Perşembe, 22 Ağustos 2019
Tütüncü şehit ailelerini yalnız bırakmıyor Güncel Tütüncü şehit ailelerini yalnız bırakmıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, acılarını paylaşmak, unutulmadıklarının mesajını vermek amacı iler terörle mücadele sırasında şehit olan Mehmetçiklerin, ilçede yaşayan ailelerini evlerinde ziyaret ediyor.


Mehmet Akif Caddesi açılıyor Güncel Mehmet Akif Caddesi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Kent Merkezini Yenileme ve Güzelleştirme’ projesi kapsamında Mehmet Akif Caddesi’ne de modern bir görünüm kazandırdı. Cadde, 16 Temmuz Cumartesi günü açılıyor.


Yabancı öğrenciler okul boyadı Güncel Yabancı öğrenciler okul boyadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Servisleri Merkezi’nin düzenlediği Uluslararası Gençlik Kampı çerçevesinde Antalya’da bulunan 20 yabancı öğrenci, Baraj İlköğretim Okulu’nun bakımını yaptı.


Eğitim turizmine büyük ilgi Güncel Eğitim turizmine büyük ilgi

Antalya Turizm Akademisi Derneği tarafında, Türk turizmi içerisinde her yıl giderek artan Rus turizmini mevcut standartları kullanarak geliştirilmesi ve hizmet standardı oluşturulmasının turizm eğitimi ile gerçekleştirilmesi hedefiyle Rus turizmine yönelik hayata geçirilen dev proje çalışmalarına hızla devam ediyor.


Yakıcı havada yanıksı dondurma Güncel Yakıcı havada yanıksı dondurma

Kavurucu sıcakla birlikte soğuk yiyecek ve içecek ihtiyacı da artıyor. Antalya’ya özgü olan “yanıksı dondurma”nın mucidi Nur Pastaneleri, eve servis sistemiyle acil serinleme hizmeti sunuyor.


Ergen: “Belediyeler Ticarethane Değildir” Siyaset Ergen: “Belediyeler Ticarethane Değildir”

Şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan zamlara bir tepki de ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen’den geldi.


Melih Mahmutoğulları Büyükşehir’de Spor Melih Mahmutoğulları Büyükşehir’de

Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Kulüp,geçtiğimiz sezon Galatasaray Cafe Crown forması giyen Melih Mahmutoğlu ile anlaşma sağladı.


Ballı Elma Sirkesi, pet şişede yarı yarıya ucuz Ekonomi/Turizm Ballı Elma Sirkesi, pet şişede yarı yarıya ucuz

Türkiye’de sirke deyince ilk akla gelen marka olan Kemal Kükrer’in formda kalmak isteyenlere destek olmak amacıyla ürettiği sağlık iksiri Ballı Elma Sirkesi yaz döneminde pet şişelere girerek fiyatını aşağıya çekti. Böylece, Ballı Elma Sirkesi daha çok tüketiciye ulaşabilecek.


Evlilik yıldönümünde eşine hayat verdi Güncel Evlilik yıldönümünde eşine hayat verdi

Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşi Osman Aydın’a, evlilik yıldönümlerinde böbreklerinden birini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.


Festival Çarşısı esnafına eğitim Güncel Festival Çarşısı esnafına eğitim

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından esnaf-müşterileri ilişkileri konusundan düzenlediği eğitim seminerinin dördüncüsü Festival Çarşısı’nda verildi.


Mezarlığa çevre düzenlemesi Güncel Mezarlığa çevre düzenlemesi

Kepez Belediyesi’nin yaptığı çevre düzenlemesi sonucu, Fatih ve Göçerler mahallesindeki mezarlık alanındaki yürüyüşü yolunda yaşanan toz ve çamur çilesi sona erdi.


Peyzaj ve süs bitkileri sektörü sorunlara çözüm arıyor Güncel Peyzaj ve süs bitkileri sektörü sorunlara çözüm arıyor

Turizmin başkenti olması dolayısıyla Türkiye’nin en önemli peyzaj ve süs bitkileri pazarı konumundaki Antalya’da sektör temsilcileri adeta dert küpü.


Dyo, Antalyalı boya ustalarını eğitip sertifika verecek Güncel Dyo, Antalyalı boya ustalarını eğitip sertifika verecek

Dyo’nun Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programı Dyo Akademi Antalya’da açılıyor. Boya ustalarına, doğru boya seçiminden uygulamaya ve yeni tekniklere kadar pek çok bilgiyi öğrenme imkanı sunan Dyo Akademi, 2009 yılından bu yana yüzlerce kişiye ulaştı.


