Salı, 12 Kasım 2019
“Esnaf  ve sanatkara acilen iş yeri lazım” Siyaset “Esnaf ve sanatkara acilen iş yeri lazım”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,Van’da meydana gelen büyük depremin ardından yaraların sarılmaya başlandığını belirtti.


“Allah’ın Sadık Kulu” Antalya’da da gösterimde Kültür/Sanat “Allah’ın Sadık Kulu” Antalya’da da gösterimde

Türkiye'nin ilk uzun metrajlı animasyon filmi 'Allahın Sadık Kulu: Barla' Antalya’da da vizyonda. Film; Antalya’da Özdilek, Depo, Megapol salonlarının yanı sıra Kumluca, Manavgat ve Alanya’daki sinemalarda gösteriliyor.


İstanbul’un taraftar haritası çıkarıldı İstanbul’un taraftar haritası çıkarıldı

Türkiye’nin en çok kazandıran elektronik şans oyunları sitesi Bilyoner.com, yaşadıkları ilçelere göre üyelerinin desteklediği takımları belirledi.


Alamut Kalesi’nin gizemli öyküsü Kültür/Sanat Alamut Kalesi’nin gizemli öyküsü

Alamut Kalesinin gizemli öyküsü ilk kez bir Türk yazarın kaleminde romanlaşıyor. Daha önce dünyanın ünlü tarihçilerinin kaleme alıp romanlaştırdığı seri bu kez yeni bir solukla karşımıza çıkıyor.


Teke Yöresi Derneğinden eğitime klimalı destek Aksu Teke Yöresi Derneğinden eğitime klimalı destek

Geçtiğimiz yıllarda önce Burdur'un Bucak ilçesinde üç köy okulu ile başlayan ardından Teke Yöresi Dernek Başkanı Kahraman Köktürk tarafından "Döşemealtı'na 5000 Defter" kampanyasına dönüştürülen ama hem Antalya'nın hem de Burdur'un çeşitli ilçelerinde dağıtılan kırtasiye malzemelerine ek olarak bu sene "engelli wc düzenlemesi, çocuklara kıyafet yardımı ve nakit bağış" olarak devam ediyor.


AKEV Atatürk için güneş topladı Güncel AKEV Atatürk için güneş topladı

AKEV Koleji, 10 Kasım Atatürk’ü Anma özel programında büyük önderi saygıyla andı. Okul bahçesinde saatler dokuzu beş geçeyi gösterdiğinde AKEV Ata’ya kilitlendi. İstiklal Marşı bu acı günde her zamankinden daha duygusal okundu.


Oerlikon’dan kaynak ustalarına büyük bir yenilik! Manavgat Oerlikon’dan kaynak ustalarına büyük bir yenilik!

Oerlikon Kaynak Elektrodları firmasının Alanya ve Manavgat olmak üzere Antalya’da düzenlediği tanıtım etkinlikleri kaynaşma içinde geçti.


Boyun ağrılarına dikkat! Sağlık/Kadın Boyun ağrılarına dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cenk Ermol günümüzde boyun fıtığının artmasında, bilgisayar kullanımının yaygınlaşması, ofiste masa başında uzun süre aynı pozisyonda çalışmak ve spor yapmaya zaman ayıramamanın önemli bir etken olduğunu belirtti.


Mısır kabuğuna can verenler Kültür/Sanat Mısır kabuğuna can verenler

Konyaaltı Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri mısır kabuğuna can veriyorlar.


TV reklamlarında iletişim sektörü yeniden zirvede TV reklamlarında iletişim sektörü yeniden zirvede

Ekim ayında televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ilk beş sırayı oluşturan sektörler belirlendi. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın televizyonda yaptığı aylık araştırmaya göre, iletişim sektörü reklamları toplam 400 saat süreyle ilk sırada yer aldı.


kepez belediyesi Antalya üniversitesi dayanışması Güncel kepez belediyesi Antalya üniversitesi dayanışması

AKEV KOLEJİ tarafından kuruluş çalışmaları sürdürülen Antalya Üniversitesi inşaat ve yol çalışmaları son hızla sürüyor. Vakıf tarafından sürdürülen çalışmalara sivil toplum örgütleri ve belediyeler tarafından sağlanan destek her geçen gün artıyor.


