Perşembe, 17 Ekim 2019
“Atatürk’ün yaktığı ışık sönmeyecektir” Siyaset “Atatürk’ün yaktığı ışık sönmeyecektir”

Antalya Eğitim İş Şube Başkanı Mehmet Balık “Cumhuriyet'in kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı, devrimlerin önderi Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 72. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.” dedi.


“Atatürk, dünyanın önünde saygıyla eğildiği müstesna isimdir” Siyaset “Atatürk, dünyanın önünde saygıyla eğildiği müstesna isimdir”

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya “Türklüğün sönmeyen güneşi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 72. yıldönümünü andığımız bugünde, O’na olan özlem ve O’nun Türk’ün ufkuna açtığı yol aranır hale gelmiştir.” dedi.


“10 Kasım and içme günüdür” Siyaset “10 Kasım and içme günüdür”

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş “Türk Ulusunun tam bağımsızlık ruhunu dünyaya tanıtan önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 72. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.” dedi.


Komutanlardan Valiliğe ziyaret Güncel Komutanlardan Valiliğe ziyaret

09-11 Kasım 2010 tarihleri arasında, Mavi Balina-10 Davet Tatbikatı kapsamında Antalya Limanı ziyaretinde bulunan Birlik/Gemileri komuta eden Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral A. Cem Çakmak, NATO Daimi Görev Grubu-2 (SNMG-2) Komutanı Commodore Micheiel B Hijmans ve Beraberindekiler Antalya Valiliğini ziyaret ettiler.


“Kimse Atatürk sevgisini yüreğimizden sökemez” Siyaset “Kimse Atatürk sevgisini yüreğimizden sökemez”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 72. yıldönümünde saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz.” Dedi.


İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde NLP Güncel İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde NLP

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin İş Hayatı Girişimcilik dersinin bu haftaki konuğu NLP Uzmanı Rezzan Özdemir oldu.


“Emin adımlarla yürüyoruz Atam…” Siyaset “Emin adımlarla yürüyoruz Atam…”

Hak ve Eşitlik Partisi Antalya İl Başkanı Orhan Saygın Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün ölümünün 72. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.


Muratpaşa Belediyesi personeli Atatürk’ü özlemle andı Güncel Muratpaşa Belediyesi personeli Atatürk’ü özlemle andı

Muratpaşa Belediyesi personeli, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 72. yılında özlemle andı. Muratpaşa Belediyesi hizmet binası fuayesinde, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla tören düzenledi.


İstek’li öğrencilere organ nakli sunumu Güncel İstek’li öğrencilere organ nakli sunumu

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6. ve 7. sınıf öğrencilerine, Fen ve Teknoloji Kulübü 3-9 Kasım tarihlerinin Organ Nakli Haftası olması nedeni ile Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Levent Yücetin tarafından “Organ Nakli” konulu sunum gerçekleştirdi.


Turist rehberlerinin sağlığı BSK Lara Hastanesine emanet Güncel Turist rehberlerinin sağlığı BSK Lara Hastanesine emanet

Şevket Sabancı ailesine ait Esas Holding bünyesinde kurulan BSK Hastaneler zincirinin 7.ci halkası olan BSK Lara Hastanesi ile Antalya Rehberler Odası (ARO) arasında protokol imzalandı.


Türk Turizmine İngiliz Dopingi Türk Turizmine İngiliz Dopingi

İngiltere’nin başkenti Londra’da 8-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market(WTM) Türk turizm sektörünün yüzünü güldürdü.


“Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağız” Güncel “Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağız”

Antalya Barosu Başkanlığı tarafından 10 Kasım Atatürk’ün Ölümünün 72. Yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yapıldı.


Kültür ve sanat Kepez’e taşınıyor Güncel Kültür ve sanat Kepez’e taşınıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gezici Etkinlik TIR’ı ile kültür ve sanatı Kepez’e taşımayı sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) bu kapsamda Kepezaltı Mahallesi’nde Barış İçin Aşk Grevi adlı oyunu sahneledi.


