Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Gençliğin coşkusu zirveye taşınıyor Güncel Gençliğin coşkusu zirveye taşınıyor

Olympos Teleferik, Mayıs ayı boyunca üniversite öğrencilerine indirimli zirve keyfi yaşatacak.


Nisan’ın iz bırakan olay, kişi ve kurumları Nisan’ın iz bırakan olay, kişi ve kurumları

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) her ay düzenli hazırladığı gündem raporunun Nisan ayı sonuçları açıklandı. Buna göre, Türkiye’nin ay boyunca en çok konuştuğu konular; yaklaşan seçimler ve YGS sınavındaki şifreleme oldu.


MHP’den “Ses Ver Türkiye” gezileri Siyaset MHP’den “Ses Ver Türkiye” gezileri

MHP Antalya İl Başkanlığı’nın Ses Ver Türkiye gezileri Sivaslılar Derneği ve Arapsuyu Talebe Yurdu Kermesiyle devam ediyor.


Tütüncü asfalt sözünü tuttu Güncel Tütüncü asfalt sözünü tuttu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ünsal Mahallesi’ni ziyaretinde dile getirdiği sıcak asfalt sözünü tuttu. Mahallede hem semt pazarı alanı hem de 3,5 km yol asfaltlandı.


“CHP yine çaktı, sınıfta kaldı” Siyaset “CHP yine çaktı, sınıfta kaldı”

AK Parti İl Başkanı Avukat Mustafa Köse, CHP İl Başkanı Özer Ülken’in basın toplantısı düzenleyerek, AK Parti ve Milletvekili adaylarıyla ilgili yaptığı açıklamasını trajikomik ve ancak kendilerinden beklenen bir açıklama olduğunu söyledi.


Yıldız: Korkuteli Yıldız: "Türkiye'de hiç kimse halinden memnun değil"

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Yıldız, seçim çalışmalarına Korkuteli’de esnafı ziyaret ederek devam ediyor


Medya şimdiden seçimlere kilitlendi Medya şimdiden seçimlere kilitlendi

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), en çok konuşulan siyasi partileri ve siyasetçileri belirlediği aylık medya araştırması sonuçlandı. Seçimlerin yaklaşmasıyla iyice ısınan siyasi arenaya fokuslanan medya, siyasilerin mesajlarını en iyi ilettikleri mecra oldu.


Kazakistan Büyükelçisi  ATSO Başkanı Budak’ı ziyaret etti Güncel Kazakistan Büyükelçisi ATSO Başkanı Budak’ı ziyaret etti

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Askar Shokebaeyv, Başkatip Almat Suyubayev ve Antalya Fahri Konsolosu ve ATSO Meclis Üyesi Hüseyin Acarlıoğlu, Nevşehir Fahri Konsolosu Halil Uluer ve Kazak işadamları, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret ettiler.


Vecdi Gönül: “Antalya tarımda şampiyon” Siyaset Vecdi Gönül: “Antalya tarımda şampiyon”

Toptancı Hal esnafı ile kahvaltıda bir araya gelen Bakan Gönül esnaflar ile sohbet edip, sorunlarını dinledi. Gönül, tarımda Antalya’nın şampiyon il olduğunu söyledi.


Türel: “Gemi batarsa hepimiz batarız” Manavgat Türel: “Gemi batarsa hepimiz batarız”

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel, ‘’Ülkede istikrar bozulursa, gemi batar. Gemi batarsa hepimiz batarız” dedi.


Dünyagöz, öğretmen annelerin “gözüne baktı” Güncel Dünyagöz, öğretmen annelerin “gözüne baktı”

Onlar binlerce çocuğun annesi... Biricik çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin Anneler Günü, binlerce kez kutlansa yine de az kalır. Dünyagöz Antalya Hastanesi, ‘Anneler Günü’nde kadın öğretmenleri unutmadı.


