Cumartesi, 23 Mart 2019
Döşemealtı’nda kantinler denetlendi Döşemealtı Döşemealtı’nda kantinler denetlendi

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Belediye Doktoru Ömer İnan, belediye sınırları içerisinde yer alan okul kantinlerini denetledi.


Sabah sporları başlıyor Güncel Sabah sporları başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçiriyor. Her hafta salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri saat 07.00-08.00 arasında Antalyalılar ‘Sabah Sporları’ etkiliğinde bir araya gelecek.


“Faşist 12 Eylül anayasası kitle örgütlerini böldü” Siyaset “Faşist 12 Eylül anayasası kitle örgütlerini böldü”

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Eğitim-İş’in yeni yönetiminin kutlama ziyaretinde önemli mesajlar verdi.


Önder: “Evcilmen, günü kurtarıyor” Siyaset Önder: “Evcilmen, günü kurtarıyor”

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder “Sayın Evcilmen günü kurtarmak için bazı mahallelerde diğer kurumlarla koordinasyon sağlamadan yerel seçimlerin hemen öncesi kaldırım yaptı. Şimdi bazı resmi kurumlar altyapı için bu kaldırımları söküyor” dedi.


CHP Demre ilçe teşkilatından ziyaret Siyaset CHP Demre ilçe teşkilatından ziyaret

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CHP İlçe Başkanlığı seçimlerinde tekrar CHP Demre İlçe Başkanlığına seçilen Zühra Doğan ve beraberindeki üyeler topluca İl Genel Meclis Başkanlığına gelerek, Meclis Başkanı Av. Cavit Arı’ yı makamında ziyaret ettiler.


Persil ve Pınar Altuğ Atacan buluşması Persil ve Pınar Altuğ Atacan buluşması

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen çamaşır deterjanı markası Persil marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin başarılı televizyoncularından Pınar Altuğ Atacan, Persil ile ‘Biz titiz hanımlar için en doğru seçim” diyor.


Kemer Belediyesi’den sağlık hizmeti Kemer Kemer Belediyesi’den sağlık hizmeti

Kemer Belediyesi ile Dünya Göz Hastanesi işbirliği ile “Göz Tarama Günleri” organize edildi. Nisan ayının ilk haftası yapılacak olan taramalar ücretsiz olup, Kuzdere, Aslanbucak, Merkez ve Kiriş Mahallelerinde yapılacak taramaya İstanbul Dünya Göz Hastanesi Uzman Doktorları ve Tıbbi araçları katılacak.


MHP'liler Urfa'dan döndü Güncel MHP'liler Urfa'dan döndü

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Şanlıurfa’da düzenlediği mitinge katılan MHP’liler Antalya’ya döndü.


Beyza, Türkçe Olimpiyatları İngiltere finalinde birinci oldu Beyza, Türkçe Olimpiyatları İngiltere finalinde birinci oldu

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne üye Beyza Tahir, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın İngiltere finalinde anadilde şiir dalında “Canım İstanbul” şiiri ile birincilik kazandı.


"Sarrazin çözümleyici de olabiliyor"

Sık sık kullandığı kışkırtıcı ifadelerle gündeme oturan Thilo Sarrazin, çözümleyici bir gözlemci de olabiliyor.


En yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı Teknoloji/Bilim/İnternet En yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı

Amerika merkezli bağımsız araştırma kurumu NSS Labs tarafından gerçekleştirilen test, Internet Explorer 8’in sosyal ağlara yönelik tehditlere karşı en yüksek güvenliği sunduğunu ortaya koydu.


Research In Motion 2010 Mali yılı sonuçlarını açıkladı Ekonomi/Turizm Research In Motion 2010 Mali yılı sonuçlarını açıkladı

BlackBerry akıllı telefonları geliştiricisi ve üreticisi RIM, 2010 mali yılı sonunda toplam BlackBerry kullanıcı sayısının bir önceki çeyreğe oranla %65’lik artışla 41 milyonu aştığını, gelirinin ise % 35 artarak 14,95 milyar dolara ulaştığını açıkladı


İMO Antalya Şube Başkanı, Budak’ı ziyaret etti Güncel İMO Antalya Şube Başkanı, Budak’ı ziyaret etti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Siyaset "Perge antik kenti maddi hata sonucu plana alındı"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Perge Antik Kenti’nin makilik, fundalık alan olarak Çevre Düzeni Planı’na işlenmesini TBMM gündemine taşırken, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, maddi hata sonucu bu işlemin yapıldığını, askı sürecinde planın düzeltileceğini söyledi.


