Çarşamba, 20 Mart 2019
Nike'tan 3 Türk oyuncuya eğitim Spor Nike'tan 3 Türk oyuncuya eğitim

Nike, İngiltere’de Premier League tarafından desteklenen yüksek performans programı Nike Academy’ye katılacak seçkin amatör oyunculara yönelik dünya çapında süren bir arayış olan “The Chance”de (Şans) finale kalan 100 oyuncuyu açıkladı.


Envar’a üniversite desteği Güncel Envar’a üniversite desteği

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Geleceğin Meslekleri ve Yükselen Sektörler” semineri, Envar Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Diş taraması çocuğu bilinçlendiriyor  Güncel Diş taraması çocuğu bilinçlendiriyor

TED Antalya Koleji’ndeki tüm öğrenciler, Antalya Diş Tabipleri Odası’ndan gelen uzman hekimler tarafından diş kontrolünden geçirildiler. Geçen yıllarda yapılan taramaların çok olumlu sonuçlar vermesi üzerine bu yıl da aynı çalışma yapıldı.


Klasik müzikte çığır açan ikili Antalya'da Kültür/Sanat Klasik müzikte çığır açan ikili Antalya'da

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, komediyi klasik müzik ve popüler kültürle birleştiren teatral gösterileri ile çığır açan Igudesman & Joo'yu ağırlayacak.


Tütüncü’den edebiyat dersi Güncel Tütüncü’den edebiyat dersi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi’nin öğrencileri ile Divan Edebiyatı’ndaki bilgi birikimini paylaştı.


İhlas koleji gözünü zirveye dikti Spor İhlas koleji gözünü zirveye dikti

İstanbul Yıldızlar Basketbol Şampiyonası B serisi 4. grupta yer alan, İhlas Koleji Yıldız Erkek Basketbol Takımı grubundaki 4. maçta MVP Moda takımını 70-45 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı.


Tübitak'ta Türkiye birinciliği Toros'un Güncel Tübitak'ta Türkiye birinciliği Toros'un

15. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları ile 18. Ulusal Bilim Olimpiyatları İkinci Aşama Sınavlarında üstün başarı göstererek; altın, gümüş ve bronz madalya kazanan öğrenciler ile 2010 yılında düzenlenen Uluslararası Olimpiyatlar’da ülkemizi temsil ederek madalya alan öğrenciler için MEB Şura Salonunda 01 Aralık 2010 Çarşamba günü bir tören düzenlendi.


Siyaset "Engelli diyerek vatandaşlarımıza engelleme yapmayın"

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av. Ayşegül Dalkır Kahveci "Dünya Engelliler gününde engelli olduklarına bakmaksızın daha fazla engel olunan vatandaşlarımızı ve bu hayatlarında idame kaynağı olan ailelerini bir gün değil her gün takdir ediyor ve kutluyoruz." dedi.


Kulüp personelinden futbolculara tatlı ikramı Spor Kulüp personelinden futbolculara tatlı ikramı

Moral olması açısından taraftar tarafından farklı ikramlarda bulunulan MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı'na bir ikram da kulüp personelinden geldi.


“Evcilmen sadece oy seviyor” Siyaset “Evcilmen sadece oy seviyor”

Demokrat Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mehmet Sevim ve yönetimi, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin’i ziyaret etti.


“Engellilik hepimizin meselesidir” Siyaset “Engellilik hepimizin meselesidir”

Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, “Engelli vatandaşlarımızın da, sağlıklı insanlarımız kadar bu toplum içinde rahat hareket edebilme şansına sahip olmalarını sağlamak toplumun görevidir.” dedi.


Başkan Evcilmen’den Milli Takıma destek Spor Başkan Evcilmen’den Milli Takıma destek

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Türkiye Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Portekiz’e gitti.


Akdeniz Üniversitesi’ne ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne ödül

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Barış Özgür Dönmez, “Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği Prof. Dr. Atilla Müftüoğlu Genç Araştırmacı Ödülü’ne layık görüldü.


