürüyüşü Kumluca Geleneksel Rhadiopolis Yürüyüşü

Keşfetmek… bir tarihi, bir medeniyeti keşfetmek,tanımak.. Anlamak insanları, bir medeniyeti öğrenmek. 29 Mayıs 2010 Ttarihinde, her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen Rhadiopolis yürüyüşünün bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.


AGGİK’ten anlamlı buluşma Spor AGGİK’ten anlamlı buluşma

Antalya Basketbol’una son 5 yıldır yön veren ve başarılı teknik kadrosu ile aldığı sonuçlarla dikkat çeken AGGİK Spor Kulübü Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerini Gaziantep Restaurant’ta ağırladı


TTMD'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı... TTMD'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı...

TTMD Başkanı Cafer Ünlü, Enerji verimliliğinin iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadelede etkin bir yöntem olduğunu bildirdi.


Muratpaşa Belediyespor Kulübü’nde genel kurul heyecanı Spor Muratpaşa Belediyespor Kulübü’nde genel kurul heyecanı

Muratpaşa Belediyespor Kulübü Derneği’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yapılan oylamada İbrahim Akkaya, yeniden Muratpaşa Belediyespor Kulübü başkanlığına seçildi.


Uluslararası  Modelleme ve Simülasyon Kongresi Güncel Uluslararası Modelleme ve Simülasyon Kongresi

Mükemmel tatilin adresi LykiaWorld Antalya, sunduğu geniş toplantı ve kongre salonu olanakları ile 5. Uluslararası “Ters Problemler: Modelleme ve Simülasyon” Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.


Plastik Sanayicileri Derneği’nde bayrak değişimi Ekonomi/Turizm Plastik Sanayicileri Derneği’nde bayrak değişimi

Türk plastik sektörünün tüm taraflarını temsil etme ve aynı çatı altında birleştirme misyonu ile çalışmalarını yürüten Plastik Sanayicileri Derneği’nde (PAGDER) bayrak değişimi yaşandı.


CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu Turu ile Antalya’daydı CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu Turu ile Antalya’daydı

Bu yıl on birinci kez kapılarını açacak olan, Avrasya’nın en büyük iş platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 2010 yılının ilk ‘Anadolu Turu’ kapsamında Antalya’da bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


Vanucci Lezzet Şenliği Mayıs ayına damga vurdu Vanucci Lezzet Şenliği Mayıs ayına damga vurdu

Modüler mutfak ve banyo sektörünün öncü markalarından Vanucci’nin tüm mutfak dostlarıyla bir araya gelmek üzere düzenlediği “Lezzet Şenliği” büyük ilgi gördü.


Tamirciler Odası’ndan üyelere eğitim Güncel Tamirciler Odası’ndan üyelere eğitim

Antalya Oto Tamirciler Odası, üyelerinin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri, mesleki yenilikleri öğrenebilmeleri için kurs düzenledi. Soğutma Akışkanları Kullanım Kursu, Mesleki Eğitim Merkezi’nde başladı.


Uluslararası sanatçılar ATSO’yu ziyaret etti Güncel Uluslararası sanatçılar ATSO’yu ziyaret etti

ATSO Başkanı Budak; “Antalya sadece denizden güneşten ibaret değil. Antalya’nın kültür - sanat kenti olması en büyük hedefimiz.”


25 yıllık anıyı canlandıran sergi Kültür/Sanat 25 yıllık anıyı canlandıran sergi

Muratpaşa Belediyesi kursiyerlerinin eserleri ilginç hikayeleriyle de dikkat çekiyor. 25 yıl önce balayında eşi ile birlikte çektirdiği fotoğrafın resmini yapan kursiyer anısını Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’le paylaştı


Türk girişimcisi, kriz dinlemiyor Ekonomi/Turizm Türk girişimcisi, kriz dinlemiyor

Acar Group’tan, görkemli 30. kuruluş yıldönümü galası... Acar Group, 30. kuruluş yıldönümünü coşku içinde kutladı


ABTTF Brüksel’de “Azınlık Dillerinin İmajı” konulu seminere katıldı ABTTF Brüksel’de “Azınlık Dillerinin İmajı” konulu seminere katıldı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Finlandiya’da yerleşik İsveç Kültür Vakfı tarafından 1 Haziran 2010 tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen “Azınlık Dillerinin İmajları’’ konulu seminere katıldı.


