Perşembe, 20 Haziran 2019
İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması

Türkiye'nin seçkin okullarından olan İstanbul Lisesi, 6 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye'deki lise öğrencileri arasında düzenlenen ve ilk ulusal kısa film yarışması özelliğine sahip olan “Liselerarası Kısa Film Yarışması”na bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ediyor.


Belçikalı öğretmenlerden Tekirova’ya okul ziyareti Kemer Belçikalı öğretmenlerden Tekirova’ya okul ziyareti

Kemer Meder otele tatil amacıyla gelen emekli Belçikalı öğretmen kafilesi Tekirova Halit Narin İ.Ö.O’nu ziyaret etti. Belçika’dan gelen 22 kişilik emekli öğretmen kafilesi rehberleri Şahin KÜLEĞE eşliğinde Kemer’in eşsiz yaylası Gedelme’yi ve tarihi yerleri gezdiler.


İzinsiz iki İsrail savaş uçağı Macar semalarında İzinsiz iki İsrail savaş uçağı Macar semalarında

Gerekli izni almaksızın Macar hava sahasına giren iki İsrail savaş uçağı bu ülkenin politikacılarını birbirine düşürdü.


Alanya standı ses getiriyor Alanya Alanya standı ses getiriyor

ALTSO ve Ziraat Odası işbirliğinde açılan Alanya Standı “Anfas Fresh Antalya “ tarım fuarının ilk gününde en beğenilen ve en çok ziyaret edilen stand oldu.


Avon'la sağlığa yolculuk tırı Antalya'da Güncel Avon'la sağlığa yolculuk tırı Antalya'da

AVON, 14 yıldır meme kanseri hakkında toplumu bilinçlendirmek ve kadınlara meme kanserine karşı erken teşhis olanağı sağlamak amacıyla ‘AVON’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ni yürütüyor.


Kepez kefalet Sevimçok'la devam dedi Siyaset Kepez kefalet Sevimçok'la devam dedi

Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Bugün gerçekleştirildi. Çok sayıda ortak, davetli ve oda başkanının katıldığı genel kurulda divan başkanlığını Göller Bölesi Kefalet ve Kredi Kooperatifleri Bölge Başkanı Recep Kalkan yaptı.


AK Parti Muratpaşa yaşlıları unutmadı Güncel AK Parti Muratpaşa yaşlıları unutmadı

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı “Yaşlılar Haftası” nedeniyle Muratpaşa Bölgesinde bulunan yaşlıları ziyaret ediyor.


Femtosecond cihazı emrinizde... Güncel Femtosecond cihazı emrinizde...

Talya Göz Merkezi hem yurt içi hem de sağlık turizmi çerçevesinde yurtdışından gelen hastalar için hedef büyütmeye devam ediyor.


DÜFA'nın bayi toplantısı yapıldı Güncel DÜFA'nın bayi toplantısı yapıldı

‘Boyanın Ustası Düfa’ Geleneksel Bayi toplantısı, 12-14 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.Antalya Akka Antedon Otel’de yapılan Düfa Bayi Toplantısı’nda bayiler, seminer, eğitim ve etkinliklerle gönüllerince eğlenme ve dinlenme fırsatı buldular.


Papazlar kör öğrencileri de taciz etmiş Papazlar kör öğrencileri de taciz etmiş

Hollanda’daki bir körler okulunda Katolik papazlar çocuklara yıllarca cinsel tacizde bulunmuş ve eziyet etmiş.


Kepez’den Çanakkale konferansı Güncel Kepez’den Çanakkale konferansı

Kepez Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. yıldönümü ve Şehitler Haftası dolayısıyla Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran’ın konuşmacı olarak katılacağı “95. yılında Çanakkale Destanı” konulu konferans düzenleyecek.


Sağlıksız gıdayı bir bakışta tanıyın Sağlık/Kadın Sağlıksız gıdayı bir bakışta tanıyın

Yediğimiz içtiğimiz gıdalar bizim fiziksel yapımıza tesir ettiği gibi, psikolojik yapımızı da etkiliyor. Bu nedenle sağlıklı yaşamak adına yiyeceklerimize dikkat etmek gerekiyor.


