Pazar, 25 Ağustos 2019
Ekonomi/Turizm "Serbest bölge istihdam demek"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı (BAGEV) tarafından hazırlanan ve BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney’in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ TV programının bu haftaki konukları Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses ile SGK Muratpaşa Merkez MüdürüAdem Bahadır Ulu oldu.


Beymen Club’ın Antalya’daki 2. mağazası açıldı. Güncel Beymen Club’ın Antalya’daki 2. mağazası açıldı.

Beymen Club’ın Antalya’daki 2. mağazası, Migros Alışveriş Merkezi’nde açıldı. 160 metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayan mağaza, 10:00-22:00 saatleri arasında müşterileriyle buluşuyor.


Turkcell çalıştı, Türkiye tatil yaptı Ekonomi/Turizm Turkcell çalıştı, Türkiye tatil yaptı

2010 yazında tatilciler hayata Turkcell 3G farkıyla bağlanmayı tercih etti. 3G kullanımı Ege bölgesinde zirveye ulaşırken Bodrum, Ağustos ayında günlük ortalama 2 bin 797 GB, yani yaklaşık 4 bin film büyüklüğünde veri alışverişi ile 3G’nin yazlık adresi oldu.


Cornelia Diamond, Avrupa’nın En Mükemmel Otelleri Ödülü’ne aday tek Türk Resort Oteli Güncel Cornelia Diamond, Avrupa’nın En Mükemmel Otelleri Ödülü’ne aday tek Türk Resort Oteli

Cornelia Diamond Golf Resort&Spa, Conde Nast Johansens 2011 Mükemmellik Ödülleri için Türkiye’den aday tek Resort Otel olma başarısını gösterdi.


Turizm sezonunda medyada en çok ‘Rixos Hotel’ haber oldu Güncel Turizm sezonunda medyada en çok ‘Rixos Hotel’ haber oldu

Turizm sezonunda otellerin yazılı basındaki haber ve reklam yansımaları raporuna göre, ‘Rixos Hotel’ çıkan bin 837 haberle ilk sırada yer alırken, en çok reklamı ‘Sheraton Hotel’in verdiği belirlendi.


Antalya Teknokent A.Ş.'nin uluslararası işbirliğine katkısı Güncel Antalya Teknokent A.Ş.'nin uluslararası işbirliğine katkısı

NATO Araştırma ve Teknoloji Organizasyonu (RTO) Paneli 13- 15 Ekim tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent'in desteği ile Belek Atlantis Otel’de gerçekleştirildi.


Samani: “Derdimiz koltuk değil, hizmet..” Siyaset Samani: “Derdimiz koltuk değil, hizmet..”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, ‘Haddini aşma!..’ diye uyardığı CHP İL Başkanı Ülken’in Kaş’tan gönderdiği yazılı mesaja cevap verdi. Samani, ‘Biz Ülken’in koltuğundan bahsetmedik, ne söylesek koltuk anlıyor. Derdimiz koltuk değil, hizmet” dedi.


İstek'li miniklerin sarı renk şenliği Güncel İstek'li miniklerin sarı renk şenliği

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Sarı Renk” Partisi düzenledi.


Akdeniz Üniversitesi 4. Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları Güncel Akdeniz Üniversitesi 4. Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları

Akdeniz Üniversitesi, Ulu Önder Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı olan Cumhuriyetimizin 87.yılını kutladığımız bu günlerde, Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşamak için 16–17 Ekim tarihlerinde “Akdeniz Üniversitesi 4. Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları” düzenledi.


Annesinin Böbreği İle İkinci Hayat Güncel Annesinin Böbreği İle İkinci Hayat

Sivas'da İmam olarak çalışan, doğuştan tek böbrekli Mehmet Sami Cansever (28), annesinden aldığı böbrek ile hayata tutundu.


Her derdin devası posalı yiyecekler Sağlık/Kadın Her derdin devası posalı yiyecekler

BSK Lara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Suna DOĞANKAYA, posalı yiyeceklerin beslenmedeki önemini anlattı.


