Çarşamba, 20 Mart 2019
Alman Televizyonu RTL ekibi Ulupınar'da... Kemer Alman Televizyonu RTL ekibi Ulupınar'da...

Almanların ünlü Televizyon kanalı RTL’nin Hırvatistan’da yayınlanan haber programını hazırlayan Jasmina Kos ve ekibi, Diana Travel’in davetlisi olarak geldikleri Alanya ve Kemer’de yaptıkları çekimlere Ulupınar’ı da eklediler.


Ülken’den Kabotaj Bayramı mesajı Siyaset Ülken’den Kabotaj Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramıyla ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.


Aksu’dan yol atağı Aksu Aksu’dan yol atağı

Aksu İlçe sınırları içerisindeki bozuk yollar Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın talimatıyla yeniden düzenlenerek kullanışlı hale getiriliyor. Düzenlenen yollar önümüzdeki günlerde sıcak asfaltla kaplanacak


“Krizde kamu bankaları esnafa yakın durdu” Ekonomi/Turizm “Krizde kamu bankaları esnafa yakın durdu”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, Merkez Bankası’nın kriz döneminde yerli, yabancı ve kamu bankalarının kobilere kredi durumuyla ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.


Temmuz'da ATB Türk Müziği Korosu'ndan meltem rüzgarı Kültür/Sanat Temmuz'da ATB Türk Müziği Korosu'ndan meltem rüzgarı

Hıdırlık Gün Batımı konserinde Antalya Ticaret Borsası Türk Müziği korosu Temmuz ayında meltem rüzgarı gibi esti


TED Antalya Koleji tatile coşkuyla başladı Güncel TED Antalya Koleji tatile coşkuyla başladı

Gelecek yılda da aynı güzellikler ve birliktelikler paylaşma dilekleri ile tatile başladılar


Adanalı Umut Şair şiirden umutlu.. Kültür/Sanat Adanalı Umut Şair şiirden umutlu..

Adanalı Şair Şiir Yorumcusu Ressam Hatice Umut'a 2010 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü Şiir Şenliklerinin Şöhretler Şehri Şebinkarahisar'da Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından verildi.


Turizm şoförlerine destek Güncel Turizm şoförlerine destek

Turizm Şoförleri Derneği yöneticileri AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret ederek, şoförlerin sorunları hakkında bilgi vererek çözümü konusunda destek istedi.


4. Süleyman Erol Yüzme Yarışı’nın startını Başkan Evcilmen verdi Spor 4. Süleyman Erol Yüzme Yarışı’nın startını Başkan Evcilmen verdi

Muratpaşa Belediyesi, Deniz Ticaret Odası ve Yüzme Federasyonu’nun katkılarıyla Olimpos Rotary Kulübü’nce düzenlenen Süleyman Erol Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışı geniş katılımla yapıldı


"Kariyer Zirvesi 2010" başladı

Türkiye’nin önde gelen isimleri tecrübelerini ve bilgilerini gençlere aktarıyor.


Tohum Holding, perakende sektöründen çıkma kararı aldı Ekonomi/Turizm Tohum Holding, perakende sektöründen çıkma kararı aldı

Tohum Holding’ten yapılan açıklamaya göre; Holding’in 2011 ve sonrasındaki stratejik hedefleri çerçevesinde öncelik olarak Yurtdışına yatırım yapmanın yer aldığı ve yurtiçindeki perakende operasyonlarından çıkma kararı aldığı belirtilmiştir.


DOW, su ve enerji çözümlerini masaya yatırdı Teknoloji/Bilim/İnternet DOW, su ve enerji çözümlerini masaya yatırdı

İnsanlığın son 150 yıl içinde karada, havada ve suda yaptığı ve hâlâ yapmakta olduğu tahribatın sonucu olarak enerji ve su kaynakları hızla tükeniyor.


