Cuma, 23 Ağustos 2019
Bu konfora kart çıkarılır! Ekonomi/Turizm Bu konfora kart çıkarılır!

Atlasjet’in sadakat programı hizmeti olan Jetmil Elite Kart, üyelerine, ekonomi sınıfı biletlerini Business Class'a yükseltme fırsatı sunuyor.


Global İletişim 2011’e iddialı projelerle hazırlanıyor Ekonomi/Turizm Global İletişim 2011’e iddialı projelerle hazırlanıyor

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, kurumsal pazara yönelik hazırladığı projelerle 2011 yılında da adından söz ettirecek.


Toros Akdeniz’den yardım kermesi Güncel Toros Akdeniz’den yardım kermesi

Toros Akdeniz İlköğretim Okulu, kardeş okul olarak belirlediği Diyarbakır Şehit Hazım Şahin İlköğretim Okulu’na geçen seneden itibaren değişik yardımlarda bulunuyor.


ND Yağ Kalıcı Lazer epilasyon en etkili kalıcı yöntem Sağlık/Kadın ND Yağ Kalıcı Lazer epilasyon en etkili kalıcı yöntem

Antalya Yaşam Hastanesi Dermatoloji ve Kozmetoloji Kliniği doktorlarından Uz. Dr. Şeyda Temel, Nd Yag kalıcı lazer epilasyon hakkında bilgi verdi.


Sivil havacılığımız transit uçuşa geçti Sivil havacılığımız transit uçuşa geçti

Türkiye, Asya-Avrupa koridorunda yolculuk yapan 51 milyon uluslararası yolcunun 18 milyonunu taşıyarak transit yolcu sayısını en fazla arttıran ülke oldu. 11 milyon transit yolcu taşıyan Frankfurt ikinci, 8 milyon transit yolcu taşıyan Kahire ise üçüncü sırada yer alıyor.


Kemer yeni yıla koşarak giriyor Kemer Kemer yeni yıla koşarak giriyor

Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Kemer, ılıman iklimi, eşsiz doğası ve portakal bahçeleri ile kış aylarının da vazgeçilmez tatil beldesi olarak, yeni ve sürekli olacak bir etkinlikle uluslararası tanıtımına önemli bir değer katıyor.


Antalya’nın Altın Çocukları Güncel Antalya’nın Altın Çocukları

İl Milli Müdürlüğü’nce düzenlenen Antalya’nın Altın Çocukları ödül töreni Milli Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi. Törende Antalya’daki okullardan sportif faaliyetlerde başarılı olan, Türkiye’de ve Dünya’da dereceye girmiş öğrencilere altın ve kitap hediyeleri verildi.


Altın zekâlar Türkiye finalinde Güncel Altın zekâlar Türkiye finalinde

“Türkiye 15’inci Zeka Oyunları Finali”nde TED Antalya Koleji öğrencilerinden Ayberk Akgün ve Hüseyin Alperen Sudagezer adlı öğrenciler yarışacak.


Chopin ile romantizmin doruklarında bir akşam Kültür/Sanat Chopin ile romantizmin doruklarında bir akşam

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nde kapanıştan bir önceki konser, Polonyalı büyük besteci Chopin şerefine yapıldı.


Usta müzisyenlerle workshop buluşması Güncel Usta müzisyenlerle workshop buluşması

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nin önemli konukları, öğrencilerle atölye çalışmalarında (workshop) buluşmaya devam ediyor.


Siyaset "TRT yöneticilerine idari işlem yapılacak mı?"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, CHP’nin suç duyurusu üzerine referandum sürecindeki yayınları nedeniyle haklarında dava açılan TRT yöneticilerini TBMM gündemine taşıdı. Çöllü, “TRT yöneticileri hakkında idari soruşturma başlattınız mı” diye sordu.


Kılıçdaroğlu’na Antalya’dan tam destek Siyaset Kılıçdaroğlu’na Antalya’dan tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında Büyük Kurultay’da il örgütün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek vereceğini açıkladı.


