Perşembe, 24 Ocak 2019
Tütüncü: Siyaset Tütüncü: "Esnafın yanındayım"

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB)’nin yeni yönetimini kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnafın daha iyi yerlere gelebilmesi ve problemlerinin çözümü için birlikte çalışmaya hazır olduğunu söyledi.


O Bir Anne, Görmüyor Ama Hissediyor Döşemealtı O Bir Anne, Görmüyor Ama Hissediyor

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi’nin kurslarına katılan 15 bayanın el emeği göz nuru ile ürettikleri el sanatları sergilendi. İçlerinden bir kursiyer vardı ki, belki göz nuru değil ama gönül gözü ile el emeği dökmüştü.


"Vodafone İş Ortağım" yaklaşımı

Vodafone “akıl karı çözümler sunan” yeni kurumsal hizmet programı “Vodafone İş Ortağım”ı düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.


Greenpeace’den Büyükşehir’e büyük destek Güncel Greenpeace’den Büyükşehir’e büyük destek

‘Nükleersiz Türkiye’ turu için Türkiye’de bulunan Greenpeace Rainbow Warrior gemisi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü güneş enerjisi projelerine destek vermek için Antalya’ya demir attı.


Işıklar’da sona doğru Güncel Işıklar’da sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, yeniden düzenlenen Işıklar Caddesi’nde sona yaklaşıldığını söyledi. Aktekin, caddenin sinyalizasyon sisteminin modern hale getirildiğini bildirdi.


Engelli basketçilerden Antalyaspor’a ziyaret Spor Engelli basketçilerden Antalyaspor’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Basketbol Takımı, Antalyaspor’u Hasan Subaşı Tesisleri’nde ziyaret etti.


6 Mayıs Radyo Günü Kutlu Olsun! Güncel 6 Mayıs Radyo Günü Kutlu Olsun!

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Antalya Temsilcisi İdris TAŞ; 6 Mayıs Radyo Gününde yaptığı açıklamada; Türkiye, Radyo Yayıncılığına bundan 83 yıl önce, 6 Mayıs 1927’de merhaba dediğini belirtti.


İtfaiye’den kritik müdahale Güncel İtfaiye’den kritik müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler falezlerden aşağı düşen Abdülmüttalip Karakurt’u hayata döndürdü.


“Gençler surlara sahip çıksın” “Gençler surlara sahip çıksın”

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Arcasoy, İstanbul’daki surların önemine dikkat çekerek: “ Çin Seddi’nden sonra ikinci büyük surlar olmasına rağmen İstanbul surlarının tarihi üzerinde durmuyoruz, turizme açmıyoruz” dedi.


“Protex El Yıkama Zili” tüm Türkiye için çalacak “Protex El Yıkama Zili” tüm Türkiye için çalacak

Türkiye’nin 1 numaralı antibakteriyel sabunu Protex ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ilkini Milli Futbolcu Rüştü Reçber’le birlikte çaldığı “Protex El Yıkama Zili”, çocuklara el hijyeni eğitimi vermek üzere tüm Türkiye’de tekrar çalmaya hazırlanıyor.


Akbank sanat web sitesine büyük ödül Akbank sanat web sitesine büyük ödül

İnternet dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen Webby Awards'da Akbank Sanat web sitesi, onur ödülüne layık görüldü.


Minik ellerden usta eserler Güncel Minik ellerden usta eserler

Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında yapmış oldukları resimlerini bir sergiyle sanatseverlere sundular.


Shapemate, Rooofmate ve Kompozit Yalıtım Levhaları Shapemate, Rooofmate ve Kompozit Yalıtım Levhaları

Yalıtım sektörünün en büyük sorunlarından biri olan merdiven altı ve kalitesiz üretime karşı üstün teknolojisi ve AB standartlarındaki üretimi ile fark yaratan Dow Bina Çözümleri, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010’da CE Belgeli ürünlerini yapı sektörü profesyonellerinin beğenisine sunacak


Uluslararası Dünya Edebiyatında İstanbul Sempozyumu Uluslararası Dünya Edebiyatında İstanbul Sempozyumu

Fatih Belediyesi ve Beykent Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İDO’nun katkılarıyla düzenlenen ‘I.Uluslararası Dünya Edebiyatında İstanbul'' sempozyumu 27 ülkeden 120 bin bilim insanı ve edebiyatçıyı bir araya getirecek.


