Perşembe, 20 Haziran 2019
EMO’da Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri başladı Güncel EMO’da Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri başladı

Bina Enerji Performans Yönetmeliği gereğince 01 Ocak 2011 tarihinden itibaren yeni binaların ruhsatlandırılması aşamasında Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi zorunluluğu getirildi.


Akdeniz Üniversitesi’nde karne heyecanı Güncel Akdeniz Üniversitesi’nde karne heyecanı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören ilköğretim okulu öğrencilerine karnelerini Vali Dr. Ahmet Altıparmak verdi.


Tütüncü’nün anneannesi toprağa verildi Güncel Tütüncü’nün anneannesi toprağa verildi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün anneannesi Şerife Yoran (83) hayatını kaybetti. Alzheimer hastası olan ve uzun süredir tedavi gören Yoran, evinde hayatını kaybetti.


Siyaset "Telekom özelleştirmesi incelenecek bir vakadır"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türk Telekom’un özelleştirilmesinde yapılan yanlışlıklara dikkat çekti ve “Türk Telekom’un özelleştirilmesi, hem Türkiye’de hem de dünyada kamu yararının ve kamu çıkarının korunması açısından incelenecek bir vakadır” dedi.


Akaydın işitme engelli sporcuları ödüllendirdi Güncel Akaydın işitme engelli sporcuları ödüllendirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren Büyükşehir İşitme Engelliler Spor Kulübü judocularını altınla ödüllendirdi.


Öğrenciler Maske dağıttı Aksu Öğrenciler Maske dağıttı

Aksu’nun merkezinden gecen Devlet Su İşlerine (DSİ) ye ait derede artan pis kokular nedeniyle İlçede eğitim gören örgenciler durakta dolmuş bekleyen vatandaşlara maske dağıttı.


Dostluk Barajı’nın temeli atılıyor Dostluk Barajı’nın temeli atılıyor

Türkiye ve Suriye tarafından Asi Nehri üzerinde ortak inşa edilecek olan Dostluk Barajının temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Arap Cumhuriyeti Başbakanı Mohammad Naji Otri ile Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından 6 Şubat 2010 Pazar günü atılacak.


“Eğitim sistemi gözden geçirilmeli” Siyaset “Eğitim sistemi gözden geçirilmeli”

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen, 2010-2011 öğretim döneminin 1. yarıyılının sona ermesi dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.


“Sorunları azaltacak kararlar hayata geçirilmeli” Siyaset “Sorunları azaltacak kararlar hayata geçirilmeli”

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen, “Milletimizin talebi doğrultusunda temel hak ve özgürlükleri, eğitimde fırsat eşitliğini, inanç ve düşünceyi ifade hürriyetinin önündeki bütün engelleri ortadan kaldıracak sivil bir Anayasa mutlaka hazırlanmalıdır. “ dedi


İstek’li ressamların sergisi Güncel İstek’li ressamların sergisi

İstek Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, Görsel Sanatlar dersi kapsamında akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptıkları röprodüksiyon yorumlama çalışmalarını, okullarında kendi bölümlerinde sergiledi.


Döşemealtı’nda karne heyecanı Döşemealtı Döşemealtı’nda karne heyecanı

Döşemealtı Yeniköy ilköğretim Okulu öğrencileri karnelerini Kaymakam Mehmet Baygül ve Belediye Başkanı Nurettin Tursun’dan aldılar.


Tütüncü karne dağıttı Güncel Tütüncü karne dağıttı

Aslanlar İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, 2010–2011 öğretim yılının 1. döneminin karnelerini, Başkan Hakan Tütüncü’nün elinden almanın mutluluğunu yaşadı.


İstek’li Minik Aşçılar Yeditepe lezzet mutfağında Güncel İstek’li Minik Aşçılar Yeditepe lezzet mutfağında

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi Hz/D sınıfı öğrencileri, interaktif eğitim kapsamında veli katılımı gerçekleştirdi.


