Cuma, 22 Mart 2019
BAGEV Kariyer'den ücretsiz hizmet Güncel BAGEV Kariyer'den ücretsiz hizmet

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) tarafından Batı Akdeniz bölgesindeki işsizlere istihdam olanakları sağlamak amacıyla kurulan BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi, bölgedeki işverenle iş arayanları ücretsiz olarak sanal ortamda buluşturuyor.


Antalya Piyano Festivali ve Fazıl Say Japon medyasında Kültür/Sanat Antalya Piyano Festivali ve Fazıl Say Japon medyasında

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın sanat yönetmenliğini üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Japon basınında yankı bulmaya devam ediyor.


Ülken: İbradı Ülken: "AKP’nin karton iktidarını yıkacağız"

Partisinin İbradı İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, AKP iktidarını kartondan yapılmış bir kuleye benzeterek; “Bu karton kuleyi 6 ay sonra genel seçimlerde yıkacağız. CHP iktidarı Türkiye’nin üzerine güneş gibi doğacak” diye konuştu.


Kemer tanıtımına Bakanlık desteği Kemer Kemer tanıtımına Bakanlık desteği

Geçtiğimiz haftalarda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakını ile birçok Bakanın da katıldığı TÜROFED Genel Kurul Toplantısında hazır bulunan Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Kültür Bakanlığı yetkilileri ve TÜROFED üyeleri ile bir dizi temasta bulundu.


Ortaçağ’ın sırlarla dolu büyülü dünyası ANTDOB sahnesinde Kültür/Sanat Ortaçağ’ın sırlarla dolu büyülü dünyası ANTDOB sahnesinde

Ortaçağ Avrupası’nın sırlarla dolu büyülü dünyasını konu alan Verdi’nin ünlü eseri IL Trovatore yeniden izleyicilerle buluşuyor.Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin yeni prodüksiyonlarından biri olan eser 8 Ocak Cumartesi günü ve 13 Ocak Perşembe günü saat 20:00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.


Kaplan’dan Döşemealtı’na ziyaret Döşemealtı Kaplan’dan Döşemealtı’na ziyaret

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan , Döşemealtı İlçe Başkanı İbrahim Balçak’a ziyarette bulundu.


“Tütüncü, parklarda garibanları mı yatıracak” Siyaset “Tütüncü, parklarda garibanları mı yatıracak”

Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan ve teşkilatı Ahatlı Mahallesi Muhtarı Tahsin Mutlucan’a ziyarette bulundu.


“Her evden bir oy istiyorum” Siyaset “Her evden bir oy istiyorum”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’de yoksulluğun, yolsuzluğun diz boyu olduğunu, yasakların arttığını, Hizbullah ve mafya üyelerinin tahliye edildiğini belirterek bunları değiştirmek için DSP’nin Melis’e girmesi gerektiğini söyledi.


Metabolizmayı hızlandırmanın on kuralı Sağlık/Kadın Metabolizmayı hızlandırmanın on kuralı

Metabolizma, kişinin yaşamsal faaliyetlerinin sürdürülmesi için vücut tarafından yapılan iştir. BSK Lara Hastanesi Beslenme Uzmanı Suna Doğankaya metabolizmayı hızlandırmanın yolları ile ilgili bilgi veriyor.


Kemer'de 'Dostel' faaliyete geçti Kemer Kemer'de 'Dostel' faaliyete geçti

Kemer Belediyesi Yardımsever vatandaşlarla, yardıma muhtaç vatandaşları birbirine bağladı.


“2010 sıkıntılı geçti” Siyaset “2010 sıkıntılı geçti”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok 2010 Yılı Değerlendirmesi ve 2011 Yılı Beklentileri’ni anlattı.


