Pazar, 20 Ekim 2019
Kansere neden olan asbest yasaklandı Güncel Kansere neden olan asbest yasaklandı

Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, kansere neden olan asbetin, üretim, kullanım, piyasa arzı ile asbest içeren eşyaların piyasaya arzını 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yasakladı.


Elektrik Mühendisleri Odası kuruluşunu kutladı Güncel Elektrik Mühendisleri Odası kuruluşunu kutladı

Elektrik Mühendisleri Odası, kuruluşunun 56. yılını Antalya Şubesi ise kuruluşunun 16. Yılını mesleki ve toplumsal mücadelesini sürdürme kararlılığı içinde kutluyor.


Işıldayan Belek projesi hayata geçiriliyor Serik Işıldayan Belek projesi hayata geçiriliyor

Belek Belediyesi, Turizm Dünyasının göz bebeği olarak ziyaret edilen Belek Belde merkezinde, ışıldayan Belek Projesini hayata geçirmek için çalışmalarına başladı.


Başkan Evcilmen’den miniklere yeni yıl armağanı Güncel Başkan Evcilmen’den miniklere yeni yıl armağanı

Anasınıfı öğrencileri için düzenlenen yeni yıl eğlencesine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, miniklere yeni yıl armağanları vererek, sevinçlerine ortak oldu.


İlk engelsiz ATM Antalyalılarla buluştu Güncel İlk engelsiz ATM Antalyalılarla buluştu

Geçtiğimiz sene Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ATM’lerini fiziksel engellilerin kullanımına uygun hale getiren Yapı Kredi, Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında Antalya Şubesi’nde de Engelsiz ATM’yi hizmete sundu.


DÖSİAD Yönetimi, Budak’ı ziyaret etti Güncel DÖSİAD Yönetimi, Budak’ı ziyaret etti

Antalya’da kısa bir süre önce kurulan ve ilk genel kurulunu yapan Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Yönetim Kurulu, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


AKEV’li minikler şefkatli kollarda Güncel AKEV’li minikler şefkatli kollarda

Özel AKEV İlköğretim Okulu, her hafta düzenlediği sosyal etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek huzurevine bir ziyaret gerçekleştirdi. Titizlikle hazırlanan ‘sosyal etkinlik rehberi’nin ziyaret köşesinde yer alan huzurevi gezisi, hem öğrencileri hem de yaşlıları duygulandırdı.


Sinefilm’den Docu Drama Kültür/Sanat Sinefilm’den Docu Drama

Kadın ve erkeğin doğasına derin bir yolculuğun anlatıldığı (Docu drama) ‘Yarı Kurmaca’ tarzı film çekimleri tamamlandı. Sinefilm Topluluğu tarafından tamamlanan filmin galası şubat ayında Akdeniz Üniversitesi AKS salonunda yapılacak


Soğuk günlerin lezzetli dostu Soğuk günlerin lezzetli dostu

Kar, yağmur, rüzgar ve soğuk… Kış mevsimi çoktan kendini hissettirmeye başladı. Şimdi sıcacık evlerde sevdiklerimizle lezzetli sofralar kurmanın zamanı…


Ülken: Gazipaşa Ülken: "AKP ikinci tokadı yiyecek"

Cumhuriyet Halk Partisi Gazipaşa İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda; parti meclisi üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, milletvekilleri ve delegeler bir araya geldi.


Nasıl zayıflayacağınızı genlerinize sorun! Otomotiv Nasıl zayıflayacağınızı genlerinize sorun!

Amerika’dan sonra Türkiye’ye de uygulanmaya başlanan “Weight Management Genetic Test” isimli uygulama, kilo vermek isteyen kişinin genetik şifresini çözerek 2,5 kat daha hızlı ve kolay kilo verilmesini sağlıyor.


Saadetli hanımlar Aşure dağıttı Güncel Saadetli hanımlar Aşure dağıttı

Saadet Partisi Hanım Kolları, içinde bulunduğumuz Muharrem Ayının bereketini yaşamak ve yaşatmak için aşure toplantısı düzenledi.


