Pazar, 20 Ekim 2019
Siyaset "24 Kasım Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür"

Büyük Birlik Partisi (BBP)MKYK üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Çıktılar, Gördüler, Uçtular    Güncel Çıktılar, Gördüler, Uçtular

Bayram neşesini sevdikleriyle farklı bir ortamda yaşamak isteyenler 2365 metre yükseklikteki Olympos Teleferik zirvesinde buluştu. Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 6 bin kişinin gittiği Tahtalı Dağı’ndaki teleferik, kuruluşundan bu yana bir rekor kırdı.


Kemer "Yarınları sizler oluşturacaksınız"

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül 24 Kasım öğretmenler gününde eğitim camiasını unutmadı. Belediye Meclis Üyeleri Tolga Minta,Galip Gün ve Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ile Kemer’deki tüm okulları dolaşan Başkan Gül, öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler Günü’nü kutlayarak bir çanta hediye etti.


Il Trovatore yeniden sahnede Kültür/Sanat Il Trovatore yeniden sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu sanat sezonunda sınırları zorlamaya devam ediyor. ANTDOB’un Kasım ayında prömiyerini yaptığı Verdi’nin ünlü eseri Il Trovatore yeniden sanatseverlerle buluşuyor.


Vali Altıparmak’tan ziyaretler Güncel Vali Altıparmak’tan ziyaretler

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


AK Parti’den Kimse Yok mu Derneği’ne ziyaret Siyaset AK Parti’den Kimse Yok mu Derneği’ne ziyaret

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kimse Yok mu Derneği’ni ziyaret etti.


“Güldünya Yasası’nı çıkarmak ilk icraatlarımızdan biri olacak” Siyaset “Güldünya Yasası’nı çıkarmak ilk icraatlarımızdan biri olacak”

CHP Antalya Gençlik ve Kadın Kollarından sorumlu Başkan Yardımcısı Nevin Kılıç, 25 Kasım, “Uluslararası Kadına Karşı Şiddete Hayır Günü” nedeniyle yazılı bir basın açıklama yaptı.


Lise öğrencilerine bağımlılık semineri Güncel Lise öğrencilerine bağımlılık semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, lise öğrencilerine yönelik alkol ve madde bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. Bu kapsamda Antalya Lisesi öğrencilerine “Bağımlılık ve bağımsızlık” konulu bir sunum gerçekleştirildi.


“Kadına şiddet insanlık suçudur” Siyaset “Kadına şiddet insanlık suçudur”

DSP Genel Başkanı Türker, kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele ve dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Beslenme ile hastalıklardan korunma yolları Sağlık/Kadın Beslenme ile hastalıklardan korunma yolları

Özel Antalya Yaşam Hastanesi Diyetisyenlerinden Mine Şatana, kış aylarında doğru beslenme yöntemiyle, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunma yollarını anlattı.


Geleceğin taraftar ve sporcuları tiyatro ile gelişecek Geleceğin taraftar ve sporcuları tiyatro ile gelişecek

Türkiye Futbol Federasyonu, destek verdiği tiyatro projesi ile Anadolu kentlerindeki çocukları “çocuk tiyatrosu” ile tanıştırırken, sanatın ve mizahın gücünü kullanarak “oyuna ve rakibe saygıyı ön plana ” çıkaran mesajları verecek.


KONYSİAD Batı Çevre Yolu’nu masaya yatırdı Güncel KONYSİAD Batı Çevre Yolu’nu masaya yatırdı

Mevcut çevre yolunun kent merkezinde kalması nedeniyle, işlevini yitirdiği tartışmaları ile zaman zaman gündeme ve yapımı yılan hikayesine dönen Batı Çevre Yolu Konysiad üyeleri arasında tartışmaya açıldı. Bu çerçevede Şehir Plancısı Alper Gökçay düzenlenen toplantıda bilgilendirme yaptı.


Cumhuriyet Meydanı’na güneş enerjisi sergisi Güncel Cumhuriyet Meydanı’na güneş enerjisi sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yüksek Mimar Çelik Erengezgin’e ait “Güneş Mimarlığı Enerji ve Ekoloji” konulu sergi Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.


Melli de Türel’e tazminat ödeyecek Siyaset Melli de Türel’e tazminat ödeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, seçim döneminde hakkında çıkarılan iftiralar,yalan beyanlar ve haksız iddialar karşısında açtığı tazminat davalarında bir yenisini daha kazandı.


