Cumartesi, 7 Aralık 2019
Deniz Baykal Yörük işadamlarının konuğu oldu Siyaset Deniz Baykal Yörük işadamlarının konuğu oldu

Genç bir oluşum olan YÖRSİAD ile 19 Mayıs Gençlik Bayramında bir araya gelen Deniz Baykal, genç iş adamlarına seslendi.


WISTA Türkiye başarılı bir sınav verdi Güncel WISTA Türkiye başarılı bir sınav verdi

WISTA Türkiye Akdenizli kadın denizcileri ağırladı. WISTA MED üyesi Yunanistan, İspanya, Fransa, İtalya yanı sıra İngiltere, Hollanda, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Nijerya’dan da 50 kadın denizcinin katıldığı konferans 3 gün sürdü.


Antalya’da ‘Tutkulu’ gece Kültür/Sanat Antalya’da ‘Tutkulu’ gece

KÜBA Habana Compas Dance, Devlet Tiyatroları Antalya 2’nci Uluslar arası Tiyatro Festivali’nin ikinci gününde Kaleiçi Yat Limanı’nda Küba-Afrika ritim rüzgarı estirdi. Kübalı dansçı kızlar gösterileriyle büyüledi.


AKEV’de 2. Resim Şenliği Güncel AKEV’de 2. Resim Şenliği

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda bu yıl 2.’ si düzenlenen Resim Şenliği eğlenceli bir atmosferde gerçekleşti.


Matematik Olimpiyatında Toros Akdeniz’in başarısı tescillendi Güncel Matematik Olimpiyatında Toros Akdeniz’in başarısı tescillendi

Toros Akdeniz Koleji Akdeniz Üniversitesi Matematik Olimpiyatlarında Antalya Birincilikleri ve Türkiye Üçüncülüğü derecelerini aldı.


Afet Platformu büyüyor Güncel Afet Platformu büyüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Doğal Afet Platformu’na katılımlar sürüyor. Son olarak Yeni Yüksektepe Kültür Derneği (GEA) ve Akdeniz Motosiklet Kulübü imzalanan protokolle platforma katıldı.


ADDK'dan Günübirlik Yürüyüş Etkinliği Güncel ADDK'dan Günübirlik Yürüyüş Etkinliği

Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübü günübirlik yürüyüş etkinliği, Acısu, Çaltıcak, Belbaşı, Beldibi kanyonu, Beldibi parkurunda 28 katılımcıyla 14 km yürünerek yapıldı. Orman yolları ve patikalarda yapılan yürüyüşe Kulüp yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yapıcı rehberlik yaptı.


Saadet Partisi Antalya Milletvekili adayları Korkutelililerle kucaklaştı Korkuteli Saadet Partisi Antalya Milletvekili adayları Korkutelililerle kucaklaştı

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Güldal Korkuteli İlçe seçim bürosu önünde yaptığı açıklamada 1996-97 54. Erbakan Hükümeti döneminde asgari ücret alan bir kişinin 42 tüp alabilirken, şu an asgari ücret alan bir kişinin sadece 10 tüp alabildiğini söyledi.


“Ürün değil, tarla satıyorlar” Siyaset “Ürün değil, tarla satıyorlar”

DP Antalya Milletvekili Adayı Feda Barut, seçim gezilerinde insanların artık ürün değil, ürünü ektikleri tarlaları satmaktan yakındıklarını söyledi


Yaylalarda tiyatro var! Kaş Yaylalarda tiyatro var!

Batı Antalya yaylalarında Karagöz Nareke'si ve Hacivat gazelleri çınladı


Süleyman Demirel Üniversitesi’nde iletişim semineri Güncel Süleyman Demirel Üniversitesi’nde iletişim semineri

Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu öğrencileri iletişim, beden dili ve müşteri ile iletişim eğitimi aldı.


Antalya’nın şarabı “Likya” uzmanlardan tam not aldı Güncel Antalya’nın şarabı “Likya” uzmanlardan tam not aldı

Cumhuriyet tarihinde Antalya’da ilk şarap üretimini gerçekleştiren Likya Şarap, Türkiye Şarap Haritasına Antalya Bölgesinin de eklenmesini sağladı.


