Salı, 20 Ağustos 2019
Sürekli kabızlık veya ishal kanser belirtisi olabilir Sağlık/Kadın Sürekli kabızlık veya ishal kanser belirtisi olabilir

Kalın barsak sindirim sisteminin son kısmını oluşturmaktadır, kalın barsakta oluşan kanserler genel olarak kolorektal kanserler olarak da isimlendirilmektedir.


Alparslan Türkeş Parkı da yenileniyor Güncel Alparslan Türkeş Parkı da yenileniyor

Kepez Belediyesi, mobilyaları eskiyen ve hizmet veremez hale gelen Sakarya Bulvarı üzerindeki Alparslan Türkeş Parkı’nı yeniden canlandırıyor.


Ziyaret etti talepleri karşıladı Güncel Ziyaret etti talepleri karşıladı

Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şule Uzun Anaokulu’nu ziyaret etti, miniklerin oyuncak, velilerin okulun bahçesinin yapılması isteğini yerine getirdi.


Sivil Toplum ile İş Dünyasını buluşturan proje! Güncel Sivil Toplum ile İş Dünyasını buluşturan proje!

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya, Avrupa Birliği hibeli yeni projesiyle, 26-27 Kasım'da sivil toplum kuruluşları ile iş dünyası temsilcilerini Antalya'da biraraya getiriyor.


DP Kumluca’da yönetim değişikliği Kumluca DP Kumluca’da yönetim değişikliği

Kumluca İlçe Başkanlığı'na Aydın Kaya atandı. Demokrat Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, yaptığı yazılı açıklama ile Kumluca teşkilatında yeni yönetimin göreve başladığını belirtti.


Mardan Palace ödüllere doymuyor Güncel Mardan Palace ödüllere doymuyor

İngiltere’nin başkenti Londra da 7 Ekim 2010 günü gerçekleştirilen, 1000 davetlinin katıldığı görkemli bir gala gecesiyle ödüllerin verildiği, Turizmin Oscarları olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'un sahipleri belli oldu.


Turizm sektörü 9 günlük bayram tatilinden memnun Kemer Turizm sektörü 9 günlük bayram tatilinden memnun

9 günlük Kurban Bayramı otelleri de harekete geçirdi. Kemer’de bulunan ve 12 ay açık olan Rose Residence Beach Otel’de de Kurban Bayramı nedeniyle “Kurban Bayramına Özel “bir program hazırlandı.


“Hoş Gelişler Ola” AKM’de ücretsiz sahnelenecek Kültür/Sanat “Hoş Gelişler Ola” AKM’de ücretsiz sahnelenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Utku Erişik’in sahnelediği ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik oyunu 11 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de AKM’de Antalyalılarla ücretsiz buluşturuyor.


Atatürk türkülerle anıldı Kültür/Sanat Atatürk türkülerle anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, Atatürk’ü Anma Konseri düzenledi. Konsere ilgi yoğun oldu.


Turizm devleri Esma Sultan'da buluştu Turizm devleri Esma Sultan'da buluştu

Esma Sultan Yalısında düzenlenen Gala yemeğine Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Türk Hava Yolları Üretim ve Planlama Başkanı Akif Konar, TUİ Almanya Ceo'su Dr.Volker Böttcher, TÜRSAB Balkanı Başaran Ulusoy, TUI AG Türkiye temsilcisi Hüseyin Baraner, TUI yetkilileri ile yerli ve yabancı 150’yi aşkın basın mensubu katıldı.


Büyükşehir tarihe ışık tutmaya devam ediyor Güncel Büyükşehir tarihe ışık tutmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli tarihi değerlerinden Hıdırlık Kulesi’ni tarihi, kültürel bir turistik çekim merkezi haline getirecek proje kapsamında arkeolojik kazı başlattı.


