Salı, 22 Ekim 2019
Yenilenen Toyota Hilux “Durdurulamayan güç” Teknoloji/Bilim/İnternet Yenilenen Toyota Hilux “Durdurulamayan güç”

Avrupa pick-up segmentinde son 3 yıldır üstüste liderliği elinde bulunduran Hilux, yenilenen görünümüyle Toyota’nın değişen tasarım anlayışının en son örneği olarak yollara çıkıyor.


İSTEK’li miniklerin “sanat günleri” Güncel İSTEK’li miniklerin “sanat günleri”

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, ‘Sanat Günleri’ etkinlikleri kapsamında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Kontrbas Sanatçısı ve Antalya Filarmoni Derneği Başkanı Koray Karaca tarafından mini bir konser verildi.


Türk tarımının kalbi Antalya’da atıyor Ekonomi/Turizm Türk tarımının kalbi Antalya’da atıyor

Türk tarım sektörünün en büyük buluşma noktası olan Growtech Eurasia, fuar öncesi sektörün temsilcilerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında “Türkiye’nin tarım politikaları ve global bir oyuncu olarak Türkiye’nin dünya tarımındaki rolünü” değerlendirdi.


Vali Altıparmak İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin açılışına katıldı Güncel Vali Altıparmak İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin açılışına katıldı

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin (SBF) 2011 -2012 eğitim ve öğretim yılı açılış töreni 20 Eylül Salı günü Fakültenin kurucu hocalarından Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya'nın adını taşıyan amfide Vali Dr. Ahmet Altıparmak, milletvekilleri, akademisyenler, bürokratlar ve öğrencilerin katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.


AK Parti Finike Kadın Kolları kongresi yapıldı Finike AK Parti Finike Kadın Kolları kongresi yapıldı

AK Parti Finike İlçe Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi yapıldı. Kongre’de İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Ruhiye Bozoğlu seçildi.


Oxford Festivali’nde “Say” rüzgarı esecek Oxford Festivali’nde “Say” rüzgarı esecek

Dünyanın en önemli festivalleri arasında yer alan “Oxford Chamber Music Festival” bu yıl Fazıl Say'ı devamlı-besteci (composer in residence) olarak sunuyor.


Fatih Üstgeçidi’nin montajına başlandı Güncel Fatih Üstgeçidi’nin montajına başlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Bulvarı üzerinde yapımına başladığı Fatih ve Kepezaltı mahallelerini birbirlerine ve raylı sistem hattına bağlayan üstgeçidin montajına başlandı.


Konservatuvar’dan çocuk ve gençlere ücretsiz müzik kursları Kültür/Sanat Konservatuvar’dan çocuk ve gençlere ücretsiz müzik kursları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, çocuk ve gençlere yönelik ücretsiz müzik kursları açıyor.


Ahilik Haftası’na muhteşem final Kültür/Sanat Ahilik Haftası’na muhteşem final

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Ahilik Kültür Haftası, muhteşem bir finalle son buldu.


Büyükşehir Laboratuvar Akredite denetiminden başarıyla geçti Güncel Büyükşehir Laboratuvar Akredite denetiminden başarıyla geçti

Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıl önce 28 parametreden akredite olarak Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi alan Laboratuvar Şube Müdürlüğü, 2’nci gözetim denetiminden de başarıyla geçti. Denetim sonucunda akreditasyon kapsamını 28’den 42 parametreye çıkardı.


Enç Alanyalılarla buluştu Siyaset Enç Alanyalılarla buluştu

Ak Parti Antalya Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Esitliği Kom. Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, İl Başkan Yardımcısı Ali Kıvrak ve Kadın Kolları İl Başkanı Neziha Yoldan Tezcan, Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.


Gazi Bulvarı’nın 2. etabı başladı Güncel Gazi Bulvarı’nın 2. etabı başladı

Kepez Belediyesi’nin, turizm merkezleri arasındaki ulaşımı sağlayan Gazi Bulvarı’nı, peyzaj ve su havuzları ile güzelleştirme projesinin ikinci etabının yapımına başlandı.


