Cuma, 18 Ekim 2019
Sümer Ezgü Deepo'da Güncel Sümer Ezgü Deepo'da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet CENTER Ramazan etkinlilerinin yanı sıra, ramazan ayında da birbirinden değerli sanatçıların ziyaretçi akınına uğradı.


İki yönetmen Antalya’da buluştu Güncel İki yönetmen Antalya’da buluştu

Ünlü sanatçı Gökhan Kırdar’ın, Antalya’da çekimlerini gerçekleştireceği “OQLUB IN LOVE” filmi ile ilgili hazırlıkları devam ediyor.


Tütüncü okul arkadaşları ile iftar sofrasında Güncel Tütüncü okul arkadaşları ile iftar sofrasında

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İmam Hatip Lisesi’nde birlikte okuduğu 1996 döneminin mezunlarıyla, 15 yıl sonra iftar sofrasında buluştu.


Başkan Akaydın güreşçi Nazmi Şahin’i ödüllendirdi Spor Başkan Akaydın güreşçi Nazmi Şahin’i ödüllendirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa 3’üncülüğünü elde eden güreşçi Nazmi Şahin’i altınla ödüllendirdi.


Antalyalı Başarılı Öğrenciler 2011 LYS’de Sabancı Üniversitesi’ni tercih etti Güncel Antalyalı Başarılı Öğrenciler 2011 LYS’de Sabancı Üniversitesi’ni tercih etti

Sabancı Üniversitesi öğretime başladığından bu yana olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin farklı illerinden gelen başarılı öğrencilerle, 645 kişilik tüm kontenjanlarını doldurdu.


Çin ticari heyeti,yatırım öncesi BAKA’da Güncel Çin ticari heyeti,yatırım öncesi BAKA’da

Ekonomik işbirliği imkanlarını araştırmak üzere 4 ay önce Isparta’ya gelen Çin ticari heyeti, Isparta, Antalya ve Burdur’un yatırım fırsatları, alanları ile sektörleri ilgili ayrıntılı bilgi aldığı ve görüş alışverişinde bulunulduğu Batı AkdenizKalkınma Ajansı’na (BAKA) tekrar geldi.


SD Havalimanı havacılıkta cazibe merkezi olacak Güncel SD Havalimanı havacılıkta cazibe merkezi olacak

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin ile Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) CAD/CAM Araştırma Müdürü Yrd.Doç.Dr. Oğuz Çolak biraraya geldi.


Kepez İmam Hatip Lisesi’nin temeli törenle atıldı Güncel Kepez İmam Hatip Lisesi’nin temeli törenle atıldı

Kepez Belediyesi’nin, Kültür Mahallesi’nde meclis kararı ile tahsis ettiği araziye yapılacak olan Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeli, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzkereci Egemen Bağış’ın da katıldığı törenle atıldı.


Antalya Koleji öğrencilerinin LYS 2011 yerleştirme başarısı Güncel Antalya Koleji öğrencilerinin LYS 2011 yerleştirme başarısı

Antalya Koleji Liseler Müdürü Mehmet Esen; Liseler 12. sınıf öğrencilerinin 2011 LYS’de geçtiğimiz yılları aratmayarak yine büyük bir başarı elde ettiklerini, öğrencilerin seçkin üniversitelere yerleşmelerinin okulda büyük mutluluk yarattığını söyledi.


“Hortumcu AKP yargı dinlemiyor” Siyaset “Hortumcu AKP yargı dinlemiyor”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yargı kararlarına rağmen AKP’nin Türkiye’nin dağlarını, doğasını yabancı sermayeye ve onun AKP yandaşı yerli işbirlikçilerine peşkeş çekmeyi sürdürdüğünü söyledi.


Özdilekpark’da Cosmetıca hizmetinizde Güncel Özdilekpark’da Cosmetıca hizmetinizde

Bayanların öncelikli tercihi olan ve beylerin de vazgeçemediği kozmetik sektörünün öncüsü Cosmetıca, Özdilekpark Alışveriş Merkezinde hizmete açıldı.


SES Antalya Şubesi yat turu düzenledi Güncel SES Antalya Şubesi yat turu düzenledi

SES Antalya Şubesinin geleneksel olarak düzenlediği Kemer-Olympos Yat Turu gezisine katılım yoğun oldu.


