Cuma, 23 Ağustos 2019
EMFO ödülleri verildi Kültür/Sanat EMFO ödülleri verildi

Özel Envar Fen Lisesi Matematik, Fen ve Teknoloji Olimpiyatları EMFO 2010 sonuçları açıklandı. EMFO birinciliği Toros Koleji’ne gitti. EMFO’ya şaibe olmaması için Envar Koleji öğrencileri katılmadı.


Mevlüt Çavuşoğlu AKPM Başkan Yardımcısı Jean Claude Mignon’u kabul etti. Mevlüt Çavuşoğlu AKPM Başkan Yardımcısı Jean Claude Mignon’u kabul etti.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi(AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Başkan Yardımcısı ve Fransız Delegasyonu Başkanı Jean Claude Mignon’u makamında kabul etti.


Onur ve Yalçın, Ampute Milli Takımı'na çağrıldılar Spor Onur ve Yalçın, Ampute Milli Takımı'na çağrıldılar

Antalya onlarla gurur duyuyor. Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı Kaptanı Yalçın Kaçar ve Kalecisi Onur Özkaymak Ampute Futbol Milli Takımı'na seçildiler.


Çavuşoğlu Medeniyetler İttifakı Forumu’na Katılmak Üzere Brezilya’ya Gitti Çavuşoğlu Medeniyetler İttifakı Forumu’na Katılmak Üzere Brezilya’ya Gitti

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi(AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brezilya hükümetinin evsahipliğinde 27-29 Mayıs tarihleri arasında Rio de Janerio şehrinde gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler(BM) 3. Medeniyetler İttifakı Forumu’na katılmak üzere Brezilya’ya gitti.


Dünya üzerine titriyor, biz canına okuyoruz… Güncel Dünya üzerine titriyor, biz canına okuyoruz…

Fethiye’nin Karacaören köyünde, sığla ağaçlarıyla kaplı Kızıldere vadisine projelendirilen iki adet HES, bölge halkına ‘pes’ dedirtti.


Kepez’den hafta sonu mesaisi Ekonomi/Turizm Kepez’den hafta sonu mesaisi

Kepez Belediyesi vezneleri, 31 Mayıs’ta sona erecek olan Emlak Vergisi 1’nci taksitini ödemede vatandaşın sıkıntı yaşamaması için hafta sonu da hizmet verecek.


Hayırseverlerden örnek davranış Güncel Hayırseverlerden örnek davranış

Antalya’da iki hayırsever, Büyükşehir Belediyesi’ne ait mezarlıklarda oturma salonu ve yol düzenlemesi yaparak örnek davranış sergiledi.


Güncel "Turizm çalışanlarının şartları iyileştirilmeli"

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, 13’ü turist 15 kişinin yaşamını yitirdiği ve 26 kişinin yaralandığı trafik kazasıyla ilgili açıklama yaptı.


Fatih, surlardan İstanbul'a giriyor Güncel Fatih, surlardan İstanbul'a giriyor

Fetih akşamı (29 Mayıs Cumartesi) temsili ‘Fatih Sultan Mehmet’ ve Akşemsettin atının üzerinde ellerinde meşaleler bulunan gençlerle ve mehteran takımı eşliğinde Edirnekapı’dan başlayıp Fevzi Paşa Caddesi’nden, Saraçhane Meydanı’na kadar yürüyecek.


Çin’de Türk Pavyonu rekora koşuyor Çin’de Türk Pavyonu rekora koşuyor

Çin'in Shanghai şehrinde düzenlenen EXPO 2010 Dünya Fuarı'nda yer alan Türkiye Pavyonu ziyaretçi rekoru kırıyor.


Tarım Komisyonu ilçelerde... Ekonomi/Turizm Tarım Komisyonu ilçelerde...

İnceleme sonucunda yöre halkı ile köy muhtarının görüşlerini alarak gerekli kararı verecek olan Tarım komisyonu üyeleri incelemelerden elde edilen verileri İl Genel Meclisinin Haziran ayı toplantısında meclisin bilgisine sunacaklar


Hıdırlık Dinletileri başlıyor Kültür/Sanat Hıdırlık Dinletileri başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Hıdırlık Dinletileri 28 Mayıs Cuma gününden itibaren başlıyor.