Gönenç: “Denizde karşılaştığımız fırtınalar görülmüyor” Siyaset Gönenç: “Denizde karşılaştığımız fırtınalar görülmüyor”

Minibüsçüler Odası Başkanı Gönenç, toplumda çok kazandıkları yönünde bir algı olduğunu belirterek, “bir dolmuşun günlük cirosunun dörtte üçüne yakını yakıta gider. Ama insanlar denizde karşılaştığımız fırtınalara değil, gemiyi limana nasıl yanaştırdığımızla ilgileniyor” dedi.


 “Türkiye borç bataklığına sürükleniyor” Döşemealtı “Türkiye borç bataklığına sürükleniyor”

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Döşemealtı ilçe ve beldelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.


Kemal Çelik Elmalı’da vatandaşları dinledi Elmalı Kemal Çelik Elmalı’da vatandaşları dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; Elmalı ilçesinde vatandaşların sıkıntılarını dinledi.


Genç İMO Eskişehir Hızlı Tren Şantiyesini gezdi Güncel Genç İMO Eskişehir Hızlı Tren Şantiyesini gezdi

30 Nisan 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Genç-İMO Üyelerine yönelik gerçekleştirilen Eskişehir Hızlı Tren Şantiyesi Teknik Gezisine toplam 90 öğrenci üye katıldı.


Türk doktorlardan Bulgar doktorlara kurs Güncel Türk doktorlardan Bulgar doktorlara kurs

Bulgaristan’dan gelen doktorlar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde düzenlenen periton diyalizi kursuna katıldı.


Ak Parti’den Korkuteli ve Elmalı çıkarması Korkuteli Ak Parti’den Korkuteli ve Elmalı çıkarması

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve Milletvekili adayları ile birlikte Korkuteli ve Elmalı’ya ilçelerine çıkarma yaptı.


Aşk-ı Memnu  Antalya sahnesinde Kültür/Sanat Aşk-ı Memnu Antalya sahnesinde

Sezon boyunca West Side Story müzikalini ve Anna Karenina balesini kapalı gişe oynayan Antalya Devlet Opera ve Balesi Mayıs ayında yine iddialı bir eserle sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Kazakistan Büyükelçisi Büyükşehir’de Güncel Kazakistan Büyükelçisi Büyükşehir’de

Kazakistan’ın Türkiye Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Asgar Sokubayev ve beraberindeki heyet Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


Belediyeden afetzedelere yardım Aksu Belediyeden afetzedelere yardım

Aksu Belediyesi, doludan zarar gördüğü tespit edilen 327 ortakçıya yardım paketti dağıttı. Geçtiğimiz ay meydana gelen dolu felaketinde zarar gören, Yurtpınar, Murtuna, Fatih mahallesi ve Kurşunlu köylerindeki ortakçı olarak tabir edilen Sera işçilerine yardım paketleri Muhtarlar eşliğinde dağıtıldı.


Dr. Akbulut: Siyaset Dr. Akbulut:"Hiçbir yere gitmiyoruz"

Başbakan Erdoğan’ın sağlıkçılara yönelik söylediği “Çok açık söylersiniz. Çalışmak istemiyoruz dersiniz, istediğiniz yere çeker gidersiniz" sözlerine bir tepkide SES’den geldi.


AÜ Matematik Olimpiyatlarında Türkiye İkinciliği Güncel AÜ Matematik Olimpiyatlarında Türkiye İkinciliği

Toros Akdenizli matematik dehaları Akdeniz Üniversitesi 16. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları’nda sınır tanımayarak lise 1, 2. 3. sınıflar kategorilerinde tüm Antalya birinciliklerinin yanı sıra Türkiye İkinciliği ve Türkiye 5. liği derecelerini aldılar.


Alman dostluk parkı tamamlanıyor Döşemealtı Alman dostluk parkı tamamlanıyor

Döşemealtı’nda Alman öğrenciler tarafından çalışmaları sürdürülen Dostluk Parkı’nın 4. aşaması tamamlandı.


