Cumartesi, 7 Aralık 2019
“Terörü lanetliyoruz, çare bulamayanları da kınıyoruz” Siyaset “Terörü lanetliyoruz, çare bulamayanları da kınıyoruz”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, azgınlaşan terörün güvenlik güçlerinden sonra sivilleri de hedef almasını, bebek katledip öğretmen kaçırmasını hükümetin seyrettiğini belirterek, “Terörü lanetlerken, acz içindeki bu hükümeti ve başbakanını kınıyorum. Ülkesinde güvenliğini sağlamaktan aciz Erdoğan’ın Ortadoğu’da liderlik taslamasına dünya gülüyor” dedi.


Kültür merkezinin iç mekân yapımı başladı Güncel Kültür merkezinin iç mekân yapımı başladı

Kepez Belediyesi’nin, Selçuklu yıldızı görünümünde 20 dönümlük alana kazandırdığı ilçenin ilk kültür merkezinin, kaba inşaatının tamamlanmasının ardından iç mekânının yapımına başlandı.


Muratpaşa'dan BAGEV kariyere bilboardlı tanıtım Güncel Muratpaşa'dan BAGEV kariyere bilboardlı tanıtım

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Kariyer Ofisi ile istihdam ve eğitimi geliştirme işbirliği sözleşmesi imzalayan Muratpaşa Belediyesi, yaptırdığı bilboardlarla iş arayanlarla işverenlereulaşıyor.


Tütüncü şehit ailesini ziyaret etti Güncel Tütüncü şehit ailesini ziyaret etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van’ın Başkale ilçesinde şehit olan piyade er Hasan Hüseyin Oğuz’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


Aşk-ı Memnu’nun Bihter ‘i ve Behlül’ü  evlendi Güncel Aşk-ı Memnu’nun Bihter ‘i ve Behlül’ü evlendi

Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘nin 1 Ekim ‘de perdelerini açacağı Aşk-ı Memnu adlı eserde Bihter ve Behlül karakterini canlandıran Sema Çavuşoğlu ve Göksay Yaran hayatlarını birleştirdi.


ASMEK kursları 3 Ekim’de başlıyor Güncel ASMEK kursları 3 Ekim’de başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın yeni eğitim öğretim dönemi 3 Ekim’de başlıyor.


Enç; “Tek davamız hizmet etmek” Siyaset Enç; “Tek davamız hizmet etmek”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, il başkan yardımcıları Ömer Duman ve Ali Çetin ile birlikte Çalışma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerini ziyaret etti.


Ahmet Muhammed Pişirici Antalya Şube Başkanı Oldu Güncel Ahmet Muhammed Pişirici Antalya Şube Başkanı Oldu

Gençliğin ahlaklı ve maneviyatlı yetişmesini sağlamak için kurulan ve bu yönde hizmetler yapan Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube başkanlığına Ahmet Muhammed Pişirici getirildi.


Kemer’de canlı bomba saldırısı Kemer Kemer’de canlı bomba saldırısı

Kemer'e bağlı Göynük beldesinde Jandarma İrtibat Noktası’na canlı bombalı saldırı düzenlendi. Saldırgan öldü, 3 kişi de yaralandı.


Neden aşı yaptırılmalı? Sağlık/Kadın Neden aşı yaptırılmalı?

Antalya Yaşam Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Hicran Güler, çocukluk yaşlarında olduğu gibi erişkin aşılamasına da önem verilmesi gerektiğini vurguladı.


Doğum Kontrol hapları Akciğer Embolisinin görülme oranını artırıyor Sağlık/Kadın Doğum Kontrol hapları Akciğer Embolisinin görülme oranını artırıyor

Akciğer embolisi… Adını çok nadiren duyduğumuz ama akciğerlerin kriz geçirmesine neden olarak erken teşhis edilmediğinde ölüme kadar gidebilen bir hastalık…


Onlar, Norveçli Çamyuvalılar… Kemer Onlar, Norveçli Çamyuvalılar…

Yedi yıldır Çamyuva’da yerleşik olarak yaşayan Norveç’li Liz Koksvik ve Torbjörn Nielsen kendisini doğuştan Çamyuva’lı gibi hissettiklerini söylediler.