“Eğitim camiasının her zaman yanındayım” Siyaset “Eğitim camiasının her zaman yanındayım”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de bulunan eğitimcilerle bir araya geldi. İlçedeki okul müdürleri ile yemekte buluşan Tütüncü, eğitime her zaman destek vermeye olduğunu söyledi.


Başar’dan Öğretmenler Günü kutlaması Siyaset Başar’dan Öğretmenler Günü kutlaması

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlama amaçlı yazılı basın açıklaması yaptı.


Calista’da  nostalji rüzgarı Güncel Calista’da nostalji rüzgarı

Antalya Belek’te misafirlerine standartların üzerinde hizmet veren Calista Luxury Resort, hazırladığı birbirinden güzel programları müşterilerine sunmaya devam ediyor. Son olarak İstanbul Gelişim Orkestrası müşterilere unutulmaz gece yaşattı


Çavuşoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Güncel Çavuşoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


Büyükşehir, Bursa deplasmanına gidiyor Spor Büyükşehir, Bursa deplasmanına gidiyor

Beko Basketbol Ligi’nin 7.haftasında Antalya Büyükşehir Belediye,Bursa temsilcisi Oyak Renault’a konuk oluyor.


Siyaset "Öğretmenler ek iş yapmaktan kurtarılmalı"

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu "Öğretmenlerimiz, çağdaş, dürüst, emeğe saygılı ve nezaketli bireylerin yetiştirilmesinde, toplumların en önemli yapı taşlarıdır" dedi.


Genç İletişimciler Yaratıcılıklarını Avrupa Birliği ile Sınayacaklar Genç İletişimciler Yaratıcılıklarını Avrupa Birliği ile Sınayacaklar

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış: “İletişimcilerin becerisi ile gençliğin yaratıcılığını birleştirince ortaya “AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması” çıktı.”


Çavuşoğlu Helsinki'de Çavuşoğlu Helsinki'de

AKPM Başkanı Çavuşoğlu bugün Helsinki’de, Finlandiya Meclis Başkanı Sauli Niinistö ile görüştü ve Finlandiya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde düzenlenen seminerde konuşma gerçekleştirdi.


4 nesil birarada... Demre 4 nesil birarada...

Demre ilçesi Beymelek Beldesi’nde 4 nesli eğitim ışığı ile aydınlatan öğretmenler bir araya geldiler.


Bayramda kredi kartlarıyla iki milyar lira harcandı Ekonomi/Turizm Bayramda kredi kartlarıyla iki milyar lira harcandı

Perakende sektörü, ekstra indirimler ve taksitli kampanyalar ile bayrama dolu dolu girdi. Tüketiciler de indirimleri fırsat bilerek dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde, kredi kartları ile 2 milyar 94 milyon liralık harcama yaptı.


Bilgi çağının öğretmenleri Atatürk’ün izinde! Güncel Bilgi çağının öğretmenleri Atatürk’ün izinde!

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu “Türk Eğitim Derneği olarak, Atatürk ilkelerine ve Türk toplumunun değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.” dedi.


Siyaset "Öğretmenler, aydınlık yarınlarımızın mimarıdır"

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci "Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık yarınlarının mimarı çok değerli öğretmenler ; sizler için sadece bir gün değil yıllarca sizleri kutlamak için bir araya gelsek yine yetmez." dedi.


Petrol-İş, 60. kuruluş yılını kutluyor Petrol-İş, 60. kuruluş yılını kutluyor

Petrol-İş, 60. kuruluş yılını kutluyor, Genel Temsilciler Kurulu'nu topluyor...


Genç kalmak isteyenler dikkat! Sağlık/Kadın Genç kalmak isteyenler dikkat!

Hepimizin aklındaki temel soru: “Genç kalmak veya Yaşlanmayı tersine çevirmek mümkün mü?” Aslına bakarsanız yanıt; “Evet, mümkün!”


Enç; “Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz” Siyaset Enç; “Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Kadına yönelik her türlü şiddet kim tarafından ve nerede gerçekleştirildiğine bağlı olmaksızın suçtur. Bizlerde kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz” dedi.


Ekonomi/Turizm "İş ve Eğitim Zamanı"nın konuğu: Alırkılıçarslan

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı (BAGEV) tarafından hazırlanan ve BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ televizyon programının bu haftaki konuğu Antalya Sağlık Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Memiş Alırkılıçarslan oldu.