“Moskova Virtüözleri” ile muhteşem veda Kültür/Sanat “Moskova Virtüözleri” ile muhteşem veda

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nin kapanışını, festivalin daimi orkestrası Moskova Virtüözleri ve dünyaca ünlü şef Vladimir Spivakov yapacak.


“2B üzerinden siyasi rant sağlanıyor” Siyaset “2B üzerinden siyasi rant sağlanıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında AKP’nin 2B üzerinden siyasi rant sağladığını söyleyerek bunun en güzel örneğinin 12 Eylül’de yaşandığını belirtti.


Bağışlanan organlar umut oldu Güncel Bağışlanan organlar umut oldu

Beyin ölümü gerçekleşen 61 yaşındaki Şerife Gürler’in organları 3 kişiye umut oldu


Anadolu Ateşi’nden 2 aylık Çin Turnesi Anadolu Ateşi’nden 2 aylık Çin Turnesi

Türkiye’nin tanıtımına yaptığı büyük katkılarla ünü dünyaya yayılan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Çin’de büyük bir turneye çıkıyor


Boğaçayı Atölyeleri üretiyor Büyükşehir kazanıyor Güncel Boğaçayı Atölyeleri üretiyor Büyükşehir kazanıyor

‘Kendi kendine yeten, üreten belediye modeli’nden yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ Boğaçayı Atölyeleri’nde kendi ihtiyaçlarını çok daha az maliyetle üretmeye devam ediyor.


Kariyer.net istihdam endeksi kasım ayı şampiyonu: “Tekstil” Ekonomi/Turizm Kariyer.net istihdam endeksi kasım ayı şampiyonu: “Tekstil”

Kariyer.net kasım ayı istihdam endeksi verilerine göre uzun bayramı tatiline rağmen otomotiv ve finans sektörü yükselişine devam etti. En çok iş ilanı yayınlanan sektör ise yine Tekstil oldu.


Fazla kilolar reflüye davetiye çıkarıyor Sağlık/Kadın Fazla kilolar reflüye davetiye çıkarıyor

Memorial Antalya Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Serdar Akça, sağlıksız beslenme ve bunun sonucunda ortaya çıkan bir sindirim sistemi sorunu olan reflü ve tedavi yolları hakkında bilgiler verdi.


Siyaset "Halkkart değil ‘Çilekart"

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP usulü otomasyon ve ücretlendirme sisteminin çöktüğünü belirterek, “Bu kartın adı Halkkart değil, olsa olsa ‘Çilekart’ olur” dedi.


Calista yılbaşında kar yağdıracak Güncel Calista yılbaşında kar yağdıracak

Dünyanın en farklı otel projesini hayata geçirerek bu anlamda Türkiye ve Dünya’da ilk sıralara yerleşen Calista Luxury Resort, yılbaşında Grup Rönesans Plus’ın özel programı ile misafirlerinin anılarında iz bırakacak.


“Torba Yasasına Hayır!” Siyaset “Torba Yasasına Hayır!”

KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nurettin Sönmez “Son yıllarda iyice daralan, büyük oranda özelleştirilen, bazı kurumlarında performans sisteminin hayata geçirildiği kamu alanına ve kamu emekçilerine “son darbe” indirilmek istemektedir.” Dedi.


Oyak Kavşağı 1 hafta kapalı Güncel Oyak Kavşağı 1 hafta kapalı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT) alt yapı çalışmaları nedeniyle Perge-Aspendos-Termesos Bulvarı kesişimindeki Oyak Kavşağı 15 Aralık çarşamba gününden itibaren 1 hafta süreyle kapatılacak.


Tedavi gördüğü hastane için şiir yazdı Güncel Tedavi gördüğü hastane için şiir yazdı

Geçirdiği Parkinson hastalığı nedeniyle yaklaşık 3 yıldır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi için yazdığı şiirlerini Başhekim Abdullah Erdoğan’a sundu.


Bir “katre” gönüllülük hareketi Güncel Bir “katre” gönüllülük hareketi

Sorumluluk bilinciyle biraraya gelen bir grup kadın, geçtğimiz günlerde "Katre Kadınlar Derneği" adı altında birleşti.


