Çarşamba, 21 Ağustos 2019
“İhmalden ölüm”de adalet gecikiyor Kemer “İhmalden ölüm”de adalet gecikiyor

Geçtiğimiz yıl Kemer’de otel müşterisinin balkondan düşüp ölmesi sonucu oluşan dava sürecindeki işleyiş yavaşlığı, ailenin acısını ikiye katlıyor.


Kepez’de karne şenliği coşkusu Ekonomi/Turizm Kepez’de karne şenliği coşkusu

Kepez İlçesi’nde 2. Karne Şenliği coşkusu vardı. İlçedeki okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan 240 öğrenciyi bisikletle ödüllendirdi.


Güncel "Bakanlık SBS'yi feshetti"

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, düzenlediği bir basın toplantısı ile 2010-2011 eğitim-öğretim yılında SBS’nin 6. ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırılacağını açıkladı.


Gazetecilerin de artık bir şarkısı var! Gazetecilerin de artık bir şarkısı var!

Gazeteci yazar ve bestekâr Musa Has tarafından gazetecilere özel bir beste yapıldı.


Döşemealtı "Döşemealtı belediyesi seçmenin manevi duygularıyla oynuyor"

MHP Döşemealtı Başkanı Kadir Gürcan, döşemealtı halkının son yerel seçimlerde manevi ve hissi tüm duyguları ile oynanarak oy toplandığını mevcut belediye yönetiminin AKP’den kabul görmediğini ancak seçime CHP’den girerek kazanmasının kimseye fayda getirmediğini söyledi.


Kızılcahamam’da “44. Kuruluş Yıldönümü” kutlaması Spor Kızılcahamam’da “44. Kuruluş Yıldönümü” kutlaması

Yeni sezon hazırlıklarına Ankara Kızılcahamam Kampı ile başlayan Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı, kulübün kuruluşunun 44. yıldönümünü pasta keserek kutladı.


Yazın çocuğunuza sıvı oranı yüksek besinler yedirin Sağlık/Kadın Yazın çocuğunuza sıvı oranı yüksek besinler yedirin

BSK Lara Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Suna Doğankaya yaz aylarında çocukların beslenmesi ile ilgili bilgi ve sağlıklı beslenmeleri için örnek öğün verdi.


Çöllü: Siyaset Çöllü: "CHP iktidarında Türkiye denizciliğe gereken desteği verecek"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ile ilgili basın açıklaması aşağıda yer almaktadır.


Günal’dan AKP’ye: Adaletli Olun! Siyaset Günal’dan AKP’ye: Adaletli Olun!

TBMM Genel Kurulunda Diyanet İşleri Başkanlığının Kuruluş ve Görevleri Hakkında kanun tasarısının görüşmelerinin son gününde konuşan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, “Müslüman demek adil insan demektir, fakat bu teşkilat yasası adil değildir, personel arasındaki adalet gözetilmemiştir.” dedi.


Siyaset "Önce bilgi sahibi sonra da fikir sahibi olun"

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan yaptığı basın açıklamasında "Termessos Bulvarı'nı bir çırpıda Hamza Taş yaptığınızı ne çabuk unuttunuz?" dedi.


Türkiye Diesel, İngiltere'de yasaklanan reklamlarına sahip çıktı Türkiye Diesel, İngiltere'de yasaklanan reklamlarına sahip çıktı

Diesel'in “Be Stupid” kampanyası kapsamında yer alan iki reklamına sakıncalı ve müstehcen içerikleri bulunduğu gerekçesiyle yayın yasağı getirilmesiyle ilgili yayınlanan haberlerin ardından Diesel’den gecikmeden cevap geldi…


Kepez’den 5 transfer Spor Kepez’den 5 transfer

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi (TB2L)’nde mücadele edecek olan Kepez Belediyespor, Cihan Amasyalı, Sezgin Eriş, Azizcan Özdemir, Cemal Bayraktar ve Altay Özurgancı ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Atalay Gemen de yardımcı antrenörlük görevine getirildi.