Tüketeciler Birliği Antalya Şubesi'nden AESOB'a ziyaret Güncel Tüketeciler Birliği Antalya Şubesi'nden AESOB'a ziyaret

Tüketiciler Birliği Antalya Şube yönetimi Antalya Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Abdullah SEVİMÇOK’u makamında ziyaret ederek yeni başkana başarılar diledi.


Antalya’ya 3 lig sevincini yaşatın Spor Antalya’ya 3 lig sevincini yaşatın

3. Lig terfi maçlarında Mersin Grubu’nu lider tamamlayan Kepez Belediyespor, Konya’da Cuma günü başlayacak olan final grubu maçlarında 3. lige çıkabilmek için mücadele edecek.


ATB personeline eğitim Güncel ATB personeline eğitim

Antalya Ticaret Borsası, personelinin daha donanımlı olması amacıyla eğitim çalışmaları başlattı.


Kepez, en büyük yaz spor okulunu açıyor Spor Kepez, en büyük yaz spor okulunu açıyor

Kepez Belediyesi, 11 branşta açacağı ve 2 bin 500 öğrenciyi almayı planladığı yaz spor okulunun kayıtları 1 Haziran’da başlayacak.


Türkiye Partisi kuruluşunu coşkuyla kutladı Siyaset Türkiye Partisi kuruluşunu coşkuyla kutladı

Türkiye Partisi İl ve İlçeler partinin kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladılar.


Torunlar istedi diye dedeler kursa gitti Güncel Torunlar istedi diye dedeler kursa gitti

‘Büyüklerin Vakfı’ olarak bilinen Birlik Vakfı Antalya Şubesi, çoğunluğu emekli 16 üyesine bilgisayar kursu verdi. Şube Başkanı Süreyya Köleoğlu, “Bilgisayar bilmemenin işyerindeki sıkıntıları ve evdeki torunların sözleri, bizi bu kursları düzenlemeye sevk etti” dedi.


Sanayi'nin gecekondu derdi bitiyor Güncel Sanayi'nin gecekondu derdi bitiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde 11 yıldır yaşanan gecekondu problemini sona erdirmek amacıyla gerekli adımları attıklarını söyledi.


İMO'dan İl Genel Meclisi'ne ziyaret Güncel İMO'dan İl Genel Meclisi'ne ziyaret

Antalya İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz ve yeni Yönetim Kurulu üyelerinden Rıza Arslanbay, Hakan Şaklar,Birkan Çakır İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı’yı ziyaret etti.


MHP Muratpaşa’dan KALEDER’e ziyaret Siyaset MHP Muratpaşa’dan KALEDER’e ziyaret

MHP Muratpaşa Teşkilatı, Antalya Milletvekilleri ile birlikte KALEDER’i ziyaret etti. Ziyaret programına, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Süheyla Çil, Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay ile Hüseyin Yıldız katıldı.


Kepez’den hafta sonu mesaisi Ekonomi/Turizm Kepez’den hafta sonu mesaisi

Kepez Belediyesi vezneleri, 31 Mayıs’ta sona erecek olan Emlak Vergisi 1’nci taksitini ödemede vatandaşın sıkıntı yaşamaması için hafta sonu da hizmet verecek.


Çöllü: Siyaset Çöllü: "Balıkçılıkta ciddi sorunlar var"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, balıkçıların ve balıkçılık alanında yaşanan sorunların araştırılması için TBMM Başkanlığı’na bir araştırma önergesi verdi.


Büyükşehir çalışanları masa tenisi turnuvasında buluştu Spor Büyükşehir çalışanları masa tenisi turnuvasında buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir çalışanları arası masa tenisi turnuvası düzenlendi.


Kent Müzeciliği masaya yatırıldı Güncel Kent Müzeciliği masaya yatırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, 18-24 Mayıs Müzecilik Haftası dolayısıyla “Kent Müzeciliği” konulu konferans düzenledi.


