Cumartesi, 19 Ekim 2019
Kaleiçi’ne yangın dolapları konuluyor Güncel Kaleiçi’ne yangın dolapları konuluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarihi Kaleiçi’nde olası bir yangına karşı oluşabilecek zararı en aza indirmek adına tedbirlerini artırdı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı bu kapsamda Kaleiçi’nin kritik noktalarına yangın dolapları yerleştiriyor.


Öğrencilerin tatil keyfi bitti Güncel Öğrencilerin tatil keyfi bitti

Adile Teyze Etüt Merkezi 7-15 yaş öğrencileri yarıyıl tatilinde eğlencenin tadını çıkardılar.


Siyaset "SPK'nın İstanbul'a taşınması keyfi bir karar"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, İstanbul Finans Merkezi hedefi ile SPK’nın İstanbul’a taşınmasının doğrudan ilgisi olmadığını söyledi.


Açık otellerdeki doluluk oranları yüzde 70’lere ulaştı Kemer Açık otellerdeki doluluk oranları yüzde 70’lere ulaştı

Kemer'deki otellerdeki doluluk oranları Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü bir kez daha haklı çıkardı. Açık olan otellerde doluluk oranları yüzde 70’lere ulaştı. Önümüzdeki haftaki doluluk oranının yüzde 90’lara çıkması bekleniyor.


“Total diz protezi uygulamaları giderek artıyor” Sağlık/Kadın “Total diz protezi uygulamaları giderek artıyor”

Dünyada ve ülkemizde totel diz protezi giderek artan sayıda uygulanıyor. Protez tasarımındaki gelişmeler ve cerrahi tekniğin daha da ilerlemesiyle birlikte ileri evre dejeneratif bozukluklarının tedavisinde total diz artroplastisi başarıyla uygulanan bir tedavi seçeneği haline geldi.


Beslemeler Kıbrıs’ta değil, AKP’nin Etrafında! Siyaset Beslemeler Kıbrıs’ta değil, AKP’nin Etrafında!

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Tasarı’nın Başbakan’ın zorlamasıyla geçirilmeye çalışıldığını ve mevzuata aykırı olduğunu söyleyen Günal; Ankara’nın içi boşaltılırken başta Ali Babacan olmak üzere Ankara Milletvekillerinin sessiz kaldığını belirtti.


Nokia yeni stratejisini açıkladı Teknoloji/Bilim/İnternet Nokia yeni stratejisini açıkladı

Nokia, merakla beklenen yeni yönetim stratejisini ve organizasyon yapısını açıkladı. 1 Nisan itibariyle geçerli olacak yeni şirket yapısı, Akıllı Cihazlar ve Mobil Telefonlar olmak üzere iki ana işkolundan oluşacak.


Muhtarlarla büyük buluşma Güncel Muhtarlarla büyük buluşma

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi. Muhtarlar, Başkan Evcilmen’e verilen hizmet ve uygulanan projeler nedeniyle teşekkür etti


DP Kepez seçime hazır Sağlık/Kadın DP Kepez seçime hazır

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan, yapmış olduğu açıklamada genel seçime hazır olduklarını belirtti.


Güncel "1.5 milyon artı turist bekliyoruz"

Bu yıl 15.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) ile Turizm Yatırımcıları Derneği(TYD) işbirliği ve Ekin Fuarcılık organizasyonuyla, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünyaya kapılarını açtı.


Eski başkanlara teşekkür Siyaset Eski başkanlara teşekkür

AK Parti İl eski Başkanı Hüseyin Samani’nin milletvekilliği aday adaylığı için istifasının ardından boşalan AK Parti Antalya İl Başkanlığı görevine Avukat Mustafa Köse atandı.


ABD’li Ataşe’den CHP’li Ülken’e ziyaret Siyaset ABD’li Ataşe’den CHP’li Ülken’e ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği İç Siyasi İşler Şefi ve Çalışma Ataşesi Laura H. de Otalvaro, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ikinci kez ziyaret etti.


