Salı, 20 Ağustos 2019
Geleceğin bilim adamlarının şenliği Güncel Geleceğin bilim adamlarının şenliği

Bu yıl 2.’si gerçekleştirilen İstek’li Mucitler Bilim Şenliği, İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıftan, Anadolu Lisesi 9. sınıfa kadar öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanında hazırladığı projeler, İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde sergilendi.


Tarihsel buluşmaya çağrı Siyaset Tarihsel buluşmaya çağrı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen düzenlediği basın toplantısında “İnsanca Yaşam İnsanca Düzen için yürüyüşümüzü 29 Ocak’ta Ankara’da büyük bir buluşma ile başlatacağız” dedi.


Gül, Akdeniz TV’ye konuk oldu Güncel Gül, Akdeniz TV’ye konuk oldu

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege, Antalya’dan yayın yapan ve uydudan tüm dünyaya yayılan Akdeniz TV’de yayınlanan “Ali Tongulüs ile Ekonomi Vizyon” programına konuk oldu.


Çavuşoğlu, Sırbıstan Cumhurbaşkanı Tadiç ile görüştü Çavuşoğlu, Sırbıstan Cumhurbaşkanı Tadiç ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Strazburg’da Sırbıstan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç ile görüştü.


“Kemer, Baltık ülkelerinde daha fazla tanınmalı” Kemer “Kemer, Baltık ülkelerinde daha fazla tanınmalı”

Turizm fuarları açısından önemli bir yere sahip olan ve 20-23 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleşen Matka (HELSİNKİ) turizm fuar’ında yapılan anket sonuçlarına göre İskandinav Ülkelerden gelen turist sayısında artış bekleniyor.


Almanca Drama Kulübünde kostüm telaşı Güncel Almanca Drama Kulübünde kostüm telaşı

Toros Akdeniz Koleji Almanca Drama Kulübü’nün kostümleri hazırlanıyor. Toros Akdeniz Koleji Almanca Drama Kulübünün sene sonunda sergileyeceği oyunların kostümleri Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından dikiliyor.


Kaş, uluslararası tanınırlık olan “Sakin Şehir Sertifikası’nı istiyor Kaş Kaş, uluslararası tanınırlık olan “Sakin Şehir Sertifikası’nı istiyor

Antalya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi gören ilçelerinden Kaş’ın Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, özgün doğal yapısı bulunan ilçenin bu özelliğini koruyup geliştirmek istediklerini ve ilçenin bu özelliğini ön plana çıkararak, uluslararası tanınırlığı olan Sakin Şehir (Cittaslow) Sertifikası almak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.


Konyaaltı Caddesi Antalya’nın imajını renklendirecek Eğitim Konyaaltı Caddesi Antalya’nın imajını renklendirecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Caddesi’nin de çehresini değiştiriyor. Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Konyaaltı Caddesi’nde başlayan peyzaj ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.


Doğru beslenme ile kanserden korumak mümkün Sağlık/Kadın Doğru beslenme ile kanserden korumak mümkün

Kanser hastalığının araştırılması ve alınacak önlemler konusunda oluşturulan Meclis Kanser Araştırma Komisyonu Raporu, Türkiye’de kanserli hasta sayısının yaklaşık 400 bin olduğu, her yıl 150 bin yeni kanser vakası teşhis edildiğini işaret ediyor.


Taşeronlaşmaya bayrak açtı Siyaset Taşeronlaşmaya bayrak açtı

CHP Milletvekili Aday Adayı Çetin, özellikle kamuda binlerce işçinin taşeron firmalara mahkûm edildiğini söyleyerek, “ CHP iktidarı, emeğin sömürülmesi olan taşeronlaşmayı bitirecektir” dedi.


Proje hazırlama eğitimleri Burdur ve Antalya’da başlıyor Ekonomi/Turizm Proje hazırlama eğitimleri Burdur ve Antalya’da başlıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Isparta, Burdur ve Antalya merkez ile ilçelerindeki Mali Destek Programları bilgilendirme toplantılarının ardından başlayan proje hazırlama eğitimleri, Isparta ve ilçelerinin ardından Burdur ve Antalya’da da başlıyor.