Meltem’de kaldırım çalışması Güncel Meltem’de kaldırım çalışması

Büyükşehir Belediyesi, kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri ekipleri, Meltem Mahallesi’ndeki Tarık Akıl Topu Caddesi’nde bin 500 metrekare kaldırım taşı döşedi.


GATAB yeni yapılanmasıyla daha kaliteli ve verimli Kemer GATAB yeni yapılanmasıyla daha kaliteli ve verimli

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB); yapmış olduğu ‘verimlilik’ çalışmasının ardından daha da üretken ve performans odaklı bir yapıya bürünecek.


Gülveren pazarının mülkiyet problemi çözülüyor Güncel Gülveren pazarının mülkiyet problemi çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, içerisinde oto galericilerinin de bulunduğu Gülveren Mahallesi’ndeki semt pazarının mülkiyet probleminin çözümü için, arazinin sahibi olan İl Özel İdaresi ile çalışma başlattıklarını söyledi.


Yukarı Karaman’a sıcak asfalt Güncel Yukarı Karaman’a sıcak asfalt

Büyükşehir Belediyesi, mücavir alanındaki mahallelere hizmet götürmeye devam ediyor. Büyükşehir, Döşemealtı Yukarı Karaman Mahallesi’nin mezarlık yolu ve pazaryerini sıcak asfaltla kapladı.


Siyaset "Van Depremi kardeşliğimizi pekiştirdi"

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van’da yaşanan deprem felaketi karşısında Türk milletinin tek yumruk olduğunu, kardeşliğini pekiştirdiğini, derinleştirdiğini söyledi.


Volkan Işık 2012’ye göz kırpıyor Spor Volkan Işık 2012’ye göz kırpıyor

Volkan Işık, 1 yıl aradan sonra tekrar pilot koltuğunda parkura çıkıyor. Işık, 12-13 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Otokros Şampiyonası Final Yarışı’nda ve 19-20 Kasım tarihlerinde Hitit Rallisi’nde start alacak.


İstek’liler Minicity'de Güncel İstek’liler Minicity'de

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi “Adım Adım Türkiye” üniteleri kapsamında, ülkelerindeki tarihi yerleri incelemek amacıyla Minicity’e gitti.


Budak’tan Enflasyon açıklaması Ekonomi/Turizm Budak’tan Enflasyon açıklaması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak “2011 Ekim ayı enflasyonu bir önceki aya göre TÜFE’de %3,27, ÜFE’de %1,60 oranında artış göstermiştir. Yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında %7,66 üretici fiyatlarında %12,58 olarak gerçekleşmiştir.” dedi.


Kışa girerken, güneş lekelerinden kurtulun Sağlık/Kadın Kışa girerken, güneş lekelerinden kurtulun

Güneşlenirken belirli kurallara uymayıp, güneşin davetkar ışığına teslim olmak cilt lekelenmelerine neden oluyor. Günümüz teknolojileri ile artık güneş lekelerinden pratik yöntemlerle kurtulmak ve yeniden ışıltılı bir cilde sahip olmak mümkün.


Acar'dan rüzgar ve güneş önergesi Siyaset Acar'dan rüzgar ve güneş önergesi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Türkiye’nin güneş ve rüzgarda ciddi bir potansiyeli bulunmasına karşın, elektrik üretiminde bu kaynaklardan yararlanılmamasını eleştirerek. “Türkiye’nin yerli ve yenilenebilir kaynakları dururken, nükleere öncelik vermesi çelişki değil midir?” diye sordu.


Sevimçok’tan esnaf kefaletlere teşekkür Güncel Sevimçok’tan esnaf kefaletlere teşekkür

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Başkan Vekillerinden Adlıhan Dere ile birlikte Antalya da faaliyet gösteren Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatiflerine, Ahilik Haftası kutlamalarına verdikleri destek nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu.


Simit-Çay Kardeşliği Güncel Simit-Çay Kardeşliği

M.Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO Halkla İlişkiler bölümü her yıl geleneksel hale getirdikleri "simit-çay" kardeşliği etkinliği düzenlediler.