Muratpaşa Belediyesi’nden sporun altyapısına 500 genç Spor Muratpaşa Belediyesi’nden sporun altyapısına 500 genç

Muratpaşa Belediyesi Yaz Spor Okulu, sertifika töreni ile sona erdi. 7 farklı branşta kurslara devam eden gençler sertifikalarını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’den aldı


Nürnbergli gençler Büyükşehir’de Güncel Nürnbergli gençler Büyükşehir’de

Antalya’nın Almanya’daki kardeş şehri Nürnberg’den gelen gençlik heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


Sıkıntılar aşılıyor Güncel Sıkıntılar aşılıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kriz Masası toplantısında, yeni toplu taşıma sisteminin uygulanması sırasında yaşanan bazı sıkıntılarda art niyet olduğunu belirterek, yaşanan sorunları çözüme kavuşturmaya devam ettiklerini söyledi.


Muratpaşa Belediyesi iftar yemeğinde buluştu Güncel Muratpaşa Belediyesi iftar yemeğinde buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, belediye personeli ile iftar yemeğinde biraraya geldi. İftar yemeğine, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları da katıldı.


Çamlıbel’de iftar ve eğlence bir arada Güncel Çamlıbel’de iftar ve eğlence bir arada

Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlıbel Mahallesi’nde kurduğu iftar sofrası, yüzlerce vatandaşı ağırladı. Gezici Etkinlik Aracı da Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan eğlencelerini Çamlıbel’e taşıdı.


Macera keyfini Göynük Kanyonu’nda yaşıyorlar Kemer Macera keyfini Göynük Kanyonu’nda yaşıyorlar

Dünyanın en iyi 10 trekking parkurundan biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü (Hisarçandır - 18km, Gedelme - 8km) kanyonun içerisinden geçmekte olan ve Kemer’in Göynük Beldesinde bulunan “Göynük Kanyonu” turistlere farklı bir macera heyecanı sunuyor.


Saklıkent’in Sahipsiz Yolu Güncel Saklıkent’in Sahipsiz Yolu

Antalya'ya en yakın en yüksek yaylası olan Saklıkent’in sakinleri yıllardır ihmal edilmişliklerinin sıkıntısını yaşıyor.Saklıkentliler sorumluluğunu kimsenin almadığı yayla yollarının bakımının yapılmayışından üstüne üstlük her gün tonlarca yükle yolları daha da aşındıran Maden Ocaklarından şikayetçi.


Acil Çağrı Merkezi 7/24 hizmette Güncel Acil Çağrı Merkezi 7/24 hizmette

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 20 Ağustos Cumartesi günü devreye girecek yeni toplu taşıma sisteminde vatandaşların sıkıntı çekmemesi için Acil Çağrı Merkezi oluşturdu. Vatandaşlar, Çağrı Merkezi’ne 444 37 08 numaralı telefondan 24 saat boyunca ulaşabilecek.


Temizlik işçileri sertifikalı olacak Güncel Temizlik işçileri sertifikalı olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASMEK 2011-2012 döneminde açacağı meslek eğitim kursları ile istihdama katkı sağlamayı amaçlıyor. Meslek kursları arasında Çöp Toplama Eğitimi de yer alıyor.


Bayramda 40 otobüs, Antray ve nostalji tramvayı ücretsiz Güncel Bayramda 40 otobüs, Antray ve nostalji tramvayı ücretsiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı 40 kırmızı otobüsü, Antray ile nostaljik tramvayı, bayramın 3 günü vatandaşları ücretsiz taşıyacak.


Aktarma süresi 60 dakikaya çıkartıldı Güncel Aktarma süresi 60 dakikaya çıkartıldı

Yeni toplu taşıma sistemini uygulamaya koyan Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaştan gelen önerileri dikkate alarak 45 dakika olan aktarma süresini, 60 dakikaya çıkarttı.


Güneşev’e çevre ödülü Güncel Güneşev’e çevre ödülü

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması”nda ‘Çevre’ kategorisinde ödül kazandı.


Ulaşım fiyatları detaylandırıldı Güncel Ulaşım fiyatları detaylandırıldı

UKOME Genel Kurulu, vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanırken ödedikleri kademeli fiyat bedelini detaylı olarak karar altına aldı.