Herşey çağdaş baro için... Güncel Herşey çağdaş baro için...

Hafta sonu yapılacak olan Antalya Barosu seçimlerine adaylar hızlı bir şekilde hazırlanıyor. Türkiye’nin 4. büyük Barosu seçimlerinde 4 adaydan biri olan Baştuğ Çalışır, “Herşey Çağdaş Bir Baro İçin” diyerek yola çıktıklarını açıkladı.


İstek’li Minikler, Antalya Ten-Fifteen Çocuk Kampında Güncel İstek’li Minikler, Antalya Ten-Fifteen Çocuk Kampında

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 6 yaş grubu öğrencileri, öğretmenleri ile Antalya Ten Fifteen Çocuk Kampı’na gezi düzenledi.


Akdeniz'in Doğasına Uluslararası Koruma Şemsiyesi Güncel Akdeniz'in Doğasına Uluslararası Koruma Şemsiyesi

Akdeniz Havzası'nda yer alan 34 ülkenin korunması gereken doğa alanları uluslararası bir çalışmayla belirlendi. Türkiye'den 140 alanın tanımlandığı listede Antalya, Muğla ve Isparta'dan çok sayıda yayla, orman, göl ve kıyı alanı bulunuyor.


2011’de Kepez şantiye olacak Güncel 2011’de Kepez şantiye olacak

Ekim ayı olağan meclis toplantısının devamında Kepez Belediyesi’nin 139 milyon 500 bin TL olan 2011 yılı tahmini gelir-gider bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Başkan Hakan Tütüncü, yatırıma dönük bir bütçe hazırladıklarını belirterek, “2011’de Kepez, şantiye olacak.” dedi.


Spor "Başkanlık Turnuvası" için geri sayım başladı

1997 yılından beri, her yıl Kurban Bayramı haftasında National Golf Club’da yapılan “Başkanlık Turnuvası” için geri sayım başladı.


Yabancı Öğrencilerden Tursun’a Ziyaret Döşemealtı Yabancı Öğrencilerden Tursun’a Ziyaret

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, ilçede okul ziyaretlerinde bulunan yabancı öğrencilerle buluştu.


MEDİCALPARK DEEPO’DA Güncel MEDİCALPARK DEEPO’DA

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş ve yaşam merkezi Deepo Outlet Center 18 Ekim Dünya menopoz gününde Antalya’nın önemli Hastane komplekslerinden Medicalpark Hastanesini konuk etti.


Fırıncıların kaçak isyanı Güncel Fırıncıların kaçak isyanı

Antalya Fırıncılar Odası ve AESOB Denetim Kurulu Başkanı Musa Kazım Buhurcu, halkın sağlığı ile oynayan, kaçak fırınlarla daha etkin mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.


11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor Kültür/Sanat 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl da özel bir programla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


“Fay hattı kırıldı deprem yakın!..” Siyaset “Fay hattı kırıldı deprem yakın!..”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Kemer İlçe Danışma Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada; referandum öncesi “Referandum Fay Hattıdır, Kırılırsa Deprem Olur” sloganını benimsediklerini hatırlatarak, “HSYK üyelerinin toplu istifasıyla fay hattı kırılmıştır. Bu depremin şiddetini önümüzdeki günlerde daha iyi göreceğiz” dedi.


Duacı’ya sanat temalı bir park Güncel Duacı’ya sanat temalı bir park

Kepez Belediyesi, Duacı Köyü’nün simgesi olan su sarnıcının ve çınar ağaçlarının bulunduğu, kaderine terk edilmiş olan alanı yeşillendirerek sosyal yaşam merkezi haline getirdi. Alanda köyün mimarisine uygun yapılan kurs ve sanat galerisi binası da bulunuyor.


Pehlivanlar Aksu’da güreşecek Spor Pehlivanlar Aksu’da güreşecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 24 Ekim Pazar günü yağlı pehlivan güreşleri düzenleyecek.


