Salı, 20 Ağustos 2019
Kemer'de tiyatro ziyafeti Kemer Kemer'de tiyatro ziyafeti

Tuncay Özinel tiyatrosunun sahnelediği “Sil Baştan – Şile Yolunda Çile” isimli oyun Kemerli sanatseverler ile buluştu.


BIX Kurumsal'dan Çevre Mevzuatı ve Otelcilikteki Uygulamaları Eğitimi Güncel BIX Kurumsal'dan Çevre Mevzuatı ve Otelcilikteki Uygulamaları Eğitimi

BIX Kurumsal tarafından 30 Nisan 2010 Cuma günü Hotel Lara Beach de Genel Katılıma Açık Çevre Mevzuatı ve Otelcilikteki Uygulamaları Eğitimi yapılacak..


Başkan Çoban esnaf ziyaretinde Korkuteli Başkan Çoban esnaf ziyaretinde

Türkiye Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Nurettin Çoban esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Gazeteci Başkan Çoban dün Korkuteli’nde hizmet veren emlakçıları ziyaret ederek ilçedeki emlak piyasası hakkında bilgi edindi


Uluslararası Antalya Çocuk Festivali başlıyor Kültür/Sanat Uluslararası Antalya Çocuk Festivali başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali 18-25 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.


Her yerde HES var! Korkuteli Her yerde HES var!

İki haftada üç inşaatın yürütmesini durduran yargı kararlarına rağmen HES'ler hız kesmiyor. Sularını kaybetmek istemeyen köylülerin son çığlığı da Korkuteli'nden yükseldi.


TDH İl Temsilcisi Dinç’ten davet: “Gemi limandan kalkmadan gel” Siyaset TDH İl Temsilcisi Dinç’ten davet: “Gemi limandan kalkmadan gel”

TDH İl Temsilcisi Cihan Dinç, TDH’da politika yapmak isteyenlere çağrı yaptı. “Eğer TDH’da siyaset yapacaksanız gemi limandan kalkmadan, yani parti resmi olarak kurulmadan gelin."


Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda Büyükşehir standına yoğun ilgi Güncel Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda Büyükşehir standına yoğun ilgi

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliği işbirliği ile düzenlenen “Şehircilik Teknolojileri Fuarı” törenle açıldı. Fuarda Büyükşehir Belediyesi standı katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.


Kırcami Derneği CHP Muratpaşa'yı ziyaret etti Siyaset Kırcami Derneği CHP Muratpaşa'yı ziyaret etti

Kır.Ya.Derneği Başkanı Mustafa Çiviler ve dernek yöneticileri Mehmet Sevim ve Kamil Yıldırım CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.


Kaya: Siyaset Kaya: "AKP ve CHP, birbirinin bardağına su taşımaktadır"

MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye'sine sunulan 2009 Yılı Denetim Komisyon Raporu'nu eleştirdi.


“Üniversite ile her işe varız” Güncel “Üniversite ile her işe varız”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi olan psikiyatri hastalarının el sanatları sergisi Psikiyatri Gündüz Hastanesi’nde düzenlenen törenle ziyarete açıldı.


Kerim Zengin’e sürpriz kutlama Spor Kerim Zengin’e sürpriz kutlama

Antalyasporlu futbolcu Kerim Zengin, doğum gününü sürpriz bir partiyle kutladı. Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor’la oynayacağı yarıfinal 2. karşılaşması öncesi son hazırlıklarını Hasan Subaşı Tesisleri’nde sürdüren kırmızı-beyazlılarda Zengin için düzenlenen doğum günü kutlaması neşe kaynağı oldu.


En değerli fuar Güncel En değerli fuar

Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Sereks Fuarcılık tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Silver Antalya-Gold Antalya” gümüş, takı ve saat fuarı kapılarını açtı


TED'liler baharı karşıladı Güncel TED'liler baharı karşıladı

TED Antalya Koleji 3. sınıf öğrencileri Almanca ve İspanyolca dersinde baharın gelişini kutladılar.


İhlas Koleji Taşpınar'ı ziyaret etti Güncel İhlas Koleji Taşpınar'ı ziyaret etti

Spordaki başarıları ve atılımlarıyla herkesin takdirini kazanan İhlas Koleji’nin İstanbul il birincisi olan erkek güreş takımı ile bayan judo takımı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar’ı makamında ziyaret ettiler.