ÖDP: Siyaset ÖDP: "Tarihimizle yüzleşelim"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, 2 temmuz Sivas katliamının 17. yıl yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "katliamı unutmadık unutturmayacağız ve er geç hesabını soracağız" dedi.


“Sivas katliamını unutturmayacağız ” Siyaset “Sivas katliamını unutturmayacağız ”

Ülken, “Olayın üstünden 17 yıl geçmesine bu olayın karanlık noktaları hala aydınlatılmamıştır. Olayın gerçek failleri bir an önce bulunmalı ve hak ettikleri cezalara çarptırılmalıdır. Bunun takipçisi olacağız” diye konuştu


Avdan Köyü Şenliklerinde Kıyafet Yardımı Korkuteli Avdan Köyü Şenliklerinde Kıyafet Yardımı

Bu sene 6. yapılan geleneksel Avdan Köyü Helva Şenliklerine katılan Döşemealtılıar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk tarafından Avdan İlköğretim de okuyan çocuklara kot pantolan ve kıyafet yardımı yapıldı.


Çek turistin böbrekleri ile yaşama tutundular Güncel Çek turistin böbrekleri ile yaşama tutundular

Antalya’da beyin kanaması sonucunda beyin ölümü gerçekleşince organları bağışlanan 66 yaşındaki Çek Cumhuriyeti uyruklu Magda Ulrıchova’nın böbrekleri ile iki kişi yaşama tutundu.


CHP İl Başkanı Ülken Alevi heyeti kabul etti Siyaset CHP İl Başkanı Ülken Alevi heyeti kabul etti

Madımak Oteli’nin yobazlar tarafından ateşe verilmesiyle 35 aydınımızın yanarak can verdiği Sivas Katliamı’nın 17’inci yıldönümünde çeşitli anma etkinlikleri düzenleniyor.


Güncel "Haberler iftira niteliği taşıyor"

Akdeniz Ünivesitesi trafından yapılan açıklamada "Bazı basın organlarında yer alan “ Üniversitede Hırsız Var”, “Hırsız Var!” ve “Üniversite Soyuluyor Mu?” başlıklarıyla yer alan haberler iftira niteliği taşımakta ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir." denildi.


ABTTF, Almanya Federal Meclisi’ni ziyaret etti ABTTF, Almanya Federal Meclisi’ni ziyaret etti

1 Temmuz 2010 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Almanya Federal Meclisi(Bundestag)’ni ziyaret etti.


LAOS, Bölge Genel Sekreteri Dora Kokla’yı istifaya çağırdı LAOS, Bölge Genel Sekreteri Dora Kokla’yı istifaya çağırdı

24 Haziran 2010 tarihinde Ortodoks Halkçı Teyakkuz Partisi (LAOS) Rodop İl Örgütü, Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Dora Kokla’nın istifasını istedi.


Kariyerinde zirveye ulaşmış isimlerden gençlere kariyer tavsiyeleri Kariyerinde zirveye ulaşmış isimlerden gençlere kariyer tavsiyeleri

Bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye’nin önde gelen sanayici, iş adamı, akademisyen ve yöneticilerinin kaliteli, bilgili ve seçkin genç insan kaynağı ile buluşma noktası “Kariyer Zirvesi 2010” İstanbul’da başladı.


Filli Boya Türkiye turuna devam ediyor Filli Boya Türkiye turuna devam ediyor

Filli Boya, 2 yıl boyunca ilgi ve beğeniyle İstanbul Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirdiği özel tasarımlı dev filini sergileme organizasyonunu Türkiye’nin 10 farklı iline taşıyarak Türkiye turuna çıktı.


Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı Kemer Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı

1 Temmuz’da kutlanan Denizcilik ve Kapotaj Bayramı Kemer’de de değişik etkinlik ve kutlama programlarıyla kutlandı.


Alman Televizyonu RTL ekibi Ulupınar'da... Kemer Alman Televizyonu RTL ekibi Ulupınar'da...

Almanların ünlü Televizyon kanalı RTL’nin Hırvatistan’da yayınlanan haber programını hazırlayan Jasmina Kos ve ekibi, Diana Travel’in davetlisi olarak geldikleri Alanya ve Kemer’de yaptıkları çekimlere Ulupınar’ı da eklediler.


