Pazar, 25 Ağustos 2019
Yeşilbayır'da rekor çalışma... Döşemealtı Yeşilbayır'da rekor çalışma...

Döşemealtı Belediyesi son iki yılda yaptığı parke yol çalışması ile Yeşilbayır ve Altınkale Mahallesi’nde deyim yerindeyse rekor kırıyor. Her iki mahallede yapılan parke taşı çalışması 300 Bin metre kareye ulaştı.


Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım’ı anıyor Kültür/Sanat Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Cumhuriyet Kadınları Derneği işbirliğiyle Zübeyde Hanım Anma Günü kapsamında 14 Ocak Cuma günü 11.00- 14.30 saatleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.


Satranç Turnuvası organizasyonu için düğmeye basıldı Kemer Satranç Turnuvası organizasyonu için düğmeye basıldı

Kemer bölgesinde adı sıkça duyulmaya başlanan ve hizmet kalitesiyle gerçekten güvenilir bir Acente olma unvanını kazanan Oflaz Turizm, 2011 yılı için atağa geçerek Kemer’in en iyi beş yıldızlı otelleri sıralamasında yer alan Hollanda mimarisi ile ünlü Orange County Otel ile anlaştı.


Kaymakama söz verdiler Döşemealtı Kaymakama söz verdiler

Sporda derece elde eden öğrenciler, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül’ü makamında ziyaret ettiler.


Ekonomist Dergisi, GATAB’ın çalışmalarına yer verdi Ekonomi/Turizm Ekonomist Dergisi, GATAB’ın çalışmalarına yer verdi

Haftalık yayımlanan Ekonomist Dergisi 09-15 Ocak tarihli sayısında GATAB’ı ve çalışmalarını sayfalarına taşıdı. Dergi, KOBİ GİRİŞİM adıyla yayımladığı ekinde “Güney Antalya Turizmi Çeşitlendiriyor” başlığıyla GATAB’ın çalışmalarına iki sayfa yer verdi.


Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı yine galip Spor Akdeniz Üniversitesi hentbol takımı yine galip

Akdeniz Üniversitesi, Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Lig maçında, Eskişehir deplasmanında oynadığı Anadolu Üniversitesi karşılaşmasından 28–26 galip ayrıldı.


Vodafone İş ortağım Kupası heyecanı başladı Spor Vodafone İş ortağım Kupası heyecanı başladı

Dünya mobil iletişim lideri Vodafone’un iş ortaklarına yönelik olarak düzenlediği Vodafone İş Ortağım Kupası’nın Antalya elemeleri tamamlandı ve finalistler belli oldu.


Tamirci esnafına hibrit pratiği Güncel Tamirci esnafına hibrit pratiği

Antalya Oto Tamirciler Odası ve Mesleki Eğitim Merkezi önderliğinde gerçekleşen hibrit motorlar ile ilgili eğitimin son aşması gerçekleştiriliyor.


Kayı Tur’a 10 adet Doruk 215T daha teslim edildi Otomotiv Kayı Tur’a 10 adet Doruk 215T daha teslim edildi

Otokar’ın şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığı için tasarlayıp ürettiği Doruk 215T, Kayı Tur filosunda hizmet vermeye devam ediyor.


ATSO’da Online belge hizmet dönemi başladı Güncel ATSO’da Online belge hizmet dönemi başladı

ATSO Başkanı Osman Budak, üyelerin Oda hizmetlerinden daha hızlı ve kesintisiz yararlanabilmesi amacıyla web sitesi aracılığıyla “online belge hizmeti” verilmesine başlandığını bildirdi.


Stadyum isteğine kaynak yok cevabı Siyaset Stadyum isteğine kaynak yok cevabı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya’nın yeni stadyum ihtiyacını gündeme getirirken, Devlet Bakanı Faruk Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün bütçesinde büyük projeleri karşılayacak büyüklükte kaynak olmadığını belirtti.