T-Bank ile Ata Yatırım güçlerini birleştiriyor Ekonomi/Turizm T-Bank ile Ata Yatırım güçlerini birleştiriyor

T-Bank ile Ata Yatırım’dan bankacılık ve aracılık sektöründe örnek olacak bir uygulama!


Kanuni’nin otağı hizmetinizde Güncel Kanuni’nin otağı hizmetinizde

Kanuni Sultan Süleyman’ın, Belgrat’ta kurduğu Otağ-ı hümayunun benzeri Kepez Belediyesi’nin yeniden düzenlediği Kent Ormanı’nda hizmete girdi.


Antalya Valiliği'nde ziyaretler devam ediyor Güncel Antalya Valiliği'nde ziyaretler devam ediyor

Antalya Valisi Dr Ahmet ALTIPARMAK’a haftanın ikinci gününde de ziyaretler devam etti.


Basketbolun kalbi Antalya’da attı Spor Basketbolun kalbi Antalya’da attı

Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası Antalya’da bütün hızıyla devam ediyor. Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Antalya İl Temsilciliği yöneticileriyle DSİ de bir araya geldi.


Canavarlar Aktur’da Güncel Canavarlar Aktur’da

Avrupa’nın en büyük firmalarından olan ve Cobra takibi dizisinin de dublörlüğünü yapan iki kardeş’in dev araçlarla yaptığı heyecanlı ve nefes kesen gösterileri Aktur Park’ta başladı


“Akaydın Antalya’ya bir proje yapmış olur” Siyaset “Akaydın Antalya’ya bir proje yapmış olur”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın Raylı sistemin devamın olan üst geçitleri yapmak için adım atması gerektiğini belirterek, “En azından bir projeleri olur. Antalya kamuoyuna da bir proje yapmış olurlar” dedi.


“Anayasa değişikliğine birlikte karşı çıkıyorlar” Alanya “Anayasa değişikliğine birlikte karşı çıkıyorlar”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP, MHP ve BDP’ nin ruh üçüzü olduklarını belirterek, “Şu anda MHP, CHP ve BDP milletten sandığı engellemek için beraber mücadele eden parti konumundadır. Anayasa değişikliğine birlikte karşı çıkıyorlar” dedi.


Esnaf “cansuyu” bekliyor Ekonomi/Turizm Esnaf “cansuyu” bekliyor

Küçük esnafın cançekiştiğini belirten Göller Bölgesi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan, “Üyelerimizle bu konuda fikir birliği içindeyiz. Esnaf ‘cansuyu’ diye tanımladığımız bir kredi ile desteklenirse krizden çıkma şansı var” dedi.


“Kıyıları korumaya yanaşmadılar” Siyaset “Kıyıları korumaya yanaşmadılar”

Muhalefet partilere mensup belediyeleri eleştiren Ak Parti İl Başkanı Samani, sahil şeridinin korunması amacıyla Bayındırlık Bakanlığı tarafından Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetim Planı hazırlandığını belirtti.


Doğuş Yayın Grubu ve D-Smart Yeni HD Televizyon Kanalı Doğuş Yayın Grubu ve D-Smart Yeni HD Televizyon Kanalı

NTV, NTV Spor, CNBC-e ve e2 kanallarından seçilmiş en güzel programlarla eş zamanlı yayın yapacak olan "HD-en" izleyicilere D-Smart HD 116. kanal üzerinden sunulacak.


Farklılaşma Dizisi Güncel Farklılaşma Dizisi

Genç MÜSİAD Antalya Şubesi üniversiteli gençlere ve genç işadamlarına yönelik yeni bir seminerle kişisel gelişime verdiği önemi göstermiş oldu.


Şampiyonun adı değişmedi Spor Şampiyonun adı değişmedi

Bahçelievler Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kaymakamlık Kupası final maçında İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı, Erkan Avcı Anadolu Endüstri Meslek Lisesini 69-34 yenerek şampiyon oldu.