Kruvaziyer Turizminin Türk Turizmine katkısı büyüyor Kruvaziyer Turizminin Türk Turizmine katkısı büyüyor

Türkiye’nin önde gelen liman işletme operatörü Global Liman İşletmeleri Pazarlama Direktörü Figen Semerciyan, Kruvaziyer Turizmindeki gelişmeleri ve bu gelişmelerin Türkiye Liman Turizmine etkilerini değerlendirdi.


Antalya’nın trafik sorununa Turkcell YolBilgisi çözüm olacak Güncel Antalya’nın trafik sorununa Turkcell YolBilgisi çözüm olacak

Türkiye’nin en kapsamlı navigasyon ve trafik durumu uygulaması Turkcell YolBilgisi ile Turkcell’liler gitmek istedikleri her yere en hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor.


Tütüncü’den “serbest bölgeye” ziyaret Güncel Tütüncü’den “serbest bölgeye” ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Serbest Bölgesi’nde ultra lüks yat üretimi yapan Vicem Yat Sanayi Antalya Şubesi’nin tersanelerinde incelemelerde bulundu.


Atanmayan öğretmenler TBMM’de Siyaset Atanmayan öğretmenler TBMM’de

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, atanamayan öğretmenlerin durumunu TBMM gündemine taşırken, “Öğrenciler, ekonomik gerekçelerle mi öğretmensiz bırakılmaktadır?” diye sordu.


Ücretsiz vals ve zeybek dersleri Güncel Ücretsiz vals ve zeybek dersleri

Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın coşkuyla kutlanması amacıyla hazırlıklara başladı. Bu kapsamda Antalyalılara Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz vals ve zeybek dersleri verilecek.


Alman öğrencinin sorusu MHP'li vekili zorladı! Siyaset Alman öğrencinin sorusu MHP'li vekili zorladı!

Meclis’i ziyaret eden Alman öğrenciler "MHP ülke çıkarları, insanların refahı için çalışır. Oyunu kaybetme uğruna her fedakarlığı yapar" diyen MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal’a, "Bu kadar iyi bir şeyi savunuyorsunuz ama seçimleri niye kazanamıyorsunuz?" diye sordu.


Vali Altıparmak Konya Bölge Çalıştayı’na katıldı Güncel Vali Altıparmak Konya Bölge Çalıştayı’na katıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Yerel Yönetim Reformu’na ilişkin Konya Bölge Çalıştayı’na katıldı.


Hayatını kurtaran Türk doktora vefa borcu Güncel Hayatını kurtaran Türk doktora vefa borcu

Geçen yıl ailesi ile Antalya'ya tatile geldiğinde rahatsızlanarak Türk doktora by-pass ameliyatı olan pazarlama uzmanı Alman Michael Werner, bir yıl aradan sonra tekrar tatile geldiği Antalya'da önce kendisini yeniden yaşama bağlayan doktorunu ziyaret etti.


Hemşireler üniversite hastanesinde çalışmaktan memnun Güncel Hemşireler üniversite hastanesinde çalışmaktan memnun

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan hemşirelere yönelik anket düzenledi. Ankete katılan hemşirelerin büyük bölümü kurumda çalışmaktan memnuniyetini dile getirdi.


‘Saklı Hayatlar’ Antalya Cemevi’nde Kültür/Sanat ‘Saklı Hayatlar’ Antalya Cemevi’nde

1980 yılında, Çorum katliamından kaçıp başka şehre yerleşen Alevi bir ailenin trajik öyküsünün anlatıldığı “Saklı Hayatlar” adlı film, 13 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de Antalya Cemevi’nde gösterime girecek.


GATAB, Kompost Tesisi için kolları sıvadı Kemer GATAB, Kompost Tesisi için kolları sıvadı

Kemer ve bölgesine katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirilen MOBESE ve sezon boyunca su üstü ve su altı kıyı temizliği ile sağlığa zararlı asbestli boruları değiştiren GATAB, özellikle çöp toplama konusunda ve kompost tesisinden yayılan koku nedeniyle yaşanan sorunlarla bir kez daha karşılaşılmaması için kolları sıvadı


Tatlıses'in evliliği sosyal medyada zirveye yerleşti Tatlıses'in evliliği sosyal medyada zirveye yerleşti

Yaklaşık altı ay önce uğradığı silahlı saldırının ardından halen hastanede tedavi görmeye devam eden ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses’in ani bir kararla ikinci kez evlenmesi sosyal medyayı salladı.


Meydanda gösteri zamanı Güncel Meydanda gösteri zamanı

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda her akşam şenlik var. Meydanda bulunan Gösteri Havuzu’ndaki müzik, ışık ve görüntü eşliğindeki suyun dansı ilgi ile izleniyor.


