Çarşamba, 11 Aralık 2019
Etkin müdahale işe yarıyor Güncel Etkin müdahale işe yarıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, 416 personel, 58 araç ve 1 tekneyle sinekle mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece gündüz yapılan etkin mücadele sonucu sivrisinek şikayetleri azaldı.


Kepez’den Habibler’e şehir kimliği kazandıran hizmet Güncel Kepez’den Habibler’e şehir kimliği kazandıran hizmet

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yol açılması, asfalt ve park hizmeti ile Habibler Mahallesi’nde şehirleşme sürecini başlattıklarını söyledi.


Başkaya ve mimarların hukuk zaferi Güncel Başkaya ve mimarların hukuk zaferi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1/25000 ölçekli revizyon çevre düzeni planı, 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planlarını hazırlattı ve 15 Aralık 2009 tarihinde onadı.


Büyükşehir’in Kepez yatırımları sürüyor Güncel Büyükşehir’in Kepez yatırımları sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’ni de açtı. Merkez, sadece Santral’e değil, Kepez ilçesine de hizmet verecek. Başkan Akaydın, merkezin önemini vurguladı.


Tutar’lı diyet’ten Ramazan için uygulamalı beslenme modeli Sağlık/Kadın Tutar’lı diyet’ten Ramazan için uygulamalı beslenme modeli

Ramazan’da beslenme ile ilgili sorularınız için bulduğunuz cevapların teorik kaldığını düşünüyorsanız ve Ramazan’dan hem keyif almak hem de sağlıklı kalmak isteğindeyseniz, diyetisyen Gizem Tutar’ın önerileri tam size göre.


Goodyear’dan Yol Güvenliği Önerileri Goodyear’dan Yol Güvenliği Önerileri

110 yılı aşkın süredir dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, yaz tatilinin başladığı bugünlerde yol güvenliği için çok önemli bilgileri tüketiciler ile paylaşıyor.


BAKA ile Psida’dacaz ezgileri Güncel BAKA ile Psida’dacaz ezgileri

Antalya’da, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organizasyon sponsorlarından olmasıyla Isparta’nın Yalvaç İlçesi’ndeki Psidia Antiocheia’da da gerçekleştirildi.


Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa Siyaset Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lozan Barış Antlaşması’nın 88’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile ortaklaşa “Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa” konulu konferans düzenledi.


“Onlysoft 2011 Yazılım Uzmanlık Fuarı” Antalya’da Güncel “Onlysoft 2011 Yazılım Uzmanlık Fuarı” Antalya’da

27–29 Ekim 2011 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezinde organize edilecek olan Onlysoft 2. İnternet Dünyası& Yazılım Uzmanlık Fuarı hem yurtiçi hem de yurtdışı ziyaretçisine yönelik planlanıyor.


“Aşk Olsun Sana Çocuk” Antalya’da Kültür/Sanat “Aşk Olsun Sana Çocuk” Antalya’da

Samsun Sanat Tiyatrosu, Deniz Gezmiş’in hayatının anlatıldığı “Aşk Olsun Sana Çocuk” adlı oyunu Perşembe günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneleyecek.


Rixos'ta 'Van' tanıtıldı Güncel Rixos'ta 'Van' tanıtıldı

Vanlı işadamı Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Premium Otel’de yapılan Doğu ve Güneydoğu kültürünü tanıtım gecesine ‘Van’ teması damgasını vurdu.


Başkan Evcilmen, Demircikara Muhtarevi’ni hizmete açtı Güncel Başkan Evcilmen, Demircikara Muhtarevi’ni hizmete açtı

Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan muhtarevlerinin 17’ncisi Demircikara Mahallesi’nde hizmete girdi. Demircikara Muhtarevi’nin açılış kurdelesini Başkan Evcilmen, konuklar ve mahalle sakinleri birlikte kesti.


