Çarşamba, 20 Mart 2019
En başarılı Türk öğrenciler ödüllendirilecek En başarılı Türk öğrenciler ödüllendirilecek

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi´nin destekçileri arasında yer aldığı „Mezunlar Buluşması 2010“ (Absolventenbegegnung 2010) kapsamında Almanya´da eğitim gören Türk öğrenciler arasından kendi alanlarında en başarılı olanlar ödüllendirilecek


TIKAD’dan Polonya Cumhurbaşkanına taziye mesajı TIKAD’dan Polonya Cumhurbaşkanına taziye mesajı

Türkiye İş Kadınları Derneği (TIKAD) Başkanı Nilüfer Bulut’, Rusya’da meydana gelen uçak kazasında Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'nin ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduklarını bildirdi.


ANSAN’da anlamlı buluşma Kültür/Sanat ANSAN’da anlamlı buluşma

Neden Atatürk özlü sözlü şiirler antolojsi tanıtımı, anlatımı ve atanın sevdiği şarkı ve türküleri Ansan’da düzenlenen programla tamamlandı.


D’S Damat artık Deepo’da Güncel D’S Damat artık Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center D’S Damat mağazasını bünyesine kattı.


DES genel başkanını seçti Güncel DES genel başkanını seçti

Demokrat Eğitimciler Sendikası'nın (DES) ilk Olağan Kongresinde Gürkan Avcı, tüm delegelerin oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi.


Güzeloluk’a beton asfalt Güncel Güzeloluk’a beton asfalt

İmar, mülkiyet sorunları nedeniyle yapılamayan veya hava şartları nedeniyle bozulan yollar Muratpaşa Belediyesi’nce beton asfaltla tekrar yapılıyor


Otomobiliniz yaza hazır mı? Otomotiv Otomobiliniz yaza hazır mı?

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde servislere araç girişinde artış yaşanıyor; otomobil sürücüleri, yaza hazırlanıyor. Uzmanlar, kış sonrası bakımın huzurlu bir tatil ve emniyetli seyahat için çok önemli olduğunu söylüyor.


Volvo FMX inşaat kamyonu çok iddialı! Otomotiv Volvo FMX inşaat kamyonu çok iddialı!

Dayanıklı ve güçlü Volvo FMX inşaat kamyonunun dünya prömiyeri yakında Bauma’da gerçekleştirilecek.


İşçi ve işveren ALTSO'da buluşuyor Alanya İşçi ve işveren ALTSO'da buluşuyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle 20 Mayıs 2009 Tarihinde yine ALTSO Hizmet Binasında faaliyet göstermeye başlayan “ALTSO Kariyer Servisi” turizm sezonu öncesi çalışmalarına hız verdi.


Büyükşehir’den diyabet taraması Güncel Büyükşehir’den diyabet taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Diyabet Çalışma Grubu işbirliği ile ASMEK kursiyerlerine ve halka yönelik şeker taraması gerçekleştirecek.


Başkan Ülken’e anlamlı ziyaret Siyaset Başkan Ülken’e anlamlı ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; kurucusu olduğu Akseki Sadıklar Köyü Yardımlaşma Derneği’nin kutlama ziyaretini kabul ederken duygusal anlar yaşadı.


TAM Vakfı Girişimcilik Kursları 5 Mayıs´ta Başlıyor TAM Vakfı Girişimcilik Kursları 5 Mayıs´ta Başlıyor

Türkiye ve Uyum Araştırmaları (TAM) Vakfı´nın Almanya´da yaşayan girişimci adayları ve işletmelerini güçlendirmek isteyenler için hazırladığı birer günlük sektörel girişimcilik kursları, 5 Mayıs´ta başlıyor. Herkese açık kurslara 10 Avro´luk sembolik bedel karşılığında katılınabilecek.


KOSGEB Sinerji Odağı hizmete girdi Ekonomi/Turizm KOSGEB Sinerji Odağı hizmete girdi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen desteklerin işletmelere daha hızlı ve etkin ulaştırılabilmesini sağlamak amacıyla Antalya Ticaret Borsası bünyesinde kurulan KOSGEB Sinerji Odağı hizmete girdi.