Akaydın “Antalya kaliteli ulaşıma kavuşacak” Siyaset Akaydın “Antalya kaliteli ulaşıma kavuşacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, yeni oluşturulacak ulaşım sistemiyle Antalya’nın, uygar ve kaliteli ulaşıma kavuşacağını bildirdi.


“Makam arabalı seçim çalışması olur mu?” Siyaset “Makam arabalı seçim çalışması olur mu?”

HAS Parti Antalya Milletvekili Adayı Av. Ali Aktaş, AKP Milletvekili Adayı Ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün seçim çalışmalarını devletin kendisine tahsis ettiği makam aracıyla yaptığını belirtti.


CHP adaylarına vatandaşlar dert yandı Siyaset CHP adaylarına vatandaşlar dert yandı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili adayları; Yıldıray Sapan, Sevgi Doğan ve Alican Deveci Varsak’ta bulunan kapalı pazarı gezdi. Pazar esnafı ve vatandaşlara kendilerini tanıtarak destek isteyen CHP’liler, vatandaşların sorunlarını dinledi.


“Bedava elektrik vadedenler, güneşevine bile elektrik veremediler” Siyaset “Bedava elektrik vadedenler, güneşevine bile elektrik veremediler”

Ak Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel, CHP’nin halktan oy alabilmek için hayal vaat etiğini belirterek, ‘’Antalya’da 2 yıl önce halka bedava elektrik ve 100 bin kişiye iş vaat edenler, bırakın bedava elektriği yaptıkları güneş evine bile elektrik veremediler’’ dedi


Okulun soyunma odası problemi çözülüyor Güncel Okulun soyunma odası problemi çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Perihan-Esat Aral İlköğretim Okulu öğrencilerinin soyunma odası isteğini karşılayacaklarını söyledi.


ATSO Yönetim Kurulu, Kemer’de temaslarda bulundu Kemer ATSO Yönetim Kurulu, Kemer’de temaslarda bulundu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, yeni sezon öncesi Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden Kemer İlçesi’ni ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.


Arıcı ve Şahin Şirinyalı esnafıyla buluştu Siyaset Arıcı ve Şahin Şirinyalı esnafıyla buluştu

AK Parti Milletvekili adayı ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ile AK Parti Milletvekili adayı Ahmet Şahin, Şirinyalı Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret ederek destek istedi.


EKDAĞ yönetimi Halk Ekmek’te Güncel EKDAĞ yönetimi Halk Ekmek’te

Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ A.Ş Genel Müdürlüğü görevine yeni atanan Av. Mesut Kılcı, Halk Ekmek Fabrikasını ziyaret etti. Kılcı, Antalyalılara hijyenik, doğal ve ucuz ekmek üreten tesisi çok beğendiğini söyledi.


“Çözüm CHP’de” Siyaset “Çözüm CHP’de”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekili adayları; Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Alican Deveci ve Sevgi Doğan, Kepez’in Avni Tolunay Mahallesi’nde bir kahvehane toplantısına katıldı.


Samani: “Çözümsüzlük, çözüm değildir” Siyaset Samani: “Çözümsüzlük, çözüm değildir”

Seçim çalışmalarına devam eden AK Partili Milletvekili adayları Akdeniz Sanayi bölgesini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.


Bilgisayar kullananlar göz sağlığına dikkat Güncel Bilgisayar kullananlar göz sağlığına dikkat

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çaybaşı ASMEK merkezinde kursiyerlere yönelik göz sağlığı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kursiyerler, bilgisayar ve manyetik dalga yayan cihaz kullanımının göz sağlığına olan zararları hakkında bilgilendirildi.


