Pazar, 8 Aralık 2019
İstanbul Üniversitesi Van Depremi’nin teknik raporunu çıkardı İstanbul Üniversitesi Van Depremi’nin teknik raporunu çıkardı

Van’da meydana gelen depremin hemen ardından yardım elini uzatan İstanbul Üniversitesi, deprem bölgesindeki çalışmalarına ve kampüslerindeki yardım toplama organizasyonuna hızla devam ediyor.


Başkan Akaydın konuk itfaiyecilerle buluştu Güncel Başkan Akaydın konuk itfaiyecilerle buluştu

Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası İtfaiye Sporları Federasyonunun 12’nci Uluslararası Konferansı’na katılan 20 ülke temsilcilerine veda yemeği düzenledi. Başkan Akaydın, Dünya itfaiyecilerini Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.


Tüzken spor uzmanları ve antrenörlerle buluştu Spor Tüzken spor uzmanları ve antrenörlerle buluştu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde Spor Uzmanları ve Antrenörlerine plan, proje, koordinasyon toplantısı yaptı.


Sessizce Bağıran Tablolar Kültür/Sanat Sessizce Bağıran Tablolar

Resim sanatçısı Nuray Akbulut’un, “Sessizce Bağıran Tablolar” Temalı 5. Kişisel resim sergisi Antalya Sanatçılar Derneği Sergi Salonunda açıldı. Toplam 30 resmin yer aldığı sergi açılışına Sanatçı ve sanatseverler katıldı.


Güllük Otoparkı bakıma alındı Güncel Güllük Otoparkı bakıma alındı

Antalya’da yaklaşık 10 yıldan bu yana hizmet veren Güllük Katlı Otoparkı bakım ve onarıma alındı. Otopark, bakım çalışması sırasında hizmet vermeyi sürdürüyor.


Sözde zorunlu ama... Sözde zorunlu ama...

Van’da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremin ardından zorunlu deprem sigortası birkez daha gündeme geldi. 90 Metrekarelik bir dairenin yıllık sigorta bedeli sadece 70-80 lira.


Kepez Kurban Bayramı’na hazır Güncel Kepez Kurban Bayramı’na hazır

Kepez Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlayarak, İlçede 4 ayrı noktada kurban satış ve kesimi yapılacak yerleri belirledi.


Tütüncü’den çocuklara Çanakkale kitabı Güncel Tütüncü’den çocuklara Çanakkale kitabı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van depreminin ve terör olaylarının üzüntüsünün yaşandığı bugünlerde, öğrencilere, millet olmanın destanının yazıldığı Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı kitap hediye etti.


“Acınız acımız oldu” Siyaset “Acınız acımız oldu”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle mesaj yayınladı.


Tarım ve hayvancılıkta sürdürülebilir kalkınma arayışı Ekonomi/Turizm Tarım ve hayvancılıkta sürdürülebilir kalkınma arayışı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü şube müdürleri ve proje hazırlama ekiplerinde yer alan personeline doğrudan faaliyet desteği, mali destek programları ile proje formatı hakkında bilgilendirdi.


Bayer’den Kadın Sağlığında Ses Getirecek Yenilikçi Bir Proje Sağlık/Kadın Bayer’den Kadın Sağlığında Ses Getirecek Yenilikçi Bir Proje

Bayer HealthCare (BHC) Genel Tedaviler ve Kadın Sağlığı Bölümü; kadın sağlığı ve doğum kontrolüne yönelik çalışmalarını akademik boyutta sürdürüyor.


Deniz Seki bayramda Calista Luxury Resort’te Güncel Deniz Seki bayramda Calista Luxury Resort’te

Konuklarına hayallerinin ötesinde bir tatil yaşama fırsatı sunan Calista Luxury Resort’te Kurban Bayramının ikinci günü muhteşem sesi ve sahne performansıyla Deniz Seki sahne alıyor


Hollywood starları son ziyaretçilerini bekliyor Güncel Hollywood starları son ziyaretçilerini bekliyor

Dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden birisi olan ve bu yıl 5.si düzenlenen ‘’Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde geri sayım başladı.