Çocuklara en güzel sömestr karnesi hediyesi Güncel Çocuklara en güzel sömestr karnesi hediyesi

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Antalya’da bulunan ve uçak şeklindeki mimarisi ile tematik oteller arasında yerini alan Concorde De Luxe Resort Hotel’de çocuklarınızla sömestr tatilini geçirerek onlara “bulutların üstünde” bir hediye sunmuş olacaksınız.


Sezen’le Nazan birarada Kültür/Sanat Sezen’le Nazan birarada

Geçtiğimiz günlerde Sezen’le Nazan bir araya geldiler. Nazan Öncel’in evinde gerçekleşen buluşmada Sezen Aksu yeni albümü için bir Nazan şarkısı okumak istediğini belirtti.


Bağış, Portekiz'in Ankara Büyükelçisini kabul etti Siyaset Bağış, Portekiz'in Ankara Büyükelçisini kabul etti

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Luisa Bastos De Almeida'yı kabul etti.


226 parselde 24 ay taksit müjdesi Güncel 226 parselde 24 ay taksit müjdesi

226 parselde vatandaşa gereken kolaylık yapılacak sözünü veren Başkan Hakan Tütüncü, verdiği sözü tuttu. Belediye hisselerinin bedelinin ödenmesinde 12 olan taksit sayısında ödeme kolaylığı sağlanarak 24’e çıkarıldı.


Gün Haber yayına girdi Güncel Gün Haber yayına girdi

Dünya, Türkiye ve Antalya ağırlıklı olmak üzere Akdeniz’den haberler verecek olan Gün Haber yayın hayatına başladı.


Belediyelerden özel sektöre peşkeş Siyaset Belediyelerden özel sektöre peşkeş

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, Belediyelerin kaldırımlara koyduğu ekmek büfeleriyle belediyelerin özel sektöre peşkeş çektiğini bildirerek” Bakkallar ekmek tezgahını kaldırıma koyarsa suç kendileri koyarsa suç değildir” dedi.


Turkcell Kamu Tarifesi Kapılarını Açıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell Kamu Tarifesi Kapılarını Açıyor

Turkcell’in efsanevi Kamu Tarifesi, yepyeni avantajlarla geri dönüyor.


Bağış, ODTÜ'lü öğrencileri kabul etti Siyaset Bağış, ODTÜ'lü öğrencileri kabul etti

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Finlandiya İçişleri Bakanı'nın ardından ODTÜ'lü bir grup öğrenciyi de ABGS'de kabul etti.


Düden’de düğmeye basılıyor Güncel Düden’de düğmeye basılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park 2’nci kısım düzenleme çalışmaları kapsamında, Lara sahil yolundaki Düden Köprüsü 14 Ocak’tan itibaren bir daha açılmamak üzere araç trafiğine kapatılacak.


Büyükşehir Güllük esnafı ile bütünleşti Güncel Büyükşehir Güllük esnafı ile bütünleşti

Güllük Caddesi esnafı ile ikinci kez bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, caddede yapılacak düzenleme çalışmaları hakkında esnafla görüş alışverişinde bulundu. Aktekin, esnafın beklentilerine uygun bir proje uygulayacaklarını söyledi.


KONYSİAD görev dağılımını yaptı Güncel KONYSİAD görev dağılımını yaptı

Yapılan görev dağılımı ile seçilmiş yönetim, denetim kurulları ve haysiyet divanının çalışmalara başlayacağını ifade eden KONYSAİD Başkanı İlhami Kaplan, çıktıkları pozitif değer üretme ve geleceğe katkı koyma felsefesi içinde artan bir ivme ile çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.


IL Trovatore bu sezon son kez sahnede Kültür/Sanat IL Trovatore bu sezon son kez sahnede

Ortaçağ Avrupası’nın sırlarla dolu büyülü dünyasını konu alan Verdi’nin ünlü eseri IL Trovatore bu sezon son kez izleyicilerle buluşuyor.


Ücretsiz doğuma hazırlık kursu Güncel Ücretsiz doğuma hazırlık kursu

Antalya’nın ilk doğuma hazırlık kursu Memorial tarafından düzenleniyor. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu’nda derslere, anne adaylarıyla birlikte aynı heyecanı paylaşıp destek olmak isteyen baba adayları da katılabiliyor.