Siyaset "Olimpiyatlara gölge düşürülmemeli”

Erzurum 27 Ocak-06 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Üniversitelerarası kış oyunlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Erzurum Temsilcisi Nihat Altay: “olimpiyatlara gölge düşürülmemeli” dedi.


Filenin sultanları ziyaret turunda Spor Filenin sultanları ziyaret turunda

Liseler arası Voleybol İl Birinciliği müsabakalarında Antalya şampiyonu olan 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi Kız Voleybol Takımı, Muratpaşa Kaymakamı Kocabaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya’yı makamında ziyaret etti.


KETOB’dan Başkan Gül’e ziyaret Kemer KETOB’dan Başkan Gül’e ziyaret

Kemer Otelciler Birliği Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdiler.


Hüsnü Karakaş Caddesi trafiğe kapatılıyor Güncel Hüsnü Karakaş Caddesi trafiğe kapatılıyor

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT) kanalizasyon şebekesi çalışmaları nedeniyle Hüsnü Karakaş Caddesi (Antalya 2000 İş Merkezi ile Merkez Bankası arası) 29 Ocak- 11 Şubat tarihleri arasında trafiğe kapatılacak.


MHP Kumluca ve Finike istişare toplantısını yaptı Kumluca MHP Kumluca ve Finike istişare toplantısını yaptı

MHP Antalya İl Başkanlığının İlçe İstişare Toplantılarının bir yenisi daha yapıldı. Kumluca ve Finike Teşkilatının ve yöre halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, bu ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını dile getirdiler.


Side Polonya Turizm Fuarı’nda tanıtıldı Serik Side Polonya Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar, Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenen Turizm fuarında tanıtım çalışmalarına katıldı. 21 – 23 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuarın ilk gününde sadece Turizm Profesyonelleri ağırlandı.


Döşemealtı’nda koordinasyon merkezi açılıyor Döşemealtı Döşemealtı’nda koordinasyon merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Döşemealtılı vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde tespit etmek, belediye hizmetlerinden daha kolay faydalanmalarını sağlamak amacıyla kurduğu Döşemealtı Koordinasyon Merkezi, 28 Ocak Cuma günü saat 14.00’de açılıyor.


Döşemealtı halıları YÖREX'te Döşemealtı Döşemealtı halıları YÖREX'te

Döşemealtı Belediyesi geçen yıl ilki düzenlenen Yörex Fuarı’na, yöreye özgü halısı ve narıyla katılarak ilgi odağı olmuştu. Bu yıl 5-8 Mayıs tarihleri arasında 2. düzenlenecek olan Yörex Fuarı’na hazırlanan Döşemealtı Belediyesi, dünyaca ünlü halılarıyla yerini alacak.


İkizlerin böbrek mücadelesi Güncel İkizlerin böbrek mücadelesi

Çift yumurta ikizi Uysal kardeşlerden (39) birine şans gülerken diğerine beklemek düştü. 14 yaşındaki bir donörün böbreklerinden birisi ikizlerden Özkan’a takılırken diğer böbrek ‘Tam uyum’ nedeniyle İstanbul’a gönderildi.


Kepez’de Everest zirvesi Güncel Kepez’de Everest zirvesi

Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikle, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Antalya Birim Sorumlusu ve Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) Antalya İl Sorumlusu Yılmaz Sevgül, dünyanın en büyük tepesi Everest’e yaptıkları tırmanışı Kepezli öğrenciler ile paylaştı.


"2014 başında AB’ye tam üye olmaya hazır olacağız”

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin 2013 sonu veya 2014 başında AB'ye tam üye olmaya hazır hale geleceğini söyledi.


Kepez’in boksörleri madalyaya doymuyor Spor Kepez’in boksörleri madalyaya doymuyor

Kepez Belediye’si sporda olan başarısıyla adını ülke geneline taşıyor. Kepez Belediyespor Kulübü Boks Takımı, Antalya Boks İl Şampiyonası’nda 18 altın ve 10 bronz madalya ile tamamladı.