ÖDP'den 26 Mayıs grevine destek Siyaset ÖDP'den 26 Mayıs grevine destek

ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen bir açıklama yaparak emekçilerin 26 Mayıs günü yapacakları Greve destek verdiklerini söyledi.


Siyaset "Batı Antalya çevre yolu muhakkak açılmalı"

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu üyeleri Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti.


Tütüncü’den liseye ziyaret Güncel Tütüncü’den liseye ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İsmet İnönü Kız ve Teknik Meslek Lisesi’nin, hem gençleri meslek sahibi yaptığını hem de sektörlerin ara eleman ihtiyacını karşıladığını söyledi.


Muratpaşa Belediyesi’ne Alman vatandaştan sağlık teşekkürü Güncel Muratpaşa Belediyesi’ne Alman vatandaştan sağlık teşekkürü

Muratpaşa Belediyesi’nin ücretsiz labaratuar hizmetlerinden yararlanan Alman uyruklu Bernd Pawusch, bu uygulamanın Avrupa’da benzerinin olmadığına dikkat çekerek, yöneticileri kutladı


Su panelinde Bakana eleştiri Manavgat Su panelinde Bakana eleştiri

Manavgat Belediyesi’nin festival kapsamında düzenlediği “Su ve Su Politikaları” konulu panele katılan panelistler, su kaynaklarına Hidroelektrik Santraller kurup satışa çıkaran Bakan Eroğlu’nu eleştirip, Bakana çevre ödülü veren Akdeniz Üniversitesi’ni kınadı


Servisçinin sesi servisçinin nefesi olacak Güncel Servisçinin sesi servisçinin nefesi olacak

Antalya Servisçiler Odası, hizmetlerini üye ve kamuoyuna daha iyi anlatabilmek için ‘Servisçinin Sesi’ isimli dergisini çıkarttı.


Miracle Resort Hotel’de sertifikasyon tamamlandı Güncel Miracle Resort Hotel’de sertifikasyon tamamlandı

Miracle Resort Hotel aralık ayında BIX Kurumsal Yönetim Danışmanlığı ile başlattığı kalite yönetim sistemleri çalışmalarında mutlu sona ulaştı.


Kent Ormanı’na Kanuni’nin otağı kuruluyor Güncel Kent Ormanı’na Kanuni’nin otağı kuruluyor

Kepez Belediyesi, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın, Belgrat’ta kurduğu otağının benzerini, Antalya’nın Çamlıcası haline getireceği Kent Ormanı’na kuruyor.


Vali Yüksel’den AESOB’a veda ziyareti Siyaset Vali Yüksel’den AESOB’a veda ziyareti

Ankara Valiliği’ne atanan Alaaddin Yüksel, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne (AESOB) veda ziyareti gerçekleştirdi. AESOB


Esnaf için işbirliğine hazırız Siyaset Esnaf için işbirliğine hazırız

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevimçok, esnafın kalkınması ve problemlerinin çözümü için işbirliği içerisinde çalışma kararı aldı.


Özdilekpark AVM’den VIP hizmet Güncel Özdilekpark AVM’den VIP hizmet

Müşteri servis araçlarını yenileyerek son model hale getiren Özdilekpark Alışveriş Merkezi, Şekerler Turizm ile güvenli, kaliteli adeta VIP hizmet konforundaki servis araçları ile misafirlerini taşıyor.


Batı Akdeniz Bölgesel Asenalar Pikniği Güncel Batı Akdeniz Bölgesel Asenalar Pikniği

Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi tarafından tertiplenen Batı Akdeniz Bölgesel Asenalar pikniği, 19 Mayıs 2010 günü Antalya Kadriye’de, Burdur, Isparta, Afyon ve Denizli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimlerinden çok sayıda asenanın katılımıyla gerçekleşti.


Kepez futbolda Antalya’nın gururu Spor Kepez futbolda Antalya’nın gururu

Kepez Belediyespor, 2009–2010 Futbol Sezonu U–19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları’nı, oynadığı 3 maçı da kazanarak 1. sırada tamamladı.


