Perşembe, 21 Mart 2019
Rock'n Dark'ın Rock Yıldızı Antalya'dan çıkabilir Kültür/Sanat Rock'n Dark'ın Rock Yıldızı Antalya'dan çıkabilir

Efes Dark tarafından 4. kez düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı rock müzik yarışması ‘Rock’n Dark2010’a başvurular başladı. En iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansının seçileceği yarışmaya www.rockndark.com adresinden başvurulabiliyor.


Türkiye Finans'tan Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan "Ticari hat kredisi"

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, taksi, dolmuş ve minibüs gibi ticari taşımacılık yapan araç sahiplerine özel kredi imkânı sunuyor. Türkiye Finans araç yenileme ve hat bedeli gibi harcamalara “Ticari Hat Kredisi” ile finansman desteği sağlıyor.


Kepez’de hedef  “Wimbledon” Spor Kepez’de hedef “Wimbledon”

Teniste Antalya’nın markası olan Kepez Belediyespor, tenis alt yapısına sporcu almak ve geleceğin tenisçilerini belirlemek amacıyla “Hedef Wimbledon” sloganıyla 12 Aralık’ta yetenek seçimi yapacak.


Growtech Eurasia 2009 Uluslararası Tarım Fuarı sektörün yıldızı oldu Ekonomi/Turizm Growtech Eurasia 2009 Uluslararası Tarım Fuarı sektörün yıldızı oldu

Türk tarım sektörünü Antalya’da dünyanın her yerinden gelen profesyonel ziyaretçiler ve katılımcılar ile buluşturan Growtech Eurasia 2009 Tarım Fuarı’na 420 ulusal ve uluslararası firma katıldı.


Gül’den Kemer’e “kurtuluş reçetesi” Kemer Gül’den Kemer’e “kurtuluş reçetesi”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, her platformda uzun vadede nasıl bir Kemer planladığını anlatıyor. Kemer’in bir sanat kenti olduğunu vurguluyor ve bu alandaki çalışmalarının spor ve eğitimi de içine alarak devam edeceğini söylüyor.


Engelleri Kaldır Hareketi & Photoshop Magazin İşbirliği Engelleri Kaldır Hareketi & Photoshop Magazin İşbirliği

Her bireyin toplumda eşit haklara sahip olması gerektiği görüşünü benimseyen ve bu doğrultuda insan haklarına yönelik toplumdaki engelleri, kalıcı çözümlerle kaldırmayı amaçlayan Engelleri Kaldır Hareketi, Türkiye'nin grafik sanatlar ve dijital sanatlar anlamında ilk ve sektör lideri dergisi Photoshop Magazin işbirliği ile hazırlanan “Engelleri Kaldır” isimli tasarım yarışması başlıyor.


Tamirciler Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak: “Tamirciler güzel günler görecek” Güncel Tamirciler Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak: “Tamirciler güzel günler görecek”

Oto Tamircileri Odası Başkan Adayı Mehmet Bucak, “Odamız siyaset üstü bir duruş sergileyecek, paranın ve kırgınlığın değil, birlik ve başarının adresi olacak” dedi.


Offshore kupaları sahiplerini buldu Offshore kupaları sahiplerini buldu

Architon Dünya ve Türkiye Offshore 225 Şampiyonası, 2009 sezonunda büyük mücadelelerin yaşandığı 14 yarışa şahit oldu. Uluslararası bir organizasyon olmanın heyecanının yaşandığı 2009 sezonunun ödülleri takdim edildi.


Başkan Gökce: “Yüreğimiz yandı” Korkuteli Başkan Gökce: “Yüreğimiz yandı”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Tokat Reşadiye’de kurulan hain pusuda şehir düşen askerler ve açılım ile ilgili yaptığı açıklamada, terörü kınadı.


Güncel "Her türlü desteği vermeye hazırız"

Antalya – Ekşili köyü Fatma Yusuf Bilgiç İlköğretim Okulu’na defterler dağıtıldı. Akademisyen Kahraman Köktürk tarafından başlatılan defter dağıtım kampanyasının adresi bu sefer Ekşili köyü Fatma Yusuf Bilgiç İlköğretim Okulu oldu.


Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı Güncel Geleceğin makine mühendisleri pratik yaptı

Kreşli öğrenciler, otomobil servisini ziyaret etti. Arabalarla ilgili merak ettikleri tüm soruları soran minikler, büyüyünce makine mühendisi olmak istediklerini söyledi.


HP Türkiye'de 20.yılını bilişim liderleriyle kutladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye'de 20.yılını bilişim liderleriyle kutladı

Bilgi teknolojileri alanında küresel lider olan ve bilgi teknolojilerinin ülkemize girmesine katkıda bulunan HP, bu yıl dünyada 70. Türkiye’de 20. yaşını kutluyor.


