Perşembe, 21 Mart 2019
Düden ikinci kez hayat buluyor Güncel Düden ikinci kez hayat buluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Düden Park 2. Etap Projesi için çalışmalar başladı. Düden’in denize dökülen kısmının doğu ve batısı yönünde uzanan falezler üzerindeki 105 bin metrekarelik alan yeniden düzenlenecek.


CHP'de Ülken dönemi Siyaset CHP'de Ülken dönemi

Antalya Kapalı Spor Salonu'nda Cumartesi günü gerçekleştirilen CHP 33.Antalya İl Kongresi'nde yapılan seçim sonucunda yeni il başkan Özer Ahmet Ülken oldu.


Samani’den ilçe turu Döşemealtı Samani’den ilçe turu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Döşemealtı İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, bölgede ziyaretlerde bulundu.


Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü

10 Mart 2010 tarihinde Yunanistan Meclisi, Yunanistan’da uzun yıllar yasal olarak ikamet eden soydaş ve üçüncü ülke vatandaşlarının ülkenin politik yapısına kazandırılması konulu yasa tasarısını görüştü.


Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda Güncel Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda

Enerji Koordinatörü Erdem Armen, “Fuarda birçok yerli ve yabancı firmayla fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.


Büyükşehir’den depremzedelere yardım Güncel Büyükşehir’den depremzedelere yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'da 52 vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesine yardım eli uzattı. Bölgeye, bir kamyon gıda malzemesi ve çocuklar için oyuncak gönderildi.


Kemer "Türk insanı tatil için para harcıyor"

Kemer merkezde kurulu bulunan ve 2000 yılından bu yana A sınıfı seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Oflaz Turizm’den inanç turizmi atağı.


MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek Güncel MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek

Antalya Üniversitesi kurma çalışmalarını sürdüren AKEV Koleji Serbest Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdür Selahattin ÇİÇEK başkanlığında Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ve okul idaricileri bulundu.


Bucak’ta deftersiz okul kalmadı Güncel Bucak’ta deftersiz okul kalmadı

Kahraman Köktürk tarafından yürütülen defter kampanyası kapsamında, Bucak’ta deftersiz okul kalmadı.


“İktidara gelmek için yönetime talibiz” Siyaset “İktidara gelmek için yönetime talibiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 13 Mart’ta yapılacak olan CHP Antalya İl Kongresi’nde CHP Eski İl Eğitim Sekreteri Özer Ülken çalışmalarına hız verdi. Konyaaltı ve Kepez delegesiyle delegesiyle bir araya gelen Ülken, “Değiştirmek için yola çıktım” dedi.


Güncel "Antalya'nın tanıtımına önem veriyoruz"

İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı, Antalya’nın turizmde yeterince tanıtılabilmesi için İl Genel Meclisi olarak her zaman katkı koymaya çalıştıklarını söyledi.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi ile birlikte düzenlediği Aydınlanma Söyleşileri, Öner Yağcı Söyleşisi ile devam ediyor.


Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da Kültür/Sanat Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da

Almanya Ruhr 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'a sipariş edilen ‘İstanbul Senfonisi’nin dünya prömiyeri 13 Mart’ta Dortmund’da yapılacak.


İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, sektörel yayıncılığın gelişimiyle ilgili ortak projeler gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.


Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor

Dünyanın en büyük turizm etkinliği olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Borsası, bu yıl ki partner ülke Türkiye”nin çok renkli katkıları ile açıldı.


Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı Güncel Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı

Toros Eğitim Kurumları(T.E.K) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen geleneksel “ 2009 Yılının Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri Ödülleri” için öğrencilerimiz sandık başındaydı. Toroslu öğrenciler kullandıkları oylarla “Antalya’ ya Hizmet Eden 2009 Yılının En İyileri”ni seçtiler.