Başöğretmende coşkulu seçim Güncel Başöğretmende coşkulu seçim

Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği seçimleri çok sayıda veli ve öğretmenin katılımı ile coşku içerisinde gerçekleştirildi


Ulu önder Atatürk’ü özlemle anıyoruz Güncel Ulu önder Atatürk’ü özlemle anıyoruz

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 72. yıldönümünde tüm yurtta, çeşitli etkinliklerle anılacak.


Baia Hotel Lara kalite eğitimlerine başladı Güncel Baia Hotel Lara kalite eğitimlerine başladı

Hizmet verdiği ilk günden beri kalite ve misafir memnuniyetini ön planda tutan, minimalist dizaynı ile ayrıcalığını hissettiren Baia Hotel Lara, bu yıl almış olduğu eğitimlerle kalite yönetim sistemi uygulamalarını hızlandırdı.


 “THY olarak TUİ’nin yaz kataloğuna girdik” “THY olarak TUİ’nin yaz kataloğuna girdik”

Türkiye'ye yılda 2.5 milyon turist getiren Alman turizm devi TUI, 2011 katalog tanıtımını İstanbul'da yaparken, THY Basın Sözcüsü ve Köln Şube Müdürü İsa Al’da toplantıya katılan isimler arasındaydı.


DES, öğretmenler için ücretsiz ulaşım istedi Siyaset DES, öğretmenler için ücretsiz ulaşım istedi

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Adana, Antalya, Bursa, Konya, Mersin, Samsun ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlarına gönderdiği mektupta “24 Kasım Öğretmenler Günü” müjdesi olarak öğretmenler için “Ücretsiz Ulaşım” istedi.


Türk Telekom'a uluslararası bir ödül daha Türk Telekom'a uluslararası bir ödül daha

Türk Telekom, Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da telekomünikasyon sektörünün en başarılı ve yenilikçi kuruluşlarının belirlendiği SAMENA (Güney Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Telekomünikasyon Konseyi) Ödülleri 2010’da “En İyi Sabit Hat Operatörü “ ödülünün sahibi olarak bir uluslararası ödül daha kazandı.


Veteranlar Kemer'de buluştu Kemer Veteranlar Kemer'de buluştu

Badminton Balkan Veteran Şampiyonası Kemer belediyesi destekleriyle başladı. Şampiyonaya 4 ülkeden 100’ün üzerinde sporcu katılıyor.


Rixos’tan önemli transfer Güncel Rixos’tan önemli transfer

1993 yılından beri Magic Life’ın önemli tesislerinde Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Cüneyt Kuru artık Rixos Lares'in Genel Müdürlüğü’nü yürütecek.


Olimpiyatların ilk adımı atıldı Kemer Olimpiyatların ilk adımı atıldı

Kemer'de düzenlenecek olan 12. Doğa Olimpiyatları öncesinde ilk adım atıldı. Kemer doğa Dostları tarafından olimpiyatların başlayacağı kesme boğazında temizlik çalışması yapıldı.


Deepo’da Atatürk Sergisi Kültür/Sanat Deepo’da Atatürk Sergisi

Deepo Outlet Center’da , Atatürk’ün hiç bilinmeyen fotoğrafları sergilendi.


Döşemealtı’nda dev yatırım başladı Döşemealtı Döşemealtı’nda dev yatırım başladı

Döşemealtı Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde ihalesini gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmaları başladı.Proje kapsamında yatırımın tamamı gerçekleştirildiğinde, Döşemealtı altyapı ve üstyapıda önemli ölçüde mesafe almış olacak.


Vali Altıparmak’a ziyaretler devam ediyor Güncel Vali Altıparmak’a ziyaretler devam ediyor

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, beraberindeki heyetle Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.


Mutluluk paylaştıkça artar Güncel Mutluluk paylaştıkça artar

İstek Antalya Yeditepe Koleji Fen ve Teknoloji Kulübü, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile “LÖSEV Kansere Karşı Duyarlı Okullar” projesi kapsamında okullarında lösemili kardeşleri için LÖSEV ürünlerinin satışını gerçekleştirdi.