Tenis kortlarının altın raketi çiftlerde ikinci oldu Spor Tenis kortlarının altın raketi çiftlerde ikinci oldu

Rixos Hotels’in sponsor olduğu Türk kortlarının genç ve başarılı ismi Başak Eraydın, 11-17 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ITF Bayanlar 10 bin dolar ödüllü turnuvada çiftlerde yarışarak ikinciliğe ulaştı.


Başkan Evcilmen, “Dutlubahçe çekim merkezi olacak” Güncel Başkan Evcilmen, “Dutlubahçe çekim merkezi olacak”

Antalya’da ilklere imza atan Muratpaşa Belediyesi, Türkan Saylan Toplum Merkezi’nin ardından Dutlubahçe Mahallesi’ndeki ikinci toplum merkezinin yapımını da tamamlıyor


KOSGEB Müdürü Tütüncü Oda başkanlarını bilgilendirdi Güncel KOSGEB Müdürü Tütüncü Oda başkanlarını bilgilendirdi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Tütüncü, AESOB bağlı oda başkanları ile bir araya geldi.


Yıkıma Yürütmeyi Durdurma kararı çıktı Aksu Yıkıma Yürütmeyi Durdurma kararı çıktı

15 ekim 2010 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya kültür ve tabiatı koruma bölge kurulu müdürlüğünce alınan karar doğrultusunda Aksu belediyesi başta olanak üzere, İl Özelidaresi, Büyükşehir belediyesi , Orman Bölge müdürlüğü, DSİ bölge müdürlüğünün katılarak gerçekleşen yıkıma ilişkin Kumköy muhtarlığınca açılan dava sonucu yıkım durduruldu.


Muratpaşa Cimnastik Takımı dünya dokuzuncusu oldu Spor Muratpaşa Cimnastik Takımı dünya dokuzuncusu oldu

Muratpaşa Belediyesi, spor altyapısına ve sporcuya verdiği destekle dünya ölçeğinde adından sözettirmeyi sürdürüyor. Muratpaşa Belediyespor Cimnastik Takımı Japonya’da dünya dokuzuncusu oldu


Sağlık/Kadın "Nasılsa süt dişi yerine yenisi gelir" demeyin

Çocuklarda ağız bakım alışkanlığını geliştirmek yetişkinlere oranla daha kolay ve etkilidir. Çocuğun el becerisi, merakı ve anne babanın tutumu, diş fırçalama alışkanlığının kazanılmasını sağlar.


Kemer’den iki şampiyon Kemer Kemer’den iki şampiyon

Olympos Teleferik İşletmesinin ana sponsorluğunda düzenlenen “Kemer Enduro Rally”de yarışmacılar 45 kilometrelik parkurda doğaya dayanıklılık sınavından geçti.


DSP'den Türk-İş'e ziyaret Siyaset DSP'den Türk-İş'e ziyaret

Seçim çalışmaları çerçevesinde sivil toplum örgütlerine ziyaretlerini sürdüren Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, İl Sekreteri Resul Olgun ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Karatay ile birlikte Türk-iş Antalya İl Temsilcisi Mehmet Ustali’yi ziyaret etti.


Doğum sonrası eski forma girmek büyük çaba istiyor Sağlık/Kadın Doğum sonrası eski forma girmek büyük çaba istiyor

Doğum sonrası estetik müdahalelerde amaç kilo kaybı değil vücudu şekillendirmek olmalıdır. Kilo kaybı vücut şekillendirici ameliyatların sonunda kendiliğinde elde edilir.


“Kılıçdaroğlu kayış atıyor” Siyaset “Kılıçdaroğlu kayış atıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Başörtüsünü biz çözeriz” dedi. Gel, çözelim dediğimizde de, manevra yapmaya başladı. Anadolu deyimi ile kayış atmaya başladı. Millet de bunu görüyor. Allah bu milleti bunlardan korusun” dedi.


MHP İl Başkanlığı moral depoladı Siyaset MHP İl Başkanlığı moral depoladı

17.10.2010 Pazar günü referandum sonrası, genel seçimler öncesi İl başkanı A.Adnan KAYA ve Kadın Kolları İl Başkanı Gülnihal GÜREL, il yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları il yönetim kurulu üyeleri, eşleri ve çocukları ile Denizim park Restaurantta kahvaltıda bir araya geldiler.


