Çarşamba, 11 Aralık 2019
Yanlış bilgiler güvenliği tehdit ediyor Yanlış bilgiler güvenliği tehdit ediyor

İhmal ve doğru sanılan yanlışlar nedeniyle Türkiye’de her gün 234 ev soyuluyor. Yeni ortaya çıkan yumurta atma gibi akla gelmedik yöntemlerle evlere giren hırsızların hedefinde sadece sıradan konutlar değil, güvenlik elemanlarıyla korunan siteler de bulunuyor.


Antalyalı Kardelenler’in mezuniyet sevinci Güncel Antalyalı Kardelenler’in mezuniyet sevinci

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte 11 senedir yürüttüğü Kardelenler Projesi kapsamında burs alarak eğitim gören kız öğrenciler, başarı yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2010-2011 eğitim yılı sonunda 46 Antalyalı Kardelen liseden mezun oldu.


Kepez Muhtarlar Dernek Yönetimi Tütüncü’yü ziyaret etti Güncel Kepez Muhtarlar Dernek Yönetimi Tütüncü’yü ziyaret etti

Kepez İlçesi Muhtarlar Dernek Yönetimi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek, bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür etti.


Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nden meslek edindirme kursu Güncel Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nden meslek edindirme kursu

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile Meslek Edindirme Kursları Başlatılmıştır.


Adokapı ünlü yapı marketlerinde Güncel Adokapı ünlü yapı marketlerinde

ADO tarafından Antalya’daki dev tesislerde üretilen kapı ve pencere sistemleri, dünyada yapı marketçiliğinin öncü isimlerinden olan Bauhaus ve Baumax’ın mağazalarında satışa sunuluyor.


ANSAN’da Nazife Aras Resim Sergisi Kültür/Sanat ANSAN’da Nazife Aras Resim Sergisi

20-Haziran 03 Temmuz tarihleri arasında gezilebilecek olan Nazife Aras resim sergisini Ansan Başkanı Taci Alpaslan açtı.


STDM-Çin iş adamları derneği buluştu Güncel STDM-Çin iş adamları derneği buluştu

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Chine Garden’de Çin İş Adamları Derneği ile STDM bir araya geldi.


Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Çevre Tasarımı Bölümüne Ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Çevre Tasarımı Bölümüne Ödül

Seramik sektörünün önde gelen markalarından Kütahya Seramik’in; “Red Dot Design Award Best Of The Best 2011” ve “IF Product Design 2011” ödüllü Versatile koleksiyonu için yaptığı “Uygulama Tasarımı Yarışması” sonuçlandı.


Çavuşoğlu, Mladenov ile grüştü Çavuşoğlu, Mladenov ile grüştü

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov ile görüştü.


LEGO tüm Türkiye’de çocukları buluşturdu! LEGO tüm Türkiye’de çocukları buluşturdu!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yerinden 3 bini aşkın çocuğun katıldığı Lego Türkiye Şampiyonası’nın birincileri belli oldu.


Tursun’dan engelli vatandaşa yardım eli Döşemealtı Tursun’dan engelli vatandaşa yardım eli

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun fiziksel engelli İnci Kaya’ya elektrikli yatak hediye etti.


Hararet Avcıları şehrinize geliyor Güncel Hararet Avcıları şehrinize geliyor

“Lipton Ice Tea Hararet Avcıları Yolda” etkinliği kapsamında, Lipton Ice Tea Türkiye’nin hararetini düşürmek için yola çıkıyor. 17 ilde gerçekleşecek eğlenceli etkinliklerin Antalya durağında, eğlenceli ve sürpriz yarışmalar sizleri bekliyor olacak.


Yükseliş’e futbol sahalı park Güncel Yükseliş’e futbol sahalı park

Kepez Belediyesi, yıllardır değerlendirilmeyen araziyi, içerisinde futbol sahası olan bir park haline getirerek, halkın hizmetine açtı


Babalar Günü Satranç Turnuvası Güncel Babalar Günü Satranç Turnuvası

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezinde düzenlenen satranç turnuvaları tüm hızıyla devam ediyor.17- 18 Haziran 2011 tarihleri arasında Deepo alışveriş merkezinde düzen enlenen babalar günü takım satranç turnuvası büyük çekişmelere sahne oldu.