”Antalyaspor en önemli markamız” Güncel ”Antalyaspor en önemli markamız”

ATSO Başkanı Budak, “Antalyaspor’un daha iyi yerlere gelmesi için tüm kentin ve iş dünyasının takımlarına sahip çıkması gerekiyor” dedi. Budak, Antalyaspor’un önümüzdeki haftaki Kayseri deplasmanı için, Antalya iş dünyasını bu kente çıkarma yapmaya çağırdı.


Gelişigüzel atılan çöpleri Kemer Belediyesi temizledi Kemer Gelişigüzel atılan çöpleri Kemer Belediyesi temizledi

Kemer’de Ralli Servis alanının içinde bulunan Trafo yanına kendi bilmez vatandaşların gelişigüzel attıkları çok çeşitli çöpler yığın oluştururken, olaya el koyan Kemer Belediyesi temizlik ekipleri bir kamyon çöpü kaldırdı.


Ekonomi/Turizm "Esnaf banka kredisi almaya zorlanıyor"

Bilindiği üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı dünyayı etkisi altına alan küresel krizde esnaf ve sanayiciye finansman desteği sağlamak amacıyla daha önce başlattığı 'Can Suyu' kredisinin ardından KOSGEB aracılığıyla 'Yeni Kredi Faiz Desteği Programı' başlatmıştı.


Antalyalı minik kemancılar dünya rekoruna hazırlanıyor Kültür/Sanat Antalyalı minik kemancılar dünya rekoruna hazırlanıyor

Özel LARA RİTİM Güzel Sanatlar Kursu keman eğitiminin, ülkemizde müzik kültür düzeyinin yükseltilmesi, Atatürk ilke ve atılımlarına paralel olarak evrensel ve ulusal çok sesli müziğin ülkemizde tanıtılması, sevdirilmesi ve yurt çapında yaygınlaşmasına katkıda bulunuyor.


Kemer'de palmiyeler budanıyor Kemer Kemer'de palmiyeler budanıyor

Kemer’deki palmiyeler budanıyor. Arslanbucak Mahallesi Mehmet Emin Minta Parkındaki çalışmalar ile Palmiyeler budandı.


GSK'nın Influenza A (H1N1) aşısından çocuklara tek dozda güçlü bağışıklık Sağlık/Kadın GSK'nın Influenza A (H1N1) aşısından çocuklara tek dozda güçlü bağışıklık

“Domuz gribi” aşısı 3 – 17 yaş grubunda da uluslararası ruhsatlandırma otoritelerinin koyduğu bağışıklık yanıtı kriterlerini aştı.


Kemer Belediyesi “araçlandı” Kemer Kemer Belediyesi “araçlandı”

Bir yandan borç öderken diğer yandan belediyeye 3 binek araç kazandıran Başkan Gül, “İnşallah aybaşında 6 tane de otobüs alıyoruz. 10 yıldır bunlar olmuyordu. Ama artık borcunu ödeyen, yatırımını yapan bir belediye var. Kemer halkı artık yolda başı dik dolaşacak.”


Tütüncü’den rekor kaldırım hizmeti Güncel Tütüncü’den rekor kaldırım hizmeti

Kepez Belediyesi, Göksu ve Çamlıbel Mahallesi’nde parke kaldırım çalışması başlatılırken, Başkan Hakan Tütüncü döneminde 8 ayda 32 binm2 kaldırım hizmeti gerçekleştirildi.


DenizBank ve Petrol Ofisi işbirliği ile İşletme Kart’tan Akaryakıta 2 taksit Ekonomi/Turizm DenizBank ve Petrol Ofisi işbirliği ile İşletme Kart’tan Akaryakıta 2 taksit

DenizBank’ın KOBİ’lere özel geliştirdiği “İşletme Kart”, Petrol Ofisi’nden 2 ay vade ile faizsiz akaryakıt alabilme imkânı sunuyor.


Antalyaspor Barut Otel’de kampa giriyor Spor Antalyaspor Barut Otel’de kampa giriyor

Turkcell Süper Lig’in 16. haftasında Galatasaray’la Antalya’da karşılaşacak olan Antalyaspor, zorlu maç öncesi Lara’da yer alan Barut Otel’de kampa giriyor.


Başkan Gül’e “baba” konuk Kemer Başkan Gül’e “baba” konuk

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, çok önemli iki konuğu aynı anda ağırladı. Başkan Gül’ün babası İsmail Hakkı Gül ve başkanın askerdeki komutanı Haşmet Ödağacıoğlu.


