Cumartesi, 19 Ekim 2019
Vali Altıparmak sel bölgesinde Güncel Vali Altıparmak sel bölgesinde

Antalya’da etkili olan şiddetli rüzgâr ve yağış sonucu meydana gelen selden etkilenen Serik ve Aksu ilçelerine giderek zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ahmet Altıparmak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Budak’tan Akaydın’a yanıt Siyaset Budak’tan Akaydın’a yanıt

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, son günlerde yerel basında yer alan, Başkan Akaydın’ın “Kaleiçi’nde yapılan düzenlemelere başta ATSO olmak üzere sivil toplum örgütlerinin destek vermediğine” ilişkin haberlere dair açıklamada bulundu.


25 yıllık hayal gerçek oluyor Güncel 25 yıllık hayal gerçek oluyor

Antalya İl Genel Meclisi, 07.10.2011 tarihli toplantısında aldığı bir kararla İller Bankası’ndan kullanılacak 5 Milyon TL lik kredi ile Antalya’nın en iyi seyir teraslarından biri olan Tünektepe Döner Gazinosuna Teleferik hattı yapılmasına karar verdi.


2’nci ulaşım anketi 32 bin kişiyle yapılıyor Güncel 2’nci ulaşım anketi 32 bin kişiyle yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı hazırlıkları çerçevesinde ‘Hane Halkı Ulaşım Anketi’nin 2’ncisini gerçekleştiriyor. 32 bin kişiyle yapılacak anketle Yeni Toplu Taşıma Sistemi’ni yönlendirecek önemli veriler elde edilmesi hedefleniyor.


Karatay’lı sporculardan Tütüncü’ye teşekkür Spor Karatay’lı sporculardan Tütüncü’ye teşekkür

Karatay Lisesi Basketbol Takımı oyuncuları, okula yaptığı katkılarından dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Karakaş’tan CHP Antalya İl Başkanlığı’na ziyaret Siyaset Karakaş’tan CHP Antalya İl Başkanlığı’na ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Ercan Karakaş, İl Başkanı A. Özer Ülken’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Sekreteri Azime Coşkun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Özdemir, Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Binali Efe de katıldı.


Gökçe'den duygusal basın toplantısı Korkuteli Gökçe'den duygusal basın toplantısı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, M.H.P Korkuteli İlçe Binası’nda basın toplantısı düzendi. Oldukça duygusal bir ortamda gerçekleşen toplantıda, ilk sözü Gökçe’nin avukatı aldı


Süheyl Batum CHP il binasını ziyaret etti Siyaset Süheyl Batum CHP il binasını ziyaret etti

CHP MYK üyesi Süheyl Batum, il başkanlığını ziyaret ederek temennilerde bulundu. Batum “Önümüzdeki dönem CHP’nin en hızlı ve hareketli dönemi olacak” diyerek hayırlı olsun dilekleri ile İl Başkanı A. Özer Ülken’i tebrik etti.


Karain'e Antonov Geldi Güncel Karain'e Antonov Geldi

THK Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi, Türkiye'de paraşüt başlangıç kurslarının verildiği önemli merkezlerden birisi olma yolunda bir adım daha attı.


Döşemealtı güreşleri ertelendi Döşemealtı Döşemealtı güreşleri ertelendi

Döşemealtı Belediyesinin düzenlediği yağlı pehlivan güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.


CHP'den Kumluca ilçesine ziyaret Kumluca CHP'den Kumluca ilçesine ziyaret

Chp İl Başkanı Özer Ülken ve yönetim kadrosu ile partisinin Kumluca İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Çoşkuyla karşılanan CHP İl Teşkilatı ilçede ki sorunları masaya yatırdı.


Tütüncü diyaliz hastaları ile buluştu Güncel Tütüncü diyaliz hastaları ile buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede diyaliz tedavisi gören hastalar ile Kent Ormanı’nda kahvaltıda bir araya geldi.


Antalya MHP'den şehit evine ziyaret Korkuteli Antalya MHP'den şehit evine ziyaret

M.H.P Antalya İl Başkanlığı ve Antalya Milletvekileri’nden Prof. Dr Yusuf Ziya İbreç, Tunca Toskay’la birlikte Siirt'te vatani görevini yaparken şehit olan, Korkuteli Küçükköy’lü Adem Yörük’ün evini ziyaret etti.


