Çarşamba, 16 Ocak 2019
Balıkesir EMITT’le turiste doyuyor Balıkesir EMITT’le turiste doyuyor

“Türkiye’yi doyuran il” Balıkesir, bir kez daha EMITT Fuarı’nda yerini alıyor. Türkiye’nin kültür ve turizm açısından en önemli kavşak noktalarından biri olan il, sahip olduğu zenginliği EMITT Fuarı aracılığıyla dünyanın gözü önüne seriyor.


Öğrencilerden Başkan Gül'e dilekçe Kemer Öğrencilerden Başkan Gül'e dilekçe

Bilce Kemer Koleji 5/A sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Mübeccel Tosun ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler. Öğrenciler Türkçe dersinde işledikleri dilekçe yazma konusunun ilk uygulamasını Başkan Gül’e sundular.


Belediye işçileri sözleşmeleri yenileniyor Elmalı Belediye işçileri sözleşmeleri yenileniyor

Elmalı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Başkanı Alihsan Aksoy Başkan yrd. Murat Barış ve Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş Belediye Meclis üyeleri Hamdi Özekin,İdris Özcan ve Ahmet Yakalı katıldığı 2010, 2012 Yıllarını kapsayan 108 işçinin toplu iş sözleşmesinin ön görüşmeleri sonucu mutlu sona ulaşıldı.


Yunanistan’da çiftçiler eylemde! Yunanistan’da çiftçiler eylemde!

Bütçe açığı ve borçlarla iflasın eşiğine gelen Yunanistan’da PASOK Hükümeti’nin tarım politikasına karşı çıkarak tarım ürünlerine daha fazla destek primi verilmesini talep eden çiftçiler protesto amacı ile eylem yapıyorlar. Çiftçi sendikaları üç gündür devam eden eylemlerine devam edeceklerini ilan ettiler.


İlaca dirençli HIV pozitifler tedavide sorun yaşıyor Sağlık/Kadın İlaca dirençli HIV pozitifler tedavide sorun yaşıyor

1986 yılından beri HIV pozitif olarak yaşamını sürdüren N.S, Türkiye’deki HIV’i baskılayan tedavilere dirençli. Kendisi için uygun ilacın temininde güçlüklerle karşılaşıyor.


İlk kopya ikiz buzağılar İstanbul Üniversitesi’nde doğdu İlk kopya ikiz buzağılar İstanbul Üniversitesi’nde doğdu

İstanbul Üniversitesi, TÜBİTAK ve Uludağ Üniversitesi, Türkiye’nin ilk ikiz kopya buzağılarını üreterek İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde dünyaya getirtti.


Muhsin Ertuğrul anıtı yer keşifi yapıldı Kemer Muhsin Ertuğrul anıtı yer keşifi yapıldı

Birinci Dünya Savaşında Antalya sahillerinde korku salan Fransız gemileri Paris 2 ve Alexandra gemileriyle, Kaş açıklarındaki Meis Adası’na demirlemiş Ben My Chree uçak gemisini batıran Kahraman Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve silah arkadaşlarının anısına dikilecek anıtın yapımı için çalışmalar başladı.


Türk Telekom çalışanına yüksek teknoloji ürünü kıyafet Türk Telekom çalışanına yüksek teknoloji ürünü kıyafet

En son teknoloji ürünlerini Türkiye’nin hizmetine sunan Türk Telekom, müşterilerinin karşısına yüksek teknoloji ürünü kıyafetlerle çıkacak. Kurumsal Kıyafet Projesi kapsamında Arzu Kaprol tarafından tasarlanan kıyafetler, Türk Telekom’un inovasyon vizyonunu yansıtıyor.


Yeni yönetim seçim gezilerine başladı Döşemealtı Yeni yönetim seçim gezilerine başladı

Döşemealtı ilçe kongresinde yapılan seçim sonucu göreve gelen yeni yönetim, kendi arasında görevlendirmeleri yaptıktan sonra, seçim gezilerini başlattı. Yeniköy pazarında halkla sohbet eden yöneticiler, Bademağacı ve Dağbeli Belediyelerini de ziyaret ettiler.


52. Grup üyeleri Mehmet Küçük’ü ağırladı Güncel 52. Grup üyeleri Mehmet Küçük’ü ağırladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 52. Grup (Eğitim Faaliyetleri) Meslek Komitesi Üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük’ü ağırladı.


Öğretmenlere geri kazanım eğitimi Güncel Öğretmenlere geri kazanım eğitimi

Geri Kazanım Projesi’ni uygulama ve yaygınlaştırılmasında sağladığı başarı ile Türkiye’deki sayılı kurumlar arasında yer alan Muratpaşa Belediyesi, bu konuda verilen eğitime de evsahipliği yaptı


Ne zaman by-pass, ne zaman stent? Sağlık/Kadın Ne zaman by-pass, ne zaman stent?

