Perşembe, 22 Ağustos 2019
“Denizler geleceğimizdir” yarışmasının birincisi Antalya’dan Güncel “Denizler geleceğimizdir” yarışmasının birincisi Antalya’dan

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından düzenlenen “Denizler Geleceğimizdir” konulu resim yarışmasında Türkiye birincisi ilimizden çıktı.


“Kasım enflasyonu rekor düzeyde düşük çıktı” Ekonomi/Turizm “Kasım enflasyonu rekor düzeyde düşük çıktı”

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Kasım ayı enflasyon değerlendirmesi yaptı.


İnternetten tarihi eser baskını Kaş İnternetten tarihi eser baskını

Kalkan Jandarma Komutanlığı, bu seferde İnternetten suçlu yakaladı.


MHP’li kadınlardan örnek davranış Güncel MHP’li kadınlardan örnek davranış

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kadın Kolları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli annelerine yardım için kermes düzenlediler.


‘Konyaaltı’nda akaryakıt depolama alanları çığ gibi büyüyor’ Güncel ‘Konyaaltı’nda akaryakıt depolama alanları çığ gibi büyüyor’

Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Yaşar Tabur; Antalya-Kemer karayolu ile liman arasında, Lâçin sitesinin güneyinde, marinaya 300 metre mesafede bulunan, önemli bir yerin daha akaryakıt depolama alanına dönüştürülmek istenmesinin Antalya ve Konyaaltı için felaket olacağını ileri sürdü.


Yılın Belediye Başkanı ‘Hakan Tütüncü’ Siyaset Yılın Belediye Başkanı ‘Hakan Tütüncü’

Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) tarafından, engellilere verdiği destek nedeniyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yılın belediye başkanı seçildi. ‘Engelsiz Kent’ projesi ‘Engelsiz Kepez’ sloganı ile start aldı.


Hüseyin Çimrin’den “Bir Antalya Masalı” Kültür/Sanat Hüseyin Çimrin’den “Bir Antalya Masalı”

Antalya Kent Müzesi’nin her ayın ilk cumartesi günü düzenlediği söyleşi serisinin Aralık konuğu Antalya kent tarihçisi Hüseyin Çimrin oldu. Çimrin, “Antalya’da Zaman” adlı söyleşide kaybolan Antalya’yı anlattı.


Kepez'de klasik müzik halkla buluştu Kültür/Sanat Kepez'de klasik müzik halkla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında yapılan ücretsiz halk konserlerinin ikincisi Kepez'de gerçekleştirildi.


“Futbolda başarımız sürecek” Spor “Futbolda başarımız sürecek”

Kepez Belediyespor deplasmanda Zeytinburnuspor ile yaptığı karşılaşmada gülen taraf oldu. Kepezspor maçı 1-0 kazandı.


İstek’li öğrenciler arasında münazara düzenlendi Güncel İstek’li öğrenciler arasında münazara düzenlendi

İstek Antalya Yeditepe Koleji Türkçe- Kültür Edebiyat Kulübü tarafından İlköğretim Okulu 7/B ve 7/E sınıfı öğrencileri arasında, “Para mı başarıyı getirir, başarı mı parayı getirir?” konulu münazara düzenlendi.


“Giritli kültürünü Antalya’nın markası yapalım” Güncel “Giritli kültürünü Antalya’nın markası yapalım”

Giritliler Derneği üyelerini kabul eden Başkan Hakan Tütüncü, dernek üyeleri ile birlikte Antalya’ya bir güzellik katan, Girit kültürünü yaşatmak ve kentin tescilli bir markası yapmak istediklerini söyledi.


Avrupa’nın dev seyehat acenteleri Belek’te Serik Avrupa’nın dev seyehat acenteleri Belek’te

Avrupa’nın en büyük seyahat acentesi zincirleri TUI TRAVELSTAR ve Almanya’nın en büyük seyahat acenteleri zincirlerinden RTK grubu 2011 pazarlama çalışmalarını Belek’te yapıyor.


