Cuma, 18 Ekim 2019
Kalekapısı'nda rahat galibiyet Spor Kalekapısı'nda rahat galibiyet

Antalya Basketbol Liginde mucadele eden Kalekapısı Basketbol, Dilek Sabancı Spor Salonu'nda Palmiye Basketbol ile karşılaştı.


Klasik müziğin efsane isimleri festivalde buluşuyor Kültür/Sanat Klasik müziğin efsane isimleri festivalde buluşuyor

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali programı açıklandı.


Duayenlerden AGC’ye veda ziyareti Güncel Duayenlerden AGC’ye veda ziyareti

Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Şennur Erdoğan ve Anadolu Ajansı muhabirlerinden Fikri Cinokur AGC Başkanı Mevlüt Yeni’ye veda ziyaretinde bulundular.


Muratpaşa Belediyesi ‘Sağlık Günleri’ başladı Güncel Muratpaşa Belediyesi ‘Sağlık Günleri’ başladı

Sağlıklı birey, sağlıklı toplum için bilgilendirme çalışmalarını sürdüren Muratpaşa Belediyesi,‘Sağlık Günleri’nin ilkini Kozaklı Kültür Sanat Evi’nde ‘Uyku bozuklukları’ başlığı ile gerçekleştirdi


Gelişim Sanat’tan English Time’a ziyaret Güncel Gelişim Sanat’tan English Time’a ziyaret

Antalya’da faaliyet gösteren Gelişim sanat Kültür Merkezi Gelişim Sanat’ın Liseli Dergisi’ni çıkaran öğrenci,yazar ve okul temsilcileri English Time Yabancı Dil Okulunu ziyaret etti


Büyükşehir’den çıraklara çorba Güncel Büyükşehir’den çıraklara çorba

Antalya Büyükşehir Belediyesi, her sabah sanayide çalışan çırak ve kalfalara sıcak çorba dağıtıyor. Uygulama, sanayi esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı.


Kaş Marina, rotasını kültür ve sanata kırdı Kaş Kaş Marina, rotasını kültür ve sanata kırdı

Kaş Marina; 24-26 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin ana sponsorluğunu üçüncü kez üstlendi.


‘KocaYasa’ya izleyicilerden tam not Kültür/Sanat ‘KocaYasa’ya izleyicilerden tam not

Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesi kapsamında amatör kadın tiyatrocular 2’nci oyunları “KocaYasa”yla ilk kez seyirci karşısına çıktı. Oyun, ayakta alkışlandı.


İlköğretimde Yapılandırmacı Yaklaşımlar Çalıştayı Güncel İlköğretimde Yapılandırmacı Yaklaşımlar Çalıştayı

Antalya İl eğitim başarısını daha ileri ve üst seviyelere taşımak amacıyla yürürlükte olan, “İlköğretim ve Lise Başarı Artırma Projesi” İLBAP kapsamında, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde, 27-28-29 Haziran 2011 Tarihlerinde üç gün süreyle, İSTEK Özel Antalya Yeditepe Koleji’nde, “İlköğretimde Yapılandırmacı Yaklaşımlar” konulu Çalıştay düzenlendi.


“Balcalı emekçisi yalnız değildir” Siyaset “Balcalı emekçisi yalnız değildir”

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünün talimatıyla SES ve Dev Sağlık-İş Sendikası’nın işyeri temsilciliklerine dün cebir kullanılarak girilmesine Antalya’da sağlık emekçileri tepki gösterdi.


Türkiye’nin Vietnam Büyükelçisi ATSO’da Siyaset Türkiye’nin Vietnam Büyükelçisi ATSO’da

Vietnam’a büyükelçi olarak atanan Ahmet Akif Oktay, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Türkçe’nin Çocukları Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Güncel Türkçe’nin Çocukları Milli Eğitim Müdürlüğü’nde

Uluslararası 9. Türkçe Olimpiyatları’nın Antalya ayağı için birçok ülkeden Antalya’ya gelen Türkçe’nin çocuklarını, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay makamında kabul etti.