Fazıl Say ve Borusan Filarmoni’den unutulmaz final Kültür/Sanat Fazıl Say ve Borusan Filarmoni’den unutulmaz final

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun; sanat yönetmenliğini Yücel Canyaran'In üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, son gününde Azeri piyanist Terane Abbaszade ve soprano Pervin Çakar’ı Gün Batımı bölümünde ağırlarken, Gece Konseri’nde ise ünlü piyanistimiz Fazıl Say ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı ilk kez Bodrum’lu müzikseverlerle buluşturdu.


Kızılırmak Caddesi trafiğe kapatılıyor Güncel Kızılırmak Caddesi trafiğe kapatılıyor

Kızılırmak Caddesi’nin Mevlana Caddesi ile Köroğlu Caddesi arasında kalan bölümün doğu şeridi altyapı ve asfalt çalışmaları nedeniyle 17 Temmuz Pazar günü trafiğe kapatılacak. 10 gün sürecek çalışmalar boyunca trafik alternatif güzergahlardan verilecek.


Pi Analitik Dershanesi’nden esnafa yüzde 30 indirim Güncel Pi Analitik Dershanesi’nden esnafa yüzde 30 indirim

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Pi Analitik Dershanesi arasından imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarlar Pi Analitik Dershanesi’nden yüzde 30 indirimli yararlanabilecek. Protokol, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ile Pi Analitik Dershanesi kurucusu Aydın Vural tarafından imzalandı.


Tütüncü hemşehrileriyle hasret giderdi Korkuteli Tütüncü hemşehrileriyle hasret giderdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli İmecik Yaylası’nda, bu yıl 8.si düzenlenen Beydağları Yayla Şenlikleri’ne katılarak, hemşehrileri ile hasret giderdi.


‘Sakin Şehir’de hedef ‘Dört Mevsim Turizm’ Kaş ‘Sakin Şehir’de hedef ‘Dört Mevsim Turizm’

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Batı Akdeniz Bölgesi’nin ilk Sakin Şehri (Cittaslow) olma yolunda ilerleyen Kaş’taki kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile biraraya geldi


Tütüncü, merhum Hamza Taş’ın mevlidine katıldı Korkuteli Tütüncü, merhum Hamza Taş’ın mevlidine katıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Söbüce Yaylası’nda, Ak Parti eski İl Başkanı merhum Hamza Taş adına düzenlenen mevlide katıldı.


Tramvay ücretlerine zam yapıldı Güncel Tramvay ücretlerine zam yapıldı

UKOME Genel Kurul kararı doğrultusunda Antalya’da tramvay ücretinde yeni tarife, 17 Temmuz 2011 tarihinde uygulanmaya başlanacak. Yeni tarifeye göre tam fiyat 1.50 TL, emekli 1.20 TL, öğrenci ise 90 kuruş oldu.


BAKA’dan demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı Güncel BAKA’dan demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur illerinin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacak ‘demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı’ düzenliyor.


Denizciler de nitelikli eleman istiyor Güncel Denizciler de nitelikli eleman istiyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu Akdeniz TV & ART'de yayınlanan 'İş ve Eğitim Zamanı' programına katılan Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Müdürü Cüneyt Koşu, denizcilik sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Teke Yöresi Burdur Yörük beyini ziyaret etti Güncel Teke Yöresi Burdur Yörük beyini ziyaret etti

Teke Yöresi Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Kahraman Köktürk Burdur İl Yörük Beyi iş adamı Mehmet Cadıl'ı ziyaret etti.


ADD’den CHP’ye ziyaret Siyaset ADD’den CHP’ye ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, 12 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili hazırladıkları raporu sunmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret etti. Ziyarette iki başkan görüş alışverişinde bulundu.


“Çalışan değil, zamcı belediye” Siyaset “Çalışan değil, zamcı belediye”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, ulaşıma yapılan zam nedeniyle CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştirdi. Köse, ‘Çalışan belediyeyiz’ diyen Akaydın’ın tek icraatının ‘Zam’ olduğunu belirterek, “Antalya iyi biliyor. Zamcı belediyesiniz” dedi.