CHP’den engelli derneklerine ziyaret Güncel CHP’den engelli derneklerine ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan İl Kadın kolları Başkanı Hülya Egemenlik,İlçe yöneticisi Dilek Özmen ve İl kadın kolları yöneticileriyle Türkiye Sakatlar Derneği Antalya şubesini ve Altınokta Körler derneğini ziyaret ettiler.


Fehim Paşa Konağı seyirciden tam not aldı Kültür/Sanat Fehim Paşa Konağı seyirciden tam not aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun (ABT) yeni oyunu ‘Fehim Paşa Konağı’nın galası Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyük beğeni toplayan oyun ayakta alkışlandı.


Ayla Yüksel’den serzeniş… Siyaset Ayla Yüksel’den serzeniş…

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Ayla Yüksel, “Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanıyışının üzerinden tam 76 yıl geçti ama Türk kadını siyasette hak ettiği yerde değil.” dedi


Bilinçli gençlerden Akdeniz Üniversitesi’ne teşekkür ziyareti Güncel Bilinçli gençlerden Akdeniz Üniversitesi’ne teşekkür ziyareti

Barbaros İlköğretim Okulu 5-B sınıfı öğrencileri, organ nakli konusunda bilinçlenmek için öğretmenleri Günel Akçal ile birlikte, 03 Aralık 2010 Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü – Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan’a ziyarette bulundular.


Enç; “AK Parti siyasette kadınlara yol açıyor” Siyaset Enç; “AK Parti siyasette kadınlara yol açıyor”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, 5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının 76. yılını kutladı.


“Kadınlar ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olmalı” Siyaset “Kadınlar ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olmalı”

Antalya Barosu Başkanı Av. Zafer Köken, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi’nin 76. Yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.


TP’nin ziyaretinde acı fren sesi Güncel TP’nin ziyaretinde acı fren sesi

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Sedat Başar ve teşkilatının Antalya Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Sevinç Aktuğ’a ziyareti sırasında dernek önünde acı bir fren sesi duyuldu.


TP’den Sevinç anneye ziyaret Güncel TP’den Sevinç anneye ziyaret

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Sedat Başar ve yönetimi , Türkiye Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Süreyya Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Antalya Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Sevinç Aktuğ’a ziyarette bulundular.


Toplu ulaşımda kartlı biniş dönemi başlıyor Güncel Toplu ulaşımda kartlı biniş dönemi başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada elektronik biletleme sistemini (Halk Kart) devreye soktu. 5 Aralık Pazar gününden itibaren toplu ulaşımda kartlı biniş zorunlu hale getiriliyor.


Akaydın’a kınama Siyaset Akaydın’a kınama

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Akdeniz Manşet Gazetesi İstihbarat Şefi Şükrü Ağırman’ın, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Başkan Akaydın’ın eşi Günseli Akaydın tarafından hakaret etmek suretiyle kovulmasını kınadı.


Tütüncü engellileri sevindirdi Güncel Tütüncü engellileri sevindirdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir araya geldiği, bedensel ve zihinsel engellilere “Engelliler Koordinasyon Merkezi” birimini kuracaklarının müjdesini verdi.


Engelliler evlerinde ziyaret edildi Aksu Engelliler evlerinde ziyaret edildi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aksu Belediyesi sosyal işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Nurfi Yar, ilçede ikamet eden engellileri evlerinde ziyaret etti. Duygusal anların yaşadığı ziyaretin önümüzdeki günlerde devam edeceğinin sözü verildi.


KOSGEB kredisine 1832 işletme onay aldı Ekonomi/Turizm KOSGEB kredisine 1832 işletme onay aldı

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın 50 bin işletmeye vereceği kredi desteği için Antalya’dan 1832 işletme ve 44 ihracatçı onay aldı.