“Gelecek için Geri Dönüşüm” Güncel “Gelecek için Geri Dönüşüm”

Kuruluşundan bu yana uzman eğitimcileri ile ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda eğitimler veren ÇEVKO Vakfı, 2009 - 2010 öğretim yılı itibariyle, “Eğiticinin Eğitimi Programı” adı altında topladığı “Gelecek için Geri Dönüşüm” projesinin 2010 yılı eğitimlerini başarıyla tamamladı.


Döşemealtı Koordinasyon Merkezi açıldı Döşemealtı Döşemealtı Koordinasyon Merkezi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı Koordinasyon Merkezi’ni törenle hizmete açtı. Başkan Mustafa Akaydın, “Hizmeti halkımızın ayağına getirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.


Anne ve bebek için güvenilir yöntem: Ağrısız doğum Sağlık/Kadın Anne ve bebek için güvenilir yöntem: Ağrısız doğum

Doğum ağrısı, kendine has özellikleri olan çok yönlü bir ağrıdır ve genellikle çok şiddetlidir. Bebeğin doğum kanalında ilerlemesini sağlayan rahim kasılmaları, doğum ağrısına neden olur.


Küçükler yaşlıların gönlünü kazandı Güncel Küçükler yaşlıların gönlünü kazandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret eden öğrenciler, yaşlıların gönlünü kazandı.


Golf Dünyası “Calista Pro-Am ” de buluştu Güncel Golf Dünyası “Calista Pro-Am ” de buluştu

15 Farklı Ülkeden Golf dünyasının birçok ünlü ismi, bu yıl 5.si düzenlenen ‘’ Calista Pro-Am Turnuvası ‘’ için Calista Luxury Resort’ te bir araya geldi.


54 Genç Lider Adayı, JCI Eğitimi ile biraraya geldi Güncel 54 Genç Lider Adayı, JCI Eğitimi ile biraraya geldi

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi'nin, Divan Talya Oteli'nde düzenlediği eğitimine Antalya'nın genç lider adayları katıldı.


Siyaset "Tarihten Günümüze CHP" konulu söyleşiye büyük ilgi

Akdeniz Üniversitesi İİBF, Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Faruk Ataay’ın konuşmacı olduğu "Tarihten Günümüze CHP" konulu söyleşiye ilgi büyük oldu.


Dedeman Antalya’dan “Tayland Yemekleri Festivali” Güncel Dedeman Antalya’dan “Tayland Yemekleri Festivali”

Uzakdoğu mutfağının en önemli temsilcilerinden biri olan lezzetli Tayland mutfağı, 1-10 Şubat tarihleri arasında “Geleneksel Dedeman Misafirperliği” ile Dedeman Antalya Türkuaz Fine Dining Restaurant’ta meraklılarının beğenisine sunuluyor.


Başkan Mecek yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi Serik Başkan Mecek yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek beldede farklı noktalarda devam eden yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi.


BAKA Yönetim Kurulu’na evsahipliğini Isparta yaptı Güncel BAKA Yönetim Kurulu’na evsahipliğini Isparta yaptı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Isparta Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı. Isparta’ya gelen Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ile Burdur Valisi Süleyman Tapsız, ilk olarak Isparta Valisi Memduh Oğuz’u makamında ziyaret etti.


ANTGİAD Aylık Olağan Toplantısı yapıldı Güncel ANTGİAD Aylık Olağan Toplantısı yapıldı

Toplantının ilk bölümünde; Antgiad Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, açılış konuşmasıyla 2011 yılı içerisindeki ekonomi ve sosyal beklentilerinden bahsederek, ticari koordinasyon çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.


Huzurevi’ne anlamlı ziyaret Güncel Huzurevi’ne anlamlı ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri ile birlikte Fethi Bayçin Huzurevi’ni ziyaret etti.


Akdeniz Belediyeler Birliği'nden,  “Etkili İletişim” semineri Güncel Akdeniz Belediyeler Birliği'nden, “Etkili İletişim” semineri

ASAT Toplantı Salonu gerçekleşen seminere, Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla Belediyelerinde çalışan halkla ilişkiler personeli katıldı.