Sevginin adresi Özdilekpark Güncel Sevginin adresi Özdilekpark

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Özdilekpark sevenleri sevindirecek. AVM’de mağazalar sevgililer gününe özel indirimler ile en güzel sevgiliye en güzel hediyeleri almak isteyenleri bekliyor olacak.


Oyal Zarf, Umur ile büyüyor Ekonomi/Turizm Oyal Zarf, Umur ile büyüyor

Oyal Zarf, 1936’dan günümüze uzanan 75 yıllık tecrübesi ile Aralık 2010 tarihinden itibaren Umur Basım ve Kırtasiye A.Ş. bünyesine katıldı.


Gazi Bulvarı’nın 1. etabı tamamlandı Güncel Gazi Bulvarı’nın 1. etabı tamamlandı

Kepez Belediyesi, yeşil kuşak projesi ile günde binlerce turistin geçtiği Gazi Bulvarı’nın kuzey kısmındaki görüntü kirliğini ortadan kaldırdı. Yol kaldırım, peyzaj çalışması ile bulvar, Antalya’ya yaraşır hale getirildi.


Döşemealtı’nda altyapı çalışmaları tam gaz Döşemealtı Döşemealtı’nda altyapı çalışmaları tam gaz

Döşemealtı Belediyesi, altyapı çalışmaları devam eden Atatürk Caddesi’nde asfaltlama işlemine başladı.


“Vatandaşlarımızın sağlığı da güvenliği de bize emanet” Kemer “Vatandaşlarımızın sağlığı da güvenliği de bize emanet”

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği tarafından, “Kemer su deposu Kaptaj arası mevcut isale hattının yenilenmesi “ işi hızla devam ediyor.


Kemer’e, EMITT fuarında büyük ilgi Kemer Kemer’e, EMITT fuarında büyük ilgi

GATAB Tarafından hazırlan Kemer Standı büyük ilgi görürken, Başkan Yusuf Üras ise GATAB Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Er, GATAB Meclis üyesi Halil Karataş ve GATAB Turizm komisyon üyesi Ahmet Güler ile birlikte gelen ziyaretçilere bilgiler verdi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi personeline işaret dili kursu Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi personeline işaret dili kursu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi personellerine; işitme engelli vatandaşlarla daha rahat iletişim kurabilmeleri için “işaret dili” kursu verilmeye başlandı.


Yapı Kredi projeleriyle doğayı korumaya devam ediyor Yapı Kredi projeleriyle doğayı korumaya devam ediyor

Çevre konusundaki sosyal sorumluluk anlayışını iş süreçlerine entegre eden Yapı Kredi son üç yılda yaklaşık 320 bin ağacı kesilmekten kurtardı.


Zafer’de 20 dönümlük parkın inşası başladı Güncel Zafer’de 20 dönümlük parkın inşası başladı

Kepez Belediyesi, Antkoop Siteleri’nde oturanların toz ve görüntü kirliliği şikâyetinde bulunduğu 20 dönümlük alan üzerindeki parkın inşasına başladı.


Tütüncü komşu ziyaretinde Güncel Tütüncü komşu ziyaretinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Avdan Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma ve Kültür Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği komşu ziyareti etkinliğine katıldı.


Memorial’dan AIDS’le mücadeleye destek Sağlık/Kadın Memorial’dan AIDS’le mücadeleye destek

Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile kültür ve sanata verdiği desteği her yıl artıran Memorial Sağlık Grubu, bu kez de Birleşmiş Milletler’in (BM) dünya çapında yürüttüğü, “AIDS’e 100’de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar” projesine Türkiye’de destek verdi.


Saadet gençlerle başbaşa Siyaset Saadet gençlerle başbaşa

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın, gençliğin işsizlik, yoksulluk ve çaresizlik kıskacında olduğunu söyleyerek, 'Bugüne kadar gençlik hiç bu kadar çaresiz ve çileli olmamıştır' diye konuştu.


