Pazar, 20 Ekim 2019
TUTAP, Türkiye’yi tanıtacak Güncel TUTAP, Türkiye’yi tanıtacak

Türkiye’nin yurt içinde ve dışında etkili projeler üreterek, kapsamlı olarak tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapan Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Akdeniz bölge ofisinin açılışını Antalya gerçekleştirdi.


“Türkiye Gerçek Gündemine Dönmelidir” Siyaset “Türkiye Gerçek Gündemine Dönmelidir”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Türkiye'nin sanal gündemlerle yönelmeye çalışıldığını ve biran önce gerçek gündemine dönmesi gerektiğini söyledi.


2010 Yılının Parlayan Yıldızı: Tekstil Ekonomi/Turizm 2010 Yılının Parlayan Yıldızı: Tekstil

Secretcv.com tarafından yapılan “İş Profili” araştırması 4. Çeyrek verilerine göre Tekstil sektörü kriz öncesi parlak dönemine geri döndü. Mağazacılık/Perakendecilik sektörü ise 2010 yılında liderliği bırakmadı.


Sky Airlines İç hat uçuşlarına başladı Güncel Sky Airlines İç hat uçuşlarına başladı

Avrupa’da 10 yıl boyunca 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, 15 Ocak’ta tarifeli uçuşlarla iç hatlara “merhaba” dedi ve İstanbul-Antalya, Antalya-Ankara, Antalya-İzmir uçuşlarıyla birlikte iç hat yolcuları Sky konforu ile ilk kez tanışmış oldu.


Bilgehan’dan Antalya örgütüne övgü Siyaset Bilgehan’dan Antalya örgütüne övgü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, partisinin Antalya İl Örgütü binasını ziyaret ederek İl Başkanı Özer Ülken ve yöneticilerle bir araya geldi.


“21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz” Güncel “21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz”

İstek Antalya Yeditepe Koleji Veli Seminerinin konuk konuşmacısı olan Dr. Erdal Atabek, “21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz” konulu seminer gerçekleştirdi.


Kepez Belediyesi emin adımlarla Spor Kepez Belediyesi emin adımlarla

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi (TBE2L)’nde, Kepez Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir’i 87-72 yendi. Kepez, ligde ikinci sırada bulunuyor. Kepez Belediyespor’da hedef Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek.


Antalya Gezici Giyim Mağazası açıldı Güncel Antalya Gezici Giyim Mağazası açıldı

Gezici giyim mağazası ile 1.241 bin ihtiyaç sahibi vatandaş yepyeni kıyafetlere ve çocuklar “Önce Temizlik Projesi” kapsamında hediye setlerine kavuşuyor.


AK Parti Kadın Kolları’nın belde kongreleri başladı Siyaset AK Parti Kadın Kolları’nın belde kongreleri başladı

AK Parti Kadın Kolları’nın 3. Olağan Kongre süreci belde kongreleriyle başladı. Nüfusu 5 binin üzerindeki 20 beldede kongre yapacaklarını belirten Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, ilk hafta Kumluca Beykonak, Mavikent ve Serik Belek belde kongrelerini yaptıklarını söyledi.


MÜSİAD Başkanı Vardan AESOB’u ziyaret etti Siyaset MÜSİAD Başkanı Vardan AESOB’u ziyaret etti

MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, büyük alış veriş merkezleri konusunda kendilerinin de esnafın beklentileri doğrultusunda bir hazırlayarak hükümete sunduklarını söyledi.


Siyaset "Tek parti oyununu bozacağız"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin iktidar olma hedefiyle seçimlere tek başına gireceğini, AKP’nin ‘tek parti’ olmaktan çıkması için AKP’ye gidecek oyların bölünmesi ve ‘oyunun bozulması’ gerektiğini söyledi.


Kepez Belediyesi emin adımlarla ilerliyor Spor Kepez Belediyesi emin adımlarla ilerliyor

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi (TBE2L)’nde, Kepez Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir’i 87-72 yendi. Kepez, ligde ikinci sırada bulunuyor. Kepez Belediyespor’da hedef Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek.


