Pazar, 20 Ekim 2019
Genç İMO Teknik Gezisi Güncel Genç İMO Teknik Gezisi

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Genç-İMO üyelerine yönelik düzenlediği yapı malzemeleri teknik gezisi, 5 Mart 2011 tarihinde 40 kişilik bir katılımla gerçekleştirildi.


Döşemealtı Renkleniyor Döşemealtı Döşemealtı Renkleniyor

Döşemealtı Belediyesi parklarda ve refüjlerde ihtiyaç duyduğu yazlık ve kışlık çiçekleri kendi bünyesinde üretmek için kurduğu çiçek serasında bahar yaşanıyor.


Vali Altıparmak 3. Hetex Sağlık Turizmi Fuarı'nı ziyaret etti Güncel Vali Altıparmak 3. Hetex Sağlık Turizmi Fuarı'nı ziyaret etti

Vali Altıparmak, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ile birlikte 3. Hetex Sağlık Turizmi Fuarı'nı ziyaret etti.


“Çok Ses Tek Yürek” mitingine çağrı Güncel “Çok Ses Tek Yürek” mitingine çağrı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şube Başkanı Mustafa Kılınç, "Çok Ses Tek Yürek" mitingine katılım çağrısı yaparak, “Tüm gücümüzle 13 Mart'ta Ankara’da olmak istiyoruz” dedi.


Kepezaltı ve Santral’in yol haritası belirlendi Güncel Kepezaltı ve Santral’in yol haritası belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepezaltı ve Santral mahallelerinde gerçekleştirilecek Yeniden Yerleşim Projesi için yol haritasını çizdi. Başkan Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Benimsenecek nihai çözüm paydaşların uzlaşmasıyla sağlanacaktır” dedi.


CHP Gençlik sokağa indi Siyaset CHP Gençlik sokağa indi

Cumhuriyet Halk Partisi gençliği, genel seçim çalışmalarına hızlı başladı. CHP Antalya İl Gençlik Kolları ve Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları üyeleri kent merkezinde, parti broşürlerini dağıttı.


“Akaydın, Türkiye’nin en kötü belediyecilik örneğini sergiliyor” Siyaset “Akaydın, Türkiye’nin en kötü belediyecilik örneğini sergiliyor”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Konyaaltı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen program çerçevesinde İlçe teşkilatı üyeleri ile Doyran Pehlivan gözlemede kahvaltıda bir araya geldi.


“Ata’mızı saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” Güncel “Ata’mızı saygı, minnet ve şükranla anıyoruz”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak; “6 Mart 1930 tarihinde Antalyalılar, Atatürk’ü nasıl büyük bir heyecan, coşku ve sevinç içinde karşıladıysa, 81 yıl sonra bugün biz de aynı heyecan ve sevinci yaşıyoruz.”


Gönüllüler’den kadınlara 8 Mart Kermesi desteği Güncel Gönüllüler’den kadınlara 8 Mart Kermesi desteği

Antalya Gönüllüleri Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üniversite öğrencileri ve ekonomik sıkıntı içinde bulunan aileler yararına kermes düzenleyecek.


Kırşehir Belediye Başkanı'ndan Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Kırşehir Belediye Başkanı'ndan Vali Altıparmak'a ziyaret

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Vali Altıparmak’ı Ziyaret Etti


EMO OPTİK, dev kampanyalarına devam ediyor… Güncel EMO OPTİK, dev kampanyalarına devam ediyor…

Gözlük dünyasının dev markası EMO OPTİK, 25. yılında gerçekleştirdiği ses getiren kampanyalarını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanyası ile sürdürüyor.


Manavgat İlçe Teşkilatı’ndan TBMM Başkanı’na ziyaret Manavgat Manavgat İlçe Teşkilatı’ndan TBMM Başkanı’na ziyaret

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Nejat Tığlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belde belediye başkanları, meclis üyeleri ile TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’i ziyaret etti.


