Çarşamba, 19 Haziran 2019
Spor sayfaları en çok Guti'yi yazdı Spor Spor sayfaları en çok Guti'yi yazdı

Türkiye Süper Ligi’nde birinci yarının bitmesiyle birlikte, Interpress sezonun ilk yarısını mercek altına alarak, spor basınında en çok haber olan isimleri belirledi.


“Türk halkı kışkırtılmaya çalışılıyor” Siyaset “Türk halkı kışkırtılmaya çalışılıyor”

Türk Milletinin birlik ve beraberliğini parçalayacak, Türkiye’nin geleceğini tehlikeye sokacak hain planlar ve saldırıların son günlerde yoğunluk kazandığını belirten Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya, Her geçen gün farklı provokasyonlar meydana getirilerek Türk halkının kışkırtılmaya çalışıldığını açıkladı.


Balbey imar planı halkın görüşüne sunuldu Siyaset Balbey imar planı halkın görüşüne sunuldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Mimarlar Odası, “Balbey Kentsel SİT Alanı ve Çevresi İmar Planı” ile ilgili mahalle halkı ve sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini almak üzere çalıştay düzenledi.


Fazla tuz tüketimine dikkat Sağlık/Kadın Fazla tuz tüketimine dikkat

Fazla tuz tüketimi sadece tansiyona neden olmakla kalmaz aynı zamanda kemik erimesi, böbrek taşı, kalp büyümesinde artış ve çeşitli mide hastalıklarına neden olabilir.


DP Antalya Yönetimi Budak’ı ziyaret etti Siyaset DP Antalya Yönetimi Budak’ı ziyaret etti

Demokrat Parti Antalya İl ve İlçe Başkan ve yöneticilerini makamında kabul eden ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Türk iş dünyasının siyasetçilerden kavga etmek yerine dialog ve uzlaşma istediğini söyledi.


“Üniversitenin güney kapısı bir an önce açılmalı” Siyaset “Üniversitenin güney kapısı bir an önce açılmalı”

KONYSİAD Kurucular kurulu üyeleri sırasıyla Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsrafil Kurtcephe, Sağlık İl Müdürü Adem Bilgin, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan makamında ziyaret etti.


“İşsizlerin Parası Bütçe Açığına Gidiyor!” Siyaset “İşsizlerin Parası Bütçe Açığına Gidiyor!”

TBMM Genel Kurulu’nda 2011 Bütçesi 19.Maddesi üzerine söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal AKP’nin “İşsizlik Sigortası Fonu”nu işsizlere yardım yapmak, işsizliği azaltacak ve işsizleri eğitecek şekilde kullanmak yerine, bütçe açığını kapatmak ve borç stokunu düşük göstermek için kullandığını söyledi.


Önce kan bağışladılar, sonra aşure yediler Güncel Önce kan bağışladılar, sonra aşure yediler

Kuzdere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen Aşure günü’nde davetliler önce Kızılay’a kan bağışladılar ardından hazırlanan aşureyi yediler.


Kepez ilk yarının lideri olmak istiyor Spor Kepez ilk yarının lideri olmak istiyor

TB2L’de mücadele eden Kepez Belediyespor, TED Ankara Kolejlileri yenerek, ligin ilk yarısını lider olarak tamamlamak istiyor.


“AKP Terörle Müzakere, TSK ile Mücadele Ediyor” Siyaset “AKP Terörle Müzakere, TSK ile Mücadele Ediyor”

TBMM Genel Kurulu’nda 2011 Bütçesi 18.Maddesi üzerine söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal AKP’nin alternatif bir ordu kurmaya çalıştığını, profesyonel sınır birlikleri kurmanın bunun bir parçası olduğunu söyledi.


Kaymakam’dan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ziyaret Güncel Kaymakam’dan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ziyaret

Konyaaltı İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret ederek Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Dinç ile bir araya geldi.


