Cumartesi, 23 Mart 2019
Öğrencilerden itfaiye erlerine tam not Korkuteli Öğrencilerden itfaiye erlerine tam not

Korkuteli Belediyesi İtfaiye ekibinin Sivil savunma Haftası etkinlikleri çerçevesine okullarda yaptığı tatbikat öğrenciler tarafından tam not aldı. Tatbikata katılan ve görsel eğitimi ve beğenen öğrenciler, “Bu olay çok süper oldu” diyerek itfaiye erlerini alkış yağmuruna tuttu


Ran Lojistik, hava ve deniz taşımacılığı şirketi kuruyor Ran Lojistik, hava ve deniz taşımacılığı şirketi kuruyor

Yeni kurulacak Ran Deniz ve Hava Taşımacılık Hizmetleri A.Ş. unvanlı şirkete kurucu ortak olarak iştirak etme kararı alan Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., bu çerçevede ABD’li Emo Trans ile görüşüyor.


‘Kendini geliştirme çabası olana medyada iş var’ ‘Kendini geliştirme çabası olana medyada iş var’

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 60. kuruluş yılında basında istihdam sorununu masaya yatırdı. Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Atilla Güner, medyada istihdam olanaklarının kötü olmasının iletişim öğrencilerini yıldırmaması gerektiğini belirtti.


Hey Travel Trends'in kalitesi ikince kez belgelendi Hey Travel Trends'in kalitesi ikince kez belgelendi

Hey Travel Trends, 2008 yılında ilk etabını başlattığı ve iki yıldır sürdürdüğü kalite sistem çalışmalarını ISO 9001:2008 koşullarına adapte ederek belgelendirdi.


"Eğitim mücadelesi, milli mücadeledir!"

Türk toplumunun değerlerine ve Atatürk ilkelerine sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Türk Eğitim Derneği, “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” diyerek Türkiye’de eğitim seferberliği başlatıyor.


Stresi doğru yönetin; iş performansınızı artırın Stresi doğru yönetin; iş performansınızı artırın

Yaşamla ilgili çeşitli durum ve olayların insanlar üzerinde oluşturduğu baskıya stres deniliyor. Uykusuzluk, kötü beslenme, ekonomik sorunlar, iş sorunları, aile sorunları, kişilik yapısı, sosyal desteğin olmaması, hareketsizlik ve sağlık sorunları stresin nedenleri arasında yer alıyor.


Münih’te Münih’te "Büyük Cami" rüyası sona erdi

Münih’te inşaası planlanan Büyük Cami planları sona erdi. Buna gerekçe olarak, Köln’de ve Münih’te iki ayrı cami inşaatı için gerekli bütçenin elde bulunmaması gösteriliyor.


Essen turizm fuarı'nda Side-Manavgat ilgisi Manavgat Essen turizm fuarı'nda Side-Manavgat ilgisi

Almanya’nın Essen şehrinde 24-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen” Reise –Camping Tourismus Messe “ adlı Fuar’a Essen ve yakın şehirler olan Duisburg , Düsseldorf ,Bochum ve Gelsenkirchen gibi yerlerden yoğun katılım oluyor.


Saadet partisi gençlik kolları gül dağıttı Korkuteli Saadet partisi gençlik kolları gül dağıttı

Saadet Partisi Gençlik Kolları ve Halkla ilişkiler başkanlığı Mevlid kandili dolayısıyla Gençlik Kolları başkanı Mustafa Yıldırım, Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Akdeniz ve çok sayıda gençle beraber ilçe esnafına 1000 gül dağıttılar.


De’Longhi, 2010’da Türkiye’de pazar payını büyütecek De’Longhi, 2010’da Türkiye’de pazar payını büyütecek

1902 yılında kurulan ve kaliteli kahve makineleriyle dünya pazarında liderliğini sürdüren ünlü İtalyan devi De’Longhi, 2010 yılından itibaren Türkiye’de “De’Longhi Bosphorus” olarak yüzde yüz İtalyan sermayeyle yoluna devam ediyor. De’Longhi’nin 2010 planları arasında krize rağmen %20 büyüme var.


Müftü ve imamlar Cemevi’nde Güncel Müftü ve imamlar Cemevi’nde

AKP’nin ‘Alevi açılımı’ ile gerginleşen Alevi-Sünni ilişkileri kişisel girişimler sonucu yumuşuyor


‘Tecrübe, sorgulatmaz’ ‘Tecrübe, sorgulatmaz’

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, yaratıcılığın önündeki engellerden birinin “yargılamak” olduğunu belirterek, belirsizliğe tahammülsüz ve panik halinde bir toplumdan yaratıcılık beklenemeyeceğini söyledi.