Kalp hastalıklarında tedavisinde uygulanacak yöntemin belirlenmesinde hastanın sağlık durumu belirleyici oluyor. Yaş ve cinsiyet ise belirleyici kriterler arasında yer almıyor. Ancak her durumda bu yönteme kardiyoloji uzmanı ve cerrahın hasta ile birlikte karar vermesi gerekiyor.


Kepezli hentbolculara milli davet Spor Kepezli hentbolculara milli davet

Kepez Belediyespor Hentbol Bayan Takımı, kurulduğu ilk yılında Yıldız Milli Takım Geliştirme Kampı’na 5 oyuncusunu gönderdi.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, amatör spor branşlarına yaptığı yatırım meyvelerini vermeye başladı.


Tema Grubu’na tecrübeli bir isim Tema Grubu’na tecrübeli bir isim

Tema Grubu’nun İletişim Direktörlüğüne Yasemin Ayginin getirildi. Ayginin, LC Waikiki, Southblue ve Xside markalarının iletişiminden sorumlu olarak yeni görevine başladı.


Döşemealtı’nda kadın çiftciler yarıştı Döşemealtı Döşemealtı’nda kadın çiftciler yarıştı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü Kadın Çiftçiler Daire Başkanlığınca düzenlenmiş olan “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli programın bu yıl 7. gerçekleştirilecek.


Blackberry Bold 9700 Türkiye’de ilk defa Turkcell’le Teknoloji/Bilim/İnternet Blackberry Bold 9700 Türkiye’de ilk defa Turkcell’le

İlk defa Turkcell bayilerinde satışa sunulacak olan yeni BlackBerry akıllı telefona aylık 83 TL’den başlayan avantajlı bir kampanyayla sahip olan Turkcell’liler, hem Mega Paket’e sahip olacak, hem de hafta sonlarında Turkcell’lilerle bedava konuşacak ve mesajlaşacak.


Fesih Tamince Antalyaspor yönetiminde Spor Fesih Tamince Antalyaspor yönetiminde

Antalyaspor yönetim kurulunda münhal bulunan üyeliğe Antalyalı işadamı Fesih Tamince atandı. Dun yapılan olağan yönetim kurulu toplantısına ilk kez katılan Tamince'yi tüm diğer yönetim kurulu üyeleri ve kulüp personeli tebrik ederek basarılar dilediler.


AKEV “Diriliş”e kilitlendi Kültür/Sanat AKEV “Diriliş”e kilitlendi

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Samsun Sanat Tiyatrosu’nun düzenlediği Cumhuriyetin önsözü “Diriliş” Turgut Özakman’ın aynı adlı romanından sahneye uyarlandı.


Pepsico’nun yeni kurumsal iletişim ajansı: Zarakol Pepsico’nun yeni kurumsal iletişim ajansı: Zarakol

Pepsi, Frito Lay, Gatorade, Quaker, Tropicana markaları altında tüketicilerine sunmakta olduğu 200’ü aşkın ürünle dünyanın önde gelen içecek ve gıda şirketlerinden PepsiCo, Türkiye’deki kurumsal iletişim faaliyetlerini Zarakol İletişim ile yürütme kararı aldı.


Ing Bank, kobilerin gücüne güç katacak Alanya Ing Bank, kobilerin gücüne güç katacak

Küçük ve orta işletmelere yönelik hizmetlerini Aslan KOBİ adı altında sunan ING Bank, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile yeni bir protokole imza attı.


Schneider Electric 29. Enerji Verimliliği haftası'na katıldı Schneider Electric 29. Enerji Verimliliği haftası'na katıldı

29.Enerji Verimliliği haftası kapsamında düzenlenen ve enerji verimliğinin tüm ana hatlarıyla ele alındığı etkinlik, Schneider Electric’in katılımıyla 13 Ocak 2010 tarihinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleşti.


Bahçeşehir Koleji'nden spora destek Güncel Bahçeşehir Koleji'nden spora destek

Türkiye’de sadece Bahçeşehir Kolej’lerinde uygulanan bir yöntem olan SBK (Sportif Beceri ve Koordinasyon)’ya ilgi artıyor. Çocukların sosyal gelişimi üzerinde büyük etkiye sahip olan SBK eğitimi, aynı zamanda çocuğun doğru spora yönlenmesini sağlıyor.


Kepez’in THM korosu göz dolduruyor Güncel Kepez’in THM korosu göz dolduruyor

Kepez Belediyesi, kültür ve sanatta yatırımlarını sürdürüyor. Belediye bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği (THM) topluluğu, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Tütüncü, topluluğun çalışmalarını izleyerek destek verdi.


