Çarşamba, 26 Haziran 2019
Oda Başkanlarından tebrik ziyareti Güncel Oda Başkanlarından tebrik ziyareti

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, Lastikçiler Odası Başkanı Bayram Dal, Konfeksiyoncular Odası Başkanı Yusuf Kurul, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse’yi ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.


Akdeniz Üniversitesi’nde “İntimate Revolt” Sergisi Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesi’nde “İntimate Revolt” Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü fotoğraf sanatçısı Gülbin Özdamar’ın yaptığı “İntimate Revolt” isimli sergi 1 Mart 2011 Salı günü Olbia Sanat Galerisi’nde yapılan kokteyl ile sanatseverlerle buluştu.


Göynük GATAB’la yapılanıyor Kemer Göynük GATAB’la yapılanıyor

Göynük Beldesi, Esentepe Mahallesi’nde altyapı sistemi kurulması için GATAB tarafından çalışmalar başlatıldı. Başkan Üras, “Altyapı destek çalışmalarına hız verildiğini ve mevcut kanalizasyon bağlantılarının gözden geçirildiğini” kaydetti.


‘Girişimcilik Eğitimi’ başvuruları başladı Güncel ‘Girişimcilik Eğitimi’ başvuruları başladı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan ‘BAKA ve KOSGEB İşbirliği ile Yapılacak Olan Girişimcilik Destek Programı Protokolü’ne göre başvurular, BAKA’ya bir fotoğrafla yapılacak.


Kültür/Sanat "İlk çağdan günümüze Antalya"

Antalya Kent Müzesi olarak her ayın ilk cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Müze Tarih Söyleşisi’nin Mart ayındaki konuğu Araştırmacı-Yazar Giray Ercenk...


Başkan Gül: “Eski günlerimize geri döneceğiz” Kemer Başkan Gül: “Eski günlerimize geri döneceğiz”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Almanya’dan seslendi. Almanların bazı iletişim kopuklukları nedeniyle Kemer’den uzaklaştığını söyleyen Başkan Gül, “ Bu fuarlarda yeniden iletişimi sağlayacağız ve eski günlerimize geri döneceğiz” dedi.


Üniversitelilerin sabah çorbası Büyükşehir’den Güncel Üniversitelilerin sabah çorbası Büyükşehir’den

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halk odaklı çalışmalara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerine her sabah sıcak çorba dağıtmaya başladı.


Yangınzede aileye Evcilmen’den yardım eli Güncel Yangınzede aileye Evcilmen’den yardım eli

Çıkan yangında evleri ile birlikte tüm eşyaları da yanan, Sağlır ailesini ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen çeşitli yardımlarda bulundu.


Akbulut, halkla içiçe Siyaset Akbulut, halkla içiçe

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Murat Akbulut Kumlucalılarla kahve toplantısında buluştu.


AVEA KOBİ Turnuvası devam ediyor Spor AVEA KOBİ Turnuvası devam ediyor

Avea’nın düzenlediği ve futbol ile KOBİ’leri birleştiren ve Türkiye’nin 12 ilinde devam eden AVEA KOBİ TURNUVASI Antalya’da tüm hızıyla sürüyor.


Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Kırklareli’ne gidiyor Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Kırklareli’ne gidiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı lige verilen bir aylık aranın ardından,ikinci devreye Kırklareli maçıyla ‘merhaba’ diyor.


Sanayiciler, BECERİ 10 Projesi’ne büyük ilgi gösterdi Ekonomi/Turizm Sanayiciler, BECERİ 10 Projesi’ne büyük ilgi gösterdi

Türkiye’de istihdam sorununa çözüm üretmek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde geliştirilen Beceri’10 “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM)” projesi Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile sanayicilere tanıtıldı.


“En Güzel Mekan” Fotoğraf Yarışması başlıyor “En Güzel Mekan” Fotoğraf Yarışması başlıyor

Fotoğraf sanatına katkıda bulunmayı ve fotoğrafa ilgi duyanları teşvik etmeyi amaçlayan; profesyonel ya da amatör, fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesin katılabileceği yarışmaya başvurular 01 Şubat 2011 – 15 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Dedeman Antalya’da “Fas Yemekleri Haftası” Güncel Dedeman Antalya’da “Fas Yemekleri Haftası”

Kuzeybatı Afrika Mutfağının en önemli temsilcilerinden biri olan lezzetli Fas Mutfağı, 5-12 Mart tarihleri arasında Dedeman Antalya Türkuaz Fine Dining Restaurant’ta tutkunlarının beğenisine sunuluyor.