“Antalya’nın acilen Deprem Master Planı çıkartılmalı” Siyaset “Antalya’nın acilen Deprem Master Planı çıkartılmalı”

Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Yaşar Tabur “Antalya ilimizde ikinci derece deprem kuşağında. Kentimizdeki tarihi mekânlara baktığımızda büyük depremler sonucu yıkımlara uğradığını anlamak için uzman olmaya gerek yoktur.” dedi.


Mevsimsel hastalıklardan korunmak için bunlara dikkat edin! Sağlık/Kadın Mevsimsel hastalıklardan korunmak için bunlara dikkat edin!

Mevsim geçişlerinde kendimizi korumayı öğrenmek, ortaya çıkabilecek hastalıkları engellemek için büyük önem taşır. Bursa Eczacılar Kooperatifi (BEK) Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Yeşim Baş, belirgin ısı farklılıklarının yaşandığı bugünlerde hastalıklardan korunmak için alınması gereken basit önlemleri sıraladı.


Kepez’den 2012’ye yatırım bütçesi Siyaset Kepez’den 2012’ye yatırım bütçesi

Kepez Belediyesi’nin, 2012 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi 160 milyon TL olması meclisin onayından geçti. Yatırımcı bir bütçe hazırladıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü de 2012’de vizyon projeleri hayata geçireceklerini söyledi.


Kadınların hedefi yerel yönetim Siyaset Kadınların hedefi yerel yönetim

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Barçin, mahalle başkanları ile bir araya gelerek, yerel seçimlere yönelik çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.


Siyaset "20 Milyar dolar ne oldu?"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Marmara depreminin ardından toplanmaya başlanan vergileri TBMM gündemine taşırken, “Toplanan kaynağın 20 milyar doları aştığı ve bunun üçte biri kadar kaynağın deprem amaçlı kullanıldığı doğru mudur” diye sordu.


Döşemealtı’nda 88. Yıl buruk kutlandı Döşemealtı Döşemealtı’nda 88. Yıl buruk kutlandı

Döşemealtı’nda Cumhuriyetin 88. yıl dönümü kutlamaları Cuma günü Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Cumhuriyet kutlamaları daha sonra Kaymakam Mehmet Baygül’ün tebrikleri kabul etmesi ile gerçekleştirildi.


Tütüncü şehit ailesini yalnız bırakmadı Güncel Tütüncü şehit ailesini yalnız bırakmadı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Siirt'in Pervari İlçesi'nde Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit düşen, Jandarma Er Adem Yörük'ün acılı ailesini ikinci kez ziyaret etti.


“Depremde yitirdiğimiz öğretmenlerimizin yasını tutuyoruz” Siyaset “Depremde yitirdiğimiz öğretmenlerimizin yasını tutuyoruz”

Eğitim İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Ülke olarak yaşadığımız bu felaketin ardından derin bir keder yaşıyor, eğitim camiası olarak da yitirdiğimiz öğretmenlerimizin yasını tutuyoruz.” Dedi.


Çocuklar operada Güncel Çocuklar operada

TED Antalya Koleji İlköğretim Okulu, çocuklarda sanat bilincini geliştirmek amacıyla Anasınıfı -1 -2 ve 3. sınıf öğrencilerini hem eğlenceli hem de öğretici bir temsille buluşturdu.


“7 Kadın” yeni sezondaki ilk oyununda ayakta alkışlandı Kültür/Sanat “7 Kadın” yeni sezondaki ilk oyununda ayakta alkışlandı

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun (ADT) ‘7 Kadın’ adlı oyunu 2011–2012 sezonundaki ilk perdesini açtı.


Ali Güneş’ten Vali Yardımcısı Yüksel’e ziyaret Siyaset Ali Güneş’ten Vali Yardımcısı Yüksel’e ziyaret

Antalya Valiliği Vali Yardımcıları arasındaki görev-iş bölümü düzenlemeleri kapsamında Basından Sorumlu Vali Yardımcılığı görevini üstlenen Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Ali GÜNEŞ, Şube Müdürü B.Nilüfer BALKAYA ve Şef Esen DİLER tarafından ziyaret edildi.