Futbolcumuz Kerem İngiltere yolunda Spor Futbolcumuz Kerem İngiltere yolunda

Nike’ın, futbolun henüz keşfedilmemiş yıldızlarını bulabilmek amacıyla “Geleceği sen yaz” sloganıyla yola çıkardığı ve seçilenlere büyük bir gelecek vadeden dünya genelindeki “The Chance”in Türkiye seçmelerini, Medical Park Antalyasporlu futbolcu Kerem Tulgar kazandı.


Demokrat Partililer Finike Kongresi’nde buluştu Finike Demokrat Partililer Finike Kongresi’nde buluştu

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Mahmut Çil ve yönetimi ile birlikte milletvekillerinin de katıldığı Finike ilçe kongresi tek adayla yapıldı. Demokrat Parti Finike İlçe Başkanı Nasuh Altın tekrar başkanlığa seçildi.


Belediye personeli gecede buluştu Kemer Belediye personeli gecede buluştu

Kemer Belediyesi personelleri düzenlenen personel gecesinde gönüllerince eğlendiler. Belediye Başkanı Mustafa Gül, ' Hepimiz enkaz bir belediye devralmıştık, ama bugün iyi noktalara geldik. Hepinize teşekkür ediyorum'dedi.


Belediye ekipleri kaldırım ve yolları kapatan ağaçları buduyor Kemer Belediye ekipleri kaldırım ve yolları kapatan ağaçları buduyor

Kemer İlçesinde belediye ekipleri tarafından kaldırım ve yollarda insanların rahat yürümesini engelleyen , araç seyri sırasında görüşü engelleyen ve park bahçelerde dalları kuruyan ağaçlar budanıyor.


Sigara romatizmayı da tetikliyor Sağlık/Kadın Sigara romatizmayı da tetikliyor

Nedeni tam olarak bilinmeyen romatoid artrite zemin hazırlayan en önemli risk faktörünün sigara olduğu belirtildi.


'İpek Yolu' Türkiye’yi tehdit ediyor Sağlık/Kadın 'İpek Yolu' Türkiye’yi tehdit ediyor

Türkiye, 'İpek Yolu hastalığı' olarak da bilinen Behçet hastalığının en sık görüldüğü ülkelerin başında geliyor. Nedeni bilinmeyen iltihaplı bir hastalık olan Behçet hastalığının görülme sıklığı farklı coğrafi dağılım gösteriyor.


ALTSO'dan Avrupa çapında proje ile turizme önemli katkı Alanya ALTSO'dan Avrupa çapında proje ile turizme önemli katkı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Avrupa Birliği Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Programı kapsamında geliştirilen “INTOUR” adlı Eko-inovasyon Projesi ile Avrupa çapında 800.000 Avroluk bir proje konsorsiyumunun Türkiye ortağı oldu.


Anadolu Ateşi, alev alev yayılıyor Kültür/Sanat Anadolu Ateşi, alev alev yayılıyor

Dünyada 82 ülke ve 246 şehirde yaptığı gösterilerle tam anlamıyla bir dünya markası haline gelen Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 7’den 70’e her milletten sanatseveri büyülemeye devam ediyor.


Tütüncü'den AKEV'lilere Güncel Tütüncü'den AKEV'lilere "demokrasi" dersi

Özel AKEV İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencileri "demokrasi konusunu öğrenmek ve en önemlisi de demokrasiyi yerinde görmek için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü' yü ziyaret etti.


Muratpaşa Belediyesi’nde Japon Kültür Şenliği Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde Japon Kültür Şenliği

2010 Japon Yılı Etkinlikleri kapsamında Muratpaşa Belediyesi’nde düzenlenen Japon Kültür Şenliği'nde, Japon sanatçılar Antalyalılara ikebana, origami gibi geleneksel el sanatlarını öğretti.


