Pazar, 20 Ekim 2019
Park Döner kalitesini belgeledi Güncel Park Döner kalitesini belgeledi

Özdilek Park Alışveriş Merkezi’nde hizmet veren Park Döner, tüketicilerin bu haklı tedirginliğini Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Grubu’ndan aldığı “beyaz bayrak” ile gideriyor.


“KKTC kırmızı çizgimizdir” Siyaset “KKTC kırmızı çizgimizdir”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Güldal, Kıbrıs Barış Harekatının 37. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada “KKTC Türkiye’nin Milli Davası, kırmızı çizgisidir. KKTC üzerinde asla müzakere söz konusu olamaz, olmamalıdır” şeklinde konuştu.


Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm Alanya Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm

Alanya Kleopatra plajında denize girmek için gelen yerli ve yabancı turistler kötü bir süprizle karşılaştılar.


Güllük’te festival coşkusu Güncel Güllük’te festival coşkusu

Güllük Festivali’nin açılış töreninden sonra Güllük Caddesi’ni dolaşan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Güllük Derneği Başkanı Hüseyin Sarı, İhracatçı Birlikleri Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, ANSİAD Başkanı Ergin Civan ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Erol, esnafa ve vatandaşlara gül dağıttı.


ADDK Süphan dağı'nda Güncel ADDK Süphan dağı'nda

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (ADDK) Dağ etkinliği, Bitlis il sınırları içerisinde Adilcevaz yakınlarında bulunan Türkiye’nin 3. Büyük zirvesi 4058 m. Süphan dağında yapıldı.


Kepez, spora hizmet ediyor Spor Kepez, spora hizmet ediyor

Kepez Belediyesi, 11 branşta açtığı Antalya’nın en büyük yaz spor okulunda, Türk sporunun geleceğini yetiştiriyor. Antalya’nın en büyük yaz spor okulu büyük ilgi görüyor.


Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak! Güncel Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak!

Yaşam Koçu Mustafa Kemal Doğan hem Yaşam Koçluğu Mesleği ile ilgili açıklamalarda bulundu hem de Antalyada bir ilk olacak olan erkeklere yönelik tanışma sendromunu ilelebet ortadan kaldıracak eğitim programı hakkında görüşlerini bildirdi


61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu Güncel 61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu

Antalya'nın Kumluca Beldesi'nde yaşayan 61 yaşındaki Meryem Hoyrazlı, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Güler tarafından yapılan laparoskopik splenektomi (kapalı yöntem ile dalak çıkartılması) ameliyatı ile sağlığına kavuştu.


“Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir” Siyaset “Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, 24 Temmuz tarihinde kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, haber alma ve yayma özgürlüğünün demokratik hayatın vazgeçilmezi olduğunu belirtti.


Aykut: “Dövizle borçlanmayın” Güncel Aykut: “Dövizle borçlanmayın”

MÜSİAD Antalya Şubesi Hizmet Sektör Kurulu toplantısı, Dernek üyelerinden Adem Kökez’in ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.


Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı Güncel Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesi’nde peyzaj çalışmasının 1. etabının başladığını, caddenin Vakıf Çiftliği bölümünü ise 2012’de yapacaklarını söyledi.


Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor Güncel Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan ve Çamlıbel’den sonra 3’üncü Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’ni Santral Mahallesi’nde açıyor. Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi 27 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek törenle resmi olarak hizmete açılacak.


Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor Güncel Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor

Kepez Belediyesi, ünlü sanatçıların konser vereceği, kültürel sanatsal etkinliklerin, eğlencenin, Osmanlı evlerinden oluşan satış stantlarının yer alacağı Ramazan etkinliği düzenliyor.


İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da Güncel İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da

Görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek için “İnadına Görmek” sloganıyla İstanbul Şişli’den bisikletle yola çıkıp 1100 kilometre kat eden Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok ve beraberindekiler, final noktası Antalya’ya ulaştı.


Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde Güncel Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde

Aylık 2 milyon ziyaretçisi ile Avrupa’nın en büyük tatil yorumları sitelerinden biri olan Zoover’in “Zoover Tavsiye Edilmiş” ödülünü kazanan Susesi Luxury Resort, tophotels.ru sitesinin de listesinde yer alarak uluslararası sıralamalarda öne çıkmaya devam ediyor.


Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi Sağlık/Kadın Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özer Gül, hamileliğin tansiyon ile ilişkisini değerlendirdi.


“Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz” Siyaset “Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Eğitim-İş olarak; etnik ve dinsel temelde gerici bir talep olan özerklik ya da ayrılma taleplerine karşı olduğumuz gibi Orta Çağın örgütlenmesi olan milliyetler temelinde örgütlenmelere de karşıyız” dedi.


Beceri 10 kursları devam ediyor Güncel Beceri 10 kursları devam ediyor

UMEM BECERİ 10 Projesi kapsamında CNC Freze Operatörlüğü Kursiyerleri, Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışacakları firmaları ziyaret ettiler.


Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı Siyaset Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alanyalı basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı Güncel İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı

İş dünyasında daha fazla kadının yer alması amacıyla AESOB-KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcik Eğitimi’ne katılan 28 kadın sertifikasını aldı.


MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi Siyaset MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut ve yönetim Kurulu Üyeleri, Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki MÜSİAD heyetiyle birlikte TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı İstanbul Dolmabahçe’deki çalışma ofislerinde ziyaret etti.


Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı

Turkcell’in Yaşasın Çiftçiler Paketi üyelerine çekilişle dağıtacağı 4 traktörden ilki sahibini buldu. Erzincanlı talihli New Holland marka 2011 model traktörün anahtarını Turkcell Faturasız Müşteriler Birim Yöneticisi Ayça Kaya’nın elinden aldı. Turkcell Yaşasın Çiftçiler Paketi’nin şu anda yaklaşık 700 bin üyesi bulunuyor


İlk mezunlarıyla birincilik aldı Güncel İlk mezunlarıyla birincilik aldı

LYS sınav sonuçları, liseden ilk mezunlarını bu yıl veren TED Antalya Koleji’ne bir birincilik getirdi. Yeni mezunlar genel olarak da yüksek puanlarla Türkiye’nin ön sıralarında yer aldılar.


AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı Güncel AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Certel Hukuk Fakültesi Dekanlık görevini yapılan törenle Prof. Dr. Muharrem Kılıç’a teslim etti.


Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu Siyaset Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, TBMM Başkanlığına verdiği ikinci soru önergesinde Antalya’nın stad sorununu sordu. Sapan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanıtlamasını istediği önergesinde, hükümetin kentin acil stad gereksinimini karşısında ne yaptığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.


GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor Kemer GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor

Bölgenin temiz içme suyuna kavuşması adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren GATAB, Güverte Su Kaynağı’nı hizmete açtı.


Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi Güncel Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, 3-6 yaş grubu için oluşturduğu ‘Gezici Oyun Otobüsü’ çocuklara büyük katkı sağlıyor. Otobüs, kent merkezine uzak mahallelerde hizmet veriyor.


“Kıdem Fonu da KEYbolmasın!” Siyaset “Kıdem Fonu da KEYbolmasın!”

Kıdem tazminatının kaldırılmasına ilişkin tartışmaları değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Muhterem Görünmez; “kıdem tazminatı fonu Konut Edindirme Yardımı Fonu gibi KEYbolmasın” dedi.


Tütüncü iş adamları ile birlikte Güncel Tütüncü iş adamları ile birlikte

Başkan Hakan Tütüncü, Talya Bitkisel Üretim Merkezi’nde verilen kahvaltıda iş adamları ile bir araya geldi. Tütüncü, burada iş adamlarının taleplerini dinledi, ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı.


ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü Güncel ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü

Son dönemlerin en çok dikkat çeken opera kurumları arasında yer alan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları İstanbul’da gerçekleştirdikleri başarılı bir turnenin sonunda Antalya’ya döndü.


Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu Güncel Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu

Toros Eğitim Kurumları öğrencileri Antalya’da ilklere imza atmaya devam ediyor: TÜBİTAK Kimya Olimpiyat Milli Takımı’nda Dünya İkinciliği


Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak Spor Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak

Antalya’da 3-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası 17 Yaş Altı Kızlar Futbol Turnuvası’nın kupası, final maçında verilmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a emanet edildi.


OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu Güncel OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Antalya birinciliği ve Bölge üçüncülüğü kupası ile OSB Yönetimi’ni ziyaret etti.


Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi Güncel Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi

Böbrek hastası kızının yeniden sağlığına kavuşması için Azerbeycan’dan gelen anne Fima Hasanova (52) kızı Lala Hasanova Erol’a (27) böbreklerinden birisini verdi.


Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor Kemer Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor

Çamyuva, Göynük, Tekirova ve Kuzdere Mahallelerini kapsayan MOBESE kurulumu için imzalar atıldı. Projesi GATAB tarafından geliştirilen ve yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım maliyeti olan MOBESE sistemi 80 gün içinde hizmete girecek.


Spor salonları Kepez’in hizmetinde Spor Spor salonları Kepez’in hizmetinde

Kepez Belediyesi, ilçedeki dört okulun bahçesindeki çadır tarzı spor salonlarının yapımını tamamladı. Potalara, ilk basketi Başkan Hakan Tütüncü attı.


Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül Spor Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren güreşçileri altınla ödüllendirdi.


İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın Güncel İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın

Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan Yeşil Havaalanı projesi kapsamında belirlenen tüm kriterleri yerine getirdi.


LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu Güncel LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu

Antalya Koleji Liseler Müdürü Mehmet Esen; Liseler 12. sınıf öğrencilerinin 2011 LYS’de geçtiğimiz yılları aratmayarak yine büyük bir başarı elde ettiklerini, Antalya Kolejinden ilk 1000’de 14 öğrencinin yer almasının da okulda büyük mutluluk yarattığını söyledi.


“Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir” Siyaset “Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 20 Temmuz’da kutlanan barış ve özgürlük bayramı nedeniyle sivil toplum kuruluşları barış harekâtından bu yana 37 yıldır çözülemeyen Kıbrıs Sorunun da gelinen son noktayı, çözüm yollarını ve beklentilerini dile getirdikleri bir ortak bir bildiri yayınladı.


Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da Spor Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da

Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Kulübü, milli sporcu Serpil İskenderoğlu’nu da renklerine bağlayarak kadrosunu güçlendirdi.


Beldeler MOBESE Kavuşuyor Kemer Beldeler MOBESE Kavuşuyor

Projesi GATAB tarafından geliştiren 120 kameralı MOBESE sisteminin imzaları törenle atıldı. 80 gün içinde devreye girecek sistemle Çamyuva, Göynük, Tekirova beldeleri ile Kuzdere mahallesi daha da güvenli olacak. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, “Eğer güven vermeyen bir bölgeyseniz hiçbir turisti çekemezsiniz”dedi


Güllük’te festival heyecanı Güncel Güllük’te festival heyecanı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Güllük Caddesi’nde alışverişi ve akşam ticaretini canlandırmak amacıyla düzenlenen Güllük Alışeriş Festivali 22 Temmuz Cuma günü Selekler Çarşısı önünde yapılacak törenle start alıyor.


Güzeller Kadriye’de Güncel Güzeller Kadriye’de

Zera Group Ana sponsorluğunda Tanıtım Production tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Miss Mediterranean 2011 Güzellik yarışması finalistleri Kadriye’ye geldi.


Muratpaşa, Sağlık Günleri sona erdi Güncel Muratpaşa, Sağlık Günleri sona erdi

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sağlık Günleri’nin dördüncüsü Kozaklı Kültür Sanat Evi’nde ‘Bebek ve Çocuklarda İlk Yardım’ başlığı ile gerçekleştirdi.