İnterneti güvenli kullanmak için öneriler Teknoloji/Bilim/İnternet İnterneti güvenli kullanmak için öneriler

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, Emniyet Müdürlüğü ile TİB arasında yeni kurulan ihbar hattı sayesinde internette kişi veya kurumlar hakkında yer alan olumsuz içeriğin web sitelerinden çıkarılabileceğini söyledi.


KONYSİAD nostalji yaptı Güncel KONYSİAD nostalji yaptı

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneğinin konuğu Antalya Tarihçisi Hüseyin Çimrin ve DTO Eski Meclis Başkanı Hüseyin Seymen’di. KONYSİAD Üyelerine nostalji yaptıran ikili,Kral Attalos’tan günümüze tarihte uzun bir yolculuğu iki saat gibi kısa bir sürede yaptırdı.


“Her türlü saldırıya karşı direneceğiz” Siyaset “Her türlü saldırıya karşı direneceğiz”

ÖDP Antalya Kadın Koordinasyonu, yaklaşan Dünya Kadınlarının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olan 8 Mart nedeni ile basına ve kamuoyuna bir açıklama yaparak Antalya’da yapacakları eylemi duyurdu.


“Taş ocaklarının faturasını vatandaş ödeyecek” Siyaset “Taş ocaklarının faturasını vatandaş ödeyecek”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Aksu Çayı’ndaki tahribatı gündeme getirirken, “Taş ocakları dere yatağını tahrip etti, şimdi ıslah çalışmalarının faturasını vatandaş ödeyecek” dedi.


Büyükşehir’den kadınlara dolu dolu program Güncel Büyükşehir’den kadınlara dolu dolu program

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü 6- 13 Mart tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlayacak.


“Muhteşem Yüzyıl” sayfaların gündeminden düşmüyor “Muhteşem Yüzyıl” sayfaların gündeminden düşmüyor

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, ekranda yayınlanan programların yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, en çok haber yerli diziler hakkında çıkıyor. Şubat ayında on dört kanalda yayınlanan 76 adet yerli dizi hakkında toplam 4 bin 646 haber yazılı basında yer aldığı belirlendi.


İlköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi Serik İlköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi

Serik İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timleri ve Belek Jandarma Karakolu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen program kapsamında Belek İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören yaklaşık 150 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi.


Bulat tanıtım kokteyline davet edildi Siyaset Bulat tanıtım kokteyline davet edildi

Adı milletvekilliği aday adaylığında geçen Av. Murat Bulat, Kumluca CHP ilçe başkanlığı tarafından tanıtım kokteyline davet edildi.


Toros Koleji geleneği bozmadı Spor Toros Koleji geleneği bozmadı

2010-2011 Eğitim- Öğretim yılında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Okulları Arası Yıldızlar Basketbol Müsabakaları sonuçlandı. Yapılan tüm maçlarda büyük sayı farklarıyla ipi göğüsleyen Toros Koleji Antalya Şampiyonu oldu.


“Yolculuğumuza tarih yazarak devam edeceğiz” Siyaset “Yolculuğumuza tarih yazarak devam edeceğiz”

AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “İl, ilçe, belde, mahalle sandığında bir tek gaye için mücadele edeceğiz, çalışacağız, seçmene ulaşacağız. AK Parti iki dönemdir sizler sayesinde Türkiye’de iktidar. AK Parti 8,5 yıldır Türkiye’de tarih yazarak geldi ve tarih yazarak bu yolculuğu devam ettirecektir” dedi.


Toroslu Öğrenciler en iyileri belirleyecek Güncel Toroslu Öğrenciler en iyileri belirleyecek

Toros Eğitim Kurumları(T.E.K) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen geleneksel “ 2010 Yılının Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri Ödülleri” için öğrencilerimiz sandık başında oylarını kullandılar. Toroslu öğrenciler kullandıkları oylarla “Antalya’ ya Hizmet Eden 2010 Yılının En İyileri”ni seçecekler.


