Perşembe, 20 Haziran 2019
Hollandalı turist sayısında artış bekleniyor Kemer Hollandalı turist sayısında artış bekleniyor

Bölgemizin tanıtımı için özellikle yurtdışı fuarlarında Kemer standı kuran GATAB, fuarlarda yaptırdığı anketlerle turist memnuniyetini ve beklentilerini soruyor.


Toros Akdeniz Koleji okul bahçesinde sera Güncel Toros Akdeniz Koleji okul bahçesinde sera

Toros Akdeniz Koleji okul bahçesinde oluşturulan serada organik sebze ve fidan yetiştiren öğrenciler burada bol bol vakit geçirerek tarımla uğraşıyor.


İl Genel Meclisi Üyeleri Burdur’da inceleme yaptı Güncel İl Genel Meclisi Üyeleri Burdur’da inceleme yaptı

2011 Yılı İl Özel İdare Bütçe Programında yer alan, Döşemealtı İlçesi Karataş Köyü ile Elmalı İlçesi Akçaeniş Köyüne yaptırılacak olan Toplu Bakım ve Sağım Ünitesine örnek teşkil etmesi amacıyla, Burdur’un Merkez İğdeli Köyü ile Elmacık ve Kayı Köylerine giden Antalya İl Genel Meclisi Üyeleri ve Tarım Komisyonu Üyeleri, burada bulunan Toplu Bakım ve Sağım Ünitelerinde inceleme ve araştırma yaptılar.


Ekonomi/Turizm "BAGEV ile işbirliğine hazırız"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney’in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ programının konuğu Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya oldu.


Kepez’in vitrini güzelleşti Güncel Kepez’in vitrini güzelleşti

Başkan Hakan Tütüncü, ilçenin vitrini olarak gördükleri Gazi Bulvarı’nın Kepez kısmını, peyzaj, kaldırım ve asfalt çalışması ile ismine yaraşır bir güzelliğe kavuşturduklarını söyledi.


Bel fıtığı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Bel fıtığı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Her gün binlerce hasta bel fıtığı habercisi olabilecek bel veya bacak ağrıları şikayetleriyle hekimlere başvurmaktadır. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu tür şikayetler yaygın bir şekilde kişilerin aile ve sosyal yaşamlarını etkilerken, hastayı bazen haftalarca yatağa bağlayabilmektedir.


Hizmet vatandaşın ayağına götürülüyor Döşemealtı Hizmet vatandaşın ayağına götürülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Döşemealtılı vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde tespit etmek, belediye hizmetlerinden daha kolay faydalanmalarını sağlamak amacıyla kurduğu Döşemealtı Koordinasyon Merkezi, 28 Ocak’ta açılıyor.


“Başbakanlık’taki polislerin sarı-lacivert kıyafeti tesadüf mü?” Siyaset “Başbakanlık’taki polislerin sarı-lacivert kıyafeti tesadüf mü?”

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mustafa Vural, Başbakanlık’ta görev yapan polis memurlarının 18 Ocak 2011 tarihi itibariyle sarı-lacivert renkli kıyafetlerle çalışmaya başladıklarını bildirdi.


Siyaset "Akaydın resmen işkence yapıyor"

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, “Antalya da ‘Antkartı yırtıp atacağım’ diye seçim kazanan Akaydın, şimdi esnafa işkence yapıyor. Halkkart dediği, teknoloji yoksunu bir sistem getiren Hoca, şimdi bu işin içinden çıkma hesabını yapmalıdır” dedi.


Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin AKM’de konferans verecek Güncel Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin AKM’de konferans verecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halkı bilgilendirmek ve aydınlatmak amacıyla düzenlediği ücretsiz konferanslarını sürdürüyor.


Kötü karnenin arkasındaki nedenler Sağlık/Kadın Kötü karnenin arkasındaki nedenler

2010–2011 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarıyıl tatiline az bir süre kaldı. Birçok öğrencinin yaşadığı sorun ise karnesindeki kötü notlar ve ailelerin bu duruma göstereceği tepkiler


Aşık Veysel Caddesi’ne kaldırım Güncel Aşık Veysel Caddesi’ne kaldırım

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Aşık Veysel Caddesi’nde kaldırım çalışması başlattı.