Muratpaşa standına büyük ilgi Güncel Muratpaşa standına büyük ilgi

Muratpaşa Belediyesi, ANFAŞ tarafından düzenlenen Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’na hizmetlerin tanıtıldığı bir standla katıldı. Başkan Evcilmen, doğru araç ve ekipmanın doğru zamanda kullanımının çağdaş kentleşme için önemli olduğunu söyledi


Köylüler HES'e karşı birleşti Korkuteli Köylüler HES'e karşı birleşti

Korkuteli Sülekler Köyü sınırlarında yapılacak hes’e karşı Antalya Isparta Burdur Dereleri Gönlünce Aksın Platformu üyeleri Sülekler Köyünde köylülerle bir araya geldi.


Cengiz Toytunç Caddesi hafta sonu geçici olarak trafiğe açılacak Güncel Cengiz Toytunç Caddesi hafta sonu geçici olarak trafiğe açılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yağmur suyu drenaj ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle kapalı olan Cengiz Toytunç Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi, hafta sonu geçici olarak trafiğe açılacak.


“ABD ile Türkiye arasındaki kara bulutları lütfen dağıtın” “ABD ile Türkiye arasındaki kara bulutları lütfen dağıtın”

Vaşington’da yapılacak olan Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılacak olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye ile ABD arasındaki karabulutları dağıtmasını isteyen Uğur Terzioğlu, “Askeri ve siyasi alanda stratejik ortak olan iki ülkenin model ortaklık ile ekonomide de güçlü bir işbirliğinin çabası içerisinde olduğu böyle bir dönemde, Başbakanımdan rica ediyorum gölge etmek isteyenleri mutlu etmeyelim” dedi.


AYÇOV'dan UNİVEDER'e ziyaret Güncel AYÇOV'dan UNİVEDER'e ziyaret

Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV) Başkanı Canan Tungar ve Vakıf Üyeleri 12 Nisan 2010 Pazartesi günü, Üniversite Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (UNIVEDER) Başkanı Kadriye Kurtcephe ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.


Tantur turizm taşımacılığında İsuzu'yu seçti Otomotiv Tantur turizm taşımacılığında İsuzu'yu seçti

Anadolu Isuzu Antalya Bayii Seyidoğlu Otomotiv tarafından TANTUR’a satışı yapılan Isuzu’nun otobüs grubunda amiral gemisi, ihracat lideri küçük otobüsü TURKUAZLAR, Antalya’da düzenlenen tören ile teslim edildi.


İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Vali ziyareti Güncel İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Vali ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Valisi Alâaddin Yüksel'i makamında ziyaret etti.


“Anayasa Değişikliği Değil; Sadece Bir Yama!” Siyaset “Anayasa Değişikliği Değil; Sadece Bir Yama!”

Anayasa değişiklik paketini değerlendiren Kurtulmuş, toplumda yeni bir Anayasa konusunda geniş mutabakat olduğunu belirtti.


TED Antalya Koleji Konya’yı gezdi Güncel TED Antalya Koleji Konya’yı gezdi

TED Antalya Koleji TED Kulübü “ Dostluk ve paylaşım“ konulu bir gezi düzenledi.Bu geziye veliler, öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte 120 kişilik bir grup katıldı.Her yönüyle yararlı ve amacına ulaşan bir gezi oldu.


Alanya'da Asr-ı Saadet gecesi Alanya Alanya'da Asr-ı Saadet gecesi

Anadolu Gençlik Dergisi Alanya Temsilciliği’nin düzenlediği Kur’an Ziyafeti ve Asr-ı Saadet Gecesi büyük ilgi gördü. Alanya Düğün Salonu’nda yapılan programda İlahiyatçı Yazar Dr. Şerafettin Kalay asr-ı saadetten örnekler sundu.


Özdebir sınavında TED başarısı Güncel Özdebir sınavında TED başarısı

14 Mart 2010 günü yapılan Özde Bir Sınavında, TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu öğrencileri başarılı sonuçlar aldılar.


Dünya Judocuları Antalya’da buluşacak Spor Dünya Judocuları Antalya’da buluşacak

Antalya, Dünya Takımlar Judo Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Ekim ayında yapılacak şampiyonada ilk üçe giren takımlar 100 bin Dolar’la ödüllendirilecek.