Olimposgaz yatırımlarına devam ediyor Ekonomi/Turizm Olimposgaz yatırımlarına devam ediyor

Olimpos Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Çınar, MMO tarafından organize edilen “ Türkiye’nin Enerji Gerçekleri ve Çıkış Yolları” konulu panelde , “Türkiye’de enerjinin önemi, Antalya Doğal gaz Projesi ve uygulaması” hakkında bir konuşma yaptı.


Pazar günü bazı yollar kapatılacak Güncel Pazar günü bazı yollar kapatılacak

Elektrik nakil hattı ve altyapı çalışmaları nedeniyle 5 Aralık 2010 Pazar günü bazı yollar kapatılacak


AK Partili gençler, üniversitelilerle bir araya geldi Siyaset AK Partili gençler, üniversitelilerle bir araya geldi

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hıfzullah Şahbaz ve yönetim kurulu üyeleri Üniversiteli gençlerle bir araya geldi.


Büyükşehir belediyesinden engelsiz kaldırım Güncel Büyükşehir belediyesinden engelsiz kaldırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi halkın güvenli ve daha rahat yürüyebilmesi için Kepezaltı, Fatih ve Güzeloba mahallelerinde kaldırım çalışması başlattı. Kaldırımlar engellilerin rahatça yürüyebileceği şekilde yapılıyor.


Gökşen, Demokratlara çağrı yaptı Siyaset Gökşen, Demokratlara çağrı yaptı

HAS Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Gökşen yaptığı yazılı açıklama ile Antalyalı demokratlara çağrı yaptı.


Genç Ses’e başvurular sürüyor Güncel Genç Ses’e başvurular sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, gazeteciliğe meraklı gençler için düzenlediği “Genç Ses” atölye çalışmasına başvurular devam ediyor.


Bolu İl Özel İdaresi’nden Arı’ya ziyaret Siyaset Bolu İl Özel İdaresi’nden Arı’ya ziyaret

Bolu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Genel Meclisi Üyeleri araştırma ve incelemeler yapmak üzere geldikleri Antalya’da İl Genel Meclisi Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


“Engellilerimizin yanındayız” Siyaset “Engellilerimizin yanındayız”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, “AK Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana milletimizin meselelerini kendi derdimiz gördük. Nerede bir yara varsa, onu sarmaya çalıştık, başka yaraların oluşmaması için ne gerekiyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.


İsmet Paşa esnafı kaldırım ve ışıklandırma istiyor Güncel İsmet Paşa esnafı kaldırım ve ışıklandırma istiyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Disiplin Kurulu Başkanı Yusuf Kurul ve Denetim Kurulu Üyesi Yüksel Uzun ile birlikte, İsmet Paşa Caddesi esnafını ziyaret etti.


AKEV, engelliler için el ele verdi Güncel AKEV, engelliler için el ele verdi

Özel AKEV İlköğretim Okulu, 4. sınıf öğrencileri “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için anlamlı bir program hazırladı.


Güncel "Prevantif Onkoloji Sempozyumu" başladı

Onkoloji alanında büyük önem taşıyan ve son yıllarda pek çok gelişmeye sahne olan kanserden korunma ile ilgili Türkiye'de düzenlenen tek ve en geniş kapsamlı sempozyum olan ''Prevantif Onkoloji Sempozyumu''nun dördüncüsü Antalya'da başladı.


Güncel "Kapakla engellere yol olalım"

Akdeniz Üniversitesi Ekoloji Topluluğu “Kapakla Engellere Yol Olalım” sloganı ile başlattıkları “Pet Şişe Kapağı Toplama Kampanyası” ile yıl sonuna kadar 4 tekerlekli sandalye almayı hedefliyor.


