Cuma, 18 Ekim 2019
10 yıldan uzun vadeli konut kredileri sektörün üç katı büyüdü Ekonomi/Turizm 10 yıldan uzun vadeli konut kredileri sektörün üç katı büyüdü

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, konut kredisi almayı düşünenler, faiz artışlarına karşılık olarak çareyi vade uzatmakta buldu.


İstek’li öğrenciler Demirciler Çarşısı’nda Güncel İstek’li öğrenciler Demirciler Çarşısı’nda

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4/A ve 4/B sınıfı öğrencileri, "Ahilik Haftası" etkinlikleri kapsamında, Antalya Demirciler Çarşısı’nı gezdi.


Baykal’dan Sözen’e destek Manavgat Baykal’dan Sözen’e destek

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; İl Başkanı Özer Ülken, Milletvekili Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan, bir süre önce serbest bırakılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i CHP Manavgat İlçe Teşkilatı’nda ziyaret etti. Deniz Baykal konuşmasında Başkan Sözen’in bir an önce görevine dönmesi gerektiğini söyledi..


Hayırsever çiftten Tütüncü’ye teşekkür Güncel Hayırsever çiftten Tütüncü’ye teşekkür

Gülgün Nihat Ömür İlköğretim Okulu Aile Birliği Olağan Genel Kuruluna katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, hayırsever Nihat ve Gülgün Ömür çifti, okula yaptığı katkı ve destekleri için teşekkür plaketi takdim etti.


Siyaset "Küçük Aksu HES 6 yıldır neden yatırım programına alınmıyor?"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, sel felaketinin yaşandığı Serik bölgesinde yapılması planlanan Küçük Aksu Hidroelektrik Santralını, TBMM Genel Kurulu’nda ve soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Sel gibi felaketleri önleyebilecek Küçük Aksu HES, 6 yıldır neden yatırım programına alınmıyor” diye sordu.


Başkan Evcilmen’e “Eğitime Destek” plaketi Güncel Başkan Evcilmen’e “Eğitime Destek” plaketi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e, Antalya Lisesi’ne yapmış olduğu katkı ve destekler nedeniyle, okul yöneticileri tarafından teşekkür plaketi verildi.


Olimpos Rotary kulübü yılın 'N' lerini seçti Güncel Olimpos Rotary kulübü yılın 'N' lerini seçti

Antalya’da faaliyet gösteren, iş ve meslek insanlarının oluşturduğu 10 Rotary Kulübünden biri olan Olimpos Rotary Kulübü Antalya’da Yılın “N”lerini seçti.


Broadway müzikali yeniden sahnede “West Side Story “ Kültür/Sanat Broadway müzikali yeniden sahnede “West Side Story “

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin prömiyerini gerçekleştirdiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan West Side Story yeniden sahneleniyor.


İstek’li minikler ve aileleri yarıştı Güncel İstek’li minikler ve aileleri yarıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5-6 yaş öğrencileri ve aileleri Geleneksel III. “Tanışalım -Yarışalım” adlı Spor Şenliği’nde bir araya geldi.


Bağışıklık sisteminin gücü sağlıklı bağırsaklardan geçiyor Sağlık/Kadın Bağışıklık sisteminin gücü sağlıklı bağırsaklardan geçiyor

Her yıl milyonlarca çocuğun ölümüne sebep olan yüzlerce çeşitte hastalık var. Dünya ülkeleri, hastalıklara karşı savaş açarken yepyeni yollar denemeye devam ediyor.


Antalya'ya yakışmıyor... Güncel Antalya'ya yakışmıyor...

Hergün yüzlerce insanın ziyaret ettiği Uncalı Mezarlığı’nın önündeki salaş görüntüler görenleri hayrete düşürürken, mezarlık önünde çevre düzenlemesi ve kaldırım çalışmasının bir an önce yapılması isteniyor.