Antalya ruhsatsız fırın cenneti Güncel Antalya ruhsatsız fırın cenneti

Temel tüketim maddesi olan ekmekte denetim boşluğu, cezaların caydırıcı olmaması yüzünden merdiven altı üretim gün geçtikçe artıyor. Antalya’da faaliyet gösteren 250 civarındaki fırından ancak 177’sinin ruhsatlı olduğu öğrenildi.


Akın: “Ayrımcılığa karşı mücadele şart” Siyaset Akın: “Ayrımcılığa karşı mücadele şart”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Galip Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, aile kurumunun temel taşı‚ değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın-erkek herkesin ortak sorumluluğu olduğunu söyledi.


Kadınlar için konser ve tiyatro Kültür/Sanat Kadınlar için konser ve tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde “Dünden Bugüne Kadın Bestekarlar” konseri düzenledi. ABT de, Kepezli kadınlar için Aşk Grevi adlı oyunu ücretsiz sahneledi.


AK Partili kadınlardan Hatıra Ormanı Güncel AK Partili kadınlardan Hatıra Ormanı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Döşemealtı ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Anısına Hatıra Ormanı’na fidan dikimi yapıldı.


Çöllü'nün eşit paylaşım önerisine AKP'den ret Siyaset Çöllü'nün eşit paylaşım önerisine AKP'den ret

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, hal gelirlerinin üretici ve tüketici belediyeleri arasında eşit paylaşılmasını düzenleyen bir önerge verirken, önerge AKP’nin oylarıyla reddedildi. Çöllü, “Bu düzenleme Antalya üzerinden Melih Gökçek’i, Kadir Topbaş’ı kurtarma düzenlemesidir” dedi.


Crystal Hotels Resortte hedef misafir memnuniyeti Güncel Crystal Hotels Resortte hedef misafir memnuniyeti

Crystal Hotelleri Ceosu Umman Çetinbaş yapmış olduğu açıklamada öncelikli hedeflerinin misafir memnuniyeti olduğunu belirti.


AKEV'den kadınlara özel Güncel AKEV'den kadınlara özel

AKEV Koleji'nde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen program büyük ilgi gördü. Gösterişten ziyade içtenliğin hakim olduğu program, AKEV Genel Müdürü Selahattin Çiçek'in açılış konuşmasıyla başladı.


Yeşildere’de tapu heyecanı Güncel Yeşildere’de tapu heyecanı

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Yeşildere Mahallesi sakinlerine, sorunları çözülen 39 hak sahibine daha tapularının verileceği ve bölgeye spor salonu yapılacağı müjdesini verdi


İmece plastik tarım sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi Ekonomi/Turizm İmece plastik tarım sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kuruluşu olan İmece Plastik, Antalya Organize Sanayi Bölgesinde modern CO-EX Teknolojisi ile kurulan yeni tesislerinde, tarım sektörünün önde gelen yöneticilerini ağırladı.


“Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir” Siyaset “Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir”

Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına sabır ve yaralılara geçmiş olsun dileklerini söyleyen CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP)’nin Antalya il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin partiye katılım töreninde, AKP’nin ülkede yarattığı depreme değinerek ““Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir.” Dedi.


Umut fidanlığına yeni fidanlar Güncel Umut fidanlığına yeni fidanlar

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Derneği’nin Umut Fidanlığı’na dün yeni fidanlar eklendi. Organ bağışına dikkat çeken Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan çınar fidanı, Hastane Müdürü Halime Taşkınsoy ise portakal fidanı dikti.