Büyükşehir, İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyor Güncel Büyükşehir, İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyor

Büyükşehir Belediyesi, İtfaiyecilik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi. İtfaiye, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Yavuz Özcan Parkı’nda tanıtım standı açtı.


İşte sosyal medyada en çok konuşulan markalar! İşte sosyal medyada en çok konuşulan markalar!

Sosyal medya, artık iş hayatının da ayrılmaz bir parçası. Öyle ki, şirket yöneticilerinin yüzde kırkı günde birkaç kez; yüzde otuz altısı günde en bir kez bu yeni mecrayı kullanıyor.


AB Projesi Kapsamında Bulgaristan’a İnceleme Gezisi Düzenlendi Kumluca AB Projesi Kapsamında Bulgaristan’a İnceleme Gezisi Düzenlendi

Kumluca Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve ilçemizdeki sebze meyveyi Avrupa Birliği standartlarına çıkarmayı hedefleyen proje kapsamında, belediyemizin öncülüğünde Bulgaristan’a inceleme gezisi düzenlendi.


Eğitime dur demek yok! Kemer Eğitime dur demek yok!

Kemer Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açılan Kuzdere Semtevi , bu yılda çalışmalarına hızla devam ediyor. Kemer Belediye Başkanlığı ve Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Semtevi kursları başlıyor.


ÖTV düşünce satışlar arttı Otomotiv ÖTV düşünce satışlar arttı

Motor hacmi 250 cc’ye kadar olan motosikletlerde ÖTV oranının yüzde 8’e indirilmesi işe yaradı. Türkiye’de bu yılın ilk altı ayında 87 bin 59 adet motosiklet satıldı. Geçen yılın aynı döneminde satılan motosiklet sayısı sadece 57 bin 399 adetti.


İstanbul’dan Avrupalı Mutfak Ustaları geçti İstanbul’dan Avrupalı Mutfak Ustaları geçti

Tüm Aşçılar Federasyonu(TAF), tarafından gerçekleşirilen “WACS European Presidents Congress” (Dünya Aşçılar Birliği Avrupa Başkanlar Kongresi) 19 ülkenin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.


113 kişi doğayla buluştu Güncel 113 kişi doğayla buluştu

Hafta içerisinde 9 üyesine teorik olarak " Yaz Temel Dağcılık Eğitimi " veren TODOSK Eğitim Görevlileri, hafta sonunda yine 6 Eğitmenin nezaretinde geyikbayırı' nda Pratik olarak eğitimlerine devam ettiler.


Rixos Premium Belek’te lezzetin galası ünlüleri ağırladı Manavgat Rixos Premium Belek’te lezzetin galası ünlüleri ağırladı

Rixos Premium Belek yaz boyunca sürdürdüğü lezzet festivallerini 7 gün 7 gece sürecek olan unutulmaz bir gala ile noktalandı. 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Kültür&Sanat ve Gastronomi Festivali’nde 7 bölgenin farklı lezzetleri Rixos misafirleri ve Özcan Deniz, Aydın Boysan, Ara Güler ve Ferruh Karakaş gibi ünlü isimlerin katılımı ile son buldu


Anemiyi ciddiye alın! Sağlık/Kadın Anemiyi ciddiye alın!

Halsizlik, çarpıntı ve soluk görünümle sinyal veren aneminin dikkat edilmesi gereken bir hastalık olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı, Dr. Sibel Güney, tedavi edilmeyen aneminin kalbi etkilediğini, anne sütüyle beslenmeyen bebeklerin ve kırmızı et yemeyen vejetaryenlerin risk grubunda olduğunu belirtiyor.


Filli Boya son 4 yılda 705 okulu renklendirdi Filli Boya son 4 yılda 705 okulu renklendirdi

Türk boya sektörünün lideri Filli Boya’nın çağdaş eğitime verdiği büyük önem ve değeri yansıtan Filli Okul projesi; 2011 yılında 342 okulun daha boyanmasıyla devam etti.


Side semaları “Airshow Side” ile renklere bürünüyor Manavgat Side semaları “Airshow Side” ile renklere bürünüyor

Turizmde marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Side, 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde ilk kez bir Airshow’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor


Ak Parti Kepez Gençlik Kolları'ndan kan bağışı kampanyası Siyaset Ak Parti Kepez Gençlik Kolları'ndan kan bağışı kampanyası

Ak Parti Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığının “Kan ver Hayat Kurtar” sloganıyla düzenlediği 4. geneleksel Kızılay Kan Bağışı Kampanyası, Kepez Kent Ormanında yoğun bir iğiyle gerçekleşti.