Ark Suite hotel’e teşekkür Spor Ark Suite hotel’e teşekkür

12-16 Mayıs 2010 tarihleri arası Alanya’da oynanan Türkiye Üniversiteler arası Süper Lige yükselme final müsabakaları sona erdi. Antalya Basketbol İl Temsilciliği yöneticilerinin kusursuz organizasyonu bir kez daha alkış aldı.


Şampiyon Antalya koleji oldu Spor Şampiyon Antalya koleji oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu Yıl içi faaliyetleri arasında yer alan ve Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen Minik Erkekler Basketbol Şampiyonası sona erdi. 21 Takımın katıldığı kıran kırana geçen mücadele sonucunda Antalya Koleji şampiyon oldu


2010 Şebinkale Şiir Şenlikleri ve ödül töreni yapıldı.. Kültür/Sanat 2010 Şebinkale Şiir Şenlikleri ve ödül töreni yapıldı..

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması‘nda 2010 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan 18 aşık ozan şairden ödül almak için Şebinkarahisar’a gelen şair ve yazarlara ödülleri Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından verildi.


Kazım Ünlüsoy vefat etti Spor Kazım Ünlüsoy vefat etti

Uzun yıllar Türk futboluna hizmet eden Gözlemci Kazım Ünlüsoy vefat etti.


Döşemealtılılar 112 Sağlık İstasyonu İstiyor Döşemealtı Döşemealtılılar 112 Sağlık İstasyonu İstiyor

Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk Burdur karayolu üzerine 24 saat Acil Sağlık hizmetleri verecek 112 Sağlık İstasyonu kurulmasını istediklerini söyledi.


Samani: “Gandi değil, döndü” Siyaset Samani: “Gandi değil, döndü”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak"Bir gün önce kendisi genel başkanlığına aday olmayacağını söyleyen birisi, ertesi gün çıkıp, ‘Ben genel başkanlığa adayım’ diyebiliyor. Gandi değil döndü" dedi.


Antalya Rixos Premium Hotel'de muhteşem gece Güncel Antalya Rixos Premium Hotel'de muhteşem gece

Geçtiğimiz günlerde Rixos Premium Hotel'de düzenlenen Dinner Show büyük ilgi gördü.Birbirinden ilginç akrobasi ve lazer şovları ile havuzda ışıklı gösterileriyle, izleyenlere görsel şölen sunuldu.


Turboden'den atık ısı atağı Ekonomi/Turizm Turboden'den atık ısı atağı

Bir United Technologies Corporation şirketi olan Pratt&Whitney Enerji Sistemleri bünyesindeki Turboden Organic Rankine Cycle, pazarını genişletiyor ve Kuzey Amerika’ya açılıyor.


Öğrencilerden çevre tasarımı Güncel Öğrencilerden çevre tasarımı

TED Antalya Koleji2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında Görsel Santalar Bölümünün düzenlemiş olduğu Toplum Hizmetleri Projesinin 4. sü olan Seramikten yaprak motifli çevre tasarım çalışması Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının dış cephesine uygulanmıştır.


Hüseyin Cahit Fırat İhlas Koleji’nde konferans verdi Hüseyin Cahit Fırat İhlas Koleji’nde konferans verdi

Bitkileri kullanarak buluşunu yaptığı Kan durdurucu (Blood Stoper) ilacıyla dünya gündemine oturan Hüseyin Cahit Fırat İhlas Koleji’ni ziyaret ederek konferans verdi.


Majesty Kemer Beach Güzellik Yarışması Kemer Majesty Kemer Beach Güzellik Yarışması

2010 yaz sezonu Majesty Kemer Beach güzelinin belirlenmesi için geleneksel olarak düzenlenen Majesty Hotels & Resorts güzellik yarışması 20 Mayıs Perşembe akşamı havuz başında yapıldı.


Khan Otelde global kalite ödülü heyecanı Güncel Khan Otelde global kalite ödülü heyecanı

Best Western International tarafından her yıl dünya genelinde düzenli olarak yapılan ‘Kalite Denetimleri’ sonucunda belirlenen ‘En kaliteli Best Western Otelleri’ arasına giren Best Western Khan Hotel Antalya , Global Kalite Ödülü’ne layık görüldü.