“Sorular Ve Yanıtlarla Hepatitler” Sağlık/Kadın “Sorular Ve Yanıtlarla Hepatitler”

Türkiye’de milyonlarca kişiyi ilgilendiren Hepatit B, C ve D tedavi edilmediğinde sinsice ilerleyerek karaciğer yetmezliğine, siroza ve karaciğer kanserine dönüşebiliyor


Suda reklam savaşları hızlı başladı Suda reklam savaşları hızlı başladı

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans araştırmasında, Mayıs ayından günümüze medyadaki su sektörü reklamlarının toplam 6 bin 513’e ulaştığı tespit edilirken, sektörün en çok televizyonu tercih ettiği ortaya çıktı.


Kaplan: “Anayasa konsensüsle yapılmalı” Siyaset Kaplan: “Anayasa konsensüsle yapılmalı”

Genel Seçim sürecinin bitmesi ile Anayasa tartışmaları ülke gündemindeki ağırlığını hissettirmeye başladı. Ve hükümetin kurulması ile de ivmelenecek. Bu noktadan hareketle KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan’da Anayasaya ilişkin ön düşüncesini kamuoyu ile paylaştı.


Tütüncü Doğu Garajı esnafını ziyaret etti Güncel Tütüncü Doğu Garajı esnafını ziyaret etti

Esnaf ziyaretlerine büyük önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son olarak Doğu Garajı Cebesoy Caddesi’nde hizmet veren esnaflarları ziyaret etti.


LykiaWorld Antalya’ya konuklarından yüksek başarı ödülü Güncel LykiaWorld Antalya’ya konuklarından yüksek başarı ödülü

Avrupa’nın en büyük tatil yorumları sitesi Zoover, Akdeniz ve Torosları buluşturan muhteşem doğası ve benzersiz manzarasıyla lüks konaklamanın keyfini sunan LykiaWorld Antalya’yı yüksek memnuniyetin simgesi olan 2011 Başarı Ödülü’ne layık gördü.


Hybrid teknolojisiyle boyada yeni dönem başlıyor Ekonomi/Turizm Hybrid teknolojisiyle boyada yeni dönem başlıyor

Türkiye’de boya pazarı 2 milyar dolara yaklaştı, rekabet yenilikçi ürünlere kaydı. Durum böyle olunca, yeni ürünler birbiri ardına pazardaki yerini almaya başladı. İçlerinden biri Türkiye’de ilk olan hybrid teknolojisi ile öne çıkıyor.


Meslek seçerken ne etkiliyor? Güncel Meslek seçerken ne etkiliyor?

Eğitim-Bir-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi, öğrencilerin meslek seçimini etkileyen faktörleri araştırdı. Buna göre, öğrencilerin yüzde 33,81’i, bölüm seçimi yaparken öncelikli olarak kazanç durumuna ve iş bulma kolaylığına, yüzde 19,34’ü ilgi-yeteneklerine, yüzde 10,45’i ise toplumdaki saygınlığa önem veriyor.


Bu Yazın En Renkli Festivali Rixos Premium Belek’te Güncel Bu Yazın En Renkli Festivali Rixos Premium Belek’te

Yeşil ile mavinin benzersiz buluşma noktası Rixos Premium Belek 25 Haziran Cumartesi günü düzenleyeceği Akdeniz Festivali’nde bölgenin kendine has yemeklerini, oyunlarını yerel sanatçılarının konserlerini otelde konaklayan misafirler ile buluşturuyor.


FUJITSU'dan dünyanın en hızlı bilgisayarı Teknoloji/Bilim/İnternet FUJITSU'dan dünyanın en hızlı bilgisayarı

Fujitsu'nun RIKEN'le birlikte geliştirdiği süper bilgisayar 'K Computer' TOP500 sıralamasında dünya birincisi oldu. Bir saniyede 8,2 katrilyon hesaplama yapabilen 'K Computer', % 93'lük hesaplama verimliliğiyle de rakiplerini geride bıraktı.


Başkan Üras, AKPM Genel Kurulu için Fransa’da Kemer Başkan Üras, AKPM Genel Kurulu için Fransa’da

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı, 20-24 Haziran'da Strasbourg'da yapılacak AKPM Genel Kurulu Yaz Oturumu'na davet etti. Başka Üras davet üzerine Fransa’ya gitti.


