Salı, 20 Ağustos 2019
Konyaaltı Belediyesi,  Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı Güncel Konyaaltı Belediyesi, Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığında yapılan meclis toplantısında, 7 gündem maddesi görüşüldü.


Bir kadın doktorun Antalyası Güncel Bir kadın doktorun Antalyası

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi Tarih Söyleşileri’nin Şubat ayı konuğu Dr. Çiçek Akbaş oldu. Dr. Akbaş, ilk görev yeri olarak geldiği ve bir daha ayrılamadığı Antalya’nın 50 yıl önceki halini anlattı.


Eğitim-Bir-Sen “Buzlar Çözülmeden”de buluştu Kültür/Sanat Eğitim-Bir-Sen “Buzlar Çözülmeden”de buluştu

Antalya Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)'nun sahnelediği 'Buzlar Çözülmeden' adlı oyun Şubat ayının ilk haftası Çarşamba günü Eğitimciler Birliği Sendikası Kepezdeki üyelerine sunuldu. Yenimahalle Semt evindeki 307 koltuğun bulunduğu salonun tamamı doldu.


İstek’liler bir arada Güncel İstek’liler bir arada

İstek Vakfı Okulları Genel Müdürü Yıldız Köksalan, İstekK Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Deniz Demirtaş, İstek Vakfı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Selcen Özkaya Seçil, İstek Okulları idarecileri ve Yeditepe Üniversitesi’nden bir grup öğretim üyesi, İstek Antalya Yeditepe Koleji’ni ziyaret etti.


Akaydın: “Güçlü bir belediye haline geldik” Siyaset Akaydın: “Güçlü bir belediye haline geldik”

Halk toplantılarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “ Hizmet anlamında birçok önemli projeyi hayata geçirebilecek güçlü bir belediye haline geldik” dedi.


Çağın hastalığı bunamaya dikkat! Sağlık/Kadın Çağın hastalığı bunamaya dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Nöroloji Bölümü Uzm.Dr. Candan Özdemir aş, geçmişte depresyon geçirme, damar hastalıkları (kalp krizi, tansiyon yüksekliği, kolesterol yüksekliği), geçmişte ciddi kafa yaralanmaları, düşük eğitim düzeyi olduğunu söyledi.


Hayvanat Bahçeleri Birliği Antalya’da toplandı Güncel Hayvanat Bahçeleri Birliği Antalya’da toplandı

Türkiye Hayvanat Bahçeleri Birliği 3’üncü toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Antalya’da başladı.


Başkan Gül’den kayınvalidesine tevhid Kemer Başkan Gül’den kayınvalidesine tevhid

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül önceki gün Eskişehir’de hayatını kaybeden kayınvaledisinin ruhuna ithafen tevhid okutturdu.


Suda bulunan minerallerin sağlığa etkisi Sağlık/Kadın Suda bulunan minerallerin sağlığa etkisi

Kemik sağlığından, kalp damar hastalıklarına kadar birçok hastalığın önlenmesinde etkili olan pH değeri yüksek doğal mineralli sular, içeriğinde bulundurduğu kalsiyum, magnezyum, florür, sodyum, bakır, selenyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde vücudun ihtiyacı olan birçok minerali su ile almamızı sağlıyor.


Kemespor, Ormanspor'u ağırlayacak Spor Kemespor, Ormanspor'u ağırlayacak

Antalya Süper Amatör Küme'de mücadele eden Y.Kemer Belediyespor bugün ( 5 Şubat Cumartesi) Ormanspor Kemer İlçe Stadında karşılaşacak.


Paşa'lı kızlara moral kahvaltısı Spor Paşa'lı kızlara moral kahvaltısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Challange Kupası maçına çıkacak olan Muratpaşa Belediyesporlu hentbolcularla kahvaltıda buluştu. Başkan Evcilmen, hentbolcuların iyi bir sonuç alacaklarına inandığını ve bunun için sporculara güvendiğini söyledi.


Performans Takip Sınavında İl Birincisi İstek'ten Güncel Performans Takip Sınavında İl Birincisi İstek'ten

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, tüm okullarda il düzeyinde yapılan Performans Takip Sınavında, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Deniz Eroğlu, Antalya birincisi oldu.