‘Türkan Saylan Heykeli’ doğum gününde açılıyor Güncel ‘Türkan Saylan Heykeli’ doğum gününde açılıyor

Çağdaş yaşamın ve eğitimin büyük destekçisi Türkan Saylan Antalya’da anıtlaşıyor. Büyükşehir Belediyesi, büyük Türk kadını Türkan Saylan anısına heykelini yaptırdı. Saylan’ın heykeli, doğum günü olan 13 Aralık Pazar saat 14.00’de Atatürk Park’ında törenle açılacak.


Kimya sektörü birleşti Kimya sektörü birleşti

Kimya sektörü, “Güçlü Türkiye İçin Güçlü Kimya Sanayi” sloganı ile birleşti. 18 dernek, 5 sendika, 2 ihracatçı birliği, 1 vakıf, 1 meslek odası ve 4 üniversitenin bir araya gelmesi ile oluşan Kimya Sektör Platformu, düzenledikleri basın toplantısında, sektörünün acil çözüm bekleyen sorunlarının yanı sıra Türkiye’yi kimyada dünya lideri yapacak sinerjiyi yaratmak için neler yapılması gerektiğini kamuoyu ile paylaştı.


“Açılım safsatası iflas etmiştir” Siyaset “Açılım safsatası iflas etmiştir”

Son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında sert bir açıklama yapan Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Lokman Kaya, “Uzun süredir ülke gündemini işgal eden açılım safsatası son günlerde yaşanan olaylar ile iflas etmiştir” dedi.


Başkan Evcilmen’den Lezzet Ustaları’na özel kitap Güncel Başkan Evcilmen’den Lezzet Ustaları’na özel kitap

Geçmişten günümüze sundukları lezzetlerle kent kültürüne katkı sağlayan Antalya Lezzet Ustaları’nın öyküleri Muratpaşa Belediyesi tarafından kitap haline getirildi. Başkan Evcilmen, ilk olarak lezzet ustalarını mekanlarında ziyaret ederek hazırlanan kitabı hediye etti.


Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği, Budak’a ziyaret Güncel Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği, Budak’a ziyaret

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya turizminin deniz, kum, güneş konseptinin dışına çıkması ve yeni alternatif ürünler geliştirilmesi gerektiğini belirterek, “Turizmde artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.


KALEDER Derneği işbirliği ile garipçe de çocuklara hediyeler dağıtıldı Korkuteli KALEDER Derneği işbirliği ile garipçe de çocuklara hediyeler dağıtıldı

Kaleder Derneği Kahraman Köktürk aracılığıyla Korkuteli ilçesine bağlı Garipçe Köyünde okuyan ilköğretim öğrencilerine okul çantaları hediye etti.


Dünyagöz'den yurtdışına 6 yeni şube Dünyagöz'den yurtdışına 6 yeni şube

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun Sağlık Turizmi alanındaki önemli çalışmalarının ardı arkası kesilmiyor.


Servisçilere 3. Başkan Adayı Güncel Servisçilere 3. Başkan Adayı

3 Ocak’ta yapılacak olan Antalya Umum Servisçiler Odası için Arif Elmas’ta adaylığını açıkladı.


Chery 3 yeni modelini görücüye çıkardı Chery 3 yeni modelini görücüye çıkardı

Mermerler Otomotiv’in gücüyle pazarda büyüyen Chery, otomotiv tüketicisini yeni ticari araçları ile buluşturdu. Chery, İstanbul Comvex Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda şu an satışta olan Taxim modelinin yanısıra 2010 yılında satışa sunulması planlanan H13, Q22 ve Q22B modellerini de sergiledi.


Tütüncü’den kaçak yapı açıklaması Güncel Tütüncü’den kaçak yapı açıklaması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir gazetede çıkan kaçak yapı haberleriyle ilgili “Çıkan haberlerle ilgili ne belediyemizin, ne de belediye başkanı sıfatıyla şahsımın hiç bir eksiği ve açığı bulunmamaktadır. Güzel bir Kepez’i inşa ederken de, çirkinliklere, hukuksuzluklara asla göz yummayacağız”


Muratpaşa Belediyesi’ne 4 milyonluk iş makinesi Güncel Muratpaşa Belediyesi’ne 4 milyonluk iş makinesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, son yıllarda alınan iş makineleriyle, belediye araç parkının güçlendirildiğini, dinamik ve etkin hale getirildiğini söyledi.


Şehit Fatih Gonca’nın Cenazesi memleketine getirildi Şehit Fatih Gonca’nın Cenazesi memleketine getirildi

Şehit Jandarma onbaşı Fatih Yonca’nın cenazesi babası Bülent Yonca ile boşanmış eşi Gülsüm Sönmez’i 4 yıl aradan sonra yan ayana geldi. Anne ve baba ortak acıda birleşti.


Sevinç Eyilik: Güncel Sevinç Eyilik: "İnsan haklarıyla insandır"

Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yapan Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Eyilik, “İnsan Haklarıyla İnsandır” dedi.