Kumluca SYDV geçen ay 128 kişiye yardım etti Kumluca Kumluca SYDV geçen ay 128 kişiye yardım etti

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca (SYDV) geçtiğimiz Ocak ayında ilçe genelinde 128 kişiye 24 bin 850 lira yardımda bulunulduğu bildirildi.


1915 Müzesi Kumluca’da Kumluca 1915 Müzesi Kumluca’da

Yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu'nun, Çanakkale savaşlarıyla ilgili materyalleri sergilediği Çanakkale 1915 Gezici Müzesi, Kumluca’ya geldi.


Başarılı Öğrencilere Geleneksel Sinema Keyfi Kumluca Başarılı Öğrencilere Geleneksel Sinema Keyfi

2010-2011 eğitim öğretim yarıyıl tatilini Kumluca’da geçiren ortaöğretimin başarılı öğrencileri, Kumluca Belediyesi 50. Yıl Kültür Merkezi Sineması’nda buluştu.


Altyapının % 95’i tamamlandı ama... Kumluca Altyapının % 95’i tamamlandı ama...

Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçenin çeşitli bölgelerinde altyapı çalışmaları yürütülüyor.


Antalya tanıtımına 300 kişilik VIP tren Güncel Antalya tanıtımına 300 kişilik VIP tren

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Baka’nın toplantısında Antalya nın tanıtımıyla ilgili 300 kişilik VİP grubun tren yolculuğundan söz eden Sururi ÇORABATIR çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Kumluca SYDV geçen ay 128 kişiye yardım etti Kumluca Kumluca SYDV geçen ay 128 kişiye yardım etti

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca (SYDV) geçtiğimiz Ocak ayında ilçe genelinde 128 kişiye 24 bin 850 lira yardımda bulunulduğu bildirildi.


Ergen: “Cinayetler durdurulsun” Siyaset Ergen: “Cinayetler durdurulsun”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, Petrol Ofisi A.Ş Dolum tesislerinde patlama sonucu iki işçinin yaşamını yitirmesini cinayet olarak niteledi.


Türkiye Gençlik Konfederasyonu’ndan AK Parti’ye ziyaret Siyaset Türkiye Gençlik Konfederasyonu’ndan AK Parti’ye ziyaret

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Radyofrekans yöntemi ile ağrısız bademcik ameliyatı Sağlık/Kadın Radyofrekans yöntemi ile ağrısız bademcik ameliyatı

Bazen vücudu hastalıklardan korumakla görevli olan bademcikler hastalık kaynağı olabiliyor. Kimi bademcik enfeksiyonları uzun vadede kalp kapakçığı yetmezliği, böbrek yetmezliği ve eklem romatizması gibi ciddi sonuçlar doğurabiliyor.


Gençlerden CHP’ye ziyaret Siyaset Gençlerden CHP’ye ziyaret

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.


CHP Muratpaşa Gazipaşalılar Derneği’nde Siyaset CHP Muratpaşa Gazipaşalılar Derneği’nde

Gazipaşalılar Derneğini ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü dernek üyeleriyle Antalya’nın sorunlarını paylaştı.


Akdeniz Üniversitesi Süper Lig Play Off’u garantiledi Spor Akdeniz Üniversitesi Süper Lig Play Off’u garantiledi

Türkiye Deplasmanlı 1.Lig’de yer alan Akdeniz Üniversitesi, deplasmanda Aydın PTT ‘yi 31–26 yenerek sezon bitimine 3 hafta kala Süper Lig play-off’larını garantiledi.


Özel BSK Lara Hastanesi Antalya Barosu ile protokol imzaladı Güncel Özel BSK Lara Hastanesi Antalya Barosu ile protokol imzaladı

Dünya standartlarında sağlık hizmetini Antalya’ ya taşıyan BSK Lara Hastanesi, Antalya Barosu ile protokol anlaşması imzaladı.