Sağlık turizminde çözüm arayışları Güncel Sağlık turizminde çözüm arayışları

Antalya Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ahmet Altıparmak’ın önderliğinde sağlık turizmi mevzuatının kısa sürede çıkarılması için Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili kurum ile kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunan BAKA, konunun takipçisi olmaya devam ediyor.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin işaret dili kursu sona erdi Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin işaret dili kursu sona erdi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. İşitme engelli vatandaşlara personelin daha iyi hizmet verebilmesi için düzenlenen işaret dili kursu sona erdi.


Minikler coşturdu Güncel Minikler coşturdu

Hacı Hafize Saygan 2 İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri okul bahçesinde gerçekleştirilen ve Anneler Günü için hazırlamış oldukları birbirinden ilginç gösterilerle annelerine unutamayacakları anlar yaşattılar.


Psikiyatri hastalarından el sanatları sergisi Güncel Psikiyatri hastalarından el sanatları sergisi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarının el sanatları sergisi Psikiyatri Gündüz Hastanesi’nde açıldı. Psikiyatri Gündüz Hastanesi hastalarının ürettiği eserlerin yer aldığı sergi bir hafta süre ile açık kalacak.


Kardeş Türküler Antalya’da sevenleriyle buluşacak Kültür/Sanat Kardeş Türküler Antalya’da sevenleriyle buluşacak

6 yıl aradan sonra yeni albümleri Çocuk (H)aklı’yı çıkaran Kardeş Türküler, 13 Mayıs Cuma akşamı Açıkhava Tiyatrosu’nda Antalyalı sevenleriyle buluşacak. Albümün müzik direktörlüğünü yapan usta sanatçı Arto Tunçboyacıyan’ın da gruba eşlik edeceği konser saat 20.30’da başlayacak.


Doğada pankartlar konuştu Güncel Doğada pankartlar konuştu

Antalya merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Ekşili Göleti, genç ziyaretçilerden oluşan bir grubun ilginç gösterisine tanık oldu.


Sağlıklı anne olmak Sağlık/Kadın Sağlıklı anne olmak

BSK Lara Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr Melih Kültür, Anneler Günü vesilesiyle kadınların düzenli sağlık kontrolleri ve önemi ile ilgili bilgiler verdi.


Çatılarda estetik görüntü için Ar-Ge çalışması Güncel Çatılarda estetik görüntü için Ar-Ge çalışması

Antalya Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Altıparmak’ın ricasıyla güneş enerjisi sistemleri firması, turizm başkenti başta olmak üzere bölgede güneş enerjisi panellerinin çatılarda oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek amacıyla Ar-Ge çalışması başlattı.


İrbeç, hokus pokusçuları eleştirdi Manavgat İrbeç, hokus pokusçuları eleştirdi

AKP’nin yıkım bilançosu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, “Türkiye çok kötü bir durumdayken iyi gösterenlere, bizler hokus pokusçu diyoruz.” dedi.


Anneler Günü hediyesi bebeği oldu Güncel Anneler Günü hediyesi bebeği oldu

Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki matematik öğretmeni Makbule Seda Felek Medical Park Antalyaya Hastane Kompleksi'nde 6 buçuk aylık doğan oğluna anneler gününde kavuştu.


İlk ziyaret AGC’ye Güncel İlk ziyaret AGC’ye

Basın Yayın Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü’ne atanan Ali Güneş, Şube müdürü Nilüfer Balkaya ile birlikte ilk ziyaretini Antalya Gazeteciler Cemiyetine gerçekleştirdi.


Akaydın: “Hizmetleri hep birlikte yaptık” Siyaset Akaydın: “Hizmetleri hep birlikte yaptık”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Muhtarlarla Kaynaşma ve Dayanışma Yemeği” düzenledi. Akaydın, “Bugüne kadar ne hizmet yaptıksak hep birlikte yaptık. Muhtarlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.


“Antalya için çalışacağız” Siyaset “Antalya için çalışacağız”

AK Parti Milletvekili Adayı Gökçen Enç ve İbrahim Türkiş, Avni Tolunay ve Sinanoğlu Caddesinde bulunan esnafı ziyaret etti.