Su içmek yaşlanmayı yavaşlatıyor Sağlık/Kadın Su içmek yaşlanmayı yavaşlatıyor

Yapılan araştırmalar kadınların erkeklere göre daha az su tükettiklerini gösteriyor. Oysa bayanların cildindeki kırışıkların oluşumunda ve artmasında en önemli etkenlerden biri yeterli su tüketiminin olmamasıdır.


Çiçekçiler aşure dağıttı Güncel Çiçekçiler aşure dağıttı

Antalya Çiçekçiler Odası, üyelerine aşure dağıttı. Aşure dağıtımına, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok da katıldı.


Bankalar 8 milyar TL borç için takipte! Ekonomi/Turizm Bankalar 8 milyar TL borç için takipte!

Enuygun.com’un gerçekleştirdiği analize göre takipteki bireysel kredi kartı ve tüketici kredileri borcu yaklaşık olarak 8 milyar TL seviyesinde.


BAKA Mali Destek Programları başladı Ekonomi/Turizm BAKA Mali Destek Programları başladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 2010 yılı mali destek programları kapsamında teklif çağrısına yönelik proje başvurularının kabulüne 23 Aralık 2010’da başlandığını bildirdi.


Hedef 10 milletvekili Serik Hedef 10 milletvekili

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Haziran 2011 seçimi hedefini; Antalya’dan 10 milletvekili olarak belirledi. Serik İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Ülken, örgütlerin birlik ve bütünlük içinde çalışması durumunda bu hedefin zor bir hedef olmadığını vurguladı.


Yeni yıl koşusunda geri sayım Kemer Yeni yıl koşusunda geri sayım

Kemer’de yılın son gününde yapılacak olan Yeni yıl koşusu için geri sayım başladı. Kemer Kaymakamlığı ve Kemer belediyesi tarafından organize edilen yeni yıl koşusuna çok sayıda sporcunun katılımı bekleniyor.


Muratpaşa’da yeni yıl hazırlıkları Güncel Muratpaşa’da yeni yıl hazırlıkları

Muratpaşa Belediyesi, yılbaşı öncesi belediye binası ve parkları ışıl ışıl yaparken, 2011’i coşkulu bir yeni yıl partisi ile karşılamaya hazırlanıyor.


Gökşen  ziyaretlere devam ediyor Siyaset Gökşen ziyaretlere devam ediyor

HAS Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Gökşen ve teşkilatı AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan’a ziyarette bulundu.


Altın zekâlar Antalya’ya başarı getirdi Güncel Altın zekâlar Antalya’ya başarı getirdi

“Türkiye 15’inci Zeka Oyunları Yarışması 2010 Finali”nde TED Antalya Koleji 9’uncu sınıf öğrencisi Hüseyin Alperen Sudagezer 14-21 yaş kategorisinde Türkiye 4’üncüsü, 8’inci sınıf öğrencisi Ayberk Akgün ise 14 yaş altı kategoride Türkiye 6’ncısı oldu.


Murat Dalkılıç ve Emel Yalçın  hayranlarıyla buluşuyor Güncel Murat Dalkılıç ve Emel Yalçın hayranlarıyla buluşuyor

U.S. Polo, Özdilek Mağazası’nda Türk Pop Müziği’nin ünlü isimlerini Antalyalı hayranlarıyla buluşturuyor.


Yılbaşı piyangosu Antalya’ya vurdu Güncel Yılbaşı piyangosu Antalya’ya vurdu

Yaklaşık 7 yıldır böbrek nakli olmayı bekleyen Serikli Barış Deniz (29) İstanbul’dan gelen tam uyumlu böbrekle yeniden yaşama tutunurken, “Yıllardır bu günü bekliyorum, yılbaşı piyangosu bana vurdu.” dedi.


CHP’nin Mahmutlar çıkarması Alanya CHP’nin Mahmutlar çıkarması

Yoğun bir tempoyla seçime hazırlanan CHP Antalya İl Örgütü, , Alanya’nın Mahmutlar Belde Örgütü’nü ziyaret ederek sorunlarını dinledi ve seçim hedeflerini anlattı.