Dünya Kadınlar Günü’nde Kültür/Sanat Dünya Kadınlar Günü’nde "Umuda Dokunuş"

‘Dünya Kadınlar Günü’ Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde ‘Umuda Dokunuş ‘ konseri ile kutlanıyor.


ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantıda buluştu Güncel ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantıda buluştu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek Toplantısı, Yönetim, Meclis ve 53 Meslek Komitesi üyesinin katılımı ile yapıldı.


Kaşlılar’a su faturası ödemede kolaylık Kaş Kaşlılar’a su faturası ödemede kolaylık

Yapı Kredi Kaşlılar’ın su faturaları ödemelerinde tahsilat kolaylığı sağlıyor.


AESOB’tan üyelere çağrı Ekonomi/Turizm AESOB’tan üyelere çağrı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Torba Yasa olarak bilinen 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’dan üyelerin mutlaka yararlanmasını istedi.


Turizmin sorunları masaya yatırıldı Turizmin sorunları masaya yatırıldı

Türk turizm sektörü temsilcileri, TÜROFED bünyesinde yer alan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin(ETİK) evsahipliğinde gerçekleştirilen çalıştayda turizm sezonu öncesi, sektörün sorunlarını Kültür ve Turizm Bakanlığı’yla birlikte sektörün çalıştığı diğer bakanlıkların yetkililerine doğrudan aktarma olanağı buldu.


ANTGİAD Rukiye Benek’i konuk etti Güncel ANTGİAD Rukiye Benek’i konuk etti

ANTGİAD Hedefim Kariyer Danışmanlık firmasının eğitmeni Rukiye Benek’i konuk etti.


ATSO Başkanı Budak’tan “Aidat Affı” uyarısı Ekonomi/Turizm ATSO Başkanı Budak’tan “Aidat Affı” uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, bir açıklama yaparak, kamuoyunda “Torba Kanun” olarak bilinen yasal değişikliklerin Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek, ATSO üyelerinin 1 Mart 2011 tarihinden itibaren altı ay içinde aidat borç asıllarının ödenmesi halinde, bu borçlara uygulanan gecikme zammının tahsil edilmeyeceğini bildirdi.


İlke Türkdoğan CHP’ye katıldı Siyaset İlke Türkdoğan CHP’ye katıldı

Antalya’nın güçlü sesi İlke Türkdoğan Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı. ATV tarafından düzenlenen Anadolu Ateşi Bu Toprağın Sesleri yarışmasında ismini duyuran ve halen sanat yaşamını Antalya’da sürdüren İlke Türkdoğan’ın rozetini CHP İl Başkanı Özer Ülken taktı.


CHP Muratpaşa Mülkiyeliler Birliği’nde Siyaset CHP Muratpaşa Mülkiyeliler Birliği’nde

Mülkiyeliler Birliği Antalya şubesinin ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü birlik üyeleriyle Antalya’nın sorunlarını paylaştı.


Muratpaşa Belediyesi’nde Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi.


Müftüden iadeyi ziyaret Güncel Müftüden iadeyi ziyaret

Muratpaşa İlçe Müftüsü Galip Akın, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ersan Bilgin’e iadeyi ziyarette bulundu.


Çiftçinin derdinin dermanı CHP’de Siyaset Çiftçinin derdinin dermanı CHP’de

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Antalya’nın turizmin başkenti olduğu kadar tarımında da başkenti olduğunu hatırlatarak, çiftçilerin sorunlarını çözmek için de özel bir program hazırladıklarını bildirdi.


“Yavru Torba Kanunu” AKP’nin beceriksizliğinin göstergesi! Siyaset “Yavru Torba Kanunu” AKP’nin beceriksizliğinin göstergesi!

Yeni Torba Kanun diye adlandırılan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklifin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, Torba Kanunun kabulünün üzerinden daha bir ay geçmeden “Yavru Torba Kanun Teklifi”nin getirilmesini AKP’nin beceriksizliğinin ve iş bilmezliğinin bir göstergesi olduğunu, İçtüzüğe ve Mevzuata aykırı olduğunu ve diğer komisyonlarla alakalı olduğunu söyledi.