Club Nena, Van Turizm Fuarı’nda Manavgat Club Nena, Van Turizm Fuarı’nda

Van ve çevre illerinin bünyesinde bulundurduğu kültür turizmi, tarih, deniz turizmi aktivitelerine açık olan gölü ile, komşu iller ve sınır ülkelerinin ilgi alanına giren ve bir cazibe merkezi konumuna gelen Van’ın tanıtımdan hak ettiği payı alabilmesi ve ekonomiye katma değer sağlamasını hedefleyen ve 5-9 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenen “18. Van Asya İpekyolu Ticaret ve Sanayi Fuarı” kapsamında gerçekleştirilen 2. Van Turizm Fuarı büyük ilgi gördü.


Aman, dikkatli beslenin! Güncel Aman, dikkatli beslenin!

TED Antalya Koleji’nin 4 ve 5. sınıf öğrencileri; gelişme çağındaki çocukların sağlıklı ve doğru beslenmesi, spor yapmanın yararları, katkılı gıdaların vücuda zararları gibi birçok konuda “Beslenme - Diyet Uzmanı ve Yaşam Koçu Uğur Uğural’dan altın öğütler aldılar.


Kırmızı Bölge Ekibi, Antalya’da reklamcılarla buluştu Güncel Kırmızı Bölge Ekibi, Antalya’da reklamcılarla buluştu

Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin ikincisi için başvurular başladı. Reklamcılarla kendi kentlerinde buluşan Kırmızı ekibi, Antalya’da, Antalyalı reklam ajansları ve reklamverenlerle buluştu.


Okuldan okula anlamlı destek Güncel Okuldan okula anlamlı destek

TED Antalya Koleji’nin 5. sınıf örencileri, geçen öğretim yılının sonlarına doğru yaptıkları kermesten elde ettikleri gelirle öteki okullara araç- gereç desteği verdiler.


Ülken  kavga eden aileleri ziyaret etti Finike Ülken kavga eden aileleri ziyaret etti

Chp İl Başkanı A. Özer Üken ve Finike İlçe Başkanı Ali Taş kavga eden aileleri ziyaret ederek taziyelerde bulundu.


Valilik personeline eğitim seminerleri devam ediyor Güncel Valilik personeline eğitim seminerleri devam ediyor

TS-EN-ISO 9001:2008 kapsamında Valiliğimiz personelinin yetiştirilmesini sağlamak, kalite konusunda bilinçli, bilgili kaliteyi ve verimliliği artırmaya yönelik, Valilik birimleri, İl Özel İdaresi birimleri ve İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüklerinde görevli bulunan sekreterlere 20 Eylül 2011 tarihinde Yönetici Asistanlığı semineri verilmiştir.


Konservatuvarda yeni eğitim dönemi törenle başladı Güncel Konservatuvarda yeni eğitim dönemi törenle başladı

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda yeni eğitim dönemi törenle başladı. Törene katılan Başkan Mustafa Akaydın, “İsmail Baha Sürelsan’ı ne kadar ansak az kalır” dedi.


Tüzken ilk toplantısını yaptı Siyaset Tüzken ilk toplantısını yaptı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde birim amirleri, personeli, antrenörleri ile ilk toplantısını yaptı.


Ukraynalı çocuklardan Büyükşehir’e ziyaret Güncel Ukraynalı çocuklardan Büyükşehir’e ziyaret

Çocuk Festivali için Antalya’da bulunan Ukraynalı çocuklar, aileleriyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Çocukları, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin ağırladı.


Kompozisyon yarışması ödülleri sahiplerini buldu Güncel Kompozisyon yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Konyaaltı Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Akdeniz’i Yazmak” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi


Yeni Türk Ticaret Kanunu Bilgilendirme toplantısı yapıldı Güncel Yeni Türk Ticaret Kanunu Bilgilendirme toplantısı yapıldı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED ile PriceWaterhouseCoopers’in birlikte düzenledikleri “YENİ TÜRK TİCARET KANUNU” bilgilendirme konferanslarının üçüncüsü Antalya’da ANSİAD’ın evsahipliğinde gerçekleştirildi.