Sevimçok ve oda başkanlarından Evcilmen’e ziyaret Güncel Sevimçok ve oda başkanlarından Evcilmen’e ziyaret

‘1 Mayıs’ta işçi ve esnaf bayramı birarada olacak’ diyen esnaf oda başkanlarını kabul eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, esnafın sorunlarını çözecek ciddi bir AESOB Yönetimi’ne ihtiyaç duyulduğunu söyledi


Muratpaşa Belediyesi’nde ‘Kadınlar Günü’ özel sergisi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde ‘Kadınlar Günü’ özel sergisi

Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını bir günle sınırlamayan Muratpaşa Belediyesi, kadın kursiyerlerin ürettiği bin eserden oluşan sergi açarak 8 Mart’ı daha da anlamlandırdı


Saadet partisi seçime hazır Siyaset Saadet partisi seçime hazır

Saadet Partisi Antalya İl ve İlçe Teşkilatları günlerdir arazide. Saadetliler İl Yönetimi, Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Konyaaltı İlçe Başkanı İnş. Müh. Mehmet Akif Bilgin ve beraberlerindeki Konyaaltı İlçe Teşkilatı kalabalık bir ekiple Konyaaltı'nda ziyaretlerde bulundular. Saadetliler Çakırlar ve Doyran’da vatandaşlarla buluştu.


Çöllü tarımsal ihracata destek istedi Siyaset Çöllü tarımsal ihracata destek istedi

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, tarımsal ihracata verilen destekleri gündeme getirirken, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, toplam ihracat desteklerinin büyük bölümünün tarıma verildiğini, sanayi sektörünün buna tepki gösterdiğini söyledi.


“Antalya için desteğe varız” Siyaset “Antalya için desteğe varız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Antalya Şubesi’nin, kent için yapacağı her olumlu çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi.


Lodos migreni tetikliyor Sağlık/Kadın Lodos migreni tetikliyor

Daha çok kış aylarında esen ve birçok kişide halsizlik, bitkinlik yarattığına inanılan lodos, en çok migren hastalarını etkiliyor. Lodos rüzgarlarının getirdiği rutubetli hava ağrıların ortaya çıkmasına neden oluyor.


Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı Güncel Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1930 yılının 6 Mart günü “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” dediği güzel şehrimizi ziyaret etmişti.


AK Partili kadınlara kadın hakları dersi Siyaset AK Partili kadınlara kadın hakları dersi

AK Parti İl Başkanlığı’nda Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla son yasal değişiklikler ve Kadın Hakları konulu konferans düzenlendi.


Oda Başkanı Bucak’tan Tolunay’a teşekkür ziyareti Güncel Oda Başkanı Bucak’tan Tolunay’a teşekkür ziyareti

Antalya Oto Tamirciler Odası yönetimi Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay’ı ziyaret etti. Oda Başkanı Mehmet Bucak ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Tolunay, yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarı dileğinde bulundu.


Toros Koleji basketbolda Antalya şampiyonu Spor Toros Koleji basketbolda Antalya şampiyonu

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim okulları arası basketbol müsabakalarının Antalya elemeleri tamamlandı. Fatih Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen elemeler İlköğretim okullarında küçükler ve yıldızlar gruplarında yapıldı.


Amatör edebiyattan sahneye Kültür/Sanat Amatör edebiyattan sahneye

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kadınlar Tiyatro ile buluşuyor' projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kendi yazdıkları tiyatro oyununu sahneleyen kadınlar performansları ile profesyonellere taş çıkarttı.


AKMEK’den el emeği göz nuru sergisi Güncel AKMEK’den el emeği göz nuru sergisi

Antalya Mesleki Eğitim Kursları (AKMEK)’ndaki bayan kursiyerler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde el emeği, göz nuru ürünlerini sergiledi. Serginin açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


“Kadınsız toplum olmaz” Siyaset “Kadınsız toplum olmaz”

Türkiye Partisi İl Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla parti binasında kadınlarla bir araya geldi.


“Genç sporcuları her zaman destekledik” Manavgat “Genç sporcuları her zaman destekledik”

Ilıca Karate Kulübü Öğrenciler Türkiye Karate turnuvası Şeçmeleri için gittikleri Antalya’dan başarılı derecelerle döndüler.