CHP Kepez Kadın Kolları’ndan 5 Aralık seferberliği Siyaset CHP Kepez Kadın Kolları’ndan 5 Aralık seferberliği

CHP Kepez Kadın Kolları’nın geleneksel hale getirdiği “5 Aralık Kadınların Seçme ve Seçilme Hakkının Kabulü”, bu yıl CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla Antalya’ya damgasını vuracak.


Çocukların doktor korkusuna son Güncel Çocukların doktor korkusuna son

Antalyalı çocuklar hizmete giren özel çocuk katında güle oynaya oyun oynayıp, palyaçolar eşliğinde eğlenirken çocuk hemşireleri tarafından ön ölçümleri gerçekleştiriliyor ve özel odalarda muayene ediliyorlar.


Kemer belediye meclisi toplandı Kemer Kemer belediye meclisi toplandı

Kemer Belediyesi’nin Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Gül Başkanlığında yapıldı.


Yuvalı Cemevi açıldı Finike Yuvalı Cemevi açıldı

Finike'ye bağlı Yuvalı beldesinde yapılan bir tören sonucu, Yuvalı Cemevi açılışı yapıldı.


Siyaset "Geleceğimize, suyumuza toprağımıza sahip çıkacağız"

ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, düzenlediği basın toplantısında “Binlerce yıldır özgür akan ve çevresine hayat veren derelerimize; elektrik üretileceği bahanesiyle kelepçe vurulmak isteniyor.” dedi.


ANTGİAD, Akdeniz Üniversiteli öğrencilerle buluştu Güncel ANTGİAD, Akdeniz Üniversiteli öğrencilerle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu ile beraber organize edilen ortak faaliyetlerin ilk ikisi 26-27 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi.


Baro’dan Vali Altıparmak’a ziyaret Siyaset Baro’dan Vali Altıparmak’a ziyaret

Antalya Baro Başkanı Av.Zafer Köken ve Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ettiler.


İhlas koleji galibiyet serisine devam ediyor Spor İhlas koleji galibiyet serisine devam ediyor

İstanbul Genç Erkekler Baskebol Şampiyonası B grubunda yer alan İhlas Koleji Genç Erkek Basketbol takımı, Kartal İTO Spor Salonu’nda karşılaştığı Uni Basketi ikinci yarıdaki etkili oyunu ile 78-64 yendi.


Miniklerden 'Sonbahara güle güle' partisi Güncel Miniklerden 'Sonbahara güle güle' partisi

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, ‘Sonbahara Güle Güle’ adlı etkinliklerini, bölüm bahçelerinde bulunan hazan yapraklarıyla hazırladıkları koleksiyon ve taçlarla tamamladı.


Türk bestecilerle klasik müzik şöleni Kültür/Sanat Türk bestecilerle klasik müzik şöleni

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında yapılan "Andante Gecesi"nde, Brüksel Kraliyet Konservatuvarı öğretim üyesi piyanist-besteci Muhiddin Dürrüoğlu ve Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü müzikseverlerle buluştu.


Kick Boks Poyraz'la esecek Spor Kick Boks Poyraz'la esecek

Antalya Atatürk spor salonunda 11-12 Aralık 2010 tarihleri arasında yapılacak olan Akdeniz Kickboks şampiyonasının ana sponsoru Poyraz Düğün Salonları yönetim kurulu başkanı Murat Poyraz oldu.


Yılın En başarılı Yelkencisi Muratpaşa’dan Spor Yılın En başarılı Yelkencisi Muratpaşa’dan

2010 yılı içinde yapılan ulusal ve uluslar arası yarışlarda, yarıştığı sınıflarda üstün başarı gösteren Melisa Dümen 2010 yılı en başarılı yelken sporcusu seçildi.


Nike'tan 3 Türk oyuncuya eğitim Spor Nike'tan 3 Türk oyuncuya eğitim

Nike, İngiltere’de Premier League tarafından desteklenen yüksek performans programı Nike Academy’ye katılacak seçkin amatör oyunculara yönelik dünya çapında süren bir arayış olan “The Chance”de (Şans) finale kalan 100 oyuncuyu açıkladı.