Futbolda gelen-giden transferler spor sayfalarında tavan yaptı Spor Futbolda gelen-giden transferler spor sayfalarında tavan yaptı

Ara transfer dönemi sona ererken, takımların gelen ve giden futbolcuları belli oldu. Son iki ay içinde spor sayfalarında pek çok isim yazıldı çizildi. Takımlar imkanlarını zorlayarak belirledikleri noktalara takviyelerini yapmaya çalıştılar.


Oktay Ekşi ve Aydın Boysan haftasonu AKM’de Kültür/Sanat Oktay Ekşi ve Aydın Boysan haftasonu AKM’de

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hafta sonunda iki ünlü ismi Antalyalılarla buluşturuyor. 5 Şubat Cumartesi günü usta gazeteci Oktay Ekşi, 6 Şubat Pazar günü de Aydın Boysan AKM’de söyleşiye katılacak. Ücretsiz etkinliklere tüm Antalyalılar davetli.


Kemer’de trafik eğitim parkı Kemer Kemer’de trafik eğitim parkı

Kemer Belediyesi ile Kemer Emniyet Müdürlüğü tarafından, Merkez İlköğretim Okulu’na “Trafik Eğitim Parkı” yapılıyor.


MHP seçim beyannamesini Sevimçok'a sundu Siyaset MHP seçim beyannamesini Sevimçok'a sundu

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adnan Kaya ve bir gurup parti yöneticisi ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.


Kemer’de belediyle ekipleri hız kesmiyor Kemer Kemer’de belediyle ekipleri hız kesmiyor

Kemer Belediyesi tarafından Atatürk Caddesi’nde yapılan yol düzenleme, refüj ve kaldırım çalışmalarında birinci şerit tamamlandı.


Güzelbağ OSB neden kurulmadı Alanya Güzelbağ OSB neden kurulmadı

Saadet Partisi Alanya Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kozak, Güzelbağ Organize Sanayi Bölgesi’nin yine iktidara takıldığını, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Güzelbağ organize sanayi bölgesini programına almadığını duyurdu. Kozak, bunun AKP’nin ilgisizliğinden kaynaklandığını söyledi.


Mısır’a kimya ihracatı % 40 arttı Ekonomi/Turizm Mısır’a kimya ihracatı % 40 arttı

Son günlerde tüm dünyayı meşgul eden Kuzey Afrika ülkelerinde yaşanan halk hareketi, geleceği öngörmek konusunda uzmanları bile zorluyor. Bu ülkelerde yatırımları olan veya ticaret yapan işadamları, gelişmeler tahmin edilemediği için endişe yaşıyorlar.


CHP Muratpaşa Demokratik Kitle Örgütleri’nde Siyaset CHP Muratpaşa Demokratik Kitle Örgütleri’nde

Türkiye İşçi Emeklileri Derneğini ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü emeklilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.


Okul öncesi öğretmenleri ilk yardım eğitiminde Güncel Okul öncesi öğretmenleri ilk yardım eğitiminde

Okul öncesi eğitim döneminde çocukların can güvenliğini de emanet alan okul öncesi öğretmenleri, gerekli durumlarda doğru müdahalede bulunabilmek için uzmanlardan ilk yardım eğitimi aldı.


İş Bankası’ndan bir ilk daha Ekonomi/Turizm İş Bankası’ndan bir ilk daha

Türkiye İş Bankası birikimlerini arsa alarak yatırıma dönüştürmeyi planlayan yatırımcıların nakit ihtiyacının finansmanı için yepyeni bir arsa kredisi sunuyor.


Hakan Şükür Cheesecake Lounge’da Güncel Hakan Şükür Cheesecake Lounge’da

Antalya’ ya sezon arası değerlendirmeler için gelen Hakan Şükür, cheesecake, özel tatlılar, alkollü ve alkolsüz özel içeceklerin sunulduğu ve Miami’yi Antalya ya taşıyan mekân Cheesecake Lounge da futbol üzerine sohbet etti.