Lise öğrencilerimizin yüzmede başarısı Güncel Lise öğrencilerimizin yüzmede başarısı

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Liseler Arası Gençler Antalya İl Birinciliği yüzme müsabakalarında TED Antalya Koleji Özel Lisesi başarılarıyla göz doldurdu.


AESOB’un yeni yönetiminden Başkan Akaydın’a ziyaret Siyaset AESOB’un yeni yönetiminden Başkan Akaydın’a ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (AESOB) yeni Başkanı Abdullah Sevimçok, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.


TED Antalya Koleji 4. Geleneksel Bisiklet Şenliği Güncel TED Antalya Koleji 4. Geleneksel Bisiklet Şenliği

Çevreci projeleri ile olduğu kadar sorumluluk alanında yaptığı bisiklet ve yürüyüş-koşu yolları ile de büyük takdir kazanan Muratpaşa Belediyesi, bisiklet şenliğine evsahipliği yaptı.


Gloria Hotels&Resorts Çevre Uygulamaları Çevre Mevzuatı Güncel Gloria Hotels&Resorts Çevre Uygulamaları Çevre Mevzuatı

BIX Kurumsal tarafından 30 Nisan 2010 Cuma günü Hotel Lara Beach yapılan Çevre Mevzuatı ve Otelcilikteki Uygulamaları Eğitimine, Gloria Hotels, Rixos Lares, Su Sesi Deluxe Resort, Club Alibey ve Adora Golf Resort Kalite Müdürleri katıldı.


MHP’li kadınlardan muhtarlara ziyaret Siyaset MHP’li kadınlardan muhtarlara ziyaret

MHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Süheyla Çil ve yönetimi, mahalle muhtarlarını ziyaret etti.


Saadetli Hanımlar Mahalle Mahalle geziyor Siyaset Saadetli Hanımlar Mahalle Mahalle geziyor

Saadet Partisi Konyaaltı Hanımlar Komisyonu mahalle ziyaretleri programı bünyesinde çalışmalarına devam ediyor. Hanımlar Komisyonu Başkanı Ünzile Bilgin ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Konyaaltı bölgesindeki fakir ve yardıma muhtaç ailelere ziyaretlerde bulundu.


Deveci: “Akaydın’a teşekkürler” Siyaset Deveci: “Akaydın’a teşekkürler”

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Akaydın’ın Büyükşehir yatırımlarını “Kepez’e yoğunlaştıracağım” sözünü yerine getirmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci “Teşekkürler Başkan, Kepez hak ettiği hizmeti Büyükşehir sayesinde alıyor.” dedi.


Kişisel Teknolojilerin İş Yerinde Kullanımı Teknoloji/Bilim/İnternet Kişisel Teknolojilerin İş Yerinde Kullanımı

Her geçen gün daha çok sayıda kişi kişisel bilgisayarlarını işyerlerinde kullanmak istiyor fakat şirketler iç ağlarında güvenliği sağlamaya çalışırken bu isteğe nasıl izin verilebilir?


Yeni AKEVliler coşkuyla karşılandı Güncel Yeni AKEVliler coşkuyla karşılandı

AKEV Koleji, ilköğretim 1. sınıfa başlayacak olan yeni öğrencilerini büyük bir heyecanla karşıladı.


HP’den tek platformda tümleşik veri merkezleri Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den tek platformda tümleşik veri merkezleri

HP’nin yeni Integrity portföyü x86 işlemcilerden Superdome 2’ye kadar tüm donanımlarda veri merkezlerini tek platformda birleştiriyor.


Minik sanatçılardan büyük başarılar Güncel Minik sanatçılardan büyük başarılar

TED Antalya Koleji İlköğretim 1. ve 2. kademe öğrencileri tarafından Nuri Abaç röprödüksiyonları yapıldı


TED Koleji’nde Geleneksel Spor Şenlikleri Güncel TED Koleji’nde Geleneksel Spor Şenlikleri

Her yıl olduğu gibi bu sene de 3. Geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında yapılan “Spor Şenliği” 4. ve 5. sınıflar arasında yapıldı.