Antalya’da Turuncu günler Güncel Antalya’da Turuncu günler

Şirinyalı’da hizmete giren Özel Turuncu Ana Okulu’nun, bir alış veriş merkezinde düzenlediği etkinliğe, çocukların ilgisi büyük oldu.


Öğrencilere Çevre Bilinci Geliştirme Sempozyumu  Serik Öğrencilere Çevre Bilinci Geliştirme Sempozyumu

Antalya Jandarma Doğal Hayatı Koruma Takım Komutanlığınca, Öğrencilerin Çevre Konusunda bilinçlenmeleri amacıyla eğitim seminerleri düzenleniyor.


Toros Akdenizli veliler resim dersinde Güncel Toros Akdenizli veliler resim dersinde

Toros Akdeniz Koleji velileri 8 haftadır Görsel Sanatlar Koordinatörü Yusuf Özdemir eşliğinde 16 saatlik bir resim eğitimi aldılar. 20 saate tamamlanacak olan kursa gelen veliler birbirinden ilginç çalışmalara imza attılar.


Kumluca’ya Sağlık Meslek Lisesi Kumluca Kumluca’ya Sağlık Meslek Lisesi

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Sağlık İşleri Daire Başkanı M. Nezir Kahraman, Kumluca İlçesi’ne Sağlık Meslek Lisesi müjdesi verdi.


Kumluca’da bir ilk Kumluca Kumluca’da bir ilk

Futsal (Salon Futbolu) Görme Engelliler Dünya Şampiyonası Kumluca Belediyesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek.


Kepez berabere kaldı Spor Kepez berabere kaldı

TFF Spor Toto 3. Lig 3 Grup’ta Kepez Belediyespor, Mehmet Uğurlu yönetiminde çıktığı ilk maçında, Pazarspor ile 1–1 berabere kaldı.


Dünya Kadınlar Günü’ne Hatice Konseri Kumluca Dünya Kadınlar Günü’ne Hatice Konseri

Kumluca'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Kumluca’lı bayanlar için bayanlar günü etkinliği düzenlenecek.


Döşemealtı’nda kadınlar kıyasıya yarıştı Döşemealtı Döşemealtı’nda kadınlar kıyasıya yarıştı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli yarışma programının 8. Döşemealtı elemeleri renkli geçti.


Miniklerin kuaför deneyimi Güncel Miniklerin kuaför deneyimi

Antalya’da hizmet veren Şirinyalı Yuva’nın minik öğrencileri meslekleri tanıyalım dersinde bu kez bir Kuaföre konuk oldu. Minik öğrenciler ziyaret sırasında kuaförlük mesleğini tanırken, süslenme fırsatı da yakaladı.


Teleferiğe bakım molası Güncel Teleferiğe bakım molası

Kemer yakınındaki Tahtalıdağ’da kurulu Olympos Teleferik hattı, dört gün süreyle bakıma alınıyor. Tesis, 7 – 10 Mart arasında taşımaya kapalı olacak.


Şubat’ın spor gündemine dev derbi damga vurdu Spor Şubat’ın spor gündemine dev derbi damga vurdu

Medya Takip Şirketi Interpress’in iki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi incelenmesi neticesinde, Şubat ayında sporun gündemine, 2011 yılının ilk derbisi olan Beşiktaş – Fenerbahçe karşılaşması damgasını vurdu.


ANTDOB yeni bir çocuk oyunu sahneliyor Kültür/Sanat ANTDOB yeni bir çocuk oyunu sahneliyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu ay yeni bir çocuk oyunu olan Bremen Mızıkacılarını sahneye koyuyor. Çocukları keyifli bir yolculuğa çıkaracak olan eserin prömiyeri 7 Mart Pazartesi günü saat 14:00 ‘da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Başkan Tursun’a imza yetkisi Döşemealtı Başkan Tursun’a imza yetkisi

Döşemealtı Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında Başkan Tursun’a Antalya Zeytinpark için ortaklık yetkisi verildi.