Güncel "ALTINOVA'NIN İMAR SORUNU ÇÖ-ZÜ-LE-CEK”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iş adamlarının, “altın yumurtlayan tavuk” olarak görülmesini doğru bulmadığını belirterek, Altınova’nın imar uygulamasını “rezerv" koymadan yapacaklarını söyledi.


Proje ortaklarından Sevimçok’a ziyaret Ekonomi/Turizm Proje ortaklarından Sevimçok’a ziyaret

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi elde edilmesi projesinin Avrupalı ortakları Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti.


“Gençler baskı altında” Siyaset “Gençler baskı altında”

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Dinç “Türkiye’nin kurtuluşu CHP’dir, tek çare halkın iktidarıdır. Cumhuriyet ve Halkın yegâne partisi CHP’ye tüm Kepez’li gençleri ve halkımızı davet ediyoruz.” Dedi.


Muratpaşa Belediyesi kurslarına ilgi büyük... Güncel Muratpaşa Belediyesi kurslarına ilgi büyük...

7’den 77’ye her yaş grubundan kursiyere değişik branşlarda eğitim veren Muratpaşa Belediyesi’nin kurslarına 2010-2011 Dönemi’nde yaklaşık 2 bin kursiyer devam ediyor.


“Elektriğimize sahip çıkalım” Ekonomi/Turizm “Elektriğimize sahip çıkalım”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin ile Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri (ESM) Sendikası Antalya Şube Başkanı Fikret Bayar "Elektrik dağıtım hizmetinin ve Antalya, Burdur, Isparta illerini kapsayan AKDENİZ EDAޑın özelleştirilmesine" ilişkin bir basın açıklaması yaptı.


Sevinç Eyilik: “Kadına şiddete bin kere hayır” Güncel Sevinç Eyilik: “Kadına şiddete bin kere hayır”

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Sevinç Eyilik, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele ve Dayanışma Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, asırlardan bu yana süre gelen kadına karşı uygulanan şiddeti kınadı.


İstenmeyen SMS’e 100 bin TL ceza Teknoloji/Bilim/İnternet İstenmeyen SMS’e 100 bin TL ceza

Mağazaların, firmaların, bankaların pazarlama için cep telefonu ve elektronik posta ile gönderdiği mesajlar sona eriyor.


“Öğretmenlerimiz gelecek nesillerin umududur” Siyaset “Öğretmenlerimiz gelecek nesillerin umududur”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, “Antalya’mızda ve ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi hakkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Emlak Vergisi’nde son bir hafta Güncel Emlak Vergisi’nde son bir hafta

Emlak Vergisi’nin 2. taksiti için ödeme süresi 30 Kasım’da sona eriyor. Muratpaşa Belediyesi, mükelleflere kolaylık sağlamak amacıyla semt veznelerini haftasonu da açık tutacak.


100 bin havacılık personeli güvenlik eğitiminden geçecek 100 bin havacılık personeli güvenlik eğitiminden geçecek

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), havacılık güvenliği eğitimlerinin sivil havacılık sektöründe görevli tüm personeli kapsayacak şekilde genişletilmesi yönündeki düzenlemeyi hayata geçirdi.


Otistik Bireyler Derneği’nden AK Parti’ye ziyaret Güncel Otistik Bireyler Derneği’nden AK Parti’ye ziyaret

Antalya Otistik Bireyler Derneği Başkanı Perihan Bal, dernek yöneticileri ile birlikte AK Parti Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.


Evcilmen’den öğrencilere diş fırçası Güncel Evcilmen’den öğrencilere diş fırçası

Muratpaşa Belediyesi, Diş Hekimleri Odası işbirliğinde ilköğretim öğrencilerine ağız-diş sağlığı eğitimi verirken, öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtıyor


Düzen Kuşağı Ve Resim Sergisi açıldı Kültür/Sanat Düzen Kuşağı Ve Resim Sergisi açıldı

Ülkü Seyfi Kandemir İlköğretim Okulu'nda Düzen Kuşağı ve Resim Sergisi açıldı.