Satış teknikleri eğitimi ilgi gördü Alanya Satış teknikleri eğitimi ilgi gördü

ALTSO tarafından, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen eğitim programları devam ediyor.


Burdurlular derneği genel kurulunu yaptı Güncel Burdurlular derneği genel kurulunu yaptı

Burdurlular dernegi 12.olagan genel kurulunu akm,de çok sayıda burdurlu üyeler katılımında gerçekleştirdi,Dernek yönetimi divan oluşturulmasından sonra teyamül yoklaması,ilçelerde seçilmiş olan delege temsilcilerinin açıklaması,genel kurula 3 adayın sunmuş oldugu delege ve sorumlu üye temsilcilerinin okunması,divan başkanı,nın sunumu ile oylamaya sunuldu.


Mermerler'e Mercedes Benz'den transfer Otomotiv Mermerler'e Mercedes Benz'den transfer

Son günlerde ekonomik gelişmeler çerçevesinde gerçekleştirdiği yeni atılımlar ile Mermerler Otomotiv, son transferini Mengerler’in Genel Müdür’ü Aydın Akyol’u Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.


Levent Kırca; Özdilekpark AVM’yi seçti Güncel Levent Kırca; Özdilekpark AVM’yi seçti

Levent Kırca'nın oğlu Oğulcan Kırca'nın senaryosu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı ‘Son İstasyon’ adlı filmin gala gösterimi, Antalya'da gerçekleştirildi.


Büyükşehir’in ücretsiz sağlık taraması devam ediyor Döşemealtı Büyükşehir’in ücretsiz sağlık taraması devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, mahallelerde ücretsiz sağlık taramalarına devam ediyor. Döşemealtı Hürriyet Mahallesi’nde 40 yaş üzeri vatandaşlara, kronik hastalıkların teşhisine yönelik kan tahlilleri yapıldı. YAKODER’deki yaşlılar da sağlık taramasından geçirildi.


AK Partili Kadınlar, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftasını kutladı Siyaset AK Partili Kadınlar, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftasını kutladı

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Konyaaltı İlçe Sağlık Grup Başkanı Hacer Nur’u ziyaret etti.


Güncel "Huzurlu ve güvenli Antalya hedefimizdir"

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel Polis Teşkilâtı’nın 165 nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda; ”Üstün sorumluluk anlayışı, inanç ve yüksek moral ile daha huzurlu ve güvenli Antalya hedefini şiar edinmiş, yürekleri hizmet ve vatan sevgisiyle dolu Antalya Polisi’nin 165. kuruluş yıldönümlerini kutluyorum” dedi.


Akaydın'dan Antalya üniversitesine destek Güncel Akaydın'dan Antalya üniversitesine destek

Antalya Üniversitesi Kuruluş çalışmalarını sürdüren Vakıf Yöneticileri Başkan Selahattin Çiçek başkanlığında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın ı makamında ziyaret ederek üniversite kuruluş çalışmaları hakkında bilgi verdiler.


Cahit Arf matematik günleri Güncel Cahit Arf matematik günleri

Cahit Arf Matematik Yarışmasında ilk otuzda yer alan Toros Akdeniz Fen Lisesi öğrencileri geleceğin bilim adamları olma yolunda hızla ilerliyor…


Belediye Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı Kemer Belediye Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı

Toplam 18 gündem maddesiyle toplanan Kemer Belediye Meclisi, 2009 yılı kesin hesaplarını inceledi.


“Hizmet açığını biz kapatacağız” Siyaset “Hizmet açığını biz kapatacağız”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP ve MHP’li belediyelerin hizmet üretemediklerini belirterek, “Hizmet etmeyeceklerini bildiğimiz için CHP ve MHP belediyelerinin olduğu yerlerin hizmet açığını biz kapatacağız” dedi.


