Pazar, 16 Haziran 2019
GATAB’ dan kan bağışına büyük destek Kemer GATAB’ dan kan bağışına büyük destek

Kızılay tarafından ülke genelinde başlatılan “1 Milyon iyi insan aranıyor” isimli kan bağış kampanyasına GATAB personeli büyük ilgi gösterdi.


Vergi Haftası başladı Güncel Vergi Haftası başladı

Toplumda vergi bilincinin arttırılması, verginin sosyal boyutunun topluma daha iyi anlatılması amacıyla her yıl çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanan vergi haftası etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu ile başladı.


Zabıta’yı kandıramadılar Korkuteli Zabıta’yı kandıramadılar

Yankesicilik ve hırsızlık gibi çok sayıda sabıkası olan iki kadın, kılık değiştirseler de bu kez Korkuteli Belediye Zabıtası’ndan kaçamadı. Şalvar giyip başına yazma örten şüpheli kadınlar, Pazar kalabalığından dilencilik yaparken veya müşteri gibi davranırken zabıtalara yakalandı


Tütüncü “Kınalı Kuzuları” uğurladı Güncel Tütüncü “Kınalı Kuzuları” uğurladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1990/1 celp döneminde vatani görevlerini yapacak olan asker adaylarını, Antalya Otogarı’nda “ Hayırlı teskereler” dileği ile görev yerlerine uğurladı.


Töre Kurbanı Medine fidan dikme töreniyle anıldı Güncel Töre Kurbanı Medine fidan dikme töreniyle anıldı

Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sosyal Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleceğimizin Yarısı Kızlarımıza ve Tamamı Çocuklarımıza Sahip Çıkalım” projesi kapsamında 24 Şubat 2010 Çarşamba günü, çocuk yaşta töre kurbanı olan Medine Memi adına fidan dikme töreni gerçekleştirildi.


Karikatür sanatçısı Batıbeki’nin çizgileri sevenleri ile buluştu Güncel Karikatür sanatçısı Batıbeki’nin çizgileri sevenleri ile buluştu

Karikatür Sanatçısı Tuncay Batıbeki’nin geçtiğimiz günlerde Özdilekpark AVM’de açtığı sergiye gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü karikatürlerini sevenleriyle buluşturan Batıbeki, isteyen AVM misafirlerinin de karikatürlerini çizdi.


İstanbul Dersleri’nde Trafik konusu işlendi İstanbul Dersleri’nde Trafik konusu işlendi

Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen ve İstanbul’un çeşitli sorunlarının masaya yatırıldığı ‘İstanbul Dersleri’ programına, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın trafik konusundaki sunumuyla devam edildi. Ilıcalı, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.


Konyaaltı Belediyesi KYS belgesini aldı Güncel Konyaaltı Belediyesi KYS belgesini aldı

Konyaaltı Belediyesi, yenilenen ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni düzenlenen törenle aldı


MMO’dan, Tütüncü’ye ziyaret Siyaset MMO’dan, Tütüncü’ye ziyaret

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Yeni Yönetim Kurulu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Kepezli tenisçiler yine kürsüde Spor Kepezli tenisçiler yine kürsüde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9–10 ve 11 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazanan Kepez Belediyespor Tenis Takımı’nın sporcularını başarılarından dolayı kutladı.


Kemer Meclisi olağanüstü gündemle toplandı Kemer Kemer Meclisi olağanüstü gündemle toplandı

Kemer belediye Meclisi Şubat ayında olağanüstü toplantı yaptı.


Sözen, “Vergilendirilmiş gelir kutsaldır” Manavgat Sözen, “Vergilendirilmiş gelir kutsaldır”

Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban, 21. Vergi Haftası nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çoban ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Başkan Sözen, vergilendirilmiş gelirin kutsal olduğunu dile getirdi.


KOSGEB Başkanı, MÜSİAD'ın konuğu Güncel KOSGEB Başkanı, MÜSİAD'ın konuğu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan ve Antalya Şubesinden Sorumlu MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Develioğlu MÜSİAD üyeleri ile şube merkezinde bir araya geldiler.