Domino’s Pizza’dan dublex lezzetler! Domino’s Pizza’dan dublex lezzetler!

Domino’s Pizza'nın kat kat lezzet sunan Dublex Pizza’sı, pizza düşkünlerinin aklını başından alıyor. İki kat incecik hamurunun arasına tüm hamuru kaplayan cheddar ya da mozzarella peyniri döşenerek hazırlanan Dublex Pizza, bu iki peynirle de eşsiz bir deneyim yaşatıyor.


Varsak’a 3 park birden Güncel Varsak’a 3 park birden

Kepez Belediyesi ,4 park kazandırdığı Varsak bölgesinde 3 parkın daha inşasına başladı. Parklar, Karşıyaka, Esentepe ve Altıayak Mahallelerine yapılıyor.


Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyosu’na konuştu Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyosu’na konuştu

19 Ocak 2010 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyo’ya konuk olarak mülakat verdi.


HP, Haiti’ye 500.000 dolarlık yardım yaptı Teknoloji/Bilim/İnternet HP, Haiti’ye 500.000 dolarlık yardım yaptı

Hewlett-Packard Company Vakfı, 15 Ocak 2010’da, Amerikan Kızıl Haçı Uluslararası Yardım fonuna 500.000 dolar bağışladığını açıkladı.


Minikler Backlight oyununu izledi Güncel Minikler Backlight oyununu izledi

Antalya Çocuk Tiyatrosu'nun hazırlamış olduğu ''Ormanlar kraliçesi kim olacak?'' adlı çocuk oyununu Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde 14 Ocak 2010 tarihinde AKEV Koleji-Yunus Yuva ve Nar Tanesi kreş çocukları beğeni ile izlediler


Hikmet Okuyar Kimdir? Kültür/Sanat Hikmet Okuyar Kimdir?

Aranan adam ve dinlenen adam olmaktan mutluluk duyduğunu bildiren Şair yazar gazeteci Hikmet Okuyar; hayatından ara başlıklar sunarak kısa özgeçmişini yayınlarken şöyle dedi:


Belediye işyeri inşaatı tamamlandı Elmalı Belediye işyeri inşaatı tamamlandı

Elmalı Belediyesi tarafından aşağı Halk pazarı içinde yapımı devam eden 25 m2lik 12 adet iş yerlerinin yapımı tamamlandı.Elmalının Modern bir kapısı olacak olan iş yerlerinin 2 ay gibi kısa bir sürede yapıldı


2010 Mavi bayrak başvuru toplantısı Kemer 2010 Mavi bayrak başvuru toplantısı

Türkiye’nin en fazla mavi bayrağını sahillerinde dalgalandıran Kemer’de, 2010 yılı Mavi Bayrak başvurusunda bulunan tesis ve plaj sorumluları Kemer Belediyesi Meclis Odasında bir araya geldi.


Şalvarspor Falım'ın yeni reklam filminde Şalvarspor Falım'ın yeni reklam filminde

Türk tüketicisinin en sevdiği sakız markası Falım, yepyeni Melisa ve Limon Otu aromalı ürünü ile geçtiğimiz günlerde tüketicileriyle buluştu. Bu yeni çeşidi ile Falım, sakızın çiğneyerek rahatlama özelliğini sakinleştirdiği bilinen melisa ve limon otunun doğal aromaları ile birleştirdi.


Çocuklarımızın can güvenliği kime emanet? Kaş Çocuklarımızın can güvenliği kime emanet?

Kaş’ta okul önündeki sokakta kuralları hiçe sayan sürücüler tehdit saçıyor. 7 yaşındaki öğrenciyi okul çıkışında çarpan motosiklet sürücüsü küçük öğrencinin yaralanmasına neden oldu. Emniyet Müdürü Şahin, tedbirlerin arttırılacağını söyledi.


AK Parti Kadın Kolları Başkanı’ndan Tütüncü’ye ziyaret Siyaset AK Parti Kadın Kolları Başkanı’ndan Tütüncü’ye ziyaret

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, sorunların çözümünde destek sözü verdi.


HP ve Microsoft İşbirliğine Gidiyor Teknoloji/Bilim/İnternet HP ve Microsoft İşbirliğine Gidiyor

HP ve Microsoft yeni uygulamaya göre altyapı modeli ile veri merkezlerini basitleştiriyor.Dünyanın en büyük teknoloji şirketi ve 1 numaralı yazılım firması bulut bilişim teknolojilerinde işbirliği yapıyor.