Antalya kongre turizminde ses getirmeye devam ediyor Güncel Antalya kongre turizminde ses getirmeye devam ediyor

Dünyanın en önemli turizm örgütlerinden İngiliz Seyahat Acentaları Birliği, 2012 Seyahat Kongresi için Antalya’yı seçtiğini açıkladı.


CHP’den Finike İlçe Teşkilatına Ziyaret Finike CHP’den Finike İlçe Teşkilatına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı A. Özer Ülken ve yönetim kadrosu ile partisinin Finike İlçe Teşkilatını ziyaret etti.


ATB’den Cumhuriyet Başsavcısı'na ziyaret Güncel ATB’den Cumhuriyet Başsavcısı'na ziyaret

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut Ruhi Alpagot, Halil Bülbül ve ATB Genel Sekreteri Ahmet Erol Köksalan ile birlikte Antalya’da göreve başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş’ı makamında ziyaret etti.


Eski Elektrik Santrali kente kazandırılıyor Güncel Eski Elektrik Santrali kente kazandırılıyor

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yapılan ve 1960’lara kadar Antalya’nın elektrik ihtiyacını karşılayan Eski Elektrik Santrali Muratpaşa Belediyesi’nce kente kazandırılacak. Restitüsyon Projesi’nin onayının ardından temizleme çalışmaları başlatıldı.


‘Karanlıkların İnadına’ dans ve sanat Kültür/Sanat ‘Karanlıkların İnadına’ dans ve sanat

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “Anneler Halk Topluluğu”nun sergilediği “Karanlıklar İnadına” adlı müzikal oyun, 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında sanatseverlerle buluşacak...


Kadınlar tiyatro ile Altın Portakal’da buluşuyor Kültür/Sanat Kadınlar tiyatro ile Altın Portakal’da buluşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılında başlatılan “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesinin ikinci oyunu “KocaYasa”, Altın Portakal’da sahnelenecek.


Acar, Uçarsu’yu TBMM Genel Kurulu’na taşıdı Siyaset Acar, Uçarsu’yu TBMM Genel Kurulu’na taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Uçarsu’ya HES izni verilmesine yönelik tepkisini TBMM Genel Kurulu’na taşıdı. Acar, “Uçarsu’ya HES yapılması, yörenin harcanması demektir. Küçük derelere HES izni verilmesi, suların özelleştirilmesi anlamın gelir” dedi.


Belgesel programları zirve yaptı Kültür/Sanat Belgesel programları zirve yaptı

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber adetleriyle oluşan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, ekranda kış döneminin başladığı Eylül ayında kanalların yayınladığı programlar arasında en çok belgeseller yazılı basında ilgi gördü.


Şimdi yarışma programları popüler Kültür/Sanat Şimdi yarışma programları popüler

Kanalların kış döneminin start aldığı Eylül ayında, ekranda yayınlanan programlar arasında yarışmaların yazılı basında bolca haber olduğu belirlendi.


“Muhteşem Yüzyıl” haberin zirvesinde Kültür/Sanat “Muhteşem Yüzyıl” haberin zirvesinde

Eylül ayının gelmesiyle birlikte kanallar yeni yayın sezonu açtı. Geçtiğimiz yıl izlenme rekorları kıran yerli dizilerin arasına bu yıl da birbirinden iddialı yeni yapımların katılmasıyla birlikte ekranda tam bir yerli dizi fırtınası başladı. Diziler arasındaki kıyasıya rekabet şimdiden gazete sayfalarına da yansımaya başladı bile.


Atıkların kazanımında örnek işbirliği Güncel Atıkların kazanımında örnek işbirliği

Evsel atıkların geri dönüşümü konusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve özel sektör temsilcileri arasında işbirliği protokolü imzalandı.


Genç Liderler, JCI Türkiye Genel Kurulu'dan ödüllerle döndü Güncel Genç Liderler, JCI Türkiye Genel Kurulu'dan ödüllerle döndü

Kıbrıs Gazi Magosa'da gerçekleştirilen 23. JCI Türkiye Olağan Genel Kurulu'nda, Genç Liderler ve Girişimciler(JCI) Derneği'nin farklı illerdeki tüm şubeleri bir araya geldi.