Kepez Gençlik durmuyor Siyaset Kepez Gençlik durmuyor

CHP Kepez İlçe Gençlik Kollar Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Kepez Gençlik Konseyi’nden gençleri Almanya, Hollanda ve çeşitli Avrupa ülkelerine gönderirken bu sefer Kepez'de Alman gençleri ağırladı.


CHP ilçe toplantılarına başladı Siyaset CHP ilçe toplantılarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; referandum sonrası ilçe danışma kurulu toplantılarına Kaş'tan başladı. Kaş İlçesinde ilçe başkanlarına özverili çalışmaları için teşekkür eden Ülken, ilçelerin referandumda karşılaştığı sorunlar ve ihtiyaçları hakkında da bilgi aldı.


'Kemer Hard Enduro Rally' yapıldı Spor 'Kemer Hard Enduro Rally' yapıldı

Kemer ilçesinde bu yı İk kez düzenlenen Kemer Özel Enduro Yarıu351 ını Alman Dietrich Rene Kazaıken ikinciliğ İmail Özgül üçüncülüğ ise Mehmet Özdemir kazandı


Belek'te golf rüzgarı Spor Belek'te golf rüzgarı

Türkiye’nin en önemli golf merkezi konumunda bulunan Belek, her gün binlerce turiste ev sahipliği yaparken, bölgede bulunan 14 Golf sahasında da binlerce kişi golf oynuyor.


İnternet medyacıları dernekleşiyor Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet medyacıları dernekleşiyor

Akdeniz İnternet Medyacılığı Platformu üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde toplanarak önemli kararlar aldılar.


Muratpaşa Belediyesi’nin bütçesi 165 milyon TL Ekonomi/Turizm Muratpaşa Belediyesi’nin bütçesi 165 milyon TL

Ekim dönemi olağan toplantısını sürdüren Muratpaşa Belediye Meclisi, 2011 Mali Yılı Bütçesi’ni 165 milyon TL olarak oybirliği ile onayladı. Oturumda ayrıca 2011 Yılı Performans Raporu da oybirliği ile kabul edildi


Kemer Belediyesi'nden bir ilk... Kemer Kemer Belediyesi'nden bir ilk...

Kemer'de Belediye tarafından Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi. Kemer’de 5. sınıftan 6. sınıfa geçen 278 öğrenciye dizüstü bilgisayar teslim edildi.


Topcu'dan Evcilmen’e istifa çağrısı Siyaset Topcu'dan Evcilmen’e istifa çağrısı

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, yönetim kurulu ile birlikte Kazım Özalp Caddesi Kapalıyol’da Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i eleştiren basın açıklaması düzenledi.


Küçük'ten Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şubesi'ne ziyaret Siyaset Küçük'ten Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şubesi'ne ziyaret

BBP MKYK Üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şubesi’ni yanındaki heyetle birlikte ziyaret etti.


Öztepe Enerji açıldı Güncel Öztepe Enerji açıldı

Merkezi Antalya’da bulunan Öztepe Enerji, bünyesinde ki 2. Akü bayi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla açıldı.


Samani; “Alanya kazandı, Türkiye kazandı” Siyaset Samani; “Alanya kazandı, Türkiye kazandı”

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Alanya İlçe Teşkilatı tarafından Krizantem Katya Hotel’de düzenlenen kahvaltı programına katıldı.


Avrupa Dart Şampiyonası sona erdi Spor Avrupa Dart Şampiyonası sona erdi

Avrupa Dart şampiyonası Kemer'de yapıldı. Erkeklerde takım halinde şampiyonluğu kazanan İngiltere ile Bayanlarda birinciliği kazananan Galler şampiyonluk kupasını Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün elinden aldılar.


Alaçam’da Mübadele Müzesi açılacak Alaçam’da Mübadele Müzesi açılacak

6 Ekim 2010 tarihinde Samsun Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Salih Meriç ve Yönetim Kurulu üyeleri Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil’i makamında ziyaret etti.


Göksu Mahallesinde Kanal Temizliği Kumluca Göksu Mahallesinde Kanal Temizliği

Kış dönemi hazırlıklarına ara vermeden devam eden Kumluca Belediyesi su taşkını tehlikesine karşı sürdürdüğü kanal temizleme çalışmalarına Göksu Mahallesinde sürdürüyor.