Denizi kirleten gemiye ceza Güncel Denizi kirleten gemiye ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deniz Birimi denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor.


Seray Sever National Golf Club'ta golf öğrendi Güncel Seray Sever National Golf Club'ta golf öğrendi

National Golf Club ve Mineks Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna’nın davetlisi olarak hafta sonu Antalya Belek’teki National Golf Club’a gelen Seray Sever, ilk kez golf oynadı.


İZ'İM sanattan basın yemeği Güncel İZ'İM sanattan basın yemeği

İlk sayısı ile okurları selamlayan ve büyük ilgi gören İZ’İM Sanat dergisi, Antalya basınına basın tanıtım yemeği verdi. İZ’İM Sanat Genel Yayın Yönetmeni Vedat Sümbül ve İmtiyaz Sahibi Ayşegül Dinçbaş’ın verdiği yemekte, Antalya basını bir araya geldi.


Genç Saadet Kemer'de Kemer Genç Saadet Kemer'de

Saadet Partisi Gençlik Kolları Antalya İl Başkanlığı Kemer ilçesine ziyarette bulundu. İl Gençlik Eğitim Hatibi ve Kepez Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akburak ve İl Gençlik Eğitim Hatibi Mehmet Yılmaz Kemer’de İlçe Başkanı Şafak Barbaros ile Gençlik Kolları İlçe Başkanı Turan Yıldız’ı ziyaret etti.


İl Encümen ve İhtisas Komisyonları seçildi Siyaset İl Encümen ve İhtisas Komisyonları seçildi

Antalya İl Genel Meclisi’nde bir yıl boyunca görev yapacak olan il encümen üyeliği ile ihtisas komisyonlarının seçimleri yapıldı.


AIPH Bahar Toplantısı Tayland’da yapıldı Güncel AIPH Bahar Toplantısı Tayland’da yapıldı

AIPH – Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği’nin 2010 yılı bahar toplantısı, 24-28 Mart 2010 tarihleri arasında Tayland’ın Chiang Mai kentinde gerçekleştirilmiş olup, söz konusu uluslararası oluşumda Türkiye delegesi olarak yer alan Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği de bahse konu toplantıya katılım sağladı.


Tv almanağı hazırlanıyor Güncel Tv almanağı hazırlanıyor

Bu yıl ilk kez yapılacak “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” kapsamında, Türkiye’de ilk kez “Televizyon Yıllığı” hazırlanıyor. Yıllık kapsamında, 2009 yılında Televizyon dünyasında yaşanan önemli olaylar derleniyor, televizyon yöneticileri, dizi oyuncuları ve sektör profesyonellerinin görüşlerine yer veriliyor.


Kemer belediyesi geri dönüşüm konusunda da çalışıyor Kemer Kemer belediyesi geri dönüşüm konusunda da çalışıyor

Kemer Belediyesi tarafından Kemer’de bulunan ilköğretim okullarında yeni bir çalışma yapıldı.


Büyükşehir Attila İlhan’ı şiirleriyle andı Kültür/Sanat Büyükşehir Attila İlhan’ı şiirleriyle andı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2005 yılında hayatını kaybeden ünlü şair-yazar Attila İlhan’ı şiirleriyle andı.


Alman öğrenciler Büyükşehir’i ziyaret etti Güncel Alman öğrenciler Büyükşehir’i ziyaret etti

AB mesleki staj projesi IdA Intercooltour kapsamında Antalya’ya gelen 12 Alman öğrenci, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.


“Avrupa Birliği Düşüncesi ve Türkiye” Güncel “Avrupa Birliği Düşüncesi ve Türkiye”

Akdeniz Üniversitesi ile Hamburg Üniversitesi’nin Avrupa Çalışmaları Ortak Lisans Programı olan EuroMaster Programı tarafından 9 Nisan 2010 Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Olbia A Salonu’nda; İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya’dan çok değerli öğretim üyelerinin katılımı ile “EuroMaster Avrupa Toplantıları” paneli gerçekleştirildi.