Kemer Balıkçı Barınağı’nda mutlu son Kemer Kemer Balıkçı Barınağı’nda mutlu son

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliği(GATAB) tarafından alt yapı çalışmaları aralıksız olarak sürdürülen Kemer Balıkçı Barınağında mutlu sona ulaşıldı.


Temalı Şehitler Parkı’nda sona gelindi Güncel Temalı Şehitler Parkı’nda sona gelindi

Kepez Belediyesi’nin, şehit ve tarih temalı bir proje ile yenileme çalışması gerçekleştirdiği Sakarya Bulvarı’ndaki Şehitler Parkı, şekillenmeye başladı.


CHP’li kadınlardan alan çalışması Siyaset CHP’li kadınlardan alan çalışması

CHP Kadın Kolları başkanı, Aygül Kılıç, başkanlığında 19 ilce kadın kolları başkanları bir araya geldi. Antalya il başkanlığında yapılan istişare toplantısına katılan İl Başkanı Özer Ülken, kadın kolları başkanlarına başarılar dileyerek çalışmaları sıklaştırmasını istedi.


Kurtarma ekibi Antalya’ya döndü Güncel Kurtarma ekibi Antalya’ya döndü

Van’da yaşanan depremde görev alan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlıklarından 18 kişilik ekip Antalya’ya döndü. Başkan Mustafa Akaydın, ekibi makamında kabul ederek, kendilerine teşekkür etti.


Club Nena’dan çocuklara çevre bilinci Manavgat Club Nena’dan çocuklara çevre bilinci

Club Nena, Eko-okul programı kapsamında bölgede sponsoru olduğu Kızılağaç Ünal Akpınar İlköğretim Okulu ile birlikte çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla ortak çalışmalarına devam ediyor.


Tütüncü “Esnafı önemsiyoruz” Güncel Tütüncü “Esnafı önemsiyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi’nde düzenlenen bir kahvaltıya katılarak, bölge esnafının isteklerini dinledi.


Opera sahnesinde “Atamızı Anıyoruz” Kültür/Sanat Opera sahnesinde “Atamızı Anıyoruz”

Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 10 Kasım’da özel bir konser gerçekleşecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıldönümünde ‘ Atamızı Anıyoruz “ konseri ile anılacak.


“Turistlere Yörük kültürünü anlatalım ve gösterelim” Güncel “Turistlere Yörük kültürünü anlatalım ve gösterelim”

Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurlu Üyeleri Antalya İl Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.


Psikiyatride yeni tedavi modeli: Gün Hastanesi Psikiyatride yeni tedavi modeli: Gün Hastanesi

Psikiyatrik tedavide bütüncül ve bireyi esas alan yaklaşımıyla yeni model sunan Humanite Psikiyatri Merkezi, resmi açılışını yaptı.


Burdur’da sürdürülebilir kalkınma toplantısı Güncel Burdur’da sürdürülebilir kalkınma toplantısı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Burdur ve Isparta’daki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların stratejik gelişme alanlarında yapacakları araştırma, planlama ve fizibilite çalışmaları için vereceği doğrudan faaliyet desteği ile ilgili bilgilendirme toplantısını Burdur’da gerçekleştirdi.


Bayramda 40 otobüs, Antray ve nostalji tramvayı ücretsiz Güncel Bayramda 40 otobüs, Antray ve nostalji tramvayı ücretsiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı 40 kırmızı otobüsü, Antray ile nostalji tramvayı, Kurban Bayramı’nın 4 günü vatandaşları ücretsiz taşıyacak.


Ataç ve  Enerjisa’dan işbirliği Ekonomi/Turizm Ataç ve Enerjisa’dan işbirliği

Türkiye’nin en büyük inşaat ve enerji şirketlerinden ATAÇ, Sabancı Grubuna bağlı ENERJİSA’nın Adana Aladağ bölgesinde, Seyhan Nehri kolu üzerinde işleteceği Doğançay hidroelektrik santrali ve regülatörünün inşaatını üstlenecek.


Sosyal medya ünlüleri alevlendirdi..! Sosyal medya ünlüleri alevlendirdi..!

Magazin dünyasında Ekim ayının “en medyatikleri” açıklandı. MTM’nin raporuna göre, aya damgasını vuran isim, geçtiğimiz ayda olduğu gibi İbrahim Tatlıses oldu.