Şekerbank’tan Antalyalı esnafa “Kahraman Kredi” Ekonomi/Turizm Şekerbank’tan Antalyalı esnafa “Kahraman Kredi”

Antalyalı esnafın ve küçük işletmelerin her türlü finansman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen “Kahraman Kredi” kampanyası, Antalya’nın kurtuluş haftası nedeniyle 27 Haziran - 8 Temmuz 2011 tarihleri arasında devam edecek.


Çalışan kesimin %85’i kendi işini kurmak istiyor Ekonomi/Turizm Çalışan kesimin %85’i kendi işini kurmak istiyor

Secretcv.com, üyeleri arasında yaptığı anket sonucunda Türkiye’de çalışanların %85’lik bir kısmının kendi işini yapmak istediğini ortaya çıkardı.


TEV’in yurt dışı burslarıyla geleceğe güvenli adım TEV’in yurt dışı burslarıyla geleceğe güvenli adım

Türk Eğitim Vakfı ile bu yıl 66 başarılı öğrenci daha, yurt dışında yüksek lisans ve üst ihtisas yapma şansı yakaladı.


Kepez eğitimdeki başarıyı ödüllendiriyor Güncel Kepez eğitimdeki başarıyı ödüllendiriyor

Kepez Belediyesi, düzenlediği karne şenliği ile okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan 282 öğrenciye bisiklet hediye etti. Şenlikte Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilere “yaz kampı” müjdesini verdi.


Alara Fidan’ın Amiral Gemisi görücüye çıktı Alara Fidan’ın Amiral Gemisi görücüye çıktı

Alara Fidan’ın Manisa Salihli’de bulunan Adala Bahçesi, ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. 2 bin 500 dekar alanda kurulu olan Adala Bahçe’yi Alara Fidan’ın amiral gemisi olarak adlandıran Alara Fidan CEO’su Yavuz Taner, 2013’e kadar Adala Bahçe’de entegre bir meyve tesisi oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.


Çavuşoğlu Kırgızistan ve Kazakistan'a gidecek Çavuşoğlu Kırgızistan ve Kazakistan'a gidecek

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Kırgızistan ve Kazakistan’ı ziyaret edecek.


Önder Altıntaş yıl sonunda harikalar yarattı Güncel Önder Altıntaş yıl sonunda harikalar yarattı

Özel Önder Altıntaş Sanat Merkezi’ nin, öğrencilerin yıl boyunca aldıkları eğitimi izleyici önünde sergilemeleri ve sahne deneyimi kazanmaları için AKM’de düzenlediği yılsonu gösterisinde minikler harikalar yarattı.


Antalya Caz Festivali sona erdi Kültür/Sanat Antalya Caz Festivali sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Antalya Caz Festivali sona erdi. Festival, ünlü cazcı ve vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz, caz müziği sanatçısı Yıldız İbrahimova ve Iva Papazov’un birlikte verdiği konserle tamamlandı.


Döşemealtı Belediyesi’nden Eğitime Destek Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden Eğitime Destek

Döşemealtı Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği yaz kurslarını bu yıl 10 dalda yeniden açıyor.


Kaleiçi Yönlendirme Tabelaları Ulusal Tasarım Yarışması sonuçlandı Güncel Kaleiçi Yönlendirme Tabelaları Ulusal Tasarım Yarışması sonuçlandı

Kaleiçi Yönlendirme Tabelaları Ulusal Tasarım Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Grafik tasarımcısı Evrim Gürel Suveydan 5 bin TL’lik birincilik ödülü kazandı.


Adam&Eve’de müzikli geceler devam ediyor Güncel Adam&Eve’de müzikli geceler devam ediyor

Dünyaca ünlü kadın DJ Ellis Sexton, Adam&Eve Hotels’de nefes kesen bir performans sergiledi. Ünlü kadın DJ, sahnede kaldığı 3 saat boyunca çaldığı şarkılarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.