Belediye tiyatrosu Kemer Belediye tiyatrosu "Kanaviçe" gala gösterimini yaptı

Kemer Belediye Tiyatrosu (KBT) yeni oyunu KANAVİÇE ile izleyicisiyle buluşuyor. Ortalama 5000 kişilik bir izleyici kitlesi olan KBT yeni oyunu Kanaviçe ile daha 12. Gösteriminde 3000 izleyici sayısına ulaştı.


Kayalar Kimya Bancroft ortaklığıyla gücüne güç katacak Ekonomi/Turizm Kayalar Kimya Bancroft ortaklığıyla gücüne güç katacak

Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lideri olan Kayalar Kimya, Bancroft Private Equity ile ortaklik anlaşması imzaladı. Anlaşmanın 2010 ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.


Tütüncü’den voleybolculara ziyaret Spor Tütüncü’den voleybolculara ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki çocukları ve gençleri, gelir düzeyi yüksek olan bölgelerdeki çocukların ve gençlerin spor yapma imkanına kavuşturduklarını söyledi.


Vestel’den Türkiye’nin ilk interaktif vitrini Vestel’den Türkiye’nin ilk interaktif vitrini

Vestel, Cevahir AVM’deki mağazasında Türkiye’nin ilk interaktif vitrin tasarımını gerçekleştirdi. Mağaza ziyaretçileri, Vestel ürünlerinin bir konser sahnesindeki orkestra üyeleri gibi konumlandırıldığı vitrinin önündeki kulaklıklardan, ürünlerin çalışırken çıkardıkları seslerin uyumlu senfonisini dinleyebiliyor.


Genç işadamları ATSO’da Siyaset Genç işadamları ATSO’da

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Mustafa Alanyalı ve Yönetim Kurulu üyeleri, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


CHP Kepez İlçe gençlik kolları stand açtı Güncel CHP Kepez İlçe gençlik kolları stand açtı

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları, Antalya Hediye Günleri kapsamında 19–30 Aralık 2009 tarihlerinde Cam Piramit’te düzenlenen organizasyonda tanıtım standı açtı.


Hemşehrilerinden Tütüncü’ye ziyaret Güncel Hemşehrilerinden Tütüncü’ye ziyaret

Korkuteli İmecikliler Derneği Başkanı Hümmet Küçüksolak ve dernek üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.


Döşemealtı’nda içme suyu devrimi Döşemealtı Döşemealtı’nda içme suyu devrimi

Tüm çalışmalarında kaliteyi ve halk sağlığını önde tutan Döşemealtı Belediyesi ve ASAT, bölgede tarihi bir çalışmaya imza atıyor.


Muratpaşa’lı Didem, Milli Takım’da Spor Muratpaşa’lı Didem, Milli Takım’da

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı’nın başarılı sporcusu Didem Hoşgör, A Bayan Milli Takım Hazırlık kampına çağrıldı. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan A Bayan Milli Takım Hazırlık Kampı, 18-22 Ocak 2010 tarihlerinde Ankara’da yapılacak.


Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı Ekonomi/Turizm Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı

Alternatif Ticaret ve Finans modeli Barter Sistemi dünyada hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Uluslararası Barter hamlesi başlatan Türk Barter, daha önce 11 ülke ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarına Rusya’nın önemli Barter şirketlerinden Rusya Open Barter’ı ekledi.


Antalya Kongre Bürosu yeniden yapılanıyor Güncel Antalya Kongre Bürosu yeniden yapılanıyor

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, 1996’dan bu yana ATAV bünyesinde, Antalya’nın kongre turizmine büyük hizmetler veren Antalya Kongre Bürosu’nun bundan böyle ATSO’nun da desteği ile Antalya’ya daha fazla kongre ve toplantı çekmek için çalışmalarına hız kazandıracağını bildirdi.


Papandreu: “Erdoğan ile görüşeceğim” Papandreu: “Erdoğan ile görüşeceğim”

Yunanistan Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu, PASOK Hükümeti’nin ilk 100 gününü değerlendirdiği basın toplantısında Türk- Yunan ilişkileri ile ilgili soruya Başbakan Erdoğan’ın mektubuna olumlu yanıt vereceğini ifade etti.


“Hukuk mu interneti değiştirecek internet mi hukuku” Teknoloji/Bilim/İnternet “Hukuk mu interneti değiştirecek internet mi hukuku”

İnternette sansür konusunun mercek altına yatırıldığı “İnternetin Getirdiği Yeni Haklar ve Özgürlükler” Konferansı 9 Ocak 2010 tarihinde yapıldı.