Siyaset "Tüm üyelerin katılacağı ön seçim olmalı"

Adı milletvekilliğine aday olacaklar arasında geçen, Av. Murat Bulat, CHP Kemer İlçe binasında İlçe Başkanı Kemal Yüksel ve Antalya İl Gençlik Kolu başkanı Önder Önen ile yaptığı görüşmede CHP’nin milletvekili adaylarının tespiti için tüm üyelerin oy kullanacağı ön seçim yapılmasını istediğini açıkladı.


İnşaat Mühendisleri toplandı Güncel İnşaat Mühendisleri toplandı

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu, Komisyon Üyeleri ile Isparta, Burdur, Alanya, Manavgat, Serik ve Finike Temsilcilik Kurulları 25-26 Şubat 2011 tarihlerinde Manavgat’da yaptıkları toplantıda bir araya geldiler.


CHP’li kadınların imece toplantısı Siyaset CHP’li kadınların imece toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İmece İkinci Bölge Toplantısı Muğla’da yapıldı. 12 Haziran seçimleri öncesi yapılacak çalışmaların konuşulduğu toplantıya CHP Antalya İl Örgütü Kadın Kolları’ndan 60 görevli katıldı. Toplam 10 ilden 600 CHP’li kadının hazır bulunduğu toplantıda çok büyük bir coşku yaşandı.


Yıldız, çiftçiye çözüm önerilerini sundu Siyaset Yıldız, çiftçiye çözüm önerilerini sundu

MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Konyaaltı İlçe Teşkilat Yönetimi ile Çakırlar, Bahtılı ve Doyran bölgesinde yaşayan vatandaşlarla sohbet ederek 2011 genel seçim beyannamesinde yer alan çiftçilere yönelik çözüm önerilerini aktardı.


Antalyaspor stadyum istiyor kampanyasına destek Spor Antalyaspor stadyum istiyor kampanyasına destek

Antalyaspor Bucak temsilcisi Ecz.Gülşah-Öğr.Gör.Kahraman Köktürk tarafından www.antalyasporum.com tarafından başlatılan imza kampanyasına Bucak ilçesinden destek geldi.


Antalya MÜSİAD, Ulaştırma Bakanı ile buluşacak Güncel Antalya MÜSİAD, Ulaştırma Bakanı ile buluşacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkezi tarafından iki ayda bir koordine edilen Genel İdare toplantısına 4-5-6 mart tarihlerinde MÜSİAD Mersin şubesi ev sahipliği yapacak.


Hemşehri Dernekleri Bitlislilerin konuğu oldu Güncel Hemşehri Dernekleri Bitlislilerin konuğu oldu

Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği futbol turnuvasına katılan Antalya’daki il hemşehri dernekleri, yemekte bir araya geldi.


Başkan Üras’tan çağrı Kemer Başkan Üras’tan çağrı

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkan Yusuf Üras; 26 Şubat 2011 Resmi Gazetede yayınlanan yeni yasa doğrultusunda, borcu olan abonelere, yasadan faydalanabilmeleri için çağrıda bulundu.


Becel, kalp sağlığı için Bade İşçil ile Runtalya’da Güncel Becel, kalp sağlığı için Bade İşçil ile Runtalya’da

40 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada kalp sağlığı alanında aktif ve öncü bir rol üstlenen Becel, Formum margarinin kampanya yüzü Bade İşçil ile Runtalya Maratonu’na katılıyor.


İçme suyuna ücretsiz analiz Güncel İçme suyuna ücretsiz analiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, isteyen vatandaşların içme suyunu ücretsiz analiz etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 1912 mikrobiyolojik, 1276 kimyasal olmak üzere toplam 3 bin188 içme suyu analizi yapıldı.


“AVM servislerine düzenleme getirilmeli” Güncel “AVM servislerine düzenleme getirilmeli”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, AVM’lere ait servis araçlarının mağazaya dönüş sırasında yoldan, otobüs duraklarından yolcu alarak, ulaşım esnafına darbe vurduğunu söyledi.


İstek’li öğrencilerin Almanca koro programı Güncel İstek’li öğrencilerin Almanca koro programı

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencileri, düzenledikleri Almanca Koro Programı’nda dinleyenlere tam anlamıyla bir müzik şöleni yaşattı.