Yeteneksizsiniz'de bir AKEV'li Güncel Yeteneksizsiniz'de bir AKEV'li

Pazar akşamı yayınlanan ve televizyon ekranlarında izlenme rekorları kıran “ Yeteneksizsiniz Türkiye” yarışmasına, AKEV Koleji 6. sınıf öğrencisi Nilsu Acar katıldı.


Eğlenceli yılbaşı hazırlığı Güncel Eğlenceli yılbaşı hazırlığı

TED Antalya Koleji anasınıfı öğrencileri, yılbaşı kutlamaları için kendi çam ağaçlarını kendileri hazırladılar.


Antalya Üniversitesi için toplandılar Güncel Antalya Üniversitesi için toplandılar

Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı, AKEV, tarafından kuruluş çalışmaları sürdürülen Antalya Üniversitesi, Antalya’nın önemli şahsiyetlerini bir araya getirdi.


Türkiye şiirlerle tanıtılacak Kültür/Sanat Türkiye şiirlerle tanıtılacak

Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi yayınlandı. Yarışma sonunda yapılacak değerlendirmede brlirlenecek 15 Adet süper şiir için 2011 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü verilecek.


CHP Kubilay’ı andı Siyaset CHP Kubilay’ı andı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Menemen Olayı’nda gericiler tarafından katledilen asteğmen Kubilay’ın 80 ölüm ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Kılınç Kepezlileri yalnız bırakmıyor Siyaset Kılınç Kepezlileri yalnız bırakmıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç , Kepezlilerin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olmaya devam ediyor.


“Basketbolda Kepez konuşulacak” Spor “Basketbolda Kepez konuşulacak”

Türkiye Basketbol 2. Lig’inde hedefine istikrarlı bir şekilde yürüyen Kepez Belediyespor’a verdiği yemekte çarpıcı açıklamalar yapan Tütüncü, şiir gibi basketbol oynadıklarını belirterek, Antalyalıları Kepez Belediyespor’a sahip çıkmaya davet etti.


Büyükşehir Belediye Trabzon'u konuk ediyor Spor Büyükşehir Belediye Trabzon'u konuk ediyor

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Olin Edirne’yi mağlup eden ve ligin 4.sırasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye,gözünü bu hafta yine kendi evinde oynayacağı Medical Park Trabzonspor maçına çevirdi.Cumartesi günü saat 16:00 da oynanacak karşılaşmanın biletleri maç sabahı satışa sunulacak.


Büyükşehir’den Ümit Yaşar gecesi Kültür/Sanat Büyükşehir’den Ümit Yaşar gecesi

Ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen gecede şiirleriyle anıldı.


Squash Türkiye Şampiyonası Kemer'de Kemer Squash Türkiye Şampiyonası Kemer'de

Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu tarafından organize edilen Squash Türkiye Şampiyonası ve Uluslararası PGS World Palace Otel Squash Şampiyonası Kemer’de düzenleniyor.


Trafikte sorumlu vatandaş hareketi Güncel Trafikte sorumlu vatandaş hareketi

Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlar işbirliğinde ve TÜVTURK’ün desteği ile hayata geçirilen “Trafikte Sorumluluk Hareketi”nin ikinci ayağı başladı. “


Ressam adaylarından sergi Kültür/Sanat Ressam adaylarından sergi

Hasan Kırdı Resim Sanat Merkezi’nde resim eğitimi olan bir gurup Ressam adayı Muratpaşa Belediye Başkanlığı Güzel Sanatlar Sergi Salonunda, Karma Resim Sergisi açtı.


Üras, Tekirova’yı ve GATAB’ı anlattı Kemer Üras, Tekirova’yı ve GATAB’ı anlattı

TRT Anadolu TV’de Çetin Altan’nın sunduğu “Anadolu Gündemi” programının canlı yayın konuğu olan Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf ÜRAS, Tekirova’yı, GATAB’ı ve çalışmalarını anlattı.


Engelli derneklerinden Vali Altıparmak’a ziyaret Güncel Engelli derneklerinden Vali Altıparmak’a ziyaret

Engel Tanımayanlar Derneği Başkanı Özkan Gönenç ve Alanya Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Münir Atlıoğlu Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret etti


CHP tek vücut oldu Siyaset CHP tek vücut oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısında partinin tüm organları bir araya gelerek tek vücut oldu.


