Perşembe, 21 Mart 2019
Epson ürünleri ödül şampiyonu oldu Teknoloji/Bilim/İnternet Epson ürünleri ödül şampiyonu oldu

Epson yazıcı ve projektör cihazları, tasarım ödüllerinin Oscar’ı sayılan iF Product Design Award 2010’da ödül şampiyonu oldu.


Gündoğmuş’ta Şükrü Yüksel güven tazeledi Gündoğmuş Gündoğmuş’ta Şükrü Yüksel güven tazeledi

İlçelerde yapılan kongre heyecanı Gündoğmuş’ta mevcut ilçe başkanı Şükrü Yüksel’in listesinin 37 oy alması ile güven tazeledi. Divan başkanlığını milletvekili Tayfur Süner’in yaptığı ilçe kongresi 61 delegenin 55’inin katılımı ile gerçekleştirildi.


Grip kalp krizini tetikliyor Sağlık/Kadın Grip kalp krizini tetikliyor

An-Deva Hayat Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Refik Emre Altekin, bilinen bir kalp hastalığı olan kişilerin gribe yakalandıklarında kalp krizinden ölme riskinin yüksek olduğunu belirtti.


Minikler yeni yılı erken kutladı Güncel Minikler yeni yılı erken kutladı

Laik ve Demokratik, Cumhuriyetimize sahip çıkacak yeni nesiller yetiştiren Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü, minik öğrencileri için 29 Aralık 2009 Salı günü Kreş binasında yeni yıl partisi düzenledi.


Tarımda Küçük İşletme Kalmasın Paneli Isparta ayağı yapıldı Güncel Tarımda Küçük İşletme Kalmasın Paneli Isparta ayağı yapıldı

BAGEV- Batı Akdeniz Geliştirme Vakfı ile Ziraat Bankası işbirliğinde hazırlanan ‘Tarımda Küçük İşletme Kalmasın’ projesinin Batı Akdeniz Sohbetleri toplantısının Isparta ayağı gerçekleştirildi.


Demre’de Zühra Doğan’a tam destek Demre Demre’de Zühra Doğan’a tam destek

Antalya’nın tek kadın ilçe başkanı ünvanını koruyan ve ilçe başkanlığında da başarılı çalışmalara imza atan CHP Demre İlçe Başkanı Zühra Doğan, yapılan kongrede, katılan tüm delegelerin imzası ile tek aday olmasının yanısıra 60 delegenin oy kullandığı kongrede 60 oyun tamamını alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi.


Eyilik’ten seferberlik çağrısı Güncel Eyilik’ten seferberlik çağrısı

Yılın son gününde bir açıklama ile devlete ve öğretmenlere çağrı yapan Eyilik Eğitim Sanat, Kültür, Tanıtım ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı ile ANTİKAD Başkanı Sevinç Eyilik, Türkiye'deki eğitim çıkmazının bir an önce düzeltilmesini ve yeni bir eğitim seferberliğinin başlatılması gerektiğini söyledi.


Elmalı Ülkü Ocakları'na ziyaret Elmalı Elmalı Ülkü Ocakları'na ziyaret

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya ve yönetimi, Elmalı Ülkü Ocakları'nı ziyaret etti. Elmalı Ülkü Ocakları üniversite teşkilatının düzenlendiği toplantıya İl Başkanı Lokman Kaya ve yönetimi katıldı. Üniversite gençlerinin yoğun katılımı sağlandı.


Yelken Federasyonu’ndan Evcilmen’e özel teşekkür Spor Yelken Federasyonu’ndan Evcilmen’e özel teşekkür

Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip Antalya’da su sporlarına destek veren tek yerel yönetim olan Muratpaşa Belediyesi, 2009’da yelken sporuna damgasını vurdu.


Çetin Group’ta eğitim kesintisiz devam ediyor Çetin Group’ta eğitim kesintisiz devam ediyor

Trakya da sektöründe lider, ülke genelinde ilk beş içerisinde olmanın haklı gururunu yaşayan Çetin Group; Çerkezköy, Çorlu ve Lüleburgaz Özel Güvenlik Eğitim Kurumları ile Temel, Silahsızdan Silahlıya geçiş ve Yenileme eğitimlerine ara vermeden devam ederek, Trakya’da meslek edindirme konusunda öncü olmaya devam ediyor.


Trend Micro ücretsiz virüs tarama hizmetini güncelledi Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro ücretsiz virüs tarama hizmetini güncelledi

Trend Micro’nun talebe dayalı ücretsiz virüs tarama hizmeti HouseCall, virüsleri, Truva atlarını, solucanları, istenmeyen tarayıcı eklentilerini ve diğer tehdit içeren yazılımları tanımlıyor ve ortadan kaldırıyor.


