Cumartesi, 23 Mart 2019
VODAFONE TÜRKİYE’DEN ‘DÜNYA SAATİ’NE DESTEK VODAFONE TÜRKİYE’DEN ‘DÜNYA SAATİ’NE DESTEK

Vodafone, iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 24 Mart’ta düzenlenecek Dünya Saati etkinliğine bu yıl da destek verecek.


Dünya’da dijital para fırtınası esecek Dünya’da dijital para fırtınası esecek

Önümüzdeki 5 yıl içinde dünyada dijital para fırtınası eseceğini belirten Turcoin Kurucusu Sadun Kaya, “Ekonominin özü dijital para olacak. Bu nedenle Türkiye’nin ilk yerli ve milli dijital parası için starta basmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Yakın gelecekte dijital paralara hakim olan, dünyaya da hakim olacak. İthalat ve ihracatlar, dijital parayla daha hızlı ve anında, formalitesiz bir şekilde yapılacak” dedi.


Muratpaşa’nın eli sevgiye uzanıyor Güncel Muratpaşa’nın eli sevgiye uzanıyor

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’nin ‘Sevgi kromozom saymaz’ sloganıyla düzenlenen 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde “Sosyal hizmet, talep eden herkese standart bir hizmetin verilmesidir. Bu anlamda Muratpaşa’mızın eli, talep eden her engel grubundan insanımıza uzanmaktadır” dedi.


SPOR YAZARLARI DERNEĞİ’NDEN BORSA’YA ZİYARET Güncel SPOR YAZARLARI DERNEĞİ’NDEN BORSA’YA ZİYARET

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Yönetimi, Antalya Ticaret Borsası’nı (ATB) ziyaret etti.


BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARINDAN BYEGM’YE ZİYARET Güncel BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARINDAN BYEGM’YE ZİYARET

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Yavor Klisurski, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne diplomatik nezaket ziyaretinde bulundu.


 “EVLİLİK SENEDİ” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI Kültür/Sanat “EVLİLİK SENEDİ” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta EVLİLİK SENEDİ operasının prömiyerini gerçekleştirecek.


YATAK ODASINI KARANLIK TUTUN Sağlık/Kadın YATAK ODASINI KARANLIK TUTUN

Uyku hastalıkları hayatı zehir ediyor. Yaygın olarak görülen uyku apnesi yani uykuda solunum durması, beyni oksijensiz bırakarak hayati risk doğurabiliyor.


KONUT SATIŞLARI  YÜZDE 5,4 AZALDI Ekonomi/Turizm KONUT SATIŞLARI YÜZDE 5,4 AZALDI

Türkiye’de yabancıya konut satışı yüzde 32,4 artarken konut satışları yüzde 5.4 azaldı.


 SÜPER LİGDE GALATASARAY FARKI Spor SÜPER LİGDE GALATASARAY FARKI

Sarı Kırmızılılar geçen sezona göre 5 puan fazla topladılar …


BİR BARDAK SU İÇMEYİNCE! Sağlık/Kadın BİR BARDAK SU İÇMEYİNCE!

“Bir bardak suyu bile zor içiyorum!”… “Özellikle kışın hiç susuzluk hissetmiyorum!”… ”Bir bardak su içmeden günü tamamladığım oluyor!”… Hayati öneme sahip olmasına rağmen pek çoğumuz, susamadıkça su içmiyoruz. Hele de kış aylarında su içmeyi neredeyse tamamen unutuyor, sağlığımıza kendi ellerimizle zarar verdiğimizin farkına bile varmıyoruz!


Mizahçı Özdemiroğlu’ndan  Manavgat’ta sıra dışı sohbet Manavgat Mizahçı Özdemiroğlu’ndan Manavgat’ta sıra dışı sohbet

Manavgat Belediyesi “Haluk Çetin’le Manavgat Buluşmaları” etkinliklerinin sezon finalini Ot ve Uykusuz Mizah Dergileri Yazarı Vedat Özdemiroğlu ile yaptı. Özdemiroglu, Manavgat halkı ile espri dolu sıra dışı bir sohbet yaptı.


Usta Yönetmen Semih Kaplanoğlu Akdeniz Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu Kültür/Sanat Usta Yönetmen Semih Kaplanoğlu Akdeniz Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

Ünlü yönetmen ve Senarist Semih Kaplanoğlu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.


Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Nevruz Paneli ve Karma Sergisi Kültür/Sanat Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Nevruz Paneli ve Karma Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla ‘Panel’ ve ‘Yeni Gün-Gün Işığı Nevruz Karma Sergisi’ düzenlendi. Baharın habercisi olarak kabul edilen Nevruz Bayramı kutlamaları kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenen etkinliğe öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “YENİ HİLELERİN MAYASI MI ÇALINIYOR?” Siyaset CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “YENİ HİLELERİN MAYASI MI ÇALINIYOR?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son grup toplantısında seçim sürecini “milletin beka meselesine dönüştürmesini” eleştirerek, “Seçimlere katılan partileri, "milletin, devletin bekası" gibi kutsal bir yarar üzerinden bölmeye çalışmak ne demektir? Cumhurbaşkanı, Yüksek Seçim Kurulu'na, mülki amirlere, emrindeki kolluğa şimdiden genel talimat mı vermektedir?” dedi.


Mustafa Kemal Okulları’nın Çanakkale Oratoryosu Seyircilere Duygusal Anlar Yaşattı… Eğitim Mustafa Kemal Okulları’nın Çanakkale Oratoryosu Seyircilere Duygusal Anlar Yaşattı…

Çanakkale Geçilmez! Mustafa Kemal Okulları’nın Çanakkale Oratoryosu Seyircilere Duygusal Anlar Yaşattı…


TÜRKİYE DÜNYANIN EN MUTSUZ ÜLKELERİ İÇERİSİNDE YER ALDI TÜRKİYE DÜNYANIN EN MUTSUZ ÜLKELERİ İÇERİSİNDE YER ALDI

156 ülke baz alınarak hazırlanan rapora göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye bir önceki yıla oranla 5 basamak gerileyerek mutluluk endeksinde 74. sırada yer aldı.


Manavgat Belediyesi Afyon’da Muhtarlar çalıştayı düzenleyecek Manavgat Manavgat Belediyesi Afyon’da Muhtarlar çalıştayı düzenleyecek

Manavgat Belediyesi 23-24-25 Mart 2018 tarihlerinde Afyon’da “Muhtarlar Çalıştayı” düzenleyecek.


Tenisin Şampiyonu Envar Koleji Eğitim Tenisin Şampiyonu Envar Koleji

Antalya Okul Sporları turnuvasının şampiyonu Özel Antalya Envar Koleji oldu.


Yat bakım onarım firmalarına vergi muafiyeti Güncel Yat bakım onarım firmalarına vergi muafiyeti

Antalya Serbest Bölgesi'nde yat bakım onarım firmalarına yabancı bayraklı yatlarda bakım ve onarım yapmaları halinde vergi muafiyeti getirildiği ve uygulamaya konulduğu belirtildi.


ANSİAD ve TSYD’den ATSO’ya nezaket ziyareti Güncel ANSİAD ve TSYD’den ATSO’ya nezaket ziyareti

Antalya Sanayici İş Adamları Derneği (ANSİAD) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi yeni yönetimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’e nezaket ziyaretinde bulundu.


Antalya Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Nikah Töreni Yapıldı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Nikah Töreni Yapıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Nikah Töreni Yapıldı


Aksu İlçesinde Hayvan Hırsızlığı Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı Aksu Aksu İlçesinde Hayvan Hırsızlığı Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Aksu İlçesinde Hayvan Hırsızlığı Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı


“Aşırı kola, tuz ve çay tüketimi böbrekte taş yapıyor” Sağlık/Kadın “Aşırı kola, tuz ve çay tüketimi böbrekte taş yapıyor”

Üroloji Uzmanı Uz. Dr. Tevfik Sarıkaya, böbrek taşları oluşumu ve tedavisine ilişkin önemli bilgiler verdi. Yapılan bilimsel çalışmalara göre, toplumda her 10 kişiden birinde taş hastalığına yakalanma olasılığı olduğunu belirten Sarıkaya; aşırı tuz, kola ve çay tüketimine karşı vatandaşları uyardı.


Başkan Gül’den Huzurevi ziyareti Kemer Başkan Gül’den Huzurevi ziyareti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi’nde bulunan Fethi Bayçın Huzurevi’ni ziyaret ederek burada kalan 68 ihtiyar delikanlının Yaşlılar Haftası’nı kutladı. Yaşlılar Başkan Gül’ü çok sıcak karşıladı.


