Perşembe, 21 Mart 2019
“Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009” Güncel “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009”

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2009” sahipleri belli oldu.


Osman Bağdatlıoğlu oy birliğiyle yeniden Başkan Güncel Osman Bağdatlıoğlu oy birliğiyle yeniden Başkan

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği’nin 2009 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Nisan 2010 Salı günü saat 13.30’da Antalya İhracatçı Birlikleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.


“Çakırlar’a verilecek yüksel emsal doğaya ihanet olur” Siyaset “Çakırlar’a verilecek yüksel emsal doğaya ihanet olur”

Çakırlar bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, “Bu bölge Antalya’nın cenneti konumunda. Buraya verilecek yüksel emsalli imar planı, doğaya ve halka ihanet olur” dedi.


Dünya çocukları Vali Yüksel'le buluştu Güncel Dünya çocukları Vali Yüksel'le buluştu

11. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali'ne katılan yerli ve yabancı grup temsilcileri Vali Alaaddin Yüksel'i makamında ziyaret etti


“Yeşil Yıldız “ projesi ile oteller büyük tasarruflar yapabilir “Yeşil Yıldız “ projesi ile oteller büyük tasarruflar yapabilir

Arısoy: “Yeşil Yıldız alarak işletmemiz de milyarlarca liranın cebimizde kalmasını sağlayabiliriz.”


Envar Koleji Kaymakamlıkta Güncel Envar Koleji Kaymakamlıkta

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim öğrencileri, Okul Müdürü Yüksel Aslan ve Müdür Yardımısı Erhan Baydur ile birlikte Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş’ı makamında ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundular.


17. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne 47 okul katılacak Güncel 17. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne 47 okul katılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Mayıs-18 Haziran 2010 tarihleri arasında bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne bu yıl 26’sı il dışından 47 okul katılacak. Şenliğe katılacak okullar kura çekerek, oyun günlerini belirledi.


Samani; “Körler sağırlar birbirini ağırlar” Siyaset Samani; “Körler sağırlar birbirini ağırlar”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP İl Başkanı Özer Ülken’in, ‘Akaydın’ın arkasında kale gibi durduğu sözünü hatırlatarak, “CHP’li Ülken ‘Kale gibi dururuz’ derken kumdan kaleden bahsediyor galiba. Unutmasın ki; kumdan kaleler ilk yağmurda yıkılır” dedi.


İstanbul'a kültür ve iletişim gezisi İstanbul'a kültür ve iletişim gezisi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, Bucak Belediyesi ve Bucaklı esnafların destekleriyle İstanbul’a kültür ve iletişim gezisi düzenledi.TV8 televizyonu, Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı ve Çamlıca Tepesi ziyaret edildi.


“5. Antalya Türk Müziği Günleri” başlıyor Kültür/Sanat “5. Antalya Türk Müziği Günleri” başlıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Antalya Türk Müziği Günleri” 23 – 24 – 25 Nisan tarihlerinde ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.


Döşemealtı’nda Sağlıklı Günler Döşemealtı Döşemealtı’nda Sağlıklı Günler

Döşemealtı Belediyesi ve Özel Medisu Hastanesi işbirliği ile bölgede sağlık taraması başlatıldı. Döşemealtı Belediyesi sağlık ekiplerinin kontrolü altında gerçekleştirilen sağlık taramasında kronik hastalıkların teşhisine yönelik kan tahlilleri yapıldı.


Çöp transfer istasyonu açılıyor Manavgat Çöp transfer istasyonu açılıyor

Manavgat Belediyesi’nin uzun süredir alt yapısını hazırladığı Konut Dışı Kentsel Dönüşüm Alanı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Çöp Transfer İstasyonu açılıyor.


Kültür Mahallesi’ne lise Güncel Kültür Mahallesi’ne lise

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kat artışı ile ilgili imar düzenlemesi yaptıkları Kültür Mahallesi’ne, hayırsever desteği ile lise kazandırılacağını söyledi.


