Cuma, 22 Kasım 2019
“Mecliste ziraatçı vekil sayısı arttırılmalıdır” Siyaset “Mecliste ziraatçı vekil sayısı arttırılmalıdır”

12 Haziran 2011 seçimleri öncesi milletvekillerinin meslek gruplarını ve siyasi partilerin tarıma bakışını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Emül; “yeni mecliste ziraatçı vekil sayısı arttırılarak tarıma gereken önem verilmelidir” dedi.


“Milletin verdiği iktidarı kumpasla almaya çalışırlar” Siyaset “Milletin verdiği iktidarı kumpasla almaya çalışırlar”

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP Antalya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Rozet Takma Töreni’nde partiye katılan 750 kişiyi temsilen 29 kişiye AK Parti rozetini taktı.


Antalya’yı başarıyla temsil ettiler Güncel Antalya’yı başarıyla temsil ettiler

Bu yıl 10.su düzenlenen ve gerek ulusal gerekse de uluslar arası pek çok akaryakıt firmasını bir araya getiren Petroleum 2011 fuarına katılan ANTOİL, Antalyalı tek akaryakıt markası olarak Antalya’yı fuar boyunca başarıyla temsil etti.


İnşaat sektörü reklamda atağa kalktı İnşaat sektörü reklamda atağa kalktı

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, Mart ayında televizyonda yayınlanan reklamları mercek altına aldı. Geçtiğimiz bir ay boyunca ekrandaki 30 kanalda toplam 548 bin 13 adet reklam spotu yayınlandığı tespit edilirken, bu reklamların toplam süresinin ise 2 bin 978 saate denk geldiği belirlendi.


“Yol çalışmaları Kemer için kötü reklam oldu” Kemer “Yol çalışmaları Kemer için kötü reklam oldu”

Birçok otelin artık sezona merhaba dediği Kemer’de, Kemer Belediyesinin plansız ve programsız olarak yaptığı yol ve kaldırım çalışmalarının tamamlanmaması turizmcileri de adeta çilden çıkardı.


Milli Türk Talebe Birliği Antalya Genel Kurulu yapıldı Güncel Milli Türk Talebe Birliği Antalya Genel Kurulu yapıldı

MTTB Federasyonu'na bağlı olan Akdeniz Üniversiteliler Talebe derneğinin Genel merkezinde 1. Olağan genel kurul yapıldı.


Büyükşehir, İsmail Baha Sürelsan’ı anıyor Kültür/Sanat Büyükşehir, İsmail Baha Sürelsan’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ünlü bestekar İsmail Baha Sürelsan’ı etkinliklerle anacak.Bu akşam saat 20.30’da da AKM Aspendos Salonu’nda İsmail Baha Sürelsan’ı anma konseri gerçekleştirilecek.


Sezon öncesi sıcak eğitim Güncel Sezon öncesi sıcak eğitim

Turizm Şoförleri Derneği 8-22-25 Nisan tarihlerinde eğitim seminerlerini Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor. 8 Nisan’daki eğitim seminerine 50 kişi katıldı.


“CHP önce kendi işine baksın” Siyaset “CHP önce kendi işine baksın”

Adrasan Belediye Başkanı Dr. Yalçın Akkulak önceki gün Akdeniz’TV’de açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Özer Ülken’in kendisi ve beldesi hakkında söyledikleri olumsuz eleştirilere karşı bir basın açıklamasında bulundu.


Susesi Luxury Resort’e ödül Güncel Susesi Luxury Resort’e ödül

Türkiye’nin iş ve insanı buluşturan en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net, 10. İnsana Saygı Ödüllerini Akdeniz Bölgesi’ndeki sahiplerine verdi.


“13 Haziran’da Yeni Bir Türkiye Yeni Bir Dünya Olacak!” Siyaset “13 Haziran’da Yeni Bir Türkiye Yeni Bir Dünya Olacak!”

TBMM’nin son oturumunda Sporda Şiddetle ilgili komisyon raporu üzerine konuşan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, sporu bir hayat tarzı olarak gördüğünü ve TBMM’nin tüm takımlarında MHP’yi temsil ettiğini, ancak Başbakan’ın sporcularla “sözde açılım” toplantısı sonrasında spora siyaset karıştığı için takım sporlarından çekildiğini söyledi.