Büyükşehir ruhsatsız otoparkları mühürlüyor Güncel Büyükşehir ruhsatsız otoparkları mühürlüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ruhsatsız çalıştırılan otoparkları mühürlüyor. Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan ve ruhsatsız çalıştırılan otoparkların kapatılması için çalışma başlattı.


STV’den yepyeni bir dizi: “İnsan Aldandı” STV’den yepyeni bir dizi: “İnsan Aldandı”

İnsanın çok kolay aldanabilme ve gafletinin, kadim düşmanı şeytan tarafından nasıl kullanıldığını görsel efektlerle ve kaliteli hikâyesi ile ekranlara taşıyan “İnsan Aldandı…” Samanyolu TV’de izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.


Airbus Paris Air Show 2011’de rekor sipariş aldı Ekonomi/Turizm Airbus Paris Air Show 2011’de rekor sipariş aldı

49. Le Bourget Paris Air Show’da Airbus toplam değeri 72.2 milyar dolar değerinde 730 uçak için sipariş aldı. Bu rakama bugüne kadar hiçbir fuarda hiçbir üretici tarafından ulaşılamadı. Siparişler 44 milyar değerinde 418 kesin siparişten ve 28.2 milyar dolar değerinde ön siparişlerden oluşuyor.


Yaz ishallerine dikkat! Sağlık/Kadın Yaz ishallerine dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzm.Dr. Ali Satılmış, yazın gelmesiyle her yaş grubunda ortaya çıkan ishaller, yazın yiyeceklerin daha çabuk bozulması, tatil yerlerinde hijyenik kuralların tam uygulanamaması ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle daha sık görülebileceğini belirtti.


AKPM Genel Kurulu’nda Tunus’da yaşanan gelişmeler görüşüldü AKPM Genel Kurulu’nda Tunus’da yaşanan gelişmeler görüşüldü

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başkanı olduğu AKPM’nin Yaz Dönemi Genel Kurulu’nda Tunus’ta yaşanan gelişmeler konusu ele alındı.


Yaz aylarında deri hastalıklarına dikkat Sağlık/Kadın Yaz aylarında deri hastalıklarına dikkat

Akdeniz Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Akman Karakaş, vatandaşları yaz aylarındaki deri hastalıkları konusunda uyardı.


Evcilmen, Dutlubahçe Kültür ve Toplum Merkezi’nde Güncel Evcilmen, Dutlubahçe Kültür ve Toplum Merkezi’nde

Muratpaşa Belediyesi’nce Dutlubahçe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kültür ve Toplum Merkezi hizmete girmek için gün sayıyor


Evcilmen, Dutlubahçe Kültür ve Toplum Merkezi’nde Güncel Evcilmen, Dutlubahçe Kültür ve Toplum Merkezi’nde

Muratpaşa Belediyesi’nce Dutlubahçe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kültür ve Toplum Merkezi hizmete girmek için gün sayıyor


8. Altın Nar Festivali sona erdi Kemer 8. Altın Nar Festivali sona erdi

Kemer Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 8. Altın Nar Festivali muhteşem bir geceyle sona erdi. Türkiye’nin iki usta sesi Seda Sayan ve Kuşum Aydın lakabıyla tanınan Aydın’ın sahne aldığı geceye Kemerlilerin yanı sıra tatillerini bölgede geçiren yerli ve yabancı turistlerin yanında çevre il ve ilçelerden de gelenler oldu.


Kundu asfaltlanıyor Aksu Kundu asfaltlanıyor

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin geldiği, beş yıldızlı otel ve tatil köylerinin yer aldığı Kuntu Turizm merkezi Aksu belediyesi Fen işleri ekiplerince asfalt çalışmaları sürüyor.


“Küreselleşen Dünya İnsan Hakları- Medya için Mücadele” “Küreselleşen Dünya İnsan Hakları- Medya için Mücadele”

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Deutsche Welle Global Media Forum 2011 tarafından düzenlenen “Küreselleşen Dünyada İnsan Hakları- Medya için Mücadele” konulu konferansa katıldı.


“Ticaretin suyunu çıkardılar” Güncel “Ticaretin suyunu çıkardılar”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, mahalle aralarına kadar giden cep marketlerin, ticaret kültürünü, adabını yok ettiğini söyledi.