Göktaş: “AVM’ler esnafı bitirdi” Güncel Göktaş: “AVM’ler esnafı bitirdi”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş AVM ler ile ilgili mecliste gündemdeki yasa tasarısı için AVM yetkilileri fikir beyan ederken, bu Esnaf odaları, mesleki kuruluşların oda başkanlıkları nerede diyerek oda başkanlarına ve esnaf temsilcilerine tepki gösterdi.


Genç ABTTF, İstanbul’da Batı Trakya Türk gençleri ile buluşacak Genç ABTTF, İstanbul’da Batı Trakya Türk gençleri ile buluşacak

3-8 Nisan 2010 tarihlerinde Genç ABTTF, “Türk Tarihini Keşfetme” temalı İstanbul Kültür Gezisi’ne katılacak. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek İstanbul Kültür Gezisi’ne Genç ABTTF, Başkan Fatma Reşit’in liderliğinde toplam yedi kişilik bir grup olarak katılacak.


Türk Dünyası Haftası İhlas Koleji’nde kutlandı Türk Dünyası Haftası İhlas Koleji’nde kutlandı

Organizasyonu Bahçelievler Kaymakamlığı tarafından İhlas Koleji’ne verilen “Türk Dünyası Haftası” düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Vodafone başarıyla Lira sistemine geçti Vodafone başarıyla Lira sistemine geçti

Vodafone Türkiye, kontörlü sistemden yeni Türk Lirası bazlı fiyatlandırma sistemine geçişini başarıyla tamamladı.


Evden cebi aramak tüm gün boyunca 6,5 kuruş Ekonomi/Turizm Evden cebi aramak tüm gün boyunca 6,5 kuruş

Türk Telekom, “Cebi Aramanın En Ucuz Yolu Kampanyası” ile cep telefonlarını ucuza arama imkanı sağlıyor. Kampanya kapsamında Türk Telekom müşterilerinden Ev Avantaj tarifelerine sahip olanlar, tüm gün boyunca GSM yönüne yapacakları aramalar için, operatör ayrımı yapmadan, tüm vergiler dahil dakikası 6,5 kuruşa konuşabilecekler.


Türkiye’de bir ilk, Engelliler Kariyer Günü Beşiktaş’ta Türkiye’de bir ilk, Engelliler Kariyer Günü Beşiktaş’ta

Beşiktaş Belediyesi, Galatasaray Rotaract Kulübü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ve Yenibiris.com işbirliğiyle Türkiye’de bir ilke imza atılıyor. İş arayışında olan engelli vatandaşlarımız, personel arayışında olan kuruluşlar ile bu alanda faaliyet gösteren dernek ve vakıflar Engelliler Kariyer Günü’nde buluşuyor.


TED öğrencileri Polonyalı arkadaşlarını uğurladı Güncel TED öğrencileri Polonyalı arkadaşlarını uğurladı

TED Antalya Kolejinin yıllardır yürüttüğü kardeş okul projesi kapsamında, Berlin, Grundschule im Panketal ve Polonya, Janusz Korzcak İlköğretim Okulu, okullarından gelen 23 öğrenci ve 9 öğretmen, TED’li öğrenciler tarafından 12 gün boyunca evlerinde ağırlandılar.


Antalyaspor’dan Sun Express’e teşekkür Spor Antalyaspor’dan Sun Express’e teşekkür

Antalyaspor’un 2009-2010 Futbol Sezonu ulaşım sponsoru Sun Express Havayolları, deplasman gidiş ve dönüşlerinde kırmızı-beyazlı ekibe örnek bir hizmet sunuyor.


“Önümüzdeki görev AKP’den ülkeyi kurtarmaktır” Döşemealtı “Önümüzdeki görev AKP’den ülkeyi kurtarmaktır”

Döşemealtı CHP İlçe binasında yapılan partili kadınlar toplantısında hep bir ağızdan CHP’nin Döşemealtı’nda birinci parti konumuna getirilmesi sözü verildi.