Milli Savunma Bakanlığı'ndan Boeing'e ödül Güncel Milli Savunma Bakanlığı'ndan Boeing'e ödül

Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin’e, 2’nci İzmir Havacılık, Uzay ve Offset Konferansı’nda “2010 Seçkin Kişi Ödülü” verildi


Başkan Evcilmen’e gazi ve şehit yakınlarından teşekkür Güncel Başkan Evcilmen’e gazi ve şehit yakınlarından teşekkür

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şube Yönetimi kendilerine yeni hizmet binası tahsis eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e teşekkür etti


Muratpaşa’dan örnek proje Güncel Muratpaşa’dan örnek proje

Kent yararına ve kente değer kazandıran kentsel dönüşüm projeleri uygulayan Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni kademe kademe sürdürüyor


Demokrat Parti sahaya iniyor Siyaset Demokrat Parti sahaya iniyor

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığına Avukat Ayşegül Dalkır Kahveci atandı...


Minibüsçülerden CHP’ye ziyaret Güncel Minibüsçülerden CHP’ye ziyaret

Pınarlı ve Çamköy minibüs kooperatiflerinin yönetici ve üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret ederek sorunlarını anlattılar.


MHP Kepez’li kadınlar “Ant içtik iktidar olacağız” Siyaset MHP Kepez’li kadınlar “Ant içtik iktidar olacağız”

Genel Başkan Bahçeli’nin seçim startı verdiği 1 ekim tarihi nedeniyle MHP Kepez Kadın Kolları çalışmalarına başladı


Çevreci Otel Club Güral Premier Belek Serik Çevreci Otel Club Güral Premier Belek

Club Güral Premier Belek’in uyguladığı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ara denetimi TUV NORD Baş Tetkikçisi Sinan KARAN tarafından 07-08 Ekim 2010 tarihlerinde tamamlandı.


Babasını ATB'li gençlere anlattı Güncel Babasını ATB'li gençlere anlattı

Kurtuluş Savaşı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerine babası ve Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattı.


Samani’den hayırlı olsun ziyareti Siyaset Samani’den hayırlı olsun ziyareti

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Samani ve Başkan Yardımcısı Fikret Yağcı, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u, TESK Denetim Kurulu’na seçilmesinden dolayı tebrik etti.


Bölgesel Su Kongrelerinin İlki Antalya'da Güncel Bölgesel Su Kongrelerinin İlki Antalya'da

Türkiye Su Meclisi'nin öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Bölgesel Su Kongreleri'nin ilki Antalya'da yapılacak.


Samani’den Akaydın’a sert eleştiri: “İkiyüzlü davranma!..” Siyaset Samani’den Akaydın’a sert eleştiri: “İkiyüzlü davranma!..”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, spor salonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Akaydın’ı sert bir dille eleştiren Samani, “Bilerek ve isteyerek sözleşmeyi iptal ediyor, sonra da çıkıp mağdur edebiyatı yapıyor. Akaydın’ın yaptığı ikiyüzlü davranmaktır” dedi.


Karanlık sokak kalmayacak Kemer Karanlık sokak kalmayacak

Kemer Belediyesi ile Tedaş Başmühendisliği birlikte çalışarak Kemer’in karanlıkta kalan noktalarındaki direklerin tamir ve bakımını yapmaya başladı.


Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO Başkanı Budak’ı ziyaret etti Güncel Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO Başkanı Budak’ı ziyaret etti

Budak, Türkiye’ye gelen her üç turistten birinin Antalya’yı ziyaret ettiğini söyledi.


Festival “Ensemble Enixus” ile devam ediyor Manavgat Festival “Ensemble Enixus” ile devam ediyor

“Side’de tarih, kültür ve sanatla buluşuyor” sloganı ile Müziğin tüm renklerini sanat severler ile buluşturan Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor.