Çavuşoğlu: “Rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” Siyaset Çavuşoğlu: “Rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Atatürk'ün ölümünün 72. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


ANTGİAD, Prof. Dr. Deniz Gökçe’yi ağırladı Güncel ANTGİAD, Prof. Dr. Deniz Gökçe’yi ağırladı

ANTGİAD, 09 Kasım akşamı saat 19.30’da The Marmara Oteli’nde gerçekleştirilen Kasım Ayı Üye Toplantısında misafir konuşmacı olarak ekonomist ve köşe yazarı Prof. Dr. Deniz Gökçe’yi ağırladı.


Turistlerden Atatürk'e saygı duruşu Kemer Turistlerden Atatürk'e saygı duruşu

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk , her yıl olduğu gibi bu yıl da ölümünün 72.yılında Kemer’de bulunan Rose Residence Beach Otel’de anıldı.


Yıl sonunda kimya ihracatı 12 milyar doları geçecek! Ekonomi/Turizm Yıl sonunda kimya ihracatı 12 milyar doları geçecek!

Krizin yarattığı olumsuz etkileri üzerinden atan ve kriz öncesi ihracat rakamlarına her ay biraz daha yaklaşan kimya sektörü, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz’ün yılın başında açıkladığı yıl sonunda 12 milyar dolarlık ihracat hedefine adım adım ilerliyor.


“İdeallerinin takipçisi olacağız” Siyaset “İdeallerinin takipçisi olacağız”

MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan Kaya “Türk Milletini istiklale kavuşturan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 72.yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.


Yardım meleği minikler Güncel Yardım meleği minikler

Özel Karınca Çocuk Yuvası öğrencileri evde kullanmadıkları eşyaları Kepez Belediyesi’nin bünyesinden bulunan Kullanılmış Eşyaların Aktifleştirme Projesi (KEDAP) hediye etti. 40 minik evlerinden getirdikleri eşyaları teslim etti.


Meslek odasından eğitime destek Güncel Meslek odasından eğitime destek

Antalya Madeni Eşya Sanatkarları Odası, Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki öğrencilerin kullanması için dizüstü bilgisayar hediye etti.


Antalyalı çocuklar Anıtkabir’de  Güncel Antalyalı çocuklar Anıtkabir’de

TED Antalya Koleji altıncı sınıf öğrencileri öğretmeleriyle birlikle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret ettiler.


Büyükşehir’den vatandaşlara ‘Kurban bilgi kılavuzu’ Güncel Büyükşehir’den vatandaşlara ‘Kurban bilgi kılavuzu’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda vatandaşların bilinçli kurban kesimi ve canlı hayvan satın alımına yönelik bilgilendirme kılavuzu çıkardı.


WTM Londra Fuarı’nda Side’ye büyük ilgi Güncel WTM Londra Fuarı’nda Side’ye büyük ilgi

Dünyanın en büyük fuarı olarak kabul edilen World Travel Market (WTM) Londra’da yapılıyor. 8 – 11 Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan WTM Londra 2010 fuarı, Türkiye ve dünya turizm pazarı açısından büyük önem taşıyor. Fuarda Side’nin tanıtımı da yapılıyor.


Likya’dan Viyana çıkartması Ekonomi/Turizm Likya’dan Viyana çıkartması

Antalya’nın şarap markası “Likya”, Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılan dünyanın en fazla katılımlı yarışması “AWC - Vienna”da 8 ödül birden kazandı.


Belediyenin 2011 yılı bütçesi 24 milyon Kemer Belediyenin 2011 yılı bütçesi 24 milyon

Kemer Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda kemer belediyesi’nin 2011 yılı Mali bütçesi 24 milyon lira olarak belirlendi.


“Global Girişimcilik Haftası” kutlanıyor “Global Girişimcilik Haftası” kutlanıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları, 05–12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “Global Girişimcilik Haftası”nı bir dizi etkinlikle kutluyor.