Büyükelçiden Altıparmak'a ziyaret Güncel Büyükelçiden Altıparmak'a ziyaret

Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Drazen Hrastic Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı ziyarret etti.Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Drazen Hrastic’i makamında karşılayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


ANSAN’da TSM Dinletisi Kültür/Sanat ANSAN’da TSM Dinletisi

9 Nisan Cumartesi Günü Saat: 16.00’da Antalya Sanatçılar Derneği Salonunda, Demet Mert ile Rıza Sevim’in solistliğini üstlendiği, ANSAN Yönetiminden Müzisyen Mustafa Mümtaz’ın hazırlayıp sunduğu TSM organizasyonu başarıyla gerçekleştirildi.


Türk ve Rus Genç Raketler Antalya’da buluşuyor Spor Türk ve Rus Genç Raketler Antalya’da buluşuyor

ODEON Tours’un organize ettiği “Genç Raketler”, 12-16 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek. 11-12 yaş grubundaki Rus ve Türk çocukları bir araya getiren kamp, bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.


Başkan Tursun büyük projelerin müjdesini verdi Döşemealtı Başkan Tursun büyük projelerin müjdesini verdi

Uzun bir süredir hükümet konağı üzerinde çalışan ve sık sık Ankara’da bakanlık yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Nurettin Tursun, müjdeyi verdi.


Şampiyon Yeniköy Spor Şampiyon Yeniköy

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilköğretim okulları arası yıldız erkekler futbol il birincisi Yeniköy ilköğretim okulu oldu. Şampiyon olan okul ve yönetim kadrosunda büyük sevinç yaşandı


Karikatür ödülleri sahiplerini buldu Kültür/Sanat Karikatür ödülleri sahiplerini buldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 1.Ulusal Antalya Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristlere ödülleri törenle verildi.


OTED Alanya Housekeeperlar Balosu Alanya OTED Alanya Housekeeperlar Balosu

OTED Alanya Housekeeperlar Balosu Alanya Doğanay Otel’de gerçekleştirildi. Gecede meslekte 20 yılını dolduran üyelerden Sema Yürütür’e,Neriman Sarı’ya ve Filiz Üpek’e ve gecenin yapılmasında katkıları bulunan Diversy Kimya Alanya bölge sorumlusu Cengiz Dik’e plaketler verildi.


Büyükşehir ikinci köpek parkını Atatürk Kültür Parkı’nda açıyor Güncel Büyükşehir ikinci köpek parkını Atatürk Kültür Parkı’nda açıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ikinci Köpek Parkı’nı bugün saat 17.00’de Atatürk Kültür Parkı (Cam Piramit yanı) içerisinde açıyor. Açılışa tüm hayvan severler davetli.


Engelliler doğayla buluştu Güncel Engelliler doğayla buluştu

Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı günübirlik etkinliği Türkiye Sakatlar Derneği Antalya şubesi, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği gibi çeşitli engelli derneklerinin katılımıyla Düzlerçamı’nda yaklaşık 200 kişinin katılımıyla yapıldı.


En fazla balığı kim tutacak? Kemer En fazla balığı kim tutacak?

Balık tutmayı sevenler 24 Nisan tarihinde Ulupınar’da buluşuyor. Herkese açık olan turnuvaya katılacaklar bir yandan balık tutarken bir yandan da bol bol eğlenecek. En fazla balığı tutanlar ise ödüllendirilecek.


Milli Eğitim Müdürü Gülay Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu Güncel Milli Eğitim Müdürü Gülay Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu

Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde 6 yılını dolduran ve Antalya’ya yeniden birincilikler kazandıran Osman Nuri Gülay, başarıyı yakalamak için dikenli yollardan geçtiklerini hatırlatarak, “Antalya’da 390 bin evladım var. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak zorundayım. Çünkü ben Baba’yım” dedi.


Kemer’de 166. Yıldönümü kutlamaları Kemer Kemer’de 166. Yıldönümü kutlamaları

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Kemer’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


Cimnastik Turnuvası’nda Muratpaşa rüzgarı	Spor Cimnastik Turnuvası’nda Muratpaşa rüzgarı

Uluslararası Muratpaşa Cup Cimnastik Turnuvası sona erdi. Türkiye’yi Muratpaşa Belediyespor Cimnastik Takımı’nın temsil ettiği turnuvada, 11 altın 7 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Türkiye takım halinde birinci oldu.