TED Antalya Koleji tenis takımı dördüncü oldu Spor TED Antalya Koleji tenis takımı dördüncü oldu

12-16 Nisan 2010 tarihleri arasında ATİK’de yapılan Tenis İl Birinciliği müsabakalarında TED ANTALYA KOLEJİ Yıldız Erkek tenis takımı İl 4.’sü oldu.


Yüzme müsabakalarında TED Koleji fırtınası Spor Yüzme müsabakalarında TED Koleji fırtınası

İlköğretim Okulları arasında yapılan Antalya İl Birinciliği Yüzme müsabakalarında TED Antalya Koleji öğrencileri girdikleri havuzdan madalyaları toplayarak çıktılar.


Yanardağ patladı, Ran Lojistik çift şoför uygulaması başlattı Yanardağ patladı, Ran Lojistik çift şoför uygulaması başlattı

Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., İzlanda’daki Eyjafjallajökull Yanardağındaki patlama nedeniyle hava trafiği felç olan Avrupa’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Avrupa’ya mallarını göndermekte sıkıntı yaşayan Türk ithalatçı ve ihracatçılarına destek vermek amacıyla “çift şöfor uygulaması” başlattı.


İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nin Resmi Sponsoru Banvit A.Ş. Güncel İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nin Resmi Sponsoru Banvit A.Ş.

Kültür, sanat ve spor alanında pek çok kurumsal sosyal sorumluluk projesine destek veren Banvit A.Ş. bu yıl Antalya’da ilki gerçekleştirilecek olan “İsmail Cem Televizyon Ödülleri”nin resmi sponsoru oldu.


LykiaWorld Antalya doğaya olan sorumluluğunu yerine getiriyor Güncel LykiaWorld Antalya doğaya olan sorumluluğunu yerine getiriyor

Bir tarafta Akdeniz, diğer tarafta sık ormanlar ve Toros Dağları arasında çok özel bir konuma sahip olan LykiaWorld Antalya, daha temiz bir çevre için “Yeşil Gün/Green Day” etkinliğinde tüm çalışanları ile bir araya geldi.


Tivoli Turizm’den, ‘Biletinle Gel’ kampanyası Tivoli Turizm’den, ‘Biletinle Gel’ kampanyası

Türkiye’de ilk defa, erken rezervasyon indirimi ile ‘Biletinle Gel’ kampanyasını birleştirdiklerini kaydeden Tivoli Turizm Genel Müdür Yardımcısı Kaan Erdoğan, “Kredi kartlarının alışveriş puanları veya mil programlarıyla biletlerini almak isteyen müşterilerimize; uçak biletlerini ilgili banka veya havayolu programından almak üzere, rezervasyonunun yapılması ve tüm yer hizmetlerini (otel, transfer, ekstra turlar vs) sağlıyoruz." dedi.


Sevimçok, tam yol devam Güncel Sevimçok, tam yol devam

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 1 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel kuruluna çok az bir zaman kala AESOB Başkan Adayı Abdullah Sevimçok, Antalya Merkezde kendisini destekleyen Oda Başkanları ile bir araya geldi.


ÖDP'den, Siyaset ÖDP'den, "Dostluk ve Dayanışma" yemeği

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü 24 Nisan Cumartesi akşamı “Dostluk ve Dayanışma” yemeği düzenliyor. Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütünün düzenleyeceği "Dostluk ve Dayanışma" yemeği, 24 Nisan Cumartesi akşam Konyaaltı Royal Hill Otel’de yapılacak.


Türkiye Finans'tan 'Acil Tedavi Sigortası' Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan 'Acil Tedavi Sigortası'

Taşıt kredisi ve kaskoda Türkiye Finans’ı tercih eden tüketicilere Eureko Sigorta’dan bir yıl süreyle geçerli 10 bin TL’lik Acil Tedavi Sigortası hediye edilecek.


Jimmy Key, yeni bayilerle büyümesini sürdürüyor Jimmy Key, yeni bayilerle büyümesini sürdürüyor

1997 yılında Sun Tekstil tarafından kurulan, Türkiye’nin en genç ve dinamik bayan giyim markası olan, Turquality sahibi Jimmy Key, açılan yeni bayileriyle büyümesini sürdürüyor.