Flash CT ve 3 Tesla MR tek çatı altında Sağlık/Kadın Flash CT ve 3 Tesla MR tek çatı altında

Anadolu Sağlık Merkezi, çekim sürelerini kısaltan, yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi sağlayan 3 Tesla MR ve bir saniyenin altında gibi kısa bir sürede akciğer tomografisi çekebilen Flash CT cihazları ile tıbbi görüntülemede büyük bir atılımı beraberinde getiriyor.


Y. Kemer Belediyespor kendi evinde oynayacak Spor Y. Kemer Belediyespor kendi evinde oynayacak

Antalya Süper Amatör Kümede mücadele eden Y.Kemer Belediyespor Ormanspor ile Cumartesi günü Saat 14.00’da Kemer Stadında karşılaşacak.


Envar’da dil şöleni Güncel Envar’da dil şöleni

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu yabancı dil zümresi, ara tatilde de boş durmuyor. İngilizce öğretmenleri Halime Yıldırım, Semra Yeşil, Derya Arslan, Özlem Gülbahçe Yetim, Hatice Bulut ve Bilge Gökmen ile Almanca Öğretmeni Yücel Karakılıç rehberliğinde gerçekleşen dil şöleni etkinliğinde tüm sınıflardan öğrenciler görev aldı.


Miniklerin iletişim projeleri Güncel Miniklerin iletişim projeleri

İstel Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “İletişim ve Haberleşme” temalı bir proje gerçekleştirdi.


Düden Parkı hayat bulacak Güncel Düden Parkı hayat bulacak

Düden Çayı’nın denizle buluştuğu Düden Parkı’na hayat verecek büyük proje için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Bölge ağır iş makineleri ile temizleniyor. Çalışmalarda parktaki doğal bitki örtüsü korunuyor.


Akaydın’dan hanutçuluğa karşı ortak mücadele çağrısı Güncel Akaydın’dan hanutçuluğa karşı ortak mücadele çağrısı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, hanutçuluğa karşı esnafın, kendileriyle ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.


CHP’de söylem ve eylem bir olacak Kumluca CHP’de söylem ve eylem bir olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Eğitim Komitesi, Antalya’nın doğu ilçelerine yönelik Manavgat’ta başlattığı parti içi eğitim toplantılarının ikincisini batı ve kuzey ilçelerine yönelik olarak Kumluca’da gerçekleştirdi.


Diyaliz tedavisi alanında dev satın alma Ekonomi/Turizm Diyaliz tedavisi alanında dev satın alma

Fresenius Medical Care, Euromedic International kuruluşunun diyaliz hizmet birimi olan International Dialysis Centers ‘ı 485 milyon Euro’ya satın aldı


Tatilde Davraz fırsatı Güncel Tatilde Davraz fırsatı

TED Antalya Koleji 12. sınıf öğrencileri yoğun bir çalışma temposuyla geçen birinci dönemin yorgunluğunu Davraz’da attılar.


“Akaydın, bilboardla vatandaşı küçümsüyor” Siyaset “Akaydın, bilboardla vatandaşı küçümsüyor”

AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman, Büyükşehir Belediye Başkanı Musatafa Akaydın’ın kentin dört bir yanına astığı bilboardlar ile Antalyalı seçmeni küçümseyip, aşağıladığını söyledi.


Bayraktar; “CHP, suçüstü yakalandı” Siyaset Bayraktar; “CHP, suçüstü yakalandı”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “CHP Kepez İlçe eski Başkanı Alican Deveci’nin görev yaptığı süre içerisinde AK Parti’den 25 kişinin istifa edip, CHP’ye katıldı dediği kişilerin ‘Sizlere yardım paketi getireceğiz’ diyerek imzalarının alındığını öğrendik. Bu arkadaşlarımızın haberi olmadan onların yerine imza atarak bize faks çektiler. Sahtekarlıkla yakalanan CHP bıraksın bu işleri, halk için icraatları, idealleri varsa bunları ortaya koysun” dedi.