Stres; kalp hastalığı için yaygın bir risk Sağlık/Kadın Stres; kalp hastalığı için yaygın bir risk

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Mehdi Zengin, Kalp krizinin, orta yaş ve üstünde en sık rastlanan ölüm nedeni olduğunu, Dünya geneline bakıldığında çoğunlukla sabah saatlerinde 35 saniyede bir enfarktüs görüldüğünü belirtti.


Eynihal ekibi ATV'nin 'Çek Bakalım' projesinde finallerde Demre Eynihal ekibi ATV'nin 'Çek Bakalım' projesinde finallerde

Demre'de, Demre Belediyesinin katkılarıyla “Eynihal” ismiyle Türkiye’nin en büyük bütçeli kısa filmini gerçekleştiren Sinema Sanat Merkezi üyeleri, yeni bir çalışmayla ATV ekranlarındalar.


BAKA’dan ‘Doğrudan Faaliyet Desteği’ Güncel BAKA’dan ‘Doğrudan Faaliyet Desteği’

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Burdur ve Isparta’daki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların stratejik gelişme alanlarında yapacaklarıaraştırma, planlama ve fizibilite çalışmaları için doğrudan faaliyet desteği verecek.


Shell, ağır vasıta sürücüleriyle buluştu Güncel Shell, ağır vasıta sürücüleriyle buluştu

Shell’in, emniyet bilincinin yaygınlaşması için Türkiye’nin 10 değişik noktasında düzenlediği “Emniyet Günü” etkinliklerinin Akdeniz ayağı, Ekstra Mola konsepti taşıyan Antalya Shell Hilmi Beken tesislerinde gerçekleştirilirken, renkli ve eğitici aktivitelere sahne oldu.


Tütüncü Konyalılar’ı yalnız bırakmadı Güncel Tütüncü Konyalılar’ı yalnız bırakmadı

Antalya’da her fırsatta hemşehiri dernekleriyle biraraya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyalılar Dernek üyeleriyle iftarda buluştu..


Sansüre ve Darbeye Karşı Altın Portakal Kültür/Sanat Sansüre ve Darbeye Karşı Altın Portakal

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, geçmişindeki bir burukluğu gidermek için tarihi bir karar aldı.


Kepez’de Ramazan coşkusu devam ediyor Güncel Kepez’de Ramazan coşkusu devam ediyor

Kepez Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri, her akşam farklı eğlenceleri ve hafta sonları sevilen sanatçıların konserleri ile, etkinlik alanını dolduran binlerce Kepezliye keyif dolu anlar yaşatıyor.


CHP Muratpaşa Kadın Kolları iftar ziyaretlerinde Siyaset CHP Muratpaşa Kadın Kolları iftar ziyaretlerinde

Sinan Mahallesinde ziyaret ettikleri ailede iftar için bir araya gelen CHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Mutlugül Tarım Sekreter Figen Ulutürk, Başkan Yardımcısı Ayşe Nur Uğur ve Havva Korkusuz iftar ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.


ATSO Zafer Kupası nefesleri kesti Spor ATSO Zafer Kupası nefesleri kesti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “ATSO Zafer Kupası” Yelken, Optimist ve Laser Yarışları 20 - 21 Ağustos günleri yapıldı.


Ovacık’ta iftar bir başka güzel… Kemer Ovacık’ta iftar bir başka güzel…

Kemer Belediyesi tarafından Ovacık’da düzenlenen iftar yemeğine 300’ün üzerinde vatandaş katıldı.


Türkiye’nin en büyük porselen ve seramik showroomu Antalya’da Güncel Türkiye’nin en büyük porselen ve seramik showroomu Antalya’da

Kütahya Porselen ve Kütahya Seramik’in beraber sergilendiği 5500 m2 büyüklüğündeki 3 katlı showroom, Antalya Burdur karayolu üzerinde tatilcilerin ve Akdenizlilerin uğrak noktası olmaya aday.


Vali Altıparmak'tan Cumhuriyet Başsavcısı Baş'a ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan Cumhuriyet Başsavcısı Baş'a ziyaret

Vali Ahmet Altıparmak yeni göreve başlamasından dolayı sabah saatlerinde Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş’a makamında iadeyi ziyarette bulunarak bir süre sohbet etti.


Ayaklarınız yerden kesilecek! Güncel Ayaklarınız yerden kesilecek!