Gençlik Ankara'da buluşuyor Siyaset Gençlik Ankara'da buluşuyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Gençlik Şurası 25 Nisan Pazar günü Ankara Anadolu Gösteri Merkezinde yapılacak.


Genç Erkekler Antalya’nın gururu oldu Spor Genç Erkekler Antalya’nın gururu oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Anadolu Şampiyonası’nda ikinciliği elde etti.


CHP’ye esnaf akını Siyaset CHP’ye esnaf akını

Kendisi de esnaf kökenli olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’e esnaf ve sanatkar kesimi yoğun ilgi gösteriyor. Bu nedenle Başkan Ülken’e yönelik esnaf ziyaretlerinin ardı arkası kesilmiyor.


Almanyalı Türkler medyayı iki dilde takip ediyor Almanyalı Türkler medyayı iki dilde takip ediyor

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı´nın geçtiğimiz ay yayınlanan 10. Almanya´da Yaşayan Türklerin Yaşam Koşulları Anketi, Almanya´da yaşayan Türklerin % 85,3´ünün enformasyon ihtiyaçlarını Türk ve Alman medyalarını eş zamanlı kullanarak giderdiklerini gösteriyor.


Kafaları karıştıran tabela Güncel Kafaları karıştıran tabela

Kemer-Antalya arasında Göynük köprüsünü geçtikten hemen sonra karşılaşılan Antalya’nın nüfus bilgilerinin de yer aldığı tabelanın hemen ardından Beldibi’ne gelmeden önce yer alan Antalya 30km. tabelası kafaları karıştırıyor.


Çağdaş hekimler iddialı Güncel Çağdaş hekimler iddialı

9 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimlerinde oldukça iddialı olan Çağdaş Hekimler Grubu üyeleri sabah kahvaltısında bir araya geldiler.


Kırkpınar’ın ilk heyecanı Kepez’de Spor Kırkpınar’ın ilk heyecanı Kepez’de

Kepez Belediyesi’nin, Kırkpınar’ın ilk heyecanını yaşatacağı, 42’si başpehlivan olmak üzere 650 güreşçinin katılacağı ve Sümer Ezgü’nün bir konser vereceği 6. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 24–25 Nisan’da şölen havasında gerçekleştirilecek.


Ispartalı kooperatif ve birlik başkanları toplandı Güncel Ispartalı kooperatif ve birlik başkanları toplandı

Isparta bölgesinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifleri ve üretici birliklerinin başkanları, Antalya’da bir araya geldi. Üç günlük toplantı boyunca, birlik ve kooperatif başkanlarının çeşitli hibe ve destek programları ile kredi imkanları hakkında detaylı biçimde bilgilendirilmesi amaçlandı.


Siyaset "Kepez bölgesinin sorunlarını birlikte çözelim"

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yeni Yönetim Kurulu üyeleri Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Ender'den ödüllü resim yarışması Ender'den ödüllü resim yarışması

Ender Mağazaları, 6-10 yaş arası çocukların katılacağı 23 Nisan temalı resim yarışması düzenliyor.


“Siyaset dibine kadar kirlenmiş” Siyaset “Siyaset dibine kadar kirlenmiş”

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Kepez’den örnek dayanışma Güncel Kepez’den örnek dayanışma

Kepez Emniyet Hizmetlerini Geliştirme Derneği, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu araçları alabilmesine katkı sağlamak amacıyla yardımlaşma ve dayanışla gecesi düzenledi.