Yunanistan, istatistiklerin incelenmesi konusunu tartışıyor Yunanistan, istatistiklerin incelenmesi konusunu tartışıyor

Yunanistan’da PASOK ile Yeni Demokrasi Partisi arasında geriye dönük olarak finansal veriler ve istatistiklerin incelenmesi konusunda yaşanan tartışma büyüyor.


AKEV'den Ağrı'ya gönül köprüsü Güncel AKEV'den Ağrı'ya gönül köprüsü

Özel AKEV İlköğretim Okulu, bir grup gönüllü öğrencinin desteği ile Ağrı'da bir ilköğretim okuluna yardım elini uzattı.


Öğrencilere balenin yıldız sanatçısı Irak Mukhamedov’den Ders Güncel Öğrencilere balenin yıldız sanatçısı Irak Mukhamedov’den Ders

Üstün yeteneği ile Bolsoy Balesi’ne giren, Atina Devlet Opera ve Balesi, Bale Bölümü Müdürü Dünyaca ünlü Balet Irek Mukhamedov deneyimlerini Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile paylaştı.


Kadınlara siyaset çağrısı Siyaset Kadınlara siyaset çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Süheyla K. Çil yaptığı basın açıklamasında kadınları siyaset hayatına atılmaya çağırdı.


Schneider Electric 2010 Otomasyon Fuarı’nda Schneider Electric 2010 Otomasyon Fuarı’nda

Global enerji yönetimi uzmanı Schneider Electric, 25 Şubat – 28 Şubat 2010 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türk endüstrisinin en önemli fuarlarından olan WIN-World of Industry Otomasyon Fuarı’na katıldı.


Antalya Ampute, Kara Kuvvetleri ile karşılaşıyor Spor Antalya Ampute, Kara Kuvvetleri ile karşılaşıyor

Antalya Ampute Futbol takımı Kara Kuvvetleri Ampute Futbol Takımı ile bugün (27 Şubat 2010 Cumartesi) saat 12:00'de hazırlık maçına çıkıyor.


14 bin öğrenci promosyon mağduru Güncel 14 bin öğrenci promosyon mağduru

Eğitim- İş Burdur Şubesi’nin, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yaşanan eğitim sorunlarını dile getirmesi karşısında MAKÜ’ nün ‘mesnetsiz açıklamalar’ değerlendirmesi yeni bir tartışma başlattı. Eğitim İş, MAKÜ yönetiminin açıklamasını sorunları görmezden gelme, kelime oyunlarıyla var olan sorunları örtme çabası olarak değerlendiriyor.


ICF Airports “Entegre Yönetim Sistemleri” ile belgelendirildi Güncel ICF Airports “Entegre Yönetim Sistemleri” ile belgelendirildi

Türk havacılık tarihinin ilk “Yap-İşlet-Devret” projesi olan Antalya Havalimanı’nı başarıyla işleten ICF Airports, sürdürdüğü kalite anlayışı ve çevreye olan duyarlılığı ile TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından kalite, iş sağlığı-güvenliği ve çevre alanlarında “Entegre Yönetim Sistemleri” ile belgelendirildi.


UYUM ailesi muhteşem gecede eğlendi Güncel UYUM ailesi muhteşem gecede eğlendi

Gıda perakendeciliğinde kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden yeniliklerine devam eden Uyum, 23-24 Şubat tarihlerinde düzenlediği geleneksel “Uyum Toplantıları” gecesinde Uyum ailesi çalışanları, bir araya geldi. Geceye Uyum ailesinden yaklaşık 1000 kişi katıldı.


TÜGİK’de hedef 2 milyar TL’lik ticaret Ekonomi/Turizm TÜGİK’de hedef 2 milyar TL’lik ticaret

66 derneği, 7 federasyonu ve 6.300 üyesi ile 100 milyar TL’lik ekonomik büyüklüğe sahip olan TÜGİK, bu gücünü fuara yansıtacak.


“Türk Silahlı Kuvvetleri kurumsal olarak hedef alındı” Siyaset “Türk Silahlı Kuvvetleri kurumsal olarak hedef alındı”

İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir, Balyoz Operasyonu kapsamında gözaltına alınan subaylarla ilgili basın toplantısı düzenledi. İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir; “Milletimizin gözbebeği ordumuza yapılan düşman operasyonudur!” dedi.