Döşemealtı’nda büyük projeler başladı Döşemealtı Döşemealtı’nda büyük projeler başladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’un büyük projeleri arasında yer alan belediye iş merkezi inşaatı başladı.


Kepez Belediye işçisine müjde Güncel Kepez Belediye işçisine müjde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı öncesi, 382 işçiye toplam 221 bin 500 lira tutarında ikramiye ödemesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.


Muratpaşa’da işçinin çifte bayramı Güncel Muratpaşa’da işçinin çifte bayramı

Muratpaşa Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi 340 işçisine toplam 434 bin TL. ödeme yaptı. Başkan Evcilmen, “Çalışanlarımız güle güle harcasınlar” dedi.


Kaş, İrlanda Film Festivali’ni ağırlıyor Kaş Kaş, İrlanda Film Festivali’ni ağırlıyor

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “İrlanda Film Festivali”, Likya Kral Yolu üzerindeki Akdeniz’in en güzel tatil beldelerinden birisi olan Kaş’ta sinemaseverler ile buluşuyor.


Yapı Kredi Aksu Şubesi açıldı Aksu Yapı Kredi Aksu Şubesi açıldı

Yapı Kredi’nin, Aksu şubesinin açılış kokteyli 3 Kasım, Perşembe günü yapıldı.


12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor Kültür/Sanat 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 25 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.


“Don Kişot” En İyi Işık Tasarımı Ödülü Aldı Kültür/Sanat “Don Kişot” En İyi Işık Tasarımı Ödülü Aldı

Sahne dergisi ve ASSİTEJ(Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği)’ nin düzenlediği Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu ödüllerinde Antalya Devlet Tiyatrsunun çocuk oyunu Don Kişot’un Baş Işık Uzmanı Halit Akgül En İyi Işık Tasarım ödülü aldı.


Vali Altıparmak’a Liman ile ilgili brifing verildi Siyaset Vali Altıparmak’a Liman ile ilgili brifing verildi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a Antalya Limanı ile ilgili verilen brifinge, Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, Liman Başkanı Hasan Tiryaki, Antalya Serbest Bölge (ASBAŞ) Müdürü Ayla Öner, işletmeci firma Genel Müdürü Ayhan Çiftçi, Antalya Serbest Bölge İşadamları Derneği (ASBİAD) Başkanı Hilmi Ünsal katıldı.


BAKA, Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nde Güncel BAKA, Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nde

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), İstanbul’da Sağlık Turizmi Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’ne katıldı.


Tarım Girdileri Sergisi açıldı Güncel Tarım Girdileri Sergisi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü’nde tarım girdileri sergisinin açılışını yaptı.


Kepez’den yüzme şampiyonları çıkacak Güncel Kepez’den yüzme şampiyonları çıkacak

Varsak’ta, Antalya’nın ilk uluslararası müsabakaların yapılabileceği olimpik kapalı yüzme havuzunu yapacaklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Kepez’den yüzme şampiyonları çıkaracağız.” dedi.


BRAAS’ın yeni ürünleri Yapex Fuarı’nda büyük ilgi topladı Güncel BRAAS’ın yeni ürünleri Yapex Fuarı’nda büyük ilgi topladı

Dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Braas, 27 - 30 Ekim 2011 tarihlerinde Antalya Expo Center’da düzenlenen Yapex - Yapı Malzemeleri ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’nda, geniş ürün portföyü ve yeni ürün tanıtımlarıyla tüketicisiyle buluştu.


İstek'li öğrenciler Antalya müzesi'nde Güncel İstek'li öğrenciler Antalya müzesi'nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, Antalya Müzesi’ni gezdi.


Toroslu öğrencilerden Van için kermes Güncel Toroslu öğrencilerden Van için kermes

Toros Akdeniz Koleji Okul Aile Birliği- Okul İdaresi işbirliği ile “Şimdi Kardeşlik Zamanı-Van Depremi Kermes ve Bağış Etkinliği” Toros Akdeniz Koleji okul bahçesinde düzenlendi.


Escape açıldı Güncel Escape açıldı

Dönerciler Çarşısı arkasında yeni konsept ve tarzı ile müşterilerine kapılarını açan Escape büyük bir ilgi gördü


Bayram Geldi Kuşak Çatışmaları Alevlendi! Bayram Geldi Kuşak Çatışmaları Alevlendi!