Döşemealtı CHP’de Burhan Emin Biçer dönemi Döşemealtı Döşemealtı CHP’de Burhan Emin Biçer dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Döşemealtı ilçe başkanlığı yarışı Burhan Emin Biçer ile Mehmet Çelik arasında geçti. Her iki adayın da başkanlık için geçerli oyu alması sonrası yapılan seçimlerin sonucunda Burhan Emin Biçer 65, Mehmet Çelik ise 61 oy aldı. Burhan Emin Biçer’i ilk kutlayan ise ilçe başkanı Sadık Doğan oldu.


Kemer Belediyesi yeni yıla Kemer halkıyla giriyor Kemer Kemer Belediyesi yeni yıla Kemer halkıyla giriyor

Kemer Belediyesi yeni yönetim, yeni anlayış düşüncesiyle göreve geldiği ilk günden bu güne yaptığı büyük organizasyonlarıyla göz doldururken, bu kez de yeni yıla konser ve etkinliklerle girmeye hazırlanıyor.


Mermerler Otomotiv’e tecrübeli bir isim: Muhittin Kora Otomotiv Mermerler Otomotiv’e tecrübeli bir isim: Muhittin Kora

Mermerler Otomotiv Teknik Genel Müdür Yardımcılı görevin Muhittin Kora getirildi.


HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri’nde 1 Numara Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri’nde 1 Numara

HP Türkiye, HP’nin kendi içinde yaptığı performans değerlendirmesi sonucunda MEMA Bölgesi Teknoloji Hizmetlerinde hem yeni iş geliştirme hem de satış sonrası servis mükemmelliği konularında yılın en iyi ülkesi ödüllerini kazandı.


Kayalar Kimya ve Abratek İşbirliği Ekonomi/Turizm Kayalar Kimya ve Abratek İşbirliği

Kayalar Kimya, 2002 yılından beri Kore’nin en eski ve en büyük zımpara üreticisi Deerfos’un geniş ürün yelpazesini Türkiye pazarına sunan Apratek ile güç birliği yapacak.


AKEV Koleji miniklerinde erken gelen yeni yıl Güncel AKEV Koleji miniklerinde erken gelen yeni yıl

AKEV Anaokulu Müdürü Güler Yılmaz başkanlığında, Müdür Yardımcısı Nural Müftüoğlu minik öğrencilerine sürpriz yılbaşı kutlaması düzenledi.


Bakan Kavaf, Siyaset Bakan Kavaf, "Tütüncü bir ilk"

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Hakan Tütüncü’nün, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’ndan sonra metropol bir ilde belediye başkanı seçilmesinin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.


Gazetecilerin gözü, Ferşat Muhacir'de Güncel Gazetecilerin gözü, Ferşat Muhacir'de

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Şelale Göz Klinikleri arasında yapılan anlaşma sonrasında Antalya'lı gazeteciler göz muayenelerini Hiçbir ücret ödemeden FEBO diploması sahibi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Ferşat Muhacir'e yaptırabilecekler.


Galip Akın: ‘Halk marketten ilaç alamaz’ Siyaset Galip Akın: ‘Halk marketten ilaç alamaz’

Eczanelerle olan sözleşmenin iptalinin ardından Başbakan Erdoğan’ın ‘ilaçlar marketlerde satılacak’ ifadesini değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, sistemin hayata geçirilmesi için öncelikle eğitim seviyesinin artırılması gerektiğini söyledi.


Özel sporcular yeni yılı Başkan Evcilmen’le karşıladı Güncel Özel sporcular yeni yılı Başkan Evcilmen’le karşıladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in sahip çıktığı Özel Sporcular, yeni yılı erken kutladı. Başkan Evcilmen de, yeni yıl kutlamasına katılarak mutluluklarına ortak oldu.


MHP'liler Abdal Musa Tekkesi'nde... Elmalı MHP'liler Abdal Musa Tekkesi'nde...

Elmalı tekke köyünde Abdal Musa Tekkesinde yapılan geleneksel Muharrem ayında düzenlenen, oruç açma merasimine yapılan davet üzerine Antalya MHP İl Başkan Yardımcısı Fevzi YARBAŞ yönetim kurulu üyeleri Mustafa BASKAK, Mehmet SARAÇOĞLU, Süleyman AKSOY, Elmalı İlçe Başkan Yardımcısı Muharrem ZEYBEK, MHP’ li İl Genel Meclis üyesi Zeki TUNÇ, Ali ARSLAN ve Ali GÜZEL katıldılar.


Her şeyin başladığı yer Mısır EMITT’te! Her şeyin başladığı yer Mısır EMITT’te!