Ülken’den Kabotaj Bayramı mesajı Siyaset Ülken’den Kabotaj Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramıyla ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.


Aksu’dan yol atağı Aksu Aksu’dan yol atağı

Aksu İlçe sınırları içerisindeki bozuk yollar Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın talimatıyla yeniden düzenlenerek kullanışlı hale getiriliyor. Düzenlenen yollar önümüzdeki günlerde sıcak asfaltla kaplanacak


“Krizde kamu bankaları esnafa yakın durdu” Ekonomi/Turizm “Krizde kamu bankaları esnafa yakın durdu”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, Merkez Bankası’nın kriz döneminde yerli, yabancı ve kamu bankalarının kobilere kredi durumuyla ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.


Temmuz'da ATB Türk Müziği Korosu'ndan meltem rüzgarı Kültür/Sanat Temmuz'da ATB Türk Müziği Korosu'ndan meltem rüzgarı

Hıdırlık Gün Batımı konserinde Antalya Ticaret Borsası Türk Müziği korosu Temmuz ayında meltem rüzgarı gibi esti


TED Antalya Koleji tatile coşkuyla başladı Güncel TED Antalya Koleji tatile coşkuyla başladı

Gelecek yılda da aynı güzellikler ve birliktelikler paylaşma dilekleri ile tatile başladılar


Adanalı Umut Şair şiirden umutlu.. Kültür/Sanat Adanalı Umut Şair şiirden umutlu..

Adanalı Şair Şiir Yorumcusu Ressam Hatice Umut'a 2010 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü Şiir Şenliklerinin Şöhretler Şehri Şebinkarahisar'da Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından verildi.


Turizm şoförlerine destek Güncel Turizm şoförlerine destek

Turizm Şoförleri Derneği yöneticileri AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret ederek, şoförlerin sorunları hakkında bilgi vererek çözümü konusunda destek istedi.


4. Süleyman Erol Yüzme Yarışı’nın startını Başkan Evcilmen verdi Spor 4. Süleyman Erol Yüzme Yarışı’nın startını Başkan Evcilmen verdi

Muratpaşa Belediyesi, Deniz Ticaret Odası ve Yüzme Federasyonu’nun katkılarıyla Olimpos Rotary Kulübü’nce düzenlenen Süleyman Erol Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışı geniş katılımla yapıldı


"Kariyer Zirvesi 2010" başladı

Türkiye’nin önde gelen isimleri tecrübelerini ve bilgilerini gençlere aktarıyor.


Tohum Holding, perakende sektöründen çıkma kararı aldı Ekonomi/Turizm Tohum Holding, perakende sektöründen çıkma kararı aldı

Tohum Holding’ten yapılan açıklamaya göre; Holding’in 2011 ve sonrasındaki stratejik hedefleri çerçevesinde öncelik olarak Yurtdışına yatırım yapmanın yer aldığı ve yurtiçindeki perakende operasyonlarından çıkma kararı aldığı belirtilmiştir.


DOW, su ve enerji çözümlerini masaya yatırdı Teknoloji/Bilim/İnternet DOW, su ve enerji çözümlerini masaya yatırdı

İnsanlığın son 150 yıl içinde karada, havada ve suda yaptığı ve hâlâ yapmakta olduğu tahribatın sonucu olarak enerji ve su kaynakları hızla tükeniyor.


İstek’li Öğrencilerin “Biz Benzeriz ve Farklıyız” Adlı Projeleri Güncel İstek’li Öğrencilerin “Biz Benzeriz ve Farklıyız” Adlı Projeleri

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencilerinden gönüllü 8 öğrenci, M.E.B Avrupa Okul Ortaklıkları Eşleştirme Projeleri (eTwinning) kapsamında, Almanca Bölümü öğretmenlerinin rehberliğinde yürüttükleri “WIR SIND AEHNLICH UND VERSCHIEDEN” (Biz Benzeriz ve Farklıyız) konulu projelerine, Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning etiketi verildi.