Ankara’da taleplerini haykırdılar Ankara’da taleplerini haykırdılar

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen binlerce mühendis, mimar ve şehir plancı "Haklarımız, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için söyleyecek sözümüz var" çağrısıyla Sıhhiye Meydanında buluştu.


Nokia’dan seyahat kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet Nokia’dan seyahat kampanyası

Nokia ve www.tatilsepeti.com, en beğenilen tatil hayaline 5.000 avroluk, her Nokia cihazı alışverişine ise 50 TL’lik hediye çeki veriyor. Kampanya, 30 Haziran’a kadar sürecek.


Kamalak Antalya'ya geliyor Siyaset Kamalak Antalya'ya geliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Pazar günü Antalya’da halka hitap edecek


Personel Tiyatrosuna prestij ödül Kültür/Sanat Personel Tiyatrosuna prestij ödül

Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi tarafından 9’ncusu gerçekleştirilen “Üniversitelerarası 9. İstanbul Tiyatro Festivali”nde yarışmanın prestij ödülü olan ‘Jüri Özel’ ödülüne layık görüldü


Bilim ve Teknoloji Müzesi tartışıldı Güncel Bilim ve Teknoloji Müzesi tartışıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Müzecilik Anabilim Dalı ve Arkeoloji Bölümü işbirliği ile düzenlenen 7’nci Müzecilik Çalıştayı ve Paneli’nde Antalya’da Bilim Teknoloji Müzesi kurulması tartışıldı.


Döşemealtı seçim ofisi açılışında büyük coşku Döşemealtı Döşemealtı seçim ofisi açılışında büyük coşku

AK Parti Milletvekili Adayı Menderes Türel’in, Döşemealtı'nın Yeniköy mahallesindeki seçim ofisi açılışı büyük bir coşkuyla yapıldı. Türel’e büyük ilgi gösteren vatandaşlar, ‘Başkanım seni ve hizmetlerini özledik’ dedi.


GATAB’da eğitimler aralıksız sürüyor Kemer GATAB’da eğitimler aralıksız sürüyor

GATAB çalışanları iş güvenliği kapsamında, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi ile Mevzuat Eğitimi aldı.


MedicalPark Antalyaspor’da ödül günü Spor MedicalPark Antalyaspor’da ödül günü

MedicalPark Antalyaspor’da geleneksel hale getirilen “Yılın ve sezonun en iyi futbolcusu” törenlerinin 4.’sü yapıldı. Deniz Barış, profesyonel futbolcuların kendi aralarında yaptıkları anketle sezonun en iyi futbolcusu seçildi.


Kumluca Botanik Park törenle açıldı Kumluca Kumluca Botanik Park törenle açıldı

Belediyemiz tarafından Karşıyaka Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı'nda yapımı tamamlanan Botanik Park çok sayıda Kumluca’lının katılımıyla açıldı.


‘Türküyem’ büyüledi Kültür/Sanat ‘Türküyem’ büyüledi

ANTDOB’un “Türküyem” isimli oyunu, Muratpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla Falez 2 Park’ta sahnelendi. Çok sayıda vatandaşın izlediği ‘Türküyem’, ayakta alkışlandı.


İncik İlköğretim okulunun temeli atıldı Aksu İncik İlköğretim okulunun temeli atıldı

Aksu'nun Güzelyurt Mahallesinde 1976 yılında üç derslik olarak yapılan ve geçtiğimiz yıl prefabrik ek derslikle sınıf sayısı yedi ye çıkarılan İncik İlköğretim okulu yenileniyor.


Böbrek hastaları tatillerinde artık özgür Sağlık/Kadın Böbrek hastaları tatillerinde artık özgür

Böbrek Yetmezliği Hastalarının evlerinde uygulayabileceği bir tedavi yöntemi olan Periton Diyalizi, hastanın yaşamını daha kolay düzenlemesini ve daha bağımsız olmasını sağlıyor.