Aksu’ya öğrenci taşıma ücretinde indirim Aksu Aksu’ya öğrenci taşıma ücretinde indirim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 1.15 lira olan Aksu İlçesi’ne öğrenci taşıma ücretini 75 kuruş olarak yeniden düzenledi.


Orhan Veli şiirleriyle anıldı Kültür/Sanat Orhan Veli şiirleriyle anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ünlü şair Orhan Veli’yi düzenlediği etkinlikte şiirleriyle andı.


Galip Akın: “Özür dileyin!..” Siyaset Galip Akın: “Özür dileyin!..”

Saadet Partisi İl Başkanı ve aynı zamanda Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Galip Akın, Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilmek istenilen Halkkart’ın hem vatandaşı hemde toplu taşım esnafını mağdur etmeye devam ettiğini söyledi


MHP il teşkilatından Kemer’e ziyaret  Kemer MHP il teşkilatından Kemer’e ziyaret

2011 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerin Millet ve Devlet Bekası için hayati önem taşıması nedeniyle MHP İl Başkanlığı tarafından ilçelerde seçime hazırlık amacıyla düzenlenen istişare toplantıları tüm hızıyla sürüyor.


"Beştebir" kampanyasını Çavuşoğlu başlattı

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çocukların Cinsel İstismardan Korunması’na yönelik ‘Beşte Bir’ Kampanyasının başlangıcını gerçekleştirdi.


Garnizon Komutanı’ndan AESOB’a ziyaret Güncel Garnizon Komutanı’ndan AESOB’a ziyaret

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Tuğgeneral Korkmaz’ı, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Başkan Vekili Adlıhan Dere, Denetim Kurulu Başkanı Musa Kazım Buhurcu ve Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Dal karşıladı.


Başkan Tütüncü, bayanların konuğu Güncel Başkan Tütüncü, bayanların konuğu

Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından ikincisi düzenlenen “Kadınlar Matinesi”ne konuk olan Başkan Hakan Tütüncü, kadınları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.


İstek’li miniklerin yoğurt serüveni Güncel İstek’li miniklerin yoğurt serüveni

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 6 yaş grubu öğrencileri, bölümlerinde bulunan ‘Yeditepe Lezzet Mutfağı’nda yoğurt mayaladı.


Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası başlıyor Spor Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası başlıyor

Geçtiğimiz sene Türkiye ayağı National Golf Club’da yapılan Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası 2011 Şubat ayında start alıyor


Modern Romeo & Juliet’in biletleri tükenmek üzere Kültür/Sanat Modern Romeo & Juliet’in biletleri tükenmek üzere

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin önümüzdeki hafta prömiyerini yapmaya hazırlandığı West Side Story adlı müzikalin biletleri tükenmek üzere.


Çavuşoğlu, Romanya Cumhurbaşkanı ile görüştü Çavuşoğlu, Romanya Cumhurbaşkanı ile görüştü

AKPM Başkanı Çavuşoğlu ile Romanya Cumhurbaşkanı Başescu’nun gerçekleştirdiği görüşmede Avrupa Konseyi ve AKPM’ndeki reform süreci, Avrupa’daki Romanların sorunları ve Moldova’daki politik istikrar konuları ele alındı.


Topcu: “Bu nasıl kart?” Siyaset Topcu: “Bu nasıl kart?”

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Halkkart sisteminin şoför esnafını ve vatandaşları ciddi sıkıntılara soktuğunu belirterek “Şimdi Antalyalıya bir görev düşüyor; esnafı, yolcusu, tüm vatandaşımızı bu zihniyete karşı sesini yükseltmeye, bu eziyetleri hak etmediğimizi anlatmaya davet ediyorum” dedi.


Çavuşoğlu'ndan Holokost konuşması Çavuşoğlu'ndan Holokost konuşması

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, 27 Ocak Uluslararası Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü ‘Holokost’ dolayısıyla Strazburg’daki AKPM binasınında düzenlenen törende bir konuşma yaptı.


İsrail Büyükelçisi Budak’ı ziyaret etti Güncel İsrail Büyükelçisi Budak’ı ziyaret etti

İsrail Büyükelçisi Levy’i makamında ağırlayan ATSO Başkanı Budak, iki ülkenin tarih boyunca iyi ilişkiler içinde olduğunu, son dönemde yaşanan krizin gelip geçici olduğunu düşündüğünü söyledi.