Otelcilik Yüksekokulu’na ödül üzerine ödül Güncel Otelcilik Yüksekokulu’na ödül üzerine ödül

Yiyecek ve içecek alanında düzenlenen yarışmalarda üst üste başarılar elde eden Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, yeni başarılar kazanmak için kolları sıvadı.


Güncel "Polisin eğitimine önem veriyoruz"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı ve BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ART TV’de yayınlanan ‘İş ve Eğitim Zamanı' programının konuğu Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz oldu.


Altın Portakal’dan sıra dışı üç sergi Kültür/Sanat Altın Portakal’dan sıra dışı üç sergi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri 17 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.


Muratpaşa’da hedef Türkiye Kupası Spor Muratpaşa’da hedef Türkiye Kupası

Bayanlar Hentbol Süper Lig’de mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına kilitlendi.


Büyükşehir Zabıtası’ndan sahte parfüm operasyonu Güncel Büyükşehir Zabıtası’ndan sahte parfüm operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent merkezinde turistlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları bölgelerde sahte parfüm satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 500’e yakın sahte parfümü imha edilmek üzere topladı.


Yılın ilk Genel Kurulu yapıldı Güncel Yılın ilk Genel Kurulu yapıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Muhittin Böcek Başkanlığında yapılan Genel Kurul Toplantısında 8 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.


Kemer Belediye Meclisi’nden af gibi karar Kemer Kemer Belediye Meclisi’nden af gibi karar

Kemer Belediyesi Mart ayı Olağan meclis Toplantısı’nda eski sanayi esnafına af gibi karar çıktı. Oybirliği ile kabul edilen maddeye göre yıkılan eski Sanayi dükkanlarından kira borcu olan esnaflar ana paralarını ödeyecekler.


“Alım fiyatı kötü, yerliye teşvik iyi” Ekonomi/Turizm “Alım fiyatı kötü, yerliye teşvik iyi”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin “Dışa bağımlılığın azaltılması, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi, arz güvenliğinin sağlanması, çevreye verilen zararın asgari düzeyde olması, enerji verimliliğinin yaşam biçimi haline getirilmesi için kamu eliyle planlama ve yatırım yapılmalı, özelleştirmeler durdurulmalıdır.” Dedi.


Böcek: “Kemer’in çehresi değişmiş” Kemer Böcek: “Kemer’in çehresi değişmiş”

Antalya, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek , Kemer Belediyesi tarafından yapılan yol, kaldırım ve refüj çalışmalarına hayran kaldı. Başkan Gül'ü tebrik eden Başkan böcek, " Kemer'in bir anda çehresi değişmiş"dedi.


Özyeğin, deneyimlerini paylaşıyor Güncel Özyeğin, deneyimlerini paylaşıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 3 Mart’ta düzenleyeceği “Marka Olmak İçin Nasıl Fark Yaratabiliriz?” başlıklı etkinliğinde Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut’u ağırlamaya hazırlanıyor.


Türkiye itfaiyecileri Antalya’da buluştu Güncel Türkiye itfaiyecileri Antalya’da buluştu

Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİB) Yönetim Kurulu Toplantısı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde yapıldı. Derneğin 2011 vizyonunun tartışıldığı toplantıda düzenlenen panellerde itfaiyecilik mesleği ve yaşanılan zorluklar ele alındı.


Teknik Direktör Şakir Filiz veda etti Spor Teknik Direktör Şakir Filiz veda etti

Spor Toto 3. Ligi’nde son haftalarda alınan kötü sonuçlar nedeniyle Teknik Direktör Şakir Filiz, aldığı karar ile görevinden ayrıldı. Kepez Belediyespor Kulubü Yönetim Kurulu, olağanüstü toplanarak teknik direktör konusunu görüşecek.


BSK Anka Hastanesi’nden başarılı operasyonlara devam Sağlık/Kadın BSK Anka Hastanesi’nden başarılı operasyonlara devam

Uzun yıllar işitme kaybı nedeni ile sosyal ilişkilerinde problem yaşayan Sevinç Batur, BSK Aydın Anka Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyon ile eski sağlığına kavuştu.