Omuz ağrılarından nasıl kurtulursunuz? Sağlık/Kadın Omuz ağrılarından nasıl kurtulursunuz?

Anadolu Sağlık Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Kıral, orta yaştaki her beş kişiden birinde görülen omuz ağrılarından kurtulma yollarını, ameliyatlı ve ameliyatsız çözümleri anlattı.


Twitter, Adriana Lima'nın dansıyla sallandı Kültür/Sanat Twitter, Adriana Lima'nın dansıyla sallandı

Dünyaca ünlü Brezilyalı model Adriana Lima’nın “Yok Böyle Dans” yarışma programında yaptığı iki ayrı dans gösterisi sosyal paylaşım sitesi Twitter’da zirve yaptı.


Altın Portakal, “Güzel Günler Göreceğiz”in… Kültür/Sanat Altın Portakal, “Güzel Günler Göreceğiz”in…

Bu yıl 48’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bir haftalık keyifli bir maratonun ardından Cam Piramit’te düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana temasıyla yapılan festivalin tamamı kadınlardan oluşan jürileri “en iyileri” ödüllendirdi.


Siyaset "Pakistanlı kadınlar siyasette temsilde Türkiye'nin önünde"

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci resmi bir ziyaret için Türkiye’de bulunan Pakistan hükümet sözcüsü ve enformasyon bakanı Dr. Firdous Ashıq Awan ile Ankara’da bir araya gelerek görüştü.


Geleceğin tohumları için adım attılar Geleceğin tohumları için adım attılar

Adım Adım Oluşumu, Avrasya Maratonu’nda, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olmak üzere, yaşamın sürekliliğini temsil eden tohumlar için koştu.


Çocuklar gibi eğlendiler Güncel Çocuklar gibi eğlendiler

TED Antalya Koleji İlköğretim Birinci Kademe öğrencileri, anne ve babalarıyla birlikte Beden Eğitimi zümresinin düzenlediği “Cumartesi Etkinliği”nde güzel bir hafta sonu yaşadılar.


Zeytinköy’ün çehresi değişecek Güncel Zeytinköy’ün çehresi değişecek

Zeytinköy ‘de yürütülen yol ve ortak yaşam alanı çalışmalarını inceleyen ve vatandaşlarla sohbet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Zeytinköy, makus talihini yeniyor” dedi.


Kepez ve Santral’in kaderi belirleniyor Güncel Kepez ve Santral’in kaderi belirleniyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ve Santral mahallelerinde halkın katılımıyla yürüttüğü planlama çalışmaları çerçevesinde 13 Kasım Pazar günü eğilim yoklaması yapılacak.


Büyükşehir’de ‘e-market’ dönemi Güncel Büyükşehir’de ‘e-market’ dönemi

Büyükşehir Belediyesi, yeni başlattığı “e-market” uygulamasıyla, vatandaşların hizmetleri internet üzerinden satın alma dönemini başlattı.


Büyükşehir’den selzedeye yardım eli Aksu Büyükşehir’den selzedeye yardım eli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik ve Aksu ilçelerine bağlı köylerinde yaşanan sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara ilk günden itibaren yardım elini uzatıyor.


Varsak’a Osmanlı bahçesi Güncel Varsak’a Osmanlı bahçesi

Kepez Belediyesi, Varsak AKMEK Şubesi’nin yanında, içerisinde çınar ağaçlarının bulunduğu 5 bin 500 metrekarelik alanı, Osmanlı mimarisinden esinlenerek hazırlanan bir proje ile meydan haline getiriyor.


Akşit: “Siyasette farklı bir yere sahibiz” Siyaset Akşit: “Siyasette farklı bir yere sahibiz”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gürdal Akşit, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Nur Özkaya, Genel Merkez Kadın Kolları İdari ve Mali İşler Başkanı Betül Keskin AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı ziyaret etti.


İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor Güncel İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, ‘Sanat Günleri’ etkinlikleri kapsamında, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Özgün Bağlan tarafından ksilofon ve trampet tanıtıldı.


Böbrek nakilli anneden bebek sevinci Güncel Böbrek nakilli anneden bebek sevinci

Niğde'de 7 yıl önce ablasından aldığı böbrekle hayata tekrar tutunan ev hanımı, evli Ulviye Dölek (30), Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde erkek bebek dünyaya getirdi.


Berberlerden Tütüncü’ye plaket Güncel Berberlerden Tütüncü’ye plaket

Antalya Erkek Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, esnafa yönelik çalışmalarından ve düzenledikleri Çanakkale ve Bursa gezilerine katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye plaket takdim etti.


Gripten korunmanın en etkili yolu aşı Sağlık/Kadın Gripten korunmanın en etkili yolu aşı

An-Deva Yıldız Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hasan Peksel, grip virüsünün her sene kendini yenilemesinden dolayı aşısının da içeriğinin değiştiğini belirterek," Bu nedenle diğer hastalıklardan farklı olarak grip aşısını bir kez değil her sene yaptırılmalıdır" dedi.


Bir metrelik yasağa tepki! Siyaset Bir metrelik yasağa tepki!

CHP Parti Meclisi üyeleri Önay Alpago ve Zeki Durmaz CHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Mutlugül Tarım’ın davetlisi olarak CHP Muratpaşa İlçe başkanlığını ziyaret etti.


Acar’dan 3 önerge Siyaset Acar’dan 3 önerge

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 3 önerge ile oluşturulması planlanan kıdem tazminatı fonu, kayıt dışı ekonomi ve Oymapınar HES’i TBMM gündemine taşıdı.


Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar Güncel Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar

Öğrenci değişim programlarına yoğun olarak katılan TED Antalya Koleji’nin yıl boyunca konukları eksik olmuyor. Bu kez Hollandalı grup Antalya’daydı.


Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı Güncel Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 9 Ekim'de yapılması planlanan ancak yağış ve fırtına nedeniyle ertelenen geleneksel korteji yapıldı.


Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler” Güncel Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler”

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın, 48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyeleri onuruna, 7 Mehmet Restoran’da akşam yemeği verdi.


İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti Güncel İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İnşaat Malzemeciler Sitesi’nde sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışması yapılmasını, 2012 yılı yatırım programına aldıklarını söyledi.


Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde Güncel Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın caddelerini güzelleştirmek amacıyla başlattığı proje kapsamında Atatürk Caddesi’nde de çalışmalar başladı. Atatürk Caddesi, altyapı çalışmaları sonunda Işıklar Caddesi ile bütünleştirilecek.


Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’ Siyaset Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Arif Bulut Gebiz Beldesinde yaşanan sel felaketinin ardından mecliste gündem dışı söz alarak bölgenin acilen afet yasası kapsamına alınarak, kaybolan vatandaşların bulunması için her türlü imkânın seferber edilmesi gerektiğini söyledi.


Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor Güncel Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, lunapark ile oyun parklarının daha güvenli ve sağlıklı işletilmesi amacıyla yeni bir yönetmelik hazırlanması için çalışması başlattı.


Ağız yolu kanamalarına dikkat! Sağlık/Kadın Ağız yolu kanamalarına dikkat!

Ağız yoluyla olan kanama sıklıkla mide,yemek borusu ve on iki parmak bağırsağı kaynaklıdır.Ülserler,ağır gastritler ,enfeksiyonlar ve sindirim sistemi tümörleri de kanama nedeni olabilir.