Onlar artık Kemer'li Kemer Onlar artık Kemer'li

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer’de yerleşik yabancı sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “ Kemer ve bölgelerinin güzelliğinden büyülenen turistler bir daha bölgeden ayrılmak istemiyor. Onlar artık birer Kemer’li ” dedi.


Göçebe sanatçıların zamanından bir hikaye Kültür/Sanat Göçebe sanatçıların zamanından bir hikaye

Yeni sanat sezonunda oldukça güçlü eserlerle perdelerini açmaya devam Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB); Verdi’nin ünlü eseri Il Trovatore ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


“Kalabalıklar”Antalyalılarla buluşuyor Kültür/Sanat “Kalabalıklar”Antalyalılarla buluşuyor

Hürriyet Daily News gazetesi çizeri Turgay Karadağ ve seramik sanatçısı Defne Küçük, son dönem eserlerini Antalyalı Sanatçılar Derneği (ANSAN) galerisinde eşzamanlı olarak sergiliyor.


Allerjik rinit nedenlerinden kaçının Sağlık/Kadın Allerjik rinit nedenlerinden kaçının

Özel Antalya Yaşam Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları doktorlarından Op. Dr. Süleyman Yılmaz ilkbahar ve sonbahar aylarında en çok görülen allerjik rinit (saman nezlesi) hastalığını tetikleyen nedenler ve korunma yolları hakkında bilgi verdi.


Altınova’da adil bir imar uygulaması Güncel Altınova’da adil bir imar uygulaması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’nın 18 uygulamasını yapabilmeleri için binlik uygulama planına yapılan itirazların reddi kararının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanması ve Tapu ve Kadastro’nun 22-a uygulamasının 15 günlük askı süresinin bitmesinin gerektiğini söyledi.


Envarlı öğrencilerin Pakistan kermesi Güncel Envarlı öğrencilerin Pakistan kermesi

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları içinde yer alan Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, kardeş ülke Pakistan yararına okulda bir kermes düzenledi.


Kaleiçi Sokakları Sergisi Muratpaşa'da Kültür/Sanat Kaleiçi Sokakları Sergisi Muratpaşa'da

Ressam Atos’un ‘Kaleiçi Sokaklar Adım Adım’ adlı resim sergisi Muratpaşa Belediyesi hizmet binası fuayesinde ziyarete açıldı.


Toros Akdenizliler raftingde.. Güncel Toros Akdenizliler raftingde..

Toros Akdeniz Koleji 8-B sınıfı öğrenci ve velileri hafta sonunu birlikte Köprülü Kanyon’da geçirdiler.


Mikrocerrahi varikosel tedavisinde başarıyı artırır Sağlık/Kadın Mikrocerrahi varikosel tedavisinde başarıyı artırır

Varikosel, erkek kısırlığının en önemli nedenlerinden biridir. Testislerden çıkan toplardamarların, bacaklardaki varislere benzer şekilde genişlemesi olan varikosel, spermlerin sayı ve hareket kabiliyeti azaltarak, sağlıksız sperm üretimi ve spermlerde şekil bozukluklarına neden olmaktadır.


“O bizlerin onur abidesiydi” Kültür/Sanat “O bizlerin onur abidesiydi”

Halk ozanı Feyzullah Çınar Antalya Divriği Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından AKM Aspendos salonunda düzenlenen etkinlikte anıldı.


Sürekli kabızlık veya ishal kanser belirtisi olabilir Sağlık/Kadın Sürekli kabızlık veya ishal kanser belirtisi olabilir

Kalın barsak sindirim sisteminin son kısmını oluşturmaktadır, kalın barsakta oluşan kanserler genel olarak kolorektal kanserler olarak da isimlendirilmektedir.


Alparslan Türkeş Parkı da yenileniyor Güncel Alparslan Türkeş Parkı da yenileniyor

Kepez Belediyesi, mobilyaları eskiyen ve hizmet veremez hale gelen Sakarya Bulvarı üzerindeki Alparslan Türkeş Parkı’nı yeniden canlandırıyor.