Köyde Müze Köyde Müze

Antalya – Ekşili Fatma Yusuf Bilgiç İlköğretim okulunda El sanatları ve döşemealtına özgü motifler misafirlerini bekliyor.


KEPEZ BLD. 73 - TÜRK TELEKOM 76 Spor KEPEZ BLD. 73 - TÜRK TELEKOM 76

Beko Basketbol Ligi’nin sekizinci haftasında Türk Telekom, Antalya’da karşılaştığı Kepez Belediyesi’ni 76-73 yendi.


Galibiyet Vali Yüksel'e armağan: 8-1 Spor Galibiyet Vali Yüksel'e armağan: 8-1

Deplasmanlı Ampute Futbol Süper Ligi'nde karşı karşıya gelen Antalya Bedensel Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol takımı, Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nü 8-1 yendi.


Antalya Ampute, Samsun'u konuk ediyor Spor Antalya Ampute, Samsun'u konuk ediyor

Antalya Ampute Futbol Takımı Pazar günü saat 13.00'de Topkapı Palace Otel Spor Tesisleri'nde Samsun Ampute Futbol Takımı'nı konuk edecek.


Konyaaltı Belediyesi 2009 yılının son meclis toplantısını yaptı Güncel Konyaaltı Belediyesi 2009 yılının son meclis toplantısını yaptı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek Başkanlığında yapılan yılın son meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü.


Ormanlar  Kraliçesi Kim Olacak? Kültür/Sanat Ormanlar Kraliçesi Kim Olacak?

Demokrasi ve kadınların hayata açılmasını konu edinen black light show ile sergilenen tiyatro oyununa çocuklar büyük ilgi gösterdi.


Memur Ekonomik Açılım Bekliyor! Ekonomi/Turizm Memur Ekonomik Açılım Bekliyor!

Hükümetin son dönemde demokratik açılım, Ermeni açılımı, Kıbrıs ve Ruhban okulu konularında yaptığı açılımların aksine esas açılım yapılması gereken konunun vatandaşın ekonomisi olduğunu söyleyen Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Sendika Genel Merkezinde yaptığı basın toplantısında; Hükümetin yaptığı açılımların aksine geçim sıkıntısı içinde kıvranan memur ekonok açılım bekliyor, dedi.


“Türkiye’de e-ticaret 8 milyar TL’yi aştı” Ekonomi/Turizm “Türkiye’de e-ticaret 8 milyar TL’yi aştı”

TTNET İşyerim ana sponsorluğu ve Capital-Ekonomist dergileri işbirliği ile Kayseri’de düzenlenen Global KOBİ Platformu’na katılan TTNET Genel Müdür Yardımcısı Haktan Kılıç, şirketlerin internet kullanımı ve e-ticaret konusunda bilgi verdi.


Spor Gündemi'nin konukları Akıncıoğlu ve Özgen'di Spor Spor Gündemi'nin konukları Akıncıoğlu ve Özgen'di

Akdeniz TV – ART’de her hafta Çarşamba günü saat 20:15’de yayınlanan Soner YASAK’ın hazırlayıp sunduğu Spor Gündemi’nin konukları Antalyaspor Başkanı Hasan AKINCIOĞLU, spor yazarı Manşet Gazetesi Spor Müdürü Murat ÖZGEN di.


Lale Aytaman Antalyalılarla buluşuyor Lale Aytaman Antalyalılarla buluşuyor

5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınması’nın 75.Yıldönümünde, ilk kadın vali Lale Aytaman, Antalyalılar ile buluşuyor.


AS Masa Tenisi Süper Lig’e yakın Spor AS Masa Tenisi Süper Lig’e yakın

İlk yarıya, Irak Milli Takımı’ndan dahil ettiği şampiyon raket Şahin Necat ile başlayan Antalyaspor Masa Tenisi Erkek Takımı, ligi 3. sırada bitirdi. Necat ile birlikte Oğuz Akıncılar ve Kader Dönmez’den oluşan kırmızı-beyazlı raketler, Eskişehir’de oynadığı 9 maçtan yalnızca 2’sini kaybederek ilk yarıyı tamamladı.


Kepez’de engellilerden sergi Güncel Kepez’de engellilerden sergi

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Kepez Belediyesi tarafından engellilere yönelik yemekli eğlence programının ardından hizmet binasında sergi açılışı gerçekleştirildi. Zihinsel engellilerin sergisinin açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


EGOF’dan doğaçlama komedi show Kültür/Sanat EGOF’dan doğaçlama komedi show

Planınız yoksa her Cumartesi-Pazar saat 17.30’da EGOF sahnede Antalya’nın ilk doğaçlama komedi şovuna katılmaya ne dersiniz?


Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da Güncel Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da

Patika Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin en büyük evlilik hazırlıkları fuarı “Evlilik Dünyası”, yeni yılın ilk fuarı olarak Antalya’da kapılarını açıyor.