Kepez Kent Konseyi kuruldu Siyaset Kepez Kent Konseyi kuruldu

Birlikte yönetim anlayışı benimseyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün talimatıyla kurulan Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi, 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaparak resmileşti.


Turizm içerikli konferanslar kaldığı yerden devam ediyor Turizm içerikli konferanslar kaldığı yerden devam ediyor

Turizme Yön verenler ; Konferanslarının ilki 2 Mart 2010 tarihinde Ege Üniversitesinde Düzenlenecek olan konferans ile Türkiye turizmi ekonomik yönden krize dair ne varsa büyüteç altına alınacak.


Muratpaşa Belediyesi’nden verem taraması Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden verem taraması

Muratpaşa Belediyesi, Verem Savaş Derneği ile ücretsiz verem taraması başlatıyor. ‘Erken teşhis hayat kurtarır’ sloganı ile 1-5 Mart tarihleri arasında 10 ayrı merkezde yapılacak verem taraması ücretsiz olacak


İÜ öğrencileri, Haiti için harekete geçti İÜ öğrencileri, Haiti için harekete geçti

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Burak Ersoy ve Gözde Salih, sosyal sorunluluk bilinciyle açlık sıkıntısıyla yaşam mücadelesi veren Haitili depremzedelere yardım kampanyası başlattı.


Kadınlar 8 Mart’ta sahnede Kültür/Sanat Kadınlar 8 Mart’ta sahnede

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadınlar Tiyatro ile Buluşuyor” projesi meyvesini veriyor. Proje kapsamında tiyatro dersleri alan kadınlar, “Bir evet iki hayır arasında yaşam” adlı ilk oyunlarını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sahnelemek için aralıksız çalışıyor.


Kaspersky Lab, PURE’ü CeBIT 2010’da tanıtacak Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab, PURE’ü CeBIT 2010’da tanıtacak

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim geliştiricisi Kaspersky Lab, Avrupa’nın en büyük bilişim fuarı CeBIT 2010’da ev ağlarını korumaya yönelik geliştirilen yeni ürünü Kaspersky PURE’ü tanıtacak.


Çevre için 23 bin kilometre pedal çevirecek Güncel Çevre için 23 bin kilometre pedal çevirecek

Bulgar bisikletçi Vyacheslav Stoyanov kirlenen denizler için başlattığı, 23 bin kilometrelik pedal turu kapsamında ulaştığı Antalya’da, Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu oldu. Çevre dostu bisikletçi Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal’ı ziyaret etti.


Başkanın izci konukları Manavgat Başkanın izci konukları

“İzci Yararlıdır Haftası” Manavgat’taki izciler tarafından coşkuyla kutlanıyor. Hafta etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet ve 75. Yıl İlköğretim Okulları’nın izcileri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret etti.


Epson’un ücretsiz iPrint baskı uygulaması Türkiye’de Teknoloji/Bilim/İnternet Epson’un ücretsiz iPrint baskı uygulaması Türkiye’de

Epson tarafından geliştirilen yeni iPrint yazıcı uygulaması ile iPhone ve iPod Touch kullanıcıları, artık ücretsiz fotoğraf baskısı alabilecek


Polisan bayileri WebGate’te buluşuyor Polisan bayileri WebGate’te buluşuyor

Polisan, MBIS tarafından geliştirilen WebGate Portal çözümü ile bayilerini internet üzerinde bir araya getiriyor ve satış süreçlerini tek merkezden yönetiyor.


Yeşilay’dan Pana Film’e ziyaret Güncel Yeşilay’dan Pana Film’e ziyaret

Yeşilay, uyuşturucu konusunda uyarıcı ve bilgilendirici mesajlar veren Pana Film yetkililerini ziyaret ederek, teşekkür etti ve sevilen oyuncuları Yeşilay Eğitim programlarına davet etti.


Kar ve tipi Bakırtepe'ye çıkmaya izin vermedi Güncel Kar ve tipi Bakırtepe'ye çıkmaya izin vermedi

95 kişilik Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) üye ve misafirleri hafta sonunu Saklıkent' te geçirdi. 1900 m. ye kadar 60 kişi ile çıkan guruptan 47 kişi olumsuz hava şartları nedeniyle geriye dönerken, 13 kişi fırtına ve yağmura rağmen 2300 metreye kadar çıktılar.