Kepez’in bileği bükülmüyor Spor Kepez’in bileği bükülmüyor

Bayanlar Bölgesel Lig’de mücadele eden Kepez Belediyespor, kendi evinde Burdur Anadolu Lisesi’ni 3–0 yenerek, hem namağlup unvanını sürdürdü hem de gruptan çıkmayı garantiledi.


EKDAĞ’dan önemli  yatırım Güncel EKDAĞ’dan önemli yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren EKDAĞ A.Ş. Boğaçayı tesislerine döküm fabrikası kuruyor. Şirketin kendi imkanları ile hizmete açacağı fabrikada saatte 500 kilogram demir, eritilerek döküm haline getirilecek.


Büyükşehir’in rüzgar kızları Spor Büyükşehir’in rüzgar kızları

Antalya Büyükşehir Belediyespor 16 Yaş Altı Kızlar Kros Takımı, Denizli’de gerçekleştirilen Türkiye Kulüplerarası Kros Ligi Birinci Kademe Yarışmaları’nda birinci oldu.


Işık üniversitesi Antalyalılar'la buluşuyor Güncel Işık üniversitesi Antalyalılar'la buluşuyor

İstanbul’da bulunan FMV Işık Üniversitesi 11-12 Mart’ta eğitim ve kariyer hayatına yön vermek isteyen Antalyalı öğrencilerle buluşacak. Üniversite ayrıca, sanatçı Pelin Batu’nun katılımıyla rehber öğretmenlere yönelik bir sertifika programı da sunacak.


Başkan Akaydın’dan kadınlara övgü Güncel Başkan Akaydın’dan kadınlara övgü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalyalı kadınlara kokteyl verdi. Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Akaydın, “Türk kadını dünya coğrafyasında önemli bir yer tutuyor” dedi.


Anadolu Gençlik, Birlik vakfını ziyaret etti Güncel Anadolu Gençlik, Birlik vakfını ziyaret etti

Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube Başkanı Ersan Bilgin, AGD Antalya Şube Sorumlusu Ramazan Düzen ve AGD Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Vakfı Antalya Şube Başkanı Süreyya Köleoğlu ve yönetimini ziyaret etti.


Sema gösterisi ile aşka uyanış Kültür/Sanat Sema gösterisi ile aşka uyanış

Genç bir semazen olarak 2008 yılında gerçekleştirdiği elektronik müzikle sema projesi ile büyük ilgi gören Emre Yıldırım, bu kez köklerine döndüğü yepyeni bir sufi dans projesi olan “Aşka uyanış” ile 19 Mart Cuma akşamı , saat 20.00’da , Fatih’te mistik bir performans mekanı haline gelen “Sultan Sarnıç” sahnesinde izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Üç gemiye 74 bin lira ceza Güncel Üç gemiye 74 bin lira ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deniz Birimi Ocak ve Şubat aylarında denizi kirlettiği tespit edilen üç gemiye toplam 74 bin 610 lira ceza kesti.


Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması tamamlandı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin halk sağlığını korumak ve vatandaşları bilgilendirmek için gerçekleştirdiği ücretsiz verem taramasında toplam 2120 kişi kontrolden geçti


Olaylara hızlı müdahale Güncel Olaylara hızlı müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü, bünyesine kattığı 12 motosiklet ve 1 ATV motor ile hizmet kalitesini güçlendirdi. Motorize ekipler, görev bölgelerinde güvenliğin sağlanması ve olay yerine intikalde daha hızlı hareket edecek.


Bahçeşehir Koleji'nde AKUT Semineri Güncel Bahçeşehir Koleji'nde AKUT Semineri

AKUT Derneği Antalya sorumluları Alkan UĞURLU ve Güray EKİCİ tarafından Antalya Bahçeşehir Koleji'nde bir seminer verildi. Seminerin konusunu deprem,deprem öncesinde alınacak tedbirler ve deprem sonrasında yapılması gerekenler oluşturdu.