Üst düzey standartları ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile Türk turizminin yıldızı haline gelen Susesi Luxury Resort “Royal Suit”leri, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak eşsiz güzellikte bir tatili garanti ediyor.


48. Altın Portakal Panellerine de Kadın Eli Değecek Kültür/Sanat 48. Altın Portakal Panellerine de Kadın Eli Değecek

Bu yıl, “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması üzerine şekillenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yapılacak panellerde de kadın teması ön plana çıkıyor.


Memorial’dan bir ilk daha Sağlık/Kadın Memorial’dan bir ilk daha

Yıllardır geçmeyen karın ağrıları ve idrar yolu enfeksiyonları nedeniyle yaşamı çekilmez hale gelen 18 yaşındaki Kübra Karahan, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen, Memorial Antalya Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Tibet Erdoğru’nun idrar yolu genişletme operasyonunda uyguladığı “iğne deliği cerrahisi” sayesinde sağlığına kavuştu.


SHELL’den ağır vasıta sürücülerine Antalya’da özel etkinlikler Güncel SHELL’den ağır vasıta sürücülerine Antalya’da özel etkinlikler

Shell Extra Mola’da emniyetli sürüş eğitimi, ücretsiz göz muayenesi, işitme testleri ve sürpriz eğlenceler vardı


Kriz Masası’nda önemli kararlar Güncel Kriz Masası’nda önemli kararlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni toplu taşıma sisteminin uygulanması sırasında engel olmaya çalışan ve vatandaşa kötü davranan şoförlere ağır yaptırımlar uygulayacağını açıkladı.


Kepez’den Gazi’ye turizm imajı Güncel Kepez’den Gazi’ye turizm imajı

Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarı’nın, Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki 80 bin metrekarelik bölümünü, su havuzlarının, çiçek bahçelerinin yer aldığı proje çalışması ile Antalya’nın turizm kenti imajına yaraşır hale getiriyor.


Talepler dikkate alındı yeni hatlar anında eklendi Güncel Talepler dikkate alındı yeni hatlar anında eklendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya başladığı yeni toplu taşıma sisteminde eksikliği görülen yeni hatlar eklenirken, bazı hatlarda da değişiklikler yapıldı.


“Şühedanın kanı yerde kalmayacak” Güncel “Şühedanın kanı yerde kalmayacak”

Ramazan etkinliğinde Antalyalılara seslenen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu milletim asaleti, o şühedanın kanını yerde bırakmayacaktır.” sözleriyle son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınadı.


EUROCHAMBRES Genel Sekreteri’nden, Budak’a ziyaret Güncel EUROCHAMBRES Genel Sekreteri’nden, Budak’a ziyaret

İki bin Odayı tek çatı altında toplayan Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları (EUROCHAMBRES) Genel Sekreteri Arnaldo Abruzzini, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Sinan Mahallesi Çarşı Esnafı'ndan Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Sinan Mahallesi Çarşı Esnafı'ndan Vali Altıparmak'a ziyaret

Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Dernek Başkanı Saim Koçak, Başkan Yardımcısı Selahattin Akdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.


Kepez’de Türkü zamanı Güncel Kepez’de Türkü zamanı

Türk Halk Müziği’nin güçlü seslerinden Nuray Hafiftaş, Kepez Belediyesi’nin Ramazan etkinliğinde verdiği konserde, Antalyalılara muhteşem bir türkü gecesi yaşattı.


“Demokrasiden Diktatörlüğe” konferansı Siyaset “Demokrasiden Diktatörlüğe” konferansı

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi ve CHP Antalya İl Örgütü’nün organizasyonuyla Antalya Kültür Merkezi’nde bir söyleşiye katıldı.


Bahtılı Yayla Yolu kısalıyor Güncel Bahtılı Yayla Yolu kısalıyor

Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Bahtılı Köyü yaylası olan Karçukuru – İlmelik yolu yaklaşık 10 km kısalıyor.


DRD Derindere Filo Kiralama’dan Stratejik Atılım Otomotiv DRD Derindere Filo Kiralama’dan Stratejik Atılım

Ülkemizin % 100 yerli sermayeli en büyük operasyonel filo kiralama kuruluşu olan DRD Derindere Filo Kiralama, 2011 yılında 140 milyon Euro yatırım yaparak 6 bin 800 adet yeni aracı kira sözleşmesiyle bağlamayı hedeflediklerini açıkladı.