Plasteurasia 20. kez kapılarını açtı Ekonomi/Turizm Plasteurasia 20. kez kapılarını açtı

Türkiye’nin ve Avrasya’nın en önemli plastik etkinliği olan PlastEurasia İstanbul 2010, 2 Aralık 2010 tarihinde kapılarını açtı.


Engelliler için sinema ve tiyatro gösterimi Güncel Engelliler için sinema ve tiyatro gösterimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.


Siyaset "Tüm engelleri birlikte aşalım"

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Havaların değişmesiyle birlikte ruh haliniz de değişmesin Sağlık/Kadın Havaların değişmesiyle birlikte ruh haliniz de değişmesin

Her kış özellikle Eylül ve Nisan ayları arasında daha sık yaşanan hava değişimi, yaklaşık olarak nüfusun %7’sini etkilemektedir. Mevsimsel depresyon olarak bilinen bu rahatsızlık, erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülmektedir.


“Basketbolda hedeflerimiz büyük” Spor “Basketbolda hedeflerimiz büyük”

Kepez Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, maddi sıkıntılarının bulunduğunu, fakat bu sıkıntının büyütülecek oranda olmadığını söyledi.


Yardımla kurulan arkadaşlık köprüsü Güncel Yardımla kurulan arkadaşlık köprüsü

TED Antalya Koleji beşinci sınıf öğrencileri “Toplum Hizmeti Projesi” kapsamında, Hasan Kaya İlköğretim Okulu’na ihtiyaç yardımında bulundu.


Tütüncü’den şiir dinletisi Güncel Tütüncü’den şiir dinletisi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1. Uluslararası Dostluk Şenliği’nin şiir dinletisinde okuduğu şiirle, ülkeler arasındaki kültürlerin kaynaşmasına katkı sağladı.


DP’de başkanlık divanı belirlendi Siyaset DP’de başkanlık divanı belirlendi

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı İbrahim Özcan başkanlığında toplanan İl Yönetimi başkanlık divanı üyelerini belirledi.


Hüseyin Çimrin kaybolan Antalya’yı anlatacak Kültür/Sanat Hüseyin Çimrin kaybolan Antalya’yı anlatacak

Antalya Kent Müzesi’nin her ayın ilk cumartesi günü Büyükşehir Nikah Salonu’nda düzenlediği söyleşi serisi devam ediyor. Kent Müzesi söyleşilerinin bu ayki konuğu Antalya kent tarihçisi Hüseyin Çimrin olacak.


Yerli dizilerin zirve yarışı Yerli dizilerin zirve yarışı

Ülkemizde yetmiş yıldır medya takibi konusunda hizmet veren Interpress’in, her ay düzenli olarak yaptığı ve yazılı basında haberi çıkan kanalların değerlendirildiği ‘Televizyonun Medya Karnesi’ başlıklı araştırma raporu açıklandı.


Turkcell, “daha fazla hız” için 3G yatırımlarını sürdürüyor Ekonomi/Turizm Turkcell, “daha fazla hız” için 3G yatırımlarını sürdürüyor

3G’nin yeni bir halkası olan Dual Carrier (Çift Taşıyıcı) teknolojisi Türkiye’ye Turkcell’le geliyor. Dünya çapında bu teknolojiyi kullanan ilk 10 operatörden biri olan Turkcell, 3G şebekesini güncelleyerek saniyede 42 Mb’e varan hızları destekleyecek.


Büyükşehir, Fenerbahçe’ye hazırlanıyor Spor Büyükşehir, Fenerbahçe’ye hazırlanıyor

Beko Basketbol Ligi’nde başarılı bir grafik yakalayan ve ligin 2.sırasında bulunan Antalya Büyükşehir Belediye,lig lideri Fenerbahçe Ülker’i konuk ediyor.Cumartesi günü saat 13:00’de başlayacak mücadele ,Spormax ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.


“Yeter ki düşüncelerimizde engel olmasın” Güncel “Yeter ki düşüncelerimizde engel olmasın”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak engelli bireylerin, hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması için aralıksız çalıştıklarını ve engellilere yönelik yaptıkları projeler ile tüm topluma önderlik yaptıklarını söyledi.