Başarıya ödül desteği Aksu Başarıya ödül desteği

Aksu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Birlik, Beraberlik ve Vatan Sevgisi” yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri törenle dağıtıldı


Şanlıurfalı işadamları ATSO’yu ziyaret etti Güncel Şanlıurfalı işadamları ATSO’yu ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamlarını ağırlayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Antalya’ya iade-i ziyarette bulundu. 40 kişiden oluşan heyet, Expo Center’da açılan Fresh Antalya Yaş Sebze ve Meyve Fuarı’nın ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


Şehitler İçin Şiir Yarışmasına girdiler ödüllerini aldılar Güncel Şehitler İçin Şiir Yarışmasına girdiler ödüllerini aldılar

Adile Teyze Etüt Merkezi Çanakkale Şehitlerini konu alan bir şiir yarışması düzenledi. Şiirler kurumun internet sitesinde yer alan anketle değerlendirildi.


Kepez’den Çanakkale sergisi Güncel Kepez’den Çanakkale sergisi

Kepez Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 95. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlediği “Çanakkale Savaş Fotoğrafları ve Asker Mektupları” adlı sergi ile “Çanakkale Geçilmez” destanını yazan kahraman Mehmetçiklerimizi andı.


Düşmez bu sancak! Güncel Düşmez bu sancak!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri ,95.Yıldönümünde, Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulunda ,öğrencilerin yine aynı ruhu yaşattıkları programla anıldı.


Güncel "Tozu dumana katın"

Kent ve ülke gündemini belirleyen etkili isimlerin sık sık öğrenci ve öğretmenlerle buluştuğu AKEV Koleji’inde son konuk, FİFA kokartlı hakemlerimizden İlhami Kaplan oldu.


Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi Güncel Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi

Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Dişhekimleri Odası, öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim veriyor


TED Antalya Koleji’nde Pİ coşkusu Güncel TED Antalya Koleji’nde Pİ coşkusu

14 Mart Dünya Pi günü hafta boyunca TED Antalya Koleji Matematik Bölümü tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Gözleme zamlandı Güncel Gözleme zamlandı

Daha çok “Sosyete Pazarı”nda üretilip tüketilen “gözleme”ye zam geldi. Börekçiler Odası Başkan Vekili Bucak, “Biz piyasa koşullarına göre azami rakamları verdik” dedi.


Rus turist sayısında artış bekleniyor Güncel Rus turist sayısında artış bekleniyor

Türkiye için her geçen yıl önemini artıran Rus pazarının göstergesi olan turizm fuarı MITT Moskova’da Türkiye için çok olumlu rüzgarlar esiyor.


Moskova'da Kemer coşkusu Kemer Moskova'da Kemer coşkusu

Rusya`nın başkenti Moskova`da 17 Mart 2010 günü başlayan MITT 2010 Moskova Turizm Fuarına katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet katılımcılar tarafından gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnunlar.


Ermenek mahallesinde ücretsiz göz taraması Güncel Ermenek mahallesinde ücretsiz göz taraması

Ermenek Mahallesi Muhtarı Akif Yasan, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ve İbradı Yardımlaşma Derneği Başkanı Düriye Coşkun’un katkı ve işbirliği ile Muratpaşa Belediyesi,Türkan Saylan Toplum Merkezinde 19 Mart 2010 Cuma günü mahalle halkına ve kursiyerlere göz taraması yapıldı.


Çanakkale şehitleri İhlas Koleji'nde anıldı Güncel Çanakkale şehitleri İhlas Koleji'nde anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında; İhlas Koleji Marmaraevleri ve Bahçelievler Kampüslerinde etkinlikler düzenlendi.