Maliye’den Korkuteli Belediyesi’ne teşekkür Korkuteli Maliye’den Korkuteli Belediyesi’ne teşekkür

Korkuteli Mal Müdürü İnal, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret etti. İnal, belediyenin vergi borcu bulunmadığını belirterek, duyarlılığından dolayı Başkan Gökce’ye teşekkür etti. Başkan Gökce ise “Vergi kutsaldır ve halka hizmet olarak geriye döner” dedi


Vergi haftası kutlanıyor Kemer Vergi haftası kutlanıyor

Vergi haftası kutlamaları çerçevesinde belediye binası önündeki Atatürk Büstüne çelenk koyan Vergi Dairesi çalışanları daha sonra Başkan Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.


Başkan Gül Liman Caddesini gezdi Kemer Başkan Gül Liman Caddesini gezdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Meclis üyeleri ve birim amirleri ile birlikte liman Caddesinde yıkılarak açılan ve yeniden taş döşenen ara yolları gezdi.


Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi Akdeniz’in yıldızı olacak Kaş Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi Akdeniz’in yıldızı olacak

Yapılan biyolojik çeşitlilik araştırmalarıyla bin denizel türün tespit edildiği Kaş-Kekova ÖÇK bölgesi, Akdeniz Korunan Alanlar Ağı (MedPAN)’a dâhil oldu. Antalya’daki tanıtım toplantısında konuşan WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, bölgenin önemine değindi.


Öğrenci Belediye yardım kampanyasında işbirliği Güncel Öğrenci Belediye yardım kampanyasında işbirliği

Bucak Belediyesi Üniversite öğrencileri işbirliği ile Bucak Cumhuriyet Meydanında “Evlerde Kullanılmayan İlaçları Haiti’ye Göndermek” için stand açıldı.


Zabıtadan okul kantinlerine denetim Manavgat Zabıtadan okul kantinlerine denetim

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki okul kantinlerine baskın denetim yaptı. Aralarında bir güvenlik görevlisi, bir de Çevre Mühendisi’nin bulunduğu 6 kişilik zabıta timi, gün boyunca 22 okul kantinini hijyen, ruhsat ve sağlık karneleri bakımından denetledi.


Başkan Gül çalışmaları inceledi Kemer Başkan Gül çalışmaları inceledi

Akdeniz Caddesinde Kemer Belediyesi ile Gatabın ortaklaşa yaptıkları çalışma bütün hızıyla devam ediyor.


CHP’ye katılımlar yoğunlaştı Alanya CHP’ye katılımlar yoğunlaştı

İlçe Kongresi’nde CHP’ye toplu katılım gerçekleşti. SHP Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Yalçınkaya ile beraber yönetim kurulu üyeleri Bülent Ede, Aynur Şahin, Musa Duman, Hamit Konak, Mustafa Zavlak ve Aynışah Gürsoy’la beraber 119 SHP üyesi partilerinden istifa ederek CHP’ye katıldılar.


Ilıca Belediyespor 5- Antalya Konukseverspor 1 Spor Ilıca Belediyespor 5- Antalya Konukseverspor 1

Antalya 2. Amatör ligde mücadele eden Ilıca Belediyespor sahasında oynadığı Antalya Konukseverspor maçından 5-1 skorla ayrıldı. Oynadığı futbolla göz dolduran Ilıca Belediyespor ilk yarıyı Ali (2) ve Harun’un attığı gollerle 3-0 önde kapadı.


Başpehlivan Ali Gürbüz Ata yurdunu unutmuyor Korkuteli Başpehlivan Ali Gürbüz Ata yurdunu unutmuyor

Son yılların gözde pehlivanı Ali Gürbüz memleketi ata yurdu Korkuteli’ni unutmuyor. Fırsat buldukça ilçeye gelen Gürbüz, ailesi ve 2009 Korkuteli Altın Kiraz Güreş Ağası Naim Adrasan ile birlikte Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret ederek hayır duasını aldı


TÜGİK Başkanı Güral'dan Emniyet Müdürü Yılmaz'a ziyaret Güncel TÜGİK Başkanı Güral'dan Emniyet Müdürü Yılmaz'a ziyaret

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı Güral, İl Emniyet Müdürü Yılmaz'ı ziyaret etti


Ilıca Belediyespor doludizgin Spor Ilıca Belediyespor doludizgin

Ilıca Belediye Başkanı Rafet Ünal spora ve sporcuya verdiği önemi beldesine kazandırdığı spor kulübüyle gözler önüne seriyor.