Kepez'de piyanoyla ikinci randevu Kültür/Sanat Kepez'de piyanoyla ikinci randevu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, klasik müzik sanatçıları halkla buluşmaya devam ediyor.


Kepez’den eğitime acil müdahale ekibi Güncel Kepez’den eğitime acil müdahale ekibi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, okulların fiziki alandaki taleplerini karşılamak amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde acil müdahale ekibi kurduklarını söyledi.


Barter'da online üyelik Ekonomi/Turizm Barter'da online üyelik

5000’nin üzerinde ticari kurumsal üyesi ile Barter Endüstrisi’nin Türkiye’de ve Avrupa’da lideri olan Türk Barter, 15 yıldır Türk Ekonomisi’ne kazandırdığı yenilikçi yaklaşımlarına bir yenisini daha ekleyerek online üyelik sistemini geliştirdi.


Kemer "Bireylerin değil, toplumun sorunudur"

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda , engelliliğin, yalnızca engelli bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun olmadığını, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu bildirdi.


Muratpaşa’nın rakibi Tarım Kredi Ülküspor Spor Muratpaşa’nın rakibi Tarım Kredi Ülküspor

Türkiye Basketbol 3. liginde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, ligin 5. hafta maçında Tarım Kredi Ülküspor’u cumartesi günü saat 17:00 ‘de Atatürk Spor Salonun da konuk edecek. Ligde 2 galibiyet 1 mağlubiyeti bulunan Muratpaşa Belediyespor’da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.


“Engelliler eğitim hakkından yeterince yararlanamıyor” Siyaset “Engelliler eğitim hakkından yeterince yararlanamıyor”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Türkiye’deki engellilerin durumu değerlendiren bir açıklama yaptı.


Antalya’nın geçmişini gün ışığına çıktı Güncel Antalya’nın geçmişini gün ışığına çıktı

Antalya'nın ilk imar plan paftaları, Muratpaşa Belediyesi’nin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu gün ışığına çıkarıldı. 78 parça Osmanlıca pafta, lejant ve genel plan Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde sergilenmeye başlandı.


Siyaset "Hiçbir çaba, hiçbir fitne bizi yıldıramaz"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Wikileaks belgelerine ilişkin, ''Burada asıldeğerlendirilmesi gereken, ABD gibi dünyanın önde gelen güçlerinden birinin Türkiye'deki bazı diplomatlarının olaylara zamanında ne kadar ön yargılı yaklaşmış ve yanılmış olmalarıdır'' dedi.


Büyükşehir’den unutkanlık ve alzheimer semineri Güncel Büyükşehir’den unutkanlık ve alzheimer semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halka yönelik bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. Bu kapsamda “Unutkanlık Problemimiz Olmasın” başlıklı toplantıda demans (unutkanlık) ve alzheimer hastalıkları anlatıldı.


Spor sayfalarında Guti rüzgarı esiyor Spor Spor sayfalarında Guti rüzgarı esiyor

Ülkemizde 70 yıldır medya takibi konusunda hizmet veren Interpress’in, her ay yazılı basında çıkan spor haberlerini mercek altına aldığı ‘Spor Gündemi’ araştırma sonuçları ilginç veriler ortaya çıkardı.


AKP ilçe başkanına yanıt Siyaset AKP ilçe başkanına yanıt

AKP Muratpaşa İlçe Başkanının Falezlerle ilgili yaptığı basın açıklamasına CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan yine basın açıklaması ile yanıt verdi.


Nebi Akıncı,  İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde Güncel Nebi Akıncı, İş Hayatı ve Girişimcilik Dersinde

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi’nin bu haftaki konuğu Akıncı Tavukçuluk’tan Nebi Akıncı oldu.


Türkiye Partisi İl Yönetimi’nden AGC’ye ziyaret Siyaset Türkiye Partisi İl Yönetimi’nden AGC’ye ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyetini Türkiye Partisi İl Yönetimi ziyaret etti.AGC’nin Kaleiçindeki Genel merkezi için beğenilerini dile getiren Türkiye Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca “Antalya için AGC önde gelen önemli bir sivil toplum örgütüdür” dediler..