Ferrari’sini Takibe alan Bilge Otomotiv Ferrari’sini Takibe alan Bilge

Lüks otomobil kiralama hizmetleri sunan Bey Cars, Ferrari, Lamborghini, Cadillac gibi lüks otomobilleri de içeren araç filosunu, üstün Mobiliz teknolojisi ile hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek mobil takip operatörü FiloTürk’e emanet etti.


İstanbul ve Essen Arasında Akademik Köprü İstanbul ve Essen Arasında Akademik Köprü

İstanbul Aydın Üniversitesi ve TAM Vakfı Türkiye ile Almanya arasındaki akademik ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik ortak çalışmalar gerçekleştirecek.


TED'liler “Okuma bayramını” kutladı Güncel TED'liler “Okuma bayramını” kutladı

Geçmişin en eğitici programlarından olan Susam Sokağı’nı, TED Sokağı şeklinde günümüze uyarlayarak anne ve babalarına çocukluklarını yaşattılar.


ALTSO üyelerine özel HalkCard Advantage Alanya ALTSO üyelerine özel HalkCard Advantage

Halkbank ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Oda üyeleri üzerinde ALTSO logosu bulunan özel HalkCard Advantage kredi kartlarına sahip olacaklar.


Adac&Ergo sigorta işbirliği Ekonomi/Turizm Adac&Ergo sigorta işbirliği

Avrupa’nın en büyük asistans şirketi ADAC ile Türk sigorta şirketlerinin önde gelen kurumlarından olan ERGO Sigorta anlaştı.


LykiaLinks Antalya’da Challenge Rüzgarı Güncel LykiaLinks Antalya’da Challenge Rüzgarı

LykiaLinks Antalya “Turkish Airlines Challenge Golf Turnuvası”na ev sahipliği yaptı. Kaya Çilingiroğlu ve Fehmi Zorlu gibi ünlü isimler LykiaLinks Antalya’nın eşsiz manzarası eşliğinde golf oynamanın tadını çıkardı


Sparkasse Essen'den TAM Vakfı'na Destek Sparkasse Essen'den TAM Vakfı'na Destek

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Vakfı´nı ziyaret eden Sparkasse Essen Yönetim Kurulu Başkanı Hans Martz, kurumun teknolojik donanımının yenilenmesi amacıyla 10 bin Avro´luk bağışta bulundu.


Deepo’da Akrobasi ve Dans ile Gençlik Bayramı bir başka kutlandı Güncel Deepo’da Akrobasi ve Dans ile Gençlik Bayramı bir başka kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya’nın en gözde alışveriş merkezlerinden biri olan Deepo Alışveriş Merkezi ve 59 yıldır dil eğitiminde öncü Türk Amerikan Derneği Yabancı dil kursu işbirliği ile farklı etkinliklerle kutlandı.


Anasınıflarında trafik eğitimi Güncel Anasınıflarında trafik eğitimi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıflarındaki çocuklara, trafik denetleme şube müdürlüğünde görevli polis memuru sayın Zekai Kemal Üresin tarafından trafik eğitimi verildi.


Crysal Hotels Resort&SPA sezona hazır Güncel Crysal Hotels Resort&SPA sezona hazır

Crystal Hotels Resorts&Spa tüm otellerinde ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyetlerinin Yönetimi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitimlerini tamamladı.


Akaydın’dan AESOB’a ziyaret Siyaset Akaydın’dan AESOB’a ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’a iadeyi ziyarette bulundu.


Halk Ekmek ailesi buluştu Güncel Halk Ekmek ailesi buluştu

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern üretim tesisi olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasının bayileri ile yöneticiler, yıllık geleneksel toplantıda bir araya geldi.


Öğrencilerden teknoloji tasarım sergisi Güncel Öğrencilerden teknoloji tasarım sergisi

Altınova Yenigöl ilköğretim okulu 6.,7ve8 sınıf öğrencilerinin atık malzemelerden hazırladıkları “Teknoloji Tasarım Sergisini” Deepo Outlet Center’da misafirlerin beğenisine sundular.