“Kemal, kemale erememiştir” Siyaset “Kemal, kemale erememiştir”

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Korkutata:“Adını Halk’tan alan ancak, halktan uzak söylem ve politikalar benimseyen CHP, miting meydanlarındaki serbest atışlarla baltayı taşa vurup, iktidar partisine akıl almaz biçimde destek vermektedir. dedi.


Samani: “CHP demek, çamurlu yol demek” Siyaset Samani: “CHP demek, çamurlu yol demek”

AK Parti milletvekili adayları Hüseyin Samani ve Osman Akman Kızılarık mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.


Kefaluka Resort “Önce Kalite” diyor Güncel Kefaluka Resort “Önce Kalite” diyor

Kefaluka Resort kalite yönetim sistemleri ile ilgili çalışmalara BIX Kurumsal ile başlangıç yaptı.


Enç: “Skoru belli bir maç izliyoruz” Siyaset Enç: “Skoru belli bir maç izliyoruz”

AK Parti Milletvekili Adayı Gökçen Enç, Fener Mahallesi’nde esnafı ziyaret ederken, Enç’e destek veren mahalle sakinleri “Skoru belli bir maç izliyoruz, AK Parti yine açık ara iktidar olacak” dedi.


‘’Antalya’yı İktidar değil, Akaydın cezalandırıyor’’ Siyaset ‘’Antalya’yı İktidar değil, Akaydın cezalandırıyor’’

Ak Parti Antalya Milletvekili adayı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, ‘’Ak Parti Hükümeti, 29 Mart yerel seçimlerinden sonra Antalya’yı cezalandırıyor’’ şeklindeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, ‘’ Antalya’yı iktidar değil, Akaydın Cezalandırıyor’’ dedi


“Baz istasyonları şehirlerde olmalı” “Baz istasyonları şehirlerde olmalı”

Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Simav'daki deprem sonrası internet bağlantısında yaşanan sıkıntının evlerde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle, mobil hatlardaki kesintinin ise ilk panik anında yoğun kullanım sonucu oluşabileceğini bildirdi.


Atlasjet en çok vergi veren havayolu şirketi oldu Ekonomi/Turizm Atlasjet en çok vergi veren havayolu şirketi oldu

Yüksek hizmet kalitesiyle “yolcusunu en çok seven” havayolu olan Atlasjet ödediği 9.9 Milyon TL kurumlar vergisi ile “En çok vergi veren havayolu şirketi”, Büyük Mükellefler de ise en çok vergi ödeyen 102. şirket olma başarısını gösterdi.


ATSO’dan kültür sanata destek sürüyor Güncel ATSO’dan kültür sanata destek sürüyor

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak; “Antalya’nın marka değerini yükselten kültür ve sanat organizasyonlarına destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.


SGK İl Müdürü Selim Erol ATSO’da Güncel SGK İl Müdürü Selim Erol ATSO’da

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müdürü Selim Erol ve beraberindeki heyet Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.


Çiçekçi KDV'de indirim istiyor Güncel Çiçekçi KDV'de indirim istiyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu Akdeniz TV & ART 'de yayınlanan 'İş ve Eğitim Zamanı' programının bu haftaki konukları ATSO Meclis üyesi ve İnterflora bölge temsilcisi Haluk Oğuzer, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Yönetim Kurulu


Lassa’dan 60 günde koşulsuz iade garantisi Otomotiv Lassa’dan 60 günde koşulsuz iade garantisi

Lassa, sektöründe bir ilke daha imza atarak müşteri memnuniyetini artırmak için yeni bir hizmet başlatıyor. Tüketicilere 60 gün içinde aldıkları lastiği koşulsuz olarak iade etme fırsatı sunan Lassa, satış sonrası hizmetlerinde çıtayı yükseltmeye devam ediyor


BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Güncel BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor


Seyir terasının yapımı başladı Güncel Seyir terasının yapımı başladı

Kepez Belediyesi’nin, kent merkezinin kuşbakışı izlenebildiği Masa Dağı bölgesine kazandıracağı seyir terası projesinin inşasına başlandı.


CHP Muratpaşa Antalya Tabip Odası’nda Siyaset CHP Muratpaşa Antalya Tabip Odası’nda

Antalya Tabip Odası Başkanlığını ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleriyle ülke ve mesleki sorunlarını paylaştı.