Başkan Akaydın tamirci çıraklarına sahip çıktı Güncel Başkan Akaydın tamirci çıraklarına sahip çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde çalışan ancak sıcak yuvalara hasret çıraklara kucak açtı. Sanayi Sitesi’nde 96 yatak kapasiteli Çıraklık Gençlik Merkezi açan Antalya Büyükşehir Belediyesi, her gün durmaksızın çalışan tamirci çırakların barınmanın yanı sıra kahvaltı ve akşam yemeği gibi ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyor.


BAKA ile tarih sahnesinde Balkan ve Anadolu rüzgarı Kültür/Sanat BAKA ile tarih sahnesinde Balkan ve Anadolu rüzgarı

Antalya’da, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organizasyon sponsorlarından olmasıyla Burdur ve Isparta’da da gerçekleştirilecek.


‘Zaide’ sarayı büyüledi Kültür/Sanat ‘Zaide’ sarayı büyüledi

2. İstanbul Uluslar arası Opera Festivali ‘nde sahnelenen Mozart’ın ünlü operası Zaide, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahneye konulan Zaide, Osmanlı Sarayı’nda geçen gizli bir aşk hikayesini konu alıyor.


Zirvede 300 Dracula Kemer Zirvede 300 Dracula

Olympos Teleferik İşletmesi, Tahtalı Dağı’nın zirvesinde dolunayda “Dracula Partisi” düzenledi. 300 kişinin katıldığı partide bütün konuklar bir filmde oynar gibi, çılgınca eğlendi.


Tütüncü’ye güreşte destek teşekkürü Korkuteli Tütüncü’ye güreşte destek teşekkürü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli 23. Geleneksel Altınkiraz Pehlivan Güreşler’nde dereceye giren pehlivanların madalyalarını verdi. Desteklerinden dolayı Tütüncü’ye plaket takdim edildi.


Esnaf, Şifa Hastanesi’nden indirimli yararlanacak Güncel Esnaf, Şifa Hastanesi’nden indirimli yararlanacak

Antalya’nın en yeni sağlık kuruluşlarından birisi olan Akdeniz Şifa Hastanesi, esnaf ve sanatkâra indirimli hizmet verecek.


Aktur’da eğlence dorukta Güncel Aktur’da eğlence dorukta

Antalya'nın tek ve değişmez eğlence merkezi Aktur Lunapark yaz aylarının gelmesiyle birlikte eğlence sevenlerin akınına uğradı. Her gün binlerce eğlence severi ağırlayan Aktur Park İşletme Müdürü Ramazan Aydemir heyecan yaşamak isteyen herkesi Aktur Park’a davet etti.


Uçaktan İnmeden Tatile başlayın, Concorde ile Tatil Keyfini katlayın Güncel Uçaktan İnmeden Tatile başlayın, Concorde ile Tatil Keyfini katlayın

Türkiye turizminin kalbinin attığı Antalya Lara’da 62.000 m²'lik alan üzerine kurulan, uçak şeklindeki mimarisi ile konuklarına gökyüzünde lüks bir uçak hissini yaşatan Concorde De Luxe Resort Hotel, tatillerinizin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.


Sütçüler’e hizmet yağıyor Güncel Sütçüler’e hizmet yağıyor

Kepez Belediyesi, 7 bin 883 metre yeni yol açtığı, 12 bin 372 metre asfalt, 2 bin 125 metre de kaldırım çalışması yaptığı Sütçüler Mahallesi’ne, park kazandırıyor.


Yusuf Uras'ın yamaç paraşütü keyfi Kemer Yusuf Uras'ın yamaç paraşütü keyfi

22 yılda 23 kez seçim kazanan ve siyaset arenasında sürekli zirveyi hedefleyen Yusuf Üras; Başta Kemer olmak üzere, Güney Antalya Bölgesi’nin turizm tanıtımı için büyük önem taşıyan Tahtalı Zirvesi’nden yamaç paraşütü ile atladı.