30 ayda 31 proje Güncel 30 ayda 31 proje

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kepez Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Hizmetlerini anlatan Başkan Akaydın, 30 ayda 31 proje yaptıklarını söyledi.


İSTEK’liler, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde... Güncel İSTEK’liler, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde...

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu’nu temsilen bir grup öğrenci, İlköğretim Okulu Müdürü Sadık Dönmez ve İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Musa Kalaycı rehberliğinde, İlköğretim Haftası kapsamında, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’yı makamında ziyaret etti.


Samani: “Milletimize hizmet boynumuzun borcu” Siyaset Samani: “Milletimize hizmet boynumuzun borcu”

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak ve Taşağıl beldesi ile köylerini ziyaret etti. Samani, köylülerle sohbet edip, sorunlarını dinledi, çözümü hakkında fikir alışverişinde bulundu.


Altın Portakal’da Uluslararası Yarış Başladı Kültür/Sanat Altın Portakal’da Uluslararası Yarış Başladı

Portakal’ın Uluslararası Jürisi de Kadınlardan Oluşuyor. Altın Portakal’da Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması dalında yarışacak filmler ve Uluslararası jüri açıklandı.


Ak Partili gençlerden Tütüncü’ye  teşekkür Güncel Ak Partili gençlerden Tütüncü’ye teşekkür

AK Parti Antalya Kepez İlçe Gençlik Kolları Kongresi ile güven tazeleyen Ömer Akbaş, yeni yönetimiyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


Güle oynaya kulüp seçimi Güncel Güle oynaya kulüp seçimi

Yeni öğretim yılıyla birlikte okullarda öğrenci kulüpleri de oluşmaya başladı. Küçük öğrencilerin kulüplerini daha rahat seçmeleri için TED Antalya Koleji’nde alışılmışın dışında yöntemler kullanıldı.


Antalya’ya çok özel okul Güncel Antalya’ya çok özel okul

Engelli Rehabilitasyon Merkezi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu oldu


Başkan Tütüncü’ye ‘Ahilik’ teşekkürü Güncel Başkan Tütüncü’ye ‘Ahilik’ teşekkürü

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve oda başkanları, Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


“Altınova’yı ihya edeceğiz” Güncel “Altınova’yı ihya edeceğiz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’nın 18 imar uygulamasının 1. etabının encümen sürecinin başladığını; bölgede yol açma, asfalt ve yeni park çalışmalarının da artarak devam edeceğini söyledi.


Özdilekpark Cinetime Sinemalarından kültür hizmeti… Güncel Özdilekpark Cinetime Sinemalarından kültür hizmeti…

Özdilekpark AVM’de hizmet veren Cinetime Sineması, öğretmen ve öğrencilere özel indirimler uyguluyor.


‘İSTEK’li öğrencilerin Milli Eğitim Müdürü’ne ziyareti Güncel ‘İSTEK’li öğrencilerin Milli Eğitim Müdürü’ne ziyareti

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu’nu temsilen bir grup öğrenci, İlköğretim Okulu Müdürü Sadık Dönmez ve İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sebahat Akpınar, İlköğretim Haftası nedeni ile Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı makamında ziyaret etti.


ATSO Başkanı Budak’tan Alman Başkonsolosa “vize” sitemi Ekonomi/Turizm ATSO Başkanı Budak’tan Alman Başkonsolosa “vize” sitemi

ATSO Başkanı Budak, Almanya İzmir Başkonsolosu Margit Haberle’den vize işlemlerinde işadamlarına kolaylık göstermelerini istedi.


Minikler için eğlence Deepo’da devam ediyor Güncel Minikler için eğlence Deepo’da devam ediyor

Okulların açıldığı şu günlerde, Akdeniz en büyük Outlet alışveriş merkezi Deepo Outlet Centre, çocukların okul heyecanına ortak oluyor.


Dedeman Antalya Garden’da Hayatın Koşuşturmacasına Ara Verin Güncel Dedeman Antalya Garden’da Hayatın Koşuşturmacasına Ara Verin

Büyüleyici Akdeniz ve Toros Dağları manzarası, leziz ve zengin kahvaltı hizmeti ve Dedeman’ın kaliteli hizmet anlayışıyla Dedeman Antalya Garden, hayatın koşuşturmacasına ara vermek isteyen konuklarıyla 18 Eylül Pazar günü itibariyle tekrar buluştu.