Öğrenciler sordu, Gül cevapladı Kemer Öğrenciler sordu, Gül cevapladı

Kemer Merkez İlköğretim Okulunda okuyan 5. Sınıf öğrencileri Berna Hanım Acun, Ecem Titrek, İlayda Akkelle ve Büşra Saygan okul performans ödevleri için Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ettiler.


‘Muhafazakar yönetimdeki toplumlar, bilimsel açık görüşlülükte geriler’ ‘Muhafazakar yönetimdeki toplumlar, bilimsel açık görüşlülükte geriler’

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Ruacan yönetim şeklinin toplumun bilimle olan ilişkisini etkilediğini vurgulayarak, “Eğer bir toplum belli bir süre bir muhafazakar yönetimin altında olursa bilimde ve açık görüşlülükte geriye gider” dedi.


Siyaset "İnsanlık O'nun Rehberliğine Muhtaç"

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda; Hazreti Muhammed'in (SAV) örnek şahsiyetinin ve O'nun getirdiği ilahi mesajın, insanlığın kurtuluşunun yegâne anahtarı olduğunu vurguladı.


“Turizm Profesyonelleri ve Otelleri “ “Turizm Profesyonelleri ve Otelleri “

“Turizm Profesyonelleri ve Otelleri yazı dizisinde Recep Arısoy’un bu haftaki Konuğu İstanbul’un 1’inci Türkiyen’nin 2’ci yeşil yıldızlı oteli BW The President Hotel ve Otel’in Genel Müdürü Ersin Durgun oluyor.


Fortis bank ile iş yerleri güvende Ekonomi/Turizm Fortis bank ile iş yerleri güvende

Fortis Bank Türkiye, farklı sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve KOBİ’lerin, iş yerlerinde karşı karşıya kalabilecekleri riskleri düşünerek İş Yerim Güvende Sigortası’nı hazırladı. İş Yerim Güvende Sigortası, farklı teminat seçenekleri ile çok uygun koşullarda iş yerlerine birçok riske karşı koruma sağlıyor.


Güvenlik sektörüne FenerAlarm damgası Güvenlik sektörüne FenerAlarm damgası

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün güvenlik sistemleri konusunda 25 yıllık bir deneyime sahip Evre Alarm ile birlikte hayata geçirdiği FenerAlarm projesi sektöre çok etkili bir giriş yaptı.


DES’ten Bakan Çubukçu’ya özgür kıyafet desteği Güncel DES’ten Bakan Çubukçu’ya özgür kıyafet desteği

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Millî Eğitim Bakanlığı’nın ilk ve ortaöğretimde serbest kıyafet uygulamasına geçip geçmeme konusunda anket düzenleyerek öğretmen, öğrenci ve velilerin fikirlerini almasını demokratik bir eğitim sistemi adına önemli bir gelişme olarak gördüklerini söyledi.


TODOSK etkinlikleri Güncel TODOSK etkinlikleri

11/04/2010 Pazar günü 8 yaşında minik doğaseverlerin de içinde bulunduğu toplam 30 doğaseverin buluştuğu 9 km lik kısa yürüyüş parkuru Yeniceboğazı-Düzlerçamı’nda gerçekleştirildi. Gezinin rehberliğini Zerrin Ezgin üstlenmiştir.


Güncel "Turizmde potansiyel değişiyor"

10 Nisan Cumartesi günü 'Turizme Yön Verenler' programına konuk olan Vispo Travel Genel Müdürü Emre Gezgin; "Turizm potansiyali e-turizmle değişiyor,internet' ten alışveriş yapmak bizim Ülkemizde olduğu gibi dış ülkelerde' de güvensiz bir görünüm sergiliyordu, ama bu işi profesyonel şekilde yaptığımızdan insanların güvenini kazandık ve tur satışlarının çoğunu sanal ortamdan yapmaktayız. " diye sözlerine devam etti.


Büyükşehir’den kan bağışı kampanyası Güncel Büyükşehir’den kan bağışı kampanyası

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlenecek.


Kemer Medex İstanbul Fuarında Kemer Kemer Medex İstanbul Fuarında

08–11 Nisan 2010 tarihleri arasında Sualtı ve Doğa sporları alanında ülkemizin ve Akdeniz’in en büyük, Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan MEDEX İstanbul 2010 Fuarı “ İstanbul fuar merkezinde yapıldı.