AGİD ve Kuveyt Türk özel kredi protokolü gerçekleşti Ekonomi/Turizm AGİD ve Kuveyt Türk özel kredi protokolü gerçekleşti

Antalya bölgesinde faaliyet gösteren küçük ölçekli işletmelerin, ticaret hacimlerinin geliştirilmesini hedefleyen bu işbirliği anlaşması, küçük ölçekli işletmelere yönelik uygun koşullu ürün ve hizmetlerini kapsıyor.


Güney Kıbrıslı taraftarlara kınama Güncel Güney Kıbrıslı taraftarlara kınama

Antalya Döşemealtılar Derneği Bşk.Kahraman Köktürk "Dünya çapında başarı yakalayan Fenerbahçe Acıbadem Voleybol takımını başarılarından dolayı kutlarken Güney Kıbrıs rum Kesiminde oynanan Apoel-pınar Karşıyaka maçından sonra çıkan olaylardan dolayı ise Apoel taraftlarını kınadı."


Zafer’e 20 dönümlük park Güncel Zafer’e 20 dönümlük park

Kepez Belediyesi, Antkoop Siteleri’nin toz ve görüntü kirliliği çilesini bitiriyor. Sitelerinin önünde yıllardır değerlendirilmeyen 20 dönümlük alan yeşillendiriliyor.


Güncel "Kubilay, Cumhuriyet'in birliği için şehit oldu"

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, “Kubilaylar, Muammer Aksoylar, Uğur Mumcular, Ahmet Taner Kışlalılar boşuna şehit olmadılar. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için şehit oldular.” Dedi.


HAS Partili Gökşen’den DP’ye ziyaret Siyaset HAS Partili Gökşen’den DP’ye ziyaret

HAS Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Gökşen, Demokrat Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Sevim ve Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan’ı ziyaret etti.


“Maraş Katliamını unutmadık!” Güncel “Maraş Katliamını unutmadık!”

Eğitim – İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Vatanını ve milletini seven Atatürk devrimcisi, yurtsever eğitim çalışanları olarak bizler; Maraş katliamının acısını yüreğimizde hissediyoruz.” Dedi.


Çandır’dan Ziraat Fakültesi öğrencilerine ders Güncel Çandır’dan Ziraat Fakültesi öğrencilerine ders

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş ile Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü birinci sınıf öğrencileri Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, ATB yönetim kurulu başkanı Ali Çandır’dan borsanın çalışmaları ve tarım sektörüyle ilgili bilgi aldı.


Rose Residence Beach Otel'de yılbaşı Kemer Rose Residence Beach Otel'de yılbaşı

Kemer yeni yıla hazırlanıyor. Bölgede açık oteller yılbaşı gecesi için çeşitli programlar hazırlıyorlar. Kemer’de 12 ay boyunca açık olan Rose Residence Beach Otel de yılbaşı programı hazırladı.


“Kulüpler Birliği kurulmalı” Spor “Kulüpler Birliği kurulmalı”

Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Recep Tokgöz, Apoel - Pınar Karşıyaka FIBA Eurochallange G Grubu maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmede bulundu.


Başkan Uysal’dan kampanyalara tepki Güncel Başkan Uysal’dan kampanyalara tepki

Antalyalı çiçekçiler, vakıf ve derneklerin çiçek satışını engellemeyi amaçlayarak düzenledikleri kampanyalara tepki gösterdi.


Tekirova Belediyespor’da Menemen hazırlıkları Spor Tekirova Belediyespor’da Menemen hazırlıkları

Son iki sezondur rakibi ile dört defa karşılaşan Tekirova Belediyespor , Menemenspor’dan puan çıkaramadı. Şeytanın bacağını kırmak isteyen Tekirova Belediyespor’da hedef üç puan.