Tütüncü’den öğrencilere spor sahası sözü Güncel Tütüncü’den öğrencilere spor sahası sözü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, voleybol oynadığı Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine basketbol ve voleybol sahalarının alt yapısını yapma sözü verdi.


Et sorununun çözümü besi materyali ithalatında Ekonomi/Turizm Et sorununun çözümü besi materyali ithalatında

Türkiye Kasaplar Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, et sorununun çözümünün süt tüketimini artırmak ve besi materyali ithal etmek olduğunu söyledi.


Tarım sektörü profesyonelleşecek Ekonomi/Turizm Tarım sektörü profesyonelleşecek

Antalya Ticaret Borsası (ATB) düzenlediği eğitim programlarıyla tarım sektörünün profesyonelleşmesini sağlıyor. ATB’nin düzenlediği Tarım Sektöründe İnsan Kaynağı Eğitimi, Tarımsal Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde (TUMEM) başladı.


‘Halkkart, Antkart’tan beter’ Siyaset ‘Halkkart, Antkart’tan beter’

Soğuk havada saatlerce kart kuyruğu bekleyen insanların durumunun içler acısı olduğunu dile getiren Saadet Partisi Hanım Kolları Tanıtma Başkanı Ayşegül Emrahoğlu, “Büyükşehir Belediyesi plansız uygulamalar yaparak Antkart’tan daha beter bir uygulama ile halka değil yandaşa hizmet etmiştir” diye konuştu.


Türkiye Hokey Şampiyonası Kemer'de yapıldı Kemer Türkiye Hokey Şampiyonası Kemer'de yapıldı

Türkiye Hokey şampiyonası Kemer'de yapıldı. Kemer Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalar sonunda şampiyonluğu Malatya Hokey Spor Kulübü kazandı.


Evcilmen: ‘Kendi teknolojimizi kullanmalıyız’ Siyaset Evcilmen: ‘Kendi teknolojimizi kullanmalıyız’

Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi’nce düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinliğine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Kendi ürettiğimiz ürünleri ve kendi teknolojimizi kullanmalıyız” dedi


Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı 3. sırada Spor Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı 3. sırada

Türkiye Deplasmanlı 1.Lig de mücadele eden Akdeniz Üniversitesi kendi sahasında oynadığı Ankara Emekspor maçından 29–27 galip geldi.


DP’lilere indirimli sağlık hizmeti Güncel DP’lilere indirimli sağlık hizmeti

ANDEVA Yıldız Hastanesi ile Demokrat Parti arasında sağlık protokolü imzalandı. DP Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan ve teşkilatı imzalanan protokolle sağlık hizmetlerinden indirimli yaralanabilecek.


“Gelir arttıysa niye vatandaşın cebinde değil?” Siyaset “Gelir arttıysa niye vatandaşın cebinde değil?”

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, Hükümet’in milli gelirin arttığı, Türkiye ekonomisinde büyüme yaşandığı iddiaları üzerine, “Gelir arttıysa niye vatandaşın cebinde değil?” diye sordu.


Kepez’in kış spor okuluna davetlisiniz Spor Kepez’in kış spor okuluna davetlisiniz

Kepez Belediyespor Kulübü, 9 branşta açtığı kış spor okulu ile yüzlerce çocuğa, modern tesislerde spor eğitimi alma imkanı sunuyor. En çok ilginin basketbol branşına gösterildiği kış spor okulunda kayıtlar devam ediyor.


Gelinden kayınpedere anlamlı hediye Güncel Gelinden kayınpedere anlamlı hediye

Medical Park Antalya Hastane Komleksi organ nakli bölüm başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafından gerçekleşen başarılı operasyonla 36 yaşındaki Sultan Demir, 56 yaşındaki kayınpederi Mehmet Demir'e böbreğini verdi.


AK Partili gençler Mevlana’yı andılar Güncel AK Partili gençler Mevlana’yı andılar

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları, Mevlana Haftası etkinlikleri dolayısıyla Üniversiteli gençlerle birlikte Konya’ya gezi düzenledi.