Siyaset "Rahatsız ettik, özür dileriz"

Türkiye Değişim Hareketi Antalya İl Temsilcisi Cihan Dinç, ilçe muhtarları ile toplantı düzenlemeye başlamalarının ardından, diğer siyasilerin de muhtarları hatırladığını öne sürerek, “Rahatsız ettik özür dileriz. Bizim düşüncemizde muhtarlar toplumun en önemli temsilcisidir” dedi.


Kepezspor'dan taraftara destek çağrısı Spor Kepezspor'dan taraftara destek çağrısı

Beko Basketbol Ligi’nde başarı serisini yakalayan Kepez Belediyespor, Cumartesi günü saha ve seyircisi önünde oynayacağı Mersin B.B maçını kazanmak istiyor. Kepezspor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, taraftara çağrıda bulunarak maça gelerek kendilerini desteklemelerini istedi


Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda finalde Spor Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda finalde

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nda finale kaldı. Çekişmeli geçen yarı final maçı sonrası bayan hentbolcüler büyük sevinç yaşadı.


Kadının siyasetteki yeri tartışıldı Kadının siyasetteki yeri tartışıldı

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) ile Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi işbirliği ile 11 Mart 2010 Perşembe günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu’nda ‘Kadınlarımız, Kadının Siyasetteki Yeri’ Paneli gerçekleştirildi.


Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın Güncel Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na yeniden Işık Yargın seçildi.


“Kadını kadın kurtarır” Siyaset “Kadını kadın kurtarır”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan TDH Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Gülfem Tömen, “Yüzde 50’si kadın olan bir ülkede kadın hareketinin ateşini yakacak olan kadınlar bizzat kendileri olacaktır” dedi.


“Ateş ve İhanet” duygulandırdı Manavgat “Ateş ve İhanet” duygulandırdı

CHP Manavgat İlçe Kadın Kolları, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Bölge Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu ve Nazım Hikmet'in şiirlerinden dramatize edilen, “Ateş ve İhanet” isimli oyunu Manavgatlılarla buluşturdu. Belediye Gençlik Merkezi’ndeki oyun, duygulu anlar yaşattı


Korkuteli YÖREX’le markalaşacak Korkuteli Korkuteli YÖREX’le markalaşacak

28 Nisan- 01 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ilki düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı’nda Korkuteli standı da kurulacak.


Avrasya Sirki Manavgat’ta Manavgat Avrasya Sirki Manavgat’ta

Dünyanın ilk Türk sirki olan Avrasya Sirki, Manavgat Belediyesi’nin organizasyonuyla 3 gün Manavgat’ta gösteri yapacak. Eski Cumartesi Pazarı alanındaki 2 bin kişilik çadırda yapılacak gösterilerde Manavgatlılar, aslanlar, kaplanlar, dev piton yılanları, sihirbazlar, cambazlar ve akrobatlarla hoşça vakit geçirecek.


Başkan Evcilmen’den işbirliği için açık taahhüt Siyaset Başkan Evcilmen’den işbirliği için açık taahhüt

Kongrelerini tamamlayan odaların Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e ziyaretleri sürüyor. Kongre sonrası oluşan Şehir Plancılar Odası Antalya Şubesi’nin Mine Tak başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret etti.


Alakır’da HES isyanı! Güncel Alakır’da HES isyanı!

Üzerinde sekiz tane HES inşa edilecek olan Alakır vadisinde su isyanı. Finike ve Kumluca ilçelerinde 100 binden fazla nüfusun tek su kaynağı olan Alakır’da projelendirilen sekiz HES (Hidro Elektrik Santrali) bölge köylülerini ayağa kaldırdı.


2009 Faaliyet Raporu onaylandı Güncel 2009 Faaliyet Raporu onaylandı

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. maddesi gereğince hazırlanan 2009 yılı Antalya İl Özel İdaresi Faaliyet Raporu İl Genel Meclisinin yoğun eleştirilerine rağmen oy birliği ile onaylandı.