Büyükşehir’de eğitimler sürüyor Güncel Büyükşehir’de eğitimler sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, personeline yönelik eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Ziraat Bankası’ndan ATB’ye ziyaret Ekonomi/Turizm Ziraat Bankası’ndan ATB’ye ziyaret

Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanlığı’na atanan Recep Özdemir ve beraberindeki heyet Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


CHP Kepez Gençlik Kolları Almanya’da kısa film çekti Siyaset CHP Kepez Gençlik Kolları Almanya’da kısa film çekti

CHP Kepez ilçe Gençlik Kolları ve Kepez Gençlik Konseyi adına Almanya Tecklenburg şehrinde yapılan Avrupa Birliği Gençlik projesine Kepez’den 6 genç katıldı.


Dörtnala koşuya ilk adım Güncel Dörtnala koşuya ilk adım

TED Antalya Koleji öğrencileri lisanslı binicilik eğitmeni eşliğinde at binmeyi öğreniyorlar.


Şişkinlik deyip geçmeyin Sağlık/Kadın Şişkinlik deyip geçmeyin

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aysun Yurdakul 'Şişkin bir karın ve dayanılmaz gaz sancılarından şikayetçi iseniz yediğiniz yiyeceklere ve pişirilme şekillerine dikkat etmelisiniz.Gaz sorununun oluşmasına yol açan yanlışların özellikle üzerinde durulması gereken bir konu' dedi.


Büyükşehir’e 9’uncu kardeş şehir Çin’den geliyor Siyaset Büyükşehir’e 9’uncu kardeş şehir Çin’den geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çin’in Haikou kentiyle kardeş şehir niyet mektubu imzaladı.


Aksu’nun 2011 hedefleri Aksu Aksu’nun 2011 hedefleri

Aksu belediye Başkanı İsa Yıldırım Aksu belediyesinin 2011 yılı projelerini personele anlattı.


Park çalışması sürüyor Kemer Park çalışması sürüyor

Kemer Belediyesi tarafından, tamamen belediye imkanları ile yapımına başlanan Kuzdere-Aslanbucak yol ayrımındaki parkta çalışmalar son hızıyla devam ediyor.


Düzensiz adet kanamaları miyom işareti olabilir Sağlık/Kadın Düzensiz adet kanamaları miyom işareti olabilir

BSK Lara Hastanesi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Alp Çeliker, düzensiz adet kanamalarının miyom belirtisi olabileceğine dikkat çekiyor.


Başkan Evcilmen’den Hikmet Köse’ye teşekkür plaketi Güncel Başkan Evcilmen’den Hikmet Köse’ye teşekkür plaketi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, emekli olan Başkan Yardımcısı Hikmet Köse için düzenlenen veda yemeğinde, hizmetleri için teşekkür ederek bir anı plaketi verdi.


“Siyasi blokajlar, bizi yolumuzdan geri çevirmemeli” Siyaset “Siyasi blokajlar, bizi yolumuzdan geri çevirmemeli”

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış,bazı AB üyesi ülkelerin, Türkiye'nin önüne getirdiği siyasi blokajların,kendilerini yollarından geri çevirmemesi gerektiğini belirtti.


Triatlon Federasyonu Eğitim Semineri ve Kampı başladı Spor Triatlon Federasyonu Eğitim Semineri ve Kampı başladı

Triatlon Federasyonunun Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliğiyle düzenlediği Antrenör ve sporcu Eğitim semineri ve Kampı Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda başladı.


Kepezli basketbolcu milli oldu Spor Kepezli basketbolcu milli oldu

Kepez Belediyesporlu Muhammet Ali Bozkurt, 2011 Avrupa Gençler Şampiyonası’na hazırlanan Türkiye Basketbol Genç Milli Takımı’nın kampına davet edildi.


Belediye personeline teşekkür Kemer Belediye personeline teşekkür

Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül, 9 günlük uzun Kurban Bayramı sonrasında personelleriyle bir araya gelerek hem bayramlarını kutladı, hem de bayramdaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Siyaset "Bosna Hersek’in Avrupa ile entegrasyonunun destekçisiyiz’’

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi'nin Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç ile bügün Ankara’daki makamında görüştü.


“Kemer’de bulunmaktan mutluyuz” Kemer “Kemer’de bulunmaktan mutluyuz”

Kemer'de kampa giren Rusya’nın Khimki Rugby Bayan takımı oyuncuları, “ Burası bizim ikinci evimiz, Kemerde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dediler.