BAKA, çalışma ziyareti için İspanya’da Güncel BAKA, çalışma ziyareti için İspanya’da

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) yönetim kurulu üyeleri, 18-22 Temmuz tarihleri arasında İspanya’da bölgesel kalkınma ajanslarıyla toplantılar ve görüşmeler gerçekleştirdi ve geleceğe yönelik ortak adımlar üzerinde duruldu.


Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin Sağlık/Kadın Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Oğuz Gülecek oruç tutacak hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.


Kiracı Korkuteli’de Korkuteli Kiracı Korkuteli’de

İlçe turneleri kapsamında Korkuteli’nde de sahne alan Kiracı oyunu oradaki halk tarafından da ilgiyle izlendi.


Dünya Çikolata Devi Türkiye’de Düzey’i Seçti Ekonomi/Turizm Dünya Çikolata Devi Türkiye’de Düzey’i Seçti

Nutella ve Kinder markalarının üreticisi olan 7 milyar avroluk cirosuyla dünyanın 4. büyük çikolata ve şekerleme devi İtalyan Ferrero Grubu’nun Türk tüketiciyle randevusunu Koç Grubu şirketlerinden Düzey Pazarlama A.Ş sağlayacak.


Akdenizli “Beymen Resort Store” Antalya’da açıldı Güncel Akdenizli “Beymen Resort Store” Antalya’da açıldı

Türk perakende sektörünün öncü markası Beymen, yeni bir konseptle oluşturduğu “Beymen Resort Store” mağazasını Antalya’da hizmete soktu.


Yüzerken Kulağınıza Dikkat Edin! Sağlık/Kadın Yüzerken Kulağınıza Dikkat Edin!

Yaz mevsiminin gelmesi ve yüzme sezonunun açılması ile birlikte en sık karşılaşılan problemlerden biri de kulak tıkanıklıklarına bağlı işitme kayıpları ve dış kulak yolu enfeksiyonlarıdır


‘Merdivenaltı Eğitim’ anlayışına eleştiri Güncel ‘Merdivenaltı Eğitim’ anlayışına eleştiri

Birey Dershanesi Kurucusu Ergün Akıncı ‘özel ders bürosu’ adı altında eğitim veren çalışma ofislerinin sistemli işlemediğini söyleyerek : ‘’ Öğrenci, sınavlara bir sistem dâhilinde hazırlanmalıdır. Sistemi oluşturan birimlerin de koordinasyonu bu işi meslek edinmiş uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.’’ dedi.


Trend Micro Uyarıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro Uyarıyor

Norveç’te Cuma günü yaşanan saldırı sonucunda yaşanan trajik olaylar dolandırıcıların malzemesi oldu. Facebook’ta yayılan video saniyede bir kullanıcının hesabına sızıyor. Amy Winehouse’un ölümü hakkında da benzer hilelerin kullanılmaya başlaması an meselesi.


Basın İlan Kurumu’nda Azınlık Gazeteleri Zirvesi Basın İlan Kurumu’nda Azınlık Gazeteleri Zirvesi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, azınlık gazetelerinin temsilcileriyle bir araya geldi.


Büyükşehir’den Ramazan hazırlığı Güncel Büyükşehir’den Ramazan hazırlığı

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verecek. Mahallelerde kurulacak sofralarda ortalama bin kişiye yemek verilecek, ayrıca her gün 1500 kişinin evine yemek götürülecek.


AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret Güncel AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz’ı ziyaret etti.


“Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..” Siyaset “Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..”

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı M.Neşet Gündüz “Halkkart çalışmaları vatandaşı bezdirmekte ve zarara uğratmaktadır.” dedi.


Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları Güncel Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları

Dedeman Antalya’nın usta aşçılarınının ramazana özel hazırladığı iftariyelikler, sıcak – soğuk yemek seçenekleri, salatalar ve tatlılar gibi zengin yemek seçenekleriyle Dedeman Antalya misafirlerine muhteşem bir iftar vaad ediyor.


“Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı Otomotiv “Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu SAİTEM tarafından geliştirilen ve 2009’da dünyanın en iyi 10 güneş arabası arasına giren SAGUAR’ın yeni modeli, Avustralya’da düzenlenecek World Solar Challenge 2011’de yarışacak.


Güneş Dershanesi ile protokol Güncel Güneş Dershanesi ile protokol

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Güneş Dershanesi arasında protokol imzalandı. AESOB üyelerine indirim imkânı sağlayan protokolden yararlanmak için üyelerin dershane kayıtlarını yaptırırken Esnaf Sicil Belgelerini göstermeleri gerekiyor.


Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı Güncel Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan Ayı’nda, merkez aşevi ile birlikte 7 noktada, günde yaklaşık 20 bin kişinin iftar sofrasına sıcak yemek sunmaya hazırlanıyor


Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek! Güncel Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek!

Türk Halk Müziği'nin bilinen ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı ve kendisi gibi sanatçı olan kızı Nurgül Şahballı, ramazan ayında boyunca Akdeniz TV ekranlarında olacak.


“Kahve Telvesi” artık yayında Güncel “Kahve Telvesi” artık yayında

Özel radyoların yayın hayatına başladığı 1993 yılının Ocak ayından itibaren yılın 365 günü akşam eve dönüş saatlerinde yayınlanmış ve dinleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştı


Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu

Muhteşem manzaralı Mısır Konsolosluğu’nda düzenlenen kokteyl sanat ve siyaset camiasının ünlü isimlerini bir araya getirdi


The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri Güncel The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri

Dünyanın ilk ve tek dönen oteli The Marmara Antalya, misafirlerine eşsiz iftar deneyimi sunuyor. The Marmara Antalya’nın uluslararası ödüllere sahip, yeni nesil şefleri misafirlerin farklı damak tatlarını dikkate alarak yedi farklı menü hazırladı.


Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği Güncel Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği

Kepez’de imar ve tapu probleminin çözümü noktasında büyük bir kararlılık gösteren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye müteahhitlerden teşekkür geldi.


TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs

TEV 2011 – 2012 Öğretim Yılında 9000 Gence Burs Verecek. TEV Üstün Başarılılar İçin İse Özel Bir Burs Uygulayacak


DSP Başkanlık Kurulu belirlendi Siyaset DSP Başkanlık Kurulu belirlendi

DSP’nin 10 Temmuz’da yapılan Olağanüstü Kurultayı sonrasında toplanan Parti Meclisi’nde Genel Sekreter ve Genel Sayman seçiminin ardından DSP Başkanlık Kurulu belirlendi.


Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube Spor Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Birimler Arası Dostluk Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu ‘Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ aldı.


Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor Güncel Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Türk mizahının büyük ustalarından Oğuz Aral’ı ölüm yıldönümü olan 26 Temmuz Salı günü (yarın) Antalya’da anıyor.


Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak

Türk kaynak sektörünün duayeni, ülkemizin önde gelen sanayicilerinden Halil Kaya Gedik öncülüğünde 1994’te kurulan Gedik Eğitim Vakfı, geçtiğimiz yıl açtığı Gedik Meslek Yüksekokulu’nun ardından, bu yıl Gedik Üniversitesi’ni Türk eğitim hayatına kazandırdı.


Kepez’in yolları konforlu hale geliyor Güncel Kepez’in yolları konforlu hale geliyor

Kepez Belediyesi, Gazi ve Güneş mahallelerinin, eskiyen yollarını, sıcak asfalt çalışması ile konforlu ve kaliteli hale getirdi.


Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor Sağlık/Kadın Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor

Yaz sıcaklarının giderek daha fazla hissedildiği günler, beyin kanamaları riskini de beraberinde getiriyor. Ölümle sonuçlanan ilk üç hastalıktan biri olan beyin kanamaları, hiçbir belirti vermeden sinsice ilerleyip, hastanın sakat kalmasına yol açabiliyor.