Kepez’den 75 bin m2 parke kaldırım Güncel Kepez’den 75 bin m2 parke kaldırım

Kepez Belediyesi, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde, 1 milyon 96 bin TL değerinde 75 bin metrekare parke çalışması yapacak.


Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Yaz Spor Okulu’na yoğun ilgi Spor Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Yaz Spor Okulu’na yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı branşta düzenlediği Yaz Spor Okulu büyük ilgi görüyor. Yaz Spor Okulu’nda bu yıl 1375 çocuğa eğitim veriliyor. Çocukların yaz tatilini iyi değerlendirmesi için açılan kurslar tamamen ücretsiz. Çocuklara sporda kullanacakları forma ve malzemeler de hediye ediliyor.


English Time öğrencilerine sürpriz doğum günü Güncel English Time öğrencilerine sürpriz doğum günü

English Time yabancı dil okulunda eğitim alan Sevan Demiray ve Şahin Taha Esen Yabancı Dil Okulu yönetimi tarafından sürpriz yapıldı. Ders arasında okul kantinine dinlenmeye çıkan öğrenciler karşılaştıkları sürpriz karşısında şaşkınlık yaşadı


Meme kanserine dikkat Sağlık/Kadın Meme kanserine dikkat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Muzaffer Atlı, Türkiye'de kadınların kanserden ölüm nedenleri arasında meme kanserinin akciğer kanserinden sonra ikinci sırada geldiğini, meme kanserinin erken teşhisinin muayene ve görüntüleme yöntemleriyle mümkün olduğunu belirtti.


Rodos’ta Osmanlı İmparatorluğu’ndan miras tarihi eserler tahrip ediliyor Rodos’ta Osmanlı İmparatorluğu’ndan miras tarihi eserler tahrip ediliyor

Rodos’da Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen Murat Reis Camii ve Külliyesi’nin avlusuna bando mızıka merkezi kurulacak. Zaman’ın haberine göre Rodos Belediyesi, halihazırda bakımsızlıktan yıkılmak üzere bulunan Murat Reis Külliyesi’nin avlusuna bando mızıka merkezi inşa ediyor.


Rusya ve BDT ülkelerinin tercihi Cornelia Hotels Golf&Spa Güncel Rusya ve BDT ülkelerinin tercihi Cornelia Hotels Golf&Spa

Düşlerinizin ölçüsünü genişleten, kaliteli hizmeti ile yılın her dönemini eğlenceli bir tatile dönüştüren Cornelia Hotels Golf&Spa, Rusya ve BDT ülkelerinin en beğendiği oteller arasında olduğunu, Top Hotels “En İyi 100 otel” sıralamasına da üst sıralardan girerek bir kez daha kanıtladı.


Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın Sağlık/Kadın Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın

Günümüz kadınları iyi bir yaşam sürdürebilmek, kariyer yapmak, ekonomik özgürlüğünü sağlamak gibi nedenlerden dolayı anne olmayı ertelemektedirler.Çiftler hayatın her alanında olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmak zorunda kalıyorlar.


Tatilcilerin ilgisi Kıbrıs’a talebi yüzde 65 artırdı Tatilcilerin ilgisi Kıbrıs’a talebi yüzde 65 artırdı

Popülerliğini her yıl hızla artıran Kıbrıs, bu yıl da tatil destinasyonu arayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın ilk yarısına göre Kıbrıs’a gidenlerin sayısında %65 artış var. Genelde orat ve üst gelir grubunun tercih ettiği Kıbrıs’ın en popüler destinasyonları ise Girne, Magosa ve Lefkoşe.


Kepez hastanenin yollarını açıyor Güncel Kepez hastanenin yollarını açıyor

Kepez Belediyesi, Sütçüler Mahallesi’nde 52 dönümlük araziye inşa edilecek olan 300 yataklı devlet hastanesinin, çevresindeki ulaşıma kapalı olan imarlı yolları açıyor.