Kepez futbolda ikinci başarıya koşuyor Spor Kepez futbolda ikinci başarıya koşuyor

3. Lig’e çıkan Antalya Kepez Belediyespor’un U19 Futbol Takımı da, Türkiye Şampiyonası’nda final oynamak istiyor. Kepez Belediyespor, U19 Türkiye Şampiyonası çeyrek final maçları için Kütahya’ya gitti.


İstek’liler yeteneklerini Almanca sergiledi Güncel İstek’liler yeteneklerini Almanca sergiledi

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, düzenledikleri Almanca Gecesi’nde yeteneklerini Almanca sergiledi.


Altın Pusula’dan Aras Kargo’ya iki dalda ödül Altın Pusula’dan Aras Kargo’ya iki dalda ödül

Aras Holding’in ‘amiral gemisi’ Aras Kargo ve iletişim ajansı Caretta İletişim ve Danışmanlık, Halkla İlişkiler Derneği TÜHİD tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Kurumsal İletişim ve Sponsorluk İletişimi-Spor Dalı’nda olmak üzere iki dalda ödül sahibi oldu.


Cornelia Deluxe Resort’te Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasyonu Güncel Cornelia Deluxe Resort’te Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasyonu

Cornelia Deluxe Resort BIX Kurumsal Yönetim Danışmanlığı ile başlattığı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çalışmasında mutlu sona ulaştı.


ÖDP: İsrail‘e Karsı ‘Şovun‘ Ötesine Geçen Tavırlar Alınmalı” Siyaset ÖDP: İsrail‘e Karsı ‘Şovun‘ Ötesine Geçen Tavırlar Alınmalı”

Sinan Mahallesi Atatürk caddesinde bulunan il binaları önünden Kışlahan Meydanı‘na "İSRAİL VAHŞETİNE SON. İSRAİL’LE ASKERİ, DİPLOMATİK, EKONOMİK TÜM İLİŞKİLER KESİLSİN" pankartı ile yürüyen ÖDP’liler yol boyunca “Katil İsrail” “Şov Değil Gereken Yapılsın” “Filistin Halkı Yalnız Değildir” “ Katil ABD, Katil İsrail” sloganları attılar.


Konyaaltı Belediye Meclisi, Haziran Ayı olağan toplantısını yaptı Güncel Konyaaltı Belediye Meclisi, Haziran Ayı olağan toplantısını yaptı

Konyaaltı Toplantı Salonu’nda yapılan meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı.


İstek’te “PASCH” Projesi Plaket Töreni Kültür/Sanat İstek’te “PASCH” Projesi Plaket Töreni

Antalya’da ilk ve tek özel okul olarak “PASCH” (Okullar: Geleceğin Ortakları) projesine dahil olan İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ne Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Frank Urbschat, Ankara Goethe Enstitüsü Proje Koordinatörü Jörg Jenoch ve Eda Pak Gökçebağ tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca’ya PASCH plaketi, görkemli bir törenle teslim edildi.


Türkiye’nin Sınai Mülkiyet Haklarını koruma karnesi tehlikeye giriyor Türkiye’nin Sınai Mülkiyet Haklarını koruma karnesi tehlikeye giriyor

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), “10 Haziran 2010 Perşembe gününe kadar acilen yasal düzenleme yapılmadığı takdirde, patent hakkı ihlallerine karşı cezai yaptırım uygulanmasının çok güçleşeceği, varolan davaların da düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalacakları” uyarısında bulundu.


ATB Gençlik Grubu, Kampüsten İşe projesini İstanbul’da anlatacak Güncel ATB Gençlik Grubu, Kampüsten İşe projesini İstanbul’da anlatacak

Antalya Ticaret Borsası Gençlik Grubu, Kampüsten İşe Projesinin sonuçlarını paylaşmak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yapılacak Tematik Gençlik Toplantılarının sonuncusuna katılacak.


XPS ile ısı yalıtımı doğru seçim Ekonomi/Turizm XPS ile ısı yalıtımı doğru seçim

Sıcaklıklar her geçen gün biraz daha arttıkça serin kış günlerini özlemeye başlıyor ve klimaların derecesini biraz daha düşürüyoruz. Kışın ise bir türlü ısınamazken sıcak yaz günlerinin hayalini kurup ısıtıcımızın ayarını biraz daha yükseltiyoruz.