Medikal Turizmde Antalya atakta Güncel Medikal Turizmde Antalya atakta

Antalya Almanya ve İsviçre den gelen seyahat acentelerini Antalya da ağırladı. Medikal Turizm Derneği ve Agne Tour işbirliği ile kurulan Flavius International Medical Travel Organisation tarafından gerçekleştirilen organizasyonda acentelere ülkemizdeki medikal turizmin dinamikleri, fırsatları, ülkemizde medikal turizmde öne çıkan sağlık paketleri anlatıldı.


Tütüncü: “KEPSİAD’ı önemsiyorum” Siyaset Tütüncü: “KEPSİAD’ı önemsiyorum”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni kurulan KEPSİAD’ın, ilçede ticaretin ve sanayinin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.


Ülken, Kurultay’ı değerlendirdi Siyaset Ülken, Kurultay’ı değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Akdeniz TV Ana Haber’de, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Kurultay’ı değerlendirdi.


Sevim’den Evcilmen’e ziyaret Siyaset Sevim’den Evcilmen’e ziyaret

Demokrat Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Sevim ve yönetimi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti. Samimi geçen ziyarette özellikle Kırcami konusu gündeme geldi.


Topcu: “CHP usulü Rant” Siyaset Topcu: “CHP usulü Rant”

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in yandaşlarına rant sağladığını belirtti.


'İcradan satılık' haberleri tavan yaptı Ekonomi/Turizm 'İcradan satılık' haberleri tavan yaptı

Ekonomik krizin etkisiyle son yıllarda ‘icradan satılık’ mallarda artışlar yaşanıyor. Interpress, Türkiye’nin dört bir yanında artan ‘icradan satılık’ haberlerini mercek altına aldı.


Muratpaşa Belediyesi El İzi Pazarı 1 yaşında Güncel Muratpaşa Belediyesi El İzi Pazarı 1 yaşında

Muratpaşa Belediyesi’nin, ev kadınlarının aile ekonomilerine katkı sağlamaları ve üretici konuma geçmeleri için el emeği göznuru ürünlerini tüketici ile buluşturduğu El İzi Pazarı birinci yılını doldurdu.


Gökşen’den sonra Sapmaz da HAS Parti’de Siyaset Gökşen’den sonra Sapmaz da HAS Parti’de

Halkın Sesi Partisi’nin Muratpaşa ilçe teşkilatı kuruldu. 2 Aralık’ta Genel Başkan Prof Dr. Numan Kurtulmuş tarafından Muratpaşa İlçe teşkilatını kurmakla görevlendirilen İlçe Başkanı Mehmet Gökşen listesini oluşturarak resmi kuruluşunu tamamladı.


Kemer Koleji'nde aşure günü Kemer Kemer Koleji'nde aşure günü

Kemer Koleji Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen Aşure Günü geniş bir katılımcıyla yapıldı.


Ameliyat öncesi hakkında çıkan haberlere ateş püskürdü Güncel Ameliyat öncesi hakkında çıkan haberlere ateş püskürdü

Ünlü yazar Orhan Kemal’in romanından beyaz cama uyarlanan Hanımın Çiftliği dizisinde Avukat Orhan’ı canlandıran Fikret Kuşkan, uzun süredir rahatsız olduğu ses tellerinden ameliyat oldu.


Vücudun Kusursuz Koruma ve Alarm Sistemi: Ağrı Sağlık/Kadın Vücudun Kusursuz Koruma ve Alarm Sistemi: Ağrı

Ağrı olmasaydı kalp krizi geçirdiğimizi hissetmezdik, kırılan bacağımızın üzerine basar yaralanmayı artırırdık, sobaya yapışan ayağımızın yandığını anlayamazdık.


AK Partili kadınlar aşure dağıttı Güncel AK Partili kadınlar aşure dağıttı

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Barçın ve teşkilatı ilçe binası önünde muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.


Antalyalılar’dan KBT’ye büyük ilgi Kültür/Sanat Antalyalılar’dan KBT’ye büyük ilgi

Antalya Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)’nun yeni sezonda sahnelediği ve seyirci rekoru kıran “Buzlar Çözülmeden” adlı oyunun tanıtımı, 960 sanatseverin katılımıyla Antalya Kültür Merkezi (AKM)’nde yapıldı.