Muhtarlardan İl genel meclisi üyelerine çağrı Korkuteli Muhtarlardan İl genel meclisi üyelerine çağrı

Korkuteli Muhtarlar Derneği Başkanı ve İmrahor Köyü Muhtarı Kadir TÜRKMEN, Avdan Köyü Muhtarı İbrahim YAVUZ, Akyar Köyü Muhtarı Durmuş Zeki URLU, Yazır Köyü Muhtarı Muzaffer ÜNLÜ ve Kargın Köyü Muhtarı Ramazan KARA İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit ARI’ yı makamında ziyaret ederek köylerinin sorunlarını aktardılar.


Çetin, yetkililere seslendi Siyaset Çetin, yetkililere seslendi

Öz Muratpaşalılar Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan ve yönetimi MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin ve yönetimini ziyaret etti.


Antalyalılar Nihat Sırdar’la kahkahaya doydu Kültür/Sanat Antalyalılar Nihat Sırdar’la kahkahaya doydu

Radyo programcısı Nihat Sırdar, düzenlediği tek kişilik gösteriyle Antalyalıları kahkahaya boğdu.


Marshall Osmanlı renkleri koleksiyonu Marshall Osmanlı renkleri koleksiyonu

Yarım asırdır, rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük eden ve sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall Boya, asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekanlarda yeniden hayat vermek üzere Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile işbirliği yaptı.


Akaydın: “Şanslı bir su kentiyiz” Siyaset Akaydın: “Şanslı bir su kentiyiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’nın su zengini olduğunun söylenemeyeceğini, ancak yine de bu konuda şanslı bir kent olduğunu ifade etti.


Yemeksepeti.com’da “Kampüs” devri başladı Yemeksepeti.com’da “Kampüs” devri başladı

Yemeksepeti.com’un “Kampüs” özelliğini kullanan öğrenci, öğretim üyesi ve üniversite çalışanları birçok restorandan %10-20 arasında ekstra indirimlerle sipariş verebiliyorlar. Kampüs özelliğinin geçerli olduğu restoran sayısı ise hızla artış gösteriyor.


Bora Tren İlklere imza atıyor Bora Tren İlklere imza atıyor

Rotaforte Fuarcılık tarafından düzenlenen 30.uluslar arası Mücevver,Takı,Gümüş,Saat ve Aksesuarları Fuarı'İstanbul Jewerlery Show da Ariş Pırlantanı'nın standında.


Kimyacıların Başkanı Akyüz, birlik çağrısı yaptı Kimyacıların Başkanı Akyüz, birlik çağrısı yaptı

Tarihinde ilk defa üç adaylı ve çok çekişmeli bir seçim gerçekleştiren İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği’nde kazanan taraf, mevcut Başkan Murat Akyüz oldu.


Güncel "Antalya üniversiteler kenti olmalı"

AKP İl Başkanı Hüseyin Samani, bilgilendirme ziyaretine gelen AKEV’lilere tam destek sözü verdi


Mahkemeler hidroelektrik santralleri durduruyor Mahkemeler hidroelektrik santralleri durduruyor

Yasalar ve kamuoyunun tepkisi hiçe sayılarak Türkiye'nin dört bir yanında yapılmak istenen hidroelektrik santraller mahkemeler tarafından birer birer durduruluyor.


Siyaset "Barınak yılan hikayesine döndü"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya’ya balıkçı barınağı yapılmasını gündeme getirirken, Ulaştırma Bakanı Yıldırım, balıkçı barınağı için Sarısu-Beldibi bölgesinin seçildiğini ancak Maliye Bakanlığı’ndan izin alınması ve planların onaylanması gerektiğini bildirdi.


TED Antalya Koleji’nde geleneksel şiir dinletisi Güncel TED Antalya Koleji’nde geleneksel şiir dinletisi

TED Antalya Koleji Geleneksel Şiir Dinletisi 9 Nisan 2010 tarihinde İsmail Uzun Kültür Salonu'nda birkez daha coşkuyla gerçekleştirildi .