Deepo’da çocuk olmak Güncel Deepo’da çocuk olmak

Okulların açılmasıyla çocuklara yönelik birçok etkinlik düzenleyen Deepo Outlet Center “Dünya Çocuk Günün’de” çocukları unutmadı. Alışveriş merkezi ziyaretçileri arasından pek çok çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar.


Hırvatistan Büyükelçisi Hrastıc, ATSO’yu ziyaret etti Siyaset Hırvatistan Büyükelçisi Hrastıc, ATSO’yu ziyaret etti

Hırvatistan Büyükelçisi Drazen Hrastıc, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Hrastıc’e Antalya ekonomisi hakkında bilgiler veren ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen, Antalya’dan Hırvatistan’a ağırlık yaş sebze ve meyvede olmak üzere yaklaşık 2 milyon dolarlık ihracat yapıldığını, 5 milyon dolarlık da ithalat gerçekleştirildiğini söyledi.


Şahin, “Yılın Yıldızlı Bürokratı” seçildi Siyaset Şahin, “Yılın Yıldızlı Bürokratı” seçildi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 'Yılın Yıldızlı Bürokratı' seçildi.


Hollandalı Öğrenciler Türk Otelcilik Sektörünü Tanıyor! Hollandalı Öğrenciler Türk Otelcilik Sektörünü Tanıyor!

Hollanda Hükümeti tarafından fonlanmakta olan 'Wereldproeftuinen' programı kapsamında Antalya'da bulunan Hollandalı ekip, ziyaretlerinin ilk haftasını geride bıraktı.


Yapı Kredi Döşemealtı şubesi açıldı Döşemealtı Yapı Kredi Döşemealtı şubesi açıldı

Yapı Kredi’nin, Döşemealtı şubesinin açılış kokteyli yapıldı. Kokteyle, Döşemealtı İlçe Kaymakamı Mehmet Baygül, Döşemealtı ilçesi Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürü Ali Şentürk ve Yapı Kredi Akdeniz Bölge Müdürü Şadi Cengiztekin, Yapı Kredi Batı Antalya Saha Müdürü Özen Çakan’ ın da aralarında bulunduğu ilçe protokolü ve müşteriler katıldı.


“Erdoğan, aynaya baksın” Siyaset “Erdoğan, aynaya baksın”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Alman vakıflarının CHP’li ve BDP’li belediyelerle parasal ilişkiler kurduğunu, bu yolla PKK’ya destek sağlandığına yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Sapan, “CHP’lileri, partisinin bazı marifetli başkanları ile karıştırmasın” dedi.


Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı “hizmet gezisi” turunda Siyaset Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı “hizmet gezisi” turunda

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Meclis Üyeleri’nin ardından, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı mensuplarını da “hizmet gezisi” turuna çıkardı. Yaptıkları hizmetleri ve projeleri Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı üyelerine tanıttı.


Hatipoğlu Antalyalılarla buluştu Kültür/Sanat Hatipoğlu Antalyalılarla buluştu

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Konyaaltı Antalya Kitap Fuarı’nda Doçent Doktor Nihat Hatipoğlu Antalyalılarla buluştu.


Sansür Mağduru ‘Kara Kafa’ İlk Kez Altın Portakal’da Kültür/Sanat Sansür Mağduru ‘Kara Kafa’ İlk Kez Altın Portakal’da

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali sansürle hesaplaşmaya devam ediyor. Festival, 1980’de sansür nedeniyle Türkiye gösterimi yasaklanan Korhan Yurtsever’in yönetmenliğini yaptığı “Kara Kafa” filmini Antalya’da sinemaseverlerle buluşturacak...


Doğuş Otomotiv-SEAT En Yeni Modelleri ile Antalya Otomobil Fuarı’nda Otomotiv Doğuş Otomotiv-SEAT En Yeni Modelleri ile Antalya Otomobil Fuarı’nda

10-16 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilecek fuarda SEAT’ın her kullanıcıya hitap eden en yeni modelleri sergileniyor


ANSİAD 139 üyesiyle BAGEV Kariyer’de Güncel ANSİAD 139 üyesiyle BAGEV Kariyer’de

BAGEV tarafından Batı Akdeniz bölgesindeki işsizlere istihdam olanağı sağlamak, işvereni nitelikli eleman ile buluşturmak amacıyla kurulan BAGEV bölgesel istihdam portalı www.bagevkariyer.com, Antayalı sanayici ve işadamlarına hizmet vermeye başladı.