MHP’den Kolpak’a makamında ziyaret Siyaset MHP’den Kolpak’a makamında ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay, MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, MHP Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Ali Palabıyık, Ülkü Ocakları Başkanı Lokman Kaya, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Gül Nihal Gürel, MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Osman Kalay ve yönetimleri ile birlikte Konyaaltı Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak’ı makamında ziyaret ettiler.


Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri ile Elmalı ziyareti Elmalı Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri ile Elmalı ziyareti

Özden Altıparmak, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri ile birlikte Elmalı’da çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.


Tibet değil Tahtalı Güncel Tibet değil Tahtalı

Bir grup Çinli, Olympos Teleferik’le Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıktı. Çinliler, ülkelerindeki birçok yüksek dağı görmüş olmalarına rağmen, Tahtalı’nın doruğunda büyülendiler.


Türkiye’de gençler müziğe para ayırmıyor! Türkiye’de gençler müziğe para ayırmıyor!

Türkiye’nin gençlik uzmanı Youth Republic ve dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Synovate işbirliği ile gerçekleşen araştırma gençlerin müzik dinlemek için para harcamadıklarını, yarısından fazlasının sevdikleri şarkıları internetten ücretsiz indirmeyi tercih ettiğini ortaya koydu.


İstek’li minik ressamların tasarımı Güncel İstek’li minik ressamların tasarımı

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 yaş grubu öğrencileri, bölüm bahçelerinde, resim çalışması yaptı.


“Kanınızda Hayat Var” Güncel “Kanınızda Hayat Var”

Türk Kızılay'ı Kan Hizmetleri Yönetimi Bölümü tarafından kan bağışını özendirmek ve bu konudaki olumsuz yargıların olumlanması amacıyla hazırlanan karikatür sergisi Özdilekpark AVM’de sergileniyor.


Sahipsiz hayvanlar güvenli ellerde Güncel Sahipsiz hayvanlar güvenli ellerde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü, son bir yıl içinde 2 bin 498 sahipsiz hayvanı kısırlaştırırken, 162 hayvanı da sahiplendirdi.


“Tek başına iktidarı hedefleyen ikinci parti yok” Alanya “Tek başına iktidarı hedefleyen ikinci parti yok”

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Alanya Gold City Otel’de gerçekleştirildi.


Mustafa Çetin durmuyor Siyaset Mustafa Çetin durmuyor

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Çetin, partisinin Muratpaşa Doğuyaka ve Yeşildere mahalle delegeleriyle buluştu.


CHP Muratpaşa gençleri kahvaltıda buluştu Siyaset CHP Muratpaşa gençleri kahvaltıda buluştu

CHP Muratpaşa İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği kahvaltıda Muratpaşa gençleri bir araya geldi.


Memorial’dan uygulamalı diş sağlığı eğitimi Güncel Memorial’dan uygulamalı diş sağlığı eğitimi

Memorial Antalya Hastanesi’nin çok özel konukları vardı. Çocukların doktor korkularını yenmesi ve sağlık bilincini uygulamalı olarak kazanmaları yönünde sürdürülen sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, Nar Tanesi Anaokulu öğrencileri gruplar halinde Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Bölümü’nü ziyaret etti.


Demre’den Yarbaş’a tam destek Demre Demre’den Yarbaş’a tam destek

MHP Milletvekili Aday Adayı Av. Fevzi Yarbaş, MHP Demre İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.


Eski İstanbul opera sahnesinde İstanbulname Kültür/Sanat Eski İstanbul opera sahnesinde İstanbulname

Antalya Devlet Opera ve Balesi eski İstanbul’u eğlenceli bir şekilde anlatan İstanbulname’yi sahneliyor. 3 Mart Perşembe günü saat 20:00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek eser izleyicileri eski İstanbul’a doğru keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.


Ata yurdu Akseki’den Enhoş’a tam destek Akseki Ata yurdu Akseki’den Enhoş’a tam destek

Milliyetçi Hareket Partisi Akseki İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen yemekli toplantıya katılan MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Raşit Doğan Enhoş, Aksekililerden tam destek aldı.


Öğrenciler yangın tatbikatı yaptı Kemer Öğrenciler yangın tatbikatı yaptı

Kemer Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından “Sivil Savunma haftası” nedeniyle okullarda gerçekleştirilen yangın tatbikatında, öğrencilere olası bir yangın anında yapmaları gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.