Siyaset "Kozan il olsun"

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mustafa Vural, Adana’nın Kozan ilçesinin il olması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.


ANTDOB sahnesi Şubat ayında sürprizlerle dolu Kültür/Sanat ANTDOB sahnesi Şubat ayında sürprizlerle dolu

Antalya Devlet Opera ve Balesi; Şubat ayında yeni eserlerle dolu, güçlü bir program ile sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Kemer, Matka Turizm Fuarı’ndaydı Kemer Kemer, Matka Turizm Fuarı’ndaydı

Helsinki Matka Turizm Fuarı’nda 70 ülkeden 1200 katılımcı arasında Türkiye’de 25 otel ve acente ile birlikte yer aldı. Kemer, Kültür ve Turizm Bakanlığı standında yer aldı.


Akaydın’dan kardeşşehir Cheboksary’a ziyaret Güncel Akaydın’dan kardeşşehir Cheboksary’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’nın, Rusya Federasyonu’na bağlı Çuvaş Cumhuriyeti’nden kardeş şehri Cheboksary’i ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


“Akaydın sadece makyaj yapıyor” Siyaset “Akaydın sadece makyaj yapıyor”

Has Parti İl Başkanı Av. Ali Aktaş, Büyükşehir Belediye’sinin kapalı yol projesini değerlendirdi.


Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü Siyaset Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile Strazburg’da bir araya geldi.


Çavuşoğlu, Moskova’daki terörist saldırıyı kınadı Çavuşoğlu, Moskova’daki terörist saldırıyı kınadı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'nın Domodedovo havaalanında düzenlenen, en az 35 kişinin yaşamını yitirdiği ve 150 kişinin de yaralandığı saldırıyı sert bir şekilde kınadı.


Antalya’dan çifte transfer Spor Antalya’dan çifte transfer

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediye Gerrod Henderson ve Brad Buckman’ı kadrosuna kattı.


Başkan Evcilmen’den öğrencilere kariyer dersi Güncel Başkan Evcilmen’den öğrencilere kariyer dersi

Öğrencilere ‘Yerel yönetimler ve kariyer basamakları’ konulu konferans veren Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Önce hedefinizi belirleyin ve ona ulaşmak için yoğun çaba harcayın” dedi


CHP’li Ülken: Mumcu'yu unutturmayacağız Siyaset CHP’li Ülken: Mumcu'yu unutturmayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun haince katledilişinin 18’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


MHP Döşemealtı pişi dağıttı Döşemealtı MHP Döşemealtı pişi dağıttı

Milliyetçi Hareket Partisi Döşemealtı İlçe Kadın Kolları ve Başkanı Burcu Özdemir, MHP İl Kadın kolları Başkanı Gül Nihal Gürel ve yönetim kurulu üyeleri vatandaşlara pişi dağıttı


Amatör ruhla profesyonelce çekimler Güncel Amatör ruhla profesyonelce çekimler

Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Fotoğraf Kulübü‘nün fotoğraf sergisi Özdilekpark AVM’de görücüye çıktı. Öğrencilerinin çektiği fotoğraf sergisi görenleri hayrete düşürdü.


Kumluca Gıda İhtisas OSB için BAKA’dan destek Kumluca Kumluca Gıda İhtisas OSB için BAKA’dan destek

Antalya’nın tarım üretiminde önemli ilçesi Kumluca’da Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağı ve temelinin bu yıl mayıs ayında atılacağı bildirildi.


Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın maçı ertelendi Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın maçı ertelendi

Sezon başında hedefini Süper Lig’e çıkmak olarak belirleyen Antalya Büyükşehir Belediye Tekerlekli Basketbol Takımı’nın İstanbul’da oynaması gereken Küçükçekmece Dostluk Engelliler maçı ertelendi.


Kepez İlçe Teşkilatı kampta seçim startı verdi Siyaset Kepez İlçe Teşkilatı kampta seçim startı verdi

2011 Haziran ayında yapılacak genel seçim öncesinde, 2010 yılı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı için Afyon Sandıklı Termal Park Otel’de kampa giren AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı, 2011 yılının çalışma takvimini belirleyip, seçim startını verdi.