Pediatristlerden yılbaşı kutlaması Güncel Pediatristlerden yılbaşı kutlaması

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nın tüm personeli geleneksel olarak düzenlenen Yılbaşı Partisi’nde hoşça vakit geçirdi.


‘Hırsızistan’ halkla ücretsiz buluştu Kültür/Sanat ‘Hırsızistan’ halkla ücretsiz buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Tuncay Özinel Tiyatrosu’nun “Hırsızistan” adlı oyununu Antalyalılar ile ücretsiz buluşturdu.


Altın Portakal Kaş’a uzanacak Kaş Altın Portakal Kaş’a uzanacak

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği üyelerini makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Altın Portakal Film Festivali’nin bazı etkinliklerinin Kaş’a da taşınabileceğini söyledi.


DÖSİAD’tan Akaydın’a ziyaret Siyaset DÖSİAD’tan Akaydın’a ziyaret

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) üyelerini makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Bölgede yapılacak her türlü sosyal ve kültürel faaliyette DÖSİAD ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyarım” dedi.


Büyükşehir’den diplomatlara yeni yıl kokteyli Güncel Büyükşehir’den diplomatlara yeni yıl kokteyli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentte görev yapan yabancı diplomatlara yeni kokteyli verdi.


En iyi aşçı olmak için yarıştılar Güncel En iyi aşçı olmak için yarıştılar

Kepez Belediyesi’nin, Türk mutfağının lezzetlerini yaşatmak ve sosyal ortam oluşturmak amacıyla düzenlediği yemek yarışmasında, Antalya’nın en iyi aşçıları belirlendi.


Siyaset "AK Parti’yi iktidardan uzaklaştıracağız"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tunca Toskay , Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç’ı ziyaret etti.


“226 parselde vatandaşın istediği yapılmalı” Siyaset “226 parselde vatandaşın istediği yapılmalı”

Santral Mahallesi’nde 226 parselle ilgili konuşan Başkan Hakan Tütüncü, “Siyasette vatandaş ne istiyorsa onu yapmak lazım. Vatandaşın isteği dışında bir iş yapmak doğru değil.” dedi.


Varsak şehirleşiyor, güzelleşiyor Güncel Varsak şehirleşiyor, güzelleşiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ı, Antalya’nın en güzel yerleşim yeri yapma sözünü hizmetlerle gerçekleştiriyor. Varsak Menderes Mahallesi’nde açık semt pazarının ve parkın yapımını tamamladı.


Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'ne kalite onayı Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'ne kalite onayı

Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri ve Bağlı Kurumları üç yıl aradan sonra JCI tarafından ikinci kez başarı ile akredite edildi.


Matematik ve Sosyal Bilgiler Dersinde Yeni Yapılandırmalar Güncel Matematik ve Sosyal Bilgiler Dersinde Yeni Yapılandırmalar

İstek Antalya Yeditepe Koleji Matematik ve Sosyal Bilgiler Bölümü öğretmenlerine, İSTEK Vakfı Eğitim Programlarını Geliştirme ve Ölçme Değerlendirme Biriminden Sosyal Dersler Koordinatörü Zehra Havva İşcan ve Matematik Koordinatörü Hülya Hasar tarafından, eğitim bilimleri alanındaki yeni gelişmeler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Cildinizin kış bakımın ihmal etmeyin Sağlık/Kadın Cildinizin kış bakımın ihmal etmeyin

Kış aylarının cilt bakımı için tam zamanı olduğunu belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Dermatoloji Bölümü Uzm.Dr Fikriye Uslu ''Cildimizde istenmeyen tüyler, lekeler, kırışıklıklar, kılcal damarlar ve cilt yenileme için kış ayları en doğru zamandır. Canlı pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olabilmek için yapılacak uygulamalarda sonbahar ve kış dönemleri tercih edilmelidir'' dedi.