Bilinçli Tüketici ve Güvenilir Gıda Eğitimi Güncel Bilinçli Tüketici ve Güvenilir Gıda Eğitimi

Tüketiciler Birliği Antalya Şube tarafından sürdürülen eğitim-seminer çalışmaları devam ediyor. Tüketiciler Birliği ve Tarım İl Müdürlüğünün birlikte organize ettiği eğitim seminerine ilgi yoğun oldu.


Kemer’de 1. Hizmet Yılı etkinliği Kemer Kemer’de 1. Hizmet Yılı etkinliği

4 Nisan Pazar günü saat 15.00 te Kemer Ahmet Erkal Spor Tesislerinde Kemer Belediyesinin düzenlediği ve ünlü şarkıcı Bülent Serttaş’ın canlı performansıyla sahne alacağı bir halk konseri organize edildi.


Turizm çalışanlarının sorunları tartışılacak Güncel Turizm çalışanlarının sorunları tartışılacak

Turizm Çalışanları Derneği "Antalya’da Turizmin ve Turizm Çalışanlarının Sorunları" konulu bir panel düzenleniyor.


Muhabir Dergisi'nin ilk sayısı çıktı Güncel Muhabir Dergisi'nin ilk sayısı çıktı

İlk sayısında iddialı dosyalar ve çarpıcı haberlere yer veren derginin 15 günde bir yayınlanacağı belirtildi.


Alpina Sytle boyada alternatif anlayışınızı değiştiriyor Alpina Sytle boyada alternatif anlayışınızı değiştiriyor

Filli Boya, eşsiz mekanlar yaratabileceğiniz, yaşam alanlarınızı farklı kılabileceğiniz yepyeni Alpina Style serisi ürünleri ile size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor, boyada alternatif anlayışınızı değiştiriyor.


Alerjiye denizden gelen şifa Sağlık/Kadın Alerjiye denizden gelen şifa

Baharın gelmesi ve havaların ısınması alerjiye davetiye çıkarıyor. Bu mevsimde polenlerin hızla havaya karışması özellikle duyarlı bünyelerde alerji riskini arttırıyor.


Siyaset "Gençlik işsiz, güçsüz, siz deniz keyfi yapıyorsunuz"

Büyük Birlik Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Ayvaz, Akaydın'a "Verdiğiniz sözleri yerine getirin, bırakın deniz keyfi yapmayı" dedi.


Turizm Haftası Kapsamında Halı Saha Futbol Turnuvası Kemer Turizm Haftası Kapsamında Halı Saha Futbol Turnuvası

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm haftası kapsamında bu yıl Kemer Belediyesi hazırladığı farklı organizasyonlarla hafta içerisinde turistinden, halkına, işletmecisinden, öğrencisine ve kadınlara yönelik hazırladıkları programlar ile haftayı daha coşkulu kutlamayı hedefliyor.


ZDF, Alman hastaların nereye gittiğini merak etti Güncel ZDF, Alman hastaların nereye gittiğini merak etti

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun 2006 yılında Avrupa klinik zincirlerine eklediği Berlin Kliniği’nden Türkiye Dünyagöz’e tedavi olmak için gelen hasta yoğunluğu, Alman TV kanallarının dikkatini çekti.


Kemer’de Paris II Dalış Etkinlikleri başlıyor Kemer Kemer’de Paris II Dalış Etkinlikleri başlıyor

1. Dünya savaşı sırasında Fransız ordusuna ait Paris 2 adlı savaş gemisini Kemer açıklarında batıran Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER ve silah arkadaşları anısına ilki 2007 yılında yapılan Paris II dalış etkinliğinin bu yıl dördüncüsü 9-10-11 Nisan 2010 tarihlerinde Kemer’de düzenlenecek.


“Meslek liselerine acilen el atın düzenlemeye gidin” Siyaset “Meslek liselerine acilen el atın düzenlemeye gidin”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş Toplumsal kalkınma, bilinçlenme ve mutabakat adına yaptığı çalışmalar nedeniyle geldiği Konya’da Meslek liseleri ile ilgili açıklama yaptı.