Rose Hotels'de eğlenceli dakikalar Kemer Rose Hotels'de eğlenceli dakikalar

Kemer iyiden iyiye 2010 sezonunu yaşamaya başlarken, otellerdeki doluluk oranlarının da giderek artması turizmcileri sevindiriyor.


ABT, Antiphellos’ta 3000 kişiye oynadı Kaş ABT, Antiphellos’ta 3000 kişiye oynadı

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) tarafından sahnelenen ‘Barış İçin Aşk Grevi’ 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Şenliği çerçevesinde Kaş'ta izleyicisiyle buluştu.


İki sergide 155 eser Kültür/Sanat İki sergide 155 eser

Muratpaşa Belediyesi kurslarının yıl sonu sergileri arka arkaya ziyarete açılıyor. Aydın Kanza Kültür Sanat Merkezi ile Konuksever Kurs Merkezi’ndeki iki ayrı sergide toplam 155 eser ziyaretçilerin beğenisine sunuldu


Minikler huzurevinde konser verdi Güncel Minikler huzurevinde konser verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi minikleri, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret etti. Çocuklar, huzurevi sakinlerine mini bir konser verdi.


Vali Yüksel'den EXPO emaneti Siyaset Vali Yüksel'den EXPO emaneti

Antalya Valisi iken Ankara Valiliği’ne atanan Alaaddin Yüksel, Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, ATB Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle vedalaştı.


Nike Halı Saha Liginde final heyecanı başladı Spor Nike Halı Saha Liginde final heyecanı başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs W. Visch’in açılışını yaptığı, bu yıl ikinci kez düzenlenen Nike Halı Saha Ligi’nde il birincileri belli oldu.


Knight Online’da şut ve gol! Teknoloji/Bilim/İnternet Knight Online’da şut ve gol!

Oyuncular tarafından en sevilen MMORPG’lerden Knight Online, yeni futbol yamasını açıklıyor.


istanbul Üniversitesi 1200 kişiyle şehitlerini andı istanbul Üniversitesi 1200 kişiyle şehitlerini andı

İstanbul Üniversitesi 1200 yakın kişi ile 18’i 19’a bağlayan gece şehit olan Darülfünun Tıp Fakültesi öğrencilerini Çanakkale Şehitlerini Anma Programı ile yad etti.


Hamburg’da ‘Fazıl Say – Türk Geceleri ‘ başlıyor Kültür/Sanat Hamburg’da ‘Fazıl Say – Türk Geceleri ‘ başlıyor

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say 25-29 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek ‘Fazıl Say- Türk Geceleri’ nde sanatseverler ile buluşacak.


Fortis Bank Türkiye’den % 100 Anapara Korumalı Emtia Fonu Ekonomi/Turizm Fortis Bank Türkiye’den % 100 Anapara Korumalı Emtia Fonu

Fortis Bank Türkiye, ana parayı riske atmadan yüksek getiri olasılığı arayan yatırımcılar için, Anapara Korumalı Emtia Fonu’nu (B Tipi % 100 Anapara Koruma Amaçlı Altıncı Alt Fonu) devreye sokuyor.


Romanya ve Irak’tan sonra altıncı mağaza Arnavutluk’ta açıldı Romanya ve Irak’tan sonra altıncı mağaza Arnavutluk’ta açıldı

Türkiye hazır giyim pazarının lider markası Lc Waikiki, yurt dışında mağaza açma girişimlerini 2010 yılında da sürdürüyor. Tema Grup, Romanya’da 4, Irak’ta bir mağaza açtıktan sonra şimdi de Arnavutluk’ta Tiran City AVM’de altıncı yurt dışı mağazasını açtı.


1 Haziran'a hazır mısınız? 1 Haziran'a hazır mısınız?

1 Haziran 2010’dan itibaren 36 kg ağırlığında ve/veya 135 cm’den kısa çocukların otomobille seyahatleri sırasında oto koltuğu ile emniyete alınmaları yasal olarak zorunlu oluyor.