Bucaklı mermercilerin ortak sorunu nitelikli işgücü Ekonomi/Turizm Bucaklı mermercilerin ortak sorunu nitelikli işgücü

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Burdur Yatırım Destek Ofisi (YDO) uzmanları, Bucak’taki mermer firmalarını ziyaret ederek sorunlar ile çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulundu.


Çavuşoğlu'na hemşehri desteği Siyaset Çavuşoğlu'na hemşehri desteği

Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanlığı’na ikinci kez seçildiği Strazburg’daki Kış Dönemi Genel Kurulu’nda, Alanya ve Antalya’lı hemşehrileri Çavuşoğlu’nu yalnız bırakmadı.


Aksu’da, görüntü ve cevre kirliğine son Aksu Aksu’da, görüntü ve cevre kirliğine son

İlçede görüntü ve cevre kirliği oluşturan işletmeler uyarıldı. Yapılan denetimler sonucu çevreyi kirleten ve görüntü kirliğine neden olan işletme sahiplerine uyarı cezaları yazılarak tekrarlanması halinde büyük cezaların uygulanacağı belirtildi.


Karikatürist Kadir Cengiz Adile Teyze’de imza gününde Kültür/Sanat Karikatürist Kadir Cengiz Adile Teyze’de imza gününde

Karikatürist Kadir Cengiz Adile Teyze Etüt Merkezi öğrencileri ile imza gününde buluştu.


ATB muhasebecileri eğitime aldı Güncel ATB muhasebecileri eğitime aldı

Antalya Ticaret Borsası, tarım sektörüne yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. Antalya Ticaret Borsası ile Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın işbirliğiyle Tarımsal Uygulamalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde (TUMEM) düzenlenen ‘Tarımda Muhasebe ve Finansman Eğitimi’ başladı. Eğitim


ATB korosundan Zeytinköy yararına konser Kültür/Sanat ATB korosundan Zeytinköy yararına konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu yeni yıl konseri verdi. Hayati Göver yönetimindeki koro, Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.


İpek Anaokulu’nda şiir geceleri Güncel İpek Anaokulu’nda şiir geceleri

Toros İpek Anaokulu 3- 6 yaş sınıflarının şiir gecelerinde duygusal anlar yaşandı. Çocukların bilinçaltlarında güzel bir hatıra bırakabilmek, dil gelişimlerini desteklemek ve tarih-kültür-sanat duygularını geliştirmek amacıyla düzenlenen şiir geceleri küçük öğrencilerin hünerlerini sergilemesine sebep oldu.


“Mumcu’nun hedeflediği Türkiye için çalışıyoruz” Siyaset “Mumcu’nun hedeflediği Türkiye için çalışıyoruz”

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu “Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında ve Uğur Mumcunun hedeflediği Türkiye için gençlerle omuz omuza yolumuza devam ediyoruz.” dedi.


Tütüncü değirmen parkı inceledi Güncel Tütüncü değirmen parkı inceledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Emek Mahallesi’nde yapımı devam eden “su değirmeni temalı” parkta incelemelerde bulundu.


Kefalet kooperatiflerine teşekkür Ekonomi/Turizm Kefalet kooperatiflerine teşekkür

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, kredi kefalet kooperatiflerini ziyaret ederek, Ahilik Kültür Haftası’nda verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.


Muratpaşa Cup sona erdi Spor Muratpaşa Cup sona erdi

Muratpaşa Belediyespor tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Muratpaşa Cup Bayanlar Hentbol Turnuvası’ sona erdi. 5 takımın katıldığı turnuvadan İstanbul Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü birinci olarak ayrıldı.


“Bu dönem siyasetin içinde yer almayı düşünmüyorum” Kemer “Bu dönem siyasetin içinde yer almayı düşünmüyorum”

Adı Antalya’da bayan milletvekili adayları arasında geçen genç ve başarılı turizmci Yeliz Gül Ege Milletvekilliğine adaylığı konusu ile ilgili olarak son noktayı koydu.