İnsanlık tarihine yüzyıllardır ilham veren Mısır, “Mısır… Her şeyin başladığı yer” sloganıyla ve ülkenin antik çağlardan bu yana sahip olduğu çeşitliliği ifade eden yeni logosuyla EMITT Fuarı’ndaki yerini alıyor.


Kepez’den kader mahkumlarına yılbaşı eğlencesi Güncel Kepez’den kader mahkumlarına yılbaşı eğlencesi

Kepez Belediyesi’nin, konserin ve akrobasinin yer aldığı yılbaşı eğlencesi ile kader mahkumları, hem hüzünlendiler hem de eğlendiler. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, şiir okuduğu eğlencede kader mahkumları ile birlikte oynadı.


Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları

Kaspersky Lab uzmanları, 2010 yılında siber suçluların saldırılarında ana hedeflerinin sosyal paylaşım ağları olacağına dikkat çekiyor. Uzmanlar ayrıca, web hizmetleri ve mobil telefon kullanıcılarının da saldırılara maruz kalabileceği uyarısında bulunuyor.


Yılbaşında alkole dikkat! Yılbaşında alkole dikkat!

Yeşilay, yaklaşan yılbaşı ile ilgili basın bülteni yayınladı. Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas ve Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sefa Saygılı Yeşilay Genel Merkezinde yaptıkları basın açıklamasında “Alkol tüketiminin had safhaya ulaştığı yılbaşlarında kazaların çoğaldığını ve insanların haysiyetine zarar verecek sahnelerin yaşandığını, birçok gencin çevre baskısıyla ilk defa alkol kullanmaya adım attığını” belirttiler.


Yılbaşında telefon ile konuşmak bedava Yılbaşında telefon ile konuşmak bedava

Türk Telekom, yeni yıl sevincini sevdikleriyle paylaşmak isteyen tüm müşterilerine yılbaşında şehiriçi ve şehirlerarası aramalarda kullanabilecekleri tam 4 saat konuşma hediye ediyor.


Eskiden oturdukları sıralarda şimdi ders veriyorlar Teknoloji/Bilim/İnternet Eskiden oturdukları sıralarda şimdi ders veriyorlar

Bir zamanlar öğrenci olarak bulunduklara sınıflara öğretmen olarak dönen İhlas Koleji’nin 12 öğretmeni, heyecan ve gururu aynı anda yaşıyorlar.


Burdur’a Antalyaspor Futbol Okulu Spor Burdur’a Antalyaspor Futbol Okulu

Antalyaspor, bölge takımı olma yolunda yeni bir adım daha atarak komşu il Burdur’da futbol okulu açtı. Hasan Subaşı Tesisleri’nde dün imzalanan sözleşme ile “Antalyaspor Burdur Futbol Okulu” resmen faaliyete başladı.


BES’ten Başbakan Erdoğan’a mektup Siyaset BES’ten Başbakan Erdoğan’a mektup

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES), memur ve emeklilerine 2010 yılı Ocak ayı itibariyle yüzde 2,5 zam yapılacağının belli olmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a doğalgaza, elektriğe, tütün ürünlerine, akaryakıta, köprü ve otoyollara, ekmeğe, kamu cezalarına, dershane ücretlerine ve ulaşıma yapılacak yüzde 20-30’luk zamları hatırlatan bir mektup gönderdi.


Tütüncü Mısır Çarşısı’nı canlandırıyor Güncel Tütüncü Mısır Çarşısı’nı canlandırıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ederek esnafın taleplerini dinlediği Mısır Çarşısı’nı, canlandırmak ve cazibe merkezi haline getirmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.


Turizmde başarı için insana yatırım Ekonomi/Turizm Turizmde başarı için insana yatırım

Turizmde başarının sırrının insana yatırımda gizli olduğuna inanan otel yetkilileri, toplam kalite için her hizmette kalite bilincini tüm çalışanlarına aşılamak amacıyla henüz inşaat aşamasındayken yaklaşık 500 bin dolarlık bir yatırımla Akademi Q’yu faaliyete geçirmiş.


Gürsu ve Işıklar Tekpa açıldı Güncel Gürsu ve Işıklar Tekpa açıldı

Mağazalarında yenilenme hareketine hızla devam eden Tekpa Alışveriş Merkezleri,Gürsu ve Işıklar Mağazalarını yenileyerek hizmete açtı.


AKP’nin zam yağmuru devam ediyor Siyaset AKP’nin zam yağmuru devam ediyor

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen yaptığı açıklamada, 2010 bütçesini eleştirerek, “eğitime sağlığa yatırıma,..yine yeterli kaynak yok. Ama yeni vergiler yeni zamlar var” dedi.


ATSO, Vakıfbank ile protokol imzaladı Siyaset ATSO, Vakıfbank ile protokol imzaladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıfbank arasında, ATSO üyelerine uygun koşullarda kredi kullandırılmasına yönelik protokol imzalandı.