Enduro yarışları yapıldı Kemer Enduro yarışları yapıldı

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü'nce düzenlenen ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 2. ayak yarışmaları Kemer'de yapıldı.


Kemer "Paris -2 Batığı’na dalındı

"Uluslararası Kemer Paris II Batığı Dalışı", 17 üniversiteden 120 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Gül kapanış konuşmasında, ‘ Bugün Türk isimleri kullanabiliyorsak, ezan sesi duyabiliyorsak tarihimizdeki Mustafa Ertuğrul Aker gibi kahramanlara borçluyuz’ dedi.


HAS Gençlik buluştu Siyaset HAS Gençlik buluştu

HAS Partili gençler gündemi değerlendirmek ve bilgi alış-verişi yapmak üzere HAS Parti İl Binasında buluştu.


Futsal A Milli Takımı Kumluca’ya veda etti Kumluca Futsal A Milli Takımı Kumluca’ya veda etti

Türkiye Görme Engelliler Futsal B2-B3 A Milli Takımı, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı makamında ziyaret etti.


Futsal B2-B3 Şampiyonası Final Müsabakasıyla Sona Erdi       Kumluca Futsal B2-B3 Şampiyonası Final Müsabakasıyla Sona Erdi

4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları B2-B3 Futsal maçları, Belarus-Ukrayna milli takımları arasında oynanan final maçıyla sona erdi.


Hakan Tütüncü’nün gözünden ‘Mimar Sinan’ Güncel Hakan Tütüncü’nün gözünden ‘Mimar Sinan’

Mimarlar Odası (MO) Antalya Şubesi’nin düzenlediği ‘Koca Sinan’ konulu söyleşinin konuğu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. Tütüncü, Mimar Sinan’ın bilinmeyenlerini anlatırken, salonu dolduranlar ilgi ile dinledi.


Antalya’nın Romanları Güncel Antalya’nın Romanları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi’nin her ay düzenlediği Kent Müze Tarih Söyleşisi’nin Nisan ayı konuğu Doç. Dr. Mustafa Oral, Antalya Romanlarını anlattı.


Konuk işadamları, bölgenin güzelliklerle buluştu Güncel Konuk işadamları, bölgenin güzelliklerle buluştu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organize ettiği bölgedeki sektörel bazda yatırım fırsatlarını yerinde tanıtmak ve bölge iş dünyasıyla da işbirliği, eşleşmeler gerçekleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenenBatı Akdeniz Bölgesi (Antalya, Isparta, Burdur) ve Körfez Ülkeleri Yatırım ve İşbirliği Fırsatları Toplantıları’na katılan Körfez ülkelerinden işadamları, toplantı ve görüşmeler maratonunun yorgunluğunu gezilerde attı.


Büyükşehir’den işçilere rekor ödeme Siyaset Büyükşehir’den işçilere rekor ödeme

Antalya Büyükşehir Belediyesi, işçilere yaptığı toplu ödeme ile belediye tarihinin en yüklü borç ödemesini gerçekleştirdi. Başkan Akaydın, “Hedefim belediye başkanlığım döneminde belediye emekçilerimin tüm alacaklarını sıfıra indirmek” dedi.


Giresunlu Şair Vahit Kaya Unutulmadı.. Kültür/Sanat Giresunlu Şair Vahit Kaya Unutulmadı..

Geçirdiği kalp krizi sonucu 18 Ağustos 2009 Salı günü İstanbul'da vefat eden 19 Ağustos 2009 Çarşamba günü de Girersun İli Keşap İlçesi Karabulduk Beldesi Çamlıca Köyünde rahmet dualarıyla ebedi istirahatgahına yolculanan Giresunlu Eğitimci Şair Şiir Yorumcusu Bakırköylü Sanatçılar Derneği Basad Üyesi, Şiir Proğramları Sunucusu Vahit Kaya unutulmadı.