AİHM Kararlarının Uygulanması AİHM Kararlarının Uygulanması

Avrupa Konseyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Kararlarının Uygulanması Bölümü, “Batı Trakya’da Müslüman azınlık üyesi kişiler tarafından kurulan derneklerin kapatılması ya da kayıt edilmesinin reddedilmesi ile ilgili üç dava” başlığı altında gerçekleştirdiği incelemede Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nu (ABTTF) kaynak gösterdi.


DESK çalışanların gür sesi olacak Siyaset DESK çalışanların gür sesi olacak

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) Genel Başkanı Lütfi Şenocak, "Sendikal ayrıştırmayı değil bütünleştirmeyi prensip edinen konfederasyonumuz, çalışanların gür sesi olacaktır" dedi.


LykiaGroup’tan Türk turizmine 20. yıl hediyesi Güncel LykiaGroup’tan Türk turizmine 20. yıl hediyesi

LykiaGroup, adını dünya turizmine altın harflerle yazdırdığı, başarılarla dolu 20 yılı geride bırakırken, yenilikçi bir vizyonla Türk turizminin geleceğine yön veren yatırımlarına devam ediyor.


İstanbul’un tarihine fotoğraf yolculuğu İstanbul’un tarihine fotoğraf yolculuğu

Birçok fotoğraf sanatçısının İstanbul’u karelerine sığdırdığı “Bir Şehrin Anatomisi” adlı fotoğraf sergisi, izleyenleri İstanbul Üniversitesi’nde İstanbul’un tarihinde yolculuğa çıkardı.


Ekonomi/Turizm "İyi tarım uygulama belgesi olan çiftçiye teşvik verilmeli"

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, yaş sebze ve meyvede teşviğin ihracatçının yanında üreticiye de verilmesi gerektiğini kaydetti.


“Akaydın’ı uyarmıştık” Siyaset “Akaydın’ı uyarmıştık”

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, parti binasında düzenlediği basın toplantısında CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, Antalya’ya zaman kaybettiren ve yanlış uygulamalara imza atmaya devam ettiğini belirtti.


Cornelia de Luxe Resort, geleceğin çevrecilerini eğitiyor Güncel Cornelia de Luxe Resort, geleceğin çevrecilerini eğitiyor

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çalışmalarını yürüten Cornelia De Luxe Resort 04 Mayıs 2010 da Belek İlköğretim Okulundaki öğrencilere çevre bilinci ve atık ayrışımı konulu bir eğitimi BIX Kurumsal Danışmanlarından Çevre Mühendisi Seçil İNCİOĞLU yardımıyla verdi.


Büyükşehir’den ev kazaları ve ilk yardım konferansı Güncel Büyükşehir’den ev kazaları ve ilk yardım konferansı

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından “Ev kazaları ve temel ilk yardım dersi” konulu konferans verilecek


Muratpaşa Belediyesi üniversite gençliği elele Güncel Muratpaşa Belediyesi üniversite gençliği elele

13. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği’nde gençler, Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen Kubat konserinde gönüllerince eğlendi.


Finikeli meclis üyesinden ‘rant’ açıklaması Finike Finikeli meclis üyesinden ‘rant’ açıklaması

Finike Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Ahmet Kızılca, geçmişte ünlü işadamı Asil Nadir’e ait olan ve Halk Bankası tarafından ihale edilen Finike’deki 13 dönümlük ‘eğitim alanı’ niteliğindeki hacizli arazinin, babası Osman Kızılcanın ortak olduğu şirket tarafından satın alınarak arazide plan tadilatı yapılmasına ilişkin haberimiz üzerine bir açıklama iletti.


Ressam İbrahim Zeytin büyülüyor Kültür/Sanat Ressam İbrahim Zeytin büyülüyor

Son 5 yıldır Türkiye’de sanatını icra eden İbrahim Zeytin, yaptığı karakalem çalışma ve resimler ile yabancı ülke konuklarını adeta büyülüyor


Mavi bayrak denetimleri başladı Kemer Mavi bayrak denetimleri başladı

Antalya Mavi Bayrak Koordinatörlüğü, Çevre Sağlık İl Müdürlüğü ile Kemer Mavi Bayrak Sorumluları Kemer'de mavi bayrak denetimlerini gerçekleştirmeye başladılar.