Başkan Akaydın esnafla buluştu Güncel Başkan Akaydın esnafla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Cumhuriyet Meydanı esnafıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.


Gençler huzurevini şenlendirdi Güncel Gençler huzurevini şenlendirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret eden Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, yaşlılara müzik ziyafeti verdi. Sınıf temsilcilerin ve okul aile birliği üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette neşe ve hüzün vardı.


Muratpaşa’nın muhtar evleri diğer illere örnek oluyor Güncel Muratpaşa’nın muhtar evleri diğer illere örnek oluyor

Muratpaşa Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısında, Kışla ve Kızılsaray Mahalleleri’ne modern, kent dokusuna uygun muhtar evi yapılması kararlaştırıldı. Başkan Evcilmen, muhtarevleri projesinin farklı illerdeki belediyelerden model olarak istendiğini belirtti.


Türkiye Genç Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası Spor Türkiye Genç Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası

Genç Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 4-6 Mart 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Bu kapsamda tüm yurttan 800’den fazla güreşçi ağırlanacak.


Antalya kano üssü oldu Spor Antalya kano üssü oldu

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet KÜÇÜKGÜNGÖR Kremlin Place’da kamp yapan Kano Durgunsu Olimpik Milli Takım Kampı’nı ziyaret etti.


Başkan Akaydın Kepez’i dinledi Güncel Başkan Akaydın Kepez’i dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, halk ziyaretleri kapsamında Habibler, Fevzi Çakmak ve Kütükçü mahallelerinde halkla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.


Elmalı Tekke Mermer Ocağı’nda inceleme Elmalı Elmalı Tekke Mermer Ocağı’nda inceleme

Elmalı'ya bağlı tekke köyü sınırları içerisinde bulunan ve RK. MARBLE İNT.LTD.ŞTİ tarafından işletilen mermer ocağı, İl Genel Meclisi Tarım Komisyonu, Turizm Komisyonu ve Sağlık Komisyonu üyeleri tarafından incelendi.


Hurma Atıksu’da sona doğru Güncel Hurma Atıksu’da sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından 25 Kasım 2009 tarihinde temeli atılan “Hurma Atıksu Arıtma Tesisi’nin Genişletilmesi Projesi”nde sona gelindi.


Enhoş’un teşkilat ziyaretleri sürüyor Siyaset Enhoş’un teşkilat ziyaretleri sürüyor

MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Raşit Doğan Enhoş, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya ve yönetimini makamında ziyaret etti.


MHP aday adayı Aksoy arı gibi Elmalı MHP aday adayı Aksoy arı gibi

MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Aksoy, teşkilat ziyaretlerini hızlandırdı


Antalya’da dev işbirliği Güncel Antalya’da dev işbirliği

Sağlıkta uluslararası kalite standartlarını ve koşulsuz hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını 2010 Haziran ayında Memorial Antalya Hastanesi ile Akdeniz Bölgesi’ne getiren Memorial Sağlık Grubu, Antalya’nın köklü sağlık kuruluşu An-Deva Sağlık Grubu’na ortak oldu.


Moloz alanı modern park oldu Güncel Moloz alanı modern park oldu

Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde, dökülen molozlar nedeniyle çirkin bir görüntünün oluştuğu 3 dönümlük alanı, modern bir park haline getirdi.


Oda Başkanlarından tebrik ziyareti Güncel Oda Başkanlarından tebrik ziyareti

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, Lastikçiler Odası Başkanı Bayram Dal, Konfeksiyoncular Odası Başkanı Yusuf Kurul, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse’yi ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.


Akdeniz Üniversitesi’nde “İntimate Revolt” Sergisi Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesi’nde “İntimate Revolt” Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü fotoğraf sanatçısı Gülbin Özdamar’ın yaptığı “İntimate Revolt” isimli sergi 1 Mart 2011 Salı günü Olbia Sanat Galerisi’nde yapılan kokteyl ile sanatseverlerle buluştu.