Envar’a üniversite desteği Güncel Envar’a üniversite desteği

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Geleceğin Meslekleri ve Yükselen Sektörler” semineri, Envar Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Diş taraması çocuğu bilinçlendiriyor  Güncel Diş taraması çocuğu bilinçlendiriyor

TED Antalya Koleji’ndeki tüm öğrenciler, Antalya Diş Tabipleri Odası’ndan gelen uzman hekimler tarafından diş kontrolünden geçirildiler. Geçen yıllarda yapılan taramaların çok olumlu sonuçlar vermesi üzerine bu yıl da aynı çalışma yapıldı.


Klasik müzikte çığır açan ikili Antalya'da Kültür/Sanat Klasik müzikte çığır açan ikili Antalya'da

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, komediyi klasik müzik ve popüler kültürle birleştiren teatral gösterileri ile çığır açan Igudesman & Joo'yu ağırlayacak.


Tütüncü’den edebiyat dersi Güncel Tütüncü’den edebiyat dersi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi’nin öğrencileri ile Divan Edebiyatı’ndaki bilgi birikimini paylaştı.


İhlas koleji gözünü zirveye dikti Spor İhlas koleji gözünü zirveye dikti

İstanbul Yıldızlar Basketbol Şampiyonası B serisi 4. grupta yer alan, İhlas Koleji Yıldız Erkek Basketbol Takımı grubundaki 4. maçta MVP Moda takımını 70-45 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı.


Tübitak'ta Türkiye birinciliği Toros'un Güncel Tübitak'ta Türkiye birinciliği Toros'un

15. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları ile 18. Ulusal Bilim Olimpiyatları İkinci Aşama Sınavlarında üstün başarı göstererek; altın, gümüş ve bronz madalya kazanan öğrenciler ile 2010 yılında düzenlenen Uluslararası Olimpiyatlar’da ülkemizi temsil ederek madalya alan öğrenciler için MEB Şura Salonunda 01 Aralık 2010 Çarşamba günü bir tören düzenlendi.


Siyaset "Engelli diyerek vatandaşlarımıza engelleme yapmayın"

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av. Ayşegül Dalkır Kahveci "Dünya Engelliler gününde engelli olduklarına bakmaksızın daha fazla engel olunan vatandaşlarımızı ve bu hayatlarında idame kaynağı olan ailelerini bir gün değil her gün takdir ediyor ve kutluyoruz." dedi.


Kulüp personelinden futbolculara tatlı ikramı Spor Kulüp personelinden futbolculara tatlı ikramı

Moral olması açısından taraftar tarafından farklı ikramlarda bulunulan MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı'na bir ikram da kulüp personelinden geldi.


“Evcilmen sadece oy seviyor” Siyaset “Evcilmen sadece oy seviyor”

Demokrat Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Sevim ve yönetimi, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin’i ziyaret etti.


“Engellilik hepimizin meselesidir” Siyaset “Engellilik hepimizin meselesidir”

Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, “Engelli vatandaşlarımızın da, sağlıklı insanlarımız kadar bu toplum içinde rahat hareket edebilme şansına sahip olmalarını sağlamak toplumun görevidir.” dedi.


Başkan Evcilmen’den Milli Takıma destek Spor Başkan Evcilmen’den Milli Takıma destek

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Türkiye Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Portekiz’e gitti.


Akdeniz Üniversitesi’ne ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne ödül

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Barış Özgür Dönmez, “Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği Prof. Dr. Atilla Müftüoğlu Genç Araştırmacı Ödülü’ne layık görüldü.


Plasteurasia 20. kez kapılarını açtı Ekonomi/Turizm Plasteurasia 20. kez kapılarını açtı

Türkiye’nin ve Avrasya’nın en önemli plastik etkinliği olan PlastEurasia İstanbul 2010, 2 Aralık 2010 tarihinde kapılarını açtı.