Kupayı üstünde taşımaya hazır mısın? Spor Kupayı üstünde taşımaya hazır mısın?

TS Club, Ziraat Türkiye Kupası Final maçının ardından sınırlı sayıda ürettiği kupa t-shirtlerini satışa sundu.


Kimya ihracatı nisan ayında da rekor artış yaptı Ekonomi/Turizm Kimya ihracatı nisan ayında da rekor artış yaptı

Kimya sektörü ihracatı, kriz öncesi günlerine geri dönüyor. Global kriz öncesinde tekstil sektörünü geride bırakarak en çok ihracat gerçekleştiren üçüncü sektör olan kimya, Mart ve Nisan aylarında yüksek performanslar gerçekleştirdi.


Fazıl Say’ın “Nazım Hikmet Oratoryosu” Antalya’da Kültür/Sanat Fazıl Say’ın “Nazım Hikmet Oratoryosu” Antalya’da

Antalya’da ilk kez Nazım Hikmet heykeli açılıyor. Ayrıca Fazıl Say yönetiminde Genco Erkal ve Sertab Erener’in katılımıyla “Nazım Hikmet Oratoryosu” 3 Haziran’da Antalya’da muhteşem bir konser vermeye hazırlanıyor.


Yılın Üniversitesi Ödülü Akdeniz Üniversitesi’ne Güncel Yılın Üniversitesi Ödülü Akdeniz Üniversitesi’ne

Bilim, kültür ve sanat alanında sayısız başarılara imza atarak adından sıkça söz ettiren ve başarılı çalışmaları ile topluma örnek teşkil eden Akdeniz Üniversitesi, aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.


Aktekin hal esnafıyla buluştu Güncel Aktekin hal esnafıyla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Toptancı Hal esnafıyla buluşarak, sorunlarını dinledi.


Havuzda aerobik keyfi Kemer Havuzda aerobik keyfi

Turizmin gözde merkezlerinden Kemer’de bulunan Rose Residence Beach Hotel’de kalan turistler sabah ve öğleden sonra Animasyon ekipleri tarafından verilen “Havuzda Aeorobic” derslerine katılıyor.


Büyükşehir öğrencilere güneş enerjisini anlatıyor Güncel Büyükşehir öğrencilere güneş enerjisini anlatıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörlüğü, öğrencilere güneş enerjisini anlatıyor.


Gençler Funda Arar'la coştu Kültür/Sanat Gençler Funda Arar'la coştu

Akdeniz Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve her yıl farklı temalarla kutlanan “13. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği” bu yıl da “Engelsiz Kampus, Sınırsız Eğlence” teması ile 4-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında gençleri coşturmaya devam ediyor.


Gençlik Şenliği’nde rock müzik coşkusu Kültür/Sanat Gençlik Şenliği’nde rock müzik coşkusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Şenliği’nde coşku hız kesmiyor. Şenliğin 5’inci gününde Kırmızı, Çilekeş grupları ile Ogün Sanlısoy Antalyalılara rock müzik ziyafeti çekti.


Toros Eğitim kurumlarına uluslararası sertifika Güncel Toros Eğitim kurumlarına uluslararası sertifika

Direktörlüğünü Amerika Teksas Üniversitesi Matematik Bölümünden Prof. Dr. Titu Andreescu ve Wisconsin Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimlerinden Prof. Dr. Jonathan Kane’in yaptığı “Purple Comet Math Meet” ( Mor Kuyruklu Yıldız Matematik Buluşması) isimli organizasyon uluslar arası düzeyde gerçekleştirildi.


Tütüncü'den kan bağışına destek Güncel Tütüncü'den kan bağışına destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kızılay Antalya Kan Merkezi yöneticilerinin, kan bağışı kampanyası düzenlenmesi ve ilçede kurmak istedikleri kan alma birimine yer tahsisi yapılması talepleriyle ilgili çalışma başlattı.


Antalyaspor’dan anlamlı ziyaret Spor Antalyaspor’dan anlamlı ziyaret

Futbolu olduğu kadar sosyal yönü de Türk spor camiası tarafından beğeniyle takip edilen Antalyaspor, bu kez Adem Tolunay Talasemi Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi.