Vecdi Gönül’e seçim bürosu hediyesi Siyaset Vecdi Gönül’e seçim bürosu hediyesi

AK Parti Milletvekili adayı, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan seçim bürosunun açılışını yaptı.


EMFO ödülleri verildi Güncel EMFO ödülleri verildi

Antalya’nın başarılı özel okullarından Envar Koleji, Matematik ve Fen Olimpiyatları (EMFO), elit bir bilim dalı ve tüm akademik branşların vazgeçilmez parçası olan matematik, fen ve teknolojileri alanındaki yarışa katkı sunmaya devam ediyor.


Köse: Siyaset Köse: "Teşekkürler Antalya"

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, 15 Mayıs Pazar günü Kepez Kapalı Spor Salonu yanında gerçekleştirilen Antalya Mitingi’ne katılımları dolayısıyla Antalya halkına teşekkür etti.


Gençlik Şöleni başladı Kemer Gençlik Şöleni başladı

Akdeniz Üniversitesi 14. Bahar Şenlikleri Yanartaş’ta Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın gençlere verdiği meşale ile başladı.


Aspendos Festivali Carmen ile başlıyor Kültür/Sanat Aspendos Festivali Carmen ile başlıyor

Dünyanın önde gelen festivalleri arasında yer alan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali başlıyor. Aspendos Antik Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde gerçekleşen ve bu yıl 18’ncisi düzenlenecek festivalin açılışı Carmen operası ile yapılacak.


“Türk turizmi her geçen gün gelişmekte” Siyaset “Türk turizmi her geçen gün gelişmekte”

Turizm sezonuna hızlı bir giriş yapan Suntopia Hotels’in Genel Koordinatörü Göran Plath, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nu ağırladı.


ENGLISH TIME’da yeni yönetim Güncel ENGLISH TIME’da yeni yönetim

Merkezi İstanbul'da bulunan Türkiye ve yurt dışında şubeleri ile yabancı dil eğitimi veren ENGLISH TIME Antalya Şubesi yönetimini yeniledi. Şube yöneticiliğine Serpil SEÇKİN getirildi.


Muratpaşa Huzurevi’nde ‘sevgi-saygı’ buluşması Güncel Muratpaşa Huzurevi’nde ‘sevgi-saygı’ buluşması

Muratpaşa Beledeyesi Kreşi’ne devam eden minikler, Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Minikler, çiçek vererek yaşlıların gönlünü aldı.


Çelik: “Biz bu vatanı beraber kurduk” Siyaset Çelik: “Biz bu vatanı beraber kurduk”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; seçim çalışmaları yanı sıra ziyaretlerini de devam ettiriyor. Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyesi Kadir Kocabıyık’ın oğlu Mustafa Kocabıyık’ı dünya evine girerken yalnız bırakmadı.


Tütüncü’den kardeşlik vurgusu Siyaset Tütüncü’den kardeşlik vurgusu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemşehri derneği ziyaretinde, nereli olmanın değil, insan olmanın önemli olduğunun altını çizdi ve kardeşliğin hiç bozulmaması temennisinde bulundu.


Açık süt tüketimi sağlığı tehdit ediyor Güncel Açık süt tüketimi sağlığı tehdit ediyor

Türkiye’de kullanımı oldukça yaygın olan açık süt konusunda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi ile Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 2001 yılında gerçekleştirilen araştırma 2010’da yenilendi.


Sanayiye vitrin proje Güncel Sanayiye vitrin proje

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hurda işgalinde olan 75. Yıl Caddesi’nde 2 kilometrelik alanda yapacakları peyzaj çalışması ile Akdeniz Sanayi Sitesi’ne modern bir vitrin kazandıracaklarını söyledi.


CHP İl Kadın Kolları’ndan Başkan Evcilmen’e ziyaret Siyaset CHP İl Kadın Kolları’ndan Başkan Evcilmen’e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret eden CHP İl Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına yönelik başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


Sky Airlines Antalya’dan KKTC’ye sefer başlattı Güncel Sky Airlines Antalya’dan KKTC’ye sefer başlattı

Sky Airlines, Antalya-KKTC seferlerine 13 Mayıs’ta karşılıklı olarak başladı. Haftanın 3 günü (cuma, cumartesi ve pazar) yapılan seferlerde uçaklar, adanın simgesi olan orkidelerle süslendi.