Faruk Kayhan vefat etti Güncel Faruk Kayhan vefat etti

Antalya’nın tanınmış firmalarından Elit Reklam'ın kurucusu aynı zamanda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 42.Grup Meslek komitesi üyesi M. Faruk Kayhan geçtiğimiz hafta sonu geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybetti.


Büyükşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi açılıyor Güncel Büyükşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Döşemealtı Çıplaklı’daki Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin birinci kısmı hizmete giriyor.


İlk kartopu zirveden atıldı Güncel İlk kartopu zirveden atıldı

Antalya’nın en yüksek kıyı dağı Tahtalı zirvesine yılın ilk karı düştü. Hafta sonunu Olympos Teleferik zirvesinde geçiren Antalyalılar, kışın gelişini kartopu oynayarak kutladılar.


Doğum kontrol haplarına dikkat Sağlık/Kadın Doğum kontrol haplarına dikkat

Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op.Dr. Eylem Şeker Arı, doğum kontrol haplarının kullanımı ve yan etkileri hakkında merak edilen soruları yanıtladı.


Ressam Zekiye Şimşek’in sergisi büyük ilgi görüyor Kültür/Sanat Ressam Zekiye Şimşek’in sergisi büyük ilgi görüyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi realizatörü ressam Zekiye Şimşek’in 21. yy insanını konu alan kişisel sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor


“Kent merkezine geri dönmek istiyoruz” Siyaset “Kent merkezine geri dönmek istiyoruz”

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Sedat Başar , İl Başkan Yardımcıları ve İl Kadın Kolları Başkanı Süreyya Öztürk Festival Çarşısı Derneği Başkanı Ömer Karaman’a ziyarette bulunarak esnafın şikayetlerini dinledi.


Muratpaşa galibiyet hedefliyor Spor Muratpaşa galibiyet hedefliyor

Muratpaşa Belediyespor, Türkiye Kupası çeyrek finalinde 15 Aralık Çarşamba günü Çankaya Belediyesi Ankaspor ile karşılaşacak.Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda oynanacak mücadele saat 14:30 ’da başlayacak.


Simit tezgahları düzene giriyor Güncel Simit tezgahları düzene giriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Denetim Ruhsat Şube Müdürlüğü, kentteki simitçi tezgahlarını bir düzene sokmak amacıyla simit fırınları sahipleri ile toplantı düzenledi.


Antalya'nın yeni  kültür merkezi Güncel Antalya'nın yeni kültür merkezi

Antalya’da uzun yıllar Kültür Sineması olarak hizmet veren yapı ‘Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’ oluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıllığına kiralanan binada 850 kişilik tiyatro ve sinema salonu bulunuyor.


2010 ABGS Genç Çevirmenler yarışması yapıldı 2010 ABGS Genç Çevirmenler yarışması yapıldı

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) tarafından düzenlenen “Genç Çevirmenler Yarışması” 12 Aralık Pazar günü Ankara’da yapıldı. Yarışmaya, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ve Çeviribilim bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencileri davet edildi.


Gecekondudan Harvard Üniversitesi’ne Döşemealtı Gecekondudan Harvard Üniversitesi’ne

Döşemealtı Belediyesi’nin Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri için düzenlediği. ‘Öğrenme Psikolojisi ve Liderlik’ konferansında bir başarı öyküsü ortaya çıktı.


Festivalde Schumann ile bir gece Kültür/Sanat Festivalde Schumann ile bir gece

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali kapsamında, doğumunun 200. yılı şerefine “Schumann Gecesi” yapıldı.


DSP köy köy geziyor Siyaset DSP köy köy geziyor

Seçim çalışmalarını iyice hızlandıran Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve yönetim kurulu üyeleri köy köy dolaşıyor, düğünlere ve asker uğurlamalarına katılıyor.


JCI Antalya, geri dönüşüm temalı projesini tamamladı Güncel JCI Antalya, geri dönüşüm temalı projesini tamamladı

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi'nin, geri dönüşüm bilincini üniversite öğrencileri arasında yerleştirmek amacı ile yürüttüğü “Geri Dönüşüm Kutunu Kendin Yarat” adlı ve Ulusal Ajans hibeli projesi, 19 Aralık 2010 tarihinde İra Sanat Atölyesi Salonu'nda düzenlenen sergi, seminer ve kokteyl ile tamamlandı.