Antalya halısına sahip çıkıyor Döşemealtı Antalya halısına sahip çıkıyor

Antalya’nın en eski el sanatları merkezlerinden biri olan Döşemealtı, meşhur el dokuması halıları ile YÖREX 2010 1. Yöresel Ürünler Fuarı’ndaki yerini aldı.


ADD’den Ülken’e kutlama ziyareti Siyaset ADD’den Ülken’e kutlama ziyareti

Geçtiğimiz ay yapılan kongrede göreve seçilen Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yeni yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Özer Ülken’i ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.


Arınç’tan kampanyaya destek Arınç’tan kampanyaya destek

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan 'Her Basın Kartı Mensubunun Bir Ağacı Olsun' kampanyasına destek


Antalya Serbest Bölgesi için alternatif projeler aranıyor Güncel Antalya Serbest Bölgesi için alternatif projeler aranıyor

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Serbest Bölgesi’nin ticaret hacmi, istihdam ve yarattığı katma değerle Antalya ekonomisi için önemli kurumların başında geldiğini bildirdi.


Büyükşehir’den obezite semineri Sağlık/Kadın Büyükşehir’den obezite semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan toplantıda vatandaşlara obezite semineri verildi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Balcı ve Diyetisyen Gülşah Bulut tarafından düzenlenen toplantı öncesinde vatandaşlara şeker ölçümü yapıldı.


Manavgat Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci Manavgat Manavgat Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

Belediye işçilerinin 10 yıllık toplu sözleşme özlemi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in girişimleriyle mutlu sonla noktalandı.


Kurban’ın galası yapıldı Kültür/Sanat Kurban’ın galası yapıldı

Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)’nun yetiştirdiği oyuncuların rol aldığı ve törenin eleştirildiği “Kurban” adlı oyunun galası, oyunun yazarı Güngör Dilmen’in ve oyunun yönetmeni Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın katılımıyla yapıldı.


Tursun bir yıllık icraatlarını açıkladı Döşemealtı Tursun bir yıllık icraatlarını açıkladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, yerel seçimlerden sonra geçen bir yıllık zaman dilimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yabancı Misyon temsilcileri Türk ihracatçıları ile buluştu Ekonomi/Turizm Yabancı Misyon temsilcileri Türk ihracatçıları ile buluştu

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından organize edilen “Yabancı Misyon Temsilcileri İle Türk İhracatçıları Buluşması” 1 Nisan 2010 tarihinde gerçekleştirildi.


300 yataklı hastane Kepez’e yapılıyor Güncel 300 yataklı hastane Kepez’e yapılıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ile birlikte Sütçüler Mahallesi ve muhtarlığı ziyaret etti. Sütçüler Mahalle Muhtarı Arif Tekin’le görüşen Tütüncü ve Arıcı 300 yataklı hastanenin en kısa zamanda bitirleceği müjdesini verdi.


Kepez’in yolu açık Siyaset Kepez’in yolu açık

Kepez Belediyesi, imar planında olan, ancak gecekondular nedeniyle yıllardır açılamayan yolları açıyor. Tapuları verilen ve hak sahiplerinin rızası alınan bine yakın gecekondu yıkılarak 46 kilometre yeni yol açıldı.


Kültür/Sanat "O Sevgiliye Suda Mektuplar Yazdık"

Akdeniz Üniversitesi Ulusal Uygulamalı Ebru Yarışması’nda 17 üniversiteden 40 öğrencinin 90 eseri, Kepez Belediyesi’nde sergileniyor. Ebru sergisi 23 Nisan tarihine kadar açık kalacak.


MHP’li kadınlar eğitim seminerlerine katıldı Siyaset MHP’li kadınlar eğitim seminerlerine katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl ve İlçe Kadın Kolları Başkan ve yönetimleri 7.Grup Parti Okulu Kadın Kolları Eğitim Seminerine katıldılar.