Görme engelliler kitap ve gazeteleri telefonda dinliyor Görme engelliler kitap ve gazeteleri telefonda dinliyor

Sestek’in TÜBİTAK desteği ve GETEM danışmanlığında hayata geçirdiği TeleBilgi projesi, görme engellilerin telefon aracılığıyla gazete, dergi ve kitap dinlemesini sağlıyor.


Ameliyat olmadan da incelebilirsiniz Sağlık/Kadın Ameliyat olmadan da incelebilirsiniz

Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar,Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biridir.Hatta artık günümüzde sadece kadınlar değil,erkeklerde aynı durumdan muzdaripler.


“Güzel Kepez portresini birlikte oluşturduk” Güncel “Güzel Kepez portresini birlikte oluşturduk”

Başkan Hakan Tütüncü, güzel bir Kepez portresini, ilçe halkı, esnaf ve iş adamı ve muhtarlar ile oluşturduklarını, güzel hizmetlerinin altına da “birlikte başardık” imzasını attıklarını söyledi.


Kaleiçi’nin en güzel köşesi hizmete açıldı Güncel Kaleiçi’nin en güzel köşesi hizmete açıldı

Kaleiçi’nin merkezindeki en eski yapılardan olan Gizli Bahçe Konakları, yıllar sonra 2200 m2 içinde yer alan beş tarihi evi ve avlusu ile yeniden restore edilerek Kaleiçi’nin en güzel köşesini Türk turizmi ve Antalya’nın hizmetine açtı.


JCI’dan Satış Teknikleri Eğitimi Güncel JCI’dan Satış Teknikleri Eğitimi

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi Tarafından Satış Metodolojisi ve İkna Teknikleri Eğitimi Düzenlendi.


Kızınızın ismini göklere yazdırın Kızınızın ismini göklere yazdırın

Pegasus Hava Yolları’ndan, Türkiye’nin en yeni uçak filosuna Aralık ayında katılacak 2 adet Boeing 737-800’üne kızınızın ismini yazdırma fırsatı


GSİM’den Duacı Kamp Eğitim Merkezi Güncel GSİM’den Duacı Kamp Eğitim Merkezi

Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Antalya/ Duacı 2.dönem Deniz Kampı veda gecesi kapsamında 18.07.2011 tarihinde Antalya Spor Müdürü Nadir Yapsakaloğlu nezakat ziyaretinde bulundu.


Muratpaşa’dan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Güncel Muratpaşa’dan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Muratpaşa Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Başkan Evcilmen, merkezin 60 gün içinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.


OYDER, “Türkiye’nin otomotiv müşteri profili”ni açıkladı OYDER, “Türkiye’nin otomotiv müşteri profili”ni açıkladı

22 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve çatısı altında yer alan 900’den fazla Otomotiv Yetkili Satıcısını temsil eden OYDER’in (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), 2011 yılının ilk 6 ayına yönelik olarak Türkiye çapında bini aşkın müşteriyle gerçekleştirdiği “Türkiye’nin Otomotiv Müşteri Profili” araştırmasının sonuçlarını açıklandı.


İl İl Dış Ticaret Potansiyeli belirlendi Güncel İl İl Dış Ticaret Potansiyeli belirlendi

Dış Ticaret Müsteşarlığı yeni adı ile Ekonomi Bakanlığı bürokratları tarafından bilimsel metotla hazırlanan ve 81 ilin tek tek ele alındığı verilerinin bulunduğu ‘İl İl Dış Ticaret Potansiyeli’ kitabı 524 sayfadan oluşuyor.


Avrupa’nın en iyisi Antalya Havalimanı Güncel Avrupa’nın en iyisi Antalya Havalimanı

ICF Airports’un işlettiği Antalya Havalimanı, Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından “10 - 25 milyon yolcu” kategorisinde “En İyi Havalimanı” seçildi.