Y. Kemer Belediyespor hafta sonu lideri ağırlayacak Spor Y. Kemer Belediyespor hafta sonu lideri ağırlayacak

Antalya Süper Amatör Kümede mücadele eden ve hafta sonu aldığı Sarılarspor galibiyeti ile puan cetvelinde üçüncü sıraya yükselen Y.Kemer Belediyespor hafta sonu lider Kumluca Belediyespor ile karşılaşacak. Teknik Direktör Halil Yapıcı, bu maçı kazanarak, liderle aralarındaki farkı kapatacaklarını söyledi.


“Sinan Mahallesi cazibe merkezi olacak” Güncel “Sinan Mahallesi cazibe merkezi olacak”

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Sinan Mahallesi için hazırlanan kentsel dönüşüm ve yenileme projesini ilk olarak bölge esnafına anlatıp destek istedi. Uygulanacak proje ile Sinan Mahallesi cazibe merkezi haline getirilecek


Çocuklarda demir eksikliğinin önemi Sağlık/Kadın Çocuklarda demir eksikliğinin önemi

Çocuklarda demir eksikliği anemisi tedavi edilmediği veya yetersiz tedavi edildiği takdirde çocukların gelişimsel basamaklarında ve zeka puanlarında kalıcı düşmeye, eğitim başarısızlığına neden olmaktadır.


Kadınların kaçınılmaz kabusu Sağlık/Kadın Kadınların kaçınılmaz kabusu

Menopoz dönemi kadın hayatının önemli dönemeçlerinden ancak bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmanın yolu son derece dikkatli ve bilinçli davranmaktan geçiyor.


Doğalgaz çalışmaları hızla devam ediyor Güncel Doğalgaz çalışmaları hızla devam ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, EPDK tarafından Antalya doğal gaz dağıtımı lisansı verilen Olimposgaz’ın çalışmalarını yerinde incelemek ve bilgi almak üzere, Kepez bölgesindeki kazı sahasını ziyaret etti.


Büyükşehir'den çifte standart Güncel Büyükşehir'den çifte standart

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı (UKM) Antalya’da dolmuş ve otobüs fiyatlarında çifte start uygulama yaptığı ortaya çıktı. Aylarca Aksu’ da eğitim gören öğrencilerden 40 (kırk) kr fazla para aldığı belirlendi.


Manavgat Kıyı Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı Manavgat Manavgat Kıyı Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatıyla, Belek Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde bulunan sahil bölgelerindeki kıyı kenar uygulamaları konusunda İl Özel Çevre Koruma Müdürlüğü’nce ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Altıparmak’a TMMOB’den ziyaret Güncel Altıparmak’a TMMOB’den ziyaret

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu üyeleri Vali Dr. Altıparmak’ı makamında ziyaret ettiler.


Vali Altıparmak başarılı sporcuyu makamında ağırladı Güncel Vali Altıparmak başarılı sporcuyu makamında ağırladı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak 63 kiloda Okullararası Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonasında 3. olan sporcu Demet Genç ile Antrenörü eski millî sporcu Mehmet Yağmur ve İl Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Ünlü’yü makamında kabul etti.


UTOPYA halka açılıyor Ekonomi/Turizm UTOPYA halka açılıyor

Türkiye’nin önde gelen inşaat ve turizm firmalarından Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş. (Utopya) hisselerinin %35,71’ini halka arz etmek için düğmeye bastı.


Nanecioğlu AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı Siyaset Nanecioğlu AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Yıllardır birçok konuda Bucak başka olmak üzere Burdur çevresinde vatandaşlara hizmet veren İbrahim Nanecioğlu Burdurlu seçmenin ısrarı üzerine AK Partiden Milletvekili aday adayı oluğunu açıkladı.


TÜRK-İŞ’in yeni temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal Siyaset TÜRK-İŞ’in yeni temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı YOL-İŞ Sendikası 1.Nolu Şube Başkanlığı seçimlerini kaybeden Mehmet Ustali’den boşalan TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilciliğine, TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal atandı.


