Perşembe, 20 Haziran 2019
Alman Büyükelçi’den Akaydın’a anlamlı kutlama Güncel Alman Büyükelçi’den Akaydın’a anlamlı kutlama

Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Cuntz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Akaydın’a veda ziyaretinde bulundu. Cuntz, engellilere yönelik projeleri nedeniyle Akaydın’ı kutladı


“Çarıklıların Meclis’e girmesinden rahatsız oldular” Siyaset “Çarıklıların Meclis’e girmesinden rahatsız oldular”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tek parti döneminin ardından iktidara gelen çarıklıların, devleti yönetmesinden, Meclis’e girmesinden rahatsız olanların, milletin iradesiyle seçtiği Adnan Menderes’i alaşağı edip idam sehpasına gönderdiğini söyledi.


Öğrencilerden şiir dinletisi Güncel Öğrencilerden şiir dinletisi

Antalya Çiçekçiler Odası sponsorluğunda gerçekleşen Yaza Merhaba Şiir Dinletisi, izleyenlere doyumsuz bir gece yaşattı.


Tabur: “Bu çevre katliamına asla izin vermemeliyiz”     Siyaset Tabur: “Bu çevre katliamına asla izin vermemeliyiz”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Tabur’ Konyaaltı İlçemizde cennetten bir köşe olan Küçükdağa eteklerindeki su kaynaklarına belediyenin inşaat izni vermeye çalışılmasına şiddetle karşı çıkıyorum’ diyerek yetkilileri göreve çağırdı.


Side Apollon Tapınağı Amerikalıları büyüledi Manavgat Side Apollon Tapınağı Amerikalıları büyüledi

Antik Side Apollon Tapınağı 21. Yüzyılda Amerikalı Kleopatra ve Sezarı ağırladı.Side Apollon Tapınağı muhteşem görkemiyle Amerikalıları büyüledi


“Tapu iptalleri AKP’nin eseri” Siyaset “Tapu iptalleri AKP’nin eseri”

Seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen, olanca hızıyla mahalle toplantılarına devam eden CHP’li vekil adayı Alican Deveci, Kütükçü Mahallesi’nde halkla buluştu ve sorunlarını dinledi.


Defacto 4. Kez Antalya’da Güncel Defacto 4. Kez Antalya’da

2003 yılından bu yana hazır giyim sektöründe yenilikçi, modern ve iyi hizmet anlayışına sahip olan Akdeniz modasının Türkiye’deki öncü markası Defacto, 790 metrekarelik Türkiye genelindeki 110. mağazasını, Antalya’nın en büyük ve popüler AVM’si Teracity’de beğeniye sundu.


TerraCity’ye muhteşem açılış Güncel TerraCity’ye muhteşem açılış

Pramerica Real Estate Investors ve Eria Partners ortaklığıyla gerçekleştirilen TerraCity’nin açılış davetine EriaPartners’ın Yönetici Ortakları Frithjof Fuchs ile Aytek Şavkan ev sahipliği yaptı


Samani: “Sorunları el ele çözeceğiz” Aksu Samani: “Sorunları el ele çözeceğiz”

Aksu’nun Dumanlar, Güroluk ve Kurşunlu Köyleri’nde mahalle toplantılarına katılan Samani, kendisinin de Aksulu olduğunu hatırlatarak “Önümüzdeki dönemde birlikte hareket ederek, bölgenin birçok sorununu çözebiliriz” dedi.


Şahin:“Yalanla gelen, yalanla gider” Siyaset Şahin:“Yalanla gelen, yalanla gider”

AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Şahin, “Siz çarşafların kirliliğini temizliyorsunuz, biz de memleketin kirliliğini temizliyoruz. Artık herkes Türkiye’ye itibar ediyor. Türkiye ne diyecek diye gözümüzün içine bakıyorlar” dedi.


Muratpaşa kreşi hizmete açıldı Güncel Muratpaşa kreşi hizmete açıldı

İlklerin belediyesi Muratpaşa Belediyesi’nin Kreş ve Gündüz Bakımevi Çağlayan Mahallesi’nde hizmete açıldı. Başkan Evcilmen, çağdaş Türkiye’nin aydınlık geleceği için okul öncesinden başlayarak eğitime verdikleri öneme bağlı hizmetlerin artarak süreceğini söyledi.


Velilere Aile Eğitim belgeleri verildi Güncel Velilere Aile Eğitim belgeleri verildi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ünsal İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Aile Eğitimi Kursu’nu başarıyla tamamlayan velilere belgelerini verdi.