Çağlayan Mahallesi’nde alt ve üst yapı atağı Manavgat Çağlayan Mahallesi’nde alt ve üst yapı atağı

Manavgat Belediyesi, Çağlayan Mahallesi Hastane Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenlemesi çalışmalarına başladı. Başkan Sözen, bölgede yağmur suyu drenaj hattı ve asfaltın yenileneceğini, yolun her iki tarafına kaldırım yapılacağını, işlerin yeniden kavşak düzenlemesi ile tamamlanacağını söyledi.


Samani Muratpaşalı muhtarlar ile buluştu Siyaset Samani Muratpaşalı muhtarlar ile buluştu

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kahvaltıda Buluşalım, Antalya Konuşalım’ adlı toplantıların bu haftaki konukları, Muratpaşa İlçesi mahalle muhtarları oldu. İl Başkanı Hüseyin Samani, toplantıya katılan muhtarlar ile sohbet edip, sorunlarını ve önerilerini dinledi.


Tütüncü, Prof. Dr. Yakıt’ın nikahını kıydı Güncel Tütüncü, Prof. Dr. Yakıt’ın nikahını kıydı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Anayasa Mahkemesi Üyesi Sacit Adalı ve Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga’nın nikah şahidi olduğu törende Prof. Dr. İsmail Yakıt ile Ayşe Serim çiftinin nikahını kıydı.


TSE’den Büyükşehir’e tam not Güncel TSE’den Büyükşehir’e tam not

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Antalya Bölge Müdürlüğü denetçileri tarafından yapılan incelemelerde, Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve üst yönetimi tam not aldı. Yetkililer 5 gün süren inceleme sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


Tarım Danışmanları “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” Eğitimine Katıldı Güncel Tarım Danışmanları “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” Eğitimine Katıldı

Tarım Ajansı tarafından organize edilen ve Tarım Danışmanları Derneği üyelerinin katıldığı “Liderlik ve Sonuç Odaklılık” eğitimi 20 Şubat 2010 Cumartesi günü gerçekleştirildi.


Alanya CHP “Osman Özcan” dedi Alanya Alanya CHP “Osman Özcan” dedi

Süregelen ilçe kongrelerinin sonuncusu Alanya’da gerçekleşti ve Alanya İlçe Kongresinin kazananı Osman Özcan oldu.


Masa Tenisi’nde Antalya İkinciliği Toros Akdeniz'in oldu Spor Masa Tenisi’nde Antalya İkinciliği Toros Akdeniz'in oldu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Liseler Arası düzenlediği Genç Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında Toros Akdeniz Lise- Fen Lisesi Masa Tenisi Takımı Antalya İkincisi oldu.


Belediye binlerce liralık masraftan kurtuldu Korkuteli Belediye binlerce liralık masraftan kurtuldu

Korkuteli Belediyesi’ne kazandırdığı torna makinesi ile büyük masraflardan kurtulduklarını belirten Başkan Gökce, “Torna makinemiz ile çöp bidonlarını kendi ustamız üretecek. Ayrıca iş makinelerinin tamiratına da faydası olacak. Belediyemizi büyük sanayi masraflarından kurtardık” dedi.


Engelli bireyler bale, hiphop ve kolbastı oynayacak Güncel Engelli bireyler bale, hiphop ve kolbastı oynayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği üyeleri, anlamlı bir proje düzenleyerek engelli bireyleri, “Engel-sizsiniz” etkinliğinde buluşturuyor. Türkiye’nin ilk tekerlekli sandalye bale topluluğu da gösteri sunacak. Etkinlikten elde edilecek gelir yine engelli bireyler için harcanacak.


Başlama vuruşu Tütüncü’den Spor Başlama vuruşu Tütüncü’den

Antalya Yörükler Derneği’nin düzenlediği 5. Geleneksel Futbol Turnuvası’nın başlama vuruşunu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


Danıştay’ın katsayı tavrı protesto edildi Güncel Danıştay’ın katsayı tavrı protesto edildi

Kışlahan Otel önünde "Meslek Liseleri Okul Aile Birlikleri Platformu" tarafından basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasını Platform sözcüsü Mustafa Ece yaptı.


Tütüncü Wushu Takımı’nı kutladı Spor Tütüncü Wushu Takımı’nı kutladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Minikler, Yıldızlar ve Gençler Wushu Şampiyonası'nda madalya kazanan Kepez Belediyesporlu sporcuları başarılarından dolayı kutladı.