Spor yaparken kilo almayın Sağlık/Kadın Spor yaparken kilo almayın

Sağlıklı kilo kontrolünün yolu, doğru beslenme ve düzenli egzersiz yapmaktan geçmektedir. Yeterli ve dengeli beslenen bir kişi, düzenli egzersiz de yaptığında; koroner kalp hastalıkları, diyabet (şeker hastalığı) gibi pek çok sağlık riskini ortadan kaldırabilmektedir.


Başkan Akaydın asfalt üretim tesisini inceledi Güncel Başkan Akaydın asfalt üretim tesisini inceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, belediyenin iştirak şirketlerinden olan ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye ait Kepez bölgesinde bulunan Asfalt Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Tesisin yıllık üretim miktarının 165 bin tona ulaştığı açıklandı.


Büyükşehir'den Muammer Aksoy Sempozyumu Güncel Büyükşehir'den Muammer Aksoy Sempozyumu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği işbirliği ile Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında 29-30 Ocak tarihlerinde Prof. Dr. Muammer Aksoy Sempozyumu düzenlenecek.


Siyaset "Her evden bir oy istiyoruz"

BBP MKYK Üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, Antalya İl Başkanlığı tarafından “HER EVDEN BİR OY İSTİYORUZ, SENDE KATIL TÜRKİYE KAZANSIN “ sloganı ile kapalı yol havuz başında başlatılan 'üye kayıt' kampanyasına Antalyalıların ilgisi yoğun oldu.


Evcilmen ve Çandır’dan işsizliğe karşı protokol Siyaset Evcilmen ve Çandır’dan işsizliğe karşı protokol

Muratpaşa Belediyesi, kentteki işsizlik sorununun çözümü için BAGEV ile işbirliğine gidiyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ile ATB ve BAGEV Başkanı Çandır, istihdam için işbirliği protokolü imzaladı


Y. Kemer Belediyespor haftayı 3 puanla tamamladı Spor Y. Kemer Belediyespor haftayı 3 puanla tamamladı

Antalya Süper Amatör Kümede mücadele veren Y.Kemer Belediyespor, kendi sahasında oynadığı Sarılarspor maçını 1-0 kazanarak haftayı 3 puanla tamamlamasını bildi.


DENTUROD da TÜROFED üyesi oldu Güncel DENTUROD da TÜROFED üyesi oldu

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)'in 22 Ocak 2011 tarihinde Antalya'da yapılan genişletilmiş yönetim kurulu toplantısında Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği”nin(DENTUROD) üyelik başvurusu onaylandı.


Ünlü Pediatristten altın öğütler Güncel Ünlü Pediatristten altın öğütler

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ebeveyn Davranışları’ konulu konferansta konuşan Pediatrik Nörolog Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, “Çocuklara verilecek eğitim ödülle olur. Eğitimde cezanın yeri yoktur” dedi.


TED’den iki 500’lük tam puan Güncel TED’den iki 500’lük tam puan

TED Antalya Koleji’nden Semra Yaren Çatak ve Çağatay Çakıroğlu adlı öğrenciler, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan “Performans Takip Sınavı”nda 500 tam puan aldılar.


“AK Parti, siyaseti ilkeli bir hale getirdi” Siyaset “AK Parti, siyaseti ilkeli bir hale getirdi”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, AK Parti Antalya İl Teşkilatı Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları ve Yerel Yönetimler Şura Toplantısı’na katıldı.


Has Parti’den 226 parsel eleştirisi Siyaset Has Parti’den 226 parsel eleştirisi

Has partililer 226 parselde bulunan belediye hisselerinin fahiş fiyatlarla satılmasını öngören Belediye Meclisi kararını eleştirdiler. İl Başkanı Aktaş, “Gecekondu -müşteri- belediye -ticari- işletme değildir” dedi.


Hamza Taş anıldı Güncel Hamza Taş anıldı

AK Parti İl Teşkilatı, eski İl Başkanı Merhum Hamza Taş’ın ölümünün 3. Yıldönümü sebebiyle Yusuf Öztürk Camii’nde yemekli mevlit düzenlendi.