Saadet'li gençler binlerce kişiye aşure dağıttı Korkuteli Saadet'li gençler binlerce kişiye aşure dağıttı

Saadet Partisi Antalya Korkuteli Gençlik Kolları ve Hanım Kolları her yıl Muharrem ayında düzenlediği aşure dağıtımını bu yılda gerçekleştirdi. Kapalı Pazaryerinde 4 bin kişiye aşure ikram etti.


Muratpaşa Belediyesi’nde promosyon ödemeleri yapıldı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde promosyon ödemeleri yapıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin 595 personeline, 2010 yılı banka promosyon ödemeleri Ocak Ayı maaşı ile birlikte yapıldı.


Antalya İl Birincilerinden Başkan Gül’e Ziyaret Kemer Antalya İl Birincilerinden Başkan Gül’e Ziyaret

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği ilköğretim 7. sınıflar arası bilgi ve kültür yarışmasında finale kalan, Kemer Özel Güven İlköğretim Okulu Antalya İl birincisi oldu.


8 mahallede geri kazanım eğitimi Güncel 8 mahallede geri kazanım eğitimi

Muratpaşa Belediyesi, uygulamadaki başarısı ile tüm ülkeye örnek olduğu Geri Kazanım Projesi’ne dahil ettiği 8 mahallede eğitim çalışmalarına başladı


Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da gerçekleşti Güncel Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da gerçekleşti

Patika Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin en büyük evlilik hazırlıkları fuarı “Evlilik Dünyası”, 15.000 ziyaretçi ile Antalya’da düzenlendi.


ATSO Kurumsal Kimliğini Yeniliyor Güncel ATSO Kurumsal Kimliğini Yeniliyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurumsal kimlik yenileme çalışması kapsamında düzenlenen konkurda (yarışma) ön değerlendirme sonucu 5 ajans konkura katılmaya hak kazandı.


2010 için 4 x 4 Reçete Siyaset 2010 için 4 x 4 Reçete

MÜSİAD’ın 2009 Değerlendirmesi ile 2010 Beklentilerini açıklayan MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut, 2009 yılının “idare edilen” bir yıl olarak geçtiğini ifade edip, ekonominin 4 ana aktörüne 4’er ev ödevi düştüğünü söyleyerek 4x4’lük reçeteyi kamuoyuyla paylaştı.


Muratpaşa’dan Geri Kazanım Projesi’nde dev adım Güncel Muratpaşa’dan Geri Kazanım Projesi’nde dev adım

Geri Kazanım Projesi’ni tüm ülkeye örnek olacak başarılı performansla sürdüren Muratpaşa Belediyesi uygulama alanına 8 mahalle daha ekledi. Başkan Evcilmen, hedefin projenin 56 mahallede uygulanması olduğunu söyledi


Kepez Zabıtası’ndan gıda denetimi Güncel Kepez Zabıtası’ndan gıda denetimi

Kepez Belediyesi ilçede gıda ürünleri imalathaneleri denetlemeye devam ediyor. Zabıta ekipleri, pasta ve unlu mamulleri imalathanelerini belirli aralıklarla denetliyor. Kurallara uymayan imalathaneler ise uyarılıyor.


Öğrencilerden AESOB’a ziyaret Güncel Öğrencilerden AESOB’a ziyaret

Ersoy İlköğretim Okulu tarafından başlatılan “Bir Kitap da Siz Ver” kampanyası kapsamında öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay’ı ziyaret etti.


Konyaaltı Belediyesi denetimi başarıyla geçti Konyaaltı Belediyesi denetimi başarıyla geçti

Konyaaltı Belediyesi, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni yenilediAntalya belediyeleri arasında ilk defa 2006 yılında ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemini hayata geçiren Konyaaltı Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü’nün belge yenileme denetimini başarıyla geçti.


Korkuteli Park Cenneti olacak Korkuteli Korkuteli Park Cenneti olacak

Korkuteli Belediyesi park çalışmalarına hız verdi. Yenimahalle ve Uzunoluk Mahallesi’nde inşaatına başlan parklar kısa sürede tamamlanacağını belirten Başkan Gökce, “Çocuk yaşlı herkes için sosyal donatı alanı olan parklar önemlidir. Küçüklü büyüklü projelerle ilçemiz park cenneti olacak” dedi.


ATB’nin 2010 yılı bütçesi: 1.855.000 TL Ekonomi/Turizm ATB’nin 2010 yılı bütçesi: 1.855.000 TL

Antalya Ticaret Borsası Meclisi Hüseyin Cahit Kayan Başkanlığında toplandı. Yılın son meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.


Haydi Antalya oylama başlıyor Güncel Haydi Antalya oylama başlıyor

Monopoly Türkiye heyecanı başlıyor! Oyunun Türkiye versiyonunda yer alacak şehirler hangileri olacak? Türkiye Oy Veriyor.. Haydi Antalya Oylama Başlıyor...