ALTSO kişisel eğitim seminerleri devam ediyor Güncel ALTSO kişisel eğitim seminerleri devam ediyor

ALTSO tarafından, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen eğitim programlarına “Çocuklarda Yaramazlıkları Anlama ve Önleme Yolları 3 -6 Yas Çocuklarının Gelişim Özellikleri” semineri ile devam etti.


AK Parti Konyaaltı İlçe teşkilatı kahvaltıda bir araya geldi Siyaset AK Parti Konyaaltı İlçe teşkilatı kahvaltıda bir araya geldi

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Bülent Yüksel, ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi.


Sevimçok ve ekibi Akaydın'ı ziyaret etti Siyaset Sevimçok ve ekibi Akaydın'ı ziyaret etti

Perşembe günü muhteşem bir katılımın sağlandığı törenle Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Adaylığını açıklayan ,Antalya Pastacılar Odası Başkan Abdullah Sevimçok vakit kaybetmeden yerel yöneticilerle bir araya gelmeye ve düşüncelerini başkanlara aktarmaya başladı.


AK Partili kadınlardan üye yarışı Siyaset AK Partili kadınlardan üye yarışı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, bir ay boyunca en fazla kadın üye yapan Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan’a albüm hediye etti.


Konservatuvar’dan halk müziği konseri Kültür/Sanat Konservatuvar’dan halk müziği konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti 27 Şubat 2010 Cumartesi saat 20.00’de AKM Perge Salonu’nda halk müziği konseri düzenleyecek.


Judo takımından Başkan ziyareti Spor Judo takımından Başkan ziyareti

Konyaaltı Belediyespor Judo Takımı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti


Milliyetçi Muhafazakar Oluşum Lideri Ahmet Reyiz'den AKP ve MHP'ye Gözdağı!!! Milliyetçi Muhafazakar Oluşum Lideri Ahmet Reyiz'den AKP ve MHP'ye Gözdağı!!!

Ahmet Reyiz’ Hem MHP hem BBP Hem de AKP den katılımlar yaparak siyaseti sarsacağının sağlam bir işaretini Ankara Başkent Öğretmen evinde verdi.


Kepezli bisikletçiler Marmaris’te yarışacak Spor Kepezli bisikletçiler Marmaris’te yarışacak

Kepez Belediyespor Bisiklet Takımı, düzenlenecek olan Kulüpler Arası Puanlı (K.A.P) Marmaris Yol Yarışları’nda başarısını sürdürmek istiyor.


Akaydın: “Vergi olmadan devlet olmaz” Siyaset Akaydın: “Vergi olmadan devlet olmaz”

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve birim müdürleri, Vergi Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Siyaset "Gençliğimizin hizmetindeyiz"

AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç bir dizi çalışmalarda bulunmak üzere Antalya’ya geldi. Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, ilk olarak Gürtaş Otelde AGD Antalya Şubesi’nin düzenlemiş olduğu programın konuğu oldu.


Başkan Evcilmen meslektaşlarını ağırladı Güncel Başkan Evcilmen meslektaşlarını ağırladı

Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu’nu ağırlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Kent sorunlarının çözümüne katkı koyacağınıza ve üstün performans göstereceğinize inancım da güvenim de tam” dedi


Çöllü, Noel Baba'nın kemiklerini sordu Siyaset Çöllü, Noel Baba'nın kemiklerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, İtalya’ya kaçırıldığı bilinen Noel Baba’nın kemiklerinin iadesini gündeme getirirken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “İtalya’nın ilgili kurumları ile bu aşamada henüz bir görüşme yapılmamıştır” dedi.


“En büyük asker, bizim asker” Güncel “En büyük asker, bizim asker”

Kepez İlçesi Varsak bölgesinde askere gidecek 38 gencin uğurlama törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı. Tütüncü, askerliğin peygamber ocağı olduğunu belirterek başarılar diledi.


“CHP özgürlük, MHP eşitlik düşmanı” Siyaset “CHP özgürlük, MHP eşitlik düşmanı”

AKP Adana Milletvekili Genel Başkan siyasi danışmanı Ömer Çelik, “AK Parti’nin nefret ettiği kavram statüdür. Milletin önü açılacaktır, millet geleceğe yürüyecektir. CHP’nin nefret ettiği kavram özgürlük, MHP’nin nefret ettiği kavram ise eşitliktir” dedi.