Döşemealtı çiçeğini kendisi üretiyor Döşemealtı Döşemealtı çiçeğini kendisi üretiyor

Döşemealtı Belediyesi parklarda ve refüjlerde ihtiyaç duyduğu yazlık ve kışlık çiçekleri kendi bünyesinde üretiyor. Belediye üç ay önce oluşturduğu mevsimlik çiçek serasında bugüne kadar on bin adet çiçek üretti.


AK Partili kadınlardan Canan Anne’ye ziyaret Siyaset AK Partili kadınlardan Canan Anne’ye ziyaret

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç ve yönetim kurulu üyeleri AYÇOV Başkanı ve Güçbirliği Platformu Başkanı Canan Tungar’ı ziyaret etti.


ASAT’ın yağmursuyu çalışmaları sürüyor Güncel ASAT’ın yağmursuyu çalışmaları sürüyor

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT) altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor.


Akaydın personelin yeni yılını kutladı Güncel Akaydın personelin yeni yılını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, yeni yıl kokteylinde belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. Kokteylde 2010 yılında emekli olan personele plaket sunan Akaydın, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Büyüknohutçu’dan Sinan Bengier’e geçmiş olsun ziyareti Güncel Büyüknohutçu’dan Sinan Bengier’e geçmiş olsun ziyareti

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, Antalya’da sergiledikleri tiyatro oyununun bitiminden hemen sonra kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan ünlü tiyatrocu Sinan Bengier’i hastanede ziyaret etti.


Pizza Pizza Pizza Pizza

Pizza Pizza’nın yılbaşı günü için özel olarak hazırladığı yılbaşı paketi seni ve sevdiklerini bekliyor. 1 Jumbo boy Marios Pizza, 8’li nuggets, 8 soğan halkası ve 1 LT’lik Coca Cola yılbaşı yemeğini keyfe dönüştürecek.


Ekoakademi’de bu hafta Güncel Ekoakademi’de bu hafta

Ekoakademi programının bu haftaki konukları Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan oldu.


Bir Antalya (Gazipaşa) Filmi: Memleket Meselesi Kültür/Sanat Bir Antalya (Gazipaşa) Filmi: Memleket Meselesi

Başrolünü Ahmet Uğurlu’nun oynadığı, yönetmenliğini İsa Yıldız’ın yaptığı “Memleket Meselesi” 31 Aralık’ta tüm Türkiye’de sinemalarda…


Yılbaşı gecesi beslenmeye dikkat! Sağlık/Kadın Yılbaşı gecesi beslenmeye dikkat!

Yılbaşı gecesi eğlenceli bir akşamın ardından ertesi sabah bazı sağlık sorunları ile karşılaşılabiliyor. BSK Lara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Suna Doğankaya tüm bu sağlık sorunlarını yenebileceğiniz düzenli ve dengeli öğünlerden oluşan bir beslenme programı öneriyor.


Belekliler’e okuma yazma kursu Serik Belekliler’e okuma yazma kursu

Belekte’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak sloganı ile yola çıkan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü,Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ‘’Okuma Yazma Kursu Kampanyasını başlattı.


ATB’den Yörükoğlu çalışanlarına hijyen eğitimi Güncel ATB’den Yörükoğlu çalışanlarına hijyen eğitimi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) sektöre yönelik eğitimlerini sürdürüyor. ATB tarafından Tarımsal Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde (TUMEM) düzenlenen hijyen eğitimine Yörükoğlu Süt ve Ürünleri A.Ş.’de çalışan 20 personel katıldı.


Belek Belediyesi’nden yabancı dil kursları Serik Belek Belediyesi’nden yabancı dil kursları

Düzenlediği sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilklere damgasını vuran Belek Belediyesi,şimdi de ücretsiz olarak yabancı vatandaşlara Türkçe öğrenme ve İngilizce kursları başlattı.


Kıldıran 2010 yılını değerlendirdi Siyaset Kıldıran 2010 yılını değerlendirdi

Antalya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran 2010 yılını değerlendirdiği yazılı bir basın açıklaması yaptı.