ENVAR ANADOLU FEN LİSESİ ŞAMPİYON OLDU Eğitim ENVAR ANADOLU FEN LİSESİ ŞAMPİYON OLDU

Envar Okulları ‘4/4 lük Eğitim’ Uygulamasının Meyvelerini Topluyor


SÖZEN'DEN ÜÇAYLAR VE REGAİP KANDİLİ MESAJI Manavgat SÖZEN'DEN ÜÇAYLAR VE REGAİP KANDİLİ MESAJI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Üçaylar ve Regaip Kandili mesajı yayınladı.


HACKERLAR ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VE SANAL GERÇEKLİK TEKNOLOJİLERİNİ HEDEF ALACAK Teknoloji/Bilim/İnternet HACKERLAR ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VE SANAL GERÇEKLİK TEKNOLOJİLERİNİ HEDEF ALACAK

Teknolojideki her yeni gelişme, potansiyel güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Peki şimdilik gelişme aşamasında olan artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri de bilgisayar korsanlarının hedefi olabilir mi?


Türkiye dış ticaret fırsatları için 
Doğu’ya yöneliyor Türkiye dış ticaret fırsatları için 
Doğu’ya yöneliyor

HSBC Grubu’nun Navigator Raporu’na göre; Çin ve Hindistan 2021 ile 2030 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ihracat pazarları olarak Batı Avrupa ve ABD’yi geride bırakacak. Çin’in ayrıca 2030 yılında Türkiye’nin en önemli ithalat kaynağı olarak Almanya’nın yerini alması bekleniyor.


Sinemada yapay zeka izleri Teknoloji/Bilim/İnternet Sinemada yapay zeka izleri

2001: Bir Uzay Yolu Macerası, Blade Runner, Interstellar ve niceleri… Teknolojik öngörüleriyle bugüne ilham veren filmler bu listede…


Kişiye özgü kampanyalarla yılda 1,6 milyar TL ek ciro sağlıyor Ekonomi/Turizm Kişiye özgü kampanyalarla yılda 1,6 milyar TL ek ciro sağlıyor

Online perakende mağazaları, ekran başındaki tüketiciyi tanımak için Persona bazlı pazarlamadan faydalanıyor. Related Marketing Cloud'un (RMC) yeni modülü Persona ile müşteriye tam ihtiyacı olan ürünü sunan işletmeler kârlılıklarını artırıyor.


BU KEZ HEDİYELERİ “HAYAT” OLDU! Güncel BU KEZ HEDİYELERİ “HAYAT” OLDU!

Bambaşka hayatlar yaşayan Aslanca ve Düzgün çiftinin hastalıkları, aynı hastane koridorlarında benzer bir hikaye yaşamalarına neden oldu: sonu mutlu biten bu hikayenin kahramanları, eşlerine böbreklerini verdi.


DOWN SENDROMLU GENÇLER BAĞIMSIZ YAŞAM TALEPLERİNİ MECLİSE TAŞIDI Güncel DOWN SENDROMLU GENÇLER BAĞIMSIZ YAŞAM TALEPLERİNİ MECLİSE TAŞIDI

DOWN SENDROMLU GENÇLER 21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU GÜNÜ’NDE MECLİSTE KONUŞTU


ALZHEİMER BELİRTİSİNE İŞARET EDEN 10 ÖNEMLİ SORU Sağlık/Kadın ALZHEİMER BELİRTİSİNE İŞARET EDEN 10 ÖNEMLİ SORU

Yaşlılık insan hayatında fiziksel ve ruhsal değişimlerin görüldüğü bir dönem. Tüm organ ve sistemlerde yaşlılığa bağlı fizyolojik fonksiyon kaybı görülmesi ve birçok kronik hastalık yaşanması nedeniyle günlük ilaç kullanımı da artıyor.


Şampiyon Konyaaltı Belediyespor Spor Şampiyon Konyaaltı Belediyespor


Antalya Süper Amatör Lig Play-Off grubunda ligin bitimine iki hafta kala Konyaaltı Belediyespor, liderliği garantileyerek şampiyon oldu.


Kepez’de ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ açılıyor Güncel Kepez’de ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ açılıyor

Kepez Belediyesi, engelli bireylerin yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda da daha çok yer alabilmelerini sağlayabilmek amacıyla ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ni hizmete açıyor.


Başkan Böcek, minik öğrencilerle turunç dikti Güncel Başkan Böcek, minik öğrencilerle turunç dikti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Uncalı ve Gürsu Çocuk Kreşi öğrencileriyle birlikte, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı dolayısıyla ağaç dikti.