Ziyaret etti talepleri karşıladı Güncel Ziyaret etti talepleri karşıladı

Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şule Uzun Anaokulu’nu ziyaret etti, miniklerin oyuncak, velilerin okulun bahçesinin yapılması isteğini yerine getirdi.


Sivil Toplum ile İş Dünyasını buluşturan proje! Güncel Sivil Toplum ile İş Dünyasını buluşturan proje!

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya, Avrupa Birliği hibeli yeni projesiyle, 26-27 Kasım'da sivil toplum kuruluşları ile iş dünyası temsilcilerini Antalya'da biraraya getiriyor.


DP Kumluca’da yönetim değişikliği Kumluca DP Kumluca’da yönetim değişikliği

Kumluca İlçe Başkanlığı'na Aydın Kaya atandı. Demokrat Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, yaptığı yazılı açıklama ile Kumluca teşkilatında yeni yönetimin göreve başladığını belirtti.


Mardan Palace ödüllere doymuyor Güncel Mardan Palace ödüllere doymuyor

İngiltere’nin başkenti Londra da 7 Ekim 2010 günü gerçekleştirilen, 1000 davetlinin katıldığı görkemli bir gala gecesiyle ödüllerin verildiği, Turizmin Oscarları olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'un sahipleri belli oldu.


Turizm sektörü 9 günlük bayram tatilinden memnun Kemer Turizm sektörü 9 günlük bayram tatilinden memnun

9 günlük Kurban Bayramı otelleri de harekete geçirdi. Kemer’de bulunan ve 12 ay açık olan Rose Residence Beach Otel’de de Kurban Bayramı nedeniyle “Kurban Bayramına Özel “bir program hazırlandı.


“Hoş Gelişler Ola” AKM’de ücretsiz sahnelenecek Kültür/Sanat “Hoş Gelişler Ola” AKM’de ücretsiz sahnelenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Utku Erişik’in sahnelediği ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik oyunu 11 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de AKM’de Antalyalılarla ücretsiz buluşturuyor.


Atatürk türkülerle anıldı Kültür/Sanat Atatürk türkülerle anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, Atatürk’ü Anma Konseri düzenledi. Konsere ilgi yoğun oldu.


Turizm devleri Esma Sultan'da buluştu Turizm devleri Esma Sultan'da buluştu

Esma Sultan Yalısında düzenlenen Gala yemeğine Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Türk Hava Yolları Üretim ve Planlama Başkanı Akif Konar, TUİ Almanya Ceo'su Dr.Volker Böttcher, TÜRSAB Balkanı Başaran Ulusoy, TUI AG Türkiye temsilcisi Hüseyin Baraner, TUI yetkilileri ile yerli ve yabancı 150’yi aşkın basın mensubu katıldı.


Büyükşehir tarihe ışık tutmaya devam ediyor Güncel Büyükşehir tarihe ışık tutmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli tarihi değerlerinden Hıdırlık Kulesi’ni tarihi, kültürel bir turistik çekim merkezi haline getirecek proje kapsamında arkeolojik kazı başlattı.


Başöğretmende coşkulu seçim Güncel Başöğretmende coşkulu seçim

Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği seçimleri çok sayıda veli ve öğretmenin katılımı ile coşku içerisinde gerçekleştirildi


Ulu önder Atatürk’ü özlemle anıyoruz Güncel Ulu önder Atatürk’ü özlemle anıyoruz

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 72. yıldönümünde tüm yurtta, çeşitli etkinliklerle anılacak.


Baia Hotel Lara kalite eğitimlerine başladı Güncel Baia Hotel Lara kalite eğitimlerine başladı

Hizmet verdiği ilk günden beri kalite ve misafir memnuniyetini ön planda tutan, minimalist dizaynı ile ayrıcalığını hissettiren Baia Hotel Lara, bu yıl almış olduğu eğitimlerle kalite yönetim sistemi uygulamalarını hızlandırdı.