Hollanda BTTKDD Yunanistan Lahey Büyükelçiliği’ni ziyaret etti Hollanda BTTKDD Yunanistan Lahey Büyükelçiliği’ni ziyaret etti

19 Şubat 2010 tarihinde Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği (HBTTKDD), Yunanistan Lahey Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.


Özsüt Sıcak Çikolata Özsüt Sıcak Çikolata

Pastaları, kahveleri, çikolataları ve tatlılarıyla “Türkiye’nin lezzet ustası” olan Özsüt, sıcak çikolata keyfine eğlenceli bir yorum katıyor.


Darty'nin açılışına inanılmaz ilgi Güncel Darty'nin açılışına inanılmaz ilgi

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden DARTY, Türkiye’deki 16. mağazasını Cuma günü (19 Şubat 2010) Antalya’da açtı.


HP 2010 Mali Yılı İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP 2010 Mali Yılı İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

31,2 milyar dolarlık ilk çeyrek net geliri ile geçen yıla göre yüzde 8 artış kaydeden HP 2,4 milyar ABD Doları daha fazla gelir elde etti. Yazıcılar, endüstri standardı sunucuları ve PC ürün grubunda geçen yıla göre çift haneli artış kaydedildi.


En iyi şarap kokteyli Ela Quality Resort Hotel'den Güncel En iyi şarap kokteyli Ela Quality Resort Hotel'den

Gastronomi, SPA, en iyi otel gibi birçok alanda ödüller alan Ela Quality Resort Hotel, başarılarına bir yenisini daha ekledi. ‘17. Akdeniz Yiyecek-İçecek İhtisas Fuarı’nda (Food Product 2010) düzenlenen yarışmada Ela Quality Resort Hotel’i temsil eden barmen Çetin Tören şarap kategorisinde birinciliği kazandı.


İtalyan kahvesi'nin kokusu Türkiye'yi saracak İtalyan kahvesi'nin kokusu Türkiye'yi saracak

Dünyada 44 ülkede kahveleri satışa sunulan Testa Rossa Caffe, üç farklı konseptte Türkiye’de franchise yöntemiyle yayılacak


Yaşlılıkta yoksullaşma riski artıyor Yaşlılıkta yoksullaşma riski artıyor

VdK Sosyal Federasyon adlı toplumsal kurum, Almanya’da giderek artan yaşlılıkta yoksulluk riskine dikkat çekti.


Özel gösteri büyüledi Özel gösteri büyüledi

Vodafone’nun, Türkiye’nin dünyaya tanıtımına katkıda bulunmak için 2008 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği Troya; görkemli ve büyüleyici bir performansla İstanbul Kongre Merkezi’nde ilk kez sahne aldı.


Paro dünyasında artık biri var Paro dünyasında artık biri var

İletişimin alternatifi BiRi, üyelerine, alışverişlerinde ekstra kazandıran paro ailesine katıldı. BiRi bu önemli işbirliğini parolulara özel “Aktivasyon Ücreti Hediye” kampanyasıyla duyurdu.


Yurduseven’e sürpriz doğum günü partisi Kemer Yurduseven’e sürpriz doğum günü partisi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği Müdürü Mustafa Yurduseven’ e sürpriz doğum günü partisi yapıldı. Kendisine Fenerbahçe forması hediye edilen Yurduseven, formayı ömrünün sonuna kadar saklayacağını söyledi.


Boriss Cilevics’in raporu 12 Mart’ta oylanacak Boriss Cilevics’in raporu 12 Mart’ta oylanacak

12 Mart 2010 tarihinde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Daimi Komisyonu, AKPM Azınlık Hakları Alt-Komisyonu üyesi Letonyalı parlamenter Boriss Cilevics tarafından hazırlanan “Avrupa’da azınlıkların korunması: Ortak standartların uygulanmasında en iyi uygulamalar ve eksiklikler” konulu raporu görüşerek oylayacak.


Antalyalı Ramazan Özkan SPD ye Başkan Adayı Siyaset Antalyalı Ramazan Özkan SPD ye Başkan Adayı

Antalyalı Ramazan Özkan, Hagen'in Altenhagen semtinde SPD'nin başkanlığına adaylığını açıkladı.Almanya'nın Hagen kentinde ikamet eden Antalyalı Ramazan Özkan (45), Hagen'in Altenhagen semtindeki SPD teşkilatına başkan adayı oldu.