Kepez Barış’ı güzelleştiriyor Güncel Kepez Barış’ı güzelleştiriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Barış Mahallesi’ndeki yeşil kart biriminin kötü görünümündeki bahçesini, çevre düzenlemesi çalışmasıyla güzelleştirdiklerini, mahalleye de köşk gibi muhtarevi yaptıklarını söyledi.


Kepez’den semt konağı hizmeti Güncel Kepez’den semt konağı hizmeti

Kepez Belediyesi, ilçe halkının, eğitimden sağlığa, sosyal yardımlaşma hizmetlerinden kültürel etkinliklere kadar pek çok sosyal faaliyete, daha kolay ulaşabilmesi amacıyla iki mahalleye semt konağı yapıyor.


YÖRSİAD’dan ziyaretler zinciri Güncel YÖRSİAD’dan ziyaretler zinciri

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Konyaaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamlarında ziyaret ettiler.


Uyku Apne Sendromu’na dikkat! Sağlık/Kadın Uyku Apne Sendromu’na dikkat!

Gün boyu kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız, gün içerisinde olmayacak yer ve zamanda uykunuz geliyor; uyuklamaya başlıyorsanız ve en önemlisi gece tam uykuya dalacakken bir anda nefes alamayarak sıçrıyorsanız Uyku Apne Sendromu yaşıyor olabilirsiniz…


Türkiye’yi New York’da temsil edecek genç girişimciler aranıyor Türkiye’yi New York’da temsil edecek genç girişimciler aranıyor

Global Students Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Turkcell’in ana sponsorluğunda, Bizz Consulting işbirliğinde ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek “Global Üniversiteli Girişimci Yarışması”na başvurular başladı.


Depreme duyarlılık yürüyüşü gerçekleştirildi Güncel Depreme duyarlılık yürüyüşü gerçekleştirildi

TMMOB’nin düzenlediği yürütücülüğünü İMO’nun yaptığı "TMMOB Depreme Duyarlılık Yürüyüşü"nün dördüncüsü bu yıl İzmit’te gerçekleştirildi.


Aşırı sıcaklar “kirpik dibi” iltihabına neden oluyor! Sağlık/Kadın Aşırı sıcaklar “kirpik dibi” iltihabına neden oluyor!

Dünyagöz Antalya Hastanesi’nden Op. Dr. Mehmet Kasımoğlu özellikle sıcaklar nedeniyle yaz aylarında sık görülen kirpik dibi iltihabının ciddiye alınmadığı takdirde ciddi sorunlara yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu


Ülken terörü lanetledi Siyaset Ülken terörü lanetledi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Çukurca’da 8 askerimiz ile bir korucuyu şehit verdiğimiz terör saldırısıyla ilgili bir mesaj yayımladı.


BAKA Yönetim Kurulu SDÜ’de toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu SDÜ’de toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Isparta’da yapıldı.


Muratpaşa Belediyesi’nin restorasyon çalışmaları sürüyor Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin restorasyon çalışmaları sürüyor

Döneminin tanığı, zamana yenik düşmüş tarihi eser niteliğindeki yapıları restore ederek gelecek kuşaklara taşıyan Muratpaşa Belediyesi, harabeye dönmüş bir göçmenevini daha şahesere dönüştürdü


Güllük esnafına destek konseri Güncel Güllük esnafına destek konseri

Antalya Ticaret Borsası Türk Sanat Müziği Korosu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde düzenlenen Güllük Alışveriş Festivali’ne destek vermek amacıyla Selekler Çarşısı önünde konser verdi.


Antalyalı itfaiyeciler Türkiye için yarışacak Güncel Antalyalı itfaiyeciler Türkiye için yarışacak

Türk Milli Takımı’na seçilen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli itfaiyeci, 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Cottbus şehrinde düzenlenecek 7’nci Uluslararası İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası’nda Türkiye için ter dökecek.


AIESEC Antalya’dan 14 Ülke ile Akdeniz Üniversitesi’ne Teşekkür Ziyareti Güncel AIESEC Antalya’dan 14 Ülke ile Akdeniz Üniversitesi’ne Teşekkür Ziyareti

AIESEC Antalya lokalinde bu yaz ikincisi düzenlenen Dünya Bize Katılıyor projesi 6 haftalık bir süreçten sonra bu hafta son buldu.