İstanbul’da ortalama 74 bin TL konut kredisi kullanılıyor Ekonomi/Turizm İstanbul’da ortalama 74 bin TL konut kredisi kullanılıyor

Tarafsız ve bağımsız karşılaştırma sitesi Enuygun.com üzerinde konut kredilerini karşılaştıran İstanbulluların ortalama kullandığı kredi miktarı 74 bin TL seviyesinde. İstanbul dışında bu rakam 64 bin TL’ye düşüyor.


Festivalde “Chopin Gecesi”yle sona doğru Kültür/Sanat Festivalde “Chopin Gecesi”yle sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nde, kapanıştan bir önceki konser, 200. doğum yılı kapsamında, Polonyalı ölümsüz besteci Frédéric François Chopin şerefine yapılacak.


Geri Dönüşümde Muratpaşa modeli Güncel Geri Dönüşümde Muratpaşa modeli

Geri Kazanım Projesi’ndeki başarısı ile tüm ülkeye örnek olan Muratpaşa Belediyesi, uygulama alanını 31 mahalleye çıkardığı proje ile yaklaşık 88 bin konut ve 280 bin nüfusa ulaşıyor.


Sağlık kaynağı sandığınız besin sizi hasta edebilir Sağlık/Kadın Sağlık kaynağı sandığınız besin sizi hasta edebilir

Hangi gıdaya vücudumuzun olumsuz tepki gösterdiğini belirleyen gıda intoleransı testleri bütün dünyada giderek daha büyük önem kazanıyor.


Antalya II. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kültür/Sanat Antalya II. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

Bu yıl Türkiye’de beşincisi, Antalya’da ikincisi düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 17-19 Aralık 2010 tarihleri arasında Antalya’da izleyicilerle buluşacak.


Siyaset "Vatandaş AKP’nin hizmetinden memnun değil"

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, mahalle ziyaretlerinde bulunarak vatandaşın sorunlarını dinledi. Kılınç’ın ilk durağı Varsak bölgesi oldu.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yangın tatbikatı Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yangın tatbikatı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. A Blok 7’inci katta yapılan tatbikatta senaryo gereği çıkan yangın nedeniyle hasta rolündeki personel başarıyla tahliye edildi.


AK Kadınlardan eğitime destek Döşemealtı AK Kadınlardan eğitime destek

Döşemealtı Yeniköy Mahallesi 65 Konutları’nda bu yıl eğitime öğretime başlayan Mustafa Ayşe Altun İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Keskin ve üyelerinden eğitime destek geldi.


Kaş Has Parti ilçe teşkilatı kuruldu Kaş Kaş Has Parti ilçe teşkilatı kuruldu

Halkın Sesi Partisi Kaş İlçe Teşkilatı Faruk Üsmen Başkanlığında kuruldu.


Soğuk hava hasta ediyor Sağlık/Kadın Soğuk hava hasta ediyor

Bugün itibariyle kış kendini hissettirmeye başladı. Ani hava değişimleri üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarından zatürreeye kadar bir çok hastalığı beraberinde getiriyor.


‘Türküyem ‘ yeniden ANTDOB Sahnesi’nde Kültür/Sanat ‘Türküyem ‘ yeniden ANTDOB Sahnesi’nde

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin geçtiğimiz yıl prömiyerini yaptığı ‘Türküyem ‘ adlı eser, bu sanat sezonunda da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.


“Muhtarlar tehdit altında” Siyaset “Muhtarlar tehdit altında”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, muhtarların özlük haklarının düzenlenmesi gerektiğini belirtti ve “Muhtarlar tehdit altındadır. Bunu son referandumda gördük. Bazı köylerde özellikle ‘Senden oy çıkmazsa, sana Özel İdare’den bir kuruş para gelmez, yol yapılmaz’ diye baskı altında tutuldular” dedi.