Görme engelli dahiler Deposite Görme engelli dahiler Deposite

Dünya çapında tanınan engelli ressam Eşref Armağan, Müzisyen Kerim Selim Altınok Kardeşler ve maket ustası Şerafettin Köksal Dünya Engelliler Günü’nde Deposite’de azmin sembolü oldu.


Aziz Torun'dan üniversite öğrencilerine ders Güncel Aziz Torun'dan üniversite öğrencilerine ders

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ve öğrencilerin özel sektörün girişimci işadamları ile kamu sektöründen başarılı bürokratlarının başarı öykülerini dinlediği "İş hayatı ve Girişimcilik Dersi"nin bu haftaki konuğu Torunlar Şirketler Grubu Başkanı Aziz Torun’du.


“Akdenizliyiz” İzleyicilerle Buluşmaya Devam Ediyor Güncel “Akdenizliyiz” İzleyicilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan, editörlüğünü ve sunumunu Betül UYSAL’ın gerçekleştirdiği "AKDENİZLİYİZ" Programı her çarşamba 17:15-18:45 saatleri arasında VTV ekranlarında canlı yayında izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.


Köktürk Ağlasun'da defter  dağıttı Köktürk Ağlasun'da defter dağıttı

Kahraman Köktürk tarafından “Antalya-Burdur ilçeleri köy okulları kırtasiye yardımı” olarak devam eden defterler Ağlasun ilçesine bağlı Çanaklı Kasabası İlköğretim Okulu Öğrencilerine de ulaştı.


En teknolojik plastik ürün ödülünü Viko kazandı En teknolojik plastik ürün ödülünü Viko kazandı

Türk plastik sektörünün, uluslararası alanda rekabetçi bir yapıya sahip olması için yeni teknolojilerin yaratılması gerektiğine inanan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından hayata geçirilen, “PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri”ni kazananlar belli oldu. Bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmada, ürün dalında birinciliği Viko Elektrik kazandı.


Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğüne Tamer Özmen atandı Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğüne Tamer Özmen atandı

Microsoft Türkiye’ye Orange-France Telekom’dan katılacak Tamer Özmen göreve 15 Şubat 2010’da başlayacak


Siyaset "Çağdaş Türk kadını Ata’sına bağlıdır"

“Medeni memleketlerin birçoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu selahiyet ve lihakatle kullanacaktır” diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türk kadını elde ettiği hakların en önemlisi olan seçme ve seçilme hakkını almıştır. Bundan 75 yıl önce, "Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı"nın tanındığı bugün, çağdaş Türk kadını Ata’sına bağlılığını bir kez daha dile getirmektedir diyen CHP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya, geleceğin güzel günlerinin kadınlar sayesinde kurulacağını belirtti.


‘Türkiye, yüksek öğretimini dışarıya açmalı’ ‘Türkiye, yüksek öğretimini dışarıya açmalı’

İstanbul Üniversitesi’nde 2010’da geçilecek Bologna Yükseköğretim Süreci tartışıldı.


Çevreyi koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan plastikler tartışıldı Çevreyi koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan plastikler tartışıldı

Alternatiflerine göre her alanda en çevreci ve ekonomik çözümleri sunan plastiklerin enerji tasarrufuna ve çevreye yaptıkları katkı, PAGEV’in (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) düzenlediği dördüncü PAGEV Endüstri Kongresi’nde uluslararası katılımcılarla birlikte tartışıldı.


Kemer kış turizmine sualtı desteği Kemer Kemer kış turizmine sualtı desteği

Kemer Su Sporları Kulübünden turizmi 12 aya yayma planı. Kulüp, kışın sessizliğe bürünen Kemer’de sualtı turizmini hareketlendirmek amacıyla iç turizme yönelik çalışmalar başlattı.


Eczane boykotu vatandaşla eczacıyı karşı karşıya getirdi Eczane boykotu vatandaşla eczacıyı karşı karşıya getirdi

Eczacılar yürürlüğe giren “İlaç Fiyatları Kararnamesi”yle ilaç fiyatlarını düşürülmesinin hem eczacıları hem de hastaları mağdur edeceği gerekçesiyle nöbetçiler dışında eczanelerini bir gün süreyle açmama eylemi yaptı.


Arena, Windows 7 tanıtımı için Antalya yollarında Teknoloji/Bilim/İnternet Arena, Windows 7 tanıtımı için Antalya yollarında

Arena Bilgisayar, ekonominin sevilen yazarlarından Deniz Gökçe’nin de katılımıyla Windows 7’yi tanıtmak amacıyla Antalya bayileriyle biraraya geliyor.