Akaydın’dan imar değişikliği müjdesi Güncel Akaydın’dan imar değişikliği müjdesi

Halk toplantıları kapsamında Emek, Karşıyaka ve Kanal Mahallesi sakinleri ile buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Karşıyaka ve Emek mahallelerini ilgilendiren imar planı değişikliğinin yakın zamanda Büyükşehir Meclisi’ne geleceğini müjdeledi.


“Yandaşları ve yakınları gözeten AKP, çiftçilerimizi umursamıyor!” Siyaset “Yandaşları ve yakınları gözeten AKP, çiftçilerimizi umursamıyor!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden Torba Kanun tasarısının görüşmeleri sırasında Antalya’daki çiftçilerin sorunlarını gündeme getiren MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL, çiftçilik yapan ancak daha önce BAĞ-KUR kaydı yapılmamış olan çiftçilerin de kapsama alınması için önerge verdi.


Naylon poşet yasağına esnaftan destek Güncel Naylon poşet yasağına esnaftan destek

Muratpaşa Belediyesi, naylon poşet kullanımını yasaklayan uygulama için esnaflara yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. Esnaf temsilcileri, uygulamayı destekleyeceklerini söyledi.


Limak Lara 2011’in ilk ödülünü aldı Güncel Limak Lara 2011’in ilk ödülünü aldı

Limak Lara Hotel Holidaycheck de 2011’in dünyada en iyi oteller listesine girerek önemli bir başarıya daha imza attı. Limak Lara, Türkiye’de bu ödülü alan en iyi sekiz otelin içinde birinci sırada yer aldı


Perge Bulvarı batı şeridi Pazar günü kapatılacak Güncel Perge Bulvarı batı şeridi Pazar günü kapatılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından yapılacak bağlantı çalışmaları nedeniyle Perge Bulvarı’nın batı şeridi 9 Ocak Pazar günü trafiğe kapatılacak.


ANTDOB izleyici sayısında yükselişe geçti Kültür/Sanat ANTDOB izleyici sayısında yükselişe geçti

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2010 / 2011 sanat sezonunda ; izleyici sayısında ciddi bir yükselişe geçti.16 Ekim ‘de perdelerini açan ANTDOB açılış tarihinden Aralık ayı sonuna kadar, geçen seneye oranla önemli bir artış kaydetti.


Günal: “Vatandaş kredi borcu batağında” Siyaset Günal: “Vatandaş kredi borcu batağında”

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine "Kredi kartları ve bireysel krediler alanlarındaki sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla", Genel Görüşme ve Meclis Araştırması önerisi getirdi.


Antalya Gönüllüleri Derneği’nden Altıparmak’a ziyaret Güncel Antalya Gönüllüleri Derneği’nden Altıparmak’a ziyaret

Antalya Gönüllüleri Derneği Başkanı Günseli Akaydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ettiler.


Şampiyon öğrencilere altın ödülü Spor Şampiyon öğrencilere altın ödülü

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Muay Thai (Tayland Boksu) spor dalında farklı kategorilerde dünya şampiyonu olan 4 sporcu öğrenciyi altınla ödüllendirdi.


Atalay’dan Altıparmak’a ziyaret Güncel Atalay’dan Altıparmak’a ziyaret

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti


“Torba yasasına karşı sesimizi yükseltiyoruz” Siyaset “Torba yasasına karşı sesimizi yükseltiyoruz”

Dönem Sözcüsü Nurettin Sönmez “Biz emekçiler iktidarların halkın, emekçilerin, yoksulun, gençliğin, ezilenlerin menfaatleri için çalışması gerektiğine inanıyoruz! Bütün bu nedenlerle bu torba yasayı engellemek için sesimizi yükseltiyoruz!” dedi.


Ülken, STK’larla buluştu Siyaset Ülken, STK’larla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; Antalya’daki 55 demokratik kitle örgütünün içinde yer aldığı Antalya Sivil Toplum Gönüllü Kuruluşları Güçbirliği’nin konuğu oldu.


Kılınç, belediyeyi göreve çağırdı Siyaset Kılınç, belediyeyi göreve çağırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı.