Engelliler için sinema ve tiyatro gösterimi Güncel Engelliler için sinema ve tiyatro gösterimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.


Siyaset "Tüm engelleri birlikte aşalım"

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Havaların değişmesiyle birlikte ruh haliniz de değişmesin Sağlık/Kadın Havaların değişmesiyle birlikte ruh haliniz de değişmesin

Her kış özellikle Eylül ve Nisan ayları arasında daha sık yaşanan hava değişimi, yaklaşık olarak nüfusun %7’sini etkilemektedir. Mevsimsel depresyon olarak bilinen bu rahatsızlık, erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülmektedir.


“Basketbolda hedeflerimiz büyük” Spor “Basketbolda hedeflerimiz büyük”

Kepez Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, maddi sıkıntılarının bulunduğunu, fakat bu sıkıntının büyütülecek oranda olmadığını söyledi.


Yardımla kurulan arkadaşlık köprüsü Güncel Yardımla kurulan arkadaşlık köprüsü

TED Antalya Koleji beşinci sınıf öğrencileri “Toplum Hizmeti Projesi” kapsamında, Hasan Kaya İlköğretim Okulu’na ihtiyaç yardımında bulundu.


Tütüncü’den şiir dinletisi Güncel Tütüncü’den şiir dinletisi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1. Uluslararası Dostluk Şenliği’nin şiir dinletisinde okuduğu şiirle, ülkeler arasındaki kültürlerin kaynaşmasına katkı sağladı.


DP’de başkanlık divanı belirlendi Siyaset DP’de başkanlık divanı belirlendi

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı İbrahim Özcan başkanlığında toplanan İl Yönetimi başkanlık divanı üyelerini belirledi.


Hüseyin Çimrin kaybolan Antalya’yı anlatacak Kültür/Sanat Hüseyin Çimrin kaybolan Antalya’yı anlatacak

Antalya Kent Müzesi’nin her ayın ilk cumartesi günü Büyükşehir Nikah Salonu’nda düzenlediği söyleşi serisi devam ediyor. Kent Müzesi söyleşilerinin bu ayki konuğu Antalya kent tarihçisi Hüseyin Çimrin olacak.


Yerli dizilerin zirve yarışı Yerli dizilerin zirve yarışı

Ülkemizde yetmiş yıldır medya takibi konusunda hizmet veren Interpress’in, her ay düzenli olarak yaptığı ve yazılı basında haberi çıkan kanalların değerlendirildiği ‘Televizyonun Medya Karnesi’ başlıklı araştırma raporu açıklandı.


Turkcell, “daha fazla hız” için 3G yatırımlarını sürdürüyor Ekonomi/Turizm Turkcell, “daha fazla hız” için 3G yatırımlarını sürdürüyor

3G’nin yeni bir halkası olan Dual Carrier (Çift Taşıyıcı) teknolojisi Türkiye’ye Turkcell’le geliyor. Dünya çapında bu teknolojiyi kullanan ilk 10 operatörden biri olan Turkcell, 3G şebekesini güncelleyerek saniyede 42 Mb’e varan hızları destekleyecek.


Büyükşehir, Fenerbahçe’ye hazırlanıyor Spor Büyükşehir, Fenerbahçe’ye hazırlanıyor

Beko Basketbol Ligi’nde başarılı bir grafik yakalayan ve ligin 2.sırasında bulunan Antalya Büyükşehir Belediye,lig lideri Fenerbahçe Ülker’i konuk ediyor.Cumartesi günü saat 13:00’de başlayacak mücadele ,Spormax ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.


“Yeter ki düşüncelerimizde engel olmasın” Güncel “Yeter ki düşüncelerimizde engel olmasın”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak engelli bireylerin, hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması için aralıksız çalıştıklarını ve engellilere yönelik yaptıkları projeler ile tüm topluma önderlik yaptıklarını söyledi.