Ahmet Barut, Fahri Konsolos oldu Güncel Ahmet Barut, Fahri Konsolos oldu

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut Avusturya’nın Antalya Fahri Konsolosu oldu.


Böbrek kardeşi oldular Güncel Böbrek kardeşi oldular

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi tarafından gerçekleştirilen çapraz nakille, birbirini hiç tanımayan iki aileden birer kişi diyalizden kurtularak, yeniden hayata döndü.


“AB parasıyla adalet olur mu?” Siyaset “AB parasıyla adalet olur mu?”

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet GÜNAL, istinaf mahkemelerinin kurulmasıyla ilgili Adalet Bakanı Sadullah ERGİN’e yazılı soru önergesi verdi.


“Hiç bir MHP’li Belediye Başkanımız bizi utandırmadı” Korkuteli “Hiç bir MHP’li Belediye Başkanımız bizi utandırmadı”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Çobanoğlu, Antalya Milletvekili Yıldız ve İl Başkanı Kaya Korkuteli Belediye Başkanı Gökce’yi makamında ziyaret etti.


Sürüngen yuvaları yenileniyor Güncel Sürüngen yuvaları yenileniyor

Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü hayvanat bahçesinde iyileştirme çalışmaları başlattı. Bu kapsamda yapılan çalışmada sürüngen barınakları yeniden düzenleniyor. Doğadan malzemelerin kullanıldığı çalışmada hayvanların doğal yaşam koşullarına uygun alan yaratılıyor.


Uluslararası Turizm ve Medya buluşması başlıyor Güncel Uluslararası Turizm ve Medya buluşması başlıyor

Turizm Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği (TURÇEV) ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve 52 ülkeden gazetecilerin katılacağı “’Uluslararası Turizm ve Medya Buluşması” 19-21 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek.


Fahrettin Altay Caddesi’nin yağmur suyu sorunu çözülüyor Güncel Fahrettin Altay Caddesi’nin yağmur suyu sorunu çözülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Fahrettin Altay Caddesi yağmur suyu drenaj çalışmalarını yerinde inceledi.


Akdeniz Üniversitesi ile TSE arasında hizmet protokolü Güncel Akdeniz Üniversitesi ile TSE arasında hizmet protokolü

Rektörlük İdari birimleri ile 2008 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanan ve aldığı belge ile Türk Yüksek Öğretiminde ilkler arasına girmeyi başaran Akdeniz Üniversitesi ve Türk Standartları Enstitüsü arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 19 Şubat 2010 Cuma günü “ Hizmet Protokolü” imzalandı.


AK Partili kadınlar 2011 seçimlerine hazır Siyaset AK Partili kadınlar 2011 seçimlerine hazır

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, Muratpaşa Kadın Kolları Yürütme Kurulu toplantısına katıldı.


“Öfke Yönetimi ve İletişim Güncel “Öfke Yönetimi ve İletişim" Konferansı

Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Eroğlu' nun sunduğu "Öfke Yönetimi ve İletişim" konulu konferans Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Akdeniz Belediyeler Birliği Kaş’ta toplandı Kaş Akdeniz Belediyeler Birliği Kaş’ta toplandı

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek, Kaş İlçesi’nde Muğla ve bölge belediye başkanlarıyla toplantı yaptı.Kaş Belediye Salonu’nda yapılan toplantıya, Muğla, Kaş, Elmalı, Demre belediye başkanları katıldı.


Anaokulu, Kemer Belediyesi ile çiçeklendi Kemer Anaokulu, Kemer Belediyesi ile çiçeklendi

Kemer Belediyesi bahar aylarının başladığı şu dönemde bir yandan tüm ilçede budama çalışmalarını yürütürken bir yandan da çiçeklendirme yapmaya devam ediyor.


Eğitim Tırı Akdeniz Üniversitesi’nde Güncel Eğitim Tırı Akdeniz Üniversitesi’nde

Akdeniz Üniversitesi, üniversitelerde elde edilen temel ve teorik bilginin uygulamaya dönüştürülmesi ve son teknolojik gelişmelerden tüm öğrencilerin haberdar olmasını sağlamak için aralıksız çalışıyor.


Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Egzotik Bir Öykü Kültür/Sanat Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Egzotik Bir Öykü

Antalya Devlet Opera ve Balesi, klasik bale repertuarının baş yapıtlarından müziğini Minkus’un bestelediği Petipa’nın koreografisini yaptığı La Bayadère Balesi’nin prömiyerini 20 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor.