İlklerin adresi Akturpark Güncel İlklerin adresi Akturpark

Aktur Lunapark Türkiye’de ilk kez kullanılan 45 metre yüksekliğindeki 36 kişilik Typhoon ve 360 derece dönebilen 30 metre yüksekliğinde 16 kişilk Loop Zone ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Çamyuvalı çocuklar kick boks öğreniyor Kemer Çamyuvalı çocuklar kick boks öğreniyor

Kemer Çamyuva Beldesinde, Çamyuva Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa çalışmaları ile Kick Boks kursları başladı. Kursları Kick Boks Öğretmeni Bayram Ali Alakuş verirken, kursun ilk gününde Başkan Ahmet Can da kursu takip edip, başarı dileklerinde bulundu.


Nokia N9 akıllı telefonunu tanıtıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Nokia N9 akıllı telefonunu tanıtıyor

Nokia, tasarım ve en son akıllı telefon teknolojisinin mükemmel bir karmasını arayanlar için ürettiği Nokia N9 modelini beğeniye sundu.


Yusuf Güney büyüledi Kemer Yusuf Güney büyüledi

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Altın Nar Festivali'nde Berkay ve Yusuf Güney Kemer'lileri büyüledi.


Kadın girişimcilere ikinci eğitim Güncel Kadın girişimcilere ikinci eğitim

AESOB-KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Kadın Girişimcilik Eğitimi’nin ikincisi başladı. 30 kadının katıldığı eğitim bir ay sürecek.


Şampiyon Antalyagücü Spor Şampiyon Antalyagücü

Antrenör İbrahim Ay, 30. şampiyonluğunu Antalyagücü U19 takımının mutlu sona ulaşmasıyla kutladı. Grup şampiyonu olan Sarı-Kırmızılı takım son maçın ardından sponsorlarının desteğiyle tatile çıktı


TED’liler sanat başarısı Güncel TED’liler sanat başarısı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin liseler arasında bu yıl 18’incisini düzenlediği Ulusal Tiyatro Şenliği’nde başarılı gençler ödüllerine kavuştu. TED Antalya Koleji, ‘Lüküs Hayat’ operetiyle 5 ödül kazandı.


Çağrı Merkezi Sektörüne Nitelikli Eleman Katkısı Çağrı Merkezi Sektörüne Nitelikli Eleman Katkısı

Atatürk Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı’na öğrenci alınıyor.


Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can’dan kan bağışı Kemer Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can’dan kan bağışı

Kızılay ‘Kan Toplama Tırı’, Çamyuva'lı vatandaşların kan bağışlarını kabul etti. Çamyuva'da pazarın da olması nedeniyle ilginin yoğun olduğu kan bağışı kampanyasına, Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can da katıldı.


Nokia ürün portföyünü genişletti Teknoloji/Bilim/İnternet Nokia ürün portföyünü genişletti

Nokia’nın yeni piyasaya sürdüğü Nokia C2-02, Nokia C2-03 ve Nokia C2-06 modelleriyle harika bir internet ve harita deneyimi yaşayın, klavye ya da dokunmatik ekrandan istediğinizi seçin ve mobil ağlardan dilediğinizce yararlanın.


8. Altın Nar Festivali’ne yoğun ilgi Kemer 8. Altın Nar Festivali’ne yoğun ilgi

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Altınnar Festivali ikinci gününde de fırtına gibi esti. Mehmet Ali Erbil ve Demet Akalın'ın sahne aldığı geceye Kemerlililerin yanısıra, yerli ve yabancı turistlerle Antalya'lılar büyük ilgi gösterdi.


Nikah masasında serenad Güncel Nikah masasında serenad

Antalya’nın tanınmış ses sanatçılarından Adil Özkara, Bengül Balaban’la yaşamını birleştirdi. Adil Özkara ile Bengül Balaban, aileleri ve dostlarının katılımıyla Muratpaşa Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen nikahla dünyaevine girdi.


Karatede seçmeler tamamlandı Spor Karatede seçmeler tamamlandı

8-10 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek olan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Antalya’ya temsil edecek olan sporcuları belirleyecek seçmeler yapıldı


ADDK'dan kaya tırmanışı Güncel ADDK'dan kaya tırmanışı

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ADDK) her hafta cumartesi günleri gerçekleştirdiği kaya tırmanış antrenmanına geçtiğimiz hafta sonu 6 kişi katıldı.


Kepez’den köylere yol hizmeti Güncel Kepez’den köylere yol hizmeti

Kepez Belediyesi, Başköy, Duacı ve Odabaşı köylerini Varsak’a bağlayan 3,5 kilometre uzunluğundaki yolun yapımını tamamladı.