Hentbolun yıldızlarına Tütüncü’den destek Spor Hentbolun yıldızlarına Tütüncü’den destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kırıkkale’de düzenlenen Hentbol Yıldızlar Kız Grup Müsabakaları’nda 2’inci olan Profesör İhsan Koz İlköğretim Okulu’nun, Türkiye Şampiyonu olabilmesi için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını söyledi.


Meme kanseri taraması Güncel Meme kanseri taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Avon işbirliği ile 22-23 Mart tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde meme kanserine yönelik tarama gerçekleştirilecek.


"Radyoya aşık oldum, evlendim"

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin, 60.yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Dünden Bugüne Radyo Yayıncılığı” konulu panel bugün İÜ İletişim Fakültesi’nde yapıldı.


Aktur’dan drama eğitimi Güncel Aktur’dan drama eğitimi

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark tarafından kurulan Aktur Yıldızlar Tiyatrosu bünyesinde drama eğitimi verilmeye başlandı. Aktur Lunapark İşletme Müdürü Ramazan Aydemir işletme olarak sanata destek vermeye devam edeceklerini söyledi


AESOB’a bağlı odalarda ilk bayan başkan Güncel AESOB’a bağlı odalarda ilk bayan başkan

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin (AESOB) kurulduğu 1966 yılından buyana bağlı odalarına ilk kez bir bayan oda başkanı seçildi.


Adile Teyze etüt merkezi şehitler haftasını andı Güncel Adile Teyze etüt merkezi şehitler haftasını andı

95 yıl önce iki yüz elli bin genç evladımızı şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşları’nın; Çanakkale Ruhunu yeni nesillere anlatmak için Adile Teyze Etüt Merkezi’nde etüt müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin de katılımıyla bir anma töreni düzenlendi.


Çöllü'den denizcilik sektörüne destek Siyaset Çöllü'den denizcilik sektörüne destek

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, krizin denizcilik sektörüne etkilerinin azaltılması için liman ücretlerinde ciddi yük getiren fener ve sağlık resmi ücretlerinde indirim yapılmasını gündeme taşırken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeşil ışık yakmadı.


Çöllü Perge'deki ihmali gündeme taşıdı Siyaset Çöllü Perge'deki ihmali gündeme taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Perge Antik Kenti’ndeki güvenlik sorunlarını TBMM gündemine taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, antik kentte bir bekçinin görev yaptığını, son 3 yılda 3 kaçak kazının tespit edildiğini, Perge Antik Kenti’ne mobese sisteminin kurulması çalışmalarının sürdüğünü söyledi.


Çanakkale Şehitleri Döşemealtı’nda anıldı Döşemealtı Çanakkale Şehitleri Döşemealtı’nda anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Döşemealtı’nda kutlandı.


Kemer "Çanakkale azmin ve inancın zaferidir"

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, yazılı olarak yaptığı açıklamada "Çanakkale Zaferi, bir azmin, bir inancın zaferidir" dedi.


Büyükşehir Aşık Veysel’i anıyor Kültür/Sanat Büyükşehir Aşık Veysel’i anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, değerli ozan Aşık Veysel Şatıroğlu’nu Anma Gecesi düzenliyor.


Kepez’de Çanakkale yeniden yaşandı Güncel Kepez’de Çanakkale yeniden yaşandı

Kepez Kaymakamlığı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 95. yılı dolayısıyla tören düzenledi. Törende öğrencilerin sunduğu “Ben Uzun Bir Serviyim” gösterisi ile Çanakkale ruhu yeniden yaşandı.


Ak Parti’den sağlık konferansı Siyaset Ak Parti’den sağlık konferansı

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı, “AK Parti’nin İnsan Sevgisi, Sağlıkta Yapılan Reformlar ve Tam Gün Yasası” konulu konferans düzenliyor.


Muratpaşa adım adım Türkiye Kupası’na Spor Muratpaşa adım adım Türkiye Kupası’na

Bayanlar Türkiye Kupası finali ilk maçında rakibi Üsküdar Belediyesi’ni 42-33 yenen Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı, kupaya bir adım daha yaklaştı. Muratpaşalı sporcular karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşadı.