Viking turizm, 40 bin Norveç ve İsveç'li getirecek Kemer Viking turizm, 40 bin Norveç ve İsveç'li getirecek

Viking Grup Yönetim Kurulu Eş Başkanlarından Can Kobal , “ Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiya ülkelerinden oluşan İskandinav pazarından 40 bine yakın turisti Kemer’e getireceğiz. “


Rus ordusu şanlı günlerini arıyor Rus ordusu şanlı günlerini arıyor

Rusya Genelkurmay Başkanı Nikolay Makarov’a göre Rus ordusunda hizmet, eski cazibesine hâlâ kavuşmuş değil.


Nihat Ergün, ATSO’da Antalya iş dünyası ile buluşacak Güncel Nihat Ergün, ATSO’da Antalya iş dünyası ile buluşacak

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün 27 Şubat Cumartesi günü Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyası ile bir araya gelecek.


Tailwind Havayolları kendi pilotlarını yetiştirecek Tailwind Havayolları kendi pilotlarını yetiştirecek

Türkiye’nin en genç havayolu unvanına sahip olan Tailwind Havayolları, JAR-145 Uçak Bakım Yetkisi’nden sonra Tip İntibak Eğitim Organizasyonu (TRTO) yetkisi aldı.


Değişim Sürecinde Türkiye Güncel Değişim Sürecinde Türkiye

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şubesinin “Değişim Sürecinde Türkiye” konulu konferansı 24.02.2010 tarihinde Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


“Turistlere, Yaya Geçitlerinde Çarpıyoruz” “Turistlere, Yaya Geçitlerinde Çarpıyoruz”

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından, trafik konusunda düzenlenen eğitim programlarına “Kentsel Trafik İşaretlemeleri ile Özürlülerin Karşılaştıkları Sorunlar” başlıklı seminerle devam edildi.


Deloitte 2010 Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu yayınladı Ekonomi/Turizm Deloitte 2010 Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu yayınladı

Deloitte’un telekomünikasyon endüstrilerindeki temel eğilimleri ortaya koyan raporu 2010 ve sonrasına ışık tutuyor. Geçen yıl 3,2 milyar dolarlık telekomünikasyon pazarında %7 gibi çok büyük bir ivmeyle gelişen mobil iletişim ağ teknolojileri, her yönüyle gelecek için cazip bir pazarın altyapısını hazırlıyor.


Gazeteciliğin yaşadığı ve yaşattıkları İÜ İletişim’de tartışılacak Gazeteciliğin yaşadığı ve yaşattıkları İÜ İletişim’de tartışılacak

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, kuruluşunun 60. yılı nedeniyle Türkiye’de ve dünyada basın, gazetecilik ve haber üretimi konularını masaya yatırıyor.


Hem Başarılı Hem Çevreci Delphin Hotels Hem Başarılı Hem Çevreci Delphin Hotels

Her yıl holiday check ödüllerini alarak misafir memnuniyetinde sektörde liderlik yapan Delphin Hotels geçen yıl başlattıkları Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarını bu sezonda aldıkları Çevre Eğitimleri ile artırıyor.


Deichmann grubu krizi büyümeyle kapadı Ekonomi/Turizm Deichmann grubu krizi büyümeyle kapadı

Avrupa’nın ayakkabı devi Deichmann Grubu, 2009 yılında 138 milyon çift ayakkabı satışıyla 3,4 milyar Avro’luk ciro elde etti.


Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası Spor Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası

1978 yılından beri Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan ve 2008 yılında da Türkiye’de düzenlenmeye başlanan Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası (LET) bugün Yeni Zelanda’da başladı.


“Türkiye’yi yaşanılacak bir yer olarak konumlandırmalıyız” Siyaset “Türkiye’yi yaşanılacak bir yer olarak konumlandırmalıyız”

Yılmaz Argüden, Türkiye’nin geleceğini doğru şekillendirebilmesi için dünyaya kendisini bugünden farklı bir bakış açısıyla anlatması gerektiğini belirterek “Türkiye’yi yaşanılacak ve yaratıcı bir yer olarak konumlandırmalıyız. Yenilik her zaman ilgi çeker” dedi.


Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları Cumhuriyet’in İngilizce sayfasında Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları Cumhuriyet’in İngilizce sayfasında

19 Şubat 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinin İngilizce internet sitesinde “Avrupa Birliği’nin Çifte Standardı Şaşırtıyor” başlıklı yazıda Türkiye’de İstanbul Ortodoks Rum Azınlığı ile ilgili sorunların Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları ile bağlantılı olduğu konusu ayrıntılı şekilde incelendi.


Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı yerini sağlamlaştırıyor Spor Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı yerini sağlamlaştırıyor

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Ligde yer alan Akdeniz Üniversitesi Hentbol Takımı, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Burdur Özel İdare maçının hazırlıklarını sürdürüyor.


Usta oyunculara büyük ilgi Kültür/Sanat Usta oyunculara büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatı halkla buluşturmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Can Gürzap ve Nurseli İdiz’in sahnelediği ‘Evliliğe Gelinceee!’ adlı oyunu Antalyalılarla ücretsiz buluşturdu. Antalyalılar oyuna büyük ilgi gösterdi.


Perwoll’ün marka yüzü: Meltem Cumbul Perwoll’ün marka yüzü: Meltem Cumbul

Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir numaralı sıvı çamaşır deterjanı markası Perwoll, marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin her zaman ilklerine imza atan Meltem Cumbul.


Yamaha yeni modelini Türkiye'de tanıtıyor Otomotiv Yamaha yeni modelini Türkiye'de tanıtıyor

Uzun yıllardır Türkiye’ye motor satışı yapmasına rağmen ilk kez bu yıl kendi firmasıyla Türkiye pazarına giren Yamaha Motor, sınırları aşan çok yönlü motosikleti 1200 cc Super Ténéré modelini dünyaya Türkiye’den tanıtıyor


Türkiye Partisi kaynaşma gecesinde buluştu Güncel Türkiye Partisi kaynaşma gecesinde buluştu

Türkiye Partisi Muratpaşa ve Kepez İlçe Teşkilatları, Beachpark’taki Taraça Restoran’da düzenlenen kaynaşma gecesinde buluştu.


Runtalya Maratonu İkincilik Ödülü The Marmara’dan Güncel Runtalya Maratonu İkincilik Ödülü The Marmara’dan

Bu yıl beşincisi koşulan ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Runtalya Maratonu’nu The Marmara Antalya tarafından da destekleniyor.


FRA 2009 Yıllık Raporu FRA 2009 Yıllık Raporu

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) Avrupa Temel Haklar Ajansı (FRA) 2009 Yıllık Raporu ile ilgili geribildirim ve önerilerini içeren raporu ile FRA 2010 Çalışma Programı ile ilgili önerilerini içeren raporları yayımlandı.


Dünya lideri GROHE, Türkiye’de de liderlik hedefliyor Dünya lideri GROHE, Türkiye’de de liderlik hedefliyor

GROHE, 1936 yılında Frederich Grohe tarafından Almanya’nın Hemer kentinde kurulan ve dünyanın tek marka ile üretim yapan en büyük batarya ve sıhhi tesisat malzemeleri üreticisi.


İstanbul’un semt pazarları film oldu İstanbul’un semt pazarları film oldu

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın projelerinden olan, ”Bana Her gün Pazar “adlı filmin galası, İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda yapıldı.


Türk Telekom’dan otomotiv sektörüne katkı Türk Telekom’dan otomotiv sektörüne katkı

Türk Telekom Avrupa Otomotiv Endüstrisi’nin ENX sertifikasyonunu alarak dünyada bu sertifikaya sahip 6 operatör arasına girdi. Böylece Türk otomotiv sektörü Avrupa otomotiv sektörü ile aynı iletişim ağına dahil olurken, sertifikalanmış güvenli iletişim sayesinde rekabet avantajı sağlama olanağı doğdu.


İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul 3.’sü oldu Spor İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul 3.’sü oldu

İhlas Koleji Genç Basketbol Takımı İstanbul il genelinde yapılan basketbol turnuvası Final grubunda İstanbulspor’u 93-87 yenerek final grubunda 3. oldu.


‘Birlikte hareket etmek isterim’ Siyaset ‘Birlikte hareket etmek isterim’

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kongre sonrası oluşan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu’nu kabul etti.


Küçük izciler Başkan Evcilmen’in konuğu Güncel Küçük izciler Başkan Evcilmen’in konuğu

Antalyalı izcileri kabul eden Başkan Evcilmen, ‘Önümüzdeki süreçte en önemli yaşam biçimi çevrecilik olacak. İzcilerin de erken yaşta çevre bilincini almış olmaları çok önemli’ dedi


Hisar'dan solaklara özel cezve Hisar'dan solaklara özel cezve

Artık solaklarda Türk kahvesini rahatlıkla yapabilecek. Hisar’ın solak tüketicilerini düşünerek özel olarak ürettiği cezveler, kahve dökme sorunlarını ortadan kaldırarak rahat bir kullanım sunuyor.