“Gerici taleplerin karşısındayız” Siyaset “Gerici taleplerin karşısındayız”

Antalya Eğitimiş Şube Başkanı Mehmet Balık, “Cumhuriyete hizmet eden kişi ve kurumlar bir bir yok ediliyor. Çağdaş eğitimden ve Atatürk ilke ve devrimleri bir bir yok sayılıyor.” dedi.


SunExpress’ten Yeni Yıl Armağanı Ekonomi/Turizm SunExpress’ten Yeni Yıl Armağanı

SunExpress yolcuları için çok özel bir yeni yıl armağanı hazırladı. Buna göre, 31 Aralık 2010 Cuma günü, 24 saat boyunca, SunExpress’in tüm iç hat biletleri, her şey dahil 49,99 TL’ye satışa sunuluyor.


Yıldırım: “Kaçak yapıyı yıkmak bizim görevimiz” Aksu Yıldırım: “Kaçak yapıyı yıkmak bizim görevimiz”

Aksu belediyesi zabıta ekiplerince tespit edilen he hakkında tutanak tutulan iki kaçak yapı belediye ekiplerince yıkıldı.


Finike Döviz 18. Yılını kutluyor Güncel Finike Döviz 18. Yılını kutluyor

Döviz alım-satımında kuruluşunun 18. yılını kutlayan Finike Döviz; güven esasına dayalı, sözüne sadık, tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam ediyor…


Mersin İl Genel Meclisi’nden Başkan Arı’ya ziyaret Siyaset Mersin İl Genel Meclisi’nden Başkan Arı’ya ziyaret

Mersin İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki Meclis Üyeleri, kendileri için düzenlenen seminere katılmak için geldikleri Antalya’da İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


DSP, Kepez’de aşure gününe katıldı Güncel DSP, Kepez’de aşure gününe katıldı

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, İl Kadın Kolu Başkanı Olcay Polat ve il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Alevi Kültür Derneklerinin Kepez Şubesi tarafından düzenlenen aşure gününe katıldı.


“İki değil tek dil” Güncel “İki değil tek dil”

Antalya’daki 23 hemşehri derneğinin temsilcileri, iki dil tartışmalarının yaşandığı bugünlerde muhabbet sofrasının etrafında, her yöreden türküler söyleyerek bir ve beraberliğin mesajını verdiler.


İstek’te velilere seminer Güncel İstek’te velilere seminer

İstek Antalya Yeditepe Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından Okul Öncesi, İlköğretim Okulu öğrenci velilerine yönelik “Pozitif Disiplin ve Çocuklarda Özdenetim Sağlamanın Yolları” konulu seminer verildi.


Sıkıldığınız dövmelerden kurtulmanın tam zamanı Sağlık/Kadın Sıkıldığınız dövmelerden kurtulmanın tam zamanı

Vücutta dekoratif ve kozmetik amaçla kullanılan dövmenin milattan önce 6 bin’lere kadar uzanan bir geçmişi vardır. Dövme, derinin içine bir iğne yardımıyla değişik organik ya da inorganik boyar maddeler verilerek oluşturulur.


Doping Reklam Oburları Kampüste Doping Reklam Oburları Kampüste

“DOPİNG” reklam oburları kampüste, dünyanın en eğlenceli, yaratıcı ve bol ödüllü reklam filmlerini kampüslerde üniversitelilerle buluşturdu.


Kar içinde yılbaşı kokteyli Güncel Kar içinde yılbaşı kokteyli

2365 metre yükseklikteki Olympos Teleferik zirvesinde, yeni yıla enerjik bir başlangıç yapılarak konuklara kokteyl verilecek.


TED Koleji öğrencilerinden anlamlı ziyaret Güncel TED Koleji öğrencilerinden anlamlı ziyaret

Antalya Ted Koleji öğrencileri ve öğretmenleri Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’i ziyaret ettiler.


İstek’li Minikler “Shrek” Müzikalinde Güncel İstek’li Minikler “Shrek” Müzikalinde

İstekAntalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, geçtiğimiz günlerde “Shrek” adlı müzikli çocuk oyununu, AKM’ de izledi.