“Muratpaşa İlçe Milli Eğitim müdürü görevden uzaklaştırılmalı” Siyaset “Muratpaşa İlçe Milli Eğitim müdürü görevden uzaklaştırılmalı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar’ın, Antalya Muratpaşa İlçesi’ndeki okullarda kız ve erkek öğrenciler arasına 1 metre mesafe konulması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


Filli Boyakarbon ayak izini sıfırlıyor Filli Boyakarbon ayak izini sıfırlıyor

Türk boya ve yalıtım sektörünün lideri Filli Boya, çevreye, sürdürülebilir enerjiye ve gelecek nesillere verdiği önemi “Yarına Borcumuz Var” projesiyle sosyal medyaya taşıyor, katılımcıların karbon ayak izini sıfırlıyor


Turkcell’e 3 ödül birden Turkcell’e 3 ödül birden

Turkcell twitter için tasarlanan interaktif yarışması ile Avrupa’nın iletişim konusunda en önemli organizasyonları Digital Communication Awards (Dijital İletişim Ödülleri) ve Golden Drum Uluslararası Reklam ve PR Festivali’nden, toplamda 3 ödül birden aldı.


TTNET’in Ödül Gecesi TTNET’in Ödül Gecesi

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan International Business Awards’da farklı kategorilerde 6 ödülün sahibi oldu.


“Bir kadının ihtirası her şeyi değiştirebilir” Kültür/Sanat “Bir kadının ihtirası her şeyi değiştirebilir”

İhtirasın ve elde etme duygusunun bir insana neler yaptırabileceğini en iyi anlatan eserlerden biri olan Salome , opera ve tiyatrodan sonra ilk kez bale sahnesinde izleyici ile buluşacak.


Birbirinden ayrılamayan ikili: Edebiyat ve Sinema Kültür/Sanat Birbirinden ayrılamayan ikili: Edebiyat ve Sinema

Altın Portakal Film Festivali kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen “Masterclass: Sinema Edebiyata Bakıyor” başlıklı etkinlikte, yazar - senarist Osman Şahin, 40 yıllık sanat yaşamını Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve Antalyalı sinema ve edebiyat tutkunlarıyla paylaştı.


KBT Kimya, Antalya AutoShow’da Show Yapacak! Otomotiv KBT Kimya, Antalya AutoShow’da Show Yapacak!

Yenilikçi ürünleri ülkemize getiren KBT Kimya, otomotiv sektörüne yönelik Crystalite, Restorlite ve Panther’i Antalya AutoShow 2011’de tanıtacak.


Ulaşım A.Ş’den örnek kampanya Güncel Ulaşım A.Ş’den örnek kampanya

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Ulaşım A.Ş., Kızılay’la birlikte Otobüs Terminali’nde kan bağışı kampanyası düzenledi.


Gerçeğin peşinde bir film: Öngörüye Ağıt Kültür/Sanat Gerçeğin peşinde bir film: Öngörüye Ağıt

48. Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal uzun metraj kategorisinde yarışan filmlerden “Ön Görüye Ağıt” ilk kez izleyiciyle buluştu.


Panahi ve Mirtahmasb’ın koltukları boş kaldı Kültür/Sanat Panahi ve Mirtahmasb’ın koltukları boş kaldı

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde başlatılan kampanya çerçevesinde, İranlı yönetmenler Jafar Panahi ve Mojtaba Mirtahmasb’ın özgürlükleri için yazılan “Özgürlük Mektupları” İran Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere postaya verildi.


Yeni Emek’e Selçuklu temalı park Güncel Yeni Emek’e Selçuklu temalı park

Kepez Belediyesi, Selçuklu mimarisinde bir kültür merkezi kazandırdığı Yeni Emek Mahallesi’ne, Selçuklu yıldızı temalı park yapıyor.


Acar: “İktidar Antalya’ya gereken önemi vermiyor” Siyaset Acar: “İktidar Antalya’ya gereken önemi vermiyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya’da yaşanan sel felaketini TBMM gündemine taşırken, “İktidarın Antalya’ya gereken önemi vermediği kanısındayız” dedi.


Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi kuruldu Güncel Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi kuruldu

Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi çatısı altında kurulan Kadın Meclisi, 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yönetim kadrosunu belirledi. Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) Akdeniz Bölgesi Şube Başkanı Emel Ayşe Turhan, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı seçildi.