Siyaset "Torba Kanun mu, İstanbul’u Başkent Yapma Kanunu mu? "

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlanan "Torba Yasası" hakkında görüşlerini bildirdi.


CHP Kepez’den Yol-İş Sendikası’na ziyaret Siyaset CHP Kepez’den Yol-İş Sendikası’na ziyaret

CHP Kepez İlçe Teşkilatı 15 ocak 2011 cumartesi günü Yol-İş Sendikasını ziyaret etti.


Esnaf Doğu Garajı’nı istiyor Güncel Esnaf Doğu Garajı’nı istiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Festival Çarşısı esnafının sıkıntılarının çözümü için iyi niyet zeminde yapılacak çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını söyledi.


Cumhuriyet kadınları anıldı Güncel Cumhuriyet kadınları anıldı

Zübeyde Hanımı Anma etkinlikleri çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği işbirliğiyle ‘Cumhuriyeti Yaşatan Kadınlar’ konulu bir panel düzenlendi.


Akın’dan 229 incelemesi Siyaset Akın’dan 229 incelemesi

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, önceki gün Büyükşehir Meclisi’nde Başkan Akaydın ile halkın karşı karşıya kalmasına neden olan olayın sebebi olarak gösterilen 229 Parsel’de incelemelerde bulundu.


“Antalya şantiye gibi çalışıyor” Siyaset “Antalya şantiye gibi çalışıyor”

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının (BAKA) 2010-2011 dönemi için öngörülen“Sanayi ve Turizm Sektörlerinde Rekabetçiliğin Artırılması Mali Destek Programı” bilgilendirme toplantısında konuştu.


Çeliklenme meclisi başladı Siyaset Çeliklenme meclisi başladı

Saadet Partisi Batı Akdeniz Teşkilat Mensupları, Göynük’te Quenn Elizabeth Hotel’de iki günlüğüne kampa girdi.


Samani istifa etti Siyaset Samani istifa etti

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.


Aralık ayında konut satış fiyatlarında Antalya değer kaybetti Ekonomi/Turizm Aralık ayında konut satış fiyatlarında Antalya değer kaybetti

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’deki konut satış fiyatları ve kira değerlerinin analizini içeren REIDIN.com Emlakendeks’in Aralık 2010 raporu yayınlandı.


DSP’den ATSO'ya ziyaret Siyaset DSP’den ATSO'ya ziyaret

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, İl Kadın Kolu Başkanı Olcay Polat, İl Gençlik Kolu Başkanı Esra Şen ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı makamında ziyaret etti.


AGC 27 yaşında... Güncel AGC 27 yaşında...

Antalya Gazeteciler Cemiyeti 27 yılını doldurdu. Yönetim Kurulu adına Başkan Mevlüt Yeni, 27’inci yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kumluca öğrenci meclisi toplandı Kumluca Kumluca öğrenci meclisi toplandı

Ülkemiz demokrasisin güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Kumluca Belediyesi tarafından Öğrenci Meclisi toplantısı yapıldı.


12. Tarım ve Seracılık Festivali Futbol Turnuvası başlıyor Kumluca 12. Tarım ve Seracılık Festivali Futbol Turnuvası başlıyor

Kumluca Belediyesi’nce “Geleneksel 12. Tarım ve Seracılık Festivali” kapsamında düzenlenecek olan Halı Saha Futbol Turnuvasında kuralar çekildi.


Kazakistan Büyükelçisi AOSB’ye hayran kaldı Ekonomi/Turizm Kazakistan Büyükelçisi AOSB’ye hayran kaldı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye- Kazakistan İş Adamları Konferansı’na katılmak üzere Adana’ya gelen Kazakistan Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni (AOSB) ziyaret ederek AOSB’nin işleyişi ve AOSB’de faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgi aldı.