Cumhuriyet İ.O. , İlçe Birincisi Kumluca Cumhuriyet İ.O. , İlçe Birincisi

02.12.2009 Çarşamba günü, Kumluca ilçesi’nde yapılan bilgi yarışmasında, okula birinci olma mutluluğunu yaşatan öğrenciler, öğretmenlerinin ve idarecilerin gururu oldular.


“Cumhuriyetin çağdaş kadınlarıyız” Güncel “Cumhuriyetin çağdaş kadınlarıyız”

Seçme ve seçilme hakkına Atatürk ile 75 yıl önce kavuşan Türk kadını bugün O’na teşekkür ediyor. ANTİKAD Başkanı Sevinç Eyilik yaptığı açıklamada, “Türk kadınını kul-köle olmaktan çıkarıp onurlu çağdaş bireylere dönüştüren büyük önder Atatürk’e müteşekkiriz” dedi.


Kermes açılışı Başkan Evcilmen’den Güncel Kermes açılışı Başkan Evcilmen’den

Antalya Uluslararası Kadınlar Derneği tarafından düzenlediği kermesin açılışını Başkan Evcilmen yaptı. Kermesten elde edilen gelirin, ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanılacağı belirtildi.


Siyaset "Şiddet görmek kadınların kaderi değildir"

Yıllardır süregelen kadınlar üzerindeki baskıya karşı mücadele günü olan bugün, tüm emekçi, yoksul ve şiddetin mağduru olan kadınları bir araya gelmeye ve bu kötü gidişe dur demeye çağıran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya, “AKP, kadın cinayetlerinin bir numaralı sanığıdır. 2009 yılının ilk 7 ayında 953 kadın öldürülmüştür. Hükümet bu durumu sessizce izlemektedir.” Dedi.


Tütüncü’ye eğitim teşekkürü Güncel Tütüncü’ye eğitim teşekkürü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kabul ettiği İsmail Hakkı Kaya İlköğretim Okulu öğrencilerinin, gelecekte Türkiye’nin, Antalya’nın gururu olacaklarını söyledi.


CHP Muratpaşa seçim sonuçlarını açıkladı Siyaset CHP Muratpaşa seçim sonuçlarını açıkladı

14-22 Kasım tarihleri arasında 56 mahalle de yapılan ilçe kongresi delegeleri ve ön seçim delegeleri seçiminin tamamlandığını açıklayan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan seçimlerin demokratik bir ortamda yapılabilmesi için ilçe yönetimi olarak özen gösterdiklerini söyledi.


Dr. Ender Saraç Yeşilay Gönüllüsü Dr. Ender Saraç Yeşilay Gönüllüsü

Türkiye Yeşilay Cemiyeti bağımlılıklar ile mücadele ederken toplumsal bir hareket başlatıyor. Geçtiğimiz dönem Yeşilay TV spotlarında görev Uğur Dündar, Fatih Terim, Esra Ceyhan, Cüneyt Arkın, Nükhet Duru, Halit Kıvanç, Mustafa Koç, Esin Avşar, Çetin Yıldırımakın, Neslihan Kozanoğlu’ndan sonra ünlü hekimlerden Dr. Ender Saraç da Yeşilay Gönüllüsü oldu.


Öğretmenlerimiz DEEPO'da Güncel Öğretmenlerimiz DEEPO'da

Bizleri bu günlere hazırlayan öğretmenlerimize armağan edilmiş olan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Deepo Outlet Center’da coşkuyla kutlandı.


Döşemealtı Emniyeti’nden anlamlı ziyaret Döşemealtı Döşemealtı Emniyeti’nden anlamlı ziyaret

Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürü Ali Şentürk ve personeli öğretmenler günü kapsamında ilçede bulunan okulları ziyaret etti.


Siyaset "Ülkücüler sokağa inmeyecek"

Türk gençliğinin provokasyonlara karşı duyarlı olacağını söyleyen Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Lokman Kaya, “Özellikle ülkücü gençleri sokağa indirmeye çalışanların hevesleri kursağında kalacak. Ülkücüler hiçbir zaman sokağa inmeyecek. Provakatif eylemlerin kuklası olmayacaktır” dedi.


Batı Trakya Türkleri AB Dönem Başkanı İsveç Parlamentosu’nda Batı Trakya Türkleri AB Dönem Başkanı İsveç Parlamentosu’nda

20 Kasım 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Avrupa Birliği Dönem Başkanı İsveç’in başkenti Stockholm’e resmi çalışma ziyaretinde bulundu; Stockholm’ün Helgeandsholmen adasında bulunan İsveç Parlamentosu Riksdag’ın Yeşiller Partisi milletvekili Mehmet Kaplan ile Sosyal Demokrat Parti milletvekili Anne Ludvigsson ile görüştü.