VOB hakkında merak edilenler Ekonomi/Turizm VOB hakkında merak edilenler

Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi işbirliğiyle yatırımcıları Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB) hakkında tüm yatırımcıları bilgilendirmeyi amaçlayan interaktif bir site tasarladı.


ABTTF 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi ABTTF 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), 20 Şubat 2010 tarihinde 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği katıldı.


Türk mutfağına Koreli eli değdi Güncel Türk mutfağına Koreli eli değdi

Hayranı olduğu Türk yemeklerini daha güzel ve doğru şekilde yapabilmek için İSMEK’in yemek kurslarına katılan Koreli Lale, ülkesine döndüğünde bir Türk lokantası açmayı planlıyor.


Vodafone–Burger King işbirliğinde yine Türkiye’de bir ilk Vodafone–Burger King işbirliğinde yine Türkiye’de bir ilk

Numara taşımada 1 numaralı operatör olan Vodafone, Türkiye’de hızlı yiyecek sektörünün lideri Burger King ile numarasını taşıyanlar için yepyeni bir kampanya daha başlattı.


Tütüncü’nün hediyesi ‘kitap’ Güncel Tütüncü’nün hediyesi ‘kitap’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir araya geldiği ilköğretim okulu öğrencilerine hem kitap hediye etti, hem de gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için derslerine çok iyi çalışmaları nasihatinde bulundu.


Gıda fiyatları hızla artıyor Ekonomi/Turizm Gıda fiyatları hızla artıyor

Son yıllarda gıda fiyatlarının hızla arttığını söyleyen Keyveni Hazır Yemek ve Catering Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Çelik, son bir yıldır en fazla fiyat artışının kırmızı et, süt ve süt ürünlerinde görüldüğünü, bu artışların hazır yemek üreticilerini fiyat-kalite kıskacında sıkıştırdığını söyledi.


Antalya’da yeni bir gelenek başlıyor Güncel Antalya’da yeni bir gelenek başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl “ilk kez” düzenlenecek “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” İstanbul Conrad Otel’de verilen öğle yemeği ve ardından düzenlenen basın toplantısıyla televizyon yöneticilerine, yapımcılara ve basın mensuplarına tanıtıldı


En genç başkandan en yaşlı adama ziyaret Güncel En genç başkandan en yaşlı adama ziyaret

Türkiye’nin en genç belediye başkanı olan Hakan Tütüncü, 3 padişah, 11 cumhurbaşkanı ve 60 hükümet gören ve dünyanın en yaşlı adamı kabul edilen 125 yaşındaki Nuri Öztunç’u, Kuzeyyaka’daki evinde ziyaret etti.


“Hükümet, Eşit İşe Eşit Ücret Projesini devam ettirmelidir” Siyaset “Hükümet, Eşit İşe Eşit Ücret Projesini devam ettirmelidir”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, hükümetin 2006 yılında hayata geçirdiği eşit işe eşit ücret projesinin rafa kaldırıldığını ve memur maaşlarının eşitlenmesi çalışmasının yılan hikayesine döndüğünü söyledi.


“Profesyonellere Kredi Kampanyası” Ekonomi/Turizm “Profesyonellere Kredi Kampanyası”

Şekerbank, ekonomik hayatın önemli aktörleri olan ve ihtiyaçları açısından farklılaşan profesyonellerin finansman ihtiyaçlarını karşılamaları için “Profesyonellere Kredi” adında yeni bir kampanya başlattı.


Tütüncü’ye çiçekle teşekkür Güncel Tütüncü’ye çiçekle teşekkür

Altıayak İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, okullarının fiziki sorunlarını çözdüğü, spor malzemesi ihtiyacını karşıladığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, çiçekle teşekkür ettiler.


Turizm sektörüne ‘Enerji’ dopingi Ekonomi/Turizm Turizm sektörüne ‘Enerji’ dopingi

Otellerin ihtiyacı olan enerjiyi en ekonomik şekilde sağlamak amacıyla TÜROFED ile Türkiye’nin önde gelen özel sektör elektrik üreticilerinden Akenerji arasında bir çerçeve protokol imzalandı ve bugüne kadar turizm sektöründe görülmemiş bir destek hayata geçirildi.