Mısır Çarşısı güzelleşiyor Güncel Mısır Çarşısı güzelleşiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk açıldığı güne göre sıkıntıların azaldığı Mısır Çarşısı’nı, yönetimi ve esnafı ile birlikte eksikliklerini gidererek, daha güzel hale getireceklerini söyledi.


Finali en çok konuşulan dizi: “Ezel” Finali en çok konuşulan dizi: “Ezel”

Ekranda tatil dönemi başlarken, en çok izlenen programların başında yer alan yerli dizilerin final bölümleri haberlerde geniş yer aldı.


Depresyonla karıştırılan hastalık Fibromiyalji Sağlık/Kadın Depresyonla karıştırılan hastalık Fibromiyalji

BSK Aydın Anka Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülnur Taşcı Bozbaş, belirtilerinden tedavisine fibromiyalji ile ilgili bilgi verdi.


Fanta Gençlik Festivali İzmir’den başlıyor Fanta Gençlik Festivali İzmir’den başlıyor

Fanta Gençlik Festivali 10. yılını Megastar Tatkan ve MaNga ile kutluyor.


OYDER’in 6. Bölge Toplantısı Antalya’da yapıldı Güncel OYDER’in 6. Bölge Toplantısı Antalya’da yapıldı

22 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve çatısı altında yer alan 900’den fazla Otomotiv Yetkili Satıcısını temsil eden OYDER’in (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) 6. Diyalog Toplantısı Antalya’da düzenlendi.


Ergen: “Bu abluka dağıtılacak” Siyaset Ergen: “Bu abluka dağıtılacak”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü üyeleri, Ankara ve Hopa’da tutuklanan üyelerine destekte bulunmak üzere Güllük PTT’den dayanışma kartları gönderdiler.


Bikkenoğlu: Güncel Bikkenoğlu: "Turizmi geliştirmek için çalışıyoruz"

Antalya Turizm Akademisi Derneği, Türk turizmi içerisinde her yıl giderek artan Rus turizmini mevcut standartları kullanarak, araştırmalar, eğitimler ve etkinlikler düzenleyerek geliştirilmesi ve hizmet standardı oluşturulmasının turizm eğitimi ile gerçekleştirilmesi hedefiyle Rus turizmine yönelik hayata geçirilen dev proje çalışmalarına hızla devam ediyor.


“İnşaat sektörü için kentsel dönüşüm şart” Güncel “İnşaat sektörü için kentsel dönüşüm şart”

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici İşadamları Derneği yönetimi, Hüseyin Demirezen başkanlığında MÜSİAD Antalya Şubesini ziyaret etti.


Kepez Ceyhan Caddesi’nde kanalizasyon çalışması Güncel Kepez Ceyhan Caddesi’nde kanalizasyon çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen kanalizasyon çalışmaları sürüyor.


Başkan Dalma: “Sağlık her şeyden önce gelir” Güncel Başkan Dalma: “Sağlık her şeyden önce gelir”

Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Dursun Dalma, vatandaşları uyardı.


Koçtaş’tan kan bağışı kampanyasına destek Güncel Koçtaş’tan kan bağışı kampanyasına destek

Koçtaş, Koç Holding’in Türk Kızılayı işbirliği ile Koç Topluluğu çalışan ve bayilerinin desteğiyle Türkiye’de düzenli kan bağışçısı sayısını artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlattığı ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyasına destek vermeye devam ediyor.


ABT yeni oyuncular alacak Kültür/Sanat ABT yeni oyuncular alacak

ABT, kadrosuna yeni oyuncular alacak. Başvurular 15 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Sınavlar 18 Temmuz’da yapılacak.


UWE Genel Kurul toplantısı yapıldı Güncel UWE Genel Kurul toplantısı yapıldı

Avrupalı Üniversiteli Kadınlar Derneği 2011 Genel Kurul Toplantısı Lykia World Otel’de gerçekleşti.


Türkçe’nin çocukları Antalya’da Güncel Türkçe’nin çocukları Antalya’da

İlki 2003 yılında 17 ülkeden 62 öğrencinin katılımıyla başlayan Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, bugün muhteşem bir organizasyona dönüştü.