Oda temsilcileri bir dönemi geride bıraktı Siyaset Oda temsilcileri bir dönemi geride bıraktı

AESOB'a bağlı oda başkanları 2005-2009 döneminin bitimi dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi. AESOB Başkanı Orhan Tolunay, esnaf ve sanatkar için 4 yıl hizmet eden oda başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.


İnterpress İzmir Ofisi Açıldı İnterpress İzmir Ofisi Açıldı

Türkiye'nin ilk medya takip merkezi Interpress, İzmir ofisini müşterilerinin hizmetine açtı. 1940 yılından bu yana medya takibi alanında bir çok yeniliğe öncülük yapan Interpress, açtığı İzmir ofisi ile Ege bölgesindeki tüm müşterilerinin taleplerine yerinde cevap verecek.


MHP'liler aşure dağıtımından sonra kan bağışladı Siyaset MHP'liler aşure dağıtımından sonra kan bağışladı

MHP Antalya İl Başkanı A.Adnan KAYA, İl Başkanlığınca düzenlenen geleneksel Aşure dağıtımı etkinliğinin ardından, Antalya Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Kızılay’la ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılarak kan bağışında bulundu.


Yağış Kaleiçi’nde yolları söktü Güncel Yağış Kaleiçi’nde yolları söktü

Antalya şehir merkezinde dün hakim olan şiddetli yağış ve fırtına Kaleiçi’ni vurdu.


Dört aday hazerona ortak itiraz etti Siyaset Dört aday hazerona ortak itiraz etti

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerine çok az bir zaman kala Şoförler ve Otomobilciler Odası hazeron listesi askıya çıktı.Listeye göre 6015 esnaf oy kullanma şartlarına haiz gözüküyor.


Kepez’e iki müjdeli haber Siyaset Kepez’e iki müjdeli haber

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara’da Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanı ile görüştü, Antalya’ya sevindirici gelişmelerle döndü. Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki semt polinikliği tamamlanacak, ilçeye ihtisas hastanesi yapılacak.


İstenmeyen kilolara veda... Fit olmak hayal değil.. Sağlık/Kadın İstenmeyen kilolara veda... Fit olmak hayal değil..

Kilonun en çabuk yerleştiği ve en zor eriyen bölgemiz mide-göbek kısmımızdır. Ne kadar şınav ve mekik çekersek çekelim, ünlülerinki gibi ilham verici karın kaslarına sahip olamayız.


Microsoft’un lisanssız yazılımlar hakkındaki uyarısı haklı çıktı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft’un lisanssız yazılımlar hakkındaki uyarısı haklı çıktı

Dünyaca ünlü danışmanlık kuruluşu KPMG yaptığı “Uygunsuz Gerçeklik” adlı araştırma, korsan yazılım mücadelesinde zayıf düşen ülkelerin İnternet ataklarından daha çok etkilendiğini somut bulgularla ortaya koyuyor.


ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da! Ekonomi/Turizm ABD ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik açılım 2010’da!

Türkiye ile ABD’nin sadece siyasi ve askeri konularda işbirliği yapmalarının yeterli olmadığını söyleyen TABA / AmCham Genel Başkanı Uğur Terzioğlu iki ülke arasındaki ticaretin arttırılması gerektiğine dikkat çekerek “ABD ile ekonomide yeni açılıma ihtiyaç var. Bu da 2010’da gerçekleşecektir” dedi.


“ATSO Kurumsal Kimlik Konkuru” süreci başladı Siyaset “ATSO Kurumsal Kimlik Konkuru” süreci başladı

“ATSO Kurumsal Kimlik Konkuru”nun startını veren ATSO Başkanı Budak, “Zor süreçlerden geçmekte olduğumuz bu günlerde Antalya üretsin, Antalya kazansın ve kente katma değer kalsın istiyoruz. Gücünü ve gelirini Antalya’dan sağlayan herkesin böyle düşünmesini ve davranmasını bekliyoruz” dedi.


DenizBank ve Petrol Ofisi işbirliği Ekonomi/Turizm DenizBank ve Petrol Ofisi işbirliği

DenizBank’ın KOBİ’lere özel geliştirdiği “İşletme Kart”, Petrol Ofisi’nden 2 ay vade ile faizsiz akaryakıt alabilme imkânı sunuyor.


Okul bahçelerine “belediye bakımı” Kemer Okul bahçelerine “belediye bakımı”

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan okul bahçelerini kış bakımına aldı. Okul bahçelerindeki yer bitkilerinin mevsimi geçenlerin söküm işlemini yapan ekipler, ağaçların budama işlemlerini de yaptı.