MYO’da Sütçüler için beyin fırtınası Ekonomi/Turizm MYO’da Sütçüler için beyin fırtınası

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta’nın Sütçüler İlçesi’nde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) akademik kadrosuna doğrudan faaliyet desteği ve mali destek programları hakkında bilgi verdi.


Binlerce doğasever Kemer’e geliyor Kemer Binlerce doğasever Kemer’e geliyor

19-23 Ekim tarihleri arasında Antalya ve Kemer’de gerçekleşecek olan 12. Doğa Sporları Olimpiyatları ile ilgili olarak yapılan son hazırlıkları kamuoyuyla paylaşmak amacıyla Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Türkiye Çevre ve Doğa Dostları Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Nuri Ülker’i 75. Yıl Katı Atık ve Ayrıştırma Kompost tesislerinde ağırladı.


“Kadın ve Girişimcilik” paneline büyük ilgi Güncel “Kadın ve Girişimcilik” paneline büyük ilgi

Altın Portakal heyecanı yoğun yağışa rağmen eksilmeden devam ederken, festivalin bu yılki ana teması çerçevesinde şehrin dört bir yanında kadın konulu paneller düzenleniyor. Paneller çok sayıda kadının desteğini alırken, erkekler tarafından da ilgiyle dinleniyor.


Sosyal ve içsel engellerle “Hicaz” Kültür/Sanat Sosyal ve içsel engellerle “Hicaz”

Yoğun yağmur altında geçen Altın Portakal Film Festivalin’de ikinci ulusal film galası “Hicaz” ile yapıldı.


“Türkiye'de herkes kadını yok sayıyor” Kültür/Sanat “Türkiye'de herkes kadını yok sayıyor”

48’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Film Yarışması Jürisi’nin basın toplantısı Hillside Su Otel’de yapıldı.


ANTDECO tüketiciyle buluşuyor Güncel ANTDECO tüketiciyle buluşuyor

2008 yılında kurulan Fekan İnş. Taah. Dek. İth. İhr. Tic. Ltd. Şti bünyesinde bulunan ve duvar kağıdı ve Dekorasyon sektörüne hızlı bir başlangıç yapan ANTDECO seçkin ürünlerini ve İthal Duvar Kağıtlarını Perge Bulvarındaki Showroom’unda tüketicisiyle buluşuyor.


Antalya sergilerle renklendi Kültür/Sanat Antalya sergilerle renklendi

Altın Portakal Film Festivali, şehrin farklı noktalarında açılan sergilerle sürüyor.


Medyada cinsiyet ayrımı sorgulandı Güncel Medyada cinsiyet ayrımı sorgulandı

48. Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen panellerde “sinema ve kadın” teması farklı bakış açılarıyla ele alınıyor. Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen panellerden ilki “Belgesel Sinema ve Kadın” oldu.


“Kadınlar susmasın da konuşsun!” Kültür/Sanat “Kadınlar susmasın da konuşsun!”

48. Altın Portakal Film Festivali’nde bu yılın ‘kadın’ temasına uygun olarak Uçan Süpürge işbirliğiyle gösterime sunulan ‘Çocuk Gelinler’ konulu filmler izleyiciyle buluşuyor.


Antalya Koleji 4. sınıf öğrencileri kitap fuarını gezdiler Güncel Antalya Koleji 4. sınıf öğrencileri kitap fuarını gezdiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen “ 2. Uluslararası Konyaaltı Antalya Kitap Fuarı”nı ziyaret ettiler.


Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı Güncel Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı Kızlar Sivrisi (3070) çıkışının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine Geyikbayırı’nda program dışı kaya tırmanışı yapıldı. Tırmanışa 4 ADDK sporcusu katıldı.


