Salı, 10 Aralık 2019
Dragon Festivali Antalya’da    Güncel Dragon Festivali Antalya’da

Antalya çok ilginç bot yarışlarına sahne olacak. 5-6 Kasım’da Antalya Büyük Liman’da yapılacak yarışlara çok sayıda katılım bekleniyor.


Düden Şelalesi yolu Antalya’ya yakışacak Güncel Düden Şelalesi yolu Antalya’ya yakışacak

Büyükşehir Belediyesi, Düden Şelalesi’ne ulaşımı sağlayan Sütçüler Caddesi’ni Antalya’ya yakışır hale getirmek için altyapı ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.


Sanatçılar sahaya çıktı Güncel Sanatçılar sahaya çıktı

Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatta olduğu kadar sporda da kendini kanıtladı.


Kırkpınar Güreşleri Döşemealtı’na Taşınıyor Döşemealtı Kırkpınar Güreşleri Döşemealtı’na Taşınıyor

Döşemealtı Belediyesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 8. Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşlerini Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirecek.


Muratpaşa’dan gollü açılış Spor Muratpaşa’dan gollü açılış

Süper Amatör Lig’in yeni ekibi Muratpaşa Belediyespor, kendi sahasında Gazipaşa Belediyespor’u 6-1 mağlup ederek, lige galibiyetle başladı.


Başarıya doymuyorlar Güncel Başarıya doymuyorlar

Antalya şehir merkezinde bulunan Dr. İlhami Tankut İlköğretim Okulu 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında SBS’ ye katılan seksen öğrencisinden 50 öğrencisini Fen, Anadolu ve Meslek liselerine yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı


Altın Portakal’dan ‘Panahi’ye Özgürlük’ kampanyası Kültür/Sanat Altın Portakal’dan ‘Panahi’ye Özgürlük’ kampanyası

Altın Portakal Film Festivali programı kapsamında 8-14 Ekim tarihleri arasında Jafar Panahi ve yurtdışına çıkış ya da sinema yasağı getirilen diğer İranlı yönetmen Mojtaba Mirtahmasb’a özgürlüklerinin iade edilmesi için kampanya yürütülecek.


Özdilekpark AVM’ye Martı kondu… Güncel Özdilekpark AVM’ye Martı kondu…

08-14 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve renkli görüntülere sahne olacak 48. Altınportakal Film Festivali heyecanı günler öncesinden Antalya’yı sardı.


Göller Birliği’nde görev değişimi Güncel Göller Birliği’nde görev değişimi

Göller Birliği’nde Recep Kalkan Başkanlığı bıraktı


Yapı Kredi Liman Şubesi açıldı Güncel Yapı Kredi Liman Şubesi açıldı

Yapı Kredi’nin, Konyaaltı ilçesinde yer alan Liman şubesinin açılış kokteyli 3 Ekim, Pazartesi günü yapıldı. Kokteyle, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de aralarında bulunduğu ilçe protokolü ve müşteriler katıldı.


‘Şafak 105’ yarışmasına ünlülerden tepki geldi Güncel ‘Şafak 105’ yarışmasına ünlülerden tepki geldi

Eğirdir’de çekileceği açıklanan ve 20-28 yaş arasında 40 kadına 24 saat kamera gözetiminde 3,5 ay komando eğitimi yaptıracak ‘Şafak 105’ adlı yarışma projesine tepki geldi.


TEV ihtiyaç bursu başvuruları başladı TEV ihtiyaç bursu başvuruları başladı

Türkiye’nin liderlerini yetiştirmeyi hedef edinen TEV (Türk Eğitim Vakfı), 2011 – 2012 öğretim döneminde 9.000 öğrenciye daha ihtiyaç bursu verecek. Burs başvuruları 1-31 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.


Bulgaristan’a Tarım Gezisi Kumluca Bulgaristan’a Tarım Gezisi

Kumluca Belediyesi öncülüğünde AB projesi kapsamında Bulgaristan’da bulunan proje heyeti Bulgaristan Tarım ve Gıda Bakanlığında Bakan Yardımcısı Tzvetan Dimitrov başkanlığındaki tarım bakanlığı uzmanlarıyla bir araya geldi.