HAS Parti Antalya milletvekili adayları belli oldu Siyaset HAS Parti Antalya milletvekili adayları belli oldu

HAS Parti Antalya milletvekili adayları şu şekilde açıklandı


Yelkenciler kupalarını aldı Spor Yelkenciler kupalarını aldı

Muratpaşa Belediyespor Egemenlik Kupası Yelken Yarışları Çelebi Marina’da yapıldı. Optimist - Laser -Yat sınıflarındaki yarışlara Antalya ve ilçelerinden gelen 5 kulüpten 55 sporcu katıldı.


Güvenli internet için ALO “444 5 446” Teknoloji/Bilim/İnternet Güvenli internet için ALO “444 5 446”

Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu, internetin hayatımıza hızla girmesiyle birlikte interneti bilinçli ve güvenli kullanım konusunda teknik ve psikolojik destek vermek için “ALO 444 5 446” Güvenli İnternet Çağrı Merkezi’ni hizmete sundu.


Kepez çeyrek finalin ilk maçını kazandı Spor Kepez çeyrek finalin ilk maçını kazandı

Kepez Belediyespor, Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi (TB2L) playoff çeyrek final serisinin ilk maçında Ankara’da Genç Telekom’u 76–82 yenerek, final grubu için avantaj sağladı.


TÜROFED’den seminerler dizisi Güncel TÜROFED’den seminerler dizisi

Seminerler ilk aşamada Garanti Bankası sponsorluğunda Antalya, Muğla, İzmir ve Kapadokya’da gerçekleştirilecek.


Şenliğe rekor başvuru Kültür/Sanat Şenliğe rekor başvuru

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs-18 Haziran 2011 tarihleri arasında bu yıl 18’incisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne bu yıl toplam 102 okul müracaat etti. Geçen yıla göre başvurularda yüzde 70 oranında rekor bir artış yaşandı.


Büyükşehir Belediyesi doğa yürüyüşü düzenliyor Güncel Büyükşehir Belediyesi doğa yürüyüşü düzenliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) ve Anadolu Hastanesi işbirliği ile her ay doğa yürüyüşü düzenleyecek. 17 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek ilk doğa yürüyüşü için kayıtlar başladı.


Ani hava değişimleri sizi hasta etmesin Sağlık/Kadın Ani hava değişimleri sizi hasta etmesin

Geceleri kopan fırtınaların ardından, sabah insanın içini ısıtan parlak güneş çoğu zaman bizi şaşırtabilir. Ya da güne başlarken şiddetli rüzgar ve soğuğa maruz kalıp, öğleden sonra ani sıcak ve boğucu hava ile yüz yüze gelince ne giyeceğimizi, nasıl davranacağımızı bilemez hale gelebiliriz.


CHP Muratpaşa 3 çalışma bürosu daha açtı Siyaset CHP Muratpaşa 3 çalışma bürosu daha açtı

CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı Fener, Zerdalilik, Soğuksu Mahalleleri Bölge Çalışma büroları açıldı.


AKPM Bahar Dönemi Genel Kurulu başladı AKPM Bahar Dönemi Genel Kurulu başladı

AKPM Bahar Dönemi Genel KuruluBaşkan Mevlüt Çavuşoğlu’nun açılış konuşması ise başladı.


Antik Tapınak’ta Gün Batımı Konseri Kültür/Sanat Antik Tapınak’ta Gün Batımı Konseri

Apollon Tapınağı’ndaki “Side Gün Batımı Konserleri”nin ilki, Antalya Devlet Opera ve Balesi Oda Orkestrası sanatçılarının gerçekleştirdiği konserle başladı.


Öğrenciler siperleri gezdiler Kemer Öğrenciler siperleri gezdiler

Kemer’de bu yıl 5.si düzenlenen 'Paris 2 Dalış Etkinlikleri’ kapsamında 17 üniversiteden 120 öğrenci, Birinci Dünya Savaşı'nda Kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker'in batırdığı Paris 2 savaş gemisinin bulunduğu Marina açıklarındaki yerde dalışlar gerçekleştirdiler.


Elleriyle besledikleri tavukların yumurtalarını topladılar Güncel Elleriyle besledikleri tavukların yumurtalarını topladılar

Yumurtayı genellikle sofradan tanıyan çocuklar bu kez kendi elleriyle besledikleri tavukların folluğundan topladı.


CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu Siyaset CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

CHP Antalya Milletvekilleri aday listesi açıklandı.


MHP Antalya Milletvekili adayları açıklandı Siyaset MHP Antalya Milletvekili adayları açıklandı

MHP Antalya Milletvekili aday listesi belli oldu.


AK Parti Antalya Milletvekili adayları açıklandı Siyaset AK Parti Antalya Milletvekili adayları açıklandı

Siyasi partilerin 24. dönem milletvekili aday listesi açıklandı.


Saadet vites yükseltti Siyaset Saadet vites yükseltti

Saadet Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı haftalık olağan mahalle divanını coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi. Merkez mahallelerin tam kadro yer aldığı toplantıda köy ve eski belde beldelerden de çok sayıda temsilci yer aldı.


166. Yılda anlamlı yarışma Kemer 166. Yılda anlamlı yarışma

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 166. yıldönümü nedeniyle Kemer'de düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında derece giren öğrenciler ödüllendirildi.


“Beni Asıl Hayat Aldattı” Cezmi Ersöz söyleşisi Kültür/Sanat “Beni Asıl Hayat Aldattı” Cezmi Ersöz söyleşisi

Muratpaşa Belediyesi, şair-yazar Cezmi Ersöz’ü, Antalyalılar’la buluşturuyor.


CHP gençliğinden YGS protestosu Siyaset CHP gençliğinden YGS protestosu

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Önen, YGS skandalı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Köse: “Dünden bugüne, bir ve beraberiz” Siyaset Köse: “Dünden bugüne, bir ve beraberiz”

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde, AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, partinin kuruluşu ve daha sonra çeşitli kademelerde görev alan parti yöneticileri ile Urfalım restorantta bir araya geldi.


YOGHA, Antalyalı yatırımcılarını arıyor Güncel YOGHA, Antalyalı yatırımcılarını arıyor

Türkiye’nin ilk Hindistan’da üniversite eğitimi almış yoga eğitmeninin kurduğu Yogha, Türkiye genelinde yeni bayiilerini arıyor


Şiddetli ve düzensiz kanamalara dikkat! Sağlık/Kadın Şiddetli ve düzensiz kanamalara dikkat!

BSK Lara Hastanesi Kadın Hastalıkları Uzmanı Alp Çeliker, düzensiz adet kanamalarının miyom belirtisi olabileceğine dikkat çekiyor.


Döşemealtı esnafından AK adaylara sevgi seli Döşemealtı Döşemealtı esnafından AK adaylara sevgi seli

AK Parti Milletvekili aday adayları Döşemealtı’nda esnafları ziyaret etti.


Gül, Polis Haftası’nı kutladı Kemer Gül, Polis Haftası’nı kutladı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Polis teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü nedeniyle Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu’ yu makamında ziyaret ederek tüm emniyet teşkilatının Polis haftasını kutladı.


CHP’de türkü coşkusu Siyaset CHP’de türkü coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi Kepez İlçe Örgütü’nün düzenlediği yemeğe katılan CHP İl Başkanı Özer Ülken, sahneye çıkıp bağlama eşliğinde “Karlı Kayın” türküsünü söyledi. Geceye katılan partililer de türküye eşlik ettiler.


Uluslararası Koro Festivali başlıyor Kültür/Sanat Uluslararası Koro Festivali başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aktif Felsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği işbirliği ile düzenlenen 3’ncü Antalya Uluslararası Koro Festivali 13-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


AK Parti’den Onkoloji hastalarına ziyaret Siyaset AK Parti’den Onkoloji hastalarına ziyaret

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek ve yönetim kurulu üyeleri, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Onkoloji servisinde yatan hastaları ziyaret etti.


Tezcan; “2023 vizyonunu yakalayacağız” Döşemealtı Tezcan; “2023 vizyonunu yakalayacağız”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan ve yönetim kurulu üyeleri Döşemealtı İlçe Kadın Kollarını ziyaret etti.


Aksu’da şükür yemeği Aksu Aksu’da şükür yemeği

Aksu'ya bağlı Dumanlar mahallesinde 25 yıllık gelenek devam ediyor.