Aşçılardan ilk ziyaret Başkan Gül’e Kemer Aşçılardan ilk ziyaret Başkan Gül’e

İstanbul’da düzenlenen 2011 Uluslararası Gastronomi Festivaline katılan Kemer Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğrenim gören 7 öğrenciden 5’i Dünya üçüncüsü, 2 ‘si dünya dördüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.


JCI Antalya'nın konuğu Hakan Karaca'ydı Güncel JCI Antalya'nın konuğu Hakan Karaca'ydı

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, Bu Şehrin İnsanları temalı toplantısında Antalya'nın önemli iş adamlarından Hakan Karaca'yı ağırladı.


Kalp yetmezliği nedir? Sağlık/Kadın Kalp yetmezliği nedir?

Kalp yaşamamız için gerekli oksijen ve besin maddelerini taşıyan kanı vücudumuza pompalayan organımızdır. Kalp yetmezliği dendiğinde kalbin pompalama gücünün olması gerekenden daha az olmasıdır.


Siyaset "Yandaş medya, candaş medya istemiyoruz"

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, “Yandaş medya istemiyoruz, candaş medya istemiyoruz; hakikaten inandığını yazabilen, şantaj yapmayacak, iftira atmayacak yalan yazmayacak gazeteciler istiyoruz” dedi.


Katre Kadınlar Derneği’nden ikinci kez kanser konferansı Güncel Katre Kadınlar Derneği’nden ikinci kez kanser konferansı

Antalya yepyeni bir kadın derneğine kavuştu. Eğitim, kültür alanında kadın ve çocuklar için projeler üretecek olan Katre Kadınlar Derneği Antalya'nın önemli kadın şahsiyetlerinin de desteğini alıyor.


Envar’da deprem tatbikatı Güncel Envar’da deprem tatbikatı

Deprem haftası nedeniyle Envar Koleji’nde tatbikat yapan Antalya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Ekibi, ilköğretim bölümü öğrencilerini tahliye ederken zamanla yarıştı


ADDK Saklıkent'te Güncel ADDK Saklıkent'te

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'(ADDK)nün 27 şubat etkinliği 75 kişinin katılımıyla Saklıkent’te yapıldı.


Herkes Yerel Gazete Okusun Projesi Güncel Herkes Yerel Gazete Okusun Projesi

Bucak Hikmet Tolunay MYO Halkla İlişkiler bölüm öğrencileri ve Öğr.Gör. Kahraman Köktürk tarafından "SesSİZSİNİZ" adlı herkes yerel basın okusun projesinin taslağı Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'ye teslim edildi.


Antalya Halkevi “Umut ol” kampanyasına başlıyor Güncel Antalya Halkevi “Umut ol” kampanyasına başlıyor

Halkevleri Türkiye çapında “umut ol” başlıklı organ bağışı kampanyası başlatıyor. Antalya’da da 7 Mart pazartesi günü Attolos heykeli önünde yapılacak olan basın açıklamasıyla başlayacak olan “umut ol” başlıklı organ bağışı kampanyası ile ilgili olarak Antalya Halkevi şube başkanı Şükran Hancıoğlu bir açıklama yaptı.


BAKA, Bölge İşdünyası’nı Körfez ülkeleriyle buluşturuyor Güncel BAKA, Bölge İşdünyası’nı Körfez ülkeleriyle buluşturuyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Umman, Suudi Arabistan ile Katar’dan oluşan Körfez ülkelerinin işadamlarına bölgedeki sektörelbazda yatırım fırsatlarını yerinde tanıtmak ve bölge işdünyasıyla da işbirliği yapmaları amacıyla “Batı Akdeniz Bölgesi (Antalya, Isparta, Burdur) ve Körfez Ülkeleri Yatırım ve İşbirliği Fırsatları Toplantıları” düzenledi.


“Ülkemizin ve İslam âleminin başı sağ olsun” Siyaset “Ülkemizin ve İslam âleminin başı sağ olsun”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatı dolayısıyla bir bildiri yayınladı.