Sınav stresinden Oluşum’la kurtuldular Güncel Sınav stresinden Oluşum’la kurtuldular

Antalya’nın en’leri arasında ilk sırada yer alan Oluşum Dersaneleri, Nirvana Psikiyatri Polikliniği ile birlikte Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği toplantı salonunda öğrencilere yönelik konferans düzenledi.


AKP Belek Kadın Kolları Başkanı seçildi Serik AKP Belek Kadın Kolları Başkanı seçildi

AKP Belek Beldesi Kadın Kolları Kongresinde Başkanlık seçimi yapıldı.Yapılan seçimde Hatice Yıldırım ,Ak Parti Kadınlar kolu Başkanı seçildi.


Bowling’te Antalya İkinciliği Güncel Bowling’te Antalya İkinciliği

Konyaaltı Kaymakamlığı ile Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özdilekpark AVM ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Haydi Gençler Bowlinge" turnuvasında Toros Akdeniz Anadolu- Fen Lisesi öğrencileri ikincilik kupası aldılar.


Kültür merkezi Kepez’e kalıcı bir eser olacak Güncel Kültür merkezi Kepez’e kalıcı bir eser olacak

Başkan Hakan Tütüncü, karkasının yüzde 70’i tamamlanan kültür merkezinin Kepez için kalıcı bir eser olacağını söyledi.


Doğum günü hediyesi böbreğini verdi Güncel Doğum günü hediyesi böbreğini verdi

Silifke’de yaşayan anne Havva Çimen (48) 5 yıldır diyalize giren kızı için önce 11 kilo zayıfladı, ardından çocuğunun doğum gününde böbreğini bağışladı.


Habibler’e spor temalı park Güncel Habibler’e spor temalı park

Kepez Belediyesi, Habibler Mahallesi’nde, kötü bir görüntü oluşturan alanı, park çalışmasıyla halkın hizmetine açıyor


Çavuşoğlu'na fahri hemşehrilik ödülü Çavuşoğlu'na fahri hemşehrilik ödülü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen törenle Paris yakınlarındaki Dammarie-lès-Lys şehri fahri hemşehrilik beratı verildi.


Altın Portakal’a başvurularda yeni koşullar Güncel Altın Portakal’a başvurularda yeni koşullar

Yeni yönetmeliğe göre Altın Portakal’a ulusal uzun metraj film yarışması dalında başvuracak filmlerin yurtiçinde yapılan ulusal ya da uluslararası hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor.


Yeni yönetmelik, Kaleiçi’ni bitirir Siyaset Yeni yönetmelik, Kaleiçi’ni bitirir

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya’nın tarihi bölgesi Kaleiçi’nde esnaflarla bir araya gelerek, sorunları dinledi. Esnaf, Kaleiçi’nde ticaretin bitme noktasına geldiğini söyledi.


Avrupa’nın 3. Gençlik Merkezi kuruluyor Güncel Avrupa’nın 3. Gençlik Merkezi kuruluyor

Avrupa Konseyi’ne bağlı Strazburg/Fransa ve Budapeşte/Macaristan’daki mevcut iki Gençlik Merkezine ek üçüncü bir merkez olarak kurulması planlanan Avrupa - Akdeniz Gençlik Merkezi ile ilgili 17 Ocak 2011 Pazartesi günü strateji toplantısı düzenlendi.


Turizim eğitim merkezine başvurular başladı Turizim eğitim merkezine başvurular başladı

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Sidem Uygulamalı Turizm Eğitim Merkezi’ne başvurular başladı.


Döşemealtı’nda camiler yenileniyor Döşemealtı Döşemealtı’nda camiler yenileniyor

Döşemealtı Belediyesi ilçede bulunan tüm camilerin temizlik ve bakım çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.