“Engellilerin karşılaştıkları zorluklar azaltılmalı” Siyaset “Engellilerin karşılaştıkları zorluklar azaltılmalı”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Galip Akın, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışma dahi çok önemli ve değerlidir.” dedi.


Engellilerin sorunlarını CHP iktidarı çözecek Siyaset Engellilerin sorunlarını CHP iktidarı çözecek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.


Cornelia Sport Center’da futbol sezonu açılıyor Spor Cornelia Sport Center’da futbol sezonu açılıyor

Yabancı basının ilgiyle takip ettiği yıldız futbolcular devre arası kamp için bu yıl Cornelia Diamond Golf Resort & SPA’yı seçtiler


Özel İdare’nin 2011 yılı bütçesi onaylandı Ekonomi/Turizm Özel İdare’nin 2011 yılı bütçesi onaylandı

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Erdoğan Çetin tarafından okunarak meclisin görüşlerine sunulan Antalya İl Özel İdaresi’nin 2011 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.


AK Partili başkanlar, Güçbirliği Platformu ile bir arada Siyaset AK Partili başkanlar, Güçbirliği Platformu ile bir arada

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, İl Gençlik Kolları Başkanı Hıfzullah Şahbaz, Antalya Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliği Platformu’nun Aralık ayı toplantısına konuk olarak katıldı.


Kepez’den ücretsiz kalp taraması Güncel Kepez’den ücretsiz kalp taraması

Kepez Belediyesi, An-deva Hayat Kalp Hastanesi işbirliği ile 20 mahallede ücretsiz kalp sağlığı taraması gerçekleştirecek. İlk tarama, Altınova Düden Mahallesi’nde olacak.


Kepez'de işyerinde hırsızlık Güncel Kepez'de işyerinde hırsızlık

28 Kasım 2010 tarihinde Kepez İlçesi Akdeniz Sanayi Sitesinde meydana gelen “İşyerinden Hırsızlık” olayları ile ilgili olarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, 2 şüpheli şahıs yakalandı.


Otogar’da Ulaşım A.Ş. farkı yaşanacak Güncel Otogar’da Ulaşım A.Ş. farkı yaşanacak

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin 5 yıllık işletmesini ihale yoluyla alan Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Ulaşım A.Ş., 1 Ocak 2011’de teslim alacağı otogarda devrim niteliğinde değişiklikler yapacak.


Her beş kişiden biri varis problemiyle karşı karşıya Sağlık/Kadın Her beş kişiden biri varis problemiyle karşı karşıya

Venöz yetmezlik yani varis bacak toplardamarlarından bozulmuş kan akımı ile karakterize bir durumdur. Bacak toplardamarlarında kan göllenmesi ile sonuçlanır.


Türk tarımı Dünya tarım sektörü ile buluşuyor Ekonomi/Turizm Türk tarımı Dünya tarım sektörü ile buluşuyor

Türkiye’de son dönemde ihracat atağına geçen tarım sektörü, son teknolojiler, yenilikler ve yeni ürünleri ile 10. Uluslararası Growtech Eurasia Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor.


Engelli çocuklara müzik eğitimi Güncel Engelli çocuklara müzik eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, engelli çocuklara yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. Güz dönemi çalışmaları kapsamında görme engelli 14 çocuğa Haşim İşcan’daki Aile Danışma Merkezi’nde müzik eğitimi veriliyor.


Piyanonun dahi ikilisi Antalyalıları büyüledi Kültür/Sanat Piyanonun dahi ikilisi Antalyalıları büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali kapsamında bir konser veren Berezovsky&Gindin Piyano İkilisi, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.


“Özelleştirmeden pis kokular geliyor” Siyaset “Özelleştirmeden pis kokular geliyor”

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Sedat Başar, AKEDAŞ’ın özelleştirilmesine karşı çıkarak, bunun vatandaşlara büyük ölçüde zarar getireceğini söyledi.