“DSP’nin sahibi halktır” Siyaset “DSP’nin sahibi halktır”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’de siyaseti dizayn etmeye çalışanların, DSP’yi unutturmak istediğine dikkat çekti ve “DSP’yi halk unutmayacak. Çünkü DSP’nin sahibi halktır” dedi.


3’üncü Bisikletli Ulaşım Çalıştayı başladı Güncel 3’üncü Bisikletli Ulaşım Çalıştayı başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın ‘Bisikletli Ulaşım Projesi’ kapsamında, ABD merkezli Embarq- Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi Türkiye ve Hollanda merkezli I-CE (Interface for Cycling) adlı sivil toplum örgütleri ile düzenlediği “Antalya-Bisikletle Bütünleşik Ulaşım Planlaması 3’üncü Çalıştayı” başladı.


İstek’li Yiğit’in sosyal sorumluluk projesi Güncel İstek’li Yiğit’in sosyal sorumluluk projesi

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 6 yaş grubu öğrencilerinden Yiğit Köksalan’ın toplum bilincini geliştirme projesi kapsamında ailesi ile birlikte tasarlamış olduğu proje, büyük beğeni kazandı.


ANTDOB Sahnesi Mart ayında dopdolu) Kültür/Sanat ANTDOB Sahnesi Mart ayında dopdolu)

Antalya Devlet Opera ve Balesi Mart ayında dopdolu bir program ve güçlü bir repertuvar ile izleyicilerle buluşuyor. Bu sanat sezonunda sahnelediği yeni eserleri kapalı gişe oynayan ANTDOB Mart ayında izleyicilere bir sanat şöleni yaşatacak.


Demre’de çekilecek filmin ismi belli oldu Demre Demre’de çekilecek filmin ismi belli oldu

Demre Belediyesinin ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan orta metrajlı filmin ismi “ Eynihal” olarak belirlendi. Eynihal ismi bilindiği üzere Demre’nin 1904 yılında köy statüsüne kavuştuğundaki ilk ismidir.


MHP’den Saadet’e taziye ziyareti Siyaset MHP’den Saadet’e taziye ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı A.Adnan Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın’ı makamında ziyaret ederek Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatı ile ilgili başsağlığında bulundu.


Deepo Outlet AVM’de Kan bağışı kampanyası yapıldı Güncel Deepo Outlet AVM’de Kan bağışı kampanyası yapıldı

Deepo Outlet AVM, geçtiğimiz gün Türk Kızılay Derneği Antalya Şubesi ile ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. 1 Doktor,2 Hemşire ve 1 Sağlık Personeli gözetiminde başlatılan kan bağışı kampanyasın da başlar başlamaz 10 ünite kan toplandı.


Ülken'den Balaban'a sert tepki Siyaset Ülken'den Balaban'a sert tepki

ANTBİRLİK Yönetim Kurul Başkanı Abdullah Balaban’ın, "AKParti'ye destek vereceğim. İsterlerse çiftçimiz beni ANTBİRLİK yönetim kurulu başkanlığından düşürsün. Sizlerin de her zaman arkasında olacağım”sözlerine CHP İl Başkanı Özer Ülken’den sert tepki geldi.


“Öğrencisi olmaktan gururluyuz” Siyaset “Öğrencisi olmaktan gururluyuz”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Galip Akın, 54. Hükümetin Başbakanı, Milli Görüş’ün lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat haberini İl Divan Kurulu toplantısında öğrendi.


“İşsizliği yarıya düşüremeyecekse Başkanlığı bıraksın!” Siyaset “İşsizliği yarıya düşüremeyecekse Başkanlığı bıraksın!”

Antalya’da konuşan Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, Başbakan’ın “BOP ölü doğdu” sözüne karşılık vererek “Hayır BOP ölmedi, öldü doğmadı; yaşıyor ve öldürmeye devam ediyor” dedi.


Köprü çalışmaları devam ediyor Kemer Köprü çalışmaları devam ediyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği tarafından şiddetli yağışlarla taşkınların yaşandığı Akdeniz Caddesi (Kemer) üzerinde bulunan Karapınar Deresi köprüsünün genişletme ve yenileme çalışmaları devam ederken GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras ve GATAB Meclis üyeleri sahayı kontrol ettiler.