Santral Mahallesi’nden Akaydın’a asfalt teşekkürü Güncel Santral Mahallesi’nden Akaydın’a asfalt teşekkürü

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Santral Mahallesi’nin tozlu sokaklarını sıcak asfaltla kaplaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.


Samani, Kepez Ramazan etkinlik alanında Siyaset Samani, Kepez Ramazan etkinlik alanında

Kepez Belediyesi Ramazan ayı etkinlik alanını ziyaret eden Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Kepez Belediyesi Halkla İlişkiler standında çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vatandaşların sorunlarını dinledi.


Kemer Belediyespor’da seçmeler yapıldı Kemer Kemer Belediyespor’da seçmeler yapıldı

Antalya Süper Amatör Kümede mücadele eden Kemer Belediyespor’ da futbolcu seçmeleri hafta sonunda yapıldı.


Büyükşehir Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisleri öğrenci bekliyor Güncel Büyükşehir Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisleri öğrenci bekliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Varsak ve Altındağ’daki Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisleri’nden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri, 5-12 Eylül 2011 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.


Büyükşehir’in iftar sofralarına yoğun ilgi Güncel Büyükşehir’in iftar sofralarına yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelere taşıdığı iftar sofralarına halk ilgi gösteriyor. Çarşamba Kapalı Pazarı’ndaki iftar sofrasına bini aşkın vatandaş katıldı. Vatandaşlar, bir arada iftar açmanın huzurunu yaşadı.


Altın kapak gözünü kurtardı Güncel Altın kapak gözünü kurtardı

Türkiye’ de çok sıklıkla uygulanmayan göz kapağına altın takma yöntemi 54 yaşındaki Sevim Çağlar’ı gözünü kaybetmekten kurtardı.


LASDER 10 günde 100 ton lastik topladı Kemer LASDER 10 günde 100 ton lastik topladı

Ömrünü Tamamlamış Lastikleri (ÖTL) toplayarak çevreyi koruyan ve ülke ekonomisine katkıda bulunan LASDER verdiği sözü tuttu; GATAB ile imzalanan protokol kapsamında Antalya ve civarında ÖTL’ler geri kazanıma gönderilmek üzere toplanmaya başlandı.


Çankırı Yaran Kültürü Kepez’de hayat buldu Güncel Çankırı Yaran Kültürü Kepez’de hayat buldu

Kepez Ramazan etkinlikleri, Oğuzlardan günümüze ulaşan ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan “yaran kültürü” gösterileriyle devam ediyor.


CHP gençliğinden iftar Siyaset CHP gençliğinden iftar

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Yönetimi, Zeytinköy’de bir ailenin evine konuk olarak birlikte iftar yaptı. Ramazan ayında ülke genelinde yapılan “Soframızı Size Getiriyoruz” etkinliği kapsamında Çarıklıoğlu ailesi ile bir araya gelen gençler, iftarda ailenin ve mahallenin sorunları hakkında da bilgi aldılar.


Kolesterolün vücuda verdiği zararlar Sağlık/Kadın Kolesterolün vücuda verdiği zararlar

Antalya Yaşam Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı M. Tunca Pişkin vücudumuzun tüm hücrelerinde bulunan ve temel yapılarından birini oluşturan kolesterol seviyelerinin kanda fazla miktarda olmasının koroner arter hastalığı açısından zararlı olduğuna dikkat çekti.


Ramazan ayında sağlığa dikkat Sağlık/Kadın Ramazan ayında sağlığa dikkat

Manevi olarak hepimizde ayrı bir değeri olan Ramazan ayında keyifli sofralar kurmak için sağlıksız besinler satın alarak kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın.


Konservatuvar kayıtları 15 Eylül’de sona eriyor Kültür/Sanat Konservatuvar kayıtları 15 Eylül’de sona eriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, İcra Heyeti, THM, TSM ve Çocuk Korosu kurs kayıtları sürüyor. 1 Ağustos’ta başlayan kayıtlar, 15 Eylül’e kadar sürecek.


Muratpaşa Belediyesi’nden 5 bin kişiye sağlık hizmeti Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 5 bin kişiye sağlık hizmeti

İnsan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiği hizmetleri aralıksız sürdüren Muratpaşa Belediyesi, yıl içinde yaklaşık 5 bin kişiye sağlık hizmeti sundu.