Dünyanın cennetini çok ucuza görün Dünyanın cennetini çok ucuza görün

Yeni evlenmiş çiftler, art arda gelen indirimlerle hayatlarının en güzel tatili olan balayını, dünyanın egzotik tatil cennetlerinde avantajlı imkânlarla yaşayabilir.


Kök hücrede yeni buluşlar devrim gibi Sağlık/Kadın Kök hücrede yeni buluşlar devrim gibi

Türk Hematoloji Derneği, Kemik İliği Transplantasyonu ve Kök Hücre Tedavileri konusunda, Amerika ve Avrupa'dan sonra en önemli ve en büyük üçüncü kongreyi, Antalya Belek'te gerçekleştirdi.


Erdöl; “Sağlıkta devrim gerçekleştirdik” Siyaset Erdöl; “Sağlıkta devrim gerçekleştirdik”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, sevk kartına hiçbir evraka gerek kalmadan kimlik kartı ile tedavi olunduğunu ve ilaç alındığını belirterek, “İşte bu bir devrimdir. Bu dönüşümü AK Parti yaptı” dedi.


Hanımeli Pazarı açıldı Güncel Hanımeli Pazarı açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satabilmesi için oluşturduğu Hanımeli Pazarı açıldı.


Kemer marka değerini arttırmak için kolları sıvadı Kemer Kemer marka değerini arttırmak için kolları sıvadı

Kemer Belediyesi 2010 sezonunda markasını daha da kuvvetlendiren bir Kemer için düğmeye bastı. Özellikle sezon öncesi ve sezonda esnafların uyması gereken kuralların ve önlemlerin yer aldığı yazılar, esnaflara Kemer Belediyesi Zabıtaları tarafından tek tek bırakılarak bilgilendirildi.


Samani'den Ilıca ziyareti Manavgat Samani'den Ilıca ziyareti

AK Parti Ilıca Belediye Başkanı Rafet Ünal tarafından Terrace Otel’de düzenlenen kahvaltıya, AK Parti İl Başkanı Samani, İl Başkan yardımcıları Ayhan Ateş, Nezihe Yoldan Tezcan, İlçe koordinatörü Mehmet, Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç ve Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı İsmet Senekçi, Manavgat İlçe Başkanı Nejat Tığlı ve yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.


Talyagöz dünyaya açılıyor Güncel Talyagöz dünyaya açılıyor

Kurumsal markalaşmada fuarların öneminin farkında olan Talyagöz Merkezi, bu yıl ikincisi 4 - 6 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenen kısa adı HETEX; Sağlık Turizmi, Termal, Spa&Wellness, Talasso, Sağlıklı Yaşam, Spor, Estetik, Kişisel Bakım Destek Ürünleri fuarında yerini aldı.


Melli'den başkanlara ziyaret Siyaset Melli'den başkanlara ziyaret

33. Antalya Olağan İl Kongresi için belediye başkanlarını bizzat kendi davet etmek ve davetiyelerini kendi elleri ile vermek amacıyla CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, yanında İl Sekreteri İbrahim Kurt ile birlikte dört belediye başkanını ziyaret etti.


Melli’den Deveci’ye ziyaret Siyaset Melli’den Deveci’ye ziyaret

CHP İl Başkanı Ömer Melli, Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci’yi ziyaret etti. Kepez İlçe Örgütü’nü 13 Mart’ta yapılacak olan il kongresine davet eden Melli, kongrenin en iyi şekilde ve şölen havasında geçmesi temennilerinde bulundu.


Aksuda avcılık kursu Aksu Aksuda avcılık kursu

Aksu Avcılık Atıcılık Doğa Sporları Ve Amatör Balıkçılık Spor Kulubü Derneği ile Aksu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Avcılık eğitimi kursu Aksuda devam ediyor. Bilgisayar destekli kursa 40 kursiyer katıldı.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne fuarda yoğun ilgi Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne fuarda yoğun ilgi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin 2’inci Anfaş Hetex 2010 Sağlık-Turizmi, Spa&Wellness, Talasso, Termal ve Medikal Turizm Fuarı’nda açtığı stand ilgi görüyor.