Tütüncü, genç işadamlarını ağırladı Güncel Tütüncü, genç işadamlarını ağırladı

Kepez’de hem ekonomik hem de iş gücü anlamında katkı oluşturan iş adamlarıyla her fırsatta bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son olarak Genç İşadamları Derneği Yönetimi’ni ağırladı.


Babasının anısına hemodiyaliz cihazı bağışladı Güncel Babasının anısına hemodiyaliz cihazı bağışladı

Babasının anısını yaşatmak isteyen Delphin Otelleri Satış ve Pazarlama Koordinatörü Dr. Yıldırım Cömertoğlu, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi’ne hemodiyaliz cihazı bağışladı.


Adile Teyze Öğrencileri Beydağları Köy Gezisi’nde Güncel Adile Teyze Öğrencileri Beydağları Köy Gezisi’nde

Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri yaz kurslarının son haftasında bir köy gezisiyle yazı noktaladılar.


Enç, kadın muhtarlarla bir araya geldi Siyaset Enç, kadın muhtarlarla bir araya geldi

Ak Parti Antalya Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Esitliği Kom. Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Antayalı kadın muhtarlarla bir araya geldi.


Cebesoy Caddesi’nin bir kısmı trafiğe kapatılıyor Güncel Cebesoy Caddesi’nin bir kısmı trafiğe kapatılıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Cebesoy Caddesi üzerinde yapacağı yağmur suyu çalışmaları nedeniyle Tınaztepe Caddesi kesişimiyle Balıkçoğlu Caddesi kesişiminin Doğu Garajı’na gidiş istikameti 25 Eylül Pazar günü saat 08.30’da trafiğe kapatılacak.


Dünyanın gözü Altın Portakal’da Kültür/Sanat Dünyanın gözü Altın Portakal’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Türkiye’de olduğu kadar dünya basınında da büyük ilgi görüyor.


Belek Belediyesi el sanatları kursu yıl sonu sergisi açıldı Serik Belek Belediyesi el sanatları kursu yıl sonu sergisi açıldı

Belek Belediyesi tarafından düzenlenen resim kurslarının yıl sonu sergisi açıldı.13 eylül Salı günü belek beach park’da düzenlenen sergi açılışına,Belek Belediye Başkanı Yusuf MECEK,Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Pınar MATER ERDEM Çok sayıda Belekli ve kursiyerler katıldı.


Gözünü birinciliğe dikti Güncel Gözünü birinciliğe dikti

Antalya TED’in ilköğretim 3. sınıf öğrencisi Mevsim Akgün, yazı dönemindeki turnuvada kazandığı Türkiye ikinciliğiyle yetinmek istemiyor. O şimdi gözünü birinciliğe dikti.


BEMBİRSEN’den Tütüncü’ye plaket Güncel BEMBİRSEN’den Tütüncü’ye plaket

BEMBİRSEN Antalya Şubesi Yönetim Kurulu, Başkan Hakan Tütüncü’ye, memur çalışanlarının sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.


Büyükşehir’in ücretsiz doğa yürüyüşleri sürüyor Güncel Büyükşehir’in ücretsiz doğa yürüyüşleri sürüyor

Büyükşehir Belediyesi’nin TODOSKS ile birlikte Tekirova’ya düzenlediği ücretsiz doğa yürüyüşü yoğun ilgi gördü. Doğayla baş başa kalan katılımcılar, tarihi yerleri gezerken, denizde yüzmenin keyfini yaşadı.


Şampiyonluk kupası Başkan Akaydın’da Spor Şampiyonluk kupası Başkan Akaydın’da

Uluslararası Rixos Cup Turnuvası’nda şampiyon olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, kupayı Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a teslim etti.


Deepo Eğlencede Hız Kesmiyor Güncel Deepo Eğlencede Hız Kesmiyor

Antalya’nın yaz ateşi bu kez de Deepo Outlet Center’da minikleri ısıtıyor.