Vodafone'dan çiftçilere sms ile bilgilendirme kampanyası Vodafone'dan çiftçilere sms ile bilgilendirme kampanyası

Mobil iletişim teknolojilerinin tarım sektöründe daha yoğun kullanılmasını ve çiftçi için değer yaratılmasını hedefleyen Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çiftçilere ilk bilgilendirme SMS’ini gönderdi.


Dolphinaryum Dünyası masaya yatırıldı Güncel Dolphinaryum Dünyası masaya yatırıldı

Yunus Gösteri ve Terapi merkezlerinin masaya yatırıldığı 2. Dolfinaryum toplantısı Troy Aqua Dolphinarium’un sponsorluğunda Belek’te yapıldı.


Turizm sektörü her yıl milyonlarca dolar kaybediyor Turizm sektörü her yıl milyonlarca dolar kaybediyor

Türk turizminin başarılı ve genç yöneticilerinden Recep Arısoy sektörün her yıl milyonlarca dolar kaybının olduğunu söyledi. Arısoy açıklamasın da ayrıca sektörün sağlıksız ve dengesiz büyüdüğüne de dikkatleri çekti.


Yapı Kredi Worldcard dünyanın en değerli 10 kartından biri Ekonomi/Turizm Yapı Kredi Worldcard dünyanın en değerli 10 kartından biri

Yapı Kredi Worldcard, dünyanın en saygın finans yayınlarından The Banker’in 2009 yılı marka değeri araştırmasında dünyanın en değerli 10 kartından biri oldu.


Gökçe: “İşbirliğine her zaman hazırız” Korkuteli Gökçe: “İşbirliğine her zaman hazırız”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Korkuteli İnşaatçılar, Elektrikçiler, Sıhhi Tesisatçılar ve Doğramacılar Odası Başkanı Hasan Ülkü’yü ziyaret etti. Gökce, esnafın çıkarları için destek isteyen Ülkü’ye, “İşbirliğine her zaman hazırız” dedi


Profesör Kazancı:'Halk, devlete asırlardır küskün' Profesör Kazancı:'Halk, devlete asırlardır küskün'

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, halkla ilişkilerin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Metin Kazancı’nın ilginç saptamalarda bulunduğu konferansla 60. Kuruluş Yılı etkinliklerine başladı.


ATSO Meclisi “Soru Konferansı”nda temel sorunlara cevap aradı Güncel ATSO Meclisi “Soru Konferansı”nda temel sorunlara cevap aradı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinin gözden geçirilmesinin amaçlandığı “Soru Konferansı” Meclis Üyelerinin geniş katılımıyla Antalya-Beldibi Rixos Hotel Sungate’te yapıldı.


Mesut Özdemir Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü oldu Güncel Mesut Özdemir Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü oldu

Mesut Özdemir, otomotiv sektöründe 1943'den beri hizmet veren Mermerler Şirketler Grubuna bağlı Chery araçlarının Türkiye ve Kuzey Kıbrıs distiributörü olan Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü olarak görev yapacak.


Türk Telekom “Türkiye’ye Değer” katıyor Türk Telekom “Türkiye’ye Değer” katıyor

30 bin öğrenciye 72 eğitim binası, 28.000 genç sporcu, 41 spor klübü, 932 internet evi, 19.000 bilgisayarda ücretsiz internet, 100.000 ağaç.


Çimsa İtalyan Medcon'u aldı Ekonomi/Turizm Çimsa İtalyan Medcon'u aldı

Çimento ve hazır betonda Türkiye’nin lider kuruluşu Çimsa, İtalya’nın Trieste limanında 400 bin ton beyaz ve gri çimento terminali bulunan Medcon şirketinin yüzde 60 hissesini satın aldı. Bu satın alma ile Çimsa’nın Kuzey İtalya, Adriyatik ve Orta Avrupa’da rekabet gücü önemli ölçüde arttı.


Nevzuhur Dergisi, edebiyat, kültür ve sanata ışık tutuyor Kültür/Sanat Nevzuhur Dergisi, edebiyat, kültür ve sanata ışık tutuyor

Edebiyat, kültür ve sanat dergisi olan Nevzuhur, 2 ayda bir kültür hizmeti olarak ücretsiz yayınlanıyor.