Başkan’dan hentbolcülere baklava süprizi Spor Başkan’dan hentbolcülere baklava süprizi

Pazar günü deplasmanda Handball Academia ile karşılaşacak olan Muratpaşa Belediyespor maç hazırlıklarını antrenör Birol Ünsal gözetiminde sürdürüyor.


Manavgat, Enhoş’u bağrına bastı Manavgat Manavgat, Enhoş’u bağrına bastı

MHP Milletvekili A. Adayı Raşit Doğan Enhoş, memleketi Manavgat’ta esnaf ziyareti yaptı. Manavgatlılar hemşerilerini bağırlarına basarken, 12 Haziran’da Enhoş’u Ankara’da görmek istediklerini söylediler.


“4. Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi” Kapanış Kokteyli Güncel “4. Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi” Kapanış Kokteyli

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Akdeniz Üniversitesi, Girişimci Üniversite olma misyonundan hareketle iş hayatına hem yeni hem de profesyonel adaylar kazandırmak üzere 5 – 6 Nisan 2011 tarihleri arasında Cam Piramit’te iki gün süreyle “4. AKDENİZ İŞ FIRSATLARI ZİRVESİ” ni düzenledi.


Muratpaşa Belediyesi kursları dönem sonu sergisi açılıyor Kültür/Sanat Muratpaşa Belediyesi kursları dönem sonu sergisi açılıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği el sanatları kurslarının dönem sonu sergisi 12 Nisan’da açılıyor. Bin 300 kursiyerin, el emeği göznuru eserleri Antalyalılar’ın beğenisine sunulacak.


MHP'den Manavgat'ta gövde gösterisi Manavgat MHP'den Manavgat'ta gövde gösterisi

Milliyetçi Hareket Partisi 24'ncü dönem Antalya Milletvekili Aday adayları tanıtım toplantılarına Manavgat'ta devam edildi.


Bakan Yıldız Antoil'in standını ziyaret etti Güncel Bakan Yıldız Antoil'in standını ziyaret etti

Bu yıl 10.su düzenlenen Petroleum 2011 fuarına katılan Antalyalı ilk ve tek akaryakıt dağıtım markası olan ANTOİL, özel tasarımlı stand düzenlemesi ile Petroleum 2011 fuarının gözde markalarından olmayı başardı.


Bellona bayileri Antalya’da buluştu Güncel Bellona bayileri Antalya’da buluştu

Bellona, 14’üncü yılını Türkiye genelindeki toplam 600 bayisi ile birlikte Antalya Rixos Premium Otel’de kutladı. İletişim uzmanı Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in pazarlama teknikleri konusunda bir seminer verdiği toplantıda markanın 2011 hedefleri ve yeni ürünleri de tanıtıldı.


Antalya Anadolu Dernekleri Platformu toplandı Güncel Antalya Anadolu Dernekleri Platformu toplandı

Antalya’da kurulan ve önderliğini 5 derneğin yaptığı Antalya Anadolu Dernekler Platformu toplantısı; dernek başkanları, yöneticiler ve dernek üyelerinden katılımcılar eşliğinde Ring Otel’de gerçekleşti.


Tamirciler Odası’ndan Uluslararası Ziyaret Güncel Tamirciler Odası’ndan Uluslararası Ziyaret

Antalya Oto Tamirciler Odası üyeleri İstanbul Uluslararası Otomotiv Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı’nda Antalya Oto Tamirciler Odası’na bağlı 140’a yakın üye İstanbul Uluslararası Otomotiv Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı, Automechanika’ya gitti.


Akaydın stadyumda kararlı Güncel Akaydın stadyumda kararlı

Halk buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’ya stadyum kazandırma konusundaki kararlılığını yineledi.


Kumluca’da Beldiye Meclisi toplandı Kumluca Kumluca’da Beldiye Meclisi toplandı

Kumluca Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ nın Başkanlığında gerçekleştirildi.


İki Çetinkaya buluştu Kumluca İki Çetinkaya buluştu

Kumluca’da İlçe Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya, polis haftası münasebetiyle Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.