Tansiyon gözde de olabilir Sağlık/Kadın Tansiyon gözde de olabilir

BSK Lara Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Alper Özel, göz tansiyonu hastalığı (Glokom) hakkında bilgi verdi.


Liderler Zirvesi tanıtım toplantısı yapıldı Liderler Zirvesi tanıtım toplantısı yapıldı

Dünyanın önemli devlet adamları, iş dünyasının küresel aktörleri ve akademisyenlerinin bir araya gelecekleri, İstanbul Üniversitesi ve Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı’nın (TÜGAV) birlikte düzenledikleri “Değişim Liderleri Zirvesi”nin (İstanbul World Political Forum) tanıtım toplantısı, 18 Ocak 2011 tarihinde, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Mavi Salon’da yapıldı.


Fenerbahçe Ülker haberde de ilk yarının lideri Spor Fenerbahçe Ülker haberde de ilk yarının lideri

Beko Basketbol Ligi 2010 – 2011 sezonu ilk yarısını Fenerbahçe Ülker lider bitirirken, oynanan on altı haftalık periyotta, spor sayfalarında çıkan basket haberlerde de sarı-lacivertli takımın rakiplerini geride bıraktığı görüldü.


“Akaydın tahrik ediyor” Siyaset “Akaydın tahrik ediyor”

MHP İl Başkanı Adnan Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın Türk milletinin inançları, gelenekleri ve görenekleriyle adeta dalga geçtiğini iddia ederek, “Akaydın, Antalya insanını tahrik edici çalışmalara, söylemlere başvurmaktadır. Bunun en yakın örneği Büyükşehir meclisinde yaşanan olaylardır” dedi.


Akıllı Trafik Sistemi yayılıyor Güncel Akıllı Trafik Sistemi yayılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent trafiğini düzenlemek amacıyla başlattığı, teknoloji harikası Akıllı Trafik Sistemi’nin sınırları genişliyor. Başkan Akaydın, Mart ayında 4 kavşağın daha akıllanacağını söyledi.


Yeni Kemer Belediyespor’da hedef deplasmanlı lig Kemer Yeni Kemer Belediyespor’da hedef deplasmanlı lig

Antalya Süper Amatör Küme’de zirve mücadelesi veren Yeni Kemer Belediyespor’ da hafta sonu oynanacak Sarılarspor maçının hazırlıkları aralıksız devam ediyor.


Aşkınız tartıda ağırlık yapmasın Sağlık/Kadın Aşkınız tartıda ağırlık yapmasın

Aşık olan bir kadın, yemeden içmeden kesilirken, sevgilisinden ayrılmış bir kadın ise soluğu buzdolabının önünde alıyor. Her iki durumda beslenmemizi ciddi anlamda etkileyen iki önemli durum.


AKEV’li minikler gözlemde Güncel AKEV’li minikler gözlemde

Türkiyedeki en kapsamlı çağrı merkezinin Antalya’da bulunmasını fırsat bilen AKEVliler, kısa bir gözlem turuna çıktılar.


Semtevi’ndeki dil kurslarına büyük ilgi Kemer Semtevi’ndeki dil kurslarına büyük ilgi

Kemer Belediyesi tarafından Kuzdere Mahallesinde açılan Semtevi’nde açılan yabancı dil kurslarına bayanlar büyük ilgi gösteriyorlar.


Yılın En Büyük Deve Güreşi… Kumluca Yılın En Büyük Deve Güreşi…

Kumluca’ da geleneksel olarak her yıl organize edilen yılın en büyük deve güreşleri, bu yıl Akdeniz Üniversitesi Kumluca Kampusü yaptırma yararına düzenleniyor.


Badak’tan yeni bir proje daha Akseki Badak’tan yeni bir proje daha

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak’ın bir süredir üzerinde çalıştığı proje, 21 Ocak Cuma günü Akseki’de geniş bir katılımla değerlendirilecek.


ANTDOB sahnesinde Fransız rüzgarı esecek Kültür/Sanat ANTDOB sahnesinde Fransız rüzgarı esecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi ; Fransız repertuvarının eşsiz parçalarının yer aldığı muhteşem bir konserle sanatseverleri unutulmaz bir müzik yolculuğuna çıkaracak.