Tütüncü Siirtli çocukları lunaparka götürdü Güncel Tütüncü Siirtli çocukları lunaparka götürdü

Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde yürütülen “Yazın da Okuyorum Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında Siirt’in Pervari ilçesinden Antalya’ya gelen 20 öğrenci, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Plaj Henbol Şampiyonası’nda muhteşem final Spor Plaj Henbol Şampiyonası’nda muhteşem final

Muratpaşa Belediyesi’nin evsahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası final maçları ve ödül töreni ile sona erdi. Dünya Şampiyonu olan Brezilya ve Norveç’e kupalarını Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ve IHF Başkanı Hassan Moustafa verdi


AKEV'lilerin veda gecesi Güncel AKEV'lilerin veda gecesi

AKEV Koleji’nin ilköğretim 8. sınıf 10. dönem mezunları Antalya Dedeman Otel’de muhteşem bir gece yaşadı.


Tütüncü’den spor salonu müjdesi Spor Tütüncü’den spor salonu müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “spor şehri” imajı kazanan ilçenin 4 okulunun bahçesine “çadır spor salonu” yapacaklarının müjdesini verdi


PAGEV sizi teknolojiye destek olmaya davet ediyor PAGEV sizi teknolojiye destek olmaya davet ediyor

Türk plastik sektörünün, dünya pazarlarında söz sahibi olmasının yolunun teknoloji yatırımlarından geçtiğine inanan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), “PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri” yarışmasını altıncı kez düzenliyor.


Akın’dan Kabotaj Bayramı kutlaması Güncel Akın’dan Kabotaj Bayramı kutlaması

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, 1 Temmuz 1926'da Yürürlüğe Giren Kabotaj Yasası'nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli bir başarısı olduğunu belirterek, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 84. yılını kutladı.


Dünyanın Kozmetik Sektörü fuarda buluştu Dünyanın Kozmetik Sektörü fuarda buluştu

İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen BeautyEurasia powered by Cosmoprof 2010 Uluslararası Kozmetik ve Güzellik Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi’nde yaklaşık 40 ülkeden 400’e yakın marka ve 80 ülkeden 20.000’e yakın ziyaretçiyi ağırladı.


"Bakan Çubukçu’nun Rotasyon Uygulamasını Destekliyoruz"

Çelebi, "Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yıllanmış, eskimiş, erkek egemen, statükocu eğitim yöneticisi fotoğrafını değiştirme yönünde önemli bir adım atmıştır" dedi.


ANTİKAD’da yeni dönem Güncel ANTİKAD’da yeni dönem

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) 2. Olağan Genel Kurul’dan sonra belirlenen yeni yönetim ile yeni katılımlar, düzenlenen bir törenle basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilcisi Dursun Gündoğdu da ANTİKAD’ın yeni üyeleri arasına katıldı.


Elmalı "Elmalı esnafı yok sayılamaz"

Elmalı Belediyesinin yapmış olduğu yanlış uygulamalar neticesinde Elmalı Esnafı isyan etme noktasına geldi.


Ekonomi/Turizm "Altın Medya" Türkiye'nin en büyük medya satın alma şiketi olma yolunda..

Altın Medya ”Türk Barter” ile hem reklâm verenlere, hem de reklam satın alanlara çözüm ortaklığı yapıyor


Temmuz'da da akşam evden konuşmak bedava Ekonomi/Turizm Temmuz'da da akşam evden konuşmak bedava

Türk Telekom, 7’den 7’ye Bedava Kampanyası ile ev telefonundan akşamdan sabaha kadar bedava konuşturmaya devam ediyor. Kampanyadan Temmuz ayı süresince yararlanılabilecek.


Antalya Ticaret Borsası 90 yaşında... Güncel Antalya Ticaret Borsası 90 yaşında...

Antalya’nın en köklü kurumlarından olan Antalya Ticaret Borsası, 90’ıncı yılını kutluyor. ATB yönetimi, Sheraton Otel’de 90’ıncı kuruluş yıldönümü yemeği organize etti.


Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler Ekonomi/Turizm Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler

Evlerimizdeki iç mekânların görünüşünü tazelemek, daha şık ortamlar yaratmak için birçok kişinin başvurduğu yöntemdir kartonpiyer.