‘1 Piyano 4 Solist ‘ Baraj İlköğretim Okulu’ndaydı Güncel ‘1 Piyano 4 Solist ‘ Baraj İlköğretim Okulu’ndaydı

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin öğrencilere yönelik olarak başlattığı sorumluluk projesi olan ‘1 piyano 4 solist’ devam ediyor.


Yağmur borusuna düşen kediyi hastane personeli kurtardı Güncel Yağmur borusuna düşen kediyi hastane personeli kurtardı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Günübirlik Cerrahi Merkezi girişinin yanında bulunan yağmur borusuna düşen kediyi Hastanenin Teknik Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çalışanları kurtardı. Yavru kediye kurtarıldıktan sonra süt verildi.


Muratpaşa evinde kazanamadı Spor Muratpaşa evinde kazanamadı

Bölgesel Gençlik Geliştirme U-14 Ligi Akdeniz Grubu 12. haftasında Muratpaşa Belediyespor sahasında Kepez Belediyespor ile 1-1 berabere kaldı.


Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne Ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne Ödül

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri Aydın Doğan Vakfı'nın düzenlediği 22’nci Genç İletişimciler Yarışması'nda Kurumsal İletişim Projesi dalında üçüncülük ödülüne layık görüldü.


Bebek beslenmesinde tahıllı gıdaların önemi Sağlık/Kadın Bebek beslenmesinde tahıllı gıdaların önemi

BSK Aydın Anka Hastanesi Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr.Özlem Demirel’in bebeklerin beslenmesinde tahıllı gıdaların önemini anlattı.


Kepez’in bileği bükülmüyor Spor Kepez’in bileği bükülmüyor

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi (TBE2L)’nde, Kepez Belediyespor, Tenis Eskrim Dağçılık (TED)’ı 79-69 mağlup etti.


Semt Evi törenle açıldı Kemer Semt Evi törenle açıldı

Kemer'in Kuzdere Mahallesi Semtevi törenle açıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde Başkan Gül, ' Kuzdere ile başlayan semt evimlerimiz Aslanbucak Mahallesi ile devam edecek'dedi.


Kepez futbolda seriye bağladı Spor Kepez futbolda seriye bağladı

Süper Toto 3. Lig 3. Grup’ta, Kepez Belediyespor, sahasında Gölcükspor’u 1-0 yendi. Bu galibiyetle Antalya temsilcisi, ligde oynadığı son üç maçtan 3 puanla ayrılmış oldu.


Sektör temsilcileri Yeni Hal Yasası konusunda bilgilendirildi Ekonomi/Turizm Sektör temsilcileri Yeni Hal Yasası konusunda bilgilendirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Şube Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliği ile 2011’de yürürlüğe girecek Yeni Hal Yasası’nın daha iyi anlaşılabilmesi, uygulamada çıkabilecek olumsuzlukların önlenmesi amacıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.


ÖDP Antalya, HES’lerin peşini bırakmıyor Siyaset ÖDP Antalya, HES’lerin peşini bırakmıyor

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü “HES’lere Karşı Mücadele Deneyimleri” konulu bir toplantı düzenledi.


Adnan Kaya, Bahçeli’yi batı ilçelerine de davet etti Siyaset Adnan Kaya, Bahçeli’yi batı ilçelerine de davet etti

MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya, 26-27-28 Kasım 2010 günü, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin Antalya programı için teşekkürlerini bildirdi.


Kılınç ‘tan Bayraktar’a 7 soruluk sınav Siyaset Kılınç ‘tan Bayraktar’a 7 soruluk sınav

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasına Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç’tan cevap geldi.


“Özürlülerimizin Hayatlarını Kolaylaştıralım” Güncel “Özürlülerimizin Hayatlarını Kolaylaştıralım”

Mimarlar, mühendisler ve müteahhitler olarak yapmış olduğumuz yaşam alanlarında engellilerin hayatlarını kolaylaştırmalıyız. Mevcut asansörlerin emniyet şartlarının iyileştirilmesinde engelliler düşünülmelidir. Şu an sağlıklı olabiliriz ya bir kaza sonrası?