Akdeniz Üniversitesi haberin zirvesinde Güncel Akdeniz Üniversitesi haberin zirvesinde

Ülkemizde bu yıl yüksek eğitim almak için 1,7 milyon adayın kapısını çaldığı üniversiteler, öğrencilerin tercih listelerinde yer alabilmek için düzenledikleri etkinliklerle dikkat çekmeye çalışıyorlar.


Ajans Press Sosyal Medya’yı Takipte! Güncel Ajans Press Sosyal Medya’yı Takipte!

Geçtiğimiz günlerde başta Antalya olmak üzere, Türkiye genelinde 81 ili kapsayacak şekilde şube ve temsilcilikler açan Ajans Press, sektöründe yarattığı farklılıklara bir yenisini daha ekleyerek Sosyal Medya’yı da takibe başladı.


“Aşk olsun sana çocuk” Antalya’da Kültür/Sanat “Aşk olsun sana çocuk” Antalya’da

Yaşar Gündem’in oyunlaştırdığı, Müziklerini Nedim Yıldız’ın yaptığı Karoerografisi İhsan Bengier’e ait olan Deniz Gezmiş’in hayatının anlatıldığı Belgesel Tiyatro Oyunu ‘Aşk Olsun Sana Çocuk’ adlı gösteri 28 Temmuz’da Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de


Favori Mağazası dualarla açıldı Güncel Favori Mağazası dualarla açıldı

1970 yılından bu yana Antalya’da Kuyumcu Sarraf Metin ismi ile hizmet veren Pişiriciler Kuyumculuk Favori işbirliği ile yeniden düzenlenen mağazası dualarla açıldı.


Aksu belediyesinden kaldırım atağı Aksu Aksu belediyesinden kaldırım atağı

Aksu belediyesi fen işleri ekiplerince 2011 yılında 22 bin 415 metre kare kaldırım ihalesi yapıldı. Güzelyurt mahallesi, Hacıaliler mahallesi, Chadiye ve Pınarlı mahallerinde 16 bin 384 metre kare kaldırım çalışması kısa sürede tamamlandı. Tespit edilen çok sayıda cadde ve sokakta çalışmalar devam edecek.


Sünnet şöleninin tarihi belirlendi Güncel Sünnet şöleninin tarihi belirlendi

Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırısında 13 askerimizin şehit olması nedeniyle ertelenen sünnet şöleni, 30 Temmuz’da gerçekleştirilecek.


Zeytinköy Derneği’nden Başkan Evcilmen’e: ‘Size güveniyoruz’ Güncel Zeytinköy Derneği’nden Başkan Evcilmen’e: ‘Size güveniyoruz’

Zeytinköy Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Atılgan görücüye çıktı Güncel Atılgan görücüye çıktı

Antalya’nın en büyük toptan tekstil firması Atılgan Tekstil 2011-2012 Sonbahar kış kreasyonunu Dedeman Otel’de düzenlediği muhteşem etkinlikle bayilerin beğenisine sundu


Yaz okulu öğrencileri sihirbaz gösterisiyle eğlendi Güncel Yaz okulu öğrencileri sihirbaz gösterisiyle eğlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaz okullarına katılan çocuklar ve engelliler sihirbaz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi.


Tütüncü halkıyla kahvaltı sofrasında Güncel Tütüncü halkıyla kahvaltı sofrasında

Birlikte yönetim, anlayışını benimseyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sabahın erken saatlerinde kahvaltı sofrasında bir araya geldiği ilçe halkı ile hem hizmetleri paylaşıyor hem de talepleri dinliyor.


Spor İl Müdürlüğü’nden bir başarı öyküsü daha! Spor Spor İl Müdürlüğü’nden bir başarı öyküsü daha!

Antalya Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve “ Trap Sporu” branşıyla uğraşan sporcumuz Hasan Çavlı Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.


Eve gelir gelmez klimayı çalıştırmayın! Sağlık/Kadın Eve gelir gelmez klimayı çalıştırmayın!

Memorial Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Tamer Bakalım, kalp hastalığı riski ve kalp hastası olan kişilere sağlıklı bir yaz geçirmeleri için önerilerde bulundu.