İstek’li Öğrencilerin “Biz Benzeriz ve Farklıyız” Adlı Projeleri Güncel İstek’li Öğrencilerin “Biz Benzeriz ve Farklıyız” Adlı Projeleri

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencilerinden gönüllü 8 öğrenci, M.E.B Avrupa Okul Ortaklıkları Eşleştirme Projeleri (eTwinning) kapsamında, Almanca Bölümü öğretmenlerinin rehberliğinde yürüttükleri “WIR SIND AEHNLICH UND VERSCHIEDEN” (Biz Benzeriz ve Farklıyız) konulu projelerine, Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning etiketi verildi.


Tütüncü Siirtli çocukları lunaparka götürdü Güncel Tütüncü Siirtli çocukları lunaparka götürdü

Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde yürütülen “Yazın da Okuyorum Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında Siirt’in Pervari ilçesinden Antalya’ya gelen 20 öğrenci, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Plaj Henbol Şampiyonası’nda muhteşem final Spor Plaj Henbol Şampiyonası’nda muhteşem final

Muratpaşa Belediyesi’nin evsahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası final maçları ve ödül töreni ile sona erdi. Dünya Şampiyonu olan Brezilya ve Norveç’e kupalarını Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ve IHF Başkanı Hassan Moustafa verdi


AKEV'lilerin veda gecesi Güncel AKEV'lilerin veda gecesi

AKEV Koleji’nin ilköğretim 8. sınıf 10. dönem mezunları Antalya Dedeman Otel’de muhteşem bir gece yaşadı.


Tütüncü’den spor salonu müjdesi Spor Tütüncü’den spor salonu müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “spor şehri” imajı kazanan ilçenin 4 okulunun bahçesine “çadır spor salonu” yapacaklarının müjdesini verdi


PAGEV sizi teknolojiye destek olmaya davet ediyor PAGEV sizi teknolojiye destek olmaya davet ediyor

Türk plastik sektörünün, dünya pazarlarında söz sahibi olmasının yolunun teknoloji yatırımlarından geçtiğine inanan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), “PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri” yarışmasını altıncı kez düzenliyor.


Akın’dan Kabotaj Bayramı kutlaması Güncel Akın’dan Kabotaj Bayramı kutlaması

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, 1 Temmuz 1926'da Yürürlüğe Giren Kabotaj Yasası'nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli bir başarısı olduğunu belirterek, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 84. yılını kutladı.


Dünyanın Kozmetik Sektörü fuarda buluştu Dünyanın Kozmetik Sektörü fuarda buluştu

İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen BeautyEurasia powered by Cosmoprof 2010 Uluslararası Kozmetik ve Güzellik Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi’nde yaklaşık 40 ülkeden 400’e yakın marka ve 80 ülkeden 20.000’e yakın ziyaretçiyi ağırladı.


"Bakan Çubukçu’nun Rotasyon Uygulamasını Destekliyoruz"

Çelebi, "Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yıllanmış, eskimiş, erkek egemen, statükocu eğitim yöneticisi fotoğrafını değiştirme yönünde önemli bir adım atmıştır" dedi.


ANTİKAD’da yeni dönem Güncel ANTİKAD’da yeni dönem

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) 2. Olağan Genel Kurul’dan sonra belirlenen yeni yönetim ile yeni katılımlar, düzenlenen bir törenle basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilcisi Dursun Gündoğdu da ANTİKAD’ın yeni üyeleri arasına katıldı.


Elmalı "Elmalı esnafı yok sayılamaz"

Elmalı Belediyesinin yapmış olduğu yanlış uygulamalar neticesinde Elmalı Esnafı isyan etme noktasına geldi.


Ekonomi/Turizm "Altın Medya" Türkiye'nin en büyük medya satın alma şiketi olma yolunda..

Altın Medya ”Türk Barter” ile hem reklâm verenlere, hem de reklam satın alanlara çözüm ortaklığı yapıyor


Temmuz'da da akşam evden konuşmak bedava Ekonomi/Turizm Temmuz'da da akşam evden konuşmak bedava

Türk Telekom, 7’den 7’ye Bedava Kampanyası ile ev telefonundan akşamdan sabaha kadar bedava konuşturmaya devam ediyor. Kampanyadan Temmuz ayı süresince yararlanılabilecek.


Antalya Ticaret Borsası 90 yaşında... Güncel Antalya Ticaret Borsası 90 yaşında...