Kemer Ayığışı, yat ve teknelerin tehdidi altında Kemer Kemer Ayığışı, yat ve teknelerin tehdidi altında

Kemer’in en önemli ve en güzel koylarından birisi olan “Ayışığı Koyu” yatların ve diğer teknelerin tehdidi altında.


Annesinin böbreği ile hayata bağlandı Güncel Annesinin böbreği ile hayata bağlandı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Organ Nakli Medikal Direktörü Doç. Dr. Murat Tuncer başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirilen operasyonla Arife Bilici'nin(68) böbreği, kızı Münire Uysal'a(45) nakledildi.


Medya, Somali’den yükselen çığlığa tercüman oldu Medya, Somali’den yükselen çığlığa tercüman oldu

Son 60 yılın en ağır kuraklığının vurduğu Afrika’nın doğusunda, 11 milyondan fazla insanın susuzluk, hastalık ve açlık ile mücadelesine destek olmak için yapılan acil yardım çağırılarına, ülkemiz medyası tam destek verdi.


Gezici Etkinlik TIR’ı her yere sanat taşıyor Güncel Gezici Etkinlik TIR’ı her yere sanat taşıyor

Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatı halkın ayağına götürüyor. Gezici Etkinlik TIR’ı Kepez, Döşemealtı ve Aksu bölgelerinde halkla buluşuyor. Bugüne kadar 60 noktada düzenlenen etkinlikler yoğun ilgi görüyor.


Bridgestone, uzun yol şoförleri ile Antalya’da buluşuyor Otomotiv Bridgestone, uzun yol şoförleri ile Antalya’da buluşuyor

Bridgestone, özellikle kamyon ve tır şoförlerinin göz sağlığı için Trakya’da başlattığı uygulamalı eğitimleri Antalya’da sürdürüyor. Renault Trucks işbirliği ile gerçekleşen eğitimlerle yol emniyeti hakkındaki bilgi düzeyinin artırılması hedefleniyor.


Kepez kısa zamanda büyük işler başardı Güncel Kepez kısa zamanda büyük işler başardı

Eski Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, Kepez Belediyesi’nin, Hakan Tütüncü’nün liderliğinde, takım ruhu içinde çalışarak çok kısa zamanda büyük işler yaptığını söyledi.


BEMAK, işçilerini unutmadı Güncel BEMAK, işçilerini unutmadı

Büyükşehir Belediyesi taşeron şirketi BEMAK, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında işçilerini unutmadı. Bütün çalışanlarına mübarek Ramazan ayında erzak dağıttı.


‘Kırcami için hassas bir planlama yapılıyor’ Siyaset ‘Kırcami için hassas bir planlama yapılıyor’

Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Danışmanı Fahrettin Köken, Kırcami için hassas bir planlama yaptıklarını açıkladı.


Halkla İlişkiler sektöründe tabular yıkılıyor Halkla İlişkiler sektöründe tabular yıkılıyor

Halkla ilişkiler sektörünün temel sorunlarından olan güncel medya listesi ve bülten gönderimi konusunda çözüm sunmak için 2008’de faaliyete geçirilen BSNODS.com platformu, bugün Türkiye’nin önde gelen pek çok ajansını da içeren 40’a yakın iletişim ajansı ve medya ilişkilerini kendi bünyesinde yürüten 20’nin üzerinde kurum tarafından kullanılıyor.


BAKA, güneş santrali yatırımcılarını bekliyor Güncel BAKA, güneş santrali yatırımcılarını bekliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın güneş enerjisi yatırımlarının yapılacağı bölgeleri ile şehirleri belirledi ve izin verilen 38 il içindeki Antalya’ya 58, Burdur’a 26, Isparta’ya da 18 megavatolmak üzere toplamda Batı Akdeniz’e 102 MW’lık dilim ayrıldı.


Temizlikte modern araçlar Güncel Temizlikte modern araçlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ana arterler ve park alanlarında temizlenmesi zor olan sigara izmaritleri ve çekirdek kabuklarının toplanmasını vakumlu temizlik araçlarıyla gerçekleştiriyor.


Sertifikalarını aldılar, sıra film çekimlerinde Güncel Sertifikalarını aldılar, sıra film çekimlerinde

Büyükşehir Belediyesi’nin isteyen herkesin kendi kısa filmini çekebilmesi için oluşturduğu Kısa Film Atölyesi’ni tamamlayan 99 kişi sertifikalarını aldı. Marmara Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosundan eğitim alan sinemaseverler, gruplar oluşturarak Halkın Portakalı’nda yarışacak.