Kum Mahallesinde Kapalı Yağmur Suyu Boşaltım Sistemi Kumluca Kum Mahallesinde Kapalı Yağmur Suyu Boşaltım Sistemi

Kumluca’ da sera alanının yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Kum Mahallesinde kapalı yağmur suyu boşaltım sistemi çalışmalarına başlandı.


Vakıf Zeytinliği ile ilgili herşey yolunda... Güncel Vakıf Zeytinliği ile ilgili herşey yolunda...

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Eylül ayı olağan meclis toplantısı ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında yapıldı.


Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO'da... Güncel Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO'da...

Polonya heyetine Antalya ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında bilgi veren Budak, Türkiye’ye gelen her üç turistten birinin Antalya’yı ziyaret ettiğini söyledi.


Antalya’da liseli iletişimciler yetişecek Güncel Antalya’da liseli iletişimciler yetişecek

AGC ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği sonuç verdi.


İstek'li Deniz'in satrançtaki başarısı Güncel İstek'li Deniz'in satrançtaki başarısı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji 7. sınıf öğrencilerinden Deniz Eroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvasından başarı ile döndü.


İstek Koleji öğrencileri İngiltere'de Güncel İstek Koleji öğrencileri İngiltere'de

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu II. kademeden bir grup öğrenci, Londra Uxbridge’te bulunan Brunel Üniversitesi Yaz Okulu Programında, hem eğlenerek hem dinlenerek hem de İngilizcelerini geliştirerek unutamayacakları anılarla evlerine döndü.


Muratpaşa Belediyesi'nden çalışanlarına eğitim desteği Güncel Muratpaşa Belediyesi'nden çalışanlarına eğitim desteği

Verimli kullandığı özkaynakları ile çağdaş bir kent yaratmak için hizmet üreten Muratpaşa Belediyesi, bayram gibi özel günlerde çalışanlarına da destek çıkıyor.


Vatandaşlara kan bağışı çağrısı Güncel Vatandaşlara kan bağışı çağrısı

Kan naklinin bir çok hastalığın tedavisinde hayati önem taşıdığını belirten Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Kan Merkezi Sorumlusu, İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Timurağaoğlu, kan bağışçılarına çok ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, vatandaşlara çağrı yaptı.


Kemer'de Gaziler Günü Kemer Kemer'de Gaziler Günü

2003 yılından beri uygulanmakta olan Gaziler Günü bu yılda Kemer Belediye Binası önünde organize edildi. Program sat 9:30’da Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.


Canlı Heykeller Altın Portakal’da Kültür/Sanat Canlı Heykeller Altın Portakal’da

İzmir Sokak Sanatları Atölyesi sanatçıları, Altın Portakal’a canlı heykel performanslarıyla renk katacak.


Ice-Watch ile Sonbahar Coşkusu Ice-Watch ile Sonbahar Coşkusu

Ice-Watch coşkusu sonbaharda da devam ediyor. Bu kez öne çıkan renkler ise sonbahardan esinlenilerek ortaya çıkarılan kahverengi, mor, kırmızı, koyu mavi ve yeşil tonları…


Konyaaltı'nda eğitim törenle başladı Güncel Konyaaltı'nda eğitim törenle başladı

Konyaaltı İlçesi’nde İlköğretim Haftası Leyla Kahraman Sevim Ertenü İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle kutlandı


KOSGEB kredisine ulaşmak artık daha kolay Ekonomi/Turizm KOSGEB kredisine ulaşmak artık daha kolay

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, KOSGEB Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


Altın Portakal’da Baba Zula Konseri Kültür/Sanat Altın Portakal’da Baba Zula Konseri

Ünlü müzik grubu Baba Zula, Altın Portakal’da sine-konser verecek.


FOI–Altın Portakal Shop’lar Hizmetinizde Kültür/Sanat FOI–Altın Portakal Shop’lar Hizmetinizde

FOI–Altın Portakal Shop’ların ilki Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.


AKEV'de ders başı Güncel AKEV'de ders başı

Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri 2010-2011 Eğitim yılına sevinçle merhaba dedi.