Çocukta da romatizma olur mu demeyin! Sağlık/Kadın Çocukta da romatizma olur mu demeyin!

Romatizmal hastalıkların yalnızca yetişkinlere özgü bir hastalık olduğu bilinir. Oysa çocuklar da romatizma olabilir.


2011’de Domino’s Pizza’dan Antalya’ya 2 yeni şube Ekonomi/Turizm 2011’de Domino’s Pizza’dan Antalya’ya 2 yeni şube

Türkiye’de 24 ile yayılmış 162 şubesi, Gebze, İzmir ve Ankara’daki fabrikalarıyla Türkiye pizza endüstrisine öncülük eden Domino’s Pizza, 10-12 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği etkinlikte şube müdürleri ve franchisee’leri ile bir araya geldi.


Egemen Bağış Finlandiya İçişleri Bakanı ile görüştü Egemen Bağış Finlandiya İçişleri Bakanı ile görüştü

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Finlandiya İçişleri Bakanı Anne Holmlund ile görüştü.


Topcu: “Kırcami halkını kandırıyorlar!..” Siyaset Topcu: “Kırcami halkını kandırıyorlar!..”

Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, “Kırcami’nin planını ‘Muratpaşa Belediyesi ile biz yaparız’ diyen Akaydın, Kamu Yararı Kararı’nın iptal gerekçelerini ortadan kaldırmak varken, niye o bölgeye yapılan 5 bin, 25 bin ve 50 binlik planlarını iptal etti” dedi.


Hey Travel'dan sömestre dönemi tatil fırsatları Güncel Hey Travel'dan sömestre dönemi tatil fırsatları

Okulların yarıyıl tatilini fırsat bilerek, yurt dışına gitmek veya kayak tatili yapmak isteyenler için Hey Travel Trends farklı seçenekler sunuyor.


Eko-tim öğrencilerinden Başkan Evcilmen’e çevre teşekkürü Güncel Eko-tim öğrencilerinden Başkan Evcilmen’e çevre teşekkürü

Lara Yeni Avrupalı Koleji Eko-tim öğrencileri Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret ederek, başarı ile uyguladığı çevre projeleri nedeniyle teşekkür etti.


TÜMSİAD’dan Vali Altıparmak’a ziyaret Güncel TÜMSİAD’dan Vali Altıparmak’a ziyaret

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Antalya Şube Başkanı Hüseyin Demirezen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Altıparmak’ı ziyaret ettiler.


“Enerjimizi verimli kullanalım” Ekonomi/Turizm “Enerjimizi verimli kullanalım”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Elektrik Mühendisi İlhan Metin “Faturalarımızı azaltalım, çevremizi koruyalım, dışa bağımlılıktan kurtulalım, enerjimizi verimli kullanalım” dedi.


CHP Kepez Gençlik Kolları hızlı başladı Siyaset CHP Kepez Gençlik Kolları hızlı başladı

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları 2011 yılına hızlı başladı. Seçimlere 155 gün kala yaptıkları Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı ile iktidarı hedefleyen CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları seçim çalışmaları hakkında fikir alışverişlerinde bulundular.


Vali Altıparmak incelemelerini sürdürüyor Güncel Vali Altıparmak incelemelerini sürdürüyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Aksu Sevgi Köyü, Zeytinköy Çocuk Yetiştirme Yurdu ve Aile Danışma ve Toplum Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.


Astım hastalarına hava kirliliği uyarısı Sağlık/Kadın Astım hastalarına hava kirliliği uyarısı

BSK Aydın Anka Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Memduh Cinalioğlu, özellikle kış aylarında hava kirliliğinin yoğun olduğu dönemlerde astım hastalarında çok sık astım atakları oluştuğuna dikkat çekti.


ANTDOB sahnesi çocuklarla doldu Kültür/Sanat ANTDOB sahnesi çocuklarla doldu

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği müzikli çocuk oyunu ‘Heidi’ ‘nin 10 Ocak’taki temsiline ilgi büyük oldu. Ücretsiz olarak sahnelenen oyun için; Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki 800 kişilik salona 1000’in üzerinde çocuk izleyici geldi.