İl Genel Meclisi Altınbeşik Mağarası’nda İbradı İl Genel Meclisi Altınbeşik Mağarası’nda

Antalya İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu üyeleri Türkiye'nin en güzel mağaralarından biri olan ve İbradı'ya bağlı Ürünlü Köyü sınırları içerisinde bulunan Altınbeşik Mağarasında incelemelerde bulundular.


Gatab, EMITT'e katılacak Kemer Gatab, EMITT'e katılacak

GATAB, yılda 10 milyon turist ağırlayarak bir dünya markası haline gelen Antalya’dan sonra hizmet verdiği bölgelerin tamamına olan ilgiyi artırmak için harekete geçti.


Hedefler; turizmde 12 ay ve çevreci ‘Yeşil Bayrak’ Güncel Hedefler; turizmde 12 ay ve çevreci ‘Yeşil Bayrak’

‘Mavi bayrak’ sahibi Gloria Golf Otelleri, yenilenebilir enerji üretimine geçip ‘yeşil bayrak’ almayı ve düzenleyeceği uluslararası golf turnuvasıyla turizmin 12 aya yayılmasına katkı sağlamayı hedefliyor.


Okulda başarısızlığın nedeni göz bozukluğu olabilir Sağlık/Kadın Okulda başarısızlığın nedeni göz bozukluğu olabilir

Yaklaşık 15 milyon öğrencinin karne alarak, 2 haftalık bir tatile girdiği şu günlerde uzmanlar anne babaları uyarıyor: “Eğer çocuğunuz derslerinde istenilen başarıyı gösteremiyorsa nedeni göz bozukluğu olabilir.”


Samani ve Enç’e veda yemeği Siyaset Samani ve Enç’e veda yemeği

AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen program çerçevesinde, İl yönetim kurulu üyeleri, milletvekilli aday adaylığı için istifa eden AK Parti İl eski Başkanı Hüseyin Samani ve Kadın Kolları İl eski Başkanı Gökçen Enç ile akşam yemeğinde bir araya geldi.


Eller gün boyu sık sık yıkanmalı Sağlık/Kadın Eller gün boyu sık sık yıkanmalı

Kış aylarında özellikle toplu taşım araçlarında, hasta kişilerin dokunduğu yerlere temas sonucu geçebilecek hastalıklardan, düzenli el yıkama alışkanlığı sayesinde korunmak mümkün.


Numan Kurtulmuş Antalya’ya geliyor Siyaset Numan Kurtulmuş Antalya’ya geliyor

Has Parti Antalya teşkilatında Numan Kurtulmuş heyecanı. Has Parti Antalya İl teşkilatı tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan program çerçevesinde Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Cuma günü saat 10.00 ‘da Antalya’ya geleceği bildirildi.


Organik seranın küçük fidanları Güncel Organik seranın küçük fidanları

TED Antalya Koleji öğrencileri, kendi okullarında oluşturulan organik sebze ve meyve serasının ilk fidanlarını toprakla buluşturdular.


EMITT Fuarı’nın bu yılki konuk ülkesi Yemen EMITT Fuarı’nın bu yılki konuk ülkesi Yemen

Yemen ve Türkiye arasında vizelerin kalkması iki ülkeyi birbirine daha da yakınlaştırdı. Daha çok Türk turisti ülkesinde ağırlamak isteyen Yemen, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini EMITT Fuarı’nda tanıtacak.


“Birlikte hareket etmeliyiz” Siyaset “Birlikte hareket etmeliyiz”

Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti. Sütçü, sorunların çözümü için ortak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.


Gebiz Belediyesi iktidardan şikayetçi Serik Gebiz Belediyesi iktidardan şikayetçi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut, Gebiz Belediye Başkanı Cengiz Büyükgebiz’i ziyaret etti.


AKPA’nın çevreci golf arabalarına büyük ilgi Otomotiv AKPA’nın çevreci golf arabalarına büyük ilgi

Bir Koç Grubu şirketi olan Akpa A.Ş. tarafından 2004 yılından beri piyasaya sunulan Yamaha markalı elektrikli golf ve hizmet araçları geçtiğimiz günlerde Antalya Otel Ekipmanları Fuarı’nda sergilendi.