CHP İlçe Kadın Kolları ısınma turlarında Siyaset CHP İlçe Kadın Kolları ısınma turlarında

12 Eylül 2010 referandumunda “HAYIR” çıkması için çalışan ve lokomatif güç oluşturan CHP Kepez İlçe Kadın Kolları başarılı bir kampanya döneminin ardından seçmene teşekkür edip, hem de genel seçimde Kepez de, CHP’nin birinci parti çıkabilmesi için çalışmalarına başladı.


İstek’li minikler müzik atölyesinde Güncel İstek’li minikler müzik atölyesinde

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, müzik derslerinde piyano, davul, gitar, tumba, çelik üçgen, tefler ve marakaslarla ritm çalışması yaparken, eğleniyor ve öğreniyor.


Kepez’in kurban satış ve kesim alanları belirlendi Güncel Kepez’in kurban satış ve kesim alanları belirlendi

Kepez Belediyesi, vatandaşların, Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde yaşamaları için 3 noktada kurban satış yeri, 4 noktada kurban kesim yeri oluşturdu.


CHP’nin Korkuteli çıkarması Korkuteli CHP’nin Korkuteli çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ve il yöneticileri Korkuteli’nin beldelerini ziyaret ederek, buradaki örgüt yöneticilerine ve partililere referandumdaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.


Kepez Kent Konseyi başkanını seçti Siyaset Kepez Kent Konseyi başkanını seçti

Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’nin 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Can Deniz Köksal’ın istifası ile geçici başkanlık görevine getirilen Bekir Bülent Özsoy, oy birliği ile konseyin yeni başkanı oldu. Kurulda, gençlik ve kadın meclislerinin kurulması da kararlaştırıldı.


Muratpaşa Meclisi’nde müjdeli kararlar Güncel Muratpaşa Meclisi’nde müjdeli kararlar

Muratpaşa Belediye Meclisi, yakında hizmete girecek kreş ve gündüz bakımevi ile halen faaliyetini sürdüren huzurevi ücretlerini kentte uygulanan en düşük bedel olarak belirledi


“Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak” Güncel “Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak”

Antalya Gönüllüleri Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi ve Avrupa Türk Engelli Derneği Hamburg’un ortaklaşa hazırladığı “Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak” etkinliği AKM’de başladı.


“Böcek topu taca attı” Siyaset “Böcek topu taca attı”

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AK Parti Milletvekili Sadık Badak arasında bir proje hakkında diyalog yaşandığını belirterek, “Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek her zaman olduğu gibi topu taca atmıştır” dedi.


Otantik parkın inşası başladı Güncel Otantik parkın inşası başladı

Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde, moloz dökme alanı olarak kullanılan 3 dönümlük alanı modern bir park yapımıyla halkın kullanımına açıyor.


Ziyaret ediyor problemleri çözüyor Güncel Ziyaret ediyor problemleri çözüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her hafta birkaç mahalleyi ziyaret ederek, yerinde tespit ettiği sıkıntıları çözüyor.


Türkiye, kış turizminde yüzde 15 müşteri artışı sağladı Güncel Türkiye, kış turizminde yüzde 15 müşteri artışı sağladı

Türkiye’ye en çok turist getiren Alman TUİ ile geçen yaz sezonunu turist sayısında yüzde onun üzerinde bir artışla kapatan Türkiye, bu başarılı gelişimini kış sezonunda şu ana kadar gerçekleştirilen rezervasyonlarla artış oranını % 15’e çıkardı.


Kemer, festivalle coştu Kemer Kemer, festivalle coştu

Kemer'de düzenlenen 2. Uluslar arası Müzik, Dans ve Spor Festivali Cumhuriyet meydanında yapıldı.


Öğretmenler “Soru Yazma” eğitimi aldı Güncel Öğretmenler “Soru Yazma” eğitimi aldı

TED Antalya Koleji öğretmenleri, çalışmalarına devam ettikleri “TED Antalya Koleji Soru Bankası” kitaplarının kalitesini arttırmak için “Çoktan Seçmeli Soru Yazma Eğitimi” aldılar.