Tophane şenlikleri 24-25 Nisan'da yapılacak Alanya Tophane şenlikleri 24-25 Nisan'da yapılacak

Alanya Kalesi Çevre Derneği Yönetim Kurulu ALTSO Yönetim kurulu’nu ziyaret ederek 24-25 Nisan 2010 tarihlerinde yapılacak 5’inci tophane Şenlikleri hakkında bilgi verdi.


Gazetecinin Objektifinden Sergisi Kültür/Sanat Gazetecinin Objektifinden Sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü gazetecilerin fotoğraflarını Antalyalılarla buluşturmaya devam ediyor. 15 Nisan’da açılacak “Gazetecinin Objektifinden Fotoğraf Sergisi”nde Cafer Eser ile Ali Orhan’ın fotoğrafları yer alacak.


CHP İl Başkanı Ülken şoför esnafıyla buluştu Siyaset CHP İl Başkanı Ülken şoför esnafıyla buluştu

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.


Özer Ülken’den kadınlara Siyaset Özer Ülken’den kadınlara "siyaset" çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, eşi Ayşe Ülken ile birlikte pazar ziyareti yaparak partili kadınlarla bir araya geldi.


ATSO’dan kültür hizmeti Güncel ATSO’dan kültür hizmeti

Araştırmacı - Yazar Giray Ercenk’in Dünden Bugüne Döşemealtı (Coğrafya- Tarih- Kültür) ve Su Saklama Yapıları (Kuyular-Sarnıçlar) adlı kitabı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yayınlandı.


Genç Saadet'in bu haftaki durağı Kaş Kaş Genç Saadet'in bu haftaki durağı Kaş

Saadet Partisi Gençlik Kolları Antalya İl Başkanlığı Kaş ve Demre ilçelerine ziyarette bulundu. Siyasi İşlerden Sorumlu İl Gençlik Başkan Yardımcısı Şefik Can ve İl Gençlik Eğitim Hatibi Mustafa Sır Kaş ve Demre’de çeşitli temaslarda bulundu.


Sevdiğin yapımı oyla şöhretlerle birlikte ödül gecesine katıl Kültür/Sanat Sevdiğin yapımı oyla şöhretlerle birlikte ödül gecesine katıl

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” 24 Nisan Cumartesi gecesi Antalya Mardan Palace’ta düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak.


Sürelsan Hoca konserle anıldı Güncel Sürelsan Hoca konserle anıldı

Ünlü Bestekar Müzikolog Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan vefatının 12. yıldönümünde adına düzenlenen muhteşem bir konserle anıldı.


Tütüncü, Urfalılar Derneği’nin açılışında Güncel Tütüncü, Urfalılar Derneği’nin açılışında

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şanlıurfalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışına katıldı. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, açılışta Urfalılarla birlikte halay çekti.


Çavuşoğlu sezondan umutlu Kemer Çavuşoğlu sezondan umutlu

Avrupa Konseyi Parlementer Meclis Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mart ayında geçen yıla göre Almanya'dan gelen turist sayısında yüzde 47"lik bir artış olduğunu söyleyerek, umutlu bir sezon beklediklerini söyledi.


turizim haftası etkinlikleri başlıyor Kemer turizim haftası etkinlikleri başlıyor

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15 Nisan-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “ Turizm Haftası “nın bu yıl 34.sü düzenleniyor.


Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi başkanı Kemer'de Kemer Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi başkanı Kemer'de

Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi Başkanı seçilen ve Akp kurucu üyelerinden olan Antalya Milletvekili Dr. Mevlüt Çavuşoğlu Kemer Belediyesini ziyaret etti.


Kaçak bina uydurmasına CHP’den cevap Siyaset Kaçak bina uydurmasına CHP’den cevap

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan Muratpaşa Belediyesinin kesin kabul yapılmadığı için kaçak binada oturduğunu iddia eden AKP İlçe Başkanını yasaları bilmediğini eğer bilerek yapıyorsa partisinin politika haline getirdiği yasaları işine geldiğince yorumladığını söyledi.


HP’den telefon şirketlerine “Birleşik Müşteri Profilleri” Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den telefon şirketlerine “Birleşik Müşteri Profilleri”

LTE altyapısını destekleyen Birleşik Müşteri Profilleri, farklı veritabanlarındaki müşteri bilgilerini tek bir sanal platformda birleştiriyor. HP, telekom şirketlerinin yüksek hızlı LTE (uzun vadeli evrim) bağlantısı kullanan cep telefonu abonelerine daha iyi hizmet verebilmeleri için yeni bir çözüm geliştirdi.