Depremzede çocuklara oyuncak Güncel Depremzede çocuklara oyuncak

Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, Van’daki depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Kampanyaya katılmak isteyenler, oyuncaklarını Oyuncak Müzesi’ne bağışlayabilir.


“Birlik ve beraberlikle yaralarımızı sarmalıyız” Siyaset “Birlik ve beraberlikle yaralarımızı sarmalıyız”

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, ''Van ilimizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle acımız çok büyük, bu gibi durumlarda birlik ve beraberlik içinde birbirimizin yaralarını sarmalıyız'' dedi.


Büyükşehir Toptancı Hali dünyaya açılıyor Güncel Büyükşehir Toptancı Hali dünyaya açılıyor

Fransız ticaret heyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Toptancı Hali’ni ziyaret ederek örtüaltı sebze ve meyve üretimiyle ilgili bilgi aldı.


Esnaftan Büyükşehir’e teşekkür Güncel Esnaftan Büyükşehir’e teşekkür

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın caddelerini güzelleştirmek için başlattığı projeler esnaftan takdir topluyor. Sinan Mahallesi Çarşı Esnafı Derneği, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin’i ziyaret ederek, Atatürk Caddesi ve Sinan Mahallesi’nde yapılan çalışmalar için teşekkür etti.


“Güneş enerjisinde öncüyüz” Güncel “Güneş enerjisinde öncüyüz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye’nin güneş enerjisini kullanmakta geri duruşunu anlayamadığını söyledi.


ANTDOB sahnesinde Kasım’da sanat şöleni yaşanacak Kültür/Sanat ANTDOB sahnesinde Kasım’da sanat şöleni yaşanacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi Kasım ayında dopdolu bir program ve güçlü bir repertuvar ile izleyicilerle buluşuyor. Kasım ayında ANTDOB sahnesinde Mozart’ın ünlü eseri Figaro’nun Düğünü adlı opera eserinin de prömiyeri gerçekleşecek.


Tütüncü’den Okul Aile Birlikleri’ne destek Güncel Tütüncü’den Okul Aile Birlikleri’ne destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler İlköğretim Okulu 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.


Kepez sağlıklı yaşamında merkezi oluyor Güncel Kepez sağlıklı yaşamında merkezi oluyor

Yapılan yatırımlar ve projeler ile şehircilik anlamında hızla gelişen Kepez, sağlıklı yaşamında merkezi oluyor. Kepez’li bayanlar, her sabah profesyonel hocalar eşliğinde ücretsiz olarak pilates, aerobik ve step yapıyor.


Etüt Merkezi öğrencilerin hizmetine açıldı Kaş Etüt Merkezi öğrencilerin hizmetine açıldı

Genç Liderler ve Girişimciler(JCI) Derneği Antalya şubesi ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği içerisinde Kaş’ın Gömbe ilçesinin Kılınçlı köyünde başlatılan "Eğitime 1 JEST Projesi" düzenlenen tören ile öğrencilerin hizmetine sunuldu.


Acar sordu, Bakan Yıldız yanıtladı Siyaset Acar sordu, Bakan Yıldız yanıtladı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya’da yapımı gündemde olan hidroelektrik santralı projeleri ile madencilik faaliyetlerini gündeme getirirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Antalya sınırları içinde 38 HES proje için lisans, madencilik faaliyetleri için de 3.849 ruhsat verildiğini bildirdi.


Envar’da değerler eğitimi Güncel Envar’da değerler eğitimi

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün proje kapsamına aldığı ve başlattığı “Değerler Eğitimi Programına” öncülük eden Özel Envar Eğitim Kurumları, ekim ayında “SAYGI” konusunu çeşitli etkinliklerle işliyor.


Her şey bu Ay-Yıldız için Güncel Her şey bu Ay-Yıldız için

TED Antalya Koleji’nin Anasınıfı öğrencileri, ağabeylerinin uğrunda şehit düştüğü Türk Bayrağı’nı yaparak tanıdılar.


Şahin, YÖRSİAD’ın konuğuydu Siyaset Şahin, YÖRSİAD’ın konuğuydu

Antalya’daki TOKİ çalışmalarını değerlendiren TOKİ Başkan Yardımcısı Dr.Ahmet Şahin, Van’daki deprem hakkındaki görüşlerini de dile getirdi ve bölgedeki TOKİ binalarında hiçbir sıkıntının yaşanmadığına dikkat çekti.