Toros Yağmur Anadolu Lisesi eskrimde Türkiye Üçüncüsü Spor Toros Yağmur Anadolu Lisesi eskrimde Türkiye Üçüncüsü

Özel Toros Yağmur Anadolu Lisesi spor başarılarına bir yenisini daha ekledi. Eskrimde Türkiye Üçüncüsü olan Toros Yağmur Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Sena Tiritoğlu derecelerine bir yenisini daha ekledi.


“Antalya’ya çivi çakmıyor diyenlere bu çiviler dokunuyor” Güncel “Antalya’ya çivi çakmıyor diyenlere bu çiviler dokunuyor”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisi’ni temel atma töreninde konuşan Başkan Mustafa Akaydın, “Bu açılışlar, temel atmalar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi artık güçlendi, ayakları yere basıyor, bir bir kurdeleleri kesiyor. Antalya’ya bir çivi çakmıyor diyenlere de bu çiviler dokunuyor” dedi.


Konyaaltı Caddesi 5 süs havuzuyla süslenecek Güncel Konyaaltı Caddesi 5 süs havuzuyla süslenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ve vatandaşların övgüsünü kazanan Konyaaltı Caddesi’ne 5 süs havuzu yapılacak.


GATAB, Üras ile devam dedi Kemer GATAB, Üras ile devam dedi

Kemer Maliye Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen GATAB (Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği ) Olağanüstü Genel Kurul’unda tekrar aday olan Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, yeniden GATAB’ın Başkanı oldu.


Kaldırımlar engelliler için revize edilecek Güncel Kaldırımlar engelliler için revize edilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özürlü Hizmetleri Komisyonu toplantısında engelli bireyler için özellikle kent merkezindeki kaldırım rampalarında revizyon yapılması, parklarında engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi konusunda karar alındı.


İrbeç: “AKP’nin mağdurlar ordusu” Kaş İrbeç: “AKP’nin mağdurlar ordusu”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayları Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Meryem Aksoy, MHP Kaş İlçe Başkanı Hasan Nusret Baysal ve İlçe teşkilatı ile birlikte Kaş’ın köylerinde vatandaşlarla buluştular.


“2B sorununun gerçek çözümü CHP’de” Siyaset “2B sorununun gerçek çözümü CHP’de”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Adayları Alican Deveci ve Sevgi Doğan, partilerinin İl Başkanı Özer Ülken, 22. Dönem milletvekillerinden Tuncay Ercenk, Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar ile birlikte Esentepe ve Kütükçü mahallerinde toplantı düzenledi.


Türel: “Boğaçayı, Antalya için çılgın bir projedir” Siyaset Türel: “Boğaçayı, Antalya için çılgın bir projedir”

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel, Antalya için çılgın projelerini 2009 yılında açıkladığını belirterek, “Boğaçayı Antalya için çılgın bir projedir’’ dedi.


Büyükşehir personeli bilinçleniyor Güncel Büyükşehir personeli bilinçleniyor

Antalya Büyükşehir personeline yönelik eğitimler sürüyor. Personel, geri dönüşümü olan atıklar konusunda bilgilendirildi.


Teleferik sanki nikâh dairesi Güncel Teleferik sanki nikâh dairesi

Sunduğu olağanüstü görsel heyecanlarıyla tanınan Olympos Teleferik, ziyaretçilerin çok farklı taleplerini de karşılıyor. Daha önce bazı film çekimleri ve adrenalin artıran spor organizasyonlarına sahne olan Tahtalı Dağı, evliliklerin başlangıç noktası olarak da ünleniyor.


ABD’li diplomattan Başkan Ülken’e ziyaret Siyaset ABD’li diplomattan Başkan Ülken’e ziyaret

ABD Büyükelçiliği İç Siyasi İşler Şefi Laura H. De Otalvaro, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i bir yıl içinde üçüncü kez ziyaret etti.


Vali Altıparmak Alışveriş Merkezi açılış törenine katıldı Güncel Vali Altıparmak Alışveriş Merkezi açılış törenine katıldı

Vali Altıparmak ulusal ve uluslararası 150 mağaza, 30 kafe ve restoran, 48 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 220 milyon dolara mal olan bir alış-veriş merkezinin açılış törenine katıldı.


Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib kandiliniz mübarek olsun Güncel Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib kandiliniz mübarek olsun

Regaip Gecesi denilince: “Çok lütuf ve ihsanla dolu, kıymeti ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gece” mânâsı anlaşılır. Bu gece Allah lütuflarını sağanak sağanak yağdırır.


Akaydın’dan Antalyalılara destek teşekkürü Güncel Akaydın’dan Antalyalılara destek teşekkürü

Ulaşım Ana Planı çerçevesinde gerçekleştirilen ‘Hane Halkı Ulaşım Anketi’ uygulaması sürüyor.Anket çalışmasının ilk haftasında 16 mahallede 1500 konut ziyaret edildi.


Pascal Nouma’lı KFC açılışına yoğun ilgi Güncel Pascal Nouma’lı KFC açılışına yoğun ilgi

Tavukta lezzetin bir numaralı adresi KFC, Antalya’daki ilk restoranını Pascal Nouma’nın da katılımıyla açtı. 1 Haziran Çarşamba günü TerraCity Alışveriş Merkezi’nde Antalyalı lezzet tutkunlarıyla buluşan KFC’nin Türkiye’deki toplam restoran sayısı böylece 60’a ulaştı.


Tütüncü merak edilen projeyi açıklıyor Güncel Tütüncü merak edilen projeyi açıklıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’ya vizyon kazandıracak olan 47 dönümlük “Kepez Park” projesinin tanıtımını Çarşamba günü yapacak.


ANSAN’da “10. Akdeniz Şiir Günleri” Kültür/Sanat ANSAN’da “10. Akdeniz Şiir Günleri”

ANSAN (Antalya Sanatçılar Derneği) her yıl gelenekselleştirdiği şiir günlerine 3-4 Haziran 2011’de bir yenisini daha ekleyecek.


“AKP, milleti ne hale getirdi?” Finike “AKP, milleti ne hale getirdi?”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Finike İlçe Başkanı Arif Ertuğ ve teşkilatı ile birlikte Finike’de vatandaşlarla buluştular.


Türkiye’ye örnek projede yer sorunu Güncel Türkiye’ye örnek projede yer sorunu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, sokak hayvanlarını kontrol altına almaya yönelik hazırladığı 10 bin hayvan kapasiteli Doğal Yaşam Parkı Projesi için Orman Bölge Müdürlüğü’nün yer vermemesi üzerine Vali Altıparmak’tan destek istediğini söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet "Marketplace" hizmete açıldı

Avnet Technology Solutions, EMEA çapında Avnet Kanal İş Ortaklarına ek Motorola işleri sağlayacak yeni internet sitesi ‘Marketplace’i hizmete açtı.


Aygaz İklim Değişikliği Liderler Grubu üyesi oldu Ekonomi/Turizm Aygaz İklim Değişikliği Liderler Grubu üyesi oldu

TÜSİAD ve REC Türkiye işbirliği ile kurulan, farklı sektörlerinden öncü firmaların yöneticilerini bir araya getirerek, iklim değişikliği ile mücadele ve düşük karbon ekonomisine geçiş için yürütülen çalışmalara şirketlerin daha aktif desteğini sağlamayı amaçlayan İklim Değişikliği Liderler Grubu’na yeni bir isim eklendi.


Kiğılı’da Avantajlı Fiyatlar Yeni Sezonda da Devam Ediyor Kiğılı’da Avantajlı Fiyatlar Yeni Sezonda da Devam Ediyor

Kiğılı Shopping Fest indirimi sonrası, yeni sezonda da indirimlerine hız kesmeden devam ediyor. Günün modasını en cazip fiyat seçenekleri ile takip edebileceğiniz Kiğılı mağazalarına uğramadan yazlık alışverişinizi yapmayın!


İletişim dünyası “Yaza Merhaba” dedi  İletişim dünyası “Yaza Merhaba” dedi

İletişim dünyasının seçkin temsilcilerinin biraraya geldiği gecede, konuklar 2011 yazının ilk partisini yaşadılar . Reina’da düzenlenen gecede konuşan MTM Genel Müdürü Halef Remzi Vayıs, müşteri beklentilerini ön planda tutan kişiye özel hizmet anlayışının, başarılarının sırrı olduğunu söyledi.


Muratpaşa’dan Yeşildere’ye ülkenin en düşük bedelli tapusu Güncel Muratpaşa’dan Yeşildere’ye ülkenin en düşük bedelli tapusu

Hazine’ye karşı açtığı davayı kazanan Muratpaşa Belediyesi, metrekaresi 2-4 lira arasında değişen bedellerle Yeşildere ve Gebizli’de tapu dağıttı. Tapularına kavuşan yurttaşlar Başkan Evcilmen’e alkışlarla teşekkür etti.