MHP İlçe başkanından terör değerlendirmesi Döşemealtı MHP İlçe başkanından terör değerlendirmesi

Döşemealtı MHP İlçe Başkanı Kadir Gürcan, son günlerde yeniden tırmanan terör olaylarını değerlendirdi. Başkan Gürcan, “Sanılmasın ki Türk insanı bu yaşananlara kayıtsızdır. Atatürk’ün yurtta sulh, cihanda sulh çizgisini unutmamıştır. Vatan evlatları içindeki birlik ve dayanışma dirayetini yitirmeden ülke savunmasını yapmaktadır” dedi


Toros Koleji'nin atletizm başarısı Spor Toros Koleji'nin atletizm başarısı

28-29 nisan 2010 tarihinde yapılan yıldız erkekler atletizm Antalya birinciliğinde Toros Koleji 100 m engelli koşu yarışında Antalya şampiyonu oldu.


Gençler sokak basketbolunda buluştu Spor Gençler sokak basketbolunda buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Şenliği kapsamında düzenlenen sokak basketbolu turnuvası başladı. Yaklaşık 210 gencin katıldığı turnuva, çekişmeli karşılaşmalara sahne oluyor.


Tütüncü'den spora destek Spor Tütüncü'den spora destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, 19–24 Nisan tarihleri arasında Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Büyükler, Gençler ve Minikler Bay-Bayan Kickboks Şampiyonası desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.


CHP’den başkent çıkarması Siyaset CHP’den başkent çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara’ya ilk resmi ziyaretlerini gerçekleştirdi. Öncelikle TBMM’nin müze haline getirilen ilk ve ikinci binasını gezen CHP heyeti, daha sonra Anıtkabir’e geçerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrine çelenk sundular.


“Amaç partiyi iktidara taşımak” Siyaset “Amaç partiyi iktidara taşımak”

13 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilen 33 İl Kongresi’nde Ömer Melli başkanlığında oluşturulan liste ile seçime giren gurup, kongre sonrası bir araya gelerek, gelecek dönem parti içinde partinin iktidara taşınması konusunda üzerine görevler düşebileceğinin bilinciyle bir araya gelme ve çalışma kararı aldılar.


New Holland’dan yeni bir model daha: T480 Otomotiv New Holland’dan yeni bir model daha: T480

Türk çiftçisinin en çok tercih ettiği marka olan New Holland müşteri ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak özellikle nakliye işlerinde kullanılabilecek yeni T480 modelini yarattı.


Metrocity talihlileri Oahu adasından döndü Güncel Metrocity talihlileri Oahu adasından döndü

MetroCity, 6 talihlisini son 10 yılın en çok ses getiren dizisi LOST çekimlerinin gerçekleştirildiği adada beş gün boyunca ağırladı.


Zübeyde Ana'ya değişim toprağı Güncel Zübeyde Ana'ya değişim toprağı

Türkiye Değişim Hareketi Antalya Kadın Kolları Başkanı Gülfem Tömen, Anneler Günü kutlamaları etkinliği kapsamında bu yıl, Türkiye’nin 81 ilinden gelecek kadınlarla Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın mezarında buluşacaklarını açıkladı.


Lastik kız Asya’dan büyük başarı Spor Lastik kız Asya’dan büyük başarı

Muratpaşa Belediyespor’un başarılı cimnastikçisi Asya Nur Taş, Bulgaristan’da yapılan Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası’nda dördüncü oldu.


Trend Micro’dan barındırılmış e-posta güvenliği Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro’dan barındırılmış e-posta güvenliği

Trend Micro, yeni bir barındırılmış e-posta güvenliği platformunu duyurdu. Platform, dünya çapında 30 binin üzerinde şirkete günlük koruma sağlıyor.


Siyaset "Sigara yasağı, okullarımızda amacına hizmet etmiyor"

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Sosyal İşler Sekreteri Bekir Candan, tüm kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanmasıyla birlikte okul ve üniversite önlerinin sigara içen öğretmen, öğretim üyesi ve çalışan personel manzaralarıyla dolup taştığını söyledi


Silverline'dan Amerika atağı Silverline'dan Amerika atağı

Tasarımları ile dünya çapında tercih edilen ankastre mutfak markası Silverline, 16-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Chicago’da düzenlenen Uluslararası Mutfak Banyo Endüstri Fuarı, “Kitchen Bathroom Industry Show”’da tüm dikkatleri üzerine çekti.