GATAB çalışanlarından Başkan Üras’a sürpriz Kemer GATAB çalışanlarından Başkan Üras’a sürpriz

GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, yeni yaşına GATAB çalışanları ile birlikte girdi.


Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi tiyatro topluluğu kurdu Güncel Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi tiyatro topluluğu kurdu

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Sosyal Komitesi tarafından oluşturulan Tiyatro Topluluğu “ Boyacı “ adlı oyunu sahneleyecek.


Davraz’da Türk- ABD işbirliği zirvesi Güncel Davraz’da Türk- ABD işbirliği zirvesi

Isparta’nın Amerika Birleşik Devleti’nin (ABD) Indiana Eyaleti Muncie kentiyle kardeş şehir olmasının ardından başlayan diyalog, Türk ve ABD’li işadamları arasında yatırım ve ticari işbirliği olanakları konusunda arayışlarına dönüştü.


Muratpaşalı kızlar Challange Kupası’na kilitlendi Spor Muratpaşalı kızlar Challange Kupası’na kilitlendi

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Portekiz temsilcisi Juvelis ile oynayacağı Challange Kupası eleme maçına kilitlendi.


ASAT’ın çukurları tehlike saçıyor Aksu ASAT’ın çukurları tehlike saçıyor

Antalya Büyükşehir belediyesine bağlı ASAT ekiplerinin mahalle aralarında açmış olduklar çukurlar gerek araçlar için gerekse yayalar için tehlike saçıyor.


Avukat olmak için “İstek”li oldular Güncel Avukat olmak için “İstek”li oldular

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi Hz/C sınıfı öğrencileri, interaktif eğitim yoluyla yaparak, yaşayarak, etkin ve aktif öğrenmeyi gerçekleştirdiler.


Ülker’de İade Mal Sorunu Kumluca Ülker’de İade Mal Sorunu

Ülker firması, esnafa dağıttığı malların, iade işlemini durdurdu.


Ekonomi/Turizm "Türkiye tekstilde ikinci baharını yaşıyor"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın hazırladığı ‘İş ve Eğitim Zamanı' programının konuğu Antalya Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Bülbül oldu.


“Otobüs Durağında Üç Bencil” Kepezli çocuklarla buluştu Kültür/Sanat “Otobüs Durağında Üç Bencil” Kepezli çocuklarla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun (ABT) yeni çocuk oyunu “Otobüs Durağında Üç Bencil” Kepez’li çocuklarla buluştu.


“Meclis Başkanı cazgırlığa soyundu” Siyaset “Meclis Başkanı cazgırlığa soyundu”

CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in; Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 3'üncü kez seçim kazanarak başpehlivanlık altın kemerini takacağı yönündeki açıklamasını değerlendirdi.


ADDK'den günübirlik yürüyüşler Güncel ADDK'den günübirlik yürüyüşler

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ADDK) 30 Ocak 2011 günübirlik yürüyüş etkinliği 19 kişinin katılımıyla Burhan deresi vadisinde yapıldı.


UPM’nin başkanına ödül UPM’nin başkanına ödül

UPM Başkanı ve CEO’su Jussi Pesonen, ikinci kez RISI tarafından Yılın Avrupalı CEO’su ödülüne layık görüldü. Pesonen, bu ödülü 2007’de de almıştı.


Kepez spor salonlarına kavuşuyor Güncel Kepez spor salonlarına kavuşuyor

Kepez Belediyesi’nin, Altınova, Varsak, Kanal ve Şafak Mahallelerindeki ilköğretim okullarının bahçesine kazandıracağı spor salonlarının inşasına başlandı. Çadır tipi spor salonlarının 5 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.


Siyaset "2012 Bireysel silahsızlanma yılı olsun"

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, 2012 yılının ‘bireysel silahsızlanma yılı’ ilan edilmesi için TBMM’ye kanun teklifi verdi.


Kemer Belediye Meclisi toplandı Kemer Kemer Belediye Meclisi toplandı

Kemer Belediye Meclisi Şubat Ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Meclis salonu’nda yapılan toplantıya Kayınvalidesi vefat eden Belediye Başkanı Mustafa Gül ile birlikte Hakan Tuncer ve Mesut Şatana katılmadılar.