AK Parti’de temayül yoklaması Siyaset AK Parti’de temayül yoklaması

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani’nin Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından yeni il başkanının belirlenmesi amacıyla teşkilat içinde temayül yoklaması yapıldı.


Ekoakademi’de bu hafta Ekonomi/Turizm Ekoakademi’de bu hafta

Her Cuma Akdeniz TV ekranlarında izleyicileriyle buluşan Ekoakademi programının bu haftaki konukları, Timelink International Trading Ltd. Genel Müdürü Alptekin Aydın, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy ve Avukat Ali Önal oldu.


Deveci’den, OLEYİS’e ziyaret Siyaset Deveci’den, OLEYİS’e ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Alican Deveci ve Kepez İlçe teşkilatı , İşçi Komisyonu Başkanı Fahri Uysal ve komisyon üyeleri OLEYİS Antalya Bölge Şube Başkanı Recep Tekin’i ziyaret etti.


MHP’li kadınlardan hastane ziyareti Siyaset MHP’li kadınlardan hastane ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Müşerref Aksu ve teşkilatı Atatürk Devlet Hastanesi yeni doğan bebek servisini ziyaret etti.


“Uğur Mumcu öngörüsü yüksek bir aydındı” Siyaset “Uğur Mumcu öngörüsü yüksek bir aydındı”

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan, “Uğur Mumcu, Türkiye'de, yıllar önce planlı bir politikanın, adım adım uygulamaya geçildiğini ilk söyleyenler arasındadır. İşaret ettiği tehlikelerin, bugün birer birer karşımıza çıktığına tanık olduğumuz, öngörüsü yüksek bir aydındı” diye konuştu.


“Siyasi partiler oy avcılığı yapıyor” Siyaset “Siyasi partiler oy avcılığı yapıyor”

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar, Türkiye’nin gündemindeki konularla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.


Türkçe’m Türkiye’m konferansına yoğun ilgi Güncel Türkçe’m Türkiye’m konferansına yoğun ilgi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Teşkilatı, AESOB toplantı salonunda ‘Türkçe’m Türkiye’m’ adlı konferans düzenledi. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Zekeriya Karadavut’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa yoğun katılım olurken, Karadavut’un konuşması sık sık alkışlarla kesildi.


 “İktidar hedefiyle genel seçime tek başımıza gireceğiz” Siyaset “İktidar hedefiyle genel seçime tek başımıza gireceğiz”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin ülkeyi içinde bulunduğu durumdan kurtaracak ulusal duruşa sahip bir parti olduğunu söyledi.


Kepez devlet hastanesinde sona yaklaşılıyor Güncel Kepez devlet hastanesinde sona yaklaşılıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sütçüler bölgesine yapılacak olan 300 yataklı devlet hastanesinin temelinin bu yıl içerisinde atılmasıyla ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.


Akut İnfeksiyol İshal’e dikkat! Sağlık/Kadın Akut İnfeksiyol İshal’e dikkat!

Herhangi bir mikroorganizmanın barsak mukozasında yaptığı tahribat sonucu ortaya çıkan ishal durumuna akut infeksiyoz ishal denir. İshal tanısını koyabilmek için kişinin günde en az 3 kez yumuşak, sulu dışkılaması gerekir.


Kepez’e cemevi talebi Güncel Kepez’e cemevi talebi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’dan sonra ilçenin batı bölgesine de bir cemevi kazandırılması için gayret göstereceğini söyledi.


CHP’de eğitim seferberliği Siyaset CHP’de eğitim seferberliği

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, genel seçim hazırlıkları kapsamında parti içi eğitim seferberliği başlattı. CHP İl Eğitim Komitesi ve Doğu İlçeleri Eğitim Komitesi ortak toplantısı Manavgat’ta gerçekleştirildi.


Başkan Tütüncü’ye davullu-zurnalı ziyaret Güncel Başkan Tütüncü’ye davullu-zurnalı ziyaret

Kepez ilçesi Özgürlük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Turgut Özal Parkı için Malatyalılar Derneği üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye davul-zurna eşliğinde teşekkür ziyaretinde bulundu.