Bulgaristan Büyükelçiye ziyaret Güncel Bulgaristan Büyükelçiye ziyaret

Kumluca Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle ortaklaşa yürütülen “Akdeniz’in kalbinde taze meyve ve sebze pazarlaması” konulu AB projesi kapsamında, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da inceleme gezisinde bulunan heyet Türkiye Büyükelçiliğine nezaket ziyaretinde bulundu.


Anne babaların internetle ilgili bilmesi gereken 10 altın kural Teknoloji/Bilim/İnternet Anne babaların internetle ilgili bilmesi gereken 10 altın kural

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından ESET’in ebeveynlerle ilgili yaptırdığı global araştırmaya göre internet kullanıcılarının %53.7’si, yani yarısından fazlası “çocukların uygunsuz içeriğe maruz kalmasını” büyük bir tehdit olarak değerlendiriyor.


AKEV'liler Moral Günü’nde Güncel AKEV'liler Moral Günü’nde

AKEVliler, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına enerjik ve başarılı bir şekilde girmek için birbirlerine bağlılıklarının bir göstergesi olarak AKEV Çay Bahçesi’nde düzenlenen Moral Günü’nde bir araya geldiler.


The Marmara Antalya Uluslararası Mimarlık Bienali’ni Destekliyor Güncel The Marmara Antalya Uluslararası Mimarlık Bienali’ni Destekliyor

Kongre turizmi ile de Avrupa’nın önde gelen merkezleri arasında yer alan Antalya’da, benzersiz Antalya manzarası, kusursuz hizmet anlayışı ile ön plana çıkan The Marmara Antalya 26-29 Ekim 2011 Tarihleri arasında gerçekleştirilecek Antalya Uluslararası Mimarlık bienaline yurtdışından katılacak olan ziyaretçiler The Marmara Antalya’da konaklıyorlar.


Sonbahar’da Tatil Fırsatı Hotel Berke Ranch’te Güncel Sonbahar’da Tatil Fırsatı Hotel Berke Ranch’te

Bu yıl tatil yapamadım, yaz boyunca çalıştım ve artık dinlenmek istiyorum diyorsanız… Mükemmel bir tatil fırsatı Hotel Berke Ranch ayrıcalığı ile sizi bekliyor.


sahibinden.com ile 20 bin hayvan yuva buldu sahibinden.com ile 20 bin hayvan yuva buldu

sahibinden.com, yardıma muhtaç olan evcil hayvanların rahat ve sevgi dolu bir yaşama kavuşmalarına aracı olmak hedefiyle hayata geçirdiği platformda hayvan severlerle buluşuyor.


20 ülkeden 14 milyon insan Facebook’ta Okey oynuyor! 20 ülkeden 14 milyon insan Facebook’ta Okey oynuyor!

Peak Games’in yayınladığı Okey oyunu Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, ABD ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde de yoğun ilgi görüyor. Türkiye’nin en çok oynanan Facebook oyunu olan Okey’de kazanma oranlarında kadınlar erkeklere göre daha üstün konumda bulunuyor.


Solo’nun mini tuvalet kağıdına ödül geldi Ekonomi/Turizm Solo’nun mini tuvalet kağıdına ödül geldi

Solo mini tuvalet kağıdı, “Ambalaj Ay Yıldızları” yarışmasında hayatı kolaylaştıran ambalajıyla ödül kazandı.


Favori’den Müzikseverlere Özel Bir Armağan Favori’den Müzikseverlere Özel Bir Armağan

14 ayar altın takı segmentinin lider markası Favori, zengin ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Favori müzikseverlere armağan olarak keyifli kolye uçlarını beğeniye sunuyor. Sanatın güzel formu olan müzik, Favori’nin özgün takılarının ilham kaynağı oluyor.


Özürlü memur kadroları sınav ve kur'a ile dolacak Özürlü memur kadroları sınav ve kur'a ile dolacak

Kamuoyunda merkezi özürlü memur alım sınavı olarak bilinen Özürlü Memur Seçme Sınavı’nı (ÖMSS) ve kamu kurum ve kuruluşlarınca istihdam edilecek olan özürlü memurların alım usulünü belirleyen “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” 3 Ekim 2011 günkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


TAF Rusya’yı fethetti Güncel TAF Rusya’yı fethetti

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da gerçekleştirilen Moskova Kremlin Cup’a Tüm Aşçılar Federasyonu milli takım şefleri damgasını vurdu. Dünyada ki meslektaşlarını kendilerine hayran bırakan şeflerimiz madalyalarla ülkemize dönüyor.