CHP Muratpaşa’nın mahalle toplantıları devam ediyor Siyaset CHP Muratpaşa’nın mahalle toplantıları devam ediyor

CHP Milletvekili adayları ve CHP Muratpaşa İlçe örgütü Dernek ve mahalle toplantılar devam ediyor.


XPS levhalarla ısı yalıtımı çevreyi koruyor XPS levhalarla ısı yalıtımı çevreyi koruyor

Kışın kullandığımız ısıtıcılarla, yazın ise klimalarla daha çok elektrik ve yakıt harcayarak çevreye daha çok zarar veriyor, küresel ısınmayı tetikliyoruz.


Antalya Tanıtım A.Ş.'ye ATB de ortak Güncel Antalya Tanıtım A.Ş.'ye ATB de ortak

Antalya Ticaret Borsası (ATB) mayıs ayı meclis toplantısı ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.


Cep telefonları da denetim altında Teknoloji/Bilim/İnternet Cep telefonları da denetim altında

-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Ankara’da baz istasyonları ölçümlerinden elde edilen sonuçları açıkladı. İl genelinde toplam 5 bin 590 baz istasyonu dünyada belirlenen limitlerinin 10’da biri kadar olduğu belirtildi.


Macrocenter Antalya’da açılıyor Güncel Macrocenter Antalya’da açılıyor

Özel tatlar konusunda Türkiye’nin öncü markası Macrocenter, lezzet tutkunları için İstanbul dışındaki ilk mağazasını Antalya’da açıyor.


ATSO’dan Afet Kriz Merkezi’ne destek Güncel ATSO’dan Afet Kriz Merkezi’ne destek

Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, Kızılay Şube Başkanı Cengiz Nizam ve Başkan Vekili Ali Buldu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Suriyeli Muhalifler Antalya'da toplandı Güncel Suriyeli Muhalifler Antalya'da toplandı

Suriye ve çeşitli ülkelerden gelen Akademisyen, Bilim Adamı ve eski Miletvekilerinden oluşan yaklaşık üçyüz kişilik Suriyeli Muhalif grup Antalya Falez Hotel'de toplandı.


Türk plastikçiler Çin kapısını araladı Ekonomi/Turizm Türk plastikçiler Çin kapısını araladı

Avrupa’nın dördüncü büyüğü olan Türk plastik sektörü, Asya’nın en önemli pazarı olan Çin’deydi. Dünyanın en büyük plastik buluşmalarından biri olan Chinaplas 2011 Fuarı’na, Türkiye’den 11 plastik firması Türk Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) işbirliği ile ilk kez Türk Pavilyonu olarak 186 metrekarelik alanda milli katılım gerçekleştirdi.


NOVARTIS’ten geleceğin yönetmenlerine ödül NOVARTIS’ten geleceğin yönetmenlerine ödül

Türkiye’nin lider ilaç firmalarından Novartis’in bir ilke daha imza atarak düzenlediği “Hastayla 24 Saat” kısa film yarışması sonuçlandı.


GATAB, Derin Deniz Deşarj Hattı’nı hizmete açtı Kemer GATAB, Derin Deniz Deşarj Hattı’nı hizmete açtı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından yapımı tamamlanan ‘Derin Deniz Deşarj’ Hatları bugün görkemli bir açılışla hizmete girdi.


Sert Kabuklu Yemişler Meyve ve Sebze Dünyası İstanbul’da buluşuyor Sert Kabuklu Yemişler Meyve ve Sebze Dünyası İstanbul’da buluşuyor

Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından düzenlenecek Uluslararası Sert Kabuklu Yemişler, Meyve ve Sebzeler, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı EXPONFV, 17,18 ve19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde beşinci kez sektörün tüm dünyadaki ilgililerini bir araya getiriyor.


Kaş Eğitim Sen’den dostluk ve dayanışma yemeği Kaş Kaş Eğitim Sen’den dostluk ve dayanışma yemeği

Kaş Eğitim SenTemsilciliği tarafından “Dostluk ve Dayanışma Yemeği” şenlik havası içinde geçti.