Toskay il ve ilçeleri ziyaret etti Siyaset Toskay il ve ilçeleri ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tunca Toskay, MHP’nin milletvekili olmayan Uşak ve Burdur illeri ve ilçelerini ziyaret etti.


İlan ve Reklam Vergisi’nde son gün 31 Ocak Ekonomi/Turizm İlan ve Reklam Vergisi’nde son gün 31 Ocak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mükelleflere ilan ve reklam vergilerini ocak ayının son gününe kadar yatırmaları gerektiğini hatırlatarak, zamanında yatırılmayan vergi borçlarına gecikme zammı uygulanacağını bildirdi.


“Yasa derhal geri çekilmeli” Siyaset “Yasa derhal geri çekilmeli”

KESK Antalya Şubeler Platform Dönem Sözcüsü Nurettin Sönmez “Emek ve halk karşıtı politikalarda ısrarın adı olan torba yasası geri çekilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmelidir. AKP, emekçilerin sabrını daha fazla zorlamamalıdır. Emekçiler, geleceklerine ipotek koyan bu yasayı kabul etmemektedir. Yasa derhal geri çekilmelidir. Baskılar KESK’i yıldıramaz” dedi.


Ekonomiye ‘çöl çekirgesi’ üretimiyle katkı Ekonomi/Turizm Ekonomiye ‘çöl çekirgesi’ üretimiyle katkı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin ile BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Alaattin Özyürek, Antalya’nın Aksu İlçesi’ndeki çekirge üretim tesisini gezerek firma sahibi Selami Gökgöl’den bilgi aldı.


Eğitim-Sen’den kuruluş yıldönümünde sergi Güncel Eğitim-Sen’den kuruluş yıldönümünde sergi

Eğitim-Sen’in 17.kuruluş yıldönümünde Geleneksel 11. Plastik Sanatlar Sergisi açıldı!


Asbestli borular yolu trafiğe kapadı Kemer Asbestli borular yolu trafiğe kapadı

GATAB tarafından, Kemer İlçesi Kesme Boğazı Mevki’inde asbestli içme suyu borularının yenilenme çalışması yapılacağından dolayı Ovacık- Gedelme yolu 02 Şubat 2011 tarihinden itibaren 15 gün süreyle 08.00 – 18.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak.


Santral Mahallesi’nden Tütüncü’ye plaket Güncel Santral Mahallesi’nden Tütüncü’ye plaket

Santral Mahalle sakinlerini göreve geldiği günden bu güne kadar mahallenin sorunlarının çözümü için büyük gayret göstermesinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye plaket verdi.


“Türkiye, artık Avrupa’nın kapısında yalvarmıyor” Siyaset “Türkiye, artık Avrupa’nın kapısında yalvarmıyor”

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kıbrıs'ta sorun yaratanın Türkiye olmadığını vurgulayarak, ''Türkiye ne Kıbrıs için AB'den ne AB için Kıbrıs'tan vazgeçer'' dedi.


Antalya Üniversitesi için el ele gecesi Güncel Antalya Üniversitesi için el ele gecesi

AKEV Koleji tarafından kuruluş çalışmaları sürdürülen Antalya Üniversitesi ile el ele günü Ramada Hotel de yapıldı. Geceye Antalya’nın seçkin işadamları, bürokrat, akademisyen, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vakıf ve mütevelli heyet üyeleri katıldı.


Ariassos Antik Kenti Antikyol yürüyüş etkinliği Güncel Ariassos Antik Kenti Antikyol yürüyüş etkinliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün 23 ocak etkinliği Dağbeli ve Bademağacı beldeleri yakınlarındaki Ariassos antik kentinin gezilmesiyle başladı.


Simitle karnını doyuranlara zam kazığı Siyaset Simitle karnını doyuranlara zam kazığı

Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı Hasan Ekin, Simide yapılan yüzde 40’lık zammı eleştirdi. ”Simitle karnının doyuranları havyar yiyor sanarak yüzde 40 zam yaptılar” dedi.