Sağlığınıza vakit ayırın Sağlık/Kadın Sağlığınıza vakit ayırın

Hastalıklar bir insanın yaşamı boyunca risk faktörü oluşturur. Hiç kuşkusuz hastalıkların yarattığı kötü sonuçlardan korunmanın tek çaresi ise erken teşhis.


Büyüknohutçu alışveriş merkezinin açılışına katıldı Serik Büyüknohutçu alışveriş merkezinin açılışına katıldı

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, Serik Kaymakamı Ahmet Ümit ve Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı ile birlikte bir alışveriş merkezinin açılışını yaptı.


Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor 1’inci yaşını kutladı Güncel Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor 1’inci yaşını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kadın Dostu Kent Çalışmalarının Yaygınlaştırılması’ amacı ile başlattığı “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesi birinci yılını doldurdu.


Turgut Özal Parkı ismi gibi oldu Güncel Turgut Özal Parkı ismi gibi oldu

Kepez Belediyesi, daha önceki dönemde yapılan ve hizmet veremez hale gelen Özgürlük Mahallesi’ndeki Turgut Özal Parkı’nı, prestij bir projeyle ismine yakışır hale getirdi. Modern bir kimlik kazandırılan park, hizmete girdi.


Vali Altıparmak Kırşehirlilerle buluştu Güncel Vali Altıparmak Kırşehirlilerle buluştu

Kırşehirliler Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği kahvaltıda, Dernek Başkanı Merih Sürmeli ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Altıparmak, “Aranızda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu, mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.


HAS Parti’nin yeni üyelerine rozet takıldı Siyaset HAS Parti’nin yeni üyelerine rozet takıldı

HAS Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Gökşen, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Gökşen, partiye katılan yeni üyelere rozetlerini taktı.


Fibromiyalji sendromuna dikkat Sağlık/Kadın Fibromiyalji sendromuna dikkat

"Gece yeteri kadar uyumama rağmen sabahları hiç uyumamış gibi kalkıyorum", "Yorgunluktan kırılıyorum, hiçbir iş yapamıyorum" … Bu yakınmalar Fibromiyalji sendromu (FMS) adı verilen yumuşak doku romatizmasına işaret ediyor olabilir.


Akaydın Sinan Mahallesi esnafıyla buluştu Güncel Akaydın Sinan Mahallesi esnafıyla buluştu

Başkan Mustafa Akaydın, bürokratlarıyla Sinan Mahallesi esnafıyla kahvaltıda buluştu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, çalışmalarında yandaş korumacılığı olmadığını söyledi.


Hollanda Fuarı ümit verdi Güncel Hollanda Fuarı ümit verdi

Hollanda'nın Utrecht Eyaleti'nde, 11-16 Ocak 2011 tarihleri arasında devam edecek olan '2011 Utrecht Turizm Fuarı tur operatörleri, sektör temsilcileri ve ziyaretçilerin geniş katılımıyla başladı.


Türkiye Finans Fotoğraf yarışması sonuçlandı Türkiye Finans Fotoğraf yarışması sonuçlandı

Çalışanlar arasında iletişimi artırmak ve kurum kültürünü yaymak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen Türkiye Finans Fotoğraf Yarışması’na, bankanın ülke geneline yayılan şubelerinden ve Genel Müdürlük birimlerinden olmak üzere toplam 124 çalışan katıldı.


YÖREX'e sanatçı desteği Güncel YÖREX'e sanatçı desteği

Antalya Ticaret Borsası tarafından 5- 8 Mayıs 2011 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e halk müziğinin beğenilen sesi Sümer Ezgü katılacak.


Türk Telekom'dan eğitimde çevreci uygulama Türk Telekom'dan eğitimde çevreci uygulama

Türk Telekom son 3 yılda e-öğrenme faaliyetleri sayesinde yaklaşık 5 bin 500 ağacı kesilmekten kurtardı. Kurum içi eğitimlerini internet üzerine taşıyan Türk Telekom, çalışan başına eğitim maliyetlerinde yaklaşık yüzde 90 tasarruf etti.