Flamenko ateşi Antalya'yı yaktı Kültür/Sanat Flamenko ateşi Antalya'yı yaktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, muhteşem bir flamenko gecesine sahne oldu.


Emniyet teşkilatından Başkan Gül’e teşekkür Kemer Emniyet teşkilatından Başkan Gül’e teşekkür

Kemer Belediyesi tarafından Kemer Emniyet Müdürlüğü binası yapılmak üzere Yeni mahallede tahsis edilmesi tasarlanan araziyi gezen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakuş, Antalya İl Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz ve Kemer Emniyet Müdürü Hasan Mutlu Belediye Başkanı Mustafa Gül’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.


Kepez meclisinden 2011 mesajı Siyaset Kepez meclisinden 2011 mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2010 yılının son meclis toplantısında, 2011’in, Türkiye, Antalya ve Kepez için güzel hizmetlerin yapılacağı ve büyük başarıların olacağı bir yıl olmasını diledi.


Belediye'den esnaf gecesi Kemer Belediye'den esnaf gecesi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer esnafıyla bir araya geldi. Kemer'li esnafların büyük ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan Gül, ' Kemer'de turizmi 12 aya çıkarabilmek için çalıştıklarını söyledi.


İlkokulda “okuma pastası” etkinliği Kemer İlkokulda “okuma pastası” etkinliği

Kemer Özel Güven İlköğretim Okulu tarafından 1.sınıflar ”Okuma Pastası” ve “İlk Defterim” programı düzenlendi.


En güvenli ilçedeki en güvenli otele sertifika Kemer En güvenli ilçedeki en güvenli otele sertifika

Orange County De Luxe Hotel “Cristal başarı sertifikası”nın sahibi oldu.


DSP halk otobüsçülerinin sorunlarını dinledi Siyaset DSP halk otobüsçülerinin sorunlarını dinledi

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı, İl Sekreteri Resul Olgun ve İl Kadın Kolları Başkanı Olcay Polat ile birlikte Halk Otobüsçüleri işletmesi yönetimini ziyaret etti.


Kahveci'den insan hakları mesajı Siyaset Kahveci'den insan hakları mesajı

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci; 10 Aralık insan hakları günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı...


Demokrat Parti engellilere gitti Siyaset Demokrat Parti engellilere gitti

Engelliler gününde engelli vatandaşlar yine engellerle karşılaştı.


Gençlerden ‘Başarı’ ziyareti Siyaset Gençlerden ‘Başarı’ ziyareti

Saadet Partisi Gençlik Kolları GİK üyeliğine seçilen İl Başkanı Galip Akın’ı evinde ziyaret etti. Gençlik Kolları İl Başkanı Fatih Ögke ziyarette 3. şahlanış döneminde GİK üyesi olarak görev alacak olan Akın’a başarılar diledi.


Sobacılar Çarşısı çözüm bekliyor Güncel Sobacılar Çarşısı çözüm bekliyor

Antalya’da el emeğinin alın teri ile birleşip, sanata dönüştüğü Sobacılar Çarşısı esnafı sorunlarla boğuşuyor. Bir çok esnaf işyerini kapatmanın eşiğinde. AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Sobacılar Çarşısı’nı ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi.


“Sağlık merkezi sorununu çözmekte kararlıyız” Siyaset “Sağlık merkezi sorununu çözmekte kararlıyız”

Yükseliş Mahallesi’nde düzenlenen geceye katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü birlik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Tütüncü, Yükseliş Mahallesi’nin sağlık merkezi sorununu çözmede kararlı olduğunu ifade etti.


Kepez’den yemek yarışması Güncel Kepez’den yemek yarışması

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği yemek yarışmasının ikincisini düzenliyor. 4. kategoride yapılacak olan yarışmada, dereceye girenler beyaz eşya ile ödüllendirilecek.