Öğrencilerden Tütüncü’ye hizmet teşekkürü Güncel Öğrencilerden Tütüncü’ye hizmet teşekkürü

Çankaya İlköğretim okulunun bahçesine asfalt döktüğü ve okulun diğer ihtiyaçlarını karşıladığı için öğrenciler ve veliler, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Kemer'in tarihi resimleri sergileniyor Kemer Kemer'in tarihi resimleri sergileniyor

Kemer’in tarihçisi olarak bilinen ve yaptığı çeşitli araştırmaları ve oluşturduğu arşivi ile eski Kemer’i günümüze taşıyan Ramazan Kar, “Geçmişten geleceğe Kemer “ adlı sergisinde yer alan 400 fotoğrafı Rose Residence Becah Hotel’de Kemer’liler ile buluşturdu.


Arkan Akkan anısına fidan dikme töreni Güncel Arkan Akkan anısına fidan dikme töreni

Akdeniz Üniversitesi Dans Topluluğu tarafından düzenlenen “Akdeniz Üniversitesi (AKDANS) 4. Dans Festivali" 16 Nisan 2010 Cuma günü; 21 Şubat 2010 tarihinde Ankara’da katıldığı dans yarışmasından dönerken trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, Akdeniz Üniversitesi Dans Topluluğu Etkinlik Sorumlusu Arkan AKKAN’ın anısına gerçekleştirilen Fidan Dikme Töreni ile başladı.


Kumluca kolejinden okuma bayramı Kumluca Kumluca kolejinden okuma bayramı

Özel Kumluca Koleji 1/A sınıfı öğrencileri okumaya geçerek hünerlerini anne ve babalarına yaptıkları okuma bayramında gösterdiler. Öğrencilerin yapmış oldukları ront gösterilerinden özellikle ıspanaklı yumurta-aşçılar paradosi çok alkış alarak velileri coşturdu.


Murat Denizdelen'e “Senatörlük Nişanı” Güncel Murat Denizdelen'e “Senatörlük Nişanı”

Avrupa – Asya Ticari Misyonu tarafından “Senatörlük Nişanı” verilen Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi Murat Denizdelen temsilcilik nişanını ATSO’da düzenlenen törende ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in elinden aldı.


Manavgat Belediyesi’nde İlan Reklam Vergisi tahsilatı sürüyor Manavgat Manavgat Belediyesi’nde İlan Reklam Vergisi tahsilatı sürüyor

Manavgat Belediyesi, İlan-Reklam Vergisi’nin 1. taksiti tahsilatını sürdürüyor. İlan-Reklam Vergisi’nin 1. taksiti için son ödeme tarihi ise 30 Nisan


Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Güncel Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından birincisi 2009 yılında düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu Fotoğraf Yarışmasının ikincisi için geri sayım başladı. Başvurular 22 Nisan’dan itibaren kabul edilecek.


Türkiye’nin İlk Gerontoloji binası Güncel Türkiye’nin İlk Gerontoloji binası

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Gerontoloji Bölümü Yeni Eğitim ve Hizmet Binası'nın temeli görkemli bir törenle atıldı.


Tütüncü, sorunları yerinde dinliyor Güncel Tütüncü, sorunları yerinde dinliyor

Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü’nün, seçildiği günden beri halkıyla iç içe olması, Kepezlileri mutlu ediyor. İlçe halkı, Tütüncü’nün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Belediye başkanlarını aramızda görmeye alışık değiliz. Sizi takdir ediyoruz.” sözleriyle dile getiriyor.


23 Nisan'da tüm çocuklar Deepo'da Güncel 23 Nisan'da tüm çocuklar Deepo'da

Antalya’nın ilk ve tek Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center bu senede 23 Nisan şenliklerinde ‘Bu yılda Deepo’dayız’ sloganıyla tüm çocukları deepo’ya davet ediyor.


“Yapamıyorsanız, karalamayın” Siyaset “Yapamıyorsanız, karalamayın”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP İl Başkanı Özer Ülken’in yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirerek, “Şehit cenazesini istismar konusu yapan CHP İl Başkanı, AK Parti hükümetinin iki önemli yatırımının açılışını gölgelemek adına ‘Çamur at izi kalsın’ anlayışıyla asılsız iftiralarda bulunmuştur” dedi.


Miniklerin tiyatro sevgisi Güncel Miniklerin tiyatro sevgisi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, Tekeli oğlu Kütüphanesi Konferans salonunda “ Dinozor biricik” isimli tiyatro oyununu izleyip, kütüphaneyi gezdiler.