14. Hikmet Okuyar Şiir Ödülleri sahiplerini buldu Kültür/Sanat 14. Hikmet Okuyar Şiir Ödülleri sahiplerini buldu

14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonuçları açıklandı


AK Partili Köse’den Akaydın’a sert cevaplar Siyaset AK Partili Köse’den Akaydın’a sert cevaplar

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, meclis toplantısında ‘Hizmetler engelleniyor’ diyerek hükümeti ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’i suçlayan Akaydın’ı sert bir dille eleştirdi.


“Antalya Sağlıklı Kent Projesi hayata geçirilmeli” Güncel “Antalya Sağlıklı Kent Projesi hayata geçirilmeli”

2011 Dünya Sağlık Günü Kapsamında Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği Genel Başkanı ve 24. Dönem CHP Antalya Milletvekili Aday adayı Eczacı Nuri Özkul bir mesaj yayınladı.


“Narin Şahlar” final için yarışacak Kemer “Narin Şahlar” final için yarışacak

Trakya’nın yeni yaşam merkezi NARİN PARK, Antalya Kemer’de 12-17 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Türkiye Çocuk Satranç Ligi finallerinde Nurullah Narin İlköğretim Okulu öğrencilerinin sponsoru oldu.


Alanyalı, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutladı Siyaset Alanyalı, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutladı

Antgiad Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı,Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi.


Polis gününde, hırsız isyanı Korkuteli Polis gününde, hırsız isyanı

İmrahor'da koyunları çalınan Ali Kartop isimli vatandaş, “Korkuteli'de hırsızlar adeta cirit atıyor. Son bir yıl içinde bir sürü kazan çalındı, ama failleri bulunamadı. Şimdi de koyun hırsızları ortaya çıktı. Emniyete gidiyoruz, üzerine su için diyorlar. Ne yapacağımızı bilemez haldeyiz” dedi.


60 türü sadece ‘yalayarak’ yok edebiliyoruz! Güncel 60 türü sadece ‘yalayarak’ yok edebiliyoruz!

Dondurma ve sahlebin hammaddesi olan orkideler için tehlike çanları çalıyor. Hollanda'da bir orkide yumrusunu sökene bile hapis cezası verilirken, Türkiye'de yılda 120 milyon orkide sökülüyor.


Plastikte yeni teknolojiler ve tasarımlar yarışıyor Ekonomi/Turizm Plastikte yeni teknolojiler ve tasarımlar yarışıyor

Teknoloji mi? Tasarım mı? İkisi de… Teknoloji olmadan tasarım, tasarım olmadan teknoloji pek bir anlam ifade etmiyor. Günümüz rekabet ortamında, güçlü şirketler ve markalar oluşturmak için her ikisinde de iyi olmak gerekiyor.


İhlas Koleji robotu, İTÜRO’da sergilendi İhlas Koleji robotu, İTÜRO’da sergilendi

Robot meraklılarının heyecanla beklediği İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları (İTÜRO) İTÜ Ayazağa kampüsünde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı.


Çikolatayı en çok İstanbullular, en az Karslılar seviyor Çikolatayı en çok İstanbullular, en az Karslılar seviyor

Şirketler, oteller, cafeler, pastaneler ve nihai tüketiciler için isteğe uygun ürün şekillendiren CKLT Çikolata Fabrikası’nın yaptığı araştırmaya göre en çok çikolata İstanbul, Ankara ve İzmir’de tüketiliyor.


Kent Parkı’nda sezon hazırlığı Güncel Kent Parkı’nda sezon hazırlığı

Kepez Belediyesi, Antalyalılar’ın büyük ilgi gösterdiği Kent Parkı’nda, tespit edilen eksiklikleri gidermek için çalışma başlattı.


Apollon Tapınağı’nda gün batımı konseri Kültür/Sanat Apollon Tapınağı’nda gün batımı konseri

Antalya’ya Devlet Opera ve Balesi Side’de ‘ Gün Batımı Konserleri’ne başlıyor. Gün batımının insanı büyülediği Side Apollon Tapınağı’nda gerçekleşecek konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları özel bir repertuvar ile sanatseverlerle buluşacak.