Balıkçılar rahatlayacak Kemer Balıkçılar rahatlayacak

Kemer Balıkçı Barınağından geçen pis su terfi ile içme suyu kullanım hattının yeri GATAB tarafından yapılan çalışmayla yenilenerek değiştiriliyor. Balıkçı teknelerini engelleyen boru böylece kaldırılmış olacak….


Uluslararası Lezzetler Buluşması Ekim’de Güncel Uluslararası Lezzetler Buluşması Ekim’de

Türk Amerikan Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu tarafından 1 cisi düzenlenen Uluslar Arası Lezzetler Buluşması’nın 2 cisi EKİM ayında gerçekleşecek.


Alanya’da esnaf rüzgarı Alanya Alanya’da esnaf rüzgarı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Ahilik Kültür Haftası etkinliklerinin ikinci günü Alanya’da gerçekleşti.


TEKİROVA BLD:1  SANCAKTEPE BLD: 2 Spor TEKİROVA BLD:1 SANCAKTEPE BLD: 2

Spor Toto 3.lig 3.gurupta Tekirova Belediyespor kendi evinde Sancaktepe Belediyespor’a 2-1 mağlup oldu.


“AKP, üniversite hastanelerini de bitiriyor” Siyaset “AKP, üniversite hastanelerini de bitiriyor”

Sapan, Akdeniz Üniversitesi ile diğer devlet hastanelerindeki istifalara dikkat çekti.


Tütüncü’ye Hava Limanı taksicilerinden teşekkür Güncel Tütüncü’ye Hava Limanı taksicilerinden teşekkür

Ramazan Bayramı’nda öncelikle taksici esnafını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kendisine iade-i ziyarette bulunan Hava Limanı taksi durağı esnafını makamında kabul etti.


Altın Portakal ‘Çocuk Gelinler Olmasın!’ Diyor Kültür/Sanat Altın Portakal ‘Çocuk Gelinler Olmasın!’ Diyor

8-14 Ekim tarihleri arasında 48’incisi düzenlenecek Altın Portakal Film Festivali, gündemine aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de fark yaratıyor.


Altın Portakal’da Oyunculuk Atölyesi Kültür/Sanat Altın Portakal’da Oyunculuk Atölyesi

Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.


Tütüncü’den esnafa Ahilik kutlaması Güncel Tütüncü’den esnafa Ahilik kutlaması

Her fırsatta esnaf ile bir araya gelen ve onların sorunlarına yerinde çözüm arayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ahilik Kültürü etkinliklerinde de esnafı yalnız bırakmadı.


Başkan Akaydın’a ‘Ahilik’ ziyareti Güncel Başkan Akaydın’a ‘Ahilik’ ziyareti

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve oda başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Bocce Takımı’ndan Başkan Gül’e Ziyaret Kemer Bocce Takımı’ndan Başkan Gül’e Ziyaret

18 yaş altı Bocce Avrupa Şampiyonası geçtiğimiz günlerde İsviçre’nin Lugano şehrinde yapılmıştı. İsviçre, İtalya,Almanya,Sırbistan ve Türkiye Bocce Milli Takımlarının katıldığı şampiyonasa Türk Milli Bocce Takımı birinci tur elemelerinden sonra ilk dörde kalmıştı.


Kapadokya Şiir Festivali’nde Başkan Gül Kemer Kapadokya Şiir Festivali’nde Başkan Gül

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Ürgüp FM tarafından düzenlenen Kapadokya Şiir Festivali’nde; Milli Kültürümüze Hizmetlerinden dolayı “ Üstün Hizmet Ödülüne” layık görüldü.


Turkcell’in 23 Antalyalı Kardelen’i daha üniversiteli oldu Güncel Turkcell’in 23 Antalyalı Kardelen’i daha üniversiteli oldu

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü “Kardelenler” projesi dahilinde, aralarında 23 Antalyalı Kardelen’in de burs aldığı 470 kız öğrenci, üniversite sınavında başarılı oldu.