Eşitlik ve demokrasi partisi (EDP) Antalya İl binası’nı açtı Siyaset Eşitlik ve demokrasi partisi (EDP) Antalya İl binası’nı açtı

Genel başkan Ziya halis,Genel sekreter yardımcısı Abdullah Çiftçi,PM üyesi Ali sanlı,Antalya İl başkanı Vahap kuzu,Kurucu üye Benan Sümer’in katıldığı basın toplantısının ardın dan gerçekleşen açılış’a siyasi parti temsilcileri ve sendika yöneticileri de EDP’yi yalnız bırakmadı.


İlk doğum heyecanı yaşandı Güncel İlk doğum heyecanı yaşandı

Kısa bir süre önce BSK Lara Hastanesi ismini alarak Antalyalılara hizmet verilirken ilk doğum sevinci yaşandı. Tamer, Songül Asil çiftinin 3 kilo 200 gram ağırlığında Yiğit bebek dünyaya ‘merhaba’ dedi.


Karne aldılar Güncel Karne aldılar

Envar Koleji öğrencileri karnelerini alarak, 2009-2010 eğitim-öğretim yılını tamamladılar. Karnelerini okulun İlköğretim Müdürü Yüksel Arslan’dan alan öğrenciler yaza merhaba dediler.


Engelliler için engelsiz bir Kemer... Kemer Engelliler için engelsiz bir Kemer...

Kemer Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri olarak yaptığı ve daha önce Alanya Belediyesinin yapmış olduğu bir uygulamanın yeni ürünü olan danışma, Zabıta ve Özürlü Tuvaleti kompleksleri tören ile açıldı.


Coşkulu miting... Güncel Coşkulu miting...

ANTALYA ULUSAL GÜÇLER BİRLİĞİ PLATFORMU tarafından Kapalı yol girişinde “ABD’nin maşası bölücü terör örgütünün saldırıları sonucu kaybettiğimiz şehitlerimiz, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için” düzenlenen yürüyüş ve miting yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.


El sanatları pazarı açıldı Kemer El sanatları pazarı açıldı

Kemer Belediyesinin Gezi Yolu üzerinden kaldırdığı El Sanatları Platformu, Belediye ekiplerince yapımı bitirilen yeni yerinde “El Sanatları Pazarı” olarak hizmete girdi.


Başkandan Turnuva’ya destek Korkuteli Başkandan Turnuva’ya destek

Korkuteli’nde düzenlenen Futbol turnuvasına Türkiye Partisi İlçe Başkanı Nurettin Çoban’dan destek geldi.


Yaz sıcaklarında hamilelere öneriler Sağlık/Kadın Yaz sıcaklarında hamilelere öneriler

BSK Lara Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Leyla Ersözlü yaz sıcaklarında hamilelere daha rahat bir dönem geçirmeleri için faydalı bilgiler verdi.


Gizemli ozan İlknur Mersin'e birincilik ödülü Kültür/Sanat Gizemli ozan İlknur Mersin'e birincilik ödülü

” Dağların Ülkesi Karya ” isimli şiiri ile 2010 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan Muğlalı Gizemli Ozan İlknur Mersin'e Denizli Aydın Muğla ve ilçelerinden tebrik mesajları yağıyor.


Güncel "Kör Döğüşü" Ödüle Aday

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen ve geleneksel hale getirilerek bu yıl 17. si düzenlenen “Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği” tüm hızıyla sürüyor.


PTT’den posta tarihini değiştirecek proje Güncel PTT’den posta tarihini değiştirecek proje

Türkiye’nin dev kurumlarından PTT, tarihinin en büyük projelerinden birisi olan Hybrid Mail (Karma Posta) sistemini Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı toplantıyla faaliyete geçirdi.