Bisikletçilerden Kemer'e büyük tanıtım Kemer Bisikletçilerden Kemer'e büyük tanıtım

11-18 Nisan tarihleri arasında koşulan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Finike-Antalya etabı renkli görüntülere sahne oldu.


Dagi 23 Nisan'da çocukları unutmadı Dagi 23 Nisan'da çocukları unutmadı

İç Giyimde Türkiye’nin trendlerini belirleyen Dagi’den, “23 Nisan’a özel sezon çocuk kampanyası “ başlayacak. Çocuk tüm yaş gruplarına hitap eden indirim kampanyası 23-24-25 Nisan süresince devam edecektir.


Mahalle toplantıları sürüyor Manavgat Mahalle toplantıları sürüyor

Manavgat’ın Yukarıhisar Mahallesi’nde yaşayanların oluşturduğu Mahalle Meclisi, ikinci toplantısını yaptı


Deepo ve Medical Park sosyal sorumluluk projesinde el ele Güncel Deepo ve Medical Park sosyal sorumluluk projesinde el ele

Akdenizin en büyük alışveriş merkezi Deepo Outlet Center geçtiğimiz günlerde Medical Park Hastanesini konuk etti.


Muratpaşa Avrupa Kupası’nda Spor Muratpaşa Avrupa Kupası’nda

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Kastamonu Üniversitesi’ni 42-28 yenerek ligi dördüncü sırada tamamladı. Türkiye Kupası’nda da mücadele eden başarılı sporcular, bu sonuçla Avrupa Kupası’nda mücadele etmeye hak kazandı.


AGC’ye 6. kardeş geliyor Güncel AGC’ye 6. kardeş geliyor

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) 6. kardeşi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden. AGC ile Kıbrıs Dış Basın Birliği önümüzdeki günlerde kardeşlik protokolü imzalayacak.


Başkan Evcilmen özel sporcuları sevindirdi Güncel Başkan Evcilmen özel sporcuları sevindirdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Muratpaşa Belediyesi himayesinde yürütülen Özel Sporcular Spor Eğitim Programı'na devam eden özel sporculara spor kıyafeti ve çanta armağan ederek sevindirdi


Toros Akdeniz Koleji’nde hüzünlü bir tiyatro gösterisi Kültür/Sanat Toros Akdeniz Koleji’nde hüzünlü bir tiyatro gösterisi

Toros Akdeniz Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri Polis Şehitlerine vefa duygularını onların ailelerine sergiledikleri tiyatro oyunu ile gösterdiler


Lokantacılar gecede buluştu Güncel Lokantacılar gecede buluştu

Antalya Lokantacılar, Aşçılar, Kebapçılar, Köfteciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın geleneksel hale getirdiği kaynaşma gecesinde üyeler bir araya geldi.


Gökbüklüler HES’e karşı ayaklandı! Finike Gökbüklüler HES’e karşı ayaklandı!

42 yıl önce diktiği ağaçların HES çalışması sırasında kesildiğini gören Finike’nin Gökbük köyü Muhtarı İsmail Altıntaş, “Türkiye’nin geleceği bu mu?” diyerek isyan etti. Çevre örgütleriyle bir araya gelen Gökbüklüler, HES’lere karşı hukuk mücadelesi başlatıyor.


Turizmcilerden Yörex'e tam destek Güncel Turizmcilerden Yörex'e tam destek

Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek 1. Yöresel Ürünler Fuarı’na destek çığ gibi büyüyor.


Büyükşehir 'den 23 Nisan’da satranç turnuvası Güncel Büyükşehir 'den 23 Nisan’da satranç turnuvası

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Satranç Turnuvası düzenleyecek.


Yeni iç hatlar terminali açıldı Güncel Yeni iç hatlar terminali açıldı

ICF Airports, Akdeniz çanağının en gözde şehri ve Türkiye’nin turizme açılan kapısı Antalya’ya yeni ve modern bir iç hatlar terminali kazandırmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı 100 Milyon Avro’ya mal olan dev projeyi tamamlayarak hizmete açtı.