“Esnafa sahip çıkılmalı” Siyaset “Esnafa sahip çıkılmalı”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Esnaf ihmal edilmiştir.Esnaflara sahip çıkılması gerekiyor” dedi ve bütçede esnafları yeterince rahatlatacak önlemlerin alınmadığını bildirdi.


Özel sporcular yeni yılı Evcilmen’le karşıladı Güncel Özel sporcular yeni yılı Evcilmen’le karşıladı

Muratpaşa Belediyesi 75 Yıl Spor Kompleksi’nde eğitim alan Özel Sporcular, Başkan Evcilmen’in de katıldığı yeni yıl partisinde gönüllerince eğlendi.


Squash şampiyonası Kemer’de yapıldı Kemer Squash şampiyonası Kemer’de yapıldı

Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenen Squash Türkiye Şampiyonası ve Uluslararası PGS World Palace Otel Squash Şampiyonası sona erdi.


“Elimizden gelenin en iyisi için çalışıyoruz” Güncel “Elimizden gelenin en iyisi için çalışıyoruz”

Akdeniz TV’de İrfan Bileydi’nin sunduğu “İşte Turizm” programının konuğu olan Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf ÜRAS, Isparta Valisi Ali Haydar Öner ile Turizmi masaya yatırdılar.


AK Partili kadınlar Gürsu'da toplandı Güncel AK Partili kadınlar Gürsu'da toplandı

Akparti konyaaltı kadın kolları üyeleri Gürsu semtinde ikamet eden bayanlarla bir ev toplantısı yaptı.


Bağış: Siyaset Bağış: "Bu ülkenin tek bir resmi dili vardır"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, iki dil tartışmalarına ilişkin olarak Türkiye'de konuşulan bir çok dil bulunduğunu ancak tek resmi dilin olduğunu, bunu değiştirmenin gündemlerinde yer almadığını söyledi.


“Gazipaşa Havalaanı için gerekli adımlar atılmalı” Siyaset “Gazipaşa Havalaanı için gerekli adımlar atılmalı”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü “Gazipaşa Havaalanı’nın, Alanya, Gazipaşa ve Mersin’in Anamur İlçeleri açısından büyük önem taşıdığı açıktır. Bu kapsamda da, Gazipaşa Havaalanı’nın uluslar arası standartlarda hizmete açılabilmesi üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur.” Dedi.


Muratpaşa’dan ücretsiz kadın sağlığı semineri Güncel Muratpaşa’dan ücretsiz kadın sağlığı semineri

Muratpaşa Belediyesi, sağlıklı bir toplum için, bilgilendirme, erken tanı ve önleyici nitelikte eğitim çalışmalarını sürdürüyor.


Muratpaşa Belediyesi’nden işçiye yeni yıl armağanı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden işçiye yeni yıl armağanı

Muratpaşa Belediyesi, yaklaşan yeni yıl öncesi 386 işçisine toplam 267 bin lira maaş farkı ödemesi yaptı. Başkan Evcilmen, “Çalışanlarımız güle güle harcasınlar” dedi.


DÖSİAD'dan ATB'ye ziyaret Güncel DÖSİAD'dan ATB'ye ziyaret

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer ile yönetim kurulu üyeleri Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


“Halkımız füze kalkanına hayır diyor” Siyaset “Halkımız füze kalkanına hayır diyor”

Füze kalkanının Türkiye’de konuşlandırılması konusundaki anket sonuçlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü; “dünyanın füze kalkanlarına değil diyaloga ihtiyacı var” dedi.


Günal, Manavgat’ın il olması için kanun teklifi verdi Siyaset Günal, Manavgat’ın il olması için kanun teklifi verdi

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal Manavgat ilçesinin il olması için TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi. Teklife göre Gündoğmuş, Akseki ve İbradı ilçelerinin de Manavgat iline bağlanması öngörülüyor.


Zeytinköylü çocuklar ANTDOB sahnesindeydi Güncel Zeytinköylü çocuklar ANTDOB sahnesindeydi

Bu sanat sezonunda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Antalya Devlet Opera ve Balesi, özel bir etkinliğe daha imza attı.