Toros’lu öğrenciler, Antalya’nın en iyilerini seçti Güncel Toros’lu öğrenciler, Antalya’nın en iyilerini seçti

Toros Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrenciler, “2009 yılında Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri” seçti. 2300 öğrencisi olan Toros Kurumları okullarının ilköğretim ve lise öğrencilerinin oylarıyla belirlenen isimler törenle plaketlerini aldılar.


Model uçaklar gökyüzünde Güncel Model uçaklar gökyüzünde

Muratpaşa Belediyesi, Türk Hava Kurumu’nun Model Uçak Haftası etkinliklerine evsahipliği yaptı. Başkan Evcilmen ve davetliler, kursiyerlerin yaptığı model uçakları birlikte uçurdu.


Ne mutlu okuyorum diyene! Güncel Ne mutlu okuyorum diyene!

Özel AKEV İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri okul yolculuğundaki ilk ve en temel beceri olan okuma-yazma konusunda kazandıkları başarıyı bayram havasında kutladılar.


Kozmetikçiler İtalya’da Türk hamamı kuruyor Kozmetikçiler İtalya’da Türk hamamı kuruyor

Dünyanın en önemli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri fuarı olan “Cosmoprof Worldwide Bologna Fuarı” 16-19 Nisan 2010 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek.


OSB için onay çıktı Alanya OSB için onay çıktı

Antalya Milletvekili Sadık Badak, ALTSO’nun bir süredir üzerinde çalıştığı “Alanya Organize Sanayi Bölgesi” hakkında Sanayi Ticaret Bakanlığı’ndan onay çıktığını müjdeledi.


‘Teknoloji ajanslara fırsat getirdi’ ‘Teknoloji ajanslara fırsat getirdi’

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi, gelişen teknolojiyle birlikte haberciliğin de değiştiğine vurgu yaparak “Geleceğin dünyası görüntü altyapısı üzerine kurulacak” dedi.


Antalya-Erzincan Kardeşlik Köprüsü Güncel Antalya-Erzincan Kardeşlik Köprüsü

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan “Kardeşlik Projesi” kapsamında yapılan eşleştirmeler sonucunda Antalya’nın kardeş şehri Erzincan oldu.


Çankaya’da asfaltsız yol kalmayacak Güncel Çankaya’da asfaltsız yol kalmayacak

1 yılda 175 kilometre asfalt çalışması gerçekleştiren Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesi’nin tamamını asfaltlıyor. Mahallede 12 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.


Van Dijk: ‘Haberin objektifliği yanılgıdır’ Van Dijk: ‘Haberin objektifliği yanılgıdır’

Haber söylemi çalışmalarıyla dünyaca ünlü Hollandalı Prof. Dr. Teun A. Van Dijk gazetecilerin sembolik seçkinler olarak topluma yeterli bilgiyi vermediklerini vurgulayarak, “Haberlerin dünyada olup bitenleri objektif bir şekilde yansıttığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.


DSP, SES'in eylemine destek verdi Siyaset DSP, SES'in eylemine destek verdi

DSP Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, İl yönetim Kurulu üyeleri, Muratpaşa İlçe Başkanı, Kepez İlçe Başkanı, Konyaaltı İlçe Başkanı ve Manavgat İlçe Başkanı ile birlikte SES (Sağlık Emekçileri Sendikası)’in “Kamu Hastane Birlikleri Yasası” na karşı başlattığı referanduma destek verdi.


MÜSİAD’dan ATB’ye ziyaret Güncel MÜSİAD’dan ATB’ye ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Aykut ile beraberindeki heyet Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı makamında ziyaret etti.


Engellilerin gönlündeki polis müdürü: Ali Şentürk Spor Engellilerin gönlündeki polis müdürü: Ali Şentürk

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 165.yıldönümü dolaysıyla engelli sporcularımız hep yanlarında olan ve engellilerimizin gönlünde taht kurmayı başaran genç başarılı dinamik ve azimli Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürü Ali ŞENTÜRK’ü bu anlamlı ve özel günlerinde yalnız bırakmadılar.