 “THY olarak TUİ’nin yaz kataloğuna girdik” “THY olarak TUİ’nin yaz kataloğuna girdik”

Türkiye'ye yılda 2.5 milyon turist getiren Alman turizm devi TUI, 2011 katalog tanıtımını İstanbul'da yaparken, THY Basın Sözcüsü ve Köln Şube Müdürü İsa Al’da toplantıya katılan isimler arasındaydı.


DES, öğretmenler için ücretsiz ulaşım istedi Siyaset DES, öğretmenler için ücretsiz ulaşım istedi

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Adana, Antalya, Bursa, Konya, Mersin, Samsun ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlarına gönderdiği mektupta “24 Kasım Öğretmenler Günü” müjdesi olarak öğretmenler için “Ücretsiz Ulaşım” istedi.


Türk Telekom'a uluslararası bir ödül daha Türk Telekom'a uluslararası bir ödül daha

Türk Telekom, Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da telekomünikasyon sektörünün en başarılı ve yenilikçi kuruluşlarının belirlendiği SAMENA (Güney Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Telekomünikasyon Konseyi) Ödülleri 2010’da “En İyi Sabit Hat Operatörü “ ödülünün sahibi olarak bir uluslararası ödül daha kazandı.


Veteranlar Kemer'de buluştu Kemer Veteranlar Kemer'de buluştu

Badminton Balkan Veteran Şampiyonası Kemer belediyesi destekleriyle başladı. Şampiyonaya 4 ülkeden 100’ün üzerinde sporcu katılıyor.


Rixos’tan önemli transfer Güncel Rixos’tan önemli transfer

1993 yılından beri Magic Life’ın önemli tesislerinde Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Cüneyt Kuru artık Rixos Lares'in Genel Müdürlüğü’nü yürütecek.


Olimpiyatların ilk adımı atıldı Kemer Olimpiyatların ilk adımı atıldı

Kemer'de düzenlenecek olan 12. Doğa Olimpiyatları öncesinde ilk adım atıldı. Kemer doğa Dostları tarafından olimpiyatların başlayacağı kesme boğazında temizlik çalışması yapıldı.


Deepo’da Atatürk Sergisi Kültür/Sanat Deepo’da Atatürk Sergisi

Deepo Outlet Center’da , Atatürk’ün hiç bilinmeyen fotoğrafları sergilendi.


Döşemealtı’nda dev yatırım başladı Döşemealtı Döşemealtı’nda dev yatırım başladı

Döşemealtı Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde ihalesini gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmaları başladı.Proje kapsamında yatırımın tamamı gerçekleştirildiğinde, Döşemealtı altyapı ve üstyapıda önemli ölçüde mesafe almış olacak.


Vali Altıparmak’a ziyaretler devam ediyor Güncel Vali Altıparmak’a ziyaretler devam ediyor

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, beraberindeki heyetle Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.


Mutluluk paylaştıkça artar Güncel Mutluluk paylaştıkça artar

İstek Antalya Yeditepe Koleji Fen ve Teknoloji Kulübü, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile “LÖSEV Kansere Karşı Duyarlı Okullar” projesi kapsamında okullarında lösemili kardeşleri için LÖSEV ürünlerinin satışını gerçekleştirdi.


CHP İlçe Kadın Kolları ısınma turlarında Siyaset CHP İlçe Kadın Kolları ısınma turlarında

12 Eylül 2010 referandumunda “HAYIR” çıkması için çalışan ve lokomatif güç oluşturan CHP Kepez İlçe Kadın Kolları başarılı bir kampanya döneminin ardından seçmene teşekkür edip, hem de genel seçimde Kepez de, CHP’nin birinci parti çıkabilmesi için çalışmalarına başladı.


İstek’li minikler müzik atölyesinde Güncel İstek’li minikler müzik atölyesinde

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, müzik derslerinde piyano, davul, gitar, tumba, çelik üçgen, tefler ve marakaslarla ritm çalışması yaparken, eğleniyor ve öğreniyor.


Kepez’in kurban satış ve kesim alanları belirlendi Güncel Kepez’in kurban satış ve kesim alanları belirlendi

Kepez Belediyesi, vatandaşların, Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde yaşamaları için 3 noktada kurban satış yeri, 4 noktada kurban kesim yeri oluşturdu.