“Kayıtdışını önlediğimiz oranda, vergi yükü azalır” Ekonomi/Turizm “Kayıtdışını önlediğimiz oranda, vergi yükü azalır”

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneğinin bugün yapılan olağan toplantısının konuğu Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü oldu.


Başkan'a anlamlı ziyaret Kemer Başkan'a anlamlı ziyaret

Kemer Aslanbucak Anaokulu Okul Aile Birliği ve Okul müdürü Derya Yıkılmaz ile Kemer Koleji Okul Aile birliği yönetim kurulu üyeleri Kemer belediye başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.


Bem-Bir-Sen’den Samani’ye ziyaret Siyaset Bem-Bir-Sen’den Samani’ye ziyaret

Bem-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Durali Akça, yönetim kurulu üyeleri Salih Erdam, İsmail Borazan, Ahmet Selim Tepegöz ve Derviş Sen ile birlikte AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani’yi makamında ziyaret etti.


Tursun dişçi koltuğuna oturdu Döşemealtı Tursun dişçi koltuğuna oturdu

Döşemealtı Yeniköy Mahallesi’nde Diş Hekimi İlkan Karaduman’a ait özel muayene açılışı, Başkan Tursun ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.


Aksu "Biz İşgalci değiliz hukuk mağduruyuz"

Atatürk Mahallesi 229 parsel üzerinde evi bulunan vatandaşlar ve Mahalle Muhtarı, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırımı makamında ziyaret etti.


DSP, Manavgat’ta seçim çalışmalarını sürdürüyor Siyaset DSP, Manavgat’ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

Manavgat’ta seçim çalışmalarını sürdüren Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak la birlikte aşure gününe de katıldı.


Kepez’den köylere yol ve park hizmeti Güncel Kepez’den köylere yol ve park hizmeti

Kepez Belediyesi alt ve üst yapı hizmetlerini yapma görevi kendisinde olmamasına rağmen, vatandaşların hizmet isteği üzerine, mücavir alanı içerisindeki köylere yol ve park yapıyor.


Şişmanladıkça su ihtiyacı artıyor Sağlık/Kadın Şişmanladıkça su ihtiyacı artıyor

Tüketilen su miktarının, bedenimiz üzerinde hayati bir etkisi olduğunu açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr.Yasemin Bradley kilo ile su ihtiyacının doğru orantılı olarak arttığını belirtti.


Tekirova Belediyespor’un paylaşılamayan dörtlüsü Spor Tekirova Belediyespor’un paylaşılamayan dörtlüsü

3.Lig 1. Grupta mücadele eden ve bu sezon geçtiğimiz sezona oranla daha başarılı bir grafik çizen Tekirova Belediyespor’un genç futbolcularına teklifler gelmeye başladı.


TED Koleji'nin 5. yaşı coşkuyla kutlandı Güncel TED Koleji'nin 5. yaşı coşkuyla kutlandı

Kuruluşundan bu yana 5 yılı geride bırakan TED Antalya Koleji, özel bir kutlama gecesi düzenledi. TED Yönetim Kurulu, öğretmen kadrosu ve çalışanların katıldığı gecede, yeni dönemde daha büyük başarı elde etme kararlığı eğlence ve coşkuya eşlik etti.


Bel ve boyun fıtığına ozonla çözüm Sağlık/Kadın Bel ve boyun fıtığına ozonla çözüm

Nüfusun yüzde 80’nini etkileyen bel ve boyun yakınmalarına ozonla çözüm sunuluyor. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Algoloji (Ağrı Tedavisi) Kliniği’nde bel-boyun fıtıkları ile omurga ve eklemlerin ağrılı dejeneratif hastalıklarında çok etkili bir yöntem olan ozon tedavisi başarı ile uygulanıyor.