CHP’den gazilere ziyaret Siyaset CHP’den gazilere ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken ile Antalya milletvekilleri Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan, Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş’u ziyaret ettiler.


ASAT’tan Iphone hizmeti Teknoloji/Bilim/İnternet ASAT’tan Iphone hizmeti

Modern belediyecilik anlayışıyla vatandaşlara hızlı hizmet sunmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Iphone uygulaması geliştirdi. Antalyalılar, online hizmet alarak ödeme yapabilecek, gündemi takip edebilecek.


Şiddete Karşı Kostümlü Destek Basına Tanıtıldı Güncel Şiddete Karşı Kostümlü Destek Basına Tanıtıldı

18 tanınmış ismin kendileri için büyük anısı olan kostümlerini önemli bir toplumsal sorun olan aile içi şiddete dikkat çekmek amacıyla bağışladığı “Kostümlerle El Ele” projesi serginin yapıldığı Kozzy AVM’de verilen kokteyl ile basına tanıtıldı.


Siyaset "Türkiye İsrail’e kalkan oldu"

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Özer Ülken, düzenlediği basın toplantısında dış politikadaki gelişmelere değindi.


“Doğrunun yanında, yanlışlıkların karşısındayız” Güncel “Doğrunun yanında, yanlışlıkların karşısındayız”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık “2011-2012 eğitim öğretim yılı yine sorunlarla başladı. Öğretmen yetiştirme ve öğretmen atamaları,yetersiz bütçe ve ödeneksiz okullar ,gerici kadrolaşma ,öğretmen ve derslik açığı ,yok sayılan sanat eğitimi ,günlük yaşamdan uzak ezberci eleyici eğitim sistemi ,bilimsel ve ulusal programdan yoksul müfredat programları genel sıkıntıları oluşturmaktadır.” Dedi.


Her Salı Deepo’da ucuzluk çılgınlığı Ekonomi/Turizm Her Salı Deepo’da ucuzluk çılgınlığı

Deepo Outlet center’da Salı günleri Salıpazarı etkinlikleri devam ediyor.


Ders zili “İstek”li çaldı Güncel Ders zili “İstek”li çaldı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji öğrencileri için 2011–2012 Eğitim-Öğretim yılı, ders zili çaldı.


Kemer Plaj Volley Turnuvası sonuçlandı Kemer Kemer Plaj Volley Turnuvası sonuçlandı

Kemer Belediyesi ve Kemer Belediye Sporun katkıları ile düzenlenen ''kemer Plaj Volley" turnuvası sonuçlandı.


ATİK’ten Kemer Belediyesi’ne ziyaret Kemer ATİK’ten Kemer Belediyesi’ne ziyaret

Avrupa Türk İşadamları ve İşbirliği Konseyi ATİK, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarının yükseltilmesine yönelik çalışmaları takip etmek, hukuksal anlamdaki AB standartlarında edinilmiş hakların korunması ve uygulanmasında gözetici sıfatıyla takipçi olan bir kurumdur.


“Bir milyon gururunu yaşıyoruz” Sağlık/Kadın “Bir milyon gururunu yaşıyoruz”

2006 yılından bu yana “Önce İnsan” felsefesiyle hareket eden Özel Antalya Yaşam Hastanesi, kuruluşundan bugüne 1 milyon hastaya hizmet vermenin gururunu yaşıyor.


Müzik aşıkları Kültür/Sanat Müzik aşıkları

Türk Sanat Müziği'ne yeni isimler kazandırmak için kurulan Gülnihal Musiki Derneği açılış için harıl harıl çalışıyor


Batı Akdeniz’in ilk güneş panelleri Dubai’de Teknoloji/Bilim/İnternet Batı Akdeniz’in ilk güneş panelleri Dubai’de

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Batı Akdeniz Bölgesi’nin ilk, Türkiye’nin ikinci güneş panelleri üreticisi ANTAK Enerji’de üretimi yerinde inceledi.