AKEV koleji 1000 fidan dikti Güncel AKEV koleji 1000 fidan dikti

AKEV KOLEJİ AĞAÇ BAYRAMI’NDA 1000 FİDAN DİKTİ Orman Haftası etkinliklerinde öğrencilerimiz, kuruluş aşaması devam eden Antalya Üniversitesi kampüs alanını bin ağaç dikerek yeşillendirdiler.


Kemer kahramanını etkinliklerle anıyor Kemer Kemer kahramanını etkinliklerle anıyor

Kemer açıklarında 1. Dünya savaşı sırasında, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER komutasındaki topçu bataryası tarafından batırılmıştı. Paris II savaş gemisini batıran kahramanların anısına ilki 2007 yılında yapılan dalış etkinlikleri bu yıl 9–10–11 Nisan 2010 tarihlerinde düzenlenecek.


Başkan Evcilmen’den kursiyerlere tam not Güncel Başkan Evcilmen’den kursiyerlere tam not

Değirmenönü Kültür Merkezi’ndeki kursları ziyaret ederek, kursiyerlerle görüşen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, önümüzdeki dönem kurs sayısının arttırılacağını söyledi


Gazi Bulvarı’na yeşil kuşak Güncel Gazi Bulvarı’na yeşil kuşak

Muratpaşa Belediyesi, kuzey sınırı olan Gazi Bulvarı’na cephe Çallı’dan Demokrasi Kavşağı’na kadar olan bölgeyi yaya kaldırımı, tali yollar ve yeşillendirme çalışmaları ile yeşil kuşak haline getiriyor


Vali Yüksel Kumluca'da Kumluca Vali Yüksel Kumluca'da

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel; ’’Yeni kurulacak olan Gıda İhtisas Organize Sanayi ile Kumluca ilçesi , Türkiye’nin tarım sektörünün lokomotifi haline gelecektir’’ dedi.


Terziler Odası’ndan Tolunay’a destek Güncel Terziler Odası’ndan Tolunay’a destek

Antalya Terziler Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası yönetim ve denetim kurulu üyeleri aylık olağan toplantısını yaptı. Oda yöneticileri yaptıkları toplantıda, yaklaşan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği seçiminde hep birlikte Başkan Orhan Tolunay’ı destekleme kararı aldı.


Samani: “Kocaman bir yıl boşa geçti” Siyaset Samani: “Kocaman bir yıl boşa geçti”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısında CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın bir yılını değerlendirdi.


Başkan Evcilmen’e odalardan ziyaret Güncel Başkan Evcilmen’e odalardan ziyaret

Antalya Deniz Ticaret Odası ile Mermerciler odası Antalya Şube yöneticileri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.


“Oldu mu şimdi Hakan Bey?” Siyaset “Oldu mu şimdi Hakan Bey?”

Kepez Belediye Meclisi’nin 2009 yılında seçmiş olduğu 4 komisyonun seçimi konusundaki yasalara aykırı uygulamanın, Kepez CHP İlçe örgütü tarafından mahkemeye taşınması sonucu, Antalya 2.İdare Mahkemesi, bu komisyonların kurulma işlemlerini yasaya aykırı buldu.


“Meclisin kararları hukuka uygundur” Siyaset “Meclisin kararları hukuka uygundur”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İdare Mahkemesi’nin komisyonlara üye seçilmesi işlemini iptal etmesiyle ilgili kararının, Kepez Belediye Meclisi’nin aldığı kararların da iptal olacağı anlamına gelmediğini söyledi.


İlk ziyaret CHP Muratpaşa'dan Siyaset İlk ziyaret CHP Muratpaşa'dan

28 Mart 2010 günü yapılan 9. Kongrede seçilen Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi yönetimini ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe başkanı Ercan Erkan, İlçe sekreteri Mehmet Öztürk, İlçe Eğitim sekreteri Zafer Mülayim, ilçe yöneticileri Ali Kara ve İsmail Uğurbaş çalışmalarında başarılar diledi.