Bayram geldi. Bazılarımız için dokuz günlük resmi tatil olursa müthiş bir dinlenme fırsatı; bazılarımız için de büyüklerimizle özlem giderme, ellerini öpüp gönüllerini alma zamanı.


Antalya ne kadar topluyor? Güncel Antalya ne kadar topluyor?

Türkiye genelinde 325 bin 331 kilogram atık pil toplandı. Atık pil toplamada İstanbul 153 bin 796 kg ile açık ara önde iken ikinci sırada yer alan Ankara 45 bin 491 kg atık pil topladı. Antalya’da toplanan atık pil ise sadece 7 bin 507 kg’de kaldı.


Kepez ve Santral, geleceğini belirliyor Güncel Kepez ve Santral, geleceğini belirliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ve Santral mahallelerinde yürüttüğü planlama çalışmalarında mahalle sakinlerinin görüşünün alınacağı eğilim yoklaması 20 Kasım’da yapılacak.


“Kırcami’de yetki Büyükşehir’dedir” Siyaset “Kırcami’de yetki Büyükşehir’dedir”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, basın toplantısı düzenleyerek, Kırcami konusunda şimdiye kadar samimi davranmayan ve halkı kandırmaya yönelik açıklamalarda bulunan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ve Muratpaşa Belediye Başkanı’nı eleştirdi.


MHP’li Günal: “Türk Gümrük Birliği Kuralım!” Siyaset MHP’li Günal: “Türk Gümrük Birliği Kuralım!”

Plan ve Bütçe Komisyonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve bağlı kuruluşu olan Rekabet Kurumu’nun bütçeleri üzerine söz alan MHP Antalya milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal bakanlıkların yeniden yapılandırmasının “şahsa göre bakanlık” anlayışı içerisinde gerçekleştirildiğine ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının ve Ekonomi Bakanlığı’nın şahıslara göre kurulduğuna değindi.


Dizilerin haber yansımalarında düşüş yaşanıyor Dizilerin haber yansımalarında düşüş yaşanıyor

Son yıllarda ekranda en çok izlenen programlar içinde ilk sırada yer alan diziler, başta magazin ve televizyon sayfaları olmak üzere medyanın sık sık haber yaptığı konular arasında yer alıyor.


En çok Acun’un yarışmaları konuşuluyor En çok Acun’un yarışmaları konuşuluyor

Kanalların başlayan yeni yayın döneminde yayınladıkları programlar içinde yarışmaların magazin haberlerinde bolca yer almaya başladığı belirlendi.


Öğrenciler ekmeğin öyküsünü yazacak Güncel Öğrenciler ekmeğin öyküsünü yazacak

Antalya Halk Ekmek Fabrikası, öğrencilerin ekmeği daha yakından tanıması için okullara yönelik davet etkinlikleri düzenliyor. İlköğretim okullarına için organize edilen geziye katılan öğrenciler izlenimlerini ödüllü kompozisyon yarışmasında anlatacaklar.


Hentbol Federasyonu’ndan Başkan Evcilmen’e teşekkkür plaketi Spor Hentbol Federasyonu’ndan Başkan Evcilmen’e teşekkkür plaketi

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e Türkiye A Milli Bayan Hentbol Takımı’na katkıları için teşekkür plaketi verdi.


Antalya’da gönüllü itfaiyeciler çoğalıyor Korkuteli Antalya’da gönüllü itfaiyeciler çoğalıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda eğitim alan 14 köylü, gönüllü itfaiyeci oldu. Antalya’da gönüllü itfaiyeci sayısı 42’ye ulaştı.


Kepez arama-kurtarma ekibi kuruyor Güncel Kepez arama-kurtarma ekibi kuruyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaşanabilecek olası doğal afetlerde görev alacak, eğitimli acil müdahale ekibi kuracaklarını söyledi.


BOP Eşbaşkanlığından vazgeçin! Türk Milletinin “Has Başbakanı” olun! Siyaset BOP Eşbaşkanlığından vazgeçin! Türk Milletinin “Has Başbakanı” olun!