CHP’nin Korkuteli çıkarması Korkuteli CHP’nin Korkuteli çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ve il yöneticileri Korkuteli’nin beldelerini ziyaret ederek, buradaki örgüt yöneticilerine ve partililere referandumdaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.


Kepez Kent Konseyi başkanını seçti Siyaset Kepez Kent Konseyi başkanını seçti

Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’nin 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Can Deniz Köksal’ın istifası ile geçici başkanlık görevine getirilen Bekir Bülent Özsoy, oy birliği ile konseyin yeni başkanı oldu. Kurulda, gençlik ve kadın meclislerinin kurulması da kararlaştırıldı.


Muratpaşa Meclisi’nde müjdeli kararlar Güncel Muratpaşa Meclisi’nde müjdeli kararlar

Muratpaşa Belediye Meclisi, yakında hizmete girecek kreş ve gündüz bakımevi ile halen faaliyetini sürdüren huzurevi ücretlerini kentte uygulanan en düşük bedel olarak belirledi


“Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak” Güncel “Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak”

Antalya Gönüllüleri Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi ve Avrupa Türk Engelli Derneği Hamburg’un ortaklaşa hazırladığı “Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak” etkinliği AKM’de başladı.


“Böcek topu taca attı” Siyaset “Böcek topu taca attı”

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AK Parti Milletvekili Sadık Badak arasında bir proje hakkında diyalog yaşandığını belirterek, “Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek her zaman olduğu gibi topu taca atmıştır” dedi.


Otantik parkın inşası başladı Güncel Otantik parkın inşası başladı

Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde, moloz dökme alanı olarak kullanılan 3 dönümlük alanı modern bir park yapımıyla halkın kullanımına açıyor.


Ziyaret ediyor problemleri çözüyor Güncel Ziyaret ediyor problemleri çözüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her hafta birkaç mahalleyi ziyaret ederek, yerinde tespit ettiği sıkıntıları çözüyor.


Türkiye, kış turizminde yüzde 15 müşteri artışı sağladı Güncel Türkiye, kış turizminde yüzde 15 müşteri artışı sağladı

Türkiye’ye en çok turist getiren Alman TUİ ile geçen yaz sezonunu turist sayısında yüzde onun üzerinde bir artışla kapatan Türkiye, bu başarılı gelişimini kış sezonunda şu ana kadar gerçekleştirilen rezervasyonlarla artış oranını % 15’e çıkardı.


Kemer, festivalle coştu Kemer Kemer, festivalle coştu

Kemer'de düzenlenen 2. Uluslar arası Müzik, Dans ve Spor Festivali Cumhuriyet meydanında yapıldı.


Öğretmenler “Soru Yazma” eğitimi aldı Güncel Öğretmenler “Soru Yazma” eğitimi aldı

TED Antalya Koleji öğretmenleri, çalışmalarına devam ettikleri “TED Antalya Koleji Soru Bankası” kitaplarının kalitesini arttırmak için “Çoktan Seçmeli Soru Yazma Eğitimi” aldılar.


Side sahil yolu Almanları büyüledi Güncel Side sahil yolu Almanları büyüledi

Avrupa'nın en büyük tur operatörü Alman TUI grubu, 2011 yaz katalogunun lansmanını 5-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirdi.


Gebelikte grip aşısı olunabilir mi? Sağlık/Kadın Gebelikte grip aşısı olunabilir mi?

Ani hava değişimlerinin sık olduğu ve yaklaştığımız soğuk havalar nedeniyle,anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri de grip aşısıdır. Birçok anne adayı bebeklerine zarar vereceği korkusuyla aşılara karşı ön yargıyla yaklaşabiliyor.


Yeni üyelere rozet takıldı Siyaset Yeni üyelere rozet takıldı

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.


Oda başkanları sorunları görüştü Güncel Oda başkanları sorunları görüştü

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı oda başkanları yılda bir kez yapılan Başkanlar Kurulu’nda bir araya geldi. 2010 Yılı AESOB Başkanlar Kurulu’nda, esnaf ve sanatkarın sorunları ele alındı.