Mehmet Akif Caddesi Kepez’in çekim merkezi olacak Güncel Mehmet Akif Caddesi Kepez’in çekim merkezi olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki caddeleri güzelleştirmeye devam ediyor.


20 lise öğrencisi kendi bilgisayar oyunlarını tasarladı 20 lise öğrencisi kendi bilgisayar oyunlarını tasarladı

Özyeğin Üniversitesi, lise öğrencilerine bilgisayar oyunu tasarlamanın öğretildiği 3. Bilgisayar Oyunu Atölyesi’ni 4 Şubat’ta düzenlenen sertifika töreniyle tamamladı.


Aksu’ya 24 derslik okul Aksu Aksu’ya 24 derslik okul

1977 yılında 3 derslik olarak yapılan ve 96 yılında on dersliğe çıkarılan Güzelyurt İlköğretim okulu yıkılarak yerine 24 derslikli modern okul yapıldı. Yaklaşık bir hafta sonra eğitime açılacak okulda çalışmalar sürüyor.


Akbulut ziyaretlerde hız kesmiyor Siyaset Akbulut ziyaretlerde hız kesmiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut , Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin’i ziyaret etti.


Türk dostu Alman müdüre Nürnberg’de görkemli veda Güncel Türk dostu Alman müdüre Nürnberg’de görkemli veda

Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Türk dostu olarak bilinen Orta Frankonya Emniyet Genel Müdürü Gerhard Hauptmannl’ın emeklilik törenine katıldı.


mymediks’e 31 Mart’a kadar ücretsiz üyelik fırsatı mymediks’e 31 Mart’a kadar ücretsiz üyelik fırsatı

Türkiye’de bir ilk olan mymediks Kişisel Sağlık Takip Sistemi’ne 31 Mart tarihine kadar üye olanlardan 1 yıl boyunca ücret alınmayacak.


GATAB fuarlara katılmayı sürdürüyor Kemer GATAB fuarlara katılmayı sürdürüyor

GATAB tarafından organize edilen KEMER standında Antalya Limanı’ndan Gelidonya Burnuna uzanan 80 km. uzunluğundaki tüm tarihi ve turistik değerler tanıtılacak.


Dedeman'dan Sevgililer Günü’ne Özel Paketler  Güncel Dedeman'dan Sevgililer Günü’ne Özel Paketler

Dedeman Antalya Hotel & Convention Center, Sevgililer Günü’nde, başbaşa romantik bir gün geçirmeyi dileyen çiftlere, konaklamalı paket veya Türkuaz Restaurant’da mum ışığında akşam yemeği alternatifleri sunuyor.


ANTOİL Akaryakıt Dağıtım bayileri Antalya’da toplandı Güncel ANTOİL Akaryakıt Dağıtım bayileri Antalya’da toplandı

Akaryakıt sektörünün yeni gücü ANTOİL, birinci bayi toplantısını 5-6 Şubat tarihleri arasında Fame Residence’ta düzenlendi. ANTOİL, bayilerine ‘ANTOİL’ markası ile geleceğe güvenle bakmaları gerektiği mesajını verdi.


Projede öğretmenler buluştu Projede öğretmenler buluştu

Türkiye Vodafone Vakfı, İlk adım Projesi Eğitici Eğitimi Seminer Programı’nda öğretmenler buluştu.


EMO’dan “gizli zam” açıklaması Siyaset EMO’dan “gizli zam” açıklaması

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Metin, “Kaçak elektriğin faturası elektrik üretici ve tüketicisine yükleniyor” dedi.


Kalp sağlığı için kalsiyum çok önemli Sağlık/Kadın Kalp sağlığı için kalsiyum çok önemli

Kemik sağlığından, kalp damar hastalıklarına kadar birçok hastalığın önlenmesinde etkili olan pH değeri yüksek doğal mineralli sular, içeriğinde bulundurduğu kalsiyum, magnezyum, florür, sodyum, bakır, selenyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde vücudun ihtiyacı olan birçok minerali su ile almamızı sağlıyor.