Yeni yıl alışverişi Deepo’da yapılır Güncel Yeni yıl alışverişi Deepo’da yapılır

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da Yeni yıla özel indirimler şimdiden başladı. Ziyaretçilerine 365 gün indirimli alışveriş imkanı sunan Deepo, Yeni yıl alışverişlerinize özel indirimleriyle tüm alışveriş severlerin yüzünü güldürüyor.


AKEV Koleji’nde akademik hava Güncel AKEV Koleji’nde akademik hava

Gazi Üniversitesi hocaları, hizmet içi eğitim çalışmaları için AKEV Koleji’ndeydi.Bir yandan Antalya Üniversitesi’ni kurma yolunda hayli yol alan AKEV’de, anaokulundan liseye, alabildiğine yoğun bir süreç yaşanıyor.


Kemer’de “toplu sözleşme” zamanı Kemer Kemer’de “toplu sözleşme” zamanı

Kemer Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında önümüzdeki iki yılı kapsayacak toplu sözleşme görüşmeleri başladı.


Kemer’de bir ilk: Şehir Lokali açıldı Kemer Kemer’de bir ilk: Şehir Lokali açıldı

Kemer cemiyet hayatının en önemli eksikliklerinden olan Şehir Lokali, Kaymakam Bayramali KÖSE, Belediye Başkanı Mustafa GÜL, Emniyet Müdürü Hasan MUTLU, Kaymakamlık Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Memurlar ve Kemerlilerin yoğun katılımıyla açıldı.


Gül: “Getirin projeleri başlayalım” Kemer Gül: “Getirin projeleri başlayalım”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticileriyle Kahvaltılı bir toplantı yaparak yeni yapılan cami çalışmaları hakkında dernek yöneticileri ve iç mimardan bilgi aldı.


Düşük hava basınçlı lastikler yol güvenliğini tehdit ediyor Ekonomi/Turizm Düşük hava basınçlı lastikler yol güvenliğini tehdit ediyor

Michelin’in Türkiye’nin 5 ilinde gerçekleştirdiği Lastikte Doğru Hava Basıncı etkinliği sonrasında sürücülerin yüzde 53’ünün düşük havalı lastiklerle yolculuk yaptığı ve araçların 10’da 1’inin tehlikeli boyutta düşük lastik basıncıyla karayolu güvenliğini ciddi oranda tehdit ettiği tespit edildi.


Konyaaltı Belediyesi’nden, personele ilk yardım eğitimi Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden, personele ilk yardım eğitimi

Konyaaltı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hekimi ve İlkyardım Eğitmeni Dr. Şebnem Boztepe, günlük hayatta meydana gelebilecek kazalarda hasta ve yaralının yaşam şansını arttırmak, oluşabilecek sakatlanmaları önlemek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için Belediye çalışanlarına ilk yardım eğitimi verdi.


Okuyar, Bayrak Şairi için mesaj yayınladı.. Kültür/Sanat Okuyar, Bayrak Şairi için mesaj yayınladı..

Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, ''Bayrak Şairi Arif Nihat Asya dünya ünlüleri arasında daha ünlü olmalı..'' dedi.


Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın Teknoloji/Bilim/İnternet Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın

Kaspersky Lab’e kayıtlı olmadan online satış yapan web sitelerinden alınan yazılımların korsan olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, tüketicilere ‘Ürünlerimizi www.kaspersky.com.tr sitemizde listelenen anlaşmalı bayi, teknoloji market veya Kaspersky Lab’in web sitesi üzerinden satın alın’ uyarısında bulundu.


Hayata Dair ne varsa bu yarışmada Hayata Dair ne varsa bu yarışmada

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen kadınlara özel fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” başlıyor.


HP ve SAP İş Sürekliliği için İşbirliği Yaptı Teknoloji/Bilim/İnternet HP ve SAP İş Sürekliliği için İşbirliği Yaptı

SAP uygulamalarıyla çalışan HP çözümleri bakım ve onarım sırasında işlerinizin kesintiye uğramasını önlüyor.


HP Türkiye Yazılımda Global Ödülleri topladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye Yazılımda Global Ödülleri topladı

Teknoloji devi HP’nin her yıl yazılım ve çözümleriyle ilgili yeniliklerin paylaşıldığı HP Software Universe 2009 etkinliğinde, MEMA Bölgesi’ne verilen 8 mükemmeliyet ödülünün 4’ünü Türkiye aldı.


Kimya ihracatında toparlanma devam ediyor Ekonomi/Turizm Kimya ihracatında toparlanma devam ediyor

Ekim ayında ekonomik krizden çıkış sinyalleri vererek ilk defa artıya geçen kimya sektörü ihracatının, kasım ayında küçük bir gerileme yaşasa da toparlanmayı sürdürdüğü görülüyor.