2010’da turist sayısı on milyonu aştı Güncel 2010’da turist sayısı on milyonu aştı

Ülke turizmimizin merkezi kabul edilen Antalya’da önemli bir ulaşım merkezi olarak hizmet sunan Antalya Uluslararası Havalimanı, 2010 yılında iç hat ve dış hat olarak yaklaşık 23 milyon yolcuya hizmet verdi.


Korkuteli MYO’ya destek sözü Korkuteli Korkuteli MYO’ya destek sözü

Başkanı Hakan Tütüncü ve AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, ziyaret ettikleri Korkuteli Meslek Yüksekokulu(MYO) binasının tamamlanabilmesi için destek sözü verdi.


Medyum Kağan’ın kehaneti gerçek oldu Güncel Medyum Kağan’ın kehaneti gerçek oldu

24 Aralık’ta yapmış olduğu basın toplantısında dünyada olacak depremler hakkında bilgi veren Medyum Kağan’ın 2011 yılı için ilk kehaneti gerçekleşti.


Başkan Evcilmen’e eğitimcilerden bir teşekkür daha Güncel Başkan Evcilmen’e eğitimcilerden bir teşekkür daha

Mehmet Kesikçi İlköğretimokulu yönetimi ile Okul Aile Birliği, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e, eğitime katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu


Antalya’nın ilk gazeteleri Karaalioğlu Parkı’nda Güncel Antalya’nın ilk gazeteleri Karaalioğlu Parkı’nda

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, “Gazetelerde Yazılı Tarih; Antalya’da Gündelik Hayat ve Basın 1920- 1926” konulu açık hava sergisi düzenliyor.


Günlük kalsiyum ihtiyacı için bol bol su tüketin Sağlık/Kadın Günlük kalsiyum ihtiyacı için bol bol su tüketin

Kalsiyum, vücudumuzdaki kemikleri ve dişleri oluşturan, onları güçlü ve sağlıklı tutan en önemli elementlerden biridir.


Sağlık haberlerinde ilk sırada “beslenme” var Sağlık/Kadın Sağlık haberlerinde ilk sırada “beslenme” var

Interpress’in yaptığı, 2010 yılında basındaki sağlık haberlerini kapsayan araştırmaya göre; ‘Beslenme’ haberlerinin gündemi en çok meşgul eden konu olduğu ortay çıktı. ‘Kanser’ konusundaki habereler ikinci, ‘Tansiyon’ haberleri de üçüncü sırada yer aldı.


Sağlık/Kadın "Kadınları sakat bırakmak zorunda değiliz"

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özcan Gökçe, meme kanseri tedavisinde beş yıldır başarıyla uyguladıkları, eski yöntemlerden farklı bir cerrahi yöntemden bahsetti.


Pronet’ten Antalyalı girişimcilere iş fırsatı! Ekonomi/Turizm Pronet’ten Antalyalı girişimcilere iş fırsatı!

Pronet, 2009 yılında başlayan ve 40 firmanın dahil olduğu Çözüm Ortaklığı Programı’yla hizmet ağını yurt geneline yaymaya devam ediyor. Antalya’da 5 yeni bayi açmayı isteyen Pronet yeni iş ortakları ile görüşmelere başlıyor.


Milletvekili aday adaylarından Başkan Arı’ya ziyaret Siyaset Milletvekili aday adaylarından Başkan Arı’ya ziyaret

20.Dönem CHP Antalya Milletvekilliği görevini yapan ve tekrar milletvekili aday adayı olan Av. Yusuf Öztop ile MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Feridun Bahşi ,MHP İl Başkanı Adnan Kaya, çok sayıda meclis üyesinin de bulunduğu İl Genel Meclisine gelerek Başkan Av.Cavit Arı’ yı makamında ziyaret ettiler


Akaydın Sakarya Bulvarı’ndaki çalışmaları inceledi Güncel Akaydın Sakarya Bulvarı’ndaki çalışmaları inceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Sakarya Bulvarı’nda devam eden son etap asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.