Akdeniz Üniversitesi’nden her öğrenciye bir fidan Güncel Akdeniz Üniversitesi’nden her öğrenciye bir fidan

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Her Öğrenciye Bir Fidan Projesi kapsamında 200 çam fidanı Akdeniz Üniversitesi Kampusu’ne dikildi.


Permak teknolojisi güneş enerjisi fuarında parlıyor Ekonomi/Turizm Permak teknolojisi güneş enerjisi fuarında parlıyor

Enerji alanında en ileri teknolojileri kullanarak ekonomik, çevre dostu ve etkin çözümler sunan Permak Enerji Sistemleri, tüketicilere ve kurumlara güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanma seçeneğini sunan üstün teknolojili Permak ET Solar PV güneş panellerini, Güneş Enerjisi Teknolojileri Fuarı’nda sergiledi. Permak


TP Muratpaşa’dan anlamlı ziyaret Güncel TP Muratpaşa’dan anlamlı ziyaret

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder ve yönetim kurulu üyeleri, Hakkari’de verilen şehitlerin anısına, Antalya Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret etti.


İstiklal Ruhu Güncel İstiklal Ruhu

Aydınlar Ocağı’nın mutad cumartesi toplantılarının bu haftaki konuğu Türkolog Muharrem Yelliceydi .


Tekirova'da kaçağa af yok Kemer Tekirova'da kaçağa af yok

Kemer'e bağlı Tekirova Beldesinde belediye ekipleri kaçak yapılaşmayla mücadeleye devam ediyor.


Antalyalı gençler bütçe yapmayı öğrenecek Güncel Antalyalı gençler bütçe yapmayı öğrenecek

Visa Europe Türkiye ve 24 üye bankasının, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat için Gençlik Derneği işbirliği ile geliştirdiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesinde eğitmen eğitimleri tamamlandı.


Kemer "Bu sene çok iyi bir sezon bekliyoruz"

Kemer'de doğanın tüm güzelliklerinin titizlikle korunduğu Ulupınar’da bulunan Botanik Restaurant yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.


Büyükşehir Laboratuvarı’na ulusalararası kimlik Güncel Büyükşehir Laboratuvarı’na ulusalararası kimlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvarı, yine bir ilki gerçekleştirdi. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgesi”ni alan Büyükşehir Laboratuvarı’nın vereceği raporlar, uluslararası bir kimlik kazandı.


Acı itiraf… Siyaset Acı itiraf…

CHP’nin 29 Mart yerel seçim öncesinde 100 bin kişiye iş vaadinin kandırmaca olduğu, İl başkanlığını kaybeden Ömer Melli tarafından da itiraf edildi.


Kepez basketbolda şampiyon Spor Kepez basketbolda şampiyon

Kepez Belediyespor Yıldızlar Basketbol Takımı, Burdur’da düzenlenen Yıldızlar Bölge Şampiyonası’nda, oynadığı 5 maçı da kazanarak şampiyon oldu. Kepez Belediyespor da şimdi hedef Türkiye Şampiyonu olmak.


Topcu: “Mahkeme bizi doğruladı” Siyaset Topcu: “Mahkeme bizi doğruladı”

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in, kaçaklara göz yummasıyla ilgili olarak defalarca yaptığı açıklamaların, 8.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da tescillendiğini söyledi.


Terziler Odası ve öğrenciler hatıra ormanına ağaç dikti Güncel Terziler Odası ve öğrenciler hatıra ormanına ağaç dikti

Antalya Terziler, Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası ile Karatay Lisesi ortaklığı ile hatıra ormanı oluşturuldu. Döşemealtı Bölgesi’nde, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hatıra Ormanı’nın yanındaki alana fidan diken oda yöneticileri ve öğrenciler, doğanın korunması için herkesin bir fidan dikmesi çağrısında bulundu.


Özel çocuklara, özel ziyaret Güncel Özel çocuklara, özel ziyaret

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nı ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, çocuklarla yakından ilgilendi


Başar, Akaydın’a yüklendi Siyaset Başar, Akaydın’a yüklendi

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar, İlçe başkanlarıyla parti binasında düzenlediği toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştirdi.