LETA'nın temsilcileri Kemer'e geliyor Kemer LETA'nın temsilcileri Kemer'e geliyor

Letonya Gazeteciler Cemiyetinden LETA‘nın temsilcileri Kemer'e geliyor.


ÖDP'den Başbakan'a istifa çağrısı Siyaset ÖDP'den Başbakan'a istifa çağrısı

ÖDP Antalya İl Örgütü, Zonguldak’taki madencilerin ölümünün ardından yaptığı “Ölüm madencilerin kaderi” açıklaması nedeniyle Başbakan Erdoğan’ı istifaya çağırdı.


Hemşehri Dernekleri turnuvası başladı Spor Hemşehri Dernekleri turnuvası başladı

Kepez Belediyesi tarafından organize edilen ve 12 ilin katıldığı “Hemşehri Dernekleri Arası Futbol Turnuvası” Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün başlama vuruşu ile start aldı. Turnuvada, iller geleneksel kültürlerini ve folklorunu da sergileyecek.


Yalan dünya mağarası turizme açılacak Gazipaşa Yalan dünya mağarası turizme açılacak

Gazipaşa’nın Beyrebucak Köyü sınırları içerisinde bulunan ve 450 metre uzunluğundaki Yalan Dünya Mağarası’nın turizme açılması hedefleniyor.


Kepez memurunu sevindirdi Siyaset Kepez memurunu sevindirdi

Kepez Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM -BİR-SEN) arasında 116 memuru kapsayan sosyal denge sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşmeyle memurlara, 1.yılda her ay 500 TL sosyal yardım yapılacak.


7. Geleneksel Kemer Altın Nar yağlı güreşleri başlıyor Kemer 7. Geleneksel Kemer Altın Nar yağlı güreşleri başlıyor

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kemer, ata sporumuz olan güreşin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla 29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde 7.si düzenlenecek olan Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşlerine hazırlanıyor.


Manavgatlılara hayat dersi Manavgat Manavgatlılara hayat dersi

Kişisel gelişim dalında kitapların yazarı, başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere milletvekilleri ve üst düzey bürokratlara beden dili konusunda eğitimler veren Ahmet Şerif İzgören 16. Manavgat Barış Suyu etkinlikleri kapsamında bir Manavgat’a gelerek bir seminer verdi.


Ankara’da HES paneli Siyaset Ankara’da HES paneli

Ankara Barosu Kent ve Çevre Kurulu tarafından organize edilen ‘Hidroelektrik Santraller ve Nasıl Bir Gelecek’ başlıklı Panel ve Forum 22 Mayıs’ta. Ankara Barosu Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinliğin saat 10:00’da başlayacağı açıklandı.


Deepo’da Gençlik Bayramı kutlandı Güncel Deepo’da Gençlik Bayramı kutlandı

Akdeniz’in ilk ve tek outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’da Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı görkemli bir şekilde kutlandı.


Liselerarası Tiyatro Şenliği sürüyor Kültür/Sanat Liselerarası Tiyatro Şenliği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen ‘Liselerarası Tiyatro Şenliği’ tüm coşkusuyla sürüyor. Her gün saat 20.30’de gerçekleştirilen gösterimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Kahveci ve Kırmahalle’de mezar taşları tahrip edildi Kahveci ve Kırmahalle’de mezar taşları tahrip edildi

Gümülcine’nin Kahveci ve Kırmahalle mezarlıklarında bazı mezar taşları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi.


Muratpaşa’da vergi mesaisi Güncel Muratpaşa’da vergi mesaisi

Muratpaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Şefliği vatandaşların Emlak, ÇTV ve İlan Reklam vergilerini ödemelerinde sıkıntı yaşamamaları için fazla mesai yapacak.


İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sertifika programı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sertifika programı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü ile Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, AB Mali Kaynakları ve Proje Hazırlama Eğitimi Sertifika Programı başlatıyor. 14 Haziran’da başlayacak olan program 5 gün sürecek ve programı başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını alacaklar.