Kepez'de piyanoyla ikinci randevu Kültür/Sanat Kepez'de piyanoyla ikinci randevu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, klasik müzik sanatçıları halkla buluşmaya devam ediyor.


Kepez’den eğitime acil müdahale ekibi Güncel Kepez’den eğitime acil müdahale ekibi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, okulların fiziki alandaki taleplerini karşılamak amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde acil müdahale ekibi kurduklarını söyledi.


Barter'da online üyelik Ekonomi/Turizm Barter'da online üyelik

5000’nin üzerinde ticari kurumsal üyesi ile Barter Endüstrisi’nin Türkiye’de ve Avrupa’da lideri olan Türk Barter, 15 yıldır Türk Ekonomisi’ne kazandırdığı yenilikçi yaklaşımlarına bir yenisini daha ekleyerek online üyelik sistemini geliştirdi.


Kemer "Bireylerin değil, toplumun sorunudur"

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda , engelliliğin, yalnızca engelli bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun olmadığını, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu bildirdi.


Muratpaşa’nın rakibi Tarım Kredi Ülküspor Spor Muratpaşa’nın rakibi Tarım Kredi Ülküspor

Türkiye Basketbol 3. liginde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, ligin 5. hafta maçında Tarım Kredi Ülküspor’u cumartesi günü saat 17:00 ‘de Atatürk Spor Salonun da konuk edecek. Ligde 2 galibiyet 1 mağlubiyeti bulunan Muratpaşa Belediyespor’da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.


“Engelliler eğitim hakkından yeterince yararlanamıyor” Siyaset “Engelliler eğitim hakkından yeterince yararlanamıyor”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Türkiye’deki engellilerin durumu değerlendiren bir açıklama yaptı.


Antalya’nın geçmişini gün ışığına çıktı Güncel Antalya’nın geçmişini gün ışığına çıktı

Antalya'nın ilk imar plan paftaları, Muratpaşa Belediyesi’nin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu gün ışığına çıkarıldı. 78 parça Osmanlıca pafta, lejant ve genel plan Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde sergilenmeye başlandı.


Siyaset "Hiçbir çaba, hiçbir fitne bizi yıldıramaz"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Wikileaks belgelerine ilişkin, ''Burada asıldeğerlendirilmesi gereken, ABD gibi dünyanın önde gelen güçlerinden birinin Türkiye'deki bazı diplomatlarının olaylara zamanında ne kadar ön yargılı yaklaşmış ve yanılmış olmalarıdır'' dedi.


Büyükşehir’den unutkanlık ve alzheimer semineri Güncel Büyükşehir’den unutkanlık ve alzheimer semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halka yönelik bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. Bu kapsamda “Unutkanlık Problemimiz Olmasın” başlıklı toplantıda demans (unutkanlık) ve alzheimer hastalıkları anlatıldı.


Spor sayfalarında Guti rüzgarı esiyor Spor Spor sayfalarında Guti rüzgarı esiyor

Ülkemizde 70 yıldır medya takibi konusunda hizmet veren Interpress’in, her ay yazılı basında çıkan spor haberlerini mercek altına aldığı ‘Spor Gündemi’ araştırma sonuçları ilginç veriler ortaya çıkardı.


AKP ilçe başkanına yanıt Siyaset AKP ilçe başkanına yanıt

AKP Muratpaşa İlçe Başkanının Falezlerle ilgili yaptığı basın açıklamasına CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan yine basın açıklaması ile yanıt verdi.


Nebi Akıncı,  İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde Güncel Nebi Akıncı, İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi’nin bu haftaki konuğu Akıncı Tavukçuluk’tan Nebi Akıncı oldu.