Siyaset "Bütün sorunların çözüm yeri meclistir"

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu: ‘‘Bütün sorunların çözüm yeri Meclistir. Yeni bir anayasa ve yargı reformu ile mevcut krizi ülkemiz için tarihi bir fırsata dönüştürebiliriz’’ dedi.


Başkan Evcilmen’e Mavi Bayrak ödülü Güncel Başkan Evcilmen’e Mavi Bayrak ödülü

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen,Tekirova’da düzenlenen Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde, ‘En iyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri Sertifikası’ ile ödüllendirildi


GATAB’tan çevre temizliği Kemer GATAB’tan çevre temizliği

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) ekipleri, turizm sezonun devam ettiği yoğun günlerde hizmet Bölgelerinde bulunan yollarda ve Phaselis Ören yerinde çevre temizliğine başladı.


Hıdırlık Dinletileri'de Necip Nugay rüzgarı Güncel Hıdırlık Dinletileri'de Necip Nugay rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı tarafından her yaz düzenlenen Hıdırlık Dinletileri'nin ikinci bölümü Cumartesi gecesi gerçekleştirildi.


Club Nena 14. yaşını kutladı Manavgat Club Nena 14. yaşını kutladı

Manavgat Kızılağaç Turizm Beldesinin en eski otellerinden birisi olan Club Nena, 14. Yaşını kutladı. 14. Yaşını otelde kalan misafirleri ve çalışanları ile birlikte kutlayan Club Nena Otel, turizmdeki 14. yılın haklı gururunu yaşadı.


“Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor”da ikinci perde Kültür/Sanat “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor”da ikinci perde

Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesi kapsamında amatör kadın tiyatrocular 2’nci oyunlarını sahnelemeye hazırlanıyor. “KocaYasa” adlı oyun, 26 Haziran Pazar günü saat 20.00’de ilk kez seyirci karşısına çıkacak.


Batista Club İnferno’yu Salladı Kemer Batista Club İnferno’yu Salladı

Kemer’in popüler eğlence kulüplerinden İnferno’da geçtiğimiz gece özellikle Rusların büyük hayranlık duyduğu Batista sahne aldı.


Muratpaşa’dan işçiye ikramiye Güncel Muratpaşa’dan işçiye ikramiye

Muratpaşa Belediyesi, 378 işçisine toplam 198 bin TL ikramiye ödemesi yaptı. Başkan Evcilmen, “Çalışanlarımız güle güle harcasınlar” dedi.


Toros Akdeniz’in sanattaki başarısı Güncel Toros Akdeniz’in sanattaki başarısı

Toros Akdeniz Anadolu-Fen Lisesi katıldığı 18. Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nde "Boş Beşik " oyunu ile ödülleri topladı.


Tütüncü işçisi ile aynı sofrada Güncel Tütüncü işçisi ile aynı sofrada

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, soğuk asfalt çalışması yapan işçileriyle birlikte bir parkta, karpuz ve peynirin yer aldığı öğle yemeği yedi.


Fazıl Say Çin’de Kültür/Sanat Fazıl Say Çin’de

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Çin’de konserler vermeye hazırlanıyor. Çin’in başkenti Pekin başta olmak üzere, Şangay ve Guangzhou’da da konserler verecek olan Fazıl Say’a, Şef James Gaffigan yönetimindeki Luzern Senfoni Orkestrası eşlik edecek.


Kepez’den bedensel engellilere spor desteği Güncel Kepez’den bedensel engellilere spor desteği

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bedensel engellilerin de, sağlam insanlar gibi spor yapma hakkının bulunduğunu, bu nedenle ilçede sporun önündeki engellerin kaldırılmasına önem verdiklerini söyledi.


Fatih’de engelsiz yaşam başladı Güncel Fatih’de engelsiz yaşam başladı

Fatih Mahallesi’nde yaşayan bedensel engelliler, sıcak asfaltla kaplanan yollarda tekerlekli sandalyelerini engelsiz bir şekilde kullanmanın sevincini yaşıyor.