Kemik iliği ve kök hücre nakli hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Kemik iliği ve kök hücre nakli hayat kurtarıyor

Türk Hematoloji Derneği, Kemik İliği Transplantasyonu ve Kök Hücre Tedavileri konusunda, Amerika ve Avrupa’dan sonra en önemli ve en büyük üçüncü kongreyi yapmaya hazırlanıyor.


Otolansman.com kazandırmaya devam ediyor Otomotiv Otolansman.com kazandırmaya devam ediyor

Türkiye’nin İlk Sıfır Otomobil Rehberi otolansman ziyaretçilerine iPhone 3G vermeye başladı.Kısa sürede otomobil sektörünün referans sitelerinden olan Türkiye’ nin İLK sıfır otomobil rehberi otolansman.com’ un üye ve ziyaretçi sayısı hızla artıyor.


Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği Güncel Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği

Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği’nin 2. olağan kongresi Antalya’da Sherwood Resort Hotel’de gerçekleştirildi.


Microsoft'tan anne babalara uyarı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft'tan anne babalara uyarı

Microsoft, web ortamındaki çocuk güvenliğine yönelik girişimleriyle Avrupa Birliği’nin Güvenli İnternet Günü kapsamındaki etkinliklerine büyük destek veriyor.


Tadımca'nın yeni reklam kampanyası başladı Tadımca'nın yeni reklam kampanyası başladı

Tadım’ın sağlığı ve lezzeti aynı pakette buluşturan ve uluslararası lezzet ödülü sahibi atıştırmalığı Tadımca’nın yeni reklam kampanyası, 1 Şubat itibarıyla başladı. Televizyon reklamları, dergi ilanları ve radyo spotlarını içeren kampanya, renkli konseptiyle dikkat çekiyor.


Vodafone’dan “Psikolojik Danışmanlık Servisi” Vodafone’dan “Psikolojik Danışmanlık Servisi”

Türkiye’ye getirdiği en ileri mobil iletişim teknolojileri ile abonelerinin yaşamlarını kolaylaştıran Vodafone hizmetlerine bir yenisini ekledi.


Epson, Stylus Pro 7700 ve 9700’ü geliştirdi Teknoloji/Bilim/İnternet Epson, Stylus Pro 7700 ve 9700’ü geliştirdi

Baskı teknolojileri ve dijital görüntüleme alanının lider markası Epson, harita, proje ve tasarım çıktısına ihtiyaç duyan CAD ve GIS kullanıcılarına yönelik, Epson Stylus Pro 7700 ve 9700 yazıcılarını geliştirdi.


Boks Milli Takımı’ndan Kepez’e teşekkür Spor Boks Milli Takımı’ndan Kepez’e teşekkür

Kepez Belediyesi, kamp için Antalya’da bulunana Boks Genç Milli Takımı’na hem spor salonunu tahsis etti, elinden gelen desteği sağladı. Boks Genç Milli Takımı’nın Baş Antrenörü Asalettin Pekdoğan da, her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı için Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.


TDH yeni siyasetçiler yetiştiriyor Siyaset TDH yeni siyasetçiler yetiştiriyor

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya İl Kurucu Üyesi Gürsel Belgin, örgütlenme çalışmaları ile birlikte kendileri ile birlikte siyaset yapmak isteyen gönüllülerin eğitimine ağırlık verdiklerini söyledi.


EMITT Fuarı, sektörün her kesimine ve ülkelere moral oldu EMITT Fuarı, sektörün her kesimine ve ülkelere moral oldu

11-14 Şubat’ta İstanbul Beylikdüzü’nde yapılan 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bu yıl yüzde 33’lük bir artışla ziyaretçi sayısında rekor kırarken katılımcılara da kriz ortamında moral ve umut verdi.


Kore’den Bolu’ya okul boyamaya geldiler Kore’den Bolu’ya okul boyamaya geldiler

Uluslararası gönüllük projesi kapsamında, bir Japon ve bir Slovenyalı ve 15 Güney Koreli öğrenciden oluşan öğrenci topluluğu, Filli Boya katkılarıyla sağlanan boyalarla Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesi'ndeki Taşkesti İlköğretim Okulunu boyadı.