Altın Portakal’a Erken Başlangıç Kültür/Sanat Altın Portakal’a Erken Başlangıç

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 8 – 14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 48. Altın Portakal Film Festivali’nde film gösterimleri bu yıl erken başlıyor.


3.7 milyon Türk yurtdışında yaşıyor 3.7 milyon Türk yurtdışında yaşıyor

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un araştırmasına göre, 1.4 milyonu işçi statüsünde olan 3.7 milyon Türk yurtdışında yaşıyor. Tamamına yakını Avrupa ülkeleri olmak üzere, 1.5 milyon Türk ise başka ülke vatandaşlığına geçmiş durumda.


ABTTF AGİT İnsani Boyut Uygulama Toplantısı’na katıldı ABTTF AGİT İnsani Boyut Uygulama Toplantısı’na katıldı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 26-27 Eylül 2011 tarihlerinde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Demokratik Kuruluşlar ve İnsan Hakları Ofisi (ODIHR) tarafından düzenlenen İnsani Boyut Uygulama Toplantısı’na katıldı.


Çağrı merkezi sektörüne ‘okullu’ yöneticiler Çağrı merkezi sektörüne ‘okullu’ yöneticiler

Çağrı Merkezleri Derneği ve Okan Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü’nde öğrenci kayıtları başladı.


“Eğitime yapılan her katkı geleceğimizi şekillendirecek” Siyaset “Eğitime yapılan her katkı geleceğimizi şekillendirecek”

Bölgede ki okullara yaptığı katkılarla adından sıkça söz ettiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çevre ilçe okullarına da destek oluyor.


Karın ağrısı deyip geçmeyin! Sağlık/Kadın Karın ağrısı deyip geçmeyin!

BSK Aydın Anka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Bilsay Akalın, laparoskopik safra kesesi ameliyatı hakkında bilgi verdi.


ICF Airports Antalya Havalimanı’na yeni Genel Müdür Güncel ICF Airports Antalya Havalimanı’na yeni Genel Müdür

Uluslararası yolcu trafiğinde Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Antalya Havalimanı’nın işletmeciliğini yürüten ICF Airports’un Eş Genel Müdürlük görevine Ersel Göral getirildi. Ersel Göral 2011 yılı Eylül ayı itibariyle yeni görevine başladı.


Vali Altıparmak KONSYİAD üyeleriyle bir araya geldi Güncel Vali Altıparmak KONSYİAD üyeleriyle bir araya geldi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) davetlisi olarak katıldığı kahvaltılı toplantıda işadamları ile sohbet ederek sorularını cevapladı.


Tasarım duayenleri mobilya trendlerini belirliyor Güncel Tasarım duayenleri mobilya trendlerini belirliyor

Dünyaca ünlü İtalyan tasarımcı Denis Santachiara ile ünlü Türk tasarımcılar Adnan Serbest, Atilla Kuzu, Yılmaz Zenger, Adil Öngel ve Erdem Akan MOSDER öncülüğünde bir araya geldi. Tasarım duayenleri, MOSDER tarafından Antalya’da düzenlenen “Mobilya Trend ve Stratejik Yol Haritası” seminer ve paneli ile dünya mobilya trendlerini ortaya koydu.


Tabur: “Ulaşımda Halkçı vurgun söz konusudur” Siyaset Tabur: “Ulaşımda Halkçı vurgun söz konusudur”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, A-Kent firması ile bir bağının kalmadığını söylediğini belirten AK Parti Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Tabur, “Sözleşmenin sona erdiğini görüyoruz. Başkan Akaydın, önümüzdeki günlerde ‘A-kent firması ile yasal bir bağ kalmamıştır diyerek basının karşısına çıkacak, ‘Biz bu pisliği temizleyeceğiz’ diyecek.” diye konuştu.


Dostluk maçında dostluk kazandı   Kemer Dostluk maçında dostluk kazandı

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Kemer Belediyespor ile Kemer’i çeşitli turnuvalarda başarıyla temsil eden esnaf ve çeşitli kurumlarda çalışan kişilerden oluşan Kemer'li MASTER'lar 25 Eylül 2011 Pazar günü saat 17:00 de Kemer İlçe Stadyumunda hazırlık maçı yaptılar.