YÖRSİAD’dan ATSO’ya ziyaret Güncel YÖRSİAD’dan ATSO’ya ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu üyeleri, ATSO ( Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ) Başkanı Çetin Osman Budak’ı makamında ziyaret ettiler.


Yenilenebilir enerji yatırımı için arazi talebi Güncel Yenilenebilir enerji yatırımı için arazi talebi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) uzmanları, yenilenebilir enerji konusunda İtalyan ENGYNET Firmasıtemsilcisi AntonellaMarchini ile Antalya Yatırım Destek Ofisi’nde (YDO) toplantı gerçekleştirdi.


Sky Airlines Kuveyt’e tarifeli uçan ilk özel Türk havayolu Güncel Sky Airlines Kuveyt’e tarifeli uçan ilk özel Türk havayolu

Sky Airlines, Kuveyt’e tarifeli ilk seferini gerçekleştirdi. Kuveyt’ten Antalya’ya gelen ZY 4126 sefer sayılı ilk uçak için Antalya havaalanında bir karşılama töreni yapıldı.


Kemer’in sualtında Birleşmiş Milletler Kemer Kemer’in sualtında Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Bilim, Çevre ve Kültür Organizasyonu (UNESCO) Genel Merkezi tarafından Antalya-Kemer’de uluslararası sualtı arkeolojisi eğitim programı düzenlendi.


Yol çizgileri daha bilimsel çizilecek Güncel Yol çizgileri daha bilimsel çizilecek

Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı arasında yapılan protokol doğrultusunda açılan 60 saatlik Yol Çizgi Aracı Operatörlüğü Kursu tamamlandı.


Orta kulak iltihabı kalıcı olarak işitme kaybına neden olabilir Sağlık/Kadın Orta kulak iltihabı kalıcı olarak işitme kaybına neden olabilir

Orta kulakta sıvı toplanması ve sık kulak iltihabı, çocuklarda sık rastlanan bir durumdur. Genellikle östaki borusunun uyumsuz çalışmasına, çocukluk çağının koşulları dolayısı ile sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonlarına ve gelişmekte olan bağışıklık sisteminin yetersiz kalmasına bağlıdır.


Antalya’da caz rüzgarı sürüyor Kültür/Sanat Antalya’da caz rüzgarı sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Antalya Caz Festivali sürüyor. Feyza Eren Quartet konseriyle devam eden festivale Antalyalılar yoğun ilgi gösteriyor.


Yüzme Milli Takımına Turkcell desteği Spor Yüzme Milli Takımına Turkcell desteği

Turkcell, Yüzme Federasyonu ile başarılı bir işbirliği modeli oluşturarak; Türkiye Yüzme Milli Takımı’nın ana sponsoru oldu.


Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi açıldı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi açıldı

Özdilek’in katkılarıyla yapılan yenileme çalışmalarının ardından hizmete sokulan ve geçmişte MİT Binası olarak hizmet veren Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi törenle açıldı.


Ulaşım anketinin ilk etabı tamamlandı Güncel Ulaşım anketinin ilk etabı tamamlandı

Ulaşım Ana Planı çerçevesinde gerçekleştirilen ‘Hane Halkı Ulaşım Anketinin’ ilk etabı tamamlandı. Anket çalışmasının ilk etabında 135 mahalle ziyaret edildi. Anket uygulamalarının 2’nci etabı okulların açık olduğu Eylül ayında başlayacak.


Türk çocuklar ABD’de Antalya’yı tanıtacak Güncel Türk çocuklar ABD’de Antalya’yı tanıtacak

ABD’de yaşayan Türk ailelerinin çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Antalya’da kamp yapıyor. Çocuklar kamp süresince kendi kültürlerini tanıyacak, aynı zamanda ABD’de Antalya’nın tanıtımını yapacak.


KBT tiyatrocu yetiştiriyor Kültür/Sanat KBT tiyatrocu yetiştiriyor

Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT)’nun, ücretsiz tiyatro eğitim kursunu tamamlayan 110 kursiyer, düzenlenen törenle katılım sertifikalarını Başkan Hakan Tütüncü’nün elinden aldı.