Alanyalı’dan “Dünya Mimarlık Günü” mesajı Güncel Alanyalı’dan “Dünya Mimarlık Günü” mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, ‘Dünya Mimarlık Günü’ sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.


Proton elektrikli araçları seri üretime geçti Otomotiv Proton elektrikli araçları seri üretime geçti

Proton elektrikli araçları LOTUS ve Samsung şirketlerinin iş ortaklığıyla 2011 yılı itibariyle geliştirilmeye başlandı. Malezya üretim tesislerinde testleri tamamlanan ve pilot bölgeler seçilip devlet kurumlarında denenen iki yeni model seri Üretime geçirilme aşamasında.


AvivaSA’yla “Güzel Hayat” başlıyor Ekonomi/Turizm AvivaSA’yla “Güzel Hayat” başlıyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA, sağlıklı ve güvenli bir hayat isteyen bireyleri, vefat ve tehlikeli hastalık risklerine karşı teminat altına alan “Güzel Hayat” ürününü pazara sundu


Açık havada film gösterimleri başladı Güncel Açık havada film gösterimleri başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 48. Altın Portakal Film Festivali’nde film gösterimleri başladı.


Dişlerin Kurtarıcısı : Kanal Tedavisi Sağlık/Kadın Dişlerin Kurtarıcısı : Kanal Tedavisi

Çürük veya travma gibi nedenlerle dişin iç kısmında bulunan sinirinin (pulpa) iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da öldüğü durumlarda uygulanan kanal tedavisi ile dişlerinizi kurtarabilirsiniz.Diş Hekimi Cansın Özgür kanal tedavisi ile ilgili sorduğumuz soruları yanıtlıyor.


Plastik sektörünün 2011 yılı ihracat hedefi 4.6 milyar dolar Ekonomi/Turizm Plastik sektörünün 2011 yılı ihracat hedefi 4.6 milyar dolar

Plastik sanayinin, Avrasya bölgesindeki en önemli ve büyük ticari etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul 2011 Fuarı, 27- 30 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


Yunanistan’da ekonomik kriz Batı Trakya Türk Azınlığı’nı da etkiliyor Yunanistan’da ekonomik kriz Batı Trakya Türk Azınlığı’nı da etkiliyor

Yunanistan’da PASOK Hükümeti, alınan tüm sıkı tedbirlere ve kesintilere rağmen bütçe açığını azaltmaya yönelik hedefleri tutturamayacağını açıkladı.


Boyun fıtığına dikkat! Sağlık/Kadın Boyun fıtığına dikkat!

Boyun, baş, sırt ve kollarda kendini gösteren ağrı ile uyuşma hissi, boyun fıtığının işareti olabiliyor. Gençlerde ve yaşlılarda farklı biçimlerde görülen boyun fıtığının tedavisinde yüksek oranda olumlu sonuçlar alınabiliyor.


Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı, kamp ve yürüyüş Güncel Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı, kamp ve yürüyüş

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ADDK) hafta sonu etkinliği; cumartesi günü 25 kişinin katılımıyla Geyikbayırı İnlerönü mevkiinde başladı.


The Marmara’nın Yer Altı Tüneli ! Güncel The Marmara’nın Yer Altı Tüneli !

Antalya kamuoyunda ‘Şehir Efsanesi’ sanılan ve gerçeği bir türlü ortaya çıkarılamayan denize açılan yer altı tüneli, fotoğraf karesiyle gün yüzüne çıktı.


AKPM Başkanı Çavuşoğlu Gryshchenko ile görüştü AKPM Başkanı Çavuşoğlu Gryshchenko ile görüştü

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kostyantyn Gryshchenko ile görüştü.


Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlaması Kemer Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlaması

Her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, göreve yeni başlayan Kemer Müftüsü Ayhan Ermiş’i İlçe Müftülük Binasında ziyaret etti.


Kepez Belediyesi’nin Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan konser Güncel Kepez Belediyesi’nin Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan konser

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün öncülüğünde kurulan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, konser için hazırlıklarını tamamladı.