Kadınlara “miyom” uyarısı Sağlık/Kadın Kadınlara “miyom” uyarısı

BSK Lara Hastanesi Kadın Sağlığı Uzmanı Op Dr. Alp Çeliker , kadınlarda çok fazla rastlanan miyomlar hakkında merak edilen soruları yanıtladı.


Yeğenden dayıya böbrek nakli Güncel Yeğenden dayıya böbrek nakli

Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof.Dr.Alper Demirbaş ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonla 31 yaşındaki Mehtap Akkaş'ın böbreği, 44 yaşındaki dayısı Ethem Çelik'e nakledildi.


İstek’li öğrenciler, derslerini serada işledi Güncel İstek’li öğrenciler, derslerini serada işledi

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencileri, derslerini okullarında bulunan eko-serada işledi.


Kumluca'da ekmek yarın 65 kuruş Kumluca Kumluca'da ekmek yarın 65 kuruş

Halen 300 gr.'ı 50 Krş'a satılan ekmek yarından itibaren zamlanıyor. Edinilen bilgiye göre, yarın tüm ilçe merkezi ve köylerde ekmek 65 Krş'tan satılacak.


Trilyonlarca ilaç çöpe gidecek Siyaset Trilyonlarca ilaç çöpe gidecek

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan yaptığı basın açıklamasında Eczane raflarındaki trilyonlarca değerindeki ilacın çöpe atılacağını söyledi.


KONYSİAD ilk genel kurulunu yaptı Siyaset KONYSİAD ilk genel kurulunu yaptı

Kısa bir süre önce bölgenin seçkin iş adamları tarafından kurulan Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği ilk Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.


TP’den Muhtarlar Derneği’ne ziyaret Siyaset TP’den Muhtarlar Derneği’ne ziyaret

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve teşkilatı, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp’i makamında ziyaret ederek muhtarların sorunları ve ülke gündemiyle ilgili sohbet ettiler.


Siyaset "Arif Nihat Asya’yı rahmetle anıyoruz”

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya, Arif Nihat Asya’yı vefatının 36. yılında yaptığı yazılı açıklama ile andı.


İyileştiği hastanede çalışıyor Güncel İyileştiği hastanede çalışıyor

Genç adam; 5’inci kattan düştü, doktorlar ‘yürüyemezsin’ dedi, o inadına hayata tutundu ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olan hastanede işe başladı.


Müzikli danslı oyun ‘Türküyem‘ yeniden sahnede Kültür/Sanat Müzikli danslı oyun ‘Türküyem‘ yeniden sahnede

Yeni yılda temsillere en erken başlayan topluluk olan Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘Türküyem’ ile sezona devam ediyor.


Deveci yılbaşında, Göde’nin misafiriydi Güncel Deveci yılbaşında, Göde’nin misafiriydi

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci, eşi Nilüfer Deveci ve İlçe yönetimi 2011 yılını Beşkonaklılar mahallesinde, geçen yıl gecekondusu yıkılan ve yeniden evinin yapılmasında katkı verilmiş olan Ahmet Göde’nin’ evinde komşularıyla birlikte karşıladılar.


Vali Altıparmak'tan kantincilere hijyen uyarısı Güncel Vali Altıparmak'tan kantincilere hijyen uyarısı

Antalya Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Ömer Avşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.


Gençlerin TV alışkanlığıyla ilgili ilginç saptama! Gençlerin TV alışkanlığıyla ilgili ilginç saptama!

Harçlık Pazarı 2010 araştırmasına göre gençler eskisi kadar televizyon izlemiyor. İzleyenler de sadece televizyon izlemekle yetinmiyor.