Jones Lang Lasalle’den Corio’ya danışmanlık hizmeti Jones Lang Lasalle’den Corio’ya danışmanlık hizmeti

Gayrimenkul alanında uzman finansal ve profesyonel hizmetler sunan Jones Lang LaSalle, Corio’ya Multi tarafından geliştirilen 1.3 Milyar Euro değerindeki alışveriş merkezi portföyünün satın alınmasında danışmanlık hizmeti verdi.


Rose Hotels'ten kongre turizmi atağı Kemer Rose Hotels'ten kongre turizmi atağı

Kemer Merkezde 12 ay boyunca açık olan Rose Hotel’s ağırlığını verdiği kongre turizminden payını alıyor. Rose Residance Beach Otel çatısı altında geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Begonvil salonu ile birlikte Manolya, Sardunya, Yasemin ve Menekşe adlı 5 salonda verilen hizmetler ile bu yıl çok sayıda kongre ve toplantıya ev sahipliği yapıldı.


Kepez Belediyesi galibiyet istiyor Spor Kepez Belediyesi galibiyet istiyor

Beko Basketbol Ligi’nde galibiyet serisine devam etmek istiyor. Bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde Bornova Belediyesi ile mücadele edecek olan Kepez’de tek hedef galibiyet. Kepezspor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu taraftarları desteğe çağırdı.


SKÅL Antalya Kulübü’nden Vali Yüksel’e ziyaret Güncel SKÅL Antalya Kulübü’nden Vali Yüksel’e ziyaret

SKÅL ANTALYA KULÜBÜ Yönetim kurulu, Umman Çetinbaş başkanlığında Antalya Valisi Sayın Alaaddin Yüksel’ i makamında ziyaret etti.


Yörüklerin muhteşem gecesi Kültür/Sanat Yörüklerin muhteşem gecesi

Yörüklerin birlik ve beraberliğinin en güzel örneğinin yaşandığı geceye renkli isimler de katıldı.


Güncel "Kur-an'da Mümin Kadınlar" konferansı yapıldı

Özgür-Der Antalya Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu aylık konferansların Mart ayı konusu “Kur-an’da Mümin Kadınlar” idi. Konferansı Hülya Şekerci sundu. Saat 20:00’da temsilcilik binasında gerçekleştirilen konferans sunuş konuşmasıyla başladı.


SGK ile yaşanan sorunlar ATSO’da tartışıldı Güncel SGK ile yaşanan sorunlar ATSO’da tartışıldı

Antalya bölgesinde faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşları ve optisyenlerin Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaşadığı sorunlar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.


Mart ayının en iyi futbolcusu seçiliyor Spor Mart ayının en iyi futbolcusu seçiliyor

TrabzonCelliler, Şubat ayından sonra şimdi de Mart ayının en iyi futbolcusunu seçiyor.


Çin’e tangoyu sevdiren Türk Çin’e tangoyu sevdiren Türk

Tango müziği ve dansı Çin’e de ulaştı. Arjantin’e özgü tangoyu Çinlilere tanıtan, orada yaşayan bir Türk.


Fortis Bank'tan turizm merkezlerine özel destek Ekonomi/Turizm Fortis Bank'tan turizm merkezlerine özel destek

Fortis Bank Türkiye, Turizm Destek Kredisi ürününde, turizm bölgelerine özel yeni düzenlemeler yaptı.


Tütüncü’den eğitime destek sürüyor Güncel Tütüncü’den eğitime destek sürüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Mehmet Akif Ersoy Anaokulu’nun, fiziksel alandaki sıkıntılarının çözümü için gereken desteği sağlayacaklarını söyledi.


Lara Birlik Plajı yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Lara Birlik Plajı yaz sezonuna hazırlanıyor

Lara Birlik Başkanı Erdem Armen, “Lara Birlik Plajı sadece yazın değil, yıl boyu kullanılabilen bir sosyal alan olacak” dedi.


Pritzker Ödülü Japon mimarların Pritzker Ödülü Japon mimarların

Bu yılki Pritzke Mimarlık Ödülü Japon mimarlara gitti. Ödül parası ve madalya 17 Mayıs’ta sahiplerine verilecek.


Saadet Gençlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor Siyaset Saadet Gençlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Divanı 28 Mart Pazar günü il binasında gerçekleştirildi. İl Divan Programına 7. Bölge Başkanı ve Antalya İl Sorumlusu İsmail Mesut Özden, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Mehmet Ögke, İl Yönetim Kurulu ile İlçe Başkanları iştirak ettiler.