Anathema’dan rock rüzgarı Kültür/Sanat Anathema’dan rock rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Şenliği kapsamında konser veren dünyaca ünlü rock grubu Anathema, Antalya’yı salladı.


Minikler anneler gününü kutladı Güncel Minikler anneler gününü kutladı

Adile Teyze’nin minik öğrencileri, Anneler Gününü Etüt Merkezi’nin kültür salonunda düzenlenen eğlencede coşkuyla kutladı.


17’nci Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği başladı Kültür/Sanat 17’nci Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği, okul tiyatro topluluklarının kostümlü ve makyajlı kortej geçişiyle başladı.


Deepo'da akrobasi rüzgarı esti Güncel Deepo'da akrobasi rüzgarı esti

Antalya’nın ilk ve tek Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center, bu hafta ki misafirlerine neşeli dakikalar yaşattı.


Erzincanlılardan Tütüncü’ye plaket Güncel Erzincanlılardan Tütüncü’ye plaket

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’da, Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşın yaşadığını belirterek, “Bu kente, Antalyalılık bilinci ile barış, kardeşlik dostluk, muhabbet ve saygı içerisinde yaşamalıyız.” dedi.


Bilimin ışığı İhlas Koleji'nde parladı Bilimin ışığı İhlas Koleji'nde parladı

İhlas Koleji tarafından düzenlenen Bilim Şenliği İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonu’nda yapıldı.


Halk kütüphanesi meraklılarını bekliyor Kemer Halk kütüphanesi meraklılarını bekliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kemer Hilmiye Serin İlçe Halk Kütüphanesine gelen öğrenciler hem derslerini burada çalışabilme, hem kitap ve gazete okuyabilme, internette de araştırma fırsatı buluyorlar.


Turizme dair tv programı sektörün profesyonellerini konuk ediyor Turizme dair tv programı sektörün profesyonellerini konuk ediyor

Turizme Dair TV Programı ile Hüseyin Hakkı Kahveci nin konuğu bu hafta ; Tecrübeli Genel Müdür Erhan Çakay ve İstanbul un tek yeşil yıldıza sahip oteli olan BW The President Otel Genel Müdürü Ersin Durgun.


Koç Fest Antalya'da Güncel Koç Fest Antalya'da

Koç Holding’in 2006 yılında gençler için hayata geçirdiği Koç Fest’in bu yılki üçüncü durağı 3-7 Mayıs tarihleri arasında Antalya oldu.


"Karanlığa karşı tepkiler"

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından ilk kez 2005’te düzenlenen “Karanlığa Karşı Tepkiler” konser serisinin 5’incisi bu sene 12 Mayıs’ta E.C.A ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.


Fortis Bank öğrencileri tiyatro ile buluşturdu Fortis Bank öğrencileri tiyatro ile buluşturdu

Fortis Bank Türkiye, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle yürüttüğü “ben de ben de” projesi ile, okul öncesi eğitime destek vermeyi sürdürüyor.


Altıntaş Tersanesi’nin büyük başarısı Ekonomi/Turizm Altıntaş Tersanesi’nin büyük başarısı

Yalova Altınova’daki Altıntaş Tersanesi tarafından, Alman Hartman şirketi için 18 ayda inşa edilen ve yaklaşık 22 milyon Euro’ya mal olan 115 metre uzunluğundaki, 6 bin 500 tonluk Gaschem Warnow adındaki M3 LPG gemisi, dün gerçekleşen tören ile denize indi


"Gençsen Geleceksin" turu 30 bin öğrenci ile buluştu

Microsoft Türkiye ve Turkcell’in 50 üniversiteyi kapsayan “Gençsen Geleceksin” Türkiye Teknoloji Turu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka kampüsünde son toplantısını gerçekleştirdi.


Büyükşehir İtfaiyesi halkı bilinçlendiriyor Güncel Büyükşehir İtfaiyesi halkı bilinçlendiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, afet ve yangınlara karşı halkın bilinçlendirilmesine yönelik eğitimlerini sürdürüyor.