AKP yazılı basında, CHP TV ve radyoda boy gösteriyor AKP yazılı basında, CHP TV ve radyoda boy gösteriyor

Genel seçimlere bir aydan az bir süre kala, partilerin reklam çalışmaları medyada yoğunlaşmaya başladı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, medyada çıkan siyasi parti reklamlarını mercek altına aldı.


MHP tam kadro Manavgat’ta Manavgat MHP tam kadro Manavgat’ta

12 Haziran seçimlerinda tek başına iktidar olmak için çalışmalarına ara vermeyen Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekilleri, Manavgat’ta esnaf ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.


Manavgat’a “Saadet” geldi Manavgat Manavgat’a “Saadet” geldi

Saadet Partisi’nin 7 Milletvekili adayı Manavgat pazarı ve caddelerinde çalışma yaptı.


CHP Adayları piknikte Siyaset CHP Adayları piknikte

Cunhuriyet Halk Partisi Antalya Kepez İlçe Örgütü yönetimi ve CHP Antalya Milletvekili adayları YIldıray Sapan, Arif Bulut, Alican Deveci ve Sevgi Doğan seçim çalışmaları kapsamında Elazığlılar Derneği, Erzincanlılar Derneği, Alevi Bektaşi Federasyonu Bileşenleri Alevi Kültür Derneği, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfının ortaklaşa düzenlediği geleneksel hıdrellez pikniğine katıldılar.


Medical Park Antalya'dan engellilere destek Güncel Medical Park Antalya'dan engellilere destek

Türkiye Engelliler Vakfı'na(TÜREV) üye olan 21 yaşındaki doğuştan sağ tarafı felçli Ramazan Kutlu, Engelliler Haftası nedeniyle Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde muayene edildi.


Rekabet yeni başlıyor Ekonomi/Turizm Rekabet yeni başlıyor

Kurumlar daha ekonomik hizmet almak için sabit hat numaralarını taşıyor ve Millenicom’un sabit telefon hizmetlerinden yararlanıyorlar.


Büyükşehir Kaleiçi girişlerini düzenleyecek Güncel Büyükşehir Kaleiçi girişlerini düzenleyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Kaleiçi esnafının beklentilerini karşılamak için bölgede düzenlemeler yapacaklarını kaydetti.


Karacaören’e doğa yürüyüşü Güncel Karacaören’e doğa yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün ücretsiz doğa yürüyüşleri organizasyonu devam ediyor.


Çelik: “Gemileri geçsin diye istikrar istiyorlar” Serik Çelik: “Gemileri geçsin diye istikrar istiyorlar”

AKP iktidarının çıraklık döneminde ülkeyi borç batağına soktuğunu artık bu ülkenin ustalığı görecek halinin kalmadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya milletvekili Adayı Kemal Çelik çılgın proje ile yapılacak olan kanalın Antalya’daki işsize ve borç batağına sokulmuş olan çiftçiye nasıl bir faydası dokunacağını merak ettiğini belirtti.


Elmalı halkından Kiracı’ya tam not Elmalı Elmalı halkından Kiracı’ya tam not

Antalya Esnaf Odaları Birliği Oda Tiyatrosu (AESOT), 'Kiracı' adlı oyununu Elmalı'da sahneledi. Elmalı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Salonunda sergilenen oyun Elmalılar tarafından keyifle izlendi.


CHP Muratpaşa Dutlubahçe’de Siyaset CHP Muratpaşa Dutlubahçe’de

CHP Antalya Milletvekili adayı Gürkut Acar, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, İlçe Sekreteri Mehmet Öztürk ve çok sayıda mahallelinin katıldığı toplantıda konuşan Gürkut Acar; Referandumda 26 madde oylandığını ancak yargıyı ele geçirmek için 2 maddesinin uygulandığını söyledi.