Avrupa edebiyatı Antalya'da Güncel Avrupa edebiyatı Antalya'da

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen “Kültür Köprüleri” programı çerçevesinde Goethe Enstitüsü’nün, “Avrupa Edebiyatı Türkiye’de – Türk Edebiyatı Avrupa’da” adlı kültür projesi; 2-5 Mart 2010 tarihleri arasında Antalyalı sanatseverlerle buluşacak!


“Kent kültürü hareketi başlatılsın” Siyaset “Kent kültürü hareketi başlatılsın”

Vali Alâaddin Yüksel, Makina Mühendisleri Odası’ndan kent kültürü hareketi başlatmalarını istedi


“AKP, oynamak istemeyen gelin gibi” Siyaset “AKP, oynamak istemeyen gelin gibi”

İzmir İl Teşkilatının ‘Divan Toplantısı’na katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu


Saadet Partisi Şubat ayı divan toplantısı Elmalı Saadet Partisi Şubat ayı divan toplantısı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Seyfullah Şahin, İl Başkanı Galip Akın, Elmalı İlçe Başkanı Duran Karadağ İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Osman Çetin, Halil Şahin, Veysel Aker, Hasan Aydın, Mustafa Kaya ve Saadet Partisi mahalle temsilcileri ile Elmalı Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Yasin Köken’in katılımıyla gerçekleştirdiği Şubat ayı genişletilmiş Divan Toplantısı yapıldı.


Başkan Tolunay, “Rehberler Günü”nü kutladı Güncel Başkan Tolunay, “Rehberler Günü”nü kutladı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, 21 Şubat Rehberler Günü dolayısıyla, Antalya Rehberler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.


Tongüç: “Gençlik en kıymetli hazinemizdir” Siyaset Tongüç: “Gençlik en kıymetli hazinemizdir”

AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Gençliğin en kıymetli hazinemiz olduğunu belirterek, bu hazineye hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.


Hakan Tütüncü’den, Başkan Evcilmen’e ziyaret Siyaset Hakan Tütüncü’den, Başkan Evcilmen’e ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti. Başkanlar, kent sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.


“Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz” Siyaset “Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz”

Ülkede son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP İl Başkanı Ömer Melli, parti il binasında yapılan partiye katılım töreninde “CHP olarak 72 milyona kucağımızı açtık. Artık halkın iktidarını ülkede yaşatmak istiyoruz. Halkın beklenti ve gereksinimlerini yerine getirmek istiyoruz.” Dedi.


Bisiklette ilk kupa Evcilmen’e Spor Bisiklette ilk kupa Evcilmen’e

Katıldıkları ilk yarışmadan derece ile dönen Muratpaşa Belediyespor Bayan Bisiklet Takımı, kazandıkları kupayı Başkan Evcilmen’e sundu.


Folklorik Bebek Tasarımı Kursu ilk sergisi Manavgat Folklorik Bebek Tasarımı Kursu ilk sergisi

Ilıca Belediyesi ve Halk Eğitim ortaklığında gerçekleştirilen kurslarımızdan olan “Folklorik Bebek Tasarımı” kursu ilk sergisini gerçekleştirdi.


ASMEK Knauf işbirliği ile meslek kursu düzenliyor Güncel ASMEK Knauf işbirliği ile meslek kursu düzenliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) ile yapı sistemleri firması Knauf A.Ş. işbirliği ile yapı sektörüne yönelik meslek kursları düzenliyor.


Menderes Dal hızlı başladı Siyaset Menderes Dal hızlı başladı

CHP il başkanı adayı Menderes Dal, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Önceki gün Kışla Mah.49.sok.5/3 (Antkoop İş Merkezi) adresinde seçim bürosu açan Menderes Dal, dün de ekibiyle birlikte Korkuteli, Elmalı, Akçay ve Gömbe’de ziyaretlerde bulundu.


Kültür/Sanat "Bizim Hikmet"'ten Nasrettin Hoca'ya "Türkiye Sevdası"

İstanbul Beylikdüzü, TÜYAP Turizm Fuarı'ndaki standları ziyaret eden dağların ve çobanların şairi "Bizim Hikmet", dünyanın merkezindeki Akşehir standında ziyaret ettiği Nasrettin Hoca'ya "Okuyar" diyerek Türkiye Sevdası verdi


Ödüllü aşçılardan Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Ödüllü aşçılardan Başkan Sözen’e ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı’nın turizm meslek liseleri arasında açtığı yemek yarışmasında Antalya 1.’si olan Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nin 3 öğrencisi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...