Akdeniz ve Batı Karadeniz PERDER’de görev değişimi Güncel Akdeniz ve Batı Karadeniz PERDER’de görev değişimi

Akdeniz ve Batı Karadeniz PERDER yeni başkanlarını seçti…


Yaza veda ederken üst solunum yolu hastalıklarına dikkat! Sağlık/Kadın Yaza veda ederken üst solunum yolu hastalıklarına dikkat!

Sonbahar ile beraber özellikle anaokulu, kreş, okul gibi çocukların kalabalık olduğu yerlerde üst solunum yolu hastalıkları da daha sık görülüyor.


Haberle’den Vali Altıparmak’a ziyaret Güncel Haberle’den Vali Altıparmak’a ziyaret

Atandığı Almanya’nın İzmir Başkonsolosu görevine yeni başlayan Margit Haberle, görev bölgesinde bulunan Antalya’nın Almanya Konsolosu Frank Urbschat ile Vali Dr. Altıparmak’a makamında tanışma ziyaretinde bulundu.


“Çocuğum servise bindi mi?” sorularına son! Teknoloji/Bilim/İnternet “Çocuğum servise bindi mi?” sorularına son!

Turkcell’in Akıllı Araç çözümüyle velilerin gözü arkada kalmıyor


Alman gençlerden Büyükşehir’e ziyaret Güncel Alman gençlerden Büyükşehir’e ziyaret

AB mesleki staj projesi ‘IdA Intercooltour’ kapsamında staj yapmak üzere Antalya’ya gelen Alman gençler, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal’ı ziyaret etti.


Uluslararası Wushu (Kung Fu) Turnuvası Düzenlendi Döşemealtı Uluslararası Wushu (Kung Fu) Turnuvası Düzenlendi

Döşemealtı ilk kez uluslar arası bir organizasyona ev sahipliği yaptı.


Tütüncü Antalya’yı kucaklıyor Güncel Tütüncü Antalya’yı kucaklıyor

Toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayışla hareket eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, unlu mamuller üretimi yapan yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.


Türkiye-AB ilişkileri masaya yatırıldı Ekonomi/Turizm Türkiye-AB ilişkileri masaya yatırıldı

AB Bölgeler Komitesi Türkiye ile Çalışmalar Grubu’nun 11’inci Çalışma Toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ramada Otel’de yapıldı.


Esnaf Odaları’ndan Başkan Evcilmen’e ziyaret Güncel Esnaf Odaları’ndan Başkan Evcilmen’e ziyaret

Ahilik Haftası nedeniyle Muratpaşa Belediyesini ziyaret eden AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve oda başkanları, Başkan Evcilmen’e Ahi Evran heykeli sundu.


Toplu taşıma araçları kampus içine girecek Güncel Toplu taşıma araçları kampus içine girecek

Büyükşehir Belediyesi ile Rektörlük arasında yapılan görüşmeler sonucunda toplu taşıma araçlarının üniversite kampusu içine girmesi kararlaştırıldı. 3 ayrı hatta çalışan 24 toplu taşıma aracı, zirve saatte kampusa giriş yapacak. 22 hat ise kampusla ilişkilendirildi.


Umut Oran “Bu başbakanla rol model olamayız” Siyaset Umut Oran “Bu başbakanla rol model olamayız”

Yerel Yönetimlerin AB’deki yeri konulu bir toplantıya katılmak üzere Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Umut Oran, Antalya İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret ederek çarpıcı açıklamalar yaptı.


Eşine hayat verdi Güncel Eşine hayat verdi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Güllü Buğrul'un böbreği(39), eşi Ahmet Buğrul'a(41)nakledildi.


Antalya Batı Çevre Yolu toplantısı... Güncel Antalya Batı Çevre Yolu toplantısı...

Antalya’nın Konyaaltı ve Kepez ilçelerindeki trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacak olan Batı Çevre yolu ile ilgili, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nde bir toplantı yapıldı.


Muratpaşa’nın 6 meleği Milli Takım’da Spor Muratpaşa’nın 6 meleği Milli Takım’da

Hollanda’da yapılacak 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası’na hazırlanan Bayan Hentbol Milli Takımı’na Muratpaşa Belediyespor’dan 6 sporcu seçildi.