Göynük GATAB’la yapılanıyor Kemer Göynük GATAB’la yapılanıyor

Göynük Beldesi, Esentepe Mahallesi’nde altyapı sistemi kurulması için GATAB tarafından çalışmalar başlatıldı. Başkan Üras, “Altyapı destek çalışmalarına hız verildiğini ve mevcut kanalizasyon bağlantılarının gözden geçirildiğini” kaydetti.


‘Girişimcilik Eğitimi’ başvuruları başladı Güncel ‘Girişimcilik Eğitimi’ başvuruları başladı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan ‘BAKA ve KOSGEB İşbirliği ile Yapılacak Olan Girişimcilik Destek Programı Protokolü’ne göre başvurular, BAKA’ya bir fotoğrafla yapılacak.


Kültür/Sanat "İlk çağdan günümüze Antalya"

Antalya Kent Müzesi olarak her ayın ilk cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Müze Tarih Söyleşisi’nin Mart ayındaki konuğu Araştırmacı-Yazar Giray Ercenk...


Başkan Gül: “Eski günlerimize geri döneceğiz” Kemer Başkan Gül: “Eski günlerimize geri döneceğiz”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Almanya’dan seslendi. Almanların bazı iletişim kopuklukları nedeniyle Kemer’den uzaklaştığını söyleyen Başkan Gül, “ Bu fuarlarda yeniden iletişimi sağlayacağız ve eski günlerimize geri döneceğiz” dedi.


Üniversitelilerin sabah çorbası Büyükşehir’den Güncel Üniversitelilerin sabah çorbası Büyükşehir’den

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halk odaklı çalışmalara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerine her sabah sıcak çorba dağıtmaya başladı.


Yangınzede aileye Evcilmen’den yardım eli Güncel Yangınzede aileye Evcilmen’den yardım eli

Çıkan yangında evleri ile birlikte tüm eşyaları da yanan, Sağlır ailesini ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen çeşitli yardımlarda bulundu.


Akbulut, halkla içiçe Siyaset Akbulut, halkla içiçe

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut Kumlucalılarla kahve toplantısında buluştu.


AVEA KOBİ Turnuvası devam ediyor Spor AVEA KOBİ Turnuvası devam ediyor

Avea’nın düzenlediği ve futbol ile KOBİ’leri birleştiren ve Türkiye’nin 12 ilinde devam eden AVEA KOBİ TURNUVASI Antalya’da tüm hızıyla sürüyor.


Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Kırklareli’ne gidiyor Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Kırklareli’ne gidiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı lige verilen bir aylık aranın ardından,ikinci devreye Kırklareli maçıyla ‘merhaba’ diyor.


Sanayiciler, BECERİ 10 Projesi’ne büyük ilgi gösterdi Ekonomi/Turizm Sanayiciler, BECERİ 10 Projesi’ne büyük ilgi gösterdi

Türkiye’de istihdam sorununa çözüm üretmek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde geliştirilen Beceri’10 “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM)” projesi Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile sanayicilere tanıtıldı.


“En Güzel Mekan” Fotoğraf Yarışması başlıyor “En Güzel Mekan” Fotoğraf Yarışması başlıyor

Fotoğraf sanatına katkıda bulunmayı ve fotoğrafa ilgi duyanları teşvik etmeyi amaçlayan; profesyonel ya da amatör, fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesin katılabileceği yarışmaya başvurular 01 Şubat 2011 – 15 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Dedeman Antalya’da “Fas Yemekleri Haftası” Güncel Dedeman Antalya’da “Fas Yemekleri Haftası”

Kuzeybatı Afrika Mutfağının en önemli temsilcilerinden biri olan lezzetli Fas Mutfağı, 5-12 Mart tarihleri arasında Dedeman Antalya Türkuaz Fine Dining Restaurant’ta tutkunlarının beğenisine sunuluyor.


İnterneti güvenli kullanmak için öneriler Teknoloji/Bilim/İnternet İnterneti güvenli kullanmak için öneriler

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, Emniyet Müdürlüğü ile TİB arasında yeni kurulan ihbar hattı sayesinde internette kişi veya kurumlar hakkında yer alan olumsuz içeriğin web sitelerinden çıkarılabileceğini söyledi.