Burdurlular pikniğinde Siyaset Burdurlular pikniğinde "Burdurlu bir aday"

Burdurlular Derneği'nin pikniğine katılan Saadet Partisi Antalya Milletvekili Adayları Galip Akın, Hasan Burgan, Selahattin Bıçakcı, Mehmet Ali Can, Tuncay Çakır, Erdal Gümüş, SP İl Başkanı Hasan Güldal ve Saadet yöneticileri, Burdurlularla beraber oldu.


MHP’den Serik çıkarması Serik MHP’den Serik çıkarması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Antalya Milletvekili Mesut Yılmaz ile birlikte Serik’te esnaf ziyareti yaptı.


Bakan Gönül’ün fasıl keyfi Kemer Bakan Gönül’ün fasıl keyfi

Kemer’de açılışlara ve temel atma törenlerine katılan Bakan Vecdi Gönül, öğle yemeğini fasıl eşliğinde Ulupınar Botanik Restaurant’ta yedi.


“2B sorununu ancak CHP çözer” Korkuteli “2B sorununu ancak CHP çözer”

Korkuteli'nin köylerinde seçim çalışmaları yapan Alican Deveci, köylülerin kanayan yarası haline gelmiş olan 2B sorununun ancak, halka değer veren, kendini onların yerine koyarak düşünen ve hemen her konuda halkçı çözümler üreten bir partinin, CHP’nin sorunu çözebileceğini anlattı.


Amatör tiyatroculardan “Yaygara 70” müzikali Kültür/Sanat Amatör tiyatroculardan “Yaygara 70” müzikali

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Kültür Merkezi yeni oyunlarıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Kültür/Sanat "Ben Okula Annem Kursa"

“Ben Okula Annem Kursa” projesi kapsamında Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi ile Beldibi İlköğretim Okulu arasında yapılan işbirliği sonucunda sekiz ay boyunca devam eden el sanatları kursu açıldı.


Konservatuvardan Yaza Merhaba Konseri Kültür/Sanat Konservatuvardan Yaza Merhaba Konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Öğrenci Korosu 31 Mayıs Salı günü saat 20.30’da AKM Aspendos Salonu’nda “Yaza Merhaba Konseri” düzenliyor.


Büyükşehir Gençlik Merkezi’nin temeli atılıyor Güncel Büyükşehir Gençlik Merkezi’nin temeli atılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde mülkiyeti kendine ait alana yapacağı Gençlik Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisi’nin temeli 1 Haziran Çarşamba saat 10.00’da törenle atılıyor.


İMO temsilcileri Kaş'ta buluştu Kaş İMO temsilcileri Kaş'ta buluştu

İMO Antalya Şube Yönetim Kurulu, Temsilcilikler, Komisyonlar, İşyeri Temsilcileri arası ortak toplantısının üçüncüsü 27-28 Mayıs 2011 tarihlerinde Kaş’ta gerçekleştirildi.


AK partili adaylardan tam isabet Aksu AK partili adaylardan tam isabet

Hafta sonu köy ve ilçe ziyaretlerini sürdüren AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sadık Badak ile birlikte Aksu Avcı Avcılık Atıcılık Doğa Sporları tarafından Karaöz’de düzenlenen ‘Tek Kurşun Atış Yarışması’nda’ başarılı atışlar yaptı.


Emel Sevgi Taner İlköğretim Okulu minikleri kep fırlattı Güncel Emel Sevgi Taner İlköğretim Okulu minikleri kep fırlattı

Emel Sevgi Taner İlköğretim Okulu Ana Sınıfı C Şubesi öğrencileri için 29 Mayıs 2011 Pazar günü Akdeniz Üniversitesi Olbia A Salonu’nda birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı mezuniyet töreni düzenledi.


Muratpaşa’dan işçiye ödeme Güncel Muratpaşa’dan işçiye ödeme

Muratpaşa Belediyesi, 378 işçisine toplam 235 bin TL. ödeme yaptı. Başkan Evcilmen, “Çalışanlarımız güle güle harcasınlar” dedi.


AUDI tutkunları buluştu Güncel AUDI tutkunları buluştu

Doğuş Otomotiv distrübitörlüğünde 10 markanın temsilciliğini yapan Başaran Otomotiv Otelcilik Turizm İnş.San. ve Tic. A.Ş. AUDI tutkunlarını buluşturdu.


Esnafa ikinci eğitim Güllük’te Güncel Esnafa ikinci eğitim Güllük’te

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından esnaf-müşterileri ilişkileri konusundan düzenlediği eğitim seminerinin ikincisi Güllük Caddesi’nde yapıldı.