Ekonomi/Turizm "Otomotiv üretim ve ihracatı teşvik edilmeli"

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Başkanı Yüksel Mermer, otomotiv sektörünün yarattığı katma değerin artarak sürdürülebilmesi için dönemler itibarıyla uygulanan devlet yardımlarının yanında, sürekli hale getirilen uygulamalar düzenlemeler ile yatırımların üretim ve ihracatın teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.


Yeni Antalya Kefalet yeni yerinde Güncel Yeni Antalya Kefalet yeni yerinde

Yeni Antalya Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi üyelerine verdiği kaliteli hizmeti bundan böyle yeni hzmet binasına sürdürecek.


Volvo Kamyon ve Ulusoy işbirliği devam ediyor Otomotiv Volvo Kamyon ve Ulusoy işbirliği devam ediyor

Ulusoy, Karadeniz bölgesinde toplam 2,5 milyon TL’lik yatırım için Volvo ile anlaştı. İlk basamak olarak Volvo Kamyon Yetkili Bayi, özel bir açılış töreni ile Samsun’da hizmete girdi.


“Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek “Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek

İhlas Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan resimlerden oluşturulan sergi İhlas Koleji internet sitesinden sanat severlerin ilgi ve beğenisine sunuldu. Halen Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu’nda sergilenen “Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek.


Özsüt’ten yeni yıla tatlı bir merhaba Özsüt’ten yeni yıla tatlı bir merhaba

Kuruluşunun 71. yılını kutlayan Özsüt, yeni yıla keyifli bir başlangıç yapmak isteyenlere harika bir lezzet sunuyor. Büyük küçük herkesin lezzetine doyamadığı pastalardan olan bol çikolatalı Kanaş, yılbaşı sofralarını tatlandırıyor.


Dedesinin öldüğü köyü unutmadı Döşemealtı Dedesinin öldüğü köyü unutmadı

Antalya Döşemealtı Kömürcüler Köyü Kömürcüler ilköğretim okuluna defterler ulaştı. Kahraman Köktürk tarafından Kömürcüler ilköğretim okuluna defter dağıtıldı. Öğrenciler Kahraman Hocaya ilgi göstererek alkış yağmuruna attılar.


Doğu Makedonya-Trakya bölgesi işsizlikte ikinci sırada Doğu Makedonya-Trakya bölgesi işsizlikte ikinci sırada

Ekonomik krizin siyasi istikrarı bozguna uğrattığı ve ülkeyi iflasın eşine sürüklediği Yunanistan’da Devlet İstatistik Enstitüsü 2009 yılı Eylül ayı işsizlik rakamlarını açıkladı.


McDonald’s Antalya’da da büyümesini sürdürüyor Güncel McDonald’s Antalya’da da büyümesini sürdürüyor

McDonald’s, Türkiye’deki 131’inci Antalya’daki 5’inci restoranını Lara’da açtı. Dekorasyonu ile ilgi çeken ve gece 02:00’a kadar hizmet veren Lara McDonald’s restoranı 40 kişiye istihdam yaratıyor.


“Cami de bizim, Cem evi de” Siyaset “Cami de bizim, Cem evi de”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Antalya Abdal Musa Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Eczacı Gülçin Akça ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.


Nijerya, tarımda Antalya’nın tecrübelerinden yararlanmak istiyor Ekonomi/Turizm Nijerya, tarımda Antalya’nın tecrübelerinden yararlanmak istiyor

Nijerya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ahmed Abdülhamid Mallammadori,Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray Parlak’ı ziyaret etti.


Isparta Valisi’nden Arı’ya ziyaret Siyaset Isparta Valisi’nden Arı’ya ziyaret

Antalya, Isparta ve Burdur İllerinin oluşturduğu Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu aylık olağan toplantısına katılmak üzere Antalya’ya gelen Kalkınma Ajansı Başkanı Isparta Valisi Ali Haydar ÖNER İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit ARI ’yı makamında ziyaret etti.


Fakültesi, Vasfiye Özkoçak’ı sergiyle sevindirdi Fakültesi, Vasfiye Özkoçak’ı sergiyle sevindirdi

Türkiye’nin ilk kadın polis muhabiri 86 yaşındaki Vasfiye Özkoçak, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde adına düzenlenen sergiyi ziyaret etti. Özkoçak, 57 yıl önce mezun olduğu fakültenin bugünkü öğrencileriyle bir araya gelerek kendi öğrencilik anılarını tazeledi.


Boston’dan Antalya’ya ödül Güncel Boston’dan Antalya’ya ödül

Amerika’nın Boston Eyaletinde, 1996 yılından bu yana düzenlenen ve bu sene 4-9 Aralık tarihleri arasında yapılan, Uluslararası 14.Boston Türk Festivali, Anadolu’nun Renkleri Belgesel Kısa Film yarışması sonuçları açıklandı.