“Alevli Günler” Anadolu turnesinde Kültür/Sanat “Alevli Günler” Anadolu turnesinde

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun komedi türündeki oyunu “Alevli Günler”, Anadolu turnesine çıkıyor. Doyasıya güldüren ve bir o kadar da düşündüren oyun, televizyon dünyasının tanınmış simaları Cem Davran ve Erkan Can’ı bu kez sahnede buluşturuyor.


Çelebi Delhi'de de yer hizmetleri sunacak Çelebi Delhi'de de yer hizmetleri sunacak

Türk ve uluslararası havacılık yer hizmetleri sektörünün köklü ve öncü şirketi Çelebi, Hindistan’da yaklaşık 1 yıldır sürdürmekte olduğu Mumbai Chhatrapati Shiaji Uluslararası Havalimanı yer hizmetleri faaliyetlerinin yanı sıra, kargo antrepo işletmeciliği hizmeti verdiği Delhi Uluslararası Indra Gandhi Havalimanı’nda 2 Haziran’dan itibaren yer hizmetleri de vermeye başladı.


Azınlık kadınlarının sorunları BM İnsan Hakları Konseyi’nde Azınlık kadınlarının sorunları BM İnsan Hakları Konseyi’nde

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 14.Oturumu’na “Azınlık gruplarına üye kadınların kamusal ve siyasal yaşama katılımları sorunu” başlıklı bir yazılı bildiri sundu.


Efsane gösteri Troya, Ankara’da Kültür/Sanat Efsane gösteri Troya, Ankara’da

Dünyanın en büyük dans topluluklarından birisi olan Anadolu Ateşi’nin dev kadrosuyla sergilediği yeni gösterisi Troya, yoğun istek üzerine 12-13 Haziran’da yeniden Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.


KETOB'dan cankurtaran eğitim kursu Kemer KETOB'dan cankurtaran eğitim kursu

Kemer Turistik Otelciler Birliği ( KETOB ) Akdeniz Cankurtarma Merkezi işbirliği ile Cankurtaran eğitim kursu açacak. Kursa katılanlara, Akdeniz Can kurtarma Merkezi sahibi Adnan Büyük ile uzman kişiler tarafından cankurtaranlık eğitimi verilecek.


Dow, hem doğayı hem cebinizi koruyor Ekonomi/Turizm Dow, hem doğayı hem cebinizi koruyor

Küresel ısınmayla birlikte büyük ölçüde artış gösteren çevre sorunları hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor. İnsanoğlu, çevreye zarar vermekten çekinmeyerek kendi eliyle hazin sonunu hazırlarken Dow Bina Çözümleri, yalıtım sektöründeki çevreci ürünleri ve bu konuda yaptığı yatırımlarla duyarlı bir tavır sergiliyor.


Abdal Musa Türbesine Taş Ocağı Tehdidi Elmalı Abdal Musa Türbesine Taş Ocağı Tehdidi

Alevi inancının önemli merkezlerinden biri olan Elmalı’daki Tekke Köyünde bulunan Abdal Musa türbesinin yanı başında mermer ocağı açılması Alevi toplumunu ayağa kaldırdı. Girişime tepki gösteren Tekke köylüleri 6 Haziran’da büyük bir eyleme hazırlanıyor.


Yazılı basındaki yeni liderler belli oldu Yazılı basındaki yeni liderler belli oldu

Türkiye’nin ilk medya takip firması olan Interpress’in düzenli olarak yaptığı, ulusal yayın yapan 28 kanalı içeren ‘Televizyonun Medya Karnesi’ başlıklı araştırma raporu açıklandı.


İhlas Koleji dünya liselerarası judo şampiyonası'nda Spor İhlas Koleji dünya liselerarası judo şampiyonası'nda

Dünya Liselerarası Judo Şampiyonası’nda İhlas Koleji, ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.