Türel’in teşekkür gezileri devam ediyor Siyaset Türel’in teşekkür gezileri devam ediyor

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, 12 Haziran’da yapılan Milletvekili seçimlerinde, partisinin aldığı sonucun sevindirici olduğunu belirterek, Antalyalılar’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiğini, bunun sadece teşekkürde kalmadığını ve Antalyalıları tebrik ettiğini söyledi,


Öğrencilerden örnek davranış Döşemealtı Öğrencilerden örnek davranış

20 Mayıs Günü Merkez Üssü Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen deprem sonrası Antalya’dan yardımlar hız kesmeden devam etti.


Lykia acentalarını Kapadokya’da ağırladı Lykia acentalarını Kapadokya’da ağırladı

LykiaLodge Kapadokya acentalarına birbirinden eğlenceli aktivitelerle unutulmaz bir hafta sonu yaşattı


GATAB’an Doğaya Saygı Projesi’ne destek Kemer GATAB’an Doğaya Saygı Projesi’ne destek

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından otellere “su tasarruf kartı” uygulaması başlatıldı. Proje ile su tüketiminin azaltılması ve kimyasal kirliliğe etken olan nedenlerin önüne geçilmesi planlanıyor.


Kepez Belediyesi’nden öğrencilere karne şöleni Güncel Kepez Belediyesi’nden öğrencilere karne şöleni

Kepez’li öğrenciler, karne sevincini Kepez Belediyesi’nce düzenlenecek olan karne şöleniyle yaşayacak. Çeşitli animasyonların, sürprizlerin ve konserlerin yer alacağı şölen ile öğrenciler yaza merhaba diyecek.


GATAB kalitesinden ödün vermedi Kemer GATAB kalitesinden ödün vermedi

ISO 9001, ISO 14001 VE OHSAS 18001 yönetim sistemleri standartlarında çalışmalarını sürdüren GATAB, kaliteden ödün vermiyor


İşkenceyi Önleme Komitesi’ne ödül İşkenceyi Önleme Komitesi’ne ödül

AKPM 2011 yılı İnsan Hakları Ödülü’ne Rus Sivil Toplum Örgütü ‘‘İşkenceyi Önleme Komitesi’ layık görüldü.


Sorumluların bulunması için soruşturma başlatıldı Sorumluların bulunması için soruşturma başlatıldı

AKPM Akdeniz’de hayatını kaybeden göçmenlerin sorumlularının bulunması için soruşturma başlattı.


Toros Akdeniz’de mezuniyet coşkusu Güncel Toros Akdeniz’de mezuniyet coşkusu

Özel Toros Akdeniz Koleji Anadolu-Fen Lisesi’nde, 2010-2011 Öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.


Hamileliğinizi planlayın Sağlık/Kadın Hamileliğinizi planlayın

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Leylant Ova Demirtaş, hamileliğe hazırlık ile ilgili bilgiler verdi.


Çavuşoğlu, Sarkisyan ile görüştü Çavuşoğlu, Sarkisyan ile görüştü

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu bugün Strazburg’da Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüştü.


ATB'den, emekli olan AA Bölge Müdürü ve muhabirine plaket Güncel ATB'den, emekli olan AA Bölge Müdürü ve muhabirine plaket

1 Temmuz’dan itibaren emekliye ayrılan Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Şennur Erdoğan ile ekonomi muhabiri Fikri Cinokur, veda ziyaretleri kapsamında Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.


Klima alırken nelere dikkat etmeli? Güncel Klima alırken nelere dikkat etmeli?

Kavurucu yaz sıcaklarının en büyük kurtarıcısı olan klimaların istenilen rahatlığı sağlaması için klima alırken dikkatli olmak gerekiyor.


Fatih’in yolları modernleşti Güncel Fatih’in yolları modernleşti

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl 4 bin 548 metrekare parke kaldırım çalışması yaptığı Fatih Mahallesi’nde 4 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdi.