Başkan Gül sanayi esnafıyla buluştu Kemer Başkan Gül sanayi esnafıyla buluştu

Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül, Sanayi esnafı, Kuzdere Esnafı ve Aslanbucak esnafı ile yemekte bir araya geldi.


Muratpaşa’dan 3 bin öğrenciye ağız-diş sağılığı eğitimi Güncel Muratpaşa’dan 3 bin öğrenciye ağız-diş sağılığı eğitimi

Muratpaşa Belediyesi, Diş Hekimleri Odası işbirliğinde ilköğretimöğrencilerine yönelik ağız-diş sağlığı eğitim programının ilk etabını tamamladı. Eğitimler sonunda 3 bin öğrenciye diş fırçası ve macun dağıtıldı.


CHP Muratpaşa’dan Güllük Esnafları Derneği’ne ziyaret Siyaset CHP Muratpaşa’dan Güllük Esnafları Derneği’ne ziyaret

2011 Yılının ilk ziyaretini Güllük Esnafları Derneğine yapan CHP Muratpaşa İlçe Yönetimi esnafın sorunlarını ve çözüm önerilerini paylaştı.


Soğuk havalar eklem ağrılarına neden oluyor Sağlık/Kadın Soğuk havalar eklem ağrılarına neden oluyor

Eklemlerde şişlik, ağrı ve kızarıklık, sabah kalkıldığında hareket güçlüğü ve dayanılmaz eklem ağrıları. Tüm bu rahatsızlıkların soğuk havalarda görülmesi tesadüf değil. Kış aylarında havaların soğumasıyla daha da artan eklem ağrıları, birçok sebebe bağlı olabilir.


DP’den Çiller’e davet Siyaset DP’den Çiller’e davet

Demokrat Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanları, Demokrat Parti Kepez İlçe Başkanı Bülent Kaplan’ı ziyaret etti.


Türkiye, 7’den 7’ye Bedava Kampanyası’nı sevdi Türkiye, 7’den 7’ye Bedava Kampanyası’nı sevdi

Türk Telekom’un 2010 yılı başından bu yana müşterileriyle buluşturduğu, 7’den 7’ye Bedava Kampanyası, hız kesmiyor. Ev telefonlarından akşam 7 sabah 7 saatleri arası şehir içi ve şehirlerarası ev ve iş telefonlarıyla bedava konuşmalarını sağlayan kampanya, yoğun talep üzerine uzatıldı.


Akdeniz Üniversitesi Hentbol Takımı’ndan Galibiyet Spor Akdeniz Üniversitesi Hentbol Takımı’ndan Galibiyet

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Lig erteleme maçında Akdeniz Üniversitesi kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı Aydın PTT karşılaşmasından 31–29 galip ayrıldı.


“Mavi Kapak” kampanyasına tam destek Güncel “Mavi Kapak” kampanyasına tam destek

Cornelia Hotels Golf&Spa çalışanları sosyal duyarlılık örneğine bir yenisnii ekleyerek İstanbul Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen “Engelliler İçin Engelleri Kaldıralım” sloganlı “Mavi Kapak” kampanyasına tam destek verdi.


ADDK günübirlik yürüyüş etkinliği Güncel ADDK günübirlik yürüyüş etkinliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün günübirlik yürüyüş etkinliği, Eski Korkuteli yolu, Bük ormanı parkurunda, yapıldı.


İki Yılda 12 Park Döşemealtı İki Yılda 12 Park

Döşemealtı Belediyesi yaptığı çalışmalarla deyim yerindeyse ilçeyi sil baştan oluşturuyor.


Aralık ayında enflasyon şaşkın durumda Ekonomi/Turizm Aralık ayında enflasyon şaşkın durumda

Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır aralık ayı enflasyon değerlendirmesinde bulundu.