AK Turnuva başladı Spor AK Turnuva başladı

AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilatlar arası Halı Saha Futbol Turnuvası başladı. Turnuva, Kızıltoprak’ta ki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tesisleri’nde AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Menderes Türel ve takım kaptanlarının başlama vuruşuyla start aldı.


AESOB’ta görev dağılımı yapıldı Siyaset AESOB’ta görev dağılımı yapıldı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nde (AESOB) Abdullah Sevimçok başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısı ve görev dağılımı yapıldı.


Tütüncü’den “yerel yönetimler” dersi Siyaset Tütüncü’den “yerel yönetimler” dersi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duraliler İlköğretim Okulu’nun öğrencilerine “yerel yönetimler” dersi verdi. Tütüncü, çocuklarının mutluluğunu artırabilmeyi ve onları geleceğe en iyi şekilde taşıyabilmeyi amaçladıklarını söyledi.


’80 sonrası politikalar nedeniyle film çekmedim’ ’80 sonrası politikalar nedeniyle film çekmedim’

Türk Sineması’nın usta yönetmeni Metin Erksan, Türkiye’de 1980 sonrasının politikalarından kaynaklanan ekonomik ve sosyal tıkanıklık nedeniyle 26 yıldır film çekmediğini söyledi.


Türk Dünyası Öğrenci Kurultayı'nda ev sahipliği Antalya'nın Güncel Türk Dünyası Öğrenci Kurultayı'nda ev sahipliği Antalya'nın

Gazi Üniversitesinde Türk Dünyası Bahar Şenliği kapsamında düzenlenen ''3. Ankara Türk Dünyası Öğrenci Kurultayı'' Türkiye'deki üniversitelerde eğitim gören Türk topluluklarından öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.


Öğrenci ve Belediyeden Hastaneye Kütüphane Güncel Öğrenci ve Belediyeden Hastaneye Kütüphane

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri ve Bucak Belediyesi işbirliği ile Bucak Devlet Hastanesine kitaplık düzenlemesi projesi tanıtıldı.


“AKP sandığa gömülecek” Siyaset “AKP sandığa gömülecek”

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Bülent Önder, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Değişiklik Paketi’ni değerlendirip, AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu’ya da ağır eleştirilerde bulundu.


Boydak Holding’in 2010 Ciro Hedefi 4 Milyar TL Ekonomi/Turizm Boydak Holding’in 2010 Ciro Hedefi 4 Milyar TL

2009 yılında “3.6 milyar TL” ciro gerçekleştiren Boydak Holding, 2010 yılında yüzde 11 büyüme öngörerek ciro hedefini “4 milyar TL” olarak açıkladı.


Sevimçok görevi devraldı Güncel Sevimçok görevi devraldı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nde (AESOB) Abdullah Sevimçok dönemi başladı. Orhan Tolunay, düzenlenen törenle görevi Abdullah Sevimçok’a devretti.


Sosyal paylaşım ağlarının güvenliği arkadaşlarınızın elinde! Teknoloji/Bilim/İnternet Sosyal paylaşım ağlarının güvenliği arkadaşlarınızın elinde!

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim geliştiricisi Kaspersky Lab, şirketin virüs analisti Georg Wicherski tarafından hazırlanan “Sosyal Ağların Tehlikesi” adlı makalesini yayınlandı.


Greenpeace Güneş Enerjisi Projesi’ne destek için Antalya’da Güncel Greenpeace Güneş Enerjisi Projesi’ne destek için Antalya’da

Uluslararası çevre örgütü Greenpeace’in ‘Nükleersiz Türkiye’ turu için Türkiye’de bulunan gemisi Greenpeace Rainbow Warrior, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü güneş enerjisi projelerine destek vermek için Antalya’ya geliyor.


Tekirova Belediyespor 3 puana kenetlendi Kemer Tekirova Belediyespor 3 puana kenetlendi

Türkiye 3. lig 2. grupta hafta sonu Muğlaspor ile karşılaşacak olan Tekirova belediyespor’da futbolcular 3 puana kenetlendiler.