Club Nena’dan spora destek Manavgat Club Nena’dan spora destek

Manavgat Kızılağaç Bölgesinde bulunan Club Nena, bu yıl 1.ligde mücadele eden Manavgat İşitme Engelliler Futbol takımının sponsorluğunu üstlenerek örnek oluşturdu.


Genç Saadet Antalya’da devir teslim Siyaset Genç Saadet Antalya’da devir teslim

Saadet Partisi Gençlik Kolları Antalya İl Başkanlığını yürüten Fatih Mehmet ÖGKE’nin 16 Ekim tarihinde yapılan kongre sonucu İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesiyle boşalan Gençlik Kolları İl Başkanlığına Mehmet Fatih Tekin getirildi.


OKUYAR, ''Çanakkale'ye Harika Şair de gelsin'' Kültür/Sanat OKUYAR, ''Çanakkale'ye Harika Şair de gelsin''

Uluslararası 3.Çanakkale Şiir Akşamları proğramına davet aldığı için teşekkür eden Şahaserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar ve Yönetmenler Araştırmacılar ve Derlemeciler (Şüsiyad) Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar; etkinlikte Adanalı Harika Şair Harika Ufuk imzalı Çanakkale Aşkı isimli şaheserin Çanakkaleli Şiir Yorumcuısu sunucular tarafından proğram kapsamında yorumlanmasının çok faydalı olacağını söyledi.


Erken tanı hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Erken tanı hayat kurtarıyor

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biri. Ancak pek çok kanser türünde olduğu gibi özellikle de meme kanserinde erken tanı ve tedavi hayat kurtarıyor.


Hemşehri Dernekleri Kepez’de sahaya çıkıyor Spor Hemşehri Dernekleri Kepez’de sahaya çıkıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geleneksel olarak düzenlenen Hemşehri Futbol Turnuvası sezonu açılışı için geçtiğimiz cumartesi sabahı, hemşehri dernek temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.


Kozan Uçan 1-2 şelaleleri yürüyüşü Güncel Kozan Uçan 1-2 şelaleleri yürüyüşü

ADDK-Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı günübirlik etkinliği, 36 kişinin katılımıyla Serik İlçesine bağlı Kozan köyünden başladı. Uçan 1 ve Uçan 2 şelaleleri parkurundaki orman yolları ve patikalarda yapıldı.


Kepez’den Van’a yardım eli Güncel Kepez’den Van’a yardım eli

Kepez Belediyesi, deprem felaketinin yaşandığı Van’da, depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yardım kampanyası başlattı.


Ytong 3. Fotoğraf Yarışması’nda Ödüller sahiplerini buldu Güncel Ytong 3. Fotoğraf Yarışması’nda Ödüller sahiplerini buldu

Türk Ytong Sanayi A.Ş tarafından; Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmak, inşaat emekçilerinin yaşadıkları süreçleri belgelemek, yaşam koşullarına tanıklık etmek ve topluma kazandırdıkları hizmetlerin ve sorumluluklarının toplum üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amacı ile düzenlenen “İnşaat Emekçileri” konulu Ytong 3. Fotoğraf Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.


Genpa Alışveriş Merkezleri 91 mağazaya ulaştı Güncel Genpa Alışveriş Merkezleri 91 mağazaya ulaştı

Genpa Alışveriş Merkezleri, 91. Mağazasını Yeşilbayır’da hizmete açtı. Açılışa çok sayıda protokol katılırken bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi.


Gençlik merkezleri değerlendirme toplantısı yapıldı Kemer Gençlik merkezleri değerlendirme toplantısı yapıldı

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen; 21 -23 ekim 2011 tarihleri arasında Kemer Prestij hotel de Gençlik Merkezi Müdürleri değerlendirme toplantısı yapıldı.


Kepez’de “hizmet gezisi” turu devam ediyor Güncel Kepez’de “hizmet gezisi” turu devam ediyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede bir yılda hayata geçirilen yatırımları düzenlediği hizmet gezisi ile bu kez Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Kadın Kolları’na tanıttı.