İnternetle tanışmak için büyük fırsat! Teknoloji/Bilim/İnternet İnternetle tanışmak için büyük fırsat!

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, tüm Türkiye’yi internetle tanıştırmak amacıyla dev bir kampanya başlatıyor! TTNET, internet bağlantısı olmayanlar için tam 2 ay boyunca hiçbir ücret ödemeden interneti sınırsızca kullanma fırsatı sunuyor.


Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı

21 Temmuz 2011 tarihinde, Brüksel’de gerçekleştirilen Avro Bölgesi Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nde liderler, 350 milyar avro tutarındaki borcu nedeni ile iflasın eşiğine gelen Yunanistan için ikinci yardım paketi üzerinde uzun süren anlaşmazlıklardan sonra nihayet uzlaşma sağladılar.


AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret Güncel AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kosgeb Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet TÜTÜNCÜ’yü ziyaret etti.


Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor

Basın İlan Kurumu tarafından organize edilen 24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri için, Bab-ı Ali’nin usta kalemleri eski mekanlarına, Cağaloğlu’na çıkartma yapıyor


Türklerin Viyana’ya eğitim seferi Türklerin Viyana’ya eğitim seferi

Avusturya üniversiteleri Türkiye başvuru merkezi olarak çalışan Avrupa’nın çeşitli bölgelerine öğrenci gönderen Avrupa Eğitim Danışmanlığı son yıllarda Avusturya, Polonya ve Almanya üniversitelerine Türkiye’den birçok öğrenci yerleştirdi.


Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek

Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) Konfüçyüs Enstitüsü kurmak amacıyla Antalya’ya gelen Ciangsu Üniversitesi Sanat Galerisi Fakültesi Dekanı Prof Dr Zhang Qianyuan, Çin İşadamları Derneği Türkiye Başkanı Song zi bin, DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Muharrem Certel ile görüştü.


Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı Güncel Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı

Türkiye’de ilk defa hizmet verecek olan Kalina restoran ve bar Rixos Downtown Antalya bünyesindeki açılışı görkemli bir davet ile gerçekleşti.


Denizi kirletene af yok Güncel Denizi kirletene af yok

Büyükşehir Belediyesi, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor. Havadan yapılan denetimlerde denize balast suyunu boşalttığı tespit edilen Kamboçya bayraklı M/V General adlı kuru yük gemisi ile Liberia bayraklı MSC Ada adlı konteynır gemisine toplam 106 bin 750 lira ceza uygulandı.


Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti Siyaset Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Serdar Adalı’yı Metris Cezaevi’nde ziyaret etti.


“Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim” Güncel “Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Basın Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.


Mezarlık Manzaralı Masaj Alanya Mezarlık Manzaralı Masaj

Alanya Eski Belediye mezarlığı duvarında kurulan mobil masaj standı görenleri hayrete düşürüyor.


Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri Güncel Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri

Side bölgesi Kızılağaç Turizm Merkezi’nde bulunan Silence Beach Resort’de, profesyonel dans showları ve özel geceler misafirleri büyülemeye devam ediyor.


Güncel "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun"

Best Western Khan Hotel Genel Müdürü Muazzez Tonguç, başta Antalya olmak üzere tüm basın emekçilerinin bayramını kutladı.


YURTKUR etkinliklerine Tütüncü desteği Güncel YURTKUR etkinliklerine Tütüncü desteği

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün kuruluşun 50. yılı etkinliklerine katkı sağlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür plaketi takdim edildi.


Türk Otomotiv sektörünün New York’tan beklediği müjdeli haber geldi Otomotiv Türk Otomotiv sektörünün New York’tan beklediği müjdeli haber geldi

Kuzey Amerika pazarında Chicago, Illinois, Boston, Massachusetts, Washington, OHIO, Pennsylvania, Tennessee, Missouri, Florida, DC gibi pek çok eyalet ve şehirde taksi olarak kullanılan Ford Transit Connect, New York şehrinin de tercihi oldu.