Muratpaşa’da dolu dolu 1 yıl Siyaset Muratpaşa’da dolu dolu 1 yıl

Görevdeki 11. yılında, son bir yılın çalışmalarını anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, 29 Mart 2009’daki seçimlerde söz verdiği projelerden yarısını gerçekleştirdiklerini, bu performansı ikiye katlayacaklarını söyledi


Siyaset "Denizcilik kaderine terk edildi"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, “Türkiye’de denizcilik kaderine terk edildi. Bir medya grubunun el değiştirmesi için 750 milyon dolar kredi verilirken, denizcilik sektörü görmezden gelindi, unutuldu” dedi.


İstikbal'in 1000 bayisi ile liderler zirvesi İstikbal'in 1000 bayisi ile liderler zirvesi

Mobilya sektöründe 53 yıllık başarısıyla kendini kanıtlayan ve mobilya sektörünün liderliğini üstlenen İstikbal, Türkiye’nin dört bir yanına yayılan 1.000 bayisini Antalya Rixos Premium’da ağırladı.


Taç'tan özel eğitim semineri Taç'tan özel eğitim semineri

Zorlu Tekstil markası olan TAÇ tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen “Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması”nın birinci değerlendirme aşamasında ilk 50’ye kalan öğrencilere 2 günlük özel eğitim semineri düzenlendi.


Çatal ve kaşık sandalye olursa Çatal ve kaşık sandalye olursa

Ürünlerindeki fonksiyonelliği yaratıcı tasarımlarla bir araya getiren Hisar, şimdi de geleceğin tasarımcılarına destek vermeye devam ediyor.


İSMEK 5. Uluslararası Lale Festivali'nde İSMEK 5. Uluslararası Lale Festivali'nde

İSMEK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Lale Festivali’ne katılıyor. İSMEK Geleneksel Türk El Sanatları sergi standı ve lale temalı ürün satış noktası ile göz dolduracak.


Gazi Bulvarı’ndaki parklar yenileniyor Güncel Gazi Bulvarı’ndaki parklar yenileniyor

Kepez Belediyesi, çevre yolu yeşillendirme projesinin 1. etabında Ulus Mahallesi’ndeki 11 dönüm alandan oluşan Fatih Sultan Mehmet Han Parkı’nı yeniden düzenliyor.


“Mücadelenizde yanınızda olacağız” Siyaset “Mücadelenizde yanınızda olacağız”

Kongre sonucu oluşan yeni yönetime hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletmek isteyen Türk-İş’e bağlı sendikalar İl Başkanı Özer Ülken’i makamında ziyaret etti.


Fujitsu Fujitsu

Fujitsu ve Intel’in birlikte 30 Mart 2010 Salı günü Ankara Rixos Hotel’de gerçekleştirdiği “Kamu Yararına Teknoloji Günü”nde teknolojinin kamu hizmetindeki ağırlığı bir kez daha gündeme geldi.


Güle güle kontör, hoşgeldin Lira Güle güle kontör, hoşgeldin Lira

Vodafone, faturasız hat sahibi aboneleri için 1 Nisandan itibaren yürürlüğe girecek olan yeni Türk Lirası bazlı fiyatlandırma sistemini abonelerine bir kampanyayla tanıtıyor.


TAM Vakfı Girişimci Yetiştirecek TAM Vakfı Girişimci Yetiştirecek

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Vakfı (TAM), girişimci adaylarına yönelik yoğunlaştırılmış kurslar düzenlemeye hazırlanıyor.


Yörükler gecesi’nde birlik mesajı Güncel Yörükler gecesi’nde birlik mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yörükler Derneği tarafından düzenlenen Yörükler Gecesi’ne katıldı. Tütüncü yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.


Antalya 1 Nisan’da denize koşacak Güncel Antalya 1 Nisan’da denize koşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz sezonunun açıldığını dünyaya duyurmak için ilginç bir etkinliğe imza atacak. Başkan Akaydın da dahil birçok Antalyalı 1 Nisan’da denize kulaç atacak. Akaydın, bütün Antalyalıları turizm için yüzmeye davet etti.