Antalya’nın en köklü kurumlarından olan Antalya Ticaret Borsası, 90’ıncı yılını kutluyor. ATB yönetimi, Sheraton Otel’de 90’ıncı kuruluş yıldönümü yemeği organize etti.


Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler Ekonomi/Turizm Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler

Evlerimizdeki iç mekânların görünüşünü tazelemek, daha şık ortamlar yaratmak için birçok kişinin başvurduğu yöntemdir kartonpiyer.


Eşitlik ve demokrasi partisi (EDP) Antalya İl binası’nı açtı Siyaset Eşitlik ve demokrasi partisi (EDP) Antalya İl binası’nı açtı

Genel başkan Ziya halis,Genel sekreter yardımcısı Abdullah Çiftçi,PM üyesi Ali sanlı,Antalya İl başkanı Vahap kuzu,Kurucu üye Benan Sümer’in katıldığı basın toplantısının ardın dan gerçekleşen açılış’a siyasi parti temsilcileri ve sendika yöneticileri de EDP’yi yalnız bırakmadı.


İlk doğum heyecanı yaşandı Güncel İlk doğum heyecanı yaşandı

Kısa bir süre önce BSK Lara Hastanesi ismini alarak Antalyalılara hizmet verilirken ilk doğum sevinci yaşandı. Tamer, Songül Asil çiftinin 3 kilo 200 gram ağırlığında Yiğit bebek dünyaya ‘merhaba’ dedi.


Karne aldılar Güncel Karne aldılar

Envar Koleji öğrencileri karnelerini alarak, 2009-2010 eğitim-öğretim yılını tamamladılar. Karnelerini okulun İlköğretim Müdürü Yüksel Arslan’dan alan öğrenciler yaza merhaba dediler.


Engelliler için engelsiz bir Kemer... Kemer Engelliler için engelsiz bir Kemer...

Kemer Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri olarak yaptığı ve daha önce Alanya Belediyesinin yapmış olduğu bir uygulamanın yeni ürünü olan danışma, Zabıta ve Özürlü Tuvaleti kompleksleri tören ile açıldı.


Coşkulu miting... Güncel Coşkulu miting...

ANTALYA ULUSAL GÜÇLER BİRLİĞİ PLATFORMU tarafından Kapalı yol girişinde “ABD’nin maşası bölücü terör örgütünün saldırıları sonucu kaybettiğimiz şehitlerimiz, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için” düzenlenen yürüyüş ve miting yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.


El sanatları pazarı açıldı Kemer El sanatları pazarı açıldı

Kemer Belediyesinin Gezi Yolu üzerinden kaldırdığı El Sanatları Platformu, Belediye ekiplerince yapımı bitirilen yeni yerinde “El Sanatları Pazarı” olarak hizmete girdi.


Başkandan Turnuva’ya destek Korkuteli Başkandan Turnuva’ya destek

Korkuteli’nde düzenlenen Futbol turnuvasına Türkiye Partisi İlçe Başkanı Nurettin Çoban’dan destek geldi.


Yaz sıcaklarında hamilelere öneriler Sağlık/Kadın Yaz sıcaklarında hamilelere öneriler

BSK Lara Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Leyla Ersözlü yaz sıcaklarında hamilelere daha rahat bir dönem geçirmeleri için faydalı bilgiler verdi.


Gizemli ozan İlknur Mersin'e birincilik ödülü Kültür/Sanat Gizemli ozan İlknur Mersin'e birincilik ödülü

” Dağların Ülkesi Karya ” isimli şiiri ile 2010 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan Muğlalı Gizemli Ozan İlknur Mersin'e Denizli Aydın Muğla ve ilçelerinden tebrik mesajları yağıyor.


Güncel "Kör Döğüşü" Ödüle Aday

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen ve geleneksel hale getirilerek bu yıl 17. si düzenlenen “Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği” tüm hızıyla sürüyor.


PTT’den posta tarihini değiştirecek proje Güncel PTT’den posta tarihini değiştirecek proje

Türkiye’nin dev kurumlarından PTT, tarihinin en büyük projelerinden birisi olan Hybrid Mail (Karma Posta) sistemini Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı toplantıyla faaliyete geçirdi.