MMO, İş kazalarını masaya yatırdı Güncel MMO, İş kazalarını masaya yatırdı

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi, meslek ve meslektaşlarına yönelik eğitimlerine devam ediyor. MMO, Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan mühendislerle bir araya gelerek atölyelerde iş sağlığı ve iş güvenliğini konusunda bilgilendirme yaptı.


Dinç: Siyaset Dinç: "Önceliğimiz ekonomi"

Altınova’da yaşayan Aksekililerle buluşan TDH İl Temsilcisi Cihan Dinç, Mustafa Sarıgül liderliğindeki TDH’nin birinci önceliğinin ekonomi olduğunu açıkladı.


Polis haftası nedeniyle Başkan Gül'e ziyaret Kemer Polis haftası nedeniyle Başkan Gül'e ziyaret

Polis Teşkilatının kuruluşunun 165. Yılı tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlanıyor.


Kepez 3. lig yolunda Spor Kepez 3. lig yolunda

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Süper Amatör Ligi’ni 2. sırada tamamlayarak, 3. lig terfi maçlarına katılmaya hak kazanan Kepez Belediyespor Futbol Takımı’nın teknik heyetini, oyuncularını ve yöneticilerini başarılarından dolayı kutladı.


Şampiyonluk Kupası Evcilmen’den Spor Şampiyonluk Kupası Evcilmen’den

Muratpaşa Belediyesi evsahipliğinde 4-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Yıldız Kızlar Futbol İl Birinciliği Konuksever İlköğretim Okulu’ nun şampiyonluğu ile sona erdi.


Elektrik Mühendisleri’nden Evcilmen’e ziyaret Güncel Elektrik Mühendisleri’nden Evcilmen’e ziyaret

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni yönetim kurulu üyeleri, Oda Başkanı İlhan Metin ile birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Adile Teyze Etüt Merkezi öğrencileri Orfe at çiftliği’nde Güncel Adile Teyze Etüt Merkezi öğrencileri Orfe at çiftliği’nde

Adile Teyze Etüt Merkezi “Bahar Şenlikleri” kapsamında öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak, daha önce ata binememiş öğrencilerin ata binmesini sağlamak, şehrin stresinden uzak doğal ve temiz bir ortamda, çocukların güzel bir gün geçirmesini sağlamak için öğretmenler nezaretinde Yeşilbayır’da bulunan Orfe At Çiftliği’ne gezi düzenlediler.


YÖREX için Ankara çıkarması Güncel YÖREX için Ankara çıkarması

Antalya’nın en büyük fuar organizasyonlarından birini gerçekleştirmeye hazırlanan Antalya Ticaret Borsası, fuara destek arayışını Ankara’da sürdürdü.


CHP’ye davullu zurnalı ziyaret Siyaset CHP’ye davullu zurnalı ziyaret

20 gün önce Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı koltuğuna oturan Ahmet Özer Ülken ziyaretçi akınına uğruyor. Ahmet Özer Ülken’in bu defaki ziyaretçileri Yeşildere Mahallesi sakinleri oldu.


“Eylemimiz ve söylemimiz bir olacak” Siyaset “Eylemimiz ve söylemimiz bir olacak”

CHP Manavgat İlçe Yönetimi, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, yapılan kongre ile CHP İl Başkanlığı’na gelen Özer Ülken’i ziyaret etti.


Genç Erkek Basketbol Takımı Isparta’dan şampiyon döndü Spor Genç Erkek Basketbol Takımı Isparta’dan şampiyon döndü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Isparta’da katıldığı turnuvada şampiyon oldu. Genç Takım, Anadolu Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.


MHP’li kadınlar okullu oldular Siyaset MHP’li kadınlar okullu oldular

MHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Süheyla Çil ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Genel Merkezi’nde kurulan Parti İçi Eğitim Okulu’nda düzenlenen seminere katılarak sertifika aldılar.


Başar, AKP’nin sağlık politikasını eleştirdi Siyaset Başar, AKP’nin sağlık politikasını eleştirdi

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve yönetimi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sadık Özmen’i ziyaret etti.