MedicalPark Antalyaspor'da toplu kutlama Spor MedicalPark Antalyaspor'da toplu kutlama

Ekip ruhunu spordan sosyal alana kadar her platformda göstermeyi başaran MedicalPark Antalyaspor, dün akşam düzenlenen toplu doğum günü ile eğlenceli anlar yaşadı. Yardımcı Antrenör İlker Kıreker ile futbolcular Necati Ateş ve Kerem Şeras'ın peşpeşe denk gelen doğum günleri aynı anda kutlandı.


Varsak kasabaydı, şehir oluyor Güncel Varsak kasabaydı, şehir oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya kent merkezinin “kasabası” olarak bilinen Varsak’ı, yol, park, refüj ve imar çalışmaları ile modern bir şehir haline getiriyor.


Siyaset "Hoca bilboardla kandırdı Kılıçdaroğlu mektupla mı?"

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerini içeren mektupları ev hanımlarına gönderip, seçim kazanmak için insanları kandırmaya çalıştığını söyledi.


ASMEK’lere yoğun ilgi Güncel ASMEK’lere yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz düzenlenen Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (ASMEK) ikinci dönem kayıtları başladı.


Kemer yeni yıla koşarak girdi Kemer Kemer yeni yıla koşarak girdi

Kemer Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Yeni Yıl Koşusu’nun ikincisi yapıldı. Kemer’de vatandaşlar yeni yıla koşarak girdiler.


Eski mezunlardan nostaljik anılar Güncel Eski mezunlardan nostaljik anılar

TED Antalya Koleji, öğrencilerin okullarıyla olan bağını güçlendirmeleri ve uzun geçmişe sahip TED okulları hakkında daha geniş bilgi sahibi olmaları amacıyla bir dizi söyleşi düzenledi.


Kepez’e kütüphane Güncel Kepez’e kütüphane

Başkan Hakan Tütüncü’den, yüzde yüz destek verdiği eğitime dev yatırım. Modern bir kültür merkezinin inşasını başlatan Tütüncü, şimdi de Antalya’ya kütüphane kazandırıyor.


Otellere % 50'ye varan su indirimi tarifesi Kemer Otellere % 50'ye varan su indirimi tarifesi

GATAB ( Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı Birliği ) Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras geçen sezonu değerlendirdi.


Başkan Akaydın 2011’e vatandaşlarla girdi Güncel Başkan Akaydın 2011’e vatandaşlarla girdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 2011 yılına Antalyalılarla birlikte girdi. Akaydın, 2011 yılının sağlıkla geçmesini diledi


İstek’li miniklerin yeni yıl balosu Güncel İstek’li miniklerin yeni yıl balosu

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, ‘Yeni Yıl Balosu’ düzenledi.


1. Sınıfların okuma kokteyli Güncel 1. Sınıfların okuma kokteyli

Toros Akdeniz Kolejli 1. sınıflar için düzenlenen okuma kokteyli renkli görüntülere sahne oldu. Okuma kokteyline öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.


Cumhurbaşkanı Gül’den tebrik mektubu Güncel Cumhurbaşkanı Gül’den tebrik mektubu

.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Özkan’a ve ekibine Türkiye’de ilk kez bir hastaya çift kol naklini gerçekleştirmelerinden dolayı tebrik ve teşekkür mektubu gönderdi.


CHP Kepez İlçe Gençlik Bowling Turnuvası’nda Güncel CHP Kepez İlçe Gençlik Bowling Turnuvası’nda

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları ikincisini düzenledikleri “Bowling Turnuvası” ile 2010 yılının son günlerine keyifli saatler geçirerek veda ettiler.


Kepez’e 5 yıldızlı parklar yapıyoruz Güncel Kepez’e 5 yıldızlı parklar yapıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, modern bir kimlik kazandırdığı İsmet İnönü Parkı’nı gezdi, çocuklarla basketbol oynadı. Vatandaşlar da, parkın yenilenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti diye getirdiler.