KONYSİAD nostalji yaptı Güncel KONYSİAD nostalji yaptı

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneğinin konuğu Antalya Tarihçisi Hüseyin Çimrin ve DTO Eski Meclis Başkanı Hüseyin Seymen’di. KONYSİAD Üyelerine nostalji yaptıran ikili,Kral Attalos’tan günümüze tarihte uzun bir yolculuğu iki saat gibi kısa bir sürede yaptırdı.


“Her türlü saldırıya karşı direneceğiz” Siyaset “Her türlü saldırıya karşı direneceğiz”

ÖDP Antalya Kadın Koordinasyonu, yaklaşan Dünya Kadınlarının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olan 8 Mart nedeni ile basına ve kamuoyuna bir açıklama yaparak Antalya’da yapacakları eylemi duyurdu.


“Taş ocaklarının faturasını vatandaş ödeyecek” Siyaset “Taş ocaklarının faturasını vatandaş ödeyecek”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Aksu Çayı’ndaki tahribatı gündeme getirirken, “Taş ocakları dere yatağını tahrip etti, şimdi ıslah çalışmalarının faturasını vatandaş ödeyecek” dedi.


Büyükşehir’den kadınlara dolu dolu program Güncel Büyükşehir’den kadınlara dolu dolu program

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü 6- 13 Mart tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlayacak.


“Muhteşem Yüzyıl” sayfaların gündeminden düşmüyor “Muhteşem Yüzyıl” sayfaların gündeminden düşmüyor

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, ekranda yayınlanan programların yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, en çok haber yerli diziler hakkında çıkıyor. Şubat ayında on dört kanalda yayınlanan 76 adet yerli dizi hakkında toplam 4 bin 646 haber yazılı basında yer aldığı belirlendi.


İlköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi Serik İlköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi

Serik İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timleri ve Belek Jandarma Karakolu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen program kapsamında Belek İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören yaklaşık 150 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi.


Bulat tanıtım kokteyline davet edildi Siyaset Bulat tanıtım kokteyline davet edildi

Adı milletvekilliği aday adaylığında geçen Av. Murat Bulat, Kumluca CHP ilçe başkanlığı tarafından tanıtım kokteyline davet edildi.


Toros Koleji geleneği bozmadı Spor Toros Koleji geleneği bozmadı

2010-2011 Eğitim- Öğretim yılında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Okulları Arası Yıldızlar Basketbol Müsabakaları sonuçlandı. Yapılan tüm maçlarda büyük sayı farklarıyla ipi göğüsleyen Toros Koleji Antalya Şampiyonu oldu.


“Yolculuğumuza tarih yazarak devam edeceğiz” Siyaset “Yolculuğumuza tarih yazarak devam edeceğiz”

AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “İl, ilçe, belde, mahalle sandığında bir tek gaye için mücadele edeceğiz, çalışacağız, seçmene ulaşacağız. AK Parti iki dönemdir sizler sayesinde Türkiye’de iktidar. AK Parti 8,5 yıldır Türkiye’de tarih yazarak geldi ve tarih yazarak bu yolculuğu devam ettirecektir” dedi.


Toroslu Öğrenciler en iyileri belirleyecek Güncel Toroslu Öğrenciler en iyileri belirleyecek

Toros Eğitim Kurumları(T.E.K) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen geleneksel “ 2010 Yılının Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri Ödülleri” için öğrencilerimiz sandık başında oylarını kullandılar. Toroslu öğrenciler kullandıkları oylarla “Antalya’ ya Hizmet Eden 2010 Yılının En İyileri”ni seçecekler.


Siyaset "Tüm üyelerin katılacağı ön seçim olmalı"

Adı milletvekilliğine aday olacaklar arasında geçen, Av. Murat Bulat, CHP Kemer İlçe binasında İlçe Başkanı Kemal Yüksel ve Antalya İl Gençlik Kolu başkanı Önder Önen ile yaptığı görüşmede CHP’nin milletvekili adaylarının tespiti için tüm üyelerin oy kullanacağı ön seçim yapılmasını istediğini açıkladı.