Side sahil yolu Almanları büyüledi Güncel Side sahil yolu Almanları büyüledi

Avrupa'nın en büyük tur operatörü Alman TUI grubu, 2011 yaz katalogunun lansmanını 5-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirdi.


Gebelikte grip aşısı olunabilir mi? Sağlık/Kadın Gebelikte grip aşısı olunabilir mi?

Ani hava değişimlerinin sık olduğu ve yaklaştığımız soğuk havalar nedeniyle,anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri de grip aşısıdır. Birçok anne adayı bebeklerine zarar vereceği korkusuyla aşılara karşı ön yargıyla yaklaşabiliyor.


Yeni üyelere rozet takıldı Siyaset Yeni üyelere rozet takıldı

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.


Oda başkanları sorunları görüştü Güncel Oda başkanları sorunları görüştü

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı oda başkanları yılda bir kez yapılan Başkanlar Kurulu’nda bir araya geldi. 2010 Yılı AESOB Başkanlar Kurulu’nda, esnaf ve sanatkarın sorunları ele alındı.


Atasancak Acıpayam Tarım ile “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi” Güncel Atasancak Acıpayam Tarım ile “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi”

Atasancak Acıpayam Tarım İşletmesi Genel Müdürü Lütfi Kaşlı, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin İş hayatı ve Girişimcilik dersinin konuğu oldu.


DP’den kaymakama ziyaret Siyaset DP’den kaymakama ziyaret

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’i makamında ziyaret etti.


“Enerji özelleştirmelerinden vazgeçilmeli” Güncel “Enerji özelleştirmelerinden vazgeçilmeli”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin “Enerji herkes için en vazgeçilmez bir yaşam-insan hakkıdır. İnsanların enerjiye ulaşmasını temin etmek ise kamusal bir sorumluluktur.” dedi.


Tita’nın eşine MedicalPark’ta ameliyat Güncel Tita’nın eşine MedicalPark’ta ameliyat

Futbol camiasında Tita olarak tanınan, MedicalPark Antalyaspor’un başarılı futbolcusu Sydney Cristiano Dos Santos’un eşi Marcele, safra kesesinden ameliyat oldu.


Yılın işçisi ve işveren ödüllerini Hattat Holding aldı Yılın işçisi ve işveren ödüllerini Hattat Holding aldı

Atık yağların geri dönüşümü projesi ile binlerce euroluk katkı sağlayan Hema Endüstri’den Ömer Arslan “YILIN İŞCİSİ” seçildi.


Avrupa Birliği, İMMİB’in çalışmalarını takdir etti Ekonomi/Turizm Avrupa Birliği, İMMİB’in çalışmalarını takdir etti

Avrupa’daki ulusal REACH ve CLP yardım masalarının bir araya geldiği HelpNet toplantılarının ikincisi, Eylül ayında Avrupa Kimyasallar Ajansı’nın (AKA) ev sahipliğinde Helsinki’de gerçekleştirildi.


Ambassador Hotel, gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı Kemer Ambassador Hotel, gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı

Kemer’de bulunan Ambassador Hotel ISO 22000:2005 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesini aldı. Alınan belge sonrasını görüşlerini açıklayan Ambassador Hotel grubu Sahibi ve Genel Müdürü Aslı Bayar Ulukapı, hizmet verdikleri konaklama sektöründe, Ambassador Hotel yönetimim ve çalışanları olarak bu belgeyi almaktan dolayı büyük gurur duyduklarını belirtti.


Meclis H.E.S. projesini oy birliği ile kabul etti Kumluca Meclis H.E.S. projesini oy birliği ile kabul etti

Kumluca Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ nın Başkanlığında yapılan Kasım Ayı olağan meclis toplantısına AK Partili üyeler tam kadro katılırken MHP ve CHP üyelerde ise birer eksikle katıldılar.