“Çapulcu siyaseti yapıyorlar” Siyaset “Çapulcu siyaseti yapıyorlar”

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında merkez sağda olacak birleşmeyi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan tartışmayı değerlendirdi.


Başkan Evcilmen’in çok özel konukları Güncel Başkan Evcilmen’in çok özel konukları

Özel Gerçek İlgi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Perge Şubesi’nde eğitim alan özel çocuklar, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Başkan Gül’den “Halkla Çay Sohbetleri” Kemer Başkan Gül’den “Halkla Çay Sohbetleri”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Halkla Çay Sohbetleri”nin ilkinde Kuzdere halkıyla bir araya gelerek sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.


Hentbolün kalbi Muratpaşa’da atacak Spor Hentbolün kalbi Muratpaşa’da atacak

Muratpaşa Belediyespor tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan ‘Muratpaşa Cup Bayanlar Hentbol Turnuvası’ 20 Ocak’da başlıyor.


“Mucit Amca” Toros Akdeniz’de Güncel “Mucit Amca” Toros Akdeniz’de

Toros Eğitim Kurumlarına bağlı Toros Akdeniz Anaokulu, Toros İpek Anaokulu ve Toros İdeal Çocuk Akademisi öğrencileri için “Mucit Amcayla Deneyler Yapıyoruz” etkinliği düzenlendi.


“Kale Kilit” Anfaş Fuarı’nda… Ekonomi/Turizm “Kale Kilit” Anfaş Fuarı’nda…

Kale Kilit Dış Ticaret, otellerin vazgeçilmezi “Kartlı Kilit Sistemleri” ile Anfaş Fuarı 2011’de…


AK Parti’de milletvekilliği istifaları Siyaset AK Parti’de milletvekilliği istifaları

AK Parti Antalya İl Teşkilatı ve ilçe teşkilatlarından 2011 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için yönetim kademelerinden 6 kişi istifa etti.


Çikolatanın ‘Saray’lısı Çikolatanın ‘Saray’lısı

Saray, çikolata dünyasındaki ilk ürünü ‘Çikolata’yı pazara sundu. En seçkin kakaolar ile üretilen ‘Çikolata’, bu tadı yoğun yaşamak isteyenler için raflardaki yerini aldı.


“Okul müdürleri piyon mu?” Siyaset “Okul müdürleri piyon mu?”

Antalya Eğitim-İş Şube Başkanı Mehmet Balık, “Bırakalım okul müdürlerimiz işini yapsın okul müdürlerimiz piyon olmaktan çıkarılsın.”” dedi.


Batı Trakya’nın umudu Türk işadamları Batı Trakya’nın umudu Türk işadamları

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Yunanistan Odalar Birliği ve Yunanistan Girişimciler Federasyonu tarafından 14-15 Ocak 2011 tarihlerinde Gümülcine’de düzenlenen “Türkiye-Yunanistan II. Bölgesel İş Forumu”na Türkiye’den Marmara Bölgesi, Yunanistan’dan ise Batı Trakya ve Selanik bölgesi ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 500 işadamı katıldı.


AKMEK meslek sahibi yapıyor Güncel AKMEK meslek sahibi yapıyor

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz bir hizmeti olan AKMEK, aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına hem bir meslek öğretiyor hem de sosyal ortam oluşturuyor.


Nebiler Mahallesi parkına kavuşuyor Döşemealtı Nebiler Mahallesi parkına kavuşuyor

Döşemealtı Belediyesi son iki yılda 12 park yaparak, ilçeye yakışır yeşil alanlar oluşturuyor. Döşemealtı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yapılan parklar, belediyenin kendi imkanları ile oluşturuluyor.


İstek’li öğrencilerin tasarım sergisi Güncel İstek’li öğrencilerin tasarım sergisi

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri, “Çılgın Şapkalar” adlı tasarım sergilerini, Shemall AVM’ de açtı.