Antalya Serbest Bölge için yeni arayışlar Ekonomi/Turizm Antalya Serbest Bölge için yeni arayışlar

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin ile Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses biraraya geldi.


Envar’da Cumhuriyet kupası Güncel Envar’da Cumhuriyet kupası

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu 7. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası, yoğun bir katılım ile yapıldı.


Muratpaşa Belediyesi depremzedelerin yanında Güncel Muratpaşa Belediyesi depremzedelerin yanında

Van depreminden birkaç saat sonra Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in talimatıyla, gezici Aşevi ve gıda malzemelerini taşıyan kamyonlar Van’a doğru yola çıktı.


Yollar açılıyor Kepez şehirleşiyor Güncel Yollar açılıyor Kepez şehirleşiyor

Kepez Belediyesi, bugüne kadar ilçede 184 bin metre imarlı yeni yolu açarak, gecekondu dokusunun yoğun olarak bulunduğu mahallerde şehirleşme sürecini başlattı.


AK Partili Başkanlar bir araya geldi Siyaset AK Partili Başkanlar bir araya geldi

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse başkanlığında gerçekleşen toplantıda, ilçe kongrelerinin süreci ile ilgili değerlendirmeler yapılırken, tamamlanan kadın ve gençlik kolları kongrelerinin sonuçları da masaya yatırıldı.


İstek'e yabancı konuk ziyareti Güncel İstek'e yabancı konuk ziyareti

Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları içeriğinde yer alan LLP (Yaşam Boyu Öğrenme) Leonardo Da Vinci VETPRO (Uzman Değişimi) kapsamında desteklenen “Language Teachers in Turkey (Dil Öğretmenleri Türkiye’de)” adlı çalışma etkinlikleri kapsamında, Hollanda’dan proje ortakları Albeda College ile İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ni ziyaret etti.


AK Partili kadınlar kongrelerini tamamladı Siyaset AK Partili kadınlar kongrelerini tamamladı

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, kadın kolları ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan başkanlığında gerçekleşen toplantıda kadın kollarının çalışmaları ile sorun ve sıkıntıları paylaşıldı.


Büyükşehir, gençlere Avrupa fırsatlarını anlatacak Güncel Büyükşehir, gençlere Avrupa fırsatlarını anlatacak

Büyükşehir Belediyesi, gençleri Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenliyor.


Yerinde Saymak İstemeyen Kadınların Oyunu Kültür/Sanat Yerinde Saymak İstemeyen Kadınların Oyunu

Gelişen dünyamıza paralel olarak toplumda ve iş hayatında kadının yeri de değişim göstermeye başladı. Kadınlar artık eskisi gibi evde oturup çocuk bakmıyor veya kocalarının eve getirdiği ile yetinmek zorunda kalmıyor... Gibi görünse de toplumumuzda hala böyle yaşayan kadınların sayısı oldukça fazla.


Avrupa kulüpler judo şampiyonası sona erdi Spor Avrupa kulüpler judo şampiyonası sona erdi

21-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Dilek Sabancı Spor Kompleksinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonası sona erdi.


Enstrüman kurslarına yoğun ilgi Güncel Enstrüman kurslarına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarı bünyesinde oluşturulacak enstrüman kurslarına özel yetenek sınavıyla öğrenci alındı.


Kemer kendi parkesini kendisi üretecek Kemer Kemer kendi parkesini kendisi üretecek

Kemer Belediyesi, Parke Taşı Fabrikası kurmak ve kendi taşını üretmek amacıyla yapmış olduğu ihalenin sözleşmesi geçtiğimiz Cuma günü ihaleyi alan firma ve Kemer Belediyesi yetkililerince imzalandı.


Geleceğin futbolcularına besin desteği Güncel Geleceğin futbolcularına besin desteği

11. Antalya Sokak Futbolu etkinliğine yoğun ilgi var. Antalya’nın genç yetenekleri mahalle aralarındaki sahalarda hünerlerini sergiliyor.