“Laik Türkiye sevdamız devam edecek” Siyaset “Laik Türkiye sevdamız devam edecek”

CHP içindeki yönetim oluşturma tartışmaları hızla giderken , gündemi yakından takip eden Antalya İl gençlik kolları başkanı Ahmet Öztürk , Kemal Kılıçdaroğlu'na bu dönemde tam destek verdiklerini ve çalışmalarının iktirdara gelene kadar hızla ve kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.


MHP’li Günal: Üçüncü Binyıl “Türk Binyılı” Olacak! Siyaset MHP’li Günal: Üçüncü Binyıl “Türk Binyılı” Olacak!

2011 Yılı Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu Bütçelerinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeler esnasında söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL; bu kurumların Millet bilincinin oluşmasında önemli olduğunu, ancak 32 milyon liralık toplam bütçelerinin çok yetersiz olduğunu belirtti.


Psikiyatri hastalarından kermes Güncel Psikiyatri hastalarından kermes

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarının el sanatları ürünlerinin sergilenmesi ve satışa sunulması amacıyla düzenlenen kermes Psikiyatri Gündüz Hastanesi’nde açıldı. Hastaların ürettiği eserlerin yer aldığı kermes bir hafta sürecek.


CHP’den teşekkür ziyaretleri Siyaset CHP’den teşekkür ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ve il yöneticileri, referandum öncesi “Antalya Hayır Diyor” platformunda yer alan meslek odalarına teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.


TTNET İle Netbook kazanma şansı devam ediyor Güncel TTNET İle Netbook kazanma şansı devam ediyor

2 – 7 Kasım tarihleri arasında Antalya’da 2 farklı noktada gerçekleştirilen etkinlikler ile Antalyalılar, hem keyifli anlar yaşıyor hem de netbook kazanma şansı yakalıyor.


Turizmciler Japon mutfağını “Uzmanından” öğrenecek Güncel Turizmciler Japon mutfağını “Uzmanından” öğrenecek

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencileri Japon yemeklerini, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi ve Akdeniz Üniversitesi arasında yürütülen Kıdemli Gönüllü Programı kapsamında 2 yıllığına Akdeniz Üniversitesi’nde bulunan Japon Yemek Sanatı Uzmanı Junko Shımızo’dan öğrenecek.


“Küçük HES’lerle doğayı tahrip etmeyelim” Siyaset “Küçük HES’lerle doğayı tahrip etmeyelim”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, AKP’nin enerji alanındaki yanlış uygulamaları nedeniyle sanayiciye, çitçiye, vatandaşa ucuz enerji sağlanamadığını vurgularken, “Bugün Enerji Bakanı koltuğunda rahat oturabiliyorsa, bunu vatandaşımızı işsiz, aşsız bırakan ekonomik krize borçludur” dedi.


Büyükşehir’in otobüs şoförleri eğitiliyor Güncel Büyükşehir’in otobüs şoförleri eğitiliyor

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförlerine eğitim veriyor.


Minikler “Minicity”de Güncel Minikler “Minicity”de

TED Antalya Koleji birinci sınıf öğrencileri, Anadolu uygarlıklarına ait en seçkin mimarî eserlerin minyatür olarak sergilendiği “Minicity”i gezdiler.


“Ecevit’in eksikliğini tüm Türkiye hissediyor” Siyaset “Ecevit’in eksikliğini tüm Türkiye hissediyor”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu “Partimizin kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit’i, aramızdan ayrılışının 4. yılında, özlemle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.” dedi.


Arap Kadayıfı günleri Güncel Arap Kadayıfı günleri

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO da okuyan Antalyalı öğrenciler aslen Antalyalı olan Öğr.Gör. Kahraman Köktürk'ün önerisi ile Antalya'ya özgü "Arap Kadayıfı Günü" düzenlediler.


Akaydın: “Taksi sayısını artırmamalıyız” Güncel Akaydın: “Taksi sayısını artırmamalıyız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda taksici esnafıyla bir araya geldi.