Abdülkerim Hoca'ya doğum günü sürprizi Spor Abdülkerim Hoca'ya doğum günü sürprizi

MedicalPark Antalyaspor, Yardımcı Antrenör Abdülkerim Koç'un doğum günü partisiyle moral depoladı.


CHP Kepez seçim startı veriyor Siyaset CHP Kepez seçim startı veriyor

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci “2011’de Yapılacak Genel Seçimlerde CHP Kepez de açık ara 1.Parti olacak. Türkiye’de de İktidar olacaktır.” dedi.


DSP Ispartalılar Derneği'nde... Siyaset DSP Ispartalılar Derneği'nde...

DSP'nin sivil toplum örgütlerine ziyaretleri sürüyor..


Demokrat Parti'nin kadınları Ovaazatlı'ya kırat mührünü vurdu Siyaset Demokrat Parti'nin kadınları Ovaazatlı'ya kırat mührünü vurdu

Bursa'nın Ovaazatlı beldesinde partiler hafta sonu yapılacak belde belediye seçimleri için kıyasıya bir seçim yarışı var..Kıran kırana geçen seçim çalışmalarında Demokrat Parti ;Güçlü Kadın Kolları ile damgasını vurdu.


AGİD Türkmenistan’la ticaret köprüleri kuruyor Güncel AGİD Türkmenistan’la ticaret köprüleri kuruyor

Antalya Girişimci İş Adamları Derneği(AGİD), sanatçı, yazar ve iş adamlarından oluşan 45 kişilik Türkmen grubu 29 Kasım Pazartesi günü AGİD toplantı salonunda ağırladı.


Muratpaşa’nın Avrupa’daki rakibi Juvelis Spor Muratpaşa’nın Avrupa’daki rakibi Juvelis

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı Challenge kupasında Portekiz’in Juvelis takım ile eşleşti. Antalya’nın Avrupa’daki tek temsilcisi olan Muratpaşa Belediyespor geçen sezon ligi dördüncü sırada bitirip, Challenge kupasına katılma hakkı kazandı.


Demokratik Sol Parti İl Kadın Kolları atandı Siyaset Demokratik Sol Parti İl Kadın Kolları atandı

Yeni İl Kadın Kolları Başkanı Olcay Polat’ı İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu basına ve Antalyalılara tanıttı. Büyüknohutçu Demokratik Sol Partinin kadın ve gençlerin örgütlenmesine önem verdiğini vurgulayarak önümüzdeki günlerde tüm mahalle, ilçe ve beldelerde kadın kollarımız örgütlenmiş olacak dedi.


Akdeniz Üniversitesi'nden Uluslararası bir proje daha Güncel Akdeniz Üniversitesi'nden Uluslararası bir proje daha

Ulusal Ajans’ın 2010 – 2011 yılında Erasmus Yoğun Programı kapsamında Türkiye genelinde desteklenmesine karar verdiği 3 yeni projeden biri Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan.


Solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat Sağlık/Kadın Solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Uslu insanların kış aylarında solunum yolu enfeksiyonlarının arttığını ve kapalı yerlerde (okul, kreş, işyeri vb) daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.


MHP İlçe teşekkür etti Döşemealtı MHP İlçe teşekkür etti

Geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelerek seçim startını veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Döşemealtı’nda karşılanışı ve vatandaşların gösterdiği büyük destek ve misafirperverliğe ilçe yönetiminden teşekkür geldi


Dedeman Life Style International'dan çok özel kampanya Güncel Dedeman Life Style International'dan çok özel kampanya

Dedeman Antalya’da yer alan “Dedeman Antalya Life Style International”, 27 Kasım – 31 Aralık 2010 tarihleri arasında, üyeliklerinde çok özel promosyon fiyatları sunuyor.