Borsa Lisesi'nde ders zili çaldı Güncel Borsa Lisesi'nde ders zili çaldı

Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Antalya Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi’nin 2010-2011 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kayan öğretmen ve öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı.


Sağlık/Kadın "Sağlık sektöründe yenilikcilik daha fazla desteklenmeli"

Deloitte, dünyada yükselmekte olan 10 ekonomiyi, sağlık sektörlerinde yenilikçiliğin gücü açısından karşılaştırdı. 4 ayrı kategoride belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirmede Türkiye dört kategorinin üçünde de üst sıralarda yer alamadı.


Kipa Konya Aile Kulübü'ne rekor katılım Güncel Kipa Konya Aile Kulübü'ne rekor katılım

Sosyal yatırımlarına hızla devam eden Kipa'nın, Konya Aile Kulübüne rekor katılımla üye sayısı 1500 kişiye ulaştı. Selçuk Üniversitesi öğrencisi Gülşah Orhan 26 Haziran’da açılan Kipa Konya Aile Kulübü’nün 1500’ncü üyesi olarak, Antalya’da çift kişilik tatil kazandı.


Otomotiv teslimatlarında hız kesilmiyor Ekonomi/Turizm Otomotiv teslimatlarında hız kesilmiyor

Ağır vasıta gamında Antalya ve bölgesinde Renault Trucks markası ile satış ve servis hizmeti veren As-sar Otomotiv bölgesindeki liderliğini kararlılıkla sürdürüyor


Yusuf Güney Kültür/Sanat Yusuf Güney

Antalya’nın İlk ve Tek Outlet Alışveriş Merkezi olma özelliği taşıyan Deepo Outlet Center, önceki gün düzenlenen imza gününde Yusuf Güney hayranlarının buluşma noktası oldu.


Muratpaşa Belediyesi’nden bir açık spor sahası daha Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden bir açık spor sahası daha

Kente kazandırdığı yeşil alanları fonksiyonel olarak planlayıp ortak yaşam alanlarına çeviren Muratpaşa Belediyesi bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Mobit A.Ş. rekabetsiz teknolojik ürünleriyle CEBIT’te Teknoloji/Bilim/İnternet Mobit A.Ş. rekabetsiz teknolojik ürünleriyle CEBIT’te

Her yıl binlerce yeni teknolojinin, yeni buluşun, yeni ürünün ziyaretçilerle buluştuğu, Avrupa ile Asya arasında bilişim ve teknoloji köprüsü niteliğini taşıyan CEBIT Euroasia Fuarı, teknoloji meraklılarına kapılarını açıyor.


Güncel "Çocuklar üzerinden şiddeti tırmandırma arayışını kınıyoruz"

Antalya Eğitim-İş Şube Başkanı Mehmet Balık yaptığı yazılı açıklamada "Ayrılıkçı Kürt ırkçılığına dayalı faşist anlayışın boykot çağrısını şiddetle kınıyoruz." dedi.


Crystal Flora Beach’e  Zoover Nl'den Ödül Güncel Crystal Flora Beach’e Zoover Nl'den Ödül

Zoover.nl misafir yorumlarının değerlendirildiği ve tatile gelecek olan turistler için en güvenilir referans olarak kabul edilen internet portalından; Crystal Flora Beach Otel ödül.


ALTIN PORTAKAL’DA İKİ KADIN YÖNETMEN Kültür/Sanat ALTIN PORTAKAL’DA İKİ KADIN YÖNETMEN

47. Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak 15 filmin ikisi kadın yönetmenlerin imzasını taşıyor.


SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ toplandı Güncel SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ toplandı

SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ, eylül ayı toplantısını 15 Eylül’de Attaleia Shine Luxury Hotel’in evsahipliğinde gerçekleştirdi.


DES, 2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılını değerlendirdi DES, 2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılını değerlendirdi

Avcı, Büyük umutlar ve iyi niyetlerle Milli Eğitim sisteminde sık sık yapılan değişiklik, yenilik ve kısa ömürlü reformların eğitim bileşenlerinin kafasını karıştırdığını bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...