Sabah Gazetesine 'karikatür' protestosu Siyaset Sabah Gazetesine 'karikatür' protestosu

CHP Antalya İl Gençlik Kolları ve İl Kadın Kolları üyeleri ile birlikte, ATV ana haber bülteninde Salih Memecan’ın hazırladığı "Bizimcity" ve Sabah Gazetesinde Karikatür köşesinde çizdiği Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu karikatürünü protesto ederek siyah çelenk bıraktılar.


Evcilmen ifade verecek Siyaset Evcilmen ifade verecek

Başkan Evcilmen ve belediye personelleri, hakkında yapılan bir çok şikayetten dolayı sanık olarak mahkemeye çıkacaklar.


TUI Holly Ödülleri İstanbul’da verildi Güncel TUI Holly Ödülleri İstanbul’da verildi

Alman Turizm Şirketi TUI tarafından turizm sektöründeki 500 bin müşteri arasında yapılan ankette, dünyanın en iyi hizmet veren 100 oteli arasına giren Türkiye'deki 20 otele ''TUI Holly ödülü'' verildi. Ödül listesinde, Antalya’da yer alan Otellerin çokluğu dikkat çekti.


800 gramlık minik Belinay yaşama yeniden tutundu Güncel 800 gramlık minik Belinay yaşama yeniden tutundu

Belinay bebek hayata henüz 25 haftalıkken ‘merhaba’ dedi.


Astım hastalarına uyarı... Sağlık/Kadın Astım hastalarına uyarı...

BSK Aydın Anka Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Memduh Cinalioğlu, özellikle kış aylarında hava kirliliğinin yoğun olduğu dönemlerde astım hastalarında çok sık astım atakları oluştuğuna dikkat çekerek, bu hastalara hava kirliliğinin yoğun olduğu saatlerde mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarını önerdi.


An-Deva’dan esnafa destek Güncel An-Deva’dan esnafa destek

AN-DEVA Hastaneler Grubu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile bir protokol imzalayarak, esnafın sağlık hizmetlerinden daha uygun fiyatlarla yararlanabilmesini sağladı.


Resmin “Cumhuriyet Çocukları” açıklandı Güncel Resmin “Cumhuriyet Çocukları” açıklandı

Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil A.Ş. tarafından geleneksel olarak yapılan “Cumhuriyet Çocukları Resim Yarışması”nın sonuçları açıklandı.


Kışa özel renk önerileri... Kışa özel renk önerileri...

Kış hazırlıklarına yaşam alanlarınızı renklendirerek başlayabilirsiniz…


Güncel "15 aylık birikmişimiz ödenmiyor"

Muratpaşa Belediyesi, belediye çalışanlarına ve zabıtalara toplu sözleşme farkını 15 aydır vermediği için işçiler belediye önünde basın açıklaması yaptı.


Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nde Şükrü Sevren dönemi Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nde Şükrü Sevren dönemi

Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan Öğrenci Konseyi Başkanlığı'nda iki öğrenci aday oldu. 3. Sınıf Fen Edebiyat Bölümü Öğrencisi Şükrü Sevren 21 Fakülte temsilcisinin oyunu alarak başkanlığa seçildi.


Ampute futbolseverler, haydi maça! Spor Ampute futbolseverler, haydi maça!

Antalya Ampute Futbol Takımı, Pazar günü saat 12.30'da Ayyıldız Malatya Ampute Futbol Takımı'nı ağırlıyor.


Kepez Çağlayan Lisesi’ni güzelleştiriyor Güncel Kepez Çağlayan Lisesi’ni güzelleştiriyor

Öğrencilere daha iyi bir eğitim imkânı sunmak için çalıştıklarını söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çağlayan Lisesi’nin bahçesinin peyzajını da yapacaklarını söyledi.