Aygaz’a ikinci uluslar arası ödül “Altın Küre”yle geldi Ekonomi/Turizm Aygaz’a ikinci uluslar arası ödül “Altın Küre”yle geldi

Aygaz’ın iklim değişikliğine dikkat çekerek, toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesi dünyanın en önemli iletişim ödüllerinden IPRA Altın Küre’ye layık görüldü.


85. yaşını kutladı Güncel 85. yaşını kutladı

Fethiye'de yaşayan Keziban Çoban tedavi gördüğü Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nin Onkoloji Bölümünde Prof.Dr.Yener Koç ve ekibi ile birlikte 85.yaşını kutladı.


Vali Altıparmak'a ziyaretler Güncel Vali Altıparmak'a ziyaretler

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp İle Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz'ü Makamında Kabul Etti


EDOX, Dünyanın en özel saatini Mey Saat'le Türkiye'ye geldi Ekonomi/Turizm EDOX, Dünyanın en özel saatini Mey Saat'le Türkiye'ye geldi

Türkiye'nin lüks ve prestij yeni bir cazibe merkezi olduğu gerçeğini İsviçre'nin en ünlü saat üreticisi de kabullendi. Türklerin prestije ve lükse olan düşkünlüğünden etkilen EDOX, ülkemizde kendi mağazalarını açmaya hazırlanıyor.


Meyve suyunda İtalyan eşleşmesi Güncel Meyve suyunda İtalyan eşleşmesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) meyve suyu sektöründe bölgede faaliyet gösteren firmalarla yatırımcı eşleştirmelerine başladı.


‘‘Fas’a Demokrasi İçin Ortaklık Statüsü verilmesi tarihi bir andır’’ ‘‘Fas’a Demokrasi İçin Ortaklık Statüsü verilmesi tarihi bir andır’’

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başkanı olduğu AKPM’nin Yaz Dönemi Genel Kurulu’nda bugün, Fas’a “Demokrasi İçin Ortaklık” Statüsü verilen ilk ülke olarak ilan edildi.


Ahmetler’in ilk yayla şenliği Manavgat Ahmetler’in ilk yayla şenliği

Manavgat'ın Ahmetler köyü 1. Aldürbe Yayla Şenliği yapıldı


Kuğu Gölü Aspendos’da dev kadro ile sahnelenecek Kültür/Sanat Kuğu Gölü Aspendos’da dev kadro ile sahnelenecek

P. I. Çaykovski'nin güçlü müziğiyle dünya bale tarihinin en sevilen yapıtı olarak bilinen Kuğu Gölü, Türkiye'de ilk kez 90 kişilik dev bir kadro ile 18. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nde sahnelenecek.


Sergi açılışı Başkan Evcilmen’den Kültür/Sanat Sergi açılışı Başkan Evcilmen’den

Emekli öğretmenler Gülsen Gürer ve Yurdanur Başcı’nın hazırladığı karma resim sergisi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen tarafından açıldı. Sergi sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.


Alanyalı köy muhtarlarından Çavuşoğlu'na ziyaret Alanya Alanyalı köy muhtarlarından Çavuşoğlu'na ziyaret

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak Strazburg’a gelen Alanya köy muhtarları, Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret ettiler.


Büyükşehir’den Gelidonya yürüyüşü Güncel Büyükşehir’den Gelidonya yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile TODOSK’un ortaklaşa düzenlediği doğa yürüyüşlerinin 3’üncüsü Karaöz-Gelidonya Feneri’ne gerçekleştirildi.


Daha temiz bir deniz ve çevre için elele Güncel Daha temiz bir deniz ve çevre için elele

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Anadolu Lisesi öğrencileri, yazın gelmesiyle birlikte tüm dünyadan insanların akın ettiği dünyanın en güzel şehri olan Antalya’nın denizinin ve doğasının korunması için ‘Temiz Bir Çevre ve Bilinçli Bir Toplum İçin El Ele’ adlı bir proje başlattı.


“Vatandaş ülkeyi riske atmadı, istikrar sürsün dedi” Siyaset “Vatandaş ülkeyi riske atmadı, istikrar sürsün dedi”

Tüketiciler Birliği Antalya Şuba Başkanı M. Neşet Gündüz vatandaş ülkeyi riske atmadı, tek parti hükümetiyle istikrarın sürmesi yönünde iradesini kullanmıştır” dedi.