Türel’den Kılıçdaroğlu ve Akaydın’a eleştiri Siyaset Türel’den Kılıçdaroğlu ve Akaydın’a eleştiri

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel, CHP’nin seçim propagandalarında halkı kandırmaya yönelik söylem ve sloganlar ürettiğini belirterek, “Bay Kemal yarın çıkar, 1,5 milyon insana hemen iş vereceğim der. Bunu söylerse şaşırmayın; Çünkü onun hocası var’’ dedi.


CHP’den rekor ziyaret Siyaset CHP’den rekor ziyaret

Seçim çalışmalarına son sürat devam eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, geçtiğimiz hafta sonunu da çok yoğun bir mesai ile geçirdi. CHP İl Başkanı Özer Ülken ve beraberindeki heyet geçtiğimiz Pazar günü 5 ayrı hemşeri derneğinin pikniğine katılarak ederek adeta rekor kırdı.


Festival Çarşısı’na yeni proje Güncel Festival Çarşısı’na yeni proje

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, avam projesi hazırlanan yeni festival çarşısıyla ilgili izlenecek yol haritası konusunda Festival Çarşısı esnafını bilgilendirdi.


Üçü bir arada… Siyaset Üçü bir arada…

Antalya’nın Eski Büyükşehir Belediye Başkanları’ndan Hasan Subaşı, Bekir Kumbul ve Menderes Türel bir araya geldiler. Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2010 başarılı gazeteciler ödül töreninde bir araya gelen eski Başkanlar, uzu süre sohbet ettiler.


Antalya’dan Hamzaoğlu’na destek Güncel Antalya’dan Hamzaoğlu’na destek

Dilovası bölgesinde yaptığı bilimsel araştırmaların sonuçlarını açıkladığı ve ‘toplumu paniğe sürüklemek’ gerekçeleriyle hakkında hapis istemiyle dava açılan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na bir destek de Antalya’dan geldi.


Enç: “Her kesimin evet dediği Anayasa olmalı” Siyaset Enç: “Her kesimin evet dediği Anayasa olmalı”

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Gökçen Enç, Düzlerçamı Piknik alanı ve Kent Ormanında bir dizi etkinliğe katıldı ve Konyaaltı İlçe’sinde ev ziyaretinde bulundu.


KEPSİAD’ın yeni üyelerine plaket Güncel KEPSİAD’ın yeni üyelerine plaket

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Sanayici İşadamları Derneği (KEPSİAD)’ nin yeni üyeleri için düzenlediği plaket törenine katıldı.


Büyükşehir’e Çin’den kardeş şehir geldi Güncel Büyükşehir’e Çin’den kardeş şehir geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çin’in Hainan Eyaleti’ne bağlı Haikou kentiyle kardeş şehir oldu. Kardeş şehir protokolü, denizde teknede imzalandı.


M.A.C Kozmetik’in ilk Antalya Mağazası TerraCity’de Güncel M.A.C Kozmetik’in ilk Antalya Mağazası TerraCity’de

2004 yılından beri Türkiye’de varolan, makyaj sanatçılarının, moda tasarımcılarının, gösteri dünyasının ve tüm makyaj severlerin ilk tercihi haline gelen M.A.C Kozmetik 1 Haizran 2011’de Antalya TerraCity Alışveriş Merkezi’de açılıyor.


U19 Milli Takımı’nda Hedef Avrupa Şampiyonası Spor U19 Milli Takımı’nda Hedef Avrupa Şampiyonası

U19 Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için Antalya’da yapılacak Elit Tur’da mücadele edecek. Ay Yıldızlılar, 31 Mayıs - 5 Haziran tarihlerinde oynanacak Elit Tur’daki ilk maçını Makedonya ile oynayacak


İrbeç çalışmalarda hız kesmiyor Kumluca İrbeç çalışmalarda hız kesmiyor

MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Kumluca İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Hacer Özer ve teşkilatıyla birlikte Kumluca esnafının sorunlarını dinledi.


Antalya Rus Okulu’nda eğitim yılı tamamlandı Güncel Antalya Rus Okulu’nda eğitim yılı tamamlandı

Antalya Lara bölgesinde faaliyet göstermekte olan Özel Rusya Uluslararası Okulu ve Özel Antalya İnternational College of Tourism eğitim sezonunu düzenlediği muhteşem organizasyon ile tamamladı. Birçok öğrenci ve ailelerin katıldığı etkinlik katılanların büyük beğenisini kazandı.