Şimdi pilates zamanı Güncel Şimdi pilates zamanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Ocak’tan itibaren Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Yenimahalle Kültür Merkezi’nde kadınlara yönelik ücretsiz pilates kursu düzenliyor. Kurslara kayıtlar başladı.


AESOB’tan indirim kartı Güncel AESOB’tan indirim kartı

AESOB, üyelerin birbirleri ile olan alış verişini artırmak, esnaf ve sanatkarın ticaretten daha fazla pay alabilmesi için “Altın Kurdele” isminde indirim kartını hayata geçiriyor.


Zübeyde Hanım anıldı Güncel Zübeyde Hanım anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölümünün 88. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.


Başkan Gül Hollanda’dan memnun döndü Kemer Başkan Gül Hollanda’dan memnun döndü

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Hollanda'da düzenlenen Utrecht Turizm Fuarından memnun döndü. Fuarda Kemer'e büyük ilgi gösterildiğini söyleyen Başkan Gül, "Özellikle gençlerin Kemere büyük ilgi gösterdiklerini söyledi.


BAGEV şemsiyesi genişliyor Ekonomi/Turizm BAGEV şemsiyesi genişliyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Mütevelli Heyeti, BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır başkanlığında Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda toplandı.


Yeni Emek kültür merkezi olacak Güncel Yeni Emek kültür merkezi olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeni Emek Mahallesi’nde, park alanında kaldığı için evleri yıkılacak olan vatandaşları ziyaret ederek, dertlerini dinledi.


Cornelia Hotels Golf&Spa'dan sömestr eğlencesi Güncel Cornelia Hotels Golf&Spa'dan sömestr eğlencesi

Büyükler için sağladığı kalite ve rahatlık kadar, çocuklar için de alternatifli ve eğlenceli bir tatil sunan Cornelia De Luxe Resort ve Cornelia Diamond Golf Resort&Spa, dopdolu sömestre programıyla miniklere de en güzel karne hediyesi olacak.


HEPAR, Kurultay’a hazır Siyaset HEPAR, Kurultay’a hazır

Hak ve eşitlik partisinin 2 olağan kurultayına tek adayla 16 OCAK 2011 tarihinde Osman Pamukoğlu ile girecek olan parti, iktidara giden yol haritalarını çıkarmak üzere Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor salonunda Türkiye’nin dört bir tarafından gelen partililerle gerçekleştirilecek.


Hey Travel sömestre turları için uyardı Hey Travel sömestre turları için uyardı

Okulların yarıyıl tatilini fırsat bilerek, yurt dışına gitmek veya kayak tatili yapmak isteyenler için geri sayım başladı. Sömestre tatilinin rüya gibi geçmesini isteyenler bu uyarılara kulak vermeli.


“Haydi gençler Bowlinge” Güncel “Haydi gençler Bowlinge”

Konyaaltı Kaymakamlığı ile Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özdilekpark AVM evsahipliğinde gerçekleştirilen “Haydi Gençler Bowlinge” turnuvası birbirinden çekişmeli ve eğlenceli yarışmalara sahne oldu.


Siyaset "Halkımızla birlikte barajı yıkacağız"

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mustafa Vural, ‘Sistemin koyduğu barajları, halkımızın gücüyle yıkmayı hedefliyoruz. Halkımızla birlikte barajı yıkacağız” dedi.


Amatör ruhla profesyonelce Kültür/Sanat Amatör ruhla profesyonelce

Yeni yılla birlikte kurulan ve kısa adı (AESOT) olan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Tiyatrosu start alarak çalışmalarına başladı


DÖSİAD Antalya’ya katkı sağlayacak Güncel DÖSİAD Antalya’ya katkı sağlayacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kısa bir süre önce kurulan DÖSİAD’ın, Antalya’ya ve kentin ticaretine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.


Myom tedavisinde en kesin çözüm cerrahi müdahale Sağlık/Kadın Myom tedavisinde en kesin çözüm cerrahi müdahale

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Olcay Akalın, myom hakkında bilgi verdi.