ANTALYASPORLU HENTBOLCULAR KARATAY LİSESİ’NİN KONUĞU OLDU Spor ANTALYASPORLU HENTBOLCULAR KARATAY LİSESİ’NİN KONUĞU OLDU

Karatay Lisesi’ne konuk olan Antalyaspor Hentbol Takımı Baş Antrenörü Stevo Nikocevic ve sporcular Hakan Türkmen ile Savo Mester, öğrencilerin soru yağmuruna tutuldu.
  30 bin kişilik cami Antalya’ya çok yakışacak Güncel 30 bin kişilik cami Antalya’ya çok yakışacak

Büyükşehir Belediyesi’nin, kente yüzyıllar boyu hizmet edecek 30 bin kişilik Antalya Camii ve Türk İslam Medeniyetleri Müzesi Projesi hızla devam ediyor. Kentin manevi iklimine katkı koyacak, simgeleri arasına girecek dev cami Antalya’nın en büyüğü olacak.


Varsak - Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi ihaleye çıkıyor Güncel Varsak - Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi ihaleye çıkıyor

Başkan Türel Antalya’yı hak ettiği çağdaş toplu ulaşımla buluşturmaya devam ediyor


GÜNDOĞMUŞ’UN SU SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE Gündoğmuş GÜNDOĞMUŞ’UN SU SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya’da mahalleye dönüştürülen köylerin yıllardır çözüm bulunmayan su sorununu Meclis gündemine taşıdı. Budak, “Turizmin başkentinde vatandaş neden su bekliyor?” dedi.


Yaşlıların Tünektepe’de vals ve manzara keyfi Güncel Yaşlıların Tünektepe’de vals ve manzara keyfi

Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe’ye çıkardı. Antalya’yı kuş bakışı izleyen yaşlı bireyler çay içip sohbet ederken, kimi de vals ve tango yaparak anın keyfini yaşadı.


TAYSAD’da yeni dönem başlıyor, “Yıldız Takımı” belli oldu! Ekonomi/Turizm TAYSAD’da yeni dönem başlıyor, “Yıldız Takımı” belli oldu!

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 40. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda Alper Kanca güven tazeleyerek, yeniden Başkan seçildi. Toplantıda TAYSAD’ın 2018-2020 yılları arasında görev yapacak Yönetim ve Denetleme Kurulları da belirlendi.


İlk fidanı Başkan Uysal verdi Güncel İlk fidanı Başkan Uysal verdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın turunç kokan balkonlarını, bahçelerini, cadde ve sokaklarını geri getirmek için başlattılan 5 bin ücretsiz turunç fidanı dağıtım kampanyasında ilk fidanları ilçe sakinlerine verdi.


Doğum çantası ​2 hafta önceden hazır olmalı Sağlık/Kadın Doğum çantası ​2 hafta önceden hazır olmalı

Bebeklerinden ‘geliyor’ sinyali gelir gelmez çoğu anne baba adayının eli ayağı birbirine karışabiliyor.


Lazer tedavisinde bilmeniz gerekenler Sağlık/Kadın Lazer tedavisinde bilmeniz gerekenler

Gözlük ve lenslerden kurtularak yaşam kalitenizi yükseltmek isteyenler… Lazer yaptırmak istiyor fakat kulaktan dolma yanlış bilgiler yüzünden endişeleniyor musunuz?


İş adamları, Başkan Genç’le buluştu Döşemealtı İş adamları, Başkan Genç’le buluştu

Antalya İşadamları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ersen Göksan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Döşemealtı İlçesine gelerek Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret etti.


Kepez’de Belediye Mahallelerde Güncel Kepez’de Belediye Mahallelerde

Başkan Hakan Tütüncü, bu dönemini tamamladıkları muhtar istişare toplantısıyla belediye bürokratlarını mahallelere taşıdıklarını ve yapılacak yeni hizmetleri planladıklarını söyledi


Başkan Genç, İş kadınlarını ağırladı Döşemealtı Başkan Genç, İş kadınlarını ağırladı

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Dr Aynur Doğan ve Yönetim Kurulu üyeleri Döşemealtı Belediye Başkanı Turay Genç’i ziyaret etti. Başkan Genç, 2 ay önce göreve gelen ANTİKAD yönetimine başarı dileklerinde bulundu


Müteahhitlerden hafriyat krizine formül Güncel Müteahhitlerden hafriyat krizine formül

Mart ayının ilk haftasında uygulanması için gündeme gelen ‘Hafriyat yönetmeliği’ hafriyatçıları ve müteahhitleri zor durumda bırakmıştı.