Ukraynalılar Türkçe öğreniyor Güncel Ukraynalılar Türkçe öğreniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerleşik yaşayan Ukraynalıların Türkçe öğrenebilmesi için kurs açtı.


Ülkücü gençler Gülsuyu dağıttı Güncel Ülkücü gençler Gülsuyu dağıttı

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Ülkücü gençler “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde 16 Nisan 2010 tarihinde Cuma Namazının ardından Akmescit Camii’nde Namazdan çıkanlara gül suyu, gül lokumu ve meyve suyu ikram etti.


“Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri” Güncel “Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Eğitim-İş Antalya Şubesi işbirliği ile Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü olan 17 Nisan Cumartesi günü, Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) “Geçmişten Günümüze Köy Enstitüleri” adlı bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.


Kumluca-Finike çevresinde  asayiş Kumluca Kumluca-Finike çevresinde asayiş

Kumluca’da geçtiğimiz günlerde, narenciye bahçelerinde bekçilik yapan Elmalı’lı Hüseyin Demirtaş (77) ın, vurularak öldürülmesinden sonra, bugün de Beykonak Kasabası’nda faaliyetini sürdüren “İyi Ekmek” fabrikasının şoförü silahlı saldırıya uğradı.


Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Nisan 2010 Programı


Hasanağa Restaurant'ta Türküler ve Deyişler Gecesi Kültür/Sanat Hasanağa Restaurant'ta Türküler ve Deyişler Gecesi

Bu yıl iki yeni işletmeyle sezona başlayan Hasanağa Restaurant, Çakırlar Hasanağa Restaurant ve Hasanağa Sanat Kafe ile yeni etkinliklerle Antalya’da ki eğlence merkezlerine alternatif bir bakış açısı getirmeye devam ediyor.


Rus pazarı %40 büyüyecek.. Güncel Rus pazarı %40 büyüyecek..

Skal International Antalya Kulübü Robinson Golf Club Nobilis’te 2010 yaz sezonunu değerlendirdi


Ruh sağlığı masaya yatırıldı Sağlık/Kadın Ruh sağlığı masaya yatırıldı

Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 13 -17 Nisan 2010 tarihleri arasında Kervansaray Lara Otel, Antalya’da düzenlenmekte olan Türkiye Psikiyatri Derneği Yıllık Toplantısı ve 14. Bahar Sempozyumu’nda ruh sağlığına dair tüm konular ve güncel tedaviler masaya yatırıldı.


Denizli maçı öncesi penaltı finali Spor Denizli maçı öncesi penaltı finali

Turkcell Süper Lig’in 30. haftasında Antalyaspor ile Denizlispor arasında oynanacak olan karşılaşma öncesi Antalya Atatürk Stadyumu, müthiş organizasyona ev sahipliği yapacak.


Bisikletçiler siyah kurdele takacak Spor Bisikletçiler siyah kurdele takacak

46.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Yarın Koşulacak Antalya-Alanya Etabında Sporcular Uçak Kazasında Hayatını Kaybeden Polonya Cumhurbaşkanı’nın Anısına Saygı Duruşunda Bulunup Siyah Kurdele Takacaklar


CHP İl Başkanı Özer Ülken’den AKP’ye kınama Siyaset CHP İl Başkanı Özer Ülken’den AKP’ye kınama

Ülken, geçtiğimiz gün Batman’da şehit olan Gür’ün cenazesinin töreni yapılırken, aynı saatlerde Gazipaşa’nın çeşitli mahallerinde AKP araçlarının dolaşarak Başbakan’ın Kemer Tüneli açılışına halkı davet etmesini şehidin anısına ve ailesine büyük saygısızlık olarak nitelendirdi.


ATSO Başkanı Budak’tan “Çevre Yolu” Uyarısı Güncel ATSO Başkanı Budak’tan “Çevre Yolu” Uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Kemer tünelleri hizmete açılırken, Çevre Yolu’ndaki gecikme için “Denizi geçip derede boğuluyoruz” benzetmesi yaptı.