Vodafone Çiftçi Kulübü 1. yaşını Antalya'da kutluyor Güncel Vodafone Çiftçi Kulübü 1. yaşını Antalya'da kutluyor

Dünya mobil iletişim lideri Vodafone, çiftçilere verdiği desteği bütün hızıyla sürdürüyor. Vodafone’un bu çerçevede çiftçilere destek olmak için kurduğu Vodafone Çiftçi Kulübü birinci yılını dolduruyor.


Siyaset "Yolsuzlukla mücadele lafla olmaz"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, yolsuzlukla mücadelenin kararlılıkla yürütülmesi gerektiğini ancak AKP iktidarının, bürokratları ile ilgili soruşturmalara izin vermediğini vurgularken, “Yolsuzlukla mücadele lafla olmaz” dedi.


Kılıçdaroğlu Antalya’ya geliyor Siyaset Kılıçdaroğlu Antalya’ya geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık Pazar günü Antalya’ya gelerek Kepez İlçe Örgütü tarafından, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 76’ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılacak.


Altyapı çalışmalarına start verildi Kemer Altyapı çalışmalarına start verildi

Kemer Belediyesi altyapı ve yol çalışmalarına hızlı başladı. İlk olarak Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Meydanı önünde çalışmalara başlayan ekipler, yağmur suyu drenaj hattı, parke çalışması ve refüj çalışmalarına başladılar.


Kemer'e ikinci marina yapılacak Kemer Kemer'e ikinci marina yapılacak

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül , Kemer’de ticari yatçılar ile bir araya gelerek sorun ve dertlerini dinledi. Başkan Gül, Ticari yat sahiplerine Kemer’e ikinci marina’nın kurulacağının müjdesini verdi.


Cornelia Hotels Golf Spa krizi fırsata çevirdi Güncel Cornelia Hotels Golf Spa krizi fırsata çevirdi

Düşlerinizin ölçüsünü genişleten, kaliteli hizmeti ile yılın her dönemini eğlenceli bir tatile dönüştüren Cornelia Hotels Golf&Spa; golf, futbol ve kongre turizmindeki başarılarıyla yılın 12 ayı doluluğu yakaladı, krizi fırsata dönüştürdü.


İstek'li minikler hayvanat bahçesinde Güncel İstek'li minikler hayvanat bahçesinde

İstekAntalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, Antalya Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti.


Piyano Festivali’nde Andante Gecesi... Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde Andante Gecesi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında yapılacak "Andante Gecesi"nde Brüksel Kraliyet Konservatuvarı öğretim üyesi piyanist-besteci Muhiddin Dürrüoğlu ve Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü müzikseverlerle buluşacak.


Rus ve Türk gelinler yarıştı Güncel Rus ve Türk gelinler yarıştı

Akdeniz’in ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi Deepo Outlet Center bu yıl birincisini düzenlediği “1.Uluslararası Dostluk Şenliği” kapsamında hazırladığı eğlenceli yarışmalarla ziyaretçilerine Festival havası yaşatıyor.


ATB Meclisi’nin konuğu Tütüncü oldu Siyaset ATB Meclisi’nin konuğu Tütüncü oldu

Antalya Ticaret Borsası’nın kasım ayı meclis toplantısı ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında yapıldı. Meclisin bu ayki konuğu KOSGEB Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Tütüncü oldu.


Alakır için anlamlı konser Kültür/Sanat Alakır için anlamlı konser

Kumluca'daki Alakır Vadisi'ndeki hidroelektrik santrallerine karşı yürütülen hukuki mücadeleye destek olmak amacıyla 4 Aralık Cumartesi günü konser düzenleniyor.


“Turizmin “T”sinden bile pay alamıyoruz” Güncel “Turizmin “T”sinden bile pay alamıyoruz”

Atatürk Parkı içerisinde yer alan Gaziantep Et&Balık Restaurant İşletme Sahibi Ata Yılmaz, Antalya’nın göbeğinde yer alan Restaurantlarında turizmden yeterince pay alamadıklarını söyledi.