ATAV’dan Antalya Plajları konulu takvim Güncel ATAV’dan Antalya Plajları konulu takvim

ATAV-Antalya Tanıtım Vakfı’nın Antalya konulu masa takvimi dördüncü yılında. Bu yılki duvar takviminin konusu Antalya’nın plajları


İhlas Koleji’nden geleceğe anlamlı miras Güncel İhlas Koleji’nden geleceğe anlamlı miras

Milli Eğitim Bakanlığının “Bir Öğrenci Bir Fidan” projesi kapsamında İhlas Koleji ve Anadolu Kültürünü Araştırma ve Doğasını Koruma Derneği (AKAD) iş birliği ile Kemerburgaz’da Çiftalan Köyü ormanlık alanına 500 çam fidanı dikildi.


Gökşen, Akalın ve Alay HAS Parti’de! Siyaset Gökşen, Akalın ve Alay HAS Parti’de!

Demokrat Parti eski İl Başkan Yardımcılarından Mehmet Gökşen, Mehmet Akalın ve İl Kurulu Üyesi Turgut Erdem Alay partilerinden istifa ederek Numan Kurtulmuş liderliğinde kurulan Halkın Sesi Partisi’ne (HAS Parti) geçtiler.


DP Kepez’de istifa iddiası asılsız! Siyaset DP Kepez’de istifa iddiası asılsız!

Demokrat Parti’de geçen hafta gerçekleşen İl Başkanlığı seçimlerini İbrahim Özcan’ın kazanmasının ardından DP’de çıkan istifa iddialarına Bülent Kaplan cevap verdi.


Bit salgınına dikkat Sağlık/Kadın Bit salgınına dikkat

BSK Aydın Anka Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Demirel, özellikle anaokul ve ilkokul çocuklarında sıkça rastlanan bitlenme ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.


Vali Altıparmak’tan Kum Heykel Festivali Sergisi’ni gezdi Güncel Vali Altıparmak’tan Kum Heykel Festivali Sergisi’ni gezdi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak 21 Kasımda sona eren 4. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Sergisini gezdi.


“Ameliyatların etkilenmesi söz konusu değil” Güncel “Ameliyatların etkilenmesi söz konusu değil”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Enstitüsü´nde geçtiğimiz günlerde hırsızlık olayı yaşandığını ancak çalınan ilaçların nakilleri ve tedavileri etkilemediğini açıkladı.


Çimsa’nın liderliği iş güvenliğinde de onaylandı Ekonomi/Turizm Çimsa’nın liderliği iş güvenliğinde de onaylandı

Çimsa'nın İnegöl Hazır Beton Tesisi, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen 'Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması'nda birinci oldu.


Atatürk mahallesi’nin kaldırım sorunu bitiyor Güncel Atatürk mahallesi’nin kaldırım sorunu bitiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Mahallesi’nde kaldırım çalışmalarının hızlandırıldığını söyledi. Tütüncü kaldırım hizmetini, yılbaşına kadar tamamlayacaklarını ifade etti.


Telekomünikasyon sektörünün en sevilen markası Ekonomi/Turizm Telekomünikasyon sektörünün en sevilen markası

Ipsos KMG araştırma şirketi tarafından yapılan “Digital Lovemark’10” araştırmasında Türk Telekom yüzde 30 oyla telekomünikasyon sektörünün en sevilen markası seçildi.


İstek’liler Çalıştayda Güncel İstek’liler Çalıştayda

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 7. sınıflardan toplam 22 öğrenci, Atılım Üniversitesi tarafından Kasım ayında, The Marmara Hotel’de düzenlenen “İlköğretim Öğrencilerine Matematik, Fen Bilimleri ve Teknoloji Derslerinin Mühendislik Eğitimi Kullanılarak Öğretilmesi” konulu uluslararası çalıştaya katıldı.


İki megastar bayramda buluştu Güncel İki megastar bayramda buluştu

Dünya'nın En İyi Lüks Oteli seçilen Mardan Palace Otelinde Kurban Bayramında Mega Star Tarkan sahne aldı


Sezon Pirinç Irak’ta! Ekonomi/Turizm Sezon Pirinç Irak’ta!

Irak’ta 28 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Erbil Gıda ve Tarım Fuarı’na katılacaklarını açıklayan Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, hedeflerinin Irak’ın yanında fuara katılacak olan diğer Arap ülkeleriyle de ticari ilişkilerini artırmak olduğunu söyledi.