Antalya çiçek açtı Güncel Antalya çiçek açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, orta refüjler ve kavşaklarda çiçek dikimi gerçekleştiriyor. Rengarenk çiçeklerle Antalya adeta çiçek bahçesine dönüştü.


BSK Lara Hastanesi hemşirelerle buluştu Güncel BSK Lara Hastanesi hemşirelerle buluştu

BSK Lara Hastanesi, hizmet içi eğitim ve değerlendirme toplantısında hemşirelerle buluştu.


Avtürk, Panda Cloud Antivirus 1.5’u duyurdu Teknoloji/Bilim/İnternet Avtürk, Panda Cloud Antivirus 1.5’u duyurdu

Panda Cloud Antivirüs 1.5’a, performans geliştirmelerinin yanı sıra, servisi kullanan kullanıcıların önerdiği yeni özelliklerinde eklendiğini belirten Avtürk Ürün Müdürü Okan Horasan, 2009 yılında çıkışından bu yana, dünya üzerindeki milyonlarca kullanıcının, Panda Cloud Antivirüs’ün Collective Intelligence teknolojisi ile birçok ödül kazanan ve kaynak kullanımını minimize eden bu servisinden faydalandığını ekledi.


Saraydan Kız Kaçırma Aspendos Sahnesinde Kültür/Sanat Saraydan Kız Kaçırma Aspendos Sahnesinde

18. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali; Mozart’ın ünlü operası ‘Saraydan Kız Kaçırma’ ile devam ediyor. Mozart’ın Osmanlıları konu alan eseri Saraydan Kız Kaçırma, bu yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneleniyor.


Hamilelere sıcak hava uyarısı Sağlık/Kadın Hamilelere sıcak hava uyarısı

An-Deva Yıldız Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ünitesi'nden Op.Dr. Şerife Şeniz Yurtsever, yaz döneminde hamilelerin mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları ve bol su, portakal suyu ile süt içerek terle atılan elektrolitleri geri kazanmaları gerektiğini bildirdi.


Teleferikçiler özel gecede hız aldı Güncel Teleferikçiler özel gecede hız aldı

Yoğun bir kış ve bahar trafiği geçiren Olympos Teleferik çalışanları, yaz aylarında daha da artması beklenen ziyaretçilerine kusursuz hizmet vermek amacıyla bir araya geldi.


Antalya’da caz rüzgarı Kültür/Sanat Antalya’da caz rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini başlattığı Antalya Caz Festivali, Erkan Oğur ve Telvin Grubu’nun birlikte verdiği muhteşem konserle başladı.


Yanlış bilgiler güvenliği tehdit ediyor Yanlış bilgiler güvenliği tehdit ediyor

İhmal ve doğru sanılan yanlışlar nedeniyle Türkiye’de her gün 234 ev soyuluyor. Yeni ortaya çıkan yumurta atma gibi akla gelmedik yöntemlerle evlere giren hırsızların hedefinde sadece sıradan konutlar değil, güvenlik elemanlarıyla korunan siteler de bulunuyor.


Antalyalı Kardelenler’in mezuniyet sevinci Güncel Antalyalı Kardelenler’in mezuniyet sevinci

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte 11 senedir yürüttüğü Kardelenler Projesi kapsamında burs alarak eğitim gören kız öğrenciler, başarı yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2010-2011 eğitim yılı sonunda 46 Antalyalı Kardelen liseden mezun oldu.


Kepez Muhtarlar Dernek Yönetimi Tütüncü’yü ziyaret etti Güncel Kepez Muhtarlar Dernek Yönetimi Tütüncü’yü ziyaret etti

Kepez İlçesi Muhtarlar Dernek Yönetimi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek, bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür etti.


Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nden meslek edindirme kursu Güncel Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nden meslek edindirme kursu

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile Meslek Edindirme Kursları Başlatılmıştır.