Volvo Kamyon, Volvo FMX'i piyasaya sunuyor Otomotiv Volvo Kamyon, Volvo FMX'i piyasaya sunuyor

Volvo Kamyon, yeni dayanıklı Volvo FMX'i piyasaya sürüyor. Ağır inşaat işleri için özel olarak tasarlanan ve tüm dünyada aynı anda lanse edilen FMX kamyon, Eylül'de Avrupa pazarı ve yılsonuna kadar da dünya genelinde satışa sunulacak.


Binalarda yalıtım kararı oy çokluğuyla verilecek Binalarda yalıtım kararı oy çokluğuyla verilecek

Isınma ve soğutma giderlerini en az yüzde 50 azaltmanın yolu ısı yalıtımı olmasına rağmen, bina sakinlerinin bazıları yalıtım yaptırmaya karşı çıktığı için yaz kış kabarık faturalar ödenmeye devam ediyor.


Sektörün gövde gösterisi Astaş'tan Sektörün gövde gösterisi Astaş'tan

22–25 Nisan 2010 tarihleri arasında Tüyap Fuarcılık A.Ş. tarafından hazırlanan Avrupa ve Avrasya’ nın en büyük fuarı kabul edilen 22. Uluslararası Konfeksiyon Makinaları, Nakış Makinaları, Konfeksiyon Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı’ nda sektörün gövde gösterisi yine ASTAŞ tarafından gerçekleştirildi.


CHP’nin doğu çıkarması Siyaset CHP’nin doğu çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, yanına il yürütme kurulu üyelerine de alarak Gazipaşa, Alanya ve Manavgat’ta toplantılar düzenledi. Bu toplantılarda örgütlenmenin üzerinde önemle duran Özer Ülken, il örgütünde kurulan 12 meslek komitesinin ilçelerde de yaygınlaştırılmasını istedi


Aydınlanma Söyleşisi’nin konuğu Yazgülü Aldoğan Kültür/Sanat Aydınlanma Söyleşisi’nin konuğu Yazgülü Aldoğan

Muratpaşa Belediyesi ile Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen Aydınlanma Söyleşileri’nin Mayıs ayı konuğu gazeteci-yazar Yazgülü Aldoğan olacak. Aldoğan, Medyada Yanlı Haber hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacak


Şampiyon güreşçiler Başkan Sözen’i ziyaret etti Manavgat Şampiyon güreşçiler Başkan Sözen’i ziyaret etti

Geçtiğimiz hafta çeşitli yerlerde yapılan Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde derece alan başarılı güreşçiler, sevinçlerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’le paylaştı.


Tolunay, Kuyumcular Odası’ndan istifa etti Siyaset Tolunay, Kuyumcular Odası’ndan istifa etti

Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 20 yıldır başkanlık görevini yürüten Orhan Tolunay, istifa etti.


İhlas koleji'nden 12 birincilik İhlas koleji'nden 12 birincilik

Üsküdar Belediyesi ve Judo İstanbul İl temsilciliği tarafından organize edilen Üsküdar Belediyesi 3. Spor Oyunları Judo Turnuvası’nda İhlas Koleji Judo Spor Kulübü fırtınası esti.


Vodafone, 1.7 milyon öğrenciyle buluşuyor Vodafone, 1.7 milyon öğrenciyle buluşuyor

Vodafone, Türkiye’nin dört bir yanındaki 23 üniversitede yapacağı Özgür Festival ile üniversite gençliğini renkli ve eğlenceli etkinliklerin yanı sıra Athena konserleriyle coşturacak, mobil iletişim teknolojilerinin etkileyici yeniliklerini gençlerle buluşturacak.


Varsak’ta Tütüncü farkı Güncel Varsak’ta Tütüncü farkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ta, başarılı belediyecilik hizmetleri yaptıklarını ve bu hizmetleri arttırarak sürdüreceklerini söyledi.


Rixos Premium Belek, dünyaca ünlü psor yazarlarını ağırladı Güncel Rixos Premium Belek, dünyaca ünlü psor yazarlarını ağırladı

Rixos Premium Belek, Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS)'ın bu yılki Genel Kurulu'na ev sahipliği yaptı. 3 gün boyunca devam eden kongreye 100’ü aşkın ülkeden 400 yabancı spor yazarı katıldı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65872 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...