Atasancak Acıpayam Tarım ile “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi” Güncel Atasancak Acıpayam Tarım ile “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi”

Atasancak Acıpayam Tarım İşletmesi Genel Müdürü Lütfi Kaşlı, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin İş hayatı ve Girişimcilik dersinin konuğu oldu.


DP’den kaymakama ziyaret Siyaset DP’den kaymakama ziyaret

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’i makamında ziyaret etti.


“Enerji özelleştirmelerinden vazgeçilmeli” Güncel “Enerji özelleştirmelerinden vazgeçilmeli”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin “Enerji herkes için en vazgeçilmez bir yaşam-insan hakkıdır. İnsanların enerjiye ulaşmasını temin etmek ise kamusal bir sorumluluktur.” dedi.


Tita’nın eşine MedicalPark’ta ameliyat Güncel Tita’nın eşine MedicalPark’ta ameliyat

Futbol camiasında Tita olarak tanınan, MedicalPark Antalyaspor’un başarılı futbolcusu Sydney Cristiano Dos Santos’un eşi Marcele, safra kesesinden ameliyat oldu.


Yılın işçisi ve işveren ödüllerini Hattat Holding aldı Yılın işçisi ve işveren ödüllerini Hattat Holding aldı

Atık yağların geri dönüşümü projesi ile binlerce euroluk katkı sağlayan Hema Endüstri’den Ömer Arslan “YILIN İŞCİSİ” seçildi.


Avrupa Birliği, İMMİB’in çalışmalarını takdir etti Ekonomi/Turizm Avrupa Birliği, İMMİB’in çalışmalarını takdir etti

Avrupa’daki ulusal REACH ve CLP yardım masalarının bir araya geldiği HelpNet toplantılarının ikincisi, Eylül ayında Avrupa Kimyasallar Ajansı’nın (AKA) ev sahipliğinde Helsinki’de gerçekleştirildi.


Ambassador Hotel, gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı Kemer Ambassador Hotel, gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı

Kemer’de bulunan Ambassador Hotel ISO 22000:2005 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesini aldı. Alınan belge sonrasını görüşlerini açıklayan Ambassador Hotel grubu Sahibi ve Genel Müdürü Aslı Bayar Ulukapı, hizmet verdikleri konaklama sektöründe, Ambassador Hotel yönetimim ve çalışanları olarak bu belgeyi almaktan dolayı büyük gurur duyduklarını belirtti.


Meclis H.E.S. projesini oy birliği ile kabul etti Kumluca Meclis H.E.S. projesini oy birliği ile kabul etti

Kumluca Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ nın Başkanlığında yapılan Kasım Ayı olağan meclis toplantısına AK Partili üyeler tam kadro katılırken MHP ve CHP üyelerde ise birer eksikle katıldılar.


“Laik Türkiye sevdamız devam edecek” Siyaset “Laik Türkiye sevdamız devam edecek”

CHP içindeki yönetim oluşturma tartışmaları hızla giderken , gündemi yakından takip eden Antalya İl gençlik kolları başkanı Ahmet Öztürk , Kemal Kılıçdaroğlu'na bu dönemde tam destek verdiklerini ve çalışmalarının iktirdara gelene kadar hızla ve kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.


MHP’li Günal: Üçüncü Binyıl “Türk Binyılı” Olacak! Siyaset MHP’li Günal: Üçüncü Binyıl “Türk Binyılı” Olacak!

2011 Yılı Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu Bütçelerinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeler esnasında söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL; bu kurumların Millet bilincinin oluşmasında önemli olduğunu, ancak 32 milyon liralık toplam bütçelerinin çok yetersiz olduğunu belirtti.


Psikiyatri hastalarından kermes Güncel Psikiyatri hastalarından kermes

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarının el sanatları ürünlerinin sergilenmesi ve satışa sunulması amacıyla düzenlenen kermes Psikiyatri Gündüz Hastanesi’nde açıldı. Hastaların ürettiği eserlerin yer aldığı kermes bir hafta sürecek.