Hem kurumlara hem de ülke ekonomisine katkı Ekonomi/Turizm Hem kurumlara hem de ülke ekonomisine katkı

Türkiye’de elektrik ve su sayaçlarını aynı anda okuyan ilk telemetri projesi Goldcity, Turkcell çözümleriyle yılda 200 bin TL elektrik ve su tasarrufu sağlayacak


SKÅL International Antalya Kulübü'nün yeni üyeleri tanıtıldı Güncel SKÅL International Antalya Kulübü'nün yeni üyeleri tanıtıldı

SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ, haziran ayı toplantısını 09 Haziran’da Su Sesi Deluxe Resort Spa nın evsahipliğin de gerçekleştirdi.


CHP’de kadın ve gençlik kolları seçimleri ertelendi Siyaset CHP’de kadın ve gençlik kolları seçimleri ertelendi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Genel Merkezin kararıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları seçimlerinin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.


Güneşkent, başkanlara tanıtıldı Güncel Güneşkent, başkanlara tanıtıldı

Güneşkent Antalya Projesi, AESOB’ta oda başkanlarına tanıtıldı. Oda başkanlarının katıldığı toplantıda, Başkan Abdullah Sevimçok, esnaf ve sanatkarın üretim gücünün bu projeye ciddi destek vereceğini söyledi.


Türkiye’nin üçte biri maden için tahsis edildi! Türkiye’nin üçte biri maden için tahsis edildi!

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Maden Yasasının görüşüldüğü önceki gün Mecliste yaptığı basın toplantısında AKP’nin maden politikasıyla Türkiye’nin üçte birinin yandaş ve yabancı madencilere tahsis edildiğini öne sürdü.


TABA/AmCham yine Terzioğlu dedi TABA/AmCham yine Terzioğlu dedi

Türk-Amerikan İşadamları Derneğinin (TABA/AmCham) Olağan Genel Kurul toplantısında Uğur Terzioğlu, yeniden genel başkanlığa seçildi.


İhlas Koleji yeni mezunlarını Türkiye'nin geleceğine sundu İhlas Koleji yeni mezunlarını Türkiye'nin geleceğine sundu

Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk mezuniyet törenini yaparak mezunlarıyla vedalaştı.


Aydınlanma Söyleşileri’nde Miyase İlknur “Din ve Kadın’ı  anlatacak Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nde Miyase İlknur “Din ve Kadın’ı anlatacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi işbirliğinde gerçekleştirdiği Aydınlanma Söyleşileri gazeteci-yazar Miyase İlknur ile devam ediyor.


Shakespeare Bistro Gıda Güvenliği eğitimlerini tamamladı Güncel Shakespeare Bistro Gıda Güvenliği eğitimlerini tamamladı

Shakespeare Bistro çalışanlarına BIX Kurumsal Yönetim Danışmanı İclal ACAR tarafından 8-9-10 Haziran tarihlerinde üç gün süreyle Gıda Mevzuatı ve Temel Gıda Hijyeni eğitimi verildi.


Ekonomi/Turizm "Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmesi Kepez’den"

Kepez Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası, 450 işçiyi ilgilendiren 2010–2012 dönemi toplu iş sözleşmesini imzaladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını söyledi.


Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler Teknoloji/Bilim/İnternet Dow’dan tozsuz uygulanan, sararmayan, küflenmeyen kartonpiyerler

Evlerimizdeki iç mekânların görünüşünü tazelemek, daha şık ortamlar yaratmak için birçok kişinin başvurduğu yöntemdir kartonpiyer.


Ülken: Siyaset Ülken: "CHP iktidara koşuyor"

Kurultay öncesi Antalya’nın doğu ilçelerinde toplantılar düzenleyerek örgütlenmenin önemine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, bu hafta da batı ve kuzey ilçelerinde partisinin 7 ilçe başkanıyla bir araya gelerek son 3 ayda yapılan yoğun çalışmaları anlattı.