Körfez ile Batı Akdeniz’in Burdur buluşması Güncel Körfez ile Batı Akdeniz’in Burdur buluşması

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organize ettiği Batı Akdeniz Bölgesi (Antalya, Isparta, Burdur) ve Körfez Ülkeleri Yatırım ve İşbirliği Fırsatları Toplantısı Burdur’da da gerçekleştirildi.


Side Belediyesi’nden eğitime büyük katkı Manavgat Side Belediyesi’nden eğitime büyük katkı

Side’deki okullarda ‘Kara tahta’ tarihe karışıyor. Side Belediyesi, okullara ‘Akıllı Tahta’ hediye etti. Her okula ikişer adet verilen interaktif tahtalar, dersliklerde kullanılmaya başlandı.


Yapı Kredi’den çiftçilere özel kart: Verimli Kart Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den çiftçilere özel kart: Verimli Kart

Yapı Kredi, çiftçilerin sektörel ihtiyaçlarında kullanmaları ve yaptıkları harcamaları hasat zamanlarında ödeyebilmelerine olanak tanıyan yeni ticari kartı verimli kart'ı hizmete sundu.


Alerji mevsimi geldi Sağlık/Kadın Alerji mevsimi geldi

Baharın gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklarda artış görünüyor.Dünya’ da en sık görülen hastalıklar arasında 6 sırayı alan alerji hastalıkları bahar aylarında başlayıp, yaz dönemine kadar devam ediyor.


Başkan’dan Dutlubahçe’ye Kültür Merkezi müjdesi Güncel Başkan’dan Dutlubahçe’ye Kültür Merkezi müjdesi

Dutlubahçe Mahallesi’nde yapımı son aşamaya gelen Kültür Merkezi’nde incelemede bulunan Başkan Evcilmen, merkezin önümüzdeki ay hizmete açılacağını söyledi.


Büyükşehir Engelliler hazır Spor Büyükşehir Engelliler hazır

Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı şampiyonluk yolunda önemli bir karşılaşmaya daha çıkıyor.


Başkan Gül: “Dünya Sağlık Gününüz Kutlu Olsun” Kemer Başkan Gül: “Dünya Sağlık Gününüz Kutlu Olsun”

7 Nisan “Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “ Tüm Sağlık çalışanlarımızın Dünya Sağlık Günü’nü ve Sağlık Haftasını kutluyorum” dedi.


Barış Manço ile 7’den 77’ye Konseri Güncel Barış Manço ile 7’den 77’ye Konseri

Toros Akdeniz Koleji İlköğretim Okulu 1. Kademe öğrencilerinden oluşan okul korosunun hazırladığı “Barış Manço ile 7’ den 77’ ye Konseri” Toros Akdeniz Koleji Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Kalabalık bir veli grubunun izlediği konserde Barış Manço’nun birbirinden güzel unutulmaz eserleri seslendirildi.


CHP'li Devrim Kök'e Belediye-İş Sendikası'ndan tam destek Siyaset CHP'li Devrim Kök'e Belediye-İş Sendikası'ndan tam destek

CHP Antalya Milletvekili aday adayı Devrim Kök, Antalya Belediye-iş Sendikasını ziyaret etti.Ziyarette genel merkez ve Antalya Belediye-iş Sendikasına bağlı 39 belediyenin CHP'li Kök'e tam destek vereceklerini açıkladı.


Sibel Gezen’den sanayi’ye ziyaret Siyaset Sibel Gezen’den sanayi’ye ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekili adaya adayı Sibel Gezen, esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. CHP İl Örgütü’nün eski Sanayi Sitesi’nde düzenlediği ziyaret programına katılan Sibel Gezen, esnafın sorunlarını dinledi ve CHP’nin bu konudaki politikalarını anlattı.


Akbulut, esnafın içini rahatlattı Siyaset Akbulut, esnafın içini rahatlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut, Finike İlçe Başkanı Arif Ertuğ ile birlikte Finike esnafını ziyaret etti.


Antalya Turizm Akademisi Derneği kuruldu Güncel Antalya Turizm Akademisi Derneği kuruldu

Antalya’da turizm ile uğraşan işletmeleri ve kişileri dernek çatısı altında toplamak ve organize bir şekilde hareket edip Antalya turizminin geliştirilmesi için kurulan Antalya Turizm Akademisi Derneği faaliyete geçti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...