Filenin Sultanları, haberlerin de sultanları Spor Filenin Sultanları, haberlerin de sultanları

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda İtalya’yı çekişmeli bir maç sonunda yenerek, Türkiye’ye bronz madalya kazandıran “Filenin Sultanları” yayınlanan haberlerde de zirveye çıktı.


Ulaşım A.Ş.’den Çalışanlar Şenliği Güncel Ulaşım A.Ş.’den Çalışanlar Şenliği

Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakçi firmalarından Antalya Ulaşım A.Ş. personeli Çalışanlar Şenliği’nde bir araya geldi.


Çapraz nakil ile yüzleri güldü Güncel Çapraz nakil ile yüzleri güldü

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde kan grupları uymadığı için yakınlarının bağışı ile böbrek nakli olamayan iki kişi, Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından çapraz nakille sağlığına kavuştu.


Yapı Kredi’den ev sahibi olmanın en eğlenceli yolu Mortgagemania Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den ev sahibi olmanın en eğlenceli yolu Mortgagemania

Yapı Kredi, ev sahibi olmanın püf noktalarını eğlendirerek göstermeyi amaçlayan, Türkiye’nin mortgage ile ilgili ilk web oyunu MortgageMania’yı hayata geçirdi.


Ansan müzik etkinliği Kültür/Sanat Ansan müzik etkinliği

Ansan, Ekim ayının ilk müzik dinletisini gerçekleştirdi.


5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’ne coşkulu kutlama Güncel 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’ne coşkulu kutlama

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nün hafta içine gelmesi nedeniyle 1 Ekim 2011 tarihinde Konya altı Açıkhava Tiyatrosu’nda Sanatçılar Sadık Gürbüz,Pınar Sağ ve Fuat Sak’ın konseri ile kutlandı.


“Haydi Çocuklar Operaya” büyük ilgi gördü Güncel “Haydi Çocuklar Operaya” büyük ilgi gördü

Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘nin yeni çocuk oyunu “Haydi Çocuklar Operaya “ ilk kez çocuklarla buluştu. Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenen eseri farklı okullardan gelen yüzlerce öğrenci izledi.


Altın Portakal’da özel gösterimler Kültür/Sanat Altın Portakal’da özel gösterimler

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, ulusal ve uluslararası alandan seçilmiş altı filmin özel gösterimi yapılacak.


“Çocuklar bugünün yarınları, yarınların umutlarıdır” Kemer “Çocuklar bugünün yarınları, yarınların umutlarıdır”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan Dünya Çocuk Günü’nde , Kemer’de faaliyet gösteren Kemer Merkez Anaokulu ve Kemer Belediyesi tarafından yaptırılan Arslanbucak Anaokulunu ziyaret etti.


Yerel hatlarda kısa mesafelere indirim Güncel Yerel hatlarda kısa mesafelere indirim

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, çevre yerel hatların fiyat tarifelerini düzenledi. Bu toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, kısa mesafelerde daha az ücret ödeyecek.


Altın Portakal panellerinde ‘Sinemada Kadın’ tartışılacak Kültür/Sanat Altın Portakal panellerinde ‘Sinemada Kadın’ tartışılacak

“Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması üzerine şekillenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yapılacak panellerin konuşmacıları da açıklandı.


AK Parti Konyaaltı Kadın kolları 3.olağan kongresi yapıldı Siyaset AK Parti Konyaaltı Kadın kolları 3.olağan kongresi yapıldı

Akparti Konyaaltı kadın kolları 3.olağan kongresi gerçekleştirildi Konyaaltı ilçe kadın kolları başkanlığına seçime tek liste ile giren İnşaat Mühendisi Elif İstek yeniden seçildi.


Isparta’dan Gazipaşa’ya müzik keyfi Kültür/Sanat Isparta’dan Gazipaşa’ya müzik keyfi

Altın Portakal Film Festivali kapsamında Isparta’dan Gazipaşa’ya açık havada müzik keyfi yaşanacak.


“Halkı ‘efendimiz’ biliriz” Güncel “Halkı ‘efendimiz’ biliriz”

Çoğu siyasetçinin seçim sonrası ihmal ettiği seçmen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün akşam saatlerinde yaptığı sürpriz ev ziyaretleri ile moral buluyor.