Melike Kıran’a destek Siyaset Melike Kıran’a destek

Ak Parti Arge Başkan yardımcısı iken 12 haziran seçimlerinde aday olabilmek için istifa edip Ak Parti’den Aday adayı olan Mali Müşavir Melike Kıran’a Akdeniz Mali Müşavirler Yönetim Kurulu düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısı ile desteklediklerini kamuoyuna duyurdular.


Millowitsch Tiyatrosu Antalya’da Kültür/Sanat Millowitsch Tiyatrosu Antalya’da

Geleneksel Alman Oda Tiyatrosunun en önemli temsilcisi ‘Millowitsch Tiyatrosu’ 6 gösterilik programı kapsamında Antalya’ya geldi.


SES yeni yönetimi görev dağılımını yaptı Siyaset SES yeni yönetimi görev dağılımını yaptı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi’nin yeni yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımı yaptı.


Avrupa Solu ve Güncel Gelişmeler Kültür/Sanat Avrupa Solu ve Güncel Gelişmeler

Antalyalılar, Gazeteci Yazar Selami İnce ile “Avrupa Solu ve Güncel Gelişmeler..” konulu söyleşide buluşacak.


Rixos Hotels kadınları baş tacı ediyor Güncel Rixos Hotels kadınları baş tacı ediyor

Sunduğu kaliteli hizmet ve konfor ile her zaman eğlenceli bir kaçış noktası olan Rixos Hotels, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel alternatifleri ile kadınlara bu yıl da özel bir gün yaşatacak.


400 yataklı yeni hastane geliyor Güncel 400 yataklı yeni hastane geliyor

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgin, yıkılma tehlikesi nedeniyle boşaltılan eski Devlet Hastanesi ile ilgili olarak Bayındırlık Bakanlığı uzmanları tarafından yıkım kararı verildiğini, yerine 300 yatak kapasiteli yeni bir hastane inşa edileceğini söyledi.


Superonline’dan yepyeni bir hizmet Ekonomi/Turizm Superonline’dan yepyeni bir hizmet

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Superonline’ın yeni SuperCam hizmeti ile eve ya da işyerine kurulan kameralara bilgisayar ve cep telefonu olan her yerden ulaşılabiliyor. Aboneler canlı görüntülerin yanı sıra, kaydedilmiş görüntüleri de daha sonra izleyebiliyor.


Süs Bitkileri üreticileri örgütlendi Güncel Süs Bitkileri üreticileri örgütlendi

Akdeniz Bölgesinde son yıllarda bir atılım içinde olan ve ağırlıklı olarak yerel yönetimlerle, turizm sektörüne hitap eden süs bitkileri üreticileri, Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Derneği çatısı altında örgütlendi.


Ülken: Siyaset Ülken: "Çelik gibi ayaktayız"

Yazarımız Binali EFE, CHP Antalya İl Başkanı Özer ÜLKEN ile bir röportaj gerçekleştirdi.


Kredi Garanti Fonu Antalya’da Ekonomi/Turizm Kredi Garanti Fonu Antalya’da

Kredi piyasalarında KOBİ’lere ihtiyaç duyduğu teminatı sağlamak, yeni KOBİ kuruluşlarını cesaretlendirmek ve çoğaltmak hedefiyle kurulan Kredi Garanti Fonu’nun Antalya Şubesi, ATSO Hizmet Binası için faaliyete geçti.


Yabancı öğrencilerden temizlik ve geri dönüşüme tam not Güncel Yabancı öğrencilerden temizlik ve geri dönüşüme tam not

“İsraf Engellenemez Değildir Projesi” için Antalya’da bulunan 3 Avrupa ülkesinin öğrencileri, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret etti. Yabancı öğrenciler ziyarette Muratpaşa Belediyesi’nin kentin temizliği ve geri dönüşüm projesine duydukları beğeniyi dile getirdi.


Toplu ulaşımda sevindiren protokol Güncel Toplu ulaşımda sevindiren protokol

Antalya’da toplu ulaşımda en büyük paya sahip olan Antalya Minibüsçüler Esnaf Odası ile Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi birleşme kararı aldı.


Adile Teyze değerlendirme toplantısı Güncel Adile Teyze değerlendirme toplantısı

Adile Teyze Meydan Şubesinin yarıyıl veli toplantısı Etüt Merkezinin konferans salonunda yapıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68485 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...