"Yarın Hava Nasıl Olacak?" yenilendi

Aygaz’ın iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesinin resmi internet sayfası www.yarinhavanasilolacak.org yenilenmiş haliyle çok daha interaktif...


“En iyilerin en iyisi” “En iyilerin en iyisi”

Dünyanın en seçkin tasarım yarışması olan “Red Dot Design Award Best Of The Best’’, ilk kez bir Türk tasarımcısına ve markasına verildi.


Özel İdare asfaltlama çalışmalarına hızlı başladı Güncel Özel İdare asfaltlama çalışmalarına hızlı başladı

Antalya İl Özel İdaresi asfaltsız köy yolu bırakmamak için kolları sıvadı. Mevsim şartları nedeniyle yeni başlayan asfaltlama çalışmaları bütün hızıyla devam ederken bu yıl grup köy yolları ön plana çıkartılarak vatandaşın köy yollarını daha rahat ve güvenle kullanabileceği standartlara kavuşturulması hedefleniyor.


Çocuk Cenneti’nde çocuklara özel festival Güncel Çocuk Cenneti’nde çocuklara özel festival

Macera ve heyecan dolu renkli aktivitelerle çok hareketli ve eğlenceli geçen LykiaWorld Ölüdeniz 9. Geleneksel Çocuk Festivali’ne dünyanın dört bir yanından çocuklar konuk oldu.


Şekerbank’tan, esnaf ve küçük işletmelere kampanya Ekonomi/Turizm Şekerbank’tan, esnaf ve küçük işletmelere kampanya

Şekerbank, esnaf ve küçük işletmelerin, Ramazan ayı boyunca ve öncesinde finansman ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, 3 ay taksit ertelemeli ve 60 aya kadar vadeli ‘İşinize Ramazan Bereketi’ kampanyası başlattı. Temmuz ayında başlayan kampanya, 29 Ağustos 2011 tarihine kadar devam edecek.


Kano Büyük Bayanlar Kupası Antalya GSİM’nin Spor Kano Büyük Bayanlar Kupası Antalya GSİM’nin

Gençlik ve Spor Kulübü Kano Durgunsu Branşı sporcuları Türkiye Şampiyonası yarışlarından başarılı sonuçlar ile Antalya’ya döndüler. Yarışma 09-10 Temmuz 2011 tarihinde Sakarya’da düzenlendi.


Çağrı Merkezi sektörüne nitelikli eleman yetişecek Çağrı Merkezi sektörüne nitelikli eleman yetişecek

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı’na 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınacak.


Quattro Marine ile kusursuz rotalara mavi yolculuk Quattro Marine ile kusursuz rotalara mavi yolculuk

Akdeniz ve Ege koylarının tadını çıkarmak, henüz keşfedilmemiş yerlere ulaşmak için en iyi alternatifiniz: Quattro Marine! Şehrin kalabalığından, iş yerinizin ya da evinizin dört duvarı arasından kurtulup, denizle buluşma vakti geldi!


Kepez’in Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı Güncel Kepez’in Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halk odaklı planlama çalışmaları kapsamında Kepez’de Koordinasyon Merkezi açtı. Başkan Mustafa Akaydın, Kepez-Santral mahallelerinin imar sorunun çözümü konusunda Eylül’de vatandaşın önüne sandık koyup, halkın kararına göre hareket edeceklerini açıkladı.


Adrasanlı turizmciler korku turizmi yapmak istemiyor Güncel Adrasanlı turizmciler korku turizmi yapmak istemiyor

Antalya’dan 95 km ve Kemer’den 55 km uzaklıkta olan Adrasan bakir ve bozulmamış muhteşem doğal güzellikleri hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda kişiyi misafir ederek onlara farklı bir tatil seçeneği sunuyor.


Portakalın başkentinin hedefi turizmde de markalaşma Finike Portakalın başkentinin hedefi turizmde de markalaşma

Antalya’nın portakalı için coğrafi tescil belgesi alan ve narenciye merkezi olan ilçesi Finike’de, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) sorunları ve çözüm önerilerini yerinde tespit toplantılarda; ilçenin sahip olduğu potansiyeli yeterince değerlendiremediği belirtildi.