AB Komisyonu Avrupa Parlamentosu’nun onayını aldı AB Komisyonu Avrupa Parlamentosu’nun onayını aldı

Şubat 2010- Kasım 2014 döneminde görev yapacak Avrupa Birliği Komisyonu (AB Komisyonu), Avrupa Parlamentosu’nda yapılan oylamada güvenoyu aldı.


Ahmet Hacıosman 19. Madde sorununu gündeme taşıdı Ahmet Hacıosman 19. Madde sorununu gündeme taşıdı

10 Şubat 2010 tarihinde PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Kamu Yönetimi, Kamu Düzeni ve Adalet Komisyonu’nda Yunan Vatandaşlık Kanunu’nun eski 19. Maddesi ile vatandaşlıktan çıkarılan Batı Trakya Türklerini gündeme getirdi.


smile adsl’den rakipsiz fiyat: İnternet sadece 4,99 TL! smile adsl’den rakipsiz fiyat: İnternet sadece 4,99 TL!

smile adsl’in Hesaplı İnternet kampanyasıyla internete bağlanmak artık çok daha cazip! Çok özel bir sebebiniz yoksa smile adsl’in bu kampanyasını kaçırmayın!


Vatandaş memnuniyetini artırmak için personele seminer Güncel Vatandaş memnuniyetini artırmak için personele seminer

Konyaaltı Belediyesi, vatandaş memnuniyetini artırmak için personeline “TS.ISO 10002 Vatandaş Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi Temel Eğitim” semineri düzenledi


Anne-baba sevgisi, çocuğun okul başarısını artırıyor Anne-baba sevgisi, çocuğun okul başarısını artırıyor

Demokrat Eğitimciler Sendikası’na (DES) bağlı DES Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) tarafından hazırlanan 1. Eğitim Bileşenleri Araştırma Raporuna göre; “Anne baba sevgisi okul başarısını artırıyor. Anne baba tarafından yapılan maddi fedakarlıklar, çocukların başarılı olması için yeterli olmuyor.”


Pizza Pizza’dan okumaya anlamlı destek Pizza Pizza’dan okumaya anlamlı destek

Pizza Pizza 5 Şubat – 26 Mart tarihleri arasında Türkiye çapındaki tüm Pizza Pizza restoranlarında geçerli olacak bir kampanyaya imza attı.


Muratpaşa’da e-belediye dönemi başlayacak Güncel Muratpaşa’da e-belediye dönemi başlayacak

Teknolojiyi, hizmetlerinde hız kazanmak için kullanan Muratpaşa Belediyesi, personeline e-belediyecilik kapsamında kullanılacak programlara yönelik sertifikalı eğitim seminerleri veriyor


Türk Barter’dan genç işadamları ve girişimcilere tam destek Ekonomi/Turizm Türk Barter’dan genç işadamları ve girişimcilere tam destek

Türkiye’de parasız ticaret sistemini her alanda başarıyla uygulayan Türk Barter, ülkemizin en büyük genç girişimciler derneği TUGİAD’a da çözüm oluyor.


Şoförlerin sorunlarını dinlediler Güncel Şoförlerin sorunlarını dinlediler

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Temsilcisi Cihan Dinç ve İl Yönetim Kurul Üyeleri, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Ali Alkan’ı ziyaret ederek kutladı.


Kuaförler Dalma ile devam dedi Güncel Kuaförler Dalma ile devam dedi

Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu AESOB Toplantı Salonu’nda yapıldı.


TÖDER birincileri Bahçeşehir Koleji’nden Güncel TÖDER birincileri Bahçeşehir Koleji’nden

TÖDER’in Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu SBS deneme sınavı sonuçları belli oldu. Antalya Bahçeşehir Koleji’nin 21 öğrencisi ilk yüze girmeyi başardı. Antalya sıralamasında ise birincilik yine Bahçeşehir Koleji’nin.


Kemer "Türkler en çok rakıyı tercih ediyor"

Kemer/Göynük Majesty Mirage Park’ın Barlar Şefi Musa Köse, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin içme kültürlerini araştırarak, gelen konuklara nasıl bir hizmet sunabileceklerini, geçmişteki tecrübeleri ile birleştirerek hizmet anlayışlarını ortaya koyduklarını söyledi.


“Hoca Yaparsa, Ancak Zam Yapar” Güncel “Hoca Yaparsa, Ancak Zam Yapar”

Antalya Gençlik Muhalefeti bir açıklama yaparak Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşıma yapılan zamlarla karşı bir kampanya başlattığını duyurdu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...