UEFA kış hakemlerinin Antalya çıkarması Spor UEFA kış hakemlerinin Antalya çıkarması

UEFA ( Avrupa Futbol Federasyonları Birliği ) faaliyet programında yer alan UEFA Kış Hakem Kursu 30 Ocak 2012 – 03 Şubat 2012 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.


Cebesoy Caddesi’nin 2’nci etabı trafiğe kapatılıyor Güncel Cebesoy Caddesi’nin 2’nci etabı trafiğe kapatılıyor

Büyükşehir Belediyesi, tarafından altyapı ve asfaltlama çalışmaları süren Cebesoy Caddesi’nin 2’nci etabını 29 Eylül Perşembe günü trafiğe kapatacak.


TODOSK  3. Ulusal Likya Yolu Yürüyüşü Başlıyor Güncel TODOSK 3. Ulusal Likya Yolu Yürüyüşü Başlıyor

Ülkemizden ve yurt dışından toplam 100 dağcının katılımı ile gerçekleştirilecek olan “TODOSK 3. Ulusal Likya Yolu Yürüyüşü” ne 01.Ekim 2011 tarihinde Kumluca İlçesine bağlı Karaöz Beldesinden başlanacaktır.


Babasının verdiği böbrekle sağlığına kavuştu Güncel Babasının verdiği böbrekle sağlığına kavuştu

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 65 yaşındaki Dinçer Ergüt'ün böbreği, 36 yaşındaki Tuncer Ergüt'e nakledildi.


Türkiye, dünyanın en büyük mobilya ihracatçısı oluyor Ekonomi/Turizm Türkiye, dünyanın en büyük mobilya ihracatçısı oluyor

TOBB Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı ve Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Türkiye’nin 2023’te dünyanın en büyük 10’uncu mobilya ihracatçısı olacağını açıkladı.


Günübirlik Hatipler ve Ekşili göletleri yürüyüşü Güncel Günübirlik Hatipler ve Ekşili göletleri yürüyüşü

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün günübirlik yürüyüş etkinliği 54 kişinin katılımıyla Hatipler göleti ve Ekşili göleti parkurunda yapıldı.


Güneş ardında hatırasını bırakmasın Sağlık/Kadın Güneş ardında hatırasını bırakmasın

Cilt lekeleri birçok bayan ya da erkeğin yaz sonrası kalan kötü hatıralarıdır. Güneş sonrası lekelenmeleri olanlar artık güneşe çıkmak, bronzlaşmak ve de tatil yapmak korkulu rüyası haline gelmektedir.


Kaş Kitap Şenliği yeniden başlıyor Kaş Kaş Kitap Şenliği yeniden başlıyor

Kaşlı edebiyetseverlerin imeceleriyle 2001 yılında başlatılan üç yıl aranın ardından Kaş Kitap Şenliği 12 Ekim'de yeniden okurlarla buluşuyor.


Geleceğin bilim insanları İsviçre’de buluştu Geleceğin bilim insanları İsviçre’de buluştu

AR-GE’ de dünya lideri Novartis tarafından her yıl biyoteknoloji alanında başarılı yüksek lisans ve doktora öğrencileri için düzenlenen Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı (BioCamp) bu yıl Türkiye’nin de içinde bulunduğu 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla İsviçre’nin Basel kentinde gerçekleşti.


AvivaSA, Anadolu’da sosyal sorumluluk projelerine hız verdi AvivaSA, Anadolu’da sosyal sorumluluk projelerine hız verdi

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, Anadolu’da hızlandırdığı sosyal sorumluluk projelerine, yılsonuna kadar yenilerini ekleyecek


ANSAN’da Gülay Eroğlu Sergisi Kültür/Sanat ANSAN’da Gülay Eroğlu Sergisi

26 Eylül Pazartesi günü saat: 18.00’de 29 adet suluboya resimlerden oluşan “SON GÜLÜŞ” adlı sergisini Babası Teoman Eroğlu’na ithaf etti.


ÖDP: “Yeniden Bağımsız Türkiye” Siyaset ÖDP: “Yeniden Bağımsız Türkiye”

Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nın, davetlisi olarak 27 Eylül Dünya Turizm İşçileri Günü etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği geceye katılmak için Antalya’ya gelen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş ÖDP Antalya İl Binasında basın toplantısı düzenledi.