Kepez’den Muhsin Yazıcıoğlu’na vefa Güncel Kepez’den Muhsin Yazıcıoğlu’na vefa

Kepez Belediyesi, Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 1. yılında adını taşıyan park görkemli bir törenle açıldı. Yazıcıoğlu’nun ‘Üşüyorum’ şiirini okuyan Başkan Tütüncü, törene gelenleri hüzünlendirdi.


Konyaaltı Belediyesi,kan bağışı kampanyası düzenledi Güncel Konyaaltı Belediyesi,kan bağışı kampanyası düzenledi

Konyaaltı Belediyesi, köyden kente geçişin 16. yıldönümü nedeniyle Kan Bağış kampanyası düzenledi. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen kampanyada, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Özer Ülken, meclis üyeleri, belediye personeli ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.


İhlas Koleji’nden Performans Geliştirme Projesi Güncel İhlas Koleji’nden Performans Geliştirme Projesi

Her yıl geleneksel olarak ülke genelinde düzenlenen Rehberlik Sempozyumunun 12. si “Yaşam ve Eğitim” temasıyla AR-EL Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirildi.


Muratpaşa’lı kadınlara sağlık semineri Güncel Muratpaşa’lı kadınlara sağlık semineri

Muratpaşa Belediyesi Eğitim-Kültür Müdürlüğü ve ANTİKAD işbirliğinde düzenlenen, “Rahim Ağzı Kanseri ve Menopoz” konulu seminere, bayanlar büyük ilgi gösterdi.


Disiplinde devir teslim yapıldı Siyaset Disiplinde devir teslim yapıldı

İl kongresi sonrası oluşan yeni disiplin kurulu, disiplin kurulu eski başkanı Mahmut Yıldırım ile bir araya gelerek karar defteri, gerekli dosya ve evrakları teslim aldı.


Başkan Evcilmen Geri Kazanım Tesisi’ni inceledi Güncel Başkan Evcilmen Geri Kazanım Tesisi’ni inceledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, belediye meclis üyeleri ile birlikte Geri Kazanım Ayrıştırma Tesisi’ni gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Dia-Sa mağazası Kemer'e yakıştı Kemer Dia-Sa mağazası Kemer'e yakıştı

Sabancı Grubu'na ait süpermarket zinciri Dia-Sa Mağazası Kemer’de düzenlenen bir törenle açıldı. Vira Turizmin sahipleri Özhan Erkal, Hasan ve Mahmet Kara’nın ortaklığında Kemer’e kazandırılan mağaza açılış törenine Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ile çok sayıda Kemer’li katıldı.


Türkiye'nin en büyük LG Shop mağazası açıldı Güncel Türkiye'nin en büyük LG Shop mağazası açıldı

LG Showroom açılışı 27 Mart 2010 Cumartesi Antalya Kırcami mevkiinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, yerli ve yabancı bir çok LG direktörünün, Antalya'nın tanınmış simalarının ve değerli basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleşti.


“Sanki baraj kapakları açıldı” Siyaset “Sanki baraj kapakları açıldı”

İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı ve İl Genel Meclis CHP üyeleri tarafından makamında ziyaret edilen İl Başkanı Özer Ülken, kongre sonrası il binasını ziyaret trafiğine ilginç bir benzetme yaptı.


Kemer'li balıkçıların balon balığı şikayeti Kemer Kemer'li balıkçıların balon balığı şikayeti

Kemer’li balıkçılar “Ya nasip!” diye çıktıkları denizden son dönem Balon balıklarının azizliğine uğrayarak dönüyorlar.


2. Mated zeka oyunları yarışması Güncel 2. Mated zeka oyunları yarışması

“14 Mart Dünya Pi Günü” etkinlikleri kapsamında TED ANTALYA KOLEJİ Matematik bölümü ve TÜBİTAK Matematik Kulübü tarafından düzenlenen 2. MATED Zekâ Oyunları Yarışması 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.


Genç ABTTF, Avrupa Azınlıkları Gençliği Paskalya Semineri’ne katılıyor Genç ABTTF, Avrupa Azınlıkları Gençliği Paskalya Semineri’ne katılıyor

Genç ABTTF, 27 Mart-2 Nisan 2010 tarihlerinde Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenecek Avrupa Azınlıkları Gençliği’nin (YEN) Yıllık Kongresi ve Paskalya Semineri’ne katılıyor.