İstek'li öğrenciler Kaleiçi'nde Güncel İstek'li öğrenciler Kaleiçi'nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi “Adım Adım Türkiye” ünitesi kapsamında, sınıf öğretmenleri eşliğinde Kaleiçi’ne gezi düzenledi.


“Batı Yakası Hikayesi” sahnede Kültür/Sanat “Batı Yakası Hikayesi” sahnede

Broadway’in ünlü müzikali “Batı Yakası Hikayesi” bu sezon ilk temsilinde seyircinin büyük ilgisini çekti. Sahnelendiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan eserin müzikleri Amerikalı besteci Leonard Bernstein’a ait.


CHP ve ADD Antalya'da tek yürek oldu Siyaset CHP ve ADD Antalya'da tek yürek oldu

Antalya'da Ulusal Güçler Birliği Platformu'nun düzenlediği eyleme katılan yaklaşık 2 bin kişi, Hakkari'deki hain saldırıyı protesto etti.


“Nereye Gidiyoruz” oyununa yoğun ilgi Kültür/Sanat “Nereye Gidiyoruz” oyununa yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi, usta oyuncu Genco Erkal’ın, “Nereye Gidiyoruz?-Azizlikler” adlı tek kişilik oyununu Antalyalılarla buluşturdu. Usta oyuncu Genco Erkal, performansıyla ayakta alkışlandı.


Afetzedelerin yaraları sarılıyor Serik Afetzedelerin yaraları sarılıyor

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül ve Antalya Milletvekilleri ile birlikte sel felaketinin yaşandığı Serik ilçesi Gebiz beldesine bağlı Haskızılören Köyü’nü ziyaret etti.


Orman Genel Müdürlüğü’ne üç yılda 570 Ford Ranger Orman Genel Müdürlüğü’ne üç yılda 570 Ford Ranger

“Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” unvanını 9 yıldır elinde bulunduran ve Türkiye’nin en önemli ticari araç üreticisi olan Ford Otosan, kamu kuruluşlarının öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.


Tütüncü Korkuteli’nde 5 ayrı köyü ziyaret etti Korkuteli Tütüncü Korkuteli’nde 5 ayrı köyü ziyaret etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli ilçesin bağlı 5 ayrı köyde önce okulları ziyaret etti, belediye başkanlarıyla bir araya geldi son olarak ise kahve toplantıları ile vatandaşın sorunlarını yerinde dinledi.


“İşte AKP usulü adalet” Siyaset “İşte AKP usulü adalet”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Deniz Feneri e.V soruşturması kapsamında üç aydır cezaevinde tutuklu bulunan eski RTÜK Başkanı Zahid Akman dâhil 6 kişinin serbest bırakılmasının anlamlı bir mesaj olduğunu söyledi. Sapan, “AKP, ele geçirdiği HSYK kanalı ile suç işleyen yandaşlarını koruyor. Türkiye terörün acısı ile boğuşurken, ocaklara ateş düşerken AKP yandaşları sessizce tahliye edildi” dedi.


İtfaiyeciler Antalya’da toplandı Güncel İtfaiyeciler Antalya’da toplandı

İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası 2-7 Ekim 2012 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecek. 20’den fazla ülkeden yaklaşık 500 itfaiyecinin şampiyonaya katılması bekleniyor.


Geleceğin Kepez’i için çalışıyoruz Güncel Geleceğin Kepez’i için çalışıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek neslin yaşayacağı Kepez’in, düzenli ve modern bir şehir olması için çalıştıklarını söyledi.


Halk Ekmek, Van için üretim yaptı Güncel Halk Ekmek, Van için üretim yaptı

Antalya Halk Ekmek tarafından üretilen, yüksek kalorili ve besleyici “Enerjim Ekmek” Van’deki depremzedelere bu acı günlerinde enerji desteği verecek.


“Sinemada hizmet ayıbı: reklamlar” Güncel “Sinemada hizmet ayıbı: reklamlar”

Sinemacıların izleyicilere zoraki izlettikleri reklamları değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM) Genel Başkan Yardımcısı Av. Aydın Türkmenoğlu, “sinema İşletmelerinin film gösterimi öncesi izleyicilere izlettikleri uzun ve zoraki reklamlar ayıplı hizmettir” dedi.