Sinan Mahallesi esnafından 80 yıllık fotoğraf hediye Güncel Sinan Mahallesi esnafından 80 yıllık fotoğraf hediye

Sinan Mahallesi Esnafları Derneği yöneticileri, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti. Dernek yöneticileri, Başkan Sevimçok’a 80 yıllık bir fotoğraf hediye etti.


Yeni Kemer Belediyespor göz doldurdu Spor Yeni Kemer Belediyespor göz doldurdu

Yeni Kemer Belediyespor, Kemer'de kamp yapan Kazakistan Süper Lig takımlarından Irtysh Pavlodar takımı ile oynadığı hazırlık maçını kaybetmesine rağmen oynadığı futbolla göz doldurdu.


Fuar çalışmaları sürüyor Kemer Fuar çalışmaları sürüyor

Kemer Belediyesi tarafından Mart ayı içerisinde yapılacak dünyanın en büyük tatil fuarlarından Nürnberg, Berlin, Moskova ve Kiev fuarları için çalışmalara başlandı. Belediye Başkanı Mustafa Gül, fuarlarda Kemer'i en iyi şekilde tanıtacaklarını söyledi.


AB’den iş hayatına güvence Ekonomi/Turizm AB’den iş hayatına güvence

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Tibor VARADİ, Antalya iş hayatının seçkin isimlerine özel bir yemekte Macaristan'ın dönem başkanlığı ve Avrupa Birliği – Türkiye ilişkileri hakkında önemli mesajlar verdi.


Elmalı "Halkımız şehidimizin emanetine sahip çıkacak”

BBP Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, Elmalı'da seçim startını verdi. Önceki gece Elmalı Esnaf Odası Düğün salonunda yüzlerce kişiye hitap eden Küçük, “Halkımız bu seçimde şehidimiz Muhsiz Yazıcıoğlu'nun emanetine sahip çıkarak BBP kadrolarını Meclise gönderecektir” dedi.


"İnsan hakları konusunda çalışmalara başlanmalı"

AKPM Başkanı Çavuşoğlu, ‘‘Rusya-Gürcistan Savaşı’nın Sonuçları ile Başa Çıkmak’’ konulu konferansın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.


Kurumların işbirliği öğrenciyi eğitti Güncel Kurumların işbirliği öğrenciyi eğitti

Antalya Ticaret Borsası ve Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen eğitim programında ziraat fakültesi öğrencileri, iyi tarım uygulamaları, zirai ilaç kalıntısı ve bitki korumada entegre mücadele konularında bilgilendi.


Muratpaşa Belediyesi’nden çok amaçlı bir tesis daha Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden çok amaçlı bir tesis daha

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Gazi Bulvarı üzerindeki Şehit Diplomatlar Parkı yanında yapımına başlanacak çok amaçlı bir tesis alanında incelemede bulundu.


Kireçlenmeye radyo frekansı ile çözüm Sağlık/Kadın Kireçlenmeye radyo frekansı ile çözüm

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Algoloji Kliniği’nde bel ve boyun kireçlenmelerine bağlı ağrılar radyo frekans yöntemi ile son buluyor.


Yerel yönetimlere Ankara ve Antalya’da hizmet içi eğitim Güncel Yerel yönetimlere Ankara ve Antalya’da hizmet içi eğitim

Yerel yönetimlerin insan kaynağı kapasitelerinin güçlendirilmesi amacıyla Ankara ve Antalya’da yeni bir hizmet içi eğitim faaliyeti düzenleniyor. Eğitimlere 250 atanmış yönetici ve 1,000 seçilmiş temsilci katılacak.


Enç, istifa etti Siyaset Enç, istifa etti

AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.


Flexitank, “Tamamen yerli girdi” ile ülkemizde üretiliyor Ekonomi/Turizm Flexitank, “Tamamen yerli girdi” ile ülkemizde üretiliyor

Uzun yıllardır dökme sıvı taşımacılığında kullanılan Flexitank bir “Türk ekip” tarafından ilk defa “tamamen yerli girdi” ile ülkemizde üretilmeye başladı.