ANTDOB unutulmaz bir yeni yıl konseri yaşattı Kültür/Sanat ANTDOB unutulmaz bir yeni yıl konseri yaşattı

Antalya Devlet Opera ve Balesi muhteşem bir yeni yıl konserine imza attı. Alışılmışın dışında bir konseptle yeni yıl konserini sahnede değil Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin fuayesinde gerçekleştiren ANTDOB sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.


Muratpaşa Belediyesi’nden 10 bin kişiye aşure Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 10 bin kişiye aşure

Muratpaşa Belediyesi’nce her yıl gerçekleştirilen aşure dağıtımı, kentin değişik noktalarında hafta boyunca devam etti. Başkan Evcilmen de, dağıtımlara katılarak vatandaşlarla sohbet etti.


TP 2011 merhaba dedi Siyaset TP 2011 merhaba dedi

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve teşkilatı 2010 yılında parti olarak neler yaptıklarını ve 2011 hedeflerini anlatan bir basın açıklaması yaptılar.


Muratpaşa’da 2011’e merhaba partisi Güncel Muratpaşa’da 2011’e merhaba partisi

Antalya’da binlerce kişi 2011’e Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yeni yıl partisi ile girdi. Coşkulu kalabalık Dj Orhan’ın canlı performansına, danslarıyla eşlik etti.


Sutopu’nun kralları belli oldu Spor Sutopu’nun kralları belli oldu

TED Antalya Koleji lise öğrencileri arasında “Sutopu Turnuvası” yapıldı.


Kepez’in kültür merkezi inşaatı tam gaz Güncel Kepez’in kültür merkezi inşaatı tam gaz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, 2010 Ekim ayında temelini attığı Kepez Belediyesi’nin kültür merkezinin inşasının, en geç 2011 Ekim ayında tamamlanması planlanıyor.


Ekonomi/Turizm "Türk lirasının değeri düşürülmeli"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu ‘İş ve Eğitim Zamanı’ TV programının konuğu Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı (SMMMO) Mustafa Erdem oldu.


Büyükşehir çıraklara kucak açtı Güncel Büyükşehir çıraklara kucak açtı

Akdeniz Sanayi Sitesi’ne kurulacak kültür merkezi ile çırakların hem barınma sorunu ortadan kaldırılacak, hem de çırakların kültürlü bireyler olarak yetiştirilmesini sağlanacak.


Kepez ‘lale’ ile rengarenk olacak Güncel Kepez ‘lale’ ile rengarenk olacak

Kepez Belediyesi, ilçeye estetik kazandırmak amacıyla yeşil alanlara ve bahçelere 110 bin lale soğanı, 30 bin de sümbül fidesi dikiyor. Bahar aylarında ise Kepez, sümbül kokacak, lale bahçesi olacak.


Antalya’da Emel rüzgarı esti Güncel Antalya’da Emel rüzgarı esti

Türk Pop Müziğinin Havva’sı olarak ün kazanan Emel Yalçın, Glingerie Özdilek Park’ta hayranlarıyla buluştu.


Hayırsever Baba Tahir’e son görev Güncel Hayırsever Baba Tahir’e son görev

Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi Galip Akın’ın babası Tahir Akın’ın cenazesi Burdur’un Yeşilova İlçesi’ne bağlık Çaltepe köyünde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 78 yaşında ebedi yolculuğuna uğurlanan Tahir Akın, Çaltepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.


Tedavi olan çocuklara Yılbaşı kutlaması Güncel Tedavi olan çocuklara Yılbaşı kutlaması

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde geleneksel olarak düzenlenen yılbaşı kutlamasında hastalıkları nedeniyle tedavi alan çocuklar eğlenme fırsatı buldu.


Uçmaya hazır olun Güncel Uçmaya hazır olun

Özdilekpark Alışveriş Merkezi ve SunExpress işbirliği ile başlatılan kampanya çerçevesinde Antalya’da uçmayan kalmayacak. Özdilekpark AVM’deki tüm mağazalardan herhangi birinden veya toplamda 50 TL. ve katları tutarında alışveriş yapan tüm misafirleri SunExpress % 25 indirimle uçuracak.