Kepez’de kardeşlik ortamı oluştu Güncel Kepez’de kardeşlik ortamı oluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlik ve beraberlik içerisinde çok önemli hizmetler yaptıkları ilçede, vatandaş ile arasında kardeşlik ortamının oluştuğunu söyledi.


Büyükşehir laboratuvarı öğrencilerin gözdesi Güncel Büyükşehir laboratuvarı öğrencilerin gözdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, staj yapmak isteyen üniversitelerin çevre ve kimya bölümü öğrencilerinin gözdesi oldu.


Huzurevi’nde doğum günü Güncel Huzurevi’nde doğum günü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde Temmuz ayında doğan 4 kişi için doğum günü partisi düzenlendi. Hayatlarında ilk kez doğum günü kutladıklarını belirten Huzurevi sakinleri, neşeli dakikalar geçirdi.


Sıhhi Tesisatçılar’dan Fethi Yalçın’a plaket Güncel Sıhhi Tesisatçılar’dan Fethi Yalçın’a plaket

Antalya Doğal Gaz, Sıhhi Tesisatçılar ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, ASAT Genel Müdürlüğü ile ortak düzenlediği ve bir yıl süren eğitim seminerleri tamamlandı.


Antalya bu konteynerleri sevdi Güncel Antalya bu konteynerleri sevdi

Muratpaşa Belediyesi’nce başlatılan yeraltı çöp konteyneri uygulaması yaygınlaşıyor. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi’ne yerleştirilen yer altı çöp konteyneri için esnaf ve yurttaşlar, Başkan Evcilmen’e teşekkür etti


Vatan Bilgisayar'dan eğitime katkı Vatan Bilgisayar'dan eğitime katkı

Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan tarafından Artvin Hopa’da yaptırılan ve eğitime destekte ikinci halka olan 16 derslikli Nuri Vatan Anadolu Lisesi düzenlenen açılış töreni ile eğitim öğretime açıldı.


Kepez’e iki anaokulu Güncel Kepez’e iki anaokulu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayırsever desteği ile Varsak bölgesinde iki tane anaokulunun yapıldığını açıkladı.


Özdilekpark AVM’nin “Beş Beş’lik” kampanyası gaza bastı Güncel Özdilekpark AVM’nin “Beş Beş’lik” kampanyası gaza bastı

Özdilekpark Alışveriş Merkezi, misafirlerinin ayağını yerden kesecek araba kampanyası katılımında sona yaklaşırken, araba sahibi olmak isteyenler gaza bastı


Kaleiçi için işbirliği protokolü Güncel Kaleiçi için işbirliği protokolü

Antalya’nın tarihi çekirdek kenti Kaleiçi’ni canlandırmak için protokol imzalayan Muratpaşa Belediyesi ve ATSO, Üçkapılar’da bulunan iki burcu restore ederek kültürevi ile sergi salonu olarak kentin hizmetine sunacak.


Olimpik sporcu yetiştirme merkezi tamamlandı Spor Olimpik sporcu yetiştirme merkezi tamamlandı

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül tarafından tüm Türkiye’de hızlı bir şekilde hayata geçirilen Olimpik Sporcu Yetişme Projesi kapsamında Antalyanın Kundu bölgesi yapılan Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi Tesis yapımı tamamlandı.


BAGEV ile ANSİAD arasında dev işbirliği Güncel BAGEV ile ANSİAD arasında dev işbirliği

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği arasında istihdam protokolü imzalandı.


Kemer’e Polonya’da büyük ilgi Kemer Kemer’e Polonya’da büyük ilgi

Polonya'nın Pleszew şehri ile kardeş şehir olan ve geçtiğimiz günlerde Kemer'i ziyarete gelen Polonya heyetinden sonra, Kemer Belediye başkanı Mustafa Gül başkanlığında oluşan heyet Polonya'da büyük ilgi ile karşılandı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...