Hem kurumlara hem de ülke ekonomisine katkı Ekonomi/Turizm Hem kurumlara hem de ülke ekonomisine katkı

Türkiye’de elektrik ve su sayaçlarını aynı anda okuyan ilk telemetri projesi Goldcity, Turkcell çözümleriyle yılda 200 bin TL elektrik ve su tasarrufu sağlayacak


SKÅL International Antalya Kulübü'nün yeni üyeleri tanıtıldı Güncel SKÅL International Antalya Kulübü'nün yeni üyeleri tanıtıldı

SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ, haziran ayı toplantısını 09 Haziran’da Su Sesi Deluxe Resort Spa nın evsahipliğin de gerçekleştirdi.


CHP’de kadın ve gençlik kolları seçimleri ertelendi Siyaset CHP’de kadın ve gençlik kolları seçimleri ertelendi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Genel Merkezin kararıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları seçimlerinin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.


Güneşkent, başkanlara tanıtıldı Güncel Güneşkent, başkanlara tanıtıldı

Güneşkent Antalya Projesi, AESOB’ta oda başkanlarına tanıtıldı. Oda başkanlarının katıldığı toplantıda, Başkan Abdullah Sevimçok, esnaf ve sanatkarın üretim gücünün bu projeye ciddi destek vereceğini söyledi.


Türkiye’nin üçte biri maden için tahsis edildi! Türkiye’nin üçte biri maden için tahsis edildi!

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Maden Yasasının görüşüldüğü önceki gün Mecliste yaptığı basın toplantısında AKP’nin maden politikasıyla Türkiye’nin üçte birinin yandaş ve yabancı madencilere tahsis edildiğini öne sürdü.


TABA/AmCham yine Terzioğlu dedi TABA/AmCham yine Terzioğlu dedi

Türk-Amerikan İşadamları Derneğinin (TABA/AmCham) Olağan Genel Kurul toplantısında Uğur Terzioğlu, yeniden genel başkanlığa seçildi.


İhlas Koleji yeni mezunlarını Türkiye'nin geleceğine sundu İhlas Koleji yeni mezunlarını Türkiye'nin geleceğine sundu

Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk mezuniyet törenini yaparak mezunlarıyla vedalaştı.


Aydınlanma Söyleşileri’nde Miyase İlknur “Din ve Kadın’ı  anlatacak Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nde Miyase İlknur “Din ve Kadın’ı anlatacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi işbirliğinde gerçekleştirdiği Aydınlanma Söyleşileri gazeteci-yazar Miyase İlknur ile devam ediyor.


Shakespeare Bistro Gıda Güvenliği eğitimlerini tamamladı Güncel Shakespeare Bistro Gıda Güvenliği eğitimlerini tamamladı

Shakespeare Bistro çalışanlarına BIX Kurumsal Yönetim Danışmanı İclal ACAR tarafından 8-9-10 Haziran tarihlerinde üç gün süreyle Gıda Mevzuatı ve Temel Gıda Hijyeni eğitimi verildi.


Ekonomi/Turizm "Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmesi Kepez’den"

Kepez Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası, 450 işçiyi ilgilendiren 2010–2012 dönemi toplu iş sözleşmesini imzaladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını söyledi.


Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler Teknoloji/Bilim/İnternet Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler

Evlerimizdeki iç mekânların görünüşünü tazelemek, daha şık ortamlar yaratmak için birçok kişinin başvurduğu yöntemdir kartonpiyer.


Ülken: Siyaset Ülken: "CHP iktidara koşuyor"

Kurultay öncesi Antalya’nın doğu ilçelerinde toplantılar düzenleyerek örgütlenmenin önemine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, bu hafta da batı ve kuzey ilçelerinde partisinin 7 ilçe başkanıyla bir araya gelerek son 3 ayda yapılan yoğun çalışmaları anlattı.


AYÇOV Deepo'da Güncel AYÇOV Deepo'da

Deepo Outlet Center Antalya eğitime muhtaç çocuklar vakfı (AYÇOV) u bir kez daha konuk etti.


ATSO’dan “TIR Karnesi” hizmeti Güncel ATSO’dan “TIR Karnesi” hizmeti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 21 Haziran 2010 pazartesi gününden itibaren “TIR Karnesi” hizmeti verilmeye başlanıyor.