İlk toplantı Robinson Club Nobilis’te Güncel İlk toplantı Robinson Club Nobilis’te

SKÅL International Antalya Kulübü yeni sezonu Robinson Club Nobilis’te değerlendiriyor


Fen İşleri çalışıyor Güncel Fen İşleri çalışıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri ekipleri Konyaaltı bölgesinde 19 ve 20’nci Cadde’de 1200 metre asfaltlama yaptı.


Üras’a sanata katkı plaketi Kemer Üras’a sanata katkı plaketi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin 10'uncu Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları Çerçevesinde, Kültür ve Sanata Verdiği Katkılarından Dolayı Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras”a plaket verildi.


Uluslararası Koro Festivali başladı Güncel Uluslararası Koro Festivali başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Smarts Organizasyon ve Aktif Felsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen 2’nci Antalya Uluslararası Koro Festivali Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen açılış töreni ile başladı.


Akaydın Döşemealtı halkıyla buluştu Döşemealtı Akaydın Döşemealtı halkıyla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Döşemealtı’nın kültürel bir değişim yaşadığını, bu nedenle bazı sorunlarının zamanla ortadan kalkacağını söyledi.


Aksu’da kaçak yapıya af yok Aksu Aksu’da kaçak yapıya af yok

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılarla mücadelesine aralıksız olarak devam ediyor. Zabıta Müdürü Halil Hor vatandaşları kaçak yapı yapmamaları konusunda uyardı


Akın akın Atatürk sevgisi Deepo'da Güncel Akın akın Atatürk sevgisi Deepo'da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’ın bu haftaki öğrenci konukları Altınova İlköğretim Okulu.


Kepez’den folklor şenliği Güncel Kepez’den folklor şenliği

Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesi’nin Türkiye birincisi olan halk oyunları ekibinin üyelerini kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek yıl ilçede “folklor şenliği” düzenlemeyi düşündüklerini söyledi.


Basketbolda kuralar çekildi Spor Basketbolda kuralar çekildi

Basketbol il Temsilciliği il içi faaliyetin son programı olan minikler ve büyükler mücadelesini başlatıyor. Grup mücadeleleri Haziran ayına kadar sürecek


Halkın Gündemi’nin konuğu Meliha Okur oldu Güncel Halkın Gündemi’nin konuğu Meliha Okur oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından her ay düzenlenen “Halkın Gündemi”nin bu ayki konuğu gazeteci-yazar Meliha Okur oldu.


Halk ekmeğine sahip çıkıyor Güncel Halk ekmeğine sahip çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Antalyalılarla buluşmaya devam ediyor. Düzenlenen gezilerle, Türkiye’nin en modern ekmek fabrikası, öğrenciler ve halk tarafından ziyaret ediliyor.


Başkan Kılınç’tan ‘Tütüncü’ değerlendirmesi Siyaset Başkan Kılınç’tan ‘Tütüncü’ değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 1 yıllık icraatlarını basın toplantısı düzenleyerek anlattı.


Bucaklı Eczacıya Cumhurbaşkanlığı’ndan Telefon Güncel Bucaklı Eczacıya Cumhurbaşkanlığı’ndan Telefon

Burdur’un Bucak ilçesinde eczacılık mesleğini sürdüren Gülşah Köktürk’e Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün eşi Hayrünnisa GÜL’den teşekkür telefonu geldi.


Kaş’ta karakulak ve vaşak arayacak Kaş Kaş’ta karakulak ve vaşak arayacak

Biyolog Batur Avgan, 13 yıl aradan sonra Antalya Düzlerçamında görüntülemeyi başardığı karakulakları şimdi de Kaş’taki Kıbrıs Deresi kanyonunda arayacak.


Başkan Üras okuduğu üniversitede ders verdi Kemer Başkan Üras okuduğu üniversitede ders verdi

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi 3 ve 4 sınıf öğrencilerine “ Hedef Koyma, Vazgeçmeme ve Karar alma” konularında ders verdi.