Küçük’ten teşkilatlara ültimatom Siyaset Küçük’ten teşkilatlara ültimatom

Büyük Birlik Partisi Antalya İl Teşkilatı, bayramlaşma merasimi coşkulu geçti. Parti il binasına sığmayan partililer, partiye yeni katılan yüz kişiyi temsilen otuz kişiye takılan parti rozeti, katılanların arasında emekli komutanların olması, Antalyalıların yoğun ilgisi dikkatleri BBP’ye çevirdi.


ZAIDE yeniden Antdob Sahnesi’nde Kültür/Sanat ZAIDE yeniden Antdob Sahnesi’nde

Yeni sanat sezonunda perdelerini Mozart’ın ünlü eseri Zaide ile açan Antalya Devlet Opera ve Balesi, izleyicilerin büyük beğenisini toplayan eseri yeniden sahneliyor.


Çocuklarınızı bulaşıcı hastalıklardan koruyun Sağlık/Kadın Çocuklarınızı bulaşıcı hastalıklardan koruyun

Kış aylarında hastalıklara karşı en dirençsiz grubun başında çocuklar geliyor. Okulların açılmasıyla birlikte ev ve arkadaş ortamından, sınıf, yuva ve kreş gibi kalabalık ortamlara geçen çocuklar, burada çok sayıda çocukla temas ettiklerinden yaz aylarına göre daha fazla hastalanmaya başlıyorlar.


Farmamak Ortadoğu’ya göz dikti Ekonomi/Turizm Farmamak Ortadoğu’ya göz dikti

Türkiye ve dünya pazarına yönelik ürünler üreten ve hızla büyümeye devam eden Yıldız Holding Ambalaj Grubu şirketlerinden Farmamak, Irak Agro Food 2010’a katılıyor.


“ÇETKODER ve Sağlık el ele, daha güzel günlere” “ÇETKODER ve Sağlık el ele, daha güzel günlere”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, toplumsal kalkınma, bilinçlenme ve mutabakat adına yapmış olduğu çalışmalar kapsamında Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. K. Çağlar Çatak’ı ziyaret etti ve ortak projeler geliştirdiler.


İhlas koleji yenilgisiz zirvede Spor İhlas koleji yenilgisiz zirvede

İstanbul genelinde yapılan Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvasında B4 grubunda yer alan İhlas Koleji, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan maçta grubun yenilgisiz lideri Bahçeşehir Basketbol’u 51-43 yenerek liderliğe yükseldi.


Hamileliğin tatsız yanı reflü Sağlık/Kadın Hamileliğin tatsız yanı reflü

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Sağlığı Bölümü’nden Uzman Dr. Özer Gül, gebelikte görülen reflü hakkında bilgi verdi.


Siyaset "Sorunları fırsatlara dönüştürebiliriz"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye ile Yunanistan arasında sorunların fırsatlara dönüştürülebileceğini belirtti.


“Baz istasyonu yoğunluğumuz Avrupa’nın çok altında…” “Baz istasyonu yoğunluğumuz Avrupa’nın çok altında…”

Türkiye'nin, yüz ölçümü ve nüfus bakımından gelişmiş Avrupa ülkelerine göre daha az baz istasyonuna sahip olduğu belirlendi.


Domino’s Pizza Antalya ekibi zirveye çıktı! Güncel Domino’s Pizza Antalya ekibi zirveye çıktı!

Domino’s Pizza Antalya ekibi sekizer kişilik gruplar halinde 13 Kasım Cumartesi ve 14 Kasım Pazar günü Antalya’daki Tahtalı Dağı’nın (Olympos) zirvesine çıktı.


Coşkun Sabah coşturdu Kemer Coşkun Sabah coşturdu

Bayramın son günü Rose Residence Beach Otel’de sahne alan ünlü sanatçı Coşkun Sabah, konuklara tam bir bayram keyfi yaşattı.


Kurban Bayramında Burdur köylerinde kırtasiye yardımları Güncel Kurban Bayramında Burdur köylerinde kırtasiye yardımları

Kurban Bayramına Burdur merkez köylerinde kırtasiye yardımları dağıtıldı. Kahraman Köktürk tarafından yaklaşık 3 yıldır yürütülen kırtasiye yardımları eğitim-öğretim hayatının başlamasıyla birlikte köy okullarında devam ediyor.


Başkan Gül esnafları unutmadı Kemer Başkan Gül esnafları unutmadı

Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer esnafını tek tek dolaşarak bayramını kutladı.