Musikiye adanmış bir ömür: Yusuf Ömürlü Kültür/Sanat Musikiye adanmış bir ömür: Yusuf Ömürlü

Sanat hayatının altmışıncı yılını kutlayan bestekâr ve koro şefi Yusuf Ömürlü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin düzenlediği “Yaşayanlara Saygı” programında sevenleriyle buluşacak.


Hayat Su Antalya Fabrikası’nda iş kazasız geçen 1000 gün sevinci Güncel Hayat Su Antalya Fabrikası’nda iş kazasız geçen 1000 gün sevinci

Türkiye’de ambalajlı su pazarının öncü, yenilikçi ve uzman markası Hayat Su, çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini esas alan, güvenli davranış kültürüne odaklanan iş sağlığı ve güvenliği programının meyvelerini almaya devam ediyor.


Hem terden, hem istenmeyen tüylerden kurtulmaya ne dersiniz? Kültür/Sanat Hem terden, hem istenmeyen tüylerden kurtulmaya ne dersiniz?

Yeni “Bioder Tüy Azaltıcı Antiperspirant Roll-on” ile kadınlar zamandan ve paradan tasarruf ederek iki faydayı tek üründen alıyor.


İstanbul'da Kemer Rüzgarı Kemer İstanbul'da Kemer Rüzgarı

7.Kemer Altınnar Kültür ve Sanat Festivali Basın ve Tanıtım kokteyli İstanbul Ortaköy 8th Hill’de yapıldı.


TED Antalya Koleji'nden muhteşem sanat gecesi Kültür/Sanat TED Antalya Koleji'nden muhteşem sanat gecesi

8 Haziran 2010 tarihinde AKM’ de gerçekleştirilen TED ANTALYA KOLEJİ 3.Sanat Gecesi'nde izleyenlere tam bir sanat ziyafeti sunuldu.


DJ. Shantel, Disko Partizani Antalya Konseri Calista’ da Kültür/Sanat DJ. Shantel, Disko Partizani Antalya Konseri Calista’ da

Shantel,1 Ocak 1968, Frankfurt doğumlu, Alman prodüktör ve DJ, Romen müzikleri, geleneksel Balkan müzikleri ile çeşitli mixler yapıyor. “Disko Partizani” adlı çalışmasının klibini İstanbul'da çeken sanatçı Türkiye’de de birçok konserler vermişti


Antalya’da barış rüzgarı esti Güncel Antalya’da barış rüzgarı esti

Gazze’ye, insanı yardım götüren gönüllere, insanlık dışı saldırının yapıldığı bugünlerde dünya çocukları, Antalya’da dostlukta, kardeşlikte ve sevgide buluştu.


İstihdam Portalı işsizlere umut olacak Ekonomi/Turizm İstihdam Portalı işsizlere umut olacak

Bölgesel İstihdam Ofisi Temsilciler Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.


“Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği” “Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği”

Jones Lang LaSalle, hızla değişen ve gelişen global perakende sektörünün, önümüzdeki 10 yıllık dönemine ışık tutacak interaktif web sitesi Retail 2020’nin üçüncü bölüm çalışması “Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği” başlığıyla yayınlandı


Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı Kumluca Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı

Kumluca Karatepe Stadyumu'nda gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Stilize dal Halk Oyunları yarışmasında birincilik Denizli Halk Eğitim Müdürlüğü’ nün oldu.


Deniz Feneri Derneği'nden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'a cevap Siyaset Deniz Feneri Derneği'nden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'a cevap

CHP Konya Milletvekili Sayın Atilla Kart, 4 Haziran 2010 tarihinde basına yansıyan beyanlarında, “AKP’nin üst düzey kadrolarının da içinde bulunduğu bir çıkar örgütlenmesi hareketiyle karşı karşıyayız. Her 3 bakan ve hükümet, Deniz Feneri’ndeki, kirli ve karanlık ilişkileri himaye ettikleri için suç ortağı konumundadırlar” ifadelerine yer vermiştir.


Büyükler küçüklere söz veriyor Büyükler küçüklere söz veriyor

Renault trafik güvenliği için yeni bir kampanya başlatıyor...