Kültür/Sanat "Antalya'da İz Bırakan Kadınlar" tanıtıldı

Atatürk’ün manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan tarafından kurulan Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği’nin (KASAİD) Antalya Şubesi önemli bir etkinliğe daha imza attı.


Okul Aile Birliği'nden teşekkür ziyareti Kemer Okul Aile Birliği'nden teşekkür ziyareti

Kemer Lisesi Okul Aile Birliği tarafından kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e teşekkür ziyaretinde bulundular.


Belek”te  Türk Sanat Müziği Konseri Coşkulu geçti Kemer Belek”te Türk Sanat Müziği Konseri Coşkulu geçti

Belek Belediyesi tarafından kurulan Türk sanat müziği korosu ünlü koro şefi Hayati Göver eşliğinde çalışmalarını tamamladı.


Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak... Kültür/Sanat Avrupa’da ve Türkiye’de Engelli Olmak...

5 Kasım Cuma Günü saat 14.00’de açılış kokteyli ile başlayacak etkinlikte engelli müzik grubu dinletisi ve STK fuarı yer alacak.


Borsaların sorunları Başbakan'a anlatıldı Ekonomi/Turizm Borsaların sorunları Başbakan'a anlatıldı

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi Ali Çandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı TOBB 6’ncı Ticaret ve Sanayi Şurası’nda Ticaret Borsası Konseyi Sözcüsü olarak borsaların sorunlarını aktarırken, çözüm önerilerinde bulundu.


Muratpaşa Belediyesi’nden ikinci heykel park Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden ikinci heykel park

Muratpaşa Belediyesi, kültür sanat vadisi haline getirdiği Değirmenönü’ndeki heykel parkın ardından ikinci heykel parkını da belediye hizmet binası yanında açtı


Akaydın: Siyaset Akaydın: "Belediyeyi hacizlerden kurtardık"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, yargının tahsisini iptal ettiği Lara Kent Parkı’na talip olduklarını ifade etti.


Kaplan yönetimle ilk toplantıyı yaptı Siyaset Kaplan yönetimle ilk toplantıyı yaptı

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan yönetimle ilk toplantıyı yaptı. DP Kepez İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulu üyelerinin birbirleriyle tanışmasından sonra, parti içerisinde yapılacak olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişi yapıldı.


ABT “Fehim Paşa Konağı” ile perdelerini açıyor… Kültür/Sanat ABT “Fehim Paşa Konağı” ile perdelerini açıyor…

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu ABT’nin yeni sezon oyunlarından Fehim Paşa Konağı 5 Kasım 2010 Cuma (Yarın) saat 20.00’de Antalyalı tiyatro severlerle buluşuyor.


Bağışlanan kutular dolusu kitap, yeni yuvalarına ulaştı Kaş Bağışlanan kutular dolusu kitap, yeni yuvalarına ulaştı

İstanbul International Community School’un (IICS), Kaş Merkez İlköğretim Okulu’na bağışladığı yüzlerce kitap, daha önce IICS’te öğretmenlik yapan Eğitim Danışmanı Sema Alpaytaç tarafından 1 Kasım 2010 Pazartesi günü yeni yuvalarına teslim edildi.


AK Partili Kadınlardan Kızılay’a ziyaret Siyaset AK Partili Kadınlardan Kızılay’a ziyaret

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, Teşkilat Başkanı Bengül Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kızılay Haftası nedeniyle Antalya Kan Bağış Merkezini ziyaret etti.


GÜLDER’den AESOB’a ziyaret Güncel GÜLDER’den AESOB’a ziyaret

Güllük Caddesi Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÜLDER) yönetimi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti.


Arka bahçeydi şimdi vitrin oldu Güncel Arka bahçeydi şimdi vitrin oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptıkları imar planı tadilatı sonucu kat artışı sağladıkları Teomanpaşa Mahallesi’nin, gecekondu görüntüsünden uzaklaşıp, Antalya’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri haline geldiğini söyledi.