Yeni’den Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Yeni’den Basın Bayramı kutlama mesajı

Sansürün kaldırılışı yıldönümü dolayısıyla Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni bir mesaj yayınladı.


Park Döner kalitesini belgeledi Güncel Park Döner kalitesini belgeledi

Özdilek Park Alışveriş Merkezi’nde hizmet veren Park Döner, tüketicilerin bu haklı tedirginliğini Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Grubu’ndan aldığı “beyaz bayrak” ile gideriyor.


“KKTC kırmızı çizgimizdir” Siyaset “KKTC kırmızı çizgimizdir”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Güldal, Kıbrıs Barış Harekatının 37. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada “KKTC Türkiye’nin Milli Davası, kırmızı çizgisidir. KKTC üzerinde asla müzakere söz konusu olamaz, olmamalıdır” şeklinde konuştu.


Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm Alanya Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm

Alanya Kleopatra plajında denize girmek için gelen yerli ve yabancı turistler kötü bir süprizle karşılaştılar.


Güllük’te festival coşkusu Güncel Güllük’te festival coşkusu

Güllük Festivali’nin açılış töreninden sonra Güllük Caddesi’ni dolaşan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Güllük Derneği Başkanı Hüseyin Sarı, İhracatçı Birlikleri Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, ANSİAD Başkanı Ergin Civan ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Erol, esnafa ve vatandaşlara gül dağıttı.


ADDK Süphan dağı'nda Güncel ADDK Süphan dağı'nda

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (ADDK) Dağ etkinliği, Bitlis il sınırları içerisinde Adilcevaz yakınlarında bulunan Türkiye’nin 3. Büyük zirvesi 4058 m. Süphan dağında yapıldı.


Kepez, spora hizmet ediyor Spor Kepez, spora hizmet ediyor

Kepez Belediyesi, 11 branşta açtığı Antalya’nın en büyük yaz spor okulunda, Türk sporunun geleceğini yetiştiriyor. Antalya’nın en büyük yaz spor okulu büyük ilgi görüyor.


Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak! Güncel Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak!

Yaşam Koçu Mustafa Kemal Doğan hem Yaşam Koçluğu Mesleği ile ilgili açıklamalarda bulundu hem de Antalyada bir ilk olacak olan erkeklere yönelik tanışma sendromunu ilelebet ortadan kaldıracak eğitim programı hakkında görüşlerini bildirdi


61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu Güncel 61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu

Antalya'nın Kumluca Beldesi'nde yaşayan 61 yaşındaki Meryem Hoyrazlı, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Güler tarafından yapılan laparoskopik splenektomi (kapalı yöntem ile dalak çıkartılması) ameliyatı ile sağlığına kavuştu.


“Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir” Siyaset “Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, 24 Temmuz tarihinde kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, haber alma ve yayma özgürlüğünün demokratik hayatın vazgeçilmezi olduğunu belirtti.


Aykut: “Dövizle borçlanmayın” Güncel Aykut: “Dövizle borçlanmayın”

MÜSİAD Antalya Şubesi Hizmet Sektör Kurulu toplantısı, Dernek üyelerinden Adem Kökez’in ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.


Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı Güncel Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesi’nde peyzaj çalışmasının 1. etabının başladığını, caddenin Vakıf Çiftliği bölümünü ise 2012’de yapacaklarını söyledi.


Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor Güncel Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan ve Çamlıbel’den sonra 3’üncü Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’ni Santral Mahallesi’nde açıyor. Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi 27 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek törenle resmi olarak hizmete açılacak.


Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor Güncel Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor

Kepez Belediyesi, ünlü sanatçıların konser vereceği, kültürel sanatsal etkinliklerin, eğlencenin, Osmanlı evlerinden oluşan satış stantlarının yer alacağı Ramazan etkinliği düzenliyor.


İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da Güncel İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da

Görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek için “İnadına Görmek” sloganıyla İstanbul Şişli’den bisikletle yola çıkıp 1100 kilometre kat eden Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok ve beraberindekiler, final noktası Antalya’ya ulaştı.


Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde Güncel Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde

Aylık 2 milyon ziyaretçisi ile Avrupa’nın en büyük tatil yorumları sitelerinden biri olan Zoover’in “Zoover Tavsiye Edilmiş” ödülünü kazanan Susesi Luxury Resort, tophotels.ru sitesinin de listesinde yer alarak uluslararası sıralamalarda öne çıkmaya devam ediyor.


Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi Sağlık/Kadın Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özer Gül, hamileliğin tansiyon ile ilişkisini değerlendirdi.


“Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz” Siyaset “Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Eğitim-İş olarak; etnik ve dinsel temelde gerici bir talep olan özerklik ya da ayrılma taleplerine karşı olduğumuz gibi Orta Çağın örgütlenmesi olan milliyetler temelinde örgütlenmelere de karşıyız” dedi.


Beceri 10 kursları devam ediyor Güncel Beceri 10 kursları devam ediyor

UMEM BECERİ 10 Projesi kapsamında CNC Freze Operatörlüğü Kursiyerleri, Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışacakları firmaları ziyaret ettiler.


Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı Siyaset Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alanyalı basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı Güncel İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı

İş dünyasında daha fazla kadının yer alması amacıyla AESOB-KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcik Eğitimi’ne katılan 28 kadın sertifikasını aldı.


MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi Siyaset MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut ve yönetim Kurulu Üyeleri, Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki MÜSİAD heyetiyle birlikte TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı İstanbul Dolmabahçe’deki çalışma ofislerinde ziyaret etti.


Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı

Turkcell’in Yaşasın Çiftçiler Paketi üyelerine çekilişle dağıtacağı 4 traktörden ilki sahibini buldu. Erzincanlı talihli New Holland marka 2011 model traktörün anahtarını Turkcell Faturasız Müşteriler Birim Yöneticisi Ayça Kaya’nın elinden aldı. Turkcell Yaşasın Çiftçiler Paketi’nin şu anda yaklaşık 700 bin üyesi bulunuyor


İlk mezunlarıyla birincilik aldı Güncel İlk mezunlarıyla birincilik aldı

LYS sınav sonuçları, liseden ilk mezunlarını bu yıl veren TED Antalya Koleji’ne bir birincilik getirdi. Yeni mezunlar genel olarak da yüksek puanlarla Türkiye’nin ön sıralarında yer aldılar.


AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı Güncel AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Certel Hukuk Fakültesi Dekanlık görevini yapılan törenle Prof. Dr. Muharrem Kılıç’a teslim etti.


Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu Siyaset Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, TBMM Başkanlığına verdiği ikinci soru önergesinde Antalya’nın stad sorununu sordu. Sapan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanıtlamasını istediği önergesinde, hükümetin kentin acil stad gereksinimini karşısında ne yaptığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.


GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor Kemer GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor

Bölgenin temiz içme suyuna kavuşması adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren GATAB, Güverte Su Kaynağı’nı hizmete açtı.


Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi Güncel Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, 3-6 yaş grubu için oluşturduğu ‘Gezici Oyun Otobüsü’ çocuklara büyük katkı sağlıyor. Otobüs, kent merkezine uzak mahallelerde hizmet veriyor.


“Kıdem Fonu da KEYbolmasın!” Siyaset “Kıdem Fonu da KEYbolmasın!”

Kıdem tazminatının kaldırılmasına ilişkin tartışmaları değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Muhterem Görünmez; “kıdem tazminatı fonu Konut Edindirme Yardımı Fonu gibi KEYbolmasın” dedi.