AYÇOV Deepo'da Güncel AYÇOV Deepo'da

Deepo Outlet Center Antalya eğitime muhtaç çocuklar vakfı (AYÇOV) u bir kez daha konuk etti.


ATSO’dan “TIR Karnesi” hizmeti Güncel ATSO’dan “TIR Karnesi” hizmeti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 21 Haziran 2010 pazartesi gününden itibaren “TIR Karnesi” hizmeti verilmeye başlanıyor.


Musikiye adanmış bir ömür: Yusuf Ömürlü Kültür/Sanat Musikiye adanmış bir ömür: Yusuf Ömürlü

Sanat hayatının altmışıncı yılını kutlayan bestekâr ve koro şefi Yusuf Ömürlü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin düzenlediği “Yaşayanlara Saygı” programında sevenleriyle buluşacak.


Hayat Su Antalya Fabrikası’nda iş kazasız geçen 1000 gün sevinci Güncel Hayat Su Antalya Fabrikası’nda iş kazasız geçen 1000 gün sevinci

Türkiye’de ambalajlı su pazarının öncü, yenilikçi ve uzman markası Hayat Su, çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini esas alan, güvenli davranış kültürüne odaklanan iş sağlığı ve güvenliği programının meyvelerini almaya devam ediyor.


Hem terden, hem istenmeyen tüylerden kurtulmaya ne dersiniz? Kültür/Sanat Hem terden, hem istenmeyen tüylerden kurtulmaya ne dersiniz?

Yeni “Bioder Tüy Azaltıcı Antiperspirant Roll-on” ile kadınlar zamandan ve paradan tasarruf ederek iki faydayı tek üründen alıyor.


İstanbul'da Kemer Rüzgarı Kemer İstanbul'da Kemer Rüzgarı

7.Kemer Altınnar Kültür ve Sanat Festivali Basın ve Tanıtım kokteyli İstanbul Ortaköy 8th Hill’de yapıldı.


TED Antalya Koleji'nden muhteşem sanat gecesi Kültür/Sanat TED Antalya Koleji'nden muhteşem sanat gecesi

8 Haziran 2010 tarihinde AKM’ de gerçekleştirilen TED ANTALYA KOLEJİ 3.Sanat Gecesi'nde izleyenlere tam bir sanat ziyafeti sunuldu.


DJ. Shantel, Disko Partizani Antalya Konseri Calista’ da Kültür/Sanat DJ. Shantel, Disko Partizani Antalya Konseri Calista’ da

Shantel,1 Ocak 1968, Frankfurt doğumlu, Alman prodüktör ve DJ, Romen müzikleri, geleneksel Balkan müzikleri ile çeşitli mixler yapıyor. “Disko Partizani” adlı çalışmasının klibini İstanbul'da çeken sanatçı Türkiye’de de birçok konserler vermişti


Antalya’da barış rüzgarı esti Güncel Antalya’da barış rüzgarı esti

Gazze’ye, insanı yardım götüren gönüllere, insanlık dışı saldırının yapıldığı bugünlerde dünya çocukları, Antalya’da dostlukta, kardeşlikte ve sevgide buluştu.


İstihdam Portalı işsizlere umut olacak Ekonomi/Turizm İstihdam Portalı işsizlere umut olacak

Bölgesel İstihdam Ofisi Temsilciler Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.


“Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği” “Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği”

Jones Lang LaSalle, hızla değişen ve gelişen global perakende sektörünün, önümüzdeki 10 yıllık dönemine ışık tutacak interaktif web sitesi Retail 2020’nin üçüncü bölüm çalışması “Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği” başlığıyla yayınlandı


Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı Kumluca Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı

Kumluca Karatepe Stadyumu'nda gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Stilize dal Halk Oyunları yarışmasında birincilik Denizli Halk Eğitim Müdürlüğü’ nün oldu.


Deniz Feneri Derneği'nden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'a cevap Siyaset Deniz Feneri Derneği'nden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'a cevap

CHP Konya Milletvekili Sayın Atilla Kart, 4 Haziran 2010 tarihinde basına yansıyan beyanlarında, “AKP’nin üst düzey kadrolarının da içinde bulunduğu bir çıkar örgütlenmesi hareketiyle karşı karşıyayız. Her 3 bakan ve hükümet, Deniz Feneri’ndeki, kirli ve karanlık ilişkileri himaye ettikleri için suç ortağı konumundadırlar” ifadelerine yer vermiştir.