İki mahalleden Tütüncü’ye hizmet plaketi Güncel İki mahalleden Tütüncü’ye hizmet plaketi

Emek ve Karşıyaka mahalle sakinleri, park, kaldırım, asfalt, kat artışı, muhtar evi ve Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, plaket takdim ederek teşekkür ettiler.


Yardımlar bölgeye ulaştı Güncel Yardımlar bölgeye ulaştı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van’da meydana gelen deprem felaketinden sonra bölgeye gönderdiği ilk yardımları düzenli bir şekilde dağıtıyor.


Dünyanın en büyük mimarlık zirvesi Antalya'da Güncel Dünyanın en büyük mimarlık zirvesi Antalya'da

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, dünyaca ünlü turizm kentlerinde düzenlenen Mimarlık Bienalleri’nin bir örneğini 2023 yılında düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Kongresi’ne hazırlık olarak iki yılda bir Antalya’da gerçekleştirmeyi planlıyor.


Kurban kesim yerleri belirlendi Güncel Kurban kesim yerleri belirlendi

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu Kurban Bayramı geçirmesi için çalışmalarına başladı. Kurban kesim noktaları belirlenirken, birimler arasında görev dağılımı yapıldı.


Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon

Muratpaşa Belediye Meclisi, Performans Programı ile 2012 Mali Yılı Bütçesi’ni onayladı. Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon TL olarak oybirliği ile kabul edildi


Kütahya Porselen'den Cumhuriyet Bayramına özel fincan Kütahya Porselen'den Cumhuriyet Bayramına özel fincan

Türklerin dünyaya hediyesi olan kahve, zaman içinde çeşitlense de vazgeçilmeyen bir tutku olmaya devam ediyor. Farklı zevklerin buluşma noktası Kütahya Porselen’in kahve takımları da bu tutkuya eşlik edecek çeşitliliğe sahip...


SunExpress’ten Van’a ek seferler SunExpress’ten Van’a ek seferler

SunExpress, yaşanan deprem felaketi nedeniyle Van’a 6 ek sefer düzenleyecek. SunExpress, bu hafta Cuma gününe kadar Van’a ve Van’dan gerçekleştireceği tüm seferlerinde her şey dahil 79.99 TL’lik sabit fiyat uygulayacak.


Reklamlardaki yeni trend 'ürün yerleştirme' Reklamlardaki yeni trend 'ürün yerleştirme'

Gelişen reklam sektörünün bir sonucu olarak ortaya çıkan “ürün yerleştirme”, kısa sürede en çok tercih edilen reklamlar arasında yerini aldı.


Dudaklarınız göz kamaştırsın Sağlık/Kadın Dudaklarınız göz kamaştırsın

Dolgun, gösterişli ve pürüzsüz dudaklara sahip olmayı herkes ister de bunun yöntemini bilemez.O halde biz yeni uygulamayı kulağınıza fısıldayalım : Permalip.


Antalya Büyükşehir’den depremzedeye yardım eli Güncel Antalya Büyükşehir’den depremzedeye yardım eli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van’da yaşanan deprem nedeniyle yardım seferberliği başlattı. Antalya’dan bölgeye profesyonel kurtarma ekipleri ile gıda ve giyecek yardımları gönderildi.


Adana Usulü Lezzetler Antalya’da Güncel Adana Usulü Lezzetler Antalya’da

Adanalı Halil Usta Konyaaltı’nda uzun yıllardan beridir hizmet verdiği eski dükkanına çok yakın bir yerde Minicity karşısı Arapsuyu Mahallesi 5. caddede yeni yerini açtı.


Akdeniz Üniversitesi'ne Avrupa Komisyonu'ndan Diploma Eki Etiketi Ödülü Güncel Akdeniz Üniversitesi'ne Avrupa Komisyonu'ndan Diploma Eki Etiketi Ödülü

Avrupa Komisyonu tarafından 2011-2014 dönemi için Akdeniz Üniversitesi´ne 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' verildi.


İstek'li Selin'in satranç başarısı Güncel İstek'li Selin'in satranç başarısı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencilerinden Selin Bardak, Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasında, başarısı ile göz doldurdu.