İstek’te “Bir Kelime Bir İşlem” Yarışması Güncel İstek’te “Bir Kelime Bir İşlem” Yarışması

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri, Türkçe ve Matematik Bölümünün ortaklaşa düzenlediği “Bir Kelime Bir İşlem” adlı yarışmaya katıldı.


Saadet’in eğitim kampı Göynük’te Siyaset Saadet’in eğitim kampı Göynük’te

Yaklaşan seçimler, partileri hummalı bir çalışmaya sevketti. İlimizde bazı partilerde milletvekili aday adaylığı için istifaların konuşulduğu şu günlerde Saadet Partisi de iki günlüğüne Göynük’te Quenn Elizabeth Hotel’e otağ kuruyor.


İlk yarının en iyi futbolcusu Tita Spor İlk yarının en iyi futbolcusu Tita

MedicalPark Antalyaspor’un bugün düzenlenen "Yeni yıl yemeği"nde, ilk yarının en iyi futbolcusu Tita olarak belirlendi.


Tütüncü’den 226 parsel açıklaması Siyaset Tütüncü’den 226 parsel açıklaması

Başkan Hakan Tütüncü, belediye hisselerinin m2 satış fiyatının yüksek olduğu eleştirisini, gerçek emlak değeri ile satış fiyatının yer aldığı belge ile yalanladı.


Türk basını reklamcısıyla buluşuyor Türk basını reklamcısıyla buluşuyor

Türkiye’de yarım asırdan bu yana resmi ilan ve reklamların adil dağılımını yaparak, yerel ve ulusal basının maddi bağımsızlığı için çalışan Basın İlan Kurumu, özel sektör reklamlarının da hakkaniyetli bir şekilde dağıtılması için kolları sıvadı.


Çiftçi ve esnafa “iyi tarım uygulamaları” eğitimi Güncel Çiftçi ve esnafa “iyi tarım uygulamaları” eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Şube Müdürlüğü 12 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da Hal Müdürlüğü binasında çiftçi ve esnafa iyi tarım uygulamaları (İTU) konusunda eğitim verecek.


Başkan Sevimçok’tan AGC’ye ziyaret Güncel Başkan Sevimçok’tan AGC’ye ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Başkan Vekili Adlıhan Dere ve Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran ile birlekte Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.


Ekoakademi’de bu hafta Güncel Ekoakademi’de bu hafta

Her hafta Akdeniz TV ekranlarında izleyicileri ile buluşan Ekoakademi programının bu haftaki konukları Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Dış Ticaret Uzmanı Hatice Maina, DÖSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer ve Avukat Ali Önal oldu.


Gündoğmuş 2011 yılında da istediğini aldı Gündoğmuş Gündoğmuş 2011 yılında da istediğini aldı

Antalya İl Genel Meclisi 2011 yılı yatırım programı belli oldu


Cornelia Diamond, IGTM golf turnuvasına ev sahipliği yapıyor Güncel Cornelia Diamond, IGTM golf turnuvasına ev sahipliği yapıyor

Doğaya ve çevreye saygı ilkesiyle müşterilerine eşsiz güzellikler sunan Cornelia Diamond Golf Resort &Spa, IGTM 2011(International Golf Travel Market/Uluslar arası Golf Turizm Fuarı) golf turnuvası ve Gala Gecesi’ne ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyor.


HAS partili hanımlar toplandı Siyaset HAS partili hanımlar toplandı

Yaklaşan seçimlerle beraber çalışmalarda hızlanmış durumda. Bu bağlamda da Antalya HAS PARTİ Hanımlar kolları toplantısını gerçekleştirdi.


Tütüncü, Gazeteciler Günü’nü kutladı Güncel Tütüncü, Gazeteciler Günü’nü kutladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle kutlama mesajı yayınladı


Bu çağda hala tüberküloz konuşuyoruz Sağlık/Kadın Bu çağda hala tüberküloz konuşuyoruz

Bir zamanların en korkulan hastalığı verem, günümüzde de tüm dünyada birçok kişiyi etkilemeye devam ediyor.