Mehmet Eren’den Özdilek’e pasta ikramı Spor Mehmet Eren’den Özdilek’e pasta ikramı

MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı’nda, futbolcu Mehmet Eren Boyraz için doğum günü kutlaması düzenlendi. Restorana getirilen MedicalPark Antalyaspor logolu pastanın etrafında toplanan teknik heyet ve futbolcular, Mehmet Eren’i alkışlar eşliğinde davet etti.


Söz sırası kadın sinemacılarda Kültür/Sanat Söz sırası kadın sinemacılarda

48. Altın Portakal’ın Uluslararası Uzun Metraj Film Jürisi de kadınlardan oluşuyor.


Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri Spor Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri

Türkiye Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, büyükler ve gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Muratpaşalı cimnastikçiler, Başkan Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması Güncel Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması

Özdilekpark AVM, geleneksel hale getirdiği köpek güzellik ve yetenek yarışmasının bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. 15 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular alınmaya başladı.


Haskızılören’de yaralar sarılıyor Serik Haskızılören’de yaralar sarılıyor

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Serik ilçesine bağlı Gebiz ve köylerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle milletvekilleriyle birlikte Haskızılören köyü ile Aksu- Solaklar, Yeni Dumanlar, Dumanlar köylerini ziyaret edip, bölgede incelemelerde bulundu.


Başkan Akaydın sel bölgesinde Güncel Başkan Akaydın sel bölgesinde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, can kayıplarının yaşandığı sel bölgesini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.


KBT “tiyatro eğitimi” için start verdi Güncel KBT “tiyatro eğitimi” için start verdi

Kepez Belediyesi Tiyatrosu’nun (KBT), 2011-2012 dönemi tiyatro eğitim kursu seçmeleri yapıldı. Tiyatro severler başvurulara büyük ilgi gösterdi.


CHP’den Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret Kemer CHP’den Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret

CHP İl Başkanı Özer Ülken, yönetim kadrosu ile Kemer İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Özer Ülken, Kemer İlçe Başkanı Kemal Yüksel ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.


Bahçelievler’e modern pazar Güncel Bahçelievler’e modern pazar

Bahçelievler Mahallesi’nde eski halk pazarını yıkan Muratpaşa Belediyesi, aynı alanda yapılacak olan ve modern mimarisiyle dikkat çeken pazar yeri için çalışmalara start verdi


Kurban satış yerlerine dikkat edilmeli Güncel Kurban satış yerlerine dikkat edilmeli

Antalya Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Osman Yardımcı, yaklaşan kurban bayramı öncesi belediyelerden kurban satış yerlerinin belirlenmesi konusunda özen göstermesini istedi.


Antalya Koleji Hazırlık A sınıfı minikleri veterinerlik mesleğini öğrendiler Güncel Antalya Koleji Hazırlık A sınıfı minikleri veterinerlik mesleğini öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hazırlık -A sınıfı öğrencileri, aktif veli katılımlı eğitim süreci kapsamında “Veterinerlik” mesleği hakkında bilgi aldılar.


Altı Portakal'ın mimarlarına saygıyla Güncel Altı Portakal'ın mimarlarına saygıyla

48’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin üçüncü günü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra Altın Portakal’ın mimarlarından, eski belediye başkanı Dr. Avni Tolunay, yönetmen Behlül Dal ile unutulmaz oyuncu Hayati Hamzaoğlu mezarları başında anıldı.


Yarına ait bir film: Güzel Günler Göreceğiz Kültür/Sanat Yarına ait bir film: Güzel Günler Göreceğiz

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerden ‘Güzel Günler Göreceğiz’in galası yapıldı.


Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda Spor Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda

Hollanda’da yapılacak olan 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası’na hazırlanan Bayan Hentbol Milli Takımı’na Muratpaşa Belediyespor’dan 5 sporcu seçildi.


Tütüncü de yerli otomobil istiyor Güncel Tütüncü de yerli otomobil istiyor

Antalya EXPO CENTER Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki otomobil fuarını gezen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bundan sonraki fuarda, yerli otomobilin de sergileneceğine inandığını söyledi.