Aspendos’ta ‘Barbaros’ büyüsü yaşandı Kültür/Sanat Aspendos’ta ‘Barbaros’ büyüsü yaşandı

Aspendos Antik Tiyatrosu’nun etkileyici atmosferinde sahnelenen çağdaş dans ve drama projesi “Barbaros”, sanatseverlere unutulmaz bir görsel şölen yaşattı.


Döşemealtı’nda asfaltta rekor çalışma Döşemealtı Döşemealtı’nda asfaltta rekor çalışma

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü asfalt ve altyapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Gebelik kalbi tetikliyor Sağlık/Kadın Gebelik kalbi tetikliyor

Gebelik kadının hayatında yaşadığı en önemli deneyimlerden birisidir. Hem duygusal hem de fizyolojik olarak pek çok değişikliği beraberinde getirir.


2011 Tekirdağ Şairler Şöleni muhteşem oldu Kültür/Sanat 2011 Tekirdağ Şairler Şöleni muhteşem oldu

Tekirdağlı, Edirneli, Kırklarelili, Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar topluluğu Tekşat mensupları; 47.Tekirdağ Kiraz Festivali etkinliklerine katkıda bulunmak 3 Kemal'in Tarih Kültür Sanat Şehri Tekirdağ'da yaşanan 2011 Tekirdağ Şairler Şöleni geleneğini yaşatmak ve Tekirdağlılar'ın kültür sanat duyarlılığını paylaşmak için Tekirdağ'da buluştular.


BAKA’dan ikinci ‘Körfez’ hamlesi Güncel BAKA’dan ikinci ‘Körfez’ hamlesi

Körfez ülkelerinden 69 işadamını iki ay önce bölge iş dünyasıyla buluşturan, yatırım fırsatları ile bölgeyi tanıtan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Umman’dan oluşan Körfez ülkelerinden zengin turistleri Batı Akdeniz’e getirebilmek için çalışma başlattı.


4 plaja Mavi Bayrak ödülü Güncel 4 plaja Mavi Bayrak ödülü

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında bulunan Konyaaltı Sahili’ndeki 4 plaj, mavi bayrakla ödüllendirildi. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiği mavi bayrakları, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin plajların İşletme Müdürü Sibel Sezal’a verdi.


A101’den dünyada bir ilk: 3 yılda 1001 mağaza A101’den dünyada bir ilk: 3 yılda 1001 mağaza

Türkiye’nin en hızlı büyüyen perakende zinciri A101, kendi alanında bir dünya rekoruna imza atarak 3.yılında 1001 mağazaya ulaştı.


Miniklere ‘Acil’ dersi Güncel Miniklere ‘Acil’ dersi

Kelebek Yuvam’da eğitim gören minikler, “Acil Servis ve Ambulansı Tanıma” etkinliğini uygulamalı olarak öğrendi.


Mobil 1 Futbol Turnuvası 2011 Şampiyonu Uzunoğlu 61 Takımı Spor Mobil 1 Futbol Turnuvası 2011 Şampiyonu Uzunoğlu 61 Takımı

Mobil 1’in 10 ildeki sanayi sitelerinde düzenlediği Mobil 1 Futbol Turnuvası 2011’in final organizasyonu 19 Haziran Pazar günü Beşiktaş Çilekli Tesislerinde gerçekleştirildi.


Gayrimenkul projelerinin tercihi İntema Mutfak Gayrimenkul projelerinin tercihi İntema Mutfak

İntema Mutfak, Türkiye’nin her yerinde ses getiren ve simgesel büyük gayrimenkul projelerindeki liderliğiyle dikkat çekiyor. Her projeye uygun mutfak çözümleri geliştiren İntema Mutfak, bu projelerde tercih edilmeye devam ediyor.


Eski metodlar arıcılığı olumsuz etkiliyor Eski metodlar arıcılığı olumsuz etkiliyor

Türkiye’de modern arıcılığın kurucusu Temel Petek Arıcılık Evi Genel Müdürü Omar Baban, arıcılıkta kullanılan araç ve gereçlerin modern arıcılık ile geleneksel arıcılığı birbirinden ayıran en önemli unsurlar arasında yer aldığını belirtti.