Marmara Belediyeler Birliği’nden Akaydın’a ziyaret Güncel Marmara Belediyeler Birliği’nden Akaydın’a ziyaret

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan ve Genel Müdür İsmail Yaşar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.


Şekerbank’tan 57. yılında, “Hemşerim Kredisi” Ekonomi/Turizm Şekerbank’tan 57. yılında, “Hemşerim Kredisi”

Şekerbank, şubelerinin kuruluş günlerine özel olarak düzenlediği “Hemşerim Kredisi” ile esnaf ve küçük işletme segmentinde yer alan müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz, vade ve taksit erteleme imkanıyla karşılayacak.


JCI Antalya Strateji kampını gerçekleştirdi Güncel JCI Antalya Strateji kampını gerçekleştirdi

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, 5-6 Şubat tarihlerinde Miracle Otel'de, üyeleri ile birlikte 2011 yılı strateji kampında bir araya geldi.


Nefes kesen mücadeleyi Antalya kazandı Spor Nefes kesen mücadeleyi Antalya kazandı

Ligin 2. sırasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı lig lideri Karagücü takımını ağırladı. Dilek Sabancı Spor Salonu’nda oynanan mücadele seyir zevki yüksek ve heyecanlı dakikalara sahne oldu.


Nike Halı Saha Ligi’nde yeni sezon başlıyor Spor Nike Halı Saha Ligi’nde yeni sezon başlıyor

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, 12 Mart - 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 62 il, sekiz ilçe olmak üzere toplam 70 merkezde bulunan 100 halı sahada gerçekleşecek olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nike Halı Saha Ligi basın toplantısı Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde gerçekleşti.


Seyahate çıkacak anne adaylarına öneriler Sağlık/Kadın Seyahate çıkacak anne adaylarına öneriler

BSK LARA Hastanesinden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Alp Çeliker seyahate çıkacak anne adaylarına önerilerde bulundu.


Salon sporları Kemer’e can verdi Kemer Salon sporları Kemer’e can verdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, kış aylarında Salon sporlarının Kemer turizmine can verdiğini söyledi.


Cenaze Hizmetleri Derneği’nden AGC’ye ziyaret Güncel Cenaze Hizmetleri Derneği’nden AGC’ye ziyaret

Cenaze Hizmetleri Derneği Başkanı Murat Arslanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek sorunlarını iletti.


Mumcu’dan Ülken’e ziyaret Siyaset Mumcu’dan Ülken’e ziyaret

Çeşitli ziyaretler nedeniyle Antalya’da bulunan TBMM Başkanvekili, CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu, CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret etti.


Kepez Hacettepe’ye hazırlanıyor Spor Kepez Hacettepe’ye hazırlanıyor

Kepez Belediyespor, Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) ’nin 16. haftasında deplasmanda Akhisar Belediyespor’u 69–72 yenerek play-off iddiasını sürdürdü. Antalya temsilcisi, ikinci sıradaki yerini koruyabilmek için Hacettepe Üniversitesi maçını da kazanmak istiyor.


Emeklinin zam umudu Siyaset Emeklinin zam umudu

Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı Hasan Ekin, emeklilerin zam umudu içerisinde olduklarına dikkat çekerek, “Torba yasa tasarısı ne zaman TBMM’den geçerse o zaman bu bekleyiş biter” dedi.


“Rektörlük farklı, belediyeyi yönetmek farklı” Siyaset “Rektörlük farklı, belediyeyi yönetmek farklı”

BBP İl Başkanı Rasim Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a “Rektörlük farklıdır, belediyeyi yönetmek farklıdır. Antalya’nın anasını ağlattın. Elimizdeki projelerimizle nasıl belediyecilik yapıyor gösterelim. Hoca telefonunu bekliyoruz” dedi.