Tütüncü’den ANSED’e ziyaret Güncel Tütüncü’den ANSED’e ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kanal Mahallesi’nde, bölgedeki çocuklara ücretsiz SBS kursu ve okul öncesi eğitim veren ANSED’i ziyaret etti.


Beşiktaş Kulübü’ne Başkan Üras’tan sürpriz ziyaret Kemer Beşiktaş Kulübü’ne Başkan Üras’tan sürpriz ziyaret

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Beşiktaş Spor Kulübünün antrenmanını izleyen Başkan Üras futbolculara, özel olarak yaptırdığı pastayı ikram etti.


Oto tamirciler odasından elektronik arızacılık eğitimi Güncel Oto tamirciler odasından elektronik arızacılık eğitimi

Antalya Oto Tamirciler Odası Arge Merkezinde başlattığı Motorlu Araçlarda Elektronik Arızacılık eğitimi yoğun ilgili gördü.


“Daha özgür, daha sansürsüz bir medya dilerim” Siyaset “Daha özgür, daha sansürsüz bir medya dilerim”

10 Ocak Gazeteciler günü olması sebebiyle HAS Parti İl Başkanı Av. Ali Aktaşbir basın bildirgesi yayınladı.


Festival hazırlıkları devam ediyor Güncel Festival hazırlıkları devam ediyor

Özel Rusya Uluslararası Okulu ve Antalya İnternational College Of Tourism tarafından geçtiğimiz sene ilki düzenlenen “Antalya Turizm ve Gençlik Festivali’nin” ikincisinin hazırlıkları devam ediyor.


Toros Akdenizlilerden müzik ziyafetleri Güncel Toros Akdenizlilerden müzik ziyafetleri

Toros Akdeniz Koleji İlköğretim 4. 5. sınıflarla 6-7-8. sınıf öğrencileri yaklaşan karne dönemi öncesi son sınavlara motivasyon olarak arka arkaya Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Konser geceleri düzenlediler.


Basın geleceği aydınlatıyor Siyaset Basın geleceği aydınlatıyor

Saadet Partisi Hanım Kolları Tanıtma Başkanı Ayşegül Emrahoğlu, bağımsız ,hak ve adaletten yana kişi hak ve dokunulmazlıklarına önem veren, halkın, mazlumun, haksızlığa uğramışın yanında yer alan basının, bugünümüz ve geleceğimiz için çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.


Antalya’da ilk kurslar açılıyor Güncel Antalya’da ilk kurslar açılıyor

Türkiye’de istihdam sorununa çözüm üretmek amacıyla hayata geçirilen Beceri 10 (UMEM) projesi kapsamında Antalya’da ilk kurslar Ocak ve Şubat ayı içinde açılıyor.


Siyaset "Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun"

Antalya Eğitim İş Şube Başkanı Mehmet Balık "Basının doğru, tarafsız ve ilkeli haber verme misyonunu yerine getirebilmesi, kamuoyunu hiçbir baskı altında kalmayacak şekilde bilgilendirebilmesi için kendi iradesiyle doğru bilgiler ışığında karar verebilmesinin ve gerekli yasal prosedür ile tam bağımsızlığının sağlanması gerekmektedir" dedi.


Bu mu dünya kenti? Güncel Bu mu dünya kenti?

En fazla nüfus artışının yaşandığı Kepez ilçesini görenler; “Bu mu Dünya kenti Antalya?” demekten kendilerini alamıyorlar…


“10 Ocaklar ‘İşsiz, yasaklı, susturulmuş gazeteciler günü’ olmasın” Siyaset “10 Ocaklar ‘İşsiz, yasaklı, susturulmuş gazeteciler günü’ olmasın”

DSP Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu,“Gazetecilerin özgürce çalıştırılmadığı, sansürlendiği toplumlarda, demokrasiden söz edilemez.” dedi.