AK Parti’den Manavgat çıkarması Manavgat AK Parti’den Manavgat çıkarması

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Manavgat ve beldelerini ziyaret ederek, belediyelerin çalışmalarını yerinde inceledi. İlçenin ve beldelerin sorunları hakkında bilgi aldı.


Güncel "80 yıl sonra yine aynı sevinç içerisindeyiz"

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, “6 Mart 1930 tarihinde Antalyalılar, Atatürk’ü nasıl büyük bir coşku ve sevinç içinde karşıladıysa, 80 yıl sonra bugün biz de aynı heyecan ve sevinç içindeyiz” dedi.


Akdeniz zirvesi gerçekleştirildi Güncel Akdeniz zirvesi gerçekleştirildi

Üniversite öğrencilerini iş dünyasının önemli isimleriyle buluşturmayı amaçlayan 2. Ulusal Akdeniz zirvesi 5 Mart 2010 Cuma günü Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Antalya OSB Müteşebbis Heyeti’ndeki temsilciler belirlendi Güncel Antalya OSB Müteşebbis Heyeti’ndeki temsilciler belirlendi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, bugün yaptığı olağanüstü meclis toplantısında, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’nde iki yıl süre ile görev yapacak 10 asil, 10 yedek üyesini belirledi.


Dal’dan Meclis’e ziyaret Siyaset Dal’dan Meclis’e ziyaret

Antalya İl Genel Meclisi’ni ziyaret eden CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal, CHP Antalya İl örgütünde İl, İlçe ve beldeler arasındaki bağın azaldığını kaydetti.


MHP’li kadınlar iddialı geliyor Siyaset MHP’li kadınlar iddialı geliyor

MHP Muratpaşa Kadın Kolları ilçe başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Gaziantep Restorantta verdikleri yemekle kutladılar.


Kepez Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı Güncel Kepez Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı

Kepez’de, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya’ya gelişinin 80. yıldönümünü, Atatürk Anadolu Lisesi’nin düzenlediği törenle kutlandı.


Kepez kültür merkezine kavuşuyor Güncel Kepez kültür merkezine kavuşuyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeni Emek Mahallesi’nde içerisinde 500 kişilik bir salonunun da bulunacağı bir kültür merkezi inşa edeceklerini açıkladı.


“Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız” Siyaset “Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, deprem master planı için çalışmalara başladıklarını belirterek, ü“Antalya halkına doğru yolu göstermek zorundayız. Ben bu konuda siyasi risk almaktan ürken bir belediye başkanı değilim” dedi.


Siyaset "İftiranın merkezi ABD"

Dün ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu “Ermeni soykırımını” kabul kararı aldı. Kabul edilen tasarı şöyle: “Ermeni Soykırımı, Osmanlı İmparatorluğu tarafından tasarlanmış ve 1915’ten 1923’e kadar uygulanmıştır”. Böylece Lozan’ı tanımayan ABD’ye göre, Kurtuluş Savaşımız, “soykırım”, Atatürk ise “soykırımcı”! ilan edilmiştir.


Antalya derbisi Kepez Belediyesi'nin Spor Antalya derbisi Kepez Belediyesi'nin

Beko Basketbol Ligi'nin 21. haftasında Antalya'da oynan derbi maçta 75-61'lik skorla gülen taraf Kepez Belediyesi oldu.


Kemer "Kemerdeki çalışmaları görünce büyülendik"

AK Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı ve Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkanı Ali Çetin ile Büfeciler Odası Başkanı ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Adlıhan Dere Kemer’de GATAB tarafından yapılan çalışmaları görünce büyülendiklerini söylediler.