Vali Altıparmak ziyaretlerine devam ediyor Siyaset Vali Altıparmak ziyaretlerine devam ediyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına çalışma ziyaretlerini sürdüren Vali Dr. Ahmet Altıparmak Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ni ziyaret etti. Dr. Altıparmak’ı, Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi müdürü Ahmet Hamdi Soylu ve Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Antalya İl Müdürü Bülent Gürel ile diğer yetkililer karşıladı.


Kepez, Türkiye’de bir ilki yaşadı Güncel Kepez, Türkiye’de bir ilki yaşadı

Kepez İlçesi’nde Türkiye’de bir ilk yaşandı. 6 ayrı ülkeden, 3 ile 16 yaş arasındaki 105 çocuktan oluşan Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, Kent Ormanı’nda muhteşem bir konser verdi.


Antalya Kadın Zirvesi 13 Ekim’de Güncel Antalya Kadın Zirvesi 13 Ekim’de

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali programında yer alan “1. Antalya Kadın Zirvesi” 13 Ekim’de Antalya Dedeman Otel’de gerçekleşecek.


Sorunlu kredilerin yarısını kredi kartları oluşturuyor Ekonomi/Turizm Sorunlu kredilerin yarısını kredi kartları oluşturuyor

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, Türkiye’de bankaların takibe aldığı sorunlu bireysel kredilerin yarısını kredi kart borçları oluşturuyor.


Kaleiçi’ne revizyon plan Siyaset Kaleiçi’ne revizyon plan

Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi’nde koruma amaçlı revizyon planı yapmak için çalışmalara başladı. Revizyon planın ilk bilgilendirme toplantısı, Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu için düzenlendi.


Gezici TIR Uncalı ve Beldibi’ne sanat taşıdı Güncel Gezici TIR Uncalı ve Beldibi’ne sanat taşıdı

Büyükşehir Belediyesi, Gezici Etkinlik TIR’ı ile kültür ve sanatı Uncalı Mahallesi ve Beldibi’ne taşıdı. Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi, enstrümantal ve Türk Halk Müziği konseri verdi.


Acar: “Yargı etki altına alınmaya mı çalışılıyor?” Siyaset Acar: “Yargı etki altına alınmaya mı çalışılıyor?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Başbakan’ın Alman Vakıfları ile ilgili açıklamalarını TBMM gündemine taşıyarak, “Başbakan olarak, bir suçla ilgili kamuoyu önünde açıklamalar yapmanızın nedeni nedir? Konuyu yargıya intikal ettirip, sonucunu beklemeniz gerekmez mi?” diye sordu.


“Yabancı doktor ve hemşire taslaktan çıkarılsın” Siyaset “Yabancı doktor ve hemşire taslaktan çıkarılsın”

Türk Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz yabancı doktor ve hemşirelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Vali Altıparmak’tan ziyaretler sürüyor Siyaset Vali Altıparmak’tan ziyaretler sürüyor

Kamu kurum ve kuruluşlara çalışma ziyaretlerini sürdüren Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Muratpaşa kaymakamı Fatih Kocabaş ile birlikte Hıfzısıhha Enstitisü Müdürlüğü ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Sinema - Beden İlişkisi Altın Portakal’da Ele Alınıyor Kültür/Sanat Sinema - Beden İlişkisi Altın Portakal’da Ele Alınıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, “…Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması ekseninde bedenin sinemaya yansımasını sergileyen, toplumsal cinsiyet rollerini irdeleyen yapımlara yer veriyor.


Annesini bağışladığı böbrekle yeniden doğdu Güncel Annesini bağışladığı böbrekle yeniden doğdu

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 65 yaşındaki Gülsen Karakoyun'un böbreği, 40 yaşındaki oğlu Yavuz Karakoyun'a nakledildi.


Unutulan oyunlar diriliyor Güncel Unutulan oyunlar diriliyor

TED Antalya Koleji İlköğretim Okulu’nda geleneksel çocuk oyunlarını yeniden canlandırmak amacıyla “Nostaljik Çocuk Kulübü” kuruldu.