Modern ulaşım 20 Ağustos’ta başlıyor Güncel Modern ulaşım 20 Ağustos’ta başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin, ulaşımda yeni toplu taşıma dönemini başlatacağı 20 Ağustos, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Başkan Mustafa Akaydın, yeni sistemden vatandaşın da esnafın da kazançlı çıkacağını söyledi.


Brisa 2011 ilk yarıyıl finansal sonuçları açıklandı Otomotiv Brisa 2011 ilk yarıyıl finansal sonuçları açıklandı

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ve Sabancı Holding ortaklığıyla faaliyet gösteren Brisa 2011 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı.


Geleceğin futbolcuları, hücum oynamayı ve gol atmayı seviyor Spor Geleceğin futbolcuları, hücum oynamayı ve gol atmayı seviyor

TFF - Ülker Futbol Köyleri’nin beşinci sezonu tamamlandı. HERKESiçinFUTBOL programı kapsamında Ülker’in desteği ile gerçekleşen proje, yetenekli minik futbolcuları geleceğe hazırlarken, onlarla ilgili çok değerli verilerin elde edilmesine de olanak sağladı.


İstanbul Üniversitesi, dünyanın en iyi 385. Üniversitesi oldu İstanbul Üniversitesi, dünyanın en iyi 385. Üniversitesi oldu

İstanbul Üniversitesi, “Dünyanın En İyi İlk 500 Üniversitesi” sıralamasındaki yerini yükseltip Dünyanın En İyi 400 Üniversitesi arasına girmeyi başardı. Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi, bu başarısıyla Türk üniversitelerinin gurur kaynağı oldu.


Başkan Evcilmen sıcak aş dağıttı Güncel Başkan Evcilmen sıcak aş dağıttı

Muratpaşa Belediyesi, gelir düzeyi düşük ailelere yılın 365 gününde olduğu gibi Ramazan ayında da sıcak aş dağıtımını sürdürüyor. Başkan Evcilmen, Termessos Bulvarı’ndaki merkezi ziyaret ederek, ihtiyaç sahiplerine yemek dağıttı


Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın Sağlık/Kadın Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın

Günümüz kadınları iyi bir yaşam sürdürebilmek, kariyer yapmak, ekonomik özgürlüğünü sağlamak gibi nedenlerden dolayı anne olmayı ertelemektedirler.Çiftler hayatın her alanında olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmak zorunda kalıyorlar.


ATB'den Hal'de iftar yemeği Güncel ATB'den Hal'de iftar yemeği

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ramazan ayı nedeniyle Toptancı Hali’nde iftar yemeği düzenledi.


Gül: “Bu destek önemli” Kemer Gül: “Bu destek önemli”

Kemer Belediye başkanı Mustafa Gül, Antalya Milletvekili Menderes Türel’in, “ Kırcamiide kaçak yapılaşmayla ilgili Başkan Akaydın ile birlikte İçişleri Bakanına gidebiliriz sözlerini desteklediğini belirterek, “ İşte yaşanması gereken ve Kemer’de de görmek istediğimiz budur” diye konuştu.


“Bekle ki memurun keyfi gelsin” Siyaset “Bekle ki memurun keyfi gelsin”

Antalya SGK’daki bazı birimlerdeki gizli işsizliği değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü; “SGK kurumu çile kurumu olmuş, bekle ki memurun keyfi gelsin” dedi.


Depresyon diyabetlilerde kalp hastalığı riskini artırıyor Sağlık/Kadın Depresyon diyabetlilerde kalp hastalığı riskini artırıyor

Son dönemde bilimsel çalışmalar, depresyon ve diyabetin birlikte görüldüğü kişilerde kalp hastalıklarına yakalanma riskinin yaklaşık 3 kat daha fazla olduğunu; kalp nedeniyle ölüm riskinin ise 2 kat arttığını gösteriyor.


Döşemealtı’nda büyük projeler start alıyor Döşemealtı Döşemealtı’nda büyük projeler start alıyor

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Döşemealtı Yeniköy Mahallesi’nde yapımına başlanan kapalı spor salonunun temeli kurban kesilerek atıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...