“Halk Kart ayıplı üründür” Siyaset “Halk Kart ayıplı üründür”

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, “Halk Kart uygulaması tüketici yasasına aykırıdır ve yasanın 4. Maddesinde tarif edilen AYIPLI MAL statüsündedir.” dedi.


Kemer 2010 Doğa Olimpiyatları için yürüyor Kemer Kemer 2010 Doğa Olimpiyatları için yürüyor

Çevre ve Doğa Dostları Federasyonu tarafından 2011 yılında Antalya’da yapılacak olan ve Kemer’de de parkurları bulunan Doğa Sporları Olimpiyatları için temizlik organizasyonları devam ediyor. Bu kapsamda, İlçe merkezinde yer alan Çalış tepesi yürüyüşü ve temizliği gerçekleştirildi.


Toros İpek Anaokulu öğrencilerinden anlamlı gezi Güncel Toros İpek Anaokulu öğrencilerinden anlamlı gezi

İpek Anaokulu öğrencileri, bir ay boyunca evde kumbaralarında para biriktirdiler. Öğretmenlerinin “sosyal sorumluluk projesi “ olarak verdiği bu görevi yerine getiren İpekli minik öğrenciler okula getirdikleri kumbaralarını arkadaşlarıyla aynı anda açarak biriktirdikleri paraları saydılar.


Deveci’nin ilk durağı: Yol-İş Sendikası Siyaset Deveci’nin ilk durağı: Yol-İş Sendikası

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı olmak için Kepez İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Alican Deveci’nin ziyaretlerde ilk durağı Yol İş Sendikası oldu.


Tekirova Belediyespor ikinci yarıya hazır Spor Tekirova Belediyespor ikinci yarıya hazır

Tekirova Belediyespor geçen yıl da kadrosunda bulunan Tavşanlı Linyit’ten Birkan Komanovalı ile Lüleburgazspor’dan Muhammet Kurt’u kadrosuna dahil etti.


Trafik Koordinasyon Merkezi hizmete girdi Güncel Trafik Koordinasyon Merkezi hizmete girdi

Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya trafiğini gözlemlemek, düzenlemek ve hızlı çözüm üretmek amacıyla kurduğu “Trafik Koordinasyon Merkezi” hizmete girdi.


‘Türküyem‘ gişe rekoru kırıyor Kültür/Sanat ‘Türküyem‘ gişe rekoru kırıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin bu sezon en çok ilgi gören eserlerinden olan Türküyem yeniden izleyicilerle buluşuyor.


Güzel bir cilde sahip olmak zor değil Sağlık/Kadın Güzel bir cilde sahip olmak zor değil

Güzel bir cilde sahip olmanın ilk kuralı sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Eğer bir cilt hastalığı varsa öncelikle tedavi edilmeli, kişinin özel durumuna uygun bakım yapılmalıdır.


Demokrat Parti'nin kongresinde duygusal anlar Siyaset Demokrat Parti'nin kongresinde duygusal anlar

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından kongre için hazırlanan İstiklal Marşı Korosu kongre salonunda partililere duygusal anlar yaşattı.


HAS Parti Muratpaşa esnafın sorunlarını dinledi Siyaset HAS Parti Muratpaşa esnafın sorunlarını dinledi

Has Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Gökşen ve ilçe teşkilatı, İl Başkanı Ali Aktaş ve İl Kurulu Üyeleri ile birlikte Muratpaşa esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


TUTAP, Türkiye’yi tanıtacak Güncel TUTAP, Türkiye’yi tanıtacak

Türkiye’nin yurt içinde ve dışında etkili projeler üreterek, kapsamlı olarak tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapan Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Akdeniz bölge ofisinin açılışını Antalya gerçekleştirdi.


“Türkiye Gerçek Gündemine Dönmelidir” Siyaset “Türkiye Gerçek Gündemine Dönmelidir”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Türkiye'nin sanal gündemlerle yönelmeye çalışıldığını ve biran önce gerçek gündemine dönmesi gerektiğini söyledi.