Musa Nizam Ümit Milli aday kadrosunda Spor Musa Nizam Ümit Milli aday kadrosunda

MedicalPark Antalyasporlu defans oyuncusu Musa Nizam, Ümit Milli Futbol Takımı’nın 2013 UEFA U21 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda oynayacağı Macaristan maçı ile İtalya maçı aday kadrosuna çağırıldı.


Meclis üyeleri birlikte başarılan yatırımları gezdi Güncel Meclis üyeleri birlikte başarılan yatırımları gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlediği “hizmet gezisi” ile ilçeye modern şehir kimliği kazandırdığı yatırımlarını, meclis üyelerine tanıttı.


Tarkan yeniden zirveye kuruldu Kültür/Sanat Tarkan yeniden zirveye kuruldu

Eylül ayının sanat ve eğlence dünyasından magazin sayfalarına yansıyan isimler belli oldu. Medya Takibi Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasında, geçtiğimiz ay magazin dünyasının zirvesinde, ünlü sanatçı Tarkan yer aldı.


Altın Portakal coşkusuna az kaldı Kültür/Sanat Altın Portakal coşkusuna az kaldı

Altın Portakal’ın geleneksel ödül törenleri bu yıl da zengin programlarıyla dikkat çekiyor. 48. Festival’in ödül törenlerinde Türkiye’nin ve Avrupa’nın tanınmış sanatçıları sahne alacak.


Vals ve Zeybek kurslarına yoğun ilgi Güncel Vals ve Zeybek kurslarına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi’nin, Cumhuriyet Balosu’nda Antalyalıları Cumhuriyet Meydanı’nda vals ve zeybek gösteri ile buluşturmayı hedeflediği dans dersleri başladı. Vatandaşlar derslere yoğun ilgi gösterdi.


Asi ergenle doğru iletişim kurun! Sağlık/Kadın Asi ergenle doğru iletişim kurun!

Gençlik dönemine adım atma çağındaki çocuğunuz sözünüzü dinlemeyip sürekli kendi istediği gibi hareket ediyorsa, onaylamadığınız arkadaşlıklar kuruyor ve bu da aile içinde sürekli bir gerginliğe neden oluyorsa paniğe kapılmayın.


Gelişim Sanat Kum Heykel müzesinde Güncel Gelişim Sanat Kum Heykel müzesinde

Gelişim Sanat Merkezi öğrencileri Lara’da bulunan dünyaca ünlü Kum Heykel Müzesini ziyaret etti. Proje Yöneticisi Atıl Şentürk, “Aylardır planladığımız ziyaretimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kum Heykel Müze yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi


Acar: “Atatürksüz eğitim politikası ulusal olur mu?” Siyaset Acar: “Atatürksüz eğitim politikası ulusal olur mu?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevleri arasından Atatürk, Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı kuşaklar yetiştirilmesinin çıkarılmasını TBMM gündemine taşırken, “Atatürksüz eğitim politikası ulusal olur mu? diye sordu.


Antalyalılar Blues’un Ustalarına ev sahipliği yaptı Kültür/Sanat Antalyalılar Blues’un Ustalarına ev sahipliği yaptı

Bu yıl 22.si düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, altıncı durağı olan Antalya’da verilen konserle blues severlerle buluştu.


Basketbolda kombine satışları başlıyor Spor Basketbolda kombine satışları başlıyor

2011-2012 sezonunda Beko Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı’nda kombine satışları başlıyor. Antalya’nın tek 1.Lig temsilcisi olan Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı’nın VIP tribünlerinde bulunan koltuklar satışa sunuluyor.


Kepez’e üç yeni camii Güncel Kepez’e üç yeni camii

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Mehmet Akif, Ayanoğlu ve Kuzeyyaka Mahalleleri’nde inşaatı tamamlanan üç cami hizmete girdi. Açılışa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı.


Şuheda Camii törenle ibadete açıldı Aksu Şuheda Camii törenle ibadete açıldı

Aksu belediye öncülüğünde, Aksu kalkındırma ve güzelleştirme derneğince yaptırılan Antalya’nın ikinci büyük camisi törenle hizmette açıldı


Sonbaharda da kusursuz güzelliği yaşayın! Sağlık/Kadın Sonbaharda da kusursuz güzelliği yaşayın!