Kepez ilk yarıyı galibiyetle kapattı Spor Kepez ilk yarıyı galibiyetle kapattı

Süper Toto 3. Lig’de ilk yarının son maçında Kepez Belediyespor, mükemmel oynadığı maçta Kırakhanspor’u 2–0 mağlup etti. Kırmızı mavili ekip, ligin ilk yarısını 20 puanla 13. sırada tamamladı.


Antalya'nın en iyi aşçıları belirlendi Güncel Antalya'nın en iyi aşçıları belirlendi

Kepez Belediyesi’nin, Türk mutfağının lezzetlerini yaşatmak ve sosyal ortam oluşturmak amacıyla düzenlediği yemek yarışmasında, Antalya’nın en iyi aşçıları belirlendi.


Kemer Cemevi törenle açıldı Kemer Kemer Cemevi törenle açıldı

Kemer'de yaşayan Alevi yurttaşların artık bir Cemevi var. Kemer Belediyesi tarafından Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şubesi'ne tahsis edilen ve yeniden düzenlenen Kemer Cemevi, coşkulu bir törenle açıldı.


Meydanlarda yeni yıl coşkusu yaşanacak Güncel Meydanlarda yeni yıl coşkusu yaşanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yılbaşında Cumhuriyet Meydanı ve Dokuma Cumartesi Pazarı yanında açık hava partileri düzenliyor. Antalyalılar yeni yılı Büyükşehir’in açık hava partilerinde kutlayacak.


Akaydın: “Hedefim Antalya’nın refahı” Siyaset Akaydın: “Hedefim Antalya’nın refahı”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’nın refah seviyesini arttırmak için çalıştığını bildirdi.


Doğan Cüceloğlu’na büyük ilgi Güncel Doğan Cüceloğlu’na büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Aydınlık Bir Gelecek İçin Aile İçi İletişim” konulu konferansa katılan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’na ilgi yoğun oldu. AKM Aspendos Salonu’na sığmayan Antalyalılar, sahnede ve merdivenlerde oturarak konferansı dinledi.


“Rahmet ve minnetle anıyoruz” Siyaset “Rahmet ve minnetle anıyoruz”

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 74. Yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.


Kıbrıs kesintisiz iletişime kavuştu Kıbrıs kesintisiz iletişime kavuştu

Turkcell Grup, bugüne dek sık sık dünyayla iletişimi kesilen KKTC’nin, bundan böyle bu kesintileri yaşamaması için, radyo sinyalleriyle havadan denizaşırı bağlantı sağlayan radyolink altyapısı kurdu.


 “Mehmet Akif Ersoy kalplerimizin tahtındadır” Siyaset “Mehmet Akif Ersoy kalplerimizin tahtındadır”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletinin kalbinde taht kurduğunu belirtti ve “Atatürk’ün öncülüğünde, yokluklar içinde olmasına rağmen yüreğindeki inançla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran kahramanlarımızın eserini ölümsüzleştiren Ersoy’u 74. ölüm yıldönümünde, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.


“Evcilmen’in yanlışları bitmek bilmiyor” Siyaset “Evcilmen’in yanlışları bitmek bilmiyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasıyla Antalya’da yaşanan bazı sorunları eleştirdi.


Kemer’de futbol turizmi hareketleniyor Kemer Kemer’de futbol turizmi hareketleniyor

Türkiye Liglerinde yer alan birçok takımın yanı sıra, Kazakistan, Azerbeycan, Rusya, Macaristan, Romanya, Norveç gibi birçok ülkenin çeşitli liglerinde oynayan futbol takımları kamp için Rose Residence Beach Otel’e gelecek.


Medical Park' tan El ve Ayak Bakımı Sağlık/Kadın Medical Park' tan El ve Ayak Bakımı

Kış aylarında kapalı ayakkabı giyilmesinden dolayı ayakkabının tırnağa uguladığı baskı yüzünden tırnaklarının deformasyonun arttığını belirten Medical Park Antalya Hastane Kompkeksi El ve Ayak Bakımı Bölümü Uzmanı Levent Şenay 'Ayak başparmakların ayakkabı içerisinde rahat hareket edikmesi tercih edilmelidir' dedi.