Günısıcılar ustalık belgesine kavuştu Güncel Günısıcılar ustalık belgesine kavuştu

Antalya Doğalgaz Sıhhi Tesisatçılar ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası bünyesinde bulunan ve 3308 sayılı yasada yapılan değişiklik ile ustalık kapsamına alınan güneş enerjisi sektöründe çalışan üyeler, düzenlenen törenle ustalık belgelerini aldı.


İlçe müdürleriyle toplantı Güncel İlçe müdürleriyle toplantı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde birim amirleri ve personeline yönelik toplantıları akabinde, 07.10.2011 tarihinde ilçe Müdürlerine yönelik tanışma , plan, proje, koordinasyon toplantısı yapıldı.


AK Partililer afet bölgesinde Serik AK Partililer afet bölgesinde

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Serik ilçesine bağlı Gebiz ve köylerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle milletvekilleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu.


“Hükümetin dikkatini çekmeliyiz” Siyaset “Hükümetin dikkatini çekmeliyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Gürkut Acar, Arif Bulut CHP İL Başkanı Özer Ülken ve tüm yönetimi ile Antalya milletvekillerini havaalanından alarak afet yeri Gebiz’e gittiler.


Antalya Yaşam Hastanesi ile Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi el sıkıştı Güncel Antalya Yaşam Hastanesi ile Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi el sıkıştı

Özel Antalya Yaşam Hastanesi ile Türkiye Kızılay Derneği Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, çalışanlarının daha uygun koşullarda sağlık hizmetinden yararlanabilmesi için anlaşma yaptı.


Aksu muhtarlarına toplu taşıma brifingi Aksu Aksu muhtarlarına toplu taşıma brifingi

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu Yeni Toplu Taşıma Sistemi, Aksu ilçesinin muhtarlarına da anlatıldı.


Siyaset "Sel konusuna kalıcı önlemler alınmalı"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, sel konusunun kalıcı önlemlerle Antalya ve Türkiye gündeminden çıkarılması gerektiğini söyledi.


Çocuklukta kemik tümörleri büyüme ağrısı ile karışmasın Sağlık/Kadın Çocuklukta kemik tümörleri büyüme ağrısı ile karışmasın

Çocuğunuz sürekli ellerinde bileklerinde ve bacağında ağrı hissettiğini söylüyorsa “Büyüme ağrısıdır, geçer” demeyin. Günlük hayatta yetişkinlerde görülebilen ve olağan sayılan bu tür ağrıların çocukluk çağında olması her zaman normal sayılmamaktadır.


Antalyaspor’dan nezaket ziyareti Spor Antalyaspor’dan nezaket ziyareti

Antalya Spor İdarecileri; Başkan Hasan Y. Akıncıoğlu, Genel Müdür Süleyman Tekgül, Futbol Direktörü Sedat Karabük, programları dahilinde İl Müdürlüğü’ne nezaket ziyaretinde bulundular.


Antalya Büyükşehir sekizli finallere adını yazdırdı Spor Antalya Büyükşehir sekizli finallere adını yazdırdı

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı 2011-2012 Türkiye Kupası 8’li finallerine katılma hakkı elde etti.Antrenör Serdar Apaydın uzatmada kazanılan Erdemirspor maçının ardından basın toplantısında tüm oyuncularını kutladığını söyledi.


Kamudaki sözleşmelilerin feryadı Siyaset Kamudaki sözleşmelilerin feryadı

Seçim öncesi söz verilmesine rağmen kadroya alınmayan 16 bin 500 sözleşmeli çalışan Başbakandan gelecek müjdeli haberi bekliyor


Saadet kongreye gidiyor Siyaset Saadet kongreye gidiyor

İlçe kongrelerini tamamlayan Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı 16 Ekim 2011 Pazar günü Ecem Durukan Düğün Salonu’nda il kongresini yapmaya hazırlanıyor.