İnşaat Mühendisleri toplandı Güncel İnşaat Mühendisleri toplandı

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu, Komisyon Üyeleri ile Isparta, Burdur, Alanya, Manavgat, Serik ve Finike Temsilcilik Kurulları 25-26 Şubat 2011 tarihlerinde Manavgat’da yaptıkları toplantıda bir araya geldiler.


CHP’li kadınların imece toplantısı Siyaset CHP’li kadınların imece toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İmece İkinci Bölge Toplantısı Muğla’da yapıldı. 12 Haziran seçimleri öncesi yapılacak çalışmaların konuşulduğu toplantıya CHP Antalya İl Örgütü Kadın Kolları’ndan 60 görevli katıldı. Toplam 10 ilden 600 CHP’li kadının hazır bulunduğu toplantıda çok büyük bir coşku yaşandı.


Yıldız, çiftçiye çözüm önerilerini sundu Siyaset Yıldız, çiftçiye çözüm önerilerini sundu

MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Konyaaltı İlçe Teşkilat Yönetimi ile Çakırlar, Bahtılı ve Doyran bölgesinde yaşayan vatandaşlarla sohbet ederek 2011 genel seçim beyannamesinde yer alan çiftçilere yönelik çözüm önerilerini aktardı.


Antalyaspor stadyum istiyor kampanyasına destek Spor Antalyaspor stadyum istiyor kampanyasına destek

Antalyaspor Bucak temsilcisi Ecz.Gülşah-Öğr.Gör.Kahraman Köktürk tarafından www.antalyasporum.com tarafından başlatılan imza kampanyasına Bucak ilçesinden destek geldi.


Antalya MÜSİAD, Ulaştırma Bakanı ile buluşacak Güncel Antalya MÜSİAD, Ulaştırma Bakanı ile buluşacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkezi tarafından iki ayda bir koordine edilen Genel İdare toplantısına 4-5-6 mart tarihlerinde MÜSİAD Mersin şubesi ev sahipliği yapacak.


Hemşehri Dernekleri Bitlislilerin konuğu oldu Güncel Hemşehri Dernekleri Bitlislilerin konuğu oldu

Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği futbol turnuvasına katılan Antalya’daki il hemşehri dernekleri, yemekte bir araya geldi.


Başkan Üras’tan çağrı Kemer Başkan Üras’tan çağrı

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkan Yusuf Üras; 26 Şubat 2011 Resmi Gazetede yayınlanan yeni yasa doğrultusunda, borcu olan abonelere, yasadan faydalanabilmeleri için çağrıda bulundu.


Becel, kalp sağlığı için Bade İşçil ile Runtalya’da Güncel Becel, kalp sağlığı için Bade İşçil ile Runtalya’da

40 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada kalp sağlığı alanında aktif ve öncü bir rol üstlenen Becel, Formum margarinin kampanya yüzü Bade İşçil ile Runtalya Maratonu’na katılıyor.


İçme suyuna ücretsiz analiz Güncel İçme suyuna ücretsiz analiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, isteyen vatandaşların içme suyunu ücretsiz analiz etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 1912 mikrobiyolojik, 1276 kimyasal olmak üzere toplam 3 bin188 içme suyu analizi yapıldı.


“AVM servislerine düzenleme getirilmeli” Güncel “AVM servislerine düzenleme getirilmeli”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, AVM’lere ait servis araçlarının mağazaya dönüş sırasında yoldan, otobüs duraklarından yolcu alarak, ulaşım esnafına darbe vurduğunu söyledi.


İstek’li öğrencilerin Almanca koro programı Güncel İstek’li öğrencilerin Almanca koro programı

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencileri, düzenledikleri Almanca Koro Programı’nda dinleyenlere tam anlamıyla bir müzik şöleni yaşattı.