Çocuğunuzu doktora götürmek için hastalanmasını beklemeyin Sağlık/Kadın Çocuğunuzu doktora götürmek için hastalanmasını beklemeyin

Gelişmekte olan ülkelerde doğan her 20 çocuktan 1 tanesi 5 yaşına gelmeden tıbbi olanaklarla korunulabilecek hastalıklardan ölmektedir. Bu sayının iki katından fazlası ise bu tür hastalıklar nedeniyle sakat kalmaktadır.


“Evcilmen gitsin de briç oynasın” Siyaset “Evcilmen gitsin de briç oynasın”

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topçu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in hizmet etmediğine dikkat çekerek, “Yeşil alan düzenlemeleri için belediye başkanlarına ihtiyaç yoktur. Evcilmen gitsin de briç oynasın, hokey oynasın” dedi.


“Markalaşma ve Marka İletişimi” Ekonomi/Turizm “Markalaşma ve Marka İletişimi”

Türkiye’de reklamcılık sektörünün tanınmış isimlerinden Prof. Dr. Ali Atıf Bir, “Markalaşma”yı anlatacak.


‘Kosova’da Organ Kaçakçılığı’ ‘Kosova’da Organ Kaçakçılığı’

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yönettiği, AKPM Kış Dönemi Genel Kurulu’nun bugün ögleden sonrakı kısmında İsviçreli Parlamenter Dick Marty’nin Raportörü olduğu ‘Kosova’da Organ Kaçakçılığı’ konulu rapor görüşüldü.


Bulutların üzerinde bir Sevgililer Günü Güncel Bulutların üzerinde bir Sevgililer Günü

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Antalya’da bulunan ve uçak şeklindeki mimarisi ile tematik oteller arasında yerini alan Concorde De Luxe Resort Hotel Sevgililer Günü’nde sizlere eşsiz bir tatil alternatifi sunuyor…


Geleceğin bilim adamlarının şenliği Güncel Geleceğin bilim adamlarının şenliği

Bu yıl 2.’si gerçekleştirilen İstek’li Mucitler Bilim Şenliği, İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıftan, Anadolu Lisesi 9. sınıfa kadar öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanında hazırladığı projeler, İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde sergilendi.


Tarihsel buluşmaya çağrı Siyaset Tarihsel buluşmaya çağrı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen düzenlediği basın toplantısında “İnsanca Yaşam İnsanca Düzen için yürüyüşümüzü 29 Ocak’ta Ankara’da büyük bir buluşma ile başlatacağız” dedi.


Gül, Akdeniz TV’ye konuk oldu Güncel Gül, Akdeniz TV’ye konuk oldu

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege, Antalya’dan yayın yapan ve uydudan tüm dünyaya yayılan Akdeniz TV’de yayınlanan “Ali Tongulüs ile Ekonomi Vizyon” programına konuk oldu.


Çavuşoğlu, Sırbıstan Cumhurbaşkanı Tadiç ile görüştü Çavuşoğlu, Sırbıstan Cumhurbaşkanı Tadiç ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Strazburg’da Sırbıstan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç ile görüştü.


“Kemer, Baltık ülkelerinde daha fazla tanınmalı” Kemer “Kemer, Baltık ülkelerinde daha fazla tanınmalı”

Turizm fuarları açısından önemli bir yere sahip olan ve 20-23 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleşen Matka (HELSİNKİ) turizm fuar’ında yapılan anket sonuçlarına göre İskandinav Ülkelerden gelen turist sayısında artış bekleniyor.


Almanca Drama Kulübünde kostüm telaşı Güncel Almanca Drama Kulübünde kostüm telaşı

Toros Akdeniz Koleji Almanca Drama Kulübü’nün kostümleri hazırlanıyor. Toros Akdeniz Koleji Almanca Drama Kulübünün sene sonunda sergileyeceği oyunların kostümleri Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından dikiliyor.