CHP’den teşekkür ziyaretleri Siyaset CHP’den teşekkür ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ve il yöneticileri, referandum öncesi “Antalya Hayır Diyor” platformunda yer alan meslek odalarına teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.


TTNET İle Netbook kazanma şansı devam ediyor Güncel TTNET İle Netbook kazanma şansı devam ediyor

2 – 7 Kasım tarihleri arasında Antalya’da 2 farklı noktada gerçekleştirilen etkinlikler ile Antalyalılar, hem keyifli anlar yaşıyor hem de netbook kazanma şansı yakalıyor.


Turizmciler Japon mutfağını “Uzmanından” öğrenecek Güncel Turizmciler Japon mutfağını “Uzmanından” öğrenecek

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencileri Japon yemeklerini, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi ve Akdeniz Üniversitesi arasında yürütülen Kıdemli Gönüllü Programı kapsamında 2 yıllığına Akdeniz Üniversitesi’nde bulunan Japon Yemek Sanatı Uzmanı Junko Shımızo’dan öğrenecek.


“Küçük HES’lerle doğayı tahrip etmeyelim” Siyaset “Küçük HES’lerle doğayı tahrip etmeyelim”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, AKP’nin enerji alanındaki yanlış uygulamaları nedeniyle sanayiciye, çitçiye, vatandaşa ucuz enerji sağlanamadığını vurgularken, “Bugün Enerji Bakanı koltuğunda rahat oturabiliyorsa, bunu vatandaşımızı işsiz, aşsız bırakan ekonomik krize borçludur” dedi.


Büyükşehir’in otobüs şoförleri eğitiliyor Güncel Büyükşehir’in otobüs şoförleri eğitiliyor

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförlerine eğitim veriyor.


Minikler “Minicity”de Güncel Minikler “Minicity”de

TED Antalya Koleji birinci sınıf öğrencileri, Anadolu uygarlıklarına ait en seçkin mimarî eserlerin minyatür olarak sergilendiği “Minicity”i gezdiler.


“Ecevit’in eksikliğini tüm Türkiye hissediyor” Siyaset “Ecevit’in eksikliğini tüm Türkiye hissediyor”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu “Partimizin kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit’i, aramızdan ayrılışının 4. yılında, özlemle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.” dedi.


Arap Kadayıfı günleri Güncel Arap Kadayıfı günleri

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO da okuyan Antalyalı öğrenciler aslen Antalyalı olan Öğr.Gör. Kahraman Köktürk'ün önerisi ile Antalya'ya özgü "Arap Kadayıfı Günü" düzenlediler.


Akaydın: “Taksi sayısını artırmamalıyız” Güncel Akaydın: “Taksi sayısını artırmamalıyız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda taksici esnafıyla bir araya geldi.


Sabah Gazetesine 'karikatür' protestosu Siyaset Sabah Gazetesine 'karikatür' protestosu

CHP Antalya İl Gençlik Kolları ve İl Kadın Kolları üyeleri ile birlikte, ATV ana haber bülteninde Salih Memecan’ın hazırladığı "Bizimcity" ve Sabah Gazetesinde Karikatür köşesinde çizdiği Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu karikatürünü protesto ederek siyah çelenk bıraktılar.


Evcilmen ifade verecek Siyaset Evcilmen ifade verecek

Başkan Evcilmen ve belediye personelleri, hakkında yapılan bir çok şikayetten dolayı sanık olarak mahkemeye çıkacaklar.


TUI Holly Ödülleri İstanbul’da verildi Güncel TUI Holly Ödülleri İstanbul’da verildi

Alman Turizm Şirketi TUI tarafından turizm sektöründeki 500 bin müşteri arasında yapılan ankette, dünyanın en iyi hizmet veren 100 oteli arasına giren Türkiye'deki 20 otele ''TUI Holly ödülü'' verildi. Ödül listesinde, Antalya’da yer alan Otellerin çokluğu dikkat çekti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...