“Meclise ikinci Muharrem İnce geliyor” Siyaset “Meclise ikinci Muharrem İnce geliyor”

Antalya CHP Milletvekili Adayı Yıldıray Sapan bugüne kadar Antalya da bulunduğu görevlerindeki başarısını Ankara’ya taşımak için var gücüyle çalışıyor. Sapan, CHP’nin renkli milletvekili Muharrem İnce’ye benzetiliyor.


Sadık Badak'tan ATB'ye ziyaret Siyaset Sadık Badak'tan ATB'ye ziyaret

Ak Parti Antalya milletvekili ve 12 Haziran’da yapılacak genel seçimde milletvekili adayı Sadık Badak beraberindeki Ak Parti Muratpaşa İlçe örgütüyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı STDM’yi ziyaret etti Siyaset CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı STDM’yi ziyaret etti

CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı, Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.


Günal, Gönül Dostları’nda Siyaset Günal, Gönül Dostları’nda

Gönül Dostları grubunun yemekli toplantısında konuşan MHP milletvekili Mehmet Günal “cumhuriyetin AKP kadrosunun yönetiminde yara aldığını, bölücülere pirim verildiğinden bahisle vatanın bölünme tehlikesi içinde olduğunu” belirtti.


Kepez’in kamu binası sorunu çözülüyor Güncel Kepez’in kamu binası sorunu çözülüyor

Sakarya Bulvarı’nda Devlet Su İşleri’nin yanında Hazine’den tahsis edilen 15 dönümlük araziye, kaymakamlık ve ilçe emniyet müdürlüğü binası yapılacak.


YÖREX büyüyor Güncel YÖREX büyüyor

Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) ev sahipliğinde EXPO Center’de bu yıl ikincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda tarım, gıda, el sanatları ve sanayi ürünlerinin yanı sıra ‘özel hayvanlar’ da sergilendi.


İş birliğinin en güzeli Güncel İş birliğinin en güzeli

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi arasında yapılan işbirliği protokolü sonucunda 27.01.2011 tarihinde Hastane Personellerine yönelik başlayan İşaret Dili Eğitimi kursu başarıyla tamamlandı.


Aura’da Timati Coşkusu Kemer Aura’da Timati Coşkusu

Kemer’in popüler eğlence kulüplerinden Kemer Aura'da geçtiğimiz gece Rusya'nın sevilen rap grubu Timati sahne aldı.


Kızılsaray CHP bürosu açıldı Siyaset Kızılsaray CHP bürosu açıldı

CHP Milletvekili aday adayı Avukat Çetin Manav, aday olamadı anc ak aday adaylığı sürecinde kullandığı seçim bürosunu partisinin hizmetine sundu.


“CHP iktidarında yüzünüz gülecek” Siyaset “CHP iktidarında yüzünüz gülecek”

Antalya CHP Milletvekili Ad ayı Alican Deveci, Kepez Kütükçü’de semt pazarında vatandaşlarla sohbet etti. Deveci, “Milletvekili seçilince bizi unutma” diyen Kepezlilere, “Sizden aldığımız destekle sorunlarınızı çözeceğiz” dedi.


Genç MÜSİAD Başkanlar Toplantısı yapıldı Güncel Genç MÜSİAD Başkanlar Toplantısı yapıldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Müsiad Antalya Gençlik Kurulu, Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen Genç MÜSİAD Başkanlar toplantısında Genel Merkez Gençlik Kurulu ve Ankara Müsiad şube ev sahipliğinde bir araya geldi.


Yıldız: Siyaset Yıldız: "AKP problem üretme fabrikatörüdür"

Konyaaltı esnafından tam destek alan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, “AKP problem üretme fabrikatörüdür. Bu fabrikayı MHP iktidarı yerle bir edecek” dedi.


Enç ve Akman esnaftan oy istedi Siyaset Enç ve Akman esnaftan oy istedi

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Gökçen Enç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Barçın ve partili kadınların da katıldığı seçim çalışmaları kapsamında, Sedir Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret etti.