TÜRKİYE SEVDASI ile KIRKLARELİ Kültür/Sanat TÜRKİYE SEVDASI ile KIRKLARELİ

Kapsama alanında Özellikleri ve Güzellikleriyle Antalya ve İlçeleri de bulunan Hikmet Okuyar imzalı Türkiye Sevdası isimli şaheserin yeni tanıtımı Kırklareli'nde yapılıyor..


ATM Kurnazlığı mı? Kumluca ATM Kurnazlığı mı?

Kumluca'da, Cumhuriyet Meydanı çevresinde bulunan özel bir bankanın, özellikle akşamları para yatırma işlemi yapmadığından yakınan vatandaşlar tepkilerini dile getirdiler.


İhlas koleji ve Trinity College London buluşması Güncel İhlas koleji ve Trinity College London buluşması

Dünyada İngilizce yeterliliğini ölçen üç kurumdan biri olan Trinity College London’un Türkiye ayağındaki tanışma toplantısı The Marmara Oteli’nde yapıldı.


Belediye 1. hizmet yılını halkla kutladı Kemer Belediye 1. hizmet yılını halkla kutladı

Kemer Belediyesi seçimden sonra ilk yılını geride bıraktı. Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün talimatıyla, ilk yılın yorgunluk ve stressini atmak ve yaz sezonuna neşeyle girilmesi için bir kutlama programı organize edildi.


Antalya’nın 5 yıldızlı servisi: Seyidoğlu Otomotiv” Otomotiv Antalya’nın 5 yıldızlı servisi: Seyidoğlu Otomotiv”

Antalya’nın 5 yıldızlı servisi olarak bilinen,1998’den bu yana satış ve satış sonrası hizmetleriyle otomotiv sektöründe hizmet vermeye devam eden Seyidoğlu Otomotiv de öncelik eğitim.


Batı Trakya Türk gençleri İstanbul’da buluştu Batı Trakya Türk gençleri İstanbul’da buluştu

3-8 Nisan 2010 tarihlerinde Genç ABTTF, “Türk Tarihini Keşfetme” temalı İstanbul Kültür Gezisi’ne katıldı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Kültür Gezisi’ne Genç ABTTF, Başkan Fatma Reşit’in liderliğinde toplam yedi kişilik bir grup olarak katıldı.


Kahramanın heykeli açıldı Kemer Kahramanın heykeli açıldı

Kemerde yapılan ve 1. Dünya savaşı halk kahramanlarından birisi olan Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına yaptırılan heykel tören ile açıldı


"Avrupadaki Türklerde Geri Dönüş Başlιyor"

Avrupa Birliği sιnιrlarι içinde yaşayan 5 milyon 200 bin Türk kökenli göçmen arasιnda geri dönüş eğilimi başladι. TAVAK Başkanι Prof. Dr. Faruk Şen'in açιklamasιna göre, özellikle Avrupa’da bulunan ve başarιlι kariyerlere imza atan Türk kökenli göçmelerin geri dönüşü büyük boyutlara erişiyor.


Ülkü Seyfi Kandemir İlköğretim Okulu’nda Ateş Böceği’e Veda Güncel Ülkü Seyfi Kandemir İlköğretim Okulu’nda Ateş Böceği’e Veda

Ermenek Mahallesinde bulunan Ülkü Seyfi Kandemir İlköğretim okulunda 22 Şubat tarihinden 09 Nisan tarihine kadar eğitim veren Ateş Böceğine Hoşçakal programı okulda yapıldı.


Usta şeflerimiz madalyalarla dönüyor Usta şeflerimiz madalyalarla dönüyor

8 – 11 Nisan 2010 tarihleri arasında bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Hırvatistan Mutfak Festivalinde Türkiye Aşçılar Milli takımı büyük bir başarıya imza attı.


Fortis Bank'tan özel sağlık sigortası Ekonomi/Turizm Fortis Bank'tan özel sağlık sigortası

Fortis Bank Türkiye, 18-59 yaş grubunda yer alan tüm müşterileri için özel bir sağlık sigortası hazırladı. Axa Sigorta aracılığıyla Fortis Bank Türkiye şubelerinden sunulacak olan Sağlığım Kristal Sigortası küçük bir rahatsızlıktan acil müdahale gerektiren önemli bir sağlık sorununa kadar sağlığınızı güvence altına alıyor.