Başkan Gül Kemer için Rusya'da Kemer Başkan Gül Kemer için Rusya'da

Rusya`nın başkenti Moskova`da düzenlenen Dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen MITT 2010 Moskova Turizm Fuarı’nın 17 Mart 2010 günü başlaması nedeniyle Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet Moskova’ya yeni turizm sezonu öncesi büyük umutlarla gitti.


Ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi Güncel Ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı ücretsiz pilates ve yoga kursuna yoğun ilgi gösterildi. Pilates ve yogada ikinci etap kursların açılması planlanıyor.


Yılın Binası Yapı Kredi'den Yılın Binası Yapı Kredi'den

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan ArchDaily tarafından eğitim kategorisinde Yılın Binası (Building of the Year 2009) seçildi.


Miracle Resort Hotel “Önce Kalite” diyor Güncel Miracle Resort Hotel “Önce Kalite” diyor

Miracle Resort Hotel de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitimleri devam ediyor. Hizmet verdiği ilk günden beri kalite ve misafir memnuniyeti ile ön plana çıkan Miracle Resort Hotel bu yıl almış olduğu eğitimlerle kalite yönetim sistemi uygulamalarını hızlandırdı.


“Dokunduğum Renk” “Dokunduğum Renk”

İstanbul Modern Sanat Müzesi, İstanbul Modern Eğitim Dostları’nın katkılarıyla görme engelli çocuklara yönelik “Dokunduğum Renk” başlıklı yeni bir eğitim programı düzenledi.


Yazar Işık Soytürk TED’in konuğu Güncel Yazar Işık Soytürk TED’in konuğu

TED Antalya koleji 2.3.4.5. sınıf öğrencileri “Anadolu Uygarlıkları” ve 6.7.8 . sınıf öğrencilerine “ Mevlana ” konulu sunular eşliğinde Yazar ve Arkeolog Işık Soytürk ile buluştu.


Kurtulmuş, 81 İl'e aynı anda hitap etti Siyaset Kurtulmuş, 81 İl'e aynı anda hitap etti

Saadet'in yönetim kurulu toplantısı 'fark'lı yapıldı. Kurtulmuş, Türkiye'nin dört bir yanındaki teşkilat mensupları ile toplandı.


“Evcilmen davalar için ‘Skorbord’ tutsun” Siyaset “Evcilmen davalar için ‘Skorbord’ tutsun”

MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in kaçaklarla ilgili mahkeme tarafından verilen hapis cezasını değerlendirip, “Evcilmen kaçak yapılara göz yummaya devam ediyor. Kendisini istifaya davet ediyorum” dedi.


Başarılı futbolculardan Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Başarılı futbolculardan Başkan Sözen’e ziyaret

İlköğretim Okulları arasında yapılan Danone Küçük Erkekler Futbol Şampiyonası’nda İl Birincisi olan Çağlayan İlköğretim Okulu ile İl ikincisi olan Atatürk İlköğretim Okulu futbol takımı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret ederek başarı sevincini paylaştı


“Çanakkale geçilmez, o ruh asla ölmez” Döşemealtı “Çanakkale geçilmez, o ruh asla ölmez”

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir açıklama yapan Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, ‘Çanakkale geçilmez, o ruh,asla ölmez’ dedi.


Tütüncü’den dünya rekoru denemesine destek Güncel Tütüncü’den dünya rekoru denemesine destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu’nun 600 öğrenci ile Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) yararına düzenleyeceği keman konserindeki dünya rekoru denemesinin başarılı olması için, gereken desteği sağlayacaklarını söyledi.


TED Antalya Koleji okul öncesi eğitim semineri Güncel TED Antalya Koleji okul öncesi eğitim semineri

Türk Eğitim Derneği Önderliğindeki Okul Öncesi Hizmet İçi Eğitim Semineri, Antalya ilinde faaliyet gösteren 30 resmi ve özel eğitim kurumunda görevli 130 öğretmen ve yöneticinin katılımıyla 13 Mart 2010 Cumartesi günü TED Antalya Koleji kampüsünde yapıldı.


“Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” Siyaset “Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum”

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Vatan toprakları üzerinde istiklâl ve egemenlik içerisinde hür ve bağımsız bir Millet olarak bayrak dalgalandırmamızın ve yaşamamızın gerçek kahramanları Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum" dedi .


İnternet, öğrencilerin gelişimlerini olumsuz etkiliyor Güncel İnternet, öğrencilerin gelişimlerini olumsuz etkiliyor

Demokrat Eğitimciler Sendikası’na (DES) bağlı DESAM)tarafından hazırlanan 3. Eğitim Bileşenleri Araştırma Raporuna göre internette aşırı zaman geçiren öğrencilerin okul başarısında ve sosyal ilişkilerinde olumsuzluklar yaşadığı kaydedildi.


“CHP’deki değişim AKP’yi de değiştirecek” Siyaset “CHP’deki değişim AKP’yi de değiştirecek”

Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sabri Şahin’den mazbatasını alan CHP İl Başkanı Özer Ülken, Türkiye’miz için, Antalya’mız için, halkımız için hayırlı olsun diyerek, ilçe seçim kuruluna kongre sırasında yaptıkları özverili çalışmaları için teşekkür etti ve pasta ikramında bulundu.


Antalya OSB yönetim kurulu belirlendi Siyaset Antalya OSB yönetim kurulu belirlendi

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığına ATSO Başkanı Çetin Osman Budak yeniden seçildi.


Samani:“Çanakkale ruhunu yaşatmalıyız” Siyaset Samani:“Çanakkale ruhunu yaşatmalıyız”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır” dedi.


Şölen havasında devir teslim yapıldı Siyaset Şölen havasında devir teslim yapıldı

Yapılan 33. Olağan il kongresi sonucunda çıkan değişimle birlikte, il binası önünde tam bir şölen havası içinde devir teslim töreni yapıldı. Oldukça kalabalık partilinin katıldığı, sazlı sözlü yapılan tören sırasında gerek Melli gerekse Ülken iktidara kesin gelmeleri gerektiği vurgusunu yaptılar.


Siyaset "Vakıflara yardım şeffaf olmalı"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, dernek, vakıf ve birliklere yapılan yardımlar ile gıda bankacılığı yapan derneklere yapılan bağışlar konusunda sağlıklı bilgi verilmediğini belirtirken, “Vakıflara, derneklere yapılan yardımlar şeffaf olmalıdır” dedi.


Vatan Bulvarı’na iki kat asfalt Güncel Vatan Bulvarı’na iki kat asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bozuk olan Vatan Bulvarı’nı iki kat asfaltla kaplıyor. Çalışmalar vatandaşlar ve esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı.


Antbirlik Genel Kurulu mahkemelik oldu Siyaset Antbirlik Genel Kurulu mahkemelik oldu

Yaklaşık 2 ay önce gerçekleştirilen Antbirlik Mali Genel Kurulu Mahkemelik oldu.


Siyaset "Tatlı yiyelim tatlı konuşalım"

Teşkilatlanma ve partiyi tanıtma kampanyasına ağırlık veren Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Örgütü, Sigorta Katlı Kapalı Pazarı’nda halka ücretsiz lokma ve 3 bin broşür dağıttı


Şiirin Altın Portakal’ı başlıyor Kültür/Sanat Şiirin Altın Portakal’ı başlıyor

Antalya Kültür Sanat Vakfı 20 Mart Cumartesi günü 10.30 – 17.00 saatleri arasında 13. Altın Portakal Şiir Sempozyumu’nu gerçekleştirecek. Aynı gün 2010 yılının şiir ödülü sahibini bulacak.


Samani, “AK Partili Belediyeler Kardeş belediyedir” Siyaset Samani, “AK Partili Belediyeler Kardeş belediyedir”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları toplantısı Finike Corendon Hotel’de gerçekleştirildi.