Aykut: “Seçim sonrası yabancı yatırımcı yağacak” Siyaset Aykut: “Seçim sonrası yabancı yatırımcı yağacak”

“Ak Parti Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyareti sırasında konuşan MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut, 12 haziran seçimi sonrası Türkiye’ye yabancı yatırımcı ve sermaye akını olmasını beklediklerini kaydetti”


Engelleri aştılar, 2365 metreye çıktılar Kemer Engelleri aştılar, 2365 metreye çıktılar

Tekirova'da bulunan ve Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Olympos Teleferik İşletmesi bedensel engellileri misafir ederek 2365 mt.ye teleferik ile taşıdı.


Türkiye’de çalışanların yükü ağır Türkiye’de çalışanların yükü ağır

Secretcv.com’un “İş Tanımı” araştırmasına göre Türkiye’de, çalışanların yarısından fazlası görevi dışındaki işleri de yapıyor. Araştırmada Secretcv üyelerine “Şu andaki pozisyonunuzda iş tanımınızı biliyor musunuz?” diye soruldu.


CHP Muratpaşa esnaf ziyaretinde Siyaset CHP Muratpaşa esnaf ziyaretinde

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Gürkut Acar, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan İlçe Sekreteri Mehmet Öztürk ve çok sayıda parti üyesi ile Cadde tramvayının böldüğü caddede esnaf ziyareti yaptı.


Kemer su altına üç boyutlu tanıtım Kemer Kemer su altına üç boyutlu tanıtım

Japonya’nın dünyaca ünlü su altı fotoğrafçısı ile top modeli tarafından Kemer’in su altı güzellikleri dünyada ilk kez uygulanan bir sistemle görüntülendi. İkilinin çektiği fotoğraf ve üç boyutlu belgesel, başta Japonya olmak üzere 44 ülkede yayınlanacak ve dünyanın sayılı turizm dergilerinde yer alacak.


Muğla Ortaca Lisesi Antalya’da Güncel Muğla Ortaca Lisesi Antalya’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğünce düzenlenen ve bu yıl 18.si gerçekleştirilen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği halkın yoğun ilgisi ve desteğiyle devam ediyor.


SGK İl Müdürü Erol'dan Altıparmak'a ziyaret Güncel SGK İl Müdürü Erol'dan Altıparmak'a ziyaret

16 Mayıs tarihini de içine alan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Selim Erol, beraberindeki heyet üyeleri Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.


ASMEK kursiyerlerine gelir kapısı olacak Güncel ASMEK kursiyerlerine gelir kapısı olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ASMEK kursiyerlerinin el emeği ürünlerini satarak gelir elde etmeleri amacıyla Düden Park içinde oluşturulan El Sanatları Satış Merkezi, Başkan Mustafa Akaydın tarafından törenle hizmete açıldı.


‘Türküyem’ Muratpaşa’da Kültür/Sanat ‘Türküyem’ Muratpaşa’da

ANTDOB’un “Türküyem” isimli oyunu, Muratpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla 18 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da Falez 2 Park’ta sahnelenecek.


Çevik Kuvvet’e Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Güncel Çevik Kuvvet’e Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Avrupa Birliği ve kalkınma ajansı proje formatına uygun şekilde proje hazırlanabilmesi amacıyla Isparta Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde eğitim düzenledi.


“Başbakan açlıktan ölen bebeği unuttu” Siyaset “Başbakan açlıktan ölen bebeği unuttu”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; Antalya mitinginde halka yaptığı konuşmada söylediği ‘Artık bisküviye filan ihtiyaç yok. Kuru fasulye filan geride kaldı’ diyen başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Samsun'da açlıktan ölen 2.5 aylık Kübra bebeği gösterdi.


Başbakan Erdoğan’dan 2B müjdesi Siyaset Başbakan Erdoğan’dan 2B müjdesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya mitinginde 2B problemiyle ilgili, “Konuyu çözüm aşamasına getirdik. Hiç kimsenin malı asla elinden alınmayacak. Araziyi kim kullanıyorsa ona verilecek” açıklamasını yaptı.