Gözler TBMM’de Siyaset Gözler TBMM’de

“Yapılacak mı yapılmayacak mı ve kim yapacak?” tartışmalarının yapıldığı stadyum konusunda gözler önümüzdeki ayki TBMM bütçe görüşmelerinde olacak. 2012 bütçesine stadyum yapılması için bütçe ayrılması Antalyalıların en büyük beklentisi


Kepez’in tapu müdürlüğü sorunu çözülüyor Güncel Kepez’in tapu müdürlüğü sorunu çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nün, Muratpaşa’da bulunması probleminin, Barış Mahallesi’nde 2012’de yapımına başlanılacak olan kaymakamlık hizmet binasına taşınmasıyla çözüleceğini söyledi.


Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi Kültür/Sanat Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Konyaaltı Antalya Kitap Fuarı’na Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.


Gezici Oyun Otobüsü Habibler’de Güncel Gezici Oyun Otobüsü Habibler’de

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gezici Oyun Otobüsü’, Aksu ve Döşemealtı’nın ardından bu kez Kepez ilçesine bağlı Habibler Mahallesi’ndeki çocukları mutlu ediyor.


Altın Portakal'da Sümer Ezgü günü Kültür/Sanat Altın Portakal'da Sümer Ezgü günü

Atatürk rolünü Sümer Ezgü'nün oynadığı “Son Balo Vals ve Zeybek” isimli kısa belge film, 12 Ekim 2011 Çarşamba günü saat 13:00' te Akdeniz Üniversitesi Olbia Kültür Merkezi' nde özel gösterime giriyor. Filmin ardından ise Sümer Ezgü, Akdeniz Üniversitesi öğrecileri ve izleyicilerle bir söyleşi yapacak.


MedicalPark Antalyaspor’da aşı günü Spor MedicalPark Antalyaspor’da aşı günü

MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı Teknik Heyeti ve futbolcular, kış ayı öncesi grip aşısı oldu.


Triatlon Avrupa Kupası Finali 2 Kasım’da Alanya’da Alanya Triatlon Avrupa Kupası Finali 2 Kasım’da Alanya’da

Alanya’da 20 yıldır devam eden, Uluslararası Alanya Triatlon Yarışları bu sene 2 Kasım Çarşamba günü “ETU Triathlon Avrupa Kupa Finali” kapsamında gerçekleşecek.


Motor Rally İngilizlerin Kemer Motor Rally İngilizlerin

“Red Bull Sea to Sky” adıyla Kemer’de düzenlenen Uluslararası Hard-Enduro Rally Yarışı’nı İngiliz sporcu Graham Jarvis kazandı. İkinci yine İngiltere’nin ünlü sporcusu Jonny Walker oldu. Üçüncülüğü de Yeni Zelanda’dan Chris Birch aldı.


Antalya’da öğrencilere özel fırsatlar Güncel Antalya’da öğrencilere özel fırsatlar

Çok sayıda yurtdışı üniversite ve kolejin katılımıyla düzenlenen 20. IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) 10. yılında İstanbul, Bursa ve İzmir’in ardından 14 Ekim tarihinde Antalya’da kapılarını açıyor.


Döşemealtı’nda 52. Caminin temeli atıldı Döşemealtı Döşemealtı’nda 52. Caminin temeli atıldı

Döşemealtı Yeniköy Mahallesi 105 sokakta planlanan 650 kişilik caminin yapımı için tören düzenlenerek dua ile temeli atıldı.


Defne yüz güldürüyor Alanya Defne yüz güldürüyor

Alanya’da köylülere ek gelir kapısı olan defne üretimi yüzleri güldürüyor.


Halkın Portakalı jürisi toplandı Kültür/Sanat Halkın Portakalı jürisi toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Yarışması’nın jürisi, filmleri değerlendirmek üzere toplandı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...