2012 Yılı Bütçe Kanun Tasarısının geneli üzerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan görüşmeler esnasında söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL; Orta Vadeli Programın bu yılda geç açıklandığını ve AKP Hükümetinin bütçe hazırlama sürecindeki ciddiyetsizliğine dikkat çekerek bütçede yine tutturulamayacak hedefler olduğunu ve yine “güncellemeye” gitmek zorunda kalınacağını vurguladı.


Üç güzel molekülü Antalya kazandı Güncel Üç güzel molekülü Antalya kazandı

Ankara’da yapılan uluslararası nitelikteki Kimya Yılı etkinliklerinde Antalya TED Koleji’nin üç öğrencisi molekül çizimleriyle ilk üç dereceyi kaptı.


Almanlardan Döşemealtı’na Övgü Döşemealtı Almanlardan Döşemealtı’na Övgü

Döşemealtı Belediyesi ve Alman Hamil Ortaklar işbirliği ile İDA Projesi adı altında yürütülen Alman Parkı çalışmaları için Döşemealtı’na gelen yabancı konuklar şaşkınlıklarını gizleyemediler.


Kepçe kulak, büyük küçük herkesi olumsuz etkiliyor Sağlık/Kadın Kepçe kulak, büyük küçük herkesi olumsuz etkiliyor

Özellikle okul çağındaki çocukların alay konusu olmasına yol açan Kepçe kulak (Yelken kulak) tabir edilen şekil bozukluğu sadece çocukların değil erişkinlerinde kabusudur. Magicplast Fasiyal Cerrah Op.Dr.Mustafa Ali Yanık bu küçük ve aslında sevimli kusurdan kurtulmanın yolları ile ilgili bilgiler veriyor.


Bayramda et ve tatlı tüketirken ölçüyü kaçırmayın Sağlık/Kadın Bayramda et ve tatlı tüketirken ölçüyü kaçırmayın

Dumanı tüten etler, birbirinden albenili tatlılar ve geleneksel lezzetler… Kurban Bayramı’nda kurulan zengin sofralar sizi salığınızdan etmesin.


Kurban Bayramı’nda Saatli Bomba Olmayın! Sağlık/Kadın Kurban Bayramı’nda Saatli Bomba Olmayın!

Et tüketiminin tavan yaptığı Kurban Bayramı’nda düzensiz beslenme ve yoğun et tüketimi, kalp ve hipertansiyon hastaları için ciddi risk oluşturabiliyor.


Mimarlardan  Tütüncü’ye teşekkür Güncel Mimarlardan Tütüncü’ye teşekkür

Mimarlar Odası Antalya Şubesi öncülüğünde, Türkiye’de ilk defa Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Mimarlık Bienali”ne destek veren, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye plaket takdim edildi.


“Öğrenciler bizlerin geleceği” Güncel “Öğrenciler bizlerin geleceği”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Halil Akyüz İlköğretim Okulu’nda yaptığı hizmetlerin karşılığında kendisine teşekkür etmek isteyen okul yönetimi ve öğrencileri makamında ağırladı.


Konyaaltı Belediyesi'nden Van'a yardım eli Güncel Konyaaltı Belediyesi'nden Van'a yardım eli

Konyaaltı Belediyesi’nin Van’da meydana 7,2 büyüklüğündeki depremin ardından başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi


An-Deva Hayat Hastanesi hastalarıyla buluştu Güncel An-Deva Hayat Hastanesi hastalarıyla buluştu

An-Deva Hayat Hastanesi, hastanelerinde tedavi görüp sağlıklarına kavuşan hastaları için, 'Kalp cerrahisi sonrası yaşam' yemeği düzenledi.


Kemer tek yürek… Kemer Kemer tek yürek…

23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması adına Kemer Belediyesi ve Kemer halkı tek yürek oldu.


Evcilmen ve Zenglin’den kardeş kent imzası Güncel Evcilmen ve Zenglin’den kardeş kent imzası

Muratpaşa Belediyesi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guilin Belediyesi ile kardeş kent oldu. Kardeş kent olunmasına ilişkin iyi niyet imzaları, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ve Guilin Belediye Başkanı Zenglin tarafından atıldı


Rekor artışla toplu iş sözleşmesi Siyaset Rekor artışla toplu iş sözleşmesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, memurlarına rekor bir artışla toplu iş sözleşmesine imza attı. Geçen yıl 100 TL olan sosyal denge iyileştirme zammı yüzde 300’lük artışla 400 TL’ye yükseldi.