Giresun Valisi Yaman şiir okuyor Giresun Valisi Yaman şiir okuyor

Yeşil Giresun Şiir Etkinlikleri geleneğine uygun bir hareket tarzıyla tüm kültür sanat dostu Giresunlular’ın şiir müzik beste yorum tutkusuna tercüman olarak Giresun Uğur Dershanesi tarafından düzenlenen Şiir dinletisine Giresun Valisi Mustafa Yaman hem protokol davetlisi hem de Şiir Yorumcusu olarak katılmış.


Büyük Erkekler Serbest Güreş Kulüplerarası Federasyon Kupası Spor Büyük Erkekler Serbest Güreş Kulüplerarası Federasyon Kupası

Türkiye Güreş Federasyonu 2010 yılı faaliyet programında yer alan BÜYÜK ERKEKLER SERBEST GÜREŞ KULÜPLER ARASI FEDERASYON KUPASI 08 – 10 Ocak 2010 tarihleri arasında Dilek Sabancı Spor Salonu'nda tüm faal kulüplerin ve ferdi sporcuların katılımıyla yapılacak.


5 odada seçim tamamlandı Güncel 5 odada seçim tamamlandı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı 5 odada bugün seçimler yapıldı. Antalya merkezde 2, Gazipaşa’da 2 ve Manavgat’ta bir oda seçimlerini yaparak, yeni yönetimler 4 yıllık yetki aldı.


BES, Hükümeti ‘Marie Antoinette’e benzetti Siyaset BES, Hükümeti ‘Marie Antoinette’e benzetti

Hükümet sokak eylemleriyle gündeme gelen çocukları spora yönlendirmek için Doğu ve Güneydoğu illerinde 40 adet kayak merkezi yapıyor.


Vodafone Orhan Gencebay ile Türkiye’nin “gönlünü” kapsıyor Vodafone Orhan Gencebay ile Türkiye’nin “gönlünü” kapsıyor

Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü Vodafone, yeni reklam kampanyasında, müzikseverlerin gönlüne taht kurmuş efsane isim Orhan Gencebay ile bir araya geldi.


Kuyumcularda başkan Tolunay Güncel Kuyumcularda başkan Tolunay

Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 7. Olağan Genel Kurulu, oda hizmet binasında yapıldı. Kuyumcular Odası ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Başkan Orhan Tolunay ile Mehmet Koru’nun aday olduğu seçimlerden Tolunay ve ekibi zaferle çıktı.


Dünya'nın ilk CepBarter'ı hizmetinizde Ekonomi/Turizm Dünya'nın ilk CepBarter'ı hizmetinizde

İlklere imza atmaya devam eden Anadolu Barter, CepBarter çalışmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek Barter uygulamalarını cebe taşıdığını açıkladı.


Muratpaşalı atletler sağlık kontrolünde Spor Muratpaşalı atletler sağlık kontrolünde

Atatürk Koşusu’nda büyük başarı sağlayan Muratpaşa Belediyesporlu atletler, Mersin’de yapılacak olan Kulüplerarası Kros Ligi Elemeleri’ne hazırlanıyor. Küçük atletler, hazırlık kapsamında sağlık kontrolünden geçti


“Sahne senin, söz senin 2”de heyecan başladı Kültür/Sanat “Sahne senin, söz senin 2”de heyecan başladı

İhlas Koleji tarafında düzenlenen “Sahne Senin Söz Senin” etkinliği başladı. 8 Ocak tarihine kadar sürecek etkinliklerde öğrenciler yeteneklerini sergilerken aynı zamanda eğlenme fırsatı da bulacaklar.


Tütüncü’den TEGV’e tahsis müjdesi Siyaset Tütüncü’den TEGV’e tahsis müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı’nı ziyaret ederek, parkın tahsis süresinin 10 yıl uzatıldığının müjdesini verdi.


AKÜNSEM'den hazırlık kursu Güncel AKÜNSEM'den hazırlık kursu

Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) Doç. Dr. Erol Kılıç Koordinatörlüğünde, özel yetenekle öğrenci alan Güzel Sanatlar Fakülteleri Grafik, Resim, Heykel, İç Mimari ve Çevre Tasarımı, Seramik, Moda Tekstil, Fotoğraf, Geleneksel Türk El Sanatları bölümleri için yeni dönem kursları başlatıyor.


Manavgat’ta seviyeli yarışı Tarakçı kazandı Manavgat Manavgat’ta seviyeli yarışı Tarakçı kazandı

Toplam 404 delegeye sahip CHP Manavgat İlçe Örgütü, mevcut ilçe başkanı Abbas Tarakçı ile Meral Mengi’nin aday oldukları ilçe kongresini Cumartesi günü gerçekleştirdi. 2 tane boş oyun kullanıldığı kongrede Abbas Tarakçı 313 delegenin, Meral Mengi ise 144 delegenin oyunu aldı.