İnsanoğlunun istek ve arzuları hiç bitmez.İnsan ki her zaman beğenilme arzusu ile yaşar.Bu olgu daha çok kadınlarını saran bir yaşama biçimidir.Günümüzde biyolojik yaşın özelliklerini taşımak,güzelliğinizle büyülemek, her zaman bakımlı ve enerjik olabilmek için küçük estetik müdahalelerden faydalanabilirsiniz.


Yabancı dilde tulum çıkardılar Güncel Yabancı dilde tulum çıkardılar

Yabancı dillerde yapılan çeşitli uluslararası sınavlarda TED Antalya Koleji’nden katılan bütün öğrenciler başarı gösterdi.


Kadın ve çocuk seyirci Fenerbahçe’ye ilgiyi arttırdı Kadın ve çocuk seyirci Fenerbahçe’ye ilgiyi arttırdı

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), spor dünyasında öne çıkan kulüpleri, oyuncuları ve olayları belirlediği ‘ayın spor gündemi’ raporu açıklandı.


Gündem değiştiren evlilik Kültür/Sanat Gündem değiştiren evlilik

Magazin dünyasının bu ayki “en medyatikleri” belli oldu. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) raporuna göre, Eylül ayına damgasını vuran isim, sürpriz evliliğiyle gündeme oturan İbrahim Tatlıses oldu.


Dünya Çocuk Günü’nde çocuğa özel kitaplar Güncel Dünya Çocuk Günü’nde çocuğa özel kitaplar

Antalya’da basın ve halkla ilişkiler danışmanlığı alanında faaliyet gösteren N İletişim Tanıtım-Danışmanlık, çocukları çok özel hissettiren kitaplar üretiyor. “Kişiye özel” diye nitelenen bu kitaplar, öğrenciler, öğretmenler ve ailelerin büyük ilgisini çekiyor.


Çin sinemasının ödüllü filmleri Altın Portakal’da Kültür/Sanat Çin sinemasının ödüllü filmleri Altın Portakal’da

Son yıllarda uluslararası festivallerde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Çin sinemasının ödüllü filmleri Altın Portakal’da sinemaseverlerle buluşacak


Tekirova Belediyespor- Anadolu Üsküdarspor 1908: 0-0 Spor Tekirova Belediyespor- Anadolu Üsküdarspor 1908: 0-0

Spor Toto 3.Lig 3.Grupta 7.hafta karşılaşmalarında Tekirova Belediyespor kendi sahasında Anadolu Üsküdarspor ile 0-0 berabere kaldı.


Bakanlık bürokratları kompost tesisini gezdi Kemer Bakanlık bürokratları kompost tesisini gezdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı üst düzey bürokratları Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın daveti üzerine Kemer’e geldi. GATAB tesislerini gezen Bakanlık yetkilileri GATAB’ın bölge için önemine vurgu yaparak projelere destek vereceklerini açıkladılar.


Güneşev’le gelen Çevre Ödülü Başkan Akaydın’da Güncel Güneşev’le gelen Çevre Ödülü Başkan Akaydın’da

Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması kapsamında Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi Projesi’yle kazandığı çevre ödülünü aldı.


AÜ’de Uluslararası Proje “Label ProRH” gerçekleşti Güncel AÜ’de Uluslararası Proje “Label ProRH” gerçekleşti

Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Ömürboyu Öğrenme Programı kapsamında 2009 yılından beri Akdeniz Ülkeleri İşletme Okulları’nın katılımıyla yürütülen Label ProRH (İnsan Kaynakları Sertifikasyonu) başlıklı uluslararası projenin kapanış toplantısı 26-27 Eylül 2011 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde gerçekleşti.


Döşemealtı Kırkgözspor 2.lig’de Döşemealtı Döşemealtı Kırkgözspor 2.lig’de

Kırkgözspor Kulubu, iki senedir mücadele ettiği kadınlar liginde bu sezon da 2011-2012 Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 2.liginde ilimizi temsil edecek.


Bu kadarına da pes! Güncel Bu kadarına da pes!

Antalya’nın Ermenek mahallesinde yaşanan hırsızlık olayı pes dedirtti. Cenaze yıkanmak üzere büyük çaba harcanarak alınan cenaze aracının aküsü çalındı. Bu olay Vizontele filmindeki bir sahneyi akıllara getirdi.