Özdilekpark AVM’de çocuklar Cumhuriyet’i resmetti Güncel Özdilekpark AVM’de çocuklar Cumhuriyet’i resmetti

Özdilekpark Alışveriş Merkezi tarafından ilköğretim okulu öğrencileri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Cumhuriyet Çocukları” başlıklı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini AVM’de düzenlenen törenle aldılar.


Van için el ele… Güncel Van için el ele…

Van’da meydana gelen deprem sonrası depremzedelere yardım etmek için İSTEK Antalya Yeditepe Koleji tek yürek oldu.


Tütüncü, duyarlı öğrencilere destek verdi Güncel Tütüncü, duyarlı öğrencilere destek verdi

Çevre temizliği ile ilgili olarak “Çöpünü Bana At” konulu proje geliştiren, Toros İdeal Çocuk Akademisi 5 yaş grubu öğrencileri, bu konuda kendilerine destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Miniklerin hayvan sevgisi Güncel Miniklerin hayvan sevgisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hayvanat Bahçesi bünyesinde oluşturulan Mini Hayvanat Bahçesi, çocuklara hayvan sevgisi aşılıyor.


Van’da yaralar sarılıyor Van’da yaralar sarılıyor

Altı gündür bölgede olan Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri, Erciş merkezde ilk yardım TIR’ıyla hizmet verirken, bir yandan da ulaşılamayan köylere sağlık hizmeti götürüyor. Çocuklarda ağırlıklı olarak gribal enfeksiyon ve ateş gözleniyor.


ABT’nin ödüllü oyunu yeni sezonda da sahnede Kültür/Sanat ABT’nin ödüllü oyunu yeni sezonda da sahnede

Assitej (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) Türkiye Merkezi ve Sahne Dergisi (iki aylık tiyatro, opera ve bale dergisi) işbirliği ile yalnızca çocuk ve gençlik tiyatrosunu kapsayan ödüller sekiz dalda sahiplerini buldu.


CHP ve halk 88. yıl kutlamalarına sahip çıktı Siyaset CHP ve halk 88. yıl kutlamalarına sahip çıktı

CHP Antalya İl Cumhuriyet Teşkilatı ve halk Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal olmasına tepki gösterdi. Başbakanlık genelgesiyle tüm illerde Cumhuriyet kutlamalarını iptal edilmesi nedeniyle tüm CHP’liler ve halk cumhuriyet meydanında toplandılar.


Cumhuriyet için yürüdüler Güncel Cumhuriyet için yürüdüler

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in kuruluşunun 88. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği yürüyüşe çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Bayramı, Antalya’da coşkuyla kutlandı.


Deepo’da 29 Ekim coşkusu Güncel Deepo’da 29 Ekim coşkusu

DEEPO’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kent Mızıkacıları eşliğinde büyük bir çoşkuyla kutlandı.


Elektrik kesilse bile internetiniz kesilmeyecek Teknoloji/Bilim/İnternet Elektrik kesilse bile internetiniz kesilmeyecek

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, elektrik kesintisinde bile internetinin kesilmemesini isteyen işyerleri için avantajlı bir kampanya başlatıyor.


‘’Terörün Panzehiri demokratikleşmedir’’ Siyaset ‘’Terörün Panzehiri demokratikleşmedir’’

Ak parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, terörün panzehirinin demokratikleşme olduğunu belirterek, ‘’Daha çok demokrasi, daha çok bireysel insan hakları; hem terörü önler, hem de beraberinde şeffaflık ve hesap verebilirliği güçlendirir’’ dedi.


CHP’lilere Yeni Toplu Taşıma Sistemi anlatıldı Güncel CHP’lilere Yeni Toplu Taşıma Sistemi anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Toplu Taşım Sistemi’ni anlatmaya devam ediyor. Son olarak CHP Muratpaşa İlçe Örgütü üyelerine sistem anlatıldı.


Tekirova Belediyespor - Siirtspor: 0-0 Spor Tekirova Belediyespor - Siirtspor: 0-0

Spor Toto 3.Lig 3.Grupta 11.hafta karşılaşmalarında Tekirova Belediyespor kendi sahasında Siirtspor ile 0-0 berabere kaldı.