Arap- Türk işdünyası zirvesine bir adım daha Güncel Arap- Türk işdünyası zirvesine bir adım daha

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ITSO) Körfez ülkeleri Ankara büyükelçilerini yaklaşık 6 ay önce ağırlamasının ardından sürdürülen görüşmeler ve yazışmaların meyvelerini veriyor.


İstek’li miniklerin “sanat günleri” Güncel İstek’li miniklerin “sanat günleri”

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, ‘Sanat Günleri’ etkinlikleri kapsamında gölge oyunu ile tanıştı.


KEPSİAD yöneticilerinden Vali Altıparmak’a ziyaret Güncel KEPSİAD yöneticilerinden Vali Altıparmak’a ziyaret

Kepez Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (KEPSİAD) Ramazan Buzkıran ile Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Altıparmak’a makamında bir nezaket ziyaretinde bulundular.


CHP Elmalı’da toplandı Elmalı CHP Elmalı’da toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi Elmalı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP İl Başkanı Özer Ülken; son günlerde yaratılan iki dil, iki bayrak tartışmalarına değinerek, “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için bugün ve her zaman mücadele edeceğiz. Kürt sorununu ve toplumun tüm kesimlerinin sorununu çözecek partide Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.


Güncel "Vali bey duy sesimizi "

Balbey Mahallesi’ndeki esnaf tarihi Pazar hamamının yan tarafının daha önce bir restorana kiraya verilen bölümünde yer alan kapalı yapıya isyan etti.


AGC’ye ziyaretler Güncel AGC’ye ziyaretler

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yazılı ve görsel basının demokrasi için olmazsa olmaz unsurlarının başında geldiğini söyledi.


“Halkın çığlığına kulak tıkayan CHP’nin derdi rant mı?” Siyaset “Halkın çığlığına kulak tıkayan CHP’nin derdi rant mı?”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, “Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı devam meclisinde yaşanan arbedenin sorumlusu; halkın çığlık düzeyindeki yakarışlarına kulak tıkayan CHP’li Belediye Başkanı Akaydın ve militarist bir anlayışla belediye meclisine adeta bindirme yaparak, sevk ve idare etmeye kalkışan CHP İl Başkanı ile örgütüdür” diye konuştu.


Kılınç, Tütüncü’den cevap bekliyor Siyaset Kılınç, Tütüncü’den cevap bekliyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, yapmış olduğu basın toplantısında Kepez Belediyesi’nin 226 parselde yaptığı fiyat artışını değerlendirdi.


Türk çocukları Avrupalılara göre daha kısa boylu Sağlık/Kadın Türk çocukları Avrupalılara göre daha kısa boylu

Kalsiyum, vücudumuzdaki kemikleri ve dişleri oluşturan, onları güçlü ve sağlıklı tutan en önemli elementlerden biridir. Kalsiyum vücudumuzda %99 oranında dişlerde ve kemiklerde bulunur.


KATRE’den “kanser” konferansı Güncel KATRE’den “kanser” konferansı

Kadın ve çocuklara kültür, eğitim ve kişisel gelişim alanında hizmet vermek üzere , geçtiğimiz ay Muratpaşa belediye başkanı Süleyman Evcilmen'in eşi Dilek Evcilmen'in katılımyla açılışı yapılan KATRE Kadınlar Derneği, ilk organizasyonunu kepez bölge kadınlarına yaptı.


Çavuşoğlu ve Zitouni'ye doğum günü kutlaması Spor Çavuşoğlu ve Zitouni'ye doğum günü kutlaması

MedicalPark Antalyasporlu futbolcular, İdari Menajer Servet Çavuşoğlu ve Tunuslu futbolcu Ali Zitouni için ortak düzenlenen doğum günü töreniyle eğlenceli anlar yaşadı.