Başkan Evcilmen AESOB’da Güncel Başkan Evcilmen AESOB’da

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (AESOB) ziyaret etti.


Emziklik döneminde beslenmenin önemi Sağlık/Kadın Emziklik döneminde beslenmenin önemi

Emzirme, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir. Anne ve bebeğin sağlığı üzerine biyolojik ve psikolojik bir etkiye sahiptir.


Gençlik Merkezi’nde tören Manavgat Gençlik Merkezi’nde tören

Side Belediyesi Gençlik Merkezi’nin birinci kur İngilizce kursunda başarılı olan 20 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.


Deepo’da balon şov Güncel Deepo’da balon şov

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center, yarı yılda çocuklara özel hazırladığı etkinliklere devam ediyor. Yarı yıl tatilini Deepo’da geçiren minikler her güne ayrı düzenlenen şovlarla eğlenceli dakikalar geçiriyor.


“Lâle Devri” raflardaki yerini aldı Kültür/Sanat “Lâle Devri” raflardaki yerini aldı

Tarih Vakfı Yurt Yayınları “Tarihe Yolculuk” dizisi, Ahmet Refik Altınay’ın Lâle Devri (1718-1730) adlı eseri ile devam ediyor. Altınay, Osmanlı İmparatorluğu’nun Karlofça Anlaşması ile başlayıp Patrona Halil İsyanı ile biten ve günümüzde hâlâ tartışılan bu dönemi ilk basımı 1915 yılında yapılan eserinde anlatıyor.


Demokrat Parti’de bir genç isim daha Siyaset Demokrat Parti’de bir genç isim daha

Demokrat Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Eski Başkanı Çağıl Erten, Demokrat Parti Gençlik İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve getirildi.


Piyano sandalyesindeki çılgın: Fazıl Say Kültür/Sanat Piyano sandalyesindeki çılgın: Fazıl Say

Berlin'deki Fazıl Say Yılı kapsamında bir dizi konser veren dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanları bir kez daha kendisine hayran bıraktı.


Superonline’dan Antalyalılara fiber internet keyfi Teknoloji/Bilim/İnternet Superonline’dan Antalyalılara fiber internet keyfi

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Superonline, yeni “9,99’a Bekleme Yapma Devam Et!” kampanyasıyla Antalyalılara fiber internet keyfini ayda sadece 9,99 TL’ye yaşatıyor. Üstelik modem ve kurulum da ücretsiz.


TV’nin en medyatik dizisi “Muhteşem Yüzyıl” Kültür/Sanat TV’nin en medyatik dizisi “Muhteşem Yüzyıl”

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haberlerine göre oluşturduğu ‘Televizyonun Medya Karnesi’ araştırma raporu belli oldu.


AK Partili gençler Saklıkent’te  Güncel AK Partili gençler Saklıkent’te

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları, dayanışma ve kaynaşma amacıyla Saklıkent’e gezi düzenledi.


Sulamada arozöz devrine son Güncel Sulamada arozöz devrine son

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü refüj ve yeşil alanlarda otomasyonlu sulamaya sistemine geçiyor. Buna göre tüm refüj ve yeşil alanlar yağmurlama sistemi ile sulanacak, yüzde 70 su tasarrufu sağlanacak.


Engelli Rehabilitasyon Merkezi hizmette Güncel Engelli Rehabilitasyon Merkezi hizmette

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyete geçtiğini söyledi.


Erken rezervasyon kampanyasının tadını EMITT’te çıkarın Erken rezervasyon kampanyasının tadını EMITT’te çıkarın

Yaz tatili için şimdiden yerlerini ayırtanlara acentelerin uyguladığı erken rezervasyon kampanyalarından yararlanmayı düşünen tatilciler, farklı tatil seçeneklerini bir arada sunan EMITT Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmeli.