Fındıkkıran Balesi ANTDOB sahnesinde Kültür/Sanat Fındıkkıran Balesi ANTDOB sahnesinde

Dünyanın en çok sahnelenen bale eserlerinden biri olan Fındıkkıran ; Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde sanatseverlerle buluşuyor.


Başkan Akaydın aşure dağıttı Güncel Başkan Akaydın aşure dağıttı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, halka kendi eliyle aşure dağıttı.


ASMEK kursiyerlerinden şiir ve folklor gecesi Kültür/Sanat ASMEK kursiyerlerinden şiir ve folklor gecesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) ilk dönem diksiyon ve halk oyunları kursuna katılan öğrenciler, düzenledikleri “Memleket Sevgisi” konulu etkinlikte biraraya geldi.


Orta kulak iltihabı işitme kaybına neden olabilir Sağlık/Kadın Orta kulak iltihabı işitme kaybına neden olabilir

BSK Lara Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.C.Cabir Ertuğ çocuklarda sıklıkla görülen orta kulak iltihapları ile ilgili bilgi verdi.


ATSO’dan bir kültür hizmeti daha Güncel ATSO’dan bir kültür hizmeti daha

Sivil tarihçi Hüseyin Çimrin'in “Antalya Teke Yöresi Ağzı ve Deyimleri” kitabı, ATSO Kültür Yayınları arasında yerini aldı.


Toros Akdenizli velilerin drama etkinliği Güncel Toros Akdenizli velilerin drama etkinliği

Toros Akdeniz Anaokulu öğrencilerinin hafta içinde aldıkları drama dersi ile ilgili “Aile Katılımlı Drama Gecesi” gerçekleştirildi.


İnci’den yılbaşı için özel seçenekler Güncel İnci’den yılbaşı için özel seçenekler

Özdilekpark Alışveriş Merkezi’nde hizmet veren İnci; yılbaşı kutlamalarında “tek ve özel” olmak isteyen kadınların tek adresi. İnci; iddialı, trendy ve cazibeli modelleri ile kadınlara çarpıcı detayları yakalamalarını öneriyor


Defterler Ilıca köyündeydi Döşemealtı Defterler Ilıca köyündeydi

Akademisyen Kahraman Köktürk, Döşemealtı Ilıca Köyü Ilıca İlköğretimokulu öğrencilerine kırtasiye yardımı gönderdi.


Basketbolculara moral kahvaltısı Spor Basketbolculara moral kahvaltısı

Sezonun ilk yarısını 2. sırada tamamlayan Muratpaşa Belediyesporlu Basketbolcular, kahvaltıda bir araya geldi


Prof. Dr. Ramazan Demir'in beklenen yeni kitabı çıktı Güncel Prof. Dr. Ramazan Demir'in beklenen yeni kitabı çıktı

Türkiye Bilimler Akademisi Kitap Birincilik ve Üçüncülük; Üniversite Bilim ve Hizmet ödüllerinin sahibi araştırmacı yazar Prof. Dr. Ramazan Demir'in son kitabı olan “Feodalizmin Devlete İsyanı ve Dersim Olayları” Palme Yayıncılık-Ankara tarafından yayınlandı.


Kepez’de 2-B müjdesi Siyaset Kepez’de 2-B müjdesi

Kepez’in en önemli sorunu olan 2-B’nin çözümünde sona yaklaşılıyor. 2-B şerhinin olduğu tapulu ve imarlı parsellere verilemeyen yapı ruhsatı ve iskan raporu artık verilirken, 2-B şerhi yapılaşmanın önünde engel olmaktan çıktı.


İçinizi ısıtacak kaban ve montlar Defacto’da İçinizi ısıtacak kaban ve montlar Defacto’da

Soğukların iyiden iyiye hissedildiği, kayak sezonunun başladığı karlı kış günlerinde modası geçmiş eski kaban ve montları yenilemenin tam zamanı.