Başkan Evcilmen’e Yerel Yönetim Ödülü Güncel Başkan Evcilmen’e Yerel Yönetim Ödülü

2010 yılının en başarılı yerel yöneticileri ve projelerini belirleyen Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de, Kentsel Dönüşüm Projeleri katagorisinde ödül aldı.


Dedeman Antalya’dan “Meksika Yemekleri ve Tekila Şöleni” Güncel Dedeman Antalya’dan “Meksika Yemekleri ve Tekila Şöleni”

Dünyanın en önemli cuisine’lerinden biri olan Meksika mutfağının en seçkin lezzetleri, 21 – 28 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dedeman Antalya Hotel & Conventional Center Türkuaz Fine Dining Restaurant’da “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” ile meraklılarının beğenisine sunuluyor.


Tütüncü’den bahar şenliklerinde birlik mesajı Güncel Tütüncü’den bahar şenliklerinde birlik mesajı

Hemşehri derneklerinin Düzlerçamı piknik alanında düzenlediği, bahar şenliklerine konuk olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlik ve beraberlik mesajı verdi.


“Muhtarların gözü kulağı olacağım” Siyaset “Muhtarların gözü kulağı olacağım”

AK Parti Milletvekili adayı Menderes Türel, seçim çalışmalarını gece gündüz durmadan sürdürüyor.Sabah kahvaltılarını Sivil Toplum Kuruluşları ve derneklerle yapan Türel, gündüzleri köy, kasaba ve ilçelerde esnaf ve vatandaşlarla geçirirken, akşamları da ev toplantılarına katılıyor. Türel, Mevlüt ve düğün davetlerini de ihmal etmiyor.


Türel: “Hepimiz potansiyel engelliyiz” Siyaset Türel: “Hepimiz potansiyel engelliyiz”

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel’e engelli vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Türel’in seçim çalışmalarına katılmak ve adaylığını kutlamak üzere seçim ofisine gelen engelli vatandaşlar, bir süre sohbet ederek Menderes Türel ile fotoğraf çektirdiler.


İrbeç’e kim oy satmak istedi? Finike İrbeç’e kim oy satmak istedi?

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Finike’de esnaf ziyareti yaparken bir vatandaşın oyunu satmak istemesi dikkat çekti.


Okul öncesi çocuklarından geri dönüşüm desteği Güncel Okul öncesi çocuklarından geri dönüşüm desteği

İlk Çizgi Güzel Sanatlar Kreşi, çevre bilincini yerleştirmek amacıyla geliştirdiği geri dönüşüm projesi kapsamında Geri Dönüşüm Atıkları Tesisi’ni ziyaret ederek gözlemde bulundu.


100 bin öğrenci sahaya çıkıyor Spor 100 bin öğrenci sahaya çıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker’in işbirliği ile düzenlenen, 81 ilde, 100 binden fazla çocuğu sahaya indiren, Minik Erkekler İl Futbol Şenliği başladı.


14. Bisiklet Turu gerçekleştirildi Döşemealtı 14. Bisiklet Turu gerçekleştirildi

Hafta sonu Döşemealtı’nda düzenlenen 14. Bisiklet Turu 300 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.


BBP Cumartesi Pazarı'ndaydı Siyaset BBP Cumartesi Pazarı'ndaydı

BBP MKYK Üyesi, eski il başkanı, Antalya birinci sıra Milletvekili Adayı Rasim Küçük ve diğer milletvekili adayları ile birlikte Kepez İlçe esnafını ve cumartesi Pazarını gezerek vatandaşa gül dağıttı.


Cem Ertürk’ten büyük başarı Spor Cem Ertürk’ten büyük başarı

9 -15 Mayıs tarihleri arasında Antalya Kaya Belek kortlarında gerçekleşen Uluslararası 12 yaş Tenis Turnuvasında Nurgül Köktürk Tenis Akademisi sporcusu Cem Ertürk 2. oldu.


AK Parti Pınarlı Seçim Bürosu açıldı Siyaset AK Parti Pınarlı Seçim Bürosu açıldı

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti milletvekili adayları Menderes Türel ve Hüseyin Samani Pınarlı Atatürk caddesindeki seçim bürosu açılışına katıldı.