Emeklinin ‘Saadet’ özlemi Siyaset Emeklinin ‘Saadet’ özlemi

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Güldal ve milletvekili adaylarından Galip Akın, Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı Hasan Ekin’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Ekin, “Her zaman söylüyorum, geçmişte CHP-DYP ve RP- DYP döneminde verilen zamlarla ayaktayız” dedi.


Bakan Gönül hemşehrileriyle buluştu Siyaset Bakan Gönül hemşehrileriyle buluştu

Vecdi Gönül, Antalya’daki Erzincanlı hemşehrileri ile bir araya geldi, Erzincan’daki hemşehrileriyle ise online görüştü.


Akaydın Antalya Turizm Akademisi Derneği’ne üye oldu Güncel Akaydın Antalya Turizm Akademisi Derneği’ne üye oldu

Antalya’da turizm ile uğraşan işletmeleri ve kişileri dernek çatısı altında toplamak ve organize bir şekilde hareket edip Antalya turizminin geliştirilmesi için kısa bir süre önce kurulan Antalya Turizm Akademisi Derneği Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


SES'ten performans eylemi Güncel SES'ten performans eylemi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde uygulanan performansa göre ücretlendirme sistemini protesto etti.


Nebiler Mahallesi parkına kavuştu Döşemealtı Nebiler Mahallesi parkına kavuştu

Döşemealtı Belediyesi bölgede park çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda yıllardır park bekleyen Nebiler Mahallesi ilk parkına kavuşmuş oldu.


KBT Yunus Emre’yi sahneleyecek Kültür/Sanat KBT Yunus Emre’yi sahneleyecek

Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), provalarına başladığı Yunus Emre “Aşk Ateşi” oyununu, yeni sezonda yapımı süren kültür merkezinde sahnelemeyi hedefliyor.


Tütüncü, İmam Hatipli öğrencilerin pikniğine katıldı Güncel Tütüncü, İmam Hatipli öğrencilerin pikniğine katıldı

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin organize ettiği bahar şenliğinde Kent Ormanı’nda öğrencilerle bir araya geldi.


Sağlıklı Yaşam” programı “En İyi Sağlık Programı” seçildi Güncel Sağlıklı Yaşam” programı “En İyi Sağlık Programı” seçildi

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2. Antalya TV Ödülleri’nde yılın en iyi televizyon ödülleri sahiplerini buldu.


Envar’da Şenlik Güncel Envar’da Şenlik

Özel Antalya Envar Koleji 2. Bahar Şenliği, okul bahçesinde gerçekleştirildi.


Çöp alanı park oldu Güncel Çöp alanı park oldu

Kepez Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde, çöplerin döküldüğü araziyi, park çalışması ile çocukların uçurtma uçurduğu bir alan haline getirdi.


Kepez’den 12 mahalleye muhtarevi Güncel Kepez’den 12 mahalleye muhtarevi

Kepez Belediyesi, 2 mahallede yapımını tamamladığı muhtar evlerini, 12 mahallede daha inşa etmeye başladı.


Liseli tiyatroculardan renkli kortej Güncel Liseli tiyatroculardan renkli kortej

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği, okulların tiyatro topluluklarının kostümlü kortej geçişiyle başladı. Şenliğe bu yıl Antalya ve il dışından 37 okul katılıyor.


80 Günde Devri Alem Gençlik Müzikali Kültür/Sanat 80 Günde Devri Alem Gençlik Müzikali

2010 yılında 60 çocuk oyuncu ile sahnelenen Aslan Kral Çocuk Müzikali’ni sahneye koyan HAYAT SANAT’tan bu yıl da 150 genç oyuncu ile muhteşem bir müzikal daha; 80 Günde Devr-i Alem!