Batı Akdeniz turizminde körfez hamlesi Ekonomi/Turizm Batı Akdeniz turizminde körfez hamlesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgenin turizm potansiyelinin tanıtılması ve Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ile Umman’dan oluşan Körfez ülkelerinden zengin turistleri bölgeye çekebilmek amacıyla tur operatörlerine yönelik Fam Trip (Tanıtım Gezisi) programları çalışmalarını sürdürüyor.


KOBİ’lere TÜBİTAK destekleri anlatıldı Ekonomi/Turizm KOBİ’lere TÜBİTAK destekleri anlatıldı

TÜBİTAK’ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) KOBİ’lere yönelik teknoloji transferi ile Ar-Ge destekleri, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Göller Bölgesi Teknokenti’ninevsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda anlatıldı.


Vali Altıparmak'a ziyaretler Güncel Vali Altıparmak'a ziyaretler

Akseki Eğitim Derneği Antalya Şubesi Yöneticileri ile Kepez Genç İşadamları Derneği Yöneticileri Vali Dr. Ahmet Altıparmak Ziyaret Etti


Acar: “Tanık koruma kapsamına kaç kişi alındı?” Siyaset Acar: “Tanık koruma kapsamına kaç kişi alındı?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Tanık Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaları TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Tanık koruma kapsamına kaç kişi alındı? Bu kişilerden hakkında yalancı tanıklıktan dolayı işlem yapılan var mı?” diye sordu.


Beşiktaş haberde ilk sıraya yerleşti Spor Beşiktaş haberde ilk sıraya yerleşti

Şike ve transfer haberlerle yoğun geçen yaz döneminin ardından, liglerinin başlamasıyla birlikte spor sayfalarında futbol birinci sıradaki yerini yeniden geri aldı.


Altın Portakal Kemer'de Kemer Altın Portakal Kemer'de

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl Kemer’de başlıyor.1-14 Ekim tarihleri arasında Kemer Cumhuriyet Meydanında açık hava sinema gösterimleriyle başlayacak olan festivale katılımın büyük olması bekleniyor.


Budak, Kaleiçi Rotary Kulübü’nün konuğu Güncel Budak, Kaleiçi Rotary Kulübü’nün konuğu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Kaleiçi Rotary Kulübü’nün konuğu oldu. Hillside Su Otel’deki toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan Budak, ATSO’nun faaliyetlerinin yanı sıra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


İSTEK’li minikler Kum Heykel Festivali’nde Güncel İSTEK’li minikler Kum Heykel Festivali’nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, 5. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’ne gitti.


Muratpaşa muhtarlarına toplu taşıma bilgilendirmesi Güncel Muratpaşa muhtarlarına toplu taşıma bilgilendirmesi

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya başladığı Yeni Toplu Taşıma Sistemi, Muratpaşa muhtarlarına da anlatıldı. Sunumdan memnun kalan muhtarlar, “Katkı koymaya hazırız” dedi.


Portakal’ın tanıtım filmi gülümsetiyor Kültür/Sanat Portakal’ın tanıtım filmi gülümsetiyor

Altın Portakal’ın bu yılki tanıtım filminin sempatik görüntüleri ilgiyle izleniyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin, görsel iletişim sponsoru 1000 Volt Post Production tarafından yapılan tanıtım filminde, Beyoğlu’nun martısı İstanbul’un sinemasını Antalya’nın Altın Portakalıyla buluşturuyor.


İş garantili meslek kurslarına ilgi artıyor Güncel İş garantili meslek kurslarına ilgi artıyor

UMEM BECERİ 10 Projesi kapsamında açılan “Ekskavatör Operatörlüğü Meslek Kursu” yoğun ilgi ile başladı.


Meclis sıralarını öğrenciler doldurdu Güncel Meclis sıralarını öğrenciler doldurdu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sosyal Bilgiler dersinde “Kamu kuruluşlarının çalışma biçimi.” konusunu işleyen öğrencilere, merak ettikleri konular hakkında bilgiler verdi.


Muratpaşa Belediyesi ve Özel İdare Mehmetçik’i yeniledi Güncel Muratpaşa Belediyesi ve Özel İdare Mehmetçik’i yeniledi

Topçular Mahallesi’nde yeralan ve 1975 yılında yapılan 13 derslikli Mehmetçik İlköğretimokulu, Muratpaşa Belediyesi ile İl Özel İdaresi’nce tepeden tırnağa yenilendi.