Falım’ın “Sakız Ağacına Sevgi Aşılıyoruz Projesi”ne, TEMA’dan Erozyonla Mücadele Ö Falım’ın “Sakız Ağacına Sevgi Aşılıyoruz Projesi”ne, TEMA’dan Erozyonla Mücadele Ö

Falım, yok olmaya yüz tutmuş sakız ağaçlarının korunması ve rehabilite edilmesine yönelik projesi “Sakız Ağaçlarına Sevgi Aşılıyoruz” ile TEMA Vakfı tarafından Erozyonla Mücadele Ödülü’ne layık görüldü.


Türk tohum ticaret hacmi 350 milyon dolara ulaştı Güncel Türk tohum ticaret hacmi 350 milyon dolara ulaştı

100 milyon dolarlık tohumluk ticaret hacmimiz 300 – 350 milyon dolar düzeyine yükseldi


Sağlık Yöneticileri Zirvesi – 2010 hızla yaklaşıyor Sağlık/Kadın Sağlık Yöneticileri Zirvesi – 2010 hızla yaklaşıyor

30 - 31 Ocak 2010 tarihlerinde , İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleşecek olan “Sağlık Yöneticileri Zirvesi-2010” sektör konularının değerlendirildiği zengin içerikli paneller, otrumlar, Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan “Dijital Hastane Platformu” ve bir çok yenilik ile yaklaşıyor.


GDO hakkında tüm gerçekler GrowTech Eurasia'da masaya yatırılacak Güncel GDO hakkında tüm gerçekler GrowTech Eurasia'da masaya yatırılacak

Antalya’da düzenlenen 9’uncu Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı Growtech Eurasia 2009’da 13 seminer ve 1 panel düzenleniyor.


Antalya İl Özel İdaresi'nin bütçesi 67 milyon TL Ekonomi/Turizm Antalya İl Özel İdaresi'nin bütçesi 67 milyon TL

Antalya il Özel İdaresi'nin 2010 yılı bütçesi 67 milyon TL olarak kabul edildi


BES: BES: "Bayram sevinci lemura teğet geçti"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, BES Yönetim ve Kurucular Kurulu istişare toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, memur ve emeklilerinin aylıklarına en az 500 TL ikramiyelik zam beklediklerini, aksi takdirde bayram sevinç ve mutluluğunun memura teğet geçeceğini söyledi.


Subaylara TAD'dan dil kursu Güncel Subaylara TAD'dan dil kursu

Türk Amerikan Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu Antalya’da bulunan bütün Emekli Subay ve Astsubaylara ve onların eş ve çocuklarına birçok avantajlar sağlayan yabancı dil kursu verecek.


Rahim ağzı kanserinde merak edilenler Sağlık/Kadın Rahim ağzı kanserinde merak edilenler

Rahim ağzı kanseri, sağlıklı kadınlarda yapılan düzenli tarama ile önlenebilen tek kanser türü. Kadını ölümcül rahim ağzı kanserinden koruyan rahim ağzı kanseri aşısı HPV tip 6, 11, 16 ve 18’in neden olduğu kanser öncesi düşük dereceli lezyonları ve genital siğilleri önlüyor.


Engelliler Koordinasyon Merkezi 3 Aralık’ta açılıyor Güncel Engelliler Koordinasyon Merkezi 3 Aralık’ta açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, ilklere imza atmaya devam ediyor. Gazi Bulvarı üzerinde 20 dönümlük alanda yeşil kuşak yaratan Muratpaşa Belediyesi, aynı alanda gerçekleştirdiği Engelliler Koordinasyon Merkezi ile Gençlik Merkezi’nin yapım çalışmasında da son aşamaya geldi


Yolculuk ağrılarına Sağlık/Kadın Yolculuk ağrılarına "6" adımda son

Uzun yolculuklarda yaşanan bel, sırt veya boyun ağrısı, tatil keyfini çoğu zaman eziyete çevirir. Uzun süreli oturmak, bel, sırt ve boyun bölgesindeki yapılara bir süre sonra ek yük bindirir.


Kemer’de “gün”den “gece”ye öğretmenlerindi Kemer Kemer’de “gün”den “gece”ye öğretmenlerindi

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de Atatürk Büstü önünde yapılan törenle kutlandı.


AKEV'liler Çanakkale Belgesi'ni izledi Güncel AKEV'liler Çanakkale Belgesi'ni izledi

Özel AKEV ilköğretim Okulu öğrencileri Türk milleti için dönüm noktası olan Çanakkale Savaşları’nın anlatıldığı eşsiz bir belgesel izledi.


Türk Barter: Türk Barter: "Barter sektörü disipline edilmeli"

Global kriz ile birlikte geleceğin iş modeli olarak gösterilen barter sistemi, ülkemizde de hızla gelişmekte. Sağlam öz sermayesi ve güçlü finans yapısı ile sektörde her zaman liderliğini koruyan Türk Barter, piyasalarda barter sistemini anlatan her firmaya hemen güven duyulmamasını ve firma hakkında gerekli referans çalışmasını yaptıktan sonra ticari ilişkiler içine girilmesini öneriyor.