Birey’den öğrencilerine seminer Güncel Birey’den öğrencilerine seminer

Öğrencilerine eğitim, öğretim vermenin yanı sıra onları hayata da hazırlamayı görev edinen Birey Dershanesi düzenlediği etkinliklerle Öğrencilerine kılavuz olmaya devam ediyor.


İkisi de Deniz Baykal Aksu İkisi de Deniz Baykal

Aksu Yurtpınar’da geçtiğimiz kış yaşanan afet nedeniyle okutulan mevlide CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve İl Başkanı Özer Ülken de katıldı. Mevlit sonrası esnaf ziyareti yapan Deniz Baykal, kendisi ile aynı ismi taşıyan 2 yaşındaki bir çocukla hatıra fotoğrafı çektirdi.


Usta oyuncu Antalyalıları kahkahaya boğdu Kültür/Sanat Usta oyuncu Antalyalıları kahkahaya boğdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iki ayrı etkinlikte Antalyalılarla buluşan usta tiyatrocu Müjdat Gezen, hayranlarını kahkahaya boğdu. Antalyalılar sanatçıyı dakikalarca ayakta alkışladı.


KOBİ’lerde eş-dost tanıdıkla eleman bulma tarihe karışıyor Ekonomi/Turizm KOBİ’lerde eş-dost tanıdıkla eleman bulma tarihe karışıyor

İstihdamın ve ekonominin önemli bir bölümünü karşılayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) internetten eleman aramayı arttırdı.


AESOB Kart Yoğun ilgi görüyor Güncel AESOB Kart Yoğun ilgi görüyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından “Bir gün değil, bir yıl indirim” sloganı ile hayata geçirdiği AESOB İndirim Kartı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.


Özel İdare de Vakıf Çiftliği'ne ortak oldu Güncel Özel İdare de Vakıf Çiftliği'ne ortak oldu

Antalya İl Özel İdaresi, kentin en büyük yeşil alanı olan Vakıf Zeytinliği’nin yeşil dokusu ve tarımsal niteliği korunarak geliştirilmesi kuruluş çalışmaları yürütülen şirkete ortak oldu.


Bilinçsiz spor kalbi yoruyor Sağlık/Kadın Bilinçsiz spor kalbi yoruyor

Havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında, kışın alınan kilolardan kurtulma ve yıl boyunca ertelenen fiziksel aktivitelere sağlıklı bir geri dönüş yapabilme düşüncesi spora başlama isteğini de artırıyor. Kısa sürede forma girme hevesi, spor yaparken aşırıya kaçılmasına neden olurken, bu durum en fazla kalp sağlığını olumsuz etkiliyor.


“Çiftçi sandığa anasını alıp da gelecek” Aksu “Çiftçi sandığa anasını alıp da gelecek”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; Aksu'ya bağlı Yurtpınar ve Murtuna mahalleleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen mevlüd-i şerife katıldı.


Avni Tolunay’ın tapu sorununda sona gelindi Güncel Avni Tolunay’ın tapu sorununda sona gelindi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Avni Tolunay ve Duraliler mahallelerinde, Hazine parselleriyle ilgili tapu probleminin çözümünde sona yaklaşıldığını söyledi.


MÜSİAD üyeleri beden dilini öğreniyor Güncel MÜSİAD üyeleri beden dilini öğreniyor

Son yıllarda daha çok farkına varılan ve buna paralel olarak önemi artan “beden dili” yaşamın her noktasında kullanılıyor.


Gönüllerince Eğlendiler Güncel Gönüllerince Eğlendiler

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi tarafından “Dostluk ve Dayanışma” etkinliği düzenlendi.


CHP’li Deveci:  “Engel sizde değil sistemde” Siyaset CHP’li Deveci: “Engel sizde değil sistemde”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Adayı Alican Deveci Antalya Engel Tanımayanlar Derneği’nin yemeğine katıldı.


CHP’lilere İrbeç sürprizi Alanya CHP’lilere İrbeç sürprizi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Alanya ziyaretinde CHP’nin yemeğine damgasını vurdu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...