Doğa Olimpiyatları’na Kemer Belediyesi’nden tam destek Kemer Doğa Olimpiyatları’na Kemer Belediyesi’nden tam destek

19-23 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan 12.Doğa ve Halk Sporları Olimpiyatları için hazırlıklar devam ediyor. Olimpiyatlara elverişli parkurları ve muhteşem doğasıyla Kemer ev sahipliği yapacak.


İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nde “Yaşayan Değerler Eğitimi” Programı Güncel İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nde “Yaşayan Değerler Eğitimi” Programı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılından itibaren anaokulundan üniversiteye kadar öğrencilerde yaşamları boyunca olumlu davranışları kazandırmak ve etkin davranış yönetimini oluşturmak amacıyla ‘Yaşayan Değerler Eğitimi’ Programı’nı geliştirerek uygulamaya devam ediyor.


Kumluca Kadın Kolları’na yeni başkan Kumluca Kumluca Kadın Kolları’na yeni başkan

AK Parti Kumluca İlçe Kadın Kolları Kongresi, Kumluca İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Kumluca Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi’nde ilçe başkanlığına Dilek Cengiz seçildi.


BAKA’dan ‘Doğrudan Faaliyet Desteği’ bilgilendirmesi Ekonomi/Turizm BAKA’dan ‘Doğrudan Faaliyet Desteği’ bilgilendirmesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), Antalya, Burdur ve Isparta’daki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların stratejik gelişme alanlarında yapacakları araştırma, planlama ve fizibilite çalışmaları için vereceği doğrudan faaliyet desteği ile ilgili bilgilendirme toplantıları başladı.


Antalya festivale hazırlanıyor Kültür/Sanat Antalya festivale hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için kentin dört bir yanı görsel materyaller ve Altın Portakal heykelleriyle donatılıyor.


Zirveye zorlu motor yarışı 7-9 Ekim’de Kemer Zirveye zorlu motor yarışı 7-9 Ekim’de

2011 sonbaharının en çetin uluslararası Hard-Enduro Yarışı “Red Bull Sea to Sky”, 7-9 Ekim’de Kemer’de yapılacak.


Ak Parti Kadın Kolları kongreleri Kemer Ak Parti Kadın Kolları kongreleri

AK Parti Kemer ve Kumluca İlçe 3. Olağan Genel kongresi gerçekleştirildi. Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Şenay Altıntop yeniden seçildi.


Kalitenin adı “Club Nena” Manavgat Kalitenin adı “Club Nena”

Club Nena, ISO 9001 –HACCP 22000 belgelerine ek olarak, ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve ISO 10002 müşteri şikâyetleri yönetimi belgelerini aldı.


TED Antalya Koleji, İspanyolca sınav merkezi seçildi Güncel TED Antalya Koleji, İspanyolca sınav merkezi seçildi

TED Antalya Koleji, Antalya’da ilk kez yabancı bir dilin sınav merkezi oldu. İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı adına Cervantes Enstitüsü tarafından verilen ve İspanyolca bilgisini uluslararası alanda belgeleyen tek resmi lisans olan “DELE” (Diplomas de Espanol Como Lengua Extranjera - Yabancı Dil olarak İspanyolca Sertifikası) sınavları İstanbul ve Ankara’dan sonra Antalya’da da yapılacak.


Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor Sağlık/Kadın Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Giderek yaşlanan dünyada yaşlılığa bağlı sağlık sorunları daha çok gündeme geliyor. Bu sorunlar arasında yaygın olarak gözlenen kalça kırıkları ve kireçlenmeler de mutlaka tedavi edilmesi gereken problemler olarak gösteriliyor.


Vali Altıparmak'tan 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Turan Eren ile 112 Acil Çağrı Merkezi birinci katında bulunan, İl Kriz Merkeziyken İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi olarak yeniden düzenlenen birimi beğeni ile inceleyerek bilgi aldı.


Sezonu Kemer-Konyaaltı açıyor Spor Sezonu Kemer-Konyaaltı açıyor

Antalya süper amatör lig 2011-2012 futbol sezonu Cumartesi günü Konyaaltı stadında yapılacak olan Konyaaltı Beledıyespor - Kemer Belediyespor maçıyla başlayacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...