AKEV’e yakışır bir Öğretmenler Günü Güncel AKEV’e yakışır bir Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü için AKEV Koleji, kurumun ve öğretmenlerin kalitesine yakışır bir program organize etti. Geleceğin mimarı öğretmenlere ilk sesleniş, okul bahçesinden Özel AKEV İlköğretim Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu bir grup öğrencinin şiir ve konuşmalarıyla başladı.


Starbucks Coffee’nin Yeni Yıl Lezzetleri Yeniden Misafirlerle Buluşuyor... Starbucks Coffee’nin Yeni Yıl Lezzetleri Yeniden Misafirlerle Buluşuyor...

Starbucks Coffee, yeni yıl için özel içecekler sunma geleneğini sürdürüyor. Sadece bu döneme özel sunulan ve bir yılbaşı klasiği olan Toffee Nut Latte bu sene de kahveseverlerle buluşuyor.


Kepez’den yemek yarışması Güncel Kepez’den yemek yarışması

Kepez Belediyesi, 1. Akdeniz Ev Yemekleri Yarışması düzenliyor. 5 kategoride gerçekleştirilecek yarışmada, dereceye girecekler beyaz eşya ile ödüllendirilecek.


Galip Akın'dan eleştiri bombardımanı Galip Akın'dan eleştiri bombardımanı

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, suya zam yapmaya hazırlanan Akaydın için “4 Yıl daha halkın ensesinde boza pişirecek” derken, su zammını yargıya taşımaya hazırlanan AKP ve DSP için ise “Şov yapıyorlar” ifadelerini kullandı.


4 “göz”le beklenen sorular ve cevaplar Sağlık/Kadın 4 “göz”le beklenen sorular ve cevaplar

Göz sağlığı ve gözlük kullanımı ile ilgili en çok merak edilen soruları Dünyagöz doktorlarından Op. Dr. Haluk Talu yanıtlıyor.


Dünyagöz’den SGK hastalarına büyük hizmet! Sağlık/Kadın Dünyagöz’den SGK hastalarına büyük hizmet!

Her yıl ortalama 20.000 yabancı hastanın göz tedavisini olduğu ve her geçen gün yabancı hasta sayısı hızla artan Dünyagöz grubu, Sosyal Güvenlik Kurumu hastalarının da imkânlarından yaralanabilmesi amacıyla, her gün kapasitesinin belli bir bölümünü SGK ‘lı hastalara ayırıyor. Her gün belli sayıda hastanın muayene ve tedavisini çok özel fiyatlarla yapıyor.


Solucan gübresi ile tarımda yüzde 50'lik verim artışı Ekonomi/Turizm Solucan gübresi ile tarımda yüzde 50'lik verim artışı

NTSR Fuarcılık tarafından 3- 6 Aralık 2009 tarihlerinde Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek olan Growtech Eurasia 2009 Fuarı’na hazırlanan tarım sektörünün, doğal gübre alanında yıldızı solucan gübresi olacak.


İstemsiz göz kasılmaları psikolojik sorun sanılabiliyor! Sağlık/Kadın İstemsiz göz kasılmaları psikolojik sorun sanılabiliyor!

Blefarospazm gözkapaklarının istemsiz kasılması ile oluşan bir rahatsızlık. Bu kasılmalar o kadar şiddetli olabiliyor ki hastaların gözlerini açmaları mümkün olmayabiliyor ve hastalar günlük işlerini tek başlarına yapamayacak hale gelebiliyorlar.


Kontrolsuz ilaç kullanımı göz sağlığını tehlikeye sokuyor! Sağlık/Kadın Kontrolsuz ilaç kullanımı göz sağlığını tehlikeye sokuyor!

Hastalıkların tedavisinde en etkili silahlardan biri olan kortizon, kontrolsüz kullanıldığında körlüğe kadar gidebilecek sonuçlar doğuruyor.


Domuz gribi mi oldunuz? Panik yapmayın, hızlı hareket edin Sağlık/Kadın Domuz gribi mi oldunuz? Panik yapmayın, hızlı hareket edin

Domuz gribi salgın halinde devam ediyor. Ama birçok kişi hastalıkla karşılaştığında ne yapacağını bilmiyor. Peki domuz gribinin belirtileri neler, hastalığa yakalandığını anlayan kişi ne yapmalı, kimlere test yapılıyor ve nasıl tedavi ediliyor?


SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz oldu Güncel SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz oldu

SAYD (Seyahat Acenta Yöneticileri Derneği 2. Olağan Genel Kurulunda SAYD Yönetim Kurulu Başkanlığına Recep Mesut YAVUZ seçildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...