Creavit bayileri, değişim ritmini yakalamak için Antalya’da buluştu Güncel Creavit bayileri, değişim ritmini yakalamak için Antalya’da buluştu

Seramik sağlık gereçleri, banyo mobilyası ve armatür sektörünün global Türk markası Creavit, yurtiçi ve yurtdışı bayilerinin bir araya geldiği bayi toplantısını, bu sene Antalya Belek’te gerçekleştirdi.


Anne kız mankenlik yaptılar Güncel Anne kız mankenlik yaptılar

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evleri’nin, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlendiği gecede 84 yaşındaki Gülderen Ünen, kızı 64 yaşındaki Emel Özgür Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nce hazırlanan ‘Geleneksel Düğün Kıyafetleri' defilesinde mankenlik yaptı. Sahnede profesyonel mankenleri aratmayan performans uzun süre alkışlandı.


AKSU’DA HERKES İÇİN SPOR Aksu AKSU’DA HERKES İÇİN SPOR

Spora büyük önem veren Aksu Belediyesi, spor kulübünün güçlenmesi, ilçede daha çok insanın spor yapması için her türlü imkanı sağlıyor. Daha önce düğün salonu olarak kullanılan alanın Gençlik Hizmetleri birimine dönüştürülmesi ile yeni bir salona da kavuşulmuştu.


6 Adımda Bağışıklığınızı Güçlendirin! Sağlık/Kadın 6 Adımda Bağışıklığınızı Güçlendirin!

Yaşam tarzınızın, sizi mikroplardan, virüslerden ve kronik hastalıklardan koruyan bağışıklık sisteminizi ne kadar etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Kötü sağlık alışkanlıklarınızı iyi olanlarla değiştirmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olabilir.


DÜNYADAKİ YAŞLI NÜFUSU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR DÜNYADAKİ YAŞLI NÜFUSU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

2017 itibarıyla dünya üzerinde, yaşı 60 ve üstü olan 962 milyon kişi yaşarken, bu rakamın 2050’de 2,1 milyara ulaşması bekleniyor.


Ünal:“Siyasiler, sendikacı değildir” Güncel Ünal:“Siyasiler, sendikacı değildir”

TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HAVA-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Kırbıyık’ı, ziyaret etti. Ziyarette yaptığı açıklamada, siyasilerin, sendikacılığa soyunmasının yanlış olduğunu belirterek, “Herkes kendi işini yapsın” dedi.


TURİZM SEZONU ÖNCESİ DENİZCİLERE UYARI Ekonomi/Turizm TURİZM SEZONU ÖNCESİ DENİZCİLERE UYARI

Turizm sezonu başlamadan önce Manavgat Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik denizde ve ırmakta günübirlik tur tekneleri ile su sporları yapan işletmeleri, yolcu güvenliğinin sağlanması ve deniz kirliliğinin önlenmesi konusunda uyarılarda bulundu.


Hacıcaferoğlu’ndan Muhtarlarımız İle Haydi Futbola El Ele Projesine Tam Destek Spor Hacıcaferoğlu’ndan Muhtarlarımız İle Haydi Futbola El Ele Projesine Tam Destek

Antalya Muhtarlar Derneği Muhtarları ve Antalya Amatör Futbolcular Derneği (AAFD) Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.


2018 ANTALYA TURİZMİ İÇİN PERGE YILI Ekonomi/Turizm 2018 ANTALYA TURİZMİ İÇİN PERGE YILI

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik kentini ziyaret ederek Kazı Başkanı ve Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel'den kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.


16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Antalya’da Kültür/Sanat 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Antalya’da

8 Şehirde 2 ay sürecek olan 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul’un ardından Antalya’da devam ediyor.


BITDEFENDER İLE CRYPTTECH GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ Teknoloji/Bilim/İnternet BITDEFENDER İLE CRYPTTECH GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün, CRYPTTECH ile geliştirdiği yeni iş ortaklığı sayesinde GravityZone ve CRYPTOSIM, birbirlerine entegre olarak çalışabilecek.


Hurda teşviki, bir taşla üç kuş Ekonomi/Turizm Hurda teşviki, bir taşla üç kuş

KPMG Türkiye Vergi Şirket Ortağı Emrah Akın, sektörü heyecanlandıran yeni hurda teşviki/indirimi hazırlığını değerlendirdi.


GOOGLE’DA EN FAZLA NELERİ ARADIK? Teknoloji/Bilim/İnternet GOOGLE’DA EN FAZLA NELERİ ARADIK?