Adokapı ünlü yapı marketlerinde Güncel Adokapı ünlü yapı marketlerinde

ADO tarafından Antalya’daki dev tesislerde üretilen kapı ve pencere sistemleri, dünyada yapı marketçiliğinin öncü isimlerinden olan Bauhaus ve Baumax’ın mağazalarında satışa sunuluyor.


ANSAN’da Nazife Aras Resim Sergisi Kültür/Sanat ANSAN’da Nazife Aras Resim Sergisi

20-Haziran 03 Temmuz tarihleri arasında gezilebilecek olan Nazife Aras resim sergisini Ansan Başkanı Taci Alpaslan açtı.


STDM-Çin iş adamları derneği buluştu Güncel STDM-Çin iş adamları derneği buluştu

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Chine Garden’de Çin İş Adamları Derneği ile STDM bir araya geldi.


Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Çevre Tasarımı Bölümüne Ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Çevre Tasarımı Bölümüne Ödül

Seramik sektörünün önde gelen markalarından Kütahya Seramik’in; “Red Dot Design Award Best Of The Best 2011” ve “IF Product Design 2011” ödüllü Versatile koleksiyonu için yaptığı “Uygulama Tasarımı Yarışması” sonuçlandı.


Çavuşoğlu, Mladenov ile grüştü Çavuşoğlu, Mladenov ile grüştü

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov ile görüştü.


LEGO tüm Türkiye’de çocukları buluşturdu! LEGO tüm Türkiye’de çocukları buluşturdu!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yerinden 3 bini aşkın çocuğun katıldığı Lego Türkiye Şampiyonası’nın birincileri belli oldu.


Tursun’dan engelli vatandaşa yardım eli Döşemealtı Tursun’dan engelli vatandaşa yardım eli

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun fiziksel engelli İnci Kaya’ya elektrikli yatak hediye etti.


Hararet Avcıları şehrinize geliyor Güncel Hararet Avcıları şehrinize geliyor

“Lipton Ice Tea Hararet Avcıları Yolda” etkinliği kapsamında, Lipton Ice Tea Türkiye’nin hararetini düşürmek için yola çıkıyor. 17 ilde gerçekleşecek eğlenceli etkinliklerin Antalya durağında, eğlenceli ve sürpriz yarışmalar sizleri bekliyor olacak.


Yükseliş’e futbol sahalı park Güncel Yükseliş’e futbol sahalı park

Kepez Belediyesi, yıllardır değerlendirilmeyen araziyi, içerisinde futbol sahası olan bir park haline getirerek, halkın hizmetine açtı


Babalar Günü Satranç Turnuvası Güncel Babalar Günü Satranç Turnuvası

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezinde düzenlenen satranç turnuvaları tüm hızıyla devam ediyor.17- 18 Haziran 2011 tarihleri arasında Deepo alışveriş merkezinde düzen enlenen babalar günü takım satranç turnuvası büyük çekişmelere sahne oldu.


“Sorular Ve Yanıtlarla Hepatitler” Sağlık/Kadın “Sorular Ve Yanıtlarla Hepatitler”

Türkiye’de milyonlarca kişiyi ilgilendiren Hepatit B, C ve D tedavi edilmediğinde sinsice ilerleyerek karaciğer yetmezliğine, siroza ve karaciğer kanserine dönüşebiliyor


Suda reklam savaşları hızlı başladı Suda reklam savaşları hızlı başladı

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans araştırmasında, Mayıs ayından günümüze medyadaki su sektörü reklamlarının toplam 6 bin 513’e ulaştığı tespit edilirken, sektörün en çok televizyonu tercih ettiği ortaya çıktı.


Kaplan: “Anayasa konsensüsle yapılmalı” Siyaset Kaplan: “Anayasa konsensüsle yapılmalı”

Genel Seçim sürecinin bitmesi ile Anayasa tartışmaları ülke gündemindeki ağırlığını hissettirmeye başladı. Ve hükümetin kurulması ile de ivmelenecek. Bu noktadan hareketle KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan’da Anayasaya ilişkin ön düşüncesini kamuoyu ile paylaştı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...