Hurda araçlarda yeni sistem başladı Ekonomi/Turizm Hurda araçlarda yeni sistem başladı

Hurda araç sahipleri 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren araçlarını ülke genelinde belirlenen toplama merkezlerine teslim edecek.


ASMEK ikinci dönem kayıtları başlıyor Güncel ASMEK ikinci dönem kayıtları başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz düzenlenen Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (ASMEK) ikinci dönem kayıtları 3-9 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Otogar işletmesinde yeni dönem başladı Güncel Otogar işletmesinde yeni dönem başladı

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin 5 yıllık işletmesini 14 Ekim’de yapılan ihalede en yüksek teklifi vererek alan Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Ulaşım A.Ş., 1 Ocak 2011’den itibaren işletmeyi devraldı.


Toskay’dan Muratpaşa’ya ziyaret Siyaset Toskay’dan Muratpaşa’ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tunca Toskay , MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin’i ziyaret etti.


Muratpaşa Huzurevi’nde yeni yıl kutlaması Güncel Muratpaşa Huzurevi’nde yeni yıl kutlaması

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, meclis üyeleriyle birlikte ziyaret ettiği Muratpaşa Belediyesi Huzurevi sakinlerinin yeni yılını kutladı


“Hoca görevini yap, havamız kirlenmesin..” Siyaset “Hoca görevini yap, havamız kirlenmesin..”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, kentteki hava kirliliği konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştirdi. Samani, “Hava kirliliğinin nedeni garibanın kömürü değil, CHP’li Belediye Başkanı’dır” dedi.


Vali Altıparmak’tan Patara’ya inceleme Kaş Vali Altıparmak’tan Patara’ya inceleme

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Likya Birliği’nin başkentliğini yapmış, birliğin üç oy hakkına sahip altı kentinden biri olan, birliğin meclis binasının da bulunduğu Patara Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.


Boztosun’a “TÜBİTAK Teşvik Ödülü” Boztosun’a “TÜBİTAK Teşvik Ödülü”

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2010 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel Hizmet Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülleri”nde, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail BOZTOSUN “TÜBİTAK Teşvik Ödülü”nü aldı.


Başkan Gül’den yeni yıl ziyareti Kemer Başkan Gül’den yeni yıl ziyareti

Kemer Belediye başkanı Mustafa Gül, Kemer resmi kurumlarda çalışan daire müdürlerini ve çalışanlarını ziyaret ederek Yeni Yıllarını kutladı.


Kemer’de muhteşem yılbaşı Kemer Kemer’de muhteşem yılbaşı

Yılbaşı tatili olarak Kemer Rose Residence Beach Otel’i seçen tatilcilerin yeni yıl coşkusu görülmeye değerdi.


Büyükşehir hava kirliliği denetimlerini sürdürüyor Güncel Büyükşehir hava kirliliği denetimlerini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hava kirliliği denetim ekipleri 2010 yılı ağustos ayından itibaren, yerli linyit kömürü taşıyan 89, ithal kömür taşıyan 513 kamyonu denetledi.


Saadet Gençlik Aşure dağıttı Korkuteli Saadet Gençlik Aşure dağıttı

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldırm, geleneksel olarak düzenledikleri aşure programının 6.cısını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Amacımız, halkımızı bu vesileyle bir araya getirip dostluk ve kardeşliği pekiştirmektir” dedi.


Akaydın Kepez’de halkla buluştu Siyaset Akaydın Kepez’de halkla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın sürdürdüğü halk toplantıları kapsamında Ahatlı, Erenköy ve Göçerler Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.


Tütüncü öğrencileri mutlu etti Güncel Tütüncü öğrencileri mutlu etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler İlköğretim Okulu öğrencilerinin şikayetçi olduğu okulun soyunma odası ve tuvaletlerin fiziki sorunlarını çözme sözü verdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...