Yalnız oyuncaklar yeni arkadaşlarında Güncel Yalnız oyuncaklar yeni arkadaşlarında

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya GEA Arama Kurtarma Ekoloji ekibinin, Altınova Esen İlköğretim Okulu’ndaki oyuncak dağıtımı ve okulun yılsonu kermes etkinliğine katıldı.


“Milli Görüş oyları hızla yükseliyor” Siyaset “Milli Görüş oyları hızla yükseliyor”

Saadet Partisi Milletvekili adaylarından Avukat Tuncay Çakır, Erbakan’ın “Bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz, ne de bir gün geciktirebilirsiniz” sözlerini anımsatarak, Milli Görüşün oylarını hızla yükselttiğini ve engellenemeyeceğini söylediler.


Sağlıklı bir kalp için 10 adımda sağlıklı beslenin Sağlık/Kadın Sağlıklı bir kalp için 10 adımda sağlıklı beslenin

“Bana bir şey olmaz”, “Can boğazdan gelir” ya da “ Ne bulursam, onu yerim” diyenlerdenseniz potansiyel bir kalp hastası adayı olabiliriniz. Unutmayın ki; yanlış beslenme alışkanlıkları, kalp ve damar hastalıklarının en önemli tetikleyicilerinden biridir.


Enerjide çalışma barışı bozuluyor Siyaset Enerjide çalışma barışı bozuluyor

TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, TEİAŞ emekliler gecesinde yaptığı konuşmada, örgütlü oldukları enerji iş kollarında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerini sürdürdüklerini söyledi.


Kep fırlattılar Güncel Kep fırlattılar

Envar Koleji’nin geleneksel yılsonu pilav etkinliğinde, mezun olan öğrenciler kep giydi, mezuniyet coşkusu yaşadılar.


Tütüncü “Sağlık emekçilerini önemsiyoruz” Güncel Tütüncü “Sağlık emekçilerini önemsiyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşa, en temel hakkı olan sağlık hizmetini götüren sağlık emekçilerinin her zaman yanında olduklarını söyledi.


Çocuğunuzun hastalanmasını beklemeyin! Sağlık/Kadın Çocuğunuzun hastalanmasını beklemeyin!

Gelişmekte olan ülkelerde doğan her 20 çocuktan 1 tanesi 5 yaşına gelmeden tıbbi olanaklarla korunulabilecek hastalıklardan ölmektedir. Bu sayının iki katından fazlası ise bu tür hastalıklar nedeniyle sakat kalmaktadır.


“Bataklığı kurutamıyoruz” Güncel “Bataklığı kurutamıyoruz”

Sahte diş hekimlerinden yakınan Oda Başkanı Caner Güleç, işin bir de sağlık yönü olduğuna dikkat çekti. Güleç, “Kullanılan aletler dezenfekte bile edilmeden diğer hastada kullanılıyor. Çeşitli hastalıkların yayılmaması mümkün değil” dedi.


Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan Antalya’ya yatırım atağı Güncel Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan Antalya’ya yatırım atağı

Antalya’ya yapılan yatırımlar bütün hızıyla devam ediyor.


“Halkımız Tünel’de MHP aydınlığını gördü” Finike “Halkımız Tünel’de MHP aydınlığını gördü”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; Finike teşkilatının her yıl Yalnız Köyü Çatallar piknik alanında düzenlendiği Yörük şenliğine katıldı. MHP Antalya milletvekili Adayı Yusuf Ziya İrbeç,İl Genel Meclis Üyesi Durali Uzunbey,MHP Finike İlçe Başkanı Arif Ertuğ, MHP Kumluca İlçe Başkanı Hacer Özer ve çok sayıda partili katıldı.


Toroslular yine rekora koşuyor Güncel Toroslular yine rekora koşuyor

TÜBİTAK 19. Ulusal Bilim Olimpiyatları ve TÜBİTAK 16. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları’nda Toros Eğitim Kurumları öğrencileri rekora koşuyor


Masal gibi geçti Güncel Masal gibi geçti

Eğitim öğretim yılının tamamlanmasına az süre kala okullarda yılsonu gösterileri de başladı. Özellikle birinci sınıfı tamamlayan öğrencilerle mezuniyete kavuşanlarda heyecan daha da değişik boyutlarda yaşanıyor.


Kalifiye eleman yok Güncel Kalifiye eleman yok

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, asıl sorunun kalifiye eleman eksikliğinden kaynaklandığını söyledi.