Günde 2 liraya hem evinizi hem sağlığınızı koruyun Günde 2 liraya hem evinizi hem sağlığınızı koruyun

Aylardır hevesle beklediğimiz ve gelsin diye hayalini kurduğumuz “yaz” nihayet kapıda… Tatil planlarımız hazır, içimiz kıpır kıpır! Bu cazip teklif, bizi bir yandan kendine çekerken, diğer yandan aklımız evimizde, sevdiklerimizde kalabiliyor.


 Kazazede Rus turist yaşama tutundu Güncel Kazazede Rus turist yaşama tutundu

Ölümden dönen Marıya Ashıkhmına Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne teşekkür etti


4. Aroma Akseki Dağ Koşusu 13 Haziran’da gerçekleşiyor! Akseki 4. Aroma Akseki Dağ Koşusu 13 Haziran’da gerçekleşiyor!

Dokuz yıldır düzenlenmekte olan, geçtiğimiz üç yılda Aroma ve Atletizm Federasyonu iş birliği ile Antalya Akseki’de gerçekleştirilen Aroma Akseki Dağ Koşusu’nun dördüncüsü 13 Haziran tarihinde yapılıyor.


Duacı parkına kavuşuyor Güncel Duacı parkına kavuşuyor

Kepez Belediyesi, Duacı Köyü’nün simgesi olan su sarnıcının ve çınar ağaçlarının bulunduğu 1400 metrekarelik alanda, yeşillendirme çalışması ile kurs ve sanat galerisi binasının inşasını başlattı.


AKEV Resim Şenliği'nde ödül yağmuru Güncel AKEV Resim Şenliği'nde ödül yağmuru

Özel AKEV İlköğretim Okulu, “1. Resim Şenliği Yarışması”na ev sahipliği yaptı.


İstanbul Üniversitesi ve Novartis'ten Stratejik İşbirliği Anlaşması İstanbul Üniversitesi ve Novartis'ten Stratejik İşbirliği Anlaşması

İstanbul Üniversitesi ile Novartis ilaç alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak amacıyla stratejik bir işbirliğine imza attı.


Isuzu Novalar Talip Kahraman A.Ş.'de Ekonomi/Turizm Isuzu Novalar Talip Kahraman A.Ş.'de

Talip Kahraman A.Ş. Altis Resort / Spa ve Grand Cortez Hotel Resort / Spa Otelleri taşımacılığında ISUZU NOVA’yı tercih etti.


Fortis Bank Türkiye, Genç Girişimcileri destekliyor Ekonomi/Turizm Fortis Bank Türkiye, Genç Girişimcileri destekliyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu, Fortis Bank Türkiye sponsorluğunda Türkiye çapındaki tüm kurul üyelerine ve girişimcilere eğitim içerikli bir video konferans gerçekleştirdi.


Anneleriyle yemek yaptılar Güncel Anneleriyle yemek yaptılar

Özel AKEV İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencileri anneleriyle mutfağa girip birbirinden lezzetli yemeklerin ve tatlıların yapımına katkıda bulundular.


Baş: Siyaset Baş: "Aş ve iş bulacağız"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Vatandaşlarımıza aş ve iş bulacağız. Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşıyacağız” diye konuştu.


Antalya’nın En Büyük Alışveriş Merkezi TerraCity’ye Mağazalardan Yoğun İlgi Ekonomi/Turizm Antalya’nın En Büyük Alışveriş Merkezi TerraCity’ye Mağazalardan Yoğun İlgi

Açılışına daha bir yıl olmasına rağmen, Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi TerraCity’de kiralanabilir alanların % 50’den fazlası ulusal ve uluslararası markalar tarafından kiralandı


Esnaf sicil affı bekliyor Ekonomi/Turizm Esnaf sicil affı bekliyor

Dünyada yaşanan ekonomik kriz, küçük esnafı vurdu. Bir çok esnaf ve sanatkar, borcunu ödeyemez duruma geldi.


MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı Teknoloji/Bilim/İnternet MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı

MBIS, Türkiye’de yoğun ihtiyaç duyulan yazılım danışmanlarını yetiştirmek üzere Türkiye çapında yeni bir program başlatıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...