Başkanın kılıcına ‘Dere’ takıldı Siyaset Başkanın kılıcına ‘Dere’ takıldı

MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, AKP Meclis Üyesi Adlıhan Dere’nin 5393 sayılı Belediye Kanunu’nu çiğneyerek meclis ve encümen üyesi olduğu dönemde Yükseliş Mahallesi’ndeki büfeyi kiraladığını öne sürerek, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.


Kaleiçi anayasasına kavuşuyor Güncel Kaleiçi anayasasına kavuşuyor

Antalya’nın incisi durumundaki Kaleiçi, yönerge ile korunacak, düzenli bir yaşam alanı haline gelecek. Böylece yıllardır hak ettiği değere kavuşamayan Kaleiçi, örgütlü ve daha yaşanabilir bir bölge olacak, turizmden istediği payı alabilecek.


NEVRUZ ile ŞEBİNGÜLÜ FİDANI Kültür/Sanat NEVRUZ ile ŞEBİNGÜLÜ FİDANI

''Toprağa Bir Şebingülü Fidanı Dik Türkiye Çöl Olmasın'' diyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; 21 Mart 2010 Nevruz Bayramı, Ağaç Bayramı ve Dünya Şairler Günü etkinliklerinin Şebingülü sunumu ve Şebingülü fidanı dikimi ile kutlanmasını diledi.


“Değerlerimiz YÖREX’le dünya pazarına ulaşacak” Ekonomi/Turizm “Değerlerimiz YÖREX’le dünya pazarına ulaşacak”

Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (DAİB) Yönetim Başkanı Cemal Şengel, oltu taşı, otlu peynir, Erzurum civil peyniri, tulum peyniri, kaşar peyniri, el işleri, Erzincan leblebisi, kömeç, pestil, lavaş ekmeği, kadayıf dolmasıyla 1. Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer alacaklarını söyledi.


Avlan gölüne özel rapor hazırlanacak Güncel Avlan gölüne özel rapor hazırlanacak

Antalya Kent Konseyi, Tarım Topraklarının Kullanımı ve Korunması, Çevre ve Altyapı çalışma gruplarının Avlan Gölü ile ilgili hazırlayacağı rapor öncesi, gölün kurtarılması konusundaki çalışmalar hakkında bilgi almak üzere toplantı düzenledi.


ITB Berlin turizim fuarı Türk turizmine doping oldu Güncel ITB Berlin turizim fuarı Türk turizmine doping oldu

Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük turizm etkinliği olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Borsası’nda esen Türkiye rüzgarı turizm sektörünün yüzünü güldürdü.


Dev proje başlıyor Aksu Dev proje başlıyor

Aksu Belediyesi yeni hizmet binası yapımı için protokol imzalandı. Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve AST İnşaat yetkilisi Natik Abbasov tarafından atılan imzalarla start alan yeni hizmet binası bir yıl içinde tamamlanacak


Kemer "Kemer-3'de sel baskınları yaşanmayacak"

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği Başkanı Yusuf Üras, Kemer-3 “de sağanak yağışlarla yaşanan sel baskını olaylarının bir daha yaşanmayacağını söyledi.


TDH Antalya’da “teşkilat” hazır Siyaset TDH Antalya’da “teşkilat” hazır

Mustafa Sarıgül liderliğinde çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya teşkilatı, partileşme yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Dinç, 31 Mayıs’ı hedef gösterdi.


Başkan Evcilmen, mahalle turunda Güncel Başkan Evcilmen, mahalle turunda

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Muratpaşa ve Cumhuriyet Mahalleri’ni ziyaret ederek, muhtarlarla sorunlar hakkında görüştü ve incelemelerde bulundu


Başkan Gül'e Alevi vatandaşlardan plaket Kemer Başkan Gül'e Alevi vatandaşlardan plaket

Alevi Kültür Derneği Kemer Şube Başkanı Kamer Bilici Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alevi vatandaşlar Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyarete ederek teşekkür plaketi sundular.