Alanyalı’dan “Dünya Turizm Günü” mesajı Güncel Alanyalı’dan “Dünya Turizm Günü” mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, ‘Dünya Turizm Günü’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Aladağlar Kaldı tırmanışı başarıyla tamamlandı Güncel Aladağlar Kaldı tırmanışı başarıyla tamamlandı

ERDAK (Ereğli Dağcılık ve Tenis Kulübü) ın organizasyonu ile gerçekleştirilen Niğde Aladağların en zor zirvesi KALDI (3734 m) tırmanışı başarıyla tamamlandı.


DİSK Genel İş Sendikası üyelerinden ‘kıdem tazminatı’ eylemi Güncel DİSK Genel İş Sendikası üyelerinden ‘kıdem tazminatı’ eylemi

DİSK Genel İş Sendikası üyeleri hükümetin kıdem tazminatları kaldırmasını protesto etti. DİSK/Genel-İş Sendikası önünde toplanan işçiler, Antalya Şube Başkanı Cemal Aybar önderliğinde yürüyüşe geçti.


Kırmızı otobüsler kameralı oluyor Güncel Kırmızı otobüsler kameralı oluyor

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Ulaşım A.Ş., yolcu ve sürüş emniyeti için resmi plakalı kırmızı otobüslere kamera sistemi kuruyor.


Dünyanın Halleri Altın Portakal’da Kültür/Sanat Dünyanın Halleri Altın Portakal’da

48. Altın Portakal Film Festivali’nde “Dünyanın Halleri” başlığı altında, sosyal içerikli filmlerden oluşan bir seçkiye yer veriliyor.


Badak: “Üzerimize düşeni Ankara’da yapmaya hazırız” Kaş Badak: “Üzerimize düşeni Ankara’da yapmaya hazırız”

Kaş ilçesine ziyaretlerde bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, “Bizim üzerimize bir milletvekili olarak ne düşüyorsa Ankara'da yapmaya hazırız” dedi.


Döşemealtılı muhtarlara toplu taşıma brifingi Döşemealtı Döşemealtılı muhtarlara toplu taşıma brifingi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Toplu Taşıma Sistemi ile ilgili Döşemealtı ilçesi muhtarlarıyla toplantı yapıldı. Muhtarların sistemle ilgili öneri ve istekleri dinlendi.


AKMEK yeni dönem kayıtlarında patlama yaşanıyor Güncel AKMEK yeni dönem kayıtlarında patlama yaşanıyor

Kepez Belediyesi’nin, ücretsiz hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) yoğun ilgiden dolayı, açılan ek kontenjanlar ile kayıt almaya devam ediyor.


“Bu çağda böyle eğitim” Güncel “Bu çağda böyle eğitim”

Antalya’nın merkez mahallelerinden biri olan ve Kepez Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Duraliler İlköğretim Okulu’nun durumunu yerinde inceleyen CHP Kepez ilçe Başkanı Halil Bahar, gördüğü manzara karşısında “bu çağda böyle eğitimin olması utanç vericidir” dedi.


Kemer Doğa Sporları Kulübü Derneği'nden Kındıl Temizliği Kemer Kemer Doğa Sporları Kulübü Derneği'nden Kındıl Temizliği

Sabah saat 10.30 da Kemer 1 yolunda yaklaşık 100 kişi ile start aldı.


Portakal’ın Özel Jürileri de Kadınlardan Oluştu Kültür/Sanat Portakal’ın Özel Jürileri de Kadınlardan Oluştu

48. Altın Portakal’ın SİYAD ve diğer özel jürileri açıklandı.


Geyikbayırı mahallesine spor ve piknik alanı Güncel Geyikbayırı mahallesine spor ve piknik alanı

Antalya İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından incelenerek Meclisin Ekim ayı toplantısında görüşülerek karara bağlanacak olan Konyaaltı İlçesi Geyikbayırı 52 Evler Mahallesindeki çocuk parkı ve spor alanı mahalle sakinleri tarafından büyük ilgiyle karşılandı.


“Döner sermaye yönetmeliği acilen yeniden düzenlenmeli” Güncel “Döner sermaye yönetmeliği acilen yeniden düzenlenmeli”

Türk Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz “Sağlık Bakanlığı döner sermaye adaletsizliğinin çözümünün ilk adımı olarak son yaptığı haksızlığı gidermeli ve tüm sağlık çalışanlarının döner sermaye oranlarını makul bir biçimde artırmalıdır” dedi.