Kepez’de annelere ‘çocuk’ eğitimi Güncel Kepez’de annelere ‘çocuk’ eğitimi

Kepez Belediyesi “Yarınları şekillendirecek olan bugün’ün çocukları” sloganıyla “ Erken Çocukluk” eğitim kursları başlattı. Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) kapsamında başlatılan dersler büyük ilgi görüyor.


Alageyiklerin yaşam alanlarını geliştirme çalışmaları başladı Güncel Alageyiklerin yaşam alanlarını geliştirme çalışmaları başladı

Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, tabii değerlerimizden alageyiklerin tabiattaki devamlılığını sağlamak ve gelecek nesillerin bu zenginlikten mahrum kalmamaları gayesiyle alageyiklerin üretimine hız verdi.


Alerjik rinitte yeni tedavi yöntemi Rhinolight Sağlık/Kadın Alerjik rinitte yeni tedavi yöntemi Rhinolight

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Kulak Burun Boğaz Bölümü doktoru Op.Dr Özgür Hakan Yüksel Bitmek bilmeyen hapşırık nöbetleri, yoğun burun akıntısı ve kaşıntı alerjik rinitin en belirgin özellikleri olduğunu belirtti.


Kepez’den “hasta konuk evi” projesi Güncel Kepez’den “hasta konuk evi” projesi

Kepez Belediyesi, Antalya’ya tedavi olmak amacıyla gelen hastaların ve refakatçilerinin konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla “hasta konuk evi” uygulamasını başlatıyor.


Orta kulak iltihabına dikkat! Sağlık/Kadın Orta kulak iltihabına dikkat!

BSK Aydın Anka Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Tuncay Kodaş çocuklarda sıklıkla görülen orta kulak iltihapları ile ilgili bilgi verdi.


Futbola verilen 32 günlük hasret bitti Spor Futbola verilen 32 günlük hasret bitti

Interpress’in iki bine yakın gazete ile dergide çıkan spor haber ve yazılarını kapsayan araştırmasına göre, futbola verilen otuz iki günlük arada yazılı basında en medyatik spor kulübü Beşiktaş oldu.


Deveci: “AKP Alanya’nın düşmanıdır” Siyaset Deveci: “AKP Alanya’nın düşmanıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Kepez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Milletvekili aday adayı olan Alican Deveci, Alanya Danışma Kurulu toplantısında Alanya’nın sorunlarını değerlendirdi.


Yaşlılar eklem kireçlenmesine dikkat etmeli Sağlık/Kadın Yaşlılar eklem kireçlenmesine dikkat etmeli

BSK Lara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. İ. Levent Arıcan, yaşlıların eklem kireçlenmesi konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.


AKP iktidarında işsizlik rekoru kırıldı Siyaset AKP iktidarında işsizlik rekoru kırıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Kumluca İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek MHP Antalya Milletvekili aday adayı olan Avukat Cengiz Murat Akbulut , MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç’ı ziyaret etti.


TP’lilere indirimli sağlık hizmeti Güncel TP’lilere indirimli sağlık hizmeti

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Sedat Başar ve teşkilatı ile İl Kadın Kolları Başkanı Süreyya Öztürk An-deva Sağlık Grubu Topçular şubesi Başhekimi Tugay Aker’i ziyaret ederek sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanmak için protokol imzaladılar.


Başkan Gül’den yarışmacılara ziyaret Kemer Başkan Gül’den yarışmacılara ziyaret

Türkiye Aşçılar Federasyonu öncülüğünde, Şefler Birliğinin organize ettiği 3. Altın Kep Yarışmasına katılan Kemer Turizm Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesi öğrencilerine, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, yarışmada başarılar diledi.


HAS Parti Muratpaşa hız kesmiyor Siyaset HAS Parti Muratpaşa hız kesmiyor

Halkın Sesi Partisi Muratpaşa İlçe Teşkilatı seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hemen her gün seçmenle buluşan HAS Parti Muratpaşa İlçe teşkilatı, gündüz saatlerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederken akşamları da sohbet toplantıları düzenliyor.