Başbakan’ın istediği ek istihdamı TÜGİK karşıladı Ekonomi/Turizm Başbakan’ın istediği ek istihdamı TÜGİK karşıladı

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB üyelerinden istediği ek istihdamı TÜGİK karşıladı. TÜGİK’in 7000 üyenin her biri 5 ek istihdam yaratarak 35 bin kişiyi iş sahibi yaptı


Antalyalı çocukların karne hediyeleri İş Bankası’ndan Güncel Antalyalı çocukların karne hediyeleri İş Bankası’ndan

“Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası dâhilinde İş Bankası Antalya Şubesi’ne karnesiyle gelen öğrenciler karne hediyesi olarak ikişer kitap almanın sevincini yaşadı.


Çavuşoğlu, Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç ile görüştü Çavuşoğlu, Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Strazburg’da Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile görüştü.


Döşemealtı Yeniköy İlköğretim Okulu’ndan bir ilk Döşemealtı Döşemealtı Yeniköy İlköğretim Okulu’ndan bir ilk

Sene sonu etkinlikleri çerçevesinde Yeniköy İlköğretim Okulu yabancı dil kulübünün hazırlamış olduğu gösteriler yoğun ilgi gördü.


Altınbilekler Basketbol Okulu açılıyor Spor Altınbilekler Basketbol Okulu açılıyor

Antalya’da 5 sezondur çalışmalarını başarıyla sürdüren Altınbilekler Basketbol Okulu yeni sezonun startını 4 Temmuz Pazartesi günü verecektir.Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulubü’nün tüm altyapı antrenörleri gözetiminde disiplini ilke edinerek sürdürülecektir.


Yaz sezonunun vazgeçilmez rengi “mor” So Chic takılarında Yaz sezonunun vazgeçilmez rengi “mor” So Chic takılarında

Aksesuar modasının öncü firması So Chic, yazın doğal güzelliğini vurgulayan eşsiz tasarımlarıyla büyülemeye devam ediyor. 2011 Yaz koleksiyonunda vurgulanan romantizm, zarafet ve tutkunun simgesi “mor” rengi So Chic aksesuarlarında hayat buluyor.


Teke Yöresi kültürü araştırılıyor Güncel Teke Yöresi kültürü araştırılıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Bakanlık Folklor Araştırmacıları’yla Teke yöresi kültürü araştırmaları sürdürülüyor.


Siyasi partiler seçimlerde medyayı nasıl kullandı? Siyasi partiler seçimlerde medyayı nasıl kullandı?

Bir taraftan mecliste, diğer taraftan miting alanlarında siyasi partilerin yıl boyunca sürdüğü hummalı rekabet, 12 Haziran Pazar günü son buldu.


“Antalya’ya bir stadyum için ortak akıla ihtiyacımız var” Siyaset “Antalya’ya bir stadyum için ortak akıla ihtiyacımız var”

Ak parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya’ya bir stadyum kazandırabilmek için, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere yerel yönetimler, siyasi oterite ve muhtarlara kadar her kesimin katıldığı, bir ortak akıla ihtiyaç olduğunu belirtti.


“12 Haziran seçimlerinde kazanan demokrasi oldu” Siyaset “12 Haziran seçimlerinde kazanan demokrasi oldu”

Antalya Kayserililer Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği aylık yönetim kurulu toplantısını Denizim Parkta gerçekleştirdi. Kahvaltıda bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri birlik beraberlik mesajları verdi.


Kemer’de seri açılışlar Kemer Kemer’de seri açılışlar

Kemer belediyesi tarafından yaptırılan Kemer-1 yolu, Ali Gül Parkı ve Ahmet Toygar parkı düzenlenen törenlerle açıldı.


Alanya’da Hayvan Hakları’na Saygı Alanya Alanya’da Hayvan Hakları’na Saygı

Alanya Belediyesi sokak hayvanlarını korumak ve evcil hayvanları olan vatandaşlarımızı da kolaylık sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği hizmetlerine devam ediyor.


Sky Airlines çalışanlarından kan bağışı Güncel Sky Airlines çalışanlarından kan bağışı

Kızılay’ın geleneksel olarak düzenlediği “Kan Bağışı Kampanyası” çerçevesinde görevlendirdiği mobil sivil ekibin bu seferki durağı Sky Airlines oldu. Kayı Group merkez binasını ziyaret eden Kızılay’a çok sayıda Sky Airlines personeli kan bağışında bulundu.