Eğitim-İş’ten Akaydın’a ziyaret Güncel Eğitim-İş’ten Akaydın’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Sağlığım yerinde olduğu sürece Atatürk ilke ve devrimleri, ulus bütünlüğü konusunda çalışmaktan asla yorulmam” dedi.


Cilde zeytinyağı dokunuşu Sağlık/Kadın Cilde zeytinyağı dokunuşu

Kişisel bakım ürünlerine içerdiği zeytinyağı özü nedeniyle yeni bir soluk getiren,Selesta Life'ın cilde dost ürünleri Antalya'da seçkin eczanelerde ve belirli satış noktalarında müşterilerin beğenisine sunuldu.


AKEV koleji öğrencileri Antalya müzesini gezdi Güncel AKEV koleji öğrencileri Antalya müzesini gezdi

Özel AKEV ilköğretim okulu 4. Sınıf öğrencileri, Müdür Yardımcıları Nadir Çiçek ve Selim Yılmaz rehberliğinde Antalya Müzesi’ni gezdiler.


İngiltere Büyükelçisi Akaydın’ı ziyaret etti Siyaset İngiltere Büyükelçisi Akaydın’ı ziyaret etti

İngiltere Büyükelçisi David Reddaway, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı Kemer Kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı

Kemer Müftülüğü tarafından organize edilen ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Kutlu Doğum Parkında yapılan açılış seremonisi ile başladı.


Siyaset "Denetim raporlarının sıkı takipçisiyiz"

MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya, geçtiğimiz Çarşamba günü yapmış olduğu basın toplantısı ile ilgili AKP İl Başkanı Hüseyin Samani’nin eleştirilerini değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.


Antalyaspor ve Milli Eğitim’den örnek proje Güncel Antalyaspor ve Milli Eğitim’den örnek proje

Vizyon projeler ortaya koyarak geleceğin Antalyaspor’unu yaratmaya çalışan Antalyaspor Yönetim Kurulu, hedef kitle olarak belirlediği Antalyalı gençlere ulaşabilmek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir projede bir araya geldi.


Güncel "İnsanlığın hizmetindeyiz"

Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube Başkanı Ersan Bilgin yaptığı açıklamada, “Kur’an ziyafeti ve kutlu doğum gecesi”ne büyük ilgi gösteren Antalyalı’lara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.


Siyaset "Aşır Aksu için 8.3 milyon TL harcandı"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Aşır Aksu Hastanesi’ni TBMM gündemine taşırken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aşır Aksu Hastanesi’nin fizik tedavi ve rehabilitasyon ağırlıklı olarak hizmete devam ettiğini bildirdi.


Tütüncü'den Antalya Üniversitesine tam destek Güncel Tütüncü'den Antalya Üniversitesine tam destek

Antalya Üniversitesi kuruluş çalışmalarını sürdüren AKEV KolejiVakıf yöneticileri Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


OLEYİS’den Başkan Evcilmen’e ziyaret Siyaset OLEYİS’den Başkan Evcilmen’e ziyaret

OLEYİS Sendikası Şube Başkanı Recep Tekin ve yönetim kurulu üyeleri, Muratpaşa Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Evcilmen’le görüştü.


Dinç'ten ilçelere '1 puan' talimatı Siyaset Dinç'ten ilçelere '1 puan' talimatı

TDH Antalya Temsilcisi Cihan Dinç, kuruculardan A. Rıza Özmen ve Mehmet Tam ile birlikte ilçeleri ziyaret etti. Dinç, “sizden ilçenizde Antalya ortalamasından bir puan fazla oy almanızı istiyorum” dedi.


CHP’nin hedefi: 12 ay boyunca turizm Siyaset CHP’nin hedefi: 12 ay boyunca turizm

Turizm Çalışanları Derneği’nin (TUDER) yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret ederek; hem tebrik ettiler, hem de sorunlarını anlattılar.