“Esnafımızın her zaman yanındayım” Siyaset “Esnafımızın her zaman yanındayım”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma bölgesini ziyaret ederek, esnafın ve vatandaşların problemlerini dinledi. Esnaf ve vatandaşlar da hem ziyaretten hem de yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


TBMM Başkanvekili Mumcu’dan Akaydın’a ziyaret Siyaset TBMM Başkanvekili Mumcu’dan Akaydın’a ziyaret

Antalya’da bulunan TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


Defterdar’dan AESOB’a ziyaret Güncel Defterdar’dan AESOB’a ziyaret

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Başkan Sevimçok ve yönetimine görevinde başarı dileyen Mat, esnaf ve sanatkar için kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve yapılacak çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


Tamay: “Küçük Otobüsler Türkiye’nin Gerçeği ” Otomotiv Tamay: “Küçük Otobüsler Türkiye’nin Gerçeği ”

Anadolu Isuzu’nun çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı için tasarladığı 7,5 metrelik otobüsü Novo, Mecekler Taşımacılık’ın tercihi oldu.


18 yıllık hasret bitiyor Güncel 18 yıllık hasret bitiyor

Rektör Karpuzoğlu, Uçar ve Başkan Akaydın’ın açılışına bir türlü izin vermediği Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ıstıraplı bekleyiş sona eriyor.


Gezelim-Görelim, Kumluca’da Çekim Yaptı Kumluca Gezelim-Görelim, Kumluca’da Çekim Yaptı

TRT televizyonlarında yayınlanan ve Nuray Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu ''Gezelim Görelim'' programı ekibi, Kumluca ve köylerinde çekimler gerçekleştirdi.


Sahil Projesi’ne Start Kumluca Sahil Projesi’ne Start

Kumluca'da yeni bir sembol tesis olacak ve Kumluca turizmine büyük değer kazandıracak Sahil Projesi'nin ihalesi Şubat ayında yapılacak.


Aşıkların tutkunu olduğu lezzet Aşıkların tutkunu olduğu lezzet

Akışkan çikolatası ve sıcacık lezzeti ile çok özel bir tat… Mutlu ya da mutsuz olduğumuz çoğu zaman yanımızda olmasını istediğimiz “lezzetli dost” çikolatalı sufle, Sevgililer Günü için de en “leziz” tatlı alternatifi oluyor.


Muratpaşa Gençliği, Başkan Evcilmen’in konuğu Güncel Muratpaşa Gençliği, Başkan Evcilmen’in konuğu

CHP Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.


2500 Köye 250.000 Kitap! Güncel 2500 Köye 250.000 Kitap!

2009 yılında Tarım Seferberliği kapsamında T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile DenizBank işbirliğiyle hayat bulan “1000 Köye 100.000 Kitap” projesi büyüyerek devam ediyor. “2500 Köye 250.000 Kitap” Projesinde kitap teslimleri bu kez Antalya’da yapıldı.


Radyofrekans yöntemi ile ağrısız bademcik ameliyatı Sağlık/Kadın Radyofrekans yöntemi ile ağrısız bademcik ameliyatı

Bazen vücudu hastalıklardan korumakla görevli olan bademcikler hastalık kaynağı olabiliyor. Kimi bademcik enfeksiyonları uzun vadede kalp kapakçığı yetmezliği, böbrek yetmezliği ve eklem romatizması gibi ciddi sonuçlar doğurabiliyor.


“Anne olmak istiyorsan, şişmanlama!” Sağlık/Kadın “Anne olmak istiyorsan, şişmanlama!”

Eskilerin “iki dirhem et, bin ayıp örter” deyişi epeydir demode... Bilimin de aydınlattığı gerçekler, kişinin hem zayıf hem de sağlıklı olabileceğini gösteriyor. Kaldı ki fazla kiloların her geçen gün sağlık üzerinde yeni bir olumsuz etkisi bulunuyor.