Uygulama Merkezi’nin başarılı mutfak kadrosu Kumluca Uygulama Merkezi’nin başarılı mutfak kadrosu

Akdeniz Üniversitesi’nin Kumluca, Adrasan’da bulunan Eğitim Ugulama Merkezi mutfak ekibi unutulmaz damak tadı menülerinin altına imza atıyor. Tecrübeli ekibi Bolu Mengen’den Excutive Mutfak Chef’i Uğur Erkan yönetiyor


Ümit Yaşar Oğuzcan Şiirleriyle anılacak Kültür/Sanat Ümit Yaşar Oğuzcan Şiirleriyle anılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 22 Aralık Çarşamba günü (yarın) saat 20.00’de AKM Perge Salonu’nda Ümit Yaşar Oğuzcan’ı Anma Gecesi düzenleyecek.


Bebeğinizin cildine özen gösterin Sağlık/Kadın Bebeğinizin cildine özen gösterin

Bebek cildi, yumuşaklığı ve hassaslığı ile tıpkı ipeği andırmaktadır. Ancak yanlış ve bilinçsiz uygulamalar dokunmaya kıyamadığınız bebeğinizin tenini tahriş edip, alerjik etkilere neden olabilir.


GSK cilt sağlığı alanında lider… Sağlık/Kadın GSK cilt sağlığı alanında lider…

Dermatoloji alanında dünyanın en önemli ilaç firmalarından Stiefel’i geçen yıl bünyesine katan GlaxoSmithKline (GSK), bu firmanın güçlü ilaç portföyünü Türkiye’de hastaların hizmetine sunuyor.


Dassault Systèmes ve EADS birlikte çalışmaya başladı Dassault Systèmes ve EADS birlikte çalışmaya başladı

Dassault Systèmes ve EADS (Avrupa Hava Savunma ve Uzaycılık Şirketi ) ürün yaşam döngüsü yönetimi alanında EADS Phenix PLM Harmonization Center (PHC)’ı destekleyecek şekilde bir işbirliği yapma kararı aldı.


Kozaklı Kahvesi kültür ve sanatın hizmetinde Güncel Kozaklı Kahvesi kültür ve sanatın hizmetinde

Antalya’nın geçmişinde ve sosyal yaşamında önemli mekanların başında gelen ve Muratpaşa Belediyesi’nce restore edilen Kozaklı Kahve, bundan böyle kültür ve sanatın hizmetinde olacak.


Başkan köylerde… Elmalı Başkan köylerde…

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı ve beraberindeki Meclis Üyelerinden Gülay Bolatan, Ömer Eray, Ali Çamlıdağ ve Mehmet Ordu, Elmalı'ya bağlı Akçaeniş Köyü ile Bayralar Köyü’nde vatandaşlarla bir araya gelerek köy halkının sorunlarını yerinde dinlediler.


Ahmet Barut yeniden başkan Siyaset Ahmet Barut yeniden başkan

TÜROFED’in Ankara’da toplanan Genel Kurul çalışmaları tamamlandı, Ahmet Barut yeniden TÜROFED Başkanı seçildi.


İstek’te Satranç Turnuvası Güncel İstek’te Satranç Turnuvası

2010–2011 Antalya Yaş Grupları Satranç İl Birinciliği, İstek Antalya Yeditepe Kolejinde gerçekleşti.


D’S Damat’tan yılbaşı sürprizi Güncel D’S Damat’tan yılbaşı sürprizi

Antalya’nın ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center bünyesindeki D’S Damat’tan yılbaşı sürprizi.


Türkler yurtdışı turlara daha çok ilgi gösteriyor! Türkler yurtdışı turlara daha çok ilgi gösteriyor!

Turizm dünyasından gelen haberler, Türkiye’de yurtdışına turist gönderme pazarının her geçen gün arttığını gösteriyor. Verilere göre geçen yıla oranla Türkiye’den diğer ülkelere giden turist sayısı yüzde 30 arttı.


Muratpaşa fırtınası devam ediyor Spor Muratpaşa fırtınası devam ediyor

Amatör liginin 4. haftasında Muratpaşa Belediyespor kendi sahasında Tarımspor’u 3-0 mağlup etti.