Movida Corona DJ Yarışması, Antalya Finalisti Belli Oldu Kültür/Sanat Movida Corona DJ Yarışması, Antalya Finalisti Belli Oldu

Dünyanın en prestijli bira markalarından Corona, “Movida Corona DJ Yarışması” ile Avrupa DJ kralı arayışını sürdürüyor. Antalya Ceila Club’da 8 Temmuz 2011 Cuma gecesi gerçekleştirilen yarışmanın ikinci etabında Gökhan Sakaltaş birinci seçilerek ulusal finale katılmaya hak kazandı.


Mevlana Caddesi bugün trafiğe açılıyor Güncel Mevlana Caddesi bugün trafiğe açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışması yaptığı Mevlana Caddesi, bugün trafiğe açılıyor.


Topcu: “Yaz geldi, Falezler unutuldu” Siyaset Topcu: “Yaz geldi, Falezler unutuldu”

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Konserve Koyu’nda falezlerin ciddi şekilde tahribata uğradığını ancak, Muratpaşa Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin tehlikeyi görmezden geldiğini söyledi.


BAGEV yönetimi güven tazeledi Güncel BAGEV yönetimi güven tazeledi

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.


Sapan, öldüren kaçak içkiyi sordu Siyaset Sapan, öldüren kaçak içkiyi sordu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yemin ettikten sonra ilk soru önergesini de verdi. Sapan, Türk turizmine darbe vuran kaçak içki konusunu ve bu sektördeki yüksek ÖTV’yi gündeme getirdi.


Başkan Evcilmen’den çocuklara spor malzemesi Güncel Başkan Evcilmen’den çocuklara spor malzemesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Kent Konseyi Gençlik Spor Grubu’nun kırsal bölgelerdeki çocuklara yönelik spor eğitim programı için malzeme desteğini sürdürüyor. Başkan Evcilmen, programa katılacak çocuklar için hazırlanan forma, şort ve futbol topundan oluşan malzemeleri teslim etti.


Muhtarlar da hayran kaldı Güncel Muhtarlar da hayran kaldı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Sitesi’nde açtığı Çıraklık Gençlik Merkezi beğeni topluyor. Merkez, muhtarlara da tanıtıldı. Muhtarlar, merkeze hayran kaldı.


Muratpaşa Sağlık günleri devam ediyor Güncel Muratpaşa Sağlık günleri devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sağlık Günleri’nin üçüncüsünü Kozaklı Kültür Sanat Evi’nde ‘Kadın Hayatının Evreleri’ başlığı ile gerçekleştirdi.


AESOB Yönetimi Gündoğmuş’ta Gündoğmuş AESOB Yönetimi Gündoğmuş’ta

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Yönetim Kurulu bu ayki toplantısını Gündoğmuş ilçesinde yaptı. Yönetim, Gündoğmuş protokolü ve esnafları da ziyaret etti.


Minicity rekora koşuyor Güncel Minicity rekora koşuyor

Dünyadaki 18 minyatür parktan biri olan Antalya Minicity, bu yıl ziyaretçi akınına uğradı. 50 bininci ziyaretçisini ağırlamaya hazırlanan Minicity’de hedef, yıl sonunda 100 bin rakamına ulaşmak.


Yaz mevsimi tehlikelerle dolu Sağlık/Kadın Yaz mevsimi tehlikelerle dolu

Havalar çok çabuk ısındı. Okulların da kapanması ile çocuklarımız yaz günlerinin keyfini doyasıya çıkarmaya başladılar bile. Günlerin daha çok dışarıda geçirildiği bu mevsimde çevresel faktörlere uzun süre uygunsuz koşullarda maruz kalınması sıcak çarpması gibi istenmeyen durumları kolaylıkla oluşabilir.


Vali Altıparmak Çin Halk Cumhuriyeti heyetini karşıladı Güncel Vali Altıparmak Çin Halk Cumhuriyeti heyetini karşıladı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Antalya’ya gelen Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasî Bürosu Daimi Üyesi He Guoqiang ile aralarında Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler Bakanı Wang Jiarui, Ticaret Bakanı Yardımcısı Huang Shuxian'ın da bulunduğu heyeti havaalanında karşıladı


Kemer ismi zirvede Kemer Kemer ismi zirvede

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Altınnar Festivali, 265 kez haber yapılırken, 10 ayrı ulusal televizyon kanalı da festival haberlerini ekranlarına taşıdı.


Limyra doğaltaşına yeni pazarlar aranıyor Finike Limyra doğaltaşına yeni pazarlar aranıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), özellikle kireç taşının bir türü olan Limyra doğal taş rezervleribulunan Finike’de mermercilik sektörünün aktörleriyle biraraya geldi.