Büyükler küçüklere söz veriyor Büyükler küçüklere söz veriyor

Renault trafik güvenliği için yeni bir kampanya başlatıyor...


Günde 2 liraya hem evinizi hem sağlığınızı koruyun Günde 2 liraya hem evinizi hem sağlığınızı koruyun

Aylardır hevesle beklediğimiz ve gelsin diye hayalini kurduğumuz “yaz” nihayet kapıda… Tatil planlarımız hazır, içimiz kıpır kıpır! Bu cazip teklif, bizi bir yandan kendine çekerken, diğer yandan aklımız evimizde, sevdiklerimizde kalabiliyor.


 Kazazede Rus turist yaşama tutundu Güncel Kazazede Rus turist yaşama tutundu

Ölümden dönen Marıya Ashıkhmına Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne teşekkür etti


4. Aroma Akseki Dağ Koşusu 13 Haziran’da gerçekleşiyor! Akseki 4. Aroma Akseki Dağ Koşusu 13 Haziran’da gerçekleşiyor!

Dokuz yıldır düzenlenmekte olan, geçtiğimiz üç yılda Aroma ve Atletizm Federasyonu iş birliği ile Antalya Akseki’de gerçekleştirilen Aroma Akseki Dağ Koşusu’nun dördüncüsü 13 Haziran tarihinde yapılıyor.


Duacı parkına kavuşuyor Güncel Duacı parkına kavuşuyor

Kepez Belediyesi, Duacı Köyü’nün simgesi olan su sarnıcının ve çınar ağaçlarının bulunduğu 1400 metrekarelik alanda, yeşillendirme çalışması ile kurs ve sanat galerisi binasının inşasını başlattı.


AKEV Resim Şenliği'nde ödül yağmuru Güncel AKEV Resim Şenliği'nde ödül yağmuru

Özel AKEV İlköğretim Okulu, “1. Resim Şenliği Yarışması”na ev sahipliği yaptı.


İstanbul Üniversitesi ve Novartis'ten Stratejik İşbirliği Anlaşması İstanbul Üniversitesi ve Novartis'ten Stratejik İşbirliği Anlaşması

İstanbul Üniversitesi ile Novartis ilaç alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak amacıyla stratejik bir işbirliğine imza attı.


Isuzu Novalar Talip Kahraman A.Ş.'de Ekonomi/Turizm Isuzu Novalar Talip Kahraman A.Ş.'de

Talip Kahraman A.Ş. Altis Resort / Spa ve Grand Cortez Hotel Resort / Spa Otelleri taşımacılığında ISUZU NOVA’yı tercih etti.


Fortis Bank Türkiye, Genç Girişimcileri destekliyor Ekonomi/Turizm Fortis Bank Türkiye, Genç Girişimcileri destekliyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu, Fortis Bank Türkiye sponsorluğunda Türkiye çapındaki tüm kurul üyelerine ve girişimcilere eğitim içerikli bir video konferans gerçekleştirdi.


Anneleriyle yemek yaptılar Güncel Anneleriyle yemek yaptılar

Özel AKEV İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencileri anneleriyle mutfağa girip birbirinden lezzetli yemeklerin ve tatlıların yapımına katkıda bulundular.


Baş: Siyaset Baş: "Aş ve iş bulacağız"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Vatandaşlarımıza aş ve iş bulacağız. Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşıyacağız” diye konuştu.


Antalya’nın En Büyük Alışveriş Merkezi TerraCity’ye Mağazalardan Yoğun İlgi Ekonomi/Turizm Antalya’nın En Büyük Alışveriş Merkezi TerraCity’ye Mağazalardan Yoğun İlgi

Açılışına daha bir yıl olmasına rağmen, Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi TerraCity’de kiralanabilir alanların % 50’den fazlası ulusal ve uluslararası markalar tarafından kiralandı


Esnaf sicil affı bekliyor Ekonomi/Turizm Esnaf sicil affı bekliyor

Dünyada yaşanan ekonomik kriz, küçük esnafı vurdu. Bir çok esnaf ve sanatkar, borcunu ödeyemez duruma geldi.


MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı Teknoloji/Bilim/İnternet MBIS’ten yeni mezunlara iş fırsatı

MBIS, Türkiye’de yoğun ihtiyaç duyulan yazılım danışmanlarını yetiştirmek üzere Türkiye çapında yeni bir program başlatıyor.


Kumlucalılardan şikayet yönetim sistemine tam destek Kumluca Kumlucalılardan şikayet yönetim sistemine tam destek

Kumluca Belediyesi 10 Nisan 2010 tarihinde Kumluca Cumhuriyet Meydanı'nda organize edilen törenle “TS ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE ŞİKAYET YÖNETİM SİSTEMİ” belgesini Türkiye’de alan ilk belediye oldu.


ADSYP'den dernekleşme çalışmaları Güncel ADSYP'den dernekleşme çalışmaları

Antalya Diş Sağlığı Yardımcı Personelleri (ADSYP) seslerini duyurmak, hizmet kalitesini arttırmak, komik rakamlarla çalışmaları engellemek için dernekleşme çalışmalarını başlattı.


Böyle olur “sanatçı”nın finali Kültür/Sanat Böyle olur “sanatçı”nın finali

ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi resim- heykel sergisi ve konserden oluşan 2009-2010 dönemi sezon etkinliğini AKM’de gerçekleştirdi.


Vali Altıparmak, İl Özel İdaresi'nde Güncel Vali Altıparmak, İl Özel İdaresi'nde

Antalya Valisi Dr Ahmet Altıparmak İl Özel İdaresini Ziyaret etti.


AK Partili Belediyeler Tekirova’da bir araya geldi Kemer AK Partili Belediyeler Tekirova’da bir araya geldi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı Tekirova’da yapıldı.


Dereler Ankara’ya akacak! Güncel Dereler Ankara’ya akacak!

Antalya ve çevresindeki hidroelektrik santrallere (HES) karşı verilen mücadele başkente taşınıyor. “Dereler Halkla Ankara’ya Akıyor” kampanyası çerçevesinde Ankara’daki meslek odaları, sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin merkezleri ziyaret edilecek.


Kan kırmızısı karpuza Türkiye haritası çizildi Güncel Kan kırmızısı karpuza Türkiye haritası çizildi

Limak Lara Deluxe Otel Dömi Şef Depatı Yakup Topçu, her gün farklı bir günün sebze ve meyvesi üzerine yaptığı işlemeler ile oteli tercih eden müşterilerin dikkatini çekiyor. Topçu bu kez kan kırmızısı Karpuz üzerine Türkiye haritası çizdi


Konya Şeker’den bir haftada ikinci can suyu Ekonomi/Turizm Konya Şeker’den bir haftada ikinci can suyu

Bir hafta önce dağıtılan motorinle birlikte üreticilere toplam 91.3 milyon liralık katkı verildi.


Kemer Oflaz Turizm büyüyor Kemer Kemer Oflaz Turizm büyüyor

Kemer’de bulunan Oflaz Turizm, emin adımlarla yükselişini sürdürüyor. Oflaz Turizm Sahibi Ozan Güven yaptığı açıklamada, Oflaz Turizmin yükselişini sürdürdüğünü ve yeni anlaşmalar ile daha da güçlendiğini ifade etti.


Canon hem eğlendiriyor, hem de en eğlenceli anları ölümsüzleştiriyor Teknoloji/Bilim/İnternet Canon hem eğlendiriyor, hem de en eğlenceli anları ölümsüzleştiriyor

Görüntüleme ve baskı teknolojileri konusunda dünya lideri Canon, yepyeni bir etkinlikle daha yollarda.