Tütüncü’den Geri Dönüşüm Projesi’ne destek Güncel Tütüncü’den Geri Dönüşüm Projesi’ne destek

Bahçeşehir Koleji’ni ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencileri, “Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında yapmış oldukları duyarlı çalışmalardan dolayı kutladı.


8. Döşemealtı Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor Döşemealtı 8. Döşemealtı Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun 8. Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi basın toplantısı düzenledi.


Yayıncılık sektörü TV reklamlarında öne çıktı Yayıncılık sektörü TV reklamlarında öne çıktı

Eylül ayında televizyonda yayınlanan reklamları içinde ilk sırada yayıncılık sektörü olduğu belirlendi.


Yavru Vatan’dan Akaydın’a ziyaret Güncel Yavru Vatan’dan Akaydın’a ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ziyaret etti.


Kemer sezon sonu indirim günleri başlıyor Kemer Kemer sezon sonu indirim günleri başlıyor

Kemer sezon sonu indirim günleri başlıyor. 13-14-15 Ekim tarihlerinde Kemer Belediyesi tarafından düzenlenecek olan organizasyon, Kemer esnafı ve işletmecilerinin ortak çalışmasıyla hayata geçecek.


Dyo ustalara uluslararası standartlara uygun belge verdi Güncel Dyo ustalara uluslararası standartlara uygun belge verdi

Dyo’nun Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programı Dyo Akademi, Antalyalı ustalara hem teknik hem de uygulamalı eğitim verdi. Dyo Akademi’yi başarıyla tamamlayan 129 usta,Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve uluslararası standartlara uygun belgelerini aldılar.


Yılın Limanı onuru Antalya Limanı’nın Güncel Yılın Limanı onuru Antalya Limanı’nın

Global Liman İşletmeleri’ne bağlı Port Akdeniz - Antalya Yolcu Limanı, Türkiye’nin dünya turizm arenasında gururu olmaya devam ediyor.


Hindistan’ın en önemli turizm aktörleri Antalya’ya geliyor Güncel Hindistan’ın en önemli turizm aktörleri Antalya’ya geliyor

Aralarında ICCA 2014’ün de bulunduğu dünyanın en önemli turizm organizasyonlarına peş peşe evsahipliği yapmaya hak kazanan Antalya, son olarak dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’ın Seyahat Acenteleri Birliği’nin 2012 Genel Kurulu için tercih ettiği kent oldu.


Okul çağında beslenmeye dikkat! Sağlık/Kadın Okul çağında beslenmeye dikkat!

An-Deva Topçular Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferda Çakıroğlu, okul çağının büyüme ve gelişme evresinde çocuğun zihinsel ve fiziksel açıdan geliştiği bir dönem olduğunu belirterek, beslenme konusuna titizlik gösterilmesi gerektiğini belirtti


Muratpaşa’dan “30 Ayda 30 Proje” Güncel Muratpaşa’dan “30 Ayda 30 Proje”

Başkanlık görevindeki üçüncü dönemi “30 Ayda 30 proje” başlığı ile anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Daha büyük hedeflere uzanan öyküde kazanan yine Muratpaşa olacaktır” dedi


AKSAV'dan Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel AKSAV'dan Vali Altıparmak'a ziyaret

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Genel Müdürü Göksel Kumsal Yönetim Kurulu Üyeleri İle Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı Ziyaret Etti


Tüzken göreve başladı Spor Tüzken göreve başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atanan Mehmet Tarkan Tüzken 05.11.2011 tarihinde görevine başladı.


CHP’den Atanmayan  Öğretmenlere Destek Siyaset CHP’den Atanmayan Öğretmenlere Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı, Özer Ülkenden ataması yapılmayan öğretmenlere destek geldi.


Olympos efsanelerine bir yenisi daha ekleniyor Güncel Olympos efsanelerine bir yenisi daha ekleniyor

2011 Sonbaharının En Sıkı Uluslararası Hard-Enduro Yarışı Red Bull Sea to Sky, 7-9 Ekim’de Kemer’de!


OSB Toplantısı Vali Altıparmak başkanlığında yapıldı Güncel OSB Toplantısı Vali Altıparmak başkanlığında yapıldı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’nin Eylül ayı olağan toplantısı, Vali Dr. Ahmet Altıparmak başkanlığında yapıldı.