Akıncıoğlu Ailesi’nin mutlu günü Güncel Akıncıoğlu Ailesi’nin mutlu günü

MedicalPark Antalyasporumuzun Başkanı Hasan Yıldırım Akıncıoğlu’nun oğlu Hasan Cahit, dün düzenlenen muhteşem bir törenle erkekliğe ilk adımı attı.


Sağlık turizmi yatırımcısının önü açıldı Güncel Sağlık turizmi yatırımcısının önü açıldı

Sağlık turizmi yatırımlarının önündeki engellerden biri olan mevzuat eksikliği, Özel Hastaneler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle giderildi.


Sıcak havalarda hamilelere iki kat koruma Sağlık/Kadın Sıcak havalarda hamilelere iki kat koruma

Hava sıcaklığının artması ile birlikte hamileler için de zorlu bir dönem başlamış oluyor. Hamilelikte hormonlardaki değişimlere ve kan akımındaki hızlanmaya bağlı olarak vücut iç sıcaklığında doğal bir artış sözkonusudur.


Büyükşehir’den engellilere yaz okulu Güncel Büyükşehir’den engellilere yaz okulu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından engelli çocuklara yönelik yaz okulu açıldı. Çocuklar Haşim İşcan, Çamlıbel ve Santral Aile Eğitim merkezlerinde dans, müzik kursları alıyor, çeşitli sosyal faaliyetlere katılıyor.


Aksu’da Olaylı yıkım! Aksu Aksu’da Olaylı yıkım!

Aksu Belediyesi Kaçak yapı ekiplerince tespit edilen dokuz gecekondunun yıkımı Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik kuvvet ekiplerinin desteği ile yapıldı.


Duacı’daki park sanat galerisi oluyor Güncel Duacı’daki park sanat galerisi oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duacı Köyü’ndeki Kayışzade Osman Parkı’nı, sanatın her dalının yapıldığı, teşhir edildiği bir sanat galerisi haline getireceklerini söyledi.


Gürkut Acar’dan başsağlığı Gündoğmuş Gürkut Acar’dan başsağlığı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP Gündoğmuş eski İlçe Başkanı Halit Demir’in vefatı nedeniyle Gündoğmuş’a giderek, Demir Ailesine ve CHP örgütüne başsağlığı diledi.


Real AVM’de Temmuz ayı bol müzikli ve eğlenceli geçecek Güncel Real AVM’de Temmuz ayı bol müzikli ve eğlenceli geçecek

Kaliteli Hizmeti Müşterisi ile buluşturan Real Antalya AVM, Temmuz Ayında büyüklere ‘Yaz Dinletileri’ küçüklere de birbirinden eğlenceli etkinlikler sunacak.


Belirgin kulak (Kepçe Kulak) tedavisi mümkün Sağlık/Kadın Belirgin kulak (Kepçe Kulak) tedavisi mümkün

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Gökhan Özerdem, son yıllarda Türkiye'de kepçe kulak ameliyatlarının sık yapıldığı neden olarakta ameliyatın lokal ve ya sedasyon anestezi ile yapılması ve hemen sonrasında sonucun alınması olduğunu belirtti.


Akdeniz tertemiz Güncel Akdeniz tertemiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Akdeniz’in temiz olduğuna dikkat çekerek, “Antalyalıların ve turizm başkentimize gelen misafirlerimizin içi rahat olsun, denizimiz tertemiz” dedi.


Döşemealtı Kültür Merkezi tamamlanıyor Döşemealtı Döşemealtı Kültür Merkezi tamamlanıyor

2008 yılında temelleri atılan Döşemealtı Yeşilbayır Mahallesi’nde 22.000 m² alan üzerine kurulan kültür merkezi inşaatı tamamlanıyor.


Dünya standartlarında tanı ve tedavi yöntemleri Sağlık/Kadın Dünya standartlarında tanı ve tedavi yöntemleri

Memorial Antalya Hastanesi; tüp bebek tedavileri ve yenidoğan bakımında, dünyanın en önemli merkezleri ile aynı anda gerçekleştirdiği uygulamalarını, Antalya’daki kadın doğum uzmanlarıyla paylaştı.


Kepez’den hayvan bakımevi hizmeti Güncel Kepez’den hayvan bakımevi hizmeti

Kepez Belediyesi, sahipsiz hayvanların korunması amacı ile Varsak’ta, hayvan bakımevi ve rehabilitasyon binası ile müşahede ünitesi inşa ediyor.