Kaş, uluslararası tanınırlık olan “Sakin Şehir Sertifikası’nı istiyor Kaş Kaş, uluslararası tanınırlık olan “Sakin Şehir Sertifikası’nı istiyor

Antalya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi gören ilçelerinden Kaş’ın Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, özgün doğal yapısı bulunan ilçenin bu özelliğini koruyup geliştirmek istediklerini ve ilçenin bu özelliğini ön plana çıkararak, uluslararası tanınırlığı olan Sakin Şehir (Cittaslow) Sertifikası almak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.


Konyaaltı Caddesi Antalya’nın imajını renklendirecek Eğitim Konyaaltı Caddesi Antalya’nın imajını renklendirecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Caddesi’nin de çehresini değiştiriyor. Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Konyaaltı Caddesi’nde başlayan peyzaj ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.


Doğru beslenme ile kanserden korumak mümkün Sağlık/Kadın Doğru beslenme ile kanserden korumak mümkün

Kanser hastalığının araştırılması ve alınacak önlemler konusunda oluşturulan Meclis Kanser Araştırma Komisyonu Raporu, Türkiye’de kanserli hasta sayısının yaklaşık 400 bin olduğu, her yıl 150 bin yeni kanser vakası teşhis edildiğini işaret ediyor.


Taşeronlaşmaya bayrak açtı Siyaset Taşeronlaşmaya bayrak açtı

CHP Milletvekili Aday Adayı Çetin, özellikle kamuda binlerce işçinin taşeron firmalara mahkûm edildiğini söyleyerek, “ CHP iktidarı, emeğin sömürülmesi olan taşeronlaşmayı bitirecektir” dedi.


Proje hazırlama eğitimleri Burdur ve Antalya’da başlıyor Ekonomi/Turizm Proje hazırlama eğitimleri Burdur ve Antalya’da başlıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Isparta, Burdur ve Antalya merkez ile ilçelerindeki Mali Destek Programları bilgilendirme toplantılarının ardından başlayan proje hazırlama eğitimleri, Isparta ve ilçelerinin ardından Burdur ve Antalya’da da başlıyor.


Siyaset "Olimpiyatlara gölge düşürülmemeli”

Erzurum 27 Ocak-06 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Üniversitelerarası kış oyunlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Erzurum Temsilcisi Nihat Altay: “olimpiyatlara gölge düşürülmemeli” dedi.


Filenin sultanları ziyaret turunda Spor Filenin sultanları ziyaret turunda

Liseler arası Voleybol İl Birinciliği müsabakalarında Antalya şampiyonu olan 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi Kız Voleybol Takımı, Muratpaşa Kaymakamı Kocabaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya’yı makamında ziyaret etti.


KETOB’dan Başkan Gül’e ziyaret Kemer KETOB’dan Başkan Gül’e ziyaret

Kemer Otelciler Birliği Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdiler.


Hüsnü Karakaş Caddesi trafiğe kapatılıyor Güncel Hüsnü Karakaş Caddesi trafiğe kapatılıyor

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT) kanalizasyon şebekesi çalışmaları nedeniyle Hüsnü Karakaş Caddesi (Antalya 2000 İş Merkezi ile Merkez Bankası arası) 29 Ocak- 11 Şubat tarihleri arasında trafiğe kapatılacak.


MHP Kumluca ve Finike istişare toplantısını yaptı Kumluca MHP Kumluca ve Finike istişare toplantısını yaptı

MHP Antalya İl Başkanlığının İlçe İstişare Toplantılarının bir yenisi daha yapıldı. Kumluca ve Finike Teşkilatının ve yöre halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, bu ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını dile getirdiler.


Side Polonya Turizm Fuarı’nda tanıtıldı Serik Side Polonya Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar, Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenen Turizm fuarında tanıtım çalışmalarına katıldı. 21 – 23 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuarın ilk gününde sadece Turizm Profesyonelleri ağırlandı.


Döşemealtı’nda koordinasyon merkezi açılıyor Döşemealtı Döşemealtı’nda koordinasyon merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Döşemealtılı vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde tespit etmek, belediye hizmetlerinden daha kolay faydalanmalarını sağlamak amacıyla kurduğu Döşemealtı Koordinasyon Merkezi, 28 Ocak Cuma günü saat 14.00’de açılıyor.