Sütçüler’e ilk parke kaldırım Güncel Sütçüler’e ilk parke kaldırım

Kepez Belediyesi, yeni yol açarak, asfalt, kaldırım, temalı park çalışması gerçekleştirerek, imar problemini ve tapu sorununu çözerek, gecekondu görünümündeki mahallelere şehir kimliği kazandırıyor.


Matraş'tan hediye yağmuru Matraş'tan hediye yağmuru

Stil sahibi kadın ve erkeğin markası Matraş, yepyeni bir kampanyayla modaseverlerin yüzünü güldürüyor.


Ata'yı Anma Kupası Yat ve Yelken Yarışları Güncel Ata'yı Anma Kupası Yat ve Yelken Yarışları

Konyaaltı Belediyesi, Ata’yı Anma Kupası Yat ve Yelken Yarışları düzenliyor


OTİ Holding 2011'de yüzde 21.6 büyüdü Ekonomi/Turizm OTİ Holding 2011'de yüzde 21.6 büyüdü

2010 yılında yüzde 34 büyüyerek 1,36 milyondan fazla turiste hizmet sunan OTI Holding, 2011 yılında yüzde 21.6 büyüyerek 1 milyon 665 bin turist hedefliyor.


Özdilekpark AVM’de diyabet ve hipertansiyon eğitimi… Sağlık/Kadın Özdilekpark AVM’de diyabet ve hipertansiyon eğitimi…

Novartis ilaç firmasının 13 Eylül’de Edirne’den başlattığı ve 60 gün sürecek olan “Mobil Toplantı Merkezi” projesinin Antalya durağı, Özdilekpark AVM oldu.


Büyükşehir personel eğitimine önem veriyor Güncel Büyükşehir personel eğitimine önem veriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi personelinin eğitimini ara vermeden sürdürüyor.


İstek’li Öğrencilere Sunum Güncel İstek’li Öğrencilere Sunum

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu II. kademe ve Anadolu Lisesi öğrencilerine, PDR Uzmanı Olcay Boz tarafından “Etkin, Verimli Ders Çalışma ve Zamanı Programlama” konulu sunum gerçekleştirildi


Kemer bir yaşlı çınarını daha kaybetti Kemer Kemer bir yaşlı çınarını daha kaybetti

Kemer’de Samut lakaplı Ali Dere hayatını kaybetti. Dere Çamyuva mezarlığında göz yaşları içerisinde toprağa verildi.


Güncel "Canlar yanmadan önlem alınsın"

Birçok garipliğin yaşandığı ve zaman zaman önlem almada yaşanan geçikme nedeniyle üzücü sonuçların yaşandığı ülkemizde bu kez bir okulun üzerinden geçen yüksek gerilim hattı tehlike saçıyor.


Atılım Üniversitesi'nden 2023 Türkiye vizyonuna büyük katkı! Atılım Üniversitesi'nden 2023 Türkiye vizyonuna büyük katkı!

Dünyanın en seçkin mühendisleri, mühendislik eğitiminde öne çıkan dünya üniversitelerinin öğretim üyeleri Atılım Üniversitesi’nin düzenleyeceği konferansta buluşmak üzere 4-6 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya’da biraraya geliyor...


Ekonomi/Turizm "Ekim enflasyonu son 12 ayın ikinci en yükseği"

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın Ekim ayı enflasyonunu değerlendirdi.


AESOB’tan Akaydın’a ziyaret Siyaset AESOB’tan Akaydın’a ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Minikler 29 Ekim'i coşkuyla kutladı Serik Minikler 29 Ekim'i coşkuyla kutladı

Belek Belediyesi'ne Bağlı Özel Belek’liler Kreş ve Gündüz Bakımevi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı


Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden özel anma programı Kültür/Sanat Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden özel anma programı

Antalya Devlet Opera ve Balesi; Atatürk’ün ölümünün 72’nci yılı anısına ‘Atatürk’ün Sesi ‘ adlı eser ile özel bir anma programı hazırladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...