Yeni Perşembe Pazarı’nda inceleme Güncel Yeni Perşembe Pazarı’nda inceleme

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, mahkeme kararı ile kaldırılan Şirinyalı Perşembe Pazarı’nın kurulacağı yeni pazar alanında incelemelerde bulundu


Okullar yarışıyor Güncel Okullar yarışıyor

Akdeniz TV tarafından düzenlenen “Okullar Yarışıyor” adlı yarışmanın eleme turları bütün hızıyla devam ediyor. İlköğretim okulları arasında düzenlenen yarışma, bir yandan çetin mücadelelere sahne olurken bir yandan da farklı okullardan öğrenciler arasında dostluk köprüleri oluşturuyor.


Prof. Dr. Erdal Tercan’a Tebrik Güncel Prof. Dr. Erdal Tercan’a Tebrik

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Tercan'ın, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmesinden dolayı 12 Ocak 2011 Çarşamba günü, Prof. Dr. Tercan için yemek düzenlendi.


Güzeller, Kemer standında Güzeller, Kemer standında

'2011 Utrecht Turizm Fuarı standımız, Hollanda Büyükelçisi’nin ziyaretinden sonra Miss Globe International isimli yarışmada “Miss Avrupa” unvanını kazanan Belçika doğumlu Türk güzeli Bahar Kılkıran tarafından da ziyaret edildi.


Kadınlara beş yıldızlı spor merkezi Güncel Kadınlara beş yıldızlı spor merkezi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki kadınlara yönelik fitness, aerobik gibi etkinliklerin olacağı ve ücretsiz kullanılabilecek beş yıldızlı spor salonu yapacaklarını açıkladı.


Kepez boksta şampiyon oldu Spor Kepez boksta şampiyon oldu

Kepez Belediyespor Boks Takımı, Antalya Boks İl Şampiyonası’nda, 18 altın, 10 gümüş, 3 de bronz madalya alarak takım halinde birinci oldu.


Hollanda’da Kemer fırtınası esiyor Hollanda’da Kemer fırtınası esiyor

Hollanda’da düzenlenen Utrecht Turizm fuarında Kemer fırtınası esiyor. Fuara katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “ Kemer’e büyük olduğunu görmek bizleri memnun etti.


Akaydın Aksu’da sorunları dinledi Aksu Akaydın Aksu’da sorunları dinledi

Aksu'da vatandaşlarla buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Aksu, kırsal yaşamdan kentsel yaşama yeni geçmiş bir bölge. Birtakım sorunları olabilir. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz” dedi.


Konyaaltı Belediyesi'ne 15 yeni araç Güncel Konyaaltı Belediyesi'ne 15 yeni araç

Konyaaltı Belediyesi tarafından hizmetlerde kullanılmak üzere satın alınan 15 yeni araç, saha amirliğinde düzenlenen törenle tanıtıldı.


Kepez’i güzelleştiren park Güncel Kepez’i güzelleştiren park

Yeniden inşa edilen Fatih Sultan Mehmet Parkı, sanat galerileriyle, masal kahramanlarımızın heykelleriyle, Selçuklu mimarisi büfesiyle, taş işçiliğiyle, renkli ışıklandırmanın olduğu su havuzuyla Antalya’nın en güzel parklarından biri haline geldi.


“Emeklilik Dönemi Tasarruf Açığı” Ekonomi/Turizm “Emeklilik Dönemi Tasarruf Açığı”

Aviva’nın Türkiye’de AvivaSA ile birlikte yürüttüğü “Emeklilik Dönemi Tasarruf Açığı – Mind the Gap” projesi, Avrupa’nın 13 ülkesinin emeklilik sisteminin analizini yapıyor ve mevcut hayat standartlarını emeklilik sonrasında da korumak isteyen bireylerin ne kadar ek tasarruf yapması gerektiğini gözler önüne seriyor.


Ofiste sağlıklı beslenme önerileri Sağlık/Kadın Ofiste sağlıklı beslenme önerileri

Günümüzün sekiz saati ,haftada en az beş gün iş yerinde oturarak çalışıyoruz.Masa başında otururken aktivitemiz çok az olduğu için kilo alma olasılığımız artıyor.Bu olumsuz duruma rağmen sağlıklı ve dengeli beslendiğimiz taktirde kilo alımını durdurabilir, hatta kilo verebilirsiniz.