Geçen hafta Google’da en çok aranan konular belli oldu …


ORMAN VARLIĞIMIZ  22 MİLYON HEKTARI GEÇTİ Güncel ORMAN VARLIĞIMIZ 22 MİLYON HEKTARI GEÇTİ

Türkiye orman alanını artıran ülkeler arasında 23. sırada …


Akdeniz Üniversitesi’nde ‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ Semineri Verildi Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nde ‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ Semineri Verildi

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ semineri İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Onur Öksüz’ün sunumuyla gerçekleştirildi.


Türk iş dünyası yatırım tercihini ABD’den yana kullandı
 Türk iş dünyası yatırım tercihini ABD’den yana kullandı


İş dünyasında yaşanan birçok gelişme, yatırımların da yönünü belirliyor. Yurt içinde ve yurt dışında yapılan yatırımlar ise ülkelerin ekonomisine yön veriyor.


DÖDOSK’dan Bahar Şenliği daveti Döşemealtı DÖDOSK’dan Bahar Şenliği daveti

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü (DÖDOSK) Başkanı Ahmet Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.


Başkan Genç, TSYD Antalya Şubesi’nin yeni yönetimini ağırladı Döşemealtı Başkan Genç, TSYD Antalya Şubesi’nin yeni yönetimini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.


Veri güvenliğinde yazıcılar risk yaratıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Veri güvenliğinde yazıcılar risk yaratıyor

CANON, OFİSTE YAZICILARI KONTROL ALTINA ALARAK BİLGİ GÜVENLİĞİNİ YÜKSELTİYOR


BYEGM VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, ZEYTİN DALI HAREKATI’NIN GEREKÇELERİNİ HABERLERLE DÜNYAYA ANLATIYOR Güncel BYEGM VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, ZEYTİN DALI HAREKATI’NIN GEREKÇELERİNİ HABERLERLE DÜNYAYA ANLATIYOR

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekatı’nın bir yıl öncesinden harekat gününe kadar, Suriye’den Türkiye’ye yönelen saldırı ve taciz ateşlerine dair haberleri bir kitapçıkta topladı. Türkçe ve İngilizce yayımlanan kitapçıkta harekatı hazırlayan süreç anlatıldı.


VODAFONE’DA BABALIK İZNİ 10 GÜNE UZATILDI Güncel VODAFONE’DA BABALIK İZNİ 10 GÜNE UZATILDI

Vodafone, çalışanlarının iş-yaşam dengesi kurmalarına yardımcı olacak uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Bu kez baba adaylarını merceğine alan Vodafone Türkiye, yerel mevzuatta 5 gün olan babalık iznini 10 güne uzattı.


AKUT Sporcusundan Dünya Rekoru Spor AKUT Sporcusundan Dünya Rekoru

AKUT Spor Kulübü Sualtı Branşı Sporcusu ve Serbest Dalış branşında Şampiyon Millî Sporcu Birgül Erken, Çanakkale Anafartalar Spor Salonu'nda, kadınlarda, 'Tek Nefesle Sualtında Bisikletle 60 m’ Geniuses Dünya Rekoru kırdı. Erken, 2 dakika 24 saniye 96 saliselik derecede tamamladığı tek nefeslik tüpsüz dalışını tüm şehitlerimize ithaf etti.


Tuz tüketiminde 6 altın öneri Sağlık/Kadın Tuz tüketiminde 6 altın öneri

Aşırı tuz tüketimi, yüksek tansiyon başta olmak üzere kalp ve böbrek ve şeker hastalığı gibi ciddi rahatsızlıkları beraberinde getiriyor.


BAŞ AĞRINIZIN NEDENİ SİNÜZİT OLABİLİR! Sağlık/Kadın BAŞ AĞRINIZIN NEDENİ SİNÜZİT OLABİLİR!

Sinüsler yüz kemikleri içerisinde bulunan içi hava dolu hücrelerdir. İçlerinde burunu nemlendirmeye yönelik mukus denilen salgılar üretilir. İnce bir kanalla burun içine açılır ve bu salgılar burun içine direne edilir.


SERİKLİLER TAPULARINA KAVUŞMAYA DEVAM EDİYOR Serik SERİKLİLER TAPULARINA KAVUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Serik Belediyesi tarafından başlatılan imar uygulaması ile 25 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözülmesi ile Gedik Mahallesinde yaşayan vatandaşlara dağıtılan tapuların ardından bu kez de Karadayı Mahallesi halkı tapularına kavuştu.