Ergenlerde sosyal fobi okul başarısızlığına neden oluyor Sağlık/Kadın Ergenlerde sosyal fobi okul başarısızlığına neden oluyor

Sürekli olarak “rezil olmak, komik duruma düşmek, toplum tarafından dışlanmak” korkusu yaşıyorsanız sosyal fobiniz olabilir.


Pizza Pizza Gençliği Yaşadı MİDEYE İNDİRİM VAR!!!! Ekonomi/Turizm Pizza Pizza Gençliği Yaşadı MİDEYE İNDİRİM VAR!!!!

Pizza Pizza okulların açılmasıyla birlikte süper bir kampanya hazırladı. İçeriği ve fiyatıyla sevindirecek olan kampanya, hem midene hem cebine dost olacak. Peki bu kampanyada neler mi var? Dilim pizza+ 3 chicken fingers+ 300 cc cola! Hepsi sadece 7,90 TL!


Muratpaşa’lı kızlar süper başladı: 52-23 Spor Muratpaşa’lı kızlar süper başladı: 52-23

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Süper Lig’in ilk haftasında Gazi Üniversitesi'ni deplasmanda 52-23 yenerek, lige süper bir başlangıç yaptı.


Güncel "Gazilere her konuda destek olacağız"

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.


Tütüncü yatırım için Kepez’i işaret etti Güncel Tütüncü yatırım için Kepez’i işaret etti

Mesai saati gözetmeden gece gündüz Kepez için çalışan Başkan Hakan Tütüncü, son olarak mobilya sektöründe hizmet üreten işadamlarıyla bir araya gelerek, Kepez’de yatırım yapacak yatırımcılara kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.


Tanıtımda BAKA- ATAV buluşması Güncel Tanıtımda BAKA- ATAV buluşması

Bölgesel kalkınmanın pek çok alanında olduğu gibi turizm alanında da ilgili paydaşlarla çok önemli çalışmalar yürüten Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Antalya turizminin yurt içinde ve yurt dışında profesyonel bir biçimde tanıtımını yapan Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Antalya ve bölgede turizminin daha etkin tanıtımı konusunda ortaklaşa yapılabilecekleri masaya yatırdı.


Vali Altıparmak'tan Tanrıverdi'ye iade-ii ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan Tanrıverdi'ye iade-ii ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Tunceli Jandarma Bölge Kurmay Başkanıyken İl Jandarma Komutanı olarak Antalya’ya Atanan Jandarma Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi’ye iade-i ziyarette bulundu.


Antalya’da Kadın Zirvesi Kültür/Sanat Antalya’da Kadın Zirvesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, 1. Antalya Kadın Zirvesi düzenlenecek.


Azerbaycan Sineması Altın Portakal’da Kültür/Sanat Azerbaycan Sineması Altın Portakal’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin “Avrasya Sinemaları” bölümünün bu yılki konuk ülkesi Azerbaycan.


Güneş lekelerinizden kurtulun! Sağlık/Kadın Güneş lekelerinizden kurtulun!

Cilt lekeleri birçok bayan ya da erkeğin yaz sonrası kalan kötü hatıralarıdır. Güneş sonrası lekelenmeleri olanlar artık güneşe çıkmak, bronzlaşmak ve de tatil yapmak korkulu rüyası haline gelmektedir.


ANSAN Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu andı Kültür/Sanat ANSAN Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu andı

Şair Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu anlatmak saatlere sığmadı


Öğrenciler Allah’a emanet! Güncel Öğrenciler Allah’a emanet!

Fahrettin Altay Caddesi üzerinde bulunan Hakkı Tatoğlu ilköğretim okulu önünde trafik ışıkları ve yaya geçidinin olmamasına tepki gösteren veliler, “Okulun önüne konulması gereken ışığı Büyükşehir Belediyesi mezarlığın yanına taktırmış. Ölüler karşıdan karşıya geçecek, çocuklarımız ise 15- 20 dakika beklemez zorunda kalacak” açıklamasını yaptılar.