Deepo kabin memurlarını unutmadı Güncel Deepo kabin memurlarını unutmadı

Antalya’nın ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi olan Deepo’da “Kabin Memurları haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Döşemealtı'nda MHP tek muhalefet Döşemealtı Döşemealtı'nda MHP tek muhalefet

Döşemealtı MHP İlçe Başkanı Kadir Gürcan, döşemealtı’nda yerel yönetim tarafından yürütülen çalışmaların yakın takipçisi, yatırımların araştırmacısı ve CHP’nin tek muhalefeti MHP olduğunu söyledi. Gürcan, “Döşemealtı ne sahipsiz, ne kimsesizdir. Halkımız rahat olsun” dedi


Chery'e, Trabzon otomobil fuarında büyük ilgi Otomotiv Chery'e, Trabzon otomobil fuarında büyük ilgi

Mermerler Otomotiv’in iç pazardaki tecrübesi ve Chery markasının uluslararası gücüyle kısa zamanda Türk otomotiv sektöründe ayrıcalıklı bir yer edinen Chery, tüketiciyle fuarlarda da buluşmaya devam ediyor.


Dutlubahçe’de yeni bir yaşam alanı Güncel Dutlubahçe’de yeni bir yaşam alanı

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, hedef projeleri arasında yer alan ve Dutlubahçe Mahallesi’nde yapımı süren toplum merkezinde incelemelerde bulundu


Bitkilerden gelen sağlık: Fito diyet Sağlık/Kadın Bitkilerden gelen sağlık: Fito diyet

Kendinize en uygun diyet programınızı oluşturmanız için birçok diyet seçenekleri uygulayan OTA Güzellik Merkezi; sağlıkla kilo vermek isteyenlere yepyeni bir diyet sistemi öneriyor.


AK Partiden Sevimçok'a ziyaret Siyaset AK Partiden Sevimçok'a ziyaret

AK Parti Konyaaltı ilçe yönetimi , Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok 'u ziyaret etti.


Toros Akdeniz’lilerin Necip Amir hayranlığı Güncel Toros Akdeniz’lilerin Necip Amir hayranlığı

Toros Akdeniz Koleji öğrencileri Kollama dizisi baş aktörü Mehmet Özgür (Necip Amir) le hatıra fotoğrafı çektirdi.


Tarım sektöründe aktif enerjinin kullanımı Ekonomi/Turizm Tarım sektöründe aktif enerjinin kullanımı

Tarım Ajansı'nın organize ettiği "Yenilenebilir Enerjilerin Çaprazlama Teknoloji ile Örtüaltı Tarımda Isıtma/Soğutma Uygulamaları" konulu sunum, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Ak Parti'den kan bağışına destek Siyaset Ak Parti'den kan bağışına destek

AK Parti Konyaaltı ilçe yönetimi, Konyaaltı Kültür Eğitim Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin (KONDER) Geleneksel Kızılay’a Kan Bağışı ve Keşkek Gününe katıldı.


Aksu’dan ücretsiz göz taraması Aksu Aksu’dan ücretsiz göz taraması

Sosyal Belediyecilik çalışmalarına büyük önem veren Aksu Belediyesi, özel bir sağlık kuruluşu ile yaptığı anlaşma ile ilçede yaşayan vatandaşlara ücretsiz göz taraması yaptırıyor


Saadet Konyaaltı köylerde Siyaset Saadet Konyaaltı köylerde

Saadet Partisi Konyaaltı İlçe Teşkilatı, Saadet Partisi’nin yurt genelinde her kesimin görüşlerini almak ve bütün vatandaşlarımızın dertlerini dinlemek amacı ile başlattığı anket çalışmalarının bir parçası olan ve daha çok köylülerimizi ilgilendiren “Saadet Partisi Çiftçiyi Dinliyor” konulu anket taraması için Konyaaltı’nın tüm köylerinde ziyaretlerde bulundu.


Envar kep attı Güncel Envar kep attı

Özel Antalya Envar Koleji geleneksel yıl sonu plav günü ve mezuniyet töreni okulun bahçesinde büyük bir katılım ile yapıldı.


Üniversite stadı tüm Antalya'ya hizmet etmeli Güncel Üniversite stadı tüm Antalya'ya hizmet etmeli

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe’ yi ziyaret etti.


Limak akademi ilk mezunlarını verdi Kemer Limak akademi ilk mezunlarını verdi

Bir taraftan işsizlere meslek eğitimi verilerek istihdamlarını sağlamak diğer taraftan da Limak Grubuna bağlı otellerde nitelikli eleman ihtiyacını gidermek amacıyla İş-Kur Antalya İl Müdürlüğü ile Limak grubu işbirliğiyle düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kursları ilk mezunlarını verdi.