Çalışanlara İstanbul Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans fırsatı Çalışanlara İstanbul Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans fırsatı

İstanbul Üniversitesi, nitelikli öğretim üyesi kadrosunun ders vereceği halkla ilişkiler, gazetecilik ve radyo-televizyon alanında ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programları açtı.


Beyzbol’culardan Başkan Gül’e Hediye Kemer Beyzbol’culardan Başkan Gül’e Hediye

Beyzbol’cular Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.


Türkiye Değişim Hareketi Kepez’de Siyaset Türkiye Değişim Hareketi Kepez’de

Antalya merkez ve ilçelerinde teşkilatlanma çalışmaları süren Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) yeni oluşturulan Kepez İlçe Teşkilatı ilk toplantısını yaptı.


Türk Telekom Okulu sayısı 47’ye ulaştı Türk Telekom Okulu sayısı 47’ye ulaştı

Türk Telekom’un “Türk Telekom Okulları” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 800 öğrenciye daha etkin eğitim imkânı sağlayacak Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi açıldı. Proje tamamlandığında yaklaşık 40 bin öğrenciye Türk Telekom Okulları’nda eğitim imkânı sağlanıyor olacak.


2010’da daha mutlu ve pozitif olmak için 10 öneri Sağlık/Kadın 2010’da daha mutlu ve pozitif olmak için 10 öneri

Ay Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’den Uzman Psikolog Şeniz Ünal, günlük hayatın yoğun stresi içerisinde günlerimizi geçirirken, hayatımızı güzelleştirmenin yollarını 10 maddede kısaca sıralıyor.


Antalya’nın markalaşmasına LİMAK ve TAD desteği Güncel Antalya’nın markalaşmasına LİMAK ve TAD desteği

Limak Oteller Grubunun Antalya’nın Marka Şehir Olmasına Büyük Desteği Limaklardan TAD’lı Dil Eğitim Atağı-Limak Otelleri Eğitimde Fark Yaratıyor.


İhlas Koleji’nden bilime farklı bakış açısı Güncel İhlas Koleji’nden bilime farklı bakış açısı

İhlas Koleji’nin düzenlemiş olduğu “Fen ve Teknoloji Sunum Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu. Bilimsel konuların, tiyatro, şarkı ve dans gibi sahne sanatlarıyla da sunulabileceğini gösteren yarışma da hem yarışmacı öğrenciler hem de izleyiciler oldukça keyifli dakikalar geçirdiler.


Dışişleri Bakan Yardımcısı Druças, Elefteros Tipos’a konuştu Dışişleri Bakan Yardımcısı Druças, Elefteros Tipos’a konuştu

20 Aralık 2009 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças, Elefteros Tipos gazetesi’ne bir mülakat verdi. G. Vlavianos’un sorularını yanıtlayan Druças, Batı Trakya ile ilgili olarak Yunanistan’ın Yunan vatandaşları ile ilgili bir konuyu herhangi bir yabancı hükümet ile tartışmayacağı yanıtını verdi.


Microsoft 'Yeni Normal' düzeni tartıştı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft 'Yeni Normal' düzeni tartıştı

“Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu doğrultusunda kurumlara yenilikçi yazılımlar sunan Microsoft Türkiye, üretim sektöründen şirketlere yönelik özel bir etkinlik düzenledi.


Tütüncü Pil Fabrikası’na talip Güncel Tütüncü Pil Fabrikası’na talip

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le, MKEK´e bağlı Antalya Pil Fabrikası’ binasının, Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne geçici olarak tahsis edilmesini, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile de tapu borçlarının ödenmesini görüştü.


Tütüncü’ye sağlık teşekkürü Güncel Tütüncü’ye sağlık teşekkürü

Hayırseverler Nihat ve Gülgün Ömür çifti, Gündoğdu Mahallesi’ne yaptıracakları sağlık ocağının imar sorununu çözdüğü için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Kemer yeni yıla koşuyor Kemer Kemer yeni yıla koşuyor

Kemer, yeni yılı, yılın son günü gerçekleştireceği Yeni Yılı Koşusu ile karşılamaya hazırlanıyor. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Kemer, ılıman iklimi, mükemmel doğası ve portakal bahçeleri ile kış aylarının da vazgeçilmez tatil beldesi olarak, yeni ve sürekli olacak bir etkinlikle uluslar arası tanıtımına önemli bir değer katıyor.


Güneşkent Antalya’ya doğru Siyaset Güneşkent Antalya’ya doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörü Erdem Armen, belediye çalışanlarına koordinatörlük çalışmaları ve güneş enerjisi hakkında bilgi verdi.