2010 Yılının Parlayan Yıldızı: Tekstil Ekonomi/Turizm 2010 Yılının Parlayan Yıldızı: Tekstil

Secretcv.com tarafından yapılan “İş Profili” araştırması 4. Çeyrek verilerine göre Tekstil sektörü kriz öncesi parlak dönemine geri döndü. Mağazacılık/Perakendecilik sektörü ise 2010 yılında liderliği bırakmadı.


Sky Airlines İç hat uçuşlarına başladı Güncel Sky Airlines İç hat uçuşlarına başladı

Avrupa’da 10 yıl boyunca 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, 15 Ocak’ta tarifeli uçuşlarla iç hatlara “merhaba” dedi ve İstanbul-Antalya, Antalya-Ankara, Antalya-İzmir uçuşlarıyla birlikte iç hat yolcuları Sky konforu ile ilk kez tanışmış oldu.


Bilgehan’dan Antalya örgütüne övgü Siyaset Bilgehan’dan Antalya örgütüne övgü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, partisinin Antalya İl Örgütü binasını ziyaret ederek İl Başkanı Özer Ülken ve yöneticilerle bir araya geldi.


“21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz” Güncel “21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz”

İstek Antalya Yeditepe Koleji Veli Seminerinin konuk konuşmacısı olan Dr. Erdal Atabek, “21. Yüzyılda Gençlerimiz ve Değerlerimiz” konulu seminer gerçekleştirdi.


Kepez Belediyesi emin adımlarla Spor Kepez Belediyesi emin adımlarla

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi (TBE2L)’nde, Kepez Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir’i 87-72 yendi. Kepez, ligde ikinci sırada bulunuyor. Kepez Belediyespor’da hedef Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek.


Antalya Gezici Giyim Mağazası açıldı Güncel Antalya Gezici Giyim Mağazası açıldı

Gezici giyim mağazası ile 1.241 bin ihtiyaç sahibi vatandaş yepyeni kıyafetlere ve çocuklar “Önce Temizlik Projesi” kapsamında hediye setlerine kavuşuyor.


AK Parti Kadın Kolları’nın belde kongreleri başladı Siyaset AK Parti Kadın Kolları’nın belde kongreleri başladı

AK Parti Kadın Kolları’nın 3. Olağan Kongre süreci belde kongreleriyle başladı. Nüfusu 5 binin üzerindeki 20 beldede kongre yapacaklarını belirten Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, ilk hafta Kumluca Beykonak, Mavikent ve Serik Belek belde kongrelerini yaptıklarını söyledi.


MÜSİAD Başkanı Vardan AESOB’u ziyaret etti Siyaset MÜSİAD Başkanı Vardan AESOB’u ziyaret etti

MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, büyük alış veriş merkezleri konusunda kendilerinin de esnafın beklentileri doğrultusunda bir hazırlayarak hükümete sunduklarını söyledi.


Siyaset "Tek parti oyununu bozacağız"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin iktidar olma hedefiyle seçimlere tek başına gireceğini, AKP’nin ‘tek parti’ olmaktan çıkması için AKP’ye gidecek oyların bölünmesi ve ‘oyunun bozulması’ gerektiğini söyledi.


Kepez Belediyesi emin adımlarla ilerliyor Spor Kepez Belediyesi emin adımlarla ilerliyor

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi (TBE2L)’nde, Kepez Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir’i 87-72 yendi. Kepez, ligde ikinci sırada bulunuyor. Kepez Belediyespor’da hedef Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek.


Siyaset "Torba Kanun mu, İstanbul’u Başkent Yapma Kanunu mu? "

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlanan "Torba Yasası" hakkında görüşlerini bildirdi.


CHP Kepez’den Yol-İş Sendikası’na ziyaret Siyaset CHP Kepez’den Yol-İş Sendikası’na ziyaret

CHP Kepez İlçe Teşkilatı 15 ocak 2011 cumartesi günü Yol-İş Sendikasını ziyaret etti.