“Faşizme karşı en büyük sigorta Deniz Baykal’dır” Siyaset “Faşizme karşı en büyük sigorta Deniz Baykal’dır”

İl Başkanı Özer Ülken ve il yönetimi tarafından oldukça sıcak karşılanan Akaydın, ülke çapında süren totaliter rejime karşı en büyük direnişi CHP ve onun genel başkanı Deniz Baykal’ın verdiğini dile getirdi.


Avlan gölünün satışı anayasaya aykırı! Güncel Avlan gölünün satışı anayasaya aykırı!

Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özkaya, ‘bu kadar da olmaz’ dedirten Avlan Gölünün kurutulan arazilerinin satışa çıkarılmasının, Kadastro yasası ve Anayasaya aykırı olduğunu söyledi.


Türk Barter 5000 üye hedefini aştı Ekonomi/Turizm Türk Barter 5000 üye hedefini aştı

Sektöründe lider ve öncü olan Türk Barter İnternational ekonomiye sağlamış olduğu destek ile 5000 üye hedefini aşarak 2009 yılını 500 milyon işlem hacmi ile kapattı


Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol Takımı Kemer’de kampta Kemer Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol Takımı Kemer’de kampta

Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol takımı kamp için Kemer’i seçti. Kemer’de Rose Residence Beach Hotelde kampa giren Bedensel Engelli Milli Basketbol takımının kampı son derece verimli ve olumlu geçiyor.


Kepez’den öğrencilere göz taraması Güncel Kepez’den öğrencilere göz taraması

Kepez İlçe halkının sağlığı ile yakından ilgilenen Kepez Belediyesi, ilçedeki öğrencilere yönelik göz taraması başlattı. Gözlerinde sorun tespit edilen öğrencilere ücretsiz gözlük veriliyor.


Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi Güncel Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin gözetiminde ve rehberliğinde hayvanat bahçesini gezdiler.


Kültür sanat etkinlikleri başlıyor Kemer Kültür sanat etkinlikleri başlıyor

Kemer Belediyesi sanat etkinliklerini artırmak ve Kemer’de Kültür Sanat faaliyetlerine farklı renk ve etkinlikler getirmek için sezon başında çalışmalarına hız verdi.


Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü Alanya Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü

18-20 Mart 2010 tarihlerinde Antalya Expo Center’de ALTSO ve Ziraat Odası işbirliğinde Alanya adına katılınan “Anfas Fresh Antalya “ tarım fuarının genel bir değerlendirmesini yapmak, emeği geçenlere birer teşekkür etmek ve fuar ile sağlanan birlikteliği geliştirmek için bir yemek düzenlendi.


Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu Güncel Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu

İki yıl önce Konyaaltı Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Koros u, ikinci konserini Antalya Kültür Merkezi’nde verdi.


Bankalara yeni virüs tehdidi Teknoloji/Bilim/İnternet Bankalara yeni virüs tehdidi

Trend Micro’nun tehdit araştırma merkezi TrendLabs, yeni bir ZBOT (TROJ_ZBOT.BYP) virüsü tespit etti. Yeni virüs, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya ve Fransa’daki bankacılık sistemlerini hedefliyor. Öncelikli hedef ise üst düzey müşterileri olan bankalar...


TED'den geleneksel kıyafet karnavalı Güncel TED'den geleneksel kıyafet karnavalı

TED Antalya koleji 5. Sınıfların Almanca öğretmenleri ile hazırlayıp sunduğu Geleneksel Kıyafet Karnavalı gösterisine bu yıl Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğundan Antalya Konsolosu Frank Urbschaft katıldı.


Kepez’den ÖSS konferansı Güncel Kepez’den ÖSS konferansı

Kepez Belediyesi organizasyonu ile "ÖSS Sınavında 2 Aşamalı Yeni Yeni Sistem" Konulu Konferans gerçekleştirildi. Konferansa Eğitim Danışmanı - Sabah Gazetesi Eğitim yazarı, CNN Türk "Başarıya Doğru" Program yapımcısı Sait Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.


Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor Güncel Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor

Antalya, Akdeniz Hidrobiyolojisi Kongresi’ne hazırlanıyor. 23-35 Mart 2011’de gerçekleştirilecek kongrede, Akdeniz’in tehdit altındaki ‘deniz ekosistemi’ masaya yatırılacak.