Tütüncü iş adamları ile birlikte Güncel Tütüncü iş adamları ile birlikte

Başkan Hakan Tütüncü, Talya Bitkisel Üretim Merkezi’nde verilen kahvaltıda iş adamları ile bir araya geldi. Tütüncü, burada iş adamlarının taleplerini dinledi, ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı.


ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü Güncel ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü

Son dönemlerin en çok dikkat çeken opera kurumları arasında yer alan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları İstanbul’da gerçekleştirdikleri başarılı bir turnenin sonunda Antalya’ya döndü.


Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu Güncel Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu

Toros Eğitim Kurumları öğrencileri Antalya’da ilklere imza atmaya devam ediyor: TÜBİTAK Kimya Olimpiyat Milli Takımı’nda Dünya İkinciliği


Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak Spor Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak

Antalya’da 3-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası 17 Yaş Altı Kızlar Futbol Turnuvası’nın kupası, final maçında verilmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a emanet edildi.


OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu Güncel OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Antalya birinciliği ve Bölge üçüncülüğü kupası ile OSB Yönetimi’ni ziyaret etti.


Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi Güncel Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi

Böbrek hastası kızının yeniden sağlığına kavuşması için Azerbeycan’dan gelen anne Fima Hasanova (52) kızı Lala Hasanova Erol’a (27) böbreklerinden birisini verdi.


Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor Kemer Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor

Çamyuva, Göynük, Tekirova ve Kuzdere Mahallelerini kapsayan MOBESE kurulumu için imzalar atıldı. Projesi GATAB tarafından geliştirilen ve yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım maliyeti olan MOBESE sistemi 80 gün içinde hizmete girecek.


Spor salonları Kepez’in hizmetinde Spor Spor salonları Kepez’in hizmetinde

Kepez Belediyesi, ilçedeki dört okulun bahçesindeki çadır tarzı spor salonlarının yapımını tamamladı. Potalara, ilk basketi Başkan Hakan Tütüncü attı.


Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül Spor Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren güreşçileri altınla ödüllendirdi.


İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın Güncel İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın

Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan Yeşil Havaalanı projesi kapsamında belirlenen tüm kriterleri yerine getirdi.


LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu Güncel LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu

Antalya Koleji Liseler Müdürü Mehmet Esen; Liseler 12. sınıf öğrencilerinin 2011 LYS’de geçtiğimiz yılları aratmayarak yine büyük bir başarı elde ettiklerini, Antalya Kolejinden ilk 1000’de 14 öğrencinin yer almasının da okulda büyük mutluluk yarattığını söyledi.


“Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir” Siyaset “Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 20 Temmuz’da kutlanan barış ve özgürlük bayramı nedeniyle sivil toplum kuruluşları barış harekâtından bu yana 37 yıldır çözülemeyen Kıbrıs Sorunun da gelinen son noktayı, çözüm yollarını ve beklentilerini dile getirdikleri bir ortak bir bildiri yayınladı.


Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da Spor Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da

Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Kulübü, milli sporcu Serpil İskenderoğlu’nu da renklerine bağlayarak kadrosunu güçlendirdi.


Beldeler MOBESE Kavuşuyor Kemer Beldeler MOBESE Kavuşuyor

Projesi GATAB tarafından geliştiren 120 kameralı MOBESE sisteminin imzaları törenle atıldı. 80 gün içinde devreye girecek sistemle Çamyuva, Göynük, Tekirova beldeleri ile Kuzdere mahallesi daha da güvenli olacak. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, “Eğer güven vermeyen bir bölgeyseniz hiçbir turisti çekemezsiniz”dedi


Güllük’te festival heyecanı Güncel Güllük’te festival heyecanı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Güllük Caddesi’nde alışverişi ve akşam ticaretini canlandırmak amacıyla düzenlenen Güllük Alışeriş Festivali 22 Temmuz Cuma günü Selekler Çarşısı önünde yapılacak törenle start alıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...