“Elini vicdanına koy” Siyaset “Elini vicdanına koy”

Büyükşehir Belediyesi Meclisinin bugün yapılacak olan meclis toplantısının gündemin de yer alan ve Varsak’a yapımı düşünülen AVM için, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok tüm meclis üyelerini göreve çağırdı.


Başkan Tursun çalışmaları yerinde inceledi Döşemealtı Başkan Tursun çalışmaları yerinde inceledi

Akedaş, Asat ve Döşemealtı Belediyesi’nin eş zamanlı yürüttüğü çalışmalar neticesinde, caddenin altyapı ve üstyapı sorunu çözülecek. Trafiğin tek şeritten verildiği Döşemealtı Atatürk Caddesi’nde kurumlar zamana karşı yarışıyor.


İsmail Baha Sürelsan’dan 2011’in ilk konseri Kültür/Sanat İsmail Baha Sürelsan’dan 2011’in ilk konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, yılın ilk konserini verdi.


Ünlü golçüler Belek’te buluşuyor Serik Ünlü golçüler Belek’te buluşuyor

Bu yıl 5. kez düzenlenecek “Calista Pro-am 2011” le 15 Farklı ülkeden profesyonel golfçülere birkez daha ev sahipliği yapmaya hazırlanan Calista Luxury Resort Hotel, 2011 yılındada golf sporu adına önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacak.


Kuş türleri ve kaplumbağalar koruma altına alınıyor Kuş türleri ve kaplumbağalar koruma altına alınıyor

Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından 2010 yılında başlatılan Göksu Deltası Özel Çevre Koruma Bölgesi Habitat ile Tür İzleme ve Koruma Projesi tamamlandı.


Samani, Gazeteciler Gününü kutladı  Siyaset Samani, Gazeteciler Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaparak, “Basın çalışanlarını, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesiyle kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve aileleriyle birlikte huzurlu günler yaşamaları temennisiyle işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.


Başar, Gazeteciler Günü’nü kutladı Siyaset Başar, Gazeteciler Günü’nü kutladı

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler gününü kutladı.


“Gazetecilerin hakları ellerinden alındı” Siyaset “Gazetecilerin hakları ellerinden alındı”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, gazetecilere önemli haklar veren 212 sayılı yasanın kabul edilişinin 50 yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı


Calista Luxury Resort’e ödül Serik Calista Luxury Resort’e ödül

Dünyanın en büyük otel değerlendirme internet sitesini olarak bilinen ve merkezi İsviçre’de bulunan ‘’Holiday Check 2011 Ödülleri’’ de Türkiye’nin en iyi 41 otel listesi içerisinde Calista Luxury Resort ilk sıralamaya girerek ödül sahibi oldu.


Kemer için devrim gibi karar Kemer Kemer için devrim gibi karar

Otellerdeki dükkan sayılarının yönetmeliklere uygun hale getirilmesi için oy birliği ile alınan meclis kararı Turizm Bakanlığına gönderilerek Bakanlık tarafından denetim yapılması istenecek


Üniversite gençliği AK Parti’yi anlatıyor Güncel Üniversite gençliği AK Parti’yi anlatıyor

Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları Üniversite Birim Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde, Fakülte başkanları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.


“10 Ocak Basın Çalışanları Günü Kutlu Olsun” Güncel “10 Ocak Basın Çalışanları Günü Kutlu Olsun”

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Basın toplumu şekillendiriyor Güncel Basın toplumu şekillendiriyor

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde önemli bir payının olduğunu belirtti.


9.5 milyon konut Allah’a emanet 9.5 milyon konut Allah’a emanet

Coğrafi konumu nedeniyle deprem, toprak kayması, su baskını gibi doğal afetlerin yanı sıra yangın, hırsızlık gibi risklerin yaşandığı Türkiye’de bulunan yaklaşık 13 milyon konut 2009 yılında büyüklüğü 1.1’in üzerinde 8 bin 783 depremle sarsıldı.