Noel Baba ve Myra’da hedef: 500’er bin turist Demre Noel Baba ve Myra’da hedef: 500’er bin turist

İlçelerde Kaymakam, belediye başkanı, STK’lar ve özel sektörden ilçelerin sorunları ile çözüm önerilerini yerinde tespit eden Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya’nın Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti ile turizm alanında önemli merkezlerden Demre İlçesi’nde bir dizi toplantı gerçekleştirdi.


Kepez iki AKMEK şubesi daha açacak Güncel Kepez iki AKMEK şubesi daha açacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, talebi karşılamak amacı ile önümüzdeki eğitim yılında, ilçede iki tane daha AKMEK şubesi açacaklarını söyledi.


Kepez Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı Spor Kepez Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı

Kepez Belediyespor Kulübü olağan kongresi sonucu, göreve gelen yönetim kurulu üyeleri yaptıkları toplantı ile görev dağılımı yaptı. Ahmet Ünlüoğlu yeniden kulüp başkanlığı görevine getirildi.


Göçerler’e 500 bin TL’lik asfalt Güncel Göçerler’e 500 bin TL’lik asfalt

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler Mahallesi’ndeki yollara, şehir merkezindeki yollardan daha kaliteli sıcak asfalt döktüklerini söyledi.


Akaydın, Çinli konuklara Aspendos ve Side’yi gezdirdi Güncel Akaydın, Çinli konuklara Aspendos ve Side’yi gezdirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Çinli konuklara Aspendos Antik Tiyatrosu ile Apollon Tapınağı’nı gezdirerek Antalya’nın turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Çinli konuklar, hayran kaldıkları Antalya’nın turizm potansiyelinden çok etkilendi.


Evcilmen’den Pazar toplantısı Siyaset Evcilmen’den Pazar toplantısı

Başkan Evcilmen : “Soğuksu Pazarı’ndaki sorun Muratpaşa Belediyesi’nden kaynaklı değil. Yeni pazar yeri için alternatif yer arayışı çalışmaları sürüyor”


Yaz etkinlikleri esnafın yüzünü güldürüyor Güncel Yaz etkinlikleri esnafın yüzünü güldürüyor

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, şehrin çeşitli bölgelerinde yapılan yaz akşamları etkinliklerinin şehir ticaretini olumlu yönde etkilediğini söyledi.


YÖRSİAD’ın konuğu Gökhan Kırdar’dı Güncel YÖRSİAD’ın konuğu Gökhan Kırdar’dı

Antalya’da çekeceği film ile gündemde olan Sanatçı Gökhan Kırdar, Yörük Sanayici İşadamları Derneği’nin (YÖRSİAD) Porto Bello Otel’de düzenlediği sabah kahvaltısına katılarak, filmi hakkında YÖRSAD üyelerine bilgiler verdi.


Say “Hayyam Klarinet Konçertosu” Almanya’da Say “Hayyam Klarinet Konçertosu” Almanya’da

Fazıl Say’ın yeni eseri “Hayyam Klarinet Konçertosu”nun dünya prömiyeri Almanya’da gerçekleşecek.


Beko Antalya’da 4 yeni konsept mağazasını açtı Güncel Beko Antalya’da 4 yeni konsept mağazasını açtı

Beko, dünyanın dört bir tarafında yaygınlaşmakta olan yeni konsept mağazalarını Antalya'ya taşıdı. Antalya'da hizmete sunulan 4 yeni Beko konsept mağazasının açılış törenine Arçelik A.Ş. Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Türki Cumhuriyetler Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı ve Beko Satış Direktörü Ercüment Gülşen katıldı.


Vücudu baştan yaratmanın en yeni formülü: Lazer Lipoliz Sağlık/Kadın Vücudu baştan yaratmanın en yeni formülü: Lazer Lipoliz

Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar,Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biridir.Hatta artık günümüzde sadece kadınlar değil,erkeklerde aynı durumdan muzdaripler.


Vampirler zirveyi basacak Güncel Vampirler zirveyi basacak

Olympos Teleferik İşletmesi, Tahtalıdağ’ın 2365 metredeki zirvesinde heyecanlı ve hareketli partiler verecek. Dolunay zamanına rastlayan 16 Temmuz ve 13 Ağustos Cumartesi geceleri zirvede “Dracula Partisi” düzenlenecek.