2. Uluslararası coğrafya sempozyumu başlıyor Kemer 2. Uluslararası coğrafya sempozyumu başlıyor

2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 - 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek.


“Hakkımızda çıkan asılsız haberi kınıyoruz” Güncel “Hakkımızda çıkan asılsız haberi kınıyoruz”

Bir internet sitesinde, 15 nolu hatla ilgili çıkan asılsız bir haberde, CHP’de rant kavgası görüntüsü verilmeye çalışılmıştır. 15 Nolu hat çalışanları adına bir yazılı açıklamada bulunan Cihangir Yılmaz, internet sitesindeki haberin iyi niyetle yazılmadığını belirterek konu ile ilgili olarak şunları söyledi;


Siyaset "Hedefimiz merkezin terk edilmiş seçmen kitlesi"

AKP’nin özellikle son dönemde Milli Görüş’e şirin gözükmek için ortaya attığı eylem ve söylemlerden merkez seçmenin bunaldığını belirten Cihan Dinç, “bu kesimin yeni adresi TDH olacaktır” dedi.


Antalya İnternet Medya Platformu toplandı Güncel Antalya İnternet Medya Platformu toplandı

Antalya'da faaliyet göstermekte olan internet medya ve haber platformu sahipleri 2. Resmi toplantısını yaptı.


Kepez Belediyesi 3. Lig'de Spor Kepez Belediyesi 3. Lig'de

TFF 3. Lig'e Yükselme Grubu final maçında, Anamur Belediyespor'u 6-5 yenen Antalya Kepez Belediyespor profesyonel lige yükseldi. Maç sonunda Kepezsporlu futbolcular ve yöneticiler büyük sevinç yaşadı.


MHP’li kadınlara sürpriz Manavgat MHP’li kadınlara sürpriz

MHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları ve partili kadınlar, dayanışmayı artırmak ve kaynaşmak amacıyla düzenlenen tekne turunda bir araya geldiler. Ev sahibi Manavgat İlçe Teşkilatı ve partili gençler, tekne gezisinde eğlenen kadınları konfeti yağmuruna tutup, sürpriz yaptılar.


ATSO’dan marka çalışmalarına destek Ekonomi/Turizm ATSO’dan marka çalışmalarına destek

2010’u “Marka Yılı” ilan eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi” kapsamında, ATSO üye ve çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen marka eğitimleri sürüyor.


Gürbüz, Hünkar Çayırı’nda Başpehlivan Spor Gürbüz, Hünkar Çayırı’nda Başpehlivan

Ali Gürbüz, Kepez Belediyesi kispetiyle ilk başpehlivanlığı Fatih Sultan Mehmet’in karargah kurduğu Hünkar Çayırı’nda elde etti.


EXPO 2010 Türkiye Pavyonu, TBMM heyetini de hayran bıraktı EXPO 2010 Türkiye Pavyonu, TBMM heyetini de hayran bıraktı

Shanghai EXPO’da Türkiye Pavyonu, en çok ziyaret edilen ilk 5 yapı arasında yer alıyor


Bir maden ocağı tepkisi daha Korkuteli Bir maden ocağı tepkisi daha

Antalya’da gün geçmiyor ki köylülerden taş ve maden ocakları konusunda şikayet gelmesin. Bu defa ki şikayetin adresi İlimizin Korkuteli İlçesine bağlı Kozağacı Köyü’ndeki maden ocağı.


Anadolu Ateşi Evolution, Lütfi Kırdar’da Anadolu Ateşi Evolution, Lütfi Kırdar’da

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, yenilenmiş versiyonu Anadolu Ateşi Evolution gösterisi ile 30 Mayıs Pazar akşamı Lütfi Kırdar’da İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.


Vali Altıparmak'tan Expo'ya destek Güncel Vali Altıparmak'tan Expo'ya destek

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, marka şehir olan Antalya’nın kazanımlarının ticari alanda değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, 2016’da Antalya’da düzenlenecek Expo’nun bunun için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...