Melekler ‘melekler’ için hizmette Güncel Melekler ‘melekler’ için hizmette

Özel Antalya Melekler Özel Eğitim Okulu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımı ile hizmete açıldı. İşitme Engelli, Zihinsel Engelli ve Otistik olmak üzere 54 öğrenciye 7 eğitimci ile hizmet vermeye 1 Haziran’da başlayan okulun açılışına yoğun bir katılım oldu.


Ramazan Kan'ın böbrekleri iki hayatı kurtardı Güncel Ramazan Kan'ın böbrekleri iki hayatı kurtardı

Afyon'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ramazan Kan'ın böbrekleri, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Organ Nakli Medikal Direktörü Doç. Dr. Murat Tuncer başkanlığında gerçekleştirilen operasyonla,11 yıldır böbrek bekleyen Fikriye Horan ve 9 yıldır böbrek bekleyen Gülten Yanık'a nakledildi.


VakıfBank Çağrı Merkezi’nin hizmet kalitesi tescillendi Ekonomi/Turizm VakıfBank Çağrı Merkezi’nin hizmet kalitesi tescillendi

VakıfBank Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen “EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Standardı”na bankacılık sektöründe sahip olan ilk kurum oldu. Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen belgenin en önemli avantajlarından biri 6 yıl geçerlilik süresine sahip olması.


Assortie’de yaz indirimleri başladı Güncel Assortie’de yaz indirimleri başladı

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’da yaz indirimleri başladı.


Elsys ve Royal Halı sektörde bir “ilk”e imza attı Ekonomi/Turizm Elsys ve Royal Halı sektörde bir “ilk”e imza attı

Royal Halı, entegre bir üretim yapısına kavuşmak ve verimliliğini artırmak amacıyla SAP ERP sistemine geçti. Elsys danışmanlığında yürütülen proje, aynı zamanda halı sektöründe Türkiye’nin ilk ERP projesi olma özelliğini taşıyor.


SARP A.Ş., ETİ ürünlerini Volvo Kamyon ile taşıyacak Otomotiv SARP A.Ş., ETİ ürünlerini Volvo Kamyon ile taşıyacak

Volvo Kamyon, 2011 yılı içerisindeki yüksek adetli teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Gıda firması Eti'nin taşımacılığını yürüten Sarp A.Ş.’ye 30 adet Volvo FH 420, 4x2 çekici teslimatı gerçekleşti.


Saadet Partisi’nden seçim değerlendirmesi Siyaset Saadet Partisi’nden seçim değerlendirmesi

Milli Görüş’ün tek temsilcisi konumundaki Saadet Partisi’nin Haziran ayı il divan kurulu toplantısı il binasında Yüksek İstişare Kurulu üyesi Ahmet Tekdal’ın da katılımı ile gerçekleştirildi. Milletvekili adaylarının ve partililerin hazır bulunduğu toplantıda seçim değerlendirmesi yapıldı.


CHP Muratpaşa sandık sorumluları kahvaltıda buluştu Siyaset CHP Muratpaşa sandık sorumluları kahvaltıda buluştu

Sinan, Haşimişcan, Zerdalilik, Çaybaşı, Demircikara Mahallelerinde 12 Haziran milletvekili seçimlerinde CHP adına sandık ve bina sorumluluğu yapan üye ve gönüllüler kahvaltıda bir araya geldi. Kale içi Anıl Pansiyonda düzenlenen kahvaltıya CHP Milletvekili Gürkut Acar ve ailesi de katıldı.


Yaz futbol okulu kayıtları başladı Spor Yaz futbol okulu kayıtları başladı

MedicalPark Antalyaspor Yaz Futbol Okulu kayıtları başladı. 27 Haziran 2011 Pazartesi günü başlayacak okul için bu sezon, 6-14 yaş arası spor severler kabul edilecek.


AKEV’de kepler havaya Güncel AKEV’de kepler havaya

AKEV Koleji 2010-2011 dönemi mezunları, AKEV bahçesinde düzenlenen görkemli törenle yaşamlarının en özel süreçlerinden birini geride bırakarak, yeni ufuklara yelken açtılar.


Yaz aylarında mide koruyucu öneriler Sağlık/Kadın Yaz aylarında mide koruyucu öneriler

Sıcak ve nemli havaların yaşandığı yaz döneminde, açık büfe öğünler, uzayan geceler ve değişen yeme alışkanlıklarıyla mide rahatsızlıkları da artıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...