Yüzmeyi öğrendiler Güncel Yüzmeyi öğrendiler

Aqua Land, Aqua Park tam gün yaz spor okulu sona erdi. Yaz boyunca 50 öğrenci yüzmenin temelini ve bir çok bireysel etkinlerle birlikte yaz boyunca hem eğlendiler hem öğrendiler


İstihdam ilk 9 ayda yüzde 55 büyüdü Ekonomi/Turizm İstihdam ilk 9 ayda yüzde 55 büyüdü

Eylül ayında 40 bine yakın kişi arandı; otomotiv, çağrı merkezi ve turizm atak yaptı


Budak’tan Eylül ayı enflasyon açıklaması Ekonomi/Turizm Budak’tan Eylül ayı enflasyon açıklaması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çetin Budak Eylül ayı enflasyonunu değerlendirdi. Budak yaptığı yazılı açıklamasında şunları belirtti:


Belek Limak İlköğretim Okulu'ndan kermes şenliği Güncel Belek Limak İlköğretim Okulu'ndan kermes şenliği

Belek Limak İlköğretim Okulu aile birliğinin düzenlediği kermeste belek halkı beldelerinde okullarına katkı sağlamak için elele verdiler.


Öğrenciler Enerjim Ekmek’i sevdi Güncel Öğrenciler Enerjim Ekmek’i sevdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen, “Enerjim Ekmek” beslenme çantalarının vazgeçilmezi oldu. Enerji kaynağı ekmek, piyasaya çıktığı günden itibaren öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.


ASMEK’te ders zili çaldı Güncel ASMEK’te ders zili çaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda ders zili çaldı. Yeni eğitim öğretim döneminde 8 bin 12 kişi kayıt yaptırdı.


Miniklere hayvan sevgisi anlatıldı Güncel Miniklere hayvan sevgisi anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Antalya Koleji 3’üncü sınıf öğrencilerine hayvan sevgisi üzerine bir konferans verdi.


Irak Türkleri 2.Uluslararası Antalya Kitap Fuarı'nda Kültür/Sanat Irak Türkleri 2.Uluslararası Antalya Kitap Fuarı'nda

Antalya Konyaaltı Belediyesi tarafından 01-09 Ekim tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslar arası Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nın açılışı gerçekleştirildi.


Antik Likya Yolu'nda mücadele sona erdi Güncel Antik Likya Yolu'nda mücadele sona erdi

İkinci kez koşulan Türkiye’nin ilk ultra maratonu “LİKYA YOLU ULTRA MARATONU” tamamlandı.


Dragon Festivali Antalya’da    Güncel Dragon Festivali Antalya’da

Antalya çok ilginç bot yarışlarına sahne olacak. 5-6 Kasım’da Antalya Büyük Liman’da yapılacak yarışlara çok sayıda katılım bekleniyor.


Düden Şelalesi yolu Antalya’ya yakışacak Güncel Düden Şelalesi yolu Antalya’ya yakışacak

Büyükşehir Belediyesi, Düden Şelalesi’ne ulaşımı sağlayan Sütçüler Caddesi’ni Antalya’ya yakışır hale getirmek için altyapı ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.


Sanatçılar sahaya çıktı Güncel Sanatçılar sahaya çıktı

Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatta olduğu kadar sporda da kendini kanıtladı.


Kırkpınar Güreşleri Döşemealtı’na Taşınıyor Döşemealtı Kırkpınar Güreşleri Döşemealtı’na Taşınıyor

Döşemealtı Belediyesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 8. Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşlerini Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirecek.


Muratpaşa’dan gollü açılış Spor Muratpaşa’dan gollü açılış

Süper Amatör Lig’in yeni ekibi Muratpaşa Belediyespor, kendi sahasında Gazipaşa Belediyespor’u 6-1 mağlup ederek, lige galibiyetle başladı.


Başarıya doymuyorlar Güncel Başarıya doymuyorlar

Antalya şehir merkezinde bulunan Dr. İlhami Tankut İlköğretim Okulu 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında SBS’ ye katılan seksen öğrencisinden 50 öğrencisini Fen, Anadolu ve Meslek liselerine yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı


Altın Portakal’dan ‘Panahi’ye Özgürlük’ kampanyası Kültür/Sanat Altın Portakal’dan ‘Panahi’ye Özgürlük’ kampanyası

Altın Portakal Film Festivali programı kapsamında 8-14 Ekim tarihleri arasında Jafar Panahi ve yurtdışına çıkış ya da sinema yasağı getirilen diğer İranlı yönetmen Mojtaba Mirtahmasb’a özgürlüklerinin iade edilmesi için kampanya yürütülecek.