Cebesoy Caddesi açılıyor Güncel Cebesoy Caddesi açılıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamladığı Cebesoy Caddesi bugün trafiğe açılıyor.


Kepez’den Yörük Park projesi Güncel Kepez’den Yörük Park projesi

Kepez Belediyesi, Barış Mahallesi’nde yapacağı Yörük Parkı’nın proje çalışmasını tamamladı. Parkın ihalesinin, hazırlık çalışmaları ise devam ediyor.


Döşemealtı’nda park seferberliği Döşemealtı Döşemealtı’nda park seferberliği

Döşemealtı Belediyesi son 2.5 yılda 15 adet park yaparak ilçede adeta park seferberliği başlattı.


Duraliler hizmet bekliyor Güncel Duraliler hizmet bekliyor

Antalya’nın doğal dokusunu koruyabilmiş, gelişime ve değişime uygun yerleşim birimlerinden Duraliler mahallesi; alt yapı ve sosyal donatı alanlarının yetersizliğiyle dikkat çekerken, bölge sakinleri hizmet bekliyor.


Birlik ve beraberlikle terör belası def edilecek Siyaset Birlik ve beraberlikle terör belası def edilecek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde birçok belayı def ettiği gibi, terör belasını def edeceğini söyledi. Tütüncü, Antalyalılardan provokatif eylemlere karşı uyanık olmalarını da istedi.


BAKA Yönetim Kurulu’ndan teröre kınama Güncel BAKA Yönetim Kurulu’ndan teröre kınama

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, yayınladığı bildiriyle terör olaylarını kınadı.


Teröre konvoylu protesto Güncel Teröre konvoylu protesto

Onlarca araçlık konvoyla Antalya caddelerinde teröre tepki yükseldi.


Başkan Akaydın’dan birlik çağrısı Siyaset Başkan Akaydın’dan birlik çağrısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, şehit düşen 24 Mehmetçiğin acısını paylaşmak için Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Akaydın, “Bir ve birlik olmalıyız” dedi.


Teröre karşı ortak duruş Güncel Teröre karşı ortak duruş

Antalya iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileri, teröre “dur” demek ve hain saldırılar karşısında iş dünyası ve meslek örgütlerinin birlikteliğini göstermek amacıyla, ortak bir basın açıklaması yaptı.


Tütüncü alın terine destek verdi Güncel Tütüncü alın terine destek verdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ahşap palet imalatı yapan bir atölyeyi ziyaretinde, tezgâhın başına geçerek işçilerle birlikte palet üretti.


Akdeniz zeytinine sahip çıkıyor Ekonomi/Turizm Akdeniz zeytinine sahip çıkıyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Zeytindostu Derneği’nin işbirliği, Antalya Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü 10. Ortak Akıl ve Güçbirliği Toplantısı, 25 Ekim Salı günü Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda yapılacak.


CHP'den kınamaya devam Siyaset CHP'den kınamaya devam

CHP İl Başkanı A. Özer Ülken ve yönetim kurulu ile, Döşemealtı İlçe Başkanı Burhan Emin Biçer, Aksu İlçe Başkanı Hasan Bozkurt, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen ve partililer hain saldırıyı ‘’teröre tepki yürüyüşü’’ ile bir kez daha protesto ettiler.


Van'da korkulan oluyor ölü sayısı artıyor Van'da korkulan oluyor ölü sayısı artıyor

Van'da, merkez ilçeye bağlı Tabanlı köyü merkezli 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kent merkezinde çok sayıda bina çöktü. Depremde şu ana kadar ilk belirlemelere göre 100'e yakın kişi hayatını kaybetti, 500'den fazla kişi de yaralandı...


7 Kadın izleyicisiyle yeniden buluşuyor Kültür/Sanat 7 Kadın izleyicisiyle yeniden buluşuyor

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu, ‘7 Kadın’ adlı oyun, Ekim ayında 4 gün boyunca ‘perde’ diyecek. Barbara Schottenfeld’in kaleme aldığı, çevirisi Sevgi Sanlı’ya ait ve ADT oyuncularından Murat Sarı’nın yönettiği oyun, Antalyalı izleyicinin beğenisini topladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...