“AKP çiftçimizi fakirleştirmiştir” Manavgat “AKP çiftçimizi fakirleştirmiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik,Manavgat’ın Taşağıl belde teşkilatının açılışını gerçekleştirdi.


“Süt için” çağrısı Güncel “Süt için” çağrısı

Antalya Sütçüler ve Yoğurtçular Odası Başkanı Bahattin Ekin, insanların sağlık açısından daha fazla süt tüketmesi gerektiğini söyledi. Başkan Ekin, özellikle akşamları düzenli olarak içilen sütün vücuda çok yararlı olduğunun da altını çizdi.


Oyuncak Müzesi’ni 12 bin kişi ziyaret etti Güncel Oyuncak Müzesi’ni 12 bin kişi ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Liman’ında 23 Nisan’da açılan Oyuncak Müzesi’ni 1 ayda 12 bin kişi ziyaret etti.


Yüzme Yarışması Ödülleri verildi Güncel Yüzme Yarışması Ödülleri verildi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Konyaaltı Belediyesi 5. Süleyman Erol Uluslar Arası Açık Deniz Yüzme Yarışması Ödül Törenine Katıldı.


Doğalgaz çalışması biten caddeler asfaltlanıyor Güncel Doğalgaz çalışması biten caddeler asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan caddelerde asfalt çalışmalarını tamamladı.


MHP Muratpaşa muhtarlarıyla buluştu Siyaset MHP Muratpaşa muhtarlarıyla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.MHP Murat paşa ilçe başkanlığı tarafından Muratpaşa’nın 28 mayıs 2011 cumartesi günü Konyaaltın’da Gaziantep restauran ta 56 mahallenin muhtarlarını bir araya getirerek muhtarlar adına kahvaltı verdi.


Manavlık yaparak öğrencilere burs veriyor Güncel Manavlık yaparak öğrencilere burs veriyor

Antalya'da yaşayan, 73 yaşındaki emekli Mehmet amca, öğrencilere burs verebilmek adına manavlık yapıyor. İşci emeklisi Mehmet amca emekli aylığınla geçinmeye çalışıp manavlık yaparak ta heybesinde biriktirdiği günlük kazancıyla yüzlerini hiç görmediği öğrencilere burs veriyor, ihtiyaç sahibi kişilere yardım ediyor.


Badak Döşemealtı’nda Baykal’a yüklendi Döşemealtı Badak Döşemealtı’nda Baykal’a yüklendi

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Döşemealtı Akkoç, Killik, Kovanlık, Camili köyleri ile Dağbeli ve Bademağacı beldesini ziyaret etti.


ÇGD’liler stres attı Güncel ÇGD’liler stres attı

Geçtiğimiz hafta sonu yaptığı genel kurul ile yeni yönetimini belirleyen Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi üyeleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Lokali’nde bir araya geldi


“Kaçıp gidenler şimdi oy istiyor” Aksu “Kaçıp gidenler şimdi oy istiyor”

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, “O zamanlar ülkeyi yönetemeyip, bırakıp kaçanlar, ‘şimdi de millet bize tekrar oy verir mi?’ diye geziyorlar. Onlara şunu sormak lazım? ‘Ülkeyi o kadar iyi yönettiğinizi söylüyorsunuz, neden 3,5 yılda kaçıp gittiniz” dedi.


Samani köy köy dolaşıyor Finike Samani köy köy dolaşıyor

Seçim çalışmaları kapsamında Finike ve köylerini gezen AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, tarımla uğraştığını belirterek, “2023 hedefimiz 500 milyar dolar ihracatla ülkemizde üretilen bütün ürünlerin daha iyi pazarlanmasını sağlamak” dedi.


İrbeç;“Hesapsız projeler yapılıyor” Akseki İrbeç;“Hesapsız projeler yapılıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç Akseki, köy ve beldelerinde seçim çalışmalarına devam ediyor. Akseki ilçesi Gümüşdamla Köyü’nde HES’lere karşı eylem yapan halka, destek veren İrbeç, HES projesinin tehlikeli olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini söyledi.


Antalyalı öğretmenler,“Öğretmenin Sınırı Yok” dedi Güncel Antalyalı öğretmenler,“Öğretmenin Sınırı Yok” dedi

Garanti Bankası’nın, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Öğretmenin Sınırı Yok projesi kapsamında, 6-8, 13-15, 27-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında Antalya’daki öğretmenlere yönelik eğitimler düzenlendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...