Esnaf Doğu Garajı’nı istiyor Güncel Esnaf Doğu Garajı’nı istiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Festival Çarşısı esnafının sıkıntılarının çözümü için iyi niyet zeminde yapılacak çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını söyledi.


Cumhuriyet kadınları anıldı Güncel Cumhuriyet kadınları anıldı

Zübeyde Hanımı Anma etkinlikleri çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği işbirliğiyle ‘Cumhuriyeti Yaşatan Kadınlar’ konulu bir panel düzenlendi.


Akın’dan 229 incelemesi Siyaset Akın’dan 229 incelemesi

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, önceki gün Büyükşehir Meclisi’nde Başkan Akaydın ile halkın karşı karşıya kalmasına neden olan olayın sebebi olarak gösterilen 229 Parsel’de incelemelerde bulundu.


“Antalya şantiye gibi çalışıyor” Siyaset “Antalya şantiye gibi çalışıyor”

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının (BAKA) 2010-2011 dönemi için öngörülen“Sanayi ve Turizm Sektörlerinde Rekabetçiliğin Artırılması Mali Destek Programı” bilgilendirme toplantısında konuştu.


Çeliklenme meclisi başladı Siyaset Çeliklenme meclisi başladı

Saadet Partisi Batı Akdeniz Teşkilat Mensupları, Göynük’te Quenn Elizabeth Hotel’de iki günlüğüne kampa girdi.


Samani istifa etti Siyaset Samani istifa etti

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.


Aralık ayında konut satış fiyatlarında Antalya değer kaybetti Ekonomi/Turizm Aralık ayında konut satış fiyatlarında Antalya değer kaybetti

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’deki konut satış fiyatları ve kira değerlerinin analizini içeren REIDIN.com Emlakendeks’in Aralık 2010 raporu yayınlandı.


DSP’den ATSO'ya ziyaret Siyaset DSP’den ATSO'ya ziyaret

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, İl Kadın Kolu Başkanı Olcay Polat, İl Gençlik Kolu Başkanı Esra Şen ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı makamında ziyaret etti.


AGC 27 yaşında... Güncel AGC 27 yaşında...

Antalya Gazeteciler Cemiyeti 27 yılını doldurdu. Yönetim Kurulu adına Başkan Mevlüt Yeni, 27’inci yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kumluca öğrenci meclisi toplandı Kumluca Kumluca öğrenci meclisi toplandı

Ülkemiz demokrasisin güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Kumluca Belediyesi tarafından Öğrenci Meclisi toplantısı yapıldı.


12. Tarım ve Seracılık Festivali Futbol Turnuvası başlıyor Kumluca 12. Tarım ve Seracılık Festivali Futbol Turnuvası başlıyor

Kumluca Belediyesi’nce “Geleneksel 12. Tarım ve Seracılık Festivali” kapsamında düzenlenecek olan Halı Saha Futbol Turnuvasında kuralar çekildi.


Kazakistan Büyükelçisi AOSB’ye hayran kaldı Ekonomi/Turizm Kazakistan Büyükelçisi AOSB’ye hayran kaldı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye- Kazakistan İş Adamları Konferansı’na katılmak üzere Adana’ya gelen Kazakistan Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni (AOSB) ziyaret ederek AOSB’nin işleyişi ve AOSB’de faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgi aldı.


Şimdi pilates zamanı Güncel Şimdi pilates zamanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Ocak’tan itibaren Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Yenimahalle Kültür Merkezi’nde kadınlara yönelik ücretsiz pilates kursu düzenliyor. Kurslara kayıtlar başladı.


AESOB’tan indirim kartı Güncel AESOB’tan indirim kartı

AESOB, üyelerin birbirleri ile olan alış verişini artırmak, esnaf ve sanatkarın ticaretten daha fazla pay alabilmesi için “Altın Kurdele” isminde indirim kartını hayata geçiriyor.


Zübeyde Hanım anıldı Güncel Zübeyde Hanım anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölümünün 88. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...