Büyükşehir’den çiftçi ve esnafa eğitim desteği Güncel Büyükşehir’den çiftçi ve esnafa eğitim desteği

Üreticilerin bilgi ve teknoloji desteğiyle üretim yapması için çabalayan Büyükşehir Belediyesi, konularında uzman kişileri çiftçi ve esnafla buluşturuyor.


BAGEv kariyer Burdur'da Güncel BAGEv kariyer Burdur'da

Burdur Belediyesi ile Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) arasında İstihdam ve Eğitimi Geliştirme İşbirliği Protokolü yapıldı.


Büyük Alevi Kurultayı 16 Ocak’ta toplanıyor Büyük Alevi Kurultayı 16 Ocak’ta toplanıyor

Büyük Alevi Kurultayı Ankara Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde 16 Ocak’ta toplanıyor


Denge Sorunları Sosyal Yaşamınızı Etkilemesin! Sağlık/Kadın Denge Sorunları Sosyal Yaşamınızı Etkilemesin!

Ani hareketlerle ortaya çıkan baş dönmesi, hastanelerin acil servislerine yapılan başvuruların önemli bir bölümünü oluşturuyor. Kişinin yaşam kalitesini düşüren bu baş dönmeleri, denge sorununa işaret ediyor!


Siyaset "DSP devlet yönetimine taliptir"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, mevcut iktidarın Türkiye’de işsizliği, yolsuzluğu, terörü, eğitim sorunlarını çözemediğini belirtti


“Özerklik ve iki dil talebi kürt sorunun çözümündeki en büyük engel” Siyaset “Özerklik ve iki dil talebi kürt sorunun çözümündeki en büyük engel”

BDP’nin özerklik ve iki dil çıkışının amacının ne olabileceği konusundaki anket sonuçlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü: “özerklik ve iki dil talebi kürt sorununun çözümündeki en büyük engeldir” dedi.


Altın Portakal’da Şairler Buluşması Kültür/Sanat Altın Portakal’da Şairler Buluşması

Türkiye’nin önde gelen şair ve eleştirmenleri Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri için Antalya’da buluşuyor.


Ekonomi/Turizm "Genç girişimciler Ar-Ge'ye yöneldi"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı ve İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı' programının konuğu Isparta Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Serdal Terzioğlu oldu.


“SBS kursları bir iyilik hareketidir” Siyaset “SBS kursları bir iyilik hareketidir”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, HAMLE-DER ve hayırsever desteği ile açtıkları ücretsiz SBS kurs merkezlerinin, hayata tutunmaya çalışan ailelerin, maddi imkânsızlıklar içerisinde okutmaya gayret ettikleri çocuklarına yardım eli uzatan bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.


İlk Bologna süreci toplantısı yapıldı Güncel İlk Bologna süreci toplantısı yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Bologna Süreci Koordinasyon Kurulu, yılın ilk Bologna süreci koordinasyon toplantısını Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirdi.


Kepez tarihine sahip çıkıyor Güncel Kepez tarihine sahip çıkıyor

Kepez Belediyesi, Antalya’nın “göç kültürü” mirasına sahip çıkıyor. Yörüklerinin, göç sırasında su ihtiyaçlarını karşıladığı ilçedeki 15 sarnıcın bakımı yapılacak ve tarihi göç yolu kültürü de canlandırılacak.


Vali Altıparmak’a nezaket ziyareti Güncel Vali Altıparmak’a nezaket ziyareti

Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Seyit Baş, Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy İl Defterdarı Hidayet Mat ve Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ile birlikte Vali Altıparmak’a makamında ziyaret ettiler.


Yeşilbayır'da rekor çalışma... Döşemealtı Yeşilbayır'da rekor çalışma...