Çevreci miniklerden ‘Çevreci Başkan’a ziyaret Güncel Çevreci miniklerden ‘Çevreci Başkan’a ziyaret

Ayten Çağıran Anaokulu’nun çevreci minikleri, çevre projeleri ile örnek çalışmalar yapan Başkan Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Samani’den Raylı Sistem uyarısı Siyaset Samani’den Raylı Sistem uyarısı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, yazılı açıklama Raylı Sistem ile ilgili uyarılarda bulundu.


CHP Kepez’de Deveci yeniden başkan Siyaset CHP Kepez’de Deveci yeniden başkan

CHP Kepez İlçe Kongresi Sine Düğün Salonu’nda partililerin büyük katımıyla yapıldı.


Gayrimenkul Sektörü Açısından 2009 Yılı Ekonomi/Turizm Gayrimenkul Sektörü Açısından 2009 Yılı

Tüm piyasalarda olduğu gibi, gayrimenkul sektörü de 2008 yılının son çeyreğinden itibaren krizin ağırlaşmış etkilerini, derinden hissetti. İş hayatındaki belirsizlik, tüm tüketiciler için satın alma kararlarını erteletti.


Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor

Kaspersky Lab uzmanlarının bilgisayar kullanmayı ve internette gezinmeyi daha güvenli hale getirmek için geliştirdiği Kaspersky Internet Security 2010 ve Kaspersky Anti-Virus 2010 yazılımlarına ödül yağdı.


Siyaset "Turizmde proje çok uygulama yok"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, sezonun kapanması ile birlikte işsiz kalan turizm emekçilerinin durumunu ve sektör temsilcilerinin taleplerinin gündeme getirirken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, SSK primlerinin bir kısmının Hazine tarafından karşılanması, ayakbastı ücretlerinde indirime gidilmesi, düşük faizli kredi gibi 10 başlık altındaki çalışmaların sürdüğünü söyledi.


“Yapamayacağımız hiçbir şeye söz vermeyiz” Siyaset “Yapamayacağımız hiçbir şeye söz vermeyiz”

Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz, www.antalyabest.com adresi üzerinden gazete ve TV yayını yapan, Nilhan Turan Kırdı’nın sunduğu “Kent Gündemi” isimli programa konuk oldu. Emniyet Md. Dr. Ali Yılmaz, internet portalında 1. sırayı yakalamalarının sebebini açıkladı.


Televizyoncu Kazak karaciğer nakli oldu Güncel Televizyoncu Kazak karaciğer nakli oldu

Karaciğer yetmezliği nedeniyle bir yıldır uygun organ bekleyen Türkiye Çocuk Evleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, televizyon yapımcısı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Selim Kazak (62), Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi’nde geçirdiği başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.


“Erdoğan Hitler’e mi özeniyor?” Siyaset “Erdoğan Hitler’e mi özeniyor?”

“Son günlerde yoğunlaşan işçi ve emekçilerin haklı demokratik talepleri karşısında AKP iktidarının takındığı sert ve vahşi tutum bizleri kaygılandırmaktadır” diyen CHP İL Başkanı Ömer Melli, “en son TEKEL işçilerine yapılan saldırı ile AKP’nin yüzü daha iyi görülmektedir” dedi.


AKEV satranç şampiyonlarını ödüllendirdi Güncel AKEV satranç şampiyonlarını ödüllendirdi

Ellerin simgesel olarak kullanıldığı akılla oynanan tek spor olan satranç, Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri arasında anlamlı bir rekabet yarattı.


Pasta d’Alfredo 13 bayilik verecek Pasta d’Alfredo 13 bayilik verecek

Pasta d'Alfredo markasıyla İtalyan tarzı erişte ve mantı üreten Gümüştaş Gıda'da, Market, HORECA ve Catering olmak üzere üç ana gruba üretim yapıyor. 2010 yılının ilk üç ayında 12 kentte ürettiği ürünlerin bulunmasını planlayan Pasta d’Alfredo ilk olarak 13 bayilik verecek.


Türk Barter giriş bedava kampanyası başlattı Ekonomi/Turizm Türk Barter giriş bedava kampanyası başlattı

Türk Barter, iş adamlarımıza nefes aldıracak farklı çözümler sunan, şirketlerin yılsonu hedeflerini yakalayabilmeleri için Türk Barter’a üye olmakla ilgili 31 Aralık 09 tarihine kadar “Giriş Bedava “kampanyası başlatmıştır.


AWZ Girişimcilik Kursları ilk mezunlarını verdi Güncel AWZ Girişimcilik Kursları ilk mezunlarını verdi

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı´nın Dortmund Nordstadt´ta hayata geçirdiği İstihdam ve Ekonomi Merkezi (AWZ) girişimci adayı göçmenleri iş yaşamına hazırlıyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen Girişimcilik Atölyesi kurslarının ilkini tamamlayan 10 girişimci adayına sertifikaları verildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...