Sahte tonerden zarar görmüş yazıcı sergisi Teknoloji/Bilim/İnternet Sahte tonerden zarar görmüş yazıcı sergisi

Orijinal olmayan sarf malzemelerin yazıcılara verdiği zararlara dikkat çekmek isteyen Xerox, sahte toner kullanımıyla zarar görmüş bir yazıcıyı Vatan Bilgisayar’da sergiliyor.


Hasta çocuklara Yılbaşı Partisi Güncel Hasta çocuklara Yılbaşı Partisi

Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yatarak tedavi gören ve kontrole tabi olan yaklaşık 100 kadar çocuk kendileri için düzenlenen partide gönüllerince eğlendi.


Gazipaşa CHP İlçe Kongresi’ni Eşref Uysal kazandı Gazipaşa Gazipaşa CHP İlçe Kongresi’ni Eşref Uysal kazandı

İlçelerde kongre sürecini yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumartesi günü de Gazipaşa ilçe kongresini tamamladı.


Yılın ilk defterleri Nebiler köyüne Döşemealtı Yılın ilk defterleri Nebiler köyüne

Döşemealtı Nebiler köyü yılın ilk defterlerine kavuştu. Akademisyen Kahraman Köktürk’ün yürütmüş olduğu defter kampanyasında yeni yılda ilk durak Nebiler köyü Osman Ali Cingöz ilköğretim okulu oldu.


Miniklerden “Yerli Malı Tüketelim” çağrısı Güncel Miniklerden “Yerli Malı Tüketelim” çağrısı

Yabancı ülkelerin mallarına karşı Türk mallarının, cimriliğe karşı tutumluluğun özendirildiği Yerli Malları Haftası Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda büyük bir duyarlılık ile kutlandı.


Pescador açıldı Güncel Pescador açıldı

Günlerdir açılışı büyük bir heyecanla beklenen, Ayrıntıların Lezzette buluştuğu EL PESCADOR LARA BALIKÇISI seçkin bir davetli topluluğu eşliğinde açıldı.


Başkan Adayı Ali Bucak fena patladı Güncel Başkan Adayı Ali Bucak fena patladı

Semt Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ali Bucak, düzenlediği basın toplantısı ile hem kendisine yöneltilen iddiaları cevapladı hem de projelerini anlattı.


Karagöz’den karanfilli yılbaşı kutlaması Güncel Karagöz’den karanfilli yılbaşı kutlaması

Seçimlere çok az bir süre kala Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odasında çok adaylı seçim yarışı hız kesmeden sürüyor.Bu çerçevede yılbaşı gecesi de durak ziyaretlerini sürdüren Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mustafa Karagöz,yılbaşı gecesi ekibi ile birlikte taksici esnafına karanfil dağıttı.


Çocuk edebiyatında yılın en iyisi Yusuf Dursun Çocuk edebiyatında yılın en iyisi Yusuf Dursun

Edebiyat Kültür ve Sanat Araştırmaları Deneği (ESKADER), tarafından kültür ve sanat dallarına ait 34 kategoride 2009 yılının en iyilerinin belirlendiği “ESKADER 2009 Yılı Ödülleri” sahiplerini buldu.


Hükümetin Yeni Yıl Hediyesi ZAM! Siyaset Hükümetin Yeni Yıl Hediyesi ZAM!

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı,küresel ekonomik krizin faturasını ödeyen memur, emekli, işçi, çiftçi aleyhine izlemeye devam ettiği neo-liberal ekonomik politikalara rağmen bütçeyi denkleştiremeyen hükümetin, yeni yılın ilk gününde peş peşe zamlar açıkladığını söyledi.


Türkmen Lideri Ergeç Antalya’da… Siyaset Türkmen Lideri Ergeç Antalya’da…

Irak Türkmen Cephesi Lideri Saadettin Ergeç 16 Mart 2010 Tarihinde Irak’ta Yapılacak Olan Genel Seçimler Öncesi Türkmenlerle İlgili Son Durumları Görüşmek Üzere 2009 Yılının Son Günü Antalya’ya Geldi.


DEEPO’da eğlence hiç bitmiyor Güncel DEEPO’da eğlence hiç bitmiyor

Alışverişin Eğlenceye dönüştüğü, Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center, 2010’a Birbirinden güzel gösteriler ile merhaba dedi.