3. Türkiye-Avrupa Forumu Berlin´de gerçekleştiriliyor 3. Türkiye-Avrupa Forumu Berlin´de gerçekleştiriliyor

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı ile Türkiye-Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) işbirliği ile 2 Aralık Perşembe günü Berlin´de gerçekleştirilecek 3. Türkiye-Avrupa Forumu´nda, tarafların dış politikada değişen rolleri ele alınacak.


SAKA’ dan Çocuklara Özel Sünger Bob’lu Su Şişesi SAKA’ dan Çocuklara Özel Sünger Bob’lu Su Şişesi

Türkiye’deki A grubu su markaları arasında pH ve kalsiyum seviyesi yüksek, Türkiye’nin AB standartlarına uygun doğal mineralli suyu Saka, suyun doğadan gelen sağlığını çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanı Sünger Bob ile birleştirdi.


Aksu’da yılın son meclis toplantısı yapıldı Aksu Aksu’da yılın son meclis toplantısı yapıldı

Aksu belediyesi Aralık Ayı meclisi belediye meclis salonunda toplandı. Aksu belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın başkanlığında toplanan mecliste altı madde tartışılarak karar verildi.


Teknolojik tüketimde söz gençlerin! Teknolojik tüketimde söz gençlerin!

Gençlik uzmanı Youth Republic, dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Synovate işbirliği ile Türkiye’nin en büyük gençlik araştırmasını gerçekleştirerek genç nüfus hakkında ilginç gerçekleri ortaya koydu.


Öğrencilere yönelik ‘1 Piyano 4 Solist ‘ projesi başladı Güncel Öğrencilere yönelik ‘1 Piyano 4 Solist ‘ projesi başladı

Antalya Devlet Opera ve Balesi öğrencilere yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘1 piyano 4 solist’ ‘i başlattı.


“Hem Fransız Hem Türk” Sergisi sanatseverlerle buluştu Kültür/Sanat “Hem Fransız Hem Türk” Sergisi sanatseverlerle buluştu

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Hem Fransız Hem Türk’ sergisi, 29 Kasım 2010 Pazartesi günü Olbia Sanat Galerisinde gerçekleştirilen açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluştu.


Deepo'da karnaval havası Güncel Deepo'da karnaval havası

Akdeniz’in ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi Deepo Outlet Center’ da düzenlenen 1.Uluslararası Dostluk şenliği kapsamında düzenlenen “Rus ve Türk Çocukları Karnavalı” Deepo ziyaretçilerine eğlenceli dakikalar yaşattı.


Kayıt yenileme işlemleri başlıyor Kayıt yenileme işlemleri başlıyor

Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıt yenileme işlemleri başlıyor.


İstek’te Satranç Turnuvası Güncel İstek’te Satranç Turnuvası

2010-2011 Antalya Yaş Grupları Satranç İl Birinciliği, İstek Antalya Yeditepe Kolejinde gerçekleşti.


Evcilmen’den Uluslararası Kadınlar Derneği’ne destek Güncel Evcilmen’den Uluslararası Kadınlar Derneği’ne destek

Uluslararası Kadınlar Derneği’nce Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesi yapılması amacıyla düzenlenen kermese katılan Başkan Evcilmen, “Dilerim bu çabanız herkese örnek olur” dedi.


Büyükşehir halkı bilgilendirmeyi sürdürüyor Güncel Büyükşehir halkı bilgilendirmeyi sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı halka yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda Yenimahalle Semtevi’nde ‘Jinekolojik Kadın Kanserleri” konulu bir seminer düzenlendi.


DSP'den Baro ziyareti Siyaset DSP'den Baro ziyareti

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Baro Başkanı Av.Zafer Köken’i makamında ziyaret ederek yeniden başkan seçilmesinden dolayı kutladı.


Siyaset "Antalya'da hava kirliliği yok"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya’da özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğini TBMM gündemine taşırken, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya’da hava kirliliği olmadığını savundu.


Güncel "Teknokent'le Antalya hak ettiği yere gelecek"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ programının bu haftaki konukları Antalya Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Helvacı ile Antalya Sağlık Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Memiş Alırkılıçarslan oldu.