Turizm Haftası Etkinlikleri başladı Güncel Turizm Haftası Etkinlikleri başladı

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Haftasında uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.


Tolunay’dan Alanya-Gazipaşa çıkarması Alanya Tolunay’dan Alanya-Gazipaşa çıkarması

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Orhan Tolunay, beraberinde oda başkanları ile birlikte Gazipaşa’ya çıkarma yaptı.


Gürel, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı Güncel Gürel, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Gül Nihal Gürel, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.


4. Amatör Tiyatro Festivali Güncel 4. Amatör Tiyatro Festivali

Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği, üç yıldır geleneksel hale gelen ve bu yıl 11-17 Nisan 2010 tarihleri arasında 4.sü gerçekleştirilen Amatör Tiyatro Festivali, Üniversitelilere sanatla dolu günler yaşatıyor.


KAYITUR operasyonlarını genişletiyor Güncel KAYITUR operasyonlarını genişletiyor

KAYITUR geçmiş tecrübesini Akdeniz bölgesinde yer hizmetleri almak isteyen tüm firmalar ile paylaşıyor.


Ellerinize sağlık çocuklar Güncel Ellerinize sağlık çocuklar

Ayşe Ahmet Atmaca İlköğretim Okulu öğrencilerinin resim sergisi görenleri hayrete düşürüyor.


Meslek odaları arası 19. futbol turnuvası başladı Spor Meslek odaları arası 19. futbol turnuvası başladı

Antalya Meslek Odaları arası 19. halı saha futbol turnuvası, 05 Nisan- 04 Haziran 2010 tarihleri arasında Pınar Halı Saha Spor Kompleksinde yapılacaktır.


Siyaset "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu"

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, yaptığı yazılı basın açıklamasında MHP İl Başkanı Adnan Kaya’yı eleştirdi.


Tekirova Belediyespor yenildi Kemer Tekirova Belediyespor yenildi

Türkiye 3. lig 2. klasman grubunda şampiyonluk mücadelesi verfen Menemen Belediyespor ile kümede kalma mücadelesi veren Tekirova Belediyespor maçını Menemen Belediyespor 3-1 kazandı.


CHP Muratpaşa referandum startını verdi Siyaset CHP Muratpaşa referandum startını verdi

Meltem ve Soğuksu Mahallesindeki üyelerle CHP İl Binasında yapılan toplantıda konuşan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan; Sandık ve Mahalle sorumlularının belirlendiği toplantılarının 56 mahallede kısa süre içinde tamamlanacağını söyledi.


Romanlar Derneği’nden Tütüncü’ye ziyaret Güncel Romanlar Derneği’nden Tütüncü’ye ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kabul ettiği Antalya Romanlar Derneği’nin talepleriyle ilgili ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söyledi.


Vodafone'la 'Pratik çözümler cepte' Ekonomi/Turizm Vodafone'la 'Pratik çözümler cepte'

Mobil iletişimin dünya lideri Vodafone, aboneleri için yeni bir servis başlattı. “Pratik Çözümler Cepte” servisi ile aboneler günlük ev yaşamında karşılaşılan sorunlara pratik çözümleri cep telefonlarından alabiliyor.


Kordon Caddesi Rekreasyon Alanı Projesi Manavgat Kordon Caddesi Rekreasyon Alanı Projesi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Büyük Projeler Yılı” olarak nitelendirdiği 2. hizmet yılını, Kordon Caddesi Rekreasyon Alanı Projesiyle başlattı.


Rose Hotels'den Turizm Haftası'na Kemer Rose Hotels'den Turizm Haftası'na "merhaba"

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Rose Residence Beach Otelinde farklı bir şekilde kutlandı. Kemer’de bulunan Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırlayan Rose Hotels yönetimi, çocuklarla ve otelde konaklayan turistlerle birlikte Turizm Haftasına merhaba dedi.


Çocuklar şenliğe doyacak Güncel Çocuklar şenliğe doyacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 22- 25 Nisan tarihleri arasında “Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği” düzenliyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...