 “SON SİPER ÇANAKKALE” SERİK’TE Serik “SON SİPER ÇANAKKALE” SERİK’TE

Serik Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne alan “Son Siper Çanakkale” izleyenlere duygusal anlar yaşattı.


BUDAK: “TRAKYALI ÇİFTÇİ AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR” Siyaset BUDAK: “TRAKYALI ÇİFTÇİ AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da yer aldığı CHP heyeti ile birlikte Lüleburgaz, Babaeski, Edirne ve Keşan’da incelemelerde bulundu.


Kiralık Araçla Elektrik Trafolarından Kablo Hırsızlığı Yapan (3) Şüpheli Yakalandı Güncel Kiralık Araçla Elektrik Trafolarından Kablo Hırsızlığı Yapan (3) Şüpheli Yakalandı

Kiralık Araçla Elektrik Trafolarından Kablo Hırsızlığı Yapan (3) Şüpheli Yakalandı


Manavgat'ta cezaevi firarisi bir kişi ile suça sürüklenen bir çocuk tutuklandı Manavgat Manavgat'ta cezaevi firarisi bir kişi ile suça sürüklenen bir çocuk tutuklandı

Manavgat İlçesinde Cezaevi Firarisi 1 Şahıs ile Motosiklet Hırsızlığı Suçundan Yakalanan Suça Sürüklenen Çocuk Tutuklandı


Antalya Emniyeti'nden  Şehit Ailelerine Yemek Güncel Antalya Emniyeti'nden Şehit Ailelerine Yemek

Antalya Emniyeti 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Münasebetiyle Şehit Ailelerine Yemek Düzenledi


Sosyal Medya Üzerinden Terör Propagandası Yapan 1 Şüpheli Tutuklandı Güncel Sosyal Medya Üzerinden Terör Propagandası Yapan 1 Şüpheli Tutuklandı

Sosyal Medya Üzerinden Terör Propagandası Yapan 1 Şüpheli Tutuklandı


VÜCUTTA SU AZALMASININ NEDEN OLDUĞU 10 SAĞLIK SORUNU! Sağlık/Kadın VÜCUTTA SU AZALMASININ NEDEN OLDUĞU 10 SAĞLIK SORUNU!

Su tüketimi; böbrekler, kalp ve karaciğer başta olmak üzere bütün organlar için hayati önem taşıyor. Vücuda yeterli miktarda su alınmaması pek çok önemli sağlık sorununun yanında yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları gibi durumlara yol açabiliyor.


İŞ TOPLANTILARINDA YÜKSEK PERFORMANS İÇİN 10 İPUCU Teknoloji/Bilim/İnternet İŞ TOPLANTILARINDA YÜKSEK PERFORMANS İÇİN 10 İPUCU

QNET Türkiye ailesi, Fairmont Hotel’de girişimcilerine yönelik düzenlediği fuarda bir araya geldi. 500’ü aşkın Bağımsız Temsilci’nin katıldığı “QNET Girişimcileri Güçlendiriyor” konseptli fuarda girişimcilik hakkında bilgi verildi, QNET ürünleri tanıtıldı. Fuarda QNET’in 20. yılında gerçekleşecek olan projeleri özel olarak vurgulandı.


Yeni trend reformer pilates Sağlık/Kadın Yeni trend reformer pilates

Aynı tip egzersizlerden sıkıldıysanız, rehabilitasyon amaçlı geliştirilen, günümüzde de spor salonları tarafından oldukça popüler olarak kullanılan reformer pilatesi deneyin.


Rekor hızda DDoS saldırısı Teknoloji/Bilim/İnternet Rekor hızda DDoS saldırısı

Saniyede 1,7 terabaytlık saldırı hızıyla DDoS saldırılarında yeni bir rekor kaydedildi


Eski teknolojiler dijital dönüşümü engelliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Eski teknolojiler dijital dönüşümü engelliyor

Cloud Industry Forum tarafından yapılan araştırma, işletmelerin 10’da 9’unun eski teknolojileri dijital dönüşümün önünde bir engel olarak gördüğünü ortaya koydu.


Serik'te Bir İşyerinin Önünde Bulunan Otobüslerin Radyatörlerini Çalan  Şüpheli Yakalandı Serik Serik'te Bir İşyerinin Önünde Bulunan Otobüslerin Radyatörlerini Çalan Şüpheli Yakalandı

Serik İlçesinde Bir İşyerinin Önünde Bulunan Otobüslerin Radyatörlerini Çalan Şüpheli Yakalandı


Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı Manavgat Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Manavgat İlçesinde Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı


Tuz tüketiminde 6 altın öneri Sağlık/Kadın Tuz tüketiminde 6 altın öneri

Aşırı tuz tüketimi, yüksek tansiyon başta olmak üzere kalp ve böbrek ve şeker hastalığı gibi ciddi rahatsızlıkları beraberinde getiriyor.