Döşemealtı Belediyesi son iki yılda yaptığı parke yol çalışması ile Yeşilbayır ve Altınkale Mahallesi’nde deyim yerindeyse rekor kırıyor. Her iki mahallede yapılan parke taşı çalışması 300 Bin metre kareye ulaştı.


Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım’ı anıyor Kültür/Sanat Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Cumhuriyet Kadınları Derneği işbirliğiyle Zübeyde Hanım Anma Günü kapsamında 14 Ocak Cuma günü 11.00- 14.30 saatleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.


Satranç Turnuvası organizasyonu için düğmeye basıldı Kemer Satranç Turnuvası organizasyonu için düğmeye basıldı

Kemer bölgesinde adı sıkça duyulmaya başlanan ve hizmet kalitesiyle gerçekten güvenilir bir Acente olma unvanını kazanan Oflaz Turizm, 2011 yılı için atağa geçerek Kemer’in en iyi beş yıldızlı otelleri sıralamasında yer alan Hollanda mimarisi ile ünlü Orange County Otel ile anlaştı.


Kaymakama söz verdiler Döşemealtı Kaymakama söz verdiler

Sporda derece elde eden öğrenciler, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül’ü makamında ziyaret ettiler.


Ekonomist Dergisi, GATAB’ın çalışmalarına yer verdi Ekonomi/Turizm Ekonomist Dergisi, GATAB’ın çalışmalarına yer verdi

Haftalık yayımlanan Ekonomist Dergisi 09-15 Ocak tarihli sayısında GATAB’ı ve çalışmalarını sayfalarına taşıdı. Dergi, KOBİ GİRİŞİM adıyla yayımladığı ekinde “Güney Antalya Turizmi Çeşitlendiriyor” başlığıyla GATAB’ın çalışmalarına iki sayfa yer verdi.


Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı yine galip Spor Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı yine galip

Akdeniz Üniversitesi, Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Lig maçında, Eskişehir deplasmanında oynadığı Anadolu Üniversitesi karşılaşmasından 28–26 galip ayrıldı.


Vodafone İş ortağım Kupası heyecanı başladı Spor Vodafone İş ortağım Kupası heyecanı başladı

Dünya mobil iletişim lideri Vodafone’un iş ortaklarına yönelik olarak düzenlediği Vodafone İş Ortağım Kupası’nın Antalya elemeleri tamamlandı ve finalistler belli oldu.


Tamirci esnafına hibrit pratiği Güncel Tamirci esnafına hibrit pratiği

Antalya Oto Tamirciler Odası ve Mesleki Eğitim Merkezi önderliğinde gerçekleşen hibrit motorlar ile ilgili eğitimin son aşması gerçekleştiriliyor.


Kayı Tur’a 10 adet Doruk 215T daha teslim edildi Otomotiv Kayı Tur’a 10 adet Doruk 215T daha teslim edildi

Otokar’ın şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığı için tasarlayıp ürettiği Doruk 215T, Kayı Tur filosunda hizmet vermeye devam ediyor.


ATSO’da Online belge hizmet dönemi başladı Güncel ATSO’da Online belge hizmet dönemi başladı

ATSO Başkanı Osman Budak, üyelerin Oda hizmetlerinden daha hızlı ve kesintisiz yararlanabilmesi amacıyla web sitesi aracılığıyla “online belge hizmeti” verilmesine başlandığını bildirdi.


Stadyum isteğine kaynak yok cevabı Siyaset Stadyum isteğine kaynak yok cevabı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya’nın yeni stadyum ihtiyacını gündeme getirirken, Devlet Bakanı Faruk Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün bütçesinde büyük projeleri karşılayacak büyüklükte kaynak olmadığını belirtti.


Çocuklara en güzel sömestr karnesi hediyesi Güncel Çocuklara en güzel sömestr karnesi hediyesi

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Antalya’da bulunan ve uçak şeklindeki mimarisi ile tematik oteller arasında yerini alan Concorde De Luxe Resort Hotel’de çocuklarınızla sömestr tatilini geçirerek onlara “bulutların üstünde” bir hediye sunmuş olacaksınız.