Kutlu doğum coşkusu Güncel Kutlu doğum coşkusu

Önceki akşam Kepez Kapalı Spor Salonu’nda, Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şubesi ile Anadolu Gençlik Dergisi Antalya Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Kur’an Ziyafeti ve Kutlu Doğum Gecesi” muhteşem bir havada geçti.


Kemer belediyespor sezonu kapattı Kemer Kemer belediyespor sezonu kapattı

Lig maçlarının bitmesinden sonra kısa bir süre kamp yapan Kemer Belediye Spor Takımı, Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Ahmet Erkal Spor Tesislerinde bulunan Şehir Lokalinde verdiği yemek ile sezona son noktayı koydu.


Necip Nugay Antalyalı'lara nostalji yaşatacak Güncel Necip Nugay Antalyalı'lara nostalji yaşatacak

“Antalya’nın Altın Sesli Altın Çocuğu” olarak yazdırmış olan Necip Nugay uzun zamandır birbirini görmeyen dostları bir ayara getirmek için harekete geçti.


En başarılı Türk öğrenciler ödüllendirilecek En başarılı Türk öğrenciler ödüllendirilecek

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi´nin destekçileri arasında yer aldığı „Mezunlar Buluşması 2010“ (Absolventenbegegnung 2010) kapsamında Almanya´da eğitim gören Türk öğrenciler arasından kendi alanlarında en başarılı olanlar ödüllendirilecek


TIKAD’dan Polonya Cumhurbaşkanına taziye mesajı TIKAD’dan Polonya Cumhurbaşkanına taziye mesajı

Türkiye İş Kadınları Derneği (TIKAD) Başkanı Nilüfer Bulut’, Rusya’da meydana gelen uçak kazasında Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'nin ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduklarını bildirdi.


ANSAN’da anlamlı buluşma Kültür/Sanat ANSAN’da anlamlı buluşma

Neden Atatürk özlü sözlü şiirler antolojsi tanıtımı, anlatımı ve atanın sevdiği şarkı ve türküleri Ansan’da düzenlenen programla tamamlandı.


D’S Damat artık Deepo’da Güncel D’S Damat artık Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center D’S Damat mağazasını bünyesine kattı.


DES genel başkanını seçti Güncel DES genel başkanını seçti

Demokrat Eğitimciler Sendikası'nın (DES) ilk Olağan Kongresinde Gürkan Avcı, tüm delegelerin oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi.


Güzeloluk’a beton asfalt Güncel Güzeloluk’a beton asfalt

İmar, mülkiyet sorunları nedeniyle yapılamayan veya hava şartları nedeniyle bozulan yollar Muratpaşa Belediyesi’nce beton asfaltla tekrar yapılıyor


Otomobiliniz yaza hazır mı? Otomotiv Otomobiliniz yaza hazır mı?

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde servislere araç girişinde artış yaşanıyor; otomobil sürücüleri, yaza hazırlanıyor. Uzmanlar, kış sonrası bakımın huzurlu bir tatil ve emniyetli seyahat için çok önemli olduğunu söylüyor.


Volvo FMX inşaat kamyonu çok iddialı! Otomotiv Volvo FMX inşaat kamyonu çok iddialı!

Dayanıklı ve güçlü Volvo FMX inşaat kamyonunun dünya prömiyeri yakında Bauma’da gerçekleştirilecek.


İşçi ve işveren ALTSO'da buluşuyor Alanya İşçi ve işveren ALTSO'da buluşuyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle 20 Mayıs 2009 Tarihinde yine ALTSO Hizmet Binasında faaliyet göstermeye başlayan “ALTSO Kariyer Servisi” turizm sezonu öncesi çalışmalarına hız verdi.


Büyükşehir’den diyabet taraması Güncel Büyükşehir’den diyabet taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Diyabet Çalışma Grubu işbirliği ile ASMEK kursiyerlerine ve halka yönelik şeker taraması gerçekleştirecek.


Başkan Ülken’e anlamlı ziyaret Siyaset Başkan Ülken’e anlamlı ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; kurucusu olduğu Akseki Sadıklar Köyü Yardımlaşma Derneği’nin kutlama ziyaretini kabul ederken duygusal anlar yaşadı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...