Döşemealtı halıları YÖREX'te Döşemealtı Döşemealtı halıları YÖREX'te

Döşemealtı Belediyesi geçen yıl ilki düzenlenen Yörex Fuarı’na, yöreye özgü halısı ve narıyla katılarak ilgi odağı olmuştu. Bu yıl 5-8 Mayıs tarihleri arasında 2. düzenlenecek olan Yörex Fuarı’na hazırlanan Döşemealtı Belediyesi, dünyaca ünlü halılarıyla yerini alacak.


İkizlerin böbrek mücadelesi Güncel İkizlerin böbrek mücadelesi

Çift yumurta ikizi Uysal kardeşlerden (39) birine şans gülerken diğerine beklemek düştü. 14 yaşındaki bir donörün böbreklerinden birisi ikizlerden Özkan’a takılırken diğer böbrek ‘Tam uyum’ nedeniyle İstanbul’a gönderildi.


Kepez’de Everest zirvesi Güncel Kepez’de Everest zirvesi

Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikle, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Antalya Birim Sorumlusu ve Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) Antalya İl Sorumlusu Yılmaz Sevgül, dünyanın en büyük tepesi Everest’e yaptıkları tırmanışı Kepezli öğrenciler ile paylaştı.


"2014 başında AB’ye tam üye olmaya hazır olacağız”

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin 2013 sonu veya 2014 başında AB'ye tam üye olmaya hazır hale geleceğini söyledi.


Kepez’in boksörleri madalyaya doymuyor Spor Kepez’in boksörleri madalyaya doymuyor

Kepez Belediye’si sporda olan başarısıyla adını ülke geneline taşıyor. Kepez Belediyespor Kulübü Boks Takımı, Antalya Boks İl Şampiyonası’nda 18 altın ve 10 bronz madalya ile tamamladı.


Siyaset "Kozan il olsun"

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mustafa Vural, Adana’nın Kozan ilçesinin il olması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.


ANTDOB sahnesi Şubat ayında sürprizlerle dolu Kültür/Sanat ANTDOB sahnesi Şubat ayında sürprizlerle dolu

Antalya Devlet Opera ve Balesi; Şubat ayında yeni eserlerle dolu, güçlü bir program ile sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Kemer, Matka Turizm Fuarı’ndaydı Kemer Kemer, Matka Turizm Fuarı’ndaydı

Helsinki Matka Turizm Fuarı’nda 70 ülkeden 1200 katılımcı arasında Türkiye’de 25 otel ve acente ile birlikte yer aldı. Kemer, Kültür ve Turizm Bakanlığı standında yer aldı.


Akaydın’dan kardeşşehir Cheboksary’a ziyaret Güncel Akaydın’dan kardeşşehir Cheboksary’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’nın, Rusya Federasyonu’na bağlı Çuvaş Cumhuriyeti’nden kardeş şehri Cheboksary’i ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


“Akaydın sadece makyaj yapıyor” Siyaset “Akaydın sadece makyaj yapıyor”

Has Parti İl Başkanı Av. Ali Aktaş, Büyükşehir Belediye’sinin kapalı yol projesini değerlendirdi.


Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü Siyaset Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile Strazburg’da bir araya geldi.


Çavuşoğlu, Moskova’daki terörist saldırıyı kınadı Çavuşoğlu, Moskova’daki terörist saldırıyı kınadı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'nın Domodedovo havaalanında düzenlenen, en az 35 kişinin yaşamını yitirdiği ve 150 kişinin de yaralandığı saldırıyı sert bir şekilde kınadı.


Antalya’dan çifte transfer Spor Antalya’dan çifte transfer

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediye Gerrod Henderson ve Brad Buckman’ı kadrosuna kattı.


Başkan Evcilmen’den öğrencilere kariyer dersi Güncel Başkan Evcilmen’den öğrencilere kariyer dersi

Öğrencilere ‘Yerel yönetimler ve kariyer basamakları’ konulu konferans veren Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Önce hedefinizi belirleyin ve ona ulaşmak için yoğun çaba harcayın” dedi


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...