Vodafone’dan Facebook’a girmek ücretsiz Vodafone’dan Facebook’a girmek ücretsiz

Vodafone, Türkiye’de en çok ziyaret edilen sosyal ağ sitesi olan Facebook’a erişimde yeni bir avantajını daha duyurdu. Vodafone aboneleri bundan böyle Facebook’un yeni servisi Zero’yu ücretsiz olarak kullanabilecekler.


Burdur ÖDP’den Özlem ve Vefa Siyaset Burdur ÖDP’den Özlem ve Vefa

ÖDP Burdur İl Örgütü kurulduğu günden bu yana ölen arkadaşları için bir anma etkinliği düzenliyor.


Delphin Hotels’de Gıda Güvenliği Eğitimleri başladı Güncel Delphin Hotels’de Gıda Güvenliği Eğitimleri başladı

Misafir memnuniyetinde aldığı ödüllerle sektörde liderlik yapan Delphin Hotels uyguladığı Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Çalışmaları kapsamında Mutfak ve yiyecek içecek personeline Gıda Mevzuatı ve Temel Gıda hijyeni eğitimi aldırıyor.


“Hayırlı Tıraşlar” Döşemealtı “Hayırlı Tıraşlar”

Döşemealtı Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ‘Hayırlı Tıraşlar’ isimli tiyatro oyunu sahne aldı.


E-Biko'dan İhlas Koleji'ne ödül E-Biko'dan İhlas Koleji'ne ödül

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Bilişim Olimpiyatı ödül töreni Ankara’da yapıldı. İhlas Koleji’ni temsil eden 2. sınıf öğrencileri, İrem Kayacıoğlu, Akif Bilici ve Burak Birpınar’dan oluşan grup Juri Özel Ödülü’ne layık görüldü.


Limango moda blogger’larına ödüllerini verdi Limango moda blogger’larına ödüllerini verdi

Limango’nun sponsoru olduğu 2010 Blog Ödülleri Moda Blogları Kategorisi’nin kazananları belli oldu


Attila İlhan 2010 Kompozisyon Ödülleri sahiplerini buldu Attila İlhan 2010 Kompozisyon Ödülleri sahiplerini buldu

Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği “Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması - 2010' Ödül Töreni 19 Mayıs 2010 Çarşamba günü yapıldı.


Kemer belediyesi web sitesi tepki çekiyor Kemer Kemer belediyesi web sitesi tepki çekiyor

Geçtiğimiz yıl yerel seçimlerde seçimi kazanarak Başkanlığa seçilen MHP’li Başkan Mustafa Gül’ün, “Turizm tanıtımına büyük önem veriyoruz” sözlerine rağmen, Belediyenin internet sitesinin o günden bu güne tek dil olarak sadece Türkçe yayınlanması tepki çekiyor.


İşten atılan personel Radyo Box'ta canlı yayına katılacak Güncel İşten atılan personel Radyo Box'ta canlı yayına katılacak

Antalya'nın İlk Özel Radyo İstasyonu olan Radyo Box, 21 Mayıs 2010 tarihinde saat 09.00 da yayınlanacak olan” Sesli Gazete-Yerel Haberler” programında Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından tazminatsız olarak işten atılan Halil Öncü ve Bilgen Genç’in görüşlerine yer verecek.


Asmek kursiyerlerinden Türk Halk Müziği konseri Kültür/Sanat Asmek kursiyerlerinden Türk Halk Müziği konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda (ASMEK) öğrenim gören kursiyerler Türk Halk Müziği konseri verdi.


Çevre Bakanı’na istifa çağrısı! Siyaset Çevre Bakanı’na istifa çağrısı!

Kullanım hakkı özel sektöre devredilen su kaynaklarıyla ilgili kamuoyuna yanlış bilgi verdiği iddia edilen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nu istifaya davet eden Derelerin Kardeşliği Platformu, bu yönde bir imza kampanyası başlattı.


Fuarda sergilenen  mermer cami hayranlık uyandırdı Fuarda sergilenen mermer cami hayranlık uyandırdı

Klasik Mermer’in İstanbul’da Cami Donanımları Fuarı için özel olarak inşa edip sergilediği “cami”, mermer el işçiliğiyle takdir topladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...