Özdilekpark AVM’ye Martı kondu… Güncel Özdilekpark AVM’ye Martı kondu…

08-14 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve renkli görüntülere sahne olacak 48. Altınportakal Film Festivali heyecanı günler öncesinden Antalya’yı sardı.


Göller Birliği’nde görev değişimi Güncel Göller Birliği’nde görev değişimi

Göller Birliği’nde Recep Kalkan Başkanlığı bıraktı


Yapı Kredi Liman Şubesi açıldı Güncel Yapı Kredi Liman Şubesi açıldı

Yapı Kredi’nin, Konyaaltı ilçesinde yer alan Liman şubesinin açılış kokteyli 3 Ekim, Pazartesi günü yapıldı. Kokteyle, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de aralarında bulunduğu ilçe protokolü ve müşteriler katıldı.


‘Şafak 105’ yarışmasına ünlülerden tepki geldi Güncel ‘Şafak 105’ yarışmasına ünlülerden tepki geldi

Eğirdir’de çekileceği açıklanan ve 20-28 yaş arasında 40 kadına 24 saat kamera gözetiminde 3,5 ay komando eğitimi yaptıracak ‘Şafak 105’ adlı yarışma projesine tepki geldi.


TEV ihtiyaç bursu başvuruları başladı TEV ihtiyaç bursu başvuruları başladı

Türkiye’nin liderlerini yetiştirmeyi hedef edinen TEV (Türk Eğitim Vakfı), 2011 – 2012 öğretim döneminde 9.000 öğrenciye daha ihtiyaç bursu verecek. Burs başvuruları 1-31 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.


Bulgaristan’a Tarım Gezisi Kumluca Bulgaristan’a Tarım Gezisi

Kumluca Belediyesi öncülüğünde AB projesi kapsamında Bulgaristan’da bulunan proje heyeti Bulgaristan Tarım ve Gıda Bakanlığında Bakan Yardımcısı Tzvetan Dimitrov başkanlığındaki tarım bakanlığı uzmanlarıyla bir araya geldi.


Bulgaristan Büyükelçiye ziyaret Güncel Bulgaristan Büyükelçiye ziyaret

Kumluca Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle ortaklaşa yürütülen “Akdeniz’in kalbinde taze meyve ve sebze pazarlaması” konulu AB projesi kapsamında, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da inceleme gezisinde bulunan heyet Türkiye Büyükelçiliğine nezaket ziyaretinde bulundu.


Anne babaların internetle ilgili bilmesi gereken 10 altın kural Teknoloji/Bilim/İnternet Anne babaların internetle ilgili bilmesi gereken 10 altın kural

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından ESET’in ebeveynlerle ilgili yaptırdığı global araştırmaya göre internet kullanıcılarının %53.7’si, yani yarısından fazlası “çocukların uygunsuz içeriğe maruz kalmasını” büyük bir tehdit olarak değerlendiriyor.


AKEV'liler Moral Günü’nde Güncel AKEV'liler Moral Günü’nde

AKEVliler, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına enerjik ve başarılı bir şekilde girmek için birbirlerine bağlılıklarının bir göstergesi olarak AKEV Çay Bahçesi’nde düzenlenen Moral Günü’nde bir araya geldiler.


The Marmara Antalya Uluslararası Mimarlık Bienali’ni Destekliyor Güncel The Marmara Antalya Uluslararası Mimarlık Bienali’ni Destekliyor

Kongre turizmi ile de Avrupa’nın önde gelen merkezleri arasında yer alan Antalya’da, benzersiz Antalya manzarası, kusursuz hizmet anlayışı ile ön plana çıkan The Marmara Antalya 26-29 Ekim 2011 Tarihleri arasında gerçekleştirilecek Antalya Uluslararası Mimarlık bienaline yurtdışından katılacak olan ziyaretçiler The Marmara Antalya’da konaklıyorlar.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...