Engelli Rehabilitasyon Merkezi renklendirildi Güncel Engelli Rehabilitasyon Merkezi renklendirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı Çıplaklı’daki Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesini renkli asfaltla kapladı.


Muratpaşa hızlı başladı Spor Muratpaşa hızlı başladı

Muratpaşa Cup Bayanlar Hentbol Turnuvası’nın ilk gününde Muratpaşa Belediyespor rakibi Çankaya Belediyesi ANKA Spor Külübünü’nü 38-28 yenmeyi başardı.


BCP Genel Başkanı Mümtaz Soysal’dan DSP’ye ziyaret Siyaset BCP Genel Başkanı Mümtaz Soysal’dan DSP’ye ziyaret

Partisinin İl Başkanlığınca düzenlenen bir konferans için Antalya’da bulunan Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal, DSP’yi ziyaret etti.


İstek’te Comenius projesi için ön hazırlık Güncel İstek’te Comenius projesi için ön hazırlık

İstek Antalya Yeditepe Kolejinde, Ocak ayında, Yabancı Diller Bölümü koordinatörlüğünde, Almanya, Avusturya, Yunanistan ve Slovakya’dan gelen öğretmenler ile Ulusal Ajans’ın da desteklediği Comenius projesi için ön hazırlık yapıldı.


AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman; “Beceriksizler!..” Siyaset AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman; “Beceriksizler!..”

AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman, Halkkart adıyla başlatılan ulaşım otomasyon sistemindeki aksaklılar nedeniyle ulaşımın felce uğradığını belirtti.


Routes Turizm Akdeniz Forumu için geri sayım başladı Güncel Routes Turizm Akdeniz Forumu için geri sayım başladı

13-15 Şubat tarihlerinde ilk kez Antalya’da ICF Airports Antalya Havalimanı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Routes Turizm Akdeniz Forumu için geri sayım başladı.


Whopper’la El Clasico’ya… Whopper’la El Clasico’ya…

Burger King, kampanya ile 30 kişiyi 17 Nisan’da Madrid’te oynanacak efsaneleşmiş Real Madrid-Barcelona maçına götürüyor. Şanslı futbolseverler tarihi rövanşı ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’le birlikte izleme fırsatını da yakalayacak. 20 Ocak’ta başlayacak kampanya 28 Şubat’a kadar devam edecek.


Kemerspor 3 puana kenetlendi Spor Kemerspor 3 puana kenetlendi

Antalya Süper Amatör Lig’de mücadele eden Y.Kemer Belediyespor, ikinci yarının ilk maçında Sarılarspor ile karşılaşacak. Y.Kemer Belediyespor Teknik Direktörü Halil Yapıcı, “ sahadan 3 puanla ayrılmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz” dedi.


Sarı çizgide rant iddiası Güncel Sarı çizgide rant iddiası

Büyükşehir Belediyesi’nin Hasan Subaşı Caddesi’ndeki kaldırım önlerini sarıya boyayarak otoparka dönüştürmesine esnaf ve vatandaştan büyük tepki geldi


Meslektaşları Mustafa Balbay’ın kitabını imzalayacak Güncel Meslektaşları Mustafa Balbay’ın kitabını imzalayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 24–31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.


CHP yönetiminden AESOB’a ziyaret Siyaset CHP yönetiminden AESOB’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Parti Meclisi Üyesi Melda Onur, İl Başkanı Özer Ülken Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.


Dedeman Antalya’da lezzet dolu günler Güncel Dedeman Antalya’da lezzet dolu günler

Dedeman Antalya Hotel & Convention Center 2011’e lezzet dolu günlerle merhaba diyor. Birbirinden eşşiz lezzetleri Ocak ayından itibaren konuklarına sunacak olan Dedeman Antalya, keyif dolu bir “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” sunuyor.


Antalya Türkiye’ye örnek olacak Siyaset Antalya Türkiye’ye örnek olacak

12 Haziran genel seçimleri sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından Antalya sorumlusu olarak görevlendirilen Parti Meclisi Üyesi Melda Onur ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen kente gelerek çalışmalarına başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...