Kış oyunları medyada geniş yer buldu Kış oyunları medyada geniş yer buldu

Ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen ‘25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ sona erdi. Erzurum’da 58 ülkenin katılımı ile yapılan ve on bir gün süren Kış Oyunları medyada da geniş yer buldu.


Şifayı BSK Aydın Anka Hastanesi’nde buldu Güncel Şifayı BSK Aydın Anka Hastanesi’nde buldu

Birkaç yıldır, sürekli yorgunluk ve nefes darlığı nedeni ile mevcut olan kalp kapakçığı hastalığı için birçok sağlık kuruluşuna başvuran 77 yaşındaki Embiye Demir son olarak başvurduğu BSK Aydın Anka Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.


“Sorunların çözümündeki tek parti MHP” Siyaset “Sorunların çözümündeki tek parti MHP”

MHP İl Başkanlığının, MHP İl Genel Meclis Üyeleri ile gerçekleştirdiği rütun olarak 18. si gerçekleştirildi.


Sanayi Kepez’in hizmetinden memnun Güncel Sanayi Kepez’in hizmetinden memnun

Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, düzenlenen kahvaltıda Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı, esnafın taleplerini dinledi. Esnaf da yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Çocuklar Deepo'da kukla adamla eğlendi Güncel Çocuklar Deepo'da kukla adamla eğlendi

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da çocuklar eğlenceye doymuyor.


Muhittin Böcek muhtarlarla biraraya geldi Güncel Muhittin Böcek muhtarlarla biraraya geldi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek 2011 yılında yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.


Gribal enfeksiyonlara dikkat! Sağlık/Kadın Gribal enfeksiyonlara dikkat!

Özellikle Gripal enfeksiyonlara sebep olan virüslerin 300 den fazla türü olduğunu söyleyen Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Uzm.Dr. Bekir Uygun 'her yıl bu virüslerden İnfluenza cinsinden olanlar bütün dünyayı kapsayan grip salgınlarına neden olmaktadır' dedi.


Sağlık/Kadın "KOAH'ın en önemli sebebi sigara"

BSK Aydın Anka Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr Memduh Cinalioğlu sigaranın yol açtığı ve dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan KOAH ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.


Esnaftan Başkan Evcilmen’e teşekkür Güncel Esnaftan Başkan Evcilmen’e teşekkür

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Fotoğrafçılar-Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Başkan Evcilmen ve esnaflar, Antalya ve ülke genelinde yaşanan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.


Büyükşehir Nikah Salonu kültür merkezi olacak Güncel Büyükşehir Nikah Salonu kültür merkezi olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, işlevini yitiren ve ömrünü dolduran mevcut nikah salonunu Karaalioğlu Kültür Merkezi’ne dönüştürecek.


Cem Karaca şarkılarıyla anıldı Güncel Cem Karaca şarkılarıyla anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu rock ve folk müziğinin efsane ismi Cem Karaca’yı 7’inci ölüm yıldönümünde şarkılarıyla andı. Antalyalılar, “Cem’niyet” grubu ve Turhan Yükseler’in yönettiği senfoni orkestrasının seslendirdiği Cem Karaca şarkıları ile unutulmaz bir akşam yaşadı.


Muratpaşa’da hedef Challange Kupası Spor Muratpaşa’da hedef Challange Kupası

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Portekiz’de oynayacağı Challange Kupası 4. tur rövanç maçı hazırlıklarını sürdürüyor.


Cami tuvaletleri yenileniyor Güncel Cami tuvaletleri yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan cami tuvaletlerinde bakım ve onarım çalışması başlattı. Proje kapsamında cami tuvaletlerine engelliler için bölüm ekleniyor.


Benleriniz büyüyor ve şekil değiştiriyorsa dikkat! Sağlık/Kadın Benleriniz büyüyor ve şekil değiştiriyorsa dikkat!