“Dilimiz, kimliğimiz ve bağımsızlığımızın simgesidir” Güncel “Dilimiz, kimliğimiz ve bağımsızlığımızın simgesidir”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Yazık ki bugün Türkçemiz, yabancı dillerden devşirme sözcüklerin etkisinde kalmış ve ulusal kimliğimizin simgesi olan dilimiz, günümüz aydınlarının bile gereken özeni göstermemesi nedeniyle, ilerlemeden ve gelişmeden alıkonmuştur.” Dedi.


ANSAN'da TSM Dinletisi Kültür/Sanat ANSAN'da TSM Dinletisi

24 Eylül 2011 Cumartesi günü saat:17.30’da yoğun izleyici kitlesine nostalji konseri veren Demet Mert’e Ansan Yönetim Kurulu Müzik komisyonundan sorumlu Mustafa Mümtaz Dikibilen kanunla, Mustafa Koçtaş kemanla, Serdar Tüm ritmsazla, Mehmet Gören ise kanunla eşlik etti.


ANSAN’da Türk Dil Bayramı Kültür/Sanat ANSAN’da Türk Dil Bayramı

79. yıl Dil Bayramı Kutlaması 26 Eylül Pazartesi günü saat: 13.00’de başlayan etkinliği ANSAN üyesi, emekli edebiyat öğretmeni, TRT Program Yapımcısı Yazar Nuri ERKAL gerçekleştirdi.


Samani, ilçelerde sorunları dinledi Siyaset Samani, ilçelerde sorunları dinledi

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Kepez ve Döşemealtı İlçelerini ziyaret etti


Kemer’de İtfaiye Haftası kutlandı Kemer Kemer’de İtfaiye Haftası kutlandı

25 Eylül-1 Ekim Yangından Korunma Haftası (İtfaiyecilik Haftası), Kemer Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde, Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk’ün yaptığı ziyaretle kutlandı.


Cübbeli Ahmet Hoca, kitap fuarında Güncel Cübbeli Ahmet Hoca, kitap fuarında

Kendine ait bugüne kadar yaklaşık 60 tane kitap yazan Cübbeli Ahmet Hoca, Antalya Konyaaltı Belediyesi'nin davetlisi olarak 8 Ekim Cumartesi, imza gününe katılıyor.


'Kiracı' Isparta’da Son Kez ‘Perde’ dedi Kültür/Sanat 'Kiracı' Isparta’da Son Kez ‘Perde’ dedi

24.Ahilik Haftası kutlamaları nedeniyle Isparta Esnaf Odaları Birliği’nin daveti üzerine Isparta turnesine giden AESOB bünyesinde kurulan Oda Tiyatrosu (AESOT) ekibi ‘Kiracı’ adlı oyunlarını son kez Isparta Endüstri Meslek Lisesi Salonu’nda sergiledi.


Gelenek bozulmadı Güncel Gelenek bozulmadı

Teke Yöresi Eğitim Derneği Başkanı Kahraman Köktürk’ten Eğitim Yardımları Devam Etti


Çağın hastalığı Metabolik Sendrom’a dikkat! Sağlık/Kadın Çağın hastalığı Metabolik Sendrom’a dikkat!

Kalp damar hastalıkları ile şeker hastalığının gelişme riskini artıran metabolik sendrom, modern çağın hastalığı olarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır.


Sahnede Aşk-ı Memnu heyecanı Kültür/Sanat Sahnede Aşk-ı Memnu heyecanı

Antalya Devlet Opera ve Balesi , 2011-2012 sanat sezonu için perdelerini açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sanat sezonunda sahnelediği eserlerle seyircilerin büyük beğenisini kazanan ANTDOB bu sezonda yeni ve dikkat çekici eserleri sahnesine taşıyacak.


Altın Portakal’dan Yeni Bir Kısa Film Yarışması Kültür/Sanat Altın Portakal’dan Yeni Bir Kısa Film Yarışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali sinema sektörüne yeni isimler kazandırmaya devam ediyor.


Muratpaşa, galibiyet serisine devam etmek istiyor Spor Muratpaşa, galibiyet serisine devam etmek istiyor

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, haftasonu aldığı Anadolu Üniversitesi galibiyetinin ardından, ara vermeden Üsküdar Belediyesi maçı hazırlıklarına başladı.