Annelere özel Anıtkabir gezisi Güncel Annelere özel Anıtkabir gezisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 8 Mayıs Anneler Günü hediyesi olarak annelere özel 10-11 Mayıs tarihlerinde Büyük Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gezi düzenliyor.


Kadınlara “Girişimcilik” eğitimi Güncel Kadınlara “Girişimcilik” eğitimi

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) kadınların iş dünyasında daha fazla yer alabilmesi için KOSGEB işbirliği ile “Girişimcilik” eğitimi düzenledi.


ANSİAD'ın Aspendos-Perge gezisi Güncel ANSİAD'ın Aspendos-Perge gezisi

ANSİAD üyeleri, Ticaret Sektörü organizasyonuyla 1 Mayıs Pazar günü geleneksel gezilerinden birini daha gerçekleştirdi.


Çevre Bilincinin Geliştirilmesine Destek Güncel Çevre Bilincinin Geliştirilmesine Destek

Akdeniz Üniversitesi’nde 17 – 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirler ile Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “14. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği”nin bu yıl ki teması olan “Çevre” konusuna Üniversite Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği de destek sağlıyor.


Başkan Uçar’dan “Halkla İstişare” toplantısı Manavgat Başkan Uçar’dan “Halkla İstişare” toplantısı

Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar, Kemer Mahallesi’nde düzenlediği toplantıda vatandaşlarla biraraya gelerek istek ve sıkıntıları sordu.


Nisan ayına “Arda” damgasını vurdu Spor Nisan ayına “Arda” damgasını vurdu

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), spor dünyasının en popüler takımlarını, oyuncularını ve olaylarını belirlediği “ayın spor gündemi” araştırması sonuçlandı. Buna göre, Nisan ayına Fenerbahçe ve Arda Turan damgasını vurdu.


Aygaz’dan tüketiciye avantajlı kampanyalar Ekonomi/Turizm Aygaz’dan tüketiciye avantajlı kampanyalar

Kuruluşunun 50. yılını kutlayan LPG sektörünün lider kuruluşu Aygaz, düzenlediği kampanyalarla tüketiciye avantajlar sunmaya devam ediyor. 1 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında Paro özellikli Yapı Kredi Worldcard’ı kullanarak Aygaz Euro LPG+ alan araç sahipleri 50 TL’lik otogaza bedava sahip olacak.


Osman Kaptan’dan açıklama Siyaset Osman Kaptan’dan açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Osman Kaptan, TRT yöneticisi Şenol Göka’nın, AKP Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel’in seçim ekibinde yer aldığı yönündeki haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


Tarihi Kentler Birliği’nden Büyükşehir’in iki projesine ödül Güncel Tarihi Kentler Birliği’nden Büyükşehir’in iki projesine ödül

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Haşim İşcan ile Kaleiçi Yat Limanı Koruma Amaçlı İmar Planı ve Kentsel Tasarım Projeleri, Tarihi Kentler Birliği 2010 Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ödüle layık görüldü.


Güncel "YÖREX yöresel ürünlerin önünü açacak bir organizasyon"

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu Akdeniz TV & ART 'de yayınlanan ' İş ve Eğitim Zamanı ' programının bu haftaki konuğu Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ömer Çelik oldu.


Kemer’de Türel’e büyük ilgi Kemer Kemer’de Türel’e büyük ilgi

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Kemer ilçesinde halkla buluştu.


MHP Kumluca’da “Ses Ver Türkiye” dedi Kumluca MHP Kumluca’da “Ses Ver Türkiye” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanlığının Seçim kapsamı İçerisindeki Programları aralıksız devam ediyor.


Sevimçok Saadet’le buluştu Siyaset Sevimçok Saadet’le buluştu

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Güldal ve Antalya Milletvekili Adayları, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret etti.


Antalya’da organik meyve aranıyor! Güncel Antalya’da organik meyve aranıyor!

Dünyada organik meyveden direkt sıkma işlemini gerçekleştiren 3 fabrikadan biri olan Elite Naturel yeni organik meyve bahçeleri yaratmak istiyor..