“Türkiye EXPO’yu en iyi değerlendiren ülkeler arasında” “Türkiye EXPO’yu en iyi değerlendiren ülkeler arasında”

Shanghai EXPO 2010’un en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Türkiye Pavyonu, sadece ağırlıklı ziyaretçileri olan Çinlileri değil, Türkiye’yi yakından tanıyan diğer ülke vatandaşlarını, hatta Türk heyetlerini dahi hayran bırakıyor.


Öğrenci korosu konserinde alkış tufanı Kültür/Sanat Öğrenci korosu konserinde alkış tufanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olan İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Öğrenci Korosu, Yıl sonu konseri verdi.


Abdal Musa dergâhında taş ocağı eylemi Güncel Abdal Musa dergâhında taş ocağı eylemi

Aleviliğin en önemli inanç önderlerinden Abdal Musa’nın Antalya-Elmalı Tekke Köyündeki türbesinin yakınında açılan taş ocağına çıplak protesto eylemi. Dur dağının eteğinde bir araya gelen binden fazla köylü el ele tutuşarak taş ocağına ‘dur’ dedi.


Şampiyon Efes oldu Spor Şampiyon Efes oldu

Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası oynanan final mücadelesi ile sona erdi. Final karşılamasında Karşıyakayı açık ara farklı yenen Efes Pilsen Türkiye şampiyonu oldu


12'den sonra Kemer'e giriş yasak Kemer 12'den sonra Kemer'e giriş yasak

Kemer Belediyesi yaz aylarında Kemer Merkezdeki trafik sorununa neşter vurdu. Her türlü büyük toptancı aracının Kemer’e girişi gündüz saat 06:00 ile 12:00 saatleriyle sınırlandırıldı.


Adanalı Harika Şair bir birincilik daha kazandı Kültür/Sanat Adanalı Harika Şair bir birincilik daha kazandı

Adanalı Harika Şair Harika Ufuk'un ödülü; 04.06.2010 Cuma günü Kuşadası'nda tertiplenen sade bir tören ile Aydınlı Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şair Şükrü Öksüz tarafından verildi.


İhlas Koleji öğrencileri resim yarışmasında da birinci İhlas Koleji öğrencileri resim yarışmasında da birinci

ÇEKÜD (Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Yaprak İstiyoruz” temalı resim yarışmasında, Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu öğrencileri Tuba Güney 2. kademe, Taha Talha İmanlı da 1. kademe birinciliğini kazandılar.


Herşey temiz bir çevre için... Kemer Herşey temiz bir çevre için...

Kemer’de bulunan Rose Hotels çalışanları 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle sahilde ve otel önündeki caddede mıntıka temizliği yaptı.


"Hükümet Atıl Kaynakları Kullanmalıdır"

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Küresel ekonomik krizin kimi ülkelerin ekonomilerini çökerttiğini, Türk ekonomisinde ise daralma ve küçülmelere neden olduğunu söyledi.


‘Çevre’ Konulu Afişi Birincilik Getirdi Güncel ‘Çevre’ Konulu Afişi Birincilik Getirdi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Barbaros Acay, Antalya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen ‘Çevre’ konulu afiş, slogan, şiir ve kompozisyon yarışmasında, tasarladığı afişiyle il birincisi oldu.


Türk Telekom’dan İTÜ'de Dev Ar-Ge Merkezi Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan İTÜ'de Dev Ar-Ge Merkezi

Türk Telekom’un iştiraklerinin birlikte Ar-Ge faaliyetlerini yürüteceği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent bölgesi içinde bulunan yeni Ar-Ge merkezinin tahsisine ilişkin anlaşma İTÜ ve Türk Telekom arasında imzalandı.


Kepez sathi kaplama asfalt sezonunu açtı Güncel Kepez sathi kaplama asfalt sezonunu açtı

Kepez Belediyesi, sathi kaplama asfalt sezonunu, kurban kesimiyle, dualarla Duacı Köyü’nde açtı. Başkan Hakan Tütüncü, sezonun sathi kaplama hedefini 170 km olarak açıkladı.


Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor

Zeytinburnu Belediyesi tarafından 11.si düzenlenen, 17 bilim insanının katıldığı, Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamındaki, “Bitkilerle Tedavi Sempozyumu”nun ilk gün oturumu büyük bir ilgi ile izlendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...