Türkiye Partisi İl Yönetimi’nden AGC’ye ziyaret Siyaset Türkiye Partisi İl Yönetimi’nden AGC’ye ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyetini Türkiye Partisi İl Yönetimi ziyaret etti.AGC’nin Kaleiçindeki Genel merkezi için beğenilerini dile getiren Türkiye Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca “Antalya için AGC önde gelen önemli bir sivil toplum örgütüdür” dediler..


“Engellilerin karşılaştıkları zorluklar azaltılmalı” Siyaset “Engellilerin karşılaştıkları zorluklar azaltılmalı”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Galip Akın, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışma dahi çok önemli ve değerlidir.” dedi.


Engellilerin sorunlarını CHP iktidarı çözecek Siyaset Engellilerin sorunlarını CHP iktidarı çözecek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.


Cornelia Sport Center’da futbol sezonu açılıyor Spor Cornelia Sport Center’da futbol sezonu açılıyor

Yabancı basının ilgiyle takip ettiği yıldız futbolcular devre arası kamp için bu yıl Cornelia Diamond Golf Resort & SPA’yı seçtiler


Özel İdare’nin 2011 yılı bütçesi onaylandı Ekonomi/Turizm Özel İdare’nin 2011 yılı bütçesi onaylandı

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Erdoğan Çetin tarafından okunarak meclisin görüşlerine sunulan Antalya İl Özel İdaresi’nin 2011 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.


AK Partili başkanlar, Güçbirliği Platformu ile bir arada Siyaset AK Partili başkanlar, Güçbirliği Platformu ile bir arada

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, İl Gençlik Kolları Başkanı Hıfzullah Şahbaz, Antalya Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliği Platformu’nun Aralık ayı toplantısına konuk olarak katıldı.


Kepez’den ücretsiz kalp taraması Güncel Kepez’den ücretsiz kalp taraması

Kepez Belediyesi, An-deva Hayat Kalp Hastanesi işbirliği ile 20 mahallede ücretsiz kalp sağlığı taraması gerçekleştirecek. İlk tarama, Altınova Düden Mahallesi’nde olacak.


Kepez'de işyerinde hırsızlık Güncel Kepez'de işyerinde hırsızlık

28 Kasım 2010 tarihinde Kepez İlçesi Akdeniz Sanayi Sitesinde meydana gelen “İşyerinden Hırsızlık” olayları ile ilgili olarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, 2 şüpheli şahıs yakalandı.


Otogar’da Ulaşım A.Ş. farkı yaşanacak Güncel Otogar’da Ulaşım A.Ş. farkı yaşanacak

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin 5 yıllık işletmesini ihale yoluyla alan Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Ulaşım A.Ş., 1 Ocak 2011’de teslim alacağı otogarda devrim niteliğinde değişiklikler yapacak.


Her beş kişiden biri varis problemiyle karşı karşıya Sağlık/Kadın Her beş kişiden biri varis problemiyle karşı karşıya

Venöz yetmezlik yani varis bacak toplardamarlarından bozulmuş kan akımı ile karakterize bir durumdur. Bacak toplardamarlarında kan göllenmesi ile sonuçlanır.


Türk tarımı Dünya tarım sektörü ile buluşuyor Ekonomi/Turizm Türk tarımı Dünya tarım sektörü ile buluşuyor

Türkiye’de son dönemde ihracat atağına geçen tarım sektörü, son teknolojiler, yenilikler ve yeni ürünleri ile 10. Uluslararası Growtech Eurasia Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor.


Engelli çocuklara müzik eğitimi Güncel Engelli çocuklara müzik eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, engelli çocuklara yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. Güz dönemi çalışmaları kapsamında görme engelli 14 çocuğa Haşim İşcan’daki Aile Danışma Merkezi’nde müzik eğitimi veriliyor.


Piyanonun dahi ikilisi Antalyalıları büyüledi Kültür/Sanat Piyanonun dahi ikilisi Antalyalıları büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali kapsamında bir konser veren Berezovsky&Gindin Piyano İkilisi, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...