Sigara, pankreas kanserini 2 kat artırıyor Sağlık/Kadın Sigara, pankreas kanserini 2 kat artırıyor

Pankreas kanseri dünyada en ölümcül dördüncü kanser olarak biliniyor. Son günlerin en çok konuşulan hastalığı olan pankreas kanseri; teşhisi, tedavisi zor olan ve mümkün olduğunca erken evrede yakalanması gereken bir hastalıktır.


ALO 153 yaralı hayvanlara derman olacak Güncel ALO 153 yaralı hayvanlara derman olacak

Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü sahipsiz hayvanlar için ALO 153 ihbar hattı kurdu. Nöbetçi veteriner hekim eşliğinde 7 gün 24 saat çalışacak hizmet ünitesi, hayvanseverlerin yaralı sahipsiz hayvanlar ile ilgili tüm ihbarları değerlendirerek müdahale edecek.


“1. Geleneksel Özdilekpark Köpek Güzellik Yarışması” Güncel “1. Geleneksel Özdilekpark Köpek Güzellik Yarışması”

Özdilekpark AVM, geleneksel hale getireceği köpek güzellik yarışmasının bu yıl ilkini gerçekleştiriyor. 18 Aralık 2010 Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular alınmaya başladı.


Tütüncü, ziyaret etti sorunu anında çözdü Güncel Tütüncü, ziyaret etti sorunu anında çözdü

Başkan Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği okulların taleplerini anında karşılıyor. Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu’nu ziyaretinde, okul bahçesinde biriken yağmur suyu sorununun çözümü istendi. Ziyaret devam ederken, belediye ekipleri problemin çözümüyle ilgili çalışmayı başlattı.


Manavgat Kız Meslek ve Teknik Lisesi’ne ek bina Manavgat Manavgat Kız Meslek ve Teknik Lisesi’ne ek bina

Muzaffer Büyük’ün yaptıracağı okulun protokolü Antalya Valiliği’nde imzalandı. Vali Ahmet Altıparmak’ın makamındaki protokol törenine Muzaffer Büyük’ün yanı sıra Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri Gülay da katıldı.


Antalya’nın Altın Çocukları ödüllendirildi Güncel Antalya’nın Altın Çocukları ödüllendirildi

2009 - 2010 Eğitim Öğretim yılında spor ve kültürel faaliyetlerde Türkiye derecesi yapan, gururumuz “Antalya’nın Altın Çocukları” İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay tarafından altınla ödüllendirildiler.


Avrupa Kültür Başkenti’nde cami rezaleti Avrupa Kültür Başkenti’nde cami rezaleti

Eminönü’nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camii sular altında kaldı. Ahi Çelebi Camii, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinin 2010 Avrupa Kültür Başkenti bölümünde, İstanbul’un önemli yapılarından biri olarak gösteriliyor.


Beyaz eşya sektörünün sorunları anlatıldı Ekonomi/Turizm Beyaz eşya sektörünün sorunları anlatıldı

TERMİKEL CEO’su ve TOBB Dayanıklı Tüketim Malları Meclis Başkan Yardımcısı AHMET KAYA, 5. Sektörel Ekonomi Şurası’nda sektörün başlıca sorunlarını anlattı.


Kiğılı’ya AMPD’den 2 ödül Kiğılı’ya AMPD’den 2 ödül

Alışveriş merkezleri ve perakendecilik sektörünü, her konuda uluslararası standartlara ulaştırmayı hedefleyen AMPD ödülleri bu yıl “Yılın Perakende Kuruluşu” ve “Yılın Teknoloji Uygulaması” kategorilerinde Kiğılı’nın oldu.


EMITT fuarına bu yıl ilgi çok büyük olacak EMITT fuarına bu yıl ilgi çok büyük olacak

Türkiye’deki turizmin güç kaynağı EMITT bu yıl her zamankinden daha geniş bir katılımla 10–13 Şubat 2011 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleşecek.


Eyüp Sabri Tuıncer'den yılbaşı kampanyası Eyüp Sabri Tuıncer'den yılbaşı kampanyası

Eyüp Sabri Tuncer’den hem kendinize hem sevdiklerinize armağan edebileceğiniz Perfume Jewels setinde kaçırılmaz yılbaşı kampanyası!


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...