AYÇOV yeni yıla Deepo’da “merhaba” dedi Güncel AYÇOV yeni yıla Deepo’da “merhaba” dedi

Akdeniz’in en büyük outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center 2010’a Ayçov ile merhaba dedi,


Yaşlı turistler kış aylarında Kemer’i tercih ediyorlar Kemer Yaşlı turistler kış aylarında Kemer’i tercih ediyorlar

Kemer’de yaz mevsiminde yaşanan turist yoğunluğu, kış mevsiminde azalırken kente gelen yaşlı turistler dikkat çekiyor. Kış aylarında da ılıman bir havaya sahip olan ve güneşli havası ve doğası ile tercih sebebi olan Kemer’e gelen yaşlı turistler, kaldıkları otelin yanı sıra daha çok doğa yürüyüşleri yapıp, kenti geziyorlar.


Turizmde hedef büyüten Kavala’dan Türk yatırımcı açılımı! Turizmde hedef büyüten Kavala’dan Türk yatırımcı açılımı!

7 bini Türk olmak üzere yılda 120 bin turisti ağırlayan Kavala, bu sayıyı iki katına çıkarmak için Türk yatırımcıları bekliyor


Aygaz’da fırsatlar Maximum’da Ekonomi/Turizm Aygaz’da fırsatlar Maximum’da

İş Bankası işbirliği ile 30 Aralık 2009- 31 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek kampanyada, tüketiciler Maximum üyesi Aygaz bayilerinden Maximum Kart ile yaptıkları ev tüpü alışverişlerinde tek ödemede 5 TL’lik MaxiPuan kazanma ya da üç taksitte ödeme imkânından yararlanacaklar.


Havaş’tan Antalya’ya modern istasyon binası Güncel Havaş’tan Antalya’ya modern istasyon binası

TAV Havalimanları Holding’in bağlı ortaklıklarından Havaş’ın yenilenen ve ilave yeni bölümleri ile büyüyen Antalya İstasyon Binası hizmete girdi.


Pastacılar yine “Sevimçok” dedi Güncel Pastacılar yine “Sevimçok” dedi

Antalya Pastacılar Odası Olağan Genel Kurulu Star Düğün Salonunda yapıldı. Başta Pastacılar Federasyonu Başkanı olmak üzere çok sayıda Oda Başkanı ve üyenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda yaklaşık 200 kişi oy kullandı.


Kepez’den çocuklara yılbaşı balosu Güncel Kepez’den çocuklara yılbaşı balosu

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği yılbaşı balosu ile Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi’nde kalan çocuklar, doyasıya eğlendi. Başkan Hakan Tütüncü de, Nasrettin Hoca ile birlikte eğlendiği çocuklara hediyeler verdi, yeni yıl pastasını kesti.


Sigaraya, alkole, uyuşturucuya, sanal bağımlılığa hayır! Sigaraya, alkole, uyuşturucuya, sanal bağımlılığa hayır!

Sigara kullanımı pek çok öldürücü hastalığın meydana gelmesine yol açmaktadır. Her yıl dünyada sigaraya bağlı hastalıklardan yaklaşık 5 MİLYON insan, ülkemizde ise 100 bin kişi hayatını kaybederken, bu sayının 2030 yılına kadar her yıl dünyada 10 milyon kişiye, ülkemizde ise 240 bin kişiye yükseleceği tahmin edilmektedir.


Talip Küner’den şok icra takibi devam ediyor Güncel Talip Küner’den şok icra takibi devam ediyor

Sayın Küner’in icra takibi konusunda Antalyaspor Yönetim Kurulu adına 2. Başkan Ali Yılmaz açıklamalarda bulundu.


Başkan Kurtcephe’den çocuklara yeni yıl hediyesi Güncel Başkan Kurtcephe’den çocuklara yeni yıl hediyesi

Üniversite Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadriye Kurtcephe ile yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek yeni yılını kutladı.


2010/1.hafta Todosk Etkinlikleri Güncel 2010/1.hafta Todosk Etkinlikleri

30 Aralık 2009 Çarşamba günü TODOSK etkinliğinde, kulüp üyelerinden Şinasi Can’ın Doğu Karadeniz Gezisi görüntülerinden oluşan slayt gösterisi yapıldı.


Tütüncü’den minibüsçü esnafına ziyaret Güncel Tütüncü’den minibüsçü esnafına ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Minibüsçüler Odası’nın Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki depolama alanını ziyaret ederek, minibüsçü esnafının sorunlarını dinledi.


Özgür-Der Antalya: Siyaset Özgür-Der Antalya: "Zulme seyirci kalma"

Antalya Özgür-Der Temsilciliği 3 Ocak 2010 pazar günü hak ihlalleriyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Saat 13:30’da kapalı yol havuz yanında gerçekleştirilen basın açıklaması Vedat Çetinkaya tarafından okundu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...