MHP seçim beyannamesini dağıtmaya başladı Siyaset MHP seçim beyannamesini dağıtmaya başladı

MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından açıklanan seçim beyannamesini dağıtmaya başladı. İlk olarak ATSO’yu ziyaret eden MHP heyeti Başkan Çetin Osman Budak’a seçim beyannamesini verdi


Tarkan zirvenin yeni sahibi Kültür/Sanat Tarkan zirvenin yeni sahibi

Geçtiğimiz ay sanat ve eğlence dünyasında en çok gündeme gelen isimler belli oldu. Medya Takibi Şirketi Interpress, Ocak ayı magazin dünyasının “Top On” listesine göre, yazılı basında en çok konuşulan isim Megastar Tarkan oldu.


İnsanlar Gündoğmuş’u terkediyor Gündoğmuş İnsanlar Gündoğmuş’u terkediyor

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut MHP Gündoğmuş İlçe Başkanı Ahmet Demirel’e ve MHP Akseki İlçe Başkanı Gürsel Yılmaz’ı ziyaret etti.


CHP Kepez Gençlik kahvaltıda buluştu Siyaset CHP Kepez Gençlik kahvaltıda buluştu

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları 30 Ocak 2011 Pazar günü bir Kahvaltı düzenleyerek, gençlerin sosyal ortamlarda bulunarak dayanışmasını güçlendirmek, 2011 genel seçimlerine hazır, dinç ve güçlü girmek için bir araya geldi.


Antalya İl Genel Meclisi Muğla’da Siyaset Antalya İl Genel Meclisi Muğla’da

Antalya İl Özel İdaresi tarafından kurulması düşünülen şirketle ilgili olarak İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’nın görevlendirmiş olduğu il genel meclisi üyelerinden oluşan 11 kişilik heyet LTD Şirket uygulamasını incelemek ve araştırmak için Muğla’ya gitti.


Festival Başkanı Akaydın Güncel Festival Başkanı Akaydın

BBP İl Başkanı Rasim Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın hizmet anlayışının farklı olduğunu söylerken “Hizmet deyince Akaydın’ın aklına festival, konser, söyleşi geliyor. Bunları da bol miktarda yaptığı için de kendisini hizmet etmiş sanıyor” dedi


Saadet Gençlik farklı organizasyonlara imza atıyor Siyaset Saadet Gençlik farklı organizasyonlara imza atıyor

Saadet Partisi Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı, düzenlediği farklı programlarla gençler arasında dostluklar oluşturmaya, onlarla farklı mekanlarda farklı organizasyonlara imza atmaya devam ediyor.


83 yaşında okuma-yazma öğrendi Güncel 83 yaşında okuma-yazma öğrendi

Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan okuma yazma kursunu başarıyla tamamladı. 5 çocuk annesi 25 torun sahibi olan 83 yaşındaki Melek Soylu, gelini Güllü Soylu’yla birlikte başladığı kursu tamamlayıp okur-yazarlık belgesini aldı.


Ekonomi/Turizm "2010-2011 bütçesini yaparken sulu tarıma özen gösterdik"

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ocak ayı meclis toplantısı ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında yapıldı. Meclisin bu ayki konuğu İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, toplantıya meclis üyeleri İbrahim Cephaneci, Erdal Küsken, İlhan Buğdaycı, Zeki Tunç ile birlikte katıldı.


ABD’nin En Prestijli bursunu kazandı Güncel ABD’nin En Prestijli bursunu kazandı

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı Doktora öğrencisi Umut Kubat Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli burs programı olan Fulbrigt Programı’nı kazanarak doktora tez çalışmasını bir yıl süreliğine ABD’de bir üniversitede yapma hakkını elde etti.


Minik Ayşe diyalize mahkum olmaktan kurtuldu Güncel Minik Ayşe diyalize mahkum olmaktan kurtuldu

Böbrekleri sürekli taş ürettiği için idrar yolları tıkanan 4 yaşındaki minik kız, lazer yardımıyla taşları kırılarak ömür boyu diyalize mahkum hayat sürmekten kurtuldu.


Sütçü, KONYSİAD’la buluştu Siyaset Sütçü, KONYSİAD’la buluştu

Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü kurmayları ile birlikte Konyaaltı Sanayici işadamları Derneğini ziyaret etti.