Sağlığına kavuşmak için Amerika'dan Antalya'ya geldi Güncel Sağlığına kavuşmak için Amerika'dan Antalya'ya geldi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletinde yaşayan 69 yaşındaki Raşit Gürün, da Vinci robotik cerrahi ile ameliyat olmak için tam 8 bin 500 kilometre yol katederek Memorial Antalya Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.


“Sokak Basketbol Turnuvası” başladı Spor “Sokak Basketbol Turnuvası” başladı

Muratpaşa Kaymakamlığı’nca düzenlenen ve Antalya’daki diğer okulları da kapsayan “Sokak Basketbol Turnuvası” maçları, TED Antalya Koleji basketbol sahalarında başladı.


Muratpaşa galibiyetle başladı Spor Muratpaşa galibiyetle başladı

Amatör liginin ilk haftasında Muratpaşa Belediyespor deplasmanda, Korkuteli Belediyesporu 2-0 yendi.Amatör ligin ilk maçında zorlu rakibini deplasmanda yenmeyi başaran Kırmızı-Siyahlılar’ın gollerini 70. ve 90. dakiklarda Şafak attı.


Kepez’de karma el sanatları sergisi Kültür/Sanat Kepez’de karma el sanatları sergisi

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) üyesi 8 sanatçının, 100 sanat eserinden oluşan “karma el sanatları sergisi” Kepez Belediyesi’nin fuayesinde sanatseverlerle buluştu.


Antalya’nın ilk imar paftaları sergileniyor Güncel Antalya’nın ilk imar paftaları sergileniyor

Antalya’nın ilk imar plan paftalarının yer alacağı ‘Geçmişten Gün Işığı’na sergisi, 1 Aralık Çarşamba günü Muratpaşa Belediyesi fuayesinde açılacak.


Yarın hava nasıl olacak kampanyası devam ediyor Güncel Yarın hava nasıl olacak kampanyası devam ediyor

Küresel iklim değişikliğine karşı kamuoyundaki farkındalığı arttırmayı amaçlayan Aygaz’ın “Gökyüzü Tırı” eğitimlerine Antalya’da devam ediyor.


Samani; “Tapular çekmeceden uçtu mu?” Siyaset Samani; “Tapular çekmeceden uçtu mu?”

Kızıltoprak Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz ve mahalle sakinleri vakıf arazisi üzerinde bulunan evlerinin meclisten çıkan takas yasası ile tapu sorunlarının çözülmesi için AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani’den yardım istediler.


Horlama çözümsüz değil Sağlık/Kadın Horlama çözümsüz değil

Hollanda'da yaşayan, horlama ve uykuda nefes alamama şikayeti ile Medical Park Antalya Hastane Kompleksine başvuran 48 yaşındaki Ömer Ulaşlı, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Özgür Hakan Yüksel' in gerçekleştirdiği başarılı operasyonla normal hayatına döndü.


Başkan Çetinkaya Kariyer Günü’nde öğrencilerle buluştu Kumluca Başkan Çetinkaya Kariyer Günü’nde öğrencilerle buluştu

Kumluca Mimar Sinan İlköğretim okulunun düzenlediği kariyer gününde Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya öğrencilerle buluştu.


Hanefi Bostan yeniden başkan seçildi Hanefi Bostan yeniden başkan seçildi

Türk Eğitim Sen İstanbul Üniversiteler Şubesinin 28 Kasım 2010 tarihinde yapılan 4. Olağan Kongresinde Yrd. Doç. Dr. M.Hanefi Bostan seçime katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.


Deloitte, Ekonomik Görünüm 2010 - Kasım raporunu yayımladı Ekonomi/Turizm Deloitte, Ekonomik Görünüm 2010 - Kasım raporunu yayımladı

Deloitte, üç ayda bir hazırladığı Ekonomik Görünüm raporlarının Kasım 2010 sayısını yayımladı. Rapor, kendini ayrıştırarak krize olumlu anlamda cevap vermiş olan Türkiye'nin yükseliş ivmesini, reformların da desteğiyle sürdürmesi gerektiğine dikkat çekiyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...