“ Güzellik tanesi” olarak da anılan benler kimi zaman kişiye ayırt edici bir güzellik katarken, bazen de sinsi bir hastalığın habercisi olabiliyor.


Nebil Özgentürk’le söyleşi Kültür/Sanat Nebil Özgentürk’le söyleşi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 12 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’de belgesel yapımcısı ve televizyoncu Nebil Özgentürk’ün katılacağı bir söyleşi gerçekleştirecek.


Varsak’a butik kültür merkezi Güncel Varsak’a butik kültür merkezi

Kepez Belediyesi, bugüne kadar 166 km asfalt çalışması gerçekleştirdiği, 9 park kazandırdığı Varsak’a, içerisinde 150 kişilik salonun olacağı butik kültür merkezi yapıyor.


Kepez ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor Güncel Kepez ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor

Kepez Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma projesi olan KEDAP ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Başkan Hakan Tütüncü de Antalyalıları, bu iyilik projesine destek vermeye davet etti.


Gönüllülerden Başkan Sevimçok’a ziyaret Güncel Gönüllülerden Başkan Sevimçok’a ziyaret

Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan Murat Yıldırım ile Güç Birliği Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Canan Tungar, Başkan Sevimçok’u ziyaret ederek, görevinde başarı diledi.


Döşemealtı’nda memurların yüzü gülüyor Döşemealtı Döşemealtı’nda memurların yüzü gülüyor

Döşemealtı Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında memurların ekonomik şartlarının iyileştirilmesi için, sosyal denge sözleşmesi imzalandı.


53 yaşındaki hastaya aynı anda by-pass ve böbrek nakli Güncel 53 yaşındaki hastaya aynı anda by-pass ve böbrek nakli

53 yaşındaki Yusuf Acarbulut'a aynı anda hem 3'lü by pass, hem de böbrek nakli yapıldı. Ameliyatlar Medical Park Antalya Hastane Kompleksinde Prof. Dr. Ömer Bayezid ve Prof. Dr. Alper Demirbaş tarafından gerçekleştirildi.


ANTDOB Broadway’i Antalya’ya taşıdı Kültür/Sanat ANTDOB Broadway’i Antalya’ya taşıdı

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin , Antalya sahnesine taşıdığı Broadway’in ünlü müzikali West Side Story ilk temsilinde izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.


CHP’nin ÖTV önergesine AKP engeli Siyaset CHP’nin ÖTV önergesine AKP engeli

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, akaryakıt üzerinden alınan vergilerin yüzde 70’lere ulaştığına dikkat çekerek, “AKP akaryakıtta verginin vergisini alıyor. Vatandaşa da zamlar yansıyor. Bu zamlar AKP’nin başarısıdır” dedi.


Akbulut ziyaretlere hız verdi Siyaset Akbulut ziyaretlere hız verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut, İl Başkanı Adnan Kaya’yı ziyaret etti.


Ekonomi/Turizm "Enflasyon şaşkın durumda"

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ocak ayı enflasyonunu değerlendirdi.


Deveci’den Bayraktar’a cevap gecikmedi Siyaset Deveci’den Bayraktar’a cevap gecikmedi

Cumhuriyet Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Alican Deveci, AKP Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın iddialarına cevap verdi.


Hiperaktif çocuğunuzla doğru iletişim kurun Sağlık/Kadın Hiperaktif çocuğunuzla doğru iletişim kurun

“Hiperaktivite ve dikkat eksikliği” adı verilen çocuk gelişimi sorunu, son yıllarda ülkemizde de gündemde… Anne babaların sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için çocukluk çağı problemleri konusunda bilinçli olup son derece dikkatli davranması gerekiyor.


Gökçimen’e destek sözü Siyaset Gökçimen’e destek sözü

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, geçtiğimiz günlerde kendini işyerine kilitleyen Raci Gökçimen’e destek sözü verdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...