Mastanlı Azınlık İlkokulu’na arsa tahsis edilecek Mastanlı Azınlık İlkokulu’na arsa tahsis edilecek

24 Şubat 2010 tarihinde Paratiritis gazetesinde Damon Damianos ismi ile kaleme alınan yorumda Mastanlı Azınlık İlkokulu için yeni bir arsanın tahsis edileceği açıklandı.


MOBESE yapımında son nokta Kemer MOBESE yapımında son nokta

GATAB Başkanı Yusuf Üras, MOBESE yapım işinde son aşamaya geldiklerini belirterek, 20 gün içerisinde kurulum çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini söyledi.


Kocaemir: “Köle Olmayacağız” Siyaset Kocaemir: “Köle Olmayacağız”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir bir açıklama yaparak “Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı”nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme getirilmesine tepki gösterdi.


Ermeni tasarısı kabul edildi Ermeni tasarısı kabul edildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (AB D) 46 üyeli Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'nde oylanan Ermeni tasarısından „evet“ oyu çıktı.


Ovacık’ın üç km.’cik yolu yapılmayı bekliyor Kemer Ovacık’ın üç km.’cik yolu yapılmayı bekliyor

Kemer'e bağlı Ovacık Köyü’nde 3 km.’lik yol asfaltlanmayı bekliyor. Bölgeyi inceleyen İl Genel Meclisi üyeleri, konu ile ilgili bir rapor hazırlayarak İl Genel Meclisi Başkanlığına sunmaya hazırlanıyor.


Kepez 35 dönümlük alanı yeşillendiriyor Güncel Kepez 35 dönümlük alanı yeşillendiriyor

Kepez Belediyesi, Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerindeki 35 dönümlük alandaki çirkin görüntüyü, yeşillendirme çalışmasıyla ortadan kaldırıyor.


ATSO Meclis Üyeleri futbol turnuvasında stres attı Güncel ATSO Meclis Üyeleri futbol turnuvasında stres attı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Spor Komisyonu tarafından Meclis Üyeleri arasında düzenlenen halı saha turnuvası sona erdi. ATSO Meclis üyeleri arasında dayanışmayı arttırmak amacıyla yapılan turnuva renkli görüntülere sahne oldu.


Konyaaltı Belediyesi’nden, kadınlara kanser taraması Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden, kadınlara kanser taraması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Konyaaltı Belediyesi ile Özel Uncalı Meydan Hastanesi, kadınlara yönelik kanser erken tanı muayenesi başlatıyor.


Dal adaylığını açıklıyor Siyaset Dal adaylığını açıklıyor

İl kongresine az bir süre kala seçim çalışmalarına devam eden, CHP Antalya İl Başkan Adayı Menderes Dal, 6 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da CHP İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak.


Esnaf ve sanatkara ucuz sağlık hizmeti Güncel Esnaf ve sanatkara ucuz sağlık hizmeti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) ile Anamas Şelale Tıp Merkezi arasında imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarlar sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanacak. Hazırlanan protokolden yararlanacak esnaf ve sanatkarlara yüzde 20 ile yüzde 30 arasında indirimler uygulanacak.


Kemer belediyesinden büyük kutlama Kemer Kemer belediyesinden büyük kutlama

Dünya kadınlar günü dolayısıyla Kemer Belediyesi, Bayanların çok sevdiği ve sahne performansıyla Türkiye’nin en iyi sanatçılarından birisi olan Fatih Ürek konseri organize etti.


Tütüncü ile yeniden sağlık hizmetine kavuştular Güncel Tütüncü ile yeniden sağlık hizmetine kavuştular

Özgürlük Mahallesi sakinleri, Fabrikalar Mahallesi’ne taşınan 4. Nolu Sağlık Ocağı’nın kullanımına semt pazarındaki iki dükkanı tahsis ederek, yeniden sağlık ocağından yararlanmamalarını sağladığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler


Siyaset "Hal yasası Antalya'yı mağdur edecek"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, TBMM gündeminde bulunan Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ile ilgili basın açıklaması aşağıdadır.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...