Geleceğin gazetecileri yetişiyor Güncel Geleceğin gazetecileri yetişiyor

Büyükşehir Antalya Gazetesi bünyesinde Genç Ses adlı ek çıkarmak üzere bir araya gelen lise ve dengi okul öğrencileri, iki günlük atölye çalışması yaptı.


İstek’li miniklerin kış şenliği Güncel İstek’li miniklerin kış şenliği

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, kış mevsiminin ilk ayını, yaptıkları etkinliklerle karşıladı.


‘Hırsızistan’ halka ücretsiz buluşacak Kültür/Sanat ‘Hırsızistan’ halka ücretsiz buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Tuncay Özinel Tiyatrosu’nun “Hırsızistan” adlı oyununu 27 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de AKM Aspendos Salonu’nda Antalyalılar ile ücretsiz buluşturacak.


Siyaset "Fas'ın attığı adımlar memnuniyet verici"

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘‘Avrupa Konseyi değerlerine erişmek için Fas tarafından atılan adımlar memnuniyet verici.’’dedi.


Ekonomi/Turizm "İstihdam sorunu için birlikte çalışılmalı"

Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ isimli TV programına katıldı.


ADDK'den Bakırtepe'ye kış tırmanışı Güncel ADDK'den Bakırtepe'ye kış tırmanışı

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) Saklıkent Bakırtepe etkinliği yapıldı.


Aksu "Bizim gücümüz yetmiyor"

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım: “Bugüne kadar Aksu ilcesine bir çivi çakmayan Büyükşehir belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın konu 229 parsel olunca yıkım için müsamaha göstermeyeceklerini belirtiyor." dedi.


“CHP’ye hizmet için varız” Siyaset “CHP’ye hizmet için varız”

Cabani Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaban “CHP’yi hep birlikte iktidara taşıyacağız. 15. Olağanüstü Kurultayı Parti Meclisi seçiminin Türkiye’ye hayırlı olmasını dilerim.” dedi.


Demokrat Partili kadınlardan fiili eşitlik için imza kampanyası Siyaset Demokrat Partili kadınlardan fiili eşitlik için imza kampanyası

Demokrat Parti Kadın Kollarının son günlerde üzerinde en çok durduğu konu fiili eşitlik oldu.


Toshiba'dan Herkese Uygun Yeni Yıl Hediye Seçenekleri Teknoloji/Bilim/İnternet Toshiba'dan Herkese Uygun Yeni Yıl Hediye Seçenekleri

Yılbaşında sevdiğinize ne hediye edeceğinize henüz karar vermediniz mi?


McDonald’s Çocuk Vakfı’nın 2011 takviminden ‘icat’ çıktı McDonald’s Çocuk Vakfı’nın 2011 takviminden ‘icat’ çıktı

McDonald’s Çocuk Vakfı, Aptülika’nın çizimleriyle hayat bulan ‘Mucitler ve İcatlar’ takvimi ile hem vakfa gelir sağlıyor, hem de çocukları icatlarla tanıştırıyor.


Kepez’den 300 bin m2 yeşil alan Güncel Kepez’den 300 bin m2 yeşil alan

Kepez Belediyesi, 2010’da ilçeye 300 bin m2 yeşil alan kazandırırken, 2011’de kırka yakın park yapmayı hedefliyor.


Siyaset "Parayı önce Hoca’ya gönder"

BBP Antalya İl Başkanı Küçük, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na seslenerek; “Sen parayı bulda, şu bizim hocaya gönder Antalya ya biraz yatırım yapsın önce bir görelim” dedi


Başkan Akaydın, gönüllülerin kokteyline katıldı Güncel Başkan Akaydın, gönüllülerin kokteyline katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Antalya’ya gönül verenlere verdiği kokteyle katıldı. Akaydın, “Sizinle gurur duyuyorum” dedi.


Muratpaşa Afyon’u katladı Spor Muratpaşa Afyon’u katladı

Türkiye Basketbol Bölgesel Ligi’nde İlk devrenin son maçında Muratpaşa Belediyespor, kendi sahasında Afyon Telekom’u 100-57 mağlup etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...