Badak’tan YÖREX’e tam destek Güncel Badak’tan YÖREX’e tam destek

AKP Antalya Milletvekili Sadık Badak, bu yıl ilki düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı’na tam destek verirken, “İnşallah bir gün YÖREX’in 20’ncisinin yapıldığını görürüz” dedi.


Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum! Kumluca Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum!

Kumluca'daki Alakır çayı üzerinde yapılan HES'lere köylülerin tepkileri sürüyor. Önceki gün Karacaören köyünde bir araya gelen yüzlerce köylü Alakır vadisinde yapımı süren sekiz HES'lerin durdurulması için miting yaptı.


Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor Güncel Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor

Anadolu Gençlik Dergisi Antalya Temsilciliği AGD Antalya Şubesi ile birlikte 9 Nisan 2010 saat: 20.00’da Kepez Kapalı Spor Salonunda “Kur’an ziyafeti ve kutlu doğum gecesi” düzenliyor.


Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da Güncel Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da

Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin “Biz Yakınız Günleri”ANTALYA’da devam ediyor. Üniversite, şehrin öğrencileri ve eğitimcileriyle 30 Mart Salı günü düzenleyeceği etkinlikte buluşacak.


Eğitim-İş’te görev dağılımı Eğitim-İş’te görev dağılımı

21 Mart 2010 Günü Eğitim İş olağan üstü kongresi sonucu oluşan yeni yönetim kurulu 24 Mart 2010 Perşembe günü görev dağılımını yaparak yeni yönetim kurulu çalışmalarına başladı.


“Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli” “Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli”

Hannover Messe-Sodeks Fuarcılık’ın düzenlediği İBEXpo Fuarı’nda düzenlenen ekmek panelinde konuşan sektör temsilcileri, ekmekle ilgili uygulamaların politik malzeme yapılmamasını istedi. “Az gelişmiş, gayretli ama fakir bir ülkeyiz. Ekmek israfına tahammülümüz yok” denildi


"Sanıldığı kadar çok ilaç kullanmıyoruz"

Deloitte’un yayınladığı “Türkiye’de ve Dünyada İlaç Sanayi: Gelişme Potansiyelleri” raporu, Türkiye’de ilaç harcamalarının sanıldığı kadar yüksek olmadığını ortaya koydu.


Volvo FM’in yeni versiyonu hazır Otomotiv Volvo FM’in yeni versiyonu hazır

Volvo FM’in bölgesel dağıtım segmentindeki güçlü konumu, yeni versiyonu ile daha da güçleniyor.


Çocuklar Gülsün Diye... Çocuklar Gülsün Diye...

Büyük şehirlerdeki imkânlardan yoksun konumda 0-6 yaş aralığındaki çocukların gündüz bakımı ve okul öncesi eğitim hizmetlerine erişimlerini sağlayabilmek için oluşturulmuş “Çocuklar Gülsün Diye“ kampanyasına şimdi Turkcell ya da Vodafone SMS hattlarınız sayesinde kolayca bağışta bulunabilirsiniz!


‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar ‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar

Ayşegül Molu, reklam ajanslarına staj için başvuran öğrencilerin, “ne olursa yaparım” yaklaşımıyla gelmelerinin elenmelerine neden olduğunu belirtirken, Ceyda Aydede ise iletişim öğrencisinin satış tekniklerini de bilmesi gerektiğini söyledi.


Türkiye’nin en medyatik kadınları Türkiye’nin en medyatik kadınları

Medya takip ve ölçümleme sektörünün lider kuruluşu Medya Takip Merkezi (MTM), “medyada kadın”ı mercek altına alarak, geçtiğimiz yılın en popüler kadınlarını belirledi.


Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği Otomotiv Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu mühendislik yazılımlarının dünya lideri Dassault Systèmes (DS), otomotiv sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Alman otomotiv devi BMW ile 5 yıllık bir sözleşmeye imza attığını açıkladı.


Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerin oylarıyla belirlenen “2009 Yılının Başarılı İletişimcileri” ödüllerini İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.


TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati Güncel TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati

Goethe Enstitüsünün YOLLARDA isimli edebiyat projesi çerçevesinde yazar Aygen Sibel Çelik TED’li öğrenciler ile Almanca okuma saati gerçekleştirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...