Kemer'den Almanya'da tanıtım atağı Kemer Kemer'den Almanya'da tanıtım atağı

Kemer Belediyesi Turizm Tanıtımı için çalışmalarına hız verdi. Bu amaçla Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve beraberlerindeki heyet Almanya’nın Berlin Kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Borsası Fuarına (ITB) katılmak üzere Almanya’ya gittiler.


En iyi video ödülü Üniversite Hastanesi’ne Güncel En iyi video ödülü Üniversite Hastanesi’ne

Akdeniz Üniversitesi’nde rahim ağzı ameliyatlarının kapalı yöntemle yapılması ödül getirdi. Uyguladıkları yöntemi jinekoloji kongresinde katılımcılarla paylaşan Akdeniz Üniversitesi’nin hekimlerinin videolu sunumu en iyi bildiri ödülünü aldı.


Kepezli tekvandoculardan 9 birincilik Spor Kepezli tekvandoculardan 9 birincilik

Kepez Belediyespor Tekvando Takımı, okullar arası gençler ve yıldızlar turnuvasında 6 birincilik, lig müsabakasında ise 3 birincilik kazandı.


Özdilekpark AVM’de vergi beyannamenizi verebilirsiniz Güncel Özdilekpark AVM’de vergi beyannamenizi verebilirsiniz

25 Mart 2010 tarihine kadar vergi beyannamelerini vermek isteyenler Özdilekpark AVM’de bu işlemlerini gerçekleştirebiliyor.


Isparta’da “Vatan Kurtaran Şaban” rüzgarı esti Kültür/Sanat Isparta’da “Vatan Kurtaran Şaban” rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Ankara ve Adana’nın ardından sezonun üçüncü turnesini Isparta’da gerçekleştirdi. Vatan Kurtaran Şaban adlı oyunu sahneleyen ABT oyuncuları izleyicilerden tam not aldı.


Antalya bir ilke tanıklık edecek Güncel Antalya bir ilke tanıklık edecek

Antalyalılar yeni bir teknoloji ile tanışacaklar. Carl-Zeiss dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve femtosecond laser cihazını kullanmakta olan doktorları Antalya’da bir araya getirecek.


Paşa kupa sınavında Spor Paşa kupa sınavında

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası final maçına çıkıyor.


Büyükşehir’den mahallelerde ücretsiz sağlık taraması Güncel Büyükşehir’den mahallelerde ücretsiz sağlık taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, mahallelerde ücretsiz sağlık taraması başlattı.Topçular Mahallesi’nde başlatılan ücretsiz sağlık taramasına, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Ülken, tebrikleri kabul ediyor Siyaset Ülken, tebrikleri kabul ediyor

Hafta sonu yapılan 33. CHP İl Kongresi’nin galibi gelen Özer Ahmet Ülken, mazbatasını almadığı halde seçim bürosunda yoğunluk devam ediyor. Ziyaretleri kabul eden Ülken, seçim öncesi gibi hızlı hareketliliğin devam ettiğini ifade etti.


Kepezaltı’ya ilk sıcak asfalt Güncel Kepezaltı’ya ilk sıcak asfalt

Önceki dönemki iki belediye başkanın yaptığı sıcak asfalt çalışmasının daha fazlasını, 1 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Kepezaltı Mahallesi de ilk kez sıcak asfalt hizmetiyle tanıştı.


“Ülkemizin kaymağını 2 milyon kişi yiyor” Siyaset “Ülkemizin kaymağını 2 milyon kişi yiyor”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Toplumsal Kalkınma, Bilinçlenme ve Mutabakat adına gönüllü ve ücretsiz yaptıkları çalışmalar esnasında ilginç tespitler yaptıklarının altını çizdi.


Kepez güreşine start verildi Güncel Kepez güreşine start verildi

Kepez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 6. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin hazırlıklarına başlandı. Güreş komitesi ve güreşe destek verenler düzenlenen yemekte bir araya geldi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...