Anna Karenina sanatseverlerle buluşuyor Kültür/Sanat Anna Karenina sanatseverlerle buluşuyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin prömiyerini yaptığı tarihten bu yana neredeyse kapalı gişe oynayan Anna Karenina Balesi yeniden sanatseverlerin karşısında olacak.


AK Partili kadınlardan Başhekim Çetinkaya’ya ziyaret Güncel AK Partili kadınlardan Başhekim Çetinkaya’ya ziyaret

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ramazan Çetinkaya’yı ziyaret etti.


İstek’li minikler kardeş okulda Güncel İstek’li minikler kardeş okulda

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Oynamaktan Vazgeçtiğimiz Oyuncaklarımızı Paylaşalım” adlı sosyal sorumluluk projelerini, hayata geçirdi.


Gündoğmuş’ta hedef birincilik Gündoğmuş Gündoğmuş’ta hedef birincilik

Cumhuriyet Halk Partisi Gündoğmuş İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Özer Ülken; “CHP geçmişte olduğu gibi önümüzdeki günlerde de Gündoğmuş’ta birinci parti olacaktır. İlçede birinci olmamamız için hiçbir sebep yoktur” diye konuştu.


Albay Kuş’un prömiyeri 21 Ocak’ta Kültür/Sanat Albay Kuş’un prömiyeri 21 Ocak’ta

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) yepyeni bir oyun ile seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bulgar yazar Hristo Boytchec’in bol ödüllü oyunu Albay Kuş, ocak ayı sonunda izleyiciyle buluşacak. 21 Ocak’ta prömiyeri gerçekleşecek oyunun büyük ilgi görmesi bekleniyor.


Antalya’nın ilk gazeteleri Karaalioğlu Parkı’nda Güncel Antalya’nın ilk gazeteleri Karaalioğlu Parkı’nda

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, “Gazetelerde Yazılı Tarih; Antalya’da Gündelik Hayat ve Basın 1920-1926” konulu açık hava sergisi açtı.


Arif Nihat Asya 36. ölüm yıldönümünde Sivas'ta anıldı Kültür/Sanat Arif Nihat Asya 36. ölüm yıldönümünde Sivas'ta anıldı

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı Sabiha Serin ve dernek üyeleri, Aşık Ruhsati Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Metin Hanlıoğlu ve dernek üyeleri, Aşık Talibi Coşkun Derneği Başkanı Hasan Coşkun ve dernek üyeleri Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’nın 36.ölüm yıldönümü anısına Bayrak Şairi Arif Nihat Asya konulu şiir dinletisi gerçekleştirdi.


Akaydın'a vekillik desteği Siyaset Akaydın'a vekillik desteği

Genel Merkezin istemesi durumunda milletvekili adayı olabileceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın’dan destek geldi.


Akın'dan özgür basın dileği Güncel Akın'dan özgür basın dileği

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Akın, “Kamuoyunun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi gibi kutsal bir görev gören gazetecilerin özgür ve bağımsız bir hüviyette çalışabilmeleri temennisinde bulundu.


Akaydın'dan gazetecilere kutlama mesajı Güncel Akaydın'dan gazetecilere kutlama mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.


AKPM Başkanı Çavuşoğlu Tunus'a gidiyor AKPM Başkanı Çavuşoğlu Tunus'a gidiyor

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Tunus’a Resmi Ziyaret gerçekleştirecek.


Kepez’den yeni yıl hediyesi hastane Güncel Kepez’den yeni yıl hediyesi hastane

Kepez Belediye Meclisi, 2011’in ilk toplantısında ilçe halkına hastane müjdesi verdi. Ahatlı Mahallesi’ndeki sağlık tesisi alanının, Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi yapılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisi oy birliği ile kabul edildi


Gönül Dostları enerji kaynaklarını tartıştı Güncel Gönül Dostları enerji kaynaklarını tartıştı

1983 yılından beri, Antalya'nın tanınmış iş ve fikir adamlarının oluşturduğu gönül dostları gurubu, kış aylarında 15 günde bir gerçekleştirdikleri yemekli toplantılarına bu hafta Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı İlhan Metin'i konuk etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...