Halk sandık başına gidecek Güncel Halk sandık başına gidecek

Büyükşehir Belediyesi’nin Kepezaltı ve Santral mahallelerinde halkın katılımıyla yürüttüğü planlama çalışmaları, mahalle sakinlerinin istek ve önerileri doğrultusunda şekilleniyor.


Tütüncü’den kan bağışına destek Güncel Tütüncü’den kan bağışına destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her gün on binlerce insanın ziyaret ettiği Kent Ormanı’nda çadır kuran Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışında bulundu.


Buket Uzuner’le keyifli bir söyleşi Kültür/Sanat Buket Uzuner’le keyifli bir söyleşi

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Edebiyat Söyleşileri kapsamında roman, hikaye ve gezi yazarı Buket Uzuner, hayranlarıyla buluştu.


Alanyalı’dan Yangın Koruma Haftası mesajı Güncel Alanyalı’dan Yangın Koruma Haftası mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ALANYALI, ‘Yangın Koruma Haftası’ sebebiyle yapmış olduğu basın açıklamasında şunları dile getirdi;


Adım Adım Bebeğinize Yolculuk Sağlık/Kadın Adım Adım Bebeğinize Yolculuk

Hamile kalmak istiyorsunuz ama endişeleriniz peşinizi bir türlü bırakmıyor. Bilinçli hamile kalmak ve sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.


Düdenbaşı’na çiçek gibi park Güncel Düdenbaşı’na çiçek gibi park

Kepez Belediyesi, Düdenbaşı Mahallesi’nde hizmet ömrünü tamamlayan 15 dönümlük parkı, çiçek bahçelerinin yer aldığı proje çalışmasıyla yeniden inşa edecek.


Büyükşehir Belediyesi’nin projesi aldığı ödülle taçlandı Kültür/Sanat Büyükşehir Belediyesi’nin projesi aldığı ödülle taçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadınlar Edebiyatla Buluşuyor” projesinin logosu, dünyanın en önemli grafik tasarım yarışması olan WOLDA’da dünya birincisi oldu.


Çamyuva Belediyesi'nin eğitim atağı sürüyor Kemer Çamyuva Belediyesi'nin eğitim atağı sürüyor

Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, bölgedeki turizmciler ve otelciler ile birlikte beldede bulunan Rukiye Koç ve Silkar İlköğretim okullarına toplam 6 derslikli okul öncesi ve anaoklu derslikleri kazandırmak için yoğun bir çalışma sergilediklerini söyledi.


Alanyalı: “Bir milleti millet yapan en önemli unsurlardan biri de dildir” Güncel Alanyalı: “Bir milleti millet yapan en önemli unsurlardan biri de dildir”

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ALANYALI, ‘Türk Dil Bayramı’ sebebiyle yapmış olduğu basın açıklamasında şunları dile getirdi;


“Anadil ve ulus” tartışıldı Güncel “Anadil ve ulus” tartışıldı

Büyükşehir Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği, Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında “Anadil ve Ulus” konulu bir konferans düzenledi.


Ankaralı Ayşe Aksu’yu coşturdu Aksu Ankaralı Ayşe Aksu’yu coşturdu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türk dünyası kültür ve sanat festivali” Aksu’da start aldı. Expo fuar merkezi otoparkında düzenlenen festivali yaklaşık on bin kişi izlediği. Anakaralı Ayşe Aksu’yu coştururken yeni albümünün klipini Aksu da çekilmesi için Aksululara ve Belediye Başkanı İsa Yıldırıma söz verdi.


Enç: “Hedefimiz ekonomik kalkınmayı sağlamak” İbradı Enç: “Hedefimiz ekonomik kalkınmayı sağlamak”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kadın Kolları İl Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan ve Yönetim Kurulu üyesi kadınlarla birlikte İbradı ilçesini ziyaret etti.


“Birleşmeye karşıyım, her an adaylığa hazırım” Kemer “Birleşmeye karşıyım, her an adaylığa hazırım”

Kemer sınırları içerindeki belediyelerin birleşeceği haberlerini değerlendiren Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can,” Birleşmeye karşıyım!”dedi.


CHP İl Yönetimi ilçe toplantılarına başladı Siyaset CHP İl Yönetimi ilçe toplantılarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı, gelecek yıl yapılacak kongre hazırlıklarına şimdiden başladı. İl Başkanı Özer Ülken ve yeni oluşturduğu yönetim ilk ilçe toplantısını Alanya İlçe Örgütü’nde yaptı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...