Akdeniz Üniversitesi’nde internet haftası kutlandı Güncel Akdeniz Üniversitesi’nde internet haftası kutlandı

Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölümü tarafından 06 Nisan 2010 Salı Atatürk Konferans Salonu’nda “Bilişim Teknolojileri ve Yenilikler” konulu İnternet Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi.


Türkiye Partisi Vanlılar Vakfını ziyaret etti Siyaset Türkiye Partisi Vanlılar Vakfını ziyaret etti

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve il yönetimi, 2 Nisan Van’nın düşman işgalinde kurtuluşu nedeniyle Antalya ‘da bulunan Van Kültür ve Dayanışma Vakfını ziyaret ettiler.


Esnaftan teşekkür plaketi Güncel Esnaftan teşekkür plaketi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Atatürk Caddesi, Kalekapısı ve Kapalı Yol esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.


Antalyalılar Kent Ormanı’nı sevdi Güncel Antalyalılar Kent Ormanı’nı sevdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, park çalışmasıyla Antalya’nın Çamlıca Tepesi haline getirdikleri Kent Ormanı’nın 1. etabını büyük oranda tamamladıklarını, 2. etabının yapımına ise önümüzde günlerde başlayacaklarını söyledi.


Kepez’de komisyonlar belirlendi Siyaset Kepez’de komisyonlar belirlendi

Kepez Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında görev süreleri sona eren encümen ve ihtisas komisyonlarının seçimi yapılırken, 2009 yılı faaliyet raporu da oy çokluğu ile kabul edildi.


Frankfurt'ta fiyakalı bir gece daha Frankfurt'ta fiyakalı bir gece daha

Fiyaka Deluxe adı altında Almanya’nın en iyi mekan 2. Mekanı seçilen ve Milk & Sugar – David Penn – Atfc gibi bir çok ünlü ismi konuk eden Club King Kamehameha’da Berat Topçu ve Cihangir Karabağ’ın organize ettiği bu ayki partilerinde yine Dj. Volkan Uça ve Ali Burgaç dj kabinindeydi


Değişimin lokomotifi gençler Siyaset Değişimin lokomotifi gençler

Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi, Siyasi Partiler tarihinde bir ilke imza atmak üzere. Bugüne kadar önce kuruluş başvurusu yapan, ardından da kadrolaşmayı tamamlayan siyasi partilerin tersine TDH önce örgütlendi, şimdi partileşmeye gidiyor.


Siyasete üç boyutlu bakış Manavgat Siyasete üç boyutlu bakış

Türkiye Değişim Hareketi’nin partileşmesine az bir zaman kala hareketin Antalya Temsilcisi Cihan Dinç, toplumun her kesimi ile buluşup ilkelerini ve farklarını anlatıyor.


Antalyaspor’dan İberotel Belinda’ya Teşekkür Spor Antalyaspor’dan İberotel Belinda’ya Teşekkür

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada Ahmet Yaşar’a teşekkür edildi.


Saadet gençlik Gündoğmuş'ta Gündoğmuş Saadet gençlik Gündoğmuş'ta

Saadet Partisi Gençlik Kolları Antalya İl Başkanlığı teşkilat çalışmalarını gözden geçirmek için Gündoğmuş ilçesine ziyarette bulundu.


Antalya Büyükşehir basketbol Deepo'da Güncel Antalya Büyükşehir basketbol Deepo'da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’ın bu haftaki konukları Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol takımı.


Antalyaspor’dan Tütüncü’ye nezaket ziyareti Spor Antalyaspor’dan Tütüncü’ye nezaket ziyareti

Antalyaspor Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Ülker, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, verdiği desteklerden ötürü nezaket ziyaretinde bulundu.


Süt sektörüne yeni bir katkı Süt sektörüne yeni bir katkı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca hazırlanan, süt piyasasının düzenlenmesine yönelik "Çiğ Sütün Değerlendirilmesine Yönelik Destekleme Uygulama Esasları Tebliği" 06.04.2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...