Antalya Rehberler Odası’ndan Kaleiçi Projesi’ne Destek Güncel Antalya Rehberler Odası’ndan Kaleiçi Projesi’ne Destek

Antalya Rehberler Odası (ARO) Başkanı Hasan Uysal ve Başkan Yardımcısı Oktay Tilki, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti


Aksu Belediye Personeline yangın eğitimi Aksu Aksu Belediye Personeline yangın eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanlığınca düzenlenen ‘yangında ilk müdahalenin önemi’ konulu eğitin Aksu belediyesi personeline verildi.


Başkan Akaydın toplu nikah kıydı Güncel Başkan Akaydın toplu nikah kıydı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, toplu nikah törenine katılarak çiftlerin nikahını kıydı.


Aktur’dan bir ilk daha Güncel Aktur’dan bir ilk daha

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark eğlence severlere yeni ve değişik üniteler sunmaya devam ediyor. Aktur şimdi de Türkiye’de ilk kez kullanılan 45 ve 20 metre yüksekliklerindeki Discovery ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Side Belediyesi’nden Aşure Günü Serik Side Belediyesi’nden Aşure Günü

Müslümanlar tarafından kutsal sayılan Muharrem ayının 10’uncu gününe denk gelen ‘Aşure Günü’nde, Side Belediyesi’nce Cuma namazından sonra cemaate aşure dağıtılarak ikramda bulunuldu.


“Çevre Bakanı HES'lerin Kaynağını Açıklasın” Siyaset “Çevre Bakanı HES'lerin Kaynağını Açıklasın”

Türkiye Su Meclisi Sözcüsü Pervin Çoban Savran, "Bakan Eroğlu bizi dış mihraklardan destek almakla suçluyor ama asıl dış kaynaklı olan HES’lerdir" dedi.


“Da Vinci” ile miyomlar tarihe karışıyor Sağlık/Kadın “Da Vinci” ile miyomlar tarihe karışıyor

Robotik cerrahinin jinekolojide kullanılması sayesinde pek çok kadın ağrı çekmeden ve hastanede yatış süresi uzamadan tedavi imkânına kavuşuyor. Da Vinci ile ortadan kaldırılan en önemli jinekolojik sorun, miyomların alınması. Da Vinci sayesinde artık açık ameliyatlar tarihe karışacak.


Toros Akdenizde Aşure Günü Güncel Toros Akdenizde Aşure Günü

Toros Akdeniz Koleji Okul Aile Birliği ve Okul Yönetimi tarafından Geleneksel Aşure Şenliği düzenlendi. Öğretmenlerden oluşan küçük bir koro tarafından sevgi-kardeşlik türküleri söylendi.


ATB’nin bütçesi meclisten geçti Ekonomi/Turizm ATB’nin bütçesi meclisten geçti

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Aralık ayı meclis toplantısında, 2011 yılı bütçesi görüşüldü. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yönetimin çalışmaları ve 2011 yılı bütçesi hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.


“Görmeden 2011’e girmeyin” Güncel “Görmeden 2011’e girmeyin”

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Özdilekpark Alışveriş Merkezi, misafirlerini 2011 süslemeleri ve indirimleriyle bekliyor.


Badazlı vefat etti Güncel Badazlı vefat etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. Dönem Antalya Milletvekili, Fikret Badazlı, dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde vefat etti.


Zambak Yayınları'ndan kitap gibi tiyatro Kültür/Sanat Zambak Yayınları'ndan kitap gibi tiyatro

Zambak Yayınları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçtiğimiz yıl kukla tiyatrosu kurdu. Anse'den oyuncular aldı, Horhor ile Kıvırcık adlı bir oyunu sahneye taşıdı.


Türker’den İpekçi’ye kutlama Siyaset Türker’den İpekçi’ye kutlama

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Ercan İpekçi’ye kutlama telgrafı gönderdi ve görevinde başarılar diledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...