Asek Gecesinin anlamlı daveti Güncel Asek Gecesinin anlamlı daveti

Geçtiğimiz günlerde, Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin (ASEK) Kurucusu, Tülay Sert tarafından verilen davete , tüm Asek üyeleri, Dostlar Meclisi ve ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ta katıldı.


DeAngelo Casto, Büyükşehir’de Spor DeAngelo Casto, Büyükşehir’de

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü yabancı kontenjanına bir oyuncu daha dahil etti.Geçtiğimiz günlerde Sırp oyuncu Stevan Jelovac’la el sıkışan kulüp,bu kez Amerikalı DeAngelo Casto’yu kadrosuna dahil etti.


Öğrencilerden Döşemealtı’na ziyaret Döşemealtı Öğrencilerden Döşemealtı’na ziyaret

Akdeniz Hizmet Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği geziye katılan ilköğretim öğrencileri Döşemealtı İlçesi’ni ziyaret ettiler.


Fransız gurbetçiye An-Deva’da operasyon Güncel Fransız gurbetçiye An-Deva’da operasyon

Fransa’da işçi olarak çalışan Korkuteli'de tatilde iken kalp krizi geçiren gurbetçi yurttaşımız Mustafa Kısa, Özel An-Deva Hastanesi’nde gerçekleştirilen bypass ameliyatı ile hayata döndürüldü.


Kaynanası sayesinde diyalizden kurtuldu Güncel Kaynanası sayesinde diyalizden kurtuldu

Böbrek hastası damadının diyalize girmesini istemeyen 73 yaşındaki kaynana Şerife Bakırcı, bir böbreğini bağışladı.


Ekranda eğlencenin yeni adresi “TNT” oldu Ekranda eğlencenin yeni adresi “TNT” oldu

Televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayıları tespit edilerek Interpress tarafından her ay hazırlanan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Haziran’da ekranda tartışma programlarında patlama yaşandığı belirlendi.


Güncel "Köy Konağı istemekten kurtulalım artık"

Teke Yöresi Eğitim Kültür ve Dayanışma Yardımlaşma Derneği Başkanı Kahraman Köktürk "Köylerimizin Köy Konağı istemekten kurtulması gerekiyor" dedi.


Genel Başkan Vardan, MÜSİAD Antalya ile buluştu Güncel Genel Başkan Vardan, MÜSİAD Antalya ile buluştu

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Müsiad Antalya Şubesi üyeleri ile Çakırlar’da onuruna verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.


Ak Partililerin Elmalı çıkarması  Elmalı Ak Partililerin Elmalı çıkarması

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, “Demokrasimizin güçlenmesi adına halk idaresini ortaya koymamış olsaydınız, bugün AK Parti güçlü bir şekilde iktidar olamazdı. Bizler de vermiş olduğumuz sözleri yerine getiremezdik” dedi.


BP’den “daha fazla” istasyon BP’den “daha fazla” istasyon

BP Akaryakıt Türkiye, 2011 yılı için hedeflediği büyüme planları çerçevesinde son 8 ayda Akdeniz bölgesinde 7 yeni istasyon açarak daha fazla istasyon ile müşterilerine hizmet sunuyor.


TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. yılında Spor TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. yılında

Bu yıl beşinci kez kapılarını açan TFF-Ülker Futbol Köyleri, 160’ı kız toplam 400 öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Sinop, Gümüşhane, Bolu ve Karabük Ovacık’ta açılan beş futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor


Toplu taşımada yeni tarife Güncel Toplu taşımada yeni tarife

Toplu taşımada yeni fiyat tarifesi, UKOME’nin kararı doğrultusunda Antalya’da bugün uygulanmaya başlandı. Yeni tarifeye göre tam fiyat 1.70 TL, emekli 1.30 TL, öğrenci ise 95 kuruş oldu.


ATSO ile Minsk Ticaret Sanayi Odası’ndan işbirliği protokolü Siyaset ATSO ile Minsk Ticaret Sanayi Odası’ndan işbirliği protokolü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Belarus’un Minsk Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzaladı.


2365 Metrede 'Dracula' partisi Kemer 2365 Metrede 'Dracula' partisi

Kemer’de bulunan Olimpos Teleferik İşletmesi düzenlediği birbirinden ilginç etkinlikler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Olympos Teleferik yetkilileri 2365.mt de renkli geceler için düğmeye bastı.