Otelcilik Yüksekokulu’na ödül üzerine ödül Güncel Otelcilik Yüksekokulu’na ödül üzerine ödül

Yiyecek ve içecek alanında düzenlenen yarışmalarda üst üste başarılar elde eden Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, yeni başarılar kazanmak için kolları sıvadı.


Güncel "Polisin eğitimine önem veriyoruz"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı ve BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ART TV’de yayınlanan ‘İş ve Eğitim Zamanı' programının konuğu Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz oldu.


Altın Portakal’dan sıra dışı üç sergi Kültür/Sanat Altın Portakal’dan sıra dışı üç sergi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri 17 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.


Muratpaşa’da hedef Türkiye Kupası Spor Muratpaşa’da hedef Türkiye Kupası

Bayanlar Hentbol Süper Lig’de mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına kilitlendi.


Büyükşehir Zabıtası’ndan sahte parfüm operasyonu Güncel Büyükşehir Zabıtası’ndan sahte parfüm operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent merkezinde turistlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları bölgelerde sahte parfüm satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 500’e yakın sahte parfümü imha edilmek üzere topladı.


Yılın ilk Genel Kurulu yapıldı Güncel Yılın ilk Genel Kurulu yapıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Muhittin Böcek Başkanlığında yapılan Genel Kurul Toplantısında 8 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.


Kemer Belediye Meclisi’nden af gibi karar Kemer Kemer Belediye Meclisi’nden af gibi karar

Kemer Belediyesi Mart ayı Olağan meclis Toplantısı’nda eski sanayi esnafına af gibi karar çıktı. Oybirliği ile kabul edilen maddeye göre yıkılan eski Sanayi dükkanlarından kira borcu olan esnaflar ana paralarını ödeyecekler.


“Alım fiyatı kötü, yerliye teşvik iyi” Ekonomi/Turizm “Alım fiyatı kötü, yerliye teşvik iyi”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin “Dışa bağımlılığın azaltılması, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi, arz güvenliğinin sağlanması, çevreye verilen zararın asgari düzeyde olması, enerji verimliliğinin yaşam biçimi haline getirilmesi için kamu eliyle planlama ve yatırım yapılmalı, özelleştirmeler durdurulmalıdır.” Dedi.


Böcek: “Kemer’in çehresi değişmiş” Kemer Böcek: “Kemer’in çehresi değişmiş”

Antalya, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek , Kemer Belediyesi tarafından yapılan yol, kaldırım ve refüj çalışmalarına hayran kaldı. Başkan Gül'ü tebrik eden Başkan böcek, " Kemer'in bir anda çehresi değişmiş"dedi.


Özyeğin, deneyimlerini paylaşıyor Güncel Özyeğin, deneyimlerini paylaşıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 3 Mart’ta düzenleyeceği “Marka Olmak İçin Nasıl Fark Yaratabiliriz?” başlıklı etkinliğinde Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut’u ağırlamaya hazırlanıyor.


Türkiye itfaiyecileri Antalya’da buluştu Güncel Türkiye itfaiyecileri Antalya’da buluştu

Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİB) Yönetim Kurulu Toplantısı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde yapıldı. Derneğin 2011 vizyonunun tartışıldığı toplantıda düzenlenen panellerde itfaiyecilik mesleği ve yaşanılan zorluklar ele alındı.


Teknik Direktör Şakir Filiz veda etti Spor Teknik Direktör Şakir Filiz veda etti

Spor Toto 3. Ligi’nde son haftalarda alınan kötü sonuçlar nedeniyle Teknik Direktör Şakir Filiz, aldığı karar ile görevinden ayrıldı. Kepez Belediyespor Kulubü Yönetim Kurulu, olağanüstü toplanarak teknik direktör konusunu görüşecek.


BSK Anka Hastanesi’nden başarılı operasyonlara devam Sağlık/Kadın BSK Anka Hastanesi’nden başarılı operasyonlara devam

Uzun yıllar işitme kaybı nedeni ile sosyal ilişkilerinde problem yaşayan Sevinç Batur, BSK Aydın Anka Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyon ile eski sağlığına kavuştu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...