Dansın yıldızı Antalya’dan Güncel Dansın yıldızı Antalya’dan

Uluslararası bir dans organizasyonu olan “Seans International Open Dans Yarışması”nda TED Antalya Koleji’nin başarılı öğrencisi Sarp Sarıkaya kendi kategorisinde birinci oldu.


Ekonomi/Turizm "Enflasyon canavarı, Batı Akdeniz'de uçmaya başladı"

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Başkanı Ali Çandır Nisan ayı enflasyonunu değerlendirdi.


Demirdöküm’de değişim devam ediyor Güncel Demirdöküm’de değişim devam ediyor

Türkiye’nin ısıtma soğutma sektöründeki lider markası DemirDöküm, Türkiye genelindeki yetkili satıcılarını ve yetkili servislerini kurumsal bir çatı altında topluyor.


Başkan Budak’tan enflasyon değerlendirmesi Ekonomi/Turizm Başkan Budak’tan enflasyon değerlendirmesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak Nisan ayı enflasyonunu değerlendirdi.


Gençlik Şenliği başlıyor Güncel Gençlik Şenliği başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Antalya Gençlik Şenliği başlıyor. Şenlik kapsamında ‘Mor Yazma’ şarkısı ile ünlenen Umut Kaya ile Yeni Türkü Grubu, 4 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Cam Piramit Otoparkı’ndaki ana sahnede konser verecek.


Çöllü: “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var” Siyaset Çöllü: “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, TBMM’deki çalışmaları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Gazilerden Güncel Gazilerden "kalpak" hediyesi

Antalya’da inceleme ve ziyaretlerini sürdüren Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş ile birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesini ziyaret etti.


Sümer Ezgü, YÖREX'in sanat yüzü ilan edildi Güncel Sümer Ezgü, YÖREX'in sanat yüzü ilan edildi

Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı Yörex’in açılışından bir gün önce “Cumhuriyet Meydanı”nda “Ege,Toros,Yörük,Türkmen Türküleri-2” isimli yeni albümünün türkülerinden oluşan repertuarıyla konser veren Sümer Ezgü, Yörex’in sanat yüzü ilan edildi.


Notre Dame’ın Kamburu Antalya’ya geliyor Kültür/Sanat Notre Dame’ın Kamburu Antalya’ya geliyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi , Mayıs ayında iddialı bir eserle Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki temsillerine bu sezon veda ediyor. Sezonun son eseri olan Aşk-ı Memnu’ Mayıs ayında 3 temsil ile sanatseverlerin karşısında olacak.


BAKA Uzman ve Destek Personeli Eğitimde Güncel BAKA Uzman ve Destek Personeli Eğitimde

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) uzman ve destek personeli, ‘AB – Proje Döngüsü Yönetimi Ana İçerikler ve Araçlar’, ‘Proje İzleme ve Değerlendirmede Risk ve İhtiyaç Analizi’ ile ‘Temel Muhasebe ve Finansal Analiz’ eğitimleri aldı.


Değirmenönü’nde göçmen evleri restore ediliyor Güncel Değirmenönü’nde göçmen evleri restore ediliyor

Antalya’nın tarihi kimliğini koruyup ortaya çıkaran ve geleceğe taşıyan Muratpaşa Belediyesi, Değirmenönü’ndeki göçmen evlerini restore ederek, kente kazandırmayı sürdürüyor


Tütüncü’den hafızlara büyük ödül Güncel Tütüncü’den hafızlara büyük ödül

Kepez Belyediye Başkanı Hakan Tütüncü ilçedeki Kur-an kurslarında 12 aydan önce hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencileri ödüllendirdi.


Piller çöpe gitmesin; doğanın pili bitmesin Piller çöpe gitmesin; doğanın pili bitmesin

Zambak Yayın Grubu (gurubu değil) ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından, atık pil toplama kampanyası düzenlendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...