Türkiye’nin mavi bayraklı en yeni marinası: Kaş Marina Kaş Türkiye’nin mavi bayraklı en yeni marinası: Kaş Marina

Kaş Marina, ilk yılında marinacılık arenasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “mavi bayrak ödülü”nü almaya hak kazandı. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından verilen ödülle KAŞ MARİNA “mavi bayraklı en yeni marina” oldu.


Mevlana Caddesi asfaltlanıyor Güncel Mevlana Caddesi asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Mevlana Kavşağı ile Meydan Kavşağı arasındaki Mevlana Caddesi’nin batı şeridinde asfalt çalışması başlattı. 8 gün sürecek çalışma sonunda cadde yepyeni asfalta kavuşacak.


Kayı Tur çalışanları piknikte buluştu Güncel Kayı Tur çalışanları piknikte buluştu

Kayı Tur, Antalya ve tüm bölgelerdeki yaklaşık 500 çalışanını Antalya’da düzenlediği piknikte buluşturdu. Etkinlikte, çalışanlar, aileleriyle birlikte yoğun iş temposundan biraz olsun uzaklaşırken, keyifli zaman geçirdiler.


Güneşin tadını çıkarırken gözünüzden olmayın Sağlık/Kadın Güneşin tadını çıkarırken gözünüzden olmayın

Tüm yıl hayalini kurduğunuz yaz ayları kabusa dönmesin. Güneşin tadını doyasıya çıkarmaya hazırlandığımız yaz aylarında uzmanlar, güneş gözlüğü takmadan güneşe çıkmanın körlüğe giden ciddi sorunlara neden olabileceği konusunda uyarıyor.


TED’in beyaz melekleri Güncel TED’in beyaz melekleri

TED Antalya Koleji’nin ilk lise mezunları alışılmış okul gecelerinden çok farklı bir baloda üniversiteye doğru yol aldılar. Mezunların ve okul eğitim kadrosunun büyük bir titizlikle hazırlandığı gece diplomatik resepsiyonları aratmayan görüntülerle doluydu.


BAKA’danBurdur’un ilçelerinde proje eğitimi Güncel BAKA’danBurdur’un ilçelerinde proje eğitimi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Burdur’un Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında proje hazırlama ekiplerine,Avrupa Birliği (AB) ile kalkınma ajansları proje formatına uygun proje hazırlanabilmesi için eğitim verdi.


ATSO Başkanı Budak’tan çevre kirliliği uyarısı Güncel ATSO Başkanı Budak’tan çevre kirliliği uyarısı

Antalya Konyaaltı Sahili’nde yaşanan deniz kirliliğiyle ilgili bir açıklama yapan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, “Türkiye’nin en fazla Mavi Bayraklı sahilinin bulunduğu Antalya’da deniz kirliliğiyle mücadelede gerekli hassasiyetin gösterilmemesini üzüntüyle izliyor, çevre kirliliğine seyirci kalınmasını anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.


Döşemealtı’nın çehresi değişiyor Döşemealtı Döşemealtı’nın çehresi değişiyor

Antalya’nın hızla gelişen ve büyüyen merkez ilçesi Döşemealtı’nda altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.


Oyun Otobüsü çocukları eğitecek Güncel Oyun Otobüsü çocukları eğitecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3-6 yaş grubu çocuklar için ‘Oyun Otobüsü’ oluşturdu. Dar gelirli ailelerin çocuklarına hizmet verecek olan otobüs, okul öncesi eğitim alanında çocukların gelişim sürecine katkıda bulunacak.


Haziran’da iz bırakan olay, kişi ve kurumlar Haziran’da iz bırakan olay, kişi ve kurumlar

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan olay, kişi ve kurumları belli oldu. Ay boyunca Türk medyasında en çok yer alan konular, 12 Haziran’da yapılan genel seçim, Türkçe Olimpiyatları ve ÖSYM oldu. İşte Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her ay düzenli olarak hazırladığı ayın medya gündemi raporunun Haziran ayı sonuçları…


Viral hepatitlere dikkat! Sağlık/Kadın Viral hepatitlere dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr.Bekir Uygun, viral hepatitin virüslerin yol açtığı bir karaciğer iltihabı olduğunu ve Türkiye'de en çok 15-44 yaş arasında göründüğünü belirtti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...