Tütüncü bayramda gönül aldı Güncel Tütüncü bayramda gönül aldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı’nın sevincini ve mutluluğunu ilçe halkıyla birlikte yaşadı. Bayramın dört gününde de mahalleleri ziyaret eden Tütüncü, gönül aldı.


Tütüncü’den şampiyon takıma bilgisayar Spor Tütüncü’den şampiyon takıma bilgisayar

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyespor Hentbol Takımı'nın sporcularını ve antrenörünü, “Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonu” olmalarından dolayı dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.


Diyabete ilişkin dogru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Diyabete ilişkin dogru bilinen yanlışlar

BSK Aydın Anka Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Rahşan Gül diyabet ile ilgili doğru bilinen yanlışlara dikkat çekti.


"AB üyeliğimize karşı çıkanlar Kıbrıs sorununu kullanıyor"

Devlet Bakanı Egemen Bağış Irish Times'e verdiği demeçte "Bazı AB üyeleri, Türkiye'nin üyeliğine karşı çıkma nedenlerini gizlemek için Kıbrıs sorununu kullanıyor"


Deepo'da renkli bayram eğlenceleri... Güncel Deepo'da renkli bayram eğlenceleri...

Deepo Outlet Center her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklere imza atıyor.


Antalya Limanı Ekonomi/Turizm Antalya Limanı "Logitrans 2010 Lojistik Ödülü" kazandı

Global Liman İşletmeleri ile altyapısı ve ticaret hacmi büyüdü, takdire layık görüldü


Rixos Lares Hotel'de Meksika rüzgarları esti Güncel Rixos Lares Hotel'de Meksika rüzgarları esti

Rixos Lares Hotel ‘de Kurban Bayramında ağırladığı 1200’ ün üzerinde misafiri ile Kurban Bayramında Meksika rüzgarları esti.


Kültür/Sanat "Klasik Müzik dinleyen insan “elit” demek değil"

Nuriye Akman'ın TRT Haber'de sunduğu Akılda Kalan programının bu haftaki konuğu, ünlü besteci- piyanist Anjelika Akbar’dı. 1990’dan beri Türkiye’de yaşayan Akbar, müzik kariyerini ve yeni kitabı “İçimdeki Türkiyem”i Nuriye Akman’a anlattı.


Samani: ‘Çözümün adresi Büyükşehir Belediyesi’ Siyaset Samani: ‘Çözümün adresi Büyükşehir Belediyesi’

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, “Aksu ilçesinde toptancı hal ve fuar alanı yapılması planlanan alanda evleri bulunan 229 parselde oturan vatandaşların sorununun çözüm adresi olan Büyükşehir Belediyesi çözüm üretmek yerine, başkalarına çamur atarak topu taca atmaya çalışıyor” dedi.


“Hizmet anlayışımızı engellemek istiyorlar” Siyaset “Hizmet anlayışımızı engellemek istiyorlar”

AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, İl ve İlçe teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı.


Kırmızı otobüsler fark yaratıyor Güncel Kırmızı otobüsler fark yaratıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin modern ve rahat toplu ulaşım için aldığı 40 otobüs, geç saatlere kadar çalışıyor. Toplu ulaşıma örnek olan otobüslerden vatandaşlar büyük memnuniyet duyuyor.


Deepo'da bayram bitmiyor Güncel Deepo'da bayram bitmiyor

Alışverişin eğlenceye dönüştüğü, Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center, Bayrama birbirinden güzel gösteriler ile merhaba dedi.


Türk Telekom’dan ayda 3 TL’ye Retro telefon Ekonomi/Turizm Türk Telekom’dan ayda 3 TL’ye Retro telefon

Türk Telekom’un, müşterilerine son model telefonları avantajlı koşullarda sunduğu RahaTT kampanyası devam ediyor. Son model Alcatel Retro telefonlara şimdi 24 ay süreyle, aylık 3 TL’lik taksitlerle piyasa değerinin çok daha altında sahip olmak mümkün.


Deniz Feneri Derneği’nden Kurban Teşekkürü Deniz Feneri Derneği’nden Kurban Teşekkürü

Deniz Feneri Derneği 2010 yılı kurban organizasyonunda 6.160 hisse kurban kesti. Kurban eti dağıtımları sürüyor.


İnternet şifrenizi komşunuzla paylaşmayın! Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet şifrenizi komşunuzla paylaşmayın!

İnternet şifresini komşusuyla paylaşanları 10 bin TL'ye varan ceza bekliyor


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...