Yıldırım’dan Büyükşehir’e sitem Aksu Yıldırım’dan Büyükşehir’e sitem

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım Büyükşehir belediyesi ve ASAT genel müdürlüğünün yapmakla sorumlu olduğu fakat yapmadığı konuların billboard, afiş ve basın yolu ile halkın bilgilendirilmesini istedi.


Nakış kursları ilgi görüyor Kemer Nakış kursları ilgi görüyor

Kemer Belediyesi tarafından Kuzdere' de açılan Semtevi'nde nakış kurslarına bayanlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor. Belediye Başkanı Mustafa Gül, gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini söyledi.


Tekerlekli sandalyeliler Samsun’dan galibiyetle döndü Spor Tekerlekli sandalyeliler Samsun’dan galibiyetle döndü

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Pazar günü deplasmanda Samsun’la karşılaştı.


Kütükçü’ye seyir teraslı park Güncel Kütükçü’ye seyir teraslı park

Kepez Belediyesi, Kütükçü Mahallesi’ne, içerisinde basketbol sahasının da olacağı seyir teraslı temalı bir park yapıyor


Sümeyye dereceye koşuyor Spor Sümeyye dereceye koşuyor

Muratpaşa Belediyespor’un rekortmen atleti Sümeyye Erol, 16 Yaş Altı Salon Şampiyonası’nda 800 metrede olimpiyat barajını aşarak Türkiye Birincisi oldu.


Konservatuvardan türkü gecesi Kültür/Sanat Konservatuvardan türkü gecesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı İsmail Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti 2 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de AKM’de türkü gecesi düzenleyecek.


Kütahya Seramik'ten 5 bin 500 metrekarelik showroom Güncel Kütahya Seramik'ten 5 bin 500 metrekarelik showroom

Kütahya Seramik'in Antalya'da bulunan 5 bin 500 metrekarelik showroomu bugün gerçekleştirilen bir törenle açıldı. 2 milyon 350 bin TL'ye mal olan Türkiye'nin en büyük seramik ve porselen showromunun açılışını Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve 130 bayi aynı anda kurdela keserek gerçekleştirdi.


Doğa olimpiyatlarına Vali’den destek Güncel Doğa olimpiyatlarına Vali’den destek

Gerçekleştirilen ziyarette Başkanlar tarafından, Çevre ve Doğa Dostları Federasyonu tarafından 2011 yılında yapılacak olan Olimpiyat programı kapsamında nelerin yapılacağı konusunda Vali Altıparmak’a bilgi verilirken şu an devam eden hazırlıklardan da bahsedildi.


Siyaset "Takım tutar gibi parti tutmayın"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Denizcilikle ilgili yasaların TBMM’nden oybirliği ile geçtiğini hatırlatarak, “Keşke bu tesanüt Ülke yönetiminde de olsa” dedi.


Büyükşehir’de personel eğitimleri sürüyor Güncel Büyükşehir’de personel eğitimleri sürüyor

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Personel Eğitim Şube Müdürlüğü’nün, Büyükşehir çalışanlarına yönelik düzenlediği eğitim seminerleri devam ediyor.


Antalya’dan 35 ev kadını Sarıyer'de Kültür/Sanat Antalya’dan 35 ev kadını Sarıyer'de

Antalya’da “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesi kapsamında ev kadınlarının sahneye koyduğu “Bir Evet İki Hayır Arası Hayat” adlı oyun İstanbul Sarıyer Belediyesi’nin daveti üzerine 2 Şubat Çarşamba günü Sarıyerlilerle buluşuyor.


Bahar dönemi kayıt yenileme başlıyor Güncel Bahar dönemi kayıt yenileme başlıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programlarında Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri başlıyor.


Gençler ünlüleri eskisi gibi takip etmiyor! Gençler ünlüleri eskisi gibi takip etmiyor!

Türkiye’nin gençlik uzmanı Youth Republic ve dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Synovate işbirliği ile gerçekleşen araştırma gençlerin eskisi gibi ünlülerin posterlerini duvarlarına asmadıklarını ve hayatlarında tek bir ünlüyü idol olarak benimsemediklerini ortaya koydu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...