“Yavaş yavaş eriyoruz” Ekonomi/Turizm “Yavaş yavaş eriyoruz”

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, vatandaşın alım gücünün düştüğüne dikkat çekerek, “Kapanın dükkânlar oluyor. Esnaf can çekişiyor, yavaş yavaş eriyoruz” dedi.


Büyüknohutçu: “Halkçı hocanın, halkçı uygulaması” Siyaset Büyüknohutçu: “Halkçı hocanın, halkçı uygulaması”

DSP İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, yanlış toplu ulaşım politikaları yüzünden Antalya’nın yaşanmaz hale geldiğini bildirerek, “Akaydın, vatandaşla dalga geçerek, ‘Size klimalı duraklar yapacağım’ diyor. Klima aslında Antalya toplu ulaşımını bu hale getiren beyinlere lazımdır. Halkçı hocanın halkçı uygulaması budur işte” diye konuştu.


Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde yangın tatbikatı Sağlık/Kadın Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde yangın tatbikatı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Yangın ve Bina Tahliye Tatbikatı, bu yıl Antalya Valiliği, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Antalya İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü, Antalya 112 İl Ambulans Servisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin de katılımı ile gerçekleştirildi.


Başkonsolos Haberle’den Akaydın’a tanışma ziyareti Güncel Başkonsolos Haberle’den Akaydın’a tanışma ziyareti

Almanya’nın İzmir Başkonsolosluğu görevine yeni başlayan Margit Haberle, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a tanışma ziyaretinde bulundu. Başkan Akaydın, Başkonsolos Haberle’ye yeni görevinde başarılar diledi.


Sonbaharda yazın verdiğimiz kiloları geri almayalım Sağlık/Kadın Sonbaharda yazın verdiğimiz kiloları geri almayalım

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Aysun Yurdakul Yazın bitmesi, sonbaharın gelmesi ile daha koyu ve kalın giysiler giyecek olmamızın verdiği rahatlık bize verdiğimiz kiloları geri aldırmamasını, sonbaharın kilo vermeye başlamak için en ideal mevsim olduğunu belirtti.


Antalya Ticaret Borsası'ndan üyelerine 5 yıldızlı hizmet Ekonomi/Turizm Antalya Ticaret Borsası'ndan üyelerine 5 yıldızlı hizmet

Antalya Ticaret Borsası, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla 3 yıl önce aldığı akreditasyon sistem belgesini yenilemek için denetlendi.


Beşiktaş deplasmanı sponsoru Mondial Group Spor Beşiktaş deplasmanı sponsoru Mondial Group

Spor Toto Süper Lig’in 4. Haftasında Beşiktaş’la İstanbul’da karşılaşacak olan MedicalPark Antalyaspor’un ikinci deplasman organizasyonu sponsoru “Mondial Group” oldu. Profesyonel futbol takımının İstanbul deplasmanı masraflarını Hüseyin Acarlıoğlu üstlenecek.


Kepez’in dev projelerinin yapımı 2012’de Güncel Kepez’in dev projelerinin yapımı 2012’de

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya’ya prestij kazandıracak olan çok amaçlı ve içerisinde 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ile 20 milyon TL’lik yatırım olan Kepez Varsak Park projelerinin yapımına 2012’de başlanılacağını açıkladı.


Tuğgeneral Korkmaz’dan başarı mesajı Spor Tuğgeneral Korkmaz’dan başarı mesajı

Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, MedicalPark Antalyaspor’a başarı dileklerini iletti.


Altın Portakal’da Sanatçı-Halk Buluşması devam ediyor Kültür/Sanat Altın Portakal’da Sanatçı-Halk Buluşması devam ediyor

8-14 Ekim tarihleri arasında 48’incisi düzenlenecek Altın Portakal Film Festivali’nde geleneksel “Kortej” geçişi bu yıl da sanatçıları halkla buluşturmaya hazırlanıyor...


Manavgat’ta Ahilik Haftası kutlandı Manavgat Manavgat’ta Ahilik Haftası kutlandı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlen Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri ilçelerde kutlanmaya devam ediyor. Manavgat Stadyumunda kutlanan Ahilik Kültür Haftası’na vatandaşların ilgisi yoğundu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70688 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...