BU BAKTERİLER SAĞLIK DOSTU! Sağlık/Kadın BU BAKTERİLER SAĞLIK DOSTU!

‘Bakteri’ deyince pek çoğumuzun aklına hastalık yapıcı etkisi gelse de, sağlık dostu bakteriler de var. Üstelik son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar bu bakterilerin birçok hastalıktan korunmada ve tedavide etkili olduklarını ortaya koyuyor.


ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “BAHARA MERHABA KONSERİ” Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “BAHARA MERHABA KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.


7 SORUDA DOWN SENDROMU Sağlık/Kadın 7 SORUDA DOWN SENDROMU

Heyecanla bebeğinizi kucağınıza almayı bekliyorsunuz. Ve o an gelip çatıyor… Ama bebeğiniz basık burunlu, çekik gözlü ve küçücük kulakları var.


Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden kamuoyuna açıklama Spor Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden kamuoyuna açıklama

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübünün son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklaması...


Antalya’yı turunç çiçeği kokutmaya hazır mısınız? Güncel Antalya’yı turunç çiçeği kokutmaya hazır mısınız?

Muratpaşa Belediyesi, Ağaç Bayramı olarak da kutlanılan 21-26 Mart Ormancılık Haftası’nda, 5 bin turunç fidanını ücretsiz dağıtacak. Turunç fidanı alıp bahçesine dikmek isteyenler, 444 80 07 numaralı Turunç Masa Danışma Hattı’na başvurabilir.


TURNUVANIN KURA ÇEKİMİ YAPILDI Aksu TURNUVANIN KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Aksu Belediyesi’nin mahalleler arasında kaynaşmayı arttırmak amacıyla 3 yıl önce başlattığı halı saha futbol turnuvasında hazırlıklar sürüyor.


KEPEZ DEPLASMANDA GALİP Spor KEPEZ DEPLASMANDA GALİP

Bölgelsel Amatör Lig’de 7.grup 23’üncü hafta karşılaşmalarında Kepez Belediyespor Manavgatspor’un evine konuk oldu. Evrenseki Stadı’nda oynanan karşılaşmada Kepez’in Altın Kramponları evine 3 puanla döndü.


Başkan Böcek, Yaşlılar Haftasını kutladı Güncel Başkan Böcek, Yaşlılar Haftasını kutladı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Konyaaltı Belediyesi Yaşlılar Kreşi’nde düzenledikleri kahvaltı da huzurevi sakinleriyle bir araya geldi.


Yaşlılara mutlaka teknolojiyi öğretin Sağlık/Kadın Yaşlılara mutlaka teknolojiyi öğretin

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, 65 yaş ve üstü bireyler yaşlı kabul ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun son açıkladığı rakamlara göre, Türkiye'de son 5 yılda 65 ve daha yukarı yaştaki nüfus yüzde 17 artışla 6 milyon 895 bin 385 kişi oldu.


ALANYA BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET Alanya ALANYA BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal ve beraberindeki heyet Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i Mahmutlar’da ek hizmet binasındaki makamında nezaket ziyaretinde bulundu.


Dokuma ticari alana Antalyalıların istediği yapılacak Güncel Dokuma ticari alana Antalyalıların istediği yapılacak

Kepez Belediyesinin, eski Dokuma Fabrikası’nın 250 dönümlük ticari alanının ortak akılla şekillendirilmesi amacıyla düzenlediği ‘Fikir Proje Yarışması’ sonuçlandı. Başkan Tütüncü, “Yarışma ortak aklın oluşmasına yönelik bir adımdı. Ticari alanı, kentin ortak aklının yönlendirilmesiyle şekillendireceğiz.” dedi.


Muratpaşa’dan Toplum ve Tarih Söyleşileri Kültür/Sanat Muratpaşa’dan Toplum ve Tarih Söyleşileri

Muratpaşa Belediyesi, Mehmet Erdem Dijital Kütüphane’de, aklı ve eleştiriyi buluşturan yeni bir söyleşi dizisine başladı. Toplum ve Tarih Söyleşilerinin 2’ncisi Dr. Alpay Günal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...