Sezen’le Nazan birarada Kültür/Sanat Sezen’le Nazan birarada

Geçtiğimiz günlerde Sezen’le Nazan bir araya geldiler. Nazan Öncel’in evinde gerçekleşen buluşmada Sezen Aksu yeni albümü için bir Nazan şarkısı okumak istediğini belirtti.


Bağış, Portekiz'in Ankara Büyükelçisini kabul etti Siyaset Bağış, Portekiz'in Ankara Büyükelçisini kabul etti

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Luisa Bastos De Almeida'yı kabul etti.


226 parselde 24 ay taksit müjdesi Güncel 226 parselde 24 ay taksit müjdesi

226 parselde vatandaşa gereken kolaylık yapılacak sözünü veren Başkan Hakan Tütüncü, verdiği sözü tuttu. Belediye hisselerinin bedelinin ödenmesinde 12 olan taksit sayısında ödeme kolaylığı sağlanarak 24’e çıkarıldı.


Gün Haber yayına girdi Güncel Gün Haber yayına girdi

Dünya, Türkiye ve Antalya ağırlıklı olmak üzere Akdeniz’den haberler verecek olan Gün Haber yayın hayatına başladı.


Belediyelerden özel sektöre peşkeş Siyaset Belediyelerden özel sektöre peşkeş

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, Belediyelerin kaldırımlara koyduğu ekmek büfeleriyle belediyelerin özel sektöre peşkeş çektiğini bildirerek” Bakkallar ekmek tezgahını kaldırıma koyarsa suç kendileri koyarsa suç değildir” dedi.


Turkcell Kamu Tarifesi Kapılarını Açıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell Kamu Tarifesi Kapılarını Açıyor

Turkcell’in efsanevi Kamu Tarifesi, yepyeni avantajlarla geri dönüyor.


Bağış, ODTÜ'lü öğrencileri kabul etti Siyaset Bağış, ODTÜ'lü öğrencileri kabul etti

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Finlandiya İçişleri Bakanı'nın ardından ODTÜ'lü bir grup öğrenciyi de ABGS'de kabul etti.


Düden’de düğmeye basılıyor Güncel Düden’de düğmeye basılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park 2’nci kısım düzenleme çalışmaları kapsamında, Lara sahil yolundaki Düden Köprüsü 14 Ocak’tan itibaren bir daha açılmamak üzere araç trafiğine kapatılacak.


Büyükşehir Güllük esnafı ile bütünleşti Güncel Büyükşehir Güllük esnafı ile bütünleşti

Güllük Caddesi esnafı ile ikinci kez bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, caddede yapılacak düzenleme çalışmaları hakkında esnafla görüş alışverişinde bulundu. Aktekin, esnafın beklentilerine uygun bir proje uygulayacaklarını söyledi.


KONYSİAD görev dağılımını yaptı Güncel KONYSİAD görev dağılımını yaptı

Yapılan görev dağılımı ile seçilmiş yönetim, denetim kurulları ve haysiyet divanının çalışmalara başlayacağını ifade eden KONYSAİD Başkanı İlhami Kaplan, çıktıkları pozitif değer üretme ve geleceğe katkı koyma felsefesi içinde artan bir ivme ile çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.


IL Trovatore bu sezon son kez sahnede Kültür/Sanat IL Trovatore bu sezon son kez sahnede

Ortaçağ Avrupası’nın sırlarla dolu büyülü dünyasını konu alan Verdi’nin ünlü eseri IL Trovatore bu sezon son kez izleyicilerle buluşuyor.


Ücretsiz doğuma hazırlık kursu Güncel Ücretsiz doğuma hazırlık kursu

Antalya’nın ilk doğuma hazırlık kursu Memorial tarafından düzenleniyor. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu’nda derslere, anne adaylarıyla birlikte aynı heyecanı paylaşıp destek olmak isteyen baba adayları da katılabiliyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...