STDM Gazileri Ziyaret Etti Güncel STDM Gazileri Ziyaret Etti

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesi ile bir araya geldi.


Hayata farklı gözle bakmaya başladı Güncel Hayata farklı gözle bakmaya başladı

Doğuştan gözlerinin görme keskinliği yüzde 20 olan ve -18,00 ve -20,00 derece gözlük kullanan 22 yaşındaki Zelal Solmaz, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göz Bölümü, Op.Dr.M.Tahir Şam ve Op.Dr. Filiz Müftüoğlu'nun gerçekleştirdiği ameliyat ile gözlüksüz görme keskinliği yüzde 70-80'e ulaştı.


Güneş’ten Alman Konsolos’a ziyaret Güncel Güneş’ten Alman Konsolos’a ziyaret

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Ali Güneş, Şube Müdürü B.Nilüfer Balkaya ve Şef Esen Diler Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Frank Urbschat’ı ziyaret etti.


Cumhuriyet Bayramı'nda VosTALYA’07 ve JCI Antalya bir arada Güncel Cumhuriyet Bayramı'nda VosTALYA’07 ve JCI Antalya bir arada

VosTALYA’07 üyeleri, ulu önder Atatürk'ün "Fikirler, cebir ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez" sözleri ile Cumhuriyetin kuruluşunun 88. yılını saygı ve şükranla kutladı.


Worldcard ile taksitler 2012'ye erteleniyor Ekonomi/Turizm Worldcard ile taksitler 2012'ye erteleniyor

Türkiye’nin en bonkör kredi kartı Worldcard, yeni kampanyasıyla kullanıcıların taksitli ödemelerini 2012’ye erteliyor.


Ödüle doymuyorlar Manavgat Ödüle doymuyorlar

Crystal Hotels' in ödüle doymayan Oteli Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & Spa, her yıl olduğu gibi bu yıl da TUI UK “Thomson Gold Award 2011” ödülünü aldı.


Türk zeytin ve zeytinyağı Uzakdoğu yolcusu Türk zeytin ve zeytinyağı Uzakdoğu yolcusu

Türkiye’nin zeytin ağacı varlığı son 10 yılda 90 milyondan 170 milyona çıkınca Türk zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları yeni ihracat pazarları bulmak için yoğun bir tanıtım atağına geçti.


TTNet Wi-Fi yurtdışı seyhatlerinizde de yanınızda Teknoloji/Bilim/İnternet TTNet Wi-Fi yurtdışı seyhatlerinizde de yanınızda

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, WiFi hizmeti ile Kurban Bayramı tatilinde yurtdışına çıkacak olan abonelerinin yanında olacak.


Siyaset "Şoför esnafı belgeye boğuldu"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından teşkilatın birlik ve bütünlüğünü pekiştirmek ve Odalar ile esnafın mesleğini icra ederken karşılaştığı sorunları tartışmak amacıyla, üç grup halinde TŞOF’a bağlı 697 Meslek Oda Başkanının katılımı ile Antalya’da düzenlenen eğitim seminerinde şoför esnafının sorunları masaya yatırıldı.


Kepez’in yardım kervanı Van yolunda Güncel Kepez’in yardım kervanı Van yolunda

Kepez Belediyesi, Van depremi mağdurları için başlattığı yardım kampanyasında toplanan temel ihtiyaç maddelerini, üç tır ile afet bölgesine gönderildi.


“U-20 Dünya Şampiyonası” heyeti Mardan Stadyumunu inceledi Spor “U-20 Dünya Şampiyonası” heyeti Mardan Stadyumunu inceledi

FIFA Yönetim Kurulu’nun, İsviçre'nin Zürih kentinde yer alan merkezinde yapılan toplantıyla evsahipliği Türkiye’ye verilen 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası için çalışmalar sürüyor.


“Özel sektör elini taşın altına koymalı” “Özel sektör elini taşın altına koymalı”

Van’da yaşanan 7,2’lik depremin ardından devletin başta Sosyal güvenlik, vergi, kredi ertelenmesi ve yeni krediler